PDA

View Full Version : Ska faj studenti po mbeti ne provim se viti ka vetem 365 dit


qika_pr
10-10-04, 19:54
Ska faj studenti po mbeti ne provim se viti ka vetem 365 ditė

Ja si e shpenzonje student nje vit akademik:

1)Tė diela – viti ka 52 tė diela,qė jane pushim. Kėshtu mbesin 313 ditė

2) pushimet e veres- jane50 ditė shumė tė nxehta dhe nuk mund tė mėsohet mbesin 263 ditė

3) 8 orė gjumė nė ditė ose122ditė .mbesin141 ditė

4) nga njė orė ne ditė pėr tė qajtur(bėn mirė pėr sheėndetin) bejne 15 dite mbesin 126 ditė

5) 2 orė nė ditė pėr ushqim dhe gjėra tė tjėra tė mira bėjnė 30ditė
mbeten 96 ditė.

6) 1 orė pėr biseda( njeriu ėshtė qenie shoqėrore ) bėjnė 15 ditė dhe mbesin 81 ditė.

7) ditėt e provimit gjat vitit jane tė paktėn 35 mbeten 46 ditė.

8) pushimet semestrale dhe festat qė jane pushim 40 ditė mbeten 6 ditė .

9) 3 ditė ne vitė pėr semundje mbeten 3 ditė

10) kinemaja dhe argetimi tjeter tė paktėn 2ditė (argetimi ėshtė I domosdosshėm) mbetet njė ditė

11) ajo ditė ėshtė ditėlindja e studentit.

P.S
Mos na kritikoni neve pastaj sepse fajin e ka viti qė nuk ka ditė tė mjaftueshme pėr studentin…)

suzi
10-10-04, 21:27
:lol: haha bravo qika_pr qfare llogarije ncncn , shume interesant mu duk kjo , mere me mend veq pak mu ndal me llogarit gjdo dite sa koha na ik pa punu ose tu ndjet ne kompjuter kur e kalkulojme ne vite sa ore na kan shku bosh tmerrohemi :roll: , 120 dite pune , 122 pushim, 123 dite kot...

turisti
11-10-04, 12:40
Te pershendes - qika_pr - .
Absolutikisht ke te drejta,por mos haro se ka edhe - STUDENTA NĖ SHTIGJET TĖ GJATA .

Me respekt - TURISTI. :P :wink:

qika_pr
12-10-04, 21:15
Pershendetje
nuk e kam shkrur une kete
nje shok i imi ma ka dergu ne mail dhe une e kam pyetur a mund ta postoj
e verteta dhemb por ne shumicen e kohes kur jemi student na humb koha dhe nuk e dim se si
flm prej te gjitheve per pershendetje

turisti
12-10-04, 22:06
Falenderit,- qika_pr - :wink: