PDA

View Full Version : Kur nje vajz thot JO, nuk do te thot se....


Kaltrushi
19-10-04, 09:42
ajo esht mendemadhe, por ndoshta ajo esht e sinqert dhe deshiron qe krejt te shkoj kadale dhe sigurt. Une mendoj se shum djema mendojn se kur nje femer thot JO, ajo menjeher esht sipas medimit tyre mendemadhe.

Pres medimet e juve!
[/b]

Ylberi_be
19-10-04, 10:25
TUNG KALTRUSHE MUE KURR FEMRAT SUM KAN THAN PO :(
PO KURR SI KAM QUJTUR MENDJE MADHE :o
POR ATO KURR SJAN PENDU SE KA PAS DJEM SA DUSH :lol:
PO PRES MOS PO PENDOHET NDONJE :?
SE E KAM MERZI ME I LUT NJERZIT DY HER
:arrow: :roll: 8)

Maca
19-10-04, 11:37
Te pershendes Kaltrushi...
Un mendoj se existojn (JO-NDOSHTA-PO) neese vajza pergjigjet me paster jo qe tingllon sikur nje JO duhet ta keni parasysh se d.m.th JO,ndersa nese thot NDOSHTA te jep kurajo dhe kerkon qe ti lejosh kohe qe te jet me e sigurt siq the ti,por qofse thot PO edhe Po-ja duhet te tingllon me siguri ne vete... Ka disa meshkuj se nuk e kuptojn ndryshimin e pergjigjeve Po-ndoshta-Jo!

Krokodilli
19-10-04, 15:18
ju pershendes per temen,,,
eshte normal qe mashkulli ndjehet keq kur femra i thot jo...
por edhe nje femer qe heren e par me thot PO une hjeku dor nga ajo..
Se a thot femra jo a po,, nuk ka asgje me mendje te madhe,,, nese femra te don mir,, nese jo normal se nuk do te thot po.... :wink:

Peja-Boy
15-02-10, 19:35
Thot Jo me fjal e me mende Ishall em lut edhe njeher !!:tongue:

emine
15-02-10, 20:06
ajo esht mendemadhe, por ndoshta ajo esht e sinqert dhe deshiron qe krejt te shkoj kadale dhe sigurt. Une mendoj se shum djema mendojn se kur nje femer thot JO, ajo menjeher esht sipas medimit tyre mendemadhe.

Pres medimet e juve!
[/b]
kaltrush sju kan faj femnat se shqiptari e merr fjalen Jo per Po,kshtuqe vetes kure si besojsh e je her kshtu ashtu smundesh as femres mi besu se mendone njeri si a vet a krejt bota,ka qe te thojne Jo edhe per 100 bajrama se bajne Po,,,,,ka ndrru havaja o njerz,

teutaA
16-02-10, 02:22
kaltrush sju kan faj femnat se shqiptari e merr fjalen Jo per Po,kshtuqe vetes kure si besojsh e je her kshtu ashtu smundesh as femres mi besu se mendone njeri si a vet a krejt bota,ka qe te thojne Jo edhe per 100 bajrama se bajne Po,,,,,ka ndrru havaja o njerz,

o ti u gzofsh hahahah hyna me kqyr qka ke shkretu:smile:

LABI
16-02-10, 11:00
Kur nje vajze thote JO....nuk do t'thote s'e thote as PO ?! :rolleyes: :biggrin:

roadrunner
16-02-10, 11:03
Valla une kogja ni kry te fort e kam, kur tham jo, JO edhe jet

LABI
16-02-10, 11:09
Me ra ndileme njeriuu me kesi extra ordinaryy womanss .. S'dine a me luu rolin e Romeos, Donzhuanit, a Frojdittt :biggrin:

roadrunner
16-02-10, 11:22
http://luminusdadon.files.wordpress.com/2006/06/WomanProblem.jpg

roadrunner
16-02-10, 11:23
http://pelicanlanding.info/Humor/WomenExplainedbyEngineers.JPGhttp://www.handgunowner.com/blog/images/man_on.jpg

roadrunner
16-02-10, 11:24
http://www.handgunowner.com/blog/images/man_on.jpg

LABI
16-02-10, 11:25
http://luminusdadon.files.wordpress.com/2006/06/WomanProblem.jpg

PALLAVRAAA...

NE TEORINE EKONOMIKE/t'EKONOMIZIMIT... ESHTE PARIMI/ELEMENTI RRALLESISE...GJEGJESISHT OFERTES dhe KERKESES ... AJO QE PERCAKTON DOMINIMIN NE TREG (gjegjesisht cmimin) :biggrin:

PSttt... Kjo s'vlene edhe per SISTEMET POLITIKE :P:P

roadrunner
16-02-10, 11:27
qka je bre tu than hahahaha :PPALLAVRAAA...

NE TEORINE EKONOMIKE/t'EKONOMIZIMIT... ESHTE PARIMI/ELEMENTI RRALLESISE...GJEGJESISHT OFERTES dhe KERKESES ... AJO QE PERCAKTON DOMINIMIN NE TREG (gjegjesisht cmimin) :biggrin:

LABI
16-02-10, 11:32
qka je bre tu than hahahaha :P

po du me thanee se mos-agresiviteti , gjegjesisht inferioriteti (pritesja) e femres ne marjet-dhe dheniet nder gjinoree vije si pasojee e nje kontekstii tradicional te mbareshtrimit dhe rregullimit te ktyere raporteve (nder sekse)... Megjithate keshtu nuk ndodhe ne Londer, Gjermani, Suedi, Norvegji... (pasi qe seksi qe ka probleme per t'bere nje partner s'eshte mashkulli, por femra ) :tongue: :biggrin:

Karakterizimi dhe manifestimi i pasivitetit nuk eshte si pasoje e NATYRES-FEMRORE,, POR SI PASOJE e MENTALITETIT QE KA FUNKSIONU NE T'KALUAREN NE T'SHUMTEN E SHOQERIVE TRADCIONALE NE BOTE. !!

roadrunner
16-02-10, 12:50
Jo une thash sipas ekonomise se tregut, kur dol ni kusherin e jemja me ble pantolla ne pazar, u kthy pa ble send, se tha ishin 10 euro e sot ni jav ishin kon 7.....e une qellova aty qa me i bo thash hajde qu shkojm i blejm (mendova me ja ble une me paret e mia)....kur u afruam te tezga aj tipi i rrokullojti syt mireeee....thash sa jan pantollat, tha 7 euro, per ty 5, po bon mi marr edhe kshtu tani munesh me mi pagu javen tjeter hahahah......e qeshtu djali mire kerkesa e femres e cakton edhe qmimin ne treg. po du me thanee se mos-agresiviteti , gjegjesisht inferioriteti (pritesja) e femres ne marjet-dhe dheniet nder gjinoree vije si pasojee e nje kontekstii tradicional te mbareshtrimit dhe rregullimit te ktyere raporteve (nder sekse)... Megjithate keshtu nuk ndodhe ne Londer, Gjermani, Suedi, Norvegji... (pasi qe seksi qe ka probleme per t'bere nje partner s'eshte mashkulli, por femra ) :tongue: :biggrin:

Karakterizimi dhe manifestimi i pasivitetit nuk eshte si pasoje e NATYRES-FEMRORE,, POR SI PASOJE e MENTALITETIT QE KA FUNKSIONU NE T'KALUAREN NE T'SHUMTEN E SHOQERIVE TRADCIONALE NE BOTE. !!

panta_rhei
16-02-10, 13:15
Jo une thash sipas ekonomise se tregut, kur dol ni kusherin e jemja me ble pantolla ne pazar, u kthy pa ble send, se tha ishin 10 euro e sot ni jav ishin kon 7.....e une qellova aty qa me i bo thash hajde qu shkojm i blejm (mendova me ja ble une me paret e mia)....kur u afruam te tezga aj tipi i rrokullojti syt mireeee....thash sa jan pantollat, tha 7 euro, per ty 5, po bon mi marr edhe kshtu tani munesh me mi pagu javen tjeter hahahah......e qeshtu djali mire kerkesa e femres e cakton edhe qmimin ne treg.
Garant t'ka pa deshė e ftoft ju ke dhimtė :biggrin:

roadrunner
16-02-10, 13:22
sju kam dhimt po ju ka kojt, si kejt juve, po nevve snaj kona hahaha :P, keshtu qe nje JO merrne perfundimtare.Garant t'ka pa deshė e ftoft ju ke dhimtė :biggrin:

panta_rhei
16-02-10, 13:54
Paj veq ju femnat qe dini me i bo e me i maru do absurditete t'pakuptimta e t'budallavta... paramendo, nji shokut tim njona ja bojke hec bre majmun baju, o bajat a je ka e sheh vetin, hup bre hiqmu se s'po muj as me t pa se le mo me t'ni tu fol...
...mbas tri javėve, qajo njona ja bojke qatij shokut tim: ku t'kom o llukom, oj zemer hajde sot se jam vetun, hajde nreqma diten :tongue:

E permenda rastin e shokut, sepse, sinqerisht, nė jetė deri sot nuk m'ka ndodhė me m'u pėrgjigjė ndonjė femėr me JO, as me PO.
Nuk mė duket ide e mirė ta pyesėsh pėr njė gjė tė tillė.

roadrunner
16-02-10, 13:58
Te une vlen ajo NO means NO. E ajo femra a e ka pas me shti mi shky do kundra at shokun tond ingratin, nuk e die.

panta_rhei
16-02-10, 14:06
Te une vlen ajo NO means NO. E ajo femra a e ka pas me shti mi shky do kundra at shokun tond ingratin, nuk e die.
Nejse de, veq e dij qe mbas 6 javeve ai shoku ia bojke qasaj njones: oj bajate, hec bre baju mos m'thirr kaq shpesh se s'po muj me t 'duru... :biggrin:

roadrunner
16-02-10, 14:29
Po ani shume mire, qe thone harrni per thes, kokan pershtat hahaha....Nejse de, veq e dij qe mbas 6 javeve ai shoku ia bojke qasaj njones: oj bajate, hec bre baju mos m'thirr kaq shpesh se s'po muj me t 'duru... :biggrin:

Peja-Boy
16-02-10, 15:04
o ti u gzofsh hahahah hyna me kqyr qka ke shkretu:smile:


Hahahahahahahhahaahahhahahahahahahaha.........

LABI
16-02-10, 16:02
Jo une thash sipas ekonomise se tregut, kur dol ni kusherin e jemja me ble pantolla ne pazar, u kthy pa ble send, se tha ishin 10 euro e sot ni jav ishin kon 7.....e une qellova aty qa me i bo thash hajde qu shkojm i blejm (mendova me ja ble une me paret e mia)....kur u afruam te tezga aj tipi i rrokullojti syt mireeee....thash sa jan pantollat, tha 7 euro, per ty 5, po bon mi marr edhe kshtu tani munesh me mi pagu javen tjeter hahahah......e qeshtu djali mire kerkesa e femres e cakton edhe qmimin ne treg.

A se percakton kerkesen ne treg fuqia blerese ?!:rolleyes:
Ndersaa cmimin ne nje mase te madhee e percakton edhe RRALLESIJA psh (metale te rendomta ka mjafte andaj dhe s'cmohen sa ato qe i hasim me te rralla ne natyre , ari , argjendi)..

Ne zgjedhimm (nuk eshte e rastesishme pse ekzistojne/perligjen ne kultura te ndryshme shoqerore bigamia, konkubinati etj etj ) :tongue:

roadrunner
16-02-10, 16:24
Jo zoteri, e percakton fuqia e.......qeshtuA se percakton kerkesen ne treg fuqia blerese ?!:rolleyes:
Ndersaa cmimin ne nje mase te madhee e percakton edhe RRALLESIJA psh (metale te rendomta ka mjafte andaj dhe s'cmohen sa ato qe i hasim me te rralla ne natyre , ari , argjendi)..

Ne zgjedhimm (nuk eshte e rastesishme pse ekzistojne/perligjen ne kultura te ndryshme shoqerore bigamia, konkubinati etj etj ) :tongue:

LABI
16-02-10, 16:30
Jo zoteri, e percakton fuqia e.......qeshtu

qeshtuu... (3:0)

:tongue: :biggrin:

roadrunner
16-02-10, 16:52
po pra, edhe pike hahahah mos u shtyni ka niqin here se smun e theni JO-ne hahaha :Pqeshtuu... (3:0)

:tongue: :biggrin:

LABI
16-02-10, 17:08
po pra, edhe pike hahahah mos u shtyni ka niqin here se smun e theni JO-ne hahaha :P

Ne mardhenie te "pjekura" dhe "profesionale" cfaredo cofshin ato (sidomos per kete qe po behet fjale, e ato diplomatike) ... pergjigjen me JO, PO e konfirmojne vetem amatoret dhe infantilet "ne kete fushe" ... :biggrin:

Kalimtare
16-02-10, 18:40
pershendetje..

eksistojn lloj lloj femrash, andaj duhet me diferenzu..

pra, e kemi femren naive, qe nuk din cka don, qysh e don, nga kush e don dhe kur e don.. per ate PO zakonisht thuhet me shum kushte dhe me plote hapsire, dmth mendimi saj valevit dhe ndrron shum shpejt...

Kurse kemi femra, me dy kembet ne jete, qe jane te zoja, te djadhta, te zellshme, te pavarura, per atu Jo eshte Jo, dhe topin se lujn per askend, dhe per asgje...

e tash, gjithkush duhet me dite se qysh i bjen ma mire...

Tung

roadrunner
16-02-10, 18:44
Ncuk, ne qato maredhanie qe po thue ti thuhet Concur ose Non-Concur.....njonen e nenvizon edhe kryhet puna ska ma kili mili. Qeshtu bac :DNe mardhenie te "pjekura" dhe "profesionale" cfaredo cofshin ato (sidomos per kete qe po behet fjale, e ato diplomatike) ... pergjigjen me JO, PO e konfirmojne vetem amatoret dhe infantilet "ne kete fushe" ... :biggrin:

teutaA
16-02-10, 18:47
JO JO ,,,,:smile:

Oqeani
16-02-10, 23:10
.............. se ... eshte pergjegje e fundit ! Ka ymyzzzzz kaaaaaahttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

teutaA
16-07-10, 17:29
qata un them PO :tongue:

elvio
16-07-10, 19:07
ajo esht mendemadhe, por ndoshta ajo esht e sinqert dhe deshiron qe krejt te shkoj kadale dhe sigurt. Une mendoj se shum djema mendojn se kur nje femer thot JO, ajo menjeher esht sipas medimit tyre mendemadhe.

Pres medimet e juve!
[/b]Kaltrushi

si i dhene qe jam mbas ketyre temave te dashurickave une

ta jap edhe une ate opinionin tim.

kur thote jo dmth-sikurse ne mynyren qe ti shtron pyetjen.

qejfi ma ka
,,,,,,,,,,,, s'ma mba.

ndjeshmeri e natyres se nje vajze,edhe natyra e saj e brishte ndikojne ne shpirtin e saj,qe shume here plagoset.

mendje madhe,shume here s'dine c'kerkojne.

si shprehja per shtat.

vetequhet aga e pasha
pa ciflig pa kurrgja.

te rezervuara duhen.:cool:

Daglasi
26-07-10, 09:03
Esht ne natyren e tyne qe heren e pare me than jo,se nuk esht e sigurt,
e jo nga mendja e madhe,poashtu me 2 her te thote me ze te lart jo, ik,nese te thote me ze te vogel,i bjen qe mos hiq dore, se edhe mua me pelqen ti.

Antika
26-07-10, 09:08
Esht ne natyren e tyne qe heren e pare me than jo,se nuk esht e sigurt,
e jo nga mendja e madhe,poashtu me 2 her te thote me ze te lart jo, ik,nese te thote me ze te vogel,i bjen qe mos hiq dore, se edhe mua me pelqen ti.
..shih shiihh,e me pas zerin e ulte nga natyra,ose ka pi uje te ftohte ju ka mar zani?!!

Daglasi
26-07-10, 09:19
..shih shiihh,e me pas zerin e ulte nga natyra,ose ka pi uje te ftohte ju ka mar zani?!!

Ateher duhet me shikue ne sy, e me dite me lexue,(nese thote me buzeqeshje aha nese mrrolt do te thote a spate ku me vet) ,vec te une)

a esht keshtu siq tahs une,apo siq the ti!!?

roadrunner
26-07-10, 09:41
Ajo qe te do, spret as po as jo, po gjanat levizin bashke me kohen, pa pas nevoj me bo shume muhabet :DAteher duhet me shikue ne sy, e me dite me lexue,(nese thote me buzeqeshje aha nese mrrolt do te thote a spate ku me vet) ,vec te une)

a esht keshtu siq tahs une,apo siq the ti!!?

teutaA
26-07-10, 15:53
Ajo qe te do, spret as po as jo, po gjanat levizin bashke me kohen, pa pas nevoj me bo shume muhabet :D

oj shkekoo qka po me tekesh a te thash JOO:wink:

emine
26-07-10, 16:54
Jo jo e jo e jo plasni ho:tongue:

Oqeani
26-07-10, 16:59
Nuk e kuptoj kete "JO", me fjale apo me mendje ! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon4.gif

teutaA
26-07-10, 17:29
perjashtim une haha me ba me te than jo tybe edhe treqin tybe edhe toka mu rrutullu se ska qe me derzhit mendjen:tongue:

Oqeani
26-07-10, 17:34
Ani mos mendoni se vetem femrat thojne - jo - http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif