PDA

View Full Version : POEZI NGA KROKODILLI


Krokodilli
13-10-04, 11:32
POEZI TE NDRYSHME NGA KROKODILLI :wink:

KROKODILLI NE FORUM:
*spo ju ngjo as se di kush jeni
veq e di qe kurr spo fleni
*ne forum tu shkru ton diten
barbaroza e djegu piten
*dit e nat ne forum ju rrini
as ne shkoll ne koh nuk mrrini
*kjo shejtonka ne forum,,
han shuplaka sa ma shum
*Gentiana shkrun Poezi
Honesty_uk kishe une mafi
*Ja edhe Loloku me dur ne gjepa
flet si me kan Anton Qeta
*vushtrria ton diten kuvenon
maca vushtrrin hiq nuk e don..
dhe keshtu dita shkon te gjith jemi si vijon....
*jemi nga e tere bota, Amerik Evrop Azi , me krokodillin ne Australi...
*te gjith flasim te njejten gjuh
dhe bejm plan ne kosove me shku,,
*sa here flasim ne gjuh te huaja thot Naki ka mem rre gruja
dhe keshtu tregimi vazhdon ne dardani forumin ton.......

Krokodilli
13-10-04, 11:34
PER FORUMIN

*hy ne forum me rrok shuplaka
*dal prej aty me thojn ik se te kapa
*shkoj te kafja kush kafe nuk qet
*krejt presin mos po bon kush rahmet
*ne dashuri kush ren nuk leshon,,
*as vet se din se kush te kafshon
*te politika kuvenon grushti,,
*veq mos te folsh se te djeg prushi..
*te diskutimet flasin krejt,,,
*ske qka lyp po nuk dite me ec drejt..

ky Loloku kishe gjentellmen,, veq kujtohet kan ta rren
ky turisti veq udheton,, as vet se din se qka don
vjen Lazdrani i shym dritat,,
bertet vushtrria mos naj tut qikat
kjo Murgesha me saba e rrok siten me bismila
ky Naki si Moderator ton diten sillet me shtag ne dor
thrret shejtonka boma kafen
barbarozes ja merr nafaken
kjo vera me shami,, as ne forum nuk din me hi
bertet krokodilli qka osht ka bahet
kalon dita , nata zgjatet... :wink:

Krokodilli
15-10-04, 09:21
SHOQERI NE DARDANI
ju pershendes te gjithve ne dardani
me nje poezi per shoqeri
kjo shoqeri per bukuri
ne te vetmen dardani
krejt ne forum dojn me hi
veq me shkru nje poezi...
disa pyesin disa flasin
do bertasin tjert trokasin....
krejt jan te mir ne kete shoqeri
NE FORUMIN DARDANI

Krokodilli
15-10-04, 18:11
Poezi per dashuri

ti tash ke hyre ne zemren time
dhe me kurr nuk ke me dale
do ta kuptosh se ne kete jete
per ty une jam i vetmi djale


gjithqka do te bej per ty
boten do ta rrotulloj
do ta kuptosh se ne kete jete
vetem ty te dashuroj


Nese me duhet
per ty do te hy ne varr
nese ka nevoje
dhe zemren ta hudhi ne zjarr


vendimi i vertete eshte
se mendoj per ate emer
mendoj per ty pa kufi
me shpirt edhe me zemer


nese me duhet te them te drejten
se per ty do te jap edhe jeten
per ty botes do ti them kush jam
se ne jete vetem ty te kam


ti me je e vetmja shprese
e vetmja jete dhe gjalleri
edhe pse si dukesh akoma nuk e di
mendoj per ty pa pa kufinese me don vetem nje pjese
nga ajo qe une ty te dua
atehere edhe po te vdes
do te jem i lumtur
qe edhe ti me deshte mua


Ti me ke hyre ne kete zemer
dhe kurr me sdo te leshoj
do ta ruaj perjete ate emer
te bind se sa shum te dashuroj


Beso keto fjale se jane te verteta
kur nuk e prita lumturin e gjeta
me magjepsen fjalet e tua
te them te drejten se te ,,DUA''

Krokodilli
15-10-04, 18:13
A mendon per mua ???


A mendon per mua
sikur une per ty
malli qe kam ne zemer
me shihet ne syy


Qdohere veq per ty
kjo zemer mendoi
por bashkimin tone
zoti nuk e lejoi


ne keto qaste pikllimi
ende mendoj per ty
mendoj per nje bashkim
dhe per nje dashuri


mendoj me shpirt
mendoj me gjith zemer
per mua je ti nje dhe
e vetmja femer....