PDA

View Full Version : sikur te isha djal....apo vajze


vushtrria
13-10-04, 07:57
ju pershendes te gjithve

pasi qe po i shofim shum grindje ne shum tema, jo ju mashkujte jeni keshtu, jo ju femrat jeni keshtu mir.

pytja eshte :arrow:

qka kishit ber ju femrat po te ishit ne gjinin e kundeert.

gjithashtu per meshkujte po te ishin ne gjini e kundert.

Kaltrushi
13-10-04, 08:28
Me pelqen kjo pytje. Ndonjeher mendoj apo flas me shoqe. Po te isha djal si do te mendoja, si do te veproja??? Per do gjera qe ne nuk mundem si femer me i realizu ndoshta me qejf do te isha mashkull amo vetem per nje koh ose ne jeten tjeter. Une jam e knaqur qe jam femer.

Po te isha djal ndoshta do te isha ashtu siq kam deshir te jet nje djal. Nuk dihet. :wink:

Te pershendes

turisti
13-10-04, 08:28
Pershendetje Vushtrria,per ty dhe temen e hapur.
Ketu nuk ka grindeje ne mes te antareve ( diskutuesve ),por, mosmarreveshje ne relacion te gjinive te kunderta dhe shkrimet e tyre te ndryeshme te cilat secili i kupton ndryshe,a sidomos mosrespektimi i mendimeve te huaja te cilat tejkalojne ne diskutimet te ashpera dhe - romantike -.

Pergjegjegjja ime eshte ne pyetjen : A mundeni me paramendue forumin pa gjinien me te bukur dhe diskutimeve te saja ēfaredo kofshin ?
A nuk keni provue ndonjehere ( kjo vlen vetem per mashkujt ),qe t'i kuptoni diskutimet e ashpera te femrave si - muzik relaksuese ? :P :P :P :P :P

Ju pershendes,
TURISTI. :wink:

qika_pr
13-10-04, 11:43
Pershendetje
Une personalishte jam shume e kenaqur me gjinin time dhe kurr nuk e kisha nderru,Por sikur te isha djal do e kisha nje gje qe disa djemeve ju mungon,do kisha repsketin makxiaml per femra dhe do e shikoja si gjini te brizht

Barbaroza
13-10-04, 11:48
ju pershendes te gjithve

pasi qe po i shofim shum grindje ne shum tema, jo ju mashkujte jeni keshtu, jo ju femrat jeni keshtu mir.

pytja eshte :arrow:

qka kishit ber ju femrat po te ishit ne gjinin e kundeert.

gjithashtu per meshkujte po te ishin ne gjini e kundert.

Po te isha djale,sa i perket sinqeritetit tim,kultures ne te shprehur,dhe gjithcka qe lidhet per personalitetin tim,asgje s'do te ndryshoja.Por,me tutje nuk di cfare te them pasi nuk kam hyre ne lekuren e asnje djali qe ta kuptoja me mire cfare fshehin ne zemrat e tyre sepse vertete disa mund te kene edhe sjellje ne stilin"hudh gurin e fshih doren". :wink:

dr1ta
13-10-04, 11:50
Pershendetje Vushtrria,per ty dhe temen e hapur.
Ketu nuk ka grindeje ne mes te antareve ( diskutuesve ),por, mosmarreveshje ne relacion te gjinive te kunderta dhe shkrimet e tyre te ndryeshme te cilat secili i kupton ndryshe,a sidomos mosrespektimi i mendimeve te huaja te cilat tejkalojne ne diskutimet te ashpera dhe - romantike -.

Pergjegjegjja ime eshte ne pyetjen : A mundeni me paramendue forumin pa gjinien me te bukur dhe diskutimeve te saja ēfaredo kofshin ?
A nuk keni provue ndonjehere ( kjo vlen vetem per mashkujt ),qe t'i kuptoni diskutimet e ashpera te femrave si - muzik relaksuese ? :P :P :P :P :P
Ju pershendes,
TURISTI. :wink:LExoni mire nja 10 her :lol: :)

Krokodilli
13-10-04, 11:55
ju pershendes te gjithve

pasi qe po i shofim shum grindje ne shum tema, jo ju mashkujte jeni keshtu, jo ju femrat jeni keshtu mir.

pytja eshte :arrow:

qka kishit ber ju femrat po te ishit ne gjinin e kundeert.

gjithashtu per meshkujte po te ishin ne gjini e kundert.

te pershendes vushtrria per temen,,,,
flm zot qe jam djal,, edhe ju vajzat duhet te luteni ndoshta beheni djem :lol: :arrow: jo ishalla se sna jet tjeter veq me myt veten :lol: (hajgare pak)....

po te isha vajz (po te isha) do te isha hmmmm qkado te isha more,, aha po Vajz.... Do te jetoja nje jet normal si te gjitha Vajzat..... :wink:

DEA
13-10-04, 12:00
ju pershendes te gjithve

pasi qe po i shofim shum grindje ne shum tema, jo ju mashkujte jeni keshtu, jo ju femrat jeni keshtu mir.

pytja eshte :arrow:

qka kishit ber ju femrat po te ishit ne gjinin e kundeert.

gjithashtu per meshkujte po te ishin ne gjini e kundert.

te pershendes vushtrria per temen,,,,
flm zot qe jam djal,, edhe ju vajzat duhet te luteni ndoshta beheni djem :lol: :arrow: jo ishalla se sna jet tjeter veq me myt veten :lol: (hajgare pak)....

po te isha vajz (po te isha) do te isha hmmmm qkado te isha more,, aha po Vajz.... Do te jetoja nje jet normal si te gjitha Vajzat..... :wink:


Valla more krokodil kane nderru senet eshte bo njejt . veqse nganjeher ma burra jane femrat se sa mashkujt :wink: pa keqkuptime te pershendes :roll:

Murgesha
13-10-04, 12:14
Sa mirė do tė ishte sikur tė egzistonte mundėsia tė bėhej njė ndryshim kapital. Vajzat tė bėhen meshkuj e meshkujt vajza.
Bota kish me qenė mė e pėrsosur. Se meshkujt do e kuptonin se sa vėshtirė nė ditė tė sodit ėshtė me qenė femėr. :D

turisti
13-10-04, 12:19
Sa mirė do tė ishte sikur tė egzistonte mundėsia tė bėhej njė ndryshim kapital. Vajzat tė bėhen meshkuj e meshkujt vajza.
Bota kish me qenė mė e pėrsosur. Se meshkujt do e kuptonin se sa vėshtirė nė ditė tė sodit ėshtė me qenė femėr. :D

Hmmmm,simbas fjaleve tua Murgeshe, burrat i percjellin grat ne pune,a prej punes i kthehen- burrat, :arrow: pak si trishtuese,hahahaha. :wink:

P.s.- mos eshte pakes e komplikume kjo pune?

Te pershendes, TURISTI.

Murgesha
13-10-04, 12:40
Sa mirė do tė ishte sikur tė egzistonte mundėsia tė bėhej njė ndryshim kapital. Vajzat tė bėhen meshkuj e meshkujt vajza.
Bota kish me qenė mė e pėrsosur. Se meshkujt do e kuptonin se sa vėshtirė nė ditė tė sodit ėshtė me qenė femėr. :D

Hmmmm,simbas fjaleve tua Murgeshe, burrat i percjellin grat ne pune,a prej punes i kthehen- burrat, :arrow: pak si trishtuese,hahahaha. :wink:

P.s.- mos eshte pakes e komplikume kjo pune?

Te pershendes, TURISTI.

Vėrtet ėshtė e komplikuar Turist. Por paramendo njė gjė tė tillė.
Gruaja jote bėhet burrė, ti bėhesh grua. Nėse je imrė pėrherė me te, ta kthen me tė mirė, por ndonjė tjetėr nuk sillet mirė me gruan (raste tė tila ka plot) dhe gruaja ja kthen githė ato tė kėqia sa ka qenė ai burrė.
Kur tė pėrjetohen disa gjėra nėn lėkurėn tonė, atėherė edhe pėrmirėsimet janė tė dukshme.
Po e ilustroj kėtė gjė nga folklori jonė burimor.

Njė burrė gjithnjė e tallte gruan e vet se kinse ajo nė shtėpi po ban sefa dhe po i shkon jeta pėr merak. Gruaja mbrohej gjithnjė se nuk ėshtė edhe aq lehtė tė jet amvise dhe tė baj gjithė ato punė shtėpiake.
Kaloi njė kohė e gjatė e kėta gjithė nė grindje ishin.
Njė ditė gruaja humbi durimin dhe i tha.
Mirė pra nesėr unė do ti bėj punėt qė i ban ti, e ti bani tė miat.
Tė nesėrmen burri duhej tė lėvronte arėn e gruaja si zykonisht punėt e shtėpise.
U zgjua gruaja nė mėngjez, mori qetė dhe shkoi tė lėvrojė.
U zgjua burri nė mėngjez tė bėjė punėt e shtėpisė.
Aq shumė u hutua i ngrati, mjeli Lopėn, dhe mori tė tund, fėmiu i vogėl filloi tė qaj, mori tė pajtonte atė, por pasi qė sishte mėsuar sdinte si ta bėjė kėtė. Duke u ngutur derdhi qumėshtin nga Tpini, djali pėr pak i ra nė oxhak duke u munduar tė mbledh qumėshtin e derdhur, se mendonte se mund ta mblidhte.
Tėrė dita i shkoi kot sė koti pa mundur tė bėj asgjė.
Gruaja lėvroi tėrė ditėn pa i ndodhur asgjė (bile thonė se kishte lėvruar mė shuml se njė burrė)
Mė ai burrė kurrė nuk e bėri tė kotė punėn e gruas sė vet. :wink:

turisti
13-10-04, 13:22
Sa mirė do tė ishte sikur tė egzistonte mundėsia tė bėhej njė ndryshim kapital. Vajzat tė bėhen meshkuj e meshkujt vajza.
Bota kish me qenė mė e pėrsosur. Se meshkujt do e kuptonin se sa vėshtirė nė ditė tė sodit ėshtė me qenė femėr. :D

Hmmmm,simbas fjaleve tua Murgeshe, burrat i percjellin grat ne pune,a prej punes i kthehen- burrat, :arrow: pak si trishtuese,hahahaha. :wink:

P.s.- mos eshte pakes e komplikume kjo pune?

Te pershendes, TURISTI.

Vėrtet ėshtė e komplikuar Turist. Por paramendo njė gjė tė tillė.
Gruaja jote bėhet burrė, ti bėhesh grua. Nėse je imrė pėrherė me te, ta kthen me tė mirė, por ndonjė tjetėr nuk sillet mirė me gruan (raste tė tila ka plot) dhe gruaja ja kthen githė ato tė kėqia sa ka qenė ai burrė.
Kur tė pėrjetohen disa gjėra nėn lėkurėn tonė, atėherė edhe pėrmirėsimet janė tė dukshme.
Po e ilustroj kėtė gjė nga folklori jonė burimor.

Njė burrė gjithnjė e tallte gruan e vet se kinse ajo nė shtėpi po ban sefa dhe po i shkon jeta pėr merak. Gruaja mbrohej gjithnjė se nuk ėshtė edhe aq lehtė tė jet amvise dhe tė baj gjithė ato punė shtėpiake.
Kaloi njė kohė e gjatė e kėta gjithė nė grindje ishin.
Njė ditė gruaja humbi durimin dhe i tha.
Mirė pra nesėr unė do ti bėj punėt qė i ban ti, e ti bani tė miat.
Tė nesėrmen burri duhej tė lėvronte arėn e gruaja si zykonisht punėt e shtėpise.
U zgjua gruaja nė mėngjez, mori qetė dhe shkoi tė lėvrojė.
U zgjua burri nė mėngjez tė bėjė punėt e shtėpisė.
Aq shumė u hutua i ngrati, mjeli Lopėn, dhe mori tė tund, fėmiu i vogėl filloi tė qaj, mori tė pajtonte atė, por pasi qė sishte mėsuar sdinte si ta bėjė kėtė. Duke u ngutur derdhi qumėshtin nga Tpini, djali pėr pak i ra nė oxhak duke u munduar tė mbledh qumėshtin e derdhur, se mendonte se mund ta mblidhte.
Tėrė dita i shkoi kot sė koti pa mundur tė bėj asgjė.
Gruaja lėvroi tėrė ditėn pa i ndodhur asgjė (bile thonė se kishte lėvruar mė shuml se njė burrė)
Mė ai burrė kurrė nuk e bėri tė kotė punėn e gruas sė vet. :wink:

Pajtohem absolutikisht me ty Murgesha. Burrat e sodit pak mirren me problemet e grave- vetem deri te kreveti,jo edhe pastaj. Fakt se jeta e gruas kurre nuk eshte per sefa,por burrat jane tipat qe edhe vet nuk dijne se ēka deshirojne. Per gruan mjafton nje pune qe ta ket te hekun dhe i lehtesohen pakes tjerat. Mos tjeter,mashkuj munden nje fshise m'i dhene shpijes,enet m'i lare,teshat mi shtri.....keshtu vetem nuk harrojne me ngene buke,m'i vesh teshat e lara dhe shyqyr qe i kan veturat,se as ne shtepi nuk kishin dit m'u kthye.....
Te pershendes. :P

dr1ta
16-10-04, 21:18
Kisha pas qef te jem djal nje her ne muaj :)

turisti
16-10-04, 21:46
Kisha pas qef te jem djal nje her ne muaj :)

Te besoj. Preferohen ēajat e bimeve.... :wink:

dr1ta
16-10-04, 22:06
Kisha pas qef te jem djal nje her ne muaj :)

Te besoj. Preferohen ēajat e bimeve.... :wink:


hahaha valla ma lexon mendjen ti mua:)

turisti
16-10-04, 22:35
Kisha pas qef te jem djal nje her ne muaj :)

Te besoj. Preferohen ēajat e bimeve.... :wink:


hahaha valla ma lexon mendjen ti mua:)

:wink: :P :wink:

progoni
30-10-04, 21:55
ju pershendes te gjithve

pasi qe po i shofim shum grindje ne shum tema, jo ju mashkujte jeni keshtu, jo ju femrat jeni keshtu mir.

pytja eshte :arrow:

qka kishit ber ju femrat po te ishit ne gjinin e kundeert.

gjithashtu per meshkujte po te ishin ne gjini e kundert.


OH isha bėr TOMOR-icė

hahaaaaaaaaaahaaaaaa

o Tomor kukuuuuu ta kisha rjep shpiertin shokut,

hahaaaaaa
ban shyqyre shokut

DEA
31-10-04, 09:26
S“besoj qe do te kisha bere ndryshime te medhaja, se ashtu keshtu jam shume burrerorehttp://www.mainzelahr.de/smile/big/12.gif

PAOLINA
31-10-04, 18:11
:wink: Sikur une t`isha Djal vajzen qe do ta doja KURRRRR zdo ta Tradhtoja :)

Barbaroza
31-10-04, 18:21
:wink: Sikur une t`isha Djal vajzen qe do ta doja KURRRRR zdo ta Tradhtoja :)

:wink:

Kercovari
01-11-04, 11:44
S`dua te jem vajze,ajo qenje e gjalle qe shpeshher eshte edhe nene e lumtur,shtepijake e shkelqyer dhe e zellshme,puntore e dalluar, qe me ne funde te i mveshet edhe pa besnikrija,te perdhonuhet,te fyhet,te nencmohet,te meret vetem si aleti seksual ne duart e mashkollit skropulloz,te atij mashkulli i cila ka humbe bashke me ndjenjat ne greminen e mekatarit.
Me le zot keshtu sic jame perderisa mund te shoh femren si nje "gardijane" qe te hape dyert e perajses te kesaj jete,te ndriqon netet e errta,mikja me e afart e jetes,por dhe "armikja"me e madhe nese e meriton.

Kavaleri
22-03-05, 01:49
Un kam pas qef te jem vajz,se i dua Vajzat shumm,kisha pas qef ta shijoj jeten se thojn me qen Nen esht veshtir,por kuptohet se eshte Veshtir,burrat i urrej vallah ani disa qka e kan mendjen sakic,bishti ju thehet a qyken se lun.hahah

dembelica
30-03-05, 19:42
Kisha pas qef te jem djal nje her ne muaj :)

Pa diskutim :)

Albonita
11-06-11, 07:34
Kisha Pase deshire te jam Djale .. mos ta leja vellan e vetum....sikur te isha po ja ce nuk jam..me mire me cen Motra hasret se sa vellavi:frown: