PDA

View Full Version : Njė intervju e imagjinuar!!!


ShEjToNkA
25-10-04, 00:36
Njė Intervju ?!


Njė intervju de ,pse cka menduat qyy?! Ama s'pata "guxim" ta titulloi temėn ashtu ,se moderatort i kena tė pėrpiktė e thashė me vete mos pahir pa e shiku fare po e fshijnė se dihet fakti qė kena njė temė tė till!
Ama e kena tek Diskutimet e jo tek Kafja pėr atė besoi se do bėjnė pėrjshtime! :lol: :lol: :lol:

Tė ndėruar dhe tė rrepsektuar forumista, hapa kėtė temė qė tė kemi mundėsit ta intervisotim njėri-tjetėrin ashtu sipas mendimeve dhe imaxhinatės tona! Ku tė parashtroim pytje dhe tė japim pėrgjegjėjet vetė!
Ama besoi nė mirėkuptim dhe mirėsjellje, ndajė edhe e bėra njė hapė tė till , ku shpresoi se s'do keqkuptohemi. Tė jet thjesht temė argėtimi , dhe tė shprehim atė se cka ne mendoina se fshifet pas njė antari!
Ndajė besoi se do tė bashkangjiteni edhe ju kėsajė teme, tė bėjmė intervista tė "mirėfillta"!

Unė ,do e bėjė e para njė gjė tė till, dhe ku do kemė rastė ta intervistoi z-Naki!
Pse bashė kėtė?? E diktova se ,sa u pėrketė forumistave ishte pėr nga antasimi i pari ,dhe ai ishte qėllimi , por ndoshta edhe pse kam njė kontaktė tė mirė me tė , ku pėr tė cilin kam njė rrespekt tė madhė , dhe e dita se edhe po nė qoftė se do "shkretoi " dic s'do mė idhėrohet!


Ju mirėpres edhe juve tjerve nė kėtė temė ,dhe falemderit pėr mirėkuptim!

Respekt!!!!!

Jeton M
25-10-04, 00:49
Shejtonka loqk je ti, me gjith respekt... :wink:

Shum mir e ki paramendu ket tem.............. i gezuar :P :P :P :P

Te pershendes me shpyrt :oops:

Murgesha
25-10-04, 01:13
Hhahahahahaah.
Jo qė sdo ta mbyllim kėtė temė Shejtonka por do tja ngjesim tiullin hapa gazetaresk.
Si pėrkrahje ndaj temės, unė po tė marr ty sė pari nė pyetje.


Shejtonka Anėtarėsuar: 11 Jul 2004
Mesazhe: 3273
Vendodhja: Nė Zemėr tė...??!!!

Murgesha: Siē po shihet nga kėto tė dhėna ju jeni anėtare ende e re nė kėtė forum dhe keni postuar mbi 3 mijė shkrime.
Ēka po ju shtynė tė shkruani kaē shumė?

Shejtonka: Vollahi spo di, por dėshira, imagjanata dhe fantazia e bujshme qė kam spo mė lėnė rehat, e po shkruaj. Bile po shkruaj shumė shpejt, sa shpesh herė gjysmėn e shkronjave po i lė te shpia.

Murgesha: Aha mė vjen mirė shumė dhe po e kuptoj shkakun.
Po mirė Shejtonkė e nderuar, kam edhe njė kallabllėk pyetje pėr ty. Ēka mendon a mė jep leje tė vazhdoj?

Shejtonka: Po si jo Murgesha, tėrė jetėn po pres qė tė mė marrė dikush nė intervju, e tani kur mė erdhi rasti, po gabon e spo e qon deri nė fund kėtė inervistė.

Murgesha: Jo mos ke dert se edhe pėr mua ėshtė intervista e parė, qė po ja bėj dikujt, dhe sdo ta lė mėnjanė kėnaqėsinė qė po mė dhuron.
Tani pyetja e rradhės.
Ēka ju shtyn tė bėni Shejtanllėqe nė forum??

Shejtonka: (Hm ku dreqin e paska marrė vesh kjo se?) Siē keni mundur me e vėrejtė edhe ju Murgesha, unė jo qė nuk baj shejtanlėqe asnjėherė, por edhe vetėm emrin me ja pėrmend shejtanllėqev tėrrqethėm krejt, se vajzė mė tė urtė se unė nuk lind nėna mė. Po janė disa tė tjerė qė po i bajnė shejtanlloqėt e po mi mveshin mua pėr shkak se unė e kam emrin Shejtonka. E emri nuk do tė thotė asgjė, siē e din edhe ti vetė. Ti vėrtet ke emrin Murgesha, por unė kam dyshim tė madh se ti ke tė bėjsh diē me murgėri. Mos mu shit ti mua se unė po tė njoh nė sy qė ti me njė fjalė tė kish shku edhe emri Shejtonka.

Murgesha: Po ashtu ėshtė keni tė drejtė. Se mendoj se mė mirė ėshtė me qenė Shejtonkė se sa Murgeshė.
Ju gjatė bisedės mė thatė se janė tė tjerėt qė po bajnė shejtonllaqe e po ti mveshin ty. A mund tė mi pėrmendėsh disa prej tyre??

Shejtonka: U tė falendėroj shuė qė mė pyete, se u tuta mos nuk po ma ban kėtė pyetje.
Po ja tė marrim shembull Gentėn, o kuku krejt ato qė i ban ajo, piskamat, thyerjet, e fishkėllimat e mėngjezit dhe tė natės mi ngarkon mua. Pastaj Murgesha eh dreqi qė ėshtė ajo, si dhompir gjithė natėn nuk flen, e kėndej mė akuzon mua se spo e lė me fjet. Se mo mos mė pyet pėr mickojėn, Afėrditėn, Barbarozėn, Honestyn e shumė tė tjerė, qė krejt problemet qė i bėjnė vetė, fajin po mua do tė ma lojnė

Murgesha: Po ke tė drejtė. Tėrė ata qė i pėrmende i kam parė edhe vetė, po ēka mendon pse kėta po veprojnė nė kėtė mėnyrė??

Shejtonka: :cry: :cry: Jam regjistruar pak si vonė nė dardani, prej inatit qė sju kam ardhė mė herėt po ma bajnė kėshtu. :cry: :cry: :cry: :cry:

Ps. Pėr shkak se momentalisht Shejtonka ėshtė duke qajtur me tė madhe, mė duhet qė ta ndėrprej kėtė intervistė tani pėr ta vazhduar nė kushte dhe rrethana mė tė lakmueshme.

Vazhdon...

ShEjToNkA
25-10-04, 01:41
Posa filluam transmetimin e kėti emisioni( teme) , ftuam tė madhin dhe majft tė kėrkuarin, tė respektuarin z-Naki qė tė bėjmė njė intrvju me te!
Ai paksa ishte i zėnė me punė me Mesengjer, ku edhe hezitoi pak tė vinte me gjithatė ia ndryshuam mendjen, dhe pranoi ftesėn!
Ja mė nė fundė pra Ai iu pėrgjegjė ftesės dhe si dukėt vetėm ka arrit nė studion tonė, tani pritėt casti qė intervista tė filloi sė zhvilluari!

________________________________________________
Shejtonka: z-Naki , pėrshndetje dhe mirė sė erdhėt.

Naki: Ju flm, dhe mirė se iu gjeta!

Shejtonka: Arsyeja e ftesės ishte pikėrisht dėshira e madhe e popullit( Antarve),pėr tė ditur diē rreth personalitetit tuaj, ku dihėt fakti se jeni njėri nė organėt mė tė larta ( Administrat dhe Moderim) nė FD ( FD= Forumi Dardania).
Ndajė edhe tė ftuam dhe pa humburė kohė fillojmė intervistėn!

Shejtonka: Z-Naki , na trego si erdhi deri tek antarsimi nė FD ?????????

Naki: Po dėgjo ..! Ashtu njė ditė krejt pa pritur unė hulumtoja nė NET dhe hasa nė kėtė webfaqe. Ku edhe diktova se kėtu kishte njė FD , qė diskutonin dhe vrejta se thjesht kishin nevojė pėr njė antarė tė till, e sidomos njė tip sic jamė unė!
Ku mora kalemin dhe plotėsova formularin dhe parqita kėrkesėn. Pas pakė kohe mė lajmruan se u pranova, bile mė thanė se jena tė kėnqur qė na u paraqit dikush pėr t'u regjistruar, se moti s'kena pas punė nė kėtė drejtim :roll:

Shejtonka: Ashtu ?! Po sot si ndiheni qė jeni ju nė FD, jeni penduar pėr kėtė apo jeni tė kėnaqur???????????????

Naki: Nė as njė menyrė pishmanė! Pėrkundrazi jam i lumturė qė gjindem nė kėtė mes, ku edhe ushtroi njė detyrė nė organėt e larta, ndaj edhe pse tė jem i palumtur kur dihėt fakti qė s'kam humbur asgjė qė kam ardhė veq kam fitu?!

Shejtonka: Mirė shumė! :roll: Po na trego pse pikėrisht emri "NAKI"??????????????

Naki: Po shiqo, aty kur vendosa tė plotėsoj formularin, njė gjė m'u sillė nė kokė?! Thashė nėse e bėjė njė emėr me germa shumė, do tė pritojnė tė ma pėrmendin dhe gjithėsei do e gabojn, kėshtu qė thashė mos t'iu marė kohė se ndoshta ndokush mundet me qenė edhe nga Net Kafe me shkru e iu bėhėt shtrenjtė, e kėta nga Net Shtėpia nga ngutia pėr tė mrri nė tėrė anėt e gabojn dhe vendosa me pak germa ,shkurtė & qartė Naki!

Shejtonka: (Cka s'po kujtoika edhe ky :roll: )! Po mirė, na trego dic reth pėrsonalitetit tuajė si Naki?????????????????

Naki:Po! Unė jam Naki, vi nga Mitrovica e Kosovės, jetoi dhe veproi ,(si gati tė gjithė Shqiptarėt ) nė Gyrbet. Jamė njė njeri modest pak qehre rondė 8), diskutuės i rrallė, fjalė pak por me vlerė dhe gjithėsecila me vendė. I kėrkuar shumė nė FD, njė moderator i pėrkryer, ku s'shpėton askush pa e mirėpritė, dhe pa ju dhėnė komplimente si domos tek poezia. E kėshtu...

Shejtonka: Kur jemi tek komplimentet, mendoni se janė tė dobishme, dhe i meritoin??????????????????????

Naki: Shejtonka , vetėm pak mė fal nėse bėnė dic me tė thėnė???

Shejtonka: Po gjithėsesi??!! :roll:

Naki: Ju jeni njė intervistuese e shkėlqyer ama me kėto ??????? kur po i zgjatė beso veshėt si tė dal nga kėtu me duhėt ta vizitoj Doktorin!!! :(

Shejtonka: :shock: Ok do ta kemė parsysh dhe s'do flasė mė nė atė stilė??!!!!
:evil: Atėherė pėrgjegjiu pytjes???????????????????????????????

Naki: Ku ishim te komplimetnet aa??!! Po , hhahahaaaa shiqo, jo qė janė aq tė dobishme ama janė tė domosdoshme dhe a e di pse??? Sepse duhet t'iu japim komplimente pėr arsyje qė t'i nxisim nė shkrime. :shock: Se bile, bile disa as qė i meritojnė :lol:

Shejtonka: :roll: Mendoni se jeni perfekt apo keni defekte?????????????????????

Naki: Si mendon nė botėn reale apo virtuale??!!

Shejtonka: More nė botėn virtuale se pėr relae s'po pyetė mė askush?!

Naki: Po ndoshta pėr dikend dukem me defekte ama unė mendoi se jam perfekt, bile mos besofsh dil dhe pyete popullin( Antarėt)!!

Shejtonka: Jo s'po dal hiq se po besoi :roll: Po mirė, a jeni ji i dashuruar????????????????

Naki: Nė botėn reale po bile tepėr! Ama nė kėtė virtuale akoma jo , edhe pse kam oferta mjaftė ama diēka s'po mė pėlqen askush nga kėto!!! :?

Shejtonka:Ju sic dihet ushtroni pra njė detyr (profesion) nė organėt e larta ( Adminstratė & Moderim), dhe mundeni tė na tregoni, se kėtė punė qė e bėni a e keni menduar so do tju ndodhė nė jetė?????????????????

Naki: ( ja tybe marova nga veshtė :roll: ) Po be Shejtonka, si tė them?! Po natyrisht se po! Jam i kėnqurė bile i shashtrisurė qė ushtroi kėtė detyrė :roll:

Shejtonka:Cka mendoni, kujt i dedikohėt dhe kujtė duhet falenderuar pėr kėtė sukses aq tė madh qė sot ka arritė FD ??????????????????????

Naki: Po natyrishtė, kujtė tjetėr pos neve moderatorve dhe forumistave, tė cilėt as njė herė s'pushuan sė shkruari!!
Ku tė cilėt shfrytėzojė rasitn unė si moderatorė t'i falenderoi pėr kuntributin qė japin nė kėtė Webfaqe!

Shejtonka: A mendoni se do ketė sukses edhe nė tė ardhėmen FD e cila ka pėr qellim shkėmbim shkrime??????????????????????

Naki: Nėse do kemi tė tillė antarė si deri mė tani, dhe dhashtė Zoti kėta tė cilėt i kena tė jenė edhe tutje kėshtu, do tė ketė sukses, ama jo vetėm sukses por tepėr sukses, ku besoi se do jet FD njėra ndėr mė tė popullarizuarat nė Botėn Virtuale!!

Shejtonka:Po cka mendon, a ndihmon FD nė ndonjė apektė?! Ja p.sh. Ty tė ka ndihėmuar FD nė ndonjė aspekt???????????????????????

Naki: Po ,gjithėsesi! Mua pėrsonalisht mė ka ndihėmuar nė parjen e kėndė vėshtrimeve tė ndyshme tė cilatė nuk janė edhe aq tė lehta!
Si dhe nė krijimin e shoqėris, besa kemi kėtu disa raste edhe nė gjetjėn e fatit!!

Shejtonka: z-Naki, ndoshta unė kam harruar dic pėr tė pyetur ?! Keni ju dic pėr tė shtuar apo jo ???????????????????????

Naki: ē'tė themė.....?!Thjeshtė apeloj tek forumistat qė tė jenė sa mė shumė aktivė, tė shkėmbejn shkrime, tė pasurojnė FD me shkrime ide, pytje, pėrgjegjėje, qė vetėm kėtu dinė tė zhvillohėn biseda tė " mirėfilta", tė mos ketė keqkuptime nė mesveti dhe pa resverva, tė argėtohemi!!!!!!!

Shejtonka: Z-Naki, kur jemi tek reservat , mendon se po tė bėhnė tė tila biseda s'do kete keqkuptime???????????????????????????????

Naki: Hahahahhaaaa! Jo se besoi se do ketė, jemi shumė nė mirėkuptim mesveti!!!

Shejtonka: :roll: Nė kėtė tė fundit ,jeni i sigurtė????????????????????

Naki:Po sic thashė edhe mė lartė, natyrishtė se Po! Pse edhe po mos tė jemė, amos do ketė ndonjė rrezik a?! Jo mos harroni se pėrmes PC-ės po flasim e nuk ėshtė rrezik edhe nėse keqkuptohemi ndonjėherė! Ku nga njėherė mendoi se edhe keqkuptimet jan tė dobishme dhe ia vlen tė ndodhin tė tilla gjėra!! :roll:

Shejtonka:z-Naki, ja sic e shihni gjithcka ka fundė, ku edhe minutave tonė iu arriti fundi qė kishim tė rezervuarė pėr kėtė intervist!
Ku nese keni dic pėr fundė pėr tė shtuarė ,atėherė udhėroni???????????????????

Naki: Po! Kisha prefur qė sa mė shumė tė vinė nė FD , se vėrtet jemi shumė tė mirė dhe zhvillojmė bisdea tė "mirėfillta",ku jam i bindur se s'do zhgėnjhen me antarsim nė FD!!
Mos nguroni, mos hezitoni ejani nė FD inukadroni, kemi djemė tė ri e vajza tė reja, jemi shoqėri pėr mrekulli!!!!!!!!!

Shejtonka: z- Naki , ju falenderojm qė gjetėt kohė dhe iu pėrgjigjėt ftesės sonė!!

Naki: Ju lutėm..! Ishte kėnqesi dhe pirvilegj , tė jem nė njė intervist tė till, falemnderit juve qė mė ftuatė!!!
Sh: Kėnaqėsia e jona!!!!!

Tė ndėruar antarė, kjo ishte e tėra sa i pėrket kėti emisoini, dėgjohemi nė emisonet e rradhės!
Deri atėherė mirėmbetshi!!!!!!!

Barbaroza
25-10-04, 08:41
Pershendes autoren per temen.

Njehere tjeter do te intervistoj ndonje

anetar,cili ta kete"taksiratin"hahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

turisti
25-10-04, 10:21
E pershendes dhe une Shejtonken per temen e hapur dhe i deshiroj sukses te plote.

Me nderime,TURISTI. :P

ShEjToNkA
25-10-04, 12:35
Jeton M , Barbaroza & Turisti , ju flm , gjithsesi edhe jue jeni tė pėrshndetur nga unė!

Po ashtu pėrshndes edhe Murgeshėn dhe e falenderoi pėr pėrkrehje nadajė temės!Si dhe pėr fillimin e njė interviste me mua ( Tė lutėm mos mos po gabonė e po mė qetė nė telashe me dikend ,mos m'i zvulu fortė mendimet e mia :wink: )

Murgesha
25-10-04, 21:02
Luteni tė gjithė diskutuesit, qė tė mos ndėrhyni me shkrime qė skanė tė bėjnė me temėn.
Nėse doni tė inkuadroheni nė kėtė temė, zhvilloni njė intrevju tė imagjinuar me ndonjėrin prej anėtarėve.
Ju falendėroj pėr mirė kuptim.
Ps. Shkrimet qė skanė tė bėjnė me temė, do tė fshihen pa paralajmėrim.

Tani do tė pasojė Intervista e lėnė nė gjysmė me Shejtonkėn.

Murgesha
25-10-04, 21:36
Pas qullosjes sė tri faculetave, dhe dy peshqirėve mė nė fund Shejtonka ėshtė e gatshme tė vazhdojė intervistėn.


Murgesha: Shejtonka si po ndjeheni tani??

Shejtonka: Mirė flm.

Murgesha: A dini tė spjegoni se ēka ju shtyri tė derdhni gjithė kėta lotė??

Shejtonka: A di si Murgesha, e pata ngase smė kanė marrė kurr nė intervju, pastaj shumica e anėtarėve janė regjistruar para meje, e mua mė kaploi vaji kur e mendova se sa vonė mė ka ra ndėrmend tė vizitoj kėtė faqe tė mrekullueshme.

Murgesha: Ju kuptoj plotėsisht.
Po cilat ishin shkaqet qė ju preferuat tė anėtarėsoheni nė kėtė faqe.

Shejtonka: Po ka shumė shkaqe ama unė do tė veēoj njėrėn prej tyre. Para se tė regjistrohesha njė shok mė rekomandoi kėtė faqe, bile mė tha se po tė mos vija unė edhe ai do ta lėshonte forumin, e unė tybe thash ne la pa shku me kqyrė se ēka bahet atje. Dhe normal qė erdha kėtu, fillova tė lexoja forumin, dhe thashė vet me vete, qekjo faqe qenka pėr mua. Mė bėnė pėrshtypje qiftet nė forum, kafet gratis qė jepeshin kėtu, pastaj titujt qė jepeshin, dhe po tė tregoj vetėm ty (tė lutem mos e publiko kėtė) pashė se moderatorėt nuk ishin edhe shumė tė rreptė si nė faqet tjera. Hopa mbusha fomularin, dhe ja ku mė keni tani si anėtaren mė aktive nė forum.

Murgesha: Keni tė drejtė, edhe mua mė duhet tė pranoj se me tė vėrtet keni shumė shkrime. Po ajo qė mė intereson mė sė shumti. Pse niku Shejtonka, pse jo psh. melaqe, kur dihet se ju jeni njėra ndėr mė tė urtat nė forum. Pse?

Shejtonka: ( o ēka me kupė Genta kur tė shohin se unė jam mė e urta e kėtij forumi :D )
Paj me tė thėnė tė drejtėn, nė forume tjera kur shkruaja, me emra pompoz tė stilit kishe me demek naj nik dmth. isha nė zor prej djemve, thash tybe pa u ba Shejtonkė nė kėtė forum nuk e lo, ndoshta djemtė mė lojnė rehat duke menduar se jam Shejtonkė.

Murgesha: (krejt si unė ja paska bo) Po keni shumė tė drejtė, por tani normal qė pason pytja tjetėr, a ja arritėt qė tė jeni e qetė prej ngacmimeve tė djemve me kėtė nik???

Shejtonka: Ha, ha, haaaaaaaaa. Nė fillim valla iknin prej meje, mė shiqonin me dyshim e mė tallnin, por kur panė se unė jam njė femėr e urtė e simpatike, filluan ofertat nga mė tė ndryshmet, si prej djemve ashtu dhe prej vajzav. Vajzat donin tė mėsonin prej meje si me qenė e urtė dhe e dashur, ndėrsa djemtė binin shahadet sa herė qė mė takonin. Merrja porosi nga mė tė ndryshmet, sa qė shpesh edhe pse posedoj urti tė madhe, doja qė tė hyja nė forum e ti bėja kėrrsh tė gjithė.

Murgesha: (tybe istikfa ishalla spo tranohet e me mė hangėr mua) Po Shejtonka e nderuar, tani mendoj se ju keni arriturr afirmimin tėnd nė kėtė forum dhe pothuajse tė gjithė (disa tybe prej frige) tė dojnė, ēmojnė dhe rrespektojnė. Ēka ėshtė porosia juaj, pėr anėtarėt e forumit, qė tė kanė nė zemrat e tyre pėrgjothmonė????

Shejtonka: Do tė kisha shumė porosi, por pasi ti e din se jam modeste e nuk flas shumė, po e them vetėm njė.
"Shiqoni tė nderuar anėtarė tė forumit Dardan, vetėm me urtėsi arrihet gjithēka nė jetė. Merrni shembull nga unė qė jam sinonim e i urtėsisė gjer nė shkallė melaqeje".

Murgesha: Sa fjalė e menqur, me ēfarė zė madhėshtorė e dhatė kėtė porosi. Kam edhe njė pytje tani, besoj se jemi nga fundi i emisionit dhe do tė arrijshė tė japėsh pėrgjigjen. Po jeta juaj private, pėrveē urtėsisė shpirtėrore qė posedoni a jeni e dashuruar?

Shejtonka: Hm shumė e kam pritur kėtė pyetje. Jam e dashuruar, kaq vetėm.

Murgesha: Shpesh e lexoj vendodhjėn tėnde, aty shkruan, nė zemėr tė...A mundesh me njė fjalė tė mė thoni nė zemėr tė kujt jeni, dhe a ndjehesh rehat aty???

Shejtonka: Mė vjen keq emrin s'mundem me tregu, ama rehat po bile shumė qy, si nė zemer tė dashurisė sime ku ka vend pėr mua.

Murgesha: Pėr fund ēka do ti shtonit kėsaj interviste??

Shejtonk: Po sigurisht qė do tė shtojė. Kėto fjalė ju drejtoj juve anėtar tė forumit Dardan. Punoni ditėn, natėn, e mos fleni hiē (siē bėjmė unė dhe Murgesha) qė tė keni kohė pėr tė shkruar, dhe pėr tu argėtuar nė forumin mė tė mirė shqiptarė. Dhe merrni shembull nga unė qė jam mė e urta, se po tė rrini urtė e mos tė bėni zhurmė, kėnaqėsia ėshtė e pakufishme.

Murgesha: Zonjusha Shejtonka ju falendėroj pėrzėmersisht pėr pjesėmarrje nė intervistėn time. Besoj se mesazhet i kishe tė qarta, dhe shumė kush tani e tutje nė kėtė forum do tė veprojė simbas shėmbėlltyrės tuaj.

Shejtonka: Falėnderimi tė takon ty Murgesha qė pate kohė e tė mė intrvistojsh.

livoreka bicio
25-10-04, 21:44
ME RRESPEKT PERSHENDES SHEJTANKEN PER KE TEM QE KA HAPUR. DHE I UROJ SHUM SEKSESE NE GJDO INICIATIV... :wink:

ShEjToNkA
27-10-04, 00:31
Sic iu kemi premtu nė fundė tė intervistės sė kaluarė, se do takohemi serishė ,dhe ditė po hecin aq shpejtė sa qė i erdhi casti edhe intervistės sė radhės. Ku kėtė herė e kemi nė intervju znj-Murgesha.
Dhe pa humburė kohė filloim sė zhvilluari intervistėn!

Shejtonka:Pėrshndetje, Murgesha.

Murgesha: Flm ,gjithashtu.

Shejtonka: Murgesha, me dėshirė tė madhe do tė doja tė bėja njė intervistė me ty???!!!!

Murgesha: Po si urdhėron Shejtonka ( valla prej zorit qė mė zure e spo guxoj me ikė, se ndryshe s'kishe marrė ti intervistė nga unė)!!

Shejtonka: Mė tregoni si erdhi deri tek antarsimi nė FD , ku sic dihėt keni njė kallabėllak simaptizuės kėtu???????????????????????????????

Murgesha:Po ja ashtu njė ditė ,duke shprehur mendimet e mia nė njė forum tjetėr. Krejtė rastėsisht m'u ndėrpre se patėn pengesa nė rrjetė, dhe nga monotonia e cila mė kaploi (besa pak edhe nervoza) se mė mbeti mesazhi pa postu , hulumtova ne NET dhe hasa kėtė faqe ,dhe pa njė pa dy u regjistrova, ku sot jamė kjo pra qė jam ,kogja e kėrkuarė .

Shejtonka: Jeni nga anatret mė tė vjetra nė forum, dhe keni mė sė shumti postime. A po mė tregon se ēka po ju shtynė tė shkruani??????????????

Murgesha: Nė fillim ishte dėshira qė tė afirmohem nė kėtė forum. E pastaj friga se po e humbi popullaritetin.Ehh tashė bile edhe frigė e madhe kjo pasha mamin, se nė mesin e atyre qė dojnė me dalė nė vend tė parė, je edhe ti, qė po mė ndjek jo nė kėmbė por me BMW!

Shejtonka: ( O e di se ti je ma shejton se unė) Jo moj ēfarti, qy ani unė me tė ndjekė! (o tybe qėllim e kam me tė dalė pėrpara, s'po kam mundėsi se me avion tė kisha ndjekė.) Pse ,mendon se unė po tė ndjeki????????????

Murgesha: O po bre, nuk e di se mu ka ba kompleks, beso se edhe nė ėndėrr po mė ndjek. Re ti e as gjumė s'po mundem me bė ma. Herė mė parqitesh si bukuroshe, e herė si shejtonkė, bile shpesh nė ėndėrr mė thua, se pa tė dal pėrpara se lo!!!

Shejtonka: Murgesha qetėsohu, se s'ta baj unė ty ktohen ( O veē mos mujsha) Ok e lėmė pra kėtė bisedė. Pse emrin Murgesha?????????????????????

Murgesha: Paj as vetė s'di si tė them. Mė pėlqen tė jem Murgeshė, dhe ti pėrkushtohem ndjenjave zotrore!

Shejtonka: Mė fal por a do tė thotė kjo se ju ende jeni e virgjėr?????????????????????????????

Murgesha: O e tillė isha ,para se me ardhė nė dardani. Por ti e din se kėtu s'tė pyesin a do apo s'do, mė martuan me zor. Edhe mirė bėnė pasha mamin.

Shejtonka: Thatė se deshėm o s'deshėm kėtu na martojnė! Por a do tė thotė kjo se ju jeni apo s'ejni e lumturė nė martesėn tuajė????????????????????

Murgesha: Jo mojjj e lumturė por e shashtrisur qyy. E kam dashnin kėtu pėr merak pėr tė cilin ndihem krenare ,dhe mė beso se nga njė herė edhe nga gjumi zgjohėm dhe i lexoi shkrimet e tijė, aq shumė qė e dua!


Shejtonka:( Cka s'ninė njeri ) Tė gjithė kan dėshirė tė dinė rreth pėrsonaliteti tė juaj. Na trego diē rrethė vetės tėnde?????????????????????????????????

Murgesha: Shiqo , jam Mbretėresha e parė e FD-ės, forumiste e pėrkryer ku tė mė kėrkoshė mė gjenė, po du me thonė nė cilin nėnforum mė kėrkon me gjenė.Tybe xhelozi kanė tė gjithė nė mua ,e kam fjalėn pėr femra. E dėshirė kanė tė gjithė qė tė jemė me ta ,fjalen e kam kėtu pėr meshkujt.Mirėpo unė kamė qėllu edhe me inat edhe besnike.

Shejtonka: Mė kėto dy fjaltė e fundit cka deshėt tė thuani????????????????????????????????

Murgesha: Me inat: d.m.th, o nuk ja lėshoj kėtu vendin e parė askujt edhe nėse jan nė gjendje ka 10 veta tė shkruajnė pėr njė emėr.
E pėr besnike:d.m.th , edhe nėse djemtė me shleper m'i binė kėtu me i zgjedhė, kam unė Lazdranin tim ( zemren time) nuk e tradhėtoi, edhe po tė jenė kėta tjerėt me Ylli nė ballė!

Shejtonka:Mirė shumė, lumė ai qė tė ka! Na trego diē pėr antarėt FD-ės ????????????????????????????????????????

Murgesha: C'tė themė janė perfekt! Tybe ngate Zot se na kėnaqėn veq kohen qė po na e humbin t'u lexu boll e kena!!

Shejtonka:Cilėt janė tė preferuarit e tu kėtu nė FD?????????????????????

Murgesha: Po mendon antarėt/et??!!!

Shejtonka: Anatarėt/et de pse a shkrimet mendove aa????????????????????????

Murgesha: Shejtonka tė gjithė pa dallime, janė shumė tė mirė, disa prej tyre mė bajnė kanjėherė nervoz por e di se janė ende nė kulm tė krijimtarisė sė tyre dmth. nuk dinė edhe me e dallu tė mirėn aapo tė keqen dhe nuk ja u zė pėr tė madhe! ( Tybe ende s'mu ka mėrzit jeta pėr m'u shprehė publikisht)!!

Shejtonka:Kohėn e fundit kam diktu se kėtu mbizotron njė atmosfer e bukur shumė. Cka mendoni kujtė i takon kjo meritė???????????????????????

Murgesha: Forumistave tė cilėt as njė herė s'i kursejn germat e tastaturės ,por mezi ē'presin qė tė ulen pranė PC-ės e tė shkruajnė bile ,bile as qė e vrejn se shumė po hargjoin edhe ngjyrė!!!

Shejtonka: Pse mendon s'i kursejn ,pse mos janė me pare kėto shkrime qė postohen kėtu?????????????????????????????

Murgesha: Jo mojj me pare ama veq thashė veq nejse ,ama niher banė e pėlcet testatura ku ndodhė qė nga njė herė t'i ndjem edhe tek shtėpia rruplimat e germave e mos tė flasė pėr bėrtimen e dove kėtu kur flasin me tėrė atė zė tė lartė po na tranoin:roll:

Shejtonka: Kur jemi tė zhurma , a ka mundėsi me cek ndokund kėtu ajo????????????????????????????


Murgesha:( O mjera unė hyn fjalė nga dole! Si tė kisha mundėsi bile m'u shprehė lirshėm?!) Po dėgjo Shejtonka , ti edhe pse banė zhurmė se pata fjalen pėr ty ,pėr Gentėn e pata fjalėn e pėr kėto tjerat, qė tėrė natėn rrinė zgjuar e pranė PC-sė. Pse nuk i zė gjumi ēfarė faji kemi unė a po ti qė jemi nė mė tė mirin gjumė!

Shejtonka: PO aaa?? Po ti s'ke pse me pasė fjalen pėr mua se unė ma e urta jamė qy!!!

Murgesha: Jo loqkum unė ty as qė tė zura ngoje. ( o pėlcita pasha mamin qė spo guxoj me folė)

Shejtonka: Jo de. (hm, diēka sėshtė nė rregull kėtu) Ok dicka pėr fundė??????????????????????????????

Murgesha: Pikėsė pari tė flm Ty , qė mė intervistove ( edhe pse me frigė pranova kėtė intervist) E mė dha rastė tė shprehem "lirshėm" para medijave elektronike. Nder ky qė ende askush s'ma ka bėrė deri mė tani!
E dyta sa mė shumė shkrime ,merrni shembull nė mua, dhe (prej zorit) Shejtonkėn) dhe hecni pėr ferkem tė mia se s'do na zhgėnjeni me shrimet e juaja dhe patjetėr do keni sukses, dhe do jeni tė partė!

Shejtonka:( Nė atė kjamet jamė, hiq mos mė apelo) Murgesha flm qė ishe kėtu me neve.
Dhe ja i erdhi fundi dhe kėtu duhėt tė ndahemi!

Murgesha: Pata nderin qė tė zbuloi njohurit e juaja moj Shejtonkė dhe, qė mė zbulove mendimet e mia. Tė flm ishte kėnqėsi!
Shejtonka: Kėnqesia e jona!!!!!

Murgesha
28-10-04, 18:55
Pas njė javė pritje mė nė fund sonte gjeti kohė tė jetė me neve edhe Barbaroza. E di se shumica nga ju keni dėshirė tė kahmotshme tė ndėgjoni drejt pėr drejt tė nderuarėn Barbaroza andaj po fillojmė pa humbur kohė.

Murgesha: Barbarozė e nderuar, pse mu desht tė pres kaq shumė pėr tė bėrė kėtė intervistė me ty??

Barbaroza: Po ja Murgesha, isha gadi tė arrij numrin 5000 nė postimet e mia, dhe nuk doja qė tė humbi kohė tė vlefshme kot pėr tė dhėnė intervistė. Tani mbasi i hypa 5 mijėshit mundem edhe tė pushoj pak dhe gjeta kohė tė vije tek ti.

Murgesha: Po, po tė kuptoj plotėsisht. Ēka tani pasi qė i bėtė 5 mijė postime nė dardani, mos vallė mendoni tė delni nė penzion???

Barbaroza: Zoti mos thashtė. Unė tėrė kohėn po e kaloj nė dardani, dhe jam njė ndėr anėtaret mė aktive, pastaj unė ende po ndihem nė formė pėr tė punuar, kėshtu qė nuk e kam ndėrmend tė kėrkoj penzionin kėtu. Nejse kam ndėgjuar se kush i ban 10 mijė postime nė dardani, do ti takojė, pushim njė javor jashtė Dardanisė.

Murgesha: Spaskam ndėgjuar ende pėr kėte, por mbasi ju po e thuani po e besoj. Ani pra ēka mendon edhe sa kohė tė duhet pėr ti bėrė 10 mijė shkrime????

Barbaroza: O unė jam shumė e zonja, dhe shkruaj shumė shpejt, se kam qenė nė kurs pėr mėsim tė kompjuterit. Shkruaj me 10 gishtėrinjtė, bile gishtat e vogėl i pėrdori shumė. Kėshtu qė besoj se sė shpejti do ti baj 10 mijė.

Murgesha: Sa mirė qy, unė ende shkruaj vetėm me dy gishta.
Mirė pra sa i pėrket shkrimit tėnd, tani do tė kalojmė pak edhe nė njoftimin dhe prezemtimin tėnd. Kur u regjistruat nė Dardani dhe pse???

Barbaroza: Unė dhe njė shoqe imja e nettit shkruanim nė njė forum tjetėr. Pastaj ai forum u mbyll dhe ne ndėgjuam se ka edhe njė forum tjetėr ku bahet qejf, dhe se ėshtė forum nė nisje, por nėse unė dhe shoqja ime do tė ishim prezent aty, suksesi nuk do tė mungonte. Pra pa u hezituar u regjistrova dhe fillova tė shkruaj.

Murgesha: Aha, shkas tė mirė paske pasė. Po pse Barbaroza, ēfarė kuptimi ka ky emėr??

Barbaroza: Me tė thėnė tė drejtėn, nė fillim veē hajt thashė ta bėj njė nik sa mė pompoz, e kėtė Barbaroza e pata ndėgjuar dikund, dhe e vura, po pastaj mėsova (mu desht patjetėr ta bėj kėtė) se Barbaroza ėshtė fjalė latine dhe ka kuptim e Luleborės Shqiptare. Mua pėr vete mė pėlqeu shumė kur e mėsova kėtė, se unė vėrtet jam pranverė e hershme por kėtė pak kush mund ta dijė

Murgesha: :shock: Ēkas po nika njeriu :roll: Edhe Luleborė edhe Barbarozė. Po mirė moj Lulebora nėse mė lejohet me tė thėnė kėshtu: Nė jetėn tuaj sentimentale si po ndjeheni.

Barbaroza: Po mirė bre mirė. Kam menduar edhe unė si ēdo e re tė dashurohem, por.....

Murgesha: .... Ēka por, pse ende sjeni dashuruar?

Barbaroza: Po de, se ende spo e gjej atė djalin qė mundem ta dua.

Murgesha: Qy, qy, djem sa tė duash e ti spo mundesh ta gjejsh njė pėr me dashtė. Si po mendoni a mos keni kritere tė veēanta pėr tė qenė e dashuruar???

Barbaroza: Shiqo Murgesha, unė jam vajzė e shkolluar, intelegjente, e e bukur shumė, nuk mundem unė me u dashuru nė njė djalė qė si ploėson kėto kushte. Po du me thonė, qė i dashuri im i ardhshėm duhet tė jetė i shkolluar, intelegjent dhe bukurosh. E mbasi spo mundem me e gjetė njė tė tillė, po pres ndoshta pikėrisht njė i tillė ėshtė nė rrugė e sipėr pėr tek unė.

Murgesha: Po qe se (se fatit si dihet) do tė gjenit njė tė tillė, a do tė gjelozojshe hiq. Se tipa tė tillė i duan krejt femrat (tybe edhe mua mu kish mushė mendja mu da prej kėtij ēka e kam pėr njė tė tillė)

Barbaroza: Prit de Murgesha mos mė ndėrhyjė nė fjalė, se pikėrisht pėr kėto deshta me tė fol. I dashuri im i ardhshėm duhet pikėrisht mos me qenė xheloz, as i ashpėr, as i nxituar, e as mos me qenė shumė i lidhur pėr familjen e vet. Dmth. Atė ditė qė tė martohet me mua, ai duhet tė harroj qė ka nėnė apo babė apo familje, se unė jam nė gjendje tė jem gjithēka pėr te.

Murgesha: Wow :shock: Pse je e bindur se ju i posedoni kėto cilėsi???

Barbaroza: O e di unė shumė mirė se jam e tillė. Bile krejt kush mė njeh mi vėrteton kėto fjalė, se unė jam e lindur pėr tė komanduar vetė, edhe kur tė martohem.

Murgesha: Dhe unė tė dėshiroj fat. Tani ti kthehemi pak forumit Dardan. Jeni personalitet i njohur nė kėtė forum, gjithashtu jeni edhe moderatore. Ēka ju bėnė mė tė lumtur, se jeni moderatore apo pse tė gjithė tė njohin dhe gėzoni rrespektin e tė gjithėve???

Barbaroza: Tė dyjat mė bėjnė tė lumtur. Ama ėshtė edhe privilegj kur tė gjithė tė nderojnė e tė rrespektojnė. Po ashtu edhe tė jesh nė stafin drejtues nuk ėshtė keq. Se pak a shumė fiton edhe mė shumė rrespekt nga tė tjerėt. Krejt thojnė kjo qenka shumė e zonja pasi qė edhe po moderojka. Janė tė lidhura pra ngushtė me njėra tjetrėn.

Murgesha: Sa jeni e kėnaqur qė merrni pjesė nė njė forum siē ėshtė dardania?

Barbaroza: Murgeshė unė jam shumė e lumtur, tepėr e lumtur, se dardania mė dha famė nė gjithė botėn e internetit. Ti nuk e din se ēka do tė thotė tė jesh e famshme, tė tė pėrgjigjen nė tė gjitha shkrimet tė tjerėt, tė tė lavdėrojnė, tė pėrshėndesin, tė tė shkruajnė nė privat e tė tė pyesin se si je?? Woow unė tė gjitha kėto i kam pėrjetuar dhe jam e lumtur qė jam anėtare nė dardani.

Murgesha: Ke tė drejtė, unė ende si kam arriturr kėto gjėra por po e marr me mend se si ndihesh. Pėr fund a ke ndonjė porosi tė veēantė pėr forumistat??

Barbaroza: Po, ftoj tė gjithė diskutuesit qė tė jenė sa mė aktiv, tė shkruajnė dhe tė afirmohen nėpėrmjet faqes sė dardanisė. Se vetėm kėshtu arrijmė qė dardania tė jetė forumi mė simpatik nė botėn e internetit.

Murgesha: E nderuara Barbaroza ishte kėnaqėsi tė bisedoja me ty.

Barbaroza: Kėnaqėsia ishte imja. Mirupafshim nė forum by, by.

DEA
28-10-04, 20:53
pergatitja e intrvjus me Vushtrriun e hatashme

DEA:Mire se te gjetem Vushtrri qe sa kohe e kohe jam duke te ndjekur mbrapa vetem e vetem qe ta marre nje intervju nga ti, e hiq se ke vrejtur si mundet kjo

Vushtrriu:Se pari mire se ju gjeta dhe pershendetje te gjitheve ne Dardani, tash po kthehem tek pyetja jote ,valla e shihsha qe po me vjen pas po me te thene te drejten kisha frik nga ti ,se une i martuem eeeeeeee pe dine ti


DEA:Ha ha te paska shku mendja keq d.m.th jo more jo se edhe une e martueme,po nejse leje ket pune tani .Ti kthehemi intervjus
po ta bej edhe une pyetjen qe e kane parashtruar te gjithe te tjeret qka ju shtyri te hyni ne Dardani, mos edhe ju si te tjeret kini provuar tjer dhe mandej keni perfzunduar ketu.


Vushtrriu:Ajo jo tek une ka qene krejt ndryshe ky eshte forumi im i pare kam hy rastesisht dhe mbeta ende ketu se po me pelqen shume per bes.Po ka gjithqka ma shume femra se mashkuj, edhe muhabete te mira sa te duash s“kam pas nevoj ti shiqoj forumet etjera fare


DEA: po per anetaret e tjer ke diqka te shtosh?


Vushtrriu: valla shume ,po sa komplimentet i kam nuk i ze kjo fleta jote qe po shkarravit ti, po te duhet nje rimorkio traktori.

DEA:d.m.th-ne veq fjal te mira a?

Vushtrriu: kam edhe kritika po per ato te duhet nje rimorkio me e vogel.

DEA: cilat do te ishin kritikat nese jane me pake, ndoshta na thua diq nga ato?


Vushtrriu: Jo jo po e lajme heren tjeter se ndoshta me merr edhe najkush tjeter ne intervju se jeni bo shume gazetare per bes, e ndoshta ateher edhe mundem ti formuloj pak me mire, se pergatitem,tash me ke zone gafil tybe.


DEA: Jo une ty me te ngushtue hiq, po zgjerou e rri shlire si ne shtepi tone,edhe merre nje teme te lire do te thot fol diqka vet per qka ki qef?


Vushtrriu: valla gazetare ma te mire s`paskna pa kurre po ku je kone mori deri tani qe se ke bo ket pune( te ja rriti pak menen te shkretes se send spo dika tybe).........................po ku mbetem me fol vet qka te dua the a, une pe marre pra ate fjalen per fund pra. Shkruani afroni e mos
........................gaboni me u largu nga forumi se me mire nuk gjeni.


DEA: flm Vushtrriu qe pranove ftesen time dhe shpresoj te ndegjohemi prap.


Vushtrriu: me deshire e nderuara DEA mora ftesen tende dhe faleminderit per kohen qe ma kushtuat mua.

Barbaroza
28-10-04, 21:54
Te nderuar degjues ,siq ju kemi paralajmeruar,sonte musafir i nates ne programin tone eshte e nderuara zonjusha Murgesha.Pa humbur kohe,po fillojme intervisten me te duke marre parasysh se ju,degjues te dashur por prisni me padurim te mesoni diq me shume per te ftuaren tone.

Barbaroza:Se pari,zonjushe ju deshirojme mireseardhje ne emisonin tone!

Murgesha:Mire se ju gjeta.Kam nderin qe sonte jam musafirja juaj.

Barbaroza:Se pari e nderuar,pasi degjuesit kane deshire te dijne me shume per juve,bejeni nje prezantim te shkurte per veten

Murgesha:Ne rregull,se edhe ashtu e pata ne plan qe kete ta bej se pari se tybe me ta thene te drejten gjithe rruges i kam perserite fjalet cfare do te them ne interviste e besa kam shume emocione sepse eshte intervista e pare qe po e bej….

Barbaroza:Regjia…ju lutem,stop per nje moment.Po pse moj e nderuar te kesh emocione,ju duhet te ndiheni shlire si ne shtepine tuaj.

Murgesha:Po,po flm por nuk e di ,jam shume tip emocional dhe keshtu me ndodhe edhe ne ndeja te thjeshtat e lere me ketu ku me degjojne me qindra-mijera degjues.Po mire,po ia fillojme se tani

Barbaroza:Ok,regjia gati.Fillojme!
Barbaroza:Mire,na flisni pak si e gjetet forumin dardania.de,cfare ku ka shtyre te anetaresoheni ne te,dhe cdo gje qe ka te beje me lidhjen tende me forumin.

Murgesha:Po.Kam qene anetare aktive ne shume forume e besa edhe moderuese,sepse me aftesite e mia i pata bere per vete Adminet e shume forumeve e ata aspak nuk ngurronin te me propozonin te behesha moderuese e forumeve te tyre.Pastaj,nje dite rastesisht duke ngarendur forum pas forumi me hasen syte ne kete forum te mrekullueshem.Se pari veshtroja disa shkrime.Mu duk se ishin shkrime fillestaresh dhe pa nje e pa dy i telefonova shoqes sime B…dhe i thashe:
B…-O me dijte ti se cfare forumi kam zbuluar,o Zot veq me e dijte kurre ske me dale prej aty.O sa e qeshura,o sa fejesa e martesa po behej aty.Po ec moj anetaresohemi edhe ne te dyja aty se tybe s’kemi me shpetu pa u martu.
Ajo me tha-pse moj po tallesh?A vertete ashtu qenka a?E qe tybe,veq ma trego emrin e forumit se veq sa s’kam ardhe.Keshtu,une i tregova shoqes sime dhe filluam te shkruajme.U njoftuam edhe me djem se shpejti dhe me doli fjala ime se pa fat ketu s’kemi me shpetu lehte!

Barbaroza:Me vjen mire qe paske gjete fatin ne dardania.de,besoj se edhe shoqe tjera qe akoma se kane gjete fatin do t’i keshillosh te aneresohen sa me shpejt sepse dardania eshte mrekullia e 8-te.

Murgesha:O po pasha kete nate,te gjithave do tu tregoj se tybe kam shume shoqe qe i ka shkel koha e po e kerkojne fatin toke e qiell.

Barbaroza:Mire,mire te vazhdojme me diqka tjeter.Cka mendon,a eshte me rendesi numri i postimeve per te bere emer apo vlera e tyre.

Murgesha:Pse moj,a po dyshon ne aftesite e mia a???

Barbaroza:Zonjushe,kjo ishte vetem pytje dhe kjo ka te beje me te tjeret me shume.

Murgesha:Ahaaa,o flm se bash filloi me mė mbete hatri.Keshtu,une mendoj se kur te shkruajme duhet edhe te mendojme se cfare po shkruajme,te mos nxitohemi,te matemi se mos lendohet ndonje anetar i forumit se pastaj po na del pune ti pajtojme e ju e dini se shqiptaret veshtire leshojne pe ne kesi raste,o mavrezja o asgje.Pasha forumin boll veshtire e kemi.

Barbaroza:Mire,sikunder e kemi zakon,pyetja e radhes,nga emri Murgesha?

Murgesha:Po,eshte e vertete se me deshire e kam zgjedhe kete emer sepse kur e gjeta fatin,djelmoshat tjere nuk e dinin dhe me bombardonin me mesazhe ne privat,e mendova se me kete nick do te kem me pak probleme une e besa edhe princi im Ladrani se ai eshte shume xheloz,shqiptar ma!

Barbaroza:Po Lazdrani,ai si duket ka mbetur prapa postimeve krahas juve.

Murgesha:Po eshte e vertete kjo.Une ia kam ndaluar forumin sepse forumi me shume eshte vend clodhje per femra qe pasi ti kryjene punet e shtepise te clodhen pak duke shkruar,e puna eshte per burra.Siq e dini,Lazdrani eshte drejtor ne nje firme private ndertimore.

Barbaroza:a dyshoni ne besnikerine e tij ndaj juve,a ju ka tradhetuar ndonjehere?

Murgesha:Kush moj me mė tradhetu,as ne ender bile,te gjithe e dijne se ne jemi cifti me ideal i forumit,bile shume vajza po i shoh si po pelcasin prej xhelozise.Bile,njehere njefare Urata,ashiqare,paramendo,ashiqare ka dashur te ma marre,por Lazdrani menjehere ia beri 8:0 duke i thene se kurre nuk e tradhetoj Murgeshen time,e ajo Urata menjehere iku se e pa sa eshte ora!

Barbaroza:Mire shume kur ne mesin tone kemi burra si lazdrani,ky duhet te jete shembull per te gjithe!

Murgesha:Po tybe,ua kam thene ashiqare te gjtiheve se ne jemi si Romeo dhe Xhulieta,por shumices po iu vjen inat ta pranojne.

Barbaroza:Ndoshta hyme me shume se c’duhet ne jeten tuaj private,te kalojme ne nje teme tjeter.Si i keni raporte me anetaret tjere,a ka anetare qe meritojne te perjashtohen nga forumi,a po anetare qe i meritojne lavderatat tuaja?

Murgesha:Po ka,edhe asi prej te keqinjeve edhe prej te mireve,por ne po punojme qe edhe ata te padegjueshmit t’i inkuadrojme ne mesin tone duke menduar se afrimi me ta do t’u ndihmoje dukshem qe te permiresohen.Besa disa edhe kane fjalor te ndyre shume.

Barbaroza:Shume nga degjuesit tane te pershendesin megjithese emisioni yne nuk eshte i drejteperdrejte sepse ashtu e kemi vendosur duke patur parasysh se je nje anetare shume e kerkuar dhe telefonatat s’do te pushonin asnjehere,por ne zgjodhem disa nga pyetjet qe atyre u kane interesuar ti dijne per ty.Pasi emisionit one po i vie fundi,te falenderojme shume qe gjetet kohe te jeni ne mesin tone per pak caste.

Murgesha:Edhe une ju falenderoj per ftesen qe ma bete.Tash beso se edhe ne Tv me dal mu ka heq krejt trema,hahahahahaa,sa lehte qenka moj me marre interviste dikush prej teje…..

Barbaroza:Pstttttt,regjia.
Barbaroza:Te falenderoj edhe njehere,mirudegjofshim ne emisionet e radhes!

Naki
31-10-04, 23:18
Te nderuar telelexues musafir i imi dhe i juaji eshte Anetari i Lazdruar i ketije forumi dhe Mbreti i pare -LAZDRANI.

Per relaksim te Intervjus do te ndegjojme nje kenge per fillim Nga Sabri Fejzullahu-Takimi.

Naki-Mire se vini dhe uluni rahat.

Lazdrani-Mire se ju gjejme ,Flm per Ftese,pak ke be keq qe sme ke ftuar me Mbretereshen se une pa Murgeshen nuk e luaje kemben Askund,po mbasi ju me keni Ftuar nuk kisha fuqi te Refuzoje.

Naki:Ju Lazdran jeni gati qe nje vite Ne forumin Dardan,si erdhet deri te antaresimi.

Lazdrani:Duke Shfletuar Forume te ndryshme Hyra Rastesisht ne chat ne Dardani dhe duke pare se nekete forum Mbizotrone Atmosfere e mire,bera Anetaresimin time.

Naki:Si u percaktuat Per Nikun Lazdrani

Lazdrani:Si Femije me kane quajtur Lazdran se i ngucesha qikat kund Rahat si kame lene.
Dhe keshtu u Percaktova per nikun Lazdrani edhe Ashtu Forumit i Mungonte nje Lazdran haaaaaa,Apo jo

Naki:A ju kujtohet postimi i juaj ne forum

Lazdrani: Po si jo,Ne fillim pata hapur disa tema ne faqen diskutime shoqerore,e pastaj ne kopshtin poetike postova nje poezi i frymezuar nga poezit tuaja,te Zanes dhe te psikologut.

Naki:Ju nga Dita ne dite per nje kohe te shkurte pushtuat simpatin e Shume anetarve te forumit,ku e gjeni kete energji dhe Sinqeritet te jeni gjithmone argetues.

Lazdrani: Po eshte e Vertete se isha ne fillim shume Aktive dhe dita dites krijoja shoqeri te sinqerte ku nuk mundeja te ndahem pa lexuar dhe shkruar qdo dite .
Ishte diqka qe me mbante te lumtur ne mesin e Forumit Dardan.

Naki:Ju dhe Znj. Murgesh per Nje kohe te Shkurte U bete qifti pa Konkurrence qe Tubonit simpatin dita dites .

Lazdrani:Po me kujtohet Ne nje teme Qifti me i mire I forumit, me Iniciativen time propozova Veten dhe Murgeshen,dhe prej atij Momenti te gjithe Anetaret e forumit na mbeshteten.

Naki:Ju dhe Znj Murgesh keni se bashku shume tema te hapura dhe te diskutuar,cila teme ju pelqen me se shumti .

Lazdrani:Po mund te Theme se tema Hajt Pake ne faqen e Pershendetjeve,dhe Une po ja nisi dhe ju Vazhdoni ne faqen Kafja e forumit do te cekja,ndersa Nga Murgesha te gjitha e ne veqanti Ekspozita e Dardanise 2050.

Naki:Me pelqimin tuaje do te ndegjojme edhe nje kenge per te vazhduar ne nje dite tjeter intervjun,Kengen Say you will be mine :arrow: Shemsi

Lazdrani: Faliminderit Juve dhe Lexuesve kisha Knaqesi te jeme Mysafir I juaji

ShEjToNkA
31-10-04, 23:22
Me shumė mundė pėr tė relizuarė intervistėn e rrradhės, me gjithatė u arritė qėllimi.
Pėr ,tė mėsuarė dhe tė diturė dic mė shumė pėr , pėrosnalitetin e sontėm qė e kemi tė ftuarė nė studion tonė, intervsta nė vazhdimė!


__________________________________________________ _________


Shejtonka: Pėrshndetje Loloku dhe mirė se ėrdheLoloku: Ok, Flm qė u mundove edhe ti ShEjToNkA se unė hiq mirė nuk erdha (nė kėmbė ma dhe nėpėr rezoluta sikur nėpr ferra!), por ty nuk mujta me ta prishė dhe pėr tė mirė e pėr tė mirėt erdha dhe mirė ju gjetsha gjithmonė

Shejtonka: Loloku ka kohė qė tė kemi luturė pėr kėtė intervistė dhe ti ke hezituar.
Na tregoni shkaqėt ju lutėm nėse ka mundėsi????????????????????????????


Loloku: Jo ShEjToNkA, unė lutje as nuk bėj, as nuk pranoj parimisht, as nuk kam hezituar, por ishta i zėnė nga rezoluta 999 dhe njė komision diciplonor ma pat konfisku pasvordin dhe unė di tė respektoj edhe kur nuk dua dhe falė korrektėsisė Tuaj, ja ku jam e ndoshta nbuk tė vjen merzi me tė falėnderu edhe publikesht a!


Shejtonka: Mirė. tash do tė thotė s’e keni atė problem???????????????????


Loloku: Fal teje edhe vakumit institucional, jo, nuk e kam, sepse problem, si thotė Arditi, dua tė jem!


Shejtonka:z-Loloku , na trego si erdhi tek antarsimi nė FD???????????????????????????????Loloku: Si erdhi, apo si erdha? Dathė erdha dhe me vullnetin tim tė lirė, sepse e dua shumė lirinė! Edhe pse kam thėnė se rasti ėshtė mbret..., edhe tė tjerėt e kanė pranu, normal, unė, si gjithė dyjeja, kam hy pahiri qėllimish dhe u bėra mbret, siē po e sheh, pra rrezik tė bėhet ėndėrra realitet, vetėm edhe gjysma mė ka mbetė!


Shejtonka: Kur thoni qėllimisht?? C'mendoni me kėtė dhe a ka mundėsi me na e spegu pak??????????????????Loloku: Ani de, ta shpjegoj qysh di, se nuk jam mėsues e me shkollė pė me ditė sa dua unė. Qėllimi arsyeton mjetin, kanė thėnė dhe mua m’u kujtua kjo thėnie dhe fill e bana edhe moto! Kjo mbase mė ka shkri shumė mend mua dhe nuk e ka shkri hala kurrėken kėtu nė forum dhe vetėm sa po zihem brenda kėnaqėsisė sime, pa tė keqen e askujt, por jo nė kuptimin naimjan a. Pra, krejt thjeshtė de Shejtonka, e pash nė ėndėrr se kishte antare tė bukura dhe pa hezituar u antarsova hala pa i la sytė qė mos me ja prishė parashikimit ėndrrimtar dhe nuk u gabova, ani se akoma nuk u gėzova, sepse shpresa vdes e fundit thonė dhe as unė nuk jam aq i ngutshėm sa tė vdes para saj!Shejtonka: Aha, tashė e kemi tė kjartė!
Mirė na trego tė lutėm. Pse pikrishtė Loloku, nga ide apo si ??????????????????????????


Loloku: Nuk e di volla bash krejt domethėnien, por thjeshtė mė dukėt Nick interesant, i shiqshem pėr shqiptim, tėrheqės dhe i papėrdorur deri mė tani, njė kombinim pak i vjetruar, por antraktiv prej rilindasėsh, i veēant siē jam edhe vet a. Do tė thotė ėshtė emėr unik dhe shpreh unitetin si dėshirė mė shumė sesa si realitet!Shejtonka: Dhe kjo tė tėrjek aa, do me thonė uniteti??????????????Loloku: Po shumė bile, s'ka mė mirė se me qenė unik. Bile mė pėlqen edhe si shkencė e pėrkryer dhe e pėrshtatur nė kushte bashkėkohore: lufta e tė kundėrtave dhe uniteti, sidomos mes gjinive a!Shejtonka: Aha , mirė. Po ,sic shifėt ju keni njė kohė tė gjatė kėtu, dhe pėr dallim nga tė tjetėrt nuk keni shumė mesazhe. Do tė thotė kjo se nuk iu tėrjek edhe aq FD ?? A po mos vall jeni zhgėnjyėr, me kėtė antarsim pasi qė ishte i qėllimtė??????????????????????????????Loloku: Jo mojj! Hala nuk jam gėnjyer qė tė zhgėnjehem pastaj! Nė asnjė mėnyrė, atė ditė qė ndihėm i till lragohėm, por nganjėher ma mun dembelllėku e nganjėherė disi mė humbet motivi para syve, por prapė ka atraksion tė bukur nga tė bukurat e kėtij forimi qė m’i nxjerrin germat e m’i vargisin nė mesazhe, pa menduar se pėr gjėra tė bukura nuk duhet m’u ngutė, por me vrapu, por mua mė mungon edhe kondicioni nga pak sepse nuk kam mbaruar daktilografimė dhe germat i lypi me nga njė gisht nėpėr testaturė si milic...
Shejtonka: Do tė thotė se kėtu nuk qėndron preblemi aa????????????????????????????
Loloku: Jo ,jo nė asnjė mėnyrė. Ama i till jam nga natyra , pasandej e kam diktu se edhe femnat kan qejf ashtu tė jenė meshkujtė (tė urtė, tė matur dhe pak tė heshtur dhe me sens burrėror) e pėr atė. Thjesht be Shejtonka si vetė Nicku qė ėshtė unikat, i till jam edhe unė, po kuj me ja mush menen se!Shejtonka: z-Loloku , na trego dic rrethė pėrsonaliteti si Loloku??????????????????????????????Loloku: E kam bėrė njė reklamė pa pare te prezantimi, nėse tė kujtohet dhe hajt se po ta plotėsoj kurrshtjen edhe pak, pėr hir tė badihavxhive qė mund ta lexojnė kėtė intervistė, se ti besoj i din tana a! Po dėgjo! Po filloj nga motoja, se ėshtė shumė sexi a dhe kam shkri mend nč havan pėr kėtė shpikje gati epokale. E kam pa se gati tė gjithė e pėlqejnė, shumė e besojnė, por pak e provojnė edhe mė pak e shijojnė. Me profesion jam zbėrthyės i ėndrrave dhe jo vetėm i indėrrave besa, ndėrsa interes dhe kėnaqėsi tė veēantė kam pėr t'i zbėrthyėr ėndrrat nė realitet me njė realizėm tė shijeve vetėm tė bukura. Jam njė tip siē thashė edhe mė lartė unikat, besa nė kohėn e fundit mė kan thėnė Car, Fotomodel , si dhe gjoja se fjalėt e mia Zjarr krejt, po edhe nė ėndėrr bile mė kanė pa e tash po pres edhe punė profesionale a, si zbėrthyes i ėndėrave, se u ba vėshtirė pa punė sot!Shejtonka: (pėr kėtė zjarrin se kan pas edhe keq) Po kėto qė iu kanė thėnė, qėndrojnė ashtu ajo ??????????????????????????????Lokoku: Normal se po! Jam vet i qėndueshem, prandaj edhe kėto epitete mund tė qėndrojnė nė krah e qėndresės sime gojore, mendore, emocionale e burrėrore e mos t’i bie si vetėlavdrim tash se nuk kam qef shumė pėr lavdata ani se tė meritueshme. Mė mirė pak e me shije se shumė e vetėm komlimente...
Shejtonka: Na trego se cka mendon ti pėr FD, ku dihėt se ėshtė njė komunitet mjaftė i njofur nė Botėn Virtuale?????????????????Loloku: Po ashtu, ėshtė shumė e vėrtet se ėshtė njėri ndėr komunitet mė tė njohura dhe ėshtė mjfatė i popullarizuarė, por megjithatė mė duket i pamjaftueshėm pėr popullaritetin tim, njė pjė e tė cilit i takon edhe kėsaj bote!Shejtonka: Kujtė mendoni se i deikohėt tanė ky sukses qė ka sot FD??????????????????????????Loloku: Natyrisht se anėtarėve, pėrskaj tyre edhe unė kam njė hise tė vockė, tė cilėt s'pushojnė kurė sė shkruari e sė lexuari. Ku jam i bindur se po ta bėnin kėtė nė bankat shkollore, Trojėt Shqiptare do ishin sot tė bashkuara! Por, ani se ėshtė njė botė nė vete jo vetėm badihavxhinjėsh, por edhe kėnqėsishė, njė ėndėrrim syqelė gjithėshqiptar, ku secili pretendon me qenė i parė!Shejtonka: ( Se ke keq jo?! Se vėrtet po ta bėjė kėtė nė shkollė sot ku me ditė se cka isha) Pasi se ka tė tillė nė FD dhe ėshtė e njohur, na trego ti a tė ka ndihėmuar dic FD, ku sic dihėt pra shkruhet pa ndalė dhe lexohėt?????????????????Loloku: Po si joo?! Tepėr gjėra tė mira e tė bukura dhe me vlerė formale e emocionale. Mė duket nganjėherė si punė shkolle me correspondence, pa shkėputje nga puna, bile edhe e natės, siē i thonė njė fjale, por edhe punė pėr shumėkė a, ku edhe budallallėku pretendon tė shkollohet me budallaki, pėr atraksion nė pėrgjithėsi!


Shejtonka: Ju vėrtet se sic e cekėt nė filim pėr nga natyra jeni tip qė folni pak. Ku mė duhėt m'u pajtu se ashtu ėshtė, ama kisha shtu dic t'u kisha lutė me ndyshu, se vėrtet me nja dy -tri fjalė e formoi fjalin ama atė duhėt ta lexojmė bukur mirė qė ta kuptojmė domethėnjėn e saj. Pse se bėni njė gjė tė til????????????????????????????????
Loloku: Pėr natyrėn e mashkullit dhe timen pastaj nė veēanti, nuk besoj se jam fjalėpak a, por nuk ėshtė e hijshme edhe mashkull edhe llafazan. Unė vetėm kur nuk kam kohė tė mjaftueshme tė shkruaj mesazhe tė shkurta e me domethėnie, ia fusė me staza tė gjata e me ba kallaballėk fjalėsh kishe po di. Pak e me karar ėshtė ma hajr a. Shejtonka, s'tė kam faj unė qė tė duhėt aq kohė ty pėr me kuptu domethonjėn qy, sepse edhe mua mė duhet po aq kohė pėr me e shpreh a. Pse tashė mos deshe tė ndryshojė unė diē, vetėm pėr njerzė tė till qė iu duhėt kohė???? Smundem, jam i tillė, i tillė kam qenė dhe kėshtu do mbetėm! Do eci me kohėn time dhe jo tė humbi kohėn tėnde...
Shejtonka: Mirė tė kalojmė nė diē tjetėr! Shkojmė me njė pytje private??????????????


Loloku: Shkojmė nga tė duash, veē mos tė hyjmė thelė a, sepse me hi hiiiiiiii po sund del...Shejtonka: Jeni i dashuruar dhe si qėndrrojnė punėt nė lidhjėn e juaj????????????????????????Loloku: Po jam i dashuruar dhe i qėndruar, por edhe i trazuar. Punėt kan qėndruar dhe fillojnė tė qėndroj bukur (ska se si ndryshe me te bukurat vetėm bukur qėndrohet a) edhe pse nė kohėn e fundit Mbretėresha ime paksa s'po di se ka po gjindet (jo pe di boll mirė po nuk po ma ka ana me pranu se, ishalla jam ėndėrr dhe mė zbėrthen pastaj ndokush edhe ėndėrinė time a) ama mirė, nė pėrgjithėsi mirė, ndoshta pak i ka fajėt edhe Mbretėria ku siē dihėt ajo ėshtė atje e unė ende jo, ku pra do jem sė shpejti (shpresoj tė mos vonohem shumė dhe mė mirė vonė se kurrė) dhe thojnė njė fjalė sa largė syve aq largė zemre, ama jam i bindurė se tashė do rregullohėt ēdo gjė edhe pse unė nuk jam duke shkuar vetėm pėr kėtė, sepse kam frikė pastaj nga e kundėrta, ngatė syve ma plasė zemrėn a, por zemra ime ka vend pėr tė gjitha, po bėhet edhe mbretėrore a!
Shejtonka:T'i kthehemi sėrish FD-ės. jeni i kėnqur me punėn tė cilėn bėjnė stafi drejtuėsØ?????????????Loloku: No Koment!


Shejtonka: :roll: ??????????????Loloku: Po de Shejtonka, no koment qy. ØTė mirė janė dhe hala mė tė mirė ju duket vetvetja, sepse merren si shumė me komente mes vete. Unė jam popullor dhe mė shumė mė pėlqen populli (forumistat) sepse vetėm nė popull krijohet popullariteti, vetėm duhėt t'i lutem popullit qė tė na i mėshirojė stafin e tė mos na e norvozojnė se na nxjerron jashtė, e s’di ēka bėjmė pa ta!Shejtonka:Po pėr antarėt nė pėrgjithėsi, c'mendim ke??????????????????????Loloku: S'ka fjalė kėtu aa?! Ēka s’ka nė deti dhe dardania ėshtė njė det ne vete. Fenomenalė! Krejtė xeher prej foreve e mjatė prej goje je, po du me thonė jena. Ku siē duket vetė suksesi dhe afirmimi i FD-ės po varet prej teje, pastaj edhe prej tė gjithėve a!Shejtonka: Sic shifėt, fundi po i vjen intėrvistės, dic pėr fundė keni tė shtoni ndoshta ka harruarė unė?????????????????????????????????Loloku:Jo asgjė s'keni harru! Veē fundin thash mos po e harroni dhe fundi vola hiq nuk mė pėlqen askund a, po masi veē po thua, fondose moj se nuk jam kah tutna a.
Vetėm kam dėshirė t'i falenderoj tė gjithė ata qė do kenė nerva ta ndjekin kėtė intervistė tė mer-kullueshme. Si dhe sukses, argėtim, kėnaqėsi e atraksion nė ēdo shkrim e lexim, me porosinė inshalla nuk na lojnė syt para kohe t'u lexu e shpirti nuk na del pa u gėzu bash qysh kanė qef secili sipas dėshirės sė vet!Shejtonka: Loloku, tė flm qė gjete kohė edhe pse me vonesė ku na i shktrrove nervat deri sa pranove kėtė ftesė me gjithė atė duhėt tė fealendorjm qė ishe sonte kėtu me neve.
Ju dėshirojm gjithė tė mirat dhe sukses nė shkrimėt e juaja, po ashtu edhe nė lexim!

Loloku: Flm paq dhe e gezuar qofsh qė mbaruam edhe kėtė intervistė me kaq sukses, pėr ēka edhe juve Shejtonka jeni mė e merituara, jo qė mė kushtuat pak vėmendje edhe mua dhe mė ndėruat, por edhe pėr mua nuk ishte bash lehtė dhe besoj kalova me sukses, ishte kėnqėsi imja dhe ti paq gjithmonė kėnaqėsinė e vėrtetė dhe gjithė tė tjerėt sipas qejfit tė vet!Shejtonka: Knaqėsia e jona!!!!!!!


Loloku: Ok, Shejtonka, kėnaqėsinė nuk po e marrim krejt me vete, por edhe kėtu pak po e lojna, le tė merrė kujt ja ka ana!
Tė ndėruarė antarė ,kjo ishte e tėra, deri nė emsinonet e rradhės, Mirėmbetshi!!!

Murgesha
01-11-04, 09:04
Pasi qė njerėzia po kan dėshirė tė intervistohen, dhe tė lexojnė intervista sot pas shumė kėrkesave qė mė ka bėrė gjeta pak kohė tė intervistoj kėnd tjetėr pos Honestyn. Meqė nė mbrėmje jam shumė e zanun, e mora tani nė intervistė, e do ta shfaqim nė mbrėmje nė televizionin e germave.Murgesha:-Zotėri Honesty, mirmbrėma dhe mirė se na erdhe.

Honesty:- Murgesha (motrushe) mirė se tė gjeta, dhe kam kėnaqėsinė qė mė nė fund pranove tė mė intervistojsh. A di ēka unė kam pas dėshirė tė posaēme tė intervistohem nga ana juaj, se disi po i bėni mė interesant intervistat, pastaj po hyni nė detaje me jetėn tonė, e unė vėrtet kam dėshirė tė pyetem e tė pėrgjigjem...

Murgesha:- Honesty mė fal tė lutem, por prit tė pyes unė, se ti do me e kry intervistėn me monolog.

Honesty:- Mė fal z. Murgeshė, por dėshira ėshtė aq e madhe sa qė nuk po mundem tė pėrmbahem ( e besa po kam frigė, mos po mė len pa mė pyet) deri sa tja fillojmė.

Murgesha: - (o mos ke frigė hiē se pa ti nxjerr njė nga njė fjalėt se lash) Ok Honesty po fillojmė pra me pytjet. Si pytje tė parė, qė nuk mundem ti ikė, ėshtė si erdhėt nė dardani?????

Honesty:-Paj Murgesha edhe unė si ēdo i ri badihavxhi, duke u shetitur nėpėr net, njė ditė mė lindi dėshira tė mėsoj diē pėr Dardanėt, klikova nė google Dardania, kur mė doli se po egzistojka edhe njė forum dardan. Gjithė kurreshtje (si ėshtė e mundur motėr qė dardanėt tė kenė pas edhe forum) hyra tė lexoj. Lexova tri ditė me rradhė, (shyqyr ishte vikend) pėr tė parė se a kishte ndonjė temė qė do tė mė lidhte pėr tė diskutuar edhe unė. Pastaj nė interesin tim ishte tė shihja se a ka vajza serioze se ti e din se unė jam i pa martuar. U ndava i kėnaqur edhe nga temat edhe nga vajzat qė ishin shembullore nė sjellje dhe pa u hezituar fare bėra kėrkesėn pėr pranim. Shyqyyr qė nė Dardani mė pranuan menjėherė, se pėrndryshe nuk e preferoj pritjen...

Murgesha:- Honesty, tė lutem, pėrgjigjet le tė jenė mė tė shkurtėra...

Honesty:- Qy mė tė shkurtra, e si do ta zbėrthej unė tipin tim shkurt. Z. Murgesha qe njė javė tė kam prit tė mė intervistojsh, andaj ju lutem kini durim dhe mė ndėgjoni, se tė zbėrthejsh njė tip ēfare jam unė, tė duhen pėrgjigje tė gjata shumė. Mė fal po unė ende se kam kry se si jam regjistruar nė dardani. Pasi qė mė erdhi viza pėr tė hyrė nė FD unė mejėherė, isha i gatshėm qė tė bėj prezentimin tim. Hiē bre ama bash hiē nuk e dua qė sė pari tė mos prezentohem nė forume, njerėzia patjetėr duhet ta dijnė se me kend po flasin. Ti ndoshta e ke vėrejtė, se unė spara komunikoj shumė me ata qė nuk janė prezentuar nė forum, se thjesht nuk i njoh se kush janė apo nga vijnė. Ti sigurisht e ke lexuar prezentimin tim, dhe e ke vėrejtė se nuk ka bėrė askush prezentim mė tė mirė se unė.

Murgesha:- Keni tė drejtė, ashtu ėshtė, (e kam lexuar tybe nė fillim, ama si ta kry intervjunė, po mu dashka ta lexoj sėrisht :shock: ) Tani nėse mė lejohet do tė vazhdojė me pytjet (pėr besė harrova ēka duhet me tė pyetė, ma ke pshtjell, lėmsh mė ėshtė bėrė koka)

Honesty:- Po Murgesha, urdhėroni dhe mė pysni ēfarė tė doni, se unė tė pėrgjigjem pa hezituar dhe me tėrė sinqeritetin qė unė e posedoj. (Ihaa sa fjalė kam unė pėr tipin tim tė shkėlqyer qė kam. Ska bre mė djalosh se unė :lol: )

Murgesha:- Aha po vėrtet, po si ndjeheni nė dardani??

Honesty:- ( pata frigė mos tu pshtjell koka mirė e spo ma ban kėtė pyetje) Sa i pėrket ndjenjave tė mia nė dardani, mundem me tė thėnė se janė shumė tė mira dhe shumė mirė po ndjehem. Pastaj edhe si anėtarė i stafit drejtues kam njė pozicion mjaft tė mirė, me punėn time u shpalla edhe mbret dardan, dhe mė sė shumti mė ban tė lumtur Mbretėresha ime. Po, po ska fjalė, FD ėshtė i mrekullueshėm, me tema shumė serioze, por qė disa po i marrin si jo serioze dhe po i bėjnė hallakamė temat, ama nė pėrgjithėsi mirė ėshtė. Dhe unė jam shumė i kėnaqur qė baj pjesė (e besa kam kontribuar shumė qė forumi tė jetė mė i miri) nė njė forum tė tillė siē ėshtė dardania.

Murgesha:- ( shyqyr qė erdhi nė brazė) Ndonjė gjė e veēntė qė ju ka bėrė pėrshtypje nė kėtė forum, apo ndonjė anėtarė i veēantė qė ju e rrespektoni jashtė mase???

Honesty:- Po ka gjėra tė veēanta nė kėtė forum, tė cilat nuk do i veēoja se pastaj do u hyja nė hak anėtarėve tė tjerė. Anėtari qė mė sė shumti e rrespektoj nė kėtė forum, ėshtė njėra pėr tė cilėn kam rrespekt tė veēantė, po pėr hir tė mos cenimit tė ndjenjės time qė kam pėr te nuk do e pėrmendi kėtu, se ti po e din vet se si janė bėrė njerėzia kėtu edhe pa pas bisht po ta ngjesin e lėre mė me e fol me gojėn tėnde. Pra ėshtė njėra qė e rrespektoj veēėnarisht dhe se pėr mua ėshtė thjesht si motra ime.

Murgesha: - ( bash do tė doja ta di) Nejse pra as unė nuk po kėmbėnguli shumė nė kėtė pyetje (se po thua najkah se unė jam ajo e pastaj priti fjalėt) Tani do tė isha lutur qė tė na flisni pak pėr jetėn tėnde private. Me njė fjalė kush ėshtė Honesty???

Honesty: - Unė jam Honesty, vetė niku im rrėfen se unė jam shumė djalė i ėmbėl, e i pa martuar. Si i pamartuar qė jam i dua vallahi vajzat, dhe ato mė dojnė shumė, interesant tė gjitha mė thojnė se shum gjakun e ėmbėl e kam, edhe kanė tė drejtė se ashtu ėshtė me tė vėrtet. Por unė normal qė nuk ipem shumė pas lajkave tė tyre se mė duhet tė pranoj se e njof shumė mirė botėn femėrore, si tė marrin vesh se je i lirė, tė pikėn mbrapa dhe duan me ti lidhė duar e kėmbė. Pra unė kam dėshirė tė mos lidhem edhe naj ditė, se martesa ka me mė gjetė e pastaj lamtumirė liri djaloshare. Do tė doja tė kem tė bėjė me njė vajzė qė mė kupton, dhe qė ndėgjon krejt ēka i them unė. Por qė tani po jetojmė nė njė botė tė ēmendur e ku me e gjetė motrushe njė qikė tė tillė?? Por sidoqoftė kur tmė mėrzitet beqaria dhe pasuli ( harrova tė them se prej tė gjitha gjellėrave di tė bėj vetėm pasul, dhe ēfarė pasuli se, me i lėpi edhe thonjtė aq tė mirė qė e maroj) atėhetrė patjetėr se do tė lidhem.

Murgesha:- Honesty pasi qė po e sheh edhe vet se minutat tė rezervuar pėr ty, janė nė pėrfundim e sipėr do tė lutja qė me njė fjalė tė pėrmbyllni kėtė intervju. Ēka do tė dėshironit tė porositni anėtarėt e Forumit Dardan???

Honesty: - Po Z. Murgeshė, po e shoh edhe vetė se i erdhi fundi dhe unė sė pari tė falenderoj qė pranuat tė mė bėni intervju e natyrisht qė kam porosi pėr tė gjithė forumistat.
O Forumista, duhet tė jeni tė nderuar qė merrni pjesė nė kėtė forum kaq tė bukur siē ėshtė dardania. Se ne dikur Dardan ishim e dardan do tė jemi edhe nė tė ardhmen. Shkruani, jepni atė mė tė mirėn qė ju e posedoni nė mbrendėsinė tuaj, nė mėnyrė qė tė gjithė tė kalojmė si ėshtė mė sė miri nė kėtė forum kaq tė mrekullueshėm. ( mė duket se shumė mirė e thash) :lol:

Murgesha: - Wooooooooow sa porosi e sinqertė. Z. Honesty ishte kėnaqėsi tė bisedoja me ju dhe tė merrja pjesė nė shpalimin e zbėrthimin e njė shpirti fisnik qė ju posedoni. Me shpresė se do tė kem rastin tė tė intervistoj prapė po ndahemi kėtu.

Honesty: - Kėnaqėsia ishte e imja. Ju falendėroj shumė. Mir u pafshim nė forum.

Loloku
01-11-04, 10:22
Nuk mund te kaloj indiferent prane kesaj teme kaq interesante pa e pershendetur kete iniciative, qe vetem shejtonka di me ba. Bravo ShEjToNkA!

Pastaj do t'i pershendesja te gjithe intervistuesit dhe te intervistuarit per kete atraksion qe na japin me perkushtim dhe veterekjamim terheqes!

Tash veēante do ta falenderoja Shejtonken, si autore e intervistes sime qe me ka bere te ndjehem shume mire, me gjithe keto shejtonlleqet e saja, sa qe po me duket vetja edhe me interesant brenda imagjinates se saj kaq atraktive.

Interesimin dhe kurreshtjen qe me ka zgjuar kjo teme, do te doja edhe une te kontibuaja pak edhe si intervistues, por pa imponim duke kerkuar ndonje vullnetare qe do te deshironte te bendte interviste permes meje!
Pra nese ka dikush qe don te intervistohet le te paraqitet vullnetarisht a!

Kalofshi te gjithe sipas deshirave tuaja!

ShEjToNkA
01-11-04, 22:09
Loloku , tė falenderojė si pėr fjalė ashtu edhe pėr pėrshndetje.
Mė besoni ,se eshtė shumė e vėrtet kjo qė po iu themė ,se kur po fillojė sė shkruari intervistėn mė dukėt sa gjatė atyre momentve vėrtet jemi dy palėt sė bashku duke zhvilluarė intervistėn e jo qė jam t'u bėrė vetė pytje-vetė pėrgjegjėje ,vėretė ėshtė njė kėnaqėsi.

Natyrishtė po shfrytėzojė rastin, t'i pėrshėndeti kėtu tė gjithė intervistuesit qė s'kan hezituarė fare dhe iu kanė bashkuarė kėsaj teme ,tė cilės ia kanė japė njė ngjyrė shumė tė veqantė!


Po ,nime se gati harrova. E ti Loloku ,hec e mos pritė vullnetarė po qasju temės qyy.Lere vullnetarizmin ,vėre materjalin nė tavolin e zhvillo intervita.

Me respekt ,ju pėrshndes tė gjithėve!

ShEjToNkA
03-11-04, 03:46
Tė ndėruarė , pėr shkaqe tė ndyshme sot ėshtė shtyrė paksa transmetimi i intėrvistės sė rradhės. Dhe pėr aryje tė ndyshme u dashtė qė ta bėjmė transmetimin nė orėt pakė mė tė vona!
Sonte tė ndėruarė forumista , nė sutdion tonė kemi tė madhin dhe tė parin Mbretin Dardanė. Pra mysafir i joni dhe i juaji ėshtė, z-Lazdrani.( mė kan kaplu ethet ,duke pasė parasyshe se Mbretin Dardanė komė me intervistu).
Pėr tė diturė dic mė tepėr rrethė tij, intervista nė vazhdimė!
Lexim tė palodhėshm!!!

__________________________________________________ ___


Shejtonka: Pėrshndetje z-Lazdrani ,dhe mirė se na erdhe.


Lazdrani: Ju flm znj-Shejtonka , dhe mirė se ju gjeta. Dhe tė falenderojė pėr ftesėn qė mė bėtė. Se njė ditė thashė me vete ku donė me mė harru Shejtonka ,e s'donė me mė ftu nė intervist, se tė jeshė mysafirė i juaji ėshtė kėnaqėsi e vėrtet.Shpresojė tė kalojmė njė intervistė tėrheqėse pėr lexuesit ,ku shfrytėzoi rastin t'i pėrshndes tė gjithė ,leximė tė kėndshėm!
( o lumi unė i lumi ani nė intervistė tė shejtonkės)


Shejtonka:( aman ,mos folė se po mė vėnė nė konfliktė me Murgeshėn)
Lazdrani , unė me iu harru juve kur nė as njė mėnyrė. Por me tė intervistu tė parin ty ,m'u dukė pak e pa drejtė se sic shifėt kėtu pak sa hecėt me tė njofshėm (ndoshta e kanė nga frika) dhe interesė. E unė desha tė mos sillem ashtu ( me qenė se jam guzimtare). Thjeshtė bėra disa ndyshime dhe desha t'iu japė pėraprsi tė tjerve , dhe pse mos tė bėhėt njė gjė e till?! Pse tė fillohėt gjithmonė me tė parėt p.sh. nga Murgesha & Lazdrani, dhe pse mos tė fillohėt me tė tjerėt , se edhe ashtu duhėt tė bėhėt , se s'bėnė gjithmonė tė jeni ju nė epiqendėr tė vėmėndjės dhe gjithcka tė fillojė me juve!!
Thejeshtė t'i qasėm temės se fundja s'kam nevojė tė japė edhe fortė sqarime se ,pse si dhe cka?!

Lazdra..............


Lazdrani: vetėm pak nėse ka mundėsi , desha tė shtojė dic kėtu nė fjalėt e juaja??!!


Shejtonka: Po ,"si urdhėroni lartė madhėria e juaj"Lazdrani: Shejtonka , mė duhtė me pranu se ju jeni vėrtet njė guzimtare ,se njė gjė tė till tjerėt ndoshta e kishin bė?! Ama , t'i shprehnin arsyjėt publikisht jamė i bindurė se kurr s'do tė thonin, do gjenin arsyje tjera dhe shakqe ,e tė thėnin troq arysjet ,si dhe pse e keni bėrė kėtė kurr!!
Po , ama tė lumtė , qė ke bė njė gjė tė till. Se vėrtet , nga njėhrė edhe neve si Mbretė dhe Mbretėreshė ,po na vjenė keq se pak si tepėr po na lartėsojn ( Me qenė se e meritojna) ,edhe gjithmonė po na marinė neve tė parve dhe shembull ,si pėr tė mirė si pėr tė keq ,si pėr gėzim ,si pėr hidhėrim. E kėshtu qė tashė e tutje besojė se edhe tjerėt do veprojnė kėshtu si ju, dhe s'do jemi gjithomonė Ne ,pse mos tė jenė edhe tė tjerėt kėtu ,nga njėherė para neve!Shejtonka: Flm ,pėr komplimente ,dhe mbetėm me shpresė se edhe tjerėt nė tė ardhėmėn do veprojnė kėshtu!! Atėherė shkojmė me pyetje?!
Na tregoni ,kush janė fajtorė pėr antarsimin tėndė nė FD?????????????????????????????


Lazdrani: ( cka s'ndinė njeri , fajtorė?!!!) Jo Shejtonka ,fajtorė nuk ėshtė askushė ,qė erdha nė FD.Se erdha me vetdėshirė dhe pa ma imponu askushė.Ama ,munda me thonė se sic e quanė ti fajtorė do thoja ėshtė pak edhe z- Naki , i cili mė porpozojė tė vijė kėtu , ku pa i bė ai dy muajė tė plotė kėtu erdha edhe unė. D.m.th ishte propzim i z-Naki qė unė tė jemė kėtu ,ku edhe i falendėrona publikisht qė mė propzojė tė jemė kėtu, Ku sot sic e shifėni kėtu jamė me njė mijė e gjysmė profesione
Ama unė do thoja se mė mirė tė mė pyetshe: Kush ėshtė fajtorė pse sot akoma jamė nė ,dhe fillojė tė jemė ne FD??!


Shejtonka: Po ,ok de. Pėrgjegju lirishtė ,ani edhe ėshtė mirė bile vetė pytje -vetė pėrgjegjėje!


Lazdrani: Po , me qenė se sic e ceka nė fillimė , se vetė erdha me dėshirė. Ku edhe s'jamė pishmanė pse kam ardhė ,ama jmė pishmanė se kohėn funditė s'po jamė edhe shumė aktivė, duke parė shkaqet objektive dhe subjektive tė cilatė s'kan rėndėsi edhe tė cekėn mjaftonė t'i dijė vetė.
E fajtorė sic e ceka edhe mė lartė ,pse vazhdojė tė jemė kėtu?? Ėshtė vetėpopullariteti tė cilin kam kriju kėtu dhe tashė tė dalė dhe mos tė vijė kėtu ,ėshtė dic .., me njė fjalė vetėzhgėnjimė. E kėtė se bėjė kurr hiq!! Do jemė kėtu gjithmonė!!


Shejtonka: ( Po rri more qy ,pse kush po tė thotė me shku?!) Kur e patėt fjalėn pėr z-Naki .D.m.th. ju keni ndonjė lidhje tė afėrtė apo ( vetė inshalla s'mė thua se edhe FD ėshtė familjarizu, sic ndodhė tek ne Shqiptarėt, ka tė shkojėsh familjarizėm) ,apo ...., thjeshtė cka iu lidhė me tė , dhe si erdhi deri tek komunikimi i juaj qė ai t'iu propzojė kėtė?????????????????????????????


Lazdrani: Jo Shejtonka , ne sic dihėt jemi vendas , dhe pra jemi qė tė dytė Mitrovicas. Po ashtu edhe nė gyrbet jemi qė tė dytė. Dhe kemi gjetė njė shoqėri si gyrbetqarė ma, thjeshtė shoqėri.


Shejtonka: Aha ,mirė shumė. Pse Nick:u Lazdrani , as gjetė ndokund emėr ma burrnorė aa???????????????


Lazdrani: Allahile Shejtonka edhe ti cka je ka folė?! Pse a mos s'po tė dukėt Nick burrnorė aa?? Jo tybe n'daq burrrnorė e n'daq fėmijnorė , me rėndėsi ėshtė qė femnave iu pėlqenė ky Nick!!!
Edhe ,mė beso se edhe i till jamė , edhe ia kam pėrshtatė pėsonalitetit tim, tamanė mė pėrfaqėson dhe mė shkonė shumė pėr qehrė ky Nick!!
Edhe tė jeshė e bidnurė ,se edhe si fėmi kam qenė i till , dhe kur u rrita mbeta i till , dhe vazhdojė tė jemė , besa edhe do mbetėm i till gjerė nė fundė, se s'e di ama shumė kam merakė tė jemė kėshtu!


Shejtonka: Mirrr.........


Lazdrani: Mė fal se edhe njė harrova ,Nickun ma ka propozu Murgesha. Pra Mbretėresha ime!


Shejtonka: Mirė shumė. ( ty tonatė, nga ndokush t'i paska propozu)Po kur thuani kėshtu. Do tė thotė se ju edhe mė parė jeni njoftė me Murgeshėn???????? Dhe pse pikrishtė kėtė Nick ta propozojė????????????????


Lazdrani: Pse a?? Sepse asaj i pėlqen tė jemė i lazdruarė. Bile ,bile edhe ajo vetė nga lazdrimet e mia ka fillu tė mėsohėt dhe tė bėhėt lazdrajkė!!


Shejtonka: Ahha, vetėm kjo qenka ?!( Jo vetėm ladrajkė , ama edhe ma shjetonė se unė).Dhe ti do tė thotė se nėse ndokush tė propozon dic ,s'hamendėsh fare aa, pa njė pa dy e pranonė atė propozim????????????????????


Lazdrani: Po si tė hamendėm mojj?! Kur mė pėrshtatė dic, natyrishtė qė s'hamendėm fare dhe e rpanojė dhe propzimin. Se jo volla dic qė s'mė pėlqenė hamendėm qe cka po vetė bile, as qė vjenė nė konsiderim me pranu. Ama gjėratė kur janė tė mira dhe qė mė konvenon i parnojė!!


Shejtonka:Na trego ,me qenė se ti je Mbreti i parė Dardanė ,kur arrite kėtė titull, si ishin ndjenjat ,emocionet ,ishte dic e veqantė apo jo??????????????????????????


Lazdrani: Po ishte vėrtet kėnaqėsi, ndjenjatė ishin mjaftė tė veqanta sa qė s'munden tė pėrshkruhėn. Emocionet atėherė i kam pas me reduktime dhe kur dėgjova lajmin, ati deshi tė mos kemė atė momentė emocione dhe shpėtova pa tė fikta! Se vėret me qenė se ka qenė njė ditė e veqantė pėr mua (edhe pse punojsha nė atė drejtimė vetėm pėr tė arriturė i pari), se mė ra pak edhe befasi ,do ishte e mundurė tė ndodhė dic ,por fatmirėshitė nuk pata nė atė momentė emocione!


Shejtonka: Por sot ka shumė Mbretė nė Mbretėri. Si qėndojnė raportet mes jushė????????????????????


Lazdrani: Nė pėrgjithėsi mirė. Edhe pse disa tentojnė qė tė mė kalojnė me cdo kushtė, me gjithatė mirė. Fundja i kuptojė se kanė dėshirė tė luftojnė pėr vendė tė parė , ama mos tė mendojnė se e lėshojė atė vendė e kam zapu i pari dhe nuk e lirojė kur!


Shejtonka:z-Lazdrani ,ju lutėm dic rrethė pėrsonalitetit tuaj?! Ėshtė dėshirė e popullit tė dinė mė shumė rrethė teje???????????????????????????????????


Lazdrani: Po ,jamė Mbreti i parė Dardanė ,i lazdruarė ,komunikuės, atraktivė, simaptike, tėrheqės, sharmantė , elgantė. Kom merakė t'i nguci vajzatė , Murgesha e dinė ti zemerė se vetėm shaka se unė s'kam qejf me i ngucė femnatė, ama vetėm thashė kishe unė.Pėr dallim nga disa tė tjerė mė dukėt se flasė mė sė shumti unė, djalė i sjellshumė ,i sinqertė, o tonatė tė miartė oj Shejtonka i kam lumė Murgesha qė mė ka.........


Shejtonka: ( sa mirė me vetėlavdu vetėn ,as njė s'e la pa pėrmendė) Lazdrani , kėto qė i cekėt ju ,a mos jenė be pak sa tė ronda tėrė kėto karakteristika me i poesdu pa as njė negative apo tė keqe??????????????????????


Lazdrani: Jo Shejtonka, nuk ėshtė edhe vėshtirė tė posedoshė gjėra tė mira. E me konė gjėra tė kėqija volla vėrtet rondė me i posedu ,se drojė me fillu edhe shpina me tė dhimbtė!!


Shejtonka:D.m.th. me njė fjalė qenkeni perfekt?????? A po mos vall vetėm mendoni ashtu??????????????


Lazdrani: Jo moj qė mendojė ama ashtu jam mė beso Shejtonka ,i till jam pėr besė.


Shejtonka: Shkojmė me njė pytje private ??????????????????????????


Lazdrani: Ok Shejtonka, shkojmė ka tė duashė!


Shejtonka: Ju sic dihėt pra jeni i dashuruarė,dhe Mbretėresha e juaj ėshtė kėtu nė kėtė mes. Ju jeni tė till si nė publike, dhe jeni xhelozė nė famėn e M;bretėreshės suaj tė cilėn ajo ka sot ,apo thjesht krenoheni me tė??????????????????????????????????????????


Lazdrani:Po ashtu sic shifemi ne forum tė till jemi. Dhe sa i pėrketė xhelozisė jo aspak ,se e di se cfarė Mbretėreshe kam afėr. Dhe natyrishtė se jam krenarė me tė ,se vėrtet ka famė tė madhe dhe krejtė kjo ėshtė fal meje!


Shejtonka:Ahaa,mirė shumė. z-Lazdrani , sic dihėt FD ėshtė mjaftė e popullarizuare dhe ka emėr. Kujtė mendoni se i dedikohėt tanė ky sukeses?????????????????????????


Lazdrani: Kjo krejtė ėshtė varė ,varėt dhe do mvarėt edhe nė tė ardhėmėn nga populli( Forumistat).
Vėrtet kemi shumė popull tė mirė dhe atraktive ,tė cilėt nuk e kursejn dot vetėn qė tė rrin ulur pranė PC-ės me orė tė tėra.


Shejtonka:Kur thoni nuk e kursejnė vetėn , cka mendoni me kėtė?????????????????????????


Lazdrani: Po si mojj ,cka mendojė?! Po ti a e di se cfarė pasoja munden tė shfaqėn nė tė ardhėmėn tek ne ,kur e dijmė se po rrimi me orė tė tėra nė ulse , ku vjenė njė ditė qė s'do mundemi tė livėrismim nga mjedisi ,kemi m'u koqit nė pėrmjet!


Shejtonka:( :shock: Pasha mamin se ke keq , se vetėm kan fillu pasojat tek unė) z- Lazdrani t'i kthemė sėrishė FD-ės??


Lazdrani:( Po pse ku kemi deri tashė qė t'i kthemė sėrishė?!) Ok Shejtonka ,ka tė duashė!


Shejtonka:Po juve si stafė drejtuės nė organėt e larta. Bėni punė ashtu sic duhėt apo mendoni se jeni pėrfekt, sa janė populli tė kėnqurė me juve??????????????????????????


Lazdrani: Shejtonka, (mė ke shti ngushtė qetash , se me folė mirė i bjen lavdė me tregu realitetin si me tregu ,hec e kritiko vetėn?!) Kėtė pytje mė mirė ėshtė t'i parashtrohėt popullit, se ata i shohin mė mirė gjėratė!


Shejtonka: Po , popullit i kamė bėrė pytje tė tilla dhe si dukėt ka ankesa ama s'kan edhe fortė guzim tė shprehėn. Ju lutėm ,do doja mendinin e juaj???????????????????????


Lazdrani: Volla Shejtonka unė mendojė se jemi shumė tė mirė ,bile edhe me tė mirė ,dilė e kėrko nė tėrė botėn virtuale se si ne s'do takojshė askend!


Shejtonka: z-Lazdrani ,sic po shifėt fundi arriti, tė lutėm dic pėr fundė?? A po ndoshta mundė tė kemė harru dic ,dhe jeni tė lirė tė shtoni???????????????????????????


Ladrani: (po cfarė harrumi , tepėr ke pyet bile se me shtu se kam ndėrmend) Jo Shejtonka, ju s'keni harru asgjė. Ju falnedėrojė qė mė ftuatė dhe pėr mundin qė keni bėrė pėr tė arriturė kėtė inetervist.
Kisha apelu tek populli qė tė jenė tė till si deri mė tani. Tė jenė sa mė shumė aktivė, tėrheqės ,komunikuės dhe tolereant dhe tė argėtohemi ,se fundja kėtu s'jemi pėr ta nda FD-ėn po pėr t'u argėtuarė!!
Tek stafi drejtuės ,vetėm vazhdoni kėshtu ,vetėm pėrpara se tė mbramitė jena asi tė parėt jenaa. Ju dua shumė ,shumė se vėrtet FD ėshtė mė e mira!!


Shejtonka: z-Lazdrani , ju flm qė gjetė pak kohė dhe iu pėrgjegjėt ftesės sonė. Ku pėr tė cilėn ėshtė kėrkuarė kaherė nga populli ,qė tė dinė dic mė tepėr pėr ju dhe thjeshtė tė dinė opinonėt e juaja!
Edhe njė herė ju falemnderit qė ishi sonte me neve!


Lazdrani: Falemnderit juve ,ishte kėnqėsi e vėrtet.


Shejtonka: Kėnqėsia edhe e jona!!!Intervistoi: Sh.#%##%#

Murgesha
03-11-04, 12:52
Dhe tani vetėm pėr ju forumistė tė nderuar po e intervistojmė (ėmbėlsirėn) simpatinė e Forumit Dardan.
E di se tė gjithė memzi keni pritur tė mėsoni diēka pėr tė.
( Regjia ju lutem errėsoni pak pamjen, se kjo ėshtė befasi)
Nė errėsirrė duken dy femra, njėra duket mirė se ėshtė e veshur me tė zeza dhe jo shumė joshėse pėr publikun. Pėrballė saj njė zonjė e re e veshur me shije, ėshtė ulur kėmbė mbi kėmbė, duket se ja mban pak me tė madhe. Vjen ngadalė zėri i Murgeshės dhe dalngadalė ipet dritė nė skenė.
Murgesha: Ju Zonjushe (mė simpatikja nė forum) mirė se na erdhėt.

Tani mė drita ėshtė e plotė dhe nė skenė duket kush tjetėr pos Gentianės. (duartrokitje frenetike nga tė pranishmit)


Gentiana: E nderuara Murgesha mirė se tė gjeta dhe tė falendėroj shumė pėr ftesėn qė mė keni bėrė.

Murgesha: Genta, jeni e vetėdijshme se tė gjithė forumistėt tė dojnė dhe tė rrespektojnė. Tė lutem me pak fjalė pėrkufizojeni se si e arritėt kėtė????

Gentiana: Murgesha mė duket se po e teproni pak nė cilėsimin tim (edhe pse e tillė jam, ama se si po mė vjen kur po ma thuani ashiqare) edhe pse ėshtė e vėrtetė se kam marrė shumė lavdėrata rreth personalitetit tim. Jam e urtė dhe e papėrtueshme, me tė gjithė jam sjell mirė gjer mė tani, dhe si duket kjo ka bėrė efektin mė tė madh nė suksesin tim.

Murgesha: Ju jeni ndėr anėtarėt mė tė vjetra nė kėtė forum. Forumi filloi punėn me 29. Shtator 2003 kurse ju jeni regjistruar mė 09. Tetor 2003. Ju ishit nė dijeni se do tė bėhej njė forum siē ėshtė Dardania apo ju lajmėroi dikush???

Gentiana: Murgesha mė duhet ta cek se forumi Dardania ka egzistuar edhe mė parė. Unė isha anėtare edhe nė forumin e vjetėr. Atje nuk kam qenė shumė aktive, kur ai forum u mbyllė, unė memzi pritja qė tė hapej sėrisht. Pra kam qenė nė dijeni se forumi dardan do tė rihapet dhe rrija e gatshme tė anėtarėsohem. Bile kam njė vonesė 10 ditėshe nė regjistrim. Ato dita kur u hap forumi unė isha musafire nė njė vend dhe nuk posedoja kompjuter, me ty kthyer nė shtėpi e pash se forumi ishte hapė sėrish. Mė erdhi keq qė pak isha vonuar ama prapė mirė ėshtė.

Murgesha: Interesant Genta tė falendėroj pėr kėto tė dhėna se unė nuk i dija. Po pse Gentiana???

Gentiana: Shiqo Murgesha, u pėrcaktova pėr Gentiana, se ėshtė emėr mjaft popullor dhe i famshėm, kėtij emri i kanė kėnduar kėngėtarė tė ndryshėm, pastaj kėngėtarja G. Ismaili, dhe unė e dija se patjetėr do tė jem e famshme, pikėrisht nė bazė tė emrit.

Murgesha: (E kuptoj, unė trenavica u bana Murgeshė, pikėrisht pėr mos me qenė e famshme) Si ndjeheni momentalisht, pasi qė shumė herė ankoheni pėr kokė dhimbje dhe nervozitet??

Gentiana: (Ku e paska vėrejtė dreqi :shock: ) Paj Murgesha, tė them tė drejtėn, kam shpesh kokė dihmbje, sidomos kur nuk flej mirė. Pastaj kėta tė forumit tonė, disa spo them tė gjithė, janė shumė tė zhurmshėm, pikėrisht natėn, e spo mė lojn me fjet. Unė si jam e ndishme nga pagjumėsia, po i ndi menjėherė dhe spo mundem me u duru mos me ardhė deri tek kafja e me i shiqu se pse po zhurmojnė. Normal qė po bahem edhe nervoze. Pra kokė dhimbja dhe nervoza po mė shfaqet pikėrisht nga Dardania.

Murgesha: O po, unė kam menduar se mos pėr tjetėr gjė tė dhemb koka, por kur ta ndėgjojnė tė tjerėt se pse, besoj se do tė jenė mė tė vėmendshėm nė krijimin e zhurmave. Kur jemi te zhurmagjinjtė e forumit a mund tė mė thoni se kush ėshtė mė i zhurmshmi nė kėtė forum??

Gentiana, mė fal por nuk mundem me tu pėrgjigj nė kėtė pyetje. Ti a po don me mė prish me forumistėt?? (e kam ditė se tybe smė ke thirr pėr hajr nė kėtė intervistė)

Murgesha: Megjithatė unė insistoj.

Gentiana: (O hyn fjalė nga dole) Hajt bre Murgesha mbasi po insiston. Ti i din edhe vetė se kush ban zhurmė, ama zhurmė tė posaēme pėr mua bėn vetėm njė, spo ja pėrmendi emrin mos insisto tė lutem, se pastaj mė ha dreqi. Pra njė ėshtė qė spo mė len kurrė rehat, mė kėrkon kafe kohė e pa kohė, unė nė mė tė mirin gjumė, kur ajo mė thėrret nė kupė tė qiellit, sa qė nganjėher nga tremat qė mi ka dhėnė ajo as nė shtrat spo guxoj me shku pa e rahatu ate. Dhe Murgesha tė lutem ndėrro temė, se gadi e zbulova sekretin.

Murgesha: Ok Gentiana, tė kuptoj pasha mamin, se sėshtė shaka ta akuzojsh dikend publikisht.
Me qė jemi kėtu do mė interesonte tė dijė se kush ėshtė Genta nė jetėn private??

Gentiana: Unė jam Genta, oferta kam shumė, pėr dashuri, me disa jam nė biseda serioze, por ende skam vendos tja falė zemrėn dikujt. Se mė duhet me qenė % e sigurtė pėr ta bėrė kėtė. Pastaj edhe jam ende e re dhe ka kohė pėr tė gjitha besoj. Pastaj Murgesha ju e dini se unė jam shumė e bukur. Djali qė do ta fitoj zemrėn time, duhet qė tė dashurohet nė mua si person e jo nė bukurinė time.

Murgesha: Po keni tė drejtė Genta, pėr kėtė mundem tė dėshmoj edhe vetė. Se me tė vėrtet posedoni njė bukuri tė rrallė gadi magjepse. Ndėrsa nė forum puna qėndron ndryshe. Ju jeni Mbretėresha nr. II nė pallatin Mbretėror, jeni e dhanun pėr njė Princ i cili edhe pse ska ardhė ende nė mbretėri gėzon respekt tė madh tek forumistat. Gjithashtu jeni edhe moderatore nė stafin e Dardanisė, dhe posedoni njė kapital prej 4831 postime. A tė duken tė lehta pėr ti mbajtur gjithė kėto???

Gentiana: Sigurisht qė tė lehta janė. Unė jam shumė e kėnaqur nga gjithė kėto suksese, bile mė duken ende pak, se unė jam njė ndėr anėtarėt mė tė vjetra tė forumit, dhe kam arriturr shumė pak mė duket. Nejse kėto dita jam shumė e zanun, por sė shpejti do ti kthehem Dardanisė, me gjithė arsenalin e germave qė posedoj, dhe sėrish do tė kthehem aty ku e kam vendin, qė do tė thotė menjėherė pas teje. Barbaroza ka shfrytėzuar rastin kur unė jam e zanun, dhe mė ka dalė pėrpara, kėtė nuk ja fali kurrė, se mbasi e ka ditė se jam e zanun, ėshtė dashtė tė zihet edhe ajo, e mos tmė dalė pėrpara. Po hajt nejse se shihemi...

Murgesha: O tė paqa pėr gjithmonė Genta, po mirė e ke cek kėtė punėn e Barbarozės. (ishalla mos po ndalet pak, se kurgjo stė ka bėrė ty, ēka e ka ndėrmend tė mė bėjė mua) Unė mendoj se ajo mė ka hėngėr edhe mua pak nė sy, se po mė ndjek dita ditės. Ēka janė pėr tė 5-600 shkrime qė i kam unė pėrpara, tybe ēfarė mendje ja kam pa asaj ka vendos qė pėr tri ditė ti bėjė shkrimet e nevojshme dhe tė dal nė vend tė parė. Ok nuk po e zgjati mė shumė kėtė bisedė, se vetėm mendimi po mė nervozon. A mendon se Dardania ka plotėsuar kushtet tė titullohet si faqja mė e mirė shqiptare nė internet???

Gentiana: Qy a edhe po pyet a?? Po Dardania i ka tejkaluar edhe faqet mė tė mėdhaja shqiptare, ėshtė forumi mė i mirė i tė gjitha kohėrave. Dhe pikėrisht kjo mė bėn tė lumtur, se falė pėrpjekjes time nė kėtė forum edhe rezultatet nuk kanė munguar. E ke parė edhe vetė, unė moderoj tek forumi mė problematik nė forum siē ėshtė Kafja e Forumit, por aty ka mė sė shumti shkrime, dhe mė sė paku grindje, se tė gjithė anėtarėt janė tė vetėdijshėm se me mua nuk ka shaka, dhe ju pėrmbahen tė gjitha rregullave qė janė tė parapara pėr njė kafe.

Murgesha: Dhe keni shumė tė drejtė pasha mamin.
Gentiana edhe pse me ty do tė rrija gjer nė amshim duke tė intervistuar mendoj se koha po afrohet qė tė pėrfundojmė kėtė intervistė. Ēka do tė shtonit, ēka nuk e thatė ende nė kėtė intervistė??

Gentiana: Po kam njė porosi tė pėrgjithshme, pėr tė gjithė forumistėt. Ju kisha lutur tė gjithve qė tė diskutoni me mirėkuptim dhe tolerancė nė tė gjitha temat, e nė veēanti te problemet kyqe tė shqiptarėve siē janė Feja dhe Politika. Atje rrallė hyj por edhe kur hyj dal shpejt se irritohem shumė nga fjalėt qė fliten nė kėto dy forume. Pastaj tė tjerėve meraklive tė dashnisė, ju kisha lutur qė tė jenė tė arėsyeshėm e mė delikat nė fjalorin e tyre pėr dashni, si dhe e fundit. Te kafja e forumit kėrkoj seriozitet dhe mė pak piskama. Ata qė po i bėjnė kėto besoj se janė tė vetėdijshėm se cilėt janė. Kurse pėr ty Murgesha do tė doja qė tė pushoni pak, se besoj se jeni e lodhur nga gjithė kėto shkrime qė po bėni nė dardani. Bile nėse don po tė paguaj unė pushimet, veē tė lutem prano se jam shumė e brengosur pėr shėndetin tėnd. Njė muaj pushim (aq sa mė duhet mua pėr tė dalė nė vend tė parė) do tė tė bėnte shumė mė energjike pėr tė vazhduar punėn e gjatė e tė lodhshme nė dardani.

Murgesha: (Moj ēka paska kjo qė po don me mė dėrgu nė pushime, medet qė sma tha nė fillim e tė kisha kohė ti zbėrtheja kėto fjalėt e fundit?) Tė falendėrohem dhe shpreh kėnaqėsinė time pėr pjesėmarrje nė kėtė intervistė. Po shihet se edhe publiku janė mjaft tė kėnaqur qė ju ishit musafirja jonė sonte.

Gentiana: Falėnderimi dhe kėnaqėsia ėshtė nė anėn time Murgesha.

sexybrikenda
03-11-04, 21:59
Lazdrani Live ne Studio 1


Ardita-Mirese erdhe Lazdran,me behet qefi pasi more kohe edhe per mua edhe pse e di qe jeni perplote termine.

Lazdrani:Ej moj Sexybrikend beso qe me mendje isha shpeshe here te ju,po ja qe koha nuk premetoi.Me gjithate ju falenderoje per thirrje.

Ardita:Lazdran pasi jemi live kemi shume thirrje nga ndegjuesit po fillojme me thirrjen e pare.Alo urdheroni...Aloooo ....Po urdheroni kush eshte ne lidhje..Kam nje pytje per Lazdranin.Lazdran po te pershkruash veten pake si dukeni nga fizonomia....Yllka

Lazdrani:Yllka te flm per pytje.Hmmm jam i gjate 175,sy kaltert,30 vjeqar,Binjake,Per bukuri le te flasin te tjeret,besoje se jam terheqes shoqerushem....

Ardita:Ok lazdran nje pytje tjeter nga teledegjuesit...Alo urdheroni pytjen.
Aferdita nga Austria .Lazdran qe sa jeni se bashku me Murgeshen.

Lazdrani:Aferdita me Murgeshen jam se bashku...Ardita po kalojme me nje pytje tjeter :twisted:

Ardita:Alo urdheroni.RRUSHI nga USA.Lazdran te pershendes amigo me behet qefi qe te kemi sot ne studio si musafire.Pytja ime ishte per ju .Cka beni ne kohen e lire.

Lazdrani:Oh RRushi me behet qefi te ju pergjigjem si shoke dhe antare i FD.Kohen e lire kaloi me njerzit e mi ,nusen time dhe po ashtu shkruaj poezi,luaj Bowlling,kino,lexoje,....

Ardita:Ne nderkohe kemi nje thirrje tjeter.Alo urdheroni...Barbaroza kety.
Lazdran desha vetem te pershendes dhe te ju them se jam mirenjohes se permese teje gjeta fatin tim :wink:

Lazdrani:Barbaroza te pershendes por nuk kam njohuri qe kete hap paskem bere une megjithate jete te lumture :P

Ardita:Lazdran po leshojme kengen tuaj :arrow: Shemsi-Say you will be mine

Lazdrani:Dakort dhe ne kete kohe me bene nje capuccino.

Ardita:5minuta shkuan dhe nderkohe kemi marre shume thirrje dhe ju kisha luture te na falni nese nuk arritim sonte te gjitha thirrjet tuaj te ju pergjigjem pasi kemi nje kohe te caktuar .Ok Shkojme ne rradhe. Alo Urdheron kend kemi ne lidhje...Vushtrria kety.
Lazdran vetem nje komplimet per ju Mbreti yne rrofshe sa malet se me te vertet jeni i famshem.Cool Njeri.

Lazdrani:Vushtrria te pershendes edhe juve zoteri ju jam mirnjohes per kete komliment.Mundohem se sado kudo te ju beje qefin te gjitheve.

Ardita:Lazdran po kalojme ne thirrjen tjeter.Alo urdheroni...Zana kety desha vetem diqka Lazdranit ti them.....Lazdran Te dua bre Djale :!:

Lazdrani:Edhe une ty Zana :oops: Ishallah nuk e ndegjon kete Murgesha.


Ardita:Alo urdheroni studio1.Alo kety eshte Mickoja dhe kam nje pytje per mixhen Lazdran.Lazdran cila kafe te ka pelqyer e imja apo e Murgeshes suaj.

Lazdrani:Mickoja nuk me kujtohet se me ke sherbyer,por me gjitheate Murgesha eshte e pa zevendesuese.

Ardita:Pse bre lazdran po thua keshtu tani me dhe nje puthje per capuccino time qe te pregatita...

Lazdrani:Ju lutem rexhia....Seybrikenda merre veten me te mire qiko.Ne jemi live ,cka mendon Murgesha ime pastaj :x

Ardita:Le te mendon cka te done se sonte je musafire imi.Dhe te lutem Lartmadheri harro kete pune tani.Alo urdhero ...Anna kety...Lazdarn jam dashuruar ne ty por si duket nuk paske vende ne zemer tende per mua... :cry: :cry: :cry:

Lazdrani:Te lutem Anna,une zemer kam per te ghithe juve vajzave por me keqardhje Murgeshen time nuk mundem ta tradhetoi..

Ardita:Anna flm per thirrje.Alo urdheroni....Shejtonka ne lidhje mirebrema,Se pari ju pershendes juve si moderatore pastaj kam nje pytje per mysafirin e nates lazdranin.Lazdran abene ne nje Kafe te ftoje .

Lazdrani:Shejtonka ju falimenderit per ftese por me keqardhje me duhet te refuzoje(Ardita te lutem pyete kete per tel. nr.)....Ndoshta heren tjeter

Ardita:Ok shkojme ne pytjet tjera...
Lazdran Luana kety.Desha te them diq,ndoshta po shprehem pake si ashper po me deshire do te kisha nje femije nga ju :oops:

Lazdarni:Upssssss...Luana ik shko,por shko me Zotin :roll:

Ardita:Kemi edhe nje vajze tjeter ne lidhje.Alo urdheroni .Mirembrema Lazdran,Gentiana kety.Desha vetem te them se keni nje ze Sexi :oops:

Lazdrani:Genta bashe mire po me vjen :oops: E sekam pritur nga ju kete....Por po e marre si kompliment...

Ardita:Te nderuar ndegjues te studios 1 tani po e perfundojme duke ju premtuar se pytjet tuja drejperdrejt ne emisonin tjeter me Lazdranin te vazhdojme....Lazdran te falemenderojme shume qe keni marre kohe per ne ....

Lazdrani:Jo ska gje me gjithe deshire isha ne mesin e juaj.Ju pershendes juve dhe te gjithe degjuesit e keti Radio....Me fali pasi nuk kam kohe se jam me shume termine por heren tjeter do te perpiqem qe te ju plotesoje deshiren fanesve te mi.Nate te qete te gjitheve.....

:arrow: :arrow:

mickoja
03-11-04, 22:11
hahahahahah..hey ardita shum Interviu te mir kishe ba shum bukur :wink: tč pershendes

Kloni
06-11-04, 00:27
Qenka sen i mire kjo teme, pershendetje ShEjToNkA dhe gjithe pjesemarresve. Ketu po msojka njeri dicka. Hallall!

Murgesha
06-11-04, 01:31
Musafir i shumė pritur i emisionit tonė ėshtė edhe Turisti.
Po fillojmė menjėherė pasi qė padurimi ėshtė shumė evident.

Murgesha: Turist i nderuar mirė se na erdhe.

Turisti: Mirėmbrėma dhe mirė se ju gjeta.

Murgesha: Jeni njė ndėr anėtarėt mė tė zellshėm nė Dardani. Pėrpos kėsaj jeni edhe shumė gjentil dhe shumė i kėrkuar nga gjinia femėrore nė forum. Si ja keni arriturr kėsaj???

Turisti: Shiqoni e nderuara Murgesha, unė sė pari dhe sė fundi jam Turist, ēka tė dalė tjetėr ėshtė shumė e mirėseardhur. Natyrisht se gjinia femėrore ėshtė shumė ėndėrrimtarre, dhe nė jetėn e tyre ka shumė vend ėndėrrimi pėr udhėtime turistike, e unė si turist qė jam krijoj fantazi tė ndryshme tek ato, dhe normal qė jam edhe i kėrkuar nga ato, pėr tė qenė nė shoqėrimin tim.

Murgesha: Po keni tė drejtė. Por ju pėrpos qė jeni turist unė kam vėrejtur se jeni edhe serioz. Mbėshtetja ime kryesore ėshtė se ju jeni shumė besnik ndaj tė zgjedhurės tėnde qė nė kėtė rast ėshtė Luana, apo si e njohim mė tepėr nė forum si Luanesha???

Turisti: Murgesha, patjetėr se i jam besnik. Ti e din se kur shkon turist dikund ėshtė mė e preferueshme tė jesh nė njė lidhje tė shėndoshė dhe tė njohur. Netėt e gjata qė tė shoqėrojnė nė vendet turistike, ėshtė mirė ti ndashė me dikend qė e njef dhe ke besim nė te. Luanesha ime i plotėson tė gjitha momentet, vetmitare nė jetėn time Turistike.

Murgesha: Mė vjen mirė qė keni njė person tė tillė.
Tani do tė kalojmė nė pikėn e dytė tė kėsaj interviste. Anėtarėsimi juaj nė Dardani, si erdhėt dhe sa jeni tė kėnaqur me rrjedhat nė kėtė forum??

Turisti: Po ja qė nė shetitjet e mia turistike rruga mė solli nė kėtė forum. E hapa forumin dardan pėr tė lexuar dhe pėr tė shuar kurreshtjen time Nė pikėvėshtrimin tim turistik, pashė se ky forum do tė jetė si ta quaj njė Oazė e shetitjeve tė mia tė gjata. Dhe nuk u zhgėnjeva, nė fillim jo vetėm qė lexova tė gjitha shkrimet por kam qenė edhe shumė i rregulltė nė pėrgjigjet e mia. Jam pėrgjegj nė shumicėn e temave qė ekzistojnė nė kėtė forum.

Murgesha: Keni tė drejtė, kėtė gjė e kam vėrejtur edhe unė. Por mė thuani diēka rreth nikut, edhe pse ndoshta ėshtė e tepėrt kjo pytje. Ama ėshtė rutinė qė nuk mundem ti ikė. Pse u pėrcaktuat pėr kėtė nik??

Turisti: Jo patjetėr se kjo pytje duhet tė bahet.
Shiqo Murgesha, unė vėrtet jam Turist. Unė se kam huazuar nikun, pasi qė ky nik ėshtė i imi. Por tė qenurit turist mė ka ofruar shumė kėnaqėsi, se shpesh edhe kur nuk jam turist, mendimet e mia vazhdojnė rrugėtimin turistik. Pra nė ēdo moment nė ēdo kohė, bile edhe kur flej unė thjesht jam Turist.

Murgesha: Nuk po kuptoj ju lutem njė sqarim.

Turisti: Nuk di ēka ka kėtu tė pakuptueshme??? Unė si turist mund tė jem nė dy gjendje, tė mbaj trupin nė njė vend e mendjen nė njė vend tjetėr, vallė si nuk po e kupton qė kjo ėshtė shumė e thjeshtė??

Murgesha: (Zoti mė vraftė nė mora vesh gjė :roll: )
Ok Turisti, edhe pse spo e kuptoj po e marr me mend se ėshtė diēka mes reales dhe fenomenit. Sa je i kėnaqur me forumin Dardan??

Turisti: Shumė jam i kėnaqur. Bile po ta them vetėm ty se ėshtė sekret. Ėshtė vendi i vetėm nė udhėtimet e mia turistike ku kam qėndruar kaē gjatė. Bile nėse nuk ėshtė e tepėrt nėse ta them edhe sekretin tjetėr. E kam zgjedhur Dardaninė si fundin e udhėtimeve turistike. Besoj se nuk do tė kėrkoj vend tjetėr pėr tė vizituar mė. Natyrshmėria e anėtarėve nė biseda, diskutime, temat e llojllojshme disi ma kanė bllokuar dėshirėn pėr tė bėrė shtegtime tjera. Pastaj Luanesha ime nė anė tjetėr, mė kanė bėrė qė tė jem vendosmėrisht i vendosur pėr tė fushuar njė kohė tė gjatė nė Dardani.

Murgesha: Mė gėzon shumė vendosshmėria juaj pėr tu vendos pėrfundimisht nė dardani. Do tė doja qė tė bėjė edhe njė pyetje tjetėr nė lidhje me Luaneshėn. Edhe pse ajo ėshtė e vendosur qė tė jetė pėrherė me ty, kohėve tė fundit tu kanė paraqit edhe do rival. Si po ndikojė kėto rivalitete nė jetėn tuaj me Luanėn?

Turisti: Tė them tė drejtėn Murgesha, unė me Luanėn po kėnaqemi duke qeshur kah po i shohim tė tjerėt tė i sillen rreth asaj. Ju tė gjithė e keni vėrejtur se Luanesha mė don vetėm mua. E kėta qė po i sillen vėrdallė po na sjellin freski nė jetėn tonė. Po sillen vėrdallė, e po pėrpėliten por nė fund po bahen edhe pėr spital.

Murgesha: Turisti ēfarė porosie do tė kishit pėr anėtarėt e kėtij forumi???

Turisti: Do tė doja qė tė gjithė mė tė sjellshėm e mė gjentila, sidomos po mendoj pėr djemtė e forumit. Tė sillen sa mė mirė me gjininė femėrore, se janė krijesa delikate e tė ndjeshme. E pėr femra uroj qė tė shkruajnė dhe tė jenė korrekte nė biseda si gjer mė tani.

Murgesha: Turisti tė falendėroj shumė pėr pjesėmarrje nė kėt intervistė. Mbetem me shpresė qė kjo nuk do tė jetė e fundit, se ju me personalitetin tėnd keni ngacmuar kurreshtjen qė tju intervistojnė edhe tė tjerėt. Ju dėshiroj njė natė tė qetė e tė kėndshme.

Turisti: Murgesha falendėrimi tė takon ty, qė patėt kohė tė bėni intervistė me mua. Gjithashtu edhe pėr ty njė natė tė mirė e tė qetė.

ShEjToNkA
07-11-04, 00:09
Mysafiri te radhes ani se per here te dyte ne kete emision ndoshta nuk eshte teper tia plotesoj edhe une deshiren e tij te sinqert per interviste, pasi qe edhe ka studjuar matematike dhe fizik ta bajme edhe me dy intervista si ekuacion me dy te panjohura por mos mendoni se do ta zhveshim krejt nga te panjohurat sepse Honesty^uk ka cka thote edhe perdite me intervistu a…
Pra ,pėr tė mėsuarė dic mė shumė rrethė tij ,intervista nė vazhdimė!


__________________________________________________ _____


Shejtonka: Pėrshndetje dhe mirė se na erdhe.


Honesty^uk: Shejtonka , flm dhe mirė se te gjeta. Mė besoni, me pa durim e kam pritė kėtė ftesė nga ana juaj. Por ,thojnė njė flajė mė mirė vonė se sa hiq. Kėshtu qė prapė se prapė tė falenderojė pėr ftesėn qė mė bėtė edhe pse me vones ,me gjithatė tė jamė mirėnjohės, se tė jeshė nė intervistėn tėndė ėshtė kėnqėsi .Edhe ti e dinė fortė mirė se ,gjithėherė ėshtė dėshirė e imja tė komunikojė me ju!


Shejtonka: Honesty^uk ,ti thua se ėshtė dėshirė e juaj qė tė komunikosh me mua, ama unė s'kam qenė nė dijuni pėr kėtė! Se po ta kisha ditė njė gjė tė till, i pari do ishe ti nė intėrvistėn time?!
Por me gjithatė t'i lėjmė arsyet dhe shkaett se si ,pse dhe cka , e t'i qasemi temės!!?? Edhe njehere te flm per ftesen, me fal se gati gabova qe ju pergjigje fteses deshta te them…Honesty^uk: Po ,Shejtonka, ke tė drejtė. Mirėpo me gjithatė desha te shprehi mendimin tim, s'e besojė qė gabova?!Shejtonka: Cfare gabimi qy, po lere ate llaf, po kshyr nga kamera e mos me kshyr mua shume se po na pjell naj sherr se nata bese nuk ka edhe pse ne studio krejt forumi na shikon, mos se konfliktet tani tė gatshme (e kam per ty qe je i sinqert se per veti kush pe ka dert). Natyrisht se keni tė drejtė tė shpreheni edhe te shikoni kah te doni. Se sot Honesty^uk ,nė mos gabohem jetojmė nė mėnyr demokratike dhe gjithė se cili ka tė drejtė tė shprehė atė qė mendon!!Honesty^uk: Po ,ashtu ėshtė. Edhe unė si vetė Nicku i sinqertė jamė dhe nuk hezitojė tė shprehi sinqeritetin bile me saktesi metafizike!Shejtonka: Si duket ndoshta nga emocioni edhe pse je ne intervist per here te dyt, rrezik me dal nga tema a?! Por jo se do te jesh nen kujdesin tim dhe s'do i lejojė vetės njė gjė tė till, s'paku nė intervistė!

Honesty si erdhi deri tek FD?? Ju lutėm , na tregoni dic pėr kėtė?????????????????????


Honesty^uk: Volla Shejtonka , as vetė se di?! Bile edhe vetit disa herė ia kam parashtru kėtė pytje ama dic s'kam gjetė pėrgjegjėje tė veēantė?!!
Nuk e di ndoshta kurreshtja pėr tė mėsuarė dic ,e mė mirė tė themė pėr mos me harru gjuhėn tonė. Se ne gyrbetqarėt mjaftojnė dy vite tre , tė harrojmė tė shprehurit gjuhėsorė e lere ma drejtėshkimin! Thjeshtė kurreshtja!!!!Shejtonka: Kur jemi tek gjuha ,ju vėrtet e folni mirė drejtėshkrimin. Dhe mė trego pse thoni mjaftojnė dy -tre vite ,pėr tė harruarė?????????????????????????Honesty^uk: Sepse ashtu ėshtė oj Shejtonka! Se vėrtet mė ka rasit tė shof dhe tė takojė tė tille he mozo ma keq. Nganjehere po me duket se po kan qef me u ba te huaj sepse e kane pa qe te huajt ne Kosove jane te privilegjum e gati po harrojne ku po jetojne a! A e ke verejt une jo vetem qe flas drejt shqipen por edhe flamurin e kam qit si llogo ne midis te londres si Isė Boletini kėtyreherav! Dhe a e din pse, sepse guri i rende peshon ne vend te vet thojne, e flamuri ne gurbet thash une!Shejtonka: Volla kete nuk e pasna dite, port u e pa edhe me sinqeritetin tend dhe ma ka marre mendja qe edhe patriot duhesh me kane, pirolla te qofte! Por edhe per nickun deshta me te pyet, pse pikėrisht Honesty e jo ndonjė tjetėr Nick???????????????????????????Honesty^uk: Nė Shqipė do tė thotė "Sinqeritet" ,dhe pikėrisht ,gjoja se vetė jam i sinqert edhe e zgjedha Nickun. Thjeshtė mė pėlqenė sinqeriteti se nuk ėshtė puna se edhe jam aq i sinqert ama mė pėlqen si tan dyjese qe ju pelqen ajo qe nuk gjendet bash me bollak.Shejtonka:Ahaa , d.m.th. aryseja qenka mė tepėr ,se tė pėlqen se jo pse jeni i till????????????????????


Honesty^uk: Ashtu dicka de Shejtonka. Se sot tė jeshė edhe i sinqert sidomos bile ndajė femnave s'e vlenė hiq!


Shejtonka: :roll: Vėrtet mendoni ashtu??????????????????????????????Honesty^uk: Shejtonka , jo vetėm qė mendojė ama ashtu ėshtė ,lirishtė mė beso. Edhe jo qė po flasė me tė nime ama nga pėrjetimet e kamė!!Shejtonka: Do tė thotė kjo ,jeni i zhgėnjyėr sa i pėrketė sinqeriteti aa???????????????????Honesty^uk: Shejtonka , ti vetė the se po i qasem temės ??!!!


Shejtonka: Pse a s'po tė dukėt kjo qasje Brenda temės aaa?????????????????????????Honesty^uk: Shejtonka , natyrisht se po mė dukėt, ama s'kam dėshirė tė flasė pėr kėtė se vėrtet jam i zhgėnjyer dhe me gjithe zhgenjimin e perjetuar dua te dukem optimist, mos harro se ketu jemi ne publik a!Shejtonka: Ok! Mė fal nėse tė lėndova dic se ishte pa dashje, por nga dashamiresia a?! Atėherė shkojmė me pytje pėr FD?!Honesty^uk: Ka tė duashė, vetėm ma kthe disponimin ashtu sic vetėm ti dinė!Shejtonka:(hmm). Honesty , ju jeni edhe njėri ndėr ata tė stafit drejtuės?! Na trego si arrite tė vishė nė njė pozite kaq tė lartė ,me merit apo me te njofshem apo me estetike?????????????????????????????????Honesty^uk: Jo be Shejtonka ,volla e kom meritu. Se sic e shefė edhe vetė ,kam punu shumė pėr FD ,vetėm e vetėm tė jemė sot kėtu ku jamė!Shejtonka: D.m.th , punė tė cilėn e keni bėrė pėr FD, s'ka qenė edhe pa interes, sic e kam lexu ne nje liber ”Vėllezeri e interes” aa??????????????Honesty^uk: A be Shejtonka ,edhe ju ia nxirrni njeriut fjalėt me dana! Jo be Shejtonka ,s'ka qenė interes ama thjeshtė dėshirė .Ama fal njerėzve tė mirė kėtu tė cilėt disa ,jo krejt, i shofin gjėrat me sinqeritet dhe thjeshtė s'ta humbin mundin. Dhe d.m.th e diktun kėtė tek unė dhe ma ofruanė kėtė post tė cilin ende pa e ndėgju lajmin mirė pranova dhe pse mos me pranu bukur shume u gezova a!Shejtonka: Honesty ,ju nė bazė tė nickut qė simbolizon sinqeritetin ,t'u kisha lutė tė na pėrgjigjėsh nė kėtė pytje sinqerishtė. Cka mendoni ju pėr veti pėrsonalisht , jeni pėrfekt apo keni defekte??????????????


Honesty^uk: Shejtonka, tregomė ti ,kujtė si dukėt vetja pėrfekt?!


Shejtonka: Tė flm pėr pėrgjegjėje tė sinqert! Na fol dic rrethė pėrsonaliteti tuaj?????????????????????


Honesty^uk: Po jam Honesty , jetojė dhe veprojė nė gyrbet. Ndjeki studime , femna , argėtime si tė gjithė tė ritė!
Mundohėm tė jemė sa mė seriozė ,jamė pak agresive jo edhe shumė, pak rigoroz, pak gjeloz, i pashėm syni i keq mos mė paftė. Kam dėshirė tė arrijė shumė nė jetė, ta martojė njė vajzė tė bukur pastaj te me martoje edhe ajo mua, me rėndėsi tė jete sa me e sinqert dhe jo shumė gjeloze, se gjelozia tė shkatrronė jeten e ta nxin shpirtin, bile edhe ta vret dashnin bėn vaki! Nė kohėn e lirė (badihavixhistike) merrem me FD, mundohėm tė pėrmisojė, tė shlyjė, shkruajė, tė pėrgjegjėm, tė lexojė ku tė ka nevojė FD, por edhe te gjurmoj e te mesoj naj send tė mire edhe per vete!


Shejtonka: Kur e cekėt martesėn.Jeni i dashuruar , dhe nėse po si qėndrojnė lidhjet me tė dashurėn tonde???????????????????????????????Honesty^uk: Volla be Shejtonka , mė s'po di a tė themė se jamė a s'jam i dashurumė kishe po amaa..,po ,po jam i dashurumė po ma nin zemra.
E sa i pėrketė qėndrimit ,kundrej saj sic jam vetė i "paqėndrueshum" ,bukur mirė po qėndron" lidhja, si lidhja e dyte e Prizrenit.Shejtonka: Ju dėshirojmė qė gjithmonė t'iu shkojė ashtu! Honesty, FD ka njė sukses shumė tė veqantė, pothuajse gati nė tėre botėn virtuale njifėt si komuniteti mė i mirė, s'paku ne tė FD-ės mendojmė ashtu.A mundėsh tė na folshė dic rrethė suksesit ????????????????????????????????Honesty^uk: Po ashtu sic thoni ju edhe ėshtė. Sa i pėrketė suksesit, kjo ėshtė arritė krejtė fal forumistave ,tė cilėt janė shumė tė mirė nė kėtė drejtimė ,dhe gjithmonė nė gadishmėri pėr tė shkruar dhe lexuar. Nuk e di se ka e marin bile tanė kėtė vullnet pėr tė qa dėrrasa me njėri-tjetėrin, ku njėri ndėr ta jam edhe vetė unė! Nganjeher bile po duhet me fshi ngapak po prape vullnetar sa te duash edhe pse ka kaluar koha e punes vullnetare dhe ka ardhe koha e vullnetit te mire, kenaqesi ish kane e nuk e kishim dite, shyqyr qe erdh kjo dite e edhe me shume kena me prit bile.


Shejtonka: Po atėhėr na trego ,se ju ka e merrni kėtė vullnet dhe cka iu tėrjekė me shkru????????????????Honesty^uk:Se di Shejtonka , nga njėherė ashtu vetėm afrohėm pėr tė parė se c'kanė shkru , edhe mė beso se di as vetė ashtu pa njė pa dy kyqėm dhe shkruajė edhe unė, thjeshtė stili i shkruesve eshte ne pyetje!Shejtonka: Sic e dimė tė gjithė kėtu ka pas njė tėrmet. Dhe njė ditė ,thatė se s'do e prėrjetoni tė 3-in!!! Pse mendoni kėshtu???????????????


Ashtu kam thonė dhe ashtu do jet ,do tė bindeni!!!


Po ju disa herė keni shprehur edhe tentim largimi nga FD. Pseee??????????????


Kjo ka qenė ashtu ,dhe shkaqėt kan qenė thuajė se private. S 'do doja ndonjė sqarim rrethė kėtij problemi!!


Shejtonka: Ciltė janė tė preferuarit e tu nė FD??????????????????????????????????Honesty^uk: Ka shumė qe besa njėra ndėr to je edhe tii, e sidomos me atė stilin tėnd zhurmuės kur kėrkon kafe e unė tė sjelli me IBRIG!


Shejtonka: Ahaaaa, edhe kafet i bane te mira dhe jane te preferuara per mua sidomos per me pa filgjanin se keshtu edhe nuk e pi shume, po ju si stafė drejtuės i bani kafet e mira, deshta me thane punen e duhur dhe pasi qe forumista janė perfekt, a mendoni se gėzojnė rrespektin e duhur nga ju?????????????????????Honesty^uk: Po bre jane valla do qe na e kalojne edhe neve dhe bash inati me te ardhe, por respektin duhet me ja u ba, besa edhe qefin ja u bajna ngapak, por me shume veti a, se edhe na qejfli jemi dhe per qejf po shkrijme kohen ketu dhe mos harro se pune qejfi eshte bere edhe gurbeti, ske cka bane tjetėr vec me kqyr kush kuj po ja zen deren e mu knaqe tu pi kafe me ibrig bile si boshnjaket ktyneherav. Dardani he kenaqesi a!Shejtonka: Honesty^uk , fundi ia arriti dhe dic pėr fundė???????????????????????????????Honesty^uk: Ju pėrshndes tė gjithėve, ju ftojė nė mirėkuptim, argėtim, shkrim dhe lexim. Jeni shumė tė mirė ama edhe me tė mirė disa munden me qenė se vėrtet kohve tė fundit e kan tepru me gjelozi e ironi, lerini tė gjitha anash thjeshtė argėtohuni!


Shejtonka: Edhe unė i bashkangjitėm kėti apeli kaq domethėnės, shpresoj t'i kuptojnė gjėrat ata dhe t'i pėrmirėsojnė sjelljet e tyre!!
Ju flm qė sonte ishit me neve , dhe qė gjetėt kohėn pėr tė ardhur.


Honesty^uk: Shejtonka, kohėn pėr ty do e gjej, bile e pata rezervu nga fillimi, pra edhe mė herėt e kisha pranu. Bile edhe Murgesha me zuri gafil tu te prit e ja dhash nje intervist se ti u vonove shume dhe sa me ta kujtu. Megjithatė tė falendėrojė ty personalishtė qė mė kushtove pak kohė dhe vure nė pah opinionet e mia aq tė mirėfillta, tė falenderojė nga zemra dhe gjithė tė mirat, je e shkėlqyer!Shejtonka: Ju lutemmmm...! Se mos po mė rritėt mendja pahiri. Edhe njė herė flm dhe ishte kėnqėsi.Honesty^uk: Flm juve, ndėrsa pėr mua sa ishte kėnqėsi po ashtu edhe nder dhe privilegj…Shejtonka: Flm paqqqqqqqqqqqqq..
Kjo ishte e tėra . Deri nė emisionėt e radhės mirėmbetshi!

Sh.#%##%#

Loloku
07-11-04, 01:08
Protestoj publikisht ShEjToNkA, jemi marre vesh qe mos me ba interviste me te mire se me mua dhe ti vetem kallkashta je ba, por kote e ke se prape intervista me mua, ka qene, eshte dhe do te mbetet me e mira sepse edhe ti po behsh me e mira gazetare eforumit, por mos te rritet mendja shume se te bien floket pastaj a!

Pergezimet e mia per gjithe kete atraksion qe po e bene, me hajr e me sherr po mire po del, veē ruju se po ta then kamen najkush prej msyshit, se si Shejtonke qe je vetem nje kembe e ke a!

ShEjToNkA
07-11-04, 21:43
A protestove mjaftė Loloku!?? Si shkuanė protestat ,mirė???
Hahahahahaaaa ,o be Loloku , ashtu jemi marė veshė ama c'tė bėjshė?! S'kam fajė more unė , qė po mė shkonė Gazetaria aq mirė qyy.
Edhe a e di cka ??? Jam ka frigona se mos vall po mė kėrkojnė edhe mediatė elektronike nė Kosovė , se mė ka dalė zėri si intervirtuesja mė e mirė a! Bile tė thomė tė drejtėn edhe floktė janė ka mė bijnė kohve tė fundit ama se disha qė e kanė nga mendjerritura a!


Falemenderimet e mia tė takojnė gjithsesi edhe ty , pėr kėto kritika ,ani pse te meritueshme aa!
Po me sherr volla se ma hajrė hiqq ,po nejse, krysore mirė po del a. Pajė le tė provojnė edhe nė atė drejtime de, e nė mujshinė me mė ra msyshė le tė mė binė!

Flmm dhe je i pėrshndetur nga unė! Mirėpo mė mos protesto mė a!?

aferdita
07-11-04, 21:48
mos nxitoni se do ta shihni intervisten time,por ne kete moment nuk kam kohe shume dhe kur te kam kohe do te bej nje intervist me dikend ketu

MemphiSx
07-11-04, 21:56
aferdita mos e boto qat intervisten e fundit qe e ki pas me mu se eshte e ndalune :D nuk e ki te drejten autoriale te botimit :D

aferdita
07-11-04, 21:58
aferdita mos e boto qat intervisten e fundit qe e ki pas me mu se eshte e ndalune :D nuk e ki te drejten autoriale te botimit :D


hahahaha jo memphiSx mos ke dert se kjo eshte secrete :lol: :lol:

Luana
08-11-04, 08:04
Murgesha Intervista e juaj me Turistin tim ishte exellent :wink:
Te lumt vetem vazhdoni ashtu po ashtu i uroj edhe Shejtonkes suksese ne temen e re :wink:
Te mbeteni te pershendetura nga une ,Murgesha dhe Shejtonka :D

ShEjToNkA
08-11-04, 23:17
Sonte ne intervistėn tonė tė rradhės kemi mysafirė Politikanin e madhė dhe tė shquarin ,njėheritė adhurės i flaktė i LDK-ės a!
E ky ėshtė kush tjetėr pos MempfiSx....
Pėr tė diturė mė shumė rrethė kėtij pėrosnaliteti tė dalluarė intervista nė vazhdimė!


__________________________________________________ ____

Shejtonka: Z.MempfiSx ,pėrshndetje dhe mirė se na erdhe..MempfiSx: Shejtonka , flm dhe mirė se tė gjeta.


Shetjonka: MempfiSx, ju lutėm qė fillimisht ,pėr lexuesit tanė tė na jepni opinonet e juaj si erdhe deri tek FD?????


MempfiSx: Po ,shejtonka. Jam anėtarsu me 11.12.'03. Ashtu duke chatu njė ditė m'u ndėrpėre rrjeti dhe klikova nė diskutime , nga kurreshtja te shofė se kushė na qenkan kėta burr shteti dhe cfarė populli kemi aty.
Dhe hyra ,lexova bukur shumė ,dhe jo qė mė bėri pėrshtypje stafi apo populli ama tematiaka e FD ishte fantazi. Dhe pa hezituar plotėsova formularin dhe deshi zoti e mė pranuan a!Shejtonka:Kur jemi tek tematika ,a bėnė tė na cekėsh ndonjė pėrshtypje tė veqante??????????????


MempfiSx: Po ,ashtu tek diskutimet nė atė kohė diskutojshmi shumė bile tė themė me shumė populi se sot na kėnaqėn me shume stafi se sa populli. Diskutojnė sa qė ta merrė mendja se krejtė ndejen e FD-ės e kanė. Edhe tė themė sinqerishtė nga njėherė befasohem se c'po iu tėrhjek aq shumė me diskutu mesveti ?! Mirėpo me gjithatė ,duhėt ta pranojmė se janė tė mirė tė cilėt edhe mė tė mirė kishin mundur me qenė, po mos t'u mershin me vetėlavdata a!
Klikova pėr shembull tek fejaaaa!!!!!!!! Aj tybeistikfa dil MempfiSx ,thojsha me vete ,se s'ke nerva kėtu me ndejt, ka shtyhėn cila fe ėshtė e para e cila e mbram duke e ditė faktin se feja e Shqiptarit ėshtė Shqiptaria!
A pajtohėsh kėtu Shejtonka me mua???????


Shejtonka: ( a je ka mė pyet ti a unė ty) Po ,po MempfiSx si jo vetėm vazhdo e folė?!!

MemphiSX: E keshtu dilsha mė poshtė pak tek filozofia a psikolgjia a si po quhėt ajo lagjee? Ai a rrihet aty allahile qyy ,me pas nerva kisha mėsu psikologji e filozofi ne shkollė!
Dilsha nga atyy dhe hysha tek poezia thojsha: Tybe poet s'kam qenė kur e as qė e kam ndėrmend m'u bė ?! Po kush ka kohė me u merrė me fantazi ndajė tė dashurve qyy??!! Edhe dilsha!
Hysha tek shėndeti , tybe unė si molla n'remė e pse me folė kot kėtu kur s'kam nevojė pėr Dr ?!
Hyjsha tek Thashethėmt , cka me hy??!! A pe e a ndive a keshtu a ashtu ,kurgja s'disha cka po bahet ,bile u habtisha se ku po i arin ato info aq tė "sakta"??!!!
Hysha e dilsha i vike rradha kėsj lagjės tė ndėrkombtarve aii hecc e hy aty tybe s'fyra e kalojsha , dhe dilsha tek humori , e aty veq hysha dhe lexojsha o kupsha t'u qeshė cfarė vica nė gjuhėn e asfaltuarė phaa me vdek t'u qesh aa??!!nejse pra kėtu e kuptove veq hysha me qeshė se me shkru jo a!
Visha ngadal u zhdirgjėsha tek Kafja , e kėtu rrisha ama tybe edhe kėtu shumė pakk a e di pse ????Shejtonka: Jo ,psee????????????????


MempfiSx: Ani pasi se dinė pritė edhe pak se i vjen rendi edhe asja se pse s'risha shumė,ngadal mos u ngutė?!!
Kur hopė e dilsha edhe nga kėtu hajtė nė chat si nė atė kohė ma chati obsesion e aty rrisha pak me gjatė kinse!!!
Hysha tek pėrshndetjet ,cka me hy fejsesa e martesa e datlidnje sa tė duashė bile tani ia nisėn edhe Mbret e Mbretresha ,e kinse na po i pėrshndetum ?!! Aii ani kur i ndijsha t'u thirė eja ta pėrshėndetim kėtė qyetė e atė e keshtuu. U habitsha me vete thojsha : si po kan nerva me i pėrshndet qytetet kinse na i dojna shumė qytetet tona aii???!!
Edhe kėshty hysha e dilsha e tybe s'pėrshndetsha ai po kendė me pėrshndet qė s'ta din kush pėr flm ,s'hargjova pare asi germa kot se me qenė me pare as njė s'i kishin bė!
Shkojsha tek prezentimi u mendojsha a me bė ajoo????????????!!!! Po thashė hajtė te bėjė se edhe ashtu qenka Gratis dhe pa pare edhe shpalljet! Edhe e pata bė se di a e ke pa sa mirė e tregova krejt historin e sinqert ncnc ,edhe askujt s'i dukė intersant mė mirė me ba njė prezentim tė rrugve krejt po ngajn pas tij??!!
Edhe nesje se e zgjata pak......Shejtonka: ( a pe dinė bile) Jo ,jo folė lirshitė s'ka dertt...


MempfiSx: E flm shejtonka ,se tybe nime kam qa flasė se as njė herė s'mė ka intervistu askush e sot du me i qitė krejt fjaltė cka i kammm!!
Edhe hysha tek cenzura , cka me hy mozomokeq per neve krejt jena tranu e hajt. Dilsha se tybe s'u folke me ta qyyyy ,unė kam qejf kuka cenzurė se jo ashtu palidhje aii! E keshtu me hy ne kuzhinė tybe edhe politikan e edhe kuzhinjer s'u konė kurr ,apo be Shjetonka?!
Te letėrsia as nė shkollė dic s'mė ka shku kurrė mirė. Tek kulturua kombatre aty nga pak sa me hy e me dal nga njėherė.
E pėr atė qė tė thashė mė lartė se s'rrisha shumė tek kafja se kom merakė politkėn, me konė sendė vetėm nė atė lagje rrii.
Hysha tek rubrika ime pra e preferuar phaaaa Politikaa , o lumė unė e lumė kush mos t'u baftė Mbret me politk unė po vollla edhe do shokė tė mi!!
Aty folsha volla sa mujsha qyy ,bile sic e shef edhe Logo kam LDK aaq adhurues i flaktė qė jamm dhe me iu tregu se unė jam me LDK-ėn, edhe tani me shkru sa dushė veq a ke kohė qyy!!!
E qeshtu tonatė nga pakk!!!Shejtonka:( Allahė fal qė e kryve se kesh ka fjeti) MemphiSx , pse ky Nick , pse jo sh.b Dunhill apo Lord apo Malboro apo ku ta di pse ndonjė tjetėr jo e bashė MempfiSx???????????????????????


MempfiSx: Shejtonka ,o be jam sportistė i dalluarė nė Basketboll , po mendojnė me ndjek pėrmes TV-ės se me lujatur jo ,e veqanarishtė atij ekipit nė NBA qė thirėt Mempfis, e mu pėr atė edhe ėshtė ky NIck ,veq pse jam Basketbollist i dalluar ka te ndjeki a!Shejtonka: MempfiSx ,pėr dėshirėn e lexuesve qė e presin me padurimė kėtė transmetim , na folė dic tė lutėm pėr ju personalisht???????????????????????????????


MempfiSx: Po unė jam Beni apo mė mirė tė themė se sic mė njofin kėtu MempfiSx. Jam nga Gjakova e kuqe ,n'qarshi tė vjetėr banojė aty dikund tek kthesa e majtė. Jma djalė i bukur ,krejt llokum keshtu po mė thojnė tjert se nuk e di a jam ashtu ajo a! Studiojė ,punojė ,i ndjeki femrat volla kundė vendė s'iu lo, kam merak me dalė ,me shetit e du Gajkovėn shumė ,s'mendojė me ndrru me as njė qytet tjetėr. Edhe kėtu desha me shtu dic dhe me iu tregu femnave se n'qoftė se mė qojnė mėsit le ta dinė se ajo duhėt kur tė martohemi me ardhė tek unė nė Gajkovė ,se unė se ndrrojė qytetin a!Se di ashtu jam i shpejt bile as para pasyqėrs s'mė bjėn me ndejt shumė . E du LDK-ėn shumė. E keshtuuu .., s'di a harrova dic?!Shejtonka: MempfiSx, kur jemi tek martesa. Kam ndi se je shprehė publikisht se vetėm antare dhe pėrkrahese tė LDK-ės se tjetėr ncukkk ,pse????????????????????????


MempfiSx: Sepse e dua LDK-ės dhe askend tjetėr! :D


Shejtonka: Po ti atėherė a donė me u martu me LDK apo me ndonjė femėr :shock: ??????????????????


MempfiSx : Me femėn moj qyy!!


Shejtonka: Po ju a s'mendoni kur thoni ashtu ,se mos ėshtė vall interes patriak martesa apo vall si cka do thoni ??? N'qoftė se nuk e martonė njė vajzė nga dashuria por e shikoni se cilės parti i takonė .Si do na e spejgoshė kėtė?????????????????????????


MempfiSx: Jo Shejtonka s'mendojė ashtu ,se unė njėherė e kupotjė se nė cilėn parti ėshtė e tani dashurohėm nė tė. Po pse mos ta quajė edhe interes partijak qy ,njė pėrkrahese mė shumė a!!Shejtonka: Tė dėshirojė fatė nė kėtė kontrast drastik!!
Tė lutėm MempfiSx , t'i lėjmė anasha partitė se unė s'kam nerva me u merė me to edhe pse s'pritojė hiq a! Ckaa mendon pėr popullin e FD-ės ??????????????????????????????


MempfiSx: Volla janė perfekt a!! A e di si??? Me tona tė miratė dhe me tona defektet: Atraktive , sharmant ,elegant ,simpatik , antipatik , poltikajė nga mė tė ndyshmet parti ,fetarė e atesit , psikologė e sociolog ,amtera, poeta , filozofa , thashethėmista tė dorės sė parė , se pėr kafeistat mos tė flasim ,se di nga njėherė po mė dukėt se ditė e natė nė kafeee ,a ka po i marin tanė ato pare se !?
Ani pse e meritojnė me ndejt aa , se tybe tanė ai shkrimė e leximė ia vlenė nga njėherė edhe me pushu nė kafee. Veq kur tė jemi tek kafja vajzat i kena dembelica , si be kur s'kujtohėn me pėrgati kafe vetėm nė djemtė duhėt t'i bėjmė tė gjitha a!Shejtonka: Pse, mos pahir po habitėsh me kėtė tė fundit aaa???????????????????????????


MempfiSx: Jo ,jo hiq volla ,s'kena c'tė bėjmė koha po e bėnė tė vetėn , po duhet me iu dėgju e me iu perifll ,si tė thoni.
Mozomakeq cfarė kohe ka ardhė :D ?!


Shejtonka: MempfiSx, pėr stafin drejtuės ???????????????????????????????????


[b]MemphiSx: Tė mirė bre janė krysore s'po na akuzojnė edhe shumė edhe na kan dhėnė liri . Ama s'kan edhe pse mos tė na japin se edhe vetė thuaje se i pėrkasin poullit se tybe veq mė shumė se na flasin aa! Ama mirė ,mirė volla tė shkėlqyer janė ,i pėrshėndes shumėeeeeeee!


Shejtonka: Fundi arriti.Cili do ishte mesazhi i juaj pėr FD dhe tė FD-ės??????????????????????????????


MempfiSx: Miqėsia ndėrmjet popullit tė FD-ės, do ia hapė portėn FD -ės qė tė shkojė tutje dhe tė arrijė edhe mė shumė se qė ka sot!
Duhet tė puojmė pėr njė tė ardhme mė tė mirė tė FD-ės e cila gjithsesi e meritonė , ani pse populli nė kėtė aspekt ėshtė mė i meritueshmi!
Vetėm pėrpara se shumė tė mirė , argėtohuni ,shkruni , lexoni mos nguroni diskutoni . Unė ju premtojė se nga ana ime s'do iu shkojnė huq mundi i shkrimit se krejt i lexojė me shumė vėmednje bile , njė sy njė germė njė sy tjetrės germė edhe e mabrojė leximin!
Ju ,flm qė do e lexoni kėtė intervist ,aq tėrheqėse , simpatike po aq edhe nevrikuese pak se gogja bukur shumė kam folė e ma bėni hallall ....
Shejtonka edhe ty tė falendojė shuuumė qė gjete kohė dhe mė ftove ,se si dukėt iu keni qasė vetėm stafit e popullin paksa e keni lėnė anashė, tė flmm shuuumė! Me LDK -ėn ,nuk do zhgėnjėheni asi desha tė themė me FD-ėn
:D


Shejtonka: MempfiSx ,sic e lyp vendi ashtu edhe kuvendi, po duhėt kinse me fillu nga tė mdhėnjėt ,se jo s'iu lėjmė anash kurr ,kur dihėt se edhe vetė i takojė popullit!
Tė flmm edhe juve qė iu pėrgjigjėt ftesė sime nė intervist ,ani pse s'kishe guxu me refuzu.MempfiSx: Shejtonka ,ishte nder dhe kėnqėsi ,tė flmm..., dhe shpresoj tė takohemi nė kafe bile edhe ndoshta mė shėrben njė kafeeee....Shejtonka: MempfiSx , gjithsesi ama me shėrby s'garantojė ...Tė ndėruarė , kjo ishte e tėra, shihemi nė emisonet e radhės. Deri atėherė mirėmbetshi!

MemphiSx
08-11-04, 23:30
Hahahahahahahaahaahhahahahahahahahaahahahahaahahah ahaah
Oj Shejtonke o hallall i koft atij qe ta ka lon ket emer Po ku ka ma shejton lerg meje e ngat teje
Me pas bo ket Intervist live tybe ma e mir skish dal :D 80% te pergjigjeve i ki ba si mu pas pergjigj une :D
Te pergezoj seriozisht ki talent per Gazetare :D

ShEjToNkA
08-11-04, 23:50
Hallall pra qyy. Jo s'ka ma shejton , large meje e afėr teje..
MempfiSx ,edhe unė tė falndėrojė ,dhe mė vjenė mirė qė tė kan pėlqy pėrgjegjiet.
Ku u mundova tė pasqyrojė atė qė e shprehė ti ,por se di se sa arrita , ama pasi pasan arritė tek 80% mirė qenkam.
T'pėrshėndes

Naki
09-11-04, 11:04
Hallall pra qyy. Jo s'ka ma shejton , large meje e afėr teje..
MempfiSx ,edhe unė tė falndėrojė ,dhe mė vjenė mirė qė tė kan pėlqy pėrgjegjiet.
Ku u mundova tė pasqyrojė atė qė e shprehė ti ,por se di se sa arrita , ama pasi pasan arritė tek 80% mirė qenkam.
T'pėrshėndes

Znj. Gazetare Ju pergezoje per Intervjut dhe me te vertete keni talent dhe imagjinat ,duke lexuar intervjut tuaja gjejme artisten qe luan per mrekulli dy role dhe kjo e pasurone Dialogun e imagjinuar.
Tani Kjo teme e juaje eshte pa konkurrenc Hit tema dhe ju pergezoje-Adjöööööööö Shejtonka,me respekt Naki

ShEjToNkA
10-11-04, 00:24
Znj. Gazetare Ju pergezoje per Intervjut dhe me te vertete keni talent dhe imagjinat ,duke lexuar intervjut tuaja gjejme artisten qe luan per mrekulli dy role dhe kjo e pasurone Dialogun e imagjinuar.
Tani Kjo teme e juaje eshte pa konkurrenc Hit tema dhe ju pergezoje-Adjöööööööö Shejtonka,me respekt Naki


Tė vlresonė dhe tė postonė fjalė tė bukura dhe komplimente , sic jeni ju pikrishtė z. Naki ,patjetėr se duhėsh tė ndjehėsh e nderuar dhe respektuarė!
Sinqerisht edhe unė tė falendėrojė pėr kėto fjalė.
Me respekt ,gjithmon i pėrhsndetur nga ana ime!
Qyyyyyyyyyyssssssssssssssssssssssssssssssss

Murgesha
10-11-04, 12:24
Musafirja e rradhės pėr sonte ėshtė njė Zonjushe simpatike dhe e nderuar nė forumin tonė.
Pra siē po e shifni edhe vetė kjo ėshtė kush tjetėr pos Kaltrina.
Unė po filloj menjėherė me pyetjet, pasi qė edhe kurreshtja e shikuesve ėshtė nė nivel.

Murgesha: E nderuar mirė se na ke ardhė.

Kaltrina: Murgesha tė falenderoj pėr ftesėn, nuk kam pritur tė mė thėrrasė dikush nė intervju, por ju jeni nėna e befasirave e unė me kėnaqėsi e pranova ftesėn.

Murgesha: Thatė se nuk keni pritė tju marrim nė intervju, pse e keni kėtė mendim???

Kaltrina: Shiqo Murgesha, unė vėrtet jam njė femėr qė kam ēfarė tė tregoj, e tė flas, por nė kėtė forum mė duket se nuk kam edhe shumė reputacion. E krejt kjo falė bindjeve tė mia politike. Unė jam adhuruese e flaktė e PDK e valla vėshtirė me e gjetė veten nė njė forum ku shumica janė simpatizantė tė partive tjera.

Murgesha: Po e kuptoj tani, edhe pse nuk pajtohem me ty. Por ti e din se unė vet jam adhuruese e LDK, pse pra pranove tė tė intervistoj.

Kaltrina: E di kėtė Murgesha, ama ju kurr nuk mė keni fyer e bile shumė herė mė keni fol fjalė tė mira, se unė mendoj se ju edhe pse nuk keni bindjet e mia politike, prapė se prap jeni e gjithanshme, mendoj se para sė gjithash jeni njeri e pastaj nė rend tė dytė e keni politikėn.

Murgesha: Tė falenderoj pėr fjalėt kaq tė mira qė po mi dedikoni. Por po e lėmė Politikėn, se po kam frigė mos po na ndodhė ndonjė eksces gjatė intervjusė. Ti kthehemi pak personalitetit tėnd. Ju jeni Zonjė apo Zonjushe???

Kaltrina: Ke tė drejtė Murgesha, as unė me dėshirė nuk do tė hyja nė pikpamjet politike.
Unė pėr vete jam Zonjushe, nejse e kam kohėn pėr tu bėrė Zonjė, por ende po e pres Zotėriun qė do ma jap kėtė titull aq tė lakmuar nga ana e Zonjusheve.

Murgesha: E ēfarė duhet tė jetė Zotėriu apo Princi qė ju meriton juve????

Kaltrina: Po ai duhet tė jetė i pashėm para sė gjithash, pastaj tė jetė seriozė, intelegjent e sėshtė keq me qenė edhe ka gjepi i thellė, se po ta them nė besim Murgesha, se unė jam vajzė qė nėna dhe babai mė kanė rritė me tėrė tė mirat e kėsaj bote, dhe dua qė edhe nė martesė ti posedoj kėto kushte.

Murgesha: Po a ka diē konkrete nė kėtė drejtim, para disa kohėve mė keni thėnė se pikėrisht nė kėtė forum keni gjetė Princin e ėndrrave tua, nuk po ngulmoj me e ditė se cili ėshtė por a i plotėson ai kushtet qė cekėt mė lart???

Kaltrina: Natyrisht se po, o ėshtė me tė gjitha, dhe unė e dua shumė, sė shpejti do ta shpallim fejesėn e mendoj se vetėm atėherė do ta bėjmė publike dashurinė tonė, hi hi hiiiiiiiii!!!

Murgesha: Mė falni po pse po qesheni???

Kaltrina: Mė falni ju lutem pėr kėtė qeshjen time, por nuk munda tė durohem. Se e kam vjedhė para syve tė tė gjithė forumistėve dhe ende askush nuk e din se cili ėshtė. A nuk tė duket edhe ty qesharake, kur tė kemi parasysh se nė njė forum tė tillė ēfarė ėshtė Dardania, asgjė nuk mundet tė mbahet sekrete. E unė jam e zonja shumė nė ruajtjen e fshehtėsive sa qė asnjė Shėrbim, qoftė sekret apo publik nuk mundet tė na zbulojė.

Murgesha: (Boll valla po mė vjen inat pėr kėte po skam ēka bėjė se keni tė drejtė nė kėtė rast) A jo Kaltrina, nuk jemi marrė shumė me ty se moti e kishim zbuluar se cili ėshtė. :wink:
Kaltrina ju jeni njė vajzė mjaft atraktive dhe shumė e hapur nė bisedat tuaja. Pėr ēdo gjė flisni pa frigė, dhe pa u ndrojtur, ēfarė dėshmon kjo pėr personalitetin tėnd???

Kaltrina: Ky ėshtė njė virtyt i imi, qė mua mė ėshtė deshtė kohė pėr ta perfeksionuar. Unė i them fjalėt me guxim nė ēdo temė ku diskutoj, qofshin temat pėr dashni apo pėr politikė. Pse motėr mos tė thuhet fjala e lirė, kėtu po mendoj pėr dashni, thuaje me emrin e vėrtetė dhe fund, jo si disa prej juve qė ju vjen turp tė diskutoni nė temat e dashurisė, ēka ka lidhje, kur dihet se dashnia ėshtė proces i pashmangshėm e jetės sonė. Valla unė pėr vete kam diskutu dhe do tė diskutoj ende pėr temat e dashnisė, bile edhe tek ato pa Censurė, se ai nėnforum ėshtė hap pėr neve anėtarėt qė ta thuamė tė lirė mendimin tonė pėr tė gjitha llojet, stilet dhe mėnyrat e dashnisė. Bile jam pak e nervozuar se shumė pak femra shkruajnė atje, bile Elita femėrore e forumit shumė pak shkruan atje, pėr mendimin tim kjo dėshmon se ju ose jeni tė pa afta pėr tė bėrė dashni ose po maroheni se jeni kinse Elitė dhe juve nuk ja ka ėndja ato sende.

Murgesha: (Phaaaa se kam pritė kėte) Kaltrina mė falni por smendoj se ne jemi tė pa afta pėr tė bėrė dashni, por ndoshta jemi pak mė tė kufizuara nė shfaqjen e ndjenjave tona.

Kaltrina: Pse moj me qenė tė kufizuara??? Unė mendoj se ska asgjė tė keqe aty. A i ke parė se si diskutojnė djemtė, sju vjen marre pėr asgjė, bile tė gjitha i thojnė me emrin e vėrtetė, pa i lakuar hiē nė fjalorin e kulturės. A mos janė ata mė tė mirė se ne??? Jo, jo unė mendoj se gjinia femėrore e forumit duhet tė jetė edhe atje shumė aktive, pėr tė mos ju lėnė djemve tė forumit bindjen se ne jemi qyqajka e nuk dijmė asgjė. Se pastaj pėr inatin tonė, krejt meshkujt ja nisin e kėrkojnė dashnore tek racat tjera. Ne duhet ti ndezim ata me diskutimet tona, tju mbjellim nė kokė se femra Shqiptare ėshtė e liruar nga paragjykimet dhe ka afinitet tė ballafaqohet me ēdo lloj diksutimi qė mund tė paraqitet nė kėt forum.

Murgesha: Po Kaltrina keni tė drejtė (woow ēfarė guximi) Kaltrina nėse nuk ke asgjė kundėr, do tė doja tė di pak pėr anėtarėsimin tėnd nė kėtė forum. Ju jeni anėtare e vjetėr nė kėtė forum, jeni regjiatruar diku nė muajin Janar tė kėtij viti. A bėn ta di pse nė Janar e jo mė herėt???

Kaltrina: Shiqo Murgesha!!! Unė kam marrė vesh se ėshtė njė forum Dardan, qysh para se tė regjistrohem. Bile mendoj se qė nga fillimi i kėtij forumi. Arėsyeja pse kam ardhė nė Janar e jo mė herėt ėshtė. Unė lexoja pėr ēdo ditė forumin, pa u regjistruar ende, dhe prisja momentin tė dalė ndonjė Zotėri qė do tmė pėlqente nė bisedat e tija, ku nuk kisha harruar tė bėjė grrepin me tė cilin do ta zija atė zotėri.
Kur e pash se njėri prej tyre ishte me tė vėrtet ai qė mua mė pėrshtatej, unė e mbusha formularin qė e mbaja tė gatshėm dhe bėra kėrkesėn pėr pranim nė kėtė forum. Dhe ja tani jam kėtu, e gėzuar, e dashuruar dhe e lumturuar.

Murgesha: Interesante pėr besė. Ama do tė dėshiroja tė di se pse Kaltrina e jo Bjondina pėr shembull??

Kaltrina: Hi, hi, hiiiiiiiiiii! Ėshtė pak sekrete po nejse me ty po e ndaj pa kurrėfar hezitimi. Kur kam lindur unė, prindėrit kishin dashtė qė tmė quanin Kaltrina, por o ēudi ditėt e para tė lindjes, unė gjithnjė kisha fjet pa i hapur sytė, dhe pasi prindėrit nuk e dinin se ēfarė ngjyrė tė syve kam, i kishin ikė qė tė mė lenin emrin Kaltrina, nga friga se mos po mė dalin sytė e zinjė. Sa po ma kishin lėnė emrin unė i kisha hapė sytė dhe ata tė befasuar kishin parė se unė i kam sytė e kaltėr. Mos hapjen e syve para vėnies sė emrit e kishin marrė si shenjė nga Zoti se unė nuk do tė pajtohesha tė quhem Kaltrina. Ēka unė mendoj se ka qenė gabim, se unė e dua shum kaltėrsinė, e me dėshirė do tė quhesha Kaltrinė. Por sot pėr sot nė kėtė botėn tonė asgjė nuk ėshtė e pamundshme, ja qė tani shumė anėtarė nė kėtė forum mė njohin si Kaltrina, dhe unė jam krenare pėr kėtė, se kam realizuar ėndrrėn time tė vjetėr tė quhem Kaltrina.

Murgesha: Edhe kjo interesante shumė e nderuara Kaltrina. Tani po shof se para vetes kam njė person mjaft interesant. Dhe po e quaj veten tė nderuar qė mė ofruat rastin tė dijė mė tepėr pėr jetėn tėnde, qė qenka e mbushur me plot gjėra interesante. Po pėr forumin dhe forumistat a keni tė thoni ndonjė gjė??

Kaltrina: Po Murgesha, me tė vėrtetė kam njė jetė mjaft interesante dhe tė bujshme.
Sa i pėrket forumit dhe forumistėve, nuk kam ndonjė vėerejtje tė madhe. Unė nuk bahem nervoze me askėnd nė kėtė forum, edhe pse shumė herė mė kanė ofenduar dhe sharė, por ajo le tė mbetet nė ndėrgjegjjen e tyre, se mua aq mė bėn. Shkruaj zakonisht nė temat qė mė terhjekin pėr tu inkuadruar, e them mendimin tim, dhe nuk qaj fort kokėn se a e pėlqejnė tė tjerėt a po jo.
Pėr mendimin tim, forumi Dardania ėshtė njė forum shumė i lezetshėm, qė tė jep shtytje pėr tė diskutuar.
Pastaj unė me njė farė mėnyre kam edhe arėsye qė tė jem nė kėtė forum, se puna ime ėshtė e lidhur ngusht me netin, dhe gjatė orarit tė punės hy e argėtohem, e besa edhe lirohem nga stresi qė tė sjell puna.

Murgesha: Kaltrina ishte kėnaqėsi e posaēme pėr mua qė pata rastin tė bėj kėtė intervistė me ty. Tani kur edhe po i afrohet fundi emisionit tonė, do tju kisha lutur qė tė shtoni diēka pėr fund.

Kaltrina: Murgesha, unė i thashė ato tė mijat, pas kėsaj interviste, pres qė popullariteti im tė rritet edhe mė nė dardani, se jam tip komplekse, dhe e meritoj kėte.
Kam njė porosi tė vogėl pėr tė gjithė.
Shkruani, jo vetėm shkruani por thoni tė lirė mendimin e juaj nė tė gjitha temat qė parashtrohen, se vetėm kėshtu liroheni nga energjia e tepėrt qė posedoni, kur shtrydheni dhe nuk flisni tė lirė.

Murgesha: Mesazh ky qė me tė vėrtet meriton rrespekt.
Zonjushe Kaltrina, ju falendėroj shumė. Me shpresė se do tė takohemi ndonjėherė tjetėr pėr ta analizuar kėtė intervistė ju dėshiroj njė ditė tė mirė e pa strese.

Kaltrina: Edhe unė tė falenderoj shumė. Mirė u pafshim pra ciaaaaaaaaao.

lazdrani
15-11-04, 15:48
Zonja dhe Zoteri sot kam kenaqesi te ju prezentoje nje zonjushe shume simpatike.Aferdita mire se vini.

Aferdita:Lazdran te falenderoje per ftesen dhe kam kenaqesi qe jam une musafire i pare te ju.

Lazdrani:Aferdita bene te prezentoni shkurte.

Aferdita:Po.Pra une jam Aferdita perndyshe shoket dhe shoqet me thrrasin Dita,Jam me preardhje nga Gjilani jetoi dhe studio ne Austri.

Lazdrani:Ju kur u regjistruat ne FD dhe sa mesazhe keni postuar deri me tani.

Aferdita:Po me daten 31 tetor.2003.Mesazhe kam postuar deri me tani diku 2344 dhe besoje qe lexuesit e FD jane te kenaqure me postimet e mija.


Lazdrani:Aferdita dua te pyse diq ne jeten private.Jeni ne lidhje me kende apo ende nuk takuat princin e endrrave te juaja.

Aferdita:Uhaaa lazdran e kam priture kete pytje qe do te shtroshe :oops:
Sdi qe te them kam disa simpatia por kam vendosure qe nje here ti marroje studimet e mija ....si te eshte kysmeti nuk e di vella

Lazdrani:Po mire Dita ka nje bukuroshe qe te pelqen ne FD.

Aferidita:Po lazdran jane disa ...hmm Loloku,Agroni ....ndoshta...

Lazdrani:Po ah.A po me tregone te drejten kush nga keta te dyte po ta dridhe zemren... :wink:

Aferdita:Jo bre lazdrani nuk po me dridhet zemra kuku edhe ti cka po me pyet.

Lazdrani:Po mire jeni e Dashuruar

Aferdita:E di si lazdran ti do te jesh i pari ai qe do te tregoje nese ndodhe....

Lazdrani:Aferdita pas shume vitesh me ne funde arritet keto dy jave ne Gjilan.Si po kalon dhe apo te pelqen Gjilani.

Aferdita:Po lazdran eshte e vertete qe perpara nuk kisha mundesi te vizitoi vendelindjen time Kosoven-Gjilanin,Tani ku jam ne mesin e Familjes sime me duket vetja si ne enderr.Gjilani me pelqen pa mase,po kaloi shkelqyshem po ditet po ikun shpejte.

Lazdrani:Aferdita me fale pake me vonese ....Me fate festa e Bajramit


Aferdita:Gjithashtu Lazdran edhe ty.

Lazdrani:Dita ju keni shkruar shume poezi ne FD ne dy gjuhe Shqipe dhe Gjermane,amundeni te na thuani diq me shume...

Aferdita:Po eshte e drejte qe ne fillim kam shkruar poezi gjermane pasi ishte me lehte per mua kjo gjuhe,mirpo interesim im ishte qe edhe ne gjuhen Shqipe te shkruja dhe me duket se kam arrite diq ndoshta edhe ju kane pelqyer antareve te FD.

Lazdrani:Gjithesesi ,mua me kane lere pershtypje te mire poezit tuja.
Aferdita ne funde disa fjale per ndegjuesit tone.

Aferdita.Se pari ju falenderoje per ftese,pershendes juve dhe te gjithe antret e Forumit se me te vertet jeni te shkelqyshem.Dardania eshte bere nje pjese e jetes sime dhe me shoqeron qdo hape.Pa FD nuk e paramendoje jeten time.Ja kaq dhe ne funde nje puthje per te gjithe ata qe me dojne dhe i dua.E juaja Aferdita.

Lazdrani:Aferdita te pershendes kalofshit qaste te bukura ne pushime ne Gjilan dhe fate ne jete.Mire u pafshim.

Aferdita:Faliminderit Lazdran

Lazdrani:Ja pra te nderuar lexuesit e FD kjo ishte Aferdita,mire u pafshim ne intervjuan e ardheshem, me kengen SAY YOU WILL BE MINE
:wink:

MemphiSx
15-11-04, 16:33
Intervist Eksuzive vetem per Forumsitet e Dardanis me njeriun qe dha shum per Kosoven,njeriu i cili me shkrimet e tija i dha jehone shume qeshtjeve ne Forume Kush tjeter perveq se Z.vushtrria


MemphiSx: Z.vushtrria Mir se erdhe ;)


vushtrria: Mir se ju gjeta Se pari Ju Uroj Festen e Fiter Bajramit Te gjithe Muslimanve ku do qe jane :)


MemphiSx: Gjithashtu edhe staffi i Dardanis Ju Uron Juve dhe Familjes suaj Festen e Bajramit:)

vushtrria: Faleminderit

MemphiSx: Z.vushtrria per fillim na trego diqka per aktivitetin tende ne kauzen Kombetare

vushtrria: Po MemphiSx kam fillu qe heret te merrem me aktivitete Politike ne te mir te Kosoves,Sot ka shum analista e politikana te ndryshem qe ende merren me Filozofi,kurse une i lashe me nje ane Filozofit dhe u kyqa drejtpersedrejti ne hallet dhe problemet e qytetarve te Kosoves

MemphiSx: Sipas disa burimeve te Forumit Dardania Thuhet qe ju jeni takuar me legjenden Adem Jashari?

vushtrria: Po eshte e vertet,ka ndodhe ne Tirane ka qen nje takim pune me te jo rastesisht,ka shum spekulime mbas lufte se krejt Kosova jan taku me te,por krejt ato jan veq mashtrime para popullit

MemphiSx: Te dalim per pak nga Politika,Ti kthehem Jetes suaj personale,Si jeton vushtrria sot

vushtrria: Une jetoj me familjen time ne Gjermani,Deri me tani jam i knaqur me te gjitha ato qka mi ka sjell jeta

MemphiSx: Flitet per ju se jeni i aferm i Ahmet Krasniqit dini diq me shum rreth vrasjes se Ketij Personaliteti

vushtrria: Jo qe flitet por eshte e vertet I Ndjeri Ahmet Krasniqi ka qen i aferm i Familjes sime,Rreth vrasjes se tij eshte fol shume,kinse per hakmarrrje e ku ta di une,Por e verteta eshte se ai u vra nga Mafia qe ekziston ende ne Qeverine e Shqiperis bashke me grupet qe jane tani ne Kosove

MemphiSx: Momentalisht ju jetoni ne Perendim,sa jeni ju te gatshem te ktheheni ne vendlindje,dhe te japni kontributin tuaj edhe atje

vushtrria: Duke pas parasyshe situaten ekonomike e cila mbreteron tani ne Kosove vushtrria nuk do t'merr nje hap te till,Por as nuk mendoj qe nuk do t'kthehna kurr,Kosova eshte vendi ku kam lind dhe atje dua te vdes

MemphiSx: Si eshte e mundur qe nje njeri i cili ka pas takim me Adem Jasharin dhe eshte krah i luftes te jet perkrahes i LDK-se

vushtrria: Se pari Termi krah i luftes eshte keqkuptu ne Kosove,ska pas as nuk do te ket krah te luftes,njerzit te cilet e kan pengu luften ne Kosove sot vetquhen krah i luftes,Te gjithe e dim se krejt Kosova kan qen me LDK-ne Edhe Adem Jashari ka qen perkrehes i LDK-se edhe vllau i tij Rifati ka qen anetare i LDK-se ne Mynhen Pse mos t'jem edhe une

MemphiSx: Z.vushtrria Para se ta mbyllim ket teme edhe nje pyetje.Sa jeni ju te knaqur me Forumin Dardania

vushtrria: Vete emri Dardani nuk ja vlen te komentoj me shume

MemphiSx: Z.vushtrria per fund nje Pershendetje per lexuesit e Forumit Dardania

vushtrria: Jam tejet i lumtur qe te marr pjes ne nje Forum te tille ku shtjellohen shum gjera dhe jam shum i rregullt ne ket Forum me pelqejn se tepermi Temat e ketij Forumi
Ju Uroj suksese te metejme,drejt Punes,Ardhmeris se Kosoves Ju jeni Ardhmeria e Kosoves

MemphiS: Z.vushtrria Faleminderit edhe njeher qe gjetet Kohe per Intervisten tone
Dite te mbare :)


Forumist te dashur ky ishte i nderuari dhe i dashuri i yn Z.vushtrria

lazdrani
16-11-04, 21:30
Sonte te nderuar kam respektin te ju prezentoje Zotri ARMANI.
Armani mire se keni ardhe.


Armani:Lazdran mire se ju gjeje, me keni bere nder qe me keni ftuar.

Lazdrani:A ju lutem kam kenaqesi qe te kam musafire sonte.Armani cka ju shturi qe te antersoni ne FD.

Armani:Lazdran te them te drejten ne fillim kam vizituar shume forume dhe chate te ndryshme por kjo qe ju keni ne Dardani eshte diq e veqant dhe keshtu me 30 Mai 2004 u antarsova edhe vet.

Lazdrani:Shume mire ke bere,Tema e juaj eshte e vetmja "Butiku Armani"
na tregoni diq me shume per kete teme.

Armani:Paj Lazdran e pashe qe ti dhe Murgesha kishit temat me se shumti dhe disi e vrejta se vetem nje Butik si i imi po i mungonte keti Forumi e vendosa ta hapi kete dhe te ju kenaqi nga Modelet e mija te gjithe ata qe porositin.Dhe besoje se jeni te kenaqyre deri diku.

Lazdrani:Armani ju jeni nje djaloshe qe kujdesni per veshjen tuaj sa e doni Moden.

Armani:E di si Lazdran kety ne gjermani ka nje dmth (Klamoten machen Menschen)Garderoba bene njerzimin qe do te thote ne mesin e njerzimit shiqohet shume edhe veshja.Une per veti mundohem sa do pake sipase mundesive te mija qe te mbaje Moden .

Lazdrani:Shume mire Armani po sa mundeni ti investoshe kete hobi tende.

Armani:Lazdran une punoje shume dhe kam fitime te mira prandaj edhe mundem te beje kete lluksuse hahahhaha.

Lazdrani:Armani kam disa pytje te disa degjuseve qe me kane shkruar.Po fillojme me Pytjen e pare eshte kjo Genta.Ajo pyet se cilin ngjyre e preferoni me se shumti.

Armani:Genta une preferoje ngjyren e Zeze dhe ate te Bardhe.

Lazdrani:Naki pyet qe sa merrni me Mode...

Armani:Zotri Naki me mode mirrem qe 10 vite.

Lazdrani:Murgesha ka nje kritike ne ty.Armani une pata porosit nje Fustan per nje mbremje te veqant dhe ajo porosi nuk arriti kurre ne Pallatin tim!!!

Armani:Murgesha per Zotin une kam marre kohe te madhe per kete Fustan dhe kam derguar me kohe ne pallatin tende.Bile kam edhe nenshkrimin qe keni marre fustanin nga Posta nje kujshi i juaj pasi qe ju nuk ishit ne ate dite.Vetem pake me falni, ah po kjo ishte Shejtonka :wink:

Lazdrani:Aferdita pyet ake Dashnore apo jeton Solo.

Aferdita:Momentalisht jam Singele :oops:

Lazdrani:Honesty pyet Zotri Armani keni bere nje prezentim ne Londer te Modes suaj per kete vit.

Armani:Po para kater muaj isha ne Londer,Milano,NY,Paris,Berlin dhe Tokio dhe besoje qe te gjithe ata qe adhurojne Moden time jane ndare te kenaqyre me modelet e mija.

Lazdrani:Armani e di se keni nje termin sonte dhe te prete Fluturimi po e perfundojme deri kety me besim qe heren tjeter do te kemi kohe edhe me shume per lexuesit FD.

Armani:Po ashtu eshte Lazdran,me vjen keq qe nuk kam kohe pasi kam shume termine.Isha me plote kenaqesi ne mesin tuaj.Ju pershendes te gjithe antaret e Forumit Dardania.Mire u pafshim

Lazdrani:Armani qdo te mire ne jete.Mire u ndegjofshim

Murgesha
25-11-04, 20:36
Pasi qė u pėrhapen disa fjalė, pėr ēiftin mė tė mirė nė forum Turistin dhe Luanėn, intervju me ta ėshtė e pashmangshme.
Kėtė e dėshirojnė gjithė anėtarėt dhe unė pa humbur kohė me Aeroplanin Privat tė Mbretėrisė i gjeta dhe i solla nė studio.
Nga sa po shoh unė, kėto thashethem nuk do tė kalojnė pa pasoja.
Pa humbur kohė po fillojmė.Murgesha: Luana dhe turisti, me sa po ju shoh unė nuk ka asgjė rreth kėtyre thėnieve pėr ju dy. Sinqerisht shumė tė gėzuar e tė lumtur po dukeni. Mė thuani se si po ndiheni??

Luana: Murgesha kur e lexova se ēferė kishte shkruar Mafiozi pėr ne dy, u ndjeva shumė keq. Meqenėse edhe Turisti nė ato momente nuk ishte nė shtėpi, mė kish thėnė mė herėt se do tė takohej me Mafiozin, e mora cok tė vėrtet lajmin. Ta dish vetėm sa kam qarė Murgesha. Edhe pse nuk ma merrte tė ishte kjo e vėrtetė, por prap se prapė kam qarė shumė. Ja shiko nė qantė, kam 5 faculeta tė mbushura me lot e ende kur po mė bjen mend po mė qahet. Ja edhe ti po mė shef se nuk po mundem tė pėrmbahem. Sa keq tani nuk kam faculetė tė terur.

Turisti: Luaneshė, urdhėro faculetėn time. Dhe tė lutem mos qaj mė. Murgesha sinqerisht tė them se jam shumė i mllefosur. Po ta kisha kėtu Mafinė, nuk di se ēka do tė isha nė gjendje ti bėj. Luana tė lutem mjaft mos qaj mė, se unė vetėm ty tė dua.

Murgesha: I nderuar Turist tė lutem mė thuaj ēka mund tė jetė prapavija e gjithė kėsaj afere??

Turisti: Ka disa ditė qė Mafiozi mė ka kėrkuar tė takohemi. Unė sot kisha njė udhėtim zyrtar nė CH. dhe thash pasi ti kryej punėt e mia tė takoj edhe Mafinė, ku edhe u takuam. Me tė thėnė tė drejtėn shumė bukur kemi kaluar dhe si nė shaka unė i fola se sa shumė e dua Luanėn. E pashė se i zgurdulloi diēka sytė, por as nė mendje smė ka shkuar se ai do tė na e bėjė kėtė.

Murgesha: Luana, tani pasi u qetėsove tė lutem tė vazhdosh tė mė tregosh pėr pėrjetimin e njė lajmi kaq tė vėshtirė??

Luana: Po Murgesha po pėrpiqem tė spjegoj. Unė e dua shumė Turistin, ishte ky shkaktar qė unė plotėsova normėn pėr tė ardhė nė Pallatin Mbretėror. Vetėm unė e di sa kam gazepin e kam hjekur gjer sa e plotėsova normėn, dhe pėrfundimisht kur pashė se arrita 1000 shkrime lumturia ime arriti qiellin. Me kėnaqėsi tė madhe erdha nė Pallat dhe afėr Turistit. Por tė vazhdoj, sapo lexova ēka kish shkruar Mafiozi pėrveq lotėve filloi tė mė dridhet gjithė trupi. Pėr pak sa nuk pėrjetova infrakt, mu duk se mė ra qielli kokės dhe pashė veten tė fundosem.
Pse Turisti tė ma bėj kėtė? A nuk jam e zonja? A nuk di tė argėtoj atė? Mijėra pytje mė reshen kokės, dhe normal qė menjėher vrapova tek telefoni. Ishte shumė keq se nuk munda tė marr lidhje. :cry: :cry:

Turisti: Po mjaft moj Luana. Nuk ka ndodhė asgjė, Mafiozi e ka bėrė kėtė nga inati qė ti hyre para tij nė Pallatin Mbretėro. Ky ėshtė shkaku i vetėm. Se unė gjithnjė moj vetėm ty tė kam para syve tė mij. Murgesha ti po e shef edhe vet se nė ēfarė gjendje ėshtė Luana dhe unė tė them qė ta ndėrpresim kėtė intervju. Por tė gjithė le ta dijnė se unė e dua vetėm Luanėn e askėnd tjetėr.
Pėr kėto dezinformata qė ka hapur mafiozi do tė shiqoj qė nė mėnyrė Juridike ai tė na kėrkoj falje publike. Dhe jo vetėm Publike por simbas mundėsive do tė kujdesem qė edhe tė na paguaj dėmshpėrblim pėr 6 faculeta lotė qė ka derdhur Luana.

Murgesha: Ju kuptoj plotėsisht Turist dhe Luana. Unė ju falendėroj shumė qė pranuat tė vini nė studio dhe tė na sqaroni gjėrat. Luana po ju a keni tė thoni diē???

Luana: Murgesha tė falenderoj shumė qė na bėtė tė mundshme tė skjarojmė kėtė problem. Le ta dijė Mafiozi se nuk ja kam patur borgj tė derdhi gjithė kėtė lotė, dhe ai do tmi paguaj shtrejtė. Pėr ēdo pikė loti qė kam derdhur kėrkoj dėmshpėrblim.

Turisti: Eja Luanesha ime, se nuk tė le ty pėr asgjė nė botė.
Murgesha edhe njėherė flm. dhe le ta dinė tė gjithė se ska forcė nė botė tė na ndajė, e tė gjithė le ta dijnė se kot e kanė nėse sillen rreth Luaneshės time.
Natėn e mirė tė gjithėve.

Luana: Natėn e mirė edhe prej meje. Eja Turist se sonte kam rezervuar njė vend nė Hotel Turisti pėr ne dy, do tė festojmė me Shampanjė qė tani e morėn vesh tė gjithė se ne dy duhemi.
Bye, by Murgesha dhe ju forumistė.Murgesha: Tė nderuar e patė dhe e ndėgjuat vetė.
Turistit dhe Luanės u dėshiroj ēdo tė mirė nė jetė.
Natėn e mir edhe prej meje dhe pėr tė mirė u ndėgjofshim nė emisionet tjera.

Murgesha
17-12-04, 18:45
Ishte dėshira ime, e e di se edhe ju tjerėt keni dėshirė tė ndėgjoni pak mė tepėr pėr personin e mrekullueshėm qė shkruan nė forumin tonė.
Ai ėshtė Ulliksi31.
Ps. Kjo intervju ka qenė e paraparė tė bėhet kohė mė parė, por pėr shkak tė angazhimeve tė mia tė shumta ėshtė vonuar.
Kėrkoj ndjesė nga tė gjithė dhe pa humbur kohė po fillojmė intervjunė e shumėpritur me tė nderuarin Ulliks.

Murgesha: I nderuari Ulliks mirė se na erdhe nė studion tonė.

Ulliksi31: Murgesha jam shumė i emocionuar nga ftesa juaj. Qysh nė fillim po shprehi falenderimet qė tė takojnė ty e nderuar. Ju me tė vėrtet jeni mrekullia e kėtij forumi. Nė mendimet e mia jeni " E Madhja" dhe ushqyesja e kėtij forumi.

Murgesha: I nderuar po ndihem, shumė e emocionuar nga kėto komplimentet e juaja. Tė falenderoj shumė se keni njė mendim tė tillė pėr mua.
Por na duhet tė shkojmė me intervjunė i nderuar (edhe pse deri nė meėngjez do tė rrija tė dėgjoja fjalė tė tilla).
Na ėshtė bėrė shprehi qė tė gjithė tė intervistuarit ti pyesim se si erdhėn nė DF???

Ulliksi31: Murgesha unė jam ndėr anėtarėt mė tė vjetėr nė Dardani. Rastėsisht e gjeta kėtė faqe, hyra dhe lexova nė forum, mė pėlqyen disa tema dhe pashė se ky forum pėr njė kohė tė shkurtė do tė jet ndėr faqet mė tė frekuntuara shqiptare, dhe patjetėr se edhe unė deshta tė jem pjesė e njė faqe tė lavdishme nė tė ardhmen.
Hamendjet e mia u plotėsuan. Sukseset e forumit janė tė mėdha, dhe tani mendoj se ėshtė nė kulmin e triumfit.

Murgesha: Ēka mendon ku qėndron fshehtėsia e kėtij suksesi??

Ulliksi31: Ka shumė arėsye, moderatorėt, adminėt, anėtarėt, por unė do tė theksoja njė prej tyre.
Gadishmėria e anėtarėve pėr ruajtjen e forumit. Edhe pse nuk janė tė cekura grupet unė e di se ato nė fakt egzistojnė. Mirėpo ēka ėshtė kryesorja mospėrfshirja e anėtarėve tė njė grupi nė ngatėrresat qė mund tė ketė ndonjėri anėtar i tyre me anėtarin e ndonjė grup tjetėr ėshtė thelbi i suksesit tė DF. Kam parė nėpėr forume tjera ku grindėn grupet mes vete, kurse kėtu jo dhe kėtė ju kisha kėshilluar tė gjithėve qė ta ruani. Problemet mes anėtarėve gjithnjė duhet trajtuar si individuale e jo si tėrėsi.

Murgesha: Interesante por e vėrtetė vazhdoni ju lutem.

Ulliksi31: Pastaj njė gjė tjetėr e rėndėsishme pėr sukses ėshtė edhe sjellja e elitės sė forumit. DF ka njė elitė tė mrekullueshme, pamarrė parasysh se si mund tė jenė anėtarėt e rinj, kam vėnė re se Elita i trajton ata si me qenė tėrė kohėn nė mesin e tyre, me njė fjalė njė elitė qė nuk ėshtė e korruptuarr dhe mendjemadhe len dėshirėn e pėrhershme tė anėtarėve tė rinj pėr ty kyq e pėr tė dhėnė mendimet e veta pa drojtje. Kjo dmth. qė nė Dardani mund ta gjej kushdo veten. Kjo ka rėnė shumė nė sy edhe tek forumet tjera. Po tė them nė besim Murgesha, ka pasė tentime nga forume tė mėdha shqiptare qė tė ngatėrrojnė gjėrat nė Dardani, por gjithnjė pa sukses. Tė dėshtuarit anė ikė nga kanė ardhur, pėr tė mos u kthyer mė kurr kėtu.

Murgesha: Ulliks po mė len pa tekst kur po i cek kėto gjėra. Gjuha qė ju po e pėrdorni po mė jep njė pasqyrė reale pėr personalitetin tuaj. Tani do tė kisha dėshirė tė dij diē mė tepėr pėr ju i nderuar.

Ulliksi31:Po Murgesha, jam njeri familjar qė mbi tė gjitha ēmoj familjen time, jetoj nė kontinentin e Amerikės. Jam i detyryar tė jetoj atje se me asgjė nė botė nuk do e ndėrroja vendlindjen time. Edhe pėr mua si pėr shumė shqiptar ishte dhuna ajo qė mė bėri tė largohem nga vendlindja ime. Por kurr nė jetė nuk e harroj zallin e lumit tim ku si fėmijė kam luajtur e kam ėndėrruarr. Mirėpo edhe pse larg atij zalli gjithnjė kam punuar dhe do tė vazhdoj tė punoj, pėr tė mirėn e vendit tim. Njė ditė, shpresoj sė shpejti nė ēdo vend ku flitet gjuha Shqipe do tė valojė Flamuri i Lirisė. E ne gyrbetēarėt do tė kthehemi e tė mblidhemi nė votrat tona.Murgesha:Amin Ulliksi. Ėshtė kjo dėshirė e miliona shqiptarėve. Uroj qė kjo ditė tė na vijė sa mė parė.
I nderuar ēka ju bėn tė lumtur?

Ulliksi31:Ka shumė gjėra Murgesha, thashė sė pari familja, shoqėria e mirė e nuk ngurroj tė cek.
Kur shoh shqiptarėt tė shkojnė mirė mes vete, kur janė tė organizuar e luftojnė pėr njė tė vetmin qėllim. Sa do tė doja qė shumė njerėz tė vijnė e tė shohin kėtu nė dardani se si duhet me qenė unik dhe me njė fjalė. Se vetėm bashkim e bėn fuqinė.

Murgesha: Po keni tė drejtė. Po nė jetėn private si jeni i nderuar?

Ulliksi31: Jam njeri i qetė, fjalėpak, preferoj tė punoj shumė e tė flas pak. Kam njė punė tė mirė, e cila mė mundėson tė jem i lumtur.
Kam gjithashtu njė shoqėri tė shquar ku nga puna jonė, nuk kanė munguar as rezultatet. Jam pra njė njeri normal, me tė gjitha uljet dhe ngritjet qė i ngjajnė njė njeriu normal.

Murgesha: Ulliksi edhe pse me dėshirė tė madhe do tė vazhdoja tė bisedoj me ju, intervjusė sonė po i afrohet fundi. A keni tė shotni diēka pėr fund???

Ulliksi31: Tė falendėroj shumė Murgesha pėr ftesėn qė mė bėtė. Ndėrsa mesazhi im pėr forumistėt do tė ishte ky.
Shkruani e llafosuni mes vete, pa gjelozi, pa inate, se vetėm kėshtu tregoni kulturėn tonė shqiptare, kulturė kjo e cila duhet tė na japė nder e krenari.
Shfrytėzoj rastin gjithashtu qė tė gjithėve tė ju uroj:
Gėzuar Vitin 2005 me shpresė qė ky vit tė jetė realizues i aspiratave tona kombėtare.
Natėn e mirė tė gjithė prej meje.

Murgesha: Natėn e mirė Ulliks ishte nder dhe kėnaqėsi e imja tė bisedoj me ju Zotėri.[/img]

uliksi31
18-12-04, 05:22
Ishte dėshira ime, e e di se edhe ju tjerėt keni dėshirė tė ndėgjoni pak mė tepėr pėr personin e mrekullueshėm qė shkruan nė forumin tonė.
Ai ėshtė Ulliksi31.
Ps. Kjo intervju ka qenė e paraparė tė bėhet kohė mė parė, por pėr shkak tė angazhimeve tė mia tė shumta ėshtė vonuar.
Kėrkoj ndjesė nga tė gjithė dhe pa humbur kohė po fillojmė intervjunė e shumėpritur me tė nderuarin Ulliks.

Murgesha: I nderuari Ulliks mirė se na erdhe nė studion tonė.

Ulliksi31: Murgesha jam shumė i emocionuar nga ftesa juaj. Qysh nė fillim po shprehi falenderimet qė tė takojnė ty e nderuar. Ju me tė vėrtet jeni mrekullia e kėtij forumi. Nė mendimet e mia jeni " E Madhja" dhe ushqyesja e kėtij forumi.

Murgesha: I nderuar po ndihem, shumė e emocionuar nga kėto komplimentet e juaja. Tė falenderoj shumė se keni njė mendim tė tillė pėr mua.
Por na duhet tė shkojmė me intervjunė i nderuar (edhe pse deri nė meėngjez do tė rrija tė dėgjoja fjalė tė tilla).
Na ėshtė bėrė shprehi qė tė gjithė tė intervistuarit ti pyesim se si erdhėn nė DF???

Ulliksi31: Murgesha unė jam ndėr anėtarėt mė tė vjetėr nė Dardani. Rastėsisht e gjeta kėtė faqe, hyra dhe lexova nė forum, mė pėlqyen disa tema dhe pashė se ky forum pėr njė kohė tė shkurtė do tė jet ndėr faqet mė tė frekuntuara shqiptare, dhe patjetėr se edhe unė deshta tė jem pjesė e njė faqe tė lavdishme nė tė ardhmen.
Hamendjet e mia u plotėsuan. Sukseset e forumit janė tė mėdha, dhe tani mendoj se ėshtė nė kulmin e triumfit.

Murgesha: Ēka mendon ku qėndron fshehtėsia e kėtij suksesi??

Ulliksi31: Ka shumė arėsye, moderatorėt, adminėt, anėtarėt, por unė do tė theksoja njė prej tyre.
Gadishmėria e anėtarėve pėr ruajtjen e forumit. Edhe pse nuk janė tė cekura grupet unė e di se ato nė fakt egzistojnė. Mirėpo ēka ėshtė kryesorja mospėrfshirja e anėtarėve tė njė grupi nė ngatėrresat qė mund tė ketė ndonjėri anėtar i tyre me anėtarin e ndonjė grup tjetėr ėshtė thelbi i suksesit tė DF. Kam parė nėpėr forume tjera ku grindėn grupet mes vete, kurse kėtu jo dhe kėtė ju kisha kėshilluar tė gjithėve qė ta ruani. Problemet mes anėtarėve gjithnjė duhet trajtuar si individuale e jo si tėrėsi.

Murgesha: Interesante por e vėrtetė vazhdoni ju lutem.

Ulliksi31: Pastaj njė gjė tjetėr e rėndėsishme pėr sukses ėshtė edhe sjellja e elitės sė forumit. DF ka njė elitė tė mrekullueshme, pamarrė parasysh se si mund tė jenė anėtarėt e rinj, kam vėnė re se Elita i trajton ata si me qenė tėrė kohėn nė mesin e tyre, me njė fjalė njė elitė qė nuk ėshtė e korruptuarr dhe mendjemadhe len dėshirėn e pėrhershme tė anėtarėve tė rinj pėr ty kyq e pėr tė dhėnė mendimet e veta pa drojtje. Kjo dmth. qė nė Dardani mund ta gjej kushdo veten. Kjo ka rėnė shumė nė sy edhe tek forumet tjera. Po tė them nė besim Murgesha, ka pasė tentime nga forume tė mėdha shqiptare qė tė ngatėrrojnė gjėrat nė Dardani, por gjithnjė pa sukses. Tė dėshtuarit anė ikė nga kanė ardhur, pėr tė mos u kthyer mė kurr kėtu.

Murgesha: Ulliks po mė len pa tekst kur po i cek kėto gjėra. Gjuha qė ju po e pėrdorni po mė jep njė pasqyrė reale pėr personalitetin tuaj. Tani do tė kisha dėshirė tė dij diē mė tepėr pėr ju i nderuar.

Ulliksi31:Po Murgesha, jam njeri familjar qė mbi tė gjitha ēmoj familjen time, jetoj nė kontinentin e Amerikės. Jam i detyryar tė jetoj atje se me asgjė nė botė nuk do e ndėrroja vendlindjen time. Edhe pėr mua si pėr shumė shqiptar ishte dhuna ajo qė mė bėri tė largohem nga vendlindja ime. Por kurr nė jetė nuk e harroj zallin e lumit tim ku si fėmijė kam luajtur e kam ėndėrruarr. Mirėpo edhe pse larg atij zalli gjithnjė kam punuar dhe do tė vazhdoj tė punoj, pėr tė mirėn e vendit tim. Njė ditė, shpresoj sė shpejti nė ēdo vend ku flitet gjuha Shqipe do tė valojė Flamuri i Lirisė. E ne gyrbetēarėt do tė kthehemi e tė mblidhemi nė votrat tona.Murgesha:Amin Ulliksi. Ėshtė kjo dėshirė e miliona shqiptarėve. Uroj qė kjo ditė tė na vijė sa mė parė.
I nderuar ēka ju bėn tė lumtur?

Ulliksi31:Ka shumė gjėra Murgesha, thashė sė pari familja, shoqėria e mirė e nuk ngurroj tė cek.
Kur shoh shqiptarėt tė shkojnė mirė mes vete, kur janė tė organizuar e luftojnė pėr njė tė vetmin qėllim. Sa do tė doja qė shumė njerėz tė vijnė e tė shohin kėtu nė dardani se si duhet me qenė unik dhe me njė fjalė. Se vetėm bashkim e bėn fuqinė.

Murgesha: Po keni tė drejtė. Po nė jetėn private si jeni i nderuar?

Ulliksi31: Jam njeri i qetė, fjalėpak, preferoj tė punoj shumė e tė flas pak. Kam njė punė tė mirė, e cila mė mundėson tė jem i lumtur.
Kam gjithashtu njė shoqėri tė shquar ku nga puna jonė, nuk kanė munguar as rezultatet. Jam pra njė njeri normal, me tė gjitha uljet dhe ngritjet qė i ngjajnė njė njeriu normal.

Murgesha: Ulliksi edhe pse me dėshirė tė madhe do tė vazhdoja tė bisedoj me ju, intervjusė sonė po i afrohet fundi. A keni tė shotni diēka pėr fund???

Ulliksi31: Tė falendėroj shumė Murgesha pėr ftesėn qė mė bėtė. Ndėrsa mesazhi im pėr forumistėt do tė ishte ky.
Shkruani e llafosuni mes vete, pa gjelozi, pa inate, se vetėm kėshtu tregoni kulturėn tonė shqiptare, kulturė kjo e cila duhet tė na japė nder e krenari.
Shfrytėzoj rastin gjithashtu qė tė gjithėve tė ju uroj:
Gėzuar Vitin 2005 me shpresė qė ky vit tė jetė realizues i aspiratave tona kombėtare.
Natėn e mirė tė gjithė prej meje.

Murgesha: Natėn e mirė Ulliks ishte nder dhe kėnaqėsi e imja tė bisedoj me ju Zotėri.[/img]

Nuk di cka te shtoj o Murgeshe.Po edhe sikur te kishim bere live se di a kisha shtua dicka me shume :lol: :lol:
A thua more mos me njeh ti mua :shock: Se keshtu me ja qellua ska bere vaki :lol:
Edhe nje her falemderit per mikpritjen tuaj ne studio :wink: Ec e mos thuaj tani se je e mrekudhuar :lol:

Luana
18-12-04, 06:53
Tė lumt Murgesha :wink:

Turisti dhe Unė shumė jemi tė lumtur tash dhe e vėrtet ėshtė qė s'ka njeri qe na ndajn mė , Tė uroj ty sukses dhe fat nė jet :wink:

turisti
18-12-04, 23:28
Tė lumt Murgesha :wink:

Turisti dhe Unė shumė jemi tė lumtur tash dhe e vėrtet ėshtė qė s'ka njeri qe na ndajn mė , Tė uroj ty sukses dhe fat nė jet :wink:

Qyqy,po hajde te hecim se po na intervjuon prap Murgesha. :wink:

ShEjToNkA
31-01-05, 13:09
Sonte kemi intervistėn e radhės ,ku pėr shkaqe teknike qė posedojshim nė FD nuk patėm mundėsi tė bėjmė transmetimet e rregullta.Dhe u desht qė t'iu shmangemi pėr njė kohė tė shkurtėr , deri sa ato shakqe tė largohen!?
Sonte nė studion tonė Nr.1 mysafir tim dhe tė juajin kemi tė nderuarin z. Kėrcovari.
Pėr tė ditur dhe tė mėsuar dic me tepėr rrethė tij, intervista nė vazdhimė!
Leximė tė kėndėshėm! :lol:

__________________________________________________ _____


Shejtonka: Z. Kėrcovari , pėrshėndetje dhe mirė se na erdhe nė studion tonė.


Kėrcovari: Ju falmnderit Znjsh. Shejtonka , dhe mirė se tė gjeta. Ju falmnderit pėr ftesėn.


Shejtonka: Z.Kėrcovari ,poashtu me lejo qė edhe unė t'ju falnderoj juve , qė pranaut ftesėn tonė dhe me ardhjen e juaj na nderuat. Ju falmnderrit!

Z. Kėrcovari , pyetja e parė dhe epa shmnagshme pėr cdo intervistues ėshtė ajo se si erdhi deri tek antarsimi nė FD.
Ju lutėm , mundeni njė pėrgjegje rrethė kėsaj????????????????????????????????????????Kėrcovari: Jo rastėsisht! Si anėtar vullnetarė i njė organizate ndėrkombėtare e cila merėt me studimet e fjalės s'lire pikėrisht nė Internet Forume nė tė gjitha sferat jetės,Politike,kulture,toleranca fetare dhe nacionale,e shumė e shumė tė tjera,u desht qe edhe kėtu tė antarsohem,dhe e mira qe mė ndodhi kėtu vėrtet gjeta jo vetėm materijale te nevojshme,por edhe Internet Shoqerin e vėrtet."Agjent" vullnetarė pėr tė mirėn e kombit, natyrisht!


Shejtonka: Mirė shumė. Dhe kjo do tė thotė se ju sot qė jeni kėtu d.m.th se jeni i kėnaqur????????????


Kėrcovari: Po gjithsesi. Si me shoqėri si me tė gjitha kėtu nė kėtė ambient jam tejetė i kėnaqurrrr!Shejtonka: Pse pikrisht , Kėrcovari e jo disi tjetėr???????????????????????????????????????????


Kėrcovari: Kam lind nė Kėrcovė. Po ashtu edhe jetoj nė Kėrcovė. Pra kam lindė nė njė falmilje Kėrcovare pra qė e kan dashtė arsimin . Dhe mu pėr atė pse unė jam dhe rrjedhė nge Kėrcova ,erdhi edhe nicku!Shejtonka: Dic rethė pėrsonaliteti ,Kėrcovari?????????????????????????????????


Kėrcovari: Jam Kėrcovari,pra nga Kėrcova jetojė dhe verpoj nė Kėrcovė. Jam njė njeri i matur dhe i pjekur ,di tė flasė dhe tė shprehem me fjalė tė vlefshme dhe domethėnse. Di tė respektoj , e vlersojė sinqeritetin ,drejtėsin jam shoqėrues i mirė. Di tė gjindem nė cdo lami dhe temė.
Mė pėlqen jashtėzakonisht shoqeria e cila nuk hasė nė keqkuptime , ku atė edhe e gjeta kėtu.


Shejtonka: Z. Kėrcovari, kur jemi tek shoqėria dhe ju thuani se keni gjetė atė kėtu, d.m.th njė shoqeri qė jen gjithmonė nė mirėkuptim.
Na trego , si kaloni nė FD dhe dic rethė saj??????????????????????????????????????????????? ????


Kėrcovari: Shkelqyeshėm!! Nė kėtė ambient kalojjė shumė ,shumė mirė.
Mund tė themė lirisht ėshtė njė ndėr forumet Shqiptare jo vetėm mė i miri por edhe mė i vizituari,mė tolerant ku mund te gjesh tė gjitha profilet. Cuditrisht edhe anėtarėt janė mė tolerant se nė forumet tjera Shqiptare.Shejtonka: Juve thoni se antarėt janė shumė mė tolerant se nė forumet tjera dhe njė kjo ėshtė mė se e vėrtet. Por pėr stafin drejtėsuės ,cka mendoni??????????????????????????????????????????? ?????????


Kėrcovari: Hėė ,Stafi drejtėsues?? Pėr marshallahh, lumtė neve qė u kemi?!

Shejtonka: Juve ,jeni sinqerisht t'u folė???????????????????????????????????? :roll:


Kėrcovari: Hėė mojj sii joo?! Sinqerisht dhe pa pik dyshimi e themė kėtė. Vėrtet jeni si askund tjetėr.Si nė toleranc ,si nė muhabet ,si nė cdo lėmi jeni mė tė mirėt. Kėtė e themė me plotė vetėbesim dhe jam tejet i bindur nė ketė ,se askund tjetėr njė Stafė tė till s'mundesh dot ta gjeshė.
Ju pėgėzoi pėr kėtė!Shejtonka: Pasi more Z. Kėrcovari ,kinse edhe unė tani njė kohė po bėjė pjesė aty ,mė lejoni t'ju falndeoj nė emrin e tyre dhe nė ermin tim pėrsonal! :lol:Kėrcovari: Gjithsesi!Shejtonka: Juve ,jeni kėtu jo edhe shumė kohė tė gjatė ,dhe jeni njėrindėr antarėt me tė aktivizuar nė FD. Mė tregoni cfarė ju bėnė pėrshtypje kėtu mė sė shumti dhe cka u tėrjek qė tė shkruani???????????????????????????????????????


Kėrcovari: Shumcka!! Ashtu sic e ceka edhe mė lartė ,se kam gjetė njė shoqėri dhe ka shoqėrues tė mirė kėtu ,qoftė nga forumistat ashtu edhe nga stafi drejtuės. Po ashtu ėshtė njė ndėr Web Faqet mė tė bukura Shqiptare e kapshme pėr tė gjithė,edhe pėr ato qė nuk kanė njohuri tė mjaftueshme pėr tė vepruar nė Internet,anėtare te shkelqyer,nuk do te vecoj asnje,pastaj rubrika te mjaftueshme per tė gjithė, shtjellimi i temave se si bėhėt kėtu ashtu sic e donė rendi, ku vetėm kėtu temat shtjellohėn nė mėnyrėn me tė veqant. N'qoftė se jemi tek temat serioze flitet me seriozitet e n'qoftė se jemi tek argėtuese ,aty ekzisotn njė sens humori ku rrall kundė mundesh me gjetė!Shejtonka: Pos kėty qė i cekėt ,juve ju gėzoi dic e veqantė nė FD, pėr kohėn qė jeni??????????????????????????????????????????


Kėrcovari: Po mė gėzoi shoqėria nė tė cilėn hasa kėtu dhe e veqanta e tėrė kėsaj kohė qė unė jam kėtu dhe qė mė gėzoi mė sė shumti ėshtė ajo se unė kėtu takova fatin tim me tė cilėn edhe u martova, pra Kaltrushen!


Shejtonka: Po e vėrte , juve posa jeni martu dhe na tregoni dic rrethė lidhjės sė juaj?! Si qėndrojnė punėt ?????????????????????????????????????????


Kėrcovari: Njė martes e shkelqyer e cila mė kthej nė rinin e dikurshme. Por atėherė ashtu sic i thura planėt i realizova pa vėshtirsi, e tani?
Internet martes e quditshme,shpresdhėnėse,"Le te pres gomari deri sa te qel behari" Pėrndryshe,s'di ku e kam gruan e Internetit,Satelitėt janė tė shumtė,kush e di ku ka mbaruar"Haahahahaaaaaa!
Sodoqoft,e pėrshėndes Satelit Partnerėn dhe juve tė gjidhve qė na e bėt dasmen madheshtore me kėngė e valle deri nė qerbela!.Shejtonka:Z. Kėrcovari , t'i kthehemi edhe njėherė FD-ės. Sic shifet FD ka njė sukses tė madhė nė Botėn Virtuale. Cka mendoni juve kujt i dedikohet tėrė ky sukses???????????? Dhe cka mendoni do vazhdonė e till tė qendrojė????????????????????????????????


Kėrcovari: Gjithesi ,se popullaritetin qė sot ka FD , dihet se kjo ėshtė merit e popullit ku kėtu vėrtet ekzisotn njė popull i veqant, pa pėrjashtu kėtu edhe Stafin Drejtuės ku tėrė ky muhabet e llafė qė zhvillohėt kėtu pjesmarės jeni edhe juve stafi qė shumė herė harroni qė jeni duke ushtru detyr nė roganet e larta e dilni shpehsherė edhe nag temat t'u u argėtu vetė-vetėn. Por si do qė tė jetė me gjithatė jeni shumė tė mirė.
Sa i pėrketė asaj se a do vazhdonė me kėtė ritėm?! Jam i bindurė se ,Po!Shejtonka: Z. Kėrcovari ,sic dihet se koha kėtu ėshtė e kufizume ndajė edhe po i afrohėn minutat emisionit tonė. T'u kisha lutur se nėse keni dic pėr fund, ku ndoshta edhe kam harru dic pėr tė prashtru , atėherė urdhėrnoni, keni juve fjalėne?!


Kėrcovari: Pėr fund tė gjithė antareve dhe vizitoreve nė FD,gjithė tė mirat ua dėshirojė.Dhe i sygjerojė qė tė rrini kėtu. Se mė mire s'gjeni askund!
Mos nguroni ,mos pėrtoni kėtu hyni dhe lexoni .posa leximin ta mbaroni me njėherė me shkru filloni!
Ju pėrshėndes tė gjithėve ,FD me FD-ista jeni mė tė mirtė! Nė veqanti pėrshėndes Kaltrushen dhe tė gjitha atyre qė kėto ditė FD-iste do bėjnė dasmat e tyre ju urojė fat, hare ,lumturi dhe dashuri tė madhe nė botėn virtuale.
Lexim dhe shkrimtė rehatshėm tė gjithve!


Shejtonka: Z. Kėrcovari , vėrtet pata nderin qė sonte nė intervist tė kem njė njėri sic jeni juve. ndajė me lejoni t'ju falnderojė pėr kohėn qė gjetė qė sonte tė ishi me neve dhe qė pranuat ftesėn!


Kėrcovari: Znjsh. Shejtonka , ju lutėm..! Falmnderit juve dhe ishte kėnaqėsi qė unė siha i ftuar nga ana juve nė kėtė intervist!Shejtonka: Ju lutėm ,kėnqėsia edhe nė anėn tonė. Ju falmnderit!


_______________________________________________


Tė ndėruar dhe tė respktuar FD.ista , kjo ishte e tėra sa u pėrketė minutave tė rezervuar pėr kėtė intervist. Deri nė emsionet e radhės ,mirė mbetėshi! :lol:


Intervistoi: Sh.%#%%#%

Kercovari
31-01-05, 19:50
Shejtonka e nderuar
Vertet paskeni prirje te nje gazetarje apo Moderatore e shkelqyer.
U pergezoj per aftesit e juaja te pa kontestueshme duke u deshiruar suksese ne Intervistat e ardhshme.
Edhe njeheri Flm.per mikpritjen qe treguat ndaj meje ne studion Nr.1.
Me respekt Kercovari.

Murgesha
03-02-05, 12:05
Nė kėto orė tė paraditės sė sotme pata rastin krejt rastėsisht ta shoh Arbėrin para studios sonė.
Natyrisht se kurreshtja pėr tė ditur mė tepėr pėr tė dhe e ftova nė studio.
Tani jemi ulur ballė pėr ballė me tė dhe po ja fillojmė intervistės.

Murgesha: I nderuar Arbėr mirė se tė kam nė studio. Edhe pse kjo ėshtė rastėsi por po ju a them qė nė fillim qė ėshtė kėnaqėsi e veēantė tė bisedoj me ju Zotėri.

Arbėr: Hehehehe Murgesha. Po ta them se shumė jeni naive nganjėherė. Ardhja ime para kėsaj studioje nuk ishte e rastėsishme ashtu siē po mendon. Kam ardhur qė nė mėngjez dhe po tė pres.
Kuku po shumė po flejshe moj, ora gadi 12:00 e ti tani po e hap studion. A edhe kėtu po mbretėrojka parregullsia a??

Murgesha: (Hmmm tybe ma mori mendja qė kur tė pashė se me sherr diēka tė ka pru rruga kėtu) Jo bre i nderuar por studionė zakonisht e hapim pas dite. Unė sot vetėm dola kėtu sa pėr tė marrė disa materiale qė pata nevojė.
Dhe bėra mirė qė tė takova krejt "rastėsisht" si po mendoj unė.
Po ēka tė paska nxjerrė rruga kėtu e hajri e daftė???

Arbėri: Eh Murgesha kam njė hall tė madhė qė deshta ta shqyrtoj me ju.
Problemi ėshtė kėshtu. Unė moti kam hyrė nė bylyk e ende s`jam martuar. Kam njė problem shumė serioz. Ato qė unė po i dua spo mė dojnė. Ato qė po mė dojnė spo i dua dhe kėshtu gadi u plaka beqarisht. A keni ndonjė mundėsi tė mė ndihmoni???

Murgesha: Arbėr mė fal qė po tė ndėrprej po me thuaj diēka. A mos po ta qoj mallin e naj fallgjoreje unė a qė paske ardhė posaqėrisht tė bisedojsh me mua rreth kėtij problemi???

Arbėri: Kadal de mos u ban nervoze, prit mė lėrė tė mbaroj fjalėt e mia e pastaj merremi vesh se a po mė dukesh a jo fallgjore?

Murgesha: O Arbėr kush kend po e merr nė intervistė tė lutem? (Phaaa ēpaska me mė shku krejt dita prapė sot)

Arbėri: Prit moj oj Moravalikja e keqe, phaaaaaaaa njerėz si ju qė baheni me pak nervoz s`mund tė gjej njeriu askund nė Kosovė. He more zot ishalla kurr s`ma qet pėr fat njė Moravalike.

Murgesha: Ani pra pse po vjen me kėrku ndihmė tek unė pra??

Arbėri: O dreq po mė lėrė moj ta kry njėherė fjalėn.
Unė kam ardhė tek ti qė ti tė bėhesh fjalė mirė pėr mua. Tek ato qė po i dua e s`po mė dojnė mua, dhe tek unė pėr me i dashtė ato qė po mė dojnė. Se e di heheheeheheh se ju keni aftėsi tė mėdha pėr ta kthyer edhe botėn mbrapshtė e lėre mė mendjen e njė vajze apo timen.

Murgesha: O Arbėr hajde ndoshta unė mundem me u ba fjalė mirė tek ndonjė vajzė qė ti e don dhe ajo stė don. Po si me u ba more unė fjalėmirė pėr ty e me tė shti me dashtė atė qė ti se don dhe ajo tė don. A mos po mendon se unė u dashka tė programoj ndjenjat tua a?

Arbėr: Pashė mamin nė dhe e shtifsh bėj ēka tė duash me mua se a po e shef moj qė gadi mė ka rrok pleqėria pėr fyti e unė ende kund spo mundem me u rahatu. Pa ndal pak ēfarė the se mundesh me i ba ndjenjav tė mia??

Murgesha: Me i programu tė thash.

Arbėri: A mos po don me thėnė sikur auton qė ja fut qelėsin e dhezė dhe pastaj shkon kah tė duash me te??

Murgesha: O Arbėr njeriu nuk dhizet me qelės. Me programin deshta me tė thėnė me tė ushtru pak si me u ba servil me vetveten. Me i kqyrė pak mė mirė edhe ato qė si don por ato tė dojnė. Se ndoshta edhe ato janė femra tė mira por ti i ngarkuar me mendime nga ato qė i do nuk e vėren se edhe atoj munden me tė ba tė lumtura. A po e kupton i nderuar?

Arbėri: Po tybe tė kuptova krejt. Ti po mė thua mos me e kqyrė nė yemėr po nė mendje, kėshtu diēka mė ka thėnė edhe gjyshi im rahmet i pastė shpyrti. Dilsha me te me i ruajt dhentė dhe kur e kapke mėrzia qė u patė plakė gjithnjė mė thojke se femrat duhet me i pasė e jo me i dashtė

Murgesha: E pse ti pra si ke marrė me veti ato fjalė??

Arbėri: Ah bre Murgeshė, po dreq Murgeshė koke edhe ti. Unė deshta tė bėhem moj si krejt tė rinjtė qė po dashnohen e jo veq hajt me e pasė njė gru nė shtėpi. Po masi edhe ti po mė thua si gjyshi im po ja nisi pra qeshtu. Ama tė lutem mos i thuaj kurr askujt se Arbėri nuk ėshtė martu nga dashuria. :cry:

Murgesha: O Arbėr po unė nuk tė thash more se duhet tė martohesh me tė parėn femėr qė e takon...

Arbėri: Ejvallah Murgesha se unė s`kam kohė mė tepėr me ndejt kėtu. Shkova tani dhe ke me e pa sa shpejt kam me u martu.

Murgesha: Arbėr o Arbėr prit more pak.
Pha tma ka ba 10 me hiq unė mendova ta prezentoj para jush tė nderuar diskutues dhe po e shifni edhe vetė si pėrfundoi intervista ime me te.
Ju falendėroj tė gjithėve qė patėt mundėsi tė ndjekni kėtė intervistė tė pazakonshme.

ShEjToNkA
08-02-05, 09:29
Prapa skene..


Ora 07:30 e mėngjesit dhe posa hapa studion.
Papritmas nė portė ndihet njė trokitje: Bam bamm
Shejtonka:!!! Po, urdhėroni ????????Arbėri: Ojj e nderuar Shejtonk ,phaaaa Belivallha boll vėshtir me erdhi kjo fjalė: E nderuar Shejtonk hahahahaaaaaaaa po cka t'i bėjshė paska edhe shejtonka tė miraaa heheheeeeeeShejtonka: O mirė se na erdhe ,Arbėri. Po si je???? Dhe c'mirė tė solli nė kėto orė tė mėngjesiii?????????


Arbėri: heheheee s'mė sollen t'miratt po shejtoniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :x


Shejtonka: Okk Arbėri, mirė paskan bėrė ata shejtona qė tė kan sjellė...Arbėri: Ani kinse s'po kupton qikaaaa ?! :x Po kajstile erdha mojj pėr tyyy hhhehehehee


Shejtonka: Ok Arbėri ,flm shumė qė ke marė kėtė rrugė e ke ardhė.Se sot edhe ashtu jam e lirė dhe s'kemi mysafir nė studio ,dhe pasi je kėtu du me pėrgatit njė interviast me Ty. pajtoheshhhhhhhhh????????????


Arbėri: Edhe po pyetė aa???? :x :lol: Po pėr cka pasna ardhė pra unė tjetėr kėtu?? A mos mendove mėsit aa??? hehehheehheShejtonka: Ok de Arbėri ,mendova mos vetėm keni ardhė sa pėr t'na vizituar pak!? Me qenė se ti vetėm ke qenė mysafir i Murgeshės ,nė intervist!Arbėri:Ojjj dreqqqqqqqqqqqqq o po e hershme qenke ti mojjjjj :lol: Ajo po flijke deri nė 12:00 e atėherė po e hapke studion :x Phaa e kam ditė se ti je puntore vetėm ta kan inati e tė thoinė se je e vonshme e papuntore e pėrtace. hehehehee o e kam dit pasha kryt e nanės n'dhe e shtifshaaaa se ti je ma e miraaaaa heheheheeeee


Shejtonka: Po pra Arbėri ,mire qė po e dinė se ashtu ėshtė. Nejse Arbėri , je i gatshėm dhe i pajtimit me zhvulli intervistėn???????


Arbėri: hehehehe Shejtonka e nderuarrrrrrr phaa belivllha boll vėshtir po me vjen me tė thanė e nderuarrrrrrrr


Shejtonka: Arbėri , veq mos filozofo mė , e t'lutėm nėse tė vjenė vshtirr mos thujaėeeeee :evil:


Arbėri:A meniher ti me nervoz e bėrrtimė aa???? :x Jo bre shaka bėna se pasha krytė e nanės n'dhe e shtifshaaaaaaaaaaaaa ma e mirė se Murgesha, je heheheheheeeeeeee
A e di ckaa????Shejtonka: Foooooooooooolll


Arbėri: Atė ditė u zgjova e erdha kėtu , thashė mos po je ti e t'mė merrė nė intervist. Kur phaa kish qėllu ai dreqqi Murgesha ,e kur mė paa si ajo ma tani jo vetėm se kemi me bė intervist ,e jo po ,e keshtu e m'u deshtė me pranuuu edhe bile i thashė kinse se mu pėr ty kam ardhė ,pėr Murgeshėn!Shejtonka:Ma ka marrė mendja se ashtu ka ndodhė ,se jo me dėshirė tėnde. Bile edhe i thashė Murgeshės ,se ai ka ardhė pėr mu ama ti si zakonisht gjithmonė t'u iu flugė pas nė shkrime!?
Arbėri: heheheheeeheh Shejtonka ,vollha bolllll i paske thonė vetėm edhe unė nuk ia kam lanė bash pa HIQ http://www.cosgan.org/images/midi/froehlich/d050.gifhttp://www.cosgan.org/images/midi/froehlich/d050.gifhttp://www.cosgan.org/images/midi/froehlich/d050.gif


Shejtonka: ( cka m'ka gjetė mua me ty?!) Nejse Arbėri, sot kam punė rrethė studios edhe me kėnqėsi do rrija tėrė ditėn duke bisedu me ty por koha s'na premton edhe shumė ,dhe pa humbur kohė t'i qasemi punės e tė zhvillojmm intervistėn!?Arbėri: hehehehe me kėnaqėsi do rrija edhe unė po nejse i qasemi intervists praaaaaa


Shejtonka: Ok Arbėrii ,shkojmmmmm nė studioooooooooo...*******************************************
Tė nderuar FD-ista sot nė kėto orė tė mėngjesit , nė studion tonė kemi mysafirin e nderuar dhe tė respketuar e shumė herė e shpesh herė me qeshje gati tė cmendur ku edhe ishte mysafir nė emisionin e kaluar ku si intervistuese ishte Znsh. Murgesha. Mirėpo Ai i cili sot ėshtė sėrish mysafir nė kėtė studio ndėrpreu intervistėn dhe e lėri nė gjysmė ,vetėm e vetėm qė tė jetė i pranishim dy herė nė studio!
Pėr tė ditur dhe tė mėsuar dic rrethė tė vetėardhurit nė studio ,intevista nė vazhdimė! :lol:
____________________________________Shejtonka: Mirėmėngjesiiiiiiiiiiiiiiiiiiii dhe mirė se na urdhėrove dhe na nderove me ardhjen tėndė nė studioo, i nderuari Z.Arbėri.
Arbėri: (phaaa kjo krejt dynjas i tregon se vetė kam ardhė, e s'mė cek si tė ftuar :x ) heheheeeee edhe pse i ngarkuar me shumė punė private dhe pėrsonale me kėnqasi pranova ftesėn e nderuar Shejtonka, , dhe flm shumė nga ti qė mė ftove nė studio pėr intervist!
Shejtonka: (Phaa)Ok Arbėri ,je i mirė se ardhurė.Dhe pa humbur kohė shkojmė me pyetjen.
Arbėri ,si zakonisht pyetja e parė!
Si erdhe deri nė FD??????????????????????????????????????????????


Arbėri: heheheeee kishe po m'pyetė se a kam gjetė nuse ?????? :x


Shejtonka: Arbėri ,tė lutėm tani na ndjekin tė gjithė dhe sa mė seriozzzz. T'i pėrmbahemi regullės sė intervistės!Arbėri: heheeee pse more me na ndjek na s'jena ka ikummmm??????????? :x


Shejtonka: Arbėri e pata fjalen pėr intervist. Tani jemi nė studio dhe na pėrciellin tė gjithė!Arbėri: Antarė tė nderuar mė falni pak pėr shakat por ja tani do pėrgjegjem..
Erdhaaaaaa kėtu aa??? O ni dreqqq m'ka sjellė kėtu.
Mė thaa se ka shoqeri e qika t'mira e gjithckaaaaa e dinė ajo kush ėshtė?! Edhe erdha ,dhe me t'vertet mirė e kish pas po dic jam zhgėnjy se akoma se kam taku fatin kėtu!
Shejtonka:Arbėri ,juve thonė si dikush ua ka orfu kėtė rast me ardhė kėtu!
Dhe a bėnė tė na trgoni , nėse nuk ėhtė sekrett ,kush ėshtė aai /ajo??????????????????


Arbėri: Po de themė ashtu ,se edhe ashtu ėshtė. Por emrin s'po e ceki e dinė ajo se kush ėshtė heheheee dhe shfrytėzoj rastin ta flanderojė publikisht !Shejtonka: Arbėri , kend e flanderove more?????????? :roll: Emrin s'ia ceke?!


Arbėri: hehehehe Shejtonka mos ke dertė se ti s'je heheheehe ėshtė edhe ajo vetė dreqiiiiiiiiiii hahahaaa
Shejtonka: Arbėri unė e di se nuk jam ama kur tė falendėrohet ndokush publikisht duhėt t'i pėrmendet emri!?
Nejseeee.....Arbėr: hehehee Shejtonka ,edhe ti sa shpejt nervozzzzzzz , hajtė se herave tjera e cekuuuuuuu
Bile mė kujtohet kur kėto fjalė i kemi ndrru. Mė tha ajo:"Arbėri ti po hynė nė FD, por mos me u halit mos u nguc djalė me kėrkon se me m'nguc hiq nuk bėn."
E unė i pata thėnė: ngom mu kha cka me nguc kur askush s'po mė donė shkronjat e mia jan t'u plas pa me dasht dikush belivvallha s'bonė!" :xShejtonka: Hahahahahaaaaaa Arbėri , e me kendė more i ke ndrru kėto fjalė???????????????????????????


Arbėri: U murrem vesh herave tjeraa iu tregojjjjjjjjjjjjjjjj :x :lol:Shejtonka: ( sic po shifet ia paska qit syrin edhe njė herė me ardhė nė studio!? :roll: )Ok!! E drejtė e juaja!

Arbėri, ju e cekėt edhe fatin e jetės sė juaj. Ku edhe me njėfarė mėnyre mos indirekte direkte thonii se keni dėshirė dhe keni ardhė qė tė gjeni fatin e juaj ,kėtu.Besa e e ceket se gjoja jeni zhgėnjyer se akoma s'keni takuar ndonjė vajzė!
E keni atė binjde dhe a jeni i sigurt se do e gjeni fatin kėtu , dhe kėtu do kurorzohet martesa e juaj????????????????????????????????????


Arbėri: hehee moj Shejtonkaa e shtaqinveeeeeee , fatit s'i dihet!?
Po mu pėr atė edhe shkova tek Murgesha, se thashė mos po bėhėt fjalė mirė po se di dicka s'mė ka nxehė hiq me fjalė vetėm sa mė ftofiiiiiii hahahahaaaaaaaaa


Shejtonka: Ju thonė se tek Murgeshaa , keni shku me atė qėllim kurse mė herėt thatė se pa dashje ishte?! Cilės t'i besojmmmmmmm??????????????????????????


Arbėri: Pasi qė jam nė konakun e juve se tė ishi nė konakun time s'kishi guxu as ti e as ajo me m'pyetė kaq shumė :x .Isha me dashje e pa dashje isha ma shume erdha pėr ty po s'tė gjeta e tani e takova atė ku edhe u gėzova se ajo pėr kėsi sene ja ka anen dinė me tė mėsuuu si me kan fallgjoreeeeee hehheheeeeeee edhe besa ka aftėsi tė madhe pėr tė gjitha e veqmas pėr kėtė drejtim.


Shejtonka:Po mirė Arbėri , na trego se si pėrfunduat me Murgeshėn ,a u premtoj dic apo jo asgjė?????????????????????????????????Arbėri: Hiqq asgjė mė tha me ia bė si babagjyshėt tanė nė ish kohen e shkumeee si rametlit po tybe edhe ajo pos e asaj kohe me qenė ėshtė :x O unė nuk po du me marė ashtu si jo dhe babgjyshim im qė mė kan thėnė po unė po e du me marrė njė qė e duuuuuu.
Edhe plus asja mė tha se n'daq ta programojj kryt e me u dhezz si qelsi Auton!Shejtonka: Z. Arbėri , ju keni cek tek Murgesha ,se doni me i marrė fjaltė e saj dhe tė babgjyshit ,e kėtu thonė se jo. Cila ėshtė e vėrtettttttttt?????????????????????Arbėri: kan thanė mos paqq pune e muhabet me dreqeennnnnnnn shkova tek ajo kishe me mė ndihmu asgjė ,erdha tek kjo n'sit e n'shoshhh me t'vetneeeeeeeeeeee?! :x


Shejtonka: Arbėri ,qotsohuu nėse ty tė duket e tepėrt e ndėrprejm kėtė ,ama intervista kėshtu e ka pytje -pėrgjegjie?! Ėshtė e drejt e juaja tė vendosni si tė doni!?
Arbėri: O unė du me vendos me atė qė e duaaa mojjjjjjjjjjjjjjjj qyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy :x


Shejtonka: O Arbėri ti vendos me kend tė duash ,por unė kėtu e pata fjalėn pėr intervist! Dhe ju lutėm qetsohuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu....
Arbėri: lere mojjjjjjj se i qet jamm por po e ndėrprejmmmmmmm krejttttttttttttttttttShejtonka: Arbėri , si tė doni?! Por unė propzojė tė vazhdojmė dhe ta mbarojmė intervistėn. Ku kan rastin edhe vajzat e FD-ės me ditė dic mė shumė rrethė teje dhe s'i dihet fatit ,ashtu e ceket edhe ju nė fillim!Arbėri:
Pasha kryt e nanės n'dhe e shtifshaa kam me u ndalė, edhe vazhdojmė intervistėn! :x


Shejtonka: ( ohh c'ka me kopppp Murgesha, qė e ndala :D ) Arbėri, pėr deri sa tė qetsohėsh ti pak ,edhe me qenė sė ėshtė intervisa e parė qė s'iu kemi pėrmabjtė rregullave, po i lėrim ato anash dhe po i qasemi FD-ės!?
Arbėri: hehehe qasuu ka dushh tiiiiiiiii


Shejtonka: Ok Arbėri , na tregoo cka tė bėnė pėrshtypje kėtu mė sė shumtiii????????????????????????????
Arbėri:Gjithcka ama nja dy veta jo volla bash bile zakonsiht e rujė kohen kur ato s'jan kėtu e unė hyy se tybe treqind tybe me to s'folet se ,a folet me dreqqqqqne qikoooo?? hehehheeeeeShejtonka: A bėne me ditė kushh janė???????????????????????? :roll:


Arbėri: Ndall mojj po shumė po pyetė edhe tiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii?! :x


Shejtonka: Ok Arbėri , e lerim krejt! Mirė na trego ku e kalon kohen e lirė ,Arbėri??????????????????????????????????????????


Arbėri: Ku tjetėr pos nė FD po mė kalon krejt nata nė NET veq mos po e gjejė noj kysmet?! Po, rren koft kjooo rrennn jo belivallha n'internt s'paska kysmet se e kam provu vetė veq badihava shkronja me hargjuuuuuuuuu :x
Shejtonka: ( Ja krejt dynjas i bihet disi nė fije me kėt insan kursesi :roll: :evil: )
Na trego dic rrethė tejeee?????????????????????????????


Arbėri: heheheheehe cka me fol be rreth meje ?? Jam i pashėm , llafazannnn ,demokrat me shetitė kam merakkkkkkkkkkkkkkk edhe n'kėrkim tė fatit jammmmm.
Pasha kyrt e nanės n'dhe e shtifshaaa kush t'mė ka fattt tybe treqind tybe ka me ia ditė sefan kėsaj dynjaje hehehheheeee qysh kan ma merka granimin aa ,as babė e as nanė s'kamm
Jam gati i pa diplomuar edhe do ditė e pritet diplomimi imė atėherė kur do politikana tontė te kryjnė edhe unė me ta!
Pra pasi the ti se ndoshta ndokush e pėricell kėtė intervist po e shpalli edhe NR e telit edhe pse e kam shkru dikund ama edhe kėtu se besojė se bėjė keq dy vende me publiku!?
Nr: i Teli Fiks ėshtė 038 edhe sille deri te zatet. Si dhe Nr i Celularit 044 dhe sille deri te nxojshh, lidhjen de! :lol:
Shejtonka: Po Arbėri ,mirė bėre qė i shpalle edhe Nr e tel:it. Ja pra gocaa FD-iste mos nguroni dhe NR jan nė monitor edhe provoni lidhjet mos hezitoni!
(Cfarė Cudi, edhe kjo mė ndodhi?! Me m'u blloku truri!) Arbėriiiiiiiii.......Arbėri: Shejtonka mos je dic keqqqq a????????????
Shejtonka: Jo Arbėri mirė jam shumė ,flm! Arbėri minutat e rezervuar pėr kėtė intervist u afruan dhe nėse keni dic pėr fund ,urdhėroni ju lutėm???Arbėri: Shejtonkaaaaaaaa e nderuarrrrrrrrrrrrrrrrr flm qė me pranuat nė intervist dhe e humbėt krejt kėtė kohė badihavaaaaaa pėr mua .Dhe sa do pak mė ndihėmuat t'i paraqes ato qė unė i kam nė mbrendi se Murgesha , as me fol s'mė likeeeeeeee heheheheeeeee


Shejtonka: Arbėri edhe ne tė falenderojm shumė ty ,qė kajstile keni ardhė dhe e keni marrė kėtė rrugė dhe mbesim me shpres se sa do pakk jeni liruar nga ajo qė kaherė keni desht ta shpreheni!?
Falmnderit qė na nderuat dhe urdhėruat hiq pa ftuar.Arbėri: hehehehe falmnderit juve pėr ftessss edhe tė pėrshėndes ty shumė dhe atė dreqqin tjetėr dhe tė gjithė tė tjerėt duke ju dėshiru lexim dhe argėtim tė mirė. Nė veqanti i pėrshėndes tė gjithė vajzat e FD-ės.
Edhe asaj i themė n'daq pasl e n'daq kopp se Murgesha asi Shejtonka mė mirė mė kan itervistuu!? heheheeeeeeeeeeeee


Shejtonka: Ok Arbėri , me gjithė atė edhe neve tė falenderojm ty dhe je i mirė se ardhurrrrrrrrrrrrrrrrrr. Ushte kėnaqėsi dhe nderė qė iu patėm nė studio.Ju falmnderit..


___________________________________________

Tė nderuar FD-ista ja sic e diktuat edhe vetė se ishte njė intervist jo e zakonshme dhe pak e cudtishme thuje se gjithcka jashtė rrejdhave dhe bukur enigmatike ,por vetė mysafiri ishte i till. :lol:
Kjo ishte e tėra pėr sot. Deri nė emisionet e radhės mirėmbetshi!


Sh:%#%#%

Murgesha
08-02-05, 16:46
Sapo hyra nė studio sot pashė dikend qė shpurhtke diēka tek tavolina ime e punės.
Njėherė mendova ti thėrras BodyGuardat por kur pashė flokėt e zeza e mora me mend se kush ėshtė.
Kur i thashė se ēka po kėrkon tek tavolina ime e punės ajo e ngrata kėrceu thikė pėr pėrpjet sikur vetė dreqi me i pasė folė.
-"MMMMMuuuuurgeshė mė fal por po kėrkoj pjesėt sekrete tė intervistės tėnde me Arbėrin, se ai dreq mė tregoi nė besim se ti nuk e ke publikuar tė plotė intervistėn me tė".
Tani edhe ju tė gjithė e kuptuat se kėnd gjeta tek tavolina ime e punės.
Shejtonkėn pra.
Dhe pėr tė shuar kurreshtjen e juaj tė nderuar shikues po e paraqes tė plotė bisedėn time me tė.


Murgesha: Si ėshtė e mundur tė ketė thėnė Arbėri pėr kėtė gjė kur unė nuk ndjeva asgjė gjatė bisedės tėnde me tė??

Shejtonka: O me qėllim nuk e publikova as unė se siē mora vesh ju dy kishit biseduar shumė pėr mua dhe ti me qėllim nuk e ke publikuar. Bile siē tha Arbėri ai kishte shprehė haptazi dėshirėn tė intervistohet prej meje e jo nga ti. Por ti mos kofsh kjo qė je, se me zor e kishe marrė tė ngratin nė intervju.

Murgesha: Lėre Shejtonkė se kjo sėhtė aspak e vėrtetė por Arbėri po don me na armiqėsu neve dyjav e me pėrfitu pėr vete. Unė po ta them se gjithė bisedėn qė kam bėrė me tė e keni parė edhe ju. Ti mė mirė kishe bėrė tė mė kishe pyetur mua se sa ke hyrė tinėz kėtu e po hulumton nė gjėrat e mia personale.
Ke ndėgjuar ti se ky hulumtim quhet edhe hajni??

Shejtonka: Ai Murgesha mos ta nin bre sis se pėr njė tė kuq tė buzėsh dhe do tė bardh zhive qė paske aty nuk ja vlen as tė lajmėrohet policia. Kuku sa turp po mė vjen nėse dikush hyn me tė vjedh kėtu e veq sa po i shkojka mundi kot se kėtu as bubrrecat spaskan ēka me marrė.
Edhe sis mos mė thuaj qė nuk ke pjesė tė papublikuar nga intervista jote me Arbėrin, se ai mė tregoi tė gjitha. Bile tė kish thėnė ty se ti nom je e mirė deri dikund ama me Shejtonkėn askush nuk mund tė barazohet nė kėtė forum. Se sipas tij unė jam mė e mira nga tė gjitha femrat nė kėtė forum. Se shkruaj me stil, se humori im i ka bėrė me kohė tė gjithė pėr