PDA

View Full Version : Per ēka jep para me se shumti??


Kaltrushi
07-10-04, 15:13
Une parat i jepi per rroba
per tel. mobil (handy)
per aktivitete me para


Per qka jepni ju parat???

Barbaroza
07-10-04, 16:25
Per veshje natyrisht se shpenzoj me se shumeti,pastaj per te tjerat!

Krokodilli
07-10-04, 16:32
PARA HARGJOJ NE PERGJITHESI LIDHJE PALIDHJE :) POR DISA GJERA I KAM NE LIST ,, TE CILAT JAN TE PERDITSHME PER MU
USHQIMI,, RESTORANE
TEL MOBIL
BENZIN PER VETUR

uliksi31
07-10-04, 16:34
Per fukara qe 10 vite.Para 10 vitesh mos vet :oops:

qika_pr
07-10-04, 16:38
Shumicen e herave per udhetime dhe per rroba

Gentiana
07-10-04, 16:45
Si gjitha vajzat per veshje dhe kosmetik,por edhe per dhurata qe i blej per ata qe i dua, sidomos djalit te halles qe esht vetem 4vjeq... :P :P :P

Murgesha
07-10-04, 16:53
Pėr gjėrat e nevojshme, banim, ushqim, veshmbathje, kozmetikė, bizhuteri etj.
Nėse mė teprojnė edhe pėr tė udhėtuar.

mr_beni
07-10-04, 17:08
me se shumti shpenzoj per veshmbathje,telefon,e gjera shkollore.etc

nitushe
07-10-04, 17:40
valla shume shpenzoj lidhje e palidhje mase pom jepin te shpise mire osht puna :D :D

dr1ta
10-10-04, 17:17
Veshmbathje,telefon,dhe ndihma femijeve ne ter boten:)

aferdita
10-10-04, 17:24
per telefon,veshje,shminka,cigare etj.etj.

MemphiSx
10-10-04, 17:42
Une me se shumti shpenzoj ne Automobil,Garderob,telefon etj

Agroni22
10-10-04, 18:00
shume para jav dha te varferve.

blusky
10-10-04, 18:06
Kuptohet KEK-ut

Maca
10-10-04, 23:07
Un lekt i hargjoj per:
Garderob... Natel (mobil)
shetitje,party koncerte..
pushime,cigare etj...

Sherri Pz
12-10-04, 03:34
me pas si shum adin ama shum se pari e kisha hargju ne femit jetima dhe ne invalid te luftes e qka kishin tepru kam boll ku i hargjoj

Maca
12-10-04, 04:00
me pas si shum adin ama shum se pari e kisha hargju ne femit jetima dhe ne invalid te luftes e qka kishin tepru kam boll ku i hargjoj

Mmm Sherri Pz ki drejt valla...Esht mendim shum i mire...!
E qofse te mbet diqka,a mi jep mua do hua se po me vyn se skam shminka edhe sandalle edhe nje miniq po du me ble mka met marak,ndaq blema ti hehe :wink:
Te pershendes...

Krokodilli
12-10-04, 07:58
me pas si shum adin ama shum se pari e kisha hargju ne femit jetima dhe ne invalid te luftes e qka kishin tepru kam boll ku i hargjoj

Mmm Sherri Pz ki drejt valla...Esht mendim shum i mire...!
E qofse te mbet diqka,a mi jep mua do hua se po me vyn se skam shminka edhe sandalle edhe nje miniq po du me ble mka met marak,ndaq blema ti hehe :wink:
Te pershendes...

Maca nese ke met keq per shminka dhe sandalle po ashtu miniq,,,, mos ta nin bre,, ber qka osht Western Union,,, ma jep adresen dhe emrin mbiemrin,,, une ti gjaj hua $ per ato sene,, qy,,,, po hjekum keq per sene ma te medha se per qeso te vogla te ndihmon shoqeria :wink:

Kaltrushi
12-10-04, 12:45
me pas si shum adin ama shum se pari e kisha hargju ne femit jetima dhe ne invalid te luftes e qka kishin tepru kam boll ku i hargjoj

Mmm Sherri Pz ki drejt valla...Esht mendim shum i mire...!
E qofse te mbet diqka,a mi jep mua do hua se po me vyn se skam shminka edhe sandalle edhe nje miniq po du me ble mka met marak,ndaq blema ti hehe :wink:
Te pershendes...

Maca nese ke met keq per shminka dhe sandalle po ashtu miniq,,,, mos ta nin bre,, ber qka osht Western Union,,, ma jep adresen dhe emrin mbiemrin,,, une ti gjaj hua $ per ato sene,, qy,,,, po hjekum keq per sene ma te medha se per qeso te vogla te ndihmon shoqeria :wink:

pasi qenke kaq i bere mir qome edhe mua do para. hehehehe :wink:

Pershendetje

Kaltrushi
12-10-04, 12:48
me pas si shum adin ama shum se pari e kisha hargju ne femit jetima dhe ne invalid te luftes e qka kishin tepru kam boll ku i hargjoj

Mmm Sherri Pz ki drejt valla...Esht mendim shum i mire...!
E qofse te mbet diqka,a mi jep mua do hua se po me vyn se skam shminka edhe sandalle edhe nje miniq po du me ble mka met marak,ndaq blema ti hehe :wink:
Te pershendes...

Maca nese ke met keq per shminka dhe sandalle po ashtu miniq,,,, mos ta nin bre,, ber qka osht Western Union,,, ma jep adresen dhe emrin mbiemrin,,, une ti gjaj hua $ per ato sene,, qy,,,, po hjekum keq per sene ma te medha se per qeso te vogla te ndihmon shoqeria :wink:

pasi qenke kaq i bere mir. Qome edhe mua do para. Se sa ma shum aq ma mire. heheheheh :wink:

pershendetje krokodill

Krokodilli
12-10-04, 13:22
me pas si shum adin ama shum se pari e kisha hargju ne femit jetima dhe ne invalid te luftes e qka kishin tepru kam boll ku i hargjoj

Mmm Sherri Pz ki drejt valla...Esht mendim shum i mire...!
E qofse te mbet diqka,a mi jep mua do hua se po me vyn se skam shminka edhe sandalle edhe nje miniq po du me ble mka met marak,ndaq blema ti hehe :wink:
Te pershendes...

Maca nese ke met keq per shminka dhe sandalle po ashtu miniq,,,, mos ta nin bre,, ber qka osht Western Union,,, ma jep adresen dhe emrin mbiemrin,,, une ti gjaj hua $ per ato sene,, qy,,,, po hjekum keq per sene ma te medha se per qeso te vogla te ndihmon shoqeria :wink:

pasi qenke kaq i bere mir. Qome edhe mua do para. Se sa ma shum aq ma mire. heheheheh :wink:

pershendetje krokodill
kaltrushi jo bre ti ske nevoj,, ti ke para ,,,, deshta ti bej mire Maces hehehe :P

Kaltrushi
12-10-04, 13:32
me pas si shum adin ama shum se pari e kisha hargju ne femit jetima dhe ne invalid te luftes e qka kishin tepru kam boll ku i hargjoj

Mmm Sherri Pz ki drejt valla...Esht mendim shum i mire...!
E qofse te mbet diqka,a mi jep mua do hua se po me vyn se skam shminka edhe sandalle edhe nje miniq po du me ble mka met marak,ndaq blema ti hehe :wink:
Te pershendes...

Maca nese ke met keq per shminka dhe sandalle po ashtu miniq,,,, mos ta nin bre,, ber qka osht Western Union,,, ma jep adresen dhe emrin mbiemrin,,, une ti gjaj hua $ per ato sene,, qy,,,, po hjekum keq per sene ma te medha se per qeso te vogla te ndihmon shoqeria :wink:pasi qenke kaq i bere mir. Qome edhe mua do para. Se sa ma shum aq ma mire. heheheheh :wink:

pershendetje krokodill
kaltrushi jo bre ti ske nevoj,, ti ke para ,,,, deshta ti bej mire Maces hehehe :P

Po shih niher ku po don me dit a kam para apo jo? eehehhehehehehe :D
Nese ke para qome bre do mos u be qishtu. heheheheh

te pershendes

ShEjToNkA
12-10-04, 15:40
Mė sė shumti hargjoi para pėr veshėmbadhje dhe kozmetik.

Maca
12-10-04, 17:26
me pas si shum adin ama shum se pari e kisha hargju ne femit jetima dhe ne invalid te luftes e qka kishin tepru kam boll ku i hargjoj

Mmm Sherri Pz ki drejt valla...Esht mendim shum i mire...!
E qofse te mbet diqka,a mi jep mua do hua se po me vyn se skam shminka edhe sandalle edhe nje miniq po du me ble mka met marak,ndaq blema ti hehe :wink:
Te pershendes...

Maca nese ke met keq per shminka dhe sandalle po ashtu miniq,,,, mos ta nin bre,, ber qka osht Western Union,,, ma jep adresen dhe emrin mbiemrin,,, une ti gjaj hua $ per ato sene,, qy,,,, po hjekum keq per sene ma te medha se per qeso te vogla te ndihmon shoqeria :wink:

Krokodilli hahha flm arkadash shume,paj kum met se jam ka du me shku ne nje party edhe po me duhen tesha treja qy,pe din ti reklam pak ahha a po vjen edhe ti me mu bojna party tequila party,zgjedhim qiken cila eshete gati...
Flm per oferten do te mendohem edhe te lajm nje dit oki!

Klatrushi qy ti meniher mos me mbet nakson haha hajt se niher aj mu mi jep pastaj vjen ti ne ren,a ske msu kurr me prit ne ren a (shaka pak) :wink:

Kiss of Dragon
12-10-04, 17:55
Kuptohet qe per garderobe me shume, pastaj edhe veture kuptohet per benzin ma shume e keshtu me radhe ...

turisti
12-10-04, 22:51
Dihet - UDHETIMET, hahahahahahahahahahahahahahahah :arrow: paguaj biletn,hypi ne tramvaj dhe enderroj......... :P :P :P :P :P :P :P

Kaltrushi
13-10-04, 08:14
me pas si shum adin ama shum se pari e kisha hargju ne femit jetima dhe ne invalid te luftes e qka kishin tepru kam boll ku i hargjoj

Mmm Sherri Pz ki drejt valla...Esht mendim shum i mire...!
E qofse te mbet diqka,a mi jep mua do hua se po me vyn se skam shminka edhe sandalle edhe nje miniq po du me ble mka met marak,ndaq blema ti hehe :wink:
Te pershendes...

Maca nese ke met keq per shminka dhe sandalle po ashtu miniq,,,, mos ta nin bre,, ber qka osht Western Union,,, ma jep adresen dhe emrin mbiemrin,,, une ti gjaj hua $ per ato sene,, qy,,,, po hjekum keq per sene ma te medha se per qeso te vogla te ndihmon shoqeria :wink:

Krokodilli hahha flm arkadash shume,paj kum met se jam ka du me shku ne nje party edhe po me duhen tesha treja qy,pe din ti reklam pak ahha a po vjen edhe ti me mu bojna party tequila party,zgjedhim qiken cila eshete gati...
Flm per oferten do te mendohem edhe te lajm nje dit oki!

Klatrushi qy ti meniher mos me mbet nakson haha hajt se niher aj mu mi jep pastaj vjen ti ne ren,a ske msu kurr me prit ne ren a (shaka pak) :wink:

O vetem a me jep para se pres sa te duhet. heheheheheh
grüss dich maca

pershendetje

Krokodilli
13-10-04, 08:35
hehe kaltrushi veq prit ne rend se te vjen rendi,,,,
Maca have funn in that tequila party :wink: mos pi shum a???

une koheve te fundit ma se shumti po hargjoj ne petrol (benzin :x ) per vetur,, cigare tik taks :) partys,,, edhe normal ne bileta te aeroplanit,,,, 8-9 here ne vit duhet mu shetit pa tjeter,, neper qytete vende tjera...

Kaltrushi
13-10-04, 08:38
hehe kaltrushi veq prit ne rend se te vjen rendi,,,,
Maca have funn in that tequila party :wink: mos pi shum a???

une koheve te fundit ma se shumti po hargjoj ne petrol (benzin :x ) per vetur,, cigare tik taks :) partys,,, edhe normal ne bileta te aeroplanit,,,, 8-9 here ne vit duhet mu shetit pa tjeter,, neper qytete vende tjera...


kallma ni cigare!!! hehehehe po shpenzojshe para shum, mamir leje cigaren e qona mua edhe maces do para. hehehe :wink:

te pershendes

Krokodilli
13-10-04, 08:47
hehe kaltrushi veq prit ne rend se te vjen rendi,,,,
Maca have funn in that tequila party :wink: mos pi shum a???

une koheve te fundit ma se shumti po hargjoj ne petrol (benzin :x ) per vetur,, cigare tik taks :) partys,,, edhe normal ne bileta te aeroplanit,,,, 8-9 here ne vit duhet mu shetit pa tjeter,, neper qytete vende tjera...


kallma ni cigare!!! hehehehe po shpenzojshe para shum, mamir leje cigaren e qona mua edhe maces do para. hehehe :wink:

te pershendes

haha oj kaltrushe a spe sheh qe po kahna per pare,,, po hargjoj shum,, ne vend se ti mem than po ti qoj do se pernime po hjekshe,, ti edhe me lyp.... qka snin njeri :) hajt po ta qes 1 cigare se koke met edhe ma zi se un,,, bile per cigare spo hjeki,, ti as ato si paske hahaha
pershendetje Kaltrushe :wink:

Kaltrushi
13-10-04, 09:06
hehe kaltrushi veq prit ne rend se te vjen rendi,,,,
Maca have funn in that tequila party :wink: mos pi shum a???

une koheve te fundit ma se shumti po hargjoj ne petrol (benzin :x ) per vetur,, cigare tik taks :) partys,,, edhe normal ne bileta te aeroplanit,,,, 8-9 here ne vit duhet mu shetit pa tjeter,, neper qytete vende tjera...


kallma ni cigare!!! hehehehe po shpenzojshe para shum, mamir leje cigaren e qona mua edhe maces do para. hehehe :wink:

te pershendes


Faliminderit per cigare shum e mir ke, edhe pse nuk e pi vetem rralle. Ok sa po don me ti qu????? hehehehehhe :wink:

Tung te pershendes :wink:
haha oj kaltrushe a spe sheh qe po kahna per pare,,, po hargjoj shum,, ne vend se ti mem than po ti qoj do se pernime po hjekshe,, ti edhe me lyp.... qka snin njeri :) hajt po ta qes 1 cigare se koke met edhe ma zi se un,,, bile per cigare spo hjeki,, ti as ato si paske hahaha
pershendetje Kaltrushe :wink:

Naki
13-10-04, 10:05
nese shiqoje kostet mujore hargjoje me se shumti per vendbanim,qiraja e baneses eshte 1/3 e fitimit mujor.

Nita_ch
13-10-04, 10:07
Mas se shumti hargjoj pare per tel "mobill" tani per tesha dhe shum gjera te tjera...

Krokodilli
13-10-04, 11:21
hehe kaltrushi veq prit ne rend se te vjen rendi,,,,
Maca have funn in that tequila party :wink: mos pi shum a???

une koheve te fundit ma se shumti po hargjoj ne petrol (benzin :x ) per vetur,, cigare tik taks :) partys,,, edhe normal ne bileta te aeroplanit,,,, 8-9 here ne vit duhet mu shetit pa tjeter,, neper qytete vende tjera...


kallma ni cigare!!! hehehehe po shpenzojshe para shum, mamir leje cigaren e qona mua edhe maces do para. hehehe :wink:

te pershendes


Faliminderit per cigare shum e mir ke, edhe pse nuk e pi vetem rralle. Ok sa po don me ti qu????? hehehehehhe :wink:

Tung te pershendes :wink:
haha oj kaltrushe a spe sheh qe po kahna per pare,,, po hargjoj shum,, ne vend se ti mem than po ti qoj do se pernime po hjekshe,, ti edhe me lyp.... qka snin njeri :) hajt po ta qes 1 cigare se koke met edhe ma zi se un,,, bile per cigare spo hjeki,, ti as ato si paske hahaha
pershendetje Kaltrushe :wink:

KALTRUSHI NUK PO LYPI SHUM,,, NJA 2000 EURO SA PER NJE PUSHIM NE KOSOVE :wink: JE E MIRESEARDHUR EDHE TI TE ME BESH SHOQERI :idea:

Kaltrushi
13-10-04, 12:49
hehe kaltrushi veq prit ne rend se te vjen rendi,,,,
Maca have funn in that tequila party :wink: mos pi shum a???

une koheve te fundit ma se shumti po hargjoj ne petrol (benzin :x ) per vetur,, cigare tik taks :) partys,,, edhe normal ne bileta te aeroplanit,,,, 8-9 here ne vit duhet mu shetit pa tjeter,, neper qytete vende tjera...


kallma ni cigare!!! hehehehe po shpenzojshe para shum, mamir leje cigaren e qona mua edhe maces do para. hehehe :wink:

te pershendes

Ok rezervo biletat. hehehehe :wink: Prej Prishtina ka shkojm tani???? ehhehehe te pershendes bye


Faliminderit per cigare shum e mir ke, edhe pse nuk e pi vetem rralle. Ok sa po don me ti qu????? hehehehehhe :wink:

Tung te pershendes :wink:
haha oj kaltrushe a spe sheh qe po kahna per pare,,, po hargjoj shum,, ne vend se ti mem than po ti qoj do se pernime po hjekshe,, ti edhe me lyp.... qka snin njeri :) hajt po ta qes 1 cigare se koke met edhe ma zi se un,,, bile per cigare spo hjeki,, ti as ato si paske hahaha
pershendetje Kaltrushe :wink:

KALTRUSHI NUK PO LYPI SHUM,,, NJA 2000 EURO SA PER NJE PUSHIM NE KOSOVE :wink: JE E MIRESEARDHUR EDHE TI TE ME BESH SHOQERI :idea:

Krokodilli
13-10-04, 19:42
Kaltrushi i kom rezervu bileta ashtu siq the ti,,,,, kurse per pyetjen qe ma bere se ka do te shkojm mbas Prishtines,,,, ku te dush ti qiki,, ndash shkojm ne Gjermoni ndash te marr me veti ne Australi hehe :wink:
te pershendes

Kaltrushi
21-10-04, 15:14
Kaltrushi i kom rezervu bileta ashtu siq the ti,,,,, kurse per pyetjen qe ma bere se ka do te shkojm mbas Prishtines,,,, ku te dush ti qiki,, ndash shkojm ne Gjermoni ndash te marr me veti ne Australi hehe :wink:
te pershendes


hehehehe :wink: Pas Prishtines shkojm njeher ne Peje, pastaj ne Australi e me ne fund ne gjermani. hehehehehhhiihi

pershendetje!

PS: Australia esht aq larg se frigona a mund te kthena prap.hhehehe :D

:wink:

Krokodilli
22-10-04, 16:49
Kaltrushi i kom rezervu bileta ashtu siq the ti,,,,, kurse per pyetjen qe ma bere se ka do te shkojm mbas Prishtines,,,, ku te dush ti qiki,, ndash shkojm ne Gjermoni ndash te marr me veti ne Australi hehe :wink:
te pershendes


hehehehe :wink: Pas Prishtines shkojm njeher ne Peje, pastaj ne Australi e me ne fund ne gjermani. hehehehehhhiihi

pershendetje!

PS: Australia esht aq larg se frigona a mund te kthena prap.hhehehe :D

:wink:

HEHE JO MOJ QFAR,, AUSTRALIA NUK ESHTE LARG,,,, NUK KE ME EC DERI KETU,,,, ME AEROPLAN PER 22 ORE MBRRIN KETU,,,, PO ASHTU NESE KE FRIG AEROPLANIN-- KA EDHE ANIJE QE LUNDROJN SI TITANIKU :wink: ,,,,, PER 3 MU MBRRIN NE EVROP PREJ AUSTRALIS

************************************************** *
Per biseda rpivate mund te perdorni metoda tjera.
Keshtu ju lutem ti permbaheni temes dhe te mos beni privatizimin e saj
Tung
Honesty

************************************************** ******

Sy_kaltra
18-12-05, 21:53
Une parat i jepi per rroba
per tel. mobil (handy)
per aktivitete me para


Per qka jepni ju parat???

Pėr Garderob dhe Vetur .

Barb|Ka
18-12-05, 22:01
Per tesha dhe Kafe :lol:

geisha
19-12-05, 15:35
rroba e me vecant per xhinse ... se ato kushtojne icik me shtrenjte!dhe per cokollate :lol: :lol: :lol:

e_martumja
19-12-05, 15:54
ma te per i investoj paret ne fakturat dhe ne te shtunden ne muzik :cry: :cry:

Margaritari
19-12-05, 16:06
ma te per i investoj paret ne fakturat dhe ne te shtunden ne muzik :cry: :cry:


Ti shpenzon para per muzikė, ani boll mire,jeta me muzike eshte e bukur!

Une shpenzoj para me se shumti,kur me therrasin nga kosova dhe hallegjinjte me kerkojne para borgj,keshtu qe : une si dorelire dhe zemergjere, heheh, duhet me ju dhon ngapak secilit qe te ndihen pak me mire,,,,

hajt shnet iher

Domira
19-12-05, 16:09
Per prralla :wink: :lol:

e_martumja
19-12-05, 16:09
Ti shpenzon para per muzikė, ani boll mire,jeta me muzike eshte e bukur!

Une shpenzoj para me se shumti,kur me therrasin nga kosova dhe hallegjinjte me kerkojne para borgj,keshtu qe : une si dorelire dhe zemergjere, heheh, duhet me ju dhon ngapak secilit qe te ndihen pak me mire,,,,

hajt shnet iher


qyqy mos i dergo more se ata atje i hajn rrushe kumlla e tu u kalbe tu punu :lol: :lol: :lol:

Margaritari
19-12-05, 18:12
eeeeeee Naimi yne i madhe thoshte.

Pune pune, nate e dite, qe te shohim pakez drite...

edhe ti po punon shume, si diten ashtu edhe naten, e me thua mua, kalbem tuj punu,po une kenaqem ne pune bre,,,,,skam qare se.....

Hajt bone darken aty se kalamojt duan me ngron buke, nuk ngopen dot me fjale....

Une shpenzoje para edhe per qejfe te mia hahahhaaa :P

Lona
12-01-06, 12:05
Shpenzoje me shume per veshje kozmetik cigare.

jadore
13-01-06, 00:22
--per qdo gje qe ne momentin e caktuar me bene te ndihem mire!!

Barbaroza
13-01-06, 11:40
Te terat i shpenzoj ne garderobe por i "pikem"veq nje sendi kur me pelqen! :lol: :lol: :lol:

laliloli
13-01-06, 14:30
Te terat i shpenzoj ne garderobe por i "pikem"veq nje sendi kur me pelqen! :lol: :lol: :lol:

E qka han ti moj Barbaroza, qe krejt parat i shpenzon ne garderob?? :lol: :lol:

doGzona
13-01-06, 14:39
Ne rroba nuk hargjoje shume , ble rralle por te mira,
Ne tel., credit cards beje shpenzime etj.etj.
Por me se shumti shpenzoje ne djalin tim, dhe nuk me dhimbset aspak.

Nuk shpenzoje palidhje.

Tomori
13-01-06, 14:48
Ma se shumti harxhoje ne shoqeri... kur jam me shoke nuk kursej as Lekun e fundit :lol: :lol: :lol:

laliloli
13-01-06, 22:24
Per dy femijet e mi

Straightway
13-01-06, 22:28
Me se shumti per Davidoff huh 2 Euro i kan be ... :shock:

vjeshta
14-01-06, 01:35
Per lodra.

Gentiani
14-01-06, 02:17
duke paguar kafe e pije pėr shoqėrinė e edhe disa tė paftuar nė Cafen e Forumit, qė vijnė e ulen nė tavolinė pa pyetur :lol: :lol: :wink:

laliloli
14-01-06, 13:19
duke paguar kafe e pije pėr shoqėrinė e edhe disa tė paftuar nė Cafen e Forumit, qė vijnė e ulen nė tavolinė pa pyetur :lol: :lol: :wink:

Nuk e di une qe ndonjehere e kam pire ndonje kafe nga ju :lol: :lol: :lol:

jadore
15-01-06, 15:33
duke paguar kafe e pije pėr shoqėrinė e edhe disa tė paftuar nė Cafen e Forumit, qė vijnė e ulen nė tavolinė pa pyetur :lol: :lol: :wink:

--Tash ti "Gentian" ishte deshira e jote te pagush caffet e te tjerve "ketu ne forum"edhe ndihu i knaqur qe paguan vetem caffe -- jemi modest-a ne!!! paramendo sikur te kisha kerku une coktele apo pije te shtrejta !!-ateherdo te "ankoheshe ti me te drejte"

Barbaroza
15-01-06, 15:43
duke paguar kafe e pije pėr shoqėrinė e edhe disa tė paftuar nė Cafen e Forumit, qė vijnė e ulen nė tavolinė pa pyetur :lol: :lol: :wink:

Per Tezen Barbarozė,nuk duhet te te dhimbet nje kafe! :?

Gentiani
15-01-06, 19:59
ha,hahaaaaaaa laliloli, Jador e Barbaroza,

jo more jo, nuk e pata unė me ju, por me ata tė tjerėt qė edhe u paguaj edhe nuk janė mirėnjohės shpenzimeve tė mėdha qė kam :lol: :lol: :lol: :wink: pėr ate rrallė e vizitoj kafenenė atje, sepse hynė me lekė e del pa lekė :lol: :lol: :lol:

Barbaroza
15-01-06, 20:03
ha,hahaaaaaaa laliloli, Jador e Barbaroza,

jo more jo, nuk e pata unė me ju, por me ata tė tjerėt qė edhe u paguaj edhe nuk janė mirėnjohės shpenzimeve tė mėdha qė kam :lol: :lol: :lol: :wink: pėr ate rrallė e vizitoj kafenenė atje, sepse hynė me lekė e del pa lekė :lol: :lol: :lol:

Aha,mire shume se perpak sa s'me mbet hatri :lol:

e_martumja
15-01-06, 20:05
Per Flokt e mi :oops: :oops:

Barbaroza
15-01-06, 20:07
Per Flokt e mi :oops: :oops:

Po shihet se i mban bukur! :P :)

e_martumja
15-01-06, 20:14
Per Flokt e mi :oops: :oops:

Po shihet se i mban bukur! :P :)


Flm por ma sakatun gjepin cdo muje behem nje person te ndryshem :lol: :lol: :lol: :lol:

Domira
15-01-06, 20:40
Po jap para ma shum per bluza kohen e fundi, si mem pa sa bluzo-mania :lol:

GURI SYLAJ
15-01-06, 21:48
Automobilomania eshte me e keqe.......

Reana
15-01-06, 22:44
Automobilomania eshte me e keqe.......


ooops :oops: :arrow: :lol:

Sy_kaltra
15-01-06, 22:45
Per kryē te kuq http://muzik.bbflash.net/i/smiles/icon_geek.png

Vin-Diesel
06-09-06, 10:19
Une parat i jepi per rroba
per tel. mobil (handy)
per aktivitete me para


Per qka jepni ju parat???

Vallahen nuk di i Hargjoj edhe kur mendoj sdi ku i hargjova!

Ne Garderob e ne Parfum i shpenzoj shume !
Ne Handy edhe ne Cigare !

Vin-Diesel
06-09-06, 10:23
Pėr gjėrat e nevojshme, banim, ushqim, veshmbathje, kozmetikė, bizhuteri etj.
Nėse mė teprojnė edhe pėr tė udhėtuar.
E nese nuk te Dalin ??? hahahaha

seriozja_19
06-09-06, 17:14
per JEANS!!!

laliloli
06-09-06, 17:24
per JEANS!!!

Kur keni vendosur ta hapni butikun hahahahahaha(shaka )

Dea_A
06-09-06, 18:53
Per garderobe e parfume e me se shumti per materialin tim te studimit :mad:

LOJETARI
06-09-06, 19:05
Per te tjeret !!!

seriozja_19
06-09-06, 20:25
Kur keni vendosur ta hapni butikun hahahahahaha(shaka )

...hahahahaha...dhoma ime duket kogja si butike...dhe vetem po mbushet!!!

ZeShKaNee
06-09-06, 21:17
Pėr Luleee hehe:biggrin:

Guri i madh
06-09-06, 21:53
mashumti hargjoj ne cigare

Artisti
06-09-06, 22:02
mashumti hargjoj ne cigare


hahhahahahhahahha oooo Guri,tash kane me menue qe jemi nje person :biggrin:

hargjimi ??????????

sdi hiq.

Guri i madh
10-09-06, 18:18
hahhahahahhahahha oooo Guri,tash kane me menue qe jemi nje person :biggrin:

hargjimi ??????????

sdi hiq.
a kie hala cigare te kosoves se mue sot mu kan hargjue pak hajgare

hargjoj shum shum edhe ne sigurime lloto per 14 vjet ndoshta 3tri her kam lujt une mendoj se sot qdo gje rregullohet me kompjuter nuk besoj se nuk ka maniverzime

halla e madhe
10-09-06, 18:22
S'me mbeti as nje cent prej se u ketheva nga pushimet verore,perndryshe hargjoj nganjehere ne drejtim te kultures(teater,kino,koncerte klasike, muze,galeri artesh etj..etj):wink:

Guri i madh
10-09-06, 18:31
a kie hala cigare te kosoves se mue sot mu kan hargjue pak hajgare

hargjoj shum shum edhe ne sigurime lloto per 14 vjet ndoshta 3tri her kam lujt une mendoj se sot qdo gje rregullohet me kompjuter nuk besoj se nuk ka maniverzimeme vjen keq qe une ende nuk e kam arrit at shkall te civilizimit me shkue ne opera edhe pse fizikisht jam ne shekullin e 21njizet e nji

halla e madhe
10-09-06, 19:32
me vjen keq qe une ende nuk e kam arrit at shkall te civilizimit me shkue ne opera edhe pse fizikisht jam ne shekullin e 21njizet e nji

S'ma merre menjda qe ka te beje me civlizim, por eshte nje dashuri e imja qysh ne moshen rinore te percjelli teatrin dhe koncertet ne pergjithesi...sikurse dikush qe hargjon per veshmbathje, kozmetike, lloto,pushime e automobile te shtrejta..une hargjoj se paku dy here ne mmuaj per bileta koncertesh apo teater:tongue:

Zana_ch
10-09-06, 19:46
une hargjoi ma se shumti per libra ,muzik te leht klasike ,edhe per sport shum hargjoi se valla tenisi i shtrejt bre ........a mos asht kush vullnetar per sponzor

Guri i madh
10-09-06, 23:59
kur te flasim per hargjime une ende e ndij per obligim te pakten ne kosov me dhan nji bilanc te hargjimeve te mia po edhe te fitimeve po ata ne kosov kto biletat e estradave te kosoves te kinemave e te teatrove nuk po i marrin parasysh po qe besa edhe finanzamti po ju mshon me vij te kuqe

Bijondina
19-09-06, 14:52
Me se shumti hargjoj per tesha dhe kepuc...poashtu per sene palidhje qe as vet nuk di pse i kam ble.

Studenti1
21-09-06, 16:37
Per shkollim.

Giovanni
21-09-06, 17:25
Behhhh une nuk i jap shume rendesi garderobes e as nuk flas shum ne tel. Shpenximete me te medhe qe i bej jane ne libra, nganjeher edhe ndonje CD.:biggrin:

Arijanit
22-09-06, 10:18
une hargjoi ma se shumti per libra ,muzik te leht klasike ,edhe per sport shum hargjoi se valla tenisi i shtrejt bre ........a mos asht kush vullnetar per sponzor

Pershendetje,
Me vjen mire qe te hollat me se shumti i harxhoni per libra,dhe art ne pergjithesi,,,,sukses
__________________________________________________ ___________________________________
'' Te ndiejm mundemi vetem ne gjuhen amtare,kurse te mendojm mundemi edhe ne ndonje gjuhe tjeter''
'' Ka disa njerez qe i pranojn vetem ata gjera qe u pelqejn atyre,mirpo shpetimi eshte ne ate bota nuk sillet rreth tyre,por rreth boshtit te vet''

Me respekt,
Arijaniti Frankfurt

Arijanit
22-09-06, 10:26
une skam pare qe te harxhoi, e sikur te kisha ateher do te behesha sponzor per Zana_CH,se ajo kerkonte nje vullnetar,,hehehe.....

___________________________________________
''Ka disa njerez qe i pranojn vetem ata gjera qe u pelqejn atyre,mirpo shpetimi eshte ne ate se bota nuk sillet rreth tyre, por rreth boshtit te vet...''

rafet llapjani
22-09-06, 23:19
Une shpenzoj shum te holla ne klikera e maseshumti po kushtojn zalikat ahahahahahahahhahahahha

zana e maleve
23-09-06, 23:12
Une shpenzoj shum te holla ne klikera e maseshumti po kushtojn zalikat ahahahahahahahhahahahha
hahahahahahahahaha o rafet mos blej shume klikera

rafet llapjani
23-09-06, 23:28
hahahahahahahahaha o rafet mos blej shume klikera

hahahahah zana e malev mos blej klikera e qka me ble bre aghahgaghahahagh

zana e maleve
23-09-06, 23:46
blej najsen qe te hyn ne funksion me shume

rafet llapjani
23-09-06, 23:57
blej najsen qe te hyn ne funksion me shume

ahahaha ani se po te ndegjoj du me i ble do kumona per dhit ahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahah

zana e maleve
24-09-06, 00:04
a po e sheh se klikerat se nuk te duhen se tash je rrit hshshahhahahaha

Prishtinasja_
04-11-06, 01:31
Tel. :frown: , Kozmetik, Kepuca dhe ne shoqeri !!!!

rafet llapjani
04-11-06, 01:37
Per qka jep para me se shumti?? per kerpeshaaaaaaaa aahahahahhah

Sy_kaltra
04-11-06, 11:20
Per Vetur ..

Murgesha
05-11-06, 01:50
Kohėve tė fundit mė sė shumti jam ka shpenzoj pėr benzin, :confused:

laliloli
07-11-06, 18:58
Kohėve tė fundit mė sė shumti jam ka shpenzoj pėr benzin, :confused:

Ti me biēiklete po udheton koheve te fundit ,aq shume po te hargjon a?:smile: :smile:

Virti
07-11-06, 22:53
per fletepagesa! :cool:

Murgesha
07-11-06, 23:18
Ti me biēiklete po udheton koheve te fundit ,a aq shume po te hargjon a?:smile: :smile:

Shuj Lali mos mė ndjell kob me mu prish makina nė kėtė kohė e me udhėtu me biēikletė se pastaj pėrfundoj nė spital me ftohje tė rėndė.:redface:

Studenti1
08-11-06, 13:00
Per shkollim.

selvija
09-11-06, 16:18
Per gjithqka, per qka esht e nevojshme...:smile:

laliloli
09-11-06, 18:41
Shuj Lali mos mė ndjell kob me mu prish makina nė kėtė kohė e me udhėtu me biēikletė se pastaj pėrfundoj nė spital me ftohje tė rėndė.:redface:

E qka me ba autoservisat nese neve nuk na prishen makinat ,a me u mshel ato e me mbet pa pune? ,keshtu do ti kontribojme rritjes se papunesise ateher .:smile:

Albanian eX|PerT
10-11-06, 00:05
Para me se shumti jap per libra.

ps| Mirepo bej shume harxhime ditore si cdo i ri. Mirepo diēka + qka mi jep familja me se shumti per libra.

Me nderime nga shoku juaj:

Albanian eX|PerT

RiannA
24-03-07, 20:53
Handy

garderob

pushime

per flok

luckyman
24-03-07, 21:06
Per Pushime
Garderob.

e_martumja
24-03-07, 22:27
per gjitheqka... nje eshte qe sigurt gati 10000 frs ne muj i harrgjojm dhe asgje nuk bejm...:mad:

Albanian eX|PerT
24-03-07, 22:45
Per cka jap ma shume a?

Nuseve per shminka, eh qe besa, me fiken e hajt hahahahahhahahahahahaa

luckyman
27-03-07, 18:30
Per cka jap ma shume a?

Nuseve per shminka, eh qe besa, me fiken e hajt hahahahahhahahahahahaa
Qysh ju thojn( SHMINKAV ) Shqip?.

Albanian eX|PerT
27-03-07, 19:01
> Per ēka jep para me se shumti?? (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=968582#post968582)
Nese nuk merziteni te ecni pese postime me larte, mund te kuptoni se per cka jap te holla me shume, porse ky postimi me poshte eshte nje humor i lehte qe beje me miqt e mi ketu, mbase une as qe jam i martuar sepse tani kam 19 vjet, porse me ato shprehje i nguci ca goca qe i kam ketu, miq te vertete.

Sa i perket shminkave, nuk e di, beni nder te me tregoni!

Experti!

Domira
27-03-07, 19:35
Per cka jap ma shume a?

Nuseve per shminka, eh qe besa, me fiken e hajt hahahahahhahahahahahaa

Ti honkt maca nuset ty hohttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Albanian eX|PerT
27-03-07, 19:40
Ti honkt maca nuset ty hohttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
Hahahahahahahhahahahahaha a Domira, kush e ka mizen nder kapuq, atyre iu djeg a? hahahahahhahahahahahahahhahahahahahhahahahahahaha

O me lot jam duke qesh haahahhahahahahahahahahhahahahahahahahhahahahahhaa

Domira
27-03-07, 19:50
Hahahahahahahhahahahahaha a Domira, kush e ka mizen nder kapuq, atyre iu djeg a? hahahahahhahahahahahahahhahahahahahhahahahahahaha

O me lot jam duke qesh haahahhahahahahahahahahhahahahahahahahhahahahahhaa

hahahahhahahahahhaah qyre EXPERT, me ju djeg edhe mi djeg jan dy sene apohttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
n'mujsha me shti Legenden ne debat hahahahhahahahahaa...e me hallakat ktuhen qysh dim na treshi persheshi hahahahhahahahahahaha

Albanian eX|PerT
27-03-07, 19:52
hahahahhahahahahhaah qyre EXPERT, me ju djeg edhe mi djeg jan dy sene apohttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
n'mujsha me shti Legenden ne debat hahahahhahahahahaa...e me hallakat ktuhen qysh dim na treshi persheshi hahahahhahahahahahaha
Hahahahhahahahahah e kenaqemi duke u grindur hahahahahahahhaahaha, po hiq mos bej dert, se tash jam bere vet i katerti, se e kam fejue edhe Rilinden, shpirtin tim hahahahahahahahhahahahahahahahhahahahahahahahhahah aha

Po qysh e ki Tomorin ti, mire eshte? Hahhahahahahahhahahahhahahhahahahhahahahhahahahhah ahahhahahahhaha

Domira
27-03-07, 19:56
Hahahahhahahahahah e kenaqemi duke u grindur hahahahahahahhaahaha, po hiq mos bej dert, se tash jam bere vet i katerti, se e kam fejue edhe Rilinden, shpirtin tim hahahahahahahahhahahahahahahahhahahahahahahahhahah aha

Po qysh e ki Tomorin ti, mire eshte? Hahhahahahahahhahahahhahahhahahahhahahahhahahahhah ahahhahahahhaha

plaq ti hahahahahhahahahhahahahahahhahahahaahhahahahahha
Mir e kam Tomorin http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif...te ka bo selam hahahahahhahahahahhahahahahahhahahahahahahahahah

Albanian eX|PerT
27-03-07, 20:01
plaq ti hahahahahhahahahhahahahahahhahahahaahhahahahahha
Mir e kam Tomorin http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif...te ka bo selam hahahahahhahahahahhahahahahahhahahahahahahahahah
Qy :biggrin: hahahahahahahahahahahahha,... porse tash po du vetem me Rilinden me e perfundue karrierren hahahahahahahhahahahahahahahhahaahhahahahahhahahah aha

Alejkum Selam, bani edhe ti selam Tomorit, e thuj se Experti e do shume si vlla.........

Ani ty qysh te kam... a po te nguc Tomori hiq a jo? hahahahahahahhahahahahahahahahhahaahhahahahahahaa

Domira
27-03-07, 20:10
Qy :biggrin: hahahahahahahahahahahahha,... porse tash po du vetem me Rilinden me e perfundue karrierren hahahahahahahhahahahahahahahhahaahhahahahahhahahah aha

Alejkum Selam, bani edhe ti selam Tomorit, e thuj se Experti e do shume si vlla.........

Ani ty qysh te kam... a po te nguc Tomori hiq a jo? hahahahahahahhahahahahahahahahhahaahhahahahahahaa

hahahahahhahahhahahahahah o dreq deka tu kesh me lot kom kesh edhe une:biggrin:
Me Tomorin e kaloj superhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif
ti mos me nguc shum se po te ndin Rilinda e kuku per ty, se per Legenden kallaj ja bojm hahahhahahahhahahaahahahahhahahaha

Albanian eX|PerT
27-03-07, 20:13
hahahahahhahahhahahahahah o dreq deka tu kesh me lot kom kesh edhe une:biggrin:
Me Tomorin e kaloj superhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif
ti mos me nguc shum se po te ndin Rilinda e kuku per ty, se per Legenden kallaj ja bojm hahahhahahahhahahaahahahahhahahaha
Kujt be pi thue dreq :mad: ahhahahahahhahahahahaha, a e di se me te ardh aty, edhe ty edhe Tomorin krejt thuper ju rrehi hahahahahahahahahahahhahahahahahaahhahahahaha

Edhe thuj Tomorit, mos tem dale para syve, se jam ba nervoz, qe sa ska investue te budallalleqet hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahaa

Legenda ma dha lamtumiren, tash kam mbet vetem me Rilinden, e loqken ja hankshaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa hahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahhaha

Domira
27-03-07, 20:26
Kujt be pi thue dreq :mad: ahhahahahahhahahahahaha, a e di se me te ardh aty, edhe ty edhe Tomorin krejt thuper ju rrehi hahahahahahahahahahahhahahahahahaahhahahahaha

Edhe thuj Tomorit, mos tem dale para syve, se jam ba nervoz, qe sa ska investue te budallalleqet hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahaa

Legenda ma dha lamtumiren, tash kam mbet vetem me Rilinden, e loqken ja hankshaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa hahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahhaha

Av av av ani kon pe rre thuper? Tomorin e mu a? o ski shansa hiq:mad: haahaha
O EXPERT ishalla nuk investon te budalliqet se tullusum e kom at tem khuuuuu smunesh me marr me mend:mad:
A je nda me Legenden a??? Se pasna dit nejse de shnosh se bahet mir a...e nime te fala Rilindes e thirrumni per darsem vina me Tomorin e bajna tyyttttttttttt me sirena hahahhahahahahahaha

Albanian eX|PerT
27-03-07, 20:40
Av av av ani kon pe rre thuper? Tomorin e mu a? o ski shansa hiq:mad: haahaha
O EXPERT ishalla nuk investon te budalliqet se tullusum e kom at tem khuuuuu smunesh me marr me mend:mad:
A je nda me Legenden a??? Se pasna dit nejse de shnosh se bahet mir a...e nime te fala Rilindes e thirrumni per darsem vina me Tomorin e bajna tyyttttttttttt me sirena hahahhahahahahahaha
Hahahhahahahahaha, te dyve ju rrehi, po ne preherin tim jeni rrit qyy hahahahhahahahahahhaa a ahahahahahhahahahahahahahahhaaha, eh nat vakt, e shifsha gazepin me Tomorin hė jhahahahhahahahahahahahhahahahaha,... nuk e di a e ke tollosum ate teme ti, vecse Tomori prej asaj teme behet idare hahahahahhahahahahahahhahahahahhahahahaha se eshte i punesuar aty si prodekan hahahahahahahahhaahhahahaha

Legenda u nda prej forumit, e kjo i be qe eshte nda edhe prej mue hahahahahahahhahahahahahaha

Rilinda po te ben te fala, e tha vi pak me vone ne forum.... vec me qortoni mos me fol shume e shume me gocat e huaja se mos po i shkaktohet xhelozija hahahahhahahaha

Vecse me te thirr ne darsem, po frikesohem se mos po mbet Tomori pa ty, se i humb ment kur ta shohesh ti expertin hahahahahahhahahahahahahhahaha
ahahahahahahahahahahaha
aahahhahahahah o barki be hahahah o shume po me qeshet be hahahahahhahahahahaha

Domira
27-03-07, 21:27
Hahahhahahahahaha, te dyve ju rrehi, po ne preherin tim jeni rrit qyy hahahahhahahahahahhaa a ahahahahahhahahahahahahahahhaaha, eh nat vakt, e shifsha gazepin me Tomorin hė jhahahahhahahahahahahahhahahahaha,... nuk e di a e ke tollosum ate teme ti, vecse Tomori prej asaj teme behet idare hahahahahhahahahahahahhahahahahhahahahaha se eshte i punesuar aty si prodekan hahahahahahahahhaahhahahaha

Legenda u nda prej forumit, e kjo i be qe eshte nda edhe prej mue hahahahahahahhahahahahahaha

Rilinda po te ben te fala, e tha vi pak me vone ne forum.... vec me qortoni mos me fol shume e shume me gocat e huaja se mos po i shkaktohet xhelozija hahahahhahahaha

Vecse me te thirr ne darsem, po frikesohem se mos po mbet Tomori pa ty, se i humb ment kur ta shohesh ti expertin hahahahahahhahahahahahahhahaha
ahahahahahahahahahahaha
aahahhahahahah o barki be hahahah o shume po me qeshet be hahahahahhahahahahaha

hahahhahahahhahahahahahaha boll se mke ba me qesh me lot...
Lema bre rahat Tomorin qy hahahahhahahahahhahaha

Albanian eX|PerT
27-03-07, 21:34
hahahhahahahhahahahahahaha boll se mke ba me qesh me lot...
Lema bre rahat Tomorin qy hahahahhahahahahhahaha
Qy qy hahahahahhaa hahahahahahahahahaha, rahat more jam duke e lan tomorin, po pak po ja nguci nusen hahahahahahhahahaha se e kom shoqer jo se dicka hahahahahahahhahahahahahahahhahahahahahahhahahahah ahahhahahaha

Prishtinasja_
29-03-07, 09:25
Kohen e fundit me se shumti per "Mobil" /Handy :mad:

Agolli
29-03-07, 09:33
Per rryme''''.......http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon11.gif

Arkza
29-03-07, 11:42
Per shume qka pak hajrgjoj per vetin sepse jam tamaqare me shume ju bleje dhurata te familjes teme sesa qe i blje vetit :biggrin:

Zero Cool
29-03-07, 12:01
Momentalisht per kerr !

lonaaa
30-03-07, 03:21
Per caffe! :redface:

prishtinasi
17-04-07, 23:42
Per gjerat ushqimore...me shije te embel!

SoKoLi-i-Maleve
17-04-07, 23:56
Per me ndihmua njerzit qe jan nevojtar,e posaqerisht per objekte qe i sherbejn te gjith njerzve,si spitale,ura,ambullanca,kisha,xhamija,shkolla,shpij a kulture dhe jetimore.

Lijanna
18-04-07, 10:58
Kohen e fundit me shume per telefon, edhe per do kurse (te ndryshme)...

luckyman
19-04-07, 18:03
Per hajmelija,Fallé,edhe kthiza pom iké shpesh.

Arkza
20-04-07, 10:39
Krejt per shpi valla krejt :mad: as nje cente spo me met ne xhep ... krejt jeta po me shkon mbrapsht :biggrin:

andrina
29-04-07, 15:02
valla une ma se shumti shpenzoi para per net

turisti
29-04-07, 17:38
Une gati se per asgje, - po pritoj mi hargjue...:biggrin:

Preshevar
29-04-07, 18:51
Pėr Sigurimin e shėndetit ! :redface:

valiii
29-04-07, 21:22
me se shumti kohen e fundit jam ty hargju per veture eshte ka me hargjon me shume vaj se sa benzine me shume e kam te serviseri se sa ne shtepi :smile: ...


P.S| Sokol a ki me mi gjet nja 100-mije euro , per nja nje jave ti kthej...:biggrin:

uck_aksh
30-04-07, 18:36
pare nuk hargjoj po spo kam qare pa e pagu fakturen e internetit se po ma nalin se shum me dhimen me hargju i ruj

SoKoLi-i-Maleve
01-05-07, 23:15
me se shumti kohen e fundit jam ty hargju per veture eshte ka me hargjon me shume vaj se sa benzine me shume e kam te serviseri se sa ne shtepi :smile: ...


P.S| Sokol a ki me mi gjet nja 100-mije euro , per nja nje jave ti kthej...:biggrin:
Me marr borgj nga ata qe sbesojn si ti ke harrue qe e ke te ndalume.lol ahaahaahah

valiii
02-05-07, 00:36
Me marr borgj nga ata qe sbesojn si ti ke harrue qe e ke te ndalume.lol ahaahaahah

Atehere qenke i lirum prej borgjlive ahahahahah se ata qe besojn si ti i njeh ne gishta .lol ahahahah

Linka_pz
14-11-07, 11:48
Per cfare shpenzoni me shume ?

Tregoni se per cfare shpenzoni me shume , cfare ju pelqen te blini ?

Une nuk shpenzoj edhe aq shume .............sigurisht pasiqe nuk punoj dihet ,por blej rroba te shtrenjeta por me rralle.

Po ju ?

Arkza
14-11-07, 11:55
Pershndetje Ty Linka dhe te Pergezoj kete teme shume te Qelluar por me duket se eshte dikun nje Teme si Kjo !!! sdi Ndoshta po Gaboj s'jam e Sigurt !? Nejse ti Kthem TEMES >>>

Une per veti edhe pse Punoj nuk do me than se Punoj dhe Shpenzoj shume !! Shum Rrall me jepet Rasti te Blej diqka per veti ! me shum ju Blej te Tjtreve Sidomos Nipin tim , Sesa per veti me shume me Pleqen ti Gezoj te Tjtret se sa vetit :frown:

valiii
14-11-07, 21:48
Bazuar nė mujore , mė sė shumti para shpenzoj pėr rymė ( fjala ėshtė pėr lokalin afarist qė drejtoj ) , dmth diku mesatarja nė muaj 200 € edhe pse mė duket se kėtu e paguaj mė shumė jorrymėn se sa rrymėn ( kategoria B 3-3 ) - Plus shpenzimet e gjeneratorit qė janė minimum 10 € nė ditė ( edhe atė duke kursyer ) krejt ky "muhabet" nė muaj mė kushton hiē mė pak se 500 ekolloshki ( diku afer 5 paga tė Arsimit , 2 tė Doktorit dhe 1 pagė tė pastrueses nė PTK )....
Pėr gjera tjera mė sė shumti shpenzoj pėr tė mbijetuar ( Miell , vaj , sheqer , oriz etj etj ) ... ky ėshtė realiteti Kosovar ................

aLbaChiCk
17-11-07, 23:50
Per cigare , kaffe edhe benzin :smile:

Daja POLIC
18-11-07, 01:17
per party. disko .. e qesi cikrima te vogla

egi
18-11-07, 11:38
always dhe veet ...:rolleyes:

Domira
18-11-07, 12:12
Harxhoj per telefon, per gjana te prditshme, per vizita, taxi etj.

emine
18-05-08, 08:59
Per veshmbathje&kozmetik.....;)

doGzona
30-05-08, 21:01
Per gjithcka, hiq nuk me dhimben, prap me shume per video lojra!

emine
30-05-08, 21:03
Per veshmbathje&kozmetik.....;)


e smute jam mas kpucve;) shum dha per kpuce pare!

Oqeani
30-05-08, 21:03
... per cigare, birra .... nuk po flas per gjera tjera...

Oqeani
30-05-08, 21:04
e smute jam mas kpucve;) shum dha per kpuce pare!

Ēka po te duhen kpucet tere diten ne net... heheh ani tahs vera as ēorapat jo http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

emine
30-05-08, 21:06
Ēka po te duhen kpucet tere diten ne net... heheh ani tahs vera as ēorapat jo http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif


mbathen sandalet(ato pa qorap) mbathen.................

ps,krejt fishkllim po mdokesh sonte i nderum(mos ke qu )naj birr hahahhaah

Oqeani
30-05-08, 21:08
mbathen sandalet(ato pa qorap) mbathen.................

ps,krejt fishkllim po mdokesh sonte i nderum(mos ke qu )naj birr hahahhaah

Gabim e ke, nuk i kam numruar...

emine
30-05-08, 21:11
Gabim e ke, nuk i kam numruar...

ani pi ti e tregom mu,une pi ja nisi prej tashit me numru:p


ps.harrova pare dho edhe bobona se mi kona fort;)

Oqeani
30-05-08, 21:14
ani pi ti e tregom mu,une pi ja nisi prej tashit me numru:p


ps.harrova pare dho edhe bobona se mi kona fort;)


Ani de , 1 .... tash .... bonbone ma murr mendja se ta kona ...

DEA
30-05-08, 21:17
Per cka te me teket...

doGzona
30-05-08, 21:22
Per cka te me teket...

Si une qenke, hiq qefin vetes nuk ia prishi!:biggrin:

Fshatari
30-05-08, 21:22
As marr as jap: paraja asht simbol i korrupcionit tė shpirtit tė njeriut. Qendroni sa ma larg saj e mos boni mėkate se zoti nuk ua fal!
Filozofia e fshatarit

Guri i madh
30-05-08, 21:23
As marr as jap: paraja asht simbol i korrupcionit tė shpirtit tė njeriut. Qendroni sa ma larg saj e mos boni mėkate se zoti nuk ua fal!
Filozofia e fshataritme sa e di une gjagji enver ka than kshtu

DEA
30-05-08, 21:27
Si une qenke, hiq qefin vetes nuk ia prishi!:biggrin:

Ka pike ti moj:wink: as mos ja prish e as nuk po ja prishi, kjo dynje si pela pa fre thojke babegjyshi jem, cka ka desht me thane hala po mundohem me zbulu:biggrin:

Fshatari
30-05-08, 21:27
me sa e di une gjagji enver ka than kshtu
Xhaxhi nuk i friksohej zotit se ka qenė ateist.
Nė dallim nga fshatari, xhaxhi ishte qytetar e jo katunar si unė.
Filozofia jonė ndryshon nė kėto dy pika!

doGzona
30-05-08, 21:44
Ka pike ti moj:wink: as mos ja prish e as nuk po ja prishi, kjo dynje si pela pa fre thojke babegjyshi jem, cka ka desht me thane hala po mundohem me zbulu:biggrin:

Piku une keshtu:biggrin: sa per para nuk ia prishi qefin vehtes asnjehere po as femiut tim.

Agolli
30-05-08, 21:56
Qe. s'po du me ju tregu per inati......plasni :biggrin:

doGzona
30-05-08, 22:00
Qe. s'po du me ju tregu per inati......plasni :biggrin:

Ani veq nje e di qe paret e ima kurr nuk i hargjo.:biggrin:

Agolli
30-05-08, 22:07
Ani veq nje e di qe paret e ima kurr nuk i hargjo.:biggrin:

:tongue: Mo trego :tongue: hahahahahah, ende se paske harruar :biggrin:

lovely
31-05-08, 11:40
per lodra...:mad:

po tybe, amo per fmite e mi e jo per veti :tongue: :biggrin:

Sy_kaltra
31-05-08, 11:43
Per shkoll per bes .....

Gentiana
31-05-08, 16:45
Per Dhurata qe me pelqen te jau bej te tjereve dhe per Telefon per vete.

Arkza
31-05-08, 16:49
Per Nipin Tim......:mad:

Naki
31-05-08, 16:52
Pėr fėmijė edhe atė ēdo tė Premte -pagat javore!

>>{SpOnGeBoB}<<
31-05-08, 19:57
me bo me ja nis me shkujt per qka japi pare ma se shumti, garant dy kontabiliste duhet me nejte qetu 1 ore me shkrujten ne teftere. Amo e mira osht qe ma shume marr se japi.

thellenza
08-06-08, 15:58
Per garderobe dhe per kozmetik,
blej gati cdo jave dicka per te vesh.. ose kepuca.
Kozmetiken e blej me ralle, por cmimet jane kogjaaa te trasha.

Alkimisti_ch
08-06-08, 21:41
Zakonisht per pushime jap me se shumti dhe kuptohet nese diēka me pelqen ateher nuk e kursej.

lirik
10-06-08, 07:17
para do te kisha dhėnė ma se tepermi per mend edhe njerzve do te ju kisha dhėnė para pėr kėt qėllim

aLbaChiCk
06-07-08, 17:17
Per duhan edhe benzin

Peja-Boy
06-07-08, 18:14
Parat i hargjoj krejt ne Gucci , Don Gil, Nike ,Diesel.....qeto Firma me mbyten he no !!

Peja-Boy
06-07-08, 18:15
Pėr fėmijė edhe atė ēdo tė Premte -pagat javore!

Jo bre se po tu kthekan Shtesat e femive ne fund te muajit hahaha

Peja-Boy
06-07-08, 18:15
Per duhan edhe benzin

Ske faj se edhe Benzina ka arrit Maksimumin 1.60Euro

emine
07-07-08, 08:11
Kepuce
qanta
veshje
shminka
et etj edhe me gjithe qejf bile;)

Albonita
07-07-08, 16:13
Parat i hargjoj krejt ne Gucci , Don Gil, Nike ,Diesel.....qeto Firma me mbyten he no !!

Vertet po mirrshe me firma te shtrejta....qfar drejtimi ke / apo far pune ke?? aki Rogen per keto Firma.!?? ahhahaaa


P/S...HAGJIMI tek une shkon Cigare se na myti..Benzin per Auto...po ashtu per Gardarob .etj...se nuk po i ceki se e za krejt faqen ketu ..hahahhaa

Preshevar
09-07-08, 09:36
Harq,
Faktura,
Edhe cikrrija :biggrin:

gazi-de
09-07-08, 10:14
Duhon..:rolleyes:
Telefon..:smile:
Kaffe..:biggrin:

jadore
09-07-08, 12:33
per cka te me shef syri e edhe me keq mendja ..
dhe ate me bismilah , kemben e pare ne rruge e mendona per qka me jap pare, lirisht thuhet qe jam e smure ne kete drejtim , nuk nihna mire gjate dites nuk blej edhe pa nevoje qofte , smundje qe me ka kalu ne kompleks lirishte thuhet..( mos i tregoni kujt veq shume here me ka shku mendja te konsulltohem me psikollog perates per kete)

Arkza
09-07-08, 12:36
I ruj une paret shume ... nuk hargjoj Budallakisht jo , edhe kur te blej diqka me vesh i myti duke vesh per deri sa te shkyhen ......:biggrin:

jadore
09-07-08, 12:40
I ruj une paret shume ... nuk hargjoj Budallakisht jo , edhe kur te blej diqka me vesh i myti duke vesh per deri sa te shkyhen ......:biggrin:

... kur po vjen me ndjejt nje dite te une ,te bojim muhabet..!!
te msoj de edhe une dicka te mire prej tjereve...

Arkza
09-07-08, 12:44
... kur po vjen me ndjejt nje dite te une ,te bojim muhabet..!!
te msoj de edhe une dicka te mire prej tjereve...Jadore ku je qe me Ardhe une tek ti !?
Dhe a the mem msue ti mue apo une ty !?
Nese e ki Fjalen mem msue ti mua Allahile mos e mundoh vetin kot veq ta nisi nje Kombi e qitmi aty te hollat sa nje bankes !!! Dhe te kallxojne une ty se si eshte Arkėza e pa-dijshme !!

jadore
09-07-08, 12:48
Jadore ku je qe me Ardhe une tek ti !?
Dhe a the mem msue ti mue apo une ty !?
Nese e ki Fjalen mem msue ti mua Allahile mos e mundoh vetin kot veq ta nisi nje Kombi e qitmi aty te hollat sa nje bankes !!! Dhe te kallxojne une ty se si eshte Arkėza e pa-dijshme !!

jaaaaaaaa , bre arkeze as hall as dert me bo me ty nuk po lene ...

po a the qe je kursimtare , une ta lakmova kete veti tende e hajt thash me bind pak edhe mua ne drejtim te kursimit..

kjo qe motro , mos paragjyko keq , se per me mesu e dij qe veq cka marr mend une prej teje ....
a u kuptum..!!

Arkza
09-07-08, 12:58
jaaaaaaaa , bre arkeze as hall as dert me bo me ty nuk po lene ...

po a the qe je kursimtare ,Une po flas per tashmen se dikur Hargjoja pa kursim dhe von e pash se e kisha gabim dhe keshtu kam vendos te kursej sado pakz bile , meqe si me par si kam punet !!!! une ta lakmova kete veti tende e hajt thash me bind pak edhe mua ne drejtim te kursimit..Ketu eshte shume Thjesht per te marre nje mesim ose nje fenerim se si mos te hargjojsh shume .... Mundesh te Vizitojshe sa me shuem ata qe nuk punojne , ata qe s'kan mir te ngopin barkun te tyre me buk !!!! kjo te shtin shume te mendojsh rreth te hillave dhe e sheh sa e ja vlen te bojsh gjithe keto Hargjimat te kota !

kjo qe motro , mos paragjyko keq , Nuk e paragjykoj askend por s'di edhe pse me shkrim me del koxha si agresiv dhe me keq kuptoni veq desha te ju them me kete se s'eshte fjala mos dije por gjepat me rrin holl kohet e fundit , d.m.th se nuk i kam punet sikur me heret !!!
se per me mesu e dij qe veq cka marr mend une prej teje ....
a u kuptum..!!Po me doket se po , po !!!

SANTANA-29
09-07-08, 14:04
Per KOSOV,,,,,,,,,,,,,,,,,me se shumti me myten,,,,,,,,,,,,,,,,,,,:smile:

gazi-de
09-07-08, 15:00
Per KOSOV,,,,,,,,,,,,,,,,,me se shumti me myten,,,,,,,,,,,,,,,,,,,:smile:
eu qe ja paske qellu,le qe na myten po edhe shpirtin po dojn e na mar:rolleyes: :smile:

aLbaChiCk
09-07-08, 17:41
eu qe ja paske qellu,le qe na myten po edhe shpirtin po dojn e na mar:rolleyes: :smile:

Thuni more skemi qy a zor a :tongue:

Peja-Boy
10-07-08, 19:46
Vertet po mirrshe me firma te shtrejta....qfar drejtimi ke / apo far pune ke?? aki Rogen per keto Firma.!?? ahhahaaa


P/S...HAGJIMI tek une shkon Cigare se na myti..Benzin per Auto...po ashtu per Gardarob .etj...se nuk po i ceki se e za krejt faqen ketu ..hahahhaa

Nuk punoj akoma ne sikur Sekretar, edhe nuk besoj qe do ma bije Zoti ....se nuk do e duroja shefin-icen ...keshtu qe ndoshta do kem Sekretaresh nese i arrij ato qellime qe kam ....

Tash per tash rroga e Baustelles, edhe ca para qe po me vijn si Geschenck nga Ch se ju Falenderohem shume me gjinden ne koh te duhura po me del mjaft per keto firma ..!

Mendoj se me nje rroge arrij te rezervoj keto firma per 6 muajt e ardhshem !!!

Peja-Boy
10-07-08, 19:48
I ruj une paret shume ... nuk hargjoj Budallakisht jo , edhe kur te blej diqka me vesh i myti duke vesh per deri sa te shkyhen ......:biggrin:


Hahahaha , me u shty pak me shitesin edhe ma lir i merr ...me perqindje se je femer, me perqindje se duhet te shiten edhe kogja mir po Spärit-she

Gjumashja
10-07-08, 20:40
Per gjethcka.. koheve te fundit semundje mu ka bo, veq te zbrazet po kam qejf me pas kuleten...:biggrin:

hasanmehmeti
11-07-08, 00:04
Me behet qefi qe keni per te shpenzuar :smile:.

lovely
12-07-08, 12:53
Me behet qefi qe keni per te shpenzuar :smile:.

a dmth kjo qe ti s ki a? :rolleyes: :biggrin:

une ia kam nis me shparit qitash se jam kah e blej do toke :tongue:

Arkza
12-07-08, 12:58
Hahahaha , me u shty pak me shitesin edhe ma lir i merr ...me perqindje se je femer, me perqindje se duhet te shiten edhe kogja mir po Spärit-sheHhashahahhahahahahah e valla hiq mos e ki Qat Galje se nuk marre sen pa u shtyj edhe me dit qe ne Zemre e kam sen qe me pelqen dhe qe du me ble nuk e bleje ma ma lan ma lir jooo !!! Shpesht me ka ndodhe qe me ka pelqu diqka e s'me ka ule qmimin e kam lshu aty ku ishte dhe i kam than mbaje pra dhe shite kujt dush se une me kete qmim se bleje fare .... :biggrin: :biggrin:

Peja-Boy
12-07-08, 17:05
Hhashahahhahahahahah e valla hiq mos e ki Qat Galje se nuk marre sen pa u shtyj edhe me dit qe ne Zemre e kam sen qe me pelqen dhe qe du me ble nuk e bleje ma ma lan ma lir jooo !!! Shpesht me ka ndodhe qe me ka pelqu diqka e s'me ka ule qmimin e kam lshu aty ku ishte dhe i kam than mbaje pra dhe shite kujt dush se une me kete qmim se bleje fare .... :biggrin: :biggrin:


A mos i ke kalu edhe njo tri apo kater her atij shitesi para syve se mos po te thot ktheu merre me qat qmim qe the hahahah

Arkza
12-07-08, 17:09
A mos i ke kalu edhe njo tri apo kater her atij shitesi para syve se mos po te thot ktheu merre me qat qmim qe the hahahahHhahahahahahhahahahahahahha Peja jo jo se une Ne Mitrovice e krejt qka kam pune une kryj me Pr >....... :tongue: :tongue:

Amina
12-07-08, 23:34
Telefon!

SANTANA-29
12-07-08, 23:49
eu qe ja paske qellu,le qe na myten po edhe shpirtin po dojn e na mar:rolleyes: :smile:

Jo shpirtin smujn me na marr ,,,,se jemi sikur qokera si mbesin pa pare therrasin ne telefon,,,

LABI
13-07-08, 00:42
Per nje liber t'mire , qe me pelqen !
Per ēmim s'pyes kurr ... Kushtoj sa kushtoj 1 € , 10 € 100 €...

lovely
17-07-08, 21:07
per kapuqino :biggrin:

Dardan Kastrati
17-07-08, 21:12
Tash per akullore ma shume .

hasanmehmeti
17-07-08, 21:13
a dmth kjo qe ti s ki a? :rolleyes: :biggrin:

une ia kam nis me shparit qitash se jam kah e blej do toke :tongue:

hahaha do toke do me ble a , hajde perhajr te bojme pazare , a je e interesune per Mal hiq:tongue:

Perndryshe para shpenzoj per libra koheve te fundit.Ia kam marre inati postes ;)haha

ps/sa i perket pyetjes tende, jo lovely.

lovely
17-07-08, 21:15
hahaha do toke do me ble a , hajde perhajr te bojme pazare , a je e interesune per Mal hiq:tongue:

ps/sa i perket pyetjes tende, jo lyra.


ani lyres hahahahahahaha

po ku pe shetata mal bre? :biggrin:

hasanmehmeti
17-07-08, 21:19
ani lyres hahahahahahaha

po ku pe shetata mal bre? :biggrin:

ku pe shef more ate lyre ti hahahaha

se di tybe ne kosove eshte dikund duhet me i pyet atje se une u plaka e skom shkel ate toke.ketu ku jame skam mal:biggrin:.

lovely
17-07-08, 21:22
ku pe shef more ate lyre ti hahahaha

se di tybe ne kosove eshte dikund duhet me i pyet atje se une u plaka e skom shkel ate toke.ketu ku jame skam mal:biggrin:.


po ku na koke ti qe s paska mal aty lovelys? :biggrin:

turisti
17-07-08, 21:24
Une gati per asgje,diqka me ka humb vullneti per te blere ēdo send......................

lovely
17-07-08, 21:27
Une gati per asgje,diqka me ka humb vullneti per te blere ēdo send......................


mire i paske punt Turist, kogja do pare i bon :biggrin:

turisti
17-07-08, 21:32
mire i paske punt Turist, kogja do pare i bon :biggrin:

Po,po jet :biggrin: pa ble asgje :biggrin: ,a edhe mos me kon qe ti lypin................

selvija
17-07-08, 21:39
o Drejt me ju kallzu per qesi sende cikrrime...na myten...:wink:

hasanmehmeti
17-07-08, 22:04
po ku na koke ti qe s paska mal aty lovelys? :biggrin:

oj lovushka e uliksit po mal ka sa dush po se kam mbi emer timin me ta shiten hehehe.paske mu merdhi per dru:biggrin:

Jana
18-07-08, 01:19
Koheve te fundit per Mbushje te telefonit.....

Peja-Boy
19-07-08, 11:38
Hhahahahahahhahahahahahahha Peja jo jo se une Ne Mitrovice e krejt qka kam pune une kryj me Pr >....... :tongue: :tongue:

Po e blejke mallin ma Kualitet nga Prishtina se aj vendor spo te pelqejka !!

Peja-Boy
19-07-08, 11:39
Per nje liber t'mire , qe me pelqen !
Per ēmim s'pyes kurr ... Kushtoj sa kushtoj 1 € , 10 € 100 €...


A paske Shpenzime te medha .... I

Arkza
19-07-08, 12:01
Po e blejke mallin ma Kualitet nga Prishtina se aj vendor spo te pelqejka !!Po Normal qe me Kualitet se keshtu jam msu une, i kam pas punet gjithe mir por me than te drejten tash ma jo dhe blej me rralle !!! :biggrin: :biggrin:

vjeshta
19-07-08, 12:08
Per fėmije ,per te tashmen ,dhe per te ardhmen e tyre e cila ju shkon nga nje shume solide qdo muaj ne kontot e tyre ,edhe per pleqnin time...dhe tjerat me radhe ...

Tinky-Winky
20-07-08, 15:43
mas shumti jap pare per llastuk per mi marunen praqkat edhe strella kom merak me i marunen e me gjuejten me to. edhe jap shume para per qizme t llastukit se i kam prej tetana ngjyrav , tonshi jep pare shume edhe per burek se kom merak kur bjen zilja e pushimit me hanger diqka mire , e ata tjert mdhimen se diqysh tan mkqyrin mue ty hanger burek e ata me kufle. hargjoj qeshtu posht e nalt palidhje

Breshka
20-07-08, 16:42
Per fėmije ,per te tashmen ,dhe per te ardhmen e tyre e cila ju shkon nga nje shume solide qdo muaj ne kontot e tyre ,edhe per pleqnin time...dhe tjerat me radhe ...

http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif per familje shum

e per veti vetem sa per cigare http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

emine
16-09-08, 10:28
Per tesha kpuc:P krejt i baj rrush e kumlla per kto...paret normal

Elina
16-09-08, 11:33
mas shumti jap pare per llastuk per mi marunen praqkat edhe strella kom merak me i marunen e me gjuejten me to. edhe jap shume para per qizme t llastukit se i kam prej tetana ngjyrav , tonshi jep pare shume edhe per burek se kom merak kur bjen zilja e pushimit me hanger diqka mire , e ata tjert mdhimen se diqysh tan mkqyrin mue ty hanger burek e ata me kufle. hargjoj qeshtu posht e nalt palidhje

Edhe une qeshtu si Tinky...hargjoj palidhje.
Po smundje i kam Byzhiterite...per to nuk di me e ndale doren hic.

Prishtinasja_
16-09-08, 13:45
Edhe une qeshtu si Tinky...hargjoj palidhje.
Po smundje i kam Byzhiterite...per to nuk di me e ndale doren hic.

Sikur une...:rolleyes:

Oqeani
16-09-08, 14:13
Per momentin nuk po e di ... cigaren e kam lane, edhe birren !!!

DEA
16-09-08, 14:35
Meremetimet.........dekorimet, per momentin me kane fitu per veti:smile:

Oqeani
16-09-08, 14:37
Meremetimet.........dekorimet, per momentin me kane fitu per veti:smile:


A e mbushe kamioneten te IKEA !!!!http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

DEA
16-09-08, 14:42
A e mbushe kamioneten te IKEA !!!!http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Me qene veq IKEA ishim nda lehte, po meremetimet vazhdojne:biggrin:

Oqeani
16-09-08, 14:45
Me qene veq IKEA ishim nda lehte, po meremetimet vazhdojne:biggrin:

ME i vu dorzat e me u pervjele , me ardhe me te ndihmuar ... por po tutem se me shume te kushton buka ēka te ushqejshe se sa pune qe beje http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

DEA
16-09-08, 14:55
ME i vu dorzat e me u pervjele , me ardhe me te ndihmuar ... por po tutem se me shume te kushton buka ēka te ushqejshe se sa pune qe beje http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Ska lidhje, se jane do liriime ne restoranin e IKEA-se:biggrin:

Oqeani
16-09-08, 14:56
hahaahaha a po a :((((((((

Lendi1
16-09-08, 14:57
Per gjith qka spo vetin a ki a ski hehehe

DEA
16-09-08, 14:59
hahaahaha a po a :((((((((

Po valla edhe e kam nje karte bile thirret IKEA Family karte pijme kafe pa pare sa te dush hahahahahaha

Oqeani
16-09-08, 15:01
prit kur te vi te kallxoj se shkova nje here , ani ti a po bene hajgare a hahahaha une kishe me ardhe me te ndihmue, une ne pune tere diten kafe .... e ti me karteleeeeeee ahha ikaaaaaa

DEA
16-09-08, 15:02
prit kur te vi te kallxoj se shkova nje here , ani ti a po bene hajgare a hahahaha une kishe me ardhe me te ndihmue, une ne pune tere diten kafe .... e ti me karteleeeeeee ahha ikaaaaaa

Hajgare valla, se vijne ata qe jane te mesum ne keto pune, i bijne edhe i montojne qysh ju ka hije:smile:

selvija
16-09-08, 15:23
Qitash kohen e fundit s'jam ne hargjime hiq,,veq pi gjun ne konti,,,mi marr me vete kur des. duhet me mendu edhe per atje diqka:wink:

albona
22-09-08, 13:04
si gjith kush per veshje, hendy, e qoj ne kosov shum pare familjes teme ...

Urata
23-09-08, 00:07
A bash te IKEA, keni mbet me ble a...?!!! Ketu te na veq kinezte blejne ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa... shaka pak a!!!

...une harxhoj shume ne ēanta, kepuc, garderob, byzhyteri dhe fyt-ndjek restorante t,mira...! O t'knaqem n'kete dynja se n'ate tjetren s'marr gjė me vete.

Urata
23-09-08, 00:09
si gjith kush per veshje, hendy, e qoj ne kosov shum pare familjes teme ...


perzete moj albona s'qenke vete...!marum krejte...

teutaA
25-09-08, 02:27
sjap hiq se skom:smile:

Trina_1
25-09-08, 14:20
perzete moj albona s'qenke vete...!marum krejte...


Gajre edhe nja vit qy :biggrin: , gati jem duke qendru vet ne kemb por po duhet me na mbajt dikush :rolleyes:

teutaA
29-09-08, 08:08
per buxhetin familjar:smile: