PDA

View Full Version : ViCi Javes!


Faqet : [1] 2

Maca
07-10-04, 22:31
Ka qen nje gjakovar dhe ka shkuar ne pazar ne prizren,dhe ka shiku te blej speca...
Ecen,ecen dhe ndalet te nje bur i thot zoteri sa kushtojn kto speca kg,ai ja kthen i thot shih me ta shti nje spec ksi lloj ne both a e din se deri ne gjakov te con!?
Gjakovari ia kthen,mmm paj mi jep nja dy se me duhet te shkoj deri ne Peje hohohohohohoh!

Fuppppp dada lole!

mickoja
09-10-04, 19:09
Me qfar mejti shkojn maturantat ne mbremje te matures?


:me ndim te shpejt mu dok ma te smut....hahhahahah

Maca
10-10-04, 21:59
Pse i ka dal miq sokoli topit perpara...

Sepse u kan i pijaft... :P

turisti
11-10-04, 12:53
Nderimet e mija oj MACE.
Vicat e tu ja super.Mu kan kujtue dhe kum qesh ne tramvaj,hahahahaha.
Te pershendes. :P

Loloku
11-10-04, 14:48
Pse i ka dal miq sokoli topit perpara...

Sepse u kan i pijaft... :P


Jo po ju ka dok si qynke kaftori...

turisti
11-10-04, 15:37
Pse i ka dal miq sokoli topit perpara...

Sepse u kan i pijaft... :P


Jo po ju ka dok si qynke kaftori...

Loloku i nderuar,nuk muj pa te pershendet dhe ty se e meriton pergjegjja jote.
Me nderime - TURISTI. :wink:

Maca
11-10-04, 15:44
Loloku dhe Turisti flm per kompliment...

Hehehe un henes ja kam nis me shkru se kaniher po pritoj me shkru shume...

Ok!
Qka i ka then nasradnini nuses te vet kur kan hy dhender?
A e dini ju?

Loloku
11-10-04, 15:44
I merituar je gjithmone edhe ti per pershendetjen time, Turisti!

Maca
11-10-04, 16:07
Se dini apo?
Paj as un se di se skam qen aty qy... :lol:

Nje dit i ka thir Nasradini te gjith katundaret e vet dhe i ka pyt oooooooo a keni ni diqka 3? Ata pergjigjen jooooo...

Nesrit Nasradini ka qu fjal prap te vin katundaret,por katundaret e kan boe me fjal qe qofse aj prap pyet se ''a keni ni diqka 3?'',kto do te pergjignen me PO!
Nejse vin katundaret dhe Nasradini prap i pyet se a keni ni diqka 3?
Kto pergjigjen me Poooooo!
Nasradini masi ashtu ather shkoni apet neper shpijat tua...
Nesrit qon fjal Nasradini prap me ardh katundaret,e qetyne herit ata e kan bo me fjal qe kur te pys nasradini prap se a keni ni diqka 3 gjysa pergjigjen me PO kurse gjysa JO...
Mir vin katundaret tuboen para nasradinit edhe presin se qka do te pyt aj...
Nasradini ju thot a keni ni diqka te re,gjysa Poooo e gjysa pergjigjen me Joooo...
Nasradini ju thot ather ata qe e din ne tuju kallxon atyre qe se din...
Hat shkoni nshpi :wink:

turisti
11-10-04, 16:44
Maca,Loloku - falmderit,ju pershendes dhe ju respektoj. :P

Turisti.

Loloku
11-10-04, 17:13
Loloku dhe Turisti flm per kompliment...

Hehehe un henes ja kam nis me shkru se kaniher po pritoj me shkru shume...

Ok!
Qka i ka then nasradnini nuses te vet kur kan hy dhender?
A e dini ju?

Une nuk u kujtova per komploment po per vic a, por neje se edhe komplimente meriton ti Maca...

Maca
11-10-04, 22:54
Loloku dhe Turisti flm per kompliment...

Hehehe un henes ja kam nis me shkru se kaniher po pritoj me shkru shume...

Ok!
Qka i ka then nasradnini nuses te vet kur kan hy dhender?
A e dini ju?

Une nuk u kujtova per komploment po per vic a, por neje se edhe komplimente meriton ti Maca...

Hmm ather e pasna keqkuptu por jo edhe fort a heheh...

Sherri Pz
12-10-04, 03:40
vallahi per humor nuk ma rrok shum veq ju perhsendes e posaqerisht macen dhe me stafin e saj humorist hahaha je fenomenal maca veq vazhdo :lol:

Sherri Pz
12-10-04, 03:47
ukan nasradini edhe jakupi,kadal me shetit jakupi i thot nasradinit kqre ni pllum nalt,e kqyrin pllumin dhe bin me nje grop te madhe,mundohen me dal dhe sun dalin,nasradini i kthehet jakupit,jakup pe provojm edh eqet her qe smujm me dal po shkojm ne shpiiiiiii...

Maca
12-10-04, 03:52
vallahi per humor nuk ma rrok shum veq ju perhsendes e posaqerisht macen dhe me stafin e saj humorist hahaha je fenomenal maca veq vazhdo :lol:

Sherri_Pz te pershendes,hajde hajde ardhsh si vera...Flm pres te kem konkurenc nga juve qe te behet kjo teme edhe me e mire se sa eshte... :wink:

Sherri Pz
12-10-04, 03:53
e kish pas nje djal nje biciklet te vjeter,kalon neper varreza po ate dit kish vdekur nje grua e vjeter,dhe keti djali i prishet bicikleta te varri i asaj grue,edhe ja nis mke kajt vjen nje kalimtar dhe i thot pse po qan,mos qaj se ka qen e vjeter,ky i thot ka qen e vjeter po bile edhe nja dyher i kisha hyp.....

Maca
12-10-04, 04:05
Qka presin 17 Bjondina para Diskotekes?

E presin te 18-ten qe te munden te hyn mbrenda!
*********************************************

Qka shkruan ne Varrin e Bjondines?

Ju lutem me pritni se kthehem per 10 min,jam te Kojshija!
************************************************** *

Ka qen nje Bjondin dhe nje Zeshkane,edhe kan kercy prej te 10-tit kat,kush mbrin me para posht...?

Kuptohet qe Zeshkanja,sepse Bjondina duhet niher te pys se nga esht Rruga hihi! :D

Krokodilli
12-10-04, 08:49
Me doli mjekra

Nje qift po beheshin gati te dilnin per drek diku.
Del Gruaja dhe shikon burrin te pa rruajtur i thote ashtu pa u rru do te dalesh?
Jo moj Grua une u rruva por me doli mjekra perseri duke te pritur ty te behesh gati.
:wink: [/img]

Maca
14-10-04, 00:10
Krokodilli hahaha te pershendes dhe te uroj mireseardhje ne vicat e javes...Super vIC `!

Sherri Pz gjithashtu te pershendes ehde ty shume...Flm per kontributin qe ke dhen ne themen...

Hajde apet mos na harro a! :wink:

Krokodilli
14-10-04, 20:26
Polici dhe hoxha

Njė polic mundohej tė denonte hoxhėn me nje denim prej 50 eurosh ,
por hoxha gjithmon i perdorte shenjat e komunikacionit edhe pse ne biciklet... ,polici nuk mund te gjan gabim ne hoxhen,,
Mė nė fund e ndalon dhe i thotė : Hoxhė ,si ėshtė e mundur qė nuk i then asnjėherė rregullat e qarkullimit (komunikacionit)?
–Hoxha i thot policit Po unė e kom Zotin perpara , prandaj nuk i thej rregullat e komunikacionit
Polici ja kthen hoxhes,, e pra po te denoj se nuk lejohet me hyp dy veta nė biēikletė,, kush te ka than me hyp zotin perpara,, bicikleta eshte vetem per nje......

Maca
14-10-04, 23:23
Polici dhe hoxha

Njė polic mundohej tė denonte hoxhėn me nje denim prej 50 eurosh ,
por hoxha gjithmon i perdorte shenjat e komunikacionit edhe pse ne biciklet... ,polici nuk mund te gjan gabim ne hoxhen,,
Mė nė fund e ndalon dhe i thotė : Hoxhė ,si ėshtė e mundur qė nuk i then asnjėherė rregullat e qarkullimit (komunikacionit)?
–Hoxha i thot policit Po unė e kom Zotin perpara , prandaj nuk i thej rregullat e komunikacionit
Polici ja kthen hoxhes,, e pra po te denoj se nuk lejohet me hyp dy veta nė biēikletė,, kush te ka than me hyp zotin perpara,, bicikleta eshte vetem per nje......

Hahahahahahahahahahahahahahaha Krokodilli Bravo!

Krokodilli
15-10-04, 18:30
Cifti i ri tek gjinekologu

Njė ēift pas njė vit martese nuk po bėntė fėmijė dhe drejtohet tek gjinekologu .Mjeku i pyet : ēfar bėni nė darkė ? Burri : Hamė darkė ,shikojmė TV , shkėmbejmė nga njė tė puthur dhe flemė . Po Nė mėngjes ?: Ngrihemi hamė mėngjes shkėmbejmė nga njė puthje dhe ikim nė punė .Po mbasdite ? Kthehemi hamė bukė shkėmbejmė nga njė tė puthur dhe pushojmė .Atėherė mjeku zhvishet dhe bėn dashuri me Gruan nė sy tė burrit dhe mė pas I thotė : E pe kėshtu bėhėn fėmijėt ,kėtė punė duhet tė bėsh ēdo ditė ,e kupton. E kuptoj doktor ia kthen burri shumė i gėzuar ,por njė gjė nuk e kam tė qartė : Do tė vini ju nė shtėpi apo tė vijmė ne nė klinikė .!!!

JooP
16-10-04, 14:37
Maca ja MIC SOKOLI nuk o kon i pit..po osht kon PORTJER ne at koh qata ka dal para topit qy 1x hehehe...vupppppppp hmmmmmm....qeshtu pra ...
tjeter her percille sportin ma mir ok hahaha...

Maca
19-10-04, 12:25
Maca ja MIC SOKOLI nuk o kon i pit..po osht kon PORTJER ne at koh qata ka dal para topit qy 1x hehehe...vupppppppp hmmmmmm....qeshtu pra ...
tjeter her percille sportin ma mir ok hahaha...

Hahaha JOOP o kolega nuk merem me sport,ka pak veq kur kam nevoj per diät,ahaha :wink: Ma ke ftof veq a ahaha :lol:

dr1ta
21-10-04, 01:10
I dashuruar shum

Visa isht dashuru ac shum ne tetuetn sa ce tan kohen mendonte per te, nuk hante buk.

Babai I visarit i tha atij: Benu i forte shko deri te teuta the tregi ce as buk nuk han mbasi tan kohen mendon per te.

Visari forcohet dyqysh, shkon te teuta troket ne der, dhe kur teuta del ne der skuqet ai nga marja dhe i thot : Teuta kur mendoj per ty me humb apetiti i bukes

hahahahhaha

Maca
01-11-04, 21:05
BICIKLETA...
Shetit Hasani me biciklet neper qytet. Rruges e takon Hysenin dhe ai e pyet:
- Hasan,ku e more kete biciklete?
- Isha duke shetitur neper mal,kur,ja,takova Hajrijen duke u endur me biciklete.Nga frika,ajo u zdesh cullak dhe me tha:
- Merr Hasan cka te don zemra...
Dhe,une e mora bicikleten.... :roll:

Maca
01-11-04, 21:13
ROBOTI...
Hasani e Hajrija bejne sex,kur papritmas kthehet nga puna burri i Hajrijes,Hyseni.
Hajrija shpejt e lyen Hasanin me ngjyre metalike dhe e le te hekurose rroba.
-Hej qka eshte ky? - pyet Hyseni.
-Shih tash! Pyet se cka eshte ky,thuajse nuk ka pare kurre ROBOT me sy!
- Mire. Shko ne kuzhine dhe me bej gati diqka sepse kam uri- thote Hyseni.
Hajrija shkone ne kuzhine dhe Hyseni pyt nga dhoma:
- A i ben ky ROBOTI,yt te gjitha punet e shtepise?
- Natyrisht - bertet Hajrija nga kuzhina.
Hyseni i ofrohet ''ROBOTIT'',i zdesh pantollat dhe ia mbeshtet ''ROBOTIT'' nga prapa.
Por ''ROBOTI'' shtrengon bythet dhe nuk e lejon Hysenin tia beje ate pune.Provon Hyseni serisht,por kot. Mer Hyseni makinen shpuse elektrike dhe vendos ne te burgine me te madhe.
''ROBOTI'' flet:
- Bib,bip,biiip! Mos shpo! Bip,bip,biiiip! Provo serish pa burgji. Bip,bip,biiip!...


Hahahah meeee :oops:

ideja
01-11-04, 21:42
Shkon nje prishtinas ne shitore te blej nje kondom.Shitesja e pyet a e doni nje te ilustruar me miki maus apo vetem me ngjyre te zeze, prishtinasi ia kthen se miki mausi nuk i pelqen dhe keshtu vendose per kondomin me ngjyre te zeze. Kthehet ne shtepi i lumtur se do te kaloj nje nate te mire me gruan etij ,pa frike .Mirpo gruaja i mbetet prapseprap shtatezene.Pas disa vitesh prishtinasi del me shetit me djalin i tij te padeshiruar, tani te rritur , djali e pyet.
Babi te lutem te me tregosh dicka.Ti ke ngjyre te bardhe e edhe mami gjitheashtu , atehere pse une jam i zi?
Mos ma caj koken se ke mund te lindesh edhe MIKI MAUS i a kthen babai

galqe
02-11-04, 19:06
ishi kon dy pedera edhe kishin pas shkue ne nje darsem. Edhe nejsemo kryhet darsmja edhe vjen mbramja edhe kur te bin me fjet krejt burrat i shtin me nje dhome edhe kta dy pederat mirren vesh qysh me u kap naten(kuptohet). Edhe tash njoni po i thot shokut tjeter ej e kom nje plan?!!!!edhe berte ne ora 12:00 te nates``ej a munet dikush me ma qit nje gote me uje`` Edhe kurkush se nin veq nje plak qe nuk e kish zon gjumi prej te ftoftit.E nejsemo ata du pederat kapen edhe bam bum se lon me fjet hiq at plakin.
Neser qohet plaki edhe e vet domaqini qysh kalove naten
Ai ja kthen thot o jam merdhi(um ka ardh ftoft)
Edhe domaqini i thot pse bre slype diqka mat nxeht
Plaki ja bon ``NJONI E LYPI NJE GOTE ME UJE KEN TU E MYT, PO UNE ME PAS LYP NAJ QEBE KU ME DIT QKA UM KISHIN BO!!!!!!!!!!``
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAH

time-bomb
02-11-04, 21:43
Ae dini pse bjondina vesh breke te zeza???

Mban zi qe e ka humb virgjinitetin.........t

Maca
03-11-04, 13:07
Hhahahahahha nje te qeshur qe e meriton time-bomb ev ev...Hallet e bjondinave shyqyr une se sjam mo bjondin huhuh :oops: ...
Galqe te pershendes djalosh...
Flm per vicat...
Vetem vazhdoni :wink:

Maca
03-11-04, 13:09
Hhahahahahha nje te qeshur qe e meriton time-bomb ev ev...Hallet e bjondinave shyqyr une se sjam mo bjondin huhuh :oops: ...
Galqe te pershendes djalosh...
Flm per vicat...
Vetem vazhdoni :wink:

Maca
10-11-04, 01:04
hyni ketu dhe qesheni hahahah :P

www.lachkatze.de

lako
11-11-04, 21:43
njedit nastradini shkoj me marr dru ne pyll , i mori 10 gomaret qe ikishte i lidhi njerin pas tjetrit hypi ne te parin dhe u nis per ne pyll mas pak rrugtimit nastradini e kthen koken perti numeruar se a ika tegjith gomaret i numron 1 2 3 4 5 6 7 8 9 dhe ate netecilin ka hypur nuk e numron zbret shpejt ne tok dhe i numeron prap por i dalin te gjith pastaj hyp ne te fundit se thot se mos podel ndonje kush nga mrapa dhe poija merr ndonje gomar dhe se heton fare pas pak rrugetimit fillon qeti numeron prap se thot mos eshte habitur dhe njeme iaka vjedhur nojkush ndonje numeron prap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 prap harron ta numeroj ate netecilin qendron zbret posht dhe i numeron perseri i dalin te gjith dhe thot memir te ec ne kemb tikem tegjith sesa te hyp dhe te me mungoj nje......... ahahhahahahahaah

Maca
11-11-04, 22:00
hahahahaha
http://www.purerspass.net/lay1/Bilder/index_54.jpg

time-bomb
11-11-04, 22:58
Mos kofsh bjondin se kejt te marrin neper goj!!!!
Maca shume pi pelqejshe vicat.....qe edhe nje prite!!!!!
Pse Bjondinat kur lahen e lojn deren qel ?
Per mos me kqyr per bire. :wink:

qysh bone bjondina be ? virgjine jom , pasha femit ..

Maca
12-11-04, 07:32
Time-Bomb hahaha e virgjer jam pasha femijt ne hunde ndoshta haha :wink: shum flm time-Bomb...Veq vazhdo se ketu i kemi victa e javes...

Maca
12-11-04, 07:50
http://www.funnykram.de/Funbereich/Bilder/Tiere/Images/Funbereich_de_lustige_Bilder_Tiere_088.jpg

hahahahah :lol: :P

Maca
16-11-04, 05:25
Pėr tė sėmurėt nga kėmbėt,
dhėmbėt , gjuri apo truri
ju PREFEROJMĖ:
Merni 200 gr gjethe tė
hardhisė , nė to qitni gjysėm
litre qumėsht tė dhisė , mė
pastaj pėrzieni pak , pastaj
merni ca qershi, mbi to qitni
speca e turshi pastaj disa
gjethe tė patlixhanit dhe
shpėrndajeni nė fund tė sahanit
mbi to gjysėm pule tė pjekur sė
bashku me njė bukė tė djegur.
Nė njė pjatė tjetėr do kokra
sheqeri pastaj njė litėr ujė
frigoriferi , mė pas njė gjysėm
litre gjak tė bubrecit sė
bashku me njė kilogram fara tė
specit, mė nė fund tė gjitha i
futnni nė shporet,i nxirni dhe
i lini tė pushojn nja dy vjet.
Vėrtet pregatitja ėshtė pak
problem -POR KUR TI HANI BĖHENI
SAKSALEM-

Beshareti
16-11-04, 13:35
HAHAHAHAH MACA
Maca , kish pas shku shurdhmemeci me ja lyp qorrit geshenjt , si ja ka lyp a bon mem tregu pakes mu ?

Maca
16-11-04, 16:52
HAHAHAHAH MACA
Maca , kish pas shku shurdhmemeci me ja lyp qorrit geshenjt , si ja ka lyp a bon mem tregu pakes mu ?


Beshereti,valla se di hajt me trego??? :wink: :roll:

mickoja
17-11-04, 03:24
HAHAHAHAH MACA
Maca , kish pas shku shurdhmemeci me ja lyp qorrit geshenjt , si ja ka lyp a bon mem tregu pakes mu ?


Beshereti,valla se di hajt me trego??? :wink: :roll: Nime hajt trego se dhe un bash po du me ditč :roll: :roll:

simpa
19-11-04, 16:11
Complimet se shum qenka diqka :?:


ju pershendes te gjithve ne forum Edona tungi kaloni mir

time-bomb
19-11-04, 21:30
Nje i posamartuar, e sjell nusėn e re nė banjo, e mbush kadėn plotė ujė dhe i thotė:

-"Zhvishu dua tė tė provoj se je apo jo e virgjėr".Nusja zhvishet me habi dhe e pyet:

-"Po pse kėtu,le tė shkojmė nė shtrat!?"

-"Hyrė nė ujė,dhe nėse paraqiten fluskat s'kemi pse tė shkojmė nė shtrat"-ia kthen ky....


Heeeee...qeshni more.....mos me leni vetem!!!!!!

Maca
21-11-04, 16:21
Hhahahaha time-bomb na knaqe me vica,po fatkeqsisht e di un ket vic po ska dert prap qeshem... :wink:

Tung tung

lako
24-11-04, 20:37
maca aedin ti vicin ne autobus

lako
28-11-04, 20:25
kanqen dy bubrreca me bicikleta dukej shetitun papritmas nalet njari dhe tjetri e pyet se qfarka dhe aj thot ndalu njehere se mekahi nje miz ne sy...

lako
28-11-04, 20:49
kaqen njehere nje burr dhe hyn nenje restaurant ulet thrret kamarjerin dhe porosit mu nje birr tegjithmusafirve nganje birr dhe perveti merre nje raki , vjen kamarjeri per pages ky burri i thot aban se nukkam para shkruaj thot kamarjeri ok ban, mas ca kohe vjen prap burri ne restaurant prap porosin sineheren e par munje birr tegjith musafirve nganje birr edhe kamarjeri nje birr dhe i thot shkruaj se i paguaj te gjitha bashk,keshtu jaben edhe ne heren e tret .kurse kur vjen ne heren e katert kamarjeri e pyetse aikishte pru parat pertapaguar thot se jo kamarjeri e rreh eben per spital .nderkoh vjen burri prap ne restorant dhe fillon te ben porosin thot mu nje birr tegjith musafiret nganje birr kurse ti kamarjer merre ne coca cola se ekishe pijen e rend.. keshni more

TERORIST
02-12-04, 09:24
ka qen nje burre edhe i ka vdek gruja , edhe kur shkojne njerzit me pa , kur e shikojne ate burr po qesh edhe i gezum , edhe e pysin ate burrin pse je i gezum , i thote burri qe 30 vjet martes me grujn teme sefte e di se ku po shkon gruja . ahhahahahah hehehehhhehh

KriSTaL
02-12-04, 12:00
Pse rrin Lopa merzitqem a !

kush se din qe pergjigja:

Lopa rrin merziteshem sepse..lopa ben dashuri 1 here ne vit..dhe i sheh njerezit dit per dit per kete rrin hahahahah hohoh hahaha qeshni dhe ju

KriSTaL
05-12-04, 19:06
Pse rrin Lopa merzitqem a !

kush se din qe pergjigja:

Lopa rrin merziteshem sepse..lopa ben dashuri 1 here ne vit..dhe i sheh njerezit dit per dit per kete rrin hahahahah hohoh hahaha qeshni dhe ju


hahahha hej hala une qenkna hiq me duketttttttt hahaha

Maca
06-12-04, 03:28
Hahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahah
hahahahahhahahhah.......

A Mjafton KriSTaL se me qite zahmet me ket nickun tend deri sa i ndreqa shkornjat 1 te madhe dy te vogla dy te mdhaja nje te vogel + edhe niher te madhe papa hahah...
Tung e kalofsh bukur.... :wink:

KriSTaL
06-12-04, 08:38
Hahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahah
hahahahahhahahhah.......

A Mjafton KriSTaL se me qite zahmet me ket nickun tend deri sa i ndreqa shkornjat 1 te madhe dy te vogla dy te mdhaja nje te vogel + edhe niher te madhe papa hahah...
Tung e kalofsh bukur.... :wink:

hahahahahahhahahahahhah Maca ky eshte Vici yt i javes me i miri ,, Po Nese Nuk I Rrij Gati Veti oJ macaa ne Rini , nuk ma Var kush ne pleqeri per kete e kam Rregullu Nickun hahahahahahha ok tung kalofsh mire

Rebeli
10-12-04, 20:30
Armiku sulmoj nje Fshat dhe hynen ne nje shtėpi , aty ishin nje Plakė(Gjyshe) me te Renė dhe me Mbesen.

Filluan ti dhunonin njeher Mbesen pastaj Renė deshten ta dhunonin edhe Plaken , Mbesa ju thotė boni qka te doni me ne te dyjave vetem gjyshen mo e prekni se ėshtė e vjeter.

Ndersa Plaka jau kthej :

JO - SKA DALLIME LUFTA OSHT LUFT.

:lol: :lol: :lol: :shock:

Maca
12-12-04, 01:47
........................./“Ż/)......... ..........
. . . . . . . ........../Ż ./......................
. . . . . .. ........../. . /..........................
. . . ... /'ŻŻ/'ŻŻ'/..../'ŻŻ'............
. . . . ./'/. . /. . /. . /Ø. ./ .............................
. . . . ('(. . “. . “. .Ż“/'. .')........................
. . . . .\. . . . . . . . .'. ./.............................
. . . . .'\'. .\. . . . . ._.“............................
. . . . . . \. . . . . . . (...............................
. . . . . . . \. . . . . . \.......................

TERORIST
25-12-04, 14:38
kan qen 5 taliban tu be hajgare vdesin 2 edhe i treti thot bol se po rremi pernime

fredi
30-12-04, 13:24
Ka qen nje gjakovar dhe ka shkuar ne pazar ne prizren,dhe ka shiku te blej speca...
Ecen,ecen dhe ndalet te nje bur i thot zoteri sa kushtojn kto speca kg,ai ja kthen i thot shih me ta shti nje spec ksi lloj ne both a e din se deri ne gjakov te con!?
Gjakovari ia kthen,mmm paj mi jep nja dy se me duhet te shkoj deri ne Peje hohohohohohoh!

Fuppppp dada lole!
Shum vic i fort a .
hej a ka mundesi me e kallxu edhe njo ok se for um ka pelqy

Maca
20-01-05, 21:34
U kan ni djal budall dhe aj ska dit kurgjo mi bo grus,para se mu martu i ka thon babes vet un zdi qka mi bo asaj,baba e ka mar nanen e ka shti ne ar te lopve,dhe ja ka bo at pun pi permas,dhe i ka thon qeshtu duhet,kur u martu aj djali e ka mar gurjen e ka qu ne ar lopve dhe ja ka bo at pun pi permas,dhe i ka than babes qe mere edhe ti pak se un sjam tamaqr sikur ti... ;)

HIHIHIH marrje madhe huhuh

Maca
17-03-05, 17:09
Hani fruta sepse ju sjellin energji,energjija ju sjell sportin,sporti parate,paraja veturen,vetura ju sjell femrat,femra sexin,sexi siden,dhe sida vdekjen...

Mos u ndalni duke ngren Fruta hihi :wink:

Maca
17-03-05, 17:09
Kush esht kryetari komve te bashkuara kush e din? :?:

uliksi31
17-03-05, 17:11
Kush esht kryetari komve te bashkuara kush e din? :?:

George W. Bush :wink:

Murgesha
17-03-05, 17:13
Kush esht kryetari komve te bashkuara kush e din? :?:

Bill Klintoni.

ShEjToNkA
17-03-05, 17:18
lereni more ju s'po dine se si i thojnė Bullicės gramatiski e lere mė me dit se kush ėshtė kryetarė i kombve tė bashkume :lol: :lol:

Murgesha
17-03-05, 17:20
lereni more ju s'po dine se si i thojnė Bullicės gramatiski e lere mė me dit se kush ėshtė kryetarė i kombve tė bashkume :lol: :lol:


Oj loqkė gabim e paske lexuar, he ti hongtė dreqi syzet, po nxirri nga pala e dimive e mbaj nė sy se syze pėr palė tė dimijav skanė dalė ende nė pėrdorim..
Pyetja ėshtė kush ėshtė kryetari i komve tė bashkume??? :wink:

Maca
17-03-05, 17:24
[color=red]Hhahahahaha as njona as tjetra se ka qellu...
kryetari i komve te bashkuara esht zoja dhe zotnija raki dhe dhipi mfalni shprehje po kjo fore osht hahahaha...

Ajt diten e mir juve dyjave... :wink:

ShEjToNkA
17-03-05, 17:24
Oj loqkė gabim e paske lexuar, he ti hongtė dreqi syzet, po nxirri nga pala e dimive e mbaj nė sy se syze pėr palė tė dimijav skanė dalė ende nė pėrdorim..
Pyetja ėshtė kush ėshtė kryetari i komve tė bashkume??? :wink:


O ty pussi tė martė hoooo. :lol: :lol: Se sa herė t'i kam kėrkuarė ato syzee se ti e dinė se kam merakė me i bė disa ndyshime nganjherė :lol: :wink:

Murgesha
17-03-05, 17:25
[color=red]Hhahahahaha as njona as tjetra se ka qellu...
kryetari i komve te bashkuara esht zoja dhe zotnija raki dhe dhipi mfalni shprehje po kjo fore osht hahahaha...

Ajt diten e mir juve dyjave... :wink:


Revolucion.... :lol:

Maca
17-03-05, 17:29
:wink: 8) Po pra murgesha heheh

uliksi31
17-03-05, 17:40
Qe,kjo Maca per shembull do te ishte nje nder studentet me te zellshme ne sesionin tim.Ahahahahahahahaha

Maca
17-03-05, 17:41
Uuuuuuuuuuu cfar ngjyre kallxom edhe qysh ke nurmi... :wink:

Murgesha
17-03-05, 17:42
Qe,kjo Maca per shembull do te ishte nje nder studentet me te zellshme ne sesionin tim.Ahahahahahahahaha

Me keso vica shpresoj se nuk na e lene shume kohe.

Kercovari
17-03-05, 17:44
[color=red]Hhahahahaha as njona as tjetra se ka qellu...
kryetari i komve te bashkuara esht zoja dhe zotnija raki dhe dhipi mfalni shprehje po kjo fore osht hahahaha...

Ajt diten e mir juve dyjave... :wink:
Bravo Maca,valla e deshifrova edhe une,mire e ke pa ato te dy nuk do te kishte kombe te bashkuara.hahahahhahahahah!

Maca
17-03-05, 17:47
Kercovari hahahaha a te thash bre une si tfoli topi i allamonit se lun se hahahah... juhuuuuuuuuuuuuu qka jam ne disponim sot ama skam koh... :wink:

Durimi prej Kerqove
17-03-05, 17:47
Kush esht kryetari komve te bashkuara kush e din? :?:Po kte edhe nona jem kur me ka bo mu e ka dite.
Oj Maca a po vjen me e pa kryetarin e komve te bashkuara te mia.

Maca
17-03-05, 17:49
Durimi prej kercove 079 hec nisu nkom...

Baj thoben pash mamin a te pyta diqka, jo po me duket...

Mos me nderhy nmuhabet o njeri...

Durimi prej Kerqove
17-03-05, 17:52
Durimi prej kercove 079 hec nisu nkom...

Baj thoben pash mamin a te pyta diqka, jo po me duket...

Mos me nderhy nmuhabet o njeri...

Jo moj ste nderhyna askun une ty, se zoti i kómve te mija eshte rripi me te cilin e mbaj pantollet per mos me dale zani i zi.

Kercovari
17-03-05, 17:53
Durimi prej kercove 079 hec nisu nkom...

Baj thoben pash mamin a te pyta diqka, jo po me duket...

Mos me nderhy nmuhabet o njeri...
Sillu me mire me Durimin se i do shume grate.hahahahahaah!

Murgesha
17-03-05, 17:54
Durimi prej kercove 079 hec nisu nkom...

Baj thoben pash mamin a te pyta diqka, jo po me duket...

Mos me nderhy nmuhabet o njeri...
Sillu me mire me Durimin se i do shume grate.hahahahahaah!


O Kėrēovar po ēka u ba o njeri se ti na ke thėnė qė Durimi nuk ka shkollė e ky po ti lexojka edhe fjaltė nė gjepa.

uliksi31
17-03-05, 17:55
[quote="Maca"]Durimi prej kercove 079 hec nisu nkom...

Baj thoben pash mamin a te pyta diqka, jo po me duket...

Mos me nderhy nmuhabet o njeri...[/quote

Kadal o Durim mos na i nguc cikat qashtu,se tybe ke mbet pa martuar. :lol:

Maca
17-03-05, 17:56
Ihaaaaaaaa lene bre krejt se un e lash...

Ikaaaa 1 x kaloni bukur te gjithe ishte knaqesi te shkruaj pak me juve pas ca kohe...

Tungiiiiii

Gjithqka esht e mundur Me Maca HAHAHHA :twisted: :wink: 8)

Kercovari
17-03-05, 17:58
Durimi prej kercove 079 hec nisu nkom...

Baj thoben pash mamin a te pyta diqka, jo po me duket...

Mos me nderhy nmuhabet o njeri...
Sillu me mire me Durimin se i do shume grate.hahahahahaah!


O Kėrēovar po ēka u ba o njeri se ti na ke thėnė qė Durimi nuk ka shkollė e ky po ti lexojka edhe fjaltė nė gjepa.
Lexon me numratore kam thene,e po ju tani i tregoni te gjitha.hahahaahahahahahahah!

Durimi prej Kerqove
18-03-05, 11:57
Durimi prej kercove 079 hec nisu nkom...

Baj thoben pash mamin a te pyta diqka, jo po me duket...

Mos me nderhy nmuhabet o njeri...
Sillu me mire me Durimin se i do shume grate.hahahahahaah!


O Kėrēovar po ēka u ba o njeri se ti na ke thėnė qė Durimi nuk ka shkollė e ky po ti lexojka edhe fjaltė nė gjepa.
Lexon me numratore kam thene,e po ju tani i tregoni te gjitha.hahahaahahahahahahah!
Cfare numratorje more kojshi,e me dite ti se edhe gruan ta numrova me te qerat gra te bi infrakti,e si te dish fole qysh te duash.

Durimi prej Kerqove
18-03-05, 11:59
Ihaaaaaaaa lene bre krejt se un e lash...

Ikaaaa 1 x kaloni bukur te gjithe ishte knaqesi te shkruaj pak me juve pas ca kohe...

Tungiiiiii

Gjithqka esht e mundur Me Maca HAHAHHA :twisted: :wink: 8)
Af maculke vogel mos ik moj ec te ushqej te dyjave me djath e llallte,sa shum i du macat ene ne sy i puth.

Maca
30-03-05, 20:25
ene une cashtu e dua veten edhe dua mem ushqy me wiskas haha :wink:

Durimi prej Kerqove
30-03-05, 21:54
ene une cashtu e dua veten edhe dua mem ushqy me wiskas haha :wink:
Besa spo i di qato viskasa po te ushqej une ty me peshq,se macat i don peshqit shume.

MACHINE
04-07-05, 11:48
rast i vertet....
isha te festoj vitin e ri te nji shok edhe po me tregon se po vjen nji djal i halles se tij me nji tjeter edhe po thot kuku se qfare gjuhe te gat ka qaj shoku i djalit te halles ....un edhe kceva se ke pa ti njanit qe banon kojshi me mu thash ai e ka gjuhen sa shuplaka e dores ....kur ai tha kurgjo ai qka e ka ky.... me ba tha me ta shti gjuhen ne böth ai tha ti krun trut sa qe ki nevoj....

MACHINE
04-07-05, 11:54
e ksihin maru nji robot qe tua ben at punen femrave edhe e kishin vendos qe te bejn reklam pa pages me shku mu knaq....
shkoj shkina hini nejti sa nejti dul mas dy ore ...e knaqune buza ne gaz...hyri boshnjakja nejti sa nejti mas 4 ore ahhh dul shum e knaqt...kur hyri shipja u ban 2 ore ska spo del,u banen 4 ore ska spo del,u banen 8 ore kur u hap dera e asaj dhome edhe roboti duke ik...shqipja e ndiqka duke e share.... ah nanen .........., baterija po ki me nga a me ... spo ki

albioni_nl
06-07-05, 01:11
Ish kone njona ktyne here e kishe pase fillue me me kalue me kojshin po burrin e kish pase fanatik,kurre vete me dale nuk kish pase guxue.Mbasi nuk kishin mundesi me u takue e bajne nji bire ne gardh te oborrit e kur dilke burri u afrojke te gardhi e kryjke pune,po nji dite vjen burri ma heret e po e shef pshtet per gardh,mbasi ishte gardhi i nalte e kojshin nuk e shihte po e pyet grujen ēka dreqin po ban aty?
Valla burr u pshteta pak po erdh lopa e kojshise e filloi me lepi e me hupi mendja :P
Nejse ja perziu e la edhe burri me aq po nji dite ishte ule duke ndejt kot ne oborr e ju kujtue puna e grues,hajt more tha te shkoj te pshtetem pak edhe une tha pak te ajo bire e gardhit,i hjeki pantollat e po pshtet e nuk shkoi gjate kohe po i sheh kojshia ato b...te gardhi e mendja tij nusja kojshis e pa njo pa dy ja mbertheu me mall nga mbrapa :shock:
Ky i shkreti mbasi nuk e priti nga befasia bertiti bukur fort (ku mos me bertit) edhe gruja ma e ndegjoi mbrenda ne shpi e po del vrap e vrap,e po e pyet burrin ēka ke ajo piskame???
A grue po i thot ty te hupt fara,ty po ta lepin a mue ma shtini brinin e ju marrte pushka te dyjave :roll:
Heee brini i lopes taksirat po shyqyr qe po i hjekin gardhijet :P
Kalofshi mire!!

GURI SYLAJ
07-07-05, 20:37
Bjen malsori n'sheher e po don me e ble nje knate. Dugajgjia po ia livdon mallin po malsori po i thot jo valla pa i provu nuk i marr se mujn me kan te thyeme e une baj uje prej nje kroni bukur larg.
Dugajgjiu po i thot po mire provoj , po qysh i provon ti . Ja tani e sheh po i thot malsori . E murr nja e po i fryn ne gryke . Kur e mbushi mire , fryme , knates i fluturoj fundi. E mori nje tjeter edhe ajo nuk i qinroj. Kur po e sheh ai dugajgjia tjeter qe shkun knatat po ju thot, Po cka t'miren po bani kesht. Po ja po i provon knatat ky malsori se po don me e ble nja .
Ik more , po i thot ai tjetri, po ky me te fry mrapa kapaku i krese po t'fluturojka se knate mi qinru qiti jo.

albioni_nl
09-07-05, 00:59
Do dite para dasmes e thirri ēika nonen e po i thot:
None e kam nji hall,kur shkojsha me dhene kam pase pune me nji djale e nuk po di si me ja ba hallin,tutna e merr vesh burri e tybe me lshon!
U ndal nona mendoi pak e filloi me e mesue ēiken;Kqyr ēika e nones merre nji kumbull me veti,mshefe mire e kur te vjen vakti me hi dhendrri shtine tha poshte e mos u bon marak se tybe mire ki me kalue.
Erdh dita e dasmes,e ne mbremje po vjen vakti me hy dhendrri edhe qika po bon qysh e kish porosite nona,e njime kaloi mire se sado qe u mundojke dhendrri ngushte hesapi,e ka sabahi i lodhet e murr gjumi si kingji!
Mbasi e pa se kish fjete burri e nxjerri nusja kumbllen e po e len ne komode aty afer e flejti edhe kjo.
Ne sabah u quen si pllumbat dhondri i disponuem po e kish marre etja e kur e pa ate kumbull e mori edhe po e han e dul nga dhoma.
Mbas tri dite po e qojne nusen s"pari ne gjini (te prindet)po vjen vrap nona e po e vet qiken :Qysh kalove bijo,a hetoi ndoj send a jo?
Krejt mire mori none po jam bo marak se kur u que burri ne sabah,e pa kumbllen mbi komode edhe e muer e e hanger,e po frigohem mos po i bon zarar!
Aiii hiq mos u bon marak qika e nones se send nuk e gjon,ani kumbull mo ,ai baba yt e ka hanger mollen e kurgjo se ka gjete!! :shock:
Pershendetje e disponim te kendshem :P

TONINO
05-09-05, 00:20
NĖ BUKRG: NJė i burgosur po e pyt tjetrin, "Pėr qka t'kan pru ktu" ? "Kurgja, Gjykatsi po thot qė edhe shteti i paska prodhu disa Monedha sikur t'mijat" !!

TONINO
05-09-05, 00:23
NĖ BIBLOTEK
Shkon nje serb ne biblioteke dhe e pyet nje nenpunes se ku mund ta gjente librin "Serbia e Madhe", se kish kohe qe po e kerkonte.
- Nenpunesi i bibliotekes iu pergjegj:
- Shko ne katin e dyte, dhe kerkoje tek librat fantastiko-shkencorė!"

TONINO
05-09-05, 00:24
A ESHTE LARG AFRIKA :

Babi,babi ku gjindet Afrika.Paj...nuk e di bre bir,veq sigurisht nuk eshte larg se ne pune te une punon nje zezak e gjithmone vjen me bicikel e nuk vonohet.

TONINO
05-09-05, 00:28
TELEFONI:

Ishte njėri dhe e kishte njė papagallė, Kurė ky zotriju dilke nga shtepia, papagalli e merrke telefonin dhe thirrke gjithė kund. Nė fund tė muajtė zotėriut i erdhi 3000 EURO qė tė paguaj (u kallė). E mori papagallin dhe e denoj tė gozhduar nė murė pėr njė vitė. Papagalli i gozhduar, nė murin pėrballė tij ishte Jezus krishti i gozhduar, papagalli po e pyetė: qe sa je kėshtu? -Qe 2000 vite. -Q'ja paske q... nanėn telefonit

TONINO
05-09-05, 00:31
MESAGI:


Ishin kon pas taku nji dit nji kinez nji amerikan dhe nji shqipėtarė dhe nė bisedė e sipėr kinezi e shtin gishtin nė vesh dhe po flet diēka , pasi qė e maroj iu drejtua shqiptari dhe e pyeti se ēfarė bėre ndėrsa ai ia ktheu fola me dike me telefon , kur u kthy kah amerikani ēka me pa po e shikonte thonin dhe fliste me dike dhe e shikonte nė njė ekran qė e kishte nė thua . Shqiptari nga inati mendoi diēka dhe filloi tė goksoj , qė tė dy ju drejtuan e ti ēka po ban kėshtu , asgjė nji mesazh mė erdh nga gruaja...

TONINO
05-09-05, 00:34
Viagra by Microsoft

"Ēka do tė shkruante nė paketimin e Viagra-s sikur tė prodhohej nga Microsoft-i?"
"Plug & Play"

sherri
05-09-05, 20:45
MESAGI:


Ishin kon pas taku nji dit nji kinez nji amerikan dhe nji shqipėtarė dhe nė bisedė e sipėr kinezi e shtin gishtin nė vesh dhe po flet diēka , pasi qė e maroj iu drejtua shqiptari dhe e pyeti se ēfarė bėre ndėrsa ai ia ktheu fola me dike me telefon , kur u kthy kah amerikani ēka me pa po e shikonte thonin dhe fliste me dike dhe e shikonte nė njė ekran qė e kishte nė thua . Shqiptari nga inati mendoi diēka dhe filloi tė goksoj , qė tė dy ju drejtuan e ti ēka po ban kėshtu , asgjė nji mesazh mė erdh nga gruaja...

hahahahahaaha e fort a,e kure dojke me i dergu grues mesazh ja futke pordh a!..........

skendi
18-09-05, 02:34
ne autobus rrin karshi nji plak dhe nje panker( me flokt e qume te nalt). pe kqyr plaku pankerin. qka po me kqyr o plak..! a skeni hy ju ne gjynah kur keni qen te ri a? po valla kemi pas qi pula, e kesh tu mendue mos je djali jem. :)

skendi
18-09-05, 02:41
Nasradini ishte shtri per me dek. i thot plakes: shko veshu,ndoj stolite,lyju nxhyju edhe hec ulu ktu afer meje. Plaka:qysh nasradin ti po vdes e une mu vesh ashtu?? shko ti!! ulet plaka afer nasradinit kejt e lyme e ngjyme. Pse o nasradin me shtyne mu vesh kshtu?
ehhh.. qetash vjen gjebraili me ma mar shpyrtin.. e kur te shohe ty kshtu .. mos po i pelqen ti, e po te merr ne vend temin. :lol:

Loqki
04-10-05, 20:35
hehe maca pershendetje se pari ty
E sa i perket pse i ka dal Miq Sokoli topit per para SE KA DASHT ME HY NE LIBER TE GENISIT aso kohe

Manqa
13-10-05, 07:28
Shkon nje pacient Ne diaspor tek mjeku dhe lyp ndihm mjekimi :?:
Mjeku e kontrollon dhe i shikon vleren e gjakut dhe e pyt pacienti :?:
I thot ki kolesterin ne gjak dhe duhesh me nga dhe a Ngan hiq :?:
Pacientit i kujtohet hera e fundit kur ka vrapu ty ik prej Policijes ne kohen e demostratave Ne Kosov dhe i pergjigjet i hutushem mjekut Gjerman :!:
Pa me ndjekur policija nuk vrapoj kurr jo :!: :!: :!: :cry:

albioni_nl
15-10-05, 14:03
Gjyla kishte fillue kursin me e marre patentin per vozitje e nje dite deri sa ngaste makinen e pyet instruktori;
-ēka ndodh nese e qon kemben e djathte Gjyle?
-e lshoj gazin -ju pergjegj ajo
-po nese e qon te majten?
-niset makina ju pergjegj ajo
-po nese i qon te dyjat Gjyle?
-atehere do ta marr patentin zotni>>>>

rafet llapjani
18-10-05, 01:21
Ish kan njani dhe kish pas shum femi ,aj i kesh pas kushtet e kqija, dhe vetem nje dhom dit pas dite femit u rritshin e ishkreti sune flejke me grue ,nje nat bine me fjet te tan hert ,dhe femija qeshnin mes vet,spret nje dhe ju bertet femive mlone kryt se pojav qqqq ....nanen femija e mlojn kryt kur pas pak kohe nje femi pisket oooo Bal hajde kryje ma shpejt se u pordh Shabani

Hazbi_Thera
24-11-05, 08:38
Maca sa i perket MIc Sokolit, aj as se ka dit ne at koh se qka asht top perderi sa vdiq permbi top per ate i ka dal topit para. ehehee

Ish kan nje femi dhe ja shkruan nje leter Babadimrit. Te lutem Babadimer ma sjell per Vitin e ri nje Vella te vogel. Babadimri ia kthen letren: Ma jep ti mamin tend un per qdo VIt te Ri ta sjelli nga nje vella. ehhehehehehe

Hazbi_Thera
24-11-05, 08:42
1. E nderoj Gruan 40 vjeqare me 2 gra ka 20 vjet.2. Kerkoj grua per martes. Kushti eshte te ma dergon fotografin
( kuptohet fotografin e Shtepis dhe te vtures ).

3. Gjith ata qe duan ti lan femrat, le ti lan te un. ehhehehe

Murgesha
24-11-05, 15:17
Njė ditė njė avokat, tė cilin po e voziste, shoferi i Limuzinės sė shtrejtė shef dy njerėz, tė ulur nė gjunj ka po hanin bari.

Nga kurreshtja i thotė shoferit tė ndalė veturėn, pėr ta hetuar rastin nga afėr.

-"Pėr ēka jeni duke ngrėnė bar?"- pyeti avokati.

-"Pėr shkak se jemi tė varfėr dhe nuk kemi para pėr tė blerė ushqim."- u pėrgjegj njėri prejt tyre.

-"Por ju nuk duhet tė hani kėtu bar. Ejani me mua"

-"Mė fal zotėri, por unė kam gruan dhe pesė fėmijė"

-"Nė rregull ėshtė. Merri edhe ata me vete." - ju pėrgjigj avokati.

Pastaj burri mori gruan 5 fėmijėt, dhe shoku i tij, hynė nė limuzinėn e Avokatit, me besim se limuzina e tij ėshtė mė e madhja e llojit tė vet.

Gjatė rrugės po i thotė njėri prej atyre tė varfėrve:

-"Ne tė falenderohemi shumė pėr kėtė tė mirė qė po na e ban -kjo ėshtė shumė humane nga ana e juaj"

Avokati ju pėrgjigj:

-"Pse po mė falėnderoni kaq shumė? Bari nė oborrin e shtėpisė time ėshtė gadi njė metėr i gjatė"

Murgesha
25-11-05, 15:58
Gjėrat qė si pėrdorte gruaja.

Njė grua kthehet nė shtėpi dhe e gjen burrin e vet, me njė vajzė tė re e tė bukur duke quar dashuri nė shtrat. Ajo konfronton burrin e vet natyrisht me ankim tė madh ndaj tij.
-"Si ke mundur, o derr i parrespekt, a tė kam tradhėtuar unė nėna e fėmijėve tu, edhe atė nė shtėpinė e nė shtratin tonė? Unė do tė ndahem menjėherė prej teje, dhe do tė shpėrngulem nga kjo shtėpi.."

Burri:
-Prit vetėm pak, unė munden saktėsisht tė tė sqaroj pse..."

Gruaja:
-"Nė rregull pra dhe kjo do tė jetė e fundit qė do tė ndėgjoj prej teje..."

Burri fillon tė spjegohet:
-"Shiqo, kur po kthehesha nė shtėpi, takova kėtė vajzė tė mjerė.
Shihej se ishte e mjerė dhe e pa mbrojtur prej askujt. Pashė se vajza ishte shum e dobėt, e pa veshje tė trashė nė kėtė tė ftohtė. Gjithashtu ajo ishte shumė e papastėr, e mė tregoi se qe tri ditė nuk kishte ngrėnė bukė.

Mu ngjallė mėshirė e pastėr ndaj saj dhe e mora me vete nė shtėpi, e ngroha ushqimin qė ta pėrgadita ty mbrėmė, por qė ti nuk e hėngre nga friga se mos po trashesh. Vajzės sė gjorė ke ka i zihet fryma kur e hante atė ushqim aq e uritur qė ishte.

Pasi ajo ishte po ashtu shumė e papastėr e pyeta nėse don tė baj njė dush. Sa ishte ajo nė banjo vura re, se rrobat e saja ishin shumė tė papastra dhe tė shqyera. Atėherė ja dhashė njė palė pantollone, qė ti nuk i ke veshur ka disa vite, pasi qė tė vijnė shumė tė ngushtė. Ja dhashė gjithashtu edhe bluzėn qė tė pata blerė pėr ditėlindje, por qė ti kurr nuk e veshur sepse unė kam shije tė keqe nė blerjen e dhuratave pėr ty.

Ja dhash gjithashtu edhe jaknen qė motra ime ta dhuroi pėr Krishtlindje, por qė ti nuk e ke veshur kurrė, pasi qė motra ime nuk tė pėlqen. Gjithashtu ja dhashė edhe kėpucėt qė tani sė shpejti i ke blerė, por qė nuk i ke mbathur fare, pėr shkak se njė kolege nė punė i ka njė palė tė tilla."

Burri vazhdoi rrėfimin.

- " Vajza mė ishte shumė falėnderuese, dhe unė e pėrcolla pėrjashta shtėpisė. Sapo u ktheva mbrenda trokiti dera, kur e hapa ishte vajza e cila me lot nė sy mė pyeti se a kam me i dhonė edhe diēka tjetėr qė gruaja ime nuk e shfrytėzon..."

turisti
25-11-05, 16:25
Haahahahahaahahahahaahahahaahahahahahahahaahahahah ahaahahah. Super! Sendet qe nuk perdoren- " dryshken". :wink:

Hazbi_Thera
26-11-05, 18:38
Jan kan dy kime, njanen kime e ka shkel keri tjetra ka than per ni kime ke tum shkel keri.

Jan kan dy letra, njeren e shkoqa un tjetra u shky tuj kesh.
heheheh

Barcolet palidhje.
Me falni a ban me pa at pomaden prej 20 Eurove. Mendoni at prej 30 eurove, po mu per at te 40 eurove sa kushton, valla 50 euro kushton, ok ja po ti jap 60 euro dhe 10 euro te jes borxh, ok vetem mos haro me mi pru 20 euro borxhin, Hajt bre se nuk koritna per 30 euro.

pershendetje Murgesha dhe turisti jeni te mir. qao nga Hazbi THera Shkup

Luana
27-11-05, 02:44
Kishte nji nene 3 qika , dhe i erdhi te 3-jat koha ti marton , dhe ju thot
nena , oj qika kur te ju thirri ne tel me ju vet apo asishni , une ju them a po hani pite ,
vjen koha nena e thirre qiken madhen e i thot a po hani nones pite ,
qika e madhe i thot : jo nenen se burri po ka pasuri e s'po na bjen shpesh me hanger veq nji her ne dy javet ,
e thirre qiken e dyt : ajo i thot , po none po hajm nji her ne jave
kur e thirr te 3-ten , i thot uhhhhhhhhh none po hajm per qdo dite bile bile spo na del nga njiher e une po i ha koret e burri po e lepin tepsin

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Hazbi_Thera
28-11-05, 01:54
E dashura ime, ne ty jam dashuruar ne shikim te par, nese ti nuk beson shikimin e par ateher vi edhe nje her ma von.

SHum vajza dojn te flejn me mua, por mua sme mer gjumi.

Nese keni deshir me i lan femrat, leni te un!

iLuSiOni
28-11-05, 08:50
Rugova tu pi raki me Ramushin

I kish pas lind Ramushit ni djal - emrin Gjini dhe Rugova shkon me ia ba djalin per hajr...
Nejse... shkon aty, hajn buke, pijn qaj dhe raki...
Kur pas kohe ja nis djali me i kajt dhe ky ramushi ja bon grus:

Ramushi: ooooooooj gru... mule jepja pak "gjinin" ages Rugove...

*ja kthen Rugova*

Rugova: jaaaaaaah Ramush ku shkon tamli mas rakis, mos ja ncirr bishtin...

:lol:

Manqa
29-11-05, 07:34
Gruaja i drejtohet burrit dhe i thot se qdo here kur kalon Autobusi rreth shtepis ,komoda e teshave ne dhom te fjetjes ben nje zhurem te keqe dhe kur do ta regulloj :?:Burri i pergjigjet se do ta rregulloj nje dit ,por ditet kalonin e Gruas ju teprua,dhe vendosi te therras nje Mjeshter dhe i tregon rastin :!: Mjeshtri i thot se nuk mund te gjej gje pasi qe nuk sheh gje se ku nuk esht ne rregull komoda,Zoja i thot po futu ne komod pasi qe une duhet te blej do gjera ne shitore e kur te kaloj Autobusi ateher mundesh ta gjesh shkakun :idea: :?: Gruaja shkon ,kur ne at koh vjen Burri i Gruas dhe masi e ben nje Tush shkon per tu ndrruar dhe e gjen te panjohurin ne komoden e dhomes se fjetjes dhe i qmendur nga gjelozija i thot qben ktu o Idiot :?: :evil: Mjeshtri i pergjigjet :!: Me te then se jam duke e pritur Autubusin nuk me beson Kurr :? :oops:

iLuSiOni
29-11-05, 07:44
*
Hypi njani ne lis dhe u "batis"... :lol:

Murgesha
02-12-05, 14:19
Pėr gra!

Tani e tutje gjendet Viagra edhe pėr gra:

Burri duhet vetėm me ja stėrpik gjunjėt, dhe pastaj ato munden tė rrijnė 15 orė pandėrprerė nė kuzhinė.

Luana
02-12-05, 21:23
shkon njeri ne farmaci ,edhe i thot shitses : akini anti- viagra ??

Jo , edhe i thot a ban me dit qfar fenomeni je se tan lypin viagra e ti anti-viagra..? ajo menon tjeter sen ...,
E ky ja ban ,o na ka vdek nji kusheri e i ka met k... qut e spo mundemi me e mbyll arkivolin .. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kavaleri
11-12-05, 23:45
shkon njeri ne farmaci ,edhe i thot shitses : akini anti- viagra ??

Jo , edhe i thot a ban me dit qfar fenomeni je se tan lypin viagra e ti anti-viagra..? ajo menon tjeter sen ...,
E ky ja ban ,o na ka vdek nji kusheri e i ka met k... qut e spo mundemi me e mbyll arkivolin .. http://www.SmilieCenter.de/smilies/smilies_xxx11.gif (http://www.SmilieCenter.de)

sagllam ne gjenet se paska dhan jeten per gropimin e minjerave :lol:

Etrit_Titi
14-12-05, 19:24
Jon kone 2 djem tu bisedu ne ni kafe edhe ishin te dehur dhe ziheshin mes veti ishindal ne dirtare dhe njanji tohjke osht Hane njani thojke osht Dill , ky Hane aj tejtri Dill ne nderkohe vjen 1 police edhe ja bon qka sosht ne rregull ! ata ja bojne a bon ni pytje pergjijet PO

A osht Dilll a Hane

POlici ia kthen : Nuk jam i ktuhit

Murgesha
16-12-05, 21:12
Njė ēift kishte tetė fėmijė!!
Nuk ju binte asnjėherė tė bėnin seks nė shtėpi dhe kishin njė stil.
Shkonin nė lavanteri pėr tė bėrė seks.
Njė ditė i thotė burri njėrit prej fėmijėve:
Shko thuaji mamit, hajde shkojmė lajmė rroba.
Mė vonė -thotė gruaja- thuaji babit se tani kam punė.
Mė vonė dėrgon gruaja njėrin prej fėmijėve:
Shko e thuaji babit eja nė lavanteri tė lajmė rrobet se mbarova punėt.
Thuaji mamit - i thot burri- se babi i kishte larė rrobet me dorė.

vushtrria
16-12-05, 22:06
ahhahahahhahahahahah shume interesante murgesha qenka :lol: :lol:

Keshtu eshte gruaja e keqe e len burrin me i la rrobat ne dore :lol: :lol:

Murgesha
16-12-05, 22:14
ahhahahahhahahahahah shume interesante murgesha qenka :lol: :lol:

Keshtu eshte gruaja e keqe e len burrin me i la rrobat ne dore :lol: :lol:

Hahahhahahahaaaaaaaaaaaaaaaaa kam ndėgjuar edhe shtosin e kėtij vici.

Ishin ulur 5 veta nė njė tavolinė nė pijetore, 4 prej tyre e dinin kėtė vic e njėri prej tyre jo.

Njėri nga ata 4 thotė: Mė ka shkuar gruaja nė tė panė, qe njė javė ditė u kėputa tu i la rrobet nė dorė.
Ai qė se dinte i thot: Mos bre burrė, mos na korit kėshtu silli rrobet tek unė e ti lan gruaja ime. :lol: :lol: :lol: :lol:

vjeshta
16-12-05, 22:26
ahhahahahhahahahahah shume interesante murgesha qenka :lol: :lol:

Keshtu eshte gruaja e keqe e len burrin me i la rrobat ne dore :lol: :lol:

Hahahhahahahaaaaaaaaaaaaaaaaa kam ndėgjuar edhe shtosin e kėtij vici.

Ishin ulur 5 veta nė njė tavolinė nė pijetore, 4 prej tyre e dinin kėtė vic e njėri prej tyre jo.

Njėri nga ata 4 thotė: Mė ka shkuar gruaja nė tė panė, qe njė javė ditė u kėputa tu i la rrobet nė dorė.
Ai qė se dinte i thot: Mos bre burrė, mos na korit kėshtu silli rrobet tek unė e ti lan gruaja ime. :lol: :lol: :lol: :lol:

Sa i gjymert :lol: :lol: :lol:

Luana
17-12-05, 23:25
shkon njeri ne farmaci ,edhe i thot shitses : akini anti- viagra ??

Jo , edhe i thot a ban me dit qfar fenomeni je se tan lypin viagra e ti anti-viagra..? ajo menon tjeter sen ...,
E ky ja ban ,o na ka vdek nji kusheri e i ka met k... qut e spo mundemi me e mbyll arkivolin .. http://www.SmilieCenter.de/smilies/smilies_xxx11.gif (http://www.SmilieCenter.de)

sagllam ne gjenet se paska dhan jeten per gropimin e minjerave :lol:


Sa keq Kavaler , ne postimin tim origjinal qe e kam ber nuk po gjindet kjo http://www.smiliecenter.de/smilies/smilies_xxx11.gif nice try Kurrvaler :wink:


Kjo eshte origjinalja ime Kavalerrrrrrrrrrrrrr :wink:

shkon njeri ne farmaci ,edhe i thot shitses : akini anti- viagra ??

Jo , edhe i thot a ban me dit qfar fenomeni je se tan lypin viagra e ti anti-viagra..? ajo menon tjeter sen ...,
E ky ja ban ,o na ka vdek nji kusheri e i ka met k... qut e spo mundemi me e mbyll arkivolin .. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

gjini
18-12-05, 23:26
[color=red]kishte vendos njana me u martuapor e kishte frige, se doi dal i madhe e nuk mundet me e bajt.
Hyn ate nate te burri dhe i thote se kom frige!
ai i drejtohet se mos kie frige se kur jam kan i vogel ma ka ngran derri nje pjese te tije dhe eshte shkurtua pak.
Ajo e gezuar hyne ne ate pune dhe dikur kur humb nga qejfi dhe kryehet ajo pune i drejtohet burrit " eH sikur te kishte qene edhe ajo pjesa qe ta ka hanger derri ishim knaq krejt".

e_martumja
21-12-05, 20:12
Qazo shkon te punoj ne greqi....
Punon neper ara dhe nje dite kur po punonte,
sheh nje vajze te bukur, mirepor per te takuar vajzen
qazo duhej te kalonte gardhin
Merr guxim qazo dhe kalon ne anen tejter te gardhit
Ajo vajza i zgjat doren Qazos edhe i thotė: Une quhem Erika FJONGO
por ti me thuaj shkurt Erika, sepse fjongon e kam harru ne shtepi
Qazo gjithashtu e zgjat doren edhe i thote:
Mua me quajne QAZOBOLEMADHI ,por shkurt me thuaj Qazo, sepse BOLET i lash mbi Gardhe, kur e kaperceva gardhin.....

I thote Komandanti ushtarit, zbrit more prej asaj ulaēes , a nuk e sheh se mund ta marresh ndonje plumb...!?
O jam tuj e zajbat nje snajperist serb , po shuj........

Kercovari
21-12-05, 20:52
:lol: Me qazo.....e paska gjete belan edhe gjenerali.Ska pas ndonerj strajce te ja mbelidhte te shkretat :lol: :lol: :lol: :lol:

e_martumja
21-12-05, 22:14
E marton baba djalin qe ishte qoban me dele...
Vjen koha me hy dhonderr edhe baba e dinte qe djali ishte pak budalla edhe i thote,
biro , kur te hyn dhenderr tash, lepija nuses aty ku e bon shurrėn
Ani bab i thot djali , boj ashtu qysh t'me thush ti
Nesra po e pyet baba djalin
ho bir si kalove mbrom,

mire be babė, amo harrova prom me te pyt.
A me e lėpi vetem sholen (WC) a edhe plloqat ne zid!?

(i gjori e ka kuptu baben gabim ) :lol: :lol: :lol:

e_martumja
21-12-05, 22:19
:oops: :oops: :oops: mos ma merrni per te madhe se kaniher po ja futi pa lidhje, aiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii spo ma nin skam marre se ne shekull 21 jemi :lol: :lol: :lol: :lol:

Dreni30
21-12-05, 22:28
:oops: :oops: :oops: mos ma merrni per te madhe se kaniher po ja futi pa lidhje, aiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii spo ma nin skam marre se ne shekull 21 jemi :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

GURI SYLAJ
23-12-05, 10:10
Po i thote Tukleci -Kalecit.

O Kalec bilahi dje e kum pa grun tane me Kuklecin n'kallamoq te Qales.

Ei burre ,ia kthenKaleci, cka po me kallxon mu po kallamoqi i jem nuk u kane, shko e kallxoj Qales.

pokeri
23-12-05, 15:57
Takohen KINEZI dhe Kosovari.
Tu ba muhabet, (Kosovari-kurreshtar) e pyet. Allahile Kinezo,
Sa jeni ju krejt.
Paj… mendohet kinezi e thot: - Javėn e kaluar ishim 1 e 250 milion
e sot sigurisht 1 miliard e 300 milion.
Auuuu, ia bėn kosovari.
Pas pak, Kinezi I drejtohet Kosovarit.
Po ju, sa jeni?

Ne, a!!??
Vahlla qaty rreth 2 milionėve.

Ēka po thua hej, ia bėn kinezi, po krejt ju qenkeni kusheri…

……………………………………………………………………………….

Vjen polici I SHPK-sė, cullak nė stacion. E takon eprori edhe po
E pyet.
Pse more ke ardhė cullak.

Polici duke belbėzuar, fillon tė arsyetohet.

_Ishim nė njė Party (aheng). Nė njė moment, njė vajzė tha
“Tė gjitha femrat le tė zhvishen”. U zhveshėn tė gjitha.
Pas pak tha: “Tė gjithė meshkujt le tė zhvishen”. U zhveshėm edhe mashkujt.

Nuk kaloi shumė kohė, e fiki dritėn e tha:
- E tash, nė punė…
…………………………………………………………………………………..

Njė njeri duke vdekur, e lutė doktorin.
- Ju lutem, ma shkruani qė kam vdekur nga SIDA(AIDS).
- Pse?- e pyet mjeku.
I sėmuari I pėrgjigjet;
-Sepse askush nuk do t’ma “punoj” gruan, ndėrsa ata qė ma kanė
“punuar” do tė vdesin nga frika.

pokeri
23-12-05, 17:13
Nė avion udhėtojnė, njė Skocez, Francezi dhe Arabi.
Vjen stjuardesa dhe i pyet, ēfarė do tė pini.
Skocezi kėrkon njė Uski (skocez natyrisht).
Francezi, kėrkon verė (franceze).

Po ju, i drejtohet Arabit, stjuardesa.
- Falemnderit, nuk dua asgjė!!!- ia kthen ky, tani
mė duhet t'i grahi avionit.

Reana
23-12-05, 17:14
E marton baba djalin qe ishte qoban me dele...
Vjen koha me hy dhonderr edhe baba e dinte qe djali ishte pak budalla edhe i thote,
biro , kur te hyn dhenderr tash, lepija nuses aty ku e bon shurrėn
Ani bab i thot djali , boj ashtu qysh t'me thush ti
Nesra po e pyet baba djalin
ho bir si kalove mbrom,

mire be babė, amo harrova prom me te pyt.
A me e lėpi vetem sholen (WC) a edhe plloqat ne zid!?

(i gjori e ka kuptu baben gabim ) :lol: :lol: :lol:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Reana
23-12-05, 17:15
Nė avion udhėtojnė, njė Skocez, Francezi dhe Arabi.
Vjen stjuardesa dhe i pyet, ēfarė do tė pini.
Skocezi kėrkon njė Uski (skocez natyrisht).
Francezi, kėrkon verė (franceze).

Po ju, i drejtohet Arabit, stjuardesa.
- Falemnderit, nuk dua asgjė!!!- ia kthen ky, tani
mė duhet t'i grahi avionit.


:lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
funny edhe kjo!!!

pokeri
23-12-05, 17:19
E marton baba djalin qe ishte qoban me dele...
Vjen koha me hy dhonderr edhe baba e dinte qe djali ishte pak budalla edhe i thote,
biro , kur te hyn dhenderr tash, lepija nuses aty ku e bon shurrėn
Ani bab i thot djali , boj ashtu qysh t'me thush ti
Nesra po e pyet baba djalin
ho bir si kalove mbrom,

mire be babė, amo harrova prom me te pyt.
A me e lėpi vetem sholen (WC) a edhe plloqat ne zid!?

(i gjori e ka kuptu baben gabim ) :lol: :lol: :lol:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Edhe kjo nė qoftė "funny", Unė jam ASTRONAUT.

Bizare dhe e pėshtirtė (gėrditshme).

pokeri
23-12-05, 17:22
E pyesin Shabanin.
A tė pėlqen seksi nė TRESHE.
- Po ore, qysh jo.- Pėrgjigjet ky.
Atėherė vrapo shpejt nė shpi, ndoshta e zen
njė "seancė".

Reana
23-12-05, 17:25
E marton baba djalin qe ishte qoban me dele...
Vjen koha me hy dhonderr edhe baba e dinte qe djali ishte pak budalla edhe i thote,
biro , kur te hyn dhenderr tash, lepija nuses aty ku e bon shurrėn
Ani bab i thot djali , boj ashtu qysh t'me thush ti
Nesra po e pyet baba djalin
ho bir si kalove mbrom,

mire be babė, amo harrova prom me te pyt.
A me e lėpi vetem sholen (WC) a edhe plloqat ne zid!?

(i gjori e ka kuptu baben gabim ) :lol: :lol: :lol:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Edhe kjo nė qoftė "funny", Unė jam ASTRONAUT.

Bizare dhe e pėshtirtė (gėrditshme).


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
kjo ka qene me qesharajka... 8) :lol: e ka gjasa qe edhe ti je austronaut-kush e di :twisted: 8) :lol:

pokeri
23-12-05, 17:36
Bisedojnė dy policė tė SHPK-sė.

-Hej, i thotė i pari, a ke dėgjuar qė nė Marks ka njerėz?
- Jo, ore, ia kthen tjetri!!!- E para nuk thuhet Marks, ndėrsa
e dyta, ajo se ka njerėz atje, ėshtė vetėm hipotenuzė.

Reana
23-12-05, 17:38
Shume qesharake :twisted: :lol:

pokeri
23-12-05, 17:55
Nė njė lokal ka dy policė.
Disa bėjnė shaka dhe tregojnė barcoleta pėr policėt.
A e din, thotė njėri, pse shkojnė sė bashku dy policė?
- Sepse. njėri di tė shkruaj e tjetri di tė flas, i pėrgjigjet.

Policėt tė mllefosur ngriten nė kėmbė dhe i drejtohen
njėrit prej mysafirėve.

-E, si e pate emrin Ti.
-Albin Kurti, i pėrgjitet civili.

Njėri polic i drejtohet tjetrit.
- Shkruaje, koleg!!!

pokeri
23-12-05, 17:59
Kthehet nga patrullimi officer Asllani.
Si kalove, e pyet shefi.
Mirė, shef ia kthen polici, por “Mė sulmoi njė kurvė…”

Besoj qė e ke injoruar, i thotė shefi!!!?

- Po zotėri, “TRI HERĖ” bile.

pokeri
23-12-05, 18:02
Cili ėshtė dallimi prej kalit dhe policit?
- S'ka asnjė dallim.
Kurrė nuk e din, se kur cili tė godet!!!!

pokeri
23-12-05, 18:08
Shėtit zezaku nėpėr Prishtinė, dhe duke ecur e gjenė
njė letėr-njoftim. Pa u menduar shumė, e futė nė xhep.

Pas pak, e ndalon njė polic (SHPK) dhe i thotė, letėrnjoftimin.

Zezaku pa u hamenduar e nxjerr letėrnjoftimin e gjetur,
dhe ia jep.

- Leonardo Di Kaprio, lexon polici.
-" Allahile, a po mė tregon drejt, Titaniku a ėshtė fundosur
apo ėshtė kallė", e pyet polici, zezakun.

Reana
23-12-05, 18:16
:lol: :lol: :lol:
(shume shaka ne llogari te SHPK-se :twisted: ) :lol: :lol: :lol:

loni19
23-12-05, 18:39
Dy shok po takohen pas 15 vite: Ēka ka t`re? Ah bre.....po te ke fundit pse mos me te tregu: Gruja ime po me mashtron me tjetrin! O njeri, ti nuk po me ndigjon ēka po flas. Unė t`pyeta: Ēka ka t`re?

Kercovari
23-12-05, 18:44
Vjehrra

Njeri shkon ne stacion te autobusave dhe fillon te i puthe te gjithe autobusat me rend.
Dikur nje shofer e pyete?.Hej,qe ke qe i puthe te gjithe autobusat?.
Paj morre vella nuk di kush me ka shkale per vdekje vjehrren! :lol: :lol: :lol: :wink:

Kercovari
23-12-05, 18:46
Kaq here....

Nje grua i thote burrit.Njeri!Sa here han buke aq here te me besh ate pune.Ah i mjeri une moj grua a do te me vdesish urie. :lol: :lol: :lol: :wink:

loni19
23-12-05, 18:55
Gruja po i ankohet burrit, cili punon n`termocentrall, qe nuk po e qet asnjėherė me dalė dika. T`nesėrmen, pak pas ores 5 mengjesit, burri po ja mėshon me bėrryl n`shtrat: Hajde, qu, a po vjen n`punė me mu.

pokeri
23-12-05, 18:59
I drejtohet mikesha Fahries.
-Oj qyqe, a po e din moj qė po tė tradhėton burri?
-Po moj, po… E di krejt. Me kend, nė cilin vend…
Veē se di me ēka, se?

…………………………………………………..

Rrinė plaku dhe plaka.
Plaka i thotė;
- Plakush, unė akoma dij t’i ēoj kėmbėt pėrpjetė…
- Di edhe unė, ia kthen plaku.
Po kush do t’na e “bėj atė punė” se…
……………………………………………………….

pokeri
23-12-05, 19:19
Bisedojnė dy bjondina.
- E para thotė – Mua mė pėlqejnė mė shumė gjinekologėt pleq.
- Pse? – E pyet tjetra.
- Sepse u dridhen duart, pėrgjigjet.


…………………………………………………………

Bisedojnė Trėndafilja dhe Lulevjollca.

- Duket qė jam shtatėzėnė, i thotė trėndafilja.
- Ku po e din moj? – e pyet Lulevjollca.
- Mė ėshtė vonuar fotosinteza,- i pėrgjigjet e para.

pokeri
23-12-05, 19:35
XXLBėjnė llaf Ademi edhe Azemi.
Ademi qė ėshtė ma i ri e pyet Azemin nė moshė.
-Allahile axha Azem, po tė pyes diēka.
-Pyet more pyet, sa tė duash. i pėrgjigjet.
- Pashė Zotin, si i ke punėt me seks?

- Aaaa… me seksa, a.
Qe vallha po tė tregoj drejt. Kur isha nė moshėn
tėnde, Havushi ma preke kryet, mue m’u ēojke poshtė…
E tash… Havushi po mė prek poshtė, e mue po mė
ēohen floktė nė krye.


……………………………………………………………………..


Bisedojnė dy shokė, studentė.

-A e ke pa qė secili kondom, nė fund e ka numrin serik…
-Jo, i pėrgjigjet shoku.
-Normal qė s’e ke pa, se kurrė nuk e ke shpėrvjelur deri nė fund.
………………………………………………………………………………

pokeri
23-12-05, 19:54
Shikon vogėlushi fotografinė e prindėrve, tė bėrė pas
natės sė pare tė martesės.
- O babi, ēfarė bontoni ėshtė ky. Ti rri ulur e mami
nė kėmbė?
- O bir, ia kthen babai. Pas asaj nate, mami yt s’kish
mundėsi tė ulej, nėrsa babi, s’kish force tė rrinte nė kėmbė.

…………………………………………………………………………………..

Ademi;
- Diēka s’po muj, me grue…

Azemi:
- Ėshtė pasojė e luftės, po bėj pak atmosferė, futja dy-tri here
me revole, del diēka…

Tė nesėrmen
Azemi;
- Hė, si ishte?

Ademi:
- Ta ēkerdhevsha kėshillėn, ty.

Azemi;
- Pse?

Ademi:
- U shrimė ne. T’ia futa revole tri here pėrpjetė…

Azemi:
- Dhe…

Ademi:
- Veē kur ka dale kojshia, prej ormani, t’ue u lute… falma se
kurrė mė se bėj …

pokeri
24-12-05, 01:03
Tu shkue rrugės Azemi, po e sheh njė bjondinė tė bukur, e cila
me vėshtėrsi e ndėrron rrotėn e veturės.
- Zonjushė, mė lejoni qė unė t’ju ndihmoj!!!
Pasi e vendosi rrotėn, bjondina me mirėsjellje falėnderuese
i drejtohet.;

- Ju lutem, si shpėrblim doni t’ju jap para, apo t’i zhveshi brekėt?
- Jo moj, mė mire para, ia kthen Azemi. Ku ta dij, brektė e tua
a i bėjnė tamam, Mevludes sime.

…………………………………………………………………………………

Shkon Ademi nė Kopsht zoologjik, edhe ndalet para
njė papagalli, duke qėndruar gjatė.
- Ē’ke bre ahmak, ia bėn papagalli?
- O mė fal tė lutem, kujtova qė je shpend, ia kthen Azemi.

Luajnė futboll Kosova me Brazilin. Diku nė 25 metra Ademi e faulon
Ronaldinjon. Referi tregon goditje dėnimi.
Tė gjithė futbollistėt e Kosovės vendosen nė mur tė gjallė.
Edhe Ademi, gjithashtu, por me fytyrė drejt portierit tė vet.
- Pse ore po shikon drejt portierit tone, e pyet njė bashkėlojtar?
- Vallha, s’due me mė ikė ky gol, pa e pa hiē… pėrgjigjet.


………………………………………………………………………………………..

Bisedojnė Ademi edhe Azemi.
Ademi: “Allahile Azem, a e din cilat janė sėmundjet mė
tė rrezikshme nė botė”?

Azemi: “Po ku ta dij, ore unė…”

Ademi: “Qysh ore nuk e din. Po SIDA edhe Gripi i shpendėve.

Azemi: “Auuu, ēka the. Po ma ndien shumė.
Unė as nuk po boj seks, as nuk po fluturoj”.

……………………………………………………………………………………….

Shikon vogėlushi fotografinė e prindėrve, tė bėrė pas
natės sė pare tė martesės.
- O babi, ēfarė bontoni ėshtė ky. Ti rri ulur e mami
nė kėmbė?
- O bir, ia kthen babai. Pas asaj nate, mami yt s’kish
mundėsi tė ulej, nėrsa babi, s’kish force tė rrinte nė kėmbė.

…………………………………………………………………………………..

Ademi;
- Diēka s’po muj, me grue…

Azemi:
- Ėshtė pasojė e luftės, po bėj pak atmosferė, futja dy-tri here
me revole, del diēka…

Tė nesėrmen
Azemi;
- Hė, si ishte?

Ademi:
- Ta ēkerdhevsha kėshillėn, ty.

Azemi;
- Pse?

Ademi:
- U shrimė ne. T’ia futa revole tri here pėrpjetė…

Azemi:
- Dhe…

Ademi:
- Veē kur ka dale kojshia, prej ormani, t’ue u lute… falma se
kurrė mė se bėj …

pokeri
24-12-05, 01:45
Ēifuti nė shtrat tė vdekjes. Pėrreth familja.
-Evaaaa. A je kėtu, i thotė gruas?

-Kėtu jam, kėtu jam, i pėrgjigjet kjo.

-Abraham, a je kėtu, i drejtohet djalit tė madh?

- Kėtu jam babė, kėtu, i pėrgjigjet ky.

- Ishmael, a je kėtu, e thėrret djalin e dytė.

- Kėtu jam babė, kėtu. i pėrgjigjet ky.

-E kush nanėn ėshtė nė dyqan, atėherė? – tha Ēifuti plak.

……………………………………………………………………………

Voziten nėpėr Kosovė dy Francez me veturė edhe bajnė muhabet.
-Kėta kosovarėt thojnė qė janė budallenj tė mėdhaj- thotė njėri.
-Vallha edhe unė e kam dėgjuar kėtė, ia kthen tjetri.
Duke shku rrugės, e takojnė njė shqiptar qė po stoponte.
Ndalen dhe e marrin nė veturė .
Hajt ta provojmė sa ėshtė budallė, mendojnė francezėt.

- Shiko tash po shkojmė 60km/h, a e din sa km i kalojmė pėr 1 minut?
- 1 km. pėrgjigjet shqiptari.
- Mirė, po a e din ti shqiptar sa ėshtė rrėnja katrore e 1? – pyet prap Francezi.
- 1. Pėrgjigjet shqiptari.

Habiten francezėt pėr pėrgjigjet e sakta dhe tė shpejta tė shqiptarit,
e njėri prej tyre, pyet:
- Pasi po i dike tė gjitha, a mund ta dish sa vjeē jam unė?
- Po more. Ti i ke 44 vjet e 6 muaj. Pėrgjigjet shqiptari.

Tashmė tė befasuar shumė nga pėrgjigja e saktė, e pyesin shqiptarin
prej nga e din edhe moshėn!!!

- E dini, pėrgjigjet ky. Unė nė Ferizaj e kam njė tezak qė e ka marrė
vėrtetimin nga mjeku, se ėshtė 50% budallė, ndėrsa i ka 22 vjet e 3 muaj.


……………………………………………………………………………..
I drejtohet babai djalit.
- Hajde birė, tani tė flasim diē pėr seksin.
- Fol babi , ēka po tė intereson, Ia kthen ky.
……………………………………………………..

pokeri
27-12-05, 06:55
[b]Bėjnė llaf Ademi edhe Azemi.
Ademi qė ėshtė ma i ri e pyet Azemin nė moshė.
-Allahile axha Azem, po tė pyes diēka.
-Pyet more pyet, sa tė duash. i pėrgjigjet.
- Pashė Zotin, si i ke punėt me seks?

- Aaaa… me seksa, a.
Qe vallha po tė tregoj drejt. Kur isha nė moshėn
tėnde, Havushi ma preke kryet, mue m’u ēojke poshtė…
E tash… Havushi po mė prek poshtė, e mue po mė
ēohen floktė nė krye.


******************************************

Bisedojnė dy shokė, studentė.

-A e ke pa qė secili kondom, nė fund e ka numrin serik…
-Jo, i pėrgjigjet shoku.
-Normal qė s’e ke pa, se kurrė nuk e ke shpėrvjelur deri nė fund.

************************************************** *

Shikon vogėlushi fotografinė e prindėrve, tė bėrė pas
natės sė pare tė martesės.
- O babi, ēfarė bontoni ėshtė ky. Ti rri ulur e mami
nė kėmbė?
- O bir, ia kthen babai. Pas asaj nate, mami yt s’kish
mundėsi tė ulej, nėrsa babi, s’kish force tė rrinte nė kėmbė.

************************************************** *

Ademi;
- Diēka s’po muj, me grue…

Azemi:
- Ėshtė pasojė e luftės, po bėj pak atmosferė, futja dy-tri here
me revole, del diēka…

Tė nesėrmen
Azemi;
- Hė, si ishte?

Ademi:
- Ta ēkerdhevsha kėshillėn, ty.

Azemi;
- Pse?

Ademi:
- U shrimė ne. T’ia futa revole tri here pėrpjetė…

Azemi:
- Dhe…

Ademi:
- Veē kur ka dale kojshia, prej ormani, t’ue u lute… falma se
kurrė mė se bėj …

************************************************** *

Tu shkue rrugės Azemi, po e sheh njė bjondinė tė bukur, e cila
me vėshtėrsi e ndėrron rrotėn e veturės.
- Zonjushė, mė lejoni qė unė t’ju ndihmoj!!!
Pasi e vendosi rrotėn, bjondina me mirėsjellje falėnderuese
i drejtohet.;

- Ju lutem, si shpėrblim doni t’ju jap para, apo t’i zhveshi brekėt?
- Jo moj, mė mire para, ia kthen Azemi. Ku ta dij, brektė e tua
a i bėjnė tamam, Mevludes sime.

************************************************** **

Shkon Azemi nė Kopsht zoologjik, edhe ndalet para
njė papagalli, duke qėndruar gjatė.
- Ē’ke bre ahmak, ia bėn papagalli?
- O mė fal tė lutem, kujtova qė je shpend, ia kthen Azemi.

************************************************** *******

Luajnė futboll Kosova me Brazilin. Diku nė 25 metra Azemi e faulon
Ronaldinjon. Referi tregon goditje dėnimi.
Tė gjithė futbollistėt e Kosovės vendosen nė mur tė gjallė.
Edhe Azemi, gjithashtu, por me fytyrė drejt portierit tė vet.
- Pse ore po shikon drejt portierit tone, e pyet njė bashkėlojtar?
- Vallha, s’due me mė ikė ky gol, pa e pa hiē… pėrgjigjet.


************************************************** ******

Bisedojnė Ademi edhe Azemi.
Ademi: “Allahile Azem, a e din cilat janė sėmundjet mė
tė rrezikshme nė botė”?

Azemi: “Po ku ta dij, ore unė…”

Ademi: “Qysh ore nuk e din. Po SIDA edhe Gripi i shpendėve.

Azemi: “Auuu, ēka the. Po ma ndien shumė.
Unė as nuk po ē.., as nuk po fluturoj”.

************************************************** ****

Shikon vogėlushi fotografinė e prindėrve, tė bėrė pas
natės sė pare tė martesės.
- O babi, ēfarė bontoni ėshtė ky. Ti rri ulur e mami
nė kėmbė?
- O bir, ia kthen babai. Pas asaj nate, mami yt s’kish
mundėsi tė ulej, nėrsa babi, s’kish force tė rrinte nė kėmbė.

************************************************** ****

Ademi;
- Diēka s’po muj, me grue…

Azemi:
- Ėshtė pasojė e luftės, po bėj pak atmosferė, futja dy-tri here
me revole, del diēka…

Tė nesėrmen
Azemi;
- Hė, si ishte?

Ademi:
- Ta ēkerdhevsha kėshillėn, ty.

Azemi;
- Pse?

Ademi:
- U shrimė ne. T’ia futa revole tri here pėrpjetė…

Azemi:
- Dhe…

Ademi:
- Veē kur ka dale kojshia, prej ormani, t’ue u lute… falma se
kurrė mė se bėj …************************************************** *******

Ēifuti nė shtrat tė vdekjes. Pėrreth familja.
-Evaaaa. A je kėtu, i thotė gruas?

-Kėtu jam, kėtu jam, i pėrgjigjet kjo.

-Abraham, a je kėtu, i drejtohet djalit tė madh?

- Kėtu jam babė, kėtu, i pėrgjigjet ky.

- Ishmael, a je kėtu, e thėrret djalin e dytė.

- Kėtu jam babė, kėtu. i pėrgjigjet ky.

-E kush nanėn ėshtė nė dyqan, atėherė? – tha plaku.

************************************************** *******

Voziten nėpėr Kosovė dy Francez me veturė edhe bajnė muhabet.
-Kėta kosovarėt thojnė qė janė budallenj tė mėdhaj- thotė njėri.
-Vallha edhe unė e kam dėgjuar kėtė, ia kthen tjetri.
Duke shku rrugės, e takojnė njė shqiptar qė po stoponte.
Ndalen dhe e marrin nė veturė .
Hajt ta provojmė sa ėshtė budallė, mendojnė francezėt.

- Shiko tash po shkojmė 60km/h, a e din sa km i kalojmė pėr 1 minut?
- 1 km. pėrgjigjet shqiptari.
- Mirė, po a e din ti shqiptar sa ėshtė rrėnja katrore e 1? – pyet prap Francezi.
- 1. Pėrgjigjet shqiptari.

Habiten francezėt pėr pėrgjigjet e sakta dhe tė shpejta tė shqiptarit,
e njėri prej tyre, pyet:
- Pasi po i dike tė gjitha, a mund ta dish sa vjeē jam unė?
- Po more. Ti i ke 44 vjet e 6 muaj. Pėrgjigjet shqiptari.

Tashmė tė befasuar shumė nga pėrgjigja e saktė, e pyesin shqiptarin
prej nga e din edhe moshėn!!!

- E dini, pėrgjigjet ky. Unė nė Ferizaj e kam njė tezak qė e ka marrė
vėrtetimin nga mjeku, se ėshtė 50% budallė, ndėrsa i ka 22 vjet e 3 muaj.


************************************************** **********

Murgesha
08-01-06, 18:56
Njė burrė dhe njė grua takohen nė njė kafe bar dhe vendosin tė kalojnė sė bashku natėn.
Kur shkojnė nė shtėpi gruaja jep propozimin qė tė ja fillojnė sė pari me 69.
Pasi qė burri nuk kishte aq shumė pėrvojė nė seks kėrkoi spjegime se si ėshtė 69-shi.
Ajo i spjegon se koka e tij duhet tė jetė mes kėmbėve tė saja, e koka e saj mes kėmbėve tė tija.
Gjatė kohės qė ajo ka kokėn mes kėmbeve tė tija dhe ansjelltas gruas i shpėton njė pordhė, dhe kėrkon falje.
Pas pak e bėn dhe njė tjetėr dhe mashkulli ngritet nga shtrati e i thotė:
Mbasi stili 69 qenka me pordhė 69 herė e kur po mendoj se tė kanė mbetur edhe 67 tjera me i ba, atėherė mua smė mbetet tjetėr pos tė vishem dhe largohem prej shtratit menjėherė.

Murgesha
08-01-06, 19:10
Treguar nga njė burrė:

Isha nė auto duke vozitur nėpėr autostradė kur po e shof njė grua qė voziste nė anėn e djathtė me 130 km/h, me njė BMW tė re fringo, me hundėn pėrpjetė duke u shiquar nė pasqyrė dhe duke e bėrė makeupin e fytyrės.
Unė kujdesesha se si vozitja, por disa sekonda mė pas pash nė pasqyrėn e djathtė se ajo vetėm kishte hyrė nė gjysmė tė rrugės time, gjithsesi duke u marrė me makeup e vet.
U frigova aq shumė sa qė humba rrojėsin tim elektrik qė isha duke u rruarr dhe nga dora tjetėr mė ra Hotdogi tė cilin isha duke e hėngėr.
Duke u munduar ta drejtoj auton time nė rrugė drejt me gjurin tim nė timon, mė ra nga veshi telefoni mobil tė cilin e mbaja me sup drejt e nė filgjanin e kafes qė e mbaja nė mes kėmbėve, kafja u derdh, dhe mė dogji penisin me gjithė dy rrotat binjake. Aq shum mė dogji sa qė mė bėri tė bėrtas shumė me ē`rast mė ra nga goja cigarja e cila mė djegi kėmishėn e posa blerė.

Pse vallė gratė nuk pėrqėndrohen vetėm nė vozitje kur vozisin??- pyeti nė fund tė rrėfimit burri i gjorė.

Gentiana
09-01-06, 20:13
Treguar nga njė burrė:

Isha nė auto duke vozitur nėpėr autostradė kur po e shof njė grua qė voziste nė anėn e djathtė me 130 km/h, me njė BMW tė re fringo, me hundėn pėrpjetė duke u shiquar nė pasqyrė dhe duke e bėrė makeupin e fytyrės.
Unė kujdesesha se si vozitja, por disa sekonda mė pas pash nė pasqyrėn e djathtė se ajo vetėm kishte hyrė nė gjysmė tė rrugės time, gjithsesi duke u marrė me makeup e vet.
U frigova aq shumė sa qė humba rrojėsin tim elektrik qė isha duke u rruarr dhe nga dora tjetėr mė ra Hotdogi tė cilin isha duke e hėngėr.
Duke u munduar ta drejtoj auton time nė rrugė drejt me gjurin tim nė timon, mė ra nga veshi telefoni mobil tė cilin e mbaja me sup drejt e nė filgjanin e kafes qė e mbaja nė mes kėmbėve, kafja u derdh, dhe mė dogji penisin me gjithė dy rrotat binjake. Aq shum mė dogji sa qė mė bėri tė bėrtas shumė me ē`rast mė ra nga goja cigarja e cila mė djegi kėmishėn e posa blerė.

Pse vallė gratė nuk pėrqėndrohen vetėm nė vozitje kur vozisin??- pyeti nė fund tė rrėfimit burri i gjorė.

http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/a065.gif http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/a065.gif http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/a065.gif

e_martumja
13-01-06, 20:18
hasan aga dashurohet me ciken poturesh dhe martohet. edhe naten e par e pyet ciken poturesh oj gru per cka je per nje kafe apo per nje te qime?ajo i thot per nje kafe se e qime se ka dit cka eshte, edhe naten e dyt poturesha kerkon kafe, naten e tret mendohet cika poturesh dhe thot kafe kam pi, hajt ta provoj te qimen dhe vjen hasan aga dhe i thot per cka je sonte oj gru ajo thot per nje te qime e qin hasan aga e ben troshka, te nesermen hasan aga e merr shatin dhe shkon me punu te ara e vet dhe marrin vesh shoket se eshte martu hasan aga dhe shkojn me ja bo per hajr martesen, kur shkojn te shpia hasan aga ska qen ne shpi vetem gruja e tij dhe ajo u thot hajde hajde mirse erdhet dhe i pyet per cka jeni per nje kafe a per nje te qime keta shiqohen sy ne sy dhe thojn shok shok amo e bukur eshte gruja e hasan ages dhe i pergjigjen: per nje te qime? ajo u thot pritni edhe pak se tash do te vije hasan aga. Kur e kupton hasan aga se cka ka ndodhur ben vetvrasje.!!!!!!!!!!!

ngjarje tragjike eshte kjo mos i ndodht kujt hahahahahahaahaaa hihihihihhihhii

NDRECA
16-01-06, 08:12
Vallha moj e martuara pak si tragjikisht e paske mbylle kete tregim te bukur per Hasan Agen dhe Qiken Patureshe. Po ma mire bre me pas ardhe Hasan Aga e me i pas qi edhe qata se me ba vetevrasje.

Nejse, nejse vetem se po me dhimbet Hasan Aga qi paska shkue ne ate dynja pa e provue nji here kallapin e k....

TONINO
20-01-06, 22:58
Kush esht kryetari komve te bashkuara kush e din? :?:
Bill Klintoni.

[b] QY SA E SIGURT MURGESHA HAHAH HAHAHA HAHA HIQ PA MENU JA FUT HAHA HAHAHA O JAM DEK TY KESH, MURGESHA, NUK TA SHOH PER TE MADHE TI JE MURGESH E NUK E DIN.!!!

MACA KRYETARI I KOMVE TE BASHKUNE ESHTE QKA KEMI NA MASHKUJT NE MES KOMVE HIHIHIHIHIIIIIIII

e_martumja
02-02-06, 23:09
[b]Ish pas rrit njani me ni katund dhe kurr nuk e kish pas dit se ĒKA asht ai far sendi i vlershem t'femrrave...

Nje dite ish pas qu me bismilah n'sabah dhe e kish pas vet babelokin e veht:

"oh babooo... a po me kallxon b'e diēka, pash kryt e lopve qe po i run"
"Po more... qysh jo, a t'kam djal ty t'hasretit apo jo" - i thot Babeloki
"Belhivallahi po du me dit se qysh doket ai SENDI I FEMRAVE"- thot djali.
"Eh more Hanush... ai far SENDI,qe po thu ti, asht ni send i embel si sherbet... e ka formen dhe doket sikur Mjekrra e POPIT- I thot Babeloki

Ky Hanushi, merre me mend, shkon me ni dite te POPI edhe i afrohet
dhe don me ia prek MJEKRREN... dhe ky POPI ja "gicė" (kafshon) gishtin.

Pasi martohet Hanushi i bjen shanca per me provu per here te pare...
dhe gur ish pas ba FEMRA gati ky Hanushi i kish pas afru me gisht te ai SENDI dhe kish pas than:

"GICE GICE..." ahahahhahahahaha :wink:

ANESTEZIA
11-02-06, 10:00
Shkon kali per vizite ne kopsht zoologjik.Aty e takon zebren.

ZEBRA: Per ēka je ti ketu?

KALI: Heqi pixhamat te tregoj!!!

Kercovari
05-03-06, 09:46
Milloshi i thote Mires ne shtrat, e jotja eshte serbia e madhe!Cfare serbi te madhe kerkon kur e ke shti ne mute ne serbi te vogel.hahahahaahahahah!

Murgesha
18-04-06, 16:44
Femra ėshtė si njė motor!
Ndėrron vajin ēdo muaj,
Ndizet duke i vėnė gishtin,
Me njė tė mbushur mban 9 muaj!

vendasi
06-05-06, 16:30
Qfar eshte dallimi ndermjet grues dhe biciklles...?
pergj:Me ja fry biciklles gumat duhet mi zhdrype me fry gruen duhet mi hype:tongue:

Drinni
06-05-06, 21:26
E kishte nxen njeher nata nje Vajz tek ktheje nga dajet, dhe kishte marr nje mot i lig mos vet.kaloi vajza perskaj nje kishe, dhe mendoi ktu shtepia e zotit, ktu mesiguri ma bajn qaren.

trokiti ne der dhe pa nje pa dy ja hapen porten, meq ishte teper von skishte njeri tjter perveq priftit qe edhe sherbente aty, erdha koha per te fjetur dhe vajzes i tregon dhomen ku ajo duhej te flinte,
Nata filloi te keqsohej dhe bubullimat sa vin e shtoheshin, Vajza me lutje te prifti dhe i thot nese ben te flej ne dhomen e tij, se aty ndihej me e sigurt, pak me von Vajza kerkon te flej ne shtartin e priftit se ka friken nga nata, aaaa thot profti po ama duhet qe mes nesh te vedosim nje jastak.

te nesermen zgjohet vajza dhe don te niset per ne shtepi, te dera para se te pershedeteshin me Zotri priftin, Ky i merr doren dhe ja xiglit, vajza nga mllefi. "ik more qyqar ti mbrem ske i zoti te kceje jastakun e sot kishe"

vendasi
07-05-06, 03:49
Njė burrė dhe njė grua takohen nė njė kafe bar dhe vendosin tė kalojnė sė bashku natėn.
Kur shkojnė nė shtėpi gruaja jep propozimin qė tė ja fillojnė sė pari me 69.
Pasi qė burri nuk kishte aq shumė pėrvojė nė seks kėrkoi spjegime se si ėshtė 69-shi.
Ajo i spjegon se koka e tij duhet tė jetė mes kėmbėve tė saja, e koka e saj mes kėmbėve tė tija.
Gjatė kohės qė ajo ka kokėn mes kėmbeve tė tija dhe ansjelltas gruas i shpėton njė pordhė, dhe kėrkon falje.
Pas pak e bėn dhe njė tjetėr dhe mashkulli ngritet nga shtrati e i thotė:
Mbasi stili 69 qenka me pordhė 69 herė e kur po mendoj se tė kanė mbetur edhe 67 tjera me i ba, atėherė mua smė mbetet tjetėr pos tė vishem dhe largohem prej shtratit menjėherė.hahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa o u myta tu keshe od req....ku tash qdo here kur ta praktikoj 69-shin me duhet me keshe.......ku moti skom keshe kshtu......

Drinni
14-05-06, 19:48
Kishte mbetur nje grua me tre femij te vegje e veje, si dilte as te siguronte ushqimin per femije, mendon dhe thot do te sherbeje te xhamia e fshatit per ti rritur jetimat, Hoxha pa nja pa dy e deturon me ja dhan.... nje dit prej ditesh u rriten femijet u ben edhe burra edhe burra te fort bile dhe ndertuan shtepi. Nena i mlodhi nje mbremjeje dhe u tregoi qi kishte ndodhur, djemt u zotuan se kan per te hak nga hogja, i madhi doli te nesrmen dhe i preu te gjitha pemet hogjes, u kthue e tregoi te shpia, nena tha ė ėėė.........? i dyti doli dhe i dheu pragun e deres, doli hogja dhe u shyt ne mut. tregoi te shpia nena ė ėėė....? I treti ma i vogli thot nene mori nene me ben gati rrobet e tua te vajzeris se sot dua un te shkoi te marr hakun.

U vesh si vajz dhe doli te kroni ku ēdo mbremje merrnin uje edhe tri qikat e hogjes, ju lut qe ta pyesnin hogje efendin po se ka nevoj per nje sherbetore,Kur degjoi hogje sexsi se qka po i vie n'lug brofi ne kemb dhe u tha shpejt ta sjellin, se eshte gjynah me e len jasht njerin e zotit.

Naten e par qika e madhe thot un dua te flej sot me sherbtoren, gjat nates tek bisedonin djali e dinte misionin e tij, dhe propozon te luteshin deshirave, jo knej jo andej djali thot a din qka , jemi ne shtepin e zotit dhe po e lusim nje deshir te posaqme, ama ti pasiqe je edhe qika e hogjes te degjohet lutja me leht, Hap syt qika hogjes ,s'eshte e mundur thot ajo, Provo edhe nje her i thot ky "hej zot qitna ni mashkull"dhe mbylli syt, uuuuuups thot ky tu degjua lutja, mua me fali zoti at senin. te nesermen e dyta, e treta dhe djali kalonte shum bukur, ama hogja lepinte buzet dhe priste momentin e duhur.

U kujtua nje mbremje dhe thot, Neser ne mengjes shkojm ne are per te korrur, shebtorja na maron nje fli per drek, ndersa un vije ne mesdit dhe na e sjell flin, Ran dakord dhe aty kah mesdita hogja ja ben te shtepia me te vetmin qellim per ta .......... pe dini ju veq. Bam bam ne der Djali e din qellimin po ky kopil dhe i thot, Kam urdherin nga baba hogj te mos i hap deren askujt pa epar se kush eshte, duhet ta fusesh koken per frengji(frengji ishin ne kohrat e vjetra Dritare shum te vogla vetem sa per te nzene koken) Futi koken hogja dhe ku i rrin gati me nje par duqi te mbusshur me zall drini te rend sa qe hogja me duart jasht smund te largohej, i doli per mrapa dhe tja deshi pantollat, e ta bani qull qull......

Merrre tha tash flin dhe shko, kur shkoi te ara vajzat prisnin me padurim qi kishte sjell "sherbtorja"

Priti e madhja, une pjesen time do tia ruaj sherbetores se eshte lodhur. hogja hmmmmm spo ban za.

e dyta gjithashtu, edhe e treta thot valla edhe une du me ja rujt sherbetores pjesen e flis sime, Hogjes sju durua Edhe une du me ja rujt gjysen e tepsis sherbetores se shka ju ka gjet juve mka gjet edhe mue

Murgesha
18-06-06, 11:47
Tre shokė bisedojnė pėr 8 marsin:
- I pari thot: gruas i dhash leje tė shkoj nė Francė per festėn.
- I dyti thot: unė do ta pėrcjell pėr nė Hungari
- I treti i dėshpėruar : unė jam nė gjendje tė vėshtir ekonomike dhe mė duhet ti bėj seks vet.

Gurbetqari
12-07-06, 00:26
Ish kan pa kan njani rrence i madh dhe e kish pas pas zanat fort me u livdue. Edhe niher me ni ziafet me ni od te burrave ish ka pas ra llafi i arushave, pasi njeri preji atyre burrave i kish pas vra ni arush me nifar vakti.

Ky livdaqi po ia nis me kallxue se qysh edhe ky niher moti e kish pas vra ni arush
"pa pritams tha te prroni qe po me del arusha 5 metra e madhe. Po un tha jam trim ding e ding llavaqk e e myta arushen ne ven".
Ata burrat qe nuk e njofshin kit rrencin po quditen edhe po ithoijin "ha po tani, qysh tek, si???.,
"Po tha ky e myta edhe per me ia marr lekuren, po e marr edhe po ia lidhi that dy kambet per ni lisi me krye teposht e kamb fik perpjet.

Ne at moment po vin edhe do musafir tjer jabangji ne od, edhe si ne Kosove ma deri sa te veten per se dyti e sen e sene ky harroji kreijt muhabetin se ku e kish lan.

Ata musafirt po thoijin ha ku met muhabeti, disa te rinje menjeher ia pritten kur ia qove kambet Sokol, kur ia qove kambe fik perpjet.
Sokoli (rrenci kish pa harrue per qka ishte fjala se rreike tan kohen),aaa po ia qova kambet fik perpjet e ti hypa tha K** gjith naten, qkoq at far femne e kam...

Murgesha
27-07-06, 20:37
Sė pari Zoti e krijoi gomarin,dhe i tha:
Ti do jeshė Gomar. Do tė punosh nga mėngjesi deri nė mbrėmje dhe shum barrė do tė kesh mbi shpindė.
Do tė hashė bar dhe do tė jeshė jointeligjent.
Ti do tė jetosh 50 vjetė.
Pėrgjigjet gomari: 50 vjetė tė jetosh kėshtu ėshtė shumė, mos mė jepė mė shumė se 30. Dhe ashtu u bė.

Pastaj Zoti krioi qenin dhe i tha:
Ti do jeshė Qen, ti do ti ruajshė tė mirat e njerėzisė dhe do tė jeshė shokė i ngushtė i njeriut. Do hashė vetėm ata ēka mbetet nga njeriu dhe do tė jetoshė 25 vjetė.
Pėrgjigjet qeni: 25 vjetė kėshtu tė jetoshė ėshtė shumė, mos mė jepė mė shumė se 10 vjetė. Dhe ashtu u bė.

Pastaj Zoti krioi majmunin dhe i tha:
Ti to jeshė Majmun. Do tė kėrcejsh nga dega nė degė e do tė sillesh si idiot. Do tė jeshėgjithnji gazmor e do jetosh 20 vjet.
Majmuni pėrgjigjet: Shumė janė 20 vjet kėshtu tė jetohet, mos mė jep mė shumė se 10 vjetė. Dhe ashtu u bė.

Nė fund Zoti e krioi njeriun dhe i tha:
Ti do tė jeshė Njeri, e vetmja krijesė racionale nė tėrė rruzullin tokėsorė. Do ta pėrdorish inteligjencėn tėnde qė krijesat tjera tė punojnė pėr ty. Do tė jeshė zotėri i tokės dhe do tė jetosh 20 vjetė.
Atėherė pėrgjigjet njeriu: 20 vjetė pėr tė gjitha kėto janė pak. Mi jepė njizet vjetėt e gomarit, pesėmbėdhjetė tė qenit dhe dhjetė tė majmunit.

Dhe Zoti e vendosi:
Njeriu jeton si njeri 20 vjetė, pastaj martohet dhe 20 vjetė punon si Gomar nga mėngjesi deri nė mbrėmje.
I lindin fėmijėt dhe 15 vjetė duhet me i ruajtur dhe rritur si qeni kėlyshėt e vetė.
Pastaj vjenė pleqnia dhe 10 vjetė duhet me u sjellė si majmun pėr ti argėtuar nipat dhe mbesat.

DebiaN
27-07-06, 20:47
sa e forte kjo e fundit :biggrin::biggrin: brinjet po me dhembin tu qesh :biggrin::biggrin:

Murgesha
27-07-06, 20:49
Na ishin tre veta dhe humbasin nė njė ishull tė izoluar nga bota. Nė ishull i kapin disa Kanibalė. Mbreti i Kanibalėve ju thote te kapurve qė do t`ua falė jetėn, po tė shkoni nė ishull dhe tė mblidhni nga 10 fruta.
Shkon i pari dhe kthehet me 10 molla.
Mbreti i Kanibalėve i thotė tash futi tė gjitha nė prapanicė, pa ndryshuar shprehjen e ftyrės. Fut ky tė parėn, por tek e dyta ndjen dhimbje dhe ban njė grimasė nė ftyrė dhe mbreti e vret.
Vjen i dyti me 10 Manaferra dhe po ashtu edhe kėtij i thotė ti futė nė prapanicė. Ai fillon dhe i futė deri tek e teta ku edhe qesh dhe mbreti e vret edhe kėtė.
Nė parajsė po e pyet i pari tė dytin.
- "Po ti ēpate qė qeshe, sot do tė ishe gjallė?"
- "O nuk munda tė pėrmbahem kur pash tė tretin qė vinte me 10 ananasa nė dorė." - u pėrgjegj i dyti.

Murgesha
27-07-06, 20:55
DebiaN mė vie mirė qė tė ka pėlqyer.

Pėr sonte edhe njė tė freskėt.

Njė grua e ve ka shkonte mbante brektė e tė shoqit nėn sqetullė.
Njė ditė papua i fshatit i thot.
- "Turp tė kesh, ti duhet tė mbash nėn sqetull Biblėn e tė mėsosh prej saj"

- Papu ēfarė ka brenda nė Bibėl shpejt e harroj, e ēfarė kanė mbajtur brenda kėto brekė kurrė s`kam pėr ta harruarr."

Gurbetqari
01-08-06, 02:38
Heuy Murgesha pershendetje te fort e kallxue me kanibalet..... bravo shum e fort..Ne koh te Turqis (Shqiperia nen pushtimin Turk) Ish kani njani preji nje katundi te Deqanit dhe shkojike ne Pazar per qdo jav ne kemb.

Ni dit shkon ne pazar blen diqka dhe niset me u kthye ne shtepi, por at dit ish kan pas lodh shum, edhe kur mrrin me ni perpjetze iu lut zotit " O ZOT QOMA NI KALI TI HYPI ME E KAPERCUE KET PERPJETZE". Nuk shkon as 100 metra e zatet me ni ushtar Turk.
Ushtarit i kish pjell Pela dhe mushku i vogel nuk muijke me ec.
Ushtari si e pa kto meniher po i thot " HEJI TI HAJDE KTU MERRE QIT MUSHK QITE NE SHPIN E HAJDE EC DERI MBI KET PERPJETZE"

" O NUK MUJI"Iu pergjigj katunari se iam lodh. Por ushtari nxorii shpaten dhe ky spat qka me e ba po e murr mushken e po e qet ne shpin edhe po fillon me ec.
Tuji shkue po shikon perpjet edhe po thot" O ZOT UN TE THASH ME MA QU NI KALI ME I HYP UNE E JO KALI MEM HYP MUE"

Guri i madh
02-08-06, 16:31
nga nji her kur kam koh punoj ne nji diskotek shqiptare si roje apo siguri e mysafirve ishte e ftuar nji kengtare nga kosova sala ishte e stermbushur por ne mesin e mysafirve ishte edhe nji plak nga kosova qe ishte ardh ne vizit te afermit e vet kengtarja kishte veshur nji blluz te shkurt.

une po shiqoj mysafiret poeshoh halla nuk bahet rahat dyshova mos ka ndonji mos marrveshje tek mysafiret po jo problemi kishte qen se halla kishte menduar se kengtares ju ka qkye blluza po e shoh diqka po lyp ne shami po edhe diqka tjeter mbante ne dor .

puna ishte se halla ne dor mbante kalemin me pej e ne shami kerkonte gjilperen per me ja qep blluzen kengtares

Drinni
02-08-06, 18:57
Si na shqiptar qe e kemi zakon nxehemi fort n'politik, na ishin nė njė vend pesė vllezėr.
I madhi e kishte zakon kur nisej ndonjė temė nė politik e sidomos kur ish fjala pėr Ldk-en ai e merrke biseden menjėher vet nduar tė veta pa pyetur askėnd, bile kur nxehej fort e fort ngritej nė kėmb, turfullonte Pdk-en e tė tjeret si dreqin, qitke me kėmb e me duar, i gjuante cigaret pėr toke dhe ēka kishte afer e rrėnonte me i fjal.
Njė ditė prej ditėsh njė vdekje nė fqinjėsi tė afert ku duheshin tė merrnin pjes patjeter tė gjithė farefisnia po edhe kėta pesė vllezėrit, I vogli u ngushtua se e dinte tė vėllaun e madhė qė nxehej shpejt.
U mblodhen te shtėpia dhe i thonė, shiqo bre Bali i madh, ėshtė vdekje e rėndė neve skemi qare pa qen aty ama mos na korit, se ti po flet shumė, e po shkumon gojes kur po flet, me qenė rast kremtimi ndoshta s'ishte qen edhe kiamet mirpo ky rast don dinjitet e pėrmbajtje pėr hirė tė fqinjėsit: Balit tė madh si pėlqeu kjo fare nė fillim po ia mbushen mendjen qe spaku nė kėtė rast tė mos flisje.
Ti pase je edhe ma i madhi tė duhet tė ulesh krye oxhakut, pasi qe ti spo e sheh veten neve ta japim me shenjė tė ndalesh kur tė thojm" MIR E KI" dhe ta gjuajm njė cigare.!
Tė nesermėn dita e vorrimit ishin mbledhur nga tė gjitha anet miq tė rėndė dhe nisi njėri pėr sherr njė bised politiken, bali i madh i ulur pran oxhakut ofshante nga fundi i barkut por mundohej tė pėrmbahej, koh pas kohe shiqonte vllezerit dhe pėrbihej nė vete, nga mbrenda vlonte ama pėrmbahej.
Kur njani e nxė n'goj Hashim Thaqin dhe Pdk-en papritmas, Bali i madh brofi nė kėmb si e kishte zakon, harroi qi kishin thėn vllezėrit, harroi ku gjendeshin dhe nisi belaja, vllezėrit njėri pas tjetrit gjuanin cigaret nė drejtim tė tij pėr tu ndalur,ama Bali i madh ish nxe aq fort sa qe si vėrente fare.
Vllezėrit sja pan qaren dhe tė gjithė njėzėrit Miiiiir e Ki!
MIRĖ E KAM A S'NALANA HIQ, Ishte e vetmja pergjegjie e Balitė madhė.

Guri i madh
02-08-06, 19:49
Si na shqiptar qe e kemi zakon nxehemi fort n'politik, na ishin nė njė vend pesė vllezėr.
I madhi e kishte zakon kur nisej ndonjė temė nė politik e sidomos kur ish fjala pėr Ldk-en ai e merrke biseden menjėher vet nduar tė veta pa pyetur askėnd, bile kur nxehej fort e fort ngritej nė kėmb, turfullonte Pdk-en e tė tjeret si dreqin, qitke me kėmb e me duar, i gjuante cigaret pėr toke dhe ēka kishte afer e rrėnonte me i fjal.
Njė ditė prej ditėsh njė vdekje nė fqinjėsi tė afert ku duheshin tė merrnin pjes patjeter tė gjithė farefisnia po edhe kėta pesė vllezėrit, I vogli u ngushtua se e dinte tė vėllaun e madhė qė nxehej shpejt.
U mblodhen te shtėpia dhe i thonė, shiqo bre Bali i madh, ėshtė vdekje e rėndė neve skemi qare pa qen aty ama mos na korit, se ti po flet shumė, e po shkumon gojes kur po flet, me qenė rast kremtimi ndoshta s'ishte qen edhe kiamet mirpo ky rast don dinjitet e pėrmbajtje pėr hirė tė fqinjėsit: Balit tė madh si pėlqeu kjo fare nė fillim po ia mbushen mendjen qe spaku nė kėtė rast tė mos flisje.
Ti pase je edhe ma i madhi tė duhet tė ulesh krye oxhakut, pasi qe ti spo e sheh veten neve ta japim me shenjė tė ndalesh kur tė thojm" MIR E KI" dhe ta gjuajm njė cigare.!
Tė nesermėn dita e vorrimit ishin mbledhur nga tė gjitha anet miq tė rėndė dhe nisi njėri pėr sherr njė bised politiken, bali i madh i ulur pran oxhakut ofshante nga fundi i barkut por mundohej tė pėrmbahej, koh pas kohe shiqonte vllezerit dhe pėrbihej nė vete, nga mbrenda vlonte ama pėrmbahej.
Kur njani e nxė n'goj Hashim Thaqin dhe Pdk-en papritmas, Bali i madh brofi nė kėmb si e kishte zakon, harroi qi kishin thėn vllezėrit, harroi ku gjendeshin dhe nisi belaja, vllezėrit njėri pas tjetrit gjuanin cigaret nė drejtim tė tij pėr tu ndalur,ama Bali i madh ish nxe aq fort sa qe si vėrente fare.
Vllezėrit sja pan qaren dhe tė gjithė njėzėrit Miiiiir e Ki!
MIRĖ E KAM A S'NALANA HIQ, Ishte e vetmja pergjegjie e Balitė madhė.
haahaaa drini ishalla nuk ban me mue naj marrveshje te till se paskan met shkue dy kutia cigare

Drinni
02-08-06, 20:39
haahaaa drini ishalla nuk ban me mue naj marrveshje te till se paskan met shkue dy kutia cigare

hahahahaahah o Guri i madh.
ma qite gazin njeri.

Gurbetqari
03-08-06, 02:25
eu bre kta vllaznia e mdhaji problema me do far rremash a... :biggrin: ...

I shin kan niher dy vllazn. I madhi e kish pas zanat fort me u livdue e me rrejit. Mirpo prblemi ishte qe ky edhe dike shum pak, e kshtu shpesh hike neper muhabete e rreijke e sdike me dal preji tyne, e ia marrke ftyren ktij te voglit.

Miqt e ktiji te voglit kishin pas Darsm dhe i kishin thirr te dyt per drek.
Rruges tuji shku ky vllai i vogli po i thot ktiji te madhit.
"QYRE VLLA MES MA MERR FTYREN TE MIQT SOT, SE SHPESH PO RREN. NJERZIT PO E DIN QI TI PO RREN PO PO U VJEN KEQ ME TE THAN DIREKT SE PO RREN.

"ANI SE SDO TE FLAS HIQ PRA" ia kthueu vllaji i madh.

"JO TI BA MUHABET PO MOS RREJI, EDHE NESE RRENRREJI pak Qe te tjeret mos te dijin se po rren.
KUR TE DIJI UN SE TJERET PO E DIN SE TI PO RREN UN DO TE KULLNA DHE TI NDRROJE PAK APO ZVOGLOJE PAK RRENEN, E KSHTU TE TJERET DO TE BESOIJIN.
"ANI PRA" U pajtu vllai i madh. Dhe ashtu vendosen.,

Kur hin te miqet vllain e madh po e ulin ne vend te madh se ma jabangji, e kit te voglin po e lan ne fund to odes.

Po bie llafi i dhelpnave. Njani po thot se e kish pas pa niher ni dhelpen me bisht shum te gat, po nja gysm metre bishtin e kish pas pas ajo far Dhelpne.

Vllaji i madh meniher ia priti
" Un e kam pa niher ni Dhelpen, bishtin rrafsh 6 metra e kish pas.

Ky vllaji i vogel meniher e diti qi Dhelepn me 6 metra bisht nuk ka dhe po kullet.

Ktiji vllajit te madh po iu kujtohet muhabeti rruges dhe po thot
" paji un mat bishtinn asji far Dhelpne nuk ja kam mat po 5 metra e ka pas.

Ku vllaji I vogel hapet " UHA" po kullet.

Vllaji I madh "po tash nuk po di po nja 4 metra mas pakti bishtin e
e kish pas ajo far dhelpne".

Vallji i vogel prap "UHA UHA" po kullet.

Ky vllau i madh u nervozue dhe po i drejtohet ktiji vallait te vogel direkt "O TI PLAQ NE BARK
ATY KU JE , SE DHELPENE PA BISHT UN NUK MUJI ME LAN....Marr nga nje DIBRAN qe e kam dost te mir......

Murgesha
05-08-06, 17:32
Takimi!

Njė djalė takon njė vajzė tė bukur dhe po i thot:

"Jam shumė i sigurtė se fytyrėn tėnde e kam parė diku"

Vajza:

"E pamundur, unė ftyrėn time gjithmonė e mbaj me vete"

Murgesha
05-08-06, 17:52
Njė ditė nė kopshtin e Edenit, Eva i tha Perėndisė.
-"Zot kam njė problem"
-"Ēfarė problemi Eva"
-"Zot unė e di qė kur mė krijove mė dha kėtė kopsht shumė tė bukur, dhe kėto kfashė shumė tė mrekullueshme, dhe atė Gjarpėr shumė gazmor e qesharak... por nuk jam ka ndihem e lumtur"
-"Po pse Eva?" - erdhi pėrgjigja nga lart.
-"Zot ndjehem e vetmuar. Edhe mollėt mė janė mėrzitur.."

-"Mirė Eva, nė kėtė rast unjė e kam njė zgjidhje. Do tė krijoj njė burrė pėr ty"
-"Ēfarė ėshtė "Burri" o Zot?"
-"Ky "Burri" do tė jetė njė krijesė plot me defekte dhe me shumė tipare negative.
Do tė tė gėnjejė, do tė tallet me ty dhe do tė jetė i vetėkėnaqur, shkurt do tė tė sjellė gjithmonė telashe. Do tė jetė mė i madh dhe mė i shpejtė se ti, do ti pėlqejė tė gjuajė dhe vra. Do tė ketė njė shikim kurioz deri nė idiotėsi, por meqenėse po ankohesh, do ta krijoj nė atė mėnyrė tė tillė qė tė tė kėnaq nevojat tua fizike. Do tė jetė komplet pa intelekt dhe do tė merret me gjėra fėmijėsh, si psh. tė luftoj pėr tė shqelmuar njė top.
Nuk do tė jetė shumė i zgjuar dhe shpesh do tė ketė nevojė pėr kėshillėn tėnde qė tė mendoj siē duhet.

-"Duket goxha zbavitės!" - qeshi Eva me ironi dhe pyeti:
-"Ku ėshtė hileja?"
-" Epo mund ta marrėsh vetėm me njė kusht..."
-"Cilin"
-"Siē tė thash do tė jetė krenar e arrogant dhe i vetėkėnaqur... ama duhet ta bėsh tė besojė se ėshtė krijuar i pari.... por mbaj mend .... ėshtė sekreti ynė... si gruaja gruas."

Paradox_13
05-08-06, 18:25
Nje grua perderisa hyri ne lift ende pa u mbylle dera me te shpejt vrapoi nje buurre dhe duke hyre me te shpejt pa dashje e godet gruan ne gjoks me berryl.
Duke dashur qe ti kerkoj falje buurri i drejtohet asaj :

Nese e keni zemren te bute siq e paskit gjoksin besoj se do me falni.

Gruaja ia ktheu me te shpej.

Nese edhe ju e keni P****** te fort siq e paskit brrylin do te ua fal...

Zero Cool
05-08-06, 18:56
ahahahahahah Paradox_13 i ke ngaterru shkronjat shoku im ahahahahaha

Drinni
05-08-06, 19:52
ahahahahahah Paradox_13 i ke ngaterru shkronjat shoku im ahahahahaha

hahahaha i ka ngatrrue a?

vendasi
06-08-06, 14:39
I pa nal njani mas nje qube durt te lidhne mi qaf e po pshurr..kalon nje kambsor afer tije e pyet ..qka je ka bon bre ashtu...ai i drejtohet kambsorit ,Kush me len ne lloq si ky prame kurr ma sja shtri doren ..:smile:

vendasi
06-08-06, 14:46
Ishin pas ngrit shqipetaret ne demostrata per shkake te papunsise se madhe...kalon nje biznesmen pran dhe e pyet Shoferin e vet,Cka eshte bre kjo tollovi ktu...?Shoferi i pergjigjet po demsostrojn per pun...Biznesmeni thot ndale veturen...e hap dritaren dhe e thrret najnin prej demostruesve..i thot qe karta e Biznesit tIm neser mundesh me ja fillu punes..demostruesi i quditur ja kthen...KU ME GJETE BRE BASH MU???

Drinni
06-08-06, 18:57
Njė ditė nė kopshtin e Edenit, Eva i tha Perėndisė.
-"Zot kam njė problem"
-"Ēfarė problemi Eva"
-"Zot unė e di qė kur mė krijove mė dha kėtė kopsht shumė tė bukur, dhe kėto kfashė shumė tė mrekullueshme, dhe atė Gjarpėr shumė gazmor e qesharak... por nuk jam ka ndihem e lumtur"
-"Po pse Eva?" - erdhi pėrgjigja nga lart.
-"Zot ndjehem e vetmuar. Edhe mollėt mė janė mėrzitur.."

-"Mirė Eva, nė kėtė rast unjė e kam njė zgjidhje. Do tė krijoj njė burrė pėr ty"
-"Ēfarė ėshtė "Burri" o Zot?"
-"Ky "Burri" do tė jetė njė krijesė plot me defekte dhe me shumė tipare negative.
Do tė tė gėnjejė, do tė tallet me ty dhe do tė jetė i vetėkėnaqur, shkurt do tė tė sjellė gjithmonė telashe. Do tė jetė mė i madh dhe mė i shpejtė se ti, do ti pėlqejė tė gjuajė dhe vra. Do tė ketė njė shikim kurioz deri nė idiotėsi, por meqenėse po ankohesh, do ta krijoj nė atė mėnyrė tė tillė qė tė tė kėnaq nevojat tua fizike. Do tė jetė komplet pa intelekt dhe do tė merret me gjėra fėmijėsh, si psh. tė luftoj pėr tė shqelmuar njė top.
Nuk do tė jetė shumė i zgjuar dhe shpesh do tė ketė nevojė pėr kėshillėn tėnde qė tė mendoj siē duhet.

-"Duket goxha zbavitės!" - qeshi Eva me ironi dhe pyeti:
-"Ku ėshtė hileja?"
-" Epo mund ta marrėsh vetėm me njė kusht..."
-"Cilin"
-"Siē tė thash do tė jetė krenar e arrogant dhe i vetėkėnaqur... ama duhet ta bėsh tė besojė se ėshtė krijuar i pari.... por mbaj mend .... ėshtė sekreti ynė... si gruaja gruas."

:tongue: hohohohohoho:tongue:

Zero Cool
06-08-06, 22:00
Njė ditė nė kopshtin e Edenit, Eva i tha Perėndisė.
-"Zot kam njė problem"
-"Ēfarė problemi Eva"
-"Zot unė e di qė kur mė krijove mė dha kėtė kopsht shumė tė bukur, dhe kėto kfashė shumė tė mrekullueshme, dhe atė Gjarpėr shumė gazmor e qesharak... por nuk jam ka ndihem e lumtur"
-"Po pse Eva?" - erdhi pėrgjigja nga lart.
-"Zot ndjehem e vetmuar. Edhe mollėt mė janė mėrzitur.."

-"Mirė Eva, nė kėtė rast unjė e kam njė zgjidhje. Do tė krijoj njė burrė pėr ty"
-"Ēfarė ėshtė "Burri" o Zot?"
-"Ky "Burri" do tė jetė njė krijesė plot me defekte dhe me shumė tipare negative.
Do tė tė gėnjejė, do tė tallet me ty dhe do tė jetė i vetėkėnaqur, shkurt do tė tė sjellė gjithmonė telashe. Do tė jetė mė i madh dhe mė i shpejtė se ti, do ti pėlqejė tė gjuajė dhe vra. Do tė ketė njė shikim kurioz deri nė idiotėsi, por meqenėse po ankohesh, do ta krijoj nė atė mėnyrė tė tillė qė tė tė kėnaq nevojat tua fizike. Do tė jetė komplet pa intelekt dhe do tė merret me gjėra fėmijėsh, si psh. tė luftoj pėr tė shqelmuar njė top.
Nuk do tė jetė shumė i zgjuar dhe shpesh do tė ketė nevojė pėr kėshillėn tėnde qė tė mendoj siē duhet.

-"Duket goxha zbavitės!" - qeshi Eva me ironi dhe pyeti:
-"Ku ėshtė hileja?"
-" Epo mund ta marrėsh vetėm me njė kusht..."
-"Cilin"
-"Siē tė thash do tė jetė krenar e arrogant dhe i vetėkėnaqur... ama duhet ta bėsh tė besojė se ėshtė krijuar i pari.... por mbaj mend .... ėshtė sekreti ynė... si gruaja gruas."
ahahahahah Murgesha u psh..a tuj kesh dreq bre se pot nin Musl|mi qe ja ke ba Allahun Allahnesh ahahahahahahahahaa, mpuuuuq ty motrushe.

Guri i madh
07-08-06, 19:46
isha me disa miq duke udhtuar nga dursi per per prizren deshtem te ndalemi te hotel kosova posa zbritem nji malsor vinte ne anen e kundert me tre gomar te mbushur me dru kur na pan gomaret u ndalen per mos me na pengue ne rrug malsori ju bertititi vazhdoni rrugen a nuk po i njihni kosovaret /a:biggrin: :biggrin:

LABI
10-08-06, 12:19
Njė ditė nė kopshtin e Edenit, Eva i tha Perėndisė.
-"Zot kam njė problem"
-"Ēfarė problemi Eva"
-"Zot unė e di qė kur mė krijove mė dha kėtė kopsht shumė tė bukur, dhe kėto kfashė shumė tė mrekullueshme, dhe atė Gjarpėr shumė gazmor e qesharak... por nuk jam ka ndihem e lumtur"
-"Po pse Eva?" - erdhi pėrgjigja nga lart.
-"Zot ndjehem e vetmuar. Edhe mollėt mė janė mėrzitur.."

-"Mirė Eva, nė kėtė rast unjė e kam njė zgjidhje. Do tė krijoj njė burrė pėr ty"
-"Ēfarė ėshtė "Burri" o Zot?"
-"Ky "Burri" do tė jetė njė krijesė plot me defekte dhe me shumė tipare negative.
Do tė tė gėnjejė, do tė tallet me ty dhe do tė jetė i vetėkėnaqur, shkurt do tė tė sjellė gjithmonė telashe. Do tė jetė mė i madh dhe mė i shpejtė se ti, do ti pėlqejė tė gjuajė dhe vra. Do tė ketė njė shikim kurioz deri nė idiotėsi, por meqenėse po ankohesh, do ta krijoj nė atė mėnyrė tė tillė qė tė tė kėnaq nevojat tua fizike. Do tė jetė komplet pa intelekt dhe do tė merret me gjėra fėmijėsh, si psh. tė luftoj pėr tė shqelmuar njė top.
Nuk do tė jetė shumė i zgjuar dhe shpesh do tė ketė nevojė pėr kėshillėn tėnde qė tė mendoj siē duhet.

-"Duket goxha zbavitės!" - qeshi Eva me ironi dhe pyeti:
-"Ku ėshtė hileja?"
-" Epo mund ta marrėsh vetėm me njė kusht..."
-"Cilin"
-"Siē tė thash do tė jetė krenar e arrogant dhe i vetėkėnaqur... ama duhet ta bėsh tė besojė se ėshtė krijuar i pari.... por mbaj mend .... ėshtė sekreti ynė... si gruaja gruas."

:confused: Tipike seksiste ... Sido qe te jet burri ., me apo pa defekte ! Ekzistenca e te dyja polariteteve gjinore varet nga bashkekzistenca e te dy paleve ...:tongue: . S'keni ku shkoni , as femrat, po as mashkujt s'mund te ekzistojne vet.
Vetem nese feministet bejne ndonje revolucion (zbulim) ne gjenetik- ne drejtim te prodhimt te spermes jashta trupit mashkullor !!

Drinni
11-08-06, 20:30
Njė Gruaje tė njė Perandori i teket njė herė qe tė maroj Lahut nga lekurat e tullacėve(Qelave).
Vėje tek i shoqi qė kishte ndikim tė madhė nė at kohė, dhe i rrefen pėr dėshiren e sajė.
Perandori nxihet ngusht, ama si t'ia prish sė shoqes!
Jep urdher Ushtarėve tė mblidhen tė gjitha kokat qė ishin mbetur pa flok(pra qelat), tek mblidhnin ushtaret kokat e tullaceve, njėri kishte hipur mbi njė pemė, dhe nuk zbrisje posht.
Sadoqe ushtaret nga posht bėrtisnin se ai duhej tė zbrisje posht se kan urdhėrin nga mbreti pėr tė mbledhur kokat e tyre pėr tė bėr Lahutat, ai vazhdonte edhe mė tutje tė qėndronte nė pemė lart.
Po mirė ia bėri njėri nga ushtaret e mbretit, e din ti si do tė zemrohet mbretėresha kur tė dėgjoj se ka njė Lahut mangu ?
O... i thuani asaj zonjės se koka ime as pėr Lahut nuk ka mbet!

Drinni
15-08-06, 17:25
I kishte humbur Bimit kuleta njė mbrėmjeje tė vonė gjersa kthehej nga njė gazmend rasti.
Tė nesermen heret e heton, dhe ja bėn po asaj rruge qe ishte kthyer mbrėmė vonė pėr ta kerkuar, kaloi tė tėr rrugen dhe u ndal te shitorja e par, ku kishte edhe kunsumatoret e parė tė mbledhur gjersa prisnin tė hapej dyqani. mendoj nė vete e tha, tė pyes kush ishte i pari kėtu sotė, Unė u drejtua njė far Cimi.
E mirė pase qe ti paske kaluar i pari. Ti edhe ėshtė dashur ta gjeje kuleten time qe mė ka rėnė rruges.
Ai jo e ky po, vendosin tė pyesin kryeplakun e katunit.
Jaaaaa....... une t'siguroj qe Cimi se ka gjetur kuleten e juaj, me vendosėshmėri kryeplaku!
juve ju karėnė kuleta nė tok apo? pyet kryeplaku. Po ia kthen Bimi!
E mirė si ėshtė e mundur ta gjeje Cimi kur ky gjithmon kur ecen e mban koken aq lart sa qe njėher gati sa nuk thej qafen mbi mua qe isha ulur nė njė skaje tė rruges......!

neki76
16-08-06, 12:15
Ne oren e biologjis mesuesja spjegon per zemren, ne fund te ores pyet a ka ndonje pyetje. Nje nxenes thot po: Mesuese a ka zemra kembe? Mesuesja i thot jo, nga te erdhi kjo ide. Djali i thot: po pse ateher babi naten thot "qoj zemer kembet".

Gurbetqari
16-08-06, 23:50
Mesusi I Biologis spijogon per Zemren:

" Zemra ndahet nedy pjes te cilat perbehen nga kater Dhomza, dy qe jan me te vogla quhen Atriums, dhe dhe dy me te mdhaja quhen Ventrikels".

Ne oren tjeter msusi hapi ditarin per te pyteyr me nota. Ditari u hap tek Luli, nxensi mas problematik dhe shum i dobet.

"Na thuaji diqka per zemern Lul" tha Msusesi.

Luli si zakonisht nuk kishte mesuar fare por iu kujtu ora e fundit dhe filloji; " Zemra i ka kater Dhoma, nje Gjizendi nje Kupatill dhe nje Banjo".

Un kaq kam mesuar per zemren Shok msues.
Si ghithmon nje viz vertiake mbulji rubreiken e biologis edhe at gjysemvjetor shkollor per Lulin, por ksaji radhe e ter klasa , bile edhe shkolla fliste per pergjighjen mahnitse te Lulit, e ai ndiheji shum krenar.......

Drinni
20-08-06, 19:38
Na ishin dy shokė qe prej kohėsh, dhe nuk i ndante gjė tjter vetem gjumi.
njė ditė prej ditėsh njeri martohet, gjersa pinin kafen tek shoku i posa martuar e qe nusja u sherbente, "shoku" hileqar nisi tė ja nguc nusen shokut tė vertet.
ban me sy, e ban me sy spo ndalet ......!
shoku qe e vėren si pėlqen fare, por pėr tė mos e humbur shokun su durua pa thėnė........
O le o jarani jem, une ja baj me sy ,me dorė, me kėmbė e me veshė e kjo s'em merr vesh, e ti:wink:

Drinni
24-08-06, 21:02
Ndaloi njė fierak taxi-n dhe urdhėroi ngasėsin e taxi-s tė ē'kyq makinen. hė mo ē'kemi ja bėri shoferi i taxis?
nxori automatikun dhe i urdhėroi ti bjer. taxi shoferi u nxu ngusht, ama ēe do kur fieraku kėmbėngulės me kallash nė dorė ashtu donte.
bieri edhe njė her dhe tre , katėr.......aman mė vrit po nuk mė ngrihet mė!
E mirė tash merr nusen time dhe e shpie te prinderit e sajė.
(huazuar nga shqiperia com)

rafet llapjani
27-09-06, 01:10
udhtojn dy femra shqiptare me tren ne gjermani dhe nuk nxjerrin bilet ,nderkoh hyp kontrolla dhe ato femrat thojn uuuuuuuuuu qyqe qna fikuuuuuuuuuuu aj kontrolla i thet gjermonisht niks fiken pecallen bittee ahahaahahahahahahahaha

turisti
27-09-06, 09:45
udhtojn dy femra shqiptare me tren ne gjermani dhe nuk nxjerrin bilet ,nderkoh hyp kontrolla dhe ato femrat thojn uuuuuuuuuu qyqe qna fikuuuuuuuuuuu aj kontrolla i thet gjermonisht niks fiken pecallen bittee ahahaahahahahahahahaha


Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahaahahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahaha hahaahahahahahahahahahaah.

TONINO
28-09-06, 23:17
Nje ngjarje e vertet, ne Rugoven e Hasit:

Daja dojke me percjell djalin ushtar, dhe ishim mledh ne od ne m'bremje te gjith familja, dhe nena e djalit qe kishte me shku ushtar, nuk e lejke njeri te len me fol veq aja per ushtri ty i tregu djalit qysh eshte ushtria, dhene dhim kish pas qellu nje nip i dajes jo normal ( budall ) edhe ja bon, nones te ati djalit, aha inxhja e dajes, u ti ma qifsh karin ha, pse a je kon ushtar ti a ...

TONINO
28-09-06, 23:23
Ngjarje e vertet ne Ruoven e Hasit


Ndahen vllazit, dhe te gjith marrin shum e mat voglit , thuja se nuk i lan asgje, veq nona i kish met , edhe nona merzitet shum, edhe djali po ja bon !!! hajt bre non mos u merzit, qy po pasha nje zot ne kar kam met majt qy...

uck_aksh
05-10-06, 23:31
Kam lindur nė muajin shkurt, dhe seni parė qė e mbaj ne mend ka qen bora madhe. Bash pata dasht me i pyet kėta te shpis, qka eshte kjo... kur me ra ne mend qė nuk di me fol, e lashe krejt!

selvija
08-10-06, 11:33
Ku shkon terri kur ndezet dtira ??????

uck_aksh
11-10-06, 01:07
a keni ndegju vivin ma te ri

valla ala ska dal

Murgesha
27-10-06, 15:56
Kėrkon gruaja tė shkoj nė deti por pasi burri nuk ka pushim i thotė tė marrė femijėt e tė shkoj vet.
Atė natė bajnė seks dhe pa prit hyn djali nė dhomėn e tyre e i quditur e pyet babin se ēka ėshtė kah i ban mamit? O bir i thot babi, jam ka ta fry mamin qė kur tė hyj nė deti mos me u fundos.
Kur kthehen prej deti babi e pyet djalin a mos tu ka fundos mami nė deti dhe djali i pėrgjigjet. O bab o kon tuj u fundos nė deti por e kan fry dy veta e njanit ju kish pas prish pumpa dhe e fryke me gojė. :tongue:

Leonard
28-10-06, 22:25
Nėse jeni krejt ditėn aktiv si bleta, punoni si kali, e nė mramje jeni lodhshėm si qeni. Konsultohuni me veterinarin, ekziston mundėsia qė jeni magar.

Kish pas qenė ni thmi musafir ne katund te dajt dhe kishte ndejt nja 10 ditė. Kur kthehet ne shtepi po e pyet nana qka pe te dajt ,djali tha kish pas lop, kuaj, dhi, pemė edhe ni knus te smutė. Nona nga kureshtja se si djali pe e din se knusi ishte i smut e veti po ku pe di o djali jem se knusi ishte i smut ... djali i tha ..po secila pulė e mbajke kapak ne shpin.

Leonard
29-10-06, 17:26
Kan qen do shqiptar ne airoplan dhe ata bojshin shum zhurem e vozitsi i airoplanit nuk dike qka me ba mi urtu: menoj e menoj dhe e pa nje top te futbollit dhe ju tha a po dilni pak me lu futboll mos rrini veq qitu ata te gjith kan than oooooooo: Dhe tani aj vozitsi e ka marr topin edhe e ka gju jasht e te gjith kan nga me lu me top por veq nje shqiptar ka nejt te dera :dhe e pyti vozitsi ? e t iqka po bon Ktu : ai i tha po une jom PORTJER e po mbroj.

selvija
30-10-06, 16:45
I shin 3 burra dhe njeri nga keta tha si ta nxjerrin juve sekretet gruas se me kan shkon: dhe filluan 1 une ja baj keshtu e qoj ne shtepi dhe japi konjak, raki dhe fillon te tregn tha ky, kurse 2 tha une ja baj keshtu une e marr me te mir dal me te edhe i blej qka don edhe ajo i tregon te gjitha, kurse ky i 3 thot, une dal ne ballkon edhe i shaj kojshin dhe i tham qe ti ke K... dhe ajo me thot shikoje ti gruan tende qe shkon me ata K... qe me ka pas edhe dashnor:biggrin:

Guri i madh
01-11-06, 14:46
njeri e kishte vrejt bashkshorte duke e trdhtue e kish pa tuj ba sex me tjetrer kend po disi ish terhjek qe mos te vrehet pas disa ditesh bashkshortja i thot shpirt kpucet mu kan shkye blemo nji pal kpuc po i thot shpirt kam me ti ble nji pal kpuc qkq ska askush dy me ti porosit te kpuctari shkon te kpuctari e i porosit nji pal kpuc femrash prej letre kur i qon kpuct te shpia bashkshortja i thot po kto kpuc nuk jan te qendrushme burri i thot meshnet i bajsh se qysh te kam pa ne at vendin me kemb lart kan me te qendruue deri sa te jesh gjall

Agolli
02-11-06, 00:50
e kishte pas emrin ni nxėnės Aqimi.
nji ditė mesuesja pyet ku ėshtė AQIMI?
nje nxėnės e kqyr qi AQIMI osht mas dere edhe thotė
.........mesuese aqimi mas dere:biggrin: :tongue: :biggrin: :tongue:

Agolli
02-11-06, 01:02
Ishin dy bjondina tu ec rrugės, dhe mu ne atė moment njonės i bon mobili. Ajo tu e hallakat nėpėr qant,nuk mund ta gjente,e kjo tjetra i thotė hej oj budallic mos e ke harru ne shtepi:mad: :tongue: :biggrin:

selvija
09-11-06, 16:31
Burrat e sodit
Kishin shkue ne gjami me u fal te gjuman burrat edhe ju thot hogja
kush i tutet grues me dal jashte, krejt burrat dalen prej gjamis veq njeri met ulun,hogja i thot po ti a nuk i tutesh grues tani hiq qe nuk dole jashte, tha leje qe i tutna por kur ma permende gruen dy kambet mu kan keput.... hiii:biggrin:

Dardan Kastrati
09-11-06, 17:44
Njė grua fillon t"i ankohet njė shoqeeje tė saj tė ngushtė.
-Im shoq s`mė kupton mė.
-pse ka ndodhur kėshtu.Mos ėshtė dashuruar nė ndonjė tjetėr?!
e pyet e shoqja
-"Jo jo ėshtė shurdhuar fare ",i pėrgjigjet ajo.

Marco
10-11-06, 03:41
Shkon Gjakovari ne Prishtinė dhe takon nji shok te ngusht edhe gjat bisedes shoqerore e heton Gjakovari se Prishtinalia ka ble kepuca te reja dhe e pyet gjakovari :

Gjakovari: Ku i bleve keto kepuca ?
Prishtinalia: Ne qytet !
Gjakovari: Po prej qkafit jan se qenkan te mira?
Prishtinalia: Prej lekures !
Gjakovari: Prej ciles lekur ?
Prishtinalia: “Me fal po smuj te tregoj!
Gjakovari: Po tregom dhe keshtu insiston ter kohen?
Prishtinalia: Oooo jan prej lekures ..... veshit!!!!
Gjakovari: Po a ani pra mshoma nji shkelum ???

Marco
10-11-06, 03:48
3 Biondine tentojn ta kalojn nji lum ku ato nuk din te notojn
Biondia e pare hyn ne uj edhe mytet
Biondina e dyt i ngjyros floket pa me nji ven te zeza ne shej si te mante zi per biondinen qy u myt dhe i dul not lumit , ndersa
Biondina e tret i ngjyrosi floket e zeza dhe hyp ne ur edhe kaloj uren..

Albanian eX|PerT
10-11-06, 14:48
ish kash qka ish kan...:confused: ku be qysh ke se e harrova...

m'fali se e harrova... tung se ika:tongue:

ps|vic palidhje:biggrin: :tongue:

Nga shoku juaj:
Albanian eX|PerT

selvija
11-11-06, 16:38
Nje fshatar kishte nxan nje femer qytetare dhe po dalin me pi nga nje pije, edhe po ulen me pi kur per momentin po ndalet rryma dhe ajo vajza po i thot te dashurit te vet shfrytzoje rastin kur te dhezet gjeneratori,
e pyt vajza pse se shfrytzove rastin, djali thot jo e shfrytzova ta pina pijen hahahah :biggrin:

Guri i madh
12-11-06, 03:26
Burrat e sodit
Kishin shkue ne gjami me u fal te gjuman burrat edhe ju thot hogja
kush i tutet grues me dal jashte, krejt burrat dalen prej gjamis veq njeri met ulun,hogja i thot po ti a nuk i tutesh grues tani hiq qe nuk dole jashte, tha leje qe i tutna por kur ma permende gruen dy kambet mu kan keput.... hiii:biggrin:
haaaa paska kan pusan burr haaaaa

Albanian eX|PerT
12-11-06, 05:13
Nje fshatar kishte nxan nje femer qytetare dhe po dalin me pi nga nje pije, edhe po ulen me pi kur per momentin po ndalet rryma dhe ajo vajza po i thot te dashurit te vet shfrytzoje rastin kur te dhezet gjeneratori,
e pyt vajza pse se shfrytzove rastin, djali thot jo e shfrytzova ta pina pijen hahahah :biggrin:
hahahahahahahahahahahaha po ky krejt i shkult paska qene... hehehehehe krejt undeground njeri ahahaah:tongue: :tongue:

Shoku juaj, qe po qesh:
Albanian eX|PerT

udhetari_be
12-11-06, 05:36
Ku shkon terri kur ndezet dtira ??????
ne at dhomen tjeter ku ke harru me dhez driten!
trullajka!

udhetari_be
12-11-06, 05:42
Kėrkon gruaja tė shkoj nė deti por pasi burri nuk ka pushim i thotė tė marrė femijėt e tė shkoj vet.
Atė natė bajnė seks dhe pa prit hyn djali nė dhomėn e tyre e i quditur e pyet babin se ēka ėshtė kah i ban mamit? O bir i thot babi, jam ka ta fry mamin qė kur tė hyj nė deti mos me u fundos.
Kur kthehen prej deti babi e pyet djalin a mos tu ka fundos mami nė deti dhe djali i pėrgjigjet. O bab o kon tuj u fundos nė deti por e kan fry dy veta e njanit ju kish pas prish pumpa dhe e fryke me gojė. :tongue:
po tybe, e kom pa sivvet n deti nji grue t fryt !
Krejt si ti ish kon!

udhetari_be
12-11-06, 05:48
Kan qen do shqiptar ne airoplan dhe ata bojshin shum zhurem e vozitsi i airoplanit nuk dike qka me ba mi urtu: menoj e menoj dhe e pa nje top te futbollit dhe ju tha a po dilni pak me lu futboll mos rrini veq qitu ata te gjith kan than oooooooo: Dhe tani aj vozitsi e ka marr topin edhe e ka gju jasht e te gjith kan nga me lu me top por veq nje shqiptar ka nejt te dera :dhe e pyti vozitsi ? e t iqka po bon Ktu : ai i tha po une jom PORTJER e po mbroj.
edhe ,,VOZITSI" shqiptar koka kon...
...se se ka marr henez ,,dozvollen"(lejen)per PILOT.

udhetari_be
12-11-06, 06:28
(ne dijalekt t LLapit)Nja tre pleq 70,80 edhe 90 vjeqar kah ana e Pejes ishin ungj ne nji drras e bojshin llaf per hallet e zavallet:
70 vjeqari po ju thot ktyne: Gjumi me del ne 7 sahati t sabahit veq me bo shurren po zgat nja 10 minuta...
80 vjeqari tha:Mue m del gjumi n 8.E, jo qe e kam problemin me bo shurren! por, eshe kaken! Po zgaat shum edhe po i vjen era keq!....

...kta dy pleqt po e kqyrin ket 90 vjeqarin se qka kish me thon;!?
90 vjeqarit po i dridhet b(z)uza...Une at prolem se kom hiq!;shurren e boj ne 7 sahati t sabahit,...edhe qkulavna kah n 8...
Kta dy po e kqyrin me qudi kit plakun dhe po e vesin(pyetin)????
-E, qfar problemi kie ti pra???
Po, gjumi po m del von; ne 9 sahati!

selvija
12-11-06, 18:03
Ishakn nje burr i martun dhe tan diten ne punojke edhe vjen ne mbremje ne shpi edhe e thirr gruen
oj grue qka ka per darke, gruja o burr valla P*** me huder e me kep....:biggrin:

Zana_ch
12-11-06, 20:34
shume vite me pare gruaja
nuk kishte te drejte
burrit ti therriste me emer. Por
perdorte epitete., Aandigjon, ej
erdh ky nga puna , nje dite erdhi
burri nga puna
dhe filloj te
rruhej por ju kishte thy pasqyra
. I thote te shoqes shko
teek Avniu, komshija dhe
thuaj te vin e te me rruaje.
E shoqja
del e i ben ze o avni
a perton me ardh me me rrujt kete
e kish fjalen per burrin .

Drinni
14-11-06, 17:01
Kėrkon gruaja tė shkoj nė deti por pasi burri nuk ka pushim i thotė tė marrė femijėt e tė shkoj vet.
Atė natė bajnė seks dhe pa prit hyn djali nė dhomėn e tyre e i quditur e pyet babin se ēka ėshtė kah i ban mamit? O bir i thot babi, jam ka ta fry mamin qė kur tė hyj nė deti mos me u fundos.
Kur kthehen prej deti babi e pyet djalin a mos tu ka fundos mami nė deti dhe djali i pėrgjigjet. O bab o kon tuj u fundos nė deti por e kan fry dy veta e njanit ju kish pas prish pumpa dhe e fryke me gojė. :tongue:

Ishte ulur njėri nė njė kafene dhe pinte kafen e mėngjesit, pinte kafen dhe her pas here qeshej.
Papritmas i shpertheu njė e qeshur e madhe sa nuk mundi tė pėrmbahej mė!
Kamarieri qe njihte myshterin e pėrditshėm, ju ofrua e kapi pėr krahėsh dhe e pyet.
Pa ndalu mo ndalu, ēke qė qesh kaq mė tė madhe...???
Eh..., i'a kthen ky, mu kujtua vici qė dėgjova para njė muaj , ama tash e kuptova domethėnjen!

Marco
15-11-06, 14:52
Ishakn nje burr i martun dhe tan diten ne punojke edhe vjen ne mbremje ne shpi edhe e thirr gruen
oj grue qka ka per darke, gruja o burr valla P*** me huder e me kep....:biggrin:


Selvija kuuu ku a qisi Pite me Huder e me Kep qitni ju ne Suomi aaaa
Kaaa qa ish shku qitasht veq jo me huder po me Axe edhe PAINEPAKKAUS, se ma fresket hahaahaaa:wink:

selvija
15-11-06, 20:11
Selvija kuuu ku a qisi Pite me Huder e me Kep qitni ju ne Suomi aaaa
Kaaa qa ish shku qitasht veq jo me huder po me Axe edhe PAINEPAKKAUS, se ma fresket hahaahaaa:wink:Marco une veq qesi me huder kep di me qit ska tjetr recept, po veq mundesh edhe me KURRPICA ose KALLJA. heee qe don provoje qite pastaj cilin po ta kanda ma mir hee:biggrin:

Fshatari
22-11-06, 09:35
Isha tue e vizitue shpinė time e rastėsisht e pash kźtė lajm qė m'bani me kesh nė gaz :

Presidenti kinez- vizitė 4 ditore nė Kinė

Presidenti i Kinės Hu Xhintao, po qėndron pėr vizitė katėr ditore nė Indi, ku ėshtė takuar me kryeministrin indian, Manmohan Sing. Kjo ėshtė vizita e parė e njė presidenti kinez nė Indi, nė 10 vitet e fundit.
RTK,
22/11/2006
09:19:17


Zbulova se jam vazhdimisht nė vizitė kudo qė ndodhem!

Agolli
25-11-06, 22:53
Logjika

Nė klasė mėsuesja pyet nxėnėsit:
- Nė njė pemė janė 5 zogj. Njė gjahtar qėllon me ēifte dhe vret 3 zogj.
- Sa zogj mbeten nė pemė?
- 2 zogj mėsuese, pėrgjigjet njė nxėnės.
- Bravo e gjete!- thotė mėsuesja.
Njė nxėnės tjetėr ngrihet dhe e kundėrshton;
- Nė pemė nuk mbeti asnjė zog, mėsuese, se u tremben nga zhurma.
Mėsuesja e vėnė nė pozitė, mendohet pak dhe i thotė: bravo, mė pėlqen logjika qė pėrdor.
Po ky nxėnės thotė:
- Ta them edhe unė njė problem mėsuese?
- Janė 3 femra duke ngrėnė akullore, e para e lėpin me majėn e gjuhės e dyta me gjithė gjuhen dhe e treta e fut akulloren nė gojė, cila nga kėto femra ėshtė e martuar?
- Ajo qė e fut gjithė akulloren nė gojė, thotė mėsuesja.
- Jo mėsuese, ajo qė ka unazė nė gisht, por gjithsesi mė pėlqen logjika qė ndjek.

hadi
26-11-06, 21:24
Ka qene nje tog ushtaresh.oficeri i urdheron te rreshtohen ata me shkolle me nje ane
kurse ata pa shkolle me nje ane.
keta te arsimuarit krye lart qe po i dallojne .
Oficeri jep detyrat:
:biggrin: ju me shkolle duhet Ti pastroni wc -T :confused:
kurse ju pa shkolle te mesoheni se si pastrohen wc.:wink:

leonn
28-11-06, 18:07
Jane kane dy arkitekta te pasur,njani shqiptar e tjetri italian.edhe e pyesin njani tjetrin se qysh i kane ba gjithe ate pasuni..shqiptari shkon mas pari te italiani edhe e viziton edhe i sheh villat e tija,ferrari,hotele...edhe e pyet qysh e ke ba gjithe at pasuni?italiani i thote ,a pe sheh qat ure qatje?shqiptari i thote po.italiani vazhdon,ura ashte e gjate 100metra,e u kon dashte me kane e gjane 15metra e ashte veq 10.pra i kom hanger 5metra ure edhe e kom ba ket pasuni...shkon italiani te shqiptari edhe ja sheh pasurine ati,bmw,hotele restorane..edhe e pyet,po ti?shqiptari i thote,a pe sheh qat ure qatje?italiani i thote,jo valla spo shoh kurgje..edhe shqiptari thote,atje u dashte mu marue ni ure,por seshte hiq........

selvija
28-11-06, 18:57
I thot burri gruas se tij.

Do te provojm nje stil te ri, ndersa une jam duke i dhene makines ti do te ulesh poshte.
jo ja kthej gruja, sepse humb kontrollin ti dhe po na perplase. Pas shum debatesh gruja pranoj.
Ata ishin duke zbritus nje dixheze te larte dhe burri ne momentin final leshin duart nga timani dhe ja kap veshin gruas se tije.

Makina humbi kontrollin dhe si perfundim perplaset ne nje peme dhe gruja fluturon nga gjami.

Ai e sheh se ne dore kishe mbetur vetem veshi i saj.
Del me shpejtsi jashte dhe pyte nje bari qe ishte duke rujtur delet ne lendine.
Mos te zuni syte nje vajze duke fluturuar pa, nje vesh.

Me vesh pa vesh nuk vura re pergjigjet, ai-- gjoja po se qfare kishte ne gje te gjate ne goje....:biggrin:

ARI_03
28-11-06, 20:54
Nje shtepiake bisedon me nje mikeshen e saj, shqetesimet e veta: -E di, me tim shoq nuk eshte se shkoj keq, por ai nuk e ka mendjen tek une, madje as me sheh me. Imagjino pak, kur kthehet ne shtepi, ne mbremje, gjithcka qe me thote eshte: “Grua! Cfare kemi sonte per te ngrene?”
Mikesha: - Degjo, burrat jane te gjithe nga pak njesoj, feminor dhe te paparashikueshem. Edhe une kam patur problemin tend, por munda ta zgjidhja ne nje menyre te thjeshte.
Shtepiakja: -Vertete? Por si munde? Ma thuaj te lutem, se duhet ta provoj dhe une!
Mikesha:- Shiko….bli nje komplet te zi, pak “agresiv” dhe mbi te gjitha nje maske te zeze! Hape deren e veshur keshtu dhe………..efekti i sigurte!
Shtepiakja: Mos moj! Mjafton kaq pak! O, do e provoj….e c’me kushton.
Pas nje jave takohen perseri.
Mikesha: He si te shkoi?
Shtepiakja: Deshiron ta dish vertete? Ehhh, u kthye…. I hapa deren dhe ai: “ Zorro……. c’do hame sonte?”

Marco
29-11-06, 01:12
I thot burri gruas se tij.

Do te provojm nje stil te ri, ndersa une jam duke i dhene makines ti do te ulesh poshte.
jo ja kthej gruja, sepse humb kontrollin ti dhe po na perplase. Pas shum debatesh gruja pranoj.
Ata ishin duke zbritus nje dixheze te larte dhe burri ne momentin final leshin duart nga timani dhe ja kap veshin gruas se tije.

Makina humbi kontrollin dhe si perfundim perplaset ne nje peme dhe gruja fluturon nga gjami.

Ai e sheh se ne dore kishe mbetur vetem veshi i saj.
Del me shpejtsi jashte dhe pyte nje bari qe ishte duke rujtur delet ne lendine.
Mos te zuni syte nje vajze duke fluturuar pa, nje vesh.

Me vesh pa vesh nuk vura re pergjigjet, ai-- gjoja po se qfare kishte ne gje te gjate ne goje....:biggrin:

Hahah Selvija kogja po ma qon mallin si me kon en shkoll 28 Nėntori po jo jo nuk je ..
Kishte qen nji bari edhe nuk donte te martohet , pas nji kohe babai i tij e matron po ja jep nji telefon edhe i thot te tregoj une se qka duhet me bo ti .
Pasi qe hyri djaloshi dhėnderr e kontakton babai i tij edhe i thot :merre nuse edhe qo ne banjo dhe duhet ta lepish aty ku e ban Sh...(urinen), Djaloshi po ja nis po e ilpin edhe po po kalon nji koh e gjat pa ju lajmru babai i tij ..
Djaloshi kap telefonin dhe i lajmron babes se vet ,:eek: :eek: O bab a mi ilpi edhe pllakat aa (apo vetem filgjanin e WC_sė)..:confused:

Drinni
02-12-06, 21:23
Shkon njani me ble lodra pėr vajzen e tijė, nė dyqanin ku shiteshin lodrat, shitsja ja pret.
Shiqoni kemi shum nga modelet e barbit:

* "Barbie nė shkoll "pėr EUR 27,95,
* "Barbie nė Kamping " pėr EUR 27,95,
* "Barbie nė Party" pėr EUR 27,95,
* "Barbie martohet" pėr EUR 27,95,
* "Barbie nė Shopping" pėr EUR 27,95,
* "Barbie nė plazh" pėr EUR 27,95
* dhe'Barbie ėshtė ndarė' pėr EUR 527,95".

Njeriu mbeti i shtangur: "Ju lutem, Si qe modeli i fundit?"

Shitsja: 'Barbie ėshtė ndarė' pėr EUR 527,95".

Aiiii, Njeriu: "Hm, E pse kushton ky modeli i fundit plot 500 euro mė shum?!"

Shitsja: Pa shiqoni, te 'Barbie ėshtė ndarė' keni edhe shumė pjesė tė tjera!
Pėrshembull: Shtėpia e barbit, kerri i barbit, Motorri i barbit,Anija e barbit,dhe tre kalkulator llogaritės tė gjirollogarive bankare tė barbit ...!!!:wink:

ARI_03
10-12-06, 17:53
Pasi kishin bere dashuri, tashme po benin muhabet me njeri tjetrin.
Ne bisede e siper, doktori i thote doktoreshes:
Doktori :- ve bast qe ti je gjinekolloge?
Doktoresha :- ua, nga e gjete?
Doktori :- e pashe gjate punes, se punoje shume mire me duarte.
Doktoresha :- veme bast, qe ti je mjek tek narkoza?
Doktori :- po ti, si e gjete?
Doktoresha :- sepse kur punoje, nuk e ndjeva fare !!!...:biggrin:

selvija
15-12-06, 16:17
Nje plak i thot nje djaloshi ne autobus: leshoma karriken djal i mir se jam lodhe dhe po me dhambin kembet. Djali ja kthen: Po ti kur ke qen i ri, a ja ke leshuar vendin me te vjetrve? Po i thot plaku. Eeeee thot djali, per qata po te dhambin edhe kembet, e une nuk mashtrohem me ta leshuar ty vendin se kur plakna me dhamin edhe mua kembet....:wink:

prishtinasi
26-12-06, 00:30
Pse gjeli kur ban seks me pulen e shikon diellin?

E shikon a ka kohe edhe per ty!

ARI_03
28-12-06, 18:10
Nje grua shkon tek doktori i familjes, me sy te nxire, dhe trupin vija-vija.
Para doktorit, gruaja pohon qe keto ishin pasoje e goditjeve me shpulldhe rrip nga i shoqi.
- Une e mendojse eshte me pushime jashte shteti tat shoq -,:thote doktori.
- Edhe une ashtu mendoj-, pergjigjet gruaja,,,,,,,http://www.webalbania.com/images/smiles/sc-kleenex.gif

TONINO
31-12-06, 18:09
2 gra ishin duke u rrehur, vjen Nastradini, dhe dishet cullak, dhe po e pysin ! Hej sha je ka bon kshtu ? Nastraditi thot po pres cila po rrzohet...

ARI_03
01-01-07, 04:15
Nuk eshte kurre vone!
Nje zonje e vjeter 75-vjecare e vetmuar vendos nje dite se kish ardhur koha te martohej. Dhe nxjerr nje njoftim ne nje gazte lokale: “Kerkoj burre. Duhet te jete pak a shume ne moshen time, nuk duhet te me rrahe, nuk duhet te me vije nga prapa,dhe duhet te kete akoma nje prezantim te mire ne shtrat. Te gjithe pretendentet do te provohen personalisht!”
Diten e dyte te njoftimit, zonja e vjeter degjoi te bjere zilja. E ekzaltuar nga kurioziteti per ta hapur deren, i shfaqet nje zoteri i ulur ne nje karrike me rrota. Burri ishte pa kembe e pa duar.
Ajo e pa me sarkazem dhe e pyeti:
“Nuk mendon se une do te te marr ne konsiderate, vertet?! Shikohu nuk ke kembe!
Burri i vjeter iu pergjigj: “Domethene nuk kam mundesi te te vij pas!”
“Por nuk ke as krahe!”
“Domethene nuk mund te te rrah!”
Zonja e vjeter ngriti syte nga qielli dhe e fiksoi ne sy me nje shikim te thelle:
“Po ne shtrat si je?”
Dhe zoteria: “I rashe ziles apo jo?”

selvija
11-02-07, 14:07
-Edashur dua te martohem me ty''-epropozon djali vajzen.
-Mire i dashur por ketu eshte nje probleme.Veshtrire se do te pranoje babai im!!
-Pse?-pyte aii
-Ngase ai eshte shahiste..-pergjigjet ajo.
-Ani qka ka lidhje kjo ne martesen tone?-pyte djali i habitur.
-Po ai kurr nuk jap mbretreshen per kali..-ia ktheu vajza..

Tomori
11-02-07, 14:18
Ka qen nje gjakovar dhe ka shkuar ne pazar ne prizren,dhe ka shiku te blej speca...
Ecen,ecen dhe ndalet te nje bur i thot zoteri sa kushtojn kto speca kg,ai ja kthen i thot shih me ta shti nje spec ksi lloj ne both a e din se deri ne gjakov te con!?
Gjakovari ia kthen,mmm paj mi jep nja dy se me duhet te shkoj deri ne Peje hohohohohohoh!

selvija
11-02-07, 15:25
Ka qen nje gjakovar dhe ka shkuar ne pazar ne prizren,dhe ka shiku te blej speca...
Ecen,ecen dhe ndalet te nje bur i thot zoteri sa kushtojn kto speca kg,ai ja kthen i thot shih me ta shti nje spec ksi lloj ne both a e din se deri ne gjakov te con!?
Gjakovari ia kthen,mmm paj mi jep nja dy se me duhet te shkoj deri ne Peje hohohohohohoh!Tomori ty nje dy qesi ti kisha dhan gojes edhe shko ne gjakov pastaj hee:tongue:
http://www.fiery-foods.com/images/paprika.jpg

Tomori
11-02-07, 16:56
Tomori ty nje dy qesi ti kisha dhan gojes edhe shko ne gjakov pastaj hee:tongue:
http://www.fiery-foods.com/images/paprika.jpg

flm zemrushe

turisti
12-02-07, 00:20
Ka qen nje gjakovar dhe ka shkuar ne pazar ne prizren,dhe ka shiku te blej speca...
Ecen,ecen dhe ndalet te nje bur i thot zoteri sa kushtojn kto speca kg,ai ja kthen i thot shih me ta shti nje spec ksi lloj ne both a e din se deri ne gjakov te con!?
Gjakovari ia kthen,mmm paj mi jep nja dy se me duhet te shkoj deri ne Peje hohohohohohoh!

A thua sa mundet me kalue km me 1 kg ??,hahahahahahaahahahahahahahaahahahahahaahahahaha hahahaahahahahahaahahahahahaahaha.

turisti
12-02-07, 00:21
Tomori ty nje dy qesi ti kisha dhan gojes edhe shko ne gjakov pastaj hee:tongue:
http://www.fiery-foods.com/images/paprika.jpg

Oj SELVIJE,pse i dhe TE KUQE ????? Ndoshta ka qene fjala per t'jeshile ?????? :biggrin: :biggrin:

Tomori
12-02-07, 10:51
Oj SELVIJE,pse i dhe TE KUQE ????? Ndoshta ka qene fjala per t'jeshile ?????? :biggrin: :biggrin:
Turisti te lutem mos ja prishe goces se te kuqe e ka merak,,,hahahahaa