PDA

View Full Version : Pushtet absolut pėr njė orė.


napoleoni
17-10-04, 01:06
Shumė nga ne do tė dėshironin njė botė ndryshe nga kjo qė kemi. Ne nuk kemi fuqi ta ndryshojme ashtu si dojme ne, prandaj bėj kėtė pyetje:

-ē`do tė kishit bėrė nėse do tė kishit pushtet absolut mbi gjithcka per njė orė ?

Pėrshėndetje !

Urata
17-10-04, 15:01
Do i ushqeja te uriturit, do i vishja te zdeshurit, do i strehoja te pa strehet, du u largoja dhimbjet te semurve, do u ipja syt-driten te verberve, do u ipja gjuhen memeceve, do u ipja veshet atyre qe s'degjojne, do i zhdukja kufinjet - te kete vetem bote.........................

Barbaroza
17-10-04, 15:07
Do i ushqeja te uriturit, do i vishja te zdeshurit, do i strehoja te pa strehet, du u largoja dhimbjet te semurve, do u ipja syt-driten te verberve, do u ipja gjuhen memeceve, do u ipja veshet atyre qe s'degjojne, do i zhdukja kufinjet - te kete vetem bote.........................

Urata paska shkruar edhe deshiren time!

vushtrria
17-10-04, 17:27
Do i ushqeja te uriturit, do i vishja te zdeshurit, do i strehoja te pa strehet, du u largoja dhimbjet te semurve, do u ipja syt-driten te verberve, do u ipja gjuhen memeceve, do u ipja veshet atyre qe s'degjojne, do i zhdukja kufinjet - te kete vetem bote.........................
urata ju pershendes per shkrimin :lol: :lol:

turisti
17-10-04, 21:03
Te pershendes - Napoleoni-,
Nuk me nevoitet pushteti absolut as nje sekond,jam i lumrue edhe pa pushtet.


" Njeriu shihet se qfare eshte ne 3 gjera:

1) - Ne pusht,

2) - Ne para dhe

3) - Ne alkool.

Pershendetje,- TURISTI. :wink:

dr1ta
17-10-04, 23:50
Luften gjithkund e kisha ndal :) Dhe gjithkush ne ket bote do te kishet ushqim...perndryshe semundjet dhe gjerat tjera vijn nga natyra nuk ndalen.

Mendoj ce natyra vendose shum gjera shkaku ce popullsia mos te behet e tepert (gjithcka esht e kufizume)


:roll:

Urata
18-10-04, 14:16
Gjebrailin do ta beja kryetar bote!

DEA
18-10-04, 14:20
Se di! nese do mund ti ndryshoja gjithqka ne te mire,patjeter se do ta beja .po me tregoni ju se sa do te ishte interesante jeta me pastaj?

Gjebraili
18-10-04, 14:48
Gjebrailin do ta beja kryetar bote!


Hahahahaaaaaaaaaaaaaaahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Ooooooooooo pasha krejt oj e nderuara Urata, me ba e mem ba mue Kryetar, ti veq ki me nejt KEMB MBI KEMB, si zonje e rende, pa kurrfar gajle ne kete dynja :lol: :lol: :) :)

Bile blie, kam me ba edhe ma shume se ke kerkue ti, qyyyyyyy :lol:
Kam me ba pastrimin e Kosoves, nga elementet qe spo na lane me u knaqe, per 24 ore :P :P :P

A kishe pranue per Sekretaresh timen, allahile? hahahaaaaaaahaaaaaaaaaaaaaaahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaa

Urata
18-10-04, 15:10
Pasha kryt e nanes me gjithe deshire do e pranoja ate oferte! A e din pse? Sepse je shume njeri dhe vertet do i luftonim te gjitha ato qe ti dhe une mendojme! Dhe, bota do vishej me PAQE!

Tomori
18-10-04, 21:49
Un me kenaqsi ma te madhe, i kisha elemenu EGZEKUTUAR te gjith homoseksualet sllavet romet,,,se i urej dhe njerezit te degjenerum.
-Kisha vepru tamam si hazreti Hitleri,, Ajt nfur pa meshir i kisha djeg keta raca,,,, besoj qe me kuptoni,,,
-Mbas ksaj veprimi fisnik bota dot mirte tjeter kahje,,,gjeneratat qe dot vishin mbas nesh nuk dot ndesheshin me turlifar berllogu :wink: :!:

dr1ta
19-10-04, 00:23
Se di! nese do mund ti ndryshoja gjithqka ne te mire,patjeter se do ta beja .po me tregoni ju se sa do te ishte interesante jeta me pastaj?


rrotulla nuk do te rrotullohet :)

dr1ta
19-10-04, 00:26
Un me kenaqsi ma te madhe, i kisha elemenu EGZEKUTUAR te gjith homoseksualet sllavet romet,,,se i urej dhe njerezit te degjenerum.
-Kisha vepru tamam si hazreti Hitleri,, Ajt nfur pa meshir i kisha djeg keta raca,,,, besoj qe me kuptoni,,,
-Mbas ksaj veprimi fisnik bota dot mirte tjeter kahje,,,gjeneratat qe dot vishin mbas nesh nuk dot ndesheshin me turlifar berllogu :wink: :!:

Kush ta ka prish bre ac shum ??
:roll:

Mos e permend hitlerin se vjen pilicia menjher :)

livoreka bicio
19-10-04, 00:46
Un me kenaqsi ma te madhe, i kisha elemenu EGZEKUTUAR te gjith homoseksualet sllavet romet,,,se i urej dhe njerezit te degjenerum.
-Kisha vepru tamam si hazreti Hitleri,, Ajt nfur pa meshir i kisha djeg keta raca,,,, besoj qe me kuptoni,,,
-Mbas ksaj veprimi fisnik bota dot mirte tjeter kahje,,,gjeneratat qe dot vishin mbas nesh nuk dot ndesheshin me turlifar berllogu :wink: :!: z TOMOR ME KETA FJAL, TY PO E FAVORON HITLERIN, DHE NUK E DIN SE ATA, QE E FAVOROJN HITLERIN, JAN KRIMINALA ME TE MDHAJ TE GJENOCIDIT, NJE GJER TE TYLL SI HITLERI, KA DASHT TA BENTE PRESIDENTI, ISH, JUGOSLLAV I CILI GJINDET NE HAG... TE PERSHENDES I NDERUARI TOMOR...

Gjebraili
19-10-04, 13:53
Pasha kryt e nanes me gjithe deshire do e pranoja ate oferte! A e din pse? Sepse je shume njeri dhe vertet do i luftonim te gjitha ato qe ti dhe une mendojme! Dhe, bota do vishej me PAQE!


E shef se kemi shume qka te perbashket a? :lol: :lol: :lol: :) :) :) :) :) :) :) :)

Ky eshte GARANCION se: Dashuria jone eshte e PERJETSHME, hahahaaaaaaa haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaa :P :P :P :P :P :lol: :lol: :lol: :) :) :) :) :P :P :P :P :P :P

napoleoni
19-10-04, 14:19
Ju pėrshėndes tė gjithėve, pashė qė paska zgjuar kurreshtjen kjo pyetja ime, pėr tė cilėn mė vjen mirė.
Turistit desha t`i them se ne tė gjithė e dijmė se njė gjė e tillė nuk ėshtė e mundur, prandaj themi se nuk kemi nevojė edhe pse po ta kemi do tė mund ta perdornim ne shėrbim tė sė mirės sė pėrgjithshme... Nėse njeriu eshte parė se cka ėshtė ne keto tre gjėra ėshtė pikerisht sepse ai nuk kishte pushtet "absolut" kurrė, me tė cilėn nėnkuptoj edhe pushtetin mbi tė keqen....

Pėrshėndetje tė gjithėve....
Do tė kthehem sė shpejti...

Barbaroza
19-10-04, 15:18
Un me kenaqsi ma te madhe, i kisha elemenu EGZEKUTUAR te gjith homoseksualet sllavet romet,,,se i urej dhe njerezit te degjenerum.
-Kisha vepru tamam si hazreti Hitleri,, Ajt nfur pa meshir i kisha djeg keta raca,,,, besoj qe me kuptoni,,,
-Mbas ksaj veprimi fisnik bota dot mirte tjeter kahje,,,gjeneratat qe dot vishin mbas nesh nuk dot ndesheshin me turlifar berllogu :wink: :!:
8)

Urata
19-10-04, 16:11
Un me kenaqsi ma te madhe, i kisha elemenu EGZEKUTUAR te gjith homoseksualet sllavet romet,,,se i urej dhe njerezit te degjenerum.
-Kisha vepru tamam si hazreti Hitleri,, Ajt nfur pa meshir i kisha djeg keta raca,,,, besoj qe me kuptoni,,,
-Mbas ksaj veprimi fisnik bota dot mirte tjeter kahje,,,gjeneratat qe dot vishin mbas nesh nuk dot ndesheshin me turlifar berllogu :wink: :!:
8)

Smut krejt!

Tomori
19-10-04, 20:10
Un me kenaqsi ma te madhe, i kisha elemenu EGZEKUTUAR te gjith homoseksualet sllavet romet,,,se i urej dhe njerezit te degjenerum.
-Kisha vepru tamam si hazreti Hitleri,, Ajt nfur pa meshir i kisha djeg keta raca,,,, besoj qe me kuptoni,,,
-Mbas ksaj veprimi fisnik bota dot mirte tjeter kahje,,,gjeneratat qe dot vishin mbas nesh nuk dot ndesheshin me turlifar berllogu :wink: :!: z TOMOR ME KETA FJAL, TY PO E FAVORON HITLERIN, DHE NUK E DIN SE ATA, QE E FAVOROJN HITLERIN, JAN KRIMINALA ME TE MDHAJ TE GJENOCIDIT, NJE GJER TE TYLL SI HITLERI, KA DASHT TA BENTE PRESIDENTI, ISH, JUGOSLLAV I CILI GJINDET NE HAG... TE PERSHENDES I NDERUARI TOMOR...

-I nderuari, livoreko me habit si e beni ket krahasim me Virusin me Antivirusin.
-Duhet ta kini te qarte se Millosheviqi ka qen esht dhe dot jet me popullin e tij nje VIRUS. :twisted:

Per ket VIRUS duhet ANTIVIRUS e ky ANTIVIRUSI pikerisht ka qen ;
I nderuari i te gjith kohravet ADOLF HITLERI :wink:

Pra ju lutem livorko, mos i hallakatni punet se shum turpi madh esht te synojsh qe hazreti HITLERIN ta njollosni me ket kriminel sllav.
Ju lutem mendoni nje qik, me mendje te shendosh,,,,parashtroni pyetje kush ka qen ky strateg i shekullit XX qe rall lindin ksish burra- qellimi i kti burri te nderuar,,,,,pse ka dasht ti eliminone keta tre raca te poshter, Qifutet, Sllavet, e Magjupet :?: :!: :!: :!:
Eh mor liverko nuk esht e rastit,,,se pikerisht keta jan Virusi i njerzimit e gjith e keqja vin nga keta,,,,
Ju pershendes e lem me kaq tungji Liverko, kalofsh mir :wink:

livoreka bicio
19-10-04, 21:03
Un me kenaqsi ma te madhe, i kisha elemenu EGZEKUTUAR te gjith homoseksualet sllavet romet,,,se i urej dhe njerezit te degjenerum.
-Kisha vepru tamam si hazreti Hitleri,, Ajt nfur pa meshir i kisha djeg keta raca,,,, besoj qe me kuptoni,,,
-Mbas ksaj veprimi fisnik bota dot mirte tjeter kahje,,,gjeneratat qe dot vishin mbas nesh nuk dot ndesheshin me turlifar berllogu :wink: :!: z TOMOR ME KETA FJAL, TY PO E FAVORON HITLERIN, DHE NUK E DIN SE ATA, QE E FAVOROJN HITLERIN, JAN KRIMINALA ME TE MDHAJ TE GJENOCIDIT, NJE GJER TE TYLL SI HITLERI, KA DASHT TA BENTE PRESIDENTI, ISH, JUGOSLLAV I CILI GJINDET NE HAG... TE PERSHENDES I NDERUARI TOMOR...

-I nderuari, livoreko me habit si e beni ket krahasim me Virusin me Antivirusin.
-Duhet ta kini te qarte se Millosheviqi ka qen esht dhe dot jet me popullin e tij nje VIRUS. :twisted:

Per ket VIRUS duhet ANTIVIRUS e ky ANTIVIRUSI pikerisht ka qen ;
I nderuari i te gjith kohravet ADOLF HITLERI :wink:

Pra ju lutem livorko, mos i hallakatni punet se shum turpi madh esht te synojsh qe hazreti HITLERIN ta njollosni me ket kriminel sllav.
Ju lutem mendoni nje qik, me mendje te shendosh,,,,parashtroni pyetje kush ka qen ky strateg i shekullit XX qe rall lindin ksish burra- qellimi i kti burri te nderuar,,,,,pse ka dasht ti eliminone keta tre raca te poshter, Qifutet, Sllavet, e Magjupet :?: :!: :!: :!:
Eh mor liverko nuk esht e rastit,,,se pikerisht keta jan Virusi i njerzimit e gjith e keqja vin nga keta,,,,
Ju pershendes e lem me kaq tungji Liverko, kalofsh mir :wink:HAHAHAH TOMOR UNE NUK E NJOH MIRE POLITIKEN E SHEKULLIT XX, POR SA KAM MUAJT ME I PERCIELL DISA REPRIZA GJAT VITEVE TE FUNDIT, HITLERI KA QEN RACIST DHE JO VETEM UN POR TE GJITH BOTA E KAN KETE HISTORI PARASYSH,, SEPSE HITLERI NUK KA PAS VETEM ME KETA 3 RACA QELLIME POR ME SHUME TJERA...TOMOR TE PERSHENDES DHE MOSKEQKUPTO SEPSE NUK PO TE SHKOJ KONTRA ME QELLIM, SE UNE AS NUK TE NJOH, POR SICILI I KA OPINJIONET E VETA.ME PAK FJEL, MERRE NJERIN DHE MSHOJI TJETRIT... :P :wink:

Tomori
19-10-04, 22:55
liverko nuk esht puna per kontra, larg asaj mendimit, as qe me ka shku ndermend.
Por puna qendron siq thuani ju, e gjith bota?
Cili bot, i nderuari liverko?
Duhet te kimi parasish, se luften e humbi e tash kta si fitimtar munden te shkruajn gjdo gje se letra mban?!!!!
-E tash te perqendrohemi kush i plason keta, informata kundra Hitlerit dijet se Boten e udhheqin qifutet dhe shum normale esht nga kta, qe te plasojn gjera me negative per ket personalitet.
-Po ashtu kur ishte bota e ndar ne dy sfera gjer me vitin 1991 siq i thuan kta lufta e ftoft, keta dy fuqi kishin koncepte te ndryshme per Boten e kur vinte puna te Hitleri, ati kishin mendim te Unifikuar si komunistet Russ ashtu edhe judet qe thireshin nen Ameriken.

Liverko po ta them Tomori, un nisem pik se pari nga obori jone?
Kosova, prej vitit 1912 gjer me vitin 1941 ka qen nen regjimin e kral Karagjorgjeviqit,,,,,
Pse ne shqiptaret i hikim fakteve per periudhen 1941-1945 kjo periudh ka qen periudha e ndritshme pse?
Pyetni nje here cili qytet e kosoves ne pergjithsi e ka pas kryeqitet ne ket periudh?
Gjidh qytetet e Kosoves si kryeqitet e kan pas TIRANEN, Kosova esht administru nga shteti am Shqiperia,,,
-Por tash parashtrohet pyetja kush na mundesoj kte, kush ke ai fuqi qe e eliminoj nga harta Mbretnin e Jugosllavis-jugosllavi u zhduk si shura-pules per kater dit,,,
E kte e ariti pikerisht ky HITLERI a me kupton ktu qendron puna,,,,,
-Ne jemi deshimtar te kohes, sonte kta te komunitetit evropjan te njejten perpiqen ta bejne por ndryshon vetem forma e qellimit,,,,, :wink:

dr1ta
20-10-04, 00:00
EDHE NACISTA NE FORUM :twisted:

turisti
20-10-04, 01:40
Ju pėrshėndes tė gjithėve, pashė qė paska zgjuar kurreshtjen kjo pyetja ime, pėr tė cilėn mė vjen mirė.
Turistit desha t`i them se ne tė gjithė e dijmė se njė gjė e tillė nuk ėshtė e mundur, prandaj themi se nuk kemi nevojė edhe pse po ta kemi do tė mund ta perdornim ne shėrbim tė sė mirės sė pėrgjithshme... Nėse njeriu eshte parė se cka ėshtė ne keto tre gjėra ėshtė pikerisht sepse ai nuk kishte pushtet "absolut" kurrė, me tė cilėn nėnkuptoj edhe pushtetin mbi tė keqen....

Pėrshėndetje tė gjithėve....
Do tė kthehem sė shpejti...

Napoleoni i nderuar,
Provova ne menyren diplomatike te te pergjegjna,a tsh po te pergjegjna direkt : 1 ORE NUK MJAFTON AS PER PERGATITJE,E JO PER SUNDIM.

Me nderime,
TURISTI. :wink:

Urata
20-10-04, 01:45
napoleoni, shpresova se do hedhesh nje pershendetje ndaj URATA se zgjova temen nga agonia! Interesant a, gjithecka po lexojm e "zbulojm" !


Turisti, tregou pak me human !

turisti
20-10-04, 01:56
napoleoni, shpresova se do hedhesh nje pershendetje ndaj URATA se zgjova temen nga agonia! Interesant a, gjithecka po lexojm e "zbulojm" !


Turisti, tregou pak me human !

Pse? A nuk eshte - REALITETI- humanizem? Ose duhet me e perkujtue ndoshta - WATERLOO-n??? Por ti mendon URATA :arrow: ta bejme temen me interesante. :wink:

ShEjToNkA
20-10-04, 07:30
[b]Pushtet absolut pėr njė orė????????????

Po ta kisha kėtė mundėsi ,vėrtet do dija se cka do bėja!

livoreka bicio
20-10-04, 12:27
liverko nuk esht puna per kontra, larg asaj mendimit, as qe me ka shku ndermend.
Por puna qendron siq thuani ju, e gjith bota?
Cili bot, i nderuari liverko?
Duhet te kimi parasish, se luften e humbi e tash kta si fitimtar munden te shkruajn gjdo gje se letra mban?!!!!
-E tash te perqendrohemi kush i plason keta, informata kundra Hitlerit dijet se Boten e udhheqin qifutet dhe shum normale esht nga kta, qe te plasojn gjera me negative per ket personalitet.
-Po ashtu kur ishte bota e ndar ne dy sfera gjer me vitin 1991 siq i thuan kta lufta e ftoft, keta dy fuqi kishin koncepte te ndryshme per Boten e kur vinte puna te Hitleri, ati kishin mendim te Unifikuar si komunistet Russ ashtu edhe judet qe thireshin nen Ameriken.

Liverko po ta them Tomori, un nisem pik se pari nga obori jone?
Kosova, prej vitit 1912 gjer me vitin 1941 ka qen nen regjimin e kral Karagjorgjeviqit,,,,,
Pse ne shqiptaret i hikim fakteve per periudhen 1941-1945 kjo periudh ka qen periudha e ndritshme pse?
Pyetni nje here cili qytet e kosoves ne pergjithsi e ka pas kryeqitet ne ket periudh?
Gjidh qytetet e Kosoves si kryeqitet e kan pas TIRANEN, Kosova esht administru nga shteti am Shqiperia,,,
-Por tash parashtrohet pyetja kush na mundesoj kte, kush ke ai fuqi qe e eliminoj nga harta Mbretnin e Jugosllavis-jugosllavi u zhduk si shura-pules per kater dit,,,
E kte e ariti pikerisht ky HITLERI a me kupton ktu qendron puna,,,,,
-Ne jemi deshimtar te kohes, sonte kta te komunitetit evropjan te njejten perpiqen ta bejne por ndryshon vetem forma e qellimit,,,,, :wink:TOMOR TE PERSHENDES. NE TE JET KY SHKRIMI I FUNDIT PER KET HISTORI TE KOTE, QE PO E FLASEM UN DHE TY... NDIGJO TOMOR FILLOJM PIK SE PARI PERE RACIZEM TE CILIN E KA ZOTNUAR HITLERI.ASNJE FEJE QE EKSISTON NE BOT PA MARR PARA SYSH SE QFAR, KATALIK,MUSLIMAN, OERTODOKS ,BUDIST, ETJ ETJ.RRESPEKTOJN GJDO FEJE,RAC KOMB.DHE POPULL SEPSE KETA TE GJITHA JAN TE KRYJUARA NGA ZOTI I MADH,DHE AI DIN SE KEND TA ELIMINOJ DHE KEND JO, DHE NUK ESHT E DRETA QE NJERIU, TE PERZIHET NE PUNET E ZOTIT, DHE TE ELIMINOJA DISA RACA APO POPULL SEPSE PRAP PO E PERSERIS, GJDO FEJE, KOMB, RAC, JAN TE KRIUAR NGA ZOTI...DOTE KISHA PER TE SHKRUAR SHUM POR KJO ESHT VETEM NJE BISED E KOTE QE PO ZHVILLOJM DHE NUK PO SHKOJ ME TUTJE PO E NDALIM ME KAQ.TE PERSHENDES SHUM TOMOR :wink: :wink:

Tomori
20-10-04, 13:05
-Dakort liverko, po e mbyllim me kaq por un shoh se nuk jemi kuptuar, me njeni tjetrin???
Un per veti nuk kam nderhi ne punet e Perendis, siq thuani ju,,,,
Un shfaqa mendimin vetem per punet e ksaj jetes ne toke, ndermjet nesh se si kisha vepru me kta raca te poshter,,,qe ne menyr paqesore nuk rehabilitohen se kte e ka deshmuar koha,,,si psh ne kohen ma te re ne luften e Kosoves pyetni nje her ju lutem se sa krime te pameshirshem, kan be magjupet e vendit.
Qe tan kohes jan ushqyer me buken e shqiptarit, ja i nderuari Liverko, se per qfar race e kam pas fjalen,,,,keta jan te mallkuar mos dot vin aspak keq per kta berllog,,,,
-Liverko te jam mirenjohes qe i shkembiem keta mendime, por un kam bindjen se edhe nuk jan te kota keta paragjykimet tona, ne krahasim siq thuani ju te kota,,,,,???
Me respekt te madh ju pershendet:
TOMORI

qika_pr
20-10-04, 14:07
Me pas pushtet cka kisha ba
shume sene
shume
e para krejt shqipetaret i ksiha qu ne amerik e amerikanet i kisha pru ketu me pa qysh hjekum na
mandej kisha ba krejt njerezit e pasun te varfun e ata te farfurit te pasur
krejt njerezit e smut i kisha sheru
tollovi bre gjithkah e kisha ba spo di cka tjeter

napoleoni
20-10-04, 14:46
napoleoni, shpresova se do hedhesh nje pershendetje ndaj URATA se zgjova temen nga agonia! Interesant a, gjithecka po lexojm e "zbulojm" !


Turisti, tregou pak me human !


URATA, jo njė pėrshėndetje, por nėse do tė kisha kėtė pushtet do tė ta dhuroja ty.. :wink:

napoleoni
20-10-04, 15:11
Shoh se tė gjithė po bejshit gjėra tė mira, po pse more po e kufizoni aq shume kete pushtet ? Tė gjitha gjerat qe po bejshit ju, do tė mbarojne pas njė ore, dhe gjithcka do te kthehet si mė parė....

Pushteti absolut ėshtė: i plotė, tėrėsor, pa perjashtim, pa kufizim, i padiskutueshem, i prerė...
Shfrytėzojeni mė mirė, ju lutem.....

Urata
20-10-04, 17:59
napoleoni, shpresova se do hedhesh nje pershendetje ndaj URATA se zgjova temen nga agonia! Interesant a, gjithecka po lexojm e "zbulojm" !


Turisti, tregou pak me human !


URATA, jo njė pėrshėndetje, por nėse do tė kisha kėtė pushtet do tė ta dhuroja ty.. :wink:

Do ma ipje vetem pse eshte nje oresh a? hahaha hahaha hahaha hahaha....

*shnet!

napoleoni
20-10-04, 21:55
napoleoni, shpresova se do hedhesh nje pershendetje ndaj URATA se zgjova temen nga agonia! Interesant a, gjithecka po lexojm e "zbulojm" !


Turisti, tregou pak me human !


URATA, jo njė pėrshėndetje, por nėse do tė kisha kėtė pushtet do tė ta dhuroja ty.. :wink:

Do ma ipje vetem pse eshte nje oresh a? hahaha hahaha hahaha hahaha....

*shnet!

Qy qy, po a pak po t`duket a? Mė mirė njė orė luan se dhjetė qingj....

Urata
12-08-05, 02:47
Napoleon :wink: !

Krokodilli
12-08-05, 10:06
gjeja e par qe me kish ra ndermend kishte me qen KORRUPCIONI

isha ba bilioner mbrenda asaj ore dhe VIA PUERTO RICO

laliloli
12-08-05, 21:07
Do i ushqeja te uriturit, do i vishja te zdeshurit, do i strehoja te pa strehet, du u largoja dhimbjet te semurve, do u ipja syt-driten te verberve, do u ipja gjuhen memeceve, do u ipja veshet atyre qe s'degjojne, do i zhdukja kufinjet - te kete vetem bote.........................

Edhe deshira ime eshte kjo

Reana
13-08-05, 06:50
Pushtet ABSOLUT :roll:, a ???

Ehhh, sikur ne kohen e mbretit francez Louis XIV, kisha mundur te bej c'te dua dhe them "L'etait c'est moi" 8)

Jo besa isha friguar, se ma kishin pregatitur nje Revolucion me gijotine pastaj :lol: :lol: :lol: