PDA

View Full Version : Dashuria


Spo_Ma_Nin
16-10-04, 05:27
"Dashuria"

Dashuria ē'ka ėshtė kjo?
Shpeshė her e kam pyetur vetėn se ēka do tė thot !!
A ėshtė dashuri kur njeriu nuk di tė ndalet tė folurit ?
Apo kur i humbin fjalet dhe nuk di se ēka tė thot ?
Apo kur fillon tė fol me veten e tij ?
Apo ndoshta ėshtė dashuri kur njeriu nga ndjenjat e mėdha qė i ka mendon se ėshtė duke fluturuar ?
Apo kur atėher ai ato ndjenja i shijon mė von dal nga dal ??
Apo ndoshta ėshtė dashuri kur njeriu thot se pa ty nuk dua tė jetoj ?
Apo kur njeriu fillon tė qaj dhe ėshtė i vetmuarė , pėrgjegje askushė nuk mund tė i gjej....


"Mė pyete se a tė dua"

Nėse tė dashurosh do tė thotė:
ti besosh dikujtė ,
tė jetosh pėr dikend,
tė dėgjosh tinguj , qe mė heret nuk kan pasur kuptim,
.........................
atėher PO tė dua .


"I Perndjekuri I Dashurisė"

Une jam i burgosuri yt
Rroj me prangat qė ti mė ke vėnė
Po ēudi as qelia s'mė mbyt
Dhe s'mė mbyt as dritarja e zezė
Kur ti prangat m'i hodhe nė mish
Unė i putha duart e tua
Ėshtė rast i pashembullt ta dish
Qė xhelatin ta puth a ta dua
I pėrndjekuri yt erotik
I pėrndjekur tė mbetet gjithmonė
Erotim i mirė a i lig
Hidhmi duart nė fyt, torturomė
Ky burgim sa do zgjasė s'e di
I pėrjetshėm do kisha dėshire
Veē ti eja mė shih nė qeli
Tė pėrndjekurit tėnd i vjen mirė.

Ju pėshėndes
:oops: :oops: :oops: