PDA

View Full Version : Bisedojmė me vargje!!!


Faqet : [1] 2 3 4 5 6

Loloku
06-10-04, 12:32
Nga kahja qė mori tema e poezisė pėr forumin dhe forumistat, pas njė vargėnimi qė bėra, m'u duk e nevojshme dhe shumė e frytshme njė temė qė do tė mprehte sensin e tė shkruarit dhe te komunikuarit pėrmes bisedės sė vargėnuar.

Po deshet ta provoni
Ejani dhe mos nguroni
Se poetė mund tė bėheni!

ShEjToNkA
06-10-04, 14:41
Nuk ngurova as hezitova
Nė poezi bisedė u inkuadrova
Disa fjalė aty i shkrova
Ti Loloku nė m'nogfshė mue
N'daq formin pėr mos me trazu
Hajde ti sinqerishtė me na tregu
Atė gjegjėz tek Furumi & Forumistat
Kujtė ia ke kushtu
Se perndushe po s'tregove
Ky forum flakė ka m'u shėndrue

Loloku
06-10-04, 15:43
Nuk ngurova as hezitova
Nė poezi bisedė u inkuadrova
Disa fjalė aty i shkrova
Ti Loloku nė m'nogfshė mue
N'daq formin pėr mos me trazu
Hajde ti sinqerishtė me na tregu
Atė gjegjėz tek Furumi & Forumistat
Kujtė ia ke kushtu
Se perndushe po s'tregove
Ky forum flakė ka m'u shėndrue


Ti boll mire qe paske ardhe
ardhsh me fat e kembe te mbare
krejt forumin flake me kall
flake te kuqe, tym te zi
s'eshte gjeegjeze por poezi
gjene vete se une s'e di...

Murgesha
06-10-04, 18:33
Ē˙paska krisė kėtej muhabeti,
Po e them pėr ju se jo pėr veti,
Oj Shejtonka dert mos ki,
Se ato vargje janė pėr mua ose ty.

Loloku
06-10-04, 20:30
Mujn me kane per te dyja
mos u shtyni sikur femija
se dhe tjerat mujn me kane
kur jane te mira jane per te tane
Hade mere se erdhe ti Murgeshe
jo veē per ne por edhe per veti
me i dhane shije kti muhabeti...

Murgesha
06-10-04, 21:47
Pha ēka i paskam bėrė vedit,
Sa mirė po mė shkojka kėshtu muhabeti,
Unė kėtė me e pas ditė,
Shumė mė pėrpara ja kisha nisė,
Me u marrė me poezi
Sqenka lojė po bukuri,
Oj Shejtonkė a po ndėgjon,
Merre Gentėn eja nė konak tonė
Veē njė gjė duhet ta dini,
Rrini urtė e mos u zini.

ShEjToNkA
06-10-04, 21:57
Po a se ke ditė mojj
Se sa bukur ėshtė me qenė poetė
Ani me poezi kumunikuese me bisedu
Nuk ėshtė mahi, e Lolokun Zoti e rujtė
Kėtė bisedė qė na e ka mundėsu
Shumė mė moti ka deshtė kėtė hapė me fillu
Po sidoqoftė mė mirė vonė se sa hiq
Se tash ia dimė vleftėn shumė mė mirė
Hajli koftė kėshtu koka shkru
Nė kėtė konak edhe ne m'u inkuadru
Po veq njė kushtė tė vėshtir paske kėrku
Se ti e dinė dot grindjet me Gentėn
S'mundme me i ndalu
Po si do qoftė disi kena me u mundu
Ndoshta ėshtė hajrė kėtė poezi biseduese
Qė kemi fillu, e ndoshta mundemi
Edhe grindjėt me i ndalu
Genta tė lutėm sa mė parė
Eja shkojmmė atjė nė atė mahallė
Se na kanė ftu me njė konak tė marė
Ku aty grindje kurr s'kam me pasė

Loloku
06-10-04, 23:10
Eni pra qe te besoni
sa mire eshte te bisedoni
melaqe behet edhe shejtoni
vec pak rime ju te shtoni
fjalet e hidhura i embelsoni
dhe ngatrresat i harroni

ShEjToNkA
07-10-04, 08:41
Po ku pa ore i gezum
Nė melaqe m'u shėndru shejtoni
Kjo kur s'u konė as s'ka me kon
Po ,po mundona Gentėn me bindė
Vetėm sa per me ardhė
Se na edhe kur grindemi bukur dalim
Tė gjithė po na e kan zili
Unė dhe Genta qė po shkoim pėr mrekulli
Nė kėtė mes e kėtė shoqeri
E tashė ti djalė udha mbarė
Herėn tjetėr kur tė na vishė
Pa pergjegjėj s'mundesh kėtu tė hysh

Rosenheimer
07-10-04, 18:05
Nga kahja qė mori tema e poezisė pėr forumin dhe forumistat, pas njė vargėnimi qė bėra, m'u duk e nevojshme dhe shumė e frytshme njė temė qė do tė mprehte sensin e tė shkruarit dhe te komunikuarit pėrmes bisedės sė vargėnuar.

Po deshet ta provoni
Ejani dhe mos nguroni
Se poetė mund tė bėheni!

vushtrria
07-10-04, 20:57
[b]heu loloku,qofshe nderue
se me ket tem e paske qellue
ndegjomni mue keto fjal,pasha njat malle
ma merr mendja se nuk e ka shoqin ky djal
ne konak dojme me ardhe ama te lutem djal
le te mbetet fjala,fjal

Loloku
08-10-04, 07:33
Fjala fjale bahet varg
Edhe ti ja paske qelluar
Ne kete teme qe paske ardhe
Nga Vushtrria qe je munduar...

Mos shejtonke mos ma mbyll deren
Mos ma merr ne qafe temen
Hi e dal sa here te dua
Se pergjigjen e kam harruar
Grindu me Genten ti sa te duash
Vecse mua mos me prek
Jam i ndjeshem si te thuash
Gudulisem droj mos vdes...

Murgesha
08-10-04, 07:47
Jena tė mirė e jena te sjellshėm,
Kėtu; kurr nuk e mbyllim derėn
Po, ne presim miq e dashamirė
Qė po na vijnė thirrė e pa thirrė.

Edhe ti o Lolok djali.
Ndaē me tė shku oda pėr sė mbari
Sillu mė shpesh kėtej pari.

Loloku
08-10-04, 09:01
Jena tė mirė e jena te sjellshėm,
Kėtu; kurr nuk e mbyllim derėn
Po, ne presim miq e dashamirė
Qė po na vijnė thirrė e pa thirrė.

Edhe ti o Lolok djali.
Ndaē me tė shku oda pėr sė mbari
Sillu mė shpesh kėtej pari.

Sa per te sjellshem mire pe dina
Sjell ShEjToNkA me bertima
Ja lakojme ne neper rima
Edhe me na mshun s'na dhemb shpina

Sa per dere mire e ke
Kush don hyn e kush don del
Shpi e madhe jemi ne
Edhe dimrin e bajm vere
Ketu do rrija me kenaqesi
Per te qene shpi e mbare
Sa per mua aq per ty
Dhe pa mua bane me ardhe...

ShEjToNkA
08-10-04, 15:55
Tash sa hyra kėtu u inkuadrova
Shumė biseda diskutime kėtu paska ndodhė
Besa edhe pse kam mungu ermi im hiq s'paska pushu
Dikun duke me lavdu dikun duke mė kritiku
Sa as vetė ma s'po e di a urtė a e vshtir kam qellu
Vetėm desha nja dy vetė pytje me iu shtru
Vall muhabeti hiq keq s'iu paska shku
A mos pak si teper pė mua paski mendu
Se veq ta dina tjera herė mos foln
Se besa sic e dini e vshtir kam qellu
E nuk i dihet edhe formun pernime
Nė flaaaaaaaaak munda me shėndru
E tash juve udha mabrė se unė ikaaaa
Ndoshta shihemi sa mė parė se njė herė
Njetė kėndje se kam me ardhė,
Se po e shofė edhe pa mua po shkojka mbarė
Besa edhe kogja kallabėlla paskan ardhė
Sa qė oda s'po dojka me i zanė

vushtrria
08-10-04, 18:17
oj shejtonka qofsh faqebardhe
forumistat dojne me ardhe
vjen murgesha nga gjilani
dihet se me te vjen lazdrani
nga gjakova ka que fjal
edhe genta don me ardhe
si vushtrria qe e ka adet
po i pret shoket me gjithe qejf
ky honesty fjal ka que
edhe une du me u bashkue
na kan ardhe edhe ca fjal
barbaroza don me ardhe
ajo vjen nga ferizaj
krisi llafi e muhabeti
rrall kun shihet ky far zjafeti
kur na u be ora tet
dikush ne dyr po troket
pra ksaj radhe na u nderue konaku
na ka ardhur zoteri naku
kaloi nata na erdhi drita
veq sa mbrrini aferdita
keshtu njeher kish qen shoqeria
forumistat nga dardania
urdheroni folni ju o vllazni
neser kujt dojna me ja msy
per lolokun i kam do fjal
per ket tem qe na e ka dhan
ne loloku te jem fal
une me kaq po e perfundoi
ndoshta neser e vazhdoi
pershendetje nga vushtrria
nga forumi dardania

Loloku
08-10-04, 19:19
Shih sa mire po flet vushtrria
Djal me nam nga dardania
I shkjone mbrapa gjith kruhqia
Me fajle te embla tek poezia
O sa bukur shkon karvani
Djel e vasha per bukuri
Vijne tuj knu ne dardani
Sherr me gzim sjell shejtonka
Per me ardh ma spo dojka
Hajt shejtonk ti mos ke dert
Sikur ktu ski me gjete
Edhe ne te kemi xhan
Per hasret o shejtan...

ShEjToNkA
09-10-04, 10:47
Djalė me namė ky Vushtria
Si sa mirė ka kunvendu
Hajt Vushtri e djalė i ri
Kot s'tė thojnė Vushtriali
Me kto fjlaė qė paske shkru
Besa neve na ke nderu
E din rendin e burrrnis ,e
Din rendin e miqėsis
Tė lumtė mendja qė i ke mendu
Tė lumtoe dora kėto fjalė qė i ke shkru
Shifė sa bukur i ke vargue
Krjet shoqėrine ke nderu

Hajt Lolou ti mos ke dert
Unė e di qė mė keni hastret
Ndjaė as njė herė s'do iu lė vetė
Do iu sjell sher n'daqi me hidhėrim
N'daqi me gėzim , se ktu flasim pa teklif
E di mirė qė s'keni mu hudhėru
Se as unė se kam njetė m'u largu
Se mė mirė se kėtu ende askund
S'kam takue

Naki
09-10-04, 21:48
Ne Kafe te forumit


Ne kafe te forumit
po behet tollovi
dite per dite
veq kafe dojme me pi
Vjene Shejtonka duke bertit
ku je genta-sissi qe kafen sma ki pregadite
Kadal oj qike mos bertite
se veshet done me mi qite
une e para lypa kaffe
si qdo here pa pritese aferdita
na ftone ne kafe
memphisx me pije freskuse
ku jeni shoke o vllazni threte vushtrija
qaje me pi .
fisniku,be kishte ba pa i pi tre qaja nuk e la
naki hyri ne dardani,motra e vllazen
qaji barkun na ka tha ,apo doni petulla me ju ba
murgesha fort ishte untu eren petullave ja kish ni
lazdranit haber i ka qu
dy knata uje te ftohte prej bunari me na pru
Loloku me macen ne katun ishin shku
pegmez me na pru.
Barbaroza muzike ka Leshu,nje qaje prej Honesty ka kerku
Ky Turisti djale daji ,nje makiato done me pi .
........................................... :arrow:

Loloku
09-10-04, 22:00
Mire se erdhe edhe ti o Naki
Na nderove krejt konakin
Ma paske ba tybe havale
Me ja ngjite bishtin naj fjale
Ne katun ish mshel stani
Edhe maces ju shky fustani
M'u m'ka rrshik kama n'pekmez
Memzi erdha me t'pershendet

Vera
09-10-04, 22:31
more forumista nuk e di se cka me ju thon
veq nje pershendetje prej meje e keni te tan
mos shihni kusur nese emrin nuk ua them
se ua kam harru, qe nje koh ketu nuk kam shkru.


ahahah Mos mendoni se ju haroj
qaste te bukura ketu me ju kaloj

Loloku
10-10-04, 09:06
Hajde Vera, ku je qikė
S't'kemi pa qe sa ditė.
A je lodhė, a je merzitė
Fiki dritat hyr n'koritė
Freskohu pak se qenke djersitė.

Murgesha
10-10-04, 13:55
Sot u zgjova para sabahit.
Rroka sitėn me bismilahi.
Thash tė gatuaj pite me petė
Se si duket musafir do tė na vijnė

Na erdh Naki me gjithė Zonjėn
Edhe Lazdrani bashkė me Zemrėn
Barbaroza me Honestyn
Dhe Turisti me Luaneshėn.

Pėr me t˙hollu po mė ndihmon Shejtonka,
Hargjinė e bani gadi Gentiana,
Furrėn e ngrohu Vushtrria,
O, sa po mė dhemb shpinda,

Kėto petė me i ba shumė tė holla
Besa tė duhet edhe pak shkolla.
Kjo Shejtonka shumė e zoja,
Po t˙hollon e po kėndon,
Me petė nė dorė po vallėzon.
Loloku sa mirė po i shkurton drutė,
Musafirėt nė odė po bisedojnė

Sa e mirė kjo ditė
Me bismilah e me sitė

ShEjToNkA
10-10-04, 22:20
Besa mirė me bismila
Kjo ditė nisi dhe mbaroi
Phaa u lodha me kėto pet
T'u i t'hollue ,por s'ka dert
Se nga lavdi qė m'u ba
Ndiva msitė mė kishin que
E tash e pashė se mundi huq
S'mė ka shkue edhe pse
Tėrė dita mė kaloi t'u t'holue
Pitja mirė pėr merak ka perfundue
Edhe pse bukur pet i kam grimsue
Po si do qoftė kur perfundoi
Me Murgeshėn u ulėm tė bisedoim
Thash sa e vyme qenkam
Kur nė mend s'mė ka shkue
Se kaq mirė di pite me t'holue
Mė tha Murggesha ehh moj bijė
Po pasi unė tė kam mėsu
Nuk ke qare pa dit me t'hollue
Tash me njė zė tė thekshėm
Gentėn e thirėm:
Ngutu qikė atė gjygymė me pėrvlu
Se burrnimi nė odė jan t'u kuvendu
Tash ka ardhė koha darkėn me shtru
E ai qajė duhet pėrvlu ,se po darkėn e vonum
S'na lanė reka e as deti ,vajė pėr neve na qeshin mileti
E kėshtu e ka rendi dhe adeti
Tash kėtu bahėt i tėrė shyhėreti

Maca
10-10-04, 22:53
Prita prita ja nisa dhe u merzita,
tu nejt e tu kujtu,e vendosa diqka me shkru,
ndoshta kam me beteru,veq kam mu mundu,
mos me shkretu...
I pash ai,ajo,ato keta..
Thash ''a veq kto din me shkru a?''
He un e mjera sonte jam merzite,
nje djalosh mendjen ma ka trondite,
si tja bej un se di,
ndoshta si te hy ketu,
do te qellon dikush mem ndihmu...
Un sa per fillim kaq pata,
per mua mbaroj nata,
vjen tjetra nuk merzitem,
Vij,vij ketu prap dhe halitem!
Siq tha zotri Naki,pekmez me pru
Un me Lolokun kam me u mundu,
qat thenje me ja plotsu...
juhuuuu
:wink:

vushtrria
11-10-04, 12:22
he moj maca mir se paske ardhe
po ngadal mos ben vaj
se edhe ty do ta gjejme nje djal
te gjith njerezit zoti qe i ka fal
qdo kujte nafaka ka me i dal
pasi qe paskit nis me u merzit
edhe per ty do vijne mesit
te pershendes ku je oj ti maca
keshtu ju thot vushtrri baca
vizitoni me shpesh dardanin
besoi se do ta hjek merzin
keqyr takoje zonjen murgesh
ajo ju ben per tu qesh
ajo eshte nje zonje nga karadaku
lum ate qe e ka konaku
dhe ju mos u merzitni se ju kerset dajaku
tung vushtrria prej se largu

Gentiana
11-10-04, 15:17
Hajde hajde mashallah,
erdha edhe un me do fjal
Edhe pse me shkru poezi nuk di
po nuk mund te ndalna ketu pa hi.
thash te provoj edhe un me shkru
me vemendje ju me lexu.
tybe kjo shejtonka mendon veq per vete,
e un me sherby juve krejtve.
oj shejtonk edhe un kam shpirt,
po hajde moj bi ndihmom edhe ti.
se e vogel me duket nuk je
se levdaten po e qon ne re.
Mesitet ty tu te ardh per dit
e ketu vetem zjerm po din me qit.
E ju tjeret mos ma shihni per te madhe
se un me shejtonken bejme nganjeher hajgare.
mendime te kunderta aty ketu kemi
Po mos harroni se ne shoqe jemi.
Me keto fjal un po e perfundoj
edhe nje her un po shkoj
por herave tjera, prap do tvi ketu
per shejtonken te shkruj sa te muj.

Murgesha
11-10-04, 15:35
Wow sa shumė u gėzova,
Syve tė mij sju besova
Na paska ardhė kėtu dhe Gentiana.
Me fjalėt e saj qė shumė i ka tė ėmbla.

A po merr vesh ti oj Shejtonka
Genta ėshtė dhe do tė jetė e jona,
Pa ne si shkon hiq dita
Ka ardhė me na vizitu
E besa shumė na ka gėzu.

Shejtonka ti me nejt urtė
Gentėn mos me ma ngucė
Se e kemi vajzė tė mbarė.
Tė mbarė e tė bukur,
Do e vėmė nė qoshe tė odės
E tė kujdesemi pėr tė si pėr njė kukull. :wink:

Loloku
11-10-04, 15:59
Kush po e ngreh moj kenben zhag
Qe po na vijne tana varg
Me na gezu e me u kenaq
Ne ma te mirein kete konak
Ju lumte goja sa mire po folni
Sabah naten po na e bani
Ju te gezuar qofshi gjithmone
Maca, Vushterria, genta
Sa te tjeret tash e dijne
Kush vjen ketu sjell kenaqesine

Krokodilli
11-10-04, 17:21
Ja ku erdhii krokodilli
prej matan oqeanit
tu vrapu e tu kendu,,
me dardanin eshte dashuru..
*hy ne forum me rrok shuplaka
*dal prej aty me thojn ik se te kapa
*shkoj te kafja kush kafe nuk qet
*krejt presin mos po bon kush rahmet
*ne dashuri kush ren nuk leshon,,
*as vet se din se kush te kafshon
*te politika kuvenon grushti,,
*veq mos te folsh se te djeg prushi..
*te diskutimet flasin krejt,,,
*ske qka lyp po nuk dite me ec drejt..

ky Loloku kishe gjentellmen,, veq kujtohet kan ta rren
ky turisti veq udheton,, as vet se din se qka don
vjen Lazdrani i shym dritat,,
bertet vushtrria mos naj tut qikat
kjo Murgesha me saba e rrok siten me bismila
ky Naki si Moderator ton diten sillet me shtag ne dor
thrret shejtonka boma kafen
barbarozes ja merr nafaken
kjo vera me shami,, as ne forum nuk din me hi
bertet krokodilli qka osht ka bahet
kalon dita , nata zgjatet... :wink:

Vera
11-10-04, 17:53
Hajde Vera, ku je qikė
S't'kemi pa qe sa ditė.
A je lodhė, a je merzitė
Fiki dritat hyr n'koritė
Freskohu pak se qenke djersitė.

Mo brre lolok se hiq s'am merzit
e as driten nuke kam njet me fik
e as tybe nuk jam drejsit
se dal ngadal jam ardh
ju pak me ju vizitu se thash
me vete mos me keni harru

uliksi31
11-10-04, 20:35
Drite ka dal,por Dielli ska ra.
Tere mbreteria fest po ka.
Dardanien me bashkua
Nje darke solemne me na e shtrua.

Se 3 mije antar vec kan kalua
E na akoma sjena harxhua
Keshtu Lazdrani filloj me u ankua
Cou Murgeshe ti nese don me u cua
Edhe ftesat ti me na i hazrua
Se krejt antarve po dojm me jav cua

E at'her, Murgesha foli
Me ngadal Lazdran sokoli
Se i urti kurr nuk ngutet
Prej burreriet e jo prej tutet.

Kjo eshte pune qe i lyp ca dite
Se per ndryshe mundem me u korit.
Do lajmerojm ne krejt Dinastyn
Barbarozen dhe Honestyn.

Kemi nevoj per nikoqir
Se shume vet do vijn pa thirr
I kan shkrua ftesat te tana
I perpiluan sikur dy Zana

Pak ka zgjat e shume ska vonua
Dardania ishte informua
Se Mbretria ben feste Dardane
Vinin gjinja prej cdo ane.

Vinin burra,djeme te ri
Gra e vajza si edhe ca femije
Te gjithe se bashku
Nja tri mije.

Kur kemi hy ne oborr Mbretror
Po na flasin dore per dore
Po na pritn Princa e Mbreter
Do me te ri e do me te vjeter

Me mat parin qat Lazdranin
Po shume e kish pas ne krahror nishanin
E pran tij ish kon Mbretresha
Sa e hijshme kjo Murgesha.

Fill mbas tyre vinte the besty
Barbaroza dhe Honesty.
Paj skish faj qe e kish kap nervoza
Shume e bukur Barbaroza.

Fill mbas tyre ish Vushtrria,
Lume po bejshin per te Mreteria
E ky Naki po na prezenton
Nje nga nje po na njofton.

Kqyr n'oborr ish ber tollovi
Kush me ndejt e kush me pri.
Krejte Gashjanet jan cua ne kam
Fis i pare thojn jeme ne keto ane

Por Krasniqja kishte thone
Ma ngadal o ju Gashjane
Se Mic Sokoli asht kon i jon,
Ju pat gjua topit si drandon

U cua njeni e po thote,
Ku ma lat ju fisin Hot
Djelt e Grudes e Leket e Hotit
Jane kjen djege ne flake t'barotit

Tash do i lam na keto fjale
Se kush eshte fis e kush mahalle
Dhe po i lem na keto adete
Por po shkojm me Vilajete.

Albanam o djal si motit
Ty t'ka hije fjala per hir te Zotit
Urdhero pra me na pri i pari
Fjala jote sikur ari.

Je fjale embel dhe i pare
Si per armiq si per fetare.
Te respektojn miqe dhe armiq
Pevec Varfnjakut ci eshte pis.
( Me fal Varfnjak por ishte per shkak te rimes-perputhje vargjesh)


Albanami po citon
Ai 4peace-in propozon.
Kur flet ai Dardania gjemon
Se per pende kush s'ja kalon.

Krejt paria jane pajtua
Stoli i pare i ka takua
Ky 4 peace po mban fjalime
Krejt i than aferime.

Auberoni si gjithmon
Sun u durua ai pa fole
Foli,foli edhe shume foli
Por pak tha ai i gjori.

Ebu Shejma rralle po folke
Sepse fjalet ai po i peshonte.
Po spjegon ai fen Kristjane
Si gjithmon nga pozita Islame.

Ishin ngrit nja dy a tre vete.
Me ngadal ju me tema fetare
Se politika eshte sot primare
I kena zgjedhjet gjith kombetare.

E armiqet kte e presin
Qe t'perlahemi ne mes vetit.
Keshtu te lajmerojn Europen plake
Shif Shqiptarte lypin dajak.

Keshtu paria ishin pajtua
Ceshtjen kombetare me shqyrtua
Per hir te kombit me u pajtua
Krejt me dal e me votua. :arrow: ...

DEA
11-10-04, 21:56
heu ku me nis e ku me betis
du me fillu e spo di se ku
krejt shprehjet mi pasket marre
leni vend edhe per pak
o kumbar


nese ju kishit me me ndihmu
me siguri aftesit e mia kisha mi zbulu
ka kohe tybe qe skam shkru
e sote as dy vargje
bash mire spo muj me i bashku


veq pak ja thash
sa me ju tregu
se te behem e rregullt kam me u mundu
pak me hater e pak me zor
mireseardhjen kush a ma uron?


e paskna pas zor me nis
se mo kush spo me dilka ne prit
poete u bona lum per mu po bon nana


O lolok o djal i ri
po ku ishe deri tani
qe na qite drite me keto fjal duke i rendis
krejt dardanis jau hape syt

lumet na qe kem si ty
do vargojme edhe me shume poezi
po per sonte spo muj mo veq kesajde
prap do te shikoj.

Maca
11-10-04, 23:29
Vushtria mir se te gjeta,
as nje rresht nga ti pa e lexu nuk mbeta,
me vajtu valla mo nijet se kam,
pasi qe ty msit te kam,
Baca Vushtri Murgeshes fjal i ka qu,
me kshyr pak me u kujdes per mu,
Oj Murgesh mos ja nis me qesh,
heke fustanin e fill pantollat me i vesh!

Du me ju kallxu se qka mka bo puna vaki,
se njoni me ka bo shkrum e hi,
Hapni vesht ndegjoni mir,
Per hir Lolokut sju del shtir...
Kadal dal po ja nisi..

Si sot em kujtohet hala um bjen nmen,
Kur nje nat kaloj ka dera vjen,
Une kesh me nje qen,
aj djali um tha a po me len,
Pika ke ka me bjen,
U ktheva e i thash...

Qysh mare spo te vjen,
a e din se sa vlen vergjiniteti jem,
ki me pas problem me fraerin tem!
I thash une me gjith men...

Ja bani aj,
hajt se ki me pa,
pishmanit ki me i ra,
rahat skam me te lan,
ja me hater ja me zor e jemja ki me kan,
se un kurr sjam msu femrat mem refuzu,
synin kur ja kam vnu,e kam rahatu,
kur e pa se u friksova me fjal tum kercnu,
ja nisi me te but tu filozofu,
me tha esht fraer,qysh po e shoh kishe osht zotni,
ka pare,paska ker,shpijen jandari...
e skoka berllog,e koka msu me ndru,e me zgjedh me katallog..


Kur me tha esht kapap,
kesh ka mar infrakt,
u ktheva e i thash,
ndalu pak se po han dajak!

A e dini qka me tha,
a po don me ta bo qat pun per gra,
po hala pa me thon,
ja kputa ymytin sikur me gershon..

E dhezi nje cigare,edhe pse nuk e pin,
nuk ishte me rendsi marlboro apo patri,
U ly me parfum, 10 metra era me u ndi,
vetem e vetem mu me mra ne sy,
endeshte teposht perpjet,
rrugve per mem gjet,
e me tha eh moj vajz rin me komt perpjet,
e me goj spo me flet...

Ni nat ne kafiq,
me pa isha vesh me nje miniq,
sa mur per mu qu nje fjal me ma lshu,
e un perinat u qova kinse me pagu,


Aj gjithmon me sheh neper kerre tu hi,
nga merzija e madhe ja nisi drogen me pi,
krejt shoqerija po i thojn,a po e sheh se qka je tu bo?
Aj po thot,po hajt bre mos qet femer si ta zo drogen un e lo...
Koha po kalon,azgje spo ndodh me ne,
e mua krejt shoqerija po me pysion a ka diqka 3?

Un me kaq hala se kam mbaru,
kur tju vizitoj heren tjeter,historia ka me vazhdu,
ju prej qetash mundeni per paramendu,
se kjo puna jon henes tash ja ka nis mu trullu... :oops:

Murgesha
12-10-04, 00:30
Ani mori Macė sytė si rrush
Dajlit sytė me lot gjynah me ja mbush
Kėtė punė mirė kem me hetu
Nėse e ka me lujt me ty
Krejt dhėmbėt njė nga njė kena me ja thy
Nėse shpesh tė pyet a po ma jep?
Mshoja moj shqelėm e mos e vet!
Por nėse e sheh se seriozisht po tė don
Njė puthje nė buzė ban me ja dhėnė,
Kėto fjalė merri si kėshilla,
Droj se je e re e sdi ēka ėshtė e mira.
Mos u huto me thėnė uf ēka mė tha Murgesha?
Se nė jetėn time kam hasė nė kėsi hundėlesha.
Hajt qiko merre veten me tė mirė,
Se rinia tė shkon, e dikur askush stė kēyrė.

ShEjToNkA
12-10-04, 01:12
Nja dy fjalė hyra me i thanė
Bukur kallabėllak t'u ka ba s'di a banė ato fjalė me i thanė
Ti moj Genta aq e vyme ,a s'mė pave
Krejt atė darkė e pėrgatita e ti thua eja ndimom
Logjiko qiko cka po flet se njė ghygym qajė me qitė
S'bahėt kjamet, se je mėsu keq veq me ndjet
E ty Murgesha desha me tė thonė pasi
Genta si kukull nė qoshe atėherė unė
Po ulna kryvendi me bisedu e me ndjet
E ju tjerat qohuni bani hyzmet
Se edhe ashtu ia dini rendin , se neve
Po na shkon mė shumė pėrshtait veq m'u fjalos
Besa edhe Krokodillin desha me pershndet
Njė selam me ia dėrgu ,kogja bukur si teper
Mė kish lavdu ,e ti djal kujdes prejė fjalve
Se ti Krokodill e unė Shejtonk
Bani fole tepėr "mirė" besa keq
Mundesh me perfundu :wink:
Desha edhe dicka me iu tregu
Se njė lajmė tė keq mė duhet me publiku
Por sante s'po iu thomė se nga gėzimi
Tutna mirė s'mundeni me fjet
E kshtu nesėr myzhden e japė
E ju themė se pėr cka e pata fjalen
Besa ndoshta me kalu Genta kėndej pari
Ajo iu tregon se ka merak myzhde me marė

Murgesha
12-10-04, 01:43
Haj medet ēna krisi kėndej pari.
Genta e Shejtonka po pėrlahen mes veti.
Po thotė Genta jam kukull e vėnė nė qoshe,
Bėrtet Shejtonka e unė ballė nė votėr,
Mjerė Murgesha ēka po hjek,
Dojnė me ja shurdhu veshėt,
E kanė rrokė pėrpara nė mesngjer,
Shpirtin tė ngratės dojnė me ja nxjerr.
A ka djalė more kendej pari,
Qė e rrok njė stupc pėr sė mbari,
Gentėn e Shejtonkėn me i stupcu,
Se pasha mamin tė dyjat janė tranu.

Murgesha po shkruan kėtė poezi,
E mbuluar ne msn ofline,
Ishalla se shef Genta as Shejtonka,
Se pėr besė mu kajt ..........

Loloku
12-10-04, 09:41
Kembet ju lumshin ju qe vini
Sa te mire te gjithe qe jeni
Madheshtine ketu e shtoni
Leni sherret vetem festoni

Ejani pra te gjithe me rend
Pa merak se kemi vend
Si per sherr dhe per aheng
T'jemi bashke paska lezet

Mua me quan deri n'katund
Gjentelmen e rrenacak
Por kam mbet hala te drute
Ju mos mbetshi ne sokak

Pastaj dru mos lyp Murgesha
Se vete m'ke shti me i shkurtu
Si ShEjToNkA edhe Genta
Nga dajaku kane me shpetu

Pershendetje per te gjithe
Per fjale te mira edhe me bisht
Vec te kenaqur gjithe te jeni
Party fjalesh ketu e kemi...

ShEjToNkA
12-10-04, 10:47
Hajtė Murgeshė e frajeric
Paske fillu edhe fjalė me ngjitė
Tona ,tona i pranojm ,vetėm
Kėtė s'mundemi me thonė
Se nė MSN qė jemi fjalosė
E tash ti besa n'daq offline ,n'daq online
Pritna sote se lehtė s'ke pėr tė shpėrtur
Pėr kėto fjalė qė na paske lavdu
Neve nervozene na e paske shtu
Besa edhe mirė paske mendu
Se si 1 edhe 1 qė bajnė 3
Ne e pamė kėtė poezi
E tash ty.,po e din se cka po du me tė thonė
Vajė germat e mjer mileti
Paska me eksplodu sonte Mesengjeri
Pritna sonte online se i kemi do fjalė me ty
Shif Lolokun sa mirė ka fillu
Me diksutu , besa edhe dajakun
S'po dojka kėtu s'po dojka me mungu
More ju a jeni n'mendė
A cka ju ka gjetė
A s'po keni tjetėr problem
Vetėm Gentėn & Shjetonken
Me i pėrmendė
Eja Genta sisssssssssssssssss
Kėndej pari te kthejm mbrapsht
Tėrė mahallen se tybe ne s'kemi fajė
Se vetė kėte po na nxisin me fjalė.

Murgesha
12-10-04, 11:38
U Shejtonka ti ēka the,
Mos po tė duket vetja pak e re,
Ani me mė rraf mua nė mesengjer,
E si tmė ngucėsh, online
Tėrė ditėn rri ofline
Rri moj ti pak rehat,
E kam pėr ty e jo pėr vete,
Sa sta kam bėrė delete,
Se Gentiana e urtė bollė
Po kur ti them unė ta bėn bllock.
Pasha mamin kjo ėshtė e vėrtet,
Mos mė besofsh mua, pyete vet.
Ani ty spo ta kam fort frigėn
Po kjo Genta mos po ma zė pritėn???
Se diēka veē po hesht,
Mos po na ban moj naj sherr????

ShEjToNkA
12-10-04, 11:54
Uffffff Murgesha
Me kėto fjalė qė paske shkru
Vall mos deshe me mė frigu
Dėgjo kėndej cka po tė thomė
N'qoftė se ke mendu ashtu
Po mė vjen keq se kogja
Bukur paske gabu
Se unė friken pos Zotit s'ia di kujtė
E ti n'daq boma delete
E n'daqi bllok vetėm kujdes
Se po ia bojė unė e bahet
Kjamėt nė Mesengjer
Se pėrndyshe pak mė ke norvozu
Mė kėto fjalė mė paske rėndu
Besa unė kur tė nervozoehm
Mundesh pishman me ra
Po ndoshat bahet vone e tani
S'mundet tė falet asgjė
E sa pėr Gentėn as s'po e pyes
Sa s'po ma ndin vetėm le tė provon
Bllok me ma qit , e tani e shofim
Se si do tė ndahet nga unė.
Tash kėtu po ju pershndes
Se ika e shifemi nė mesengjer

lazdrani
12-10-04, 12:57
Oh ngadale Shejtonke
Gjake te ftofte
Se Murgeshen time nuk
guxon as me preke
E pushka top tu befte :P
Qyre qiko mbledhi
mendet e mos u tranoh
Se krejt Dardani per
Mbretereshen time e
Kalli.Pra ule bishtin
e pergjuju para saj
Kerko falje e shpejto
Se te kapi ligji mbreteror
E pastaj ske vende as ne Qielle
E as ne Toke....

Krokodilli
12-10-04, 13:18
*spo ju ngjo as se di kush jeni
veq e di qe kurr spo fleni
*ne forum tu shkru ton diten
barbaroza e djegu piten
*dit e nat ne forum ju rrini
as ne shkoll ne koh nuk mrrini
*kjo shejtonka ne forum,,
han shuplaka sa ma shum
*Gentiana shkrun Poezi
Honesty_uk kishe une mafi
*Ja edhe Loloku me dur ne gjepa
flet si me kan Anton Qeta
*vushtrria ton diten kuvenon
maca vushtrrin hiq nuk e don..
:arrow: dhe keshtu dita shkon te gjith jemi si vijon....
*jemi nga e tere bota, Amerik Evrop Azi , me krokodillin ne Australi...
*te gjith flasim te njejten gjuh
dhe bejm plan ne kosove me shku,,
*sa here flasim ne gjuh te huaja thot Naki ka mem rre gruja
dhe keshtu tregimi vazhdon ne dardani forumin ton.......

ShEjToNkA
13-10-04, 10:23
Ufffff Lazdraniiiiiii
Q'mė ke frigu tashė
A mos deshe me u pėrkul
E me i thonė:
"Si Urdhėroni Lartė Madhėria e Juajė"
Mė vjenė keq por njė gjė tė till
S'mundem me bė
S'jam e till nė realitet
E lere ma nė Internet
Po hajtė ti djalė mos ke dert
Se me Mbretėreshen tonde
S'kaloimė keq
veq nga njė herė po duhet me
Kriju pak humorė nė kėtė mes
Se pėrnryshe e tėrė natė
T'u bė muahbet
Po na shkon nė mesengjer.

Murgesha
13-10-04, 13:43
Shejtonka mos qitė kėtu sekrete,
Mė mirė ti ruajmė pėr vete.
Se nė mesengjer po jemi tė qeta,
E po kėnaqemi me biseda.

Me ba tė tjerėt me e marrė vesh,
Na e bėjnė ad nė mesengjer,
Pse na vijnė atje se kemi dert
Po sdo tė jem me TopSekret.

Sa pėr fjalėt qė ti tha Lazdrani
Mbaji nė mend tė gjitha mirė,
Nuk e di ti sa ėshtė i vėshtirė
Pėr mua hyn nė luftė me dėshirė.

Ėshtė trim dhe bujar,
Ėshtė i ndershėm djalė i mbarė,
Po bane e preke nė tel
Nė banderr ka me tė vjerr.

Kėshtu pra Shejtonka,
Rri urtė po tė them,
Se me mbretin numėr nji,
Nuk ka lojė e as mahi.

Loloku
13-10-04, 13:56
Mos ju hangert ju shejtoni
Rrini qete mos t'ju dridhet zani
Se nuk jam une Anton Cetta
Kush do i han fjalet e veta

Ma mire falte se dajak
N'vene me fole pastaj piskat
Mos t'u nin dikush n'sakak
Se koritmi pa hy ne hak

Vec sa erdha me ju pa
Nuk po du me u perla
Me ju uru nje dite te mbare
Mos t'ua nin flini dathe...

Maca
15-10-04, 00:11
Bum,bum,bummm!
a ka bujrum?
Spo ju pys po a jo,
veq po hy ni tro!
Qka paska kris ketu,
kush peshe u qu?
nuk dua sonte shume ta zgjas,
se kam fjale gati nje thas!
Naten e mire e bofshi,
e te pershendetur qofshi!

Loloku
15-10-04, 10:05
Pa trokit si ne shtepin tende
Eja maca edhe kesa ane
Hajde se e kena nxet
Vec mos hyn ner shporet

E kam thene qe ne fillim
Vec pak duhet meditim
Eni ketu behuni poete
Krikodili me t'vertet
P'e boton librin e vet

E pra deren hap e keni
Vec t'djersitur jashte mos dilni
Eshte pak ftohte ju bjen gripi
Ne dashi me thase brenda hyni
Zbrazne shpirtin dhe defreni
Per t'u kenaqur deshire kemi...

ShEjToNkA
17-10-04, 22:58
A po mė duket a dicka
jeni duke pushu???
E biseda krejt si duket
Ka pėrfundu!!!
A mos vall jeni
Dashuru???
Nė mendime
Tė thella qė keni
Pėrfundu!!!!!!!!!!
E s'po mundeni
As nga njė shkronjė
Sė paku me shkėru!!!
Hajtė se tash s'po du
Me pytje me ju
Mundu vetėm desha
Pak nga gjumi me
Iu largu!!!!!!!
Ju pėrshndes
Tė fala iu dėrgoi
Njė syfyrė tė kėndėshmė
Iu dėshiroi!!!

Loloku
18-10-04, 09:22
E kam dite qe ne fillim
Se talentet do te shtohen
Kush vjen ketu poet po behet
Tema te reja po krijohen

T'ju uroj nuk mbetet tjetr
Me nga i fjale behet veper
Fjalet ne vargje i vargoni
Paqi fat sa deshironi...

Naki
18-10-04, 22:26
Qdo varge i juaje
sjelle freski
shtone inspirimin te
shkruajme poezi

shkojme e hyjme
ne dardani
shiqojme
athua kush sot
ka shkruar poezi

lexojme vargje te shkruar
me mjeshtri
i lumte asaj -ati
qe per mrekulli
paska shkruar poezi

per sonte komplimentin
shejtonkes po i dergoje
album te ri paska fillu
neve knaqesin na ka
shtu duke lexu.

Urata
19-10-04, 18:13
Germa - germa formohet fjala
fjale - fjale formohet fjalia
fjali - fjali formohet poezia
keshtu flet vetem shpirtebardhesia!

Nuk dua ma shume me shkru,
se fjalen tuaj dua me lexu!
Urata u uron o te uruar,
urtesisht me POEZI me vazhdua,
Dardanin me pasurua!

Loloku
11-11-04, 12:06
Ti vargoj thash dy fjale malli
Sa mos me lan shkrete kete teme
Mos ta haj ujku as djalli
Inspirimin kush don e gjen
Eni pra e mos nguroni
Me fjale te mira nuk e teproni

ShEjToNkA
24-11-04, 00:02
Mirė ke bėrė or Loloku ,
Kėto fjalė qė paske thonė!
Se bukur mirė kėtu pari
S'jemi konė!
Posa hyra hasa n'kėtė konakė,
Thashė me vetė:
Volla moti kėtu s'jemi konė?!
Nuk e di pse kjo na ka ndodhė???
Ne kaq gjatė kėtu mos me dalė??
Mė ra n'mendė se jemi zanė,
Me do gara qė po i bajmė!
Po mendojmė se do e zėjmė
Ndokush kėtė mahallė !?
E goxha burku muhabetin ,
Anashe e kemi lonė.
Kemi nisė me harru se kėtu,
Shpeshė duhėt me kliku?!
Po s'kemi fajė se pas politike
Jemi dhanė do institucione
Me i krijue.
Poezinė biseduse gati krjet
E kemi harrue.
Shokė e shoqe, ndėgjoni
Kėndej leni tė gjitha ato punė
Ejani kėtu pak me u ulė.
Se moti n'ketė konakė s'kemi
Kuvendu!
Ejani t'bisedojmė si dikur
Kur s'kishte tė ndalurė poezia!
Se si patėm fillu, shumė
n'atė kohė pata mendu,
Se ky konakė s'ka pėr tė pushue!

Naki
30-11-04, 21:09
Nuk pushone konaku
More shejtonk
ne jem duke shti turshi
tash vjen dimri
Rasoje me pi
oh Lolok
ore djale dai
ec me Naken e te blejme
mishe e raki
se tani
plote mysafire
kane premetu me shkru poezi

Drenicaki
02-12-04, 17:09
na shqiptart ikemi punet mirė
veq per seks kemi deshirė
kto rubrika i shfletoi
vetem kto gjera shikoi
kjo temė ėshtė per poezi
e menjėherė fell keni hi
si doni ju me pasė sukses
hajde pra ju pØrshendes

Naki
22-12-04, 11:03
Dite e Nate
pa pushu
forumit Dardan
Nje jubile ju Shtu

Sa lapsa e fletore
Jane shpenzu
100.000 postime
me i shkru

Duke bere Muhabet
Kafe e qaja
duke pi
per gjume
s ka pase dert
nje Gjerdane me qendise
Forumistave
me ju falenderu
100.000 shkrime qe keni postu.

Romantiku
30-12-04, 08:05
Mire se ju gjeta o Dardane te nderuar
Erdha te vellezerit e motrat per te kuvenduar,
me ju pershendet, me ju uruar
Qofshi gjithmone te lumtur, me jeten te dashuruar

Murgesha
25-01-05, 16:20
Nėse njė ditė nuk do tė jem kėtu,
Nėse malli ju merr pėr mua,
Ejani te kjo temė e imja,
Dhe dijeni se tė gjithėve ju dua.

Ps. Kėto i kushtohen Lolokut.

Murgesha
29-01-05, 03:23
Vaj medet po ban rinia
Ēka na bani kjo dardania,
Gjithė naten rrim tuj shkrue
Diten ne dyshek tuj u rrotullue.


Tha Murgesha dhe kėrrhati mbi tastaturė.

Murgesha
30-01-05, 22:20
Shoke e miqė e dashamirė
Ēna ka lindur njė problem
Tė gjithė kemi filluar tė bėhemi poet,
Pėr mos i ngatėrruarr temat,
Po e hapmi odėn pėr poeta,
Kush nė vargje don me biseduar
Nė kėtė odė ėshtė i dėshiruar,
Tė mblidhemi kėtu e tė qajmė halle,
Nė biseda tė nxehta me vargje,
E kemi njė temė tė tillė tek poezia,
Por kohėve tė fundit na ka kap dembelia
Po pritojmė me dalė nga kafja
E po ja themi muhabetit si po na e don qejfi.


Ps. Pasi po shifet se po mbizotėron dėshira tė shtyhemi me vargje vendosa tė hap kėtė temė, ku besoj se do tė rrjedhin vargjet lumė.
Murgesha ju dėshiron argėtim tė mirė tė gjithėve.

vushtrria
30-01-05, 22:34
e ja pra zonja murgeshe
me te vertet je nje poeteshe
edhe oden na e ndertove
qefin neve na e marove

zoti ty moj te ndihmofte
gjthmon fati me ty qofte
gjithmon zoti u nderofte
dhe shendeti me ju qofte

do te vazhdoi prap per ty
qe na e ngjalle ket dardani
je nje zoj per lavdi
lume familja qe te kan ty

ndoshta edhe me keta rreshta nuk e teproi
per murgeshen do ua kushtoi
ne kure kemi ndonje tollovi
ajo nderhyn me menquri

keta reshta ti kam kushtue
veq pse deshta me te nderue
dhe qe besa e ke meritue
ndoshta pak e teprova
por me duket se ja qellova


une jam nga dardania
te fala keni nga vushtrria

IceGirl
30-01-05, 22:35
Bere Mire Moj Murgesha
Gjithmone Din Si Te Veproj Mbreteresha :)

Murgesha
30-01-05, 22:37
IceGirl dhe Vushtrria
Pranoni falendėrimet e mia

IceGirl
30-01-05, 22:39
ew ew Flake Esht Ka Shkon Forumi
Veq Une S'po E Lo Me I Dale Shkrumi :lol:

Naki
30-01-05, 22:44
Per hajre na kofte poezija
ketu vlone kafja edhe marohet flija
hajde shejtonk ti marrim tepsijat
se murgeshes shume po ja kana flijat
une po dale ne pazar me ble bylmet
se me nje tepsi
nuk eshte rene
dardanin me ngi me fli.
Genta na ka qu haber
e kishte pa Honestyn ka vjene me kerre
po me doket mafija kishte ble raki
Vushtrise dhe ICE girl selame i kishte qu
Barbarozes mi ba za
sonte Nakit konak dojme me i ra,
kaq sa per fillim se nuk po kame nge
Shejtonka e Genta po piskasin
veq na dyjat marum tuj punu
e valla kush nje petull fli ska me kerku

ShEjToNkA
30-01-05, 22:55
Hajde Naki hajli qoftė
Shko n'qarshi me marrė bylmet
Se edhe unė therat i kam sjelll
E bėjmė flin pa pėrtesss
Vjen Gentaa , si bajrak
I qetė saqat pėr merak
I nisė renat kjo Murgeshaa
E ndezė zjarrmin Shejtonka
Duke bė muhabet e llaff
Puntė ju shkojnė pėr merak
Ice Girl cajin ka pėrvlu
Nė odė burrat jan duke kuvendu
ne si flutura duke punu
Pėrgatitm darkėn pa pėrtes
Tė gjithė duke fol e duke qeshh
mezi pret kėtu me ardhė
Ktu me ardhė e me hy
Shkon shoqėria pėr mrekulli
Dikund duke fol e dikund duke u grindė
Dikund duke kėndu
E dikund t'u bisedu
Poezi duke formu
Jemi tė gjithė njė shoqėri pėr mrekulli
Qė kush tė vjenė e kush tė hy
Kėtu neve na kan lakmi

vushtrria
30-01-05, 22:58
Per hajre na kofte poezija
ketu vlone kafja edhe marohet flija
hajde shejtonk ti marrim tepsijat
se murgeshes shume po ja kana flijat
une po dale ne pazar me ble bylmet
se me nje tepsi
nuk eshte rene
dardanin me ngi me fli.
Genta na ka qu haber
e kishte pa Honestyn ka vjene me kerre
po me doket mafija kishte ble raki
Vushtrise dhe ICE girl selame i kishte qu
Barbarozes mi ba za
sonte Nakit konak dojme me i ra,
kaq sa per fillim se nuk po kame nge
Shejtonka e Genta po piskasin
veq na dyjat marum tuj punu
e valla kush nje petull fli ska me kerku

shife shife mitrovicalia
edhe ky ja ka nis me flija
por mos keni det per tepsia
se ua sjelle vushtrrialia

Honesty^uk.
30-01-05, 23:17
Hey kuku e hey medet
nis Honesty e po pisket
qenka shkru n'ket dhom me fjet
a thu kshtu kush u kujtue
pak kujtu qe mkeni torturue
24 ore kam pa pushue
ne forum kam njeh tuj shkrue
tuj u marr sot vec me gra
pak tuj qesh ma shum tuj sha
ket ide ktu kush na solli
mos e lash brenda vorri

