PDA

View Full Version : A ka ndodhur me ju......?????????


Honesty^uk.
13-10-04, 23:01
Me ka ndoddhur disa here qe shprehjet ,( shkrimet )e mia jane keq kuptuar, dhe kjo me shtyri qe te lexoj edhe opinionet tuaja lidhur me kete rast, pasi njeriu shprehet ne nje platforme te caktuar dhe te tjeret e marrin per ndryshe.

Jeni te mirepritur ne diskutim

Honesty- forever

turisti
13-10-04, 23:13
Si ēdo teme e re,ashtu dhe kjo meriton pershendetje se bashku me autorin e saj.

Ka ndodh qe edhe une i kam keq kuptue gjerat ose porosijen e shkrimeve te postuara,por ato gjera ndodhin per shkakun se njeriu nuk ka kohe te mjaftuesheme per te gjitha gjerat. Mendoj se keq interpretimet edhe munden m'u korigjue,derisa me ofendime eshte veshtire,sepse p.sh.- shpulla ja boksi kalojne,a fjala e shqiptuar eshte shume me e rende.
Gjithashtu mendoj se secili duhet me kerkue falje nese gabon,sepse mos tjeter- eshte njerzore.

Me respekt,
TURISTI

Honesty^uk.
13-10-04, 23:15
"turisi" fjalet jane te teperta nese une filloj te shkruaj per ju
Mbeteshi i nderuar nga
Honesty

Murgesha
13-10-04, 23:41
Me ka ndoddhur disa here qe shprehjet ,( shkrimet )e mia jane keq kuptuar, dhe kjo me shtyri qe te lexoj edhe opinionet tuaja lidhur me kete rast, pasi njeriu shprehet ne nje platforme te caktuar dhe te tjeret e marrin per ndryshe.

Jeni te mirepritur ne diskutim

Honesty- forever

Kjo mė ka ndodhur mua personalisht. Edhe pse pėr momentin jam ba me eksplodu nga nervoza dhe i kam thėnė vetes se kurr mė sdo e hapi kėtė forum as pėr tė shkruar e as pėr tė lexuar, prap kur kam analizuar shkaqet se pse ka ndodhė kjo, shpesh herė kam akuzuar veten se ndoshta jam ngutur nė shfaqjen e mendimit tim, ndoshta lexuesi nuk e ka kuptuar siē duhet porosinė, shumė ndoshta ja kam thėnė vetes dhe jam pėrmbajtur pėr tė mos regaur nė momentin e parė.
Kur mė ka ndodhė qė ndokush mė ėshtė pėrgjigjur me fyrje nuk ju kam pėrgjigjur pa e qetėsuar veten.
Tė shkruajsh ėshtė pėrgjegjėsi e madhe.
Pėr vete sa herė qė shkruaj diē, e kam nė mendje se mbi 3000 anėtarė tė dardanisė e kushedi sa tė tjerė kyqen dhe lexojnė shkrimin tim.
Me njė fjalė, edhe pse jo tė detyruar tė gjithė ne qė shkruajmė me njė mėnyrė po e shpalosim shpirtin tonė.
E kur ti shpalos shpirtin e tjetri tallet me ty, e nėnkuptoj si fyerje tė madhe.

Kaltrushi
14-10-04, 10:49
Teme shum e mir. Komplimente

Une edhe pse jam e re ne ket forum. Jam norvuzuar ashtu sikur murgesha. Sepse une ndonjeher mendoje tjetergje dhe mendoja qe e shkruajta ashtu por pasi edhe nuk di aq mire ne shqip te shprehne. Kerkoj falje per ket. por kur dikush nuk kupton diqka ose e kupton negativ kishe qene mir te pyet edhe njeher para se te shkruaj mendimin qe mund ta ofendoj dikend.

Ndoshta po ta kishim mundesin ta shofim njeritjetrin do te kuptoheshim edhe ma mir si ne forum se edhe me gjeste njeriu kuptohet me mire. :wink:

Pershendetje nga zemra.

tung

DEA
14-10-04, 11:14
Deri me tani se kam ndier veten te ofenduar ,po ndoshta kam ofenduar pa qellim, nuk e di . E nese po ju kerkoj falje .
Por besoni pa qellim.

qika_pr
14-10-04, 16:35
Pershendetje
Ku ka diskutime ka edhe keqkutime
Mua psh ne nje teme me kan keqkuptuar dhe pergjigjja ime ka marr nje kajhe te gabuar,normal kam reaguar sepse nuk deshiroja te jete apo te kuptohet gabim ajo qe kam then.
Nervoz nuk behem sepse nuk i marr afer zemres shume keto gjera

Naki
14-10-04, 21:44
opinionin time do te filloje me nje modul te komunikimit.

Njeriu qe diqka

thote

.............................
nuk do te thote se e ka
...................................
ndegjuar

nuk do te thote se e ka
...........................................
kuptuar
nuk do te thote se eshte
...........................................
akzeptuar
nuk do te thote se eshte
........................................
e deshiruar
dhe nuk do te thote se
.....................................
eshte e kryer dhe e pranuar nga Pranuesi-Opinioni.

Personalishte mundohem ne shkrimet e mija te jeme i qarte dhe qe permbajtjen e postimit te redukoje dhe te shprehi ne postim te shkurte,kjo mund te ndodhe qe te keqkuptohet dhe done shpjegim .
kete e deshiroje dhe jame mirenjohes te sqaroje ne raste te dyshimeve.
shumices prej neve po edhe mua nga nje here nga mos koha te postoje diqka me nxitim pas nje kohe kur lexoje postimin time mendoje a ishte e qelluar apo duhej ta shprehja ndryshe.po ne jemi njerez dhe qdo njeri nuk eshte perfekt.
pershendes Zt Honesty per teme te qelluar

zana_e_maleve
15-10-04, 12:00
Me ka ndoddhur disa here qe shprehjet ,( shkrimet )e mia jane keq kuptuar, dhe kjo me shtyri qe te lexoj edhe opinionet tuaja lidhur me kete rast, pasi njeriu shprehet ne nje platforme te caktuar dhe te tjeret e marrin per ndryshe.

Jeni te mirepritur ne diskutim

Honesty- forever

nje teme shume interesante sepse me ka ndodhe edhe mua nje gja e till. Une njeher u merzita por ne fund thashe po pune e madhe cdo njeri te te shkruaj apo flase ate qe mendon

vushtrria
15-10-04, 19:44
[/b]edhe mua me ka ndodhur, por qka me ba ata hastretgjit te rrin gati menjeher, fundja ska njeri qe nuk gabon,por deri me tani mir shum me gjith keqkuptimet qe ndodhin pa dashje.

Barbaroza
16-10-04, 14:21
Me ka ndoddhur disa here qe shprehjet ,( shkrimet )e mia jane keq kuptuar, dhe kjo me shtyri qe te lexoj edhe opinionet tuaja lidhur me kete rast, pasi njeriu shprehet ne nje platforme te caktuar dhe te tjeret e marrin per ndryshe.

Jeni te mirepritur ne diskutim

Honesty- forever

Nuk e di nese kam patur ndonjehere ankese nga ndonje anetar i forumit se shkrimet e mia jane tmerresisht te pakuptuara apo banale sepse mundohem qe te jem sa me e qarte dhe e kulturuar ne postimet e mia,ndoshta per faktin se shkruaj qarte ne gjuhen letrare,ndersa sa i perket asaj se te tjeret ne kete aspekt i keqinterpretojne shkrimet e mia,une s'kam asnje faj.
Ndersa ne m/p me ka ndodhur te jem e ofenduar tej mase,ndonjehere edhe me fjalor te rrugeve per shkakun se kam kerkuiar ndonje sqarim nga ndonje anetar.Por,me kete secili shpreh edukaten e tij dhe une as qe merzitem me banalitete te tilla!

Honesty^uk.
20-10-04, 19:59
Me ka ndoddhur disa here qe shprehjet ,( shkrimet )e mia jane keq kuptuar, dhe kjo me shtyri qe te lexoj edhe opinionet tuaja lidhur me kete rast, pasi njeriu shprehet ne nje platforme te caktuar dhe te tjeret e marrin per ndryshe.

Jeni te mirepritur ne diskutim

Honesty- forever

Nuk e di nese kam patur ndonjehere ankese nga ndonje anetar i forumit se shkrimet e mia jane tmerresisht te pakuptuara apo banale sepse mundohem qe te jem sa me e qarte dhe e kulturuar ne postimet e mia,ndoshta per faktin se shkruaj qarte ne gjuhen letrare,ndersa sa i perket asaj se te tjeret ne kete aspekt i keqinterpretojne shkrimet e mia,une s'kam asnje faj.
Ndersa ne m/p me ka ndodhur te jem e ofenduar tej mase,ndonjehere edhe me fjalor te rrugeve per shkakun se kam kerkuiar ndonje sqarim nga ndonje anetar.Por,me kete secili shpreh edukaten e tij dhe une as qe merzitem me banalitete te tilla!


As une nuk kam pasur ankesa ne lidhje me sa u perket shkrimeve te mia, sepse une e di si e shkruaj gjuhen shqipe edhe pse ndonjehere ndodh qe te kem gabime autografike, por une kam dashur te them se me ka ndodhur qe shkrimi te kuptohet ndryshe nga ai qellim me te cilin e kisha shkruar une.

Barbaroza
20-10-04, 20:08
Athua?Nuk e di tybe,por une i marr ashtu siq mi shohin syte, e per te tjeret nuk e di!

Tomori
24-10-04, 14:03
-Mua personalisht me ka, ndodhur shpesh te keq-kuptohem flas per kohrat e hershme, ner sa u mirkuptuam, tash bile me ata antar qe fillimisht ishim keq-kuptuar, tash me ta kontaktojm me shum ne privat, me thuan e mor Tomori, je shum atraktiv domlla te raft hahahaha

Jana
17-12-09, 12:11
Po em ka ndodh...une kam shkru diqka tjeter e eshte kuptu krejt diqka tjeter...

rastesishT
23-02-11, 18:04
Me mire qe nuk kuptohemi nganjehere se per ndryshe nuk do kishim biseda kur do ta kuptonim njeri tjetrin.

~AnnA~
23-02-11, 19:38
Me ka ndodhur te keqkuptoj te tjeret dhe padyshim te keqkuptohem edhe nga rrethi ndonjehere, por keqkuptimet jane njerezore...shpesh ndodhin edhe nga mos te qenit i nje vendi, pra dialekti ben te veten, qe shpesh here tek ne tingellon ndryshe nga ajo se cfare eshte e menduar....

emine
23-02-11, 21:18
Eshte njerzore,te keqkuptojme ndonjeher pa vedije dhe te kekuptohemi,ndodhe me njerzit qe njofim shume mire,ndersa ne net seshte diqka tragjike:smile: