PDA

View Full Version : Parfumet


Krokodilli
12-10-04, 08:21
Parfumi qe e preferoni?????

cilin parfun e perdorni me se shumti??


http://danitron.com/fragrances/Joop-Homme-M42.jpg

mr_beni
12-10-04, 10:43
Une deri me tani i kam bere tri ndrrime te parfumevei kam perdorur: Intesa, Joop, Hugo Boss

Naki
12-10-04, 10:58
Adhuroje shume eren e Parfymit :arrow: Fahrenheit

Gentiana
12-10-04, 11:18
http://images.google.ch/images?q=tbn:X2OKKUJhnTAJ:www.flowerservice.nl/media/Parfumbossdeepred.jpg http://images.google.ch/images?q=tbn:w3m9b_xcxlsJ:http://www.perfumes.com/items_images/p_7328_s.jpg
Ka shum e shum parfuma qe me pelqejn, po keta jan favorit e mij! :wink:

Nita_ch
12-10-04, 11:24
Pershendetje Krokodill. Parfymat qe me pelqejn mas shumti jan Amore Amore dhe Coco Mademoiselle "Chanel" edhe parfymi joop per djem me pelqen shum.

ShEjToNkA
12-10-04, 11:26
Musk dhe Indian Summer.
Kėta dy parfuma janė tė preferuarit e mi si dhe janė tė pazevendsueshum pėr mua.

lazdrani
12-10-04, 12:13
Armani,Hugo Boss,Celvin Klein,Roma....Dhe shume te tjere

Krokodilli
12-10-04, 12:19
Armani,Hugo Boss,Celvin Klein,Roma....Dhe shume te tjere

lazdrani ty po te pelqejkan te gjith parfimat,,,,, hehehe te pershendes :wink:

aferdita
12-10-04, 17:42
Mua me pelqejn me se shumti "Hugo Boss" dhe "Jaun Paul Gartlier",jane edhe shume tjere por nuk po du me i permend :wink:

livoreka bicio
12-10-04, 20:04
MUA ME PELQEN,, HUGO BOSS,, DHE,, DOLCEA & GABBANA,, :wink:

turisti
12-10-04, 21:28
Parfumat i dua shume,por....


I perdoru shume,prej te mireve:

- BRUT 33,

- ATACHE,

- OPIUM.

- LA MALE ( Jean Paul Gaultier ),

- FAHRENHEIT,

- ROMANTICUS ( Imotion ), etj....

Prej te thjeshtve qe ma kenaqin shpirti,jane :

- Intensa - uni sex -,

- Miss Fenjal,

- Armando dh sidomos perpara

- DOMINO - i Shkupit.


Kohen e fundit i perdori parfumat e grave ,sepse ashtu me lehte e perballoj krizen kur nuk eshte gjinia femrore pran meje,hahahahaha ( se - ALURE - ). :P :P :P :wink:

dr1ta
12-10-04, 23:43
Parfymat i kam si hoby :)

Naten perdori:
Sicily
Lolita lempicka
she/elle nga armani
dalimania etjj etj

Kuse diten:
Marc c` polo midsummer
Miracle
tresor
Glow :) :)

uliksi31
13-10-04, 02:21
Une kam menduar se perfume eshte per femra, ndersa mashkujt perdorin cologne :!: :shock:

turisti
13-10-04, 08:48
Une kam menduar se perfume eshte per femra, ndersa mashkujt perdorin cologne :!: :shock:


Hahahahahaha, Uliks 31, perdore metoden time dhe kurre nuk do te jesh i vetmuar.... :wink:

Krokodilli
13-10-04, 09:09
Parfymat i kam si hoby :)

Naten perdori:
Sicily
Lolita lempicka
she/elle nga armani
dalimania etjj etj

Kuse diten:
Marc c` polo midsummer
Miracle
tresor
Glow :) :)

woooooow dr1ta classy girl,,,,,, nice nice

mickoja
13-10-04, 11:08
Per ne punč e perdori parfumin=Puma for women asht nje parfum me erč te leht..dhe per shetitje Calvin Klein apo Dior

Artan_9
13-10-04, 12:38
te gjith profumat i preferopj :wink:

Gentiani
13-10-04, 19:14
http://www.rubion.de/ppix/404.jpg :wink: :lol: :lol:

taksirat i Krokodilit :lol: :lol:

Krokodilli
13-10-04, 19:17
Gentiani ti pafrumin e Krokodillit pe perdorshe a?,, mire shum
te pershendes :wink:

Gentiani
13-10-04, 19:47
Aha, tė ra zhetoni Krokodill a? :wink:

tani e kuptova pse Krokodili ėshtė i mbrojtur me ligj :wink: :lol: :lol:

anna
14-10-04, 13:09
ah shume preferoj channel nr5 :wink:

qika_pr
14-10-04, 17:10
Chris-Dior 1947 ne kohen e fundit

Urata
19-10-04, 03:30
Ata qe i marr gratise, gjithemon te shtrenjet!

Maca
19-10-04, 11:50
Emporio Armani,Scluptur,Mexx,Gabriela Sabatini,Cindy Crafort,etj...
Kaniher ja vjedhi vllaut JooP sepse me pelqen era esht e embel,edhe pse parfum mashki...

Kaltrushi
20-10-04, 10:36
Parfumet ndrroj shpesh si p. sh. Naomi Campell, Sun, JooP, Bruno banani etj. por me se shumti SUN.

Krokodilli
21-10-04, 04:58
gjithmon me ka Pelqy JOOP por para 2 dite e kam ble nje
Calvin Klein - Escape Max,,,,, shum shum eren e mire
ciaoooo

turisti
14-01-05, 01:11
- La male,

- Opium,

- Romanticus,

-Fenjal,

-Al Capone,

- Amando,

- Kokos,

- Sex-Uni-Sex,

- Malizia Uomo,

- Brut 33,

- LACOSTE.......

turisti
20-01-05, 22:50
Me ka marr malli per DOMINO te Shkupit ( ALKALOIDIT). :wink:

dr1ta
20-01-05, 22:59
Me ka marr malli per DOMINO te Shkupit ( ALKALOIDIT). :wink:




aaaa kjo me kujtohet :)




Edhe at atashe kush e prodhon?

turisti
20-01-05, 23:44
Me ka marr malli per DOMINO te Shkupit ( ALKALOIDIT). :wink:




aaaa kjo me kujtohet :)




Edhe at atashe kush e prodhon?

Moj dr1ta,qe me ka marr malli edhe per atashe,mire e ke,por nuk eshte pune me gjejt.Perpara e ka prodhuar,me duket ZLATOROGU- MALIBOR 9 SLLOVENIA),por nuk jam i sigurt.

Te pershendes sinqerisht,

TURISTI.

dr1ta
21-01-05, 00:27
Me ka marr malli per DOMINO te Shkupit ( ALKALOIDIT). :wink:




aaaa kjo me kujtohet :)




Edhe at atashe kush e prodhon?

Moj dr1ta,qe me ka marr malli edhe per atashe,mire e ke,por nuk eshte pune me gjejt.Perpara e ka prodhuar,me duket ZLATOROGU- MALIBOR 9 SLLOVENIA),por nuk jam i sigurt.

Te pershendes sinqerisht,

TURISTI.



Flm TE pershendes edhe un ty :) :wink:

turisti
21-01-05, 00:29
Me ka marr malli per DOMINO te Shkupit ( ALKALOIDIT). :wink:




aaaa kjo me kujtohet :)




Edhe at atashe kush e prodhon?

Moj dr1ta,qe me ka marr malli edhe per atashe,mire e ke,por nuk eshte pune me gjejt.Perpara e ka prodhuar,me duket ZLATOROGU- MALIBOR 9 SLLOVENIA),por nuk jam i sigurt.

Te pershendes sinqerisht,

TURISTI.



Flm TE pershendes edhe un ty :) :wink:

Faleminderit e nderuara.


Me respekt si gjithmone,

TURISTI.

IceGirl
21-01-05, 00:32
CHANEL No5

aferdita
21-01-05, 09:42
tani per tani me pelqen parfymi Chanel -coco madmoiselle

sarasara
22-01-05, 12:40
mu ma se shumti me pelqen POISON edhe qe 8 vjet qet parfim e perdori

dr1ta
22-01-05, 13:11
http://a1377.g.akamai.net/7/1377/5720/20031003001828/www.sephora.com/assets/dyn/product/P1036/P1036_hero.jpg

altini-uk
22-01-05, 17:51
blue jeans

Gentiana
22-01-05, 17:55
http://a1377.g.akamai.net/7/1377/5720/20031003001828/www.sephora.com/assets/dyn/product/P1036/P1036_hero.jpg

Dr1ta shum parfum i mire ky,apo jo.
Si dhurat per ditelindje, per momentin asnje nuk me pelqen sa me pelqen ky.

Dreni30
22-01-05, 19:11
http://a1377.g.akamai.net/7/1377/5720/20031003001828/www.sephora.com/assets/dyn/product/P1036/P1036_hero.jpg

Dr1ta shum parfum i mire ky,apo jo.
Si dhurat per ditelindje, per momentin asnje nuk me pelqen sa me pelqen ky.

Kur e ke ditlindjen Genta?

PAOLINA
22-01-05, 19:27
ESCADA

Kercovari
23-01-05, 09:29
Opium!

Honesty^uk.
23-01-05, 11:46
Hugo BOSS

Gentiana
23-01-05, 12:19
Kur e ke ditlindjen Genta?

E kam pas para disa diteve.

Mafiozi
23-01-05, 13:15
http://a1377.g.akamai.net/7/1377/5720/20031003001828/www.sephora.com/assets/dyn/product/P1036/P1036_hero.jpg

Dr1ta shum parfum i mire ky,apo jo.
Si dhurat per ditelindje, per momentin asnje nuk me pelqen sa me pelqen ky.


A te pelqej aaaa :lol: :lol: :lol:

Gentiana
23-01-05, 15:34
http://a1377.g.akamai.net/7/1377/5720/20031003001828/www.sephora.com/assets/dyn/product/P1036/P1036_hero.jpg

Dr1ta shum parfum i mire ky,apo jo.
Si dhurat per ditelindje, per momentin asnje nuk me pelqen sa me pelqen ky.


A te pelqej aaaa :lol: :lol: :lol:
http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c014.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c014.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c014.gif :wink:

Krokodilli
24-01-05, 10:58
http://www.rubion.de/ppix/404.jpg :wink: :lol: :lol:

taksirat i Krokodilit :lol: :lol:

dola per te ble diqka e pash nje Parfium Lacoste,,, veq qe e pash shejen e Krokodillit e bleva,, se normal perdori JOOP

dr1ta
24-01-05, 11:00
http://a1377.g.akamai.net/7/1377/5720/20031003001828/www.sephora.com/assets/dyn/product/P1036/P1036_hero.jpg

Dr1ta shum parfum i mire ky,apo jo.
Si dhurat per ditelindje, per momentin asnje nuk me pelqen sa me pelqen ky.


Po valla genta vertet eshte i mire , edhe neve zeshkaneve na ngjan shum :)


sexy :D

Murgesha
24-01-05, 11:29
http://a1377.g.akamai.net/7/1377/5720/20031003001828/www.sephora.com/assets/dyn/product/P1036/P1036_hero.jpg

Dr1ta shum parfum i mire ky,apo jo.
Si dhurat per ditelindje, per momentin asnje nuk me pelqen sa me pelqen ky.


Po valla genta vertet eshte i mire , edhe neve zeshkaneve na ngjan shum :)


sexy :D

Drita mos harro mė dėrgo njė tė tilė pėr ditėlindje. :lol: :lol:

dr1ta
24-01-05, 11:38
http://a1377.g.akamai.net/7/1377/5720/20031003001828/www.sephora.com/assets/dyn/product/P1036/P1036_hero.jpg

Dr1ta shum parfum i mire ky,apo jo.
Si dhurat per ditelindje, per momentin asnje nuk me pelqen sa me pelqen ky.


Po valla genta vertet eshte i mire , edhe neve zeshkaneve na ngjan shum :)


sexy :D

Drita mos harro mė dėrgo njė tė tilė pėr ditėlindje. :lol: :lol:


Po mej si jo :lol: Behemi vajzat Lolita :P :lol:

Murgesha
24-01-05, 11:45
Drita mos harro mė dėrgo njė tė tilė pėr ditėlindje. :lol: :lol:


Po mej si jo :lol: Behemi vajzat Lolita :P :lol:

Po de se ndėgjova qė ka njė aromė shumė tė mirė, gadi mistike. :lol:

dr1ta
24-01-05, 23:55
Drita mos harro mė dėrgo njė tė tilė pėr ditėlindje. :lol: :lol:


Po mej si jo :lol: Behemi vajzat Lolita :P :lol:

Po de se ndėgjova qė ka njė aromė shumė tė mirė, gadi mistike. :lol:


E kam verejt, humbem ndonjher kur e perdori ket parfum :P :lol:

Dilingjia
16-05-05, 12:35
JOB

halla e madhe
17-05-05, 14:36
GUCCI_rush 8)

Diana007
17-05-05, 14:41
Valla e kam ble 1.30 edhe ju kish shly emri se di si pat :oops: :cry: :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D

dr1ta
18-05-05, 13:41
GUCCI_rush 8)


Une e kam 2-shin te rushit :P :lol:

dr1ta
18-05-05, 13:41
GUCCI_rush 8)


Une e kam 2-shin te rushit :P :lol:

Domira
18-05-05, 14:01
Elizabeth Arden

Domira
18-05-05, 14:01
Elizabeth Arden

Dreni30
18-05-05, 14:08
ooo nuk perdori kurfare parfumi se vetem e teproj..............................

Dreni30
18-05-05, 14:08
ooo nuk perdori kurfare parfumi se vetem e teproj..............................

Dilingjia
18-05-05, 14:10
Valla e kam ble 1.30 edhe ju kish shly emri se di si pat :oops: :cry: :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D

garant ne ato shitoret gjitheqka per nje euro e tridhjete :wink:

m'doket e ka emrin turqisht: GJYLGJYL MIRIS

Dilingjia
18-05-05, 14:10
Valla e kam ble 1.30 edhe ju kish shly emri se di si pat :oops: :cry: :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D

garant ne ato shitoret gjitheqka per nje euro e tridhjete :wink:

m'doket e ka emrin turqisht: GJYLGJYL MIRIS

Diana007
18-05-05, 14:17
Valla e kam ble 1.30 edhe ju kish shly emri se di si pat :oops: :cry: :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D

garant ne ato shitoret gjitheqka per nje euro e tridhjete :wink:

m'doket e ka emrin turqisht: GJYLGJYL MIRIS

Po de bash qaty e kam bele :lol: :lol: :lol:

Valla nashi e ka emrin ashu nuk e di , kreysorja era po i vjen :D :D :D

Diana007
18-05-05, 14:17
Valla e kam ble 1.30 edhe ju kish shly emri se di si pat :oops: :cry: :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D

garant ne ato shitoret gjitheqka per nje euro e tridhjete :wink:

m'doket e ka emrin turqisht: GJYLGJYL MIRIS

Po de bash qaty e kam bele :lol: :lol: :lol:

Valla nashi e ka emrin ashu nuk e di , kreysorja era po i vjen :D :D :D

Gentiana
18-05-05, 20:20
http://images.amazon.com/images/P/B0001G7E3O.01-A2YSLBWA7JDECA._SCMZZZZZZZ_.jpg

Edhe ky parfum me pelqen shum.

Gentiana
18-05-05, 20:20
http://images.amazon.com/images/P/B0001G7E3O.01-A2YSLBWA7JDECA._SCMZZZZZZZ_.jpg

Edhe ky parfum me pelqen shum.

Psikologu
18-05-05, 21:02
Dolce&Cabana

Psikologu
18-05-05, 21:02
Dolce&Cabana

laliloli
18-05-05, 21:28
ATE NATYRAL TE NDERTUAR NGA LENGU I SHTOGUT DHE I VERRIT

laliloli
18-05-05, 21:28
ATE NATYRAL TE NDERTUAR NGA LENGU I SHTOGUT DHE I VERRIT

e_martumja
18-05-05, 21:32
Giorgio ARMANI per meshkujt

e_martumja
18-05-05, 21:32
Giorgio ARMANI per meshkujt

laliloli
18-05-05, 21:42
Giorgio ARMANI per meshkujt

MA KE BLE NJE AAAA?

laliloli
18-05-05, 21:42
Giorgio ARMANI per meshkujt

MA KE BLE NJE AAAA?

e_martumja
18-05-05, 21:45
Giorgio ARMANI per meshkujt

MA KE BLE NJE AAAA?



po mendon ti se kam pare une me qit posh ah :lol:

e_martumja
18-05-05, 21:45
Giorgio ARMANI per meshkujt

MA KE BLE NJE AAAA?



po mendon ti se kam pare une me qit posh ah :lol:

laliloli
18-05-05, 21:51
Giorgio ARMANI per meshkujt

MA KE BLE NJE AAAA?



po mendon ti se kam pare une me qit posh ah :lol:

JO MORI QFARE POSHT, AIIIII DO TE SHPAGUHET TREFISH

laliloli
18-05-05, 21:51
Giorgio ARMANI per meshkujt

MA KE BLE NJE AAAA?



po mendon ti se kam pare une me qit posh ah :lol:

JO MORI QFARE POSHT, AIIIII DO TE SHPAGUHET TREFISH

Dreni30
19-05-05, 17:00
Ani parfum ma nuk di cka eshte more ai se kurr nuk paskena nie valla.

Dreni30
19-05-05, 17:00
Ani parfum ma nuk di cka eshte more ai se kurr nuk paskena nie valla.

dr1ta
20-05-05, 19:58
ooo nuk perdori kurfare parfumi se vetem e teproj..............................



:wink: 8)

schütze
20-05-05, 20:20
Parfum :?: e qka asht ata bre :roll:

Dilingjia
21-05-05, 13:03
sot NATURE :lol:

Gentiana
10-10-05, 18:02
http://www.designerfragrances.co.uk/acatalog/lacoste_pour_femme_edp.jpg

Edhe ky bash po me pelqen kohev te fundit. Uhaaaaaaaaaaaa eren qe e kish.

Tomori
10-10-05, 18:15
REBEL :wink: :lol: :lol: :lol:

Sy_kaltra
10-10-05, 18:35
Aromat e mia t'preferuara
http://images.wehkamp.nl/images/artikelen/7/5/757285_ga.jpghttp://images.wehkamp.nl/images/artikelen/7/5/757468_ga.jpghttp://images.wehkamp.nl/images/artikelen/7/5/757227_ga.jpg

Domira
10-10-05, 19:10
Favoriti im prej parfumave eshte ky
http://www.uugiftstore.com/images/b_Arden5Ave.jpg

GURI SYLAJ
10-10-05, 19:52
Parfum qi marohet pej rrajes hithit..............po m'vjen keq qe s'uj ja qes surratin ktu!!!!!!

Domira
10-10-05, 19:54
Parfum qi marohet pej rrajes hithit..............po m'vjen keq qe s'uj ja qes surratin ktu!!!!!!
:shock: :shock: :shock:

Murgesha
10-10-05, 19:54
Parfum qi marohet pej rrajes hithit..............po m'vjen keq qe s'uj ja qes surratin ktu!!!!!!

Lėri more parfumat po hajde tek nusja, se asaj era borzilok i vjen pa parfum hiē. :twisted:

Sy_kaltra
10-10-05, 19:55
Gallzoj bre Murgesh se era Pus e knaq me ba me mar er thell ahahhahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :P :P :P :P

Kercovari
10-10-05, 19:59
I hudhres eshte me ere fanatstike,nje e ha gjithe mahalla hjekin ere. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Kercovari
10-10-05, 20:46
I lire po i mire se me ben mashkull egoist. :lol: :lol: :lol: :wink:

http://www.4c-parfum.de/product-images/chanel_egoiste_men_300x200.jpg

Luana
10-10-05, 21:31
http://www.dashuria.com/modules/Dating/photos/1952_tu.jpg

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Dreni30
10-10-05, 21:42
Jo une nuk po di cka jan keto fare lloj shishe qe po i qitni ne foto. Ncukkkkk.

turisti
10-10-05, 23:14
http://www.dashuria.com/modules/Dating/photos/1952_tu.jpg

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:P Hahahahahahahahaahahahahahahaahahahahaahahahahahaa hahahahaahahahaahahahahahaah.

Gjithmone ke dit se cka vlen,loqkumadesi CANADAS. :wink:

Krokodilli
11-10-05, 07:02
Ky eshte parfimi qe preferoj La Coste,,
prodhim i krokodilliit
MADE AND OWNED BY KROKODILLI COMPANY PTY LTD
http://www.rubion.de/ppix/404.jpg

LEDHATIMI
11-10-05, 09:40
Domestos :lol: :lol: :lol:

Diana007
11-10-05, 09:42
Domestos :lol: :lol: :lol:

:P

turisti
11-10-05, 12:18
HERITAGE,ESCADA ( magnetism). :wink:

Urata
11-10-05, 17:04
Cili t'bie n'lirim e blej...!!!

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aa...

Flaka_1
20-10-05, 00:04
********La Koste*******

turisti
20-10-05, 00:08
ALLURE ( homme)-CHANEL

Reana
20-10-05, 02:43
:lol: 8) teme interesante :lol: ...
Me pelqejne shume gjera nga ESCADA, perfshire edhe parfemet...

Escada Sexy Graffiti gjate dites
http://www.99perfume.com/image/ESCADA_SEXY_GRAFFITI_W.jpg
ne mbremje Escape per femra, nga Calvin Klein me nje arome shume sensuale http://www.fragrancenet.com/images/photos/ESCAPE_W.JPG



......si dhe nganjehere sipas disponimit Escada Island Kiss

http://images.andale.com/107/111/7691273/1077757641348_island_kiss.jpg
.............apo..............Escada Rocin'Rio :wink: http://www.fragrancex.com/images/products/sku/full/60414W.jpg

Reana
20-10-05, 02:46
ESCADA

:P :wink:

Reana
20-10-05, 02:49
Aromat e mia t'preferuara
http://images.wehkamp.nl/images/artikelen/7/5/757227_ga.jpg

Eternity nga Calvin Klein :wink: i pazevendesueshem!

Krokodilli
20-10-05, 06:35
********La Koste*******

hehe a vetem se e ka shenjen e KROKODILLIT ky parfim ,, per ate te pelqen a???? :lol:

dr1ta
20-10-05, 10:24
http://www.fragrancex.com/images/products/sku/full/60671W.jpg

Parfymi me i ri , a womans best friend , kjo aroma do te jep kishe : nje ndjenje sexy modern :roll: :) kurse mua kjo arome me gezon :)


Apsolut nje favorit esht kjo Escada sentiment

http://www.fragrancex.com/images/products/sku/full/338W.jpg

Shume arome e kendshme e lehte nuk e din se nga vjen :lol: shishja esht e formuar si zemer :)

Artisti
20-10-05, 11:35
Parfumi me i mire se i /e atij/asaj qe e doni ,pra aroma origjinale e trupit


ska parfum me te mire :lol: :lol: :lol:




Artisti

Krokodilli
20-10-05, 12:14
momentalisht kam 2 pafruma qe perdori,,
por parfuni Joop Jump eshte me i preferuari

http://www.fragranceonline.co.uk/images/_catalog/joop-jump.jpg


dhe Jean Paul,, edhe pse ka arom te leht

http://www.hobartacrylics.co.uk/Jean-Paul.jpg

Prishtinasja_
21-10-05, 18:05
CHANEL :D :D

jadore
28-12-05, 16:52
ALLURE ( homme)-CHANEL


hmmm --lux-lux-lux...........

jadore
28-12-05, 16:55
HERITAGE,ESCADA ( magnetism). :wink:

-- hmmm!!!!edhe keto jane gjera qe stolisin shijen dhe preferencat tona
lux-oze (nuk e kuptoi si ju mbeten akoma te mira materiale per qeshtje
humanitare!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

aferdita
30-12-05, 21:56
http://perso.wanadoo.fr/imagesdeparfums/Bulgari/TN_Bulgari_2003.JPG

Sy_Kalterta
03-01-06, 03:47
http://www.i-mariage.com/i-mariage/backstage-images/919-204.jpg

jadore
14-01-06, 16:57
per momentin!

--narciso rodriguez-- "for her"

Barbaroza
05-02-06, 18:45
http://www.aurafragrancesofparis.com/ProductImages/newwomen/Thumb_parfum1.gif

http://www.perfume4u.co.uk/acatalog/Women_Joop_Rococo.jpg

BlertaB
08-03-06, 20:18
Per momentin:
Amor dhe Calvin Klein:
(ETERNITY MOMENT, Si dhe Euphoria po ashtu nga Calvin Klein.)

jadore
25-03-06, 02:35
AnaYakke
....pure elle...

Guri i madh
27-03-06, 00:09
parfimat me emra nuk i di po une i preferoj lulat e ftonit dikur ma von edhe blini qel e krejt shpin e mbushi me deg te ftonit edhe te blinit

musl|m
01-04-06, 20:31
http://www.bekijkhetmaar.net/TGR/uploads/ArtPicBig_3433_Fer3041-200.jpg qesi :smile:

SpAnJoLLI
20-04-06, 10:23
Versace Blue Jeans.. & Emporio Armani

musl|m
06-07-06, 22:16
http://www.fallenhero.co.uk/fr_male/lacoste/lacoste_style_in_playm.jpg

E ndrrova, tash ky me pelqen me shum hehehehe :)

Nga anetaret verejta se njera prej tyre sy kalterta kishte zgjedhur dhe perdorke Amor Amor edhe un kam mendimin e njejt se ai parfum i femrave eshte me i mire per ta.

Prishtinasja_
08-07-06, 07:32
:biggrin: :biggrin:
"Chanel"

lule_2005
12-07-06, 14:45
Lule Trandafili. Hahahha

seriozja_19
12-07-06, 22:59
e perdori euphoria by calvin klein, exult, elizabeth arden dhe dkny.

beqari_
13-07-06, 00:08
qysh mu teket nje dite ere tjeter nje dite ere tjeter

lule_2005
13-07-06, 13:16
Qysh vlla po keni pare me ble kesi parfyme te shtrejta. Apo ju ne gurbet po keni pare.
Ne ketu marum pasi nje parfym i juaji nje rroge mujore tek ne.
E ne ja kemi kris veq me sapun misk po lahemi!!!
Tung

lenna
13-07-06, 14:04
hm.. parfemat e preferuar --> cindy crawford, hugo boss woman edhe lacoste (pink)

me respekt,lenna :wink:

seriozja_19
13-07-06, 23:12
...edhe GUCCI RUSH eshte bre teper parfum i mire...

GjIlAnAsI_cSi
14-07-06, 21:53
Me te thon te drejten nuk shikoj shum.. mbase blej aty 10..20 Euro nje dhe nuk i shikoj ato qe jan me shtrejt edhe firma gjera kto jam larg tyre..

Daja POLIC
23-07-06, 01:37
Une do te lira maksimal 2€ do pa firma ,

legenda
08-01-07, 10:17
edhe une i dalloj parfumat qe perdore per pune zyrtare,parfumat per mbremje,sheti ...etj.
preferoj:

COCO MADEMOISELLE
CHANEL nr.5

kurse per mashkuj:

HUGO BOSS

ARI_03
08-01-07, 12:27
Per vete preferoj...http://i10.ebayimg.com/07/i/000/82/11/560b_1.JPG kurse per dhurate me shpesh kam dhuruar....http://i4.ebayimg.com/07/i/000/82/be/aeed_2.JPG (http://cgi.ebay.de/BOSS-WOMEN-Eau-de-Parfuem-SPRAY-50-ml_W0QQitemZ260073260870QQihZ016QQcategoryZ95197QQ ssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem#ebayphotohosti ng)

Elina
12-04-07, 21:29
http://ec1.images-amazon.com/images/P/B000LOVEK0.01-A2OS9JZ2XKLQER._SCLZZZZZZZ_V46688660_AA250_.jpg
POISON , e adhuroje :smile:

Albanian eX|PerT
12-04-07, 21:35
Si cdohere, Job-in, e kam ne qef, porse e nderroj ngandonjehere kur te me thote XY-nja me e nderrue hahahahahahahahaaaaahahahaaaaaa,

Linka_pz
12-04-07, 21:47
.............Gucci .............

Prishtinasja_
12-04-07, 21:54
Kohen e fundit po me pelqen "Versus Versace" .....:smile:

http://di1.shopping.com/images/di/43/42/78/4c466247653047646447634e68695657493177-150x188-0-0.jpg

luckyman
18-04-07, 21:26
Si cdohere, Job-in, e kam ne qef, porse e nderroj ngandonjehere kur te me thote XY-nja me e nderrue hahahahahahahahaaaaahahahaaaaaa,ēfar parfimi koka ky more? JOB!!!!!!!!!:confused:

prishtinasi
18-04-07, 21:43
http://www.escentual.co.uk/isroot/Escentual/SiteImages/ProductImages/Chanel/Allure_Homme_Sport/edt.jpg

Amina
18-04-07, 22:15
Naomi Campbell
Jean Paul Gaultier
SUN

luckyman
19-04-07, 17:48
Jean Paul Gaultier
calvin Klein ESCAPE
acqua di GIO giorgio armani

Virti
20-04-07, 15:33
http://img171.imageshack.us/img171/6262/imageskz8.jpg (http://imageshack.us)

lonaaa
20-04-07, 15:48
http://www.sephora.fr/assets/dyn/product/P14216/P14216_lg.jpg

Trésor

rilinda
02-10-07, 18:10
Tė gjitha pyetjet mbi mėnyrėn si tė zgjedhėsh atė qė mban me vete gjithė ditėn dhe qė flet pėr ty: parfumin tėnd. Si ta zgjedhėsh, si ta kombinosh, si mund tė ndikojė mbi humorin tėnd? Njė guidė e plotė qė tė plotėson dėshirėn pėr tė qenė e pėlqyer.

http://www.revistajeta.com/foto/beauty/beauty_4.jpg

Si t’ia bėj pėr ta zgjedhur?
Ajo qė shtyn pėr tė pėlqyer njė aromė e pėr tė urryer njė tjetėr, duket si magji e vėrtetė. Nė tė vėrtetė, ēdo gjė ėshtė mė racionale sesa duket. Shkenca ėshtė e aftė ta shpjegojė nė detajet mė tė imta. “Eshtė njė udhėtim i komplikuar, qė nis nga hunda dhe mbėrrin drejt e nė zemėr”. Kėshtu e sqarojnė sociopsikologėt rrugėtimin e aromės, gjė qė tė bėn tė mendosh se nuk kemi tė bėjmė me njė nuhatje tė thjeshtė.
Ēdo gjė nis nė njė zonė tė vogėl tė hundės (epiteli olfativ) ku, sapo ndiejmė njė aromė, receptorė tė veēantė aktivizohen dhe dėrgojnė njė “sms” nė tru. Aty, miliona receptorė, pasi marrin mesazhin, vihen menjėherė nė lėvizje dhe transmetojnė lajmin nė njė zonė precize tė trurit (sistemi limbik), ku ndodhet “reparti i emocioneve”.
Kėshtu, pas njė serie reaksionesh kimike, koka nis njė proces shoqėrizimesh mendore (kujtime, gjendje shpirtėrore, por dhe ndjesi qė vijnė nga jashtė) dhe nė fund, brenda pak sekondave dhe nė mėnyrė tė pandėrgjegjshme e gjitha kjo drejton preferencat tona. Kėshtu lind dashuria jonė pėr parfumin: njė pėrzierje e kimisė me magjinė.


Sa i rėndėsishėm ėshtė konfeksioni?
Shumė. “Kur afrohesh pėr herė tė parė me njė parfum, nuk mjafton qė tė ketė njė aromė tė mirė. Parfumi ėshtė njė objekt i veēantė dhe duhet tė kėnaqė tė gjitha shqisat, pėrfshirė dhe tė parit”, thonė disa nga ata qė e kanė lidhur jetėn ngushtėsisht me botėn e aromave. Ja pėrse disa parfume, si “Hermčs” apo “Lalique” edhe pa e ndryshuar linjėn e tyre klasike, propozojnė ēdo vit njė flakon tė ri dhe tė ēmuar nė koleksionin e tyre.
Pak Sipas disa “hundėve” tė mėdha, pra krijuesve tė parfumeve, kur zgjidhet njė parfum nuk duhet tė gėnjehesh nga konfeksioni, por tė lėsh veten qė tė tėrhiqet vetėm nga aroma. Ky stil esencial ėshtė karakteristik i parfumeve, mjaft ekskluziv dhe gati artizanal tė mjeshtėrve si Serge Lutens dhe Annick Goutal ose tė firmave si “Etro”, “Floris” apo “Creed”, tė cilat edhe pse propozojnė esenca tė ndryshme si pėr femra dhe pėr meshkuj, nuk ndryshojnė kurrė flakonin.


Ka njė seks parfumi?
Jo! Shija pėr aromat uniseks lind qė nė fund tė viteve ’80, kur zonjat “chic” pėrdornin “Fahrenheit”, parfumin e famshėm pėr meshkuj tė Dior. E qė atėherė, me gjithė ulje- ngritjet, kjo prirje nuk ka perėnduar kurrė. Parfumet uniseks modernė, janė ama mė pak tė freskėt se ato tė njė kohe. “Tani kanė nota mė sensuale dhe tė nxehta, si ajo e vaniljes dhe e drurėve ekzotikė”,- shpjegojnė specialistėt.
Po! Sot parfumet femėrore janė shumė tė ndryshme nga ato tė meshkujve. “Kjo ndodh edhe sepse substancat e pėrdorura shpesh janė tė njėjtat”, sqarojnė specialistėt. Por ato qė bėjnė ndryshimin janė esenca tė tjera dytėsore qė i shtohen substancės bazė, qė ėshtė e njėjtė pėr tė dyja gjinitė, si frutat pėr femrat dhe drurėt pėr meshkujt. Dhe mbi tė gjitha proporcionet: mjafton njė kombinim minimal pėr tė ndryshuar gjithė linjėn. Parfumet “City Glam” tė Armanit janė dy: njė pėr femrėn dhe njė pėr mashkullin

Pėrse parfumi mund tė tė sjellė dhembje koke?
“Kur ndiejmė njė parfum, miliona receptorė tė qelizave tė aparatit tė nuhatjes transmetojnė impulset e tyre nė tru, i cili i interpreton dhe vendos se cilat aroma na pėlqejnė”,- shpjegojnė dermatologėt. “Por hapėsira ndėrmjet njė stimuli tė thjeshtė dhe dhembjes ėshtė shumė e ngushtė dhe mjafton pak pėr ta kapėrcyer. Kjo ndodh pėr shembull kur njė aromė ėshtė shumė e fortė, ose nėse nuhaten shumė parfume njėri pas tjetrit. Atėherė ndodh tė provokohen dhembje koke, deri tė vjella”. Nė tė kundėrt, nėse pėrdoren nė sasinė e duhur, disa esenca kanė aftėsinė tė largojnė migrenėn. Ndėr kėto, livanda, mentja dhe trėndafili.


Pėrse njė parfum qė dikur mė pėlqente, tani nuk mė pėlqen mė?
Modė!
“Parfumi ėshtė njė aksesor, njė element mė shumė pėr tė theksuar elegancėn”, shpjegojnė specialistėt. Eshtė normale ta ndryshosh parfumin jo vetėm ēdo vit, por dhe nga njė ditė nė tjetrėn, si njė veshje”.
Moshė!
Me kalimin e kohės ndjeshmėria ndaj aromave zbehet, sepse qelizat e nuhatjes rigjenerohen mė ngadalė. Nga 60 vjeē e lart nis tė pėlqehen parfume mė tė fortė nga ato qė pėlqeheshin nė moshė tė re.


Ē’ėshtė aromaterapia?
Aromaterapia ėshtė, si e tregon vetė fjala, njė kurė qė shfrytėzon vetitė e aromave, pėr tė dhuruar kėnaqėsi. Ēdo gjė rrotullohet rreth teorisė, sipas sė cilės, esencat duke mbėrritur nė tru aktivizojnė prodhimin e disa substancave (adrenalina, endorfina e tė tjera) tė afta pėr tė rregulluar ekuilibrin psikofizik. Mėnyra e pėrdorimit ėshtė shumė e ndryshme. Mund tė shpėrndahen esencat nė ajėr, ta pėrziesh me produktet kozmetike ose ta kėrkosh brenda parfumeve. Si t’i zgjedhėsh? “Ideale ėshtė tė kėshillohesh me njė ekspert”- thonė dermatologėt. “Por instikti shpesh ėshtė guida mė e mirė. Njė aromė qė instiktivisht tė pėlqen, do tė ketė patjetėr njė ndikim pozitiv nė tė ndierit mirė”.


Sa qėndron parfumi mbi lėkurė?
Njė parfum pėrbėhet prej shumė esencash tė ndryshme, por jo tė gjitha zgjasin njėlloj. Sipas kohės qė u duhet pėr tė avulluar, specialistėt i quajnė aroma koke, zemre dhe tė thella.
10 minuta
“Koka” ėshtė aroma qė ndihet sapo hapet njė flakon. Ėshtė ai qė na bėn ta duam ose jo parfumin, por qė nuk ėshtė aroma e “vėrtetė” e tij, sepse pėrmban esenca qė zgjasin pėr njė kohė tė shkurtėr, 10 deri nė 30 minuta dhe zhduket. Janė kryesisht esenca agrumesh, livande dhe menteje.
3 orė
“Zemra” ėshtė parfumi i vėrtetė, ai qė qėndron mbi lėkurė tre deri nė katėr orė. Kryesisht nė kėtė miks aromash shpėrthen fantazia e “hundėve”, sepse kanė nė dispozicion qindra esenca. Mė aktualet janė esencat orientale, qė pėrcjellin njė ndjesi mbrojtjeje.
6 orė
“Aromat e thella” formohen nga njė pėrzierje esencash tė forta qė “lidhin” aromat nga mė tė ndryshmet. Pėrdoren drunjtė, irisi, vanilja, balsami dhe disa substanca nga kafshėt. Zgjasin tė paktėn gjashtė orė, por nė veshje mund tė ndihen dhe ditėn tjetėr.


Njė parfum mund ta zėvendėsojė deodorantin?
“Jo”, thonė dermatologėt. “Parfumi nuk mund tė zėvendėsojė deodorantin”. Para sė gjithash, tė paktėn kur nuk bėhet fjalė pėr njė ujė aromatik, parfumi ka gjithmonė njė pėrqindje alkooli, i cili nuk duhet tė bjerė nė kontakt tė drejtpėrdrejtė me lėkurėn delikate tė sqetullave. Pastaj, sepse parfumi, ndryshe nga deodoranti, nuk rregullon frymėmarrjen e lėkurės. Dhe ē’ėshtė mė e rėndėsishmja, kontakti me djersėn mund ta ndryshojė aromėn e njė parfumi. Kjo s’ndodh me njė deodorant”.


Mund tė jesh alergjik ndaj parfumit?
Po
Nė rrugėt e frymėmarrjes: hundė tė mbyllura ose ndjesi kruarje nė fyt. Nėse je alergjik ndaj esencave qė pėrmban njė parfum, mund tė kesh shqetėsime tė kėtij lloji. Por e gjitha kjo ndodh nėse pėrdoret substanca nė sasi tė madhe.
Jo
Mbi lėkurė: mė shumė se shenja alergjie, parfumi mund tė provokojė mbi lėkurė disa irritime tė lehta. Kjo ndodh nėse ke njė epidermė shumė tė ndjeshme. Mė tė shpeshta nė fakt janė njollat qė shkaktohen nėse pasi ke hedhur parfum bėn banjo dielli ose njė seancė solari”.


Ka njė orė tė pėrshtatshme pėr tė hedhur parfumin?
Absolutisht jo: Parfumi shkon nga mėngjesi nė mbrėmje, por duhet pėrdorur nė masė. Sepse nė rast se hedh shumė, mund tė bėhet i bezdisshėm, pėr shembull nė vendin e punės dhe nėse ėshtė i lehtė, nė mbrėmje nė diskotekė nuk ndihet. Ja si tė veprosh:

Ora 9:00. Zgjidh njė “eau de toilette”. Hidhe sipas dėshirės, sepse ėshtė pak i pėrqendruar.
Ora 17:00. Pėrdor njė “eau de parfum”. Ėshtė i fortė mjaftueshėm dhe mjaftojnė tre sprucime.
ora 21:00. Parapėlqe njė ekstrakt. Ėshtė mė i pėrqendruari, zgjat shumė dhe pėrdoret me pika.




Pse disa parfume ngjajnė mė sexy?
Nuset indiane parfumosen me esenca tė tilla qė mendojnė sė kanė njė ndikim epshndjellės. Fuqi kimike apo besim popullor?
Sipas njė studiuesi, ndikimet psikologjike tė parfumit janė shumė tė fuqishme. Neurologėt kanė zbuluar se disa parfume arrijnė deri aty sa t’i japin meshkujve pėrshtypjen se gratė qė e pėrdorin peshojnė pesė kile mė pak se pesha e tyre reale. Kjo shpjegohet se disa aroma (njė pėrzierje lulesh dhe speciesh), sipas neurologėve qė kanė bėrė njė studim mbi kėtė, shkaktojnė njė seri shoqėrizimesh mendore nė atė zonė tė trurit qė vlerėson peshėn reale tė personave qė shohim. Dhe pėr magji, induktojnė pėr tė bėrė pak ulje.

^katunari^
02-10-07, 18:41
Qfar parfymi more, a hjeket era e baglave me to ?:smile:

Elina
02-10-07, 18:53
Nganjehere edhe dhuratave ua sheh hajrin :tongue: prej vellaut e kam marre nje parfum teper teper i mire,,, edhe me ka msu keq tash i duhet gjeth veq ket lloj parfumi me ma pru :tongue:

24 Faubourg,,,teper ere e mire!!!

http://ec1.images-amazon.com/images/I/419JAC6FXQL._AA280_.jpg

rilinda
18-11-07, 22:40
Dua parfumin tim!

Tashmė gjithkush mund ta ketė njė parfum me emrin e vet. Spruconi njė fragrancė, hidhni sipėr njė tjetėr: do pėrftoni njė tė tretė, fare tė re. Janė parfumet “e bėra vetė”, qė kėnaqin dėshirėn pėr tė qenė unike

Njė aromė e suksesshme nė ēastin e lanēimit, arrin tė shesė deri nė pesėqind mijė shishka. Pėrkthimi: gati gjysmė milionė persona pėr ca kohė “parfumosen” njėlloj. Kėshtu lindin kultet, eau de toilette-t qė bėhen aromat e njė brezi, simboli i njė periudhe.
Po jo tė gjitha janė tė joshur nga njė parfum mit. Ka nga ato qė nė tė kundėrt janė nė kėrkim tė veēantisė, tė asaj fashe arome qė nuk harrohet. Kėto hundė “tė vėshtira” mund tė gjejnė aromėn e preferuar falė njė horizonti tė ri tė parfumerive: mbivendosja e fragancave. Zgjedhin dy apo tre dhe i pėrziejnė. Rezultati ėshtė i rrallė, i pazakontė.

Aroma “joglobale”
“Tė apasionuarit pas parfumeve “personale” janė bėrė mė kompetentė se specialistėt”, thonė krijuesit e aromave. “Pėr kėtė kategori tė publikut, mundėsia pėr tė pėrzierė fragrancat ėshtė njė formė argėtuese pėr tė kėnaqur dėshirėn pėr ekskluzivitet”. Kur oferta nuk kėnaq mė dhe aromat kanė humbur njė pjesė tė aureolės sė tyre, atėherė parfumi krijohet drejtpėrdrejt nga ajo qė do ta pėrdorė. Dėshira pėr personalizim, qė haset dhe nė fusha tė tjera, shihet si njė kundėrpėrgjigje pėr standardizimin e shijeve: “Ekziston ambicia pėr tė pasur diēka tė veēantė, qė shkon tej shijeve tė ēastit”, shpjegojnė specialistėt. “Mbivendosja nė fakt ėshtė njė filozofi prej mė shumė se dhjetė vitesh. Njė numėr i madh aromash kanė karakteristika qė pranojnė miksim. Ėshtė njė lojė qė lejon tė pėrdoret njė aromė e ndryshme ēdo herė, sipas humorit, veshjes”.

Ekuacione tė parfumuara
Firma tė ndryshme parfumesh kanė teknika tė ndryshme pėr pėrzierjen e aromave. Disa propozojnė sprucimin e fragrancave njėra mbi tjetrėn. Disa pėrziejnė pika tė ndryshme esencash nė njė mbajtės tė pėrbashkėt. Disa madje, e gjejnė zgjidhjen nė pėrdorimin e njė shampoje trupi, kremi dhe pastaj parfumi tė tė gjitha tė nuancave tė veēanta. Disa firma parfumesh kanė hedhur nė treg parfume tė rinj, qė janė pėrzierje e atyre ekzistuese. Bėhet fjalė pėr njė fenomen nė kėtė pikė.
Por jo gjithmonė pėrzierja ėshtė produkt i dėshirės. Duhen ndjekur rregulla: Shumė prej fragrancave tė pranishme nė treg, tė pėrftuara ekskluzivisht nga esenca sintezash, nuk mbivendosen, janė parfume “tė pėrfunduar”, tė plotė tashmė. Pastaj duhet njė ēelės qė ta lehtėsojė miksimin. Pėr shembull, mund tė kombinohen aroma frutash, tė cilat janė tė njė natyre tė ngjashme, si limon dhe portokall. Ose njė mėnyrė tjetėr: tė vendoset njė fragrancė e ngrohtė poshtė njė tė freskėte, apo njė eau de toilette nėn njė eau de cologne”.
Megjithatė, pėrsėri specialistėt thonė se nuk ka rregulla tė prera. “Nuk ėshtė e thėnė qė nuancat tė pėrputhen. Ka tė tilla qė kombinohen pėr mrekulli, tė tjera qė me zor pranojnė shoqėruese. Mė tė vėshtira janė lulet: vjollca ėshtė ndėr mė pak miqėsoret”.

Ēfarė ka nė ajėr vallė?
Tashmė nėpėr qytetet kryesore tė modės disa nga parfumeritė mė nė zė ofrojnė dhe kėtė shėrbim pėr klientėt e tyre, mė sė shumti VIP. Bėhet fjalė pėr kėshillimin pėr pėrzierjen e nuancave sa tė krijohet njė unike. Por ndėrsa VIP-at janė mė tė nxituar sepse i tremben paparacėve, tė tjerėt pėrfitojnė me tė vėrtetė shumė. Nuk dalin nga dyqani pa pasur njė parfum me emrin e tyre.
Kėtė mund ta bėjė gjithkush. Madje duke nisur nga tani. Duke shfrytėzuar milimetrat e fundit tė shisheve tė vjetra tė parfumeve, por qė shkojnė me njėra-tjetrėn, arrin tė kesh njė parfum tė ri. Askush nuk do ta njohė mes aromave me tė cilat hunda ėshtė mėsuar dhe kur do ju pyesin se ē’aromė ėshtė kjo, jo vetėm pėr sekret, do ta keni tė vėshtirė tė pėrgjigjeni.






REVISTA JETA

Preshevar
19-11-07, 09:28
CHANEL, (L'élégance Intemporelle)

Ma-Origano
06-12-07, 13:52
edhe n arman i,hugo boss etj

Prishtinasja_
18-12-07, 22:18
Parfumin e fundit qe kam marr si dhurat..eshte ai nga PRADA & Body Lotion!

Me te vertet kish nje arome shume shume shume te kendshme....:biggrin:

http://i11.ebayimg.com/04/i/000/b5/05/95a1_1.JPG

RIKKI
02-02-08, 23:55
Kur jam kan ne Ulqin e kam ble nje Ferrari dhe nje Burberry, amo me Ferrarin nuk e ndrroj. :D

dardana78
06-04-08, 16:18
Givenchy: Very Irresistible
Cartier: So pretty
Cacharel: Anais Anais
Narciso rodriguez: For her
Jane me te miret. Nuk i krahasoj me asnje tjeter.

emine
17-05-08, 22:41
http://i6.tagstat.com/images/user/98/46/47/5394984647-69281505.jpg

Prishtinasja_
02-02-09, 00:14
Parfumi i ri i Giorgio Armani Code Woman kishe nje arome te mire !:biggrin:

http://www.iparfumerie.at/FotoCache/mid/6/GIOARCW_AEDP.jpg

Jana
02-02-09, 10:15
Zakonisht e perdori JOOP.....shum em pelqen....

shfletuesi_
02-02-09, 10:33
burberry

Arkza
02-02-09, 12:53
http://www.parfumal.com/images/chanel_chance_edt.jpg
Kjo me Pelqen shume .. ka nje Arom shume te kendshme , e kisha si dhurat !
Por ja pata dhuru Motres time se s'desha te mabj edhe pse me Pelqeu :D

~AnnA~
02-02-09, 19:33
J'adore von Dior dhe Alien

E embla
02-02-09, 21:25
Une perdori...Bloosom nga Euphoria Armani......

shfletuesi_
03-02-09, 18:26
Une kam nje parfum vetem me keto iniciale AB Aromen e mire k ishte...

Dallandyshja_718
03-02-09, 22:16
http://www.cikoko.com/produk/images/WATER_FROZEN_W.jpg

Oqeani
03-02-09, 22:18
Kurfare nuk perdori haahaha - aroma natyrale me e mire !

aora
11-02-09, 01:53
Parfumi qe e preferoni?????

cilin parfun e perdorni me se shumti??


http://danitron.com/fragrances/Joop-Homme-M42.jpg
mademoiselle edhe poema

aora
11-02-09, 01:54
mademoiselle

aora
11-02-09, 01:56
mademoiselle dhe poema

thellenza
29-04-09, 16:44
http://www.fragrantica.com/images/perfume/nd.812.jpg

http://www.myjamala.de/userpics/7b/12501_1216940653_WishPerfume.jpg
http://www.jolie.de/imgs/2880600_d79d957ff1.jpg

YanYan
02-05-09, 02:55
3 dhurata e fundit ishin kto parfume & domosdoshmerisht po i perdori...me pelqejne!

http://images-cdn01.associatedcontent.com/image/A1721/172101/300_172101.jpg
http://www.galactic-shopping.com/catalog/b19e_1_sbl_456_1.JPG
http://www.perfumeandbeauty.co.uk/prodimages/brit_w_2.jpg

Emma-
06-10-09, 00:09
http://imworld.aufeminin.com/dossiers/D20090825/idole-armani-180232_L.jpg

roadrunner
06-10-09, 08:23
Qfare tme vijne dhurat, kurr sbon mi kthy thojn :D...kam plot po rrall i perdori (s'mi le qika kekrun), perndryshe soap and water twice a day baby, and you'll never walk alone :D

Diana007
06-10-09, 11:26
Kete kam nga Shpirti im , ka arom shum te mir :wink:

http://images.okazii.ro/auctions/2009/06/08/238799485-3191031-500_500.jpg

Diana007
06-10-09, 11:33
Edhe kete kam nga nje mik i imi , eshte shum i mir :wink: Flm shum do ta mbaj gjithmon kujtim nga ti :smile:

http://www.fragrancenet.com/images/photos/JAMES_BOND_W.JPG

progress
06-10-09, 11:42
ket te dyten tani e perdore . te paren e kam fiksime .http://www.ivis-bg.com/images/bright_crystal_w.jpghttp://cn1.kaboodle.com/hi/img/2/0/0/23/4/AAAAAt4YQ0EAAAAAACNMfw.jpg

Ł ć νD ī ĵ ä
08-10-09, 22:30
Une perdor vetem parfum Bruno Banani..
Ka shume arom te mire,nejse mu me pelqen shume edhe kurr nuk e ndrroj me asnje parfum tjeter:smile:

Ł ć νD ī ĵ ä
09-10-09, 22:08
http://img57.imageshack.us/img57/8907/product736259.jpg

Jana
15-10-09, 12:26
Per momentin ky pem pelqen...
http://www.99perfume.com/image/LAC12.jpg

Idila
18-10-09, 19:35
Boss- Orange

Tinky-Winky
19-10-09, 22:37
Une perdor vetem parfum Bruno Banani..
Ka shume arom te mire,nejse mu me pelqen shume edhe kurr nuk e ndrroj me asnje parfum tjeter:smile:
kiss mortushe edhe mue em pilqen shum qiky me er t banans ta then krejt.shnetje

teutaA
20-10-09, 03:47
Qfare tme vijne dhurat, kurr sbon mi kthy thojn :D...kam plot po rrall i perdori (s'mi le qika kekrun), perndryshe soap and water twice a day baby, and you'll never walk alone :D

ahhahahhahahah qite edhe ti nje syret qaty se eren spo ta niejm :smile:

jEtA_1
20-10-09, 08:51
http://www.supaperfume.com/images/product_images/g_by_giorgio.jpg

jEtA_1
20-10-09, 08:52
http://www.supaperfume.com/images/product_images/032c380a3abd228c06c5.jpg

jEtA_1
20-10-09, 08:53
http://www.supaperfume.com/images/product_images/742351a571e005bf93aa.jpg

emine
20-10-09, 09:31
qeshtu po valla ,kerkush se ka shijen time(me mire qeshtu):wink:

http://images.productserve.com/preview/1845/43590536.jpg

Prishtinasja_
20-10-09, 12:20
Kohen e fundit jam duke i preferua shume parfumet e BVLGARI! :biggrin:
Kurse Chanel dhe DKNY i kam "dashte hon e don" ! :biggrin:

http://static.beautydeal.de/media/catalog/product/2/4/240673_5.jpg

Rrushja^^
28-10-09, 23:28
Gabriela s.....b.....ni!gjithmon

Zeshkanja.CH
17-11-09, 23:27
Kjo teme eshte per vajza dhe per djem
ēfar parfumi perdorni?
Kush eshte lloji i parfumit me te pelqyer per ju?
A eshte shume e rendesishme per ju te perdorni parfum?

Po e nis un e para perdori:
LLoij parfumit per nje rast te veēant:.......La costa,Prada milano,Beckham signature,versace,hillary duff,gaultier.
per gjate dites:.......Avril lavigne,versace,calvin klein,dior,cinema.

YanYan
24-11-09, 08:36
My new lovehttp://www.buddy-icons.info/img/smile/2007.gif

http://www.sdaessence.com/images/Chanel_coco_mademoiselle_EDP_100ml_2738.JPG_2738_1 .jpg

YanYan
28-01-10, 01:44
E di se po devijoj pak nga tema por me duhen sugjerimet tuaja.
Dua te bej nje dhurate, pra parfum, per nje miken time por spo vendos
dot. Cfare parfumi femrash sugjeroni per vere?

Prishtinasja_
28-01-10, 16:11
YanYan une do te zugjeroja ndo nje parfum te DKNY !
Jane shume te fresket dhe kan nje aromė mjaft te mire !:smile:

Per vete me pelqejn shume parfumet e DKNY, Chanel gjithashtu !

Ndonje nga keta.......
( t'kuqin e kam edhe une, ka arome qershije! Eshte shume i mire )

http://www.mimifroufrou.com/scentedsalamander/images/dkny_delicious_candy_apples-bottles.jpg

YanYan
28-01-10, 16:55
Flmnd shume dushe! Ate jeshilin e kam provu. Eshte i mire. Po e shof kete te kuqin po me pelqeu :wink:

dr1ta
29-01-10, 23:04
Yan yan .. nese ja blen nje parfum shoqes tende ...duhesh me mendu :
1. sa vj esht!
2.zeshkane ose bjonde?
3. Ne cilen stine jemi momentalisht?
4.A ka stil: sportiv,romatik,sensual,klasik (ne veshje dhe personaliteti saj )

:smile:

YanYan
02-02-10, 00:16
Yan yan .. nese ja blen nje parfum shoqes tende ...duhesh me mendu :
1. sa vj esht!
2.zeshkane ose bjonde?
3. Ne cilen stine jemi momentalisht?
4.A ka stil: sportiv,romatik,sensual,klasik (ne veshje dhe personaliteti saj )

:smile:

Pershendetje dr1ta!

1. Ajo eshte e re... hyn tek te 20-25tat.
2. Me fije :biggrin: Nuk ka rendesi ngjyra e flokeve mendoj.
3. E dua per stinen e veres.
4. Preferoj te jete mix romantik, sensual, klasik...te jete esence qe mban gjate
mundesisht dhe te mos jete e embel. Ska problem nqs eshte arome e forte.

Natalia
02-02-10, 00:37
http://www.comparestoreprices.co.uk/images/ch/chanel-chance-edt-spray-size-100ml.jpg

YanYan
22-05-10, 23:43
http://www.1001-parfums.fr/_i/710/emporio-armani-pour-elle-1001-parfums-1247336722.jpeg

Idila
23-05-10, 00:21
S`ka me kėtė parfum! :d

http://picture.yatego.com/images/48d3c68911dd92.6/Versus_Versace_neu2.jpg

Skyfter
23-05-10, 19:34
Per Meshkuj!


1 Million Paco Rabanne

Elina
23-05-10, 19:45
Une nuk kam-perdori parfuma te firmave te medha ....gjeth blej cfare ti gjej ne shitore te nje eurove :biggrin:

shfletuesi_
23-05-10, 19:52
Krejt paarfumet qe me pelqejn e kishin aromen e femrave e per ata spo guxoj me perdor hiq

Afrimi_17
29-06-10, 02:11
Qfar LLoj parfumi perdorni ..,Akeni nje lloj apo shum lloje..Apo nvaret edhe prej takimeve edhe aroma ..?Apo keni parfum standart?

Oqeani
29-06-10, 15:04
Qfar LLoj parfumi perdorni ..,Akeni nje lloj apo shum lloje..Apo nvaret edhe prej takimeve edhe aroma ..?Apo keni parfum standart?

Ēfar ll.... a ...

Idila
29-06-10, 17:23
Qfar LLoj parfumi perdorni ..,Akeni nje lloj apo shum lloje..Apo nvaret edhe prej takimeve edhe aroma ..?Apo keni parfum standart?
Booo sa do tė dish edhe ti Afrim!

Oqeani
29-06-10, 17:59
Booo sa do tė dish edhe ti Afrim!

Dhe n° e kėpucėve .... http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon4.gif Desha te them : T'a mėsoje - Ēfar ..... ?

Afrimi_17
29-06-10, 21:34
O Oqean:Ndashe me KAllxu qfar parfumi perdor kallxo nese sdon Ska qkam vyn parfumi jot..Se kom qe kit tem per ty as per nr e kepuceve tua.
NEse ski parfum kallxo shkoj ta ble njo.Se pom dhimesh.!

Oqeani
29-06-10, 21:57
O Oqean:Ndashe me KAllxu qfar parfumi perdor kallxo nese sdon Ska qkam vyn parfumi jot..Se kom qe kit tem per ty as per nr e kepuceve tua.
NEse ski parfum kallxo shkoj ta ble njo.Se pom dhimesh.!

Lyna me alkool http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Elina
29-06-10, 22:01
Ēfar ll.... a ...



Profesor,mos na korigjo shume se po frigohemi te japim pergjegjje :tongue: :biggrin:

Afrimi_17
29-06-10, 22:15
Ani ani lyju me alkool veq mos harro kurt kthehesh te shpija mu la me tamel te nxeht ,e nese tsos tamli ,Fry kosit!

Oqeani
29-06-10, 22:18
Ani ani lyju me alkool veq mos harro kurt kthehesh te shpija mu la me tamel te nxeht ,e nese tsos tamli ,Fry kosit!

Kosin e harxhova per darke http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Oqeani
29-06-10, 22:19
Profesor,mos na korigjo shume se po frigohemi te japim pergjegjje :tongue: :biggrin:

Jo jo - me shkuan gishtat http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon14.gif

SANTANA-29
29-06-10, 22:22
Lyna me alkool http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif#


Hahahahahhahahahahahhah,,Oqeani ku po e blen ta marr edhe une ,,:tongue:

Oqeani
29-06-10, 22:24
#


Hahahahahhahahahahahhah,,Oqeani ku po e blen ta marr edhe une ,,:tongue:

Kur po fundosen anijet me mall - po ka me bollek hahahahaha

SANTANA-29
29-06-10, 22:27
Kur po fundosen anijet me mall - po ka me bollek hahahahaha

Prej kahit po shkrun prej somalie a,,hahahaahahahahahahhahaahahha,,,:tongue:

Oqeani
29-06-10, 22:28
Prej kahit po shkrun prej somalie a,,hahahaahahahahahahhahaahahha,,,:tongue:


Aty eshte biznesi - pse a ne Danimarke a hahhahahahaahttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Qika^Me^Kule
29-06-10, 22:34
Dy parfuma i perdori....

http://static.letsbuyit.com/filer/images/uk/products/original/55/77/24920113_5577837_armani-code-for-women-eau-de-parfum-50ml-spray.jpg
http://www.miniature-parfum.fr/hpbimg/JOOP-VERT.jpg

SANTANA-29
29-06-10, 22:38
Dy parfuma i perdori....

http://static.letsbuyit.com/filer/images/uk/products/original/55/77/24920113_5577837_armani-code-for-women-eau-de-parfum-50ml-spray.jpg
http://www.miniature-parfum.fr/hpbimg/JOOP-VERT.jpg

Prite prite,,,Joopppppp,,a jan origjinal :tongue:

Oqeani
29-06-10, 22:49
Prite prite,,,Joopppppp,,a jan origjinal :tongue:

Po po - te Kines hahahahhaa

SANTANA-29
29-06-10, 22:52
Po po - te Kines hahahahhaa


hahhhaahhahhahahahaaha,,ata jan te sigurt ne kopi,,100%;;hahahahaahahah

teutaA
30-06-10, 07:04
hahahahah kishe un diqka a din po perdori givenchy veq per inati te qikes me kule hahah nime nuk perdori shum qfare qellon qaty ne banjo e ngjes :smile:

jEtA_1
30-06-10, 07:51
Kurrfare nuk me pelqen parfumi mjafton ndonji deodorant i leht

premium
30-06-10, 08:10
sprej te mizav ....

Qika^Me^Kule
06-07-10, 18:35
Prite prite,,,Joopppppp,,a jan origjinal :tongue:

aghaghaghaghaaghghagh Jo bre po e pres kur bien Aktion......:tongue:

Qika^Me^Kule
06-07-10, 18:37
hahahahah kishe un diqka a din po perdori givenchy veq per inati te qikes me kule hahah nime nuk perdori shum qfare qellon qaty ne banjo e ngjes :smile:


aghaghaghghaghaghaghgha Ty bre synin ta hangsha hooo......

P/s . po habitesh moj e po qete dic.. tjeter ne banjo...?:tongue:

emine
15-01-11, 11:20
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1156.snc4/149893_169176916441300_151402568218735_504740_2694 396_n.jpg (http://*****facebook*****/photo.php?pid=504741&id=151402568218735)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs485.ash2/75871_169176873107971_151402568218735_504738_12369 8_n.jpg (http://*****facebook*****/photo.php?pid=504739&id=151402568218735)

Hajra
15-01-11, 11:59
*****

Oqeani
15-01-11, 16:46
Nuk perdori se ma prishe "ritmin" !

JaneDahliaDoe
22-01-11, 13:11
Per momentin me pelqejn DKNY- Be Delicious edhe Hugo Boss- Orange.

Amina
29-01-11, 23:02
Emporio Armani Classic:biggrin:

LaDy_Diaspora
20-07-11, 06:43
Parfumi qe e preferoni?????

cilin parfun e perdorni me se shumti??


http://danitron.com/fragrances/Joop-Homme-M42.jpg

Armani Code
Jean Paul Gaultier Classique
Jil Sander - JIL
Dolce & Gabbana - Rose The One
Diesel - Fuel for Life
Max Mara

etj. etj. etj.

YanYan
07-09-11, 15:53
Kete po perdori tani...e kam nga fundi. I heart it!
http://www.comparestoreprices.co.uk/images/bv/bvlgari-omnia-amethyste-for-women-edt-charm.jpg

jadore
24-07-12, 22:40
..deshironi te reprezentoni elegance , ftoftesi , sharm , terhjekje verbale , fatalitet , misticitet ,
provoni , ja vlen ..

Elie Saab

http://shop.nordstrom.com/c/elie-saab?cm_ven=google&cm_cat=beauty&cm_pla=elie-saab&cm_ite=elie%20saab_p&ef_id=5C5OdGscSToAAEyP:20120724213915:s

YanYan
25-07-12, 17:02
..deshironi te reprezentoni elegance , ftoftesi , sharm , terhjekje verbale , fatalitet , misticitet ,
provoni , ja vlen ..

Elie Saab

http://shop.nordstrom.com/c/elie-saab?cm_ven=google&cm_cat=beauty&cm_pla=elie-saab&cm_ite=elie%20saab_p&ef_id=5C5OdGscSToAAEyP:20120724213915:s

Jadore, cfare arome ka ky parfumi pak a shume? Te embel, te forte, florale, etj.?
Shume persona ma kan livdu por un akoma sja di aromen se gjithmone harroj ta testoj kur shkoj ne parfumeri...