Ngoni ktu o ju shoqni
mos ma merrni per merzi
kam vendos ma mos me shkrue
vec n'cdo tem kam me kendue
kush ta ndiejn veten rend
as nje fjal sbam me ma than
se hajgarja ska kandar
e un snalem pa e ba hor

Per autorin tash 1 fjal
s'esht trimri me kam me barr :lol: :lol:
ti ban mir me u lujt vendit
tash ja coj nje selam DRENIT.
tash a bani me m'besue
krejt forumi esht tuj mu rrotullue
heren tjeter kur kam me ardh
duhet tan jashta me dal
tana temat i marr me rend
ja filloj merre me mend
po nuk ndalem me kaq une
tjetra n'radh Qka po bani ne forum
jane t'verteta dhe jo rrena
asnjeher nuk dal nga tema
prap kuj kto mos me i pelqye
shkoj tek tema me Fishkellye
per me shkrue edhe ma shum
Kur do ktheheni ne forum
don dikush me u martue
kam me ardh per me ju kendue
kur skam koh per shoqeri
Jam i zen tuj nda Pleqni
disponimin e kam top
vi nganjeher tek tema MOS
her me kungja her me fjal te mira
kush i ka temat ma tmira
kur sme gjeni mua askund
JAm te KAfja ne forum

Shum i lodhur gati me vdek
shkoj Honesty per me fjet

IceGirl
30-01-05, 23:34
Hey kuku e hey medet
nis Honesty e po pisket
qenka shkru n'ket dhom me fjet
a thu kshtu kush u kujtue
pak kujtu qe mkeni torturue
24 ore kam pa pushue
ne forum kam njeh tuj shkrue
tuj u marr sot vec me gra
pak tuj qesh ma shum tuj sha
ket ide ktu kush na solli
mos e lash brenda vorri

Ngoni ktu o ju shoqni
mos ma merrni per merzi
kam vendos ma mos me shkrue
vec n'cdo tem kam me kendue
kush ta ndiejn veten rend
as nje fjal sbam me ma than
se hajgarja ska kandar
e un snalem pa e ba hor

Per autorin tash 1 fjal
s'esht trimri me kam me barr :lol: :lol:
ti ban mir me u lujt vendit
tash ja coj nje selam DRENIT.
tash a bani me m'besue
krejt forumi esht tuj mu rrotullue
heren tjeter kur kam me ardh
duhet tan jashta me dal
tana temat i marr me rend
ja filloj merre me mend
po nuk ndalem me kaq une
tjetra n'radh Qka po bani ne forum
jane t'verteta dhe jo rrena
asnjeher nuk dal nga tema
prap kuj kto mos me i pelqye
shkoj tek tema me Fishkellye
per me shkrue edhe ma shum
Kur do ktheheni ne forum
don dikush me u martue
kam me ardh per me ju kendue
kur skam koh per shoqeri
Jam i zen tuj nda Pleqni
disponimin e kam top
vi nganjeher tek tema MOS
her me kungja her me fjal te mira
kush i ka temat ma tmira
kur sme gjeni mua askund
JAm te KAfja ne forum

Shum i lodhur gati me vdek
shkoj Honesty per me fjet

Haj Medet Qa Qenka Maru
Honesty Paska Vendos Veq Me Kendu
Hej Qe Paska Me Na Shurdhu :lol:

Naki
30-01-05, 23:39
Naki

Per hajre na kofte poezija
ketu vlone kafja edhe marohet flija
hajde shejtonk ti marrim tepsijat
se murgeshes shume po ja kana flijat
une po dale ne pazar me ble bylmet
se me nje tepsi
nuk eshte rene
dardanin me ngi me fli.
Genta na ka qu haber
e kishte pa Honestyn ka vjene me kerre
po me doket mafija kishte ble raki
Vushtrise dhe ICE girl selame i kishte qu
Barbarozes mi ba za
sonte Nakit konak dojme me i ra,
kaq sa per fillim se nuk po kame nge
Shejtonka e Genta po piskasin
veq na dyjat marum tuj punu
e valla kush nje petull fli
ska me kerku


ShEjToNkA

--------------------------------------------------------------------------------

Hajde Naki hajli qoftė
Shko n'qarshi me marrė bylmet
Se edhe unė therat i kam sjelll
E bėjmė flin pa pėrtesss
Vjen Gentaa , si bajrak
I qetė saqat pėr merak
I nisė renat kjo Murgeshaa
E ndezė zjarrmin Shejtonka
Duke bė muhabet e llaff
Puntė ju shkojnė pėr merak
Ice Girl cajin ka pėrvlu
Nė odė burrat jan duke kuvendu
ne si flutura duke punu
Pėrgatitm darkėn pa pėrtes
Tė gjithė duke fol e duke qeshh
mezi pret kėtu me ardhė
Ktu me ardhė e me hy
Shkon shoqėria pėr mrekulli
Dikund duke fol e dikund duke u grindė
Dikund duke kėndu
E dikund t'u bisedu
Poezi duke formu
Jemi tė gjithė njė shoqėri pėr mrekulli
Qė kush tė vjenė e kush tė hy
Kėtu neve na kan lakmi

_________________

Honesty^uk.
30-01-05, 23:40
Haj Medet Qa Qenka Maru
Honesty Paska Vendos Veq Me Kendu
Hej Qe Paska Me Na Shurdhu :lol:

O shurdhimi qoft i lir
se apet bani ma mir
por un kam me ju tranue
qe nforum ma mos me shkrue :lol: :lol: :lol:

Arbėri
31-01-05, 00:06
Oj shoqeri, e nderuara shoqeri
a m'pranoni n'ket ode me hi
veq me hi e me lexue
se poetet shume i due

I du shume se jane poete
i lexoj pa problem
pa problem se forte mi kona
amanet ma ka lone Nana

Amanetin n'ven me ja que
n'sene tmira pe mos me lshue
mos me lshu as nje derhem
se ky eshte dhe qefi jeme :P

M'falni njerez se e teprova
kerkova leje e kendej sharrova :wink:
kam sharrue si per mahi
nganjeher hallin vetes nuk ja di

More ja di por po kam qef
me jau shti ka pak verem
pak verem verem te zi
meu tregu se skame merzi

Skam merzi me ndejt me ju
se shume qefin ma keni maru
me kete teme per mrekulli
amani ju kofte gjenmani ni skemli

Nje skemli pak me pushue
ndaqi rendin me jau leshue
se perndryshe skam te ndal
dhe krejt oden jau boj batalle :wink: :lol: :lol:

M'falni bre se e teprova
aq shume shkrujta e sen s'tregova
keshtu e ka fillestari
flete me shume se papagalli

Barbaroza
31-01-05, 13:35
Jungjatjeta motra e vllazni
Ju thote Barbaroza me dashuri
po ju baj per hajr kete ode te re
hyra edhe une diqka me shprehe
me i shpreh dy a tri fjale
dy tri fjale a pese a gjashte
po ju flas diqka me a pa dashte
se diqka mu kish fiksu sot ne krye
nje porosi me ua dhurue
mos harroni ku keni le
mos harroni ke keni atdhe
mos harroni se jeni shqiptar
edhe njeri-tjetrin per me e dashte
po e shoh se keni ndryshu pak
keto fjale po ua them si me i pas hak
mbushni zemrat me dashuri
se jeta edhe ashtu eshte nje zbrazeti
as ne para mos lakmoni
se asgje s'mund ta zevendesoje ate qe nuk e keni
keto fjale po ua them te gjitheve pa dallim
pa marre parasysh kurbetqar a vendali.

biondi_f86
31-01-05, 13:55
Jungjatjeta motra e vllazni
Ju thote Barbaroza me dashuri
po ju baj per hajr kete ode te re
hyra edhe une diqka me shprehe
me i shpreh dy a tri fjale
dy tri fjale a pese a gjashte
po ju flas diqka me a pa dashte
se diqka mu kish fiksu sot ne krye
nje porosi me ua dhurue
mos harroni ku keni le
mos harroni ke keni atdhe
mos harroni se jeni shqiptar
edhe njeri-tjetrin per me e dashte
po e shoh se keni ndryshu pak
keto fjale po ua them si me i pas hak
mbushni zemrat me dashuri
se jeta edhe ashtu eshte nje zbrazeti
as ne para mos lakmoni
se asgje s'mund ta zevendesoje ate qe nuk e keni
keto fjale po ua them te gjitheve pa dallim
pa marre parasysh kurbetqar a vendali. Ejjj Moj Barbaroza mori Fate bardhe pasha nderin
me ke len pa fjale
Mos mendo se nuk kame ndryshu
as mos mendo se te kam harru
Fjalen tende po e mbane nje katun
por mos harro se ketije i thojne
Forum.
Nje forum me shume bagetij mos na lashte
zoti pa argetim ,pa dashuri dhe pa mahi dhe mozo makeq
me mbete pa tyyyyyy. :D :D :D :D

IceGirl
31-01-05, 14:14
Jungjatjeta motra e vllazni
Ju thote Barbaroza me dashuri
po ju baj per hajr kete ode te re
hyra edhe une diqka me shprehe
me i shpreh dy a tri fjale
dy tri fjale a pese a gjashte
po ju flas diqka me a pa dashte
se diqka mu kish fiksu sot ne krye
nje porosi me ua dhurue
mos harroni ku keni le
mos harroni ke keni atdhe
mos harroni se jeni shqiptar
edhe njeri-tjetrin per me e dashte
po e shoh se keni ndryshu pak
keto fjale po ua them si me i pas hak
mbushni zemrat me dashuri
se jeta edhe ashtu eshte nje zbrazeti
as ne para mos lakmoni
se asgje s'mund ta zevendesoje ate qe nuk e keni
keto fjale po ua them te gjitheve pa dallim
pa marre parasysh kurbetqar a vendali.

Barbaroza Po Te Boj Be
S'harrojme Kurre Se Ku Kem Le
Se Aty Te Gjithe Jemi Rrite
Kush Harrone I Plaqin Syt :)

Barbaroza
31-01-05, 14:27
Ore Biondi o djale i ri
Une e di se ku kem hy
une e di se ky eshte forum
po ketu shpesh hyjme edhe per te be zullum :wink:
ka fjale me bishta e pa ta
ka edhe dashuri edhe urrejtje hiq pa ia nda. :wink:

Barbaroza
31-01-05, 14:31
Jungjatjeta motra e vllazni
Ju thote Barbaroza me dashuri
po ju baj per hajr kete ode te re
hyra edhe une diqka me shprehe
me i shpreh dy a tri fjale
dy tri fjale a pese a gjashte
po ju flas diqka me a pa dashte
se diqka mu kish fiksu sot ne krye
nje porosi me ua dhurue
mos harroni ku keni le
mos harroni ke keni atdhe
mos harroni se jeni shqiptar
edhe njeri-tjetrin per me e dashte
po e shoh se keni ndryshu pak
keto fjale po ua them si me i pas hak
mbushni zemrat me dashuri
se jeta edhe ashtu eshte nje zbrazeti
as ne para mos lakmoni
se asgje s'mund ta zevendesoje ate qe nuk e keni
keto fjale po ua them te gjitheve pa dallim
pa marre parasysh kurbetqar a vendali.

Barbaroza Po Te Boj Be
S'harrojme Kurre Se Ku Kem Le
Se Aty Te Gjithe Jemi Rrite
Kush Harrone I Plaqin Syt :)IgeGirl ori moter
mua ketu me zu motmoti
une e di se krejt njesoj s'jane
po nga frika fola qe ne zemer e kam :(
te lumte pena ty moj moter
qe s'po na harron ne kete voter.

Arbėri
31-01-05, 17:20
Ooooo qka nita qka kam lexu
moni more se doni me na tranu
leni merzit dhe senet e kqija
normalishte secili kthehet te shpija

Jeta eshte shume interesant
sikur naj ekstravagant
qe e shikojme me sy te keq
e ati HIQ si kerset :P

Ngomeni mu ori shoqeri
knaqnu ju sa jeni t'ri
se vallahi kerkush sjau di
edhe me hyp n'kali te zi

Jeta jep aq sa ti merre
lum ai lumi qe sesht demel
per demela e frikacak
jeta eshte krejt taksirat

Ngoni knena moj shoqeri
kaja Nanen merzis ti
bone jeten si don vete
per te tjert hiq mos t'kerset

Dem mos ben as mos mendo
pastaj as Zoti nuk ju do
punen kurre mos e harroni
por pa JETE mos jetoni :P

Tash kaloni si te doni
syte mbylle shume mos i mbani
me u rrezue sesht kurgje
ruanju plages qe s'sherohet ma

Hareja let mbreteron
kudo qe ai e deshiron
jeta eshte nje serial
qe kalon shpejt dhe t'djeg si zjarre :cry:

Kete jo qe une e di
por m'ka thane nje rahmetli
qe ka vdek me dy syte qel
qe kete jete HIQ se ka "mjele" :oops: :cry: :P

Drenicaki
31-01-05, 17:43
E mjel jeten ai qe ika punt
por gjdo kund sban me i shti hunt!
Kur smund ta arrijm at qe dojmė
me at qe kemi po jetoim!

Nese doni te fitoni
veq perpara te shikoni,
rrezikimi ne ket jetė
o te humb , o ne dritė te qet!

Jeta ėshtė dhurat prej zotit
mos e le te shkoj se kotit,
se dhuraten po se shfrytzove
pastaj mos thuaj se u pendove

Jeta neve na shfrytzon
nese ne nuk veproim,
pra veprimi me i mirė
te bejm ne jetė ēkemi deshirė

ne jet bejm ēfar mundemi
nuk bejmi ēfar doim,
jeta ėshtė e shkurter
duhet ta jetoim

Por jeta ėshtė njė lufftė
luftė e pa mbaruar
pra do ta fitoi
ai qe ka jetuar! :lol: :lol:

Honesty^uk.
31-01-05, 20:54
Per ata qe me kujtohen :wink:

_________________________________


Nga nje her ekur rri ne shpi
me kujtohet kur ishim femi
boll shum rrishim tuj bertit
tash po thom se jemi rrit

Tuj kalu koha ma shum
erdhen ditet me pas forum
spo m'kujtohet me saktesi :wink:
n'ket forum kur un kam hy

N'krye t'vendit sikur trim :lol: :lol:
emrin thon e ka ADMIN
dhe truptoja qe e perforcon
emri i tij quhej BOND

Tuj lexue neper fleta
shpesh u shihte emri MURGESHA
thojshin eshte modratore
kishte marr GENTEN per dore

Ne forum ishte nje coban
emrin i tij ishte LAZDRAN
gjithkund shihej si autor
edhe ky moderator

Poezit i kishte merak
ai ish POETI NAK
sikur bleta neper shkoza
ashtu hidhej BARBAROZA

Veshun trash me tesha leshi
ne forum futet HONESTY
her ne kafe her te dashnia
i pranishem ishte VUSHTRIA

Pak dembel edhe me teka
simpatiku LIVOREKA
pran PC e celte drita
bukuroshen AFERDIRA

Shume i drejt edhe fiks
gjakovari yne MEMPHISX
me fjal pak por me merita
paraqitet shoqja DRITA

Kur ish puna per ide te reja
gjith i gjenim ato tek DEA
per me marr vesh fjalt e hallkut
per kto shquhej QIKA E AKULLT =( Ice Girl)

Deri ktu erdhem rehat
na i con dreqi do lugat
na pat ba forumin lam
emrin thon e ka SHEJTANK

K'tu filloj epok e re
shum te ri erdhen nder ne
shum i shkatht dhe tuj shetit
ne forum erdh nje TURIST

Nga njeher sillej ketej pari
po thot une quhem KERCOVARI
tash me shum duhej me shkrue
se ULIKSI n'radh u shtue

Njani thoshte jam virani
ma kish pas emrin GENTIANI,
vetem diten ish n'aksion
tash po e dini DIANA BOND

A po m'njihni na thot njana
dreqi e marrt thot jam LUANA,
nje i mir por tendnecioz
i rrezikshmi yne MAFIOZ
nje po thot rri prete dielli
thirrte veten KORKODILI

Shum e qet e me fjal t'pastra
n'forum ton ishte dhe MACA,
me do shkrime si Migjeni
shoqeris ju shtua DRENI

Po vjen njani pa kersit
vec forumeve thot jam rrit
s'baj asgje vec ndaj pleqni
e kam emrin ARBERI

Si t'jen puna e si t'jen moti
si t'kesh Zemren ta ban ZOTI
smund po rri pak pa kesh
se nje dit kemi me vdek
mos mi merrni kto fjal per tkeq
krejt forumi ke nje Meleq
n'qoft se kutj i duken tallje
20 her i kerkoj falje.

Tash ne fund nje urim
gjithmon paci disponim
n'qoft se kujt ka me i mungue
mos t'pritojn te me shkruj mue :wink:

Barbaroza
31-01-05, 21:02
Qe besa boll mire paske shkrue
Edhe asnje more Honesty gati se paske harrue
Te tille ishim edhe mbetem
Ne Dardania-mileti.

Maca
31-01-05, 21:06
Honesty^uk. te kemi shok dasa,
shyqyr me gjithkon spo qan drasa,
per kete ta kam lakmi,
se je nr 1 ne dardani,
Ja din renin shoqeris,burrnis dhe dashnis,
Nuk esht kollaj te gjinden vargje te duhura per ju,
Sepse po dukesh se familja te ka kulturu!!!

Me kaq te pershendes,
dhe ketu serish te pres!

Tung

Honesty^uk.
31-01-05, 22:01
Honesty^uk. te kemi shok dasa,
shyqyr me gjithkon spo qan drasa,
per kete ta kam lakmi,
se je nr 1 ne dardani,
Ja din renin shoqeris,burrnis dhe dashnis,
Nuk esht kollaj te gjinden vargje te duhura per ju,
Sepse po dukesh se familja te ka kulturu!!!

Me kaq te pershendes,
dhe ketu serish te pres!

Tung

Oj ti MACA me lara shum
ket shoqerin e vleresoj un
i vleresoj dhe sillem mir
gjith kam pas kete deshir
Ndonjeher flas edhe pa vend
gjithkuj kam qef me i len rend
Kte trashgim e kam nga tparet
si nga prinderit dhe gjyshallaret
ket tradit do ta pasoj
tek te rit do ta dorezoj.
Tash t'pershendet Honesty shum
mos prito eja n'forum

dr1ta
01-02-05, 02:36
Ehh kjo dhome
nuk eshte per mu
se ksi fjal nuk di me
shkru

Fjalet postohen
hic pa frike
e kur po i lexoj
Po me don mem ra t'fikt


Vec vazhdoni duke shkru
se tybe mi ka enda poezit
me i lexu.


:)

uliksi31
01-02-05, 18:38
Ku e lam e ku na mbeti
Krejt antart tuj fol mes veti.
Disa flasin,disa bertasin,
Nje familje krejt i perkasin.

Po filloj me tregua prore,
Si fillim,te diskutime shoqrore.
Aty flasin krejt pa dallimee
Dijte,s'dijte diskutimee

Pike e dyt me rendesi.
Fena te Zotit ne shqiptari.
Ketu mas shpeshi, ngatrrohet lemshi.
Diken kap kryet e diken kap tamthi.

Jane disa qe flasin, e te len lezet.
Diskutojn drejt,sikur dojn me vdeke.
Por ca tjer jane aq te dobte.
Met korit vllazni e shok.

Atyre t'mirve Zoti ju shtoft te mirat
E t'pa diturve ju leh'tsoft te vshtirat
Nese te Zoti nuk drejtohen per gabime
Sju ndihmon as e Merkura e perhime

Keshtu tuj hec neper Dardani
Une te kafja sun rri pa hi.
Aty bile nuk ka dallime.
Vec met keshme e me gezime.

Keshtu fillojm na disa te bisedojm
Por muhabetet spo na shkojn.
Spo na shkojn valla hic kurrfaret.
Per pa ardhur ato kolosalet.

Kur pa pritmas celet dera
Hyn Murgesha por si era
Sit filloj ajo me shkrua
Nisin shkrimet vec me u shtua.


Pata deshire hala me shkrua
Por spo dua me e teprua.

Drenicaki
01-02-05, 19:11
he te lumtė dora o poet
paske shkru per marifet,
ne forum bahen llafe te medha
kur ne te mbushet me gra !

Her me gra e her me qika
atėher tan po thojn mirėdita,
ja nisin burrat me fjalė te buta
vertet jo qe i kap tuta!

jo pej tute po me hy ne qef
po thojn e kan per respekt,
kur po hyjn burrat ne ket dhomė
llafi gjat kurr nuk po shkon!

a sėsht keshtu me tregoni
por mos guti se gaboni,
keto fjal qe i thash
kurrė per jetė nuk ju bi mas!

veq ndaluni pak ne forum
del e vertet at qe thash unė,
per fillim te gjithė i pershendes
mos merziti se nuk hy shpesh!

pra suksese te bisedoni
me politikė mos e teproni,
se dje berem luft me shka
tash na doli punź me vella!

ne vend te urrejtjes qoni dashni
nese don te jesh njeri,
te punoim spari per veti
se qishtu po thot mileti

"kur sje per veti sje as per ne gjeti"

Naki
01-02-05, 21:16
Ode e madhe dardania na ka qellu
hyjme e shkojme pa bilete
pijme e hajme pa pagese
ndegjojme muzike pa pritese
lexojme kush qka tha
e kush qka shkruajti.
nga nje selam te taneve
ja dergojme
pershendetje keni nga dardania
Me kurore mbreterie do tju pagezojme

IceGirl
01-02-05, 21:49
Asgje s'jam ne gjendje per me shkru
Hyna veq per me lexu
Dicka krejt sot jam trullu
Malli fort me ka kaplu


E njejte gje si dje dhe sot
Her me t'qeshur her me lot
Gjdo gje po me duket kot
Kete zemra shpesh ma thot

Por faleminderit DARDANI
Te gjithe jeni per mrekulli
Sa here ketu qe kam hy
Shpirti im ka gjet qetesi :)

ShEjToNkA
02-02-05, 00:23
Shumė zhurmė e poter
Netė pėr netė kėtu e gjenė
So qetėsi e rehati
krejt nė gjumė ia kan mėsy
Kam mbetė vetė si shejton
Se unė gjumė sonte fare s'kam
E kam bė njetė mos me shku
Kėtu po du me qendru
Me kysmet du me ba kjamet
Me hy n'kafe me rupėllu
Me shku te oda me fishkėllu
Me hy n'merre me mendė
Pka me qeshh si tue u tranu
Shokjj te MOS njė fjalė ua lėshojj
Kėshtu natėn du me kaluu
Hiqq as njė s'du me i lėnė me pushu
Zhurėm unė du me ju krijuu
Se keshtu sonte e kan meritu
Se m'lanė vetun kėtu me shkru
E nė gjumė u nisėn me shkuuuuuuu

Gentiana
02-02-05, 14:22
Hajt moj Shejtonka e dilidreq
Pse rrin zgjut ti,qka po nreq??
Me mire me fjet,dhe me pushu
Dhe diten e neserme me te mira me fillu.
Ketu ne forum prap me shkru
Dhe nje atmosfer te mire me e kriju.
Hina pak per dy fjal
Ksaj Shejtonkes mar mos me ja lan.
Se kjo mendon se mire e ka.
e ne gjum kurr me vakt nuk shkon me ra.
Shejtonka,kqyrym mu pak
i kryej punet krejt me vakt. :lol:

Murgesha
02-02-05, 14:44
Hyra te lexoj tek poezia
S`ju besove te mia
Gentiana paske kenduar
A thu kush i paska ndihmuar??

Hajde, hajde Gentianė
Namin paske me e lanė.
Njė kėshill due me ta drejtue
Veq kėshtu ti me vazhdue.

Me i tregu Murgeshės e Shjetonkės
Se shumė mendja juv ka rrit
Duke i shkruar poezitė
Po mendojnė se veq ato po dijnė.


Tha Murgesha e po kqyrė
A mos kėtu Shejtonka ėshtė fshehur
Ma mirė po dal shpejt e shpejt
Sa smė ka zonė naj sherr.


Vjen Shejtonka ja nisė me boksa
E ma ban ftyrėn me nishana
Me shkru poezi fort ma ka ana
Shkruaj mė mirė se Shejtonka.


Ishalla smė thot Gentiana
Askush nuk mė ndihmoi
Se kuku pasha mamin
Ka me e ba namin.

Gentiana
02-02-05, 14:55
Uh moj Murgesha qka po ma nin
nese shejtonka ketu hin.
Ajo mendon veq per vete,
mendon se me shkru si ajo nuk dijn te tjeret.
Nuk esht ashtu as mos te mendon
edhe pse nganjeher me shkru nuk ma don
por kjo nuk don te thot se nuk di me shkru
bile bile edhe me mire se ajo di me kendu.
mos ke dert se shpesh dukna kesajde
vetem shejtonken me e ba nervoze.
E ti nese don me dit askush nuk me ndihmoj
Por jam e menqur moj.

Murgesha
02-02-05, 15:00
Hajt bre Gantianė se su ba nami
Edhe pse pyeta pa sherr e pata,
E kam ditė qė shkrimin shpesh sta don
Se din me shkru ėshtė e vėrtet
Po tė them e po tė baj be
Pasha atė Shjetonkė
Ma e mirė se ne dyja je. :wink:

ShEjToNkA
02-02-05, 15:11
Pha Gentian c'paske shkru :lol:
E kam ditė qė s'dinė hiq me kėndu
Po kėsaj herė mirė paske shkrteuu
Sa qė tensionin ma ke quuuu
Kėto fjalė kur i ma kam lexuu
Se njė fėmi kėtu me pas pru
pak mė mirė zani i kish shku :wink:

Ani kjo Murgesha kishe unė
Paska hy me tė lavduu
Me shumė kurajo t'u paska drejtu
E s'po e dinė ti se vetėm qefin
Ta ka marue
Se tybe hiq mirė s'paske kendu :lol:

Murgesha
02-02-05, 15:15
Pha Gentian c'paske shkru :lol:
E kam ditė qė s'dinė hiq me kėndu
Po kėsaj herė mirė paske shkrteuu
Sa qė tensionin ma ke quuuu
Kėto fjalė kur i ma kam lexuu
Se njė fėmi kėtu me pas pru
pak mė mirė zani i kish shku :wink:

Ani kjo Murgesha kishe unė
Paska hy me tė lavduu
Me shumė kurajo t'u paska drejtu
E s'po e dinė ti se vetėm qefin
Ta ka marue
Se tybe hiq mirė s'paske kendu :lol:

Ha, ha, haaaaaaaaa Ēka tha Shejtonka
Kishe ka vesh melodioz, e po kupton
Unė nė ty kam ba be e po ta them
Ska ma mirė si me qen
Pos poete me e pas lind nėna.

Drenicaki
02-02-05, 15:29
OOOOOOOOOOO hajde gra qe paski rrokė
e batė ket faqe katastrofė,
ja paski nisė me luftu
kush ma e meqme ka qellu!

hajt bre gra mos u bani merak
mos ja bani veti rrafsh,
te bukra jeni se mohoj
por ma shum smund tju takoi!

nese ket e quani poezi
paskan me dal plot poet te ri
spaskem librat ku me i la
lexust spaskan ēka me tha!

ēka bejm ne jan shkarravina
por po bejm ashtu si dijna
kush me mirė e kush me keq
ndoj poet na del ne shesh!

ani gra qyshė po thoni
mos shkretoni, por hulumtoni
shkruani pra poezi ,
shejtank renin ta lash ty.

Honesty^uk.
02-02-05, 20:26
Duart i lumshin , zemra i kendoft
n'ket FORUM kushdo qe shkroft
me humor edhe shaka
njeri tjetrin mos me e sha

Njeri tjetrin ta durojm
fjalet mir te ja kuptojm
fjalt me bishta mos ti marrim
ket hare ne mos ta ndalim

Si te dim shprehjet me i lidh
asnje ktu POET ska lind
ketu vijm per me u zbavit
jo per t'marr ndonje merit

Ne nje gje te gjith e dim
jo te gjith kem nje mendim
se cdo njeri ndrushe shkrue
prandaj duhet me e durue

Dikush ka oreks me shkrue
tjetri ka per me kendue
por te gjitha kan nje rend
mos me dal nga asnje TEME

Tash me kaq po i ve kapak
mos filloni me u hallakat
shkruni shum por rregullat runi
mbi te gjithe ne eshte FORUMI

Drenicaki
02-02-05, 22:18
Hajde bre gra ,mase spo bani sen
te pakten qohuni e lani ato enė!
se ju shkoj koha ne forum tuj shkru
e punet e shtepisė juv kan grumbullu!hahahahahahahaha

napoleoni
03-02-05, 01:53
Fjal`ėmbėl magjistare
ėshtė pėr zot kjo murgesha
posi muza sogjetare
strukur ishte pėllumbesha.

Rihap siparin n`dardani
me runa shpyrti ia nisė
mike shronjash te kam ty
s`dua fare tė t`bezdisė.

Pėrshėndetje tė gjithėve...

napoleoni
03-02-05, 01:57
vargu yt me shume peshė
thashė vallė Fishta qenka zgjuar ?
ai murg e ti murgeshė
gegėnishten ku e ke mėsuar ?

dr1ta
03-02-05, 02:13
OOO hoensty sa mire po thu
Po me jep oreks me shkru
Shqipen jam duke e perforcu
Me ne fund kam me vertetu:lol: :lol: :lol:

Drenicaki
03-02-05, 23:01
Hajdi burra edhe gra
si keni gjum shkoni me ra,
se tu flas,une per veti
ma hanger kohen ,interneti!

humba kohė,pa kurfar vlerė
ky forum qe po me sjellė,
pra qohuni, burra e gra ,
shtroni vendin ,shkoni me ra!hahahahahah

Dreni30
04-02-05, 21:25
Jam ndale duke mendu,
thash te oda du me shku,
e me ni shka tu u bisedu,
se asnje here aty s`jam qellu.

Hyna brenda u ula ne qysh,
kur cka me pa burra e gra,
krejt muhabet tuj ba,
kujna ne sy une si kam ra.

Prita mjaft e durova,
e mora kutin nje cigare marova,
kur e pan qe po qes tym,
atehere me thane mire se vjen o trim.

Mire se ju gjej o shok,
po me te forte e paskeni rrok,
keshtu mire vazhdoni,
hyn njeri brenda dhe se hetoni.

Kete e pata per t`“ju shti me qesh,
jeni te mire dhe keshtu vazhdoni,
te gjithe aty qe jeni ne bised ti inkuadroni,
qe sa me te lumtur naten ta kaloni. :lol: :lol: :wink:

Drenicaki
05-02-05, 15:21
Qohuni burra ta mbroim vatanin
se e fituan gratė mejdanin,
po ua dhe gishtin, te marrin doren
dhe keshtu festojn fitoren!

qohuni burra se na morri lumi
a e dini ēfarė tha kanuni,
ēka po shoh une ne ket jetė
ne burrat rroktar jemi mbetė!

Qohuni njėher ne kėmb te arushes
trup,e trup ti biem fushes,
se perndryshe, ne mbetem fushė
sikur pyjet pa arushė!

qohuni ne kėmb me tirqi te lesht
le ta merr vesh bota krejt
se ne jemi populli shqiptar
grat pushtetin na e kan marrė!

Ju lutem mos me keqkuptoni
po hajt bre qeshni kur ti lexoni!hahahahahahahahahahahahahaaaaaaaa :P :P :P :lol:

Murgesha
05-02-05, 15:28
Drenicak he djalė i ri
Zorė tė madhė paske ti.
Se bash kėshtu si thua ti
Ska qenė kurr nė kėtė Nahi.

Ne po dojmė me ba hajgare
Se janė mhabete pa pare
Kur tė vjen puna te pleqnimi
Dihet kėtė privilegj ka burrnimi. :wink:

Drenicaki
05-02-05, 15:40
Drenicak he djalė i ri
Zorė tė madhė paske ti.
Se bash kėshtu si thua ti
Ska qenė kurr nė kėtė Nahi.

Ne po dojmė me ba hajgare
Se janė mhabete pa pare
Kur tė vjen puna te pleqnimi
Dihet kėtė privilegj ka burrnimi. :wink: Ska qenė kurrė, por tash ėshtė bėrė
se per ndryshe skisha thėnė
po per hajgare une e pata
kur skem ēka bėjmė, po qajm dėrrasa!

Po hiq ti mos u qudit,se sjan te lira femrat hiq
sidomos per ne po flas,nuk e kan lirinė aq ngat
po ishalla zoti ju ndihmon, dhe me ne ju barazon!

sepse femrat te ne ne shoqeri,
i konsideronin si femi
por tash ndryshoi kjo kohė, edhe pulat spo bajn vo! hahahahahaha

Drenicaki
06-02-05, 17:05
Hajdi gra he ju lumt dora ,
tash po merrni me qeshtje te holla,
po ju njeh dhe historia
me do fjalė si xhemajl obria! :lol: :lol: :lol:

ShEjToNkA
06-02-05, 17:09
Po sa moti kėtu s'kam shkru
Hyra pak me ju vizitu
Shumė e lllafi qenka marue
Shumė hajgara qenka postu
Ky Drenica t'u kuvendu
Shumė mirė qenka duke shkrue :lol: :lol:

Drenicaki
06-02-05, 17:15
Po sa moti kėtu s'kam shkru
Hyra pak me ju vizitu
Shumė e lllafi qenka marue
Shumė hajgara qenka postu
Ky Drenica t'u kuvendu
Shumė mirė qenka duke shkrue :lol: :lol: Mirė se erdhe o shejtan
ke fillu me u ba insan,
e ke marr vesh ēka asht jeta
po han patate dhe shpageta!
lype njė burr me fakultet
se qitu gjan veq per krevet!
mos besofsh prit edhe pak
se dhe ktuhja te bahet bajat!hahahahahahaaaaaaaaaaa :lol: :lol:

ShEjToNkA
06-02-05, 17:23
Mirė se erdhe o shejtan
ke fillu me u ba insan,
e ke marr vesh ēka asht jeta
po han patate dhe shpageta!
lype njė burr me fakultet
se qitu gjan veq per krevet!
mos besofsh prit edhe pak
se dhe ktuhja te bahet bajat!hahahahahahaaaaaaaaaaa :lol: :lol:


hajt Drenic ,mos ma bajė dertin
Nuk t'lejoj me ma prish qejfinn
Kam qellu shumė n'disponim
Sont dua me shkru deri n'agim
S'jam unė burrrė kėtu t'u kėrku
Por kėtu du veq me shkruu
Pos me shkru e me ba muhabet
E gjejė djalin me a po pa fakultet
Qysh ma donė zemra vetė :lol: :lol:

Drenicaki
06-02-05, 17:32
Sta prishė qejfin Drenica ty
pa u ba naj sunami,
sikur qe ndodi n'azi
se boll mirė une e di!

ani de ban ti qysh don
qeto fjal ti si harron,
se kjo jetź ka obligim
nese ti don perparim! :lol: :lol: :lol:

Arbėri
07-02-05, 10:09
Hajjjjjjj medet e vaj per mu
qe sa dite qe kam mungu
kame mungu dhe s'kam pas kenaqesi
mei lexu keta poete te ri

Ju lumte dora sa pasni shkru
me qef t'madhe jam tu ju lexu
se qma knaqte zemren mu
edhe PAK m'keni trullu :wink:

O njerez t'mire a jeni zgju
hynu node ndaqi meu argetu
vallha une i kam ra ne fije
nuk shpenzoj ma pare pa lidhje

Jooooo bre vella, pse pare me shpenzue
kur PA PARE kam me lexue
me lexu llojlloj poezi
kam meu knaq e kam me u shkri :lol: :lol: :lol:

Hajt tash mos ta boj krejt GJIZ
paska njerez qe dine me mire
mos tju shkoj n'nerva me sabah
me dite hallin ma mire nuk ka :cry: :cry: :lol:

Drenicaki
07-02-05, 18:24
[b]Jo ti se bane aspak gjizė
i ke randitź ,kogja mirė,
kogja mirė i paske shkru
hajt tash mushe kaftorrin dru,

mushe dru se u merdhimė
na ka marrur dimri i shtirź,
ne kompjuter jemi habitź
njź ditź kemi mu qu te ngritė!

me na tha babi leshomi lopt
ne i themi se e ke kot,
as sti leshoj e as sti preki,
me qet me hanger interneti!

ani motra e vllazni
une pak po baj mahi,
her ma pak e her ma shumź
jam njė djalė i rritur ne katund!

kujt ti doket vetja burrė
leni forumin shkoni me pshurrė!hahahahahahaaaaaaa :lol: :lol: :lol:

Drenicaki
07-02-05, 21:53
eeeeeeeeeeeeeee hajdi gra he ju ruajt zoti
se pa ju spo na shkon moti,
si pranvera me liri
hyni ju ne Dardani!

se pa juve ska hare
par pa ju ,ēka bajmi ne ,
shkojm me fjet gjumi sna nxan
nuk e lam pa qky jorgan!

nuk lam krah pa u rrotullu
spo me merr gjumi as mu,
me vrap shpejt ne ordinator
se shikoj fare at orė!

u ba von po spo ma nin
po i pres letrat kah po vijn! :lol: :lol: :lol:

Naki
14-03-05, 21:42
Lindja

Nga syte e ballit
bijen lote
Dikush duke
bertite e dikush
duke qajte
krejt mahallen
e quan peshe
po bertasin
na ka linde
forumi
qe sa shume energji na ka kushtu
sa shume vuajtem ne egzil
mire se linde forumi i jone
Dardani te duam shume.

GURI SYLAJ
28-03-05, 09:38
lum e lum po bene mileti
vec pak ne zor eshte interneti
per keto vargjr xhevahir
krejt te qellimeshme
jo me pahire.
vargje shpirti e vargje malli
si ortek qe zbret prej mali
dale nga shpirti e n'zemer pushojn
Dardanine sa e hijeshojn.
Bisede malli me shqiponja
thure ne vargje qendise me shkronja
te bera varge sikur dasmor
sikur lule thure ne kurore.
shkruani ju, hiq mos ngurroni
vasha te bukura e djem shqipnije
cmalluni me njeri tjetrin
lule te bukura DARDANIJE:
lotit keshtu i bejme prite
qe ne zemer mos te pikon
ulemi bashke perreth kesaj sofre
s'ka kufi qe na ndalon
ulemi bashk e bisedojm
here me puthje e here me sharje
por n'kete sofer ton te madhe
s'ka kufij as nuk ka ndarje
pershedetje e pergezime
ju dergoj permes ketij vargu
ne Dardani neve jem bashk-
ju perqafoj prej se largu.
GURI SYLAJ

napoleoni
28-03-05, 23:05
eni moj cuca eni mos ngurroni
hidhni vallen sheshit si pėrherė
me hapa tė lehtė ,mos nxitoni !
"mos pengoni" kem shenuar n`derė.

ShEjToNkA
30-03-05, 22:01
Nė kėtė natė tė zakonshme
Mė kujtohen netėt e moqme
Ato netė m'u kujtuan
Kur kėtu ishimė duke u argtuarė
U argtonim me orė tė tera
Diskutonim pėr ditė e netė
Dardani ishte pėrplotė cdo herė
Pėrplotė dhe e mbushurė
Kėtu ishte gjitmonė
Krenari ishte pėr cdo kend
U krenojshim ne me tė
Se ishte vendė pėr cdo kend
N'daq pėr tė vjetri e n'daq pėr tė rinjtė
Cdo antarė kėtu u ndijke si mė mirė.
Ka sa ditė qė kjo mungonė
Ka sa netė ajo atmosferė nuk mbretorn
Ejani tė gjithė shkret mos e lini
Kur na u deshtė kėtu e kishim
Si askund vetėn e gjindėm
E gjindem vetėn vetėm kėtu
Ku mundėm tė shkruajmė
Si as kurrėku.
Ju pėrshėndes me kėtė mbrėmje plotė me yje
Si dikur qė vetėm kėtu kishte ylla dhe yllnesha
Ku s'pėrtonin pėr me shkru
Donim tė gjithe m'u argėtu
Ejani sotė e mos ngurroni
Jepni ngjyrat si mė parė
Se gjithmonė kem qenė tė partė
Tė partė kem qenė dhe do mbesim
Me pranin e neve kjo do hec
Si mė parė edhe mė mirė
Kėtu tė vargojmė shkrime si singjirė

Murgesha
31-03-05, 00:09
Kur lexova kėtė poezi,
Mu mblodhėn lotėt nė sy,
Boll me vend e paska shkru
Kushtrim tė madh na paska lėshu.

Ka do ditė qė mė mungon dėshira
Me me e rraf tastaturėn me gishta
Por tė premtoj oj Shejtonkė
Dardania ka qenė dhe prapė ka me u konė.

Naki
24-04-05, 18:10
Dite e nate pa pushu
Ne Dardani jemi tubu
duke ngrene e duke pi
naten e bejme dite.
Ne kafe te forumit
qaji na vjene nga kosova
Gjygymat na vijne nga danimarka
gotata nga gjermanija
limonat nga Italija
Embelsirat nga Zvicrra
Nga Austrija Kafja dhe filgjanat
nga suedija Defat dhe piskamat
kur Vitaminat na mungojne
nga holanda i transportojne.
Per Raki Kujdeset Anglija
Per Lengje tropikale kujdeset Brazili
ah mos na lashte zoti pa amerike
se pa Niseshte nuk mundem Bakllave me qite.

Honesty^uk.
24-04-05, 18:55
Rri qe rri
i them vetes ben mire qe rri
askend nuk bezdis
Me sy ndjek se si fluturon nje mize
Ishallah nuk ulet mbi mua
se pertoj te leviz
me pyesin si me quajne
siklet kam dhe gojen ta hap
Keshtu ne ball dicka
kam stampuar
Me germa te bukura cirilike
DEMBEL eshte shkruar :wink:

Naki
25-04-05, 21:30
Prej Keshtjelles
dreni po Pisket
ku je shejtonk
se naki e domira
ne darsem po
na threte.
Hajde te shkojme me ble
nje qystek
se ne darsem nuk shkohet
me duar ne gjepe.
Murgesha kishte ni
per kete dhurat
thirri gjebrailin
hajde na dojme
per kete qifte mi qite Bakllave
Genta dhe honesty thane
ne kemi me marre live Muzik
turisti e luana
po bejshin derte
per NAKIN e DOMIREN
do te KALLIM Krejte
20 kerre kemi mi siguru
Kercovari e Dembelica
Po dojshin Me pru muzik me defe
Kjo Reana Kqyrke seri
Une dote Siguroje Limozin Mercedesi

Domira
25-04-05, 21:36
Prej Keshtjelles
dreni po Pisket
ku je shejtonk
se naki e domira
ne darsem po
na threte.
Hajde te shkojme me ble
nje qystek
se ne darsem nuk shkohet
me duar ne gjepe.
Murgesha kishte ni
per kete dhurat
thirri gjebrailin
hajde na dojme
per kete qifte mi qite Bakllave
Genta dhe honesty thane
ne kemi me marre live Muzik
turisti e luana
po bejshin derte
per NAKIN e DOMIREN
do te KALLIM Krejte
20 kerre kemi mi siguru
Kercovari e Dembelica
Po dojshin Me pru muzik me defe
Kjo Reana Kqyrke seri
Une dote Siguroje Limozin Mercedesi

Po ngutna me ēejzin se nuk e kom palu krejt NAKI :lol:

Naki
25-04-05, 21:40
Prej Keshtjelles
dreni po Pisket
ku je shejtonk
se naki e domira
ne darsem po
na threte.
Hajde te shkojme me ble
nje qystek
se ne darsem nuk shkohet
me duar ne gjepe.
Murgesha kishte ni
per kete dhurat
thirri gjebrailin
hajde na dojme
per kete qifte mi qite Bakllave
Genta dhe honesty thane
ne kemi me marre live Muzik
turisti e luana
po bejshin derte
per NAKIN e DOMIREN
do te KALLIM Krejte
20 kerre kemi mi siguru
Kercovari e Dembelica
Po dojshin Me pru muzik me defe
Kjo Reana Kqyrke seri
Une dote Siguroje Limozin Mercedesi

Po ngutna me ēejzin se nuk e kom palu krejt NAKI :lol:


Per qejz mos ki Dert
Krejt Qikat dardane
jane duke punu
te Ejten Ne kofera
Kane me ti pru.

Domira
25-04-05, 21:45
Prej Keshtjelles
dreni po Pisket
ku je shejtonk
se naki e domira
ne darsem po
na threte.
Hajde te shkojme me ble
nje qystek
se ne darsem nuk shkohet
me duar ne gjepe.
Murgesha kishte ni
per kete dhurat
thirri gjebrailin
hajde na dojme
per kete qifte mi qite Bakllave
Genta dhe honesty thane
ne kemi me marre live Muzik
turisti e luana
po bejshin derte
per NAKIN e DOMIREN
do te KALLIM Krejte
20 kerre kemi mi siguru
Kercovari e Dembelica
Po dojshin Me pru muzik me defe
Kjo Reana Kqyrke seri
Une dote Siguroje Limozin Mercedesi

Po ngutna me ēejzin se nuk e kom palu krejt NAKI :lol:


Per qejz mos ki Dert
Krejt Qikat dardane
jane duke punu
te Ejten Ne kofera
Kane me ti pru.

Kur kam NAKIN
Mbretin tim
skam ma dert as per ēejz
as per para
as per sefa :wink:

GURI SYLAJ
27-04-05, 15:49
Shkoj nje muaj
ju s'ndiheni gjalle
s'keni vargje
a s'keni malle?
Dilni ketu
n'kete log me rreshta
sikur rrush
i pjekur ne vreshta.
Thueni nje fjale,
thueni nje varg
qe te iu ndihet
zeri larg.
Te fluturoj
s'bashku me eren
te vij tek une
qe te me hape dern.
Te bisedojm
ne ne mes veti
Ju ne KOSOVE
une dikund ne gjeti
Cuca e djem
te Dardanise
mos pritoni
me ia nise.
GURI SYLAJ

Murgesha
14-05-05, 23:53
Urdhėroni poetė tė ri,
Tja krisim sonte me poezi.

DEA
14-05-05, 23:57
krejt isha duke mendu
athua Murgesha tash,
nga gjumi u zgju :wink:

Murgesha
14-05-05, 23:59
Moj Murgesh e paq nderin
ruju kund mos e ban sherrin
se na mbyten priftat mes veti
e ketė pune e mrrė vesh mileti.
Ruju prej djemve qe vijn aty
mos i shiko drejt ne sy
se syni sillet rreth verdall
e dashurohesh e na ben perrallė
qka me i thanė Papes ne Vatikan
me njė fjalė ai te mallkon
e te thotė te une i pagun mekatet
e ashtu te fillojn llafet
s ku merrė puna fund
aty sdua te jem unė.

Hajt Psikolog ti dert mos ki,
Jam Murgeshė se jo mahi,
Kur tmė thirrin Papa nė Vatikan,
Njė javė ditė bahem me temjan
Kur tė ulem afėr tij, mua mė vjen era
Mė thot papa pa njė pa dy,
Kush ka shpif moj bi pėr ty??
I them nuk di asgjė o Papa i ri,
Ti e pėr shpifje mė paske thirr?
Unė e gjora sa shumė shpresova
Se pėr shėrbimet e mija,
Ti mė ke thirrė tė mė bekojsh.

Murgesha
15-05-05, 00:01
krejt isha duke mendu
athua Murgesha tash,
nga gjumi u zgju :wink:

Mendon Dea e po ban seri,
Ēka e gjet Murgeshėn qė tash u zgju??

Gentiana
15-05-05, 00:05
Po bej seri un sonte me ju
qka qenken be keshtu,dhe pesh qenkeni qu.
Per murgesha-t dhe papat tuj fol
more lereni rehat se na bat hor

Murgesha
15-05-05, 00:09
Po bej seri un sonte me ju
qka qenken be keshtu,dhe pesh qenkeni qu.
Per murgesha-t dhe papat tuj fol
more lereni rehat se na bat hor


Hajt bre Genta mos u serit,
Se kur po tė ardhka inspirimi,
Smendohet a ėshtė Papa apo Trimi,
Kryesorja tė thurrim vargje,
Qė janė tė bukura,
Ne kėtu tė argėtohemi,
Se ma tė rinj kurr sdo bėhemi. :wink:

Psikologu
15-05-05, 00:09
Moj Murgesh e paq nderin
ruju kund mos e ban sherrin
se na mbyten priftat mes veti
e ketė pune e mrrė vesh mileti.
Ruju prej djemve qe vijn aty
mos i shiko drejt ne sy
se syni sillet rreth verdall
e dashurohesh e na ben perrallė
qka me i thanė Papes ne Vatikan
me njė fjalė ai te mallkon
e te thotė te une i pagun mekatet
e ashtu te fillojn llafet
s ku merrė puna fund
aty sdua te jem unė.

Hajt Psikolog ti dert mos ki,
Jam Murgeshė se jo mahi,
Kur tmė thirrin Papa nė Vatikan,
Njė javė ditė bahem me temjan
Kur tė ulem afėr tij, mua mė vjen era
Mė thot papa pa njė pa dy,
Kush ka shpif moj bi pėr ty??
I them nuk di asgjė o Papa i ri,
Ti e pėr shpifje mė paske thirr?
Unė e gjora sa shumė shpresova
Se pėr shėrbimet e mija,
Ti mė ke thirrė tė mė bekojsh.


Mos beso ne bekime te Papes
sepse ato janė shqiptim i fjales
por rri urtė e mbaje nderin
se asgjė tjeter ste duhet fare
dashuria nuk eshtė hajgare
ajo te nxjerr nga sherbimi
e ste ndihmon aspak bekimi
kujto boten tjeter ti
se ne fkalė kan me te shti
e denimi eshtė i keq
atje ke punė veq me dreq
e qka me i ba dregjit te ferrit
ska ankesa per punė te nderit
se mesa dikur kishin thenė
te dashuruarit aty kan vend
se e mallkonin dashurin
e te djalli kishin shtepin
tash se dij se kam te sakt
a eshtė djalli mashkull a femer
veq e dij qe ka ketė emerė
andej ti lum Murgesha
mbaje ma mirė ato tesha
beso ne vetin e rrugen qe ke
se prajsa atehere te prek
kan me te dhanė qka don ti vetė
edhe pite edhe bakllava
se ste sjkon mundi badihava
ne atė botė ke shperblim
nje lojė te vogel per argetim
njė cop torte nje herė ne muaj
mos e ndi veten si te huaj
ne parajsė rrinė ata pa sherrė
e pra ruaju , mos prish nderė.

DEA
15-05-05, 00:12
Tuj mu hap goja
e tuj lexu,
gjithe kohen duke u mendu,
edhe sa muj une me qendru,
pa gjume, mbeta forumin duke e lexu
po me thot burri
oj qyqejk, hiqu tina
se send ne drit ste qet
mandej gjaku me ka vlu
e jam qu me te tuj u ngaterru
se per forum sju lejoj me me ngacmu
kohen ma te madhe jam duke ja kushtu,
e zoti po ju lutna naj virus me ma gju,
se ndryshe spo mundem me u largu :wink:

Murgesha
15-05-05, 00:20
Mos beso ne bekime te Papes
sepse ato janė shqiptim i fjales
por rri urtė e mbaje nderin
se asgjė tjeter ste duhet fare
dashuria nuk eshtė hajgare
ajo te nxjerr nga sherbimi
e ste ndihmon aspak bekimi
kujto boten tjeter ti
se ne fkalė kan me te shti
e denimi eshtė i keq
atje ke punė veq me dreq
e qka me i ba dregjit te ferrit
ska ankesa per punė te nderit
se mesa dikur kishin thenė
te dashuruarit aty kan vend
se e mallkonin dashurin
e te djalli kishin shtepin
tash se dij se kam te sakt
a eshtė djalli mashkull a femer
veq e dij qe ka ketė emerė
andej ti lum Murgesha
mbaje ma mirė ato tesha
beso ne vetin e rrugen qe ke
se prajsa atehere te prek
kan me te dhanė qka don ti vetė
edhe pite edhe bakllava
se ste sjkon mundi badihava
ne atė botė ke shperblim
nje lojė te vogel per argetim
njė cop torte nje herė ne muaj
mos e ndi veten si te huaj
ne parajsė rrinė ata pa sherrė
e pra ruaju , mos prish nderė.

Po me Papėn unė ēka u perziva,
Kam menduar se ai ėshtė plot bekime,
Mendoja unė e ngrata,tė shof parajsė
Me bekime e urata qė na i dėrgon Papa,
Si po e shof qenka shkrue,
Rrobat e mija me i ndėrrua,
Po mė vijnė tė shkretat tė ngushta,
Nėsė mė vijnė tamam,
Nė parajsė unė shpresė kam,
Nėse mė bijnė pak tė vogla,
Po mė qojkan tek Shejtani me u pėrvėlua,
Jo pėr besė smundem tė rri,
Nė kėtė botė mė pa dashuri,
Nė daē parajsa e nė daq ferrin
Unė e gjora nė asnjėrėn spaskam vendin,
Pa dashuri nė kėtė botė,
Pa dashuri nė atė tjetrėn botė,
Jam mėsuar me premtime e urata,
Por tė gjitha paskan qenė pallavra.
Pallavra tė njerėzve tė kėsaj bote,
Pėr njė interes tė kot,
Tė shpresojmė se nė atė botė,
Dėshirat tona do mbushen plotė.
E jo tybe tha Murgesha e gjorė,
Njė lutje filloi tė shkruaj nė kėtė orė,
Ishalla shkon e i bjen Papės nė dorė,
Nė shėrbimet e mia mė mos kujto,
Se tė gjitha bekimet e uratat
I paske bėrė pėr vete i dashuri Papa.

Psikologu
15-05-05, 00:22
Tuj mu hap goja
e tuj lexu,
gjithe kohen duke u mendu,
edhe sa muj une me qendru,
pa gjume, mbeta forumin duke e lexu
po me thot burri
oj qyqejk, hiqu tina
se send ne drit ste qet
mandej gjaku me ka vlu
e jam qu me te tuj u ngaterru
se per forum sju lejoj me me ngacmu
kohen ma te madhe jam duke ja kushtu,
e zoti po ju lutna naj virus me ma gju,
se ndryshe spo mundem me u largu :wink:


Ma mirė ketu te ngacmojn
e virus te mos dergojn
se PC ta shkatrrojn
e pa ty nuk shkon nata
se kur nje kohė na u largove
te dy sytė na i verbove
lere gjumin se sbahet nami
se edhe neser ste zgjon mami
eshtė e dielle mos u brengos aspak
e shfrytezoje ketė natė
se qka shkon nuk kthehet prapė
pra mos fklejė e rri rahat
shkruj ketu e ban shaka
se ma mirė askund nuk ka
per mu knaq e per argetim
veq keshtu ban defrim
se ste ik gjumi , e ke gjithė jeten
rri ketu ne shtrat mos shko
por me tutje ti vazhdo
banu e mirė ashtu siq je gjithmon
pra e them fjalen....te vazhdon.

Psikologu
15-05-05, 00:31
Moj mUrgesh mirė e ki
se ai Papa te nderon ty
e ta jep bekimin si duhet
vetem duhet te ja krtsh punet
si e kerkon qasti dhe nevoja
mos nxjerr helm ti nga goja
po ndegjoje si te thotė
e ke ma mirė ne ketė botė
vetem mbani ju sekret
mos tregoni qka ju gjetė
se kjo botė ka fshehtesi
e sekrete ne dashuri
publikish mos tregoni
vetem thuni qe po bekohi
se bekim ky eshtė i mirė
nje Murgesh ne sken
e si Papen askund nuk gjenė
burrė me fam e me dije
ska askush i bjen ne fije
po mesoja besnikerin
qe te don si ai din
se ai shkollė ka shumė jarani
e sta ban ty si tjetres ja bani.

halla e madhe
15-05-05, 00:32
U nis per hallen ky muhabet.
murgesha sonte e bajt me shnet
ruju loqko e mos gabon
per dreq kisha te shkatrron
prifti papa edhe hoxha
po na luajn sonte lodra,
hajt murgesha e mos ta nin,
kam me te qu deri ne Palestine :lol:

Murgesha
15-05-05, 00:41
Moj mUrgesh mirė e ki
se ai Papa te nderon ty
e ta jep bekimin si duhet
vetem duhet te ja krtsh punet
si e kerkon qasti dhe nevoja
mos nxjerr helm ti nga goja
po ndegjoje si te thotė
e ke ma mirė ne ketė botė
vetem mbani ju sekret
mos tregoni qka ju gjetė
se kjo botė ka fshehtesi
e sekrete ne dashuri
publikish mos tregoni
vetem thuni qe po bekohi
se bekim ky eshtė i mirė
nje Murgesh ne sken
e si Papen askund nuk gjenė
burrė me fam e me dije
ska askush i bjen ne fije
po mesoja besnikerin
qe te don si ai din
se ai shkollė ka shumė jarani
e sta ban ty si tjetres ja bani.

Psikolog mendoj gabim e ki,
Papėn njė e kemi e s`bahen dy,
Krejt kėto qė ti po i shkruan,
Janė paparaze qė nuk thuhen,
Ai Murgeshat shumė i don,
Gru me kurorė feja sja lejon,
Pėr tė mirė tė gjitha i mėson,
Kur vetė unė (Papa) sjam martuar,
Bishti juaj sban pėr dashni me menduar,
Ndaqi me pas dashninė nė urata,
Mos ngurroni ejani te Papa,
Ju uroj, e besa dhe ju bekoj,
Vend nė parajsė ju siguroj,
Mjafton dora ime me ju prekė,
Nė parajs siguroni mė tė mirin vend,
Mos mendoni pra pėr dashni tjera,
Vetėm pėr Murgj dhe Murgesha.
Kėto nuk janė aspak sekrete,
Se jeta e Murgjve ėshtė perfekt,
Dashni nuk kanė pėr njeri,
Jetėn e jetojnė pėr Papė dhe Perėndi.

Murgesha
15-05-05, 00:51
U nis per hallen ky muhabet.
murgesha sonte e bajt me shnet
ruju loqko e mos gabon
per dreq kisha te shkatrron
prifti papa edhe hoxha
po na luajn sonte lodra,
hajt murgesha e mos ta nin,
kam me te qu deri ne Palestine :lol:


Murgesha nė Palestinė?

Veshur nė tė zeza kur shkon e shkreta,
Kujtojnė se ėshtė muslimane me letra
Ajo shiqon pėr bira tė mbulojės,
Mos po e takon najkund Hogjėn,
Me ja thanė nja dy tri fjalė,
Ēka i keni vesh ju gratė me mbuloja,
A edhe kėtu po sundojka baba Papė???
Nuk ja ka marr mendja tė shkretės
Tė takoj nė rrugė kaq shumė Murgesha,
Ja nisė me llogaritė me mendje tė vet
Kush kend nė kėtė botė po e rren.
Papa ju ka thėnė rrini nė Manastira,
Mos dilni nėpėr rrugė se ju kap Dashnia,
Sa i keq Papa jonė, asnjėherė sna ka thonė,
Se manastiri mė i madh qenka Palestina,
Edhe neve tė ngratave kha me na pru,
Bile kishim dalė pazareve me shiqu,
Mė ka shku mua jeta nė Manastirė,
Pa e ditė se manastiri i vėrtetė qenka nė Palestinė.

Psikologu
15-05-05, 01:00
Oj MUrgesh e ki me vend
se per besė fole me mend
se murgesha nuk martohet
permes fejes nuk lejohet
por se dij se si ajo jeton
e pa prekur si tejakon
e ai prifti djalėi ri
kush ja njef mendjen e tij
e kush ja din fshehtesin e tij
se sa fmij i ka ne kojshi
dikun bardhė e dikun zi
sa ndoj kurd e somali
por spo hym shumėne gjynah
se edhe ai gjakėe mish ka
e per Murgesha e njejta vlenė
ma besnike si ata nuk gjenė
e nese shpifin njerzia
ka me i vra perendija
se Murgeshen se pa askush
as ne mal e as ne fushė
vetem brenda mureve aty rrin
lan shperlan edhe zin
e ne te zezen dashurin
e me kend as vete se din
bahen shumė e numer ska
te sugurt nja duhet ditė
ska martesė se lejon besimi
kush ka thanė mirė e dini
pra nese don bekim te mirė
shko te papa e rri e lirė
se aty eshtė pazarhane
si me kan ndoj farė shejtane
ti bekohesh dorė pas dorė
ske nevojė per asnje far kurorė.

Dilingjia
15-05-05, 10:15
dikur kur i shkruaja femrave
:lol: :lol: :lol:

Kisha dashur te shpalos zemren tuaj,
e te gjitha te fshehurat ti shfletoj
e te mbetem me vite aty, e me muaj
derisa te verteten ta kuptoj...

Pas vargun tim ti ecen e ndrojtur
thuase e ke kuptuar qellimin,
iken pas akrepave te shpreses
e mban vetem per vete kujtimin...

Ndoshta gjate do te shkoj misioni im
jam i vendosur te pres deri ne fund
vetem e vetem ta kuptoj
deshiren e neteve pa gjume...

Naki
15-05-05, 20:55
Naki


Per hajre na kofte poezija
ketu vlone kafja edhe marohet flija
hajde shejtonk ti marrim tepsijat
se murgeshes shume po ja kana flijat
une po dale ne pazar me ble bylmet
se me nje tepsi
nuk eshte rene
dardanin me ngi me fli.
Genta na ka qu haber
e kishte pa Honestyn ka vjene me kerre
po me doket mafija kishte ble raki
Vushtrise dhe ICE girl selame i kishte qu
Barbarozes mi ba za
sonte Nakit konak dojme me i ra,
kaq sa per fillim se nuk po kame nge
Shejtonka e Genta po piskasin
veq na dyjat marum tuj punu
e valla kush nje petull fli ska me kerku


ShEjToNka

--------------------------------------------------------------------------------

Hajde Naki hajli qoftė
Shko n'qarshi me marrė bylmet
Se edhe unė therat i kam sjelll
E bėjmė flin pa pėrtesss
Vjen Gentaa , si bajrak
I qetė saqat pėr merak
I nisė renat kjo Murgeshaa
E ndezė zjarrmin Shejtonka
Duke bė muhabet e llaff
Puntė ju shkojnė pėr merak
Ice Girl cajin ka pėrvlu
Nė odė burrat jan duke kuvendu
ne si flutura duke punu
Pėrgatitm darkėn pa pėrtes
Tė gjithė duke fol e duke qeshh
mezi pret kėtu me ardhė
Ktu me ardhė e me hy
Shkon shoqėria pėr mrekulli
Dikund duke fol e dikund duke u grindė
Dikund duke kėndu
E dikund t'u bisedu
Poezi duke formu
Jemi tė gjithė njė shoqėri pėr mrekulli
Qė kush tė vjenė e kush tė hy
Kėtu neve na kan lakmi

GURI SYLAJ
15-05-05, 21:40
S'po ndegjohet Cicerr Rima
as me fjale as shkronja te ima.
Nuk po shoh ne mes te ketij logu
asnje rresht nga Psikologu.
As Shejtonken s'po e gjej
ketu ne kete log mejdani,
Djali i keq e as Lazdrani,
n'a ka humb edhe Floriani.
me u taku me ta une desha
por po pres te vije Murgesha.
E te gjithe t'shkojm te konaku
se atje po n'a pret Naku .
te pijme nje kafe e te kjajm hallin
te bisedojm e te hjekim mallin.
......................................

Pershendetje te perzemerta e vllezrore nga i juaji Guri Sylaj

Gentiana
15-05-05, 22:42
Erdha vetem pak me shiku
Qka te shoh,te gjith sonte qenkan urtu.
Pyes veten ku paskan mbetur
apo mos kaq heret kan fjetur.
I shoh ne linje do persona vetem
apo ku ta di un, ku paskam mbet.
me hidhet mendja nje her te fishkelloj
ata qe jan ne gjum un qe ti zgjoj.

Dilingjia
16-05-05, 07:31
Kjo Gentiana kishe une bukuroshe,
bjondin e rrejshme sykaltroshe,
gjithe diten e lume me fshise ne dore,
kjo fshin vet e s'ka sherbtor,

Edhe Murgesha fort po i ndihmonte,
me perkrahje t'fort ajo e forconte,
mu ka mbush mendja spo guxoj me thane,
se po me duket qe te dyja FEMINISTE jane.

Kqyre tash kur t'ja nisin me kundershtime,
po s'ma nin hiq per ato fjalime,
bile me nervoza mos ja nisni fare,
se qe te dyjave ju baj per pese pare.

hahahaahhahahahahahahhahahahahhahahah

Dreni30
30-05-05, 11:37
Miredita te gjithe juve
O poet te nderuar
Po mire e paskeni shtruar
Muhabetin e kulluar.

Erdha pak te ju vizitoj
Dhe nje dy fjale
Me ju ti ndrroj
Se po e shof qe me paskeni munguar
Ju o poet te nderuar..........
Kush jep kafe e muhabet
Ju rrit nera per shume vjet

Tash me emra me ju numrue
Jeni ba shume .....
Dhe vetem ju them se jam gezue
E keshtu vetem vazhdoni
Se vetem te mira fitoni.

Dreni30

florian
09-06-05, 10:42
ti !!!!!!!!!!!!!!!!! mund te shlyesh
mund te debosh
dhe shkrimet e mia te denosh
por kurr sdo e ulesh thirrjen
e padrejtesis qe shlyen emrat e dardanis

ti!!!!!!!!!!!!! mund te qesesh
se te duket vetja ty si zot
por mos harro
un nga nje her mund tja fus kot
por dhe ti mos kujto
se gjithmon ja fut plot .

sot e them un dje e tha honesty
pasneser nje tjeter do ta thot prap
ty

poet nuk ka qe me kqyr ne sy
se hidhrimin e kam myll ne dry
po mos shiko ne kosh
moderator nuk do te jesh sa te jetosh .

GURI SYLAJ
22-06-05, 17:04
Cka u ba n'kete fushe te mejdanit
nje luftetar s'doket gjekundi,
a s'po ishoh une prej se largu
a bisedes i ka ardhe fundi.

Skisha dashte ketu me pa fund,
se me ka marre malli per ju
Djeme e vasha te Dardanise
vargje tuaja me lexu.

Me nderime I juaji Guri SYLAJ

Odise
22-06-05, 23:53
Heu njaj za qe l'shon rrufe:
ē'po jehon shqip posi trofe!
Po i dridh valet e rruzullimit,
si me kane zani i njaj trimit,
si me kane n'maje Pashtriku
athua vlla kush mos na iku ?
I ushton zani dridhet ne eter,
pa ndigjoni ai ēka don tjeter:
jo veē n'tel me fole me shoke,
po me u mbledh koke m'koke,
Me lidhe Besen mbi ate Guri!
Me u Betua n'Shkabe Flamuri!
Mos me ba leqe per te gjalle!
Me i dale gjithkujt perballe -
Me ia njeh shtat here Fjalen:
Edhe Moreja ta thirre Balen!
Sot askush s'po thirre nder Ne
Jo s' harrohet E Bukura More!
Pa te shkojme pra tek ai Guri,
Atje ku si diell shkrep Famuri!
Mos t'na ndajne do marrezira!
Po t'rrijme tok na thot E Mira!
Gjith ku ndihet e thrret Liria -
Per t'gjalle s'lidhet Dardania!

Murgesha
23-06-05, 00:53
Mirė ke bėrė or Loloku ,
Kėto fjalė qė paske thonė!
Se bukur mirė kėtu pari
S'jemi konė!
Posa hyra hasa n'kėtė konakė,
Thashė me vetė:
Volla moti kėtu s'jemi konė?!
Nuk e di pse kjo na ka ndodhė???
Ne kaq gjatė kėtu mos me dalė??
Mė ra n'mendė se jemi zanė,
Me do gara qė po i bajmė!
Po mendojmė se do e zėjmė
Ndokush kėtė mahallė !?
E goxha burku muhabetin ,
Anashe e kemi lonė.
Kemi nisė me harru se kėtu,
Shpeshė duhėt me kliku?!
Po s'kemi fajė se pas politike
Jemi dhanė do institucione
Me i krijue.
Poezinė biseduse gati krjet
E kemi harrue.
Shokė e shoqe, ndėgjoni
Kėndej leni tė gjitha ato punė
Ejani kėtu pak me u ulė.
Se moti n'ketė konakė s'kemi
Kuvendu!
Ejani t'bisedojmė si dikur
Kur s'kishte tė ndalurė poezia!
Se si patėm fillu, shumė
n'atė kohė pata mendu,
Se ky konakė s'ka pėr tė pushue!Eh Shejtonkė tė marrtė djalli,
Sonte pėr Ty mė mbyti malli.
Dhe pėr Lolok autorin,
Qė njėherė e vendosi,

Tė mos shkruaj mė nė Dardani,
Tė rrij tėrė ditėn kėtu pa hy,
Tė na lėrė mangut pėr fjalė tė drejta,
Tė e lėrė kėt temė pa poezi tė veta


Ikėt nga Dardania, sikur mos tė ishit fare,
Por nė zemrat tona keni lėnė malle,
Malli sa vjen rritet e shtohet,
Shoqėrimi me ju nuk harrohet.

Shkroi Murgesha kėto vargje,
Dhe iku pėr tė mos ja nisė me vaje. :cry:

DEA
23-06-05, 12:47
Mori Murgesh o moj bije,
Shejtonka ne zemrat tona ka hy,
aty ka hy e me dal me smundet,
edhe malli per te nga ne, jo nuk shuhet.


E ky Loloku,
ka mendue, se me ne nuk mundet me que,
une e di qe fort ka gabue,
se mungesat tona i ka venerue,
edhe shpesh ish tuj na kujtue.


Me pake fjale, e me seriozitet,
pa disa, ky forum po mbetet shkret,
mos filloni me u largue,
se diqka ketu kem fitue.


Kem fitu pa e kuptue,
se me njerez nga te gjitha anet e botes,
jem tuj komunikue,
mallin e atdheut disi me e plotsue.


Kaq per sot,
e ndoshta vije apet,
se diqka ne zemer po me vret,
:cry: :cry:

GURI SYLAJ
23-06-05, 16:06
C'jan keto lule, n'kete dite vere
qe m'kan ardhe ketu para dere.
Po i fshi syte me mire t'i shoh,
T'i kem afer e t'i njoh.
Ka dy muaj qe po i pres
ketu ne faqe te Dardanise,
per rreth meje ka plot lule
por pa ere, nuk jan te Shqipnise.
Mire se erdhet -ju pafsha ne voter
sa me merr malli per Ju
Odise-vlla, Murgeshe moter,
sinqerisht,
Te gjithev ju du.

I juaji Guri Sylaj

Naki
23-06-05, 22:14
Njė ndjenjė e madhe
mė mbyti,kur kujtoi
si shejtonka nė gazetė
krejt forumin e qiti
duke bėrė intervju
shumė lapsa i kish hargju
naten e bėnte ditė
duke qesh e duke piskit
krejt forumi ia kishim lakmi
qysh ajo dinte te maronte fli
e tė gjithėve
na nginte me njė tepsi.

Murgesha
27-06-05, 10:47
Kjo Diana, vajzė e re
Kish pa ėndėrr e ka ba be,
Njė poezi unė sot kam me krijue,
Qiftat nė forum rend me i pėrgojue,

Kemi nė forum Mbretėresh,
Vargun e parė pėr kėt Murgesh,
Se shumė qifte ajo ka bashkue,
Po e kėndoj pra si msitneshė

Aq bukur po i shkon zani,
Kaloj tej pėrtej oqeanit,
Rrushi nė ballkon ėshtė qėllue,
Kah po vjen ky zė i bukur tuj kėndue,

Ju kujtuan do ditė tė mira,
Kur ai shkruante nė Dardania,
Ma kapi djalin njė nostalgji,
E muar malli pėr shoqėri

Edhe Kloni prej Prishtine,
Po e ndėgjon kėt ushtimė,
A thua ky za ka po vjen?
E diktoi, e u fut nė internet.

Diana, po kėndon pa pritue,
Zani i saj nė Australi u shkue,
Dual Krokodili tuj kujtue,
Ky za athua kujt ju drejtue,

U nis tha po shkoj te kafja,
Me pa ēka ka Diana,
U hutua e shashtrisė,
Tuj mendu ditėt e shqiptaris.

Murgesha por si zojė
Bante be, e bante lojė
Kam pirė kafen e shtratit
Krokodili sytė i hapi,

Tha djali vet me vete,
Ēka don neve me na gjetė,
Kokan tranu edhe shqiptarkat,
Po kėrkojnė kafen maje shtrati.

Pėr mos me e zgjat e me e ba bajat,
Unė kėtu po du me u ndal,
Me pak fjalė e me shumė gjeste,
E pėrshkruajta kafen kėtė mėngjez.

Honesty^uk.
01-07-05, 21:02
Nga dashuria jam i dehur
dua vetem te puth buzet e tua
c'do gje qe kerkova ishe TI
dhe per gjithmon te dua.
Jam i vetmuar
dhe TY po te pres
eja pak me shpejt te lutem
se nuk dua keshtu te mbes.!!!!

Honesty^uk.
01-07-05, 21:27
Nga dashuria jam i dehur
dua vetem te puth buzet e tua
c'do gje qe kerkova ishe TI
dhe per gjithmon te dua.
Jam i vetmuar
dhe TY po te pres
eja pak me shpejt te lutem
se nuk dua keshtu te mbes.!!!!

Nese ti mendon per mua
eja dhe mi fshi lotet me duart e tua
nese ti nje tjeter kerkon
mos me ler te vuaj
me thuaj qe s'me don.
une gjithmone mendoj per ty
sepse ti je vec nje yll
ti nje gje te besh per mua,
te me thuash qe te dua

Honesty^uk.
03-07-05, 09:19
Enigma

Ėshtė enigmė
pėr mua
dhe,
s’ka pėr t’u zgjidhur
kurrė,
pafundėsia
e mendimeve
tė tua,
tragjike…
Ti,
mos u luhat
mes ėndrrash
ndjellakeqe.

Tė shoh.
nė mendime
tė thella
ke rėnė.
Shkundu, pra!
Mos e vrit
rininė!
Ti,
prapė e heshtur…
Ē’mendon?
Ē’mendon,
me atė mendjen
tėnde,
bardhė e zi?

argomenti .
03-07-05, 09:25
MIQESIN E KULTIVOVA NE ZJARR
PERTEJ VATANIT NJE KOVAC
I DHA FORMEN DHE NGJYREN
E SAJ TE MREKULLUESHME
MENDIMET E SAJ QE LUMENJTE
POSTOJN NGA NJERA AN TE TJETRA
DHE BASHK ME TO VUAJTAJ
NGA LARGESIA HER SHUHET
E SHUM HER MERR ZJARR
NE THELLESIN E SAJ ,
DHE NJE PYETJE MERR FORM
SA E THELL DO JET VUAJTJA NE NJE MERGIMTAR.

Honesty^uk.
09-07-05, 18:21
Deshira.............Do doja,
te isha nje re e trishte shiu,
dhe me lotet e mi te shkruaja,
mbi xhamat me akull,
(ndersa Ti qendron prane dritares duke pritur)
fjalen "Te Dua!"

Do doja,
te isha rrefreni i nje kenge,
e ne gojen Tende te jetoja,
minuta te pafundme,
i mbeshtetur mbi buzet e Tua,
duke pasur frike,
se nje cast,
Ti,
do te heshtesh

Do doja,
te isha ēarēafi Yt,
e gjate neteve te fresketa pranvere,
te mbeshtillesha rreth Teje,
duke perpire i pangopur eren Tende,
duke pritur plot ankth mengjesin.

Do doja,
te isha kjo poezi,
e te dridhesha nga kenaqesia,
nen perkedheljen e shikimit Tend,
duke shpresuar,
se Ti do te me lexosh perseri, perseri...

Domira
13-07-05, 22:44
Dashuria per ty
jeton ne mua
e foleja e saj eshte
zemra ime.

...prandaj edhe sfidoj
te mundshmen dhe te pamundshmen
...prandaj vransite shendrrohen ne qiell te kthjellet
kurse pritjet e gjata
ne kometa ndriquese
plot shprese e buzeqeshje.

U mesova
se e keqja sado prane te jete
zhduket nga ngrohtesia e fjales sate...

U mesova te jetoj
me zjarrin per ty
kudo qe jam
ne ēdo kohe.

Zjarri qe kam per ty
rrenon ēdo sfide
perjetesisht...

teDUAty
13-07-05, 23:03
Dashuria per ty
jeton ne mua
e foleja e saj eshte
zemra ime.

...prandaj edhe sfidoj
te mundshmen dhe te pamundshmen
...prandaj vransite shendrrohen ne qiell te kthjellet
kurse pritjet e gjata
ne kometa ndriquese
plot shprese e buzeqeshje.

U mesova
se e keqja sado prane te jete
zhduket nga ngrohtesia e fjales sate...

U mesova te jetoj
me zjarrin per ty
kudo qe jam
ne ēdo kohe.

Zjarri qe kam per ty
rrenon ēdo sfide
perjetesisht...

athua ....

kujt i kushtove ket poezi,
qe nzemer me ka therr ,
athua kush eshte ky njeri,
qe nga ti keto vargje i merr.

e bashke me to zemren tende
ai e paska fituar
ati une ja kam endje
moj e dashuruar.

Domira
14-07-05, 01:48
.....vetem shkronja hodha

rendita pak shkronja
kur zemra mu dridh
se nuk ben dot balle
shpirt i perpelite...

dhe se nga kjo dehje
fjalet jane pa vlere
tregon me se miri
kjo e shkrume flete... :lol:

p.s. pergjigje teDUAty-se

teDUAty
16-07-05, 15:30
.....vetem shkronja hodha

rendita pak shkronja
kur zemra mu dridh
se nuk ben dot balle
shpirt i perpelite...

dhe se nga kjo dehje
fjalet jane pa vlere
tregon me se miri
kjo e shkrume flete... :lol:

p.s. pergjigje teDUAty-se

sa te bukura keto vargje
por sikur tregojn diqka ,
sikur flasin per nje njeri
qe pret nje dashuri .


se ku shkoj e se ku vete
vargjet e tua i kujtoj
meditoj rreth vete
e me sy lotoj.

spirl_girls
23-09-05, 22:42
Ohh qfare teme e mire
paska qillue.. kjo Murgesha
taman mbreteresh ka qillu

GURI SYLAJ
23-09-05, 22:51
Kush po i bije kesaj qutrre
kush po kendon kaq mire.
Nje mbretereshe dardane
e nje mbret ilir.
Kush po kendon kaq bukur
n'tela te ciftelise
Murgesha e Naki
Yje te DARDANISE.

halla e madhe
23-09-05, 22:56
Guri sylaj po na knon
nje djale trim
e djale azgan
po i bjen qutrres
per merak
per inat te zotit NAK :wink: :lol: :lol:

spirl_girls
18-10-05, 23:55
Kqyr anej e kqyr kėndej
u ndala te kjo oda e poeteve see me pelqej

Tuj lexu e tuj mendu,ku se pari me ja fillu
Oj Murgeshė oj zonjė me flet
ishalla jeton ti 100 vjet,,po e mire ke qillu
krejt forumistat per ty tuj votu.

O ku Naki krejt djal daiii
mas bakllave po hajke turshii
lapsin ne dore e tuj mendu
listen e re te ēiftave me maru
ish ra ne halle e ish dobesu
se ai e Flaka mos mu nderu

Ky rafeti dallavergjiii ne qef Sy_kaltra i ka hi
a se ke dite a ste kam tregu,,
se ka njet Sy_kaltra mu martuu

O kqyrene Gurin tuj vrapue
mozomakeq edhe ish rezuee
ja kish leshu te 5-ten shpejtesi
te oda e vet per me hy
klikon me mus me shiqu
a thu naj sms mos naj plak ja ka dergu
po qka me pa e qka me lexu
veq me dhia oda tu u shkruu

more bac qishtu e ka pleqnia
para syve te hupin dhija
do perpara do permass
kur dy s`mun i ban bashke

ish nervozu gati mu tranuu
hallen e madhe tu e qortu
nuk po ju ban ti grave sajgii
as ne ode spo rin hiq tiiii

E ku e lam e ku na mbetiii
O ky Dreni pa coment mbetiii
nuk po mundet me besuu
qe spirl_girls keshtu ka shkru

Hajt o Dreni ti lujma synin
se per ty forumit ja qes tumin
ja qes tymin e i sakatojj
se po pij shume rasoj

Murgesha
19-10-05, 00:47
Ēka po ban dritė nė kėtė natė,
Ku po ndihet kaq shum ky Za,
U qova ndeza kompjuterin,
Mos u prish Dardania e u ba beteri.

Ēka me pa spo muj me besue,
Turisti e Dreni si lugat janė que,
Kanė hyrė te pacenzura po qesin kajde,
Njri tjetrit tu i thonė punė e mbarė.

Ishin mbledhė edhe do djem tė ri
Rafet Llapjani te kafja me shoqėri
Kush mė tepėr po gjen fjalė,
qė mbarojnė me shkronjėn A

Tema fjalė qė mbarojnė me shkronjėn I,
Ish pėrzi e ba tollovi,
Ju ka hy nė mes njė Biruc,
Tana qikat po na i s`kuq. :oops:

Ēka ėshtė more kjo punė kush mė thot??
Forumi Dardan nė kėtė kohė plot,
Jena ēmendė spo dijmė me u ndal fare.
Rroftė Shoqėria e Ēmendur Dardane.

:lol: :lol: :lol: :lol:

doGzona
19-10-05, 01:13
Moj Murgesh pse nuk po flen
A ski gjume a don kuvend
Se edhe moti na ke hup
A ne shpi po i krun punt.

Po lexoj edhe po shkruj
Sa kete kohe me kalu
Se ma mire se dij se qysh
Me kete net jemi rahatu.

Thash te shkruaj e te pys
Cka i ke punet a je gjalle
A po lodhesh ne Dardani
Ty te shkoft puna mbar.


Po fryn era e po bjen shi
Nuk ka kund me dardani
Shume rubrika per defrim
E te tjerat per dijeni.

As turist ai spaska gjume
Paska mbet edhe ai zgjut
Veq ne mengjes ai le ta din
Ka me ja kry grues punet.

E me la e me shperla
Krejt kuzhinen me pastru
Mos me fol asnje fjale kunder
Por si duhet me ndegju.

GURI SYLAJ
19-10-05, 08:40
E hapa deren me hy n'ode
qysh eshte reni, jo per mode-
Nxuna n'prag e kesh t'u rrxu ,
kur e pash cka ish maru.
Kjo Sy- Kaltra e Rafeti
seq po bajshin llaf nder veti.
Une mendojsha - jan tuj ngjinu
e ata qajt ia kishin shtru.
Cka u ba kshtu bre Rafet
cka eshte ba oda ibret.
Vallha bac ty s'tkena prite ,
falum se dje m'kan hi dhite.
Edhe kjo vaki - ketu ban
qysh nuk hine kur s'kan qoban.
E kta bardak k'tu n'trapazan-
Kush po pin qaj n'Ramazan.
Vallha bac kit pune se dij,
prej syfyri- ban vaki.
Cka je kah thue kshtu bre djal,
Prej syfyri a gota vale.
Jeni rrite ma s'un ju mesoj,
kush nuk don mos te ngjinoj.
Veq ketu ne Ode kur te vini
ndreqnq pak , kot ketu mos rrini.
Se une s'muj - jam plak i vjeter
Per ju tjeret shkruaj njehere tjeter............

rafet llapjani
19-10-05, 08:53
O Spirl_Gerrls oj mes Murgesh
ju te dyja po qohni pesh
po qohni pesh po kendoni
Rafet llapjanit sherr pi thoni,
nalnu qika nalnu gra
Sy_kaltrushit gullum mos mej ba
mos mej ba mos mi than se rafet llapjani
per ty nuk bon.


Ku e lash ku me mbeti si
po duket don me kris kjameti
kjo Spirl_Girls po me thet
dollevergji,Sy_kaltrushin
don me shti don me tranue
tui i than me rafet llapjanin
mos mu martue.


Ori Spirl_girls ore sherr na ty
ta gjajm nje frajer me te rahatue
ne kanaxheq ty me te kendue
tregona neve kush pote pilqen
na i thojna menjiher,hajde djem
hajde llokuma me Spirls_girlsin
mir eshte puna.
Tash po ndalna po pushoj kur
kur tja nisni mem nguc une juve ne
ne kang ju kendoj.

Sy_kaltra
23-10-05, 12:13
Qka keni bre
Qka jeni qy pesh
Ksaj Sy_Kaltres
i keni shtru gazep
hyna ne f/d per mahi
po ktu u bana dilingji
GURI SYLAJ ti ndaq qaj
po ta qes ,veq rafetin mos e prek
se ska faj ai i shkreti
po rilinda e kish thir prej mengjesit
kja Murgesha po ban gjaqe
me martoi e me hypi ne nalle
me hypi ne nalle u ba kjameti
GURI SYLAJ sum dul perēefi
boll i shkeri po mundohet
po politika ja ka mar mend
se po lyp mu kan deputet
deputet me kan o Guri SYLAJ
duhesh me kan rrenc e pshtjellan
mej lan gjinen me sy ne tavan
aja pun ty nuk te shkon
po hapi syt e hajde ne od :P

Qyre far qa pot tham
kogja Sy_Kaltren e paske
mar neper goj
mos me permend e lem rahat
se ti kogja per mu po ban llaf
ne kofshe burr e ni rufsh dhin
kur te thot dikush rraf
ti duhesh me gju allti
e jo me kqyr dhin me na qit ne foto
ty kan tan ky trim e ne vajza me bo naze
mledhe mendjen kqyr qka po ban
se gjith kunglli mbi uj nuk shkon
1 her vjen vera kah dera
te ik dhia e tana tjerat :P

doGzona
27-10-05, 23:29
Mirembrema oj Dardani
Si jeni ju te gjithe
A po lodhi e si po kaloni
Ju ndokush a ju bezdis.

Ketu vijm qe te shkruajm
Dhe ngapak te hjekim merzi
E te shkruajm mendimin tone
Kush sa mundet edhe di.

Shkrim mbas shkrim ne ketu
Per te bere me shume gjalleri
Spo kam qef kur po lexoj
Nje na erdhi e tjetri shkoj.

Nuk po dua te beje analiza
Per te drejte e te pa drejte
Qef nuk kam te bie dardania
E te mbetet ne qetsi krejt.


Nganjehere koha sna premton
Por ketu ne kohe kemi
Nuk e dij perse keto gjera
Ne mes veti te urrehemi.

Ky eshte net e eshte i tille
Shume leht ne keqkuptohemi
Ju kujdes se qka po shkruani
Se per kete edhe prejashtohi.


Se askush nuk eshte i njejt
Sikur tjeteri te mendoj
Nese drejtesia merre efekt
Duhet njejt te reflektoj.

Se kam fjalen une per Bond
Por per disa qe e dijn mire
Se sa shume kan ofenduar
E ketu jane prape te lire.

rafet llapjani
11-11-05, 01:10
BACIT

Hajde o Bac hajde trim
odes tane po i shkon tim,
po i shkon tim tu kuvendu
qysh ti qikat me i msitnu,
kadal Bac mos u ngut halla
u dal di kund ne katund.

Ori Hall oj zojush ti thuj
Bacit mos me u ngut me msitnu
djemt e forumit i ke pa msitnu.

Ore Bac o zotni dil nga oda shko ne kojshi,
shko ne kojshi me ndigu qysh i le djemt e
forumit pa i msitnu,hajt o djem mos kini dert
se ky baci kame ra ne kjamet tu bisedu
tu shiku qysh djemt e forumit dyqysh mi mashtru,

ky Artisri kishe shkollovan kerkun hiq shkolla
spoi shkon ,po i thot bacit jam tu studiu ti do euro
ne konto me mi qu ,se me duhen per semestra,
edhe baci nuk nuk po din ky Artisti ne kafe te
sabitit me tugjar qaj po i pin.

GURI SYLAJ
11-11-05, 23:31
Apo nini o milet
Baci n'a kish ra n'siklet.
Ish ra n'siklet nga dashnija
s'po guxon me shku te shpija.
Ke tuj maru i shkreti
mos ke me e pshtu Rafeti
shkoj e i tha Bac a je nveti.
Hiq s'pe din ku e kie venin,
Per msitni nuk pe njek renin.
N'ren eshte , Artisti e Rafeti
e ti lyp nuse per veti.
Qi si nreq qito pune t'shkreta
dije mire ty t'shkoj kuleta.
Ja , ne paqi per kulete
Baci ata ua jep vet.
Ma mire shkoj e rri tu grate
se me bajt kuleten thate...

Studenti1
23-06-06, 14:26
Nje keshille per ju


Pershendetje motra e vllazni
E fillova edhe une nje poezi
Me qajte derte e me qajte halle
Ne kete oden tone te madhe

Kjo ode neve na bashkon
Na kenaq e relakson
Shume te mira brenda ka
Me fole qete e me u pėrla

Kur ta shohesh holle e holle
Nuk eshte puna edhe mire boll
Por natyrisht duhet ta kuptojme
Se debatet ekzistojne.

Mirepo ne jemi shqiptare
Nder shume popuj me krenare
Jemi te pare ne keto vende
Kemi ba shtrat edhe kuvende.

Nese ne kemi tre Fe
Kjo eshte mire per te gjithe ne
Se mundemi veten ta deshmojme
Se tolerancen ne e dojme.

Mirepo puna mire ska shkue
Njeri tjetrin te sulmue
Pse ai ka tjeter besim
Ajo eshte e drejte ne mendim.

Ju kisha keshillue juve anetare
Jeni apo nuk jeni fetare
Pa baza mos te sulmoni
Sepse veten do ta demtoni.

Nese ofendojme nje besimtar
Kemi ofendu nje Shqiptar.
Sepse ne kemi tre Fe
Po kemi Vatan e Atdhe.

Justifikime mos perdorni
Se cka do te mbjellni do te korrni
Mos u shitni shume patriota
Duke fole fjale te kota.

Tash si te doni veproni
Por edukaten e juaj e tregoni
Po shpresoj se mire do jete
Dhe "hipokrizi" me sdo te kete.

Tash ju pershendes ne fund
Me falni nese gabova ndokund
Keto fjale ishin me sinqeritet
Qe do na sherbejne per jete.

Drinni
23-06-06, 18:47
Nje keshille per ju


Pershendetje motra e vllazni
E fillova edhe une nje poezi
Me qajte derte e me qajte halle
Ne kete oden tone te madhe

Kjo ode neve na bashkon
Na kenaq e relakson
Shume te mira brenda ka
Me fole qete e me u pėrla

Kur ta shohesh holle e holle
Nuk eshte puna edhe mire boll
Por natyrisht duhet ta kuptojme
Se debatet ekzistojne.

Mirepo ne jemi shqiptare
Nder shume popuj me krenare
Jemi te pare ne keto vende
Kemi ba shtrat edhe kuvende.

Nese ne kemi tre Fe
Kjo eshte mire per te gjithe ne
Se mundemi veten ta deshmojme
Se tolerancen ne e dojme.

Mirepo puna mire ska shkue
Njeri tjetrin te sulmue
Pse ai ka tjeter besim
Ajo eshte e drejte ne mendim.

Ju kisha keshillue juve anetare
Jeni apo nuk jeni fetare
Pa baza mos te sulmoni
Sepse veten do ta demtoni.

Nese ofendojme nje besimtar
Kemi ofendu nje Shqiptar.
Sepse ne kemi tre Fe
Po kemi Vatan e Atdhe.

Justifikime mos perdorni
Se cka do te mbjellni do te korrni
Mos u shitni shume patriota
Duke fole fjale te kota.

Tash si te doni veproni
Por edukaten e juaj e tregoni
Po shpresoj se mire do jete
Dhe "hipokrizi" me sdo te kete.

Tash ju pershendes ne fund
Me falni nese gabova ndokund
Keto fjale ishin me sinqeritet
Qe do na sherbejne per jete.

fort bukur e paske shkrue
per kto vargje due met urue.

Artisti
24-06-06, 07:57
Nje keshille per ju


Pershendetje motra e vllazni
E fillova edhe une nje poezi
Me qajte derte e me qajte halle
Ne kete oden tone te madhe

Kjo ode neve na bashkon
Na kenaq e relakson
Shume te mira brenda ka
Me fole qete e me u pėrla

Kur ta shohesh holle e holle
Nuk eshte puna edhe mire boll
Por natyrisht duhet ta kuptojme
Se debatet ekzistojne.

Mirepo ne jemi shqiptare
Nder shume popuj me krenare
Jemi te pare ne keto vende
Kemi ba shtrat edhe kuvende.

Nese ne kemi tre Fe
Kjo eshte mire per te gjithe ne
Se mundemi veten ta deshmojme
Se tolerancen ne e dojme.

Mirepo puna mire ska shkue
Njeri tjetrin te sulmue
Pse ai ka tjeter besim
Ajo eshte e drejte ne mendim.

Ju kisha keshillue juve anetare
Jeni apo nuk jeni fetare
Pa baza mos te sulmoni
Sepse veten do ta demtoni.

Nese ofendojme nje besimtar
Kemi ofendu nje Shqiptar.
Sepse ne kemi tre Fe
Po kemi Vatan e Atdhe.

Justifikime mos perdorni
Se cka do te mbjellni do te korrni
Mos u shitni shume patriota
Duke fole fjale te kota.

Tash si te doni veproni
Por edukaten e juaj e tregoni
Po shpresoj se mire do jete
Dhe "hipokrizi" me sdo te kete.

Tash ju pershendes ne fund
Me falni nese gabova ndokund
Keto fjale ishin me sinqeritet
Qe do na sherbejne per jete.


Per keto vargje
kaq te bukura
t pershendes o Student
me shume respekt


.

INDRITI
29-06-06, 17:30
Nje keshille per ju


Pershendetje motra e vllazni
E fillova edhe une nje poezi
Me qajte derte e me qajte halle
Ne kete oden tone te madhe

Kjo ode neve na bashkon
Na kenaq e relakson
Shume te mira brenda ka
Me fole qete e me u pėrla

Kur ta shohesh holle e holle
Nuk eshte puna edhe mire boll
Por natyrisht duhet ta kuptojme
Se debatet ekzistojne.

Mirepo ne jemi shqiptare
Nder shume popuj me krenare
Jemi te pare ne keto vende
Kemi ba shtrat edhe kuvende.

Nese ne kemi tre Fe
Kjo eshte mire per te gjithe ne
Se mundemi veten ta deshmojme
Se tolerancen ne e dojme.

Mirepo puna mire ska shkue
Njeri tjetrin te sulmue
Pse ai ka tjeter besim
Ajo eshte e drejte ne mendim.

Ju kisha keshillue juve anetare
Jeni apo nuk jeni fetare
Pa baza mos te sulmoni
Sepse veten do ta demtoni.

Nese ofendojme nje besimtar
Kemi ofendu nje Shqiptar.
Sepse ne kemi tre Fe
Po kemi Vatan e Atdhe.

Justifikime mos perdorni
Se cka do te mbjellni do te korrni
Mos u shitni shume patriota
Duke fole fjale te kota.

Tash si te doni veproni
Por edukaten e juaj e tregoni
Po shpresoj se mire do jete
Dhe "hipokrizi" me sdo te kete.

Tash ju pershendes ne fund
Me falni nese gabova ndokund
Keto fjale ishin me sinqeritet
Qe do na sherbejne per jete.

Me vjen kaq mire kur shoh poetin
keto keshilla mezi i pres
se eshte hambart qe bereqetin
ne shpirt e mban e jo ne thes.

Poezia eshte e bukur, ka elemente dialektore por ama te prenueshme, nderkohe ka nje muzikalitet pak te ngercur.
Jam i sigurte qer mund te shkruash edhe me bukur.
Nderkohe po ta leme me nje ane pjesen artistike, dhe ti kthehemi anes shoqerore mund te te them se e ke prek tamam ne tel.
Indrit.

Loloku
07-10-07, 15:53
Nėse njė ditė nuk do tė jem kėtu,
Nėse malli ju merr pėr mua,
Ejani te kjo temė e imja,
Dhe dijeni se tė gjithėve ju dua.

Ps. Kėto i kushtohen Lolokut.

