PDA

View Full Version : Si ke deshir te martohesh????


Kaltrushi
12-10-04, 13:49
Kam deshir ta di nga ju (edhe nga djemet) se si keni deshir ta beni dasmen.

>sipas traditave tana apo
>modern (d.th. krejt ndryshe sikur perpara sipas kohes se tashme)
>nga te dyjat nga pak

Pres mendimet ose paramendimet e juaja

ju pershendes

mr_beni
12-10-04, 13:54
Kaltrushi te pershendes, nuk kam deshir te beje dasma sipas kohes se moqme por sipas asaj moderne, sepse mu duket me interesant mos me ba darsem hiq

mickoja
12-10-04, 14:01
Dua te martohem me fustan te bardh...dhe duhet te jen dhe tupanat psrezent ne dasum...si do ta bej dasmen modern apo me tradit hmmmmm...nvaret qfar burri martoj modern apo asi burri qe ende i ka ne kokč ato traditat e kaherit...."Unč" dua ta bej nje dasum modern

Loloku
12-10-04, 14:11
Ah, n'u martofsha edhe njehere e di qysh e baj, siē ka thene ajo nusja a!

Barbaroza
12-10-04, 14:17
Kam deshir ta di nga ju (edhe nga djemet) se si keni deshir ta beni dasmen.

>sipas traditave tana apo
>modern (d.th. krejt ndryshe sikur perpara sipas kohes se tashme)
>nga te dyjat nga pak

Pres mendimet ose paramendimet e juaja

ju pershendes


Une kisha dashur ta beja ne menyre moderne sepse atyre te traditave tashme u ka dale"ngjyra".Dasmen time do e beja ne natyre te hapur,me bar dhe muzike te gjalle. :roll: :roll: :roll:

ShEjToNkA
12-10-04, 15:42
Dasmen do e bėjė nė tradita tė vjetra ,se mė pėlqejn shumė dasmat kur janė bė nė atė kohė.Dhe me gjithė dėshirė do e bėja nė ato traditat e moqme.
Bile ,bile shumė kisha pa dėshirė qė mė Pajtonė tė vinė me mė marė per nuse.

Ylberi_be
12-10-04, 15:51
darsmen kisha pas qef me ba po gjepi te shprazet


ma mir me u feju e nja dy dit para se me u martu me ik nusen

e paret e darsmes me shku me i hanger me nuse naper pushime

Kaltrushi
12-10-04, 16:08
darsmen kisha pas qef me ba po gjepi te shprazet


ma mir me u feju e nja dy dit para se me u martu me ik nusen

e paret e darsmes me shku me i hanger me nuse naper pushime


Hhehehhehehhhehe o ylber ide e mir. Por me miq duhet me qen i miqesuar e jo kunder. Se kur tjau ik vajzen tani ata do te jene te hidheruar ne ty. hehheehehhe por nese e ban nje bised me par esht ndryshe.

Por Martesa duhet me qen e paharrushme. Por nese ban dasem me fto. heheh tung te pershendes. :wink:

turisti
12-10-04, 22:52
Une simbas :arrow:

dr1ta
12-10-04, 23:49
Heren e dyte kisha pas qef te martohen sipas traditave :)

Murgesha
13-10-04, 00:49
Edhe unė si tė martohem pėr sė dyti do ta bėja kėshtu dasmėn.
Kisha me qajt me shami nė kokė, prej tė Enjtes deri tė Hėnėn,
Me kali me ardhė me mė marrė nuse, bile edhe me duvak tė kuq.
Pastaj do ti kisha thėnė burrit tė ardhshėm, me i goditė tri palė tupangji e surlagji, hajde qef o qejf.
Me i pa vallėtarėt qė e dridhin belin mbi tupana. :D :D :D :lol: :wink:

Ylberi_be
14-10-04, 16:38
tung kaltrushi te pershendes shum

qika_pr
14-10-04, 16:44
Pershendetje
une dasmen time e kam bere gjysme moderne gjysme me tradita

nitushe
15-10-04, 08:41
Moderne valla :lol: :lol:

Krokodilli
15-10-04, 10:25
as qe mendoj me ba darsem ndonjehere,, vetem kom me lyp normal me tradit...... e drejt e ne nje pushim (honey moon) diku ne Hawaii me nusen ,,,,,tamon puna mu tranu me tupana e sene,,, ka shum shqiptar ku jetoj une,, i bajn darsamt e mdhaja e per 6 muj ndahen prap.....
une do te martohem me nje vajz qe e du dhe me don dhe qe kalojm tere jetem mire jo vetem diten e darsmes...


:lol: :wink:

Diana007
15-10-04, 11:11
valla un i urrej tradita , hiq nuk kam qed me bo dardmen me tradita , kuku poe parmendoj kur te vin me me marr me krushqi e qikat tuj kendu
kuku des prej marre :oops: me bjen naj te fikt

Gentiana
15-10-04, 17:10
Darsme Moderne gjithsesi,por do te doja qe do shenja, apo do adete te jen siq kan qen doher... DMTH gjys Moderne, e gjys si tyne her!! :roll: :roll: :wink:

vushtrria
15-10-04, 19:37
gentiana kur te martohesh qe na thrret do vim me qerre te kuajve ahahahaha

Gentiana
16-10-04, 13:19
gentiana kur te martohesh qe na thrret do vim me qerre te kuajve ahahahaha

:lol: :lol: :lol: :lol: Gjithsesi do te jeni te ftuar,dhe me qerre te kuajve, paramendoje sa e mire do te jet Darsmja! :wink:

Ylberi_be
17-10-04, 11:53
Kaltrushe


Une kam deshir me ba darsmen me zakone te jetra por me adete moderne Psh nje muzik un do ta kisha Lajv Vllezrit Aliu se shum me pelqen muzika e tyre nje muzik baba me tupane se i ka merak keshtu qe sdo ja kisha prish qefin as miqve dhe nuses kursesi veq le te vjen ajo nafak se moti koh po e pres se mi ka zgat vesht po kismetin e rand e kish pas; e sa per darsum kur ta baj ju njoftoj dhe kisha pas deshir me ardh te gjith ju antaret e forumit po mos harroni me ma sjell nga nje bakshish per kujtim dhe tju shoh dhe tju baj bashk nje her lajv te gjithve dhe ta kqyri kush jeni se nga fjalt qe i keni ketu jeni shum modest dhe rezervanta tju shti nje her ne valle tju kqyri si po ju shkoj hapat kravatat kulet ciu ciu :lol: :arrow: :oops:

Kaltrushi
20-10-04, 13:28
Kaltrushe


Une kam deshir me ba darsmen me zakone te jetra por me adete moderne Psh nje muzik un do ta kisha Lajv Vllezrit Aliu se shum me pelqen muzika e tyre nje muzik baba me tupane se i ka merak keshtu qe sdo ja kisha prish qefin as miqve dhe nuses kursesi veq le te vjen ajo nafak se moti koh po e pres se mi ka zgat vesht po kismetin e rand e kish pas; e sa per darsum kur ta baj ju njoftoj dhe kisha pas deshir me ardh te gjith ju antaret e forumit po mos harroni me ma sjell nga nje bakshish per kujtim dhe tju shoh dhe tju baj bashk nje her lajv te gjithve dhe ta kqyri kush jeni se nga fjalt qe i keni ketu jeni shum modest dhe rezervanta tju shti nje her ne valle tju kqyri si po ju shkoj hapat kravatat kulet ciu ciu :lol: :arrow: :oops:


Do te vime me gjithe gezim edhe at duke kenduar. :wink:
te pershendes

Kaltrushi
14-12-04, 09:18
valla un i urrej tradita , hiq nuk kam qed me bo dardmen me tradita , kuku poe parmendoj kur te vin me me marr me krushqi e qikat tuj kendu
kuku des prej marre :oops: me bjen naj te fikt


ahhaha :D Diana at duhet secila nga ne ta perjetoj. Per kete esht edhe nje dite qe nuk harrohet aq shpejt. Dasermat e tana jane mjaft te mira dhe me interesante sikurse ne vende tjera.

:wink: kaltrushi

Diana007
14-12-04, 09:26
valla un i urrej tradita , hiq nuk kam qed me bo dardmen me tradita , kuku poe parmendoj kur te vin me me marr me krushqi e qikat tuj kendu
kuku des prej marre :oops: me bjen naj te fikt


ahhaha :D Diana at duhet secila nga ne ta perjetoj. Per kete esht edhe nje dite qe nuk harrohet aq shpejt. Dasermat e tana jane mjaft te mira dhe me interesante sikurse ne vende tjera.

:wink: kaltrushi


hehheheheehh Kaltrush smuj me parmendu valla at qast , ka me ja nis me kesh prej marres hehehehheeh,

Uh qka na ka ndodh kur jem shku me marr nje her nje nuse, sa kemi hy ne oborr duke kendu kur na ka ndegju ajo edhe ja ka fillu me kesh me te madhe ,sak mujt me u permbajt esht perkul duke qesh , e ka pa mami im edhe ka mendu se nuk esht mir nusja qenka e smut hehehheheh, edhe deri sa jem afru saj ajo esht qeresu, edhe tash perj asaj dite un tutna hehehhehehehehehehehhehehehheheheheheh

Kaltrushi
14-12-04, 10:05
valla un i urrej tradita , hiq nuk kam qed me bo dardmen me tradita , kuku poe parmendoj kur te vin me me marr me krushqi e qikat tuj kendu
kuku des prej marre :oops: me bjen naj te fikt


ahhaha :D Diana at duhet secila nga ne ta perjetoj. Per kete esht edhe nje dite qe nuk harrohet aq shpejt. Dasermat e tana jane mjaft te mira dhe me interesante sikurse ne vende tjera.

:wink: kaltrushi


hehheheheehh Kaltrush smuj me parmendu valla at qast , ka me ja nis me kesh prej marres hehehehheeh,

Uh qka na ka ndodh kur jem shku me marr nje her nje nuse, sa kemi hy ne oborr duke kendu kur na ka ndegju ajo edhe ja ka fillu me kesh me te madhe ,sak mujt me u permbajt esht perkul duke qesh , e ka pa mami im edhe ka mendu se nuk esht mir nusja qenka e smut hehehheheh, edhe deri sa jem afru saj ajo esht qeresu, edhe tash perj asaj dite un tutna hehehhehehehehehehehhehehehheheheheheh


hahahahah oj motrushe asaj i paska ndodhur ajo qe nuk kemi deshir te na ndodh. HAAHHA po me keshet se si ka thon mami yt "ajo qenka e smut" ahahahhahahahahhaha (e di se se ka mendu ashtu, por shprehja me pelqen) ahhahahehehahhaha u knaqa tuj kesh. Sidoqoft valla Diana ski ka me i ik Darsmes vetem nes ik vet dhe te gjithve ke me na thirre. Edhe une do mundona me te kendu. heheheheh :wink:

Diana007
14-12-04, 10:18
hahahahah oj motrushe asaj i paska ndodhur ajo qe nuk kemi deshir te na ndodh. HAAHHA po me keshet se si ka thon mami yt "ajo qenka e smut" ahahahhahahahahhaha (e di se se ka mendu ashtu, por shprehja me pelqen) ahhahahehehahhaha u knaqa tuj kesh. Sidoqoft valla Diana ski ka me i ik Darsmes vetem nes ik vet dhe te gjithve ke me na thirre. Edhe une do mundona me te kendu. heheheheh :wink:

hehehhhheeheh uk Kaltrush ishall nuk me bjen me u martu ku je edhe ti ne dasm hehhhehehehheehh se kam me u bo hor hehhhehhehehehehe paramndo kur tja nisi me qesh hehhheehheh ani me ta ni zanin tan tuj kendu kuku hehheheheeeheheehehheeh
besa me ra ndermend se as ne kanagjegj mos me te thirr se edhe pse nuk kendon ti me shtin me kesh hehehhehehhehehehh

Kaltrushi
14-12-04, 10:33
hahahahah oj motrushe asaj i paska ndodhur ajo qe nuk kemi deshir te na ndodh. HAAHHA po me keshet se si ka thon mami yt "ajo qenka e smut" ahahahhahahahahhaha (e di se se ka mendu ashtu, por shprehja me pelqen) ahhahahehehahhaha u knaqa tuj kesh. Sidoqoft valla Diana ski ka me i ik Darsmes vetem nes ik vet dhe te gjithve ke me na thirre. Edhe une do mundona me te kendu. heheheheh :wink:

hehehhhheeheh uk Kaltrush ishall nuk me bjen me u martu ku je edhe ti ne dasm hehhhehehehheehh se kam me u bo hor hehhhehhehehehehe paramndo kur tja nisi me qesh hehhheehheh ani me ta ni zanin tan tuj kendu kuku hehheheheeeheheehehheeh
besa me ra ndermend se as ne kanagjegj mos me te thirr se edhe pse nuk kendon ti me shtin me kesh hehehhehehhehehehh


:arrow: A po aaaa??? E kam harru me te thon se bash mos mem thirre. Kjo esht ftesa ma e mira per mua. heheheheheheh Opaaaa po dufka me ja nis me u pergadit se kogja ngat e kam ate darsem te Dianes. ahhahahahhaha

O do ti kallim fitilat............................!!!!!!!!!!!!!!

PS: Kush nga ju do te kendoj bashk me mua per Dianen?????

Diana007
14-12-04, 10:38
hahahahah oj motrushe asaj i paska ndodhur ajo qe nuk kemi deshir te na ndodh. HAAHHA po me keshet se si ka thon mami yt "ajo qenka e smut" ahahahhahahahahhaha (e di se se ka mendu ashtu, por shprehja me pelqen) ahhahahehehahhaha u knaqa tuj kesh. Sidoqoft valla Diana ski ka me i ik Darsmes vetem nes ik vet dhe te gjithve ke me na thirre. Edhe une do mundona me te kendu. heheheheh :wink:

hehehhhheeheh uk Kaltrush ishall nuk me bjen me u martu ku je edhe ti ne dasm hehhhehehehheehh se kam me u bo hor hehhhehhehehehehe paramndo kur tja nisi me qesh hehhheehheh ani me ta ni zanin tan tuj kendu kuku hehheheheeeheheehehheeh
besa me ra ndermend se as ne kanagjegj mos me te thirr se edhe pse
nuk kendon ti me shtin me kesh hehehhehehhehehehh


:arrow: A po aaaa??? E kam harru me te thon se bash mos mem thirre. Kjo esht ftesa ma e mira per mua. heheheheheheh Opaaaa po dufka me ja nis me u pergadit se kogja ngat e kam ate darsem te Dianes. ahhahahahhaha

O do ti kallim fitilat............................!!!!!!!!!!!!!!

PS: Kush nga ju do te kendoj bashk me mua per Dianen?????


O mos me kendo moj se marre kuku :oops: :oops: :oops: :oops: hehehheehhehehehheeheh , o bre pa te thirr ne dasem nuk kam me len vetem mos me ardh te tregoj tani, kuptove? heehhehehehhe [color=violet]

Kaltrushi
14-12-04, 10:41
hahahahah oj motrushe asaj i paska ndodhur ajo qe nuk kemi deshir te na ndodh. HAAHHA po me keshet se si ka thon mami yt "ajo qenka e smut" ahahahhahahahahhaha (e di se se ka mendu ashtu, por shprehja me pelqen) ahhahahehehahhaha u knaqa tuj kesh. Sidoqoft valla Diana ski ka me i ik Darsmes vetem nes ik vet dhe te gjithve ke me na thirre. Edhe une do mundona me te kendu. heheheheh :wink:

hehehhhheeheh uk Kaltrush ishall nuk me bjen me u martu ku je edhe ti ne dasm hehhhehehehheehh se kam me u bo hor hehhhehhehehehehe paramndo kur tja nisi me qesh hehhheehheh ani me ta ni zanin tan tuj kendu kuku hehheheheeeheheehehheeh
besa me ra ndermend se as ne kanagjegj mos me te thirr se edhe pse
nuk kendon ti me shtin me kesh hehehhehehhehehehh


:arrow: A po aaaa??? E kam harru me te thon se bash mos mem thirre. Kjo esht ftesa ma e mira per mua. heheheheheheh Opaaaa po dufka me ja nis me u pergadit se kogja ngat e kam ate darsem te Dianes. ahhahahahhaha

O do ti kallim fitilat............................!!!!!!!!!!!!!!

PS: Kush nga ju do te kendoj bashk me mua per Dianen?????


O mos me kendo moj se marre kuku :oops: :oops: :oops: :oops: hehehheehhehehehheeheh , o bre pa te thirr ne dasem nuk kam me len vetem mos me ardh te tregoj tani, kuptove? heehhehehehhe [color=violet]


Diane a dreq i embel dreq. Shihe shihe niher. hahahahahaha Ndaq thirrem e ndaq mos em thirr une tuj kendu kam me te ardh. ahahahahahah. PO nime prej kur ja kane nise nuset me thirre dikend ne daserm. Do ti lidhi une punet me dhendrin. ai do me thirre. hahahhaha :wink:

Diana007
14-12-04, 10:50
Diane a dreq i embel dreq. Shihe shihe niher. hahahahahaha Ndaq thirrem e ndaq mos em thirr une tuj kendu kam me te ardh. ahahahahahah. PO nime prej kur ja kane nise nuset me thirre dikend ne daserm. Do ti lidhi une punet me dhendrin. ai do me thirre. [/b]hahahhaha :wink:

A Kaltrush koheve te fundit po behet qka po thot nusja jo burri hehehhehhehhehehhe keshtuqe un do te vendosi se kush do te vjen per dasem e jo burri hehhhhehhhehhehehehh

Kaltrushi
14-12-04, 10:59
Diane a dreq i embel dreq. Shihe shihe niher. hahahahahaha Ndaq thirrem e ndaq mos em thirr une tuj kendu kam me te ardh. ahahahahahah. PO nime prej kur ja kane nise nuset me thirre dikend ne daserm. Do ti lidhi une punet me dhendrin. ai do me thirre. [/b]hahahhaha :wink:

A Kaltrush koheve te fundit po behet qka po thot nusja jo burri hehehhehhehhehehhe keshtuqe un do te vendosi se kush do te vjen per dasem e jo burri hehhhhehhhehhehehehh


Qkaaaaaaa????????? hahahaaha O mos te ndin moj ai kund se keq behet puna. hahhahah Jo valla une e du herdokur me ma qu zoti nje burre qe esht tamon burre e qe nuk intereson fare se kush vjen de darsem. jo u habita ai me vendos mendova. hehehehehe

Diana007
14-12-04, 11:06
Qkaaaaaaa????????? hahahaaha O mos te ndin moj ai kund se keq behet puna. hahhahah Jo valla une e du herdokur me ma qu zoti nje burre qe esht tamon burre e qe nuk intereson fare se kush vjen de darsem. jo u habita ai me vendos mendova. hehehehehe

hehheheheehehh pse qik ai me vendos em mar tyli njeri ne dasem , tash i kem te drejtat e barabarta edhe ne femnat hehehehhheh edhe vendosim edhe na, ka dek ajo koh kur ka sunu burri hehehhhe tash ma zore kan , se jem ka fitojm edhe na femnat hehehehheheheheheh :P :P :P

Tomori
14-12-04, 12:45
[quote=Kaltrushi][b]hehheheheehehh pse qik ai me vendos em mar tyli njeri ne dasem , tash i kem te drejtat e barabarta edhe ne femnat hehehehhheh edhe vendosim edhe na, ka dek ajo koh kur ka sunu burri hehehhhe tash ma zore kan , se jem ka fitojm edhe na femnat hehehehheheheheheh :P :P :P

]-Mir de mbasi thua ty qashtu qe ju femrat vendosni ateher po ta lej ty me vendos:
Po te pyes a ishe martu me mua!!!
- Tash ngel tek ju se ju jeni ajo qe vendosni,,,,hehehehehe moj Diana :wink: [/color]

Diana007
14-12-04, 13:07
[quote=Kaltrushi][b]hehheheheehehh pse qik ai me vendos em mar tyli njeri ne dasem , tash i kem te drejtat e barabarta edhe ne femnat hehehehhheh edhe vendosim edhe na, ka dek ajo koh kur ka sunu burri hehehhhe tash ma zore kan , se jem ka fitojm edhe na femnat hehehehheheheheheh :P :P :P

]-Mir de mbasi thua ty qashtu qe ju femrat vendosni ateher po ta lej ty me vendos:
Po te pyes a ishe martu me mua!!!
- Tash ngel tek ju se ju jeni ajo qe vendosni,,,,hehehehehe moj Diana :wink: [/color]hehhehehehehheehehhehehehhehehehhehehhheehehheheh a ban pergjigjjem me von hehehe se tash nuk po mundem me tregu heheheh :P :P :P :P :P :P :P

halla e madhe
14-12-04, 17:01
Murgesha_mos e harro hallen e madhe mori,ndoshta do me impresjononte dasma jote :wink: ahhh vakt e zamon :cry: Pershendetje!!

Barbaroza
15-12-04, 12:06
Edhe unė si tė martohem pėr sė dyti do ta bėja kėshtu dasmėn.
Kisha me qajt me shami nė kokė, prej tė Enjtes deri tė Hėnėn,
Me kali me ardhė me mė marrė nuse, bile edhe me duvak tė kuq.
Pastaj do ti kisha thėnė burrit tė ardhshėm, me i goditė tri palė tupangji e surlagji, hajde qef o qejf.
Me i pa vallėtarėt qė e dridhin belin mbi tupana. :D :D :D :lol: :wink:

Mos me ben tash ta nderroj mendimin :wink: :P :)

anna
15-12-04, 16:27
une ne fakt kisha dashur diqka me thjesht ....pak persona te pranishem,fustani i bardh te jete i bukur ,....tjeter kurgja :wink:

lazdrani
16-12-04, 12:05
une ne fakt kisha dashur diqka me thjesht ....pak persona te pranishem,fustani i bardh te jete i bukur ,....tjeter kurgja :wink: :wink: :wink: :wink: Romantike ah :P

erita
16-12-04, 12:11
une ne fakt kisha dashur diqka me thjesht ....pak persona te pranishem,fustani i bardh te jete i bukur ,....tjeter kurgja :wink: :wink: :wink: :wink: Romantike ah :P
ne pajtim jam me anna
vetem te afert dhe shoqeri e jo tretkusherin knaqesi familjare ma e lirt ashtut behet nusja dhe kalon nje martes te kendshem

Barbaroza
16-12-04, 13:54
une ne fakt kisha dashur diqka me thjesht ....pak persona te pranishem,fustani i bardh te jete i bukur ,....tjeter kurgja :wink:

Une do ta bej keshtu. :wink:

MemphiSx
16-12-04, 14:01
Une mendoj qe darsmen do ta bej me traditat tona Shqiptare Me dasma e tupana :) Eh per musafir i thirri krejt ata qe i njoh e me njohin :D[b]

erita
16-12-04, 14:23
Une mendoj qe darsmen do ta bej me traditat tona Shqiptare Me dasma e tupana :) Eh per musafir i thirri krejt ata qe i njoh e me njohin :D[b]

a ban me ardh edhe une memphisx ta baj atmosfer te kendeshem se di me lujt belin haha

MemphiSx
16-12-04, 18:56
Une mendoj qe darsmen do ta bej me traditat tona Shqiptare Me dasma e tupana :) Eh per musafir i thirri krejt ata qe i njoh e me njohin :D[b]

a ban me ardh edhe une memphisx ta baj atmosfer te kendeshem se di me lujt belin haha


Heheh qysh jo more je e mirseardhur ;) Bilem skam nevoje me marr valltare :D ;)
Te pershendes :)

halla e madhe
16-12-04, 19:05
Memphisx(B)_ti nuk na fton ne dasem aa?Ani me hallen,une kisha pase deshire te jeme plaka e kerrit,jo ne dasmen tende po kur ta marton djalin :wink: ishalla bahesh hise e madhe :!: :!:

MemphiSx
16-12-04, 19:12
Memphisx(B)_ti nuk na fton ne dasem aa?Ani me hallen,une kisha pase deshire te jeme plaka e kerrit,jo ne dasmen tende po kur ta marton djalin :wink: ishalla bahesh hise e madhe :!: :!:

hahahha Jo more sje ti per plak t'kerrit n'daq edhe Nuse t'kerrit t'boj
Euu ty tu rrit rroga po fjal t'mira po t'jepshe :D

Mafiozi
16-12-04, 21:21
Kam deshir me ber nje darsme ne tradita edhe moderne, shoqeria
mir do ta ken nje vend te veēant se bashku.

Dhe sidomos e kam nje deshir te madhe, mbas dites te marteses, te neserit
te shkojm ne pushim nė nje vend romantik vetem un dhe gruaja. :D

:wink:

yllka
16-12-04, 21:28
Dasma ime do te jete ne nje Hotel me Miqet dhe Shoqet e mija.Dy Kengetar Shqiptar duhen te mos mungojne TRIXI&Dani

Mr_100%
16-12-04, 21:46
VALLAHI UN KAM MARAK MARTES KLASIKE,KREJT MAHALLEN ME THIRRE,
E TUPANA ME MARE E DEFATORE E M“THE E T“THASH E MEU KNAQ NJA
DY DITE,
EDHE KOM QEJF KUR TE HI DHANDERR ME GRUSHTA MEM PERCJELL,SE MOS ME QEN ATA TUTNA ME U FUT MBRENDA,EDHE KUR TE HI ATY ME MA BA NUSJA O TI NJERI NGJITJA DIKUN E UN MEJ THAN VALLAHI SPO DI KU
MOS DISHE EDHE SANTE SKE ME DITE KURRE.

HMMMMMMM KUR VJEN KJO DITE

Barbaroza
16-12-04, 21:49
Mr.,s'po kerkojshe shume,keshtu jane martu edhe baballaret tane,qyyyyy.Une mendova mos diqka me ndryshe. :lol: :lol: :lol:

Mr_100%
16-12-04, 22:03
MVARET SE ME KE BARBAROZA;AJO QE THASHE QE SHAKA ORE,SEPSE MARTESEN TIME DO TA BEJE KREJT NDRYSHE,POR PER MUA ESHTE ME RENDESI EDHE MUAJI I MJALTIT.
KU KE DESHIRE KETE TA KALOSH BARBAROZA?

DEA
16-12-04, 23:21
Po pse nuk i pyesni te martuarit " SI ishte dita e dasmes suaj"

Gjumashja
17-12-04, 09:53
te dyjat ngapak edhe kish me dal tamon dasem edhe besoj qe edhe te rinjet edhe ata ma te vjetrit kishin me u nda te knaqun :wink:

montel
21-12-04, 21:24
ckemi , nga ana juaj kendej nga fshati yne eshte koha shume e keqe per mendimin tim je shum ne rregull tung moj rrush.

Murgesha
21-12-04, 23:30
Po pse nuk i pyesni te martuarit " SI ishte dita e dasmes suaj"


Dea, mė fal zonjė, mė intereson tė di se si ishte dita e Dasmės suaj?

DEA
22-12-04, 13:59
Fantazi ej

Kercovari
22-12-04, 14:24
Fantazi ej
Vertet Fantazi!Trego Dea ne detaje!Haaahaaahaaa!

adrioni
22-12-04, 14:39
Fantazi ej

Tregoju Dea se ti ke pervoj ne Dasme......

Une kisha preferu qe tradita te kombinohet me modernen!!!! E knaqur me pergjegjeje Kaltrushi.....

DEA
22-12-04, 21:02
Qfare detaje more po doni......................

ShEjToNkA
23-12-04, 14:19
Fantazi ej


Lere mojjjjjjjjjjj ti Fantazinnnnnnnn ,por tregona si ka qenė dasma juaj! :evil: Se fundjaaa vetė na ke shtyrė qė ta bėjmė kėtė pyetje! :wink:

Barbaroza
23-12-04, 15:28
MVARET SE ME KE BARBAROZA;AJO QE THASHE QE SHAKA ORE,SEPSE MARTESEN TIME DO TA BEJE KREJT NDRYSHE,POR PER MUA ESHTE ME RENDESI EDHE MUAJI I MJALTIT.
KU KE DESHIRE KETE TA KALOSH BARBAROZA?
Hmmm,kisha dashur ne ndonje ishull,ku eshte qetesi,as pc,as celular,veq dielli,uji,une dhe ai fatlumi. :lol: :lol: :wink:

Mr_100%
23-12-04, 15:41
ama ke ndonje qytet pake si me te avancuar,si p.sh mua me ka mbetur ne koke VENEDIKU nga URA E PSHERTIMAVE,e besa koxha po tu pershtatka edhe TY BARBAROZA,haha
a e ke lexuar romanin "ura e pshertimav"

Barbaroza
23-12-04, 16:44
ama ke ndonje qytet pake si me te avancuar,si p.sh mua me ka mbetur ne koke VENEDIKU nga URA E PSHERTIMAVE,e besa koxha po tu pershtatka edhe TY BARBAROZA,haha
a e ke lexuar romanin "ura e pshertimav"

Sinqerisht e kam lexuar "Ura e psheretimave",Mr_100%,por me jane ngaterruar emrat e personazheve pak,por s'ka rendesi aq.Edhe per muaj mjalti,natyrisht se edhe Venediku eshte enderr per shume ēifte,edhe per mua pra! :wink:

Murgesha
24-12-04, 12:43
ama ke ndonje qytet pake si me te avancuar,si p.sh mua me ka mbetur ne koke VENEDIKU nga URA E PSHERTIMAVE,e besa koxha po tu pershtatka edhe TY BARBAROZA,haha
a e ke lexuar romanin "ura e pshertimav"

Sinqerisht e kam lexuar "Ura e psheretimave",Mr_100%,por me jane ngaterruar emrat e personazheve pak,por s'ka rendesi aq.Edhe per muaj mjalti,natyrisht se edhe Venediku eshte enderr per shume ēifte,edhe per mua pra! :wink:

Gjeje njė Zgjimi, dhe pa problem fare tė realizohet dėshira. :lol: :lol: :wink:

Lonushi
24-12-04, 14:15
Darsmen time kisha pas qejf me bo sipas traditave te vjetra ama nje dite ashtu,e te nesermen ne menyre modeste vetem me shoqerine time edhe te burrit hehehe

Honesty^uk.
24-12-04, 16:10
Cfare te martuari more , a e dini se gruja ta han buken :lol: :lol: :lol:

Barbaroza
24-12-04, 16:16
ama ke ndonje qytet pake si me te avancuar,si p.sh mua me ka mbetur ne koke VENEDIKU nga URA E PSHERTIMAVE,e besa koxha po tu pershtatka edhe TY BARBAROZA,haha
a e ke lexuar romanin "ura e pshertimav"

Sinqerisht e kam lexuar "Ura e psheretimave",Mr_100%,por me jane ngaterruar emrat e personazheve pak,por s'ka rendesi aq.Edhe per muaj mjalti,natyrisht se edhe Venediku eshte enderr per shume ēifte,edhe per mua pra! :wink:

Gjeje njė Zgjimi, dhe pa problem fare tė realizohet dėshira. :lol: :lol: :wink:

Hmmm,ku seee :?: :idea:

DEA
24-12-04, 20:17
Cfare te martuari more , a e dini se gruja ta han buken :lol: :lol: :lol:

Le ti harroje buken po ta ha edhe zemren se

Barbaroza
24-12-04, 20:27
Cfare te martuari more , a e dini se gruja ta han buken :lol: :lol: :lol:

Le ti harroje buken po ta ha edhe zemren se

Nga dashuria DEA ,a po :?: :idea: :)

DEA
24-12-04, 20:30
Cfare te martuari more , a e dini se gruja ta han buken :lol: :lol: :lol:

Le ti harroje buken po ta ha edhe zemren se

Nga dashuria DEA ,a po :?: :idea: :)


Po de, nga Dashuria pse si e mendove ti....................?

Barbaroza
24-12-04, 20:53
Ashtu de mendova. :lol: :lol: :wink:

Mr_100%
24-12-04, 23:50
gjitheher vigjilente barbaroza

Barbaroza
25-12-04, 09:37
gjitheher vigjilente barbaroza

Thnx. :oops:

dea_24
28-01-05, 12:50
Une si kam deshir te martohem tem bash me vend keni ber.une kam deshir te martohem me vello por patjeter me moderizim nuk dua te qaj hehe nuk e preferoj aspak por patjeter te jet pak sipas tradites ton por dua qe burri te vjen mem marr me vetur te vet heheh ma lezet a.


Edhe dua te shetis neper nje livadh me plot lule ,ku ka gjelberim dhe ku ndegjohen zogjet ,mendoj diten e marteses te ndodhin keto gjera ishalla ndodhin se ndryshe spo martohem hiq, tung tung :lol:

Ylberi_be
28-01-05, 12:56
Dea_24

Po me pelqen qeky mendimi yt si po martoheshke sa bukur e paske mendu
ishalla ashtu martohesh.

Po kendshem paske mendu :P

Bronx
29-01-05, 20:00
Kam deshir ta di nga ju (edhe nga djemet) se si keni deshir ta beni dasmen.

>sipas traditave tana apo
>modern (d.th. krejt ndryshe sikur perpara sipas kohes se tashme)
>nga te dyjat nga pak

Pres mendimet ose paramendimet e juaja

ju pershendes

Tung Kalt.

nga te dyjat ngapak

Barbaroza
29-01-05, 20:12
Une si kam deshir te martohem tem bash me vend keni ber.une kam deshir te martohem me vello por patjeter me moderizim nuk dua te qaj hehe nuk e preferoj aspak por patjeter te jet pak sipas tradites ton por dua qe burri te vjen mem marr me vetur te vet heheh ma lezet a.


Edhe dua te shetis neper nje livadh me plot lule ,ku ka gjelberim dhe ku ndegjohen zogjet ,mendoj diten e marteses te ndodhin keto gjera ishalla ndodhin se ndryshe spo martohem hiq, tung tung :lol:

Keshtu edhe une mendoj. :P

Drenicaki
29-01-05, 20:41
Ju pershendes te gjithve per ket temė se e qelluar po me duket!

Une mendoi se martesat duhet ti bejm sipas tradites sonė te vjeter, se ka ma shyhret,por duhet edhe simbas rendit e une rendin po ja la babagjyshit tim qe i ka 85 vjet e gruja i ka vdek , njźher do ta martoim atė e pastaj mua!
Jo per tjeter por kur isha i vogel me rrehte shpesh e te pakten tani nese e martoim , ja futi ja dy, tre boksa per me shti dhanderr, e do te thot me nxjerr hakun pa zhurmė! hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaaa aaaa! :lol: :lol: :lol:

Ylberi_be
30-01-05, 13:52
Shkresė jashtė teme !!!

ndryshuar by Gentiani nga Heavy Artillery Regiment :wink:

biondi_f86
30-01-05, 14:39
Sido ce te jete vetem me rendesi me u martu.hahahhahaha :D :D :D

Drenicaki
30-01-05, 14:46
Shkresė jashtė teme


[i]Gentiani

erita
30-01-05, 15:33
me tupana dhe TALLAVA :lol: :lol: :lol:

Kaltrushi
03-02-05, 08:15
me tupana dhe TALLAVA :lol: :lol: :lol:te lumt.............. :wink:

AK^47
03-02-05, 13:12
HuH qikjo tem me ka shti me kesh pak un Me u martu ni her per ni her nuk e kam menen se du me u Knaq edhe do dit vetem se kisha pas qef me i ba 3 Dit e Net Darsem si koheve te vjetra qe ka qen ;););););)

dembelica
18-03-05, 22:51
Kysmet do te bej darsem ne menyre tradicionale shqiptare me defe e tupana ................ :lol: :lol: :lol: :wink:

mjellma
19-03-05, 15:12
Une per veten time mendoj se shum shum me e mir ka gjen dasma erpara me tradita te vjetra amo nuk ish kon keq edhe me bo nje kombinim tardita te vjetra edhe te tanishme

Psikologu
20-03-05, 00:58
Nėna ime thoshte se :

Ta gjan ty nana nja qe dera smundet me nxan , faqet kuq si molla.

E tash spo dij mos kam leshuar ndonje rast te mirė nga dora.

hahahahah

Muna
25-03-05, 15:03
Une dasmen time kam deshire ta bej darsem moderne, dhe me disa adete apo trdita te vjetra sepse ato na dallojne pak nga popujt tjere.

Barbaroza
25-03-05, 16:44
Me tarrrabuka!

DEA
25-03-05, 16:46
Me tarrrabuka!
Amin :lol:

Barbaroza
25-03-05, 17:18
Me tarrrabuka!
Amin :lol:

Merre me mend se edhe kengetarja Julka po e kendon ne mete moment kengen"AMIN" :lol: :lol:

Kavaleri
26-03-05, 15:34
Un isha martu ma mir me qije e qerre 8)

Gentiani
31-03-05, 00:50
shumė shpejtė do tė pasojė njė revizion i shkrimeve dhe temave kėtu!

Arsyeja: shkresa dhe postime qė nuk i pėrshtaten as temave e as forumit kėtu

Prishtinasja_
16-09-08, 16:15
Me Surle dhe Tupana :biggrin::biggrin:

thellenza
16-09-08, 16:39
me mjafton te martohem me ate te cilin e dashuroj, nuk eshte e rendesishme si, nje dasem do te ishte mire, por jo e domosdoshme!

egi
16-09-08, 17:29
Me Surle dhe Tupana :biggrin::biggrin:

Une e du + edhe nje tarabuk :cool:

emine
18-09-08, 08:47
Kam deshir ta di nga ju (edhe nga djemet) se si keni deshir ta beni dasmen.

>sipas traditave tana apo
>modern (d.th. krejt ndryshe sikur perpara sipas kohes se tashme)
>nga te dyjat nga pak

Pres mendimet ose paramendimet e juaja

ju pershendes


Kurrqysh hiq:wink:

emine
09-03-12, 19:49
Kurrqysh hiq:wink:

vec pe rifreskoi temen :biggrin:

turisti
09-03-12, 20:09
vec pe rifreskoi temen :biggrin:

Kujdes se po e rifreskon :biggrin: martesen :biggrin:............