Erdha, pash, perjetova...
Pa

GURI SYLAJ
09-11-07, 22:44
Ne kete Ode s'eshte zor me hy
po kur te hyshe kjo i do llafet
Kadal Lolok mos u ngut
tash Murgesha n'a i sjell kafet.
Ne te pas marr malli me na pa
ulu nje here -ndeze nje duhan
ne ball te oxhakut -ketu pran Bacit
jo te dera ne trapazan.
Halla veq sa nuk ka hi
-tha po dal veq pak ne kojshi
per Rafetin po mundohet
me e ndreq pak nje msitni!
Se Rafeti eshte idhnu
as dhite ma s'po don me i ru ,
me fol drejt nuk e ka keq
renin e ka me me martu!.....


as ne mulli po thot nuk shkoj

uliksi31
18-11-07, 07:32
O Lolok kur paske ardh
Une vec tash me sy te pash
Mire se erdhe nga udhtimi
Ketu te pret i gjithe forumi

Korkojm falje per ndonje koritje
Qe ste bem ma shume mikpritje
Por ne Baci na perfaq'soj
Mire te priti, e neve na nderoj

Tash Lolok sdi cka te thom
Baci punet fort i pleqnon
Ti do vjet i ke kalue
Shoket tu krejt jane martue

Une ma shume skam leje me fol
Murgesha e Baci i kan punet n'dore
Ata ty mire do ta perpilojn
Pa fejes veshtir dot' leshojn.:biggrin:

Loloku
22-02-08, 19:36
S'mka marre malli me u feju
as me nej ne trapazan
erdha pak me vargnu
bashke me ju me heq nje mall...

lirik
17-03-08, 09:09
Po Q' E Paskit Kallė Muhabetin Po Mua Ku Mė Keni Lanė Si Gjithmonė Nė Harresė
Hajde Shqiptari Hajde Gjithmonė Vetem Mua Mė Harrojnė
E Vet U Knaqen Me Vargje U Knaqen

Adina-R.Ks
17-03-08, 10:50
Po Q' E Paskit Kallė Muhabetin Po Mua Ku Mė Keni Lanė Si Gjithmonė Nė Harresė
Hajde Shqiptari Hajde Gjithmonė Vetem Mua Mė Harrojnė
E Vet U Knaqen Me Vargje U Knaqen

Nuk t'harrojm o lirik, se je pjes e dardanis, ne coft se sjeton ne trojet tona, ti ke gjakun e shqiptaris.........

lirik
18-03-08, 10:38
Adina R.ks E Fortė Kjo Thėnje Adina Tė Falenderoj Sa Thėnje E Fuqishme
Ke Qit Me Top Bravo Ke Jehuar

Naki
10-04-08, 19:56
Ne Kafe te forumit


Ne kafe te forumit
Po behet tollovi
Dite per dite
Veq kafe dojme me pi
Vjene Selvija duke bertit
Ku je Lovelic-sissi qe kafen sma ki pregadite
Kadal oj qike mos bertite
Se veshet done me mi qite
Une e para lypa kaffe
Si qdo here pa pritese Buqja na thrret drekė
Gazi ka lėshu muzikė ,
Vjenė Dardani si azgan kėtė lovelin shumė po e donė

Ku jeni shoke o vllazni threte Honesty aka birrė me pi
Naki po pyet qka ėshtė kjo tollovi, dikėndė burg du me shti
Uliksi vjenė tuj kėndu kėto qikat e Zerzemėve janė tranu


Rafeti,be kishte ba pa i pre tre kingja nuk e la
Turisti hyri ne dardani, hajdeni te budallaqet
shpija ėshtė ba pa ly
Qaji barkun na ka tha ,gjumashja po pyet a doni petulla me ju ba.
Eminja e Fshatari po bajnė llafė
Qka u ba me kėta gjama tuj fshi pėr ditė
Tomori po vjenė tuj kėndu ishalla selva njė nuse ma ka pru!

Live nga Kafja pėr Ju Naki !

Naki
14-04-08, 20:46
[quote=uliksi31]

Drite ka dal,por Dielli ska ra.
Tere mbreteria fest po ka.
Dardanien me bashkua
Nje darke solemne me na e shtrua.

Se 3 mije antar vec kan kalua
E na akoma sjena harxhua
Keshtu Lazdrani filloj me u ankua
Cou Murgeshe ti nese don me u cua
Edhe ftesat ti me na i hazrua
Se krejt antarve po dojm me jav cua

E at'her, Murgesha foli
Me ngadal Lazdran sokoli
Se i urti kurr nuk ngutet
Prej burreriet e jo prej tutet.

Kjo eshte pune qe i lyp ca dite
Se per ndryshe mundem me u korit.
Do lajmerojm ne krejt Dinastyn
Barbarozen dhe Honestyn.

Kemi nevoj per nikoqir
Se shume vet do vijn pa thirr
I kan shkrua ftesat te tana
I perpiluan sikur dy Zana

Pak ka zgjat e shume ska vonua
Dardania ishte informua
Se Mbretria ben feste Dardane
Vinin gjinja prej cdo ane.

Vinin burra,djeme te ri
Gra e vajza si edhe ca femije
Te gjithe se bashku
Nja tri mije.

Kur kemi hy ne oborr Mbretror
Po na flasin dore per dore
Po na pritn Princa e Mbreter
Do me te ri e do me te vjeter

Me mat parin qat Lazdranin
Po shume e kish pas ne krahror nishanin
E pran tij ish kon Mbretresha
Sa e hijshme kjo Murgesha.

Fill mbas tyre vinte the besty
Barbaroza dhe Honesty.
Paj skish faj qe e kish kap nervoza
Shume e bukur Barbaroza.

Fill mbas tyre ish Vushtrria,
Lume po bejshin per te Mreteria
E ky Naki po na prezenton
Nje nga nje po na njofton.

Kqyr n'oborr ish ber tollovi
Kush me ndejt e kush me pri.
Krejte Gashjanet jan cua ne kam
Fis i pare thojn jeme ne keto ane

Por Krasniqja kishte thone
Ma ngadal o ju Gashjane
Se Mic Sokoli asht kon i jon,
Ju pat gjua topit si drandon

U cua njeni e po thote,
Ku ma lat ju fisin Hot
Djelt e Grudes e Leket e Hotit
Jane kjen djege ne flake t'barotit

Tash do i lam na keto fjale
Se kush eshte fis e kush mahalle
Dhe po i lem na keto adete
Por po shkojm me Vilajete.

Albanam o djal si motit
Ty t'ka hije fjala per hir te Zotit
Urdhero pra me na pri i pari
Fjala jote sikur ari.

Je fjale embel dhe i pare
Si per armiq si per fetare.
Te respektojn miqe dhe armiq
Pevec Varfnjakut ci eshte pis.
( Me fal Varfnjak por ishte per shkak te rimes-perputhje vargjesh)


Albanami po citon
Ai 4peace-in propozon.
Kur flet ai Dardania gjemon
Se per pende kush s'ja kalon.

Krejt paria jane pajtua
Stoli i pare i ka takua
Ky 4 peace po mban fjalime
Krejt i than aferime.

Auberoni si gjithmon
Sun u durua ai pa fole
Foli,foli edhe shume foli
Por pak tha ai i gjori.

Ebu Shejma rralle po folke
Sepse fjalet ai po i peshonte.
Po spjegon ai fen Kristjane
Si gjithmon nga pozita Islame.

Ishin ngrit nja dy a tre vete.
Me ngadal ju me tema fetare
Se politika eshte sot primare
I kena zgjedhjet gjith kombetare.

E armiqet kte e presin
Qe t'perlahemi ne mes vetit.
Keshtu te lajmerojn Europen plake
Shif Shqiptarte lypin dajak.

Keshtu paria ishin pajtua
Ceshtjen kombetare me shqyrtua
Per hir te kombit me u pajtua
Krejt me dal e me votua. :arrow: ...

.................................................. ...............

lovely
05-05-08, 09:00
krjet pahiri tuj lexu
erdha une pak me qkru
qka kishi bo tu diskutu
historine e kam msu

Uliks baca mire kish fol
po Murgesha hiq s po ngon
sa burrat i kish nrru
krejt forumin e kish martu

(hahahahahahahahahahahahah)

e do t moqem nuk po i njoh
nje Gentiane e nje Shejton :biggrin:
Naki e Lazdrani
krejt per mejdani

une veq erdha me iu kallxu
se une krejtve shume iu du
sa t muni mire me e qu
perndryshe kerset nej dru

oj selvi oj princeshe
Princi jyt a po t bon hyzmet

Oj Minushe oj beqare
pa t gjet burre ty s kam qare

Njefare Breshka n gji m ka hi
thote nuk dal per 7 qin mi :D:D

Ky Rafeti ish LLAPJON
tona t zezat per mejdon

Nje t madhe e kish ky Forum
JADOREN vet, topi s e lun


po e lo per sot
se po m bini msysh
tani tutna s muj me shkru mo hiq!!!

Naki
05-05-08, 13:10
Sa mirė lovely paska shkru
eh mua shumė mė ka gėzu
ti bėfshė hajr qė ke fillu me poezi
mos harro eja pėrseri...
""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
Dite e nate pa pushu
Ne Dardani jemi tubu
Duke ngrene e duke pi
Naten e bejme dite.
Ne kafe te forumit
Ēaji na vjene nga Kosova
Gjygymat na vijne nga Danimarka
Gotata dhe sheqeri nga Gjermanija
Limonat nga Italija
Embelsirat nga Zvicrra
Nga Austrija Kafja dhe filgjanat
Nga Suedija Defat dhe piskamat
Kur Vitaminat na mungojne
Nga Holanda i transportojne.
Per verė te kuqe kujdeset Anglija
Per lėngje tropikale kujdeset Brazili-Australia
Ah mos na lashte zoti pa Amerike
Se pa Amidon nuk mundem Bakllave me qite.

lonaaa
05-05-08, 13:20
Sa mirė lovely paska shkru
eh mua shumė mė ka gėzu
ti bėfshė hajr qė ke fillu me poezi
mos harro eja pėrseri...
""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
Dite e nate pa pushu
Ne Dardani jemi tubu
Duke ngrene e duke pi
Naten e bejme dite.
Ne kafe te forumit
Ēaji na vjene nga Kosova
Gjygymat na vijne nga Danimarka
Gotata dhe sheqeri nga Gjermanija
Limonat nga Italija
Embelsirat nga Zvicrra
Nga Austrija Kafja dhe filgjanat
Nga Suedija Defat dhe piskamat
Kur Vitaminat na mungojne
Nga Holanda i transportojne.
Per verė te kuqe kujdeset Anglija
Per lėngje tropikale kujdeset Brazili-Australia
Ah mos na lashte zoti pa Amerike
Se pa Amidon nuk mundem Bakllave me qite.


Hahahahah... krejt rasisht lexova postimet e reja, dhe hyna ketu. Atė me zi qė e bera mu qesh shume, se njerzve me te ftoft dhe me te "vdekur" ua paske lane defat, muziken hahahahah o per defa e per keto gjana jan zvicrra e gjermanija se ne SWE shkon viti e sbajm muzike, hahahaha

lovely
05-05-08, 15:39
erdha prap me kuvendue
me kete Nakin qe paska knue

more Nak syte sikur rrush
ksajd s po rrika mo kerkush

pronart e ri s di qka po bojn
n dardani mo s po na lojn

po thojne kishe po punojne
allahi e dit se qka po marojn

une s di veq na marum
zor o bo me hy n forum

selam bonju n`i paq ngat
ma shpejt nreqne kete konak

u prish krejt atmosfera
nashta qe ka nis me ardh pranvera

njerezit po vijne e po shkojne
kogja tybe po na mungojne

s di qka ia nisa ksajd me dal
se tash s po disha me u nal (hahahahahahahahahahaha)

oj Murgesha e aktivizume
qka i ke bo ato hun t qume (hatri i ritmit) hahahahahahaha

se per Lyren po e di
qe osht kah nreq lula n kry :tongue:

ajo Vjeshta menemadhe
po menon qe osht sorkadhe :biggrin:

tybe Sherri si gjithmone
sherre sjell e pa to shkon

du mu nal pak me pushu
n tjetren here kam me iu shurdhu

lovely
05-05-08, 15:41
Sa mirė lovely paska shkru
eh mua shumė mė ka gėzu
ti bėfshė hajr qė ke fillu me poezi
mos harro eja pėrseri...
""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
Dite e nate pa pushu
Ne Dardani jemi tubu
Duke ngrene e duke pi
Naten e bejme dite.
Ne kafe te forumit
Ēaji na vjene nga Kosova
Gjygymat na vijne nga Danimarka
Gotata dhe sheqeri nga Gjermanija
Limonat nga Italija
Embelsirat nga Zvicrra
Nga Austrija Kafja dhe filgjanat
Nga Suedija Defat dhe piskamat
Kur Vitaminat na mungojne
Nga Holanda i transportojne.
Per verė te kuqe kujdeset Anglija
Per lėngje tropikale kujdeset Brazili-Australia
Ah mos na lashte zoti pa Amerike
Se pa Amidon nuk mundem Bakllave me qite.


veq shtetin tem nuk ma paske permen :confused: :rolleyes:

lovely
05-05-08, 15:48
Per Ty Breshke

pej si u hallakat dardania
mo oj Breshke nuk t pash te shpia

ku ke humb e ku ke tret
mu te mjeren me le vet
jam kah tutna qe t ka nxan nejkun baca Rafet (hahahahahaha)

ai Rafeti fort po t lyp
n qat samar po thote qysh me ta ngjit

i kam thane ru se gabon,
se krejt gjinin ma sakaton

po ai tha hiq dert mos ki
se une doren perfuni ia shti
me demek mos me ma grrith
se e kish me veti ate dreq qyski

po moj Breshke qe je gjalle kun
allahile lajmrou te une
fort marak jam bo per ty
nuk po m hin kurr gjumi n sy :biggrin:

po e perfundoj me qprese
se si shpejt kam me t gjet

lovely
05-05-08, 15:54
BOND-it

ah more Bond me t kallxu
ia kam nis diqysh me u tranu
qysh o kah m doket mu
ia kam nis n ty me u dashuru

hahahahahahahahahahahahahahahahaha

hey, paramendo, edhe te ankesat kam mrri
veq nihere me t pa me sy
me ta kqyr ate krahrorin ton
qe ka dashte me ma marr ingjja Karimon :biggrin:

po t i shkruj kto vargje t dashurise
nashta t prekun pak a hiq
se kshtu mo s po muj vazhdoj
m duhet t kqyri diqysh t ia boj :biggrin:

Bond, qkruma nji fjale
ndash te oda jem e pacenzurune me t marr
e di e di qe ti kur dush hyn e del
kam ni qe je si CASPER

ni adrese ti mu me ma shkrue
per hajr msit du me ti que
kysmet e taksirat te koka kan
une e ti me u bashkue
ahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

gazi-de
05-05-08, 16:13
Per ty lovely:biggrin:
Moj lovely moj mafi,na i tranove djemet ne dardani.
Shum te shkretit jon tu vu,gjdo dite nga nje ne spital jon tu shku.
Moj lovely bi shqiptare krejt djemt e dardanis naj qite fare...(boll njeheres se....!:biggrin: )

lovely
05-05-08, 16:32
Per ty lovely:biggrin:
Moj lovely moj mafi,na i tranove djemet ne dardani.
Shum te shkretit jon tu vu,gjdo dite nga nje ne spital jon tu shku.
Moj lovely bi shqiptare krejt djemt e dardanis naj qite fare...(boll njeheres se....!:biggrin: )

hahahahahahahahahahahaha

more Gaz qe m qite pune
nja dy fjale me ti thane une

n dardani po ka shume djem t ri
m kan bo mu per hajmali

e kshtu t trent ishin kan vet
qysh pa ardhe une sivjet

tash ti kqyre punen tane
sa s t kam nxan me t bo per dy pare

te kam shok e te respektoj
mos me shti se per spital t boj

ahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

gazi-de
05-05-08, 16:40
hahahahahahahahahahahaha

more Gaz qe m qite pune
nja dy fjale me ti thane une

n dardani po ka shume djem t ri
m kan bo mu per hajmali

e kshtu t trent ishin kan vet
qysh pa ardhe une sivjet

tash ti kqyre punen tane
sa s t kam nxan me t bo per dy pare

te kam shok e te respektoj
mos me shti se per spital t boj

ahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
:biggrin:
moj lovely ku je tu shku a e din qe je martu,
darsme tane kur jom kan,kom vajtu e lotu.
vetem me veti tuj mendu,
kjo lovely na u martu,tash une i shkreti nuk guxoj ase me shiku,hahah
Moj lovely moj bukuri,a e din ti qe ne dhe po me shti.

:biggrin:

lovely
05-05-08, 16:49
:biggrin:
moj lovely ku je tu shku a e din qe je martu,
darsme tane kur jom kan,kom vajtu e lotu.
vetem me veti tuj mendu,
kjo lovely na u martu,tash une i shkreti nuk guxoj ase me shiku,hahah
Moj lovely moj bukuri,a e din ti qe ne dhe po me shti.

:biggrin:

More Gaz m shtine me kajt
qysh s po din qe na jena ndajt??

m i kujtove ato momente
qe s me hjeken prej kreje

ajo darsem e madhe
me e madhja ne trojet dardane

kajhere kthehna e lexoj
e pa dashje loti pikon

:frown:

mos t harroj me t falenderu
se fort me Dianen ke pas vallzu
here me kpuce e here pa kpuce
ke Dianen tu e kput

gazi-de
05-05-08, 17:03
More Gaz m shtine me kajt
qysh s po din qe na jena ndajt??

m i kujtove ato momente
qe s me hjeken prej kreje

ajo darsem e madhe
me e madhja ne trojet dardane

kajhere kthehna e lexoj
e pa dashje loti pikon

:frown:

mos t harroj me t falenderu
se fort me Dianen ke pas vallzu
here me kpuce e here pa kpuce
ke Dianen tu e kput
Darsma tane ka pase hjeshi,
Une e Diana gati jemi kon ra ne dashni,
Krejt dasma ne e kan pas laki,
Te gjith tu na shiku me xhelozi:biggrin:

Moj lovely mos e ke zen burrin tu tradhtu,
Qe tash nuk po don me shiku.
Moj lovely jelekun via via,
ku te ka mbet moj dashnia.

Krejt boten ki me shku,
asi burri kurr nuk ki me taku,
mos e le moj se ai shum eshte tu vu.
edhe ai ne ty eshte dashuru...:biggrin:

selvija
05-05-08, 17:26
Dardani moj viran ujt perpjet fikk po e qon

sa shum kohen po na merr
shpesh jesim pa buk e sheqer

Nuk na shkon koha bodihava tuj bisedu ketu me jarana
dardania mos me funksionu Princin se kisha taku

tuj shetit neper tema hasi shum ne dilema
sa gjynahet kemi marr hamamgjiku spo na lajn

qesim shesi e kendojm e lujm naten e gjat e kalojm pa gjum
tuj mendu imagjinu

se tek feja spo guzojm me shku
pa qit feregje mu mbulu

pa cezurat shpesh vizitojm pas pak kohe edhe provojme
hiq mir spo na qet u banem llom per ibret,,,

Diana007
05-05-08, 17:30
:biggrin: me pasken shti edhe mu ne vargje aahhahahhahah

selvija
05-05-08, 17:36
lovleyt

Kjo lovelyshka na u dashuru
u feju e martu ,e pa qe spo i shkon mar
edhe iku burrit pa asnje fjal
tash vejushke na ka qellu
djemt e forumit pon mi picku,,,

Naki...

Naki nje princ me kal te bardhe
shpesh her del per mahall
me kafe ne dor tuj shetit
mos takon edhe naj qik
por se din se qka e gjon
agresivja e shkattrron..

Gazi...

Gazi me kepuc ne dor tuj kerku
ciles kam me ja vnu ,numri i keq ka qellu
kujt ne kam spo i hin kap sharkin cimilim
te daja selim ...

Paradoxi_13

Paeadoxi shum tutzan
tremet nga thojt e grave hiq spo ja mban
kur te provon edhe nje dit kurr
gervishjet nga qafa skan me hy fjek

lovely
05-05-08, 17:41
:biggrin: me pasken shti edhe mu ne vargje aahhahahhahah


ah Diana mori Diana
kurr nihere me ty s u bana

qef kom pas me ty me bo muhabet
nashta kish lu edhe nejsen me sherbet

kam ortaken per merak
kurr s ma prish hiq tak

shpesh te oda me pershendet
me pa mujt t kisha qu n det

kisha pas qef ti me m kallxue
me burre temin qysh ke kalue

kur jeni kan bashke ktynehere moti
kallxom ma shpejt se m pikoj loti :D:D

lovely
05-05-08, 17:46
[quote=selvija]lovleyt

Kjo lovelyshka na u dashuru
u feju e martu ,e pa qe spo i shkon mar
edhe iku burrit pa asnje fjal
tash vejushke na ka qellu
djemt e forumit pon mi picku,,,

mo moj mo mos ngjit fjale
s di ai shpirt qysh ka me t dal
nuk i ika pa asni fjale
po qashtu n dakord na ram

mjera ti sa gjynahet i ke ba
s ka hamomgjik qe ka me t la
mjeri Price qe n qat raqun
ka me hjek ma shume se une

vjen Selvija tu shit sene
qe shkon n humbje s e ka bo mene
a po ki hiq fitim?
qka shet a qka po shtin? hahahahahahahahahaha

e vertete moj Selvushke
se jam met krejt Vejushke
po m ka dal faqja e zeze
kerkush mo nuk po m merr

kqyr bi n ej vejan kojshi
bile bile ma hjek pak kete merzi
jam met krejt rrapitoll
s di qysh m nxen ky akshom

qatij BOND-it boll iu fluga
po o hi dikun n do lluga
s po mun del pej anej
dashnine s ka qysh ma kthen

po rrnoj me shprese
se edhe pa nja 2-3 burra s du me dek
pa i nrru e me i kerku
tani qathere me u rahatu

selvija
05-05-08, 18:06
mjera ti sa gjynahet i ke ba
s ka hamomgjik qe ka me t la
mjeri Price qe n qat raqun
ka me hjek ma shume se une


Qyre kjo qka me la than veq me shku mu la ne HAMAM
edhe vet sdu me shku pa ardh dikush mem ferku
ngjynaht ndryshe nuk pastrohen dora e mashkullit te ferkohet,,,

ja kam nis nje bisnis mor spo me shkon hiq
kan nis njerzit mu mudorru per pacerrka sjan interesu
Guri madha mi merr kotrum une per te bafsha lum...

Ska ma keq more djal me pas vejushken ne mallah
ja kam nis mu friku se Fshatri per bire gardhit me shiku..

Bondi dash me ja marr met sillu pak si nalet (ahahaha
po vjen vera mos nxon vetmi per pushime shkoni greqi:wink:

Naki
05-05-08, 18:28
Eu ksajde po bahet muhabeti
kush me kėndė don me shku deti
Runu Qika mos mi merrni Bosat pėr goje
se donė me ju nxanė taksirati pėr dore

Bėni pak njė pushim
se unė erdha me padurim
lemni edhe mua pak tė flas
se mė plasi zemra barkė haaaahaaaaa

gazi-de
05-05-08, 18:32
:biggrin: me pasken shti edhe mu ne vargje aahhahahhahah
Moj ti qike ti shum ke gabu,
me mua ne darsem qe ke vallzu,
u rrezik ne mua mu dashuru.
edhe gjdo nate je tuj mendu.
si me mu ke vallzu:biggrin:

Moj ti qike jaleku via via.
kur je ti knena
ndriqon dardania.

Moj Diana miss dardanie
pse po shkon moj aqe heret prej shpie.
rrim moj bashk nga nje kafe me pie
se lovely na ka sherbye.

Ti ne vargje je hy.
ate nate kur te kom pa me sy.
kur je kan tu kercy
ne darsem te lovely:biggrin:

lovely
05-05-08, 19:15
Eu ksajde po bahet muhabeti
kush me kėndė don me shku deti
Runu Qika mos mi merrni Bosat pėr goje
se donė me ju nxanė taksirati pėr dore

Bėni pak njė pushim
se unė erdha me padurim
lemni edhe mua pak tė flas
se mė plasi zemra barkė haaaahaaaaa


more Naki u knaqum krejt
s di a po din ti a po merr vesh

nuk po ta marrum Bosin per goje
po po flasum pej pervoje hahahahahahahahahahaah

jena met krejt n t thate
kqyr sa njeri ktu kallabllak
per qata jena hallakat

Loloku
06-05-08, 18:16
M'rrshiti kamba rash n'ket ode
Me i kujtu ca miq e shoke
M'ka myt lemza pa m'permen
Nuk me zike veni ven
Kur ja kris knej muhabeti
Zgjue pej vori a dhe i dekni

Vec te vij t'ju pershendesi

Naki
06-05-08, 18:38
Kush po rrėshqet me kėmbė nė prag
Loloku qenka bėrė merak
qenka ardhė me na gėzu
ndonjė poezi me na shkru

Ju tė gėzuar ēofshi gjithėmonė
mos nguroni bėni muhabet
Se tė tjeret tash e dijne
Kush vjen ketu sjellė kėnaqesine

lovely
06-05-08, 18:43
kadalni qka po merrni turr
kete Lolokun s kam pa kurr

hajde Naki e njoftona
me Lolokun llaf te bojna

Naki
06-05-08, 19:04
ngoni knena ju dardani
unė do tė merrem prap me poezi
kafen e duhanin doktorri ma ka ndalu
te budallaqet mos me shku
nuk e kam pasė kėtė adet
pėr hater shoqėris nuk mujsha me nejtė vetė

tash mos thuni se nuk ju vizitoj
unė prap do tė vijė me njė mikrofon
kur t" mė merrė malli me kėndu
buqes i themė muzikė me lėshu

Gjamat kur bėhen pa fshi
shkojė te Fshatari pak tė rri
nganjėherė kur fryma mė mundon
i themė paradoxit t"mė gjejė njė limon

tani momenti ka ardhė
selvushit mi thėnė dy fjalė
do tė mė merr malli pėr ujėvar
pasi pėshtova pa ma thy kryt
send sdo tė kemė me shitė

.............................................

Naki
06-05-08, 19:14
kadalni qka po merrni turr
kete Lolokun s kam pa kurr

hajde Naki e njoftona
me Lolokun llaf te bojna


Ah ky loloku ėshtė njeri zotni
lumė ka bė gjithmon kjo dardani
krejtė shoqnija kėtė e respektojnė
na ka lanė njė fjalė tė urtė
rasti ėshtė mbretė /ky do tė na vjenė apet

lovely
06-05-08, 19:20
more Nak qka je tu thane
boll n zor te koke kan
kush te koka ai doktorr
po qysh rrnohet pa duhan????

sen s po dika hiqu tij
kape duhanin me gjithe raki
ndash me rrnu e me u knaq
e ndash me bo nej sevap:biggrin:

ngoje lovelyn se mire po t msoj
e mos ngo asni shejton
rrno e knaqu sa je i ri
se kur t plakesh s ke dobi :biggrin:

GURI SYLAJ
06-05-08, 20:02
Qysh bre djale me e lan Duhanin,
cili ke ai doktorr?
Po pa duhan e pa raki
mue me hupe udha ne oborr!

Keta doktorrat e thefshin qafen
do ne bjeshke e do ne det
me kan keq me pi duhanin
pse atehere e pin edhe vet.

Me paten thane edhe mu njehere
mos me preke me dore cigare
shkova e veta mixhen Dull
edhe ai m'a gjet nje qare-
tha- mire e ka pas doktorri-
tash e tutje pije ne llulle.

Me than me e lan rakin
me shiju edhe pak kete bote,
mire e ki zotni doktorr
po eja ketu e qojme nga nje gote.

Pa cigare e pa raki
jo more -nuk ka hjeshi.....

me falni se bera shaka
se asnjeren nuk i pi!!

lovely
06-05-08, 21:07
kokan mledh kokan tubue
burrnimi ktu me kuvendue
pa ardh pak s mujta me nejt
se edhe pak du me shku me flejt

po bojn llaf per raki
do thojne pi e do thojne s pi
qka kan kshtu hiq s e di
e keqja mene u paska hi

kur u qova dola n oborr
qka me pa ni traktor
vjen Rafeti tuj piskat
Breshka krejt ish hallakat
:biggrin:

Naki
06-05-08, 21:22
Ejani pra qe te besoni
shkruani vargje e kuvendoni
Melaqe behet edhe shejtoni
radhitni ju ndonjė shkronjė
imagjinatat ėmbėlsoni
Nga mendja kurr mos i harroni

selvija
06-05-08, 21:46
Dul Naki tuj kuvendue
ku me ja ngjit e sakatu
kah po shkon po bertet
qysh jan bo keto qika hajmedet
krejt prej meq na kan dal
ska kush qe mund i ndal.

po mundohna mi bo esnafe
mi vesh pak mi mbulu
se erdhe vera krejt jan shplu
kan qit flutrat mi reklamu
me nje thuper mi sakatu

lovely
06-05-08, 21:49
Dul Naki tuj kuvendue
ku me ja ngjit e sakatu
kah po shkon po bertet
qysh jan bo keto qika hajmedet
krejt prej meq na kan dal
ska kush qe mund i ndal.

po mundohna mi bo esnafe
mi vesh pak mi mbulu
se erdhe vera krejt jan shplu
kan qit flutrat mi reklamu
me nje thuper mi sakatu


hahahahahaa
mori selv mori selvushk
me kan si ai t kisha njek pushke
nuk ka faj djali se krejt je tranu
per t mire tane osht tu u munu

princeshes kshtu nuk i ka hije
nuk din me qit dy rena flije
shkon e vjen poshte e perpjete
ma reklamon ktu ate mercedes
:biggrin:

selvija
06-05-08, 21:50
hajt moj qikė mos ki dert
se naki vjenė apet
ky ka marrė pushim vjetor
tash delė vera e ka me korrė

lovelic he kralicė
kogja mirė po ja thu poezis
pritem mu pak sa t"mė vjenė inspirimi
kėsaj ode do ti shtohet freskimi

selvija
06-05-08, 21:57
hahahahahaa
mori selv mori selvushk
me kan si ai t kisha njek pushke
nuk ka faj djali se krejt je tranu
per t mire tane osht tu u munu

princeshes kshtu nuk i ka hije
nuk din me qit dy rena flije
shkon e vjen poshte e perpjete
ma reklamon ktu ate mercedes
:biggrin:Hhahahhahaha
.............................
Ah moj qik qka je thuj than
qatje poshte moti sjam kan
spo bej ball per mi pa
qysh po sillen me aq sevda

edhe flija kisha qit po keta gjizi u harqit
spo ka kush me kap saqat
se ka frik se ngulet lagraqa

qka kutove mori bi se pricesha me qit fli
nate e dit tuj fladit per qata na ka qerodit
kapin zekrrat per qdo dite..

hajde lovly qka po pret
der kjo nuse naj hyzmet..:wink:

lovely
06-05-08, 22:03
Hhahahhahaha
.............................
Ah moj qik qka je thuj than
qatje poshte moti sjam kan
spo bej ball per mi pa
qysh po sillen me aq sevda

edhe flija kisha qit po keta gjizi u harqit
spo ka kush me kap saqat
se ka frik se ngulet lagraqa

qka kutove mori bi se pricesha me qit fli
nate e dit tuj fladit per qata na ka qerodit
kapin zekrrat per qdo dite..

hajde lovly qka po pret
der kjo nuse naj hyzmet..:wink:


mori Selv kuj po i thu nuse
nuk jam nuse po jam puse
gjome ni burre per marak
ndash me t bo hyzmet dite e nate

qka ka gajle qe je princeshe
hije t ka saqi mosvet
mos prito qu pak livrit
o ardh dita diqka me qit n drite

kogja tybe ia ke nis
vargjet ktu me mi ranis
a po ki pune te shitorja
qe nuk ki ec te akullorja :biggrin:

selvija
06-05-08, 22:13
mori Selv kuj po i thu nuse
nuk jam nuse po jam puse
gjome ni burre per marak
ndash me t bo hyzmet dite e nate

qka ka gajle qe je princeshe
hije t ka saqi mosvet
mos prito qu pak livrit
o ardh dita diqka me qit n drite

kogja tybe ia ke nis
vargjet ktu me mi ranis
a po ki pune te shitorja
qe nuk ki ec te akullorja :biggrin:po nje burr per ty kerkoj
po spo di cilit mesit tja qoj
se krejt djmet po te dojne
zgjithe nje shum te forte hiqe gajle per shum mote...

puna shum me ka ra e spo di qka me bo
tash vjen vera shum nxet me ja nis me naj slladalet
ma kalloj per mi lpi skan nevoj per naj tepsi
a,po te merr gjumi mori bi
a po ki naj shoqri ,ne email kush a te ka hi...:biggrin:

lovely
06-05-08, 22:18
po nje burr per ty kerkoj
po spo di cilit mesit tja qoj
se krejt djmet po te dojne
zgjithe nje shum te forte hiqe gajle per shum mote...

puna shum me ka ra e spo di qka me bo
tash vjen vera shum nxet me ja nis me naj slladalet
ma kalloj per mi lpi skan nevoj per naj tepsi
a,po te merr gjumi mori bi
a po ki naj shoqri ,ne email kush a te ka hi...:biggrin:

Selv o Selv more Selvi
njeri i gjalle ne msn s me ka hi
jam kah du me shku me flejt
kogja nervoz jam bo tu nejt

mire e ki per akullore
ma shume e lpijma na shkon per dore (hahahahahahaha)
kah t shkrujsh mos hin fort n furra
mos harro se s je te pacenzura

lovely
07-05-08, 08:01
miremengjesi o milet
a u qut a keni fjet

qunu zoti u marrofte
u bo dreka he s di qka iu kofte

n ven qe mu qu duhon me pi
Rafeti moti o shku me dhi (beka) hahahahahaa

s po iu vjen marre o bo dreka
s di kah m hupi ajo Breshka

e_martumja po lyp burre
i kam thane shko dej n furre

aty ka burra t pjekt
kape njo qe osht i rreshkt :biggrin:

se t ka ik Xuki mos qit fjale
se djalin n burg ken tu e marr

lovely
07-05-08, 15:19
ULIKSI-t

pej si u zhduke ti Uliks
nuk po rrihet amo hiq

moti kohe s kem kuvendue
fort e shume jam permallue

u knaqa tu bo llaf nermjeveti
qishtu e kish ky gurbeti

nuk po di hiq kush t ka njek
se mejhere flamen ia kisha hjek

garant pej ktyne grave t forumit
je ik krejt prej katunit

nuk kan faj se je sheqer
po thojne; s po shkon gjithe hamburger :biggrin:

nafaklike kisha qellu
qe m zgjodhe mu hiq pa menu :tongue:

lumja une qe t kom ty
ni nahi po na marrin lakmi

mos t ishum kan n dy kontinente
kurr s i kishim harro ato momente (hahahahahaha)

allahile nime qka o puna jote?
krejt granimi permas t shkojke

thojshin; oh Uliks zgjedhem mue
ti iu the; a jeni tranue??
e zgjedhura ime eshte llovushka
kete pune mo s e lun as pushka :tongue:

oh s e harroj kurre ate nate
kur ti m zgjodhe per inat
zemra mu mu knaq krejt
edhe shkova me ty n krevet :biggrin:

krejt ato tjerat te dera rrishin
mos nuk po t dal qike ato pritshin :D:D

une e ti s dishum mo ku jem
ato te dera i qitem n harrese

po nalna pak Uliksi jem
se mos po habitet kush e po m nem

nema e ortakes me bo me m nxan
tutna kerset nej ballane

kshtu qe me kaq po t pershendes
me shprese se jeni mire krejt

edhe njo du me t kallxu
syte per ty mu kan qorru

m ka marr malli me t degjue
ti BUDADHE kur m thojshe mue (hahahahahahahahahahah)

hahahahahahahahahahahahahaahahah

diqa tu kesh nermejveti, nime m doket jam bo per hajmali

Naki
07-05-08, 16:57
Ku e lamė e ku na mbeti
nė kafe te forumit
shumė po pihet sherbeti
oj luanesh oj selvi
hajde kuvendojm me poezi

selvija
07-05-08, 19:19
Ne veri jam qellu

pushimet verore jan afru ne veri kam qellu
me marr rugen dal nga dal morvegji per me dal
te kjo lovley per mundal e per goj antaret mi marr

danimark me hiq naj troh merzi qjat Drenit me ja pi.

e mu nis per gjermoni hiq spo di ku mu ndal se kam shok/e
ate mahall per me bujt jam ra ndert ,
me bujt te Naki bahet kijamet
pe marr rrugen te lazdran po kam ymyd nuk bahet nami

dola ne zvicerr si menxi uhh sa shum kisht shoqri
Vitri me syza ngjit gjeta te treni tuj me prit aty bana disa ore,
,gati me ta u bana hor(hhahah

kish dal buqja me qaja ne dor mem prit pije tha se ke terrpin
smund qendron deri shkojm ne shpi

vjeshta e martumja kishin qellu per drek perpeq kishin maru

ne kosov kur kam arrit paradoxi ne ajroport tuj prit
mori qik du me te vet qata thoj a ke hjek
nuk guzoj ne kerr me te qit ma hiq qafe sa qel e mshel syt,,http://www.qake1.com/images/smile/emo/tongue.gif

rafet llapjani
08-05-08, 09:08
Erdh Lovica tu dredhu pevet selvija qka je tranu

po thet lovic oj selvi ti nuke din se ma breshken se

kom ne gji,thet Selvushi hjt Lovic mos u merzit breshken tane rafeti

ne prehen e kish qit ...........

lovely
08-05-08, 09:13
Erdh Lovica tu dredhu pevet selvija qka je tranu

po thet lovic oj selvi ti nuke din se ma breshken se

kom ne gji,thet Selvushi hjt Lovic mos u merzit breshken tane rafeti

ne prehen e kish qit ...........


uh rafet ty s di qka t kofte
fort m ke tut he toka t lshofte
thashe Breshken kush ma grabiti
se se pash kah dul pej kapigjiku

ncncnc, qysh ra ajo n prehen ton?
e ke bo budalle ti me nej filxhon
se ajo mu s me kish tradhtu
sa t eshte jeta me jetu :biggrin:

rafet llapjani
08-05-08, 09:18
uh rafet ty s di qka t kofte
fort m ke tut he toka t lshofte
thashe Breshken kush ma grabiti
se se pash kah dul pej kapigjiku

ncncnc, qysh ra ajo n prehen ton?
e ke bo budalle ti me nej filxhon
se ajo mu s me kish tradhtu
sa t eshte jeta me jetu :biggrin:


Qka po merzitesh ti Lovic breshkes tane samarin kom ja hiq

kom ja hiq me qyski kerkun shejat skim pa ,

ase me sheja ase me vija breshka gjinittend do ti the qao amore mija.....ahahahahahaah

Murgesha
08-05-08, 10:49
krjet pahiri tuj lexu
erdha une pak me qkru
qka kishi bo tu diskutu
historine e kam msu

Uliks baca mire kish fol
po Murgesha hiq s po ngon
sa burrat i kish nrru
krejt forumin e kish martu

(hahahahahahahahahahahahah)
Ē`paska dalė Lovely prej teme,
Paska shkru veq thashetheme,
Unė tri herė kam qenė martu,
Me te gjithe pa luft jam shkatrru,

Lazdranin, lartmadhėrinė Mbretin Dardan
E kam pas dashni tė parė,
Mu dasht mu nda me te per Ulliksin
Pėr me e ruajt mbretėrinė

I treti ka qenė Arb politikani,
Kėshtu Lovely qika
Mos beso krej ēka tho informatika
Se kėshtu ishte atėherė politika http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

lovely
08-05-08, 10:58
Ē`paska dalė Lovely prej teme,
Paska shkru veq thashetheme,
Unė tri herė kam qenė martu,
Me te gjithe pa luft jam shkatrru,

Lazdranin, lartmadhėrinė Mbretin Dardan
E kam pas dashni tė parė,
Mu dasht mu nda me te per Ulliksin
Pėr me e ruajt mbretėrinė

I treti ka qenė Arb politikani,
Kėshtu Lovely qika
Mos beso krej ēka tho informatika
Se kėshtu ishte atėherė politika http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

une krejt kto sene i kom me t nime
se hiq skam qef me kqyr per bire

Uliksin e ke pas t forte valla
mas tij tu nga krejt mahalla

ta morren shpejt edhe ato mesap
e t lan vet fillikat

po shyqyr t paska pshtu ARB-i
e s ta ka lan me met te gardhi

Murgesha
08-05-08, 11:06
une krejt kto sene i kom me t nime
se hiq skam qef me kqyr per bire

Uliksin e ke pas t forte valla
mas tij tu nga krejt mahalla

ta morren shpejt edhe ato mesap
e t lan vet fillikat

po shyqyr t paska pshtu ARB-i
e s ta ka lan me met te gardhi


Ku me e majtė moj Ulliksin?
Unė mbretėresh e ai mė qojke me dhen,
Njėherė u shetitėm nėpėr mbretėri,
Po pastaj mė la me dele nė shpi,
Merre ti njėherė me mend
Me i mjelė 500 dele rend,
Nuk mujta mo me duru forcėn e tij me dele
Ika te Arbi se ai dike politikė me shtete....

lovely
08-05-08, 11:23
Ku me e majtė moj Ulliksin?
Unė mbretėresh e ai mė qojke me dhen,
Njėherė u shetitėm nėpėr mbretėri,
Po pastaj mė la me dele nė shpi,
Merre ti njėherė me mend
Me i mjelė 500 dele rend,
Nuk mujta mo me duru forcėn e tij me dele
Ika te Arbi se ai dike politikė me shtete....


hahahahahahahahahahahahaha

po shyqyr qe e ke lshu
e ma ke lan pak renin mu

tybe s di qka t ka bo ty e tjerav
po mu s po m zhdryp kurr pej kerrav

ma t mirin n bote e kom
kom me hanger si boston

:biggrin:

selvija
08-05-08, 11:49
Erdh Lovica tu dredhu pevet selvija qka je tranu

po thet lovic oj selvi ti nuke din se ma breshken se

kom ne gji,thet Selvushi hjt Lovic mos u merzit breshken tane rafeti

ne prehen e kish qit ...........Qy rafeti qka mendu ka kujtof se jem tranu
sjem tranu more djal ndoshta met ti kemi marr
ti mos mer aq hygjum se pervohesh me gjybym

e ti breshkes sdi qka i ke bo
ndoshta samari edhe asja i ka ra
se per ndryshe te shkon hyq
hyre ne samar e banu gullumuq

bash me lovelyn merzija ka rrok
gati sa qe ram per tok
kur e pam breshken prehen tend
e mblum kryt me nojllan , mos me pa e mos me ni
qka po te bajke ajo ty,,,,

lovely
08-05-08, 14:55
jena mledh jena tubu
n dardani me kuvendu

kanga e gzimi kurr pa u nal
flaka tybe don mi dal

rafet aga me terrtaq
na i mledh bijat kallabllak

e ky sherri me kamion
bjen ushqim vet (pyet) sa po don?

ah Murgesha n gzim te koka
kah po ec po gjumon toka

kush o n ren bre mu martu
bone ni hallakame dikush t knaqum tu lu

ajo Sabilja fort ia zgati
veq Selimi se e kish prit sokaki :tongue:

Dukagjinasi s di qka po pret
ishalla i qohet Gjumashja sivjet

E Martumja o bo pa martu
pe lyp Xukin n djep me qu :biggrin:

po ai Xuki ish i nxan
mesengjerin tu e dhane


per Minushin boll majta ymyt
po s o qkru mu rahatu ma ka kput mu kryt

s ka nafake qishtu si une
na te dyat lypim plum

kjo Sunrise ish le veq per Gazin
po s di qka po thote nuk e kam la tasin

oo gutu po iu thom martonu ma shpejt
se iu lashe tokerrlek (as vet s di qka thojne) hahahahahahaha

eh mas mrami e jemja Breshke
m duhet me ia gjet nje ven kysmet

fort e motrat m kan met pa martu
minushi e breshka e selva ku me i qu?

qe besa edhe une n qat ren jam hi
meta vet ne dardani

ai ishi jem Dardan Kastrati
nuk po m fol hiq per inati

s di qka thom e s di qka t boj
veq thashe hajt qitu pak t knoj


apel po iu boj, MARTONU sa osht hekri i nxet
se kur t ftofet kqyrni perpjete (havane me demek) :tongue:

Loloku
12-05-08, 22:25
Ah ky loloku ėshtė njeri zotni
lumė ka bė gjithmon kjo dardani
krejtė shoqnija kėtė e respektojnė
na ka lanė njė fjalė tė urtė
rasti ėshtė mbretė /ky do tė na vjenė apet

prape borxheli mos me mbet
erdha rastin ta bej mbret
n'oden time si jabanxhi
m'paskan bere dhe zotni
dhe lovelyt me i heq merakun
shih kush eshte zot i konakut...
dridhni vargjet me tymnaje
argetim te kendshem ju uroj

lovely
13-05-08, 10:01
prape borxheli mos me mbet
erdha rastin ta bej mbret
n'oden time si jabanxhi
m'paskan bere dhe zotni
dhe lovelyt me i heq merakun
shih kush eshte zot i konakut...
dridhni vargjet me tymnaje
argetim te kendshem ju urojjo ti hiq s ma hjeke merakun
ti duhesh me nejt n balle t oxhakut

me prit e percjell
kush t hin e kush t del

masi je zot i konakut
nuk duhet me nejt n dere t sokakut

ungju burre ktu komakryq
t bojm nej llaf e t kajm nej dert
na shkoj jeta ne gurbet
haj medet qka na ka gjet

lyra2
13-05-08, 10:23
jo ti hiq s ma hjeke merakun
ti duhesh me nejt n balle t oxhakut

me prit e percjell
kush t hin e kush t del

masi je zot i konakut
nuk duhet me nejt n dere t sokakut

ungju burre ktu komakryq
t bojm nej llaf e t kajm nej dert
na shkoj jeta ne gurbet
haj medet qka na ka gjet..shuj bre lovely cka po thu
po gurbeti na ka pshtu
se gyrbeti plage e rėndė
kishin thene veq ne kėngė

ahhahahahaaahha

Naki
13-05-08, 10:30
Ju lumtė dora qė po shkruni
qe veq sa erdha prej katuni
jam lodhė e raskapitė
a ka kėtu diqka me pi

Ky gyrbeti krejt na myti
jena tha ashtė e lėkur
mos me kanė kjo muzikė
nuk ish ba punė pa bertitė

DEA
13-05-08, 12:53
Eu mue zani mu ka shtjerrue,
ka kohe qe se kam ushtrue,
po po ja nisi edhe une disa shkrrola me i shkrue
e qetu me juve me u shoqnue,
ka do llafe bashke me i ndrrue
ditet e gurbetit disi me i tejkalue......

halla e madhe
13-05-08, 13:59
..shuj bre lovely cka po thu
po gurbeti na ka pshtu
se gyrbeti plage e rėndė
kishin thene veq ne kėngė

ahhahahahaaahha

Po oj Lyre,kenge po na qesin

mare e mrapsht as spo na pysin

vijme n'Kosove e bejme hargjime

here per t'mire e here hidherime

kur Ju atje na jepni shprese

n'gurbet punojme Ne pa pritese:smile:

lyra2
13-05-08, 14:06
Po oj Lyre,kenge po na qesin

mare e mrapsht as spo na pysin

vijme n'Kosove e bejme hargjime

here per t'mire e here hidherime

kur Ju atje na jepni shprese

n'gurbet punojme Ne pa pritese:smile:

ah moj halle sa mir po thu
po juve s'mujm me ju harru
veren e presim me shume gezime
jo per ju ,por per ato shpenzime :wink:

halla e madhe
13-05-08, 14:27
ah moj halle sa mir po thu
po juve s'mujm me ju harru
veren e presim me shume gezime
jo per ju ,por per ato shpenzime :wink:

Kur t'ju vjen halla ne pushime
e gjeje Lyren plot gezime
qdo deshire ty ta plotesoj
edhe n'deti n'dash te qoj

mos dash deti kesi heri
“n'Brezovice po kqyrim seri
neper fllad bejme sefa
e lumja halla ty qe t'ka:biggrin:

lyra2
13-05-08, 14:35
Kur t'ju vjen halla ne pushime
e gjeje Lyren plot gezime
qdo deshire ty ta plotesoj
edhe n'deti n'dash te qoj

mos dash deti kesi heri
“n'Brezovice po kqyrim seri
neper fllad bejme sefa
e lumja halla ty qe t'ka:biggrin:

lum si une per hallen time
e pres veren me gezime
do te shkojme ne pushime
sa ne not sa ne skijime

Mjer ai qe nuk e ka
s'ka si ben veres sefa
o moj halle halla ime
eja me shpejte shkojme ne pushime


(hahahahaah ku jane poetet e forumit)

Murgesha
14-05-08, 01:58
(hahahahaah ku jane poetet e forumit)

Erdha me i pa kėta poet,
Po e shof lyra paska qesh,
Dea me za shtjerru,
Paska shti Hallėn me knu.

Ku qenkan poetėt e forumit?
Mos i paska kap gjumi?
Apo kan shku me pushu?
Se nata larg koka shku,

Unė vetėm nė kėtė dhomė lexova
Qesha, u mrrola u pėrmallova,
Sa fjalė tė arta kėtu jan shkru,
E autorėt s`di ku janė shku.

Erdha nė Dardani ka 2003-ta
Prita e pėrcolla shumė breza
Fola e shkrova me quota,
Nė do raste edhe kėndova,

Herė me turre e her me bllokada
Shpesh pa gjumė mė ikte nata,
Si me shoqėri tė ngushtė, e me atė re
Fjalėve shpesh su vemi fre...

Tash kėtė temė po e pėrqon Lovely,
S`po kena qare ksajde pa kthy,
Me lexu vargjet e saja e me mendu,
A paska vargu mirė apo diē ka shkretu,

Po edhe mirė ka ba me kėto vargje tė reja
Se poetėve nuk ban me ju humb vlera
Me na kap ne plogėshtia, humbet poezia
E pa vargje kurr mos mbettė Dardania.

Ndaq thuani shkroi, ndaq vargoi,
Ika nė gjumė se zėri mė shterroi.


(Ha,hahahahahaha me ngjiti Dea tė shtjerrmėn e zanit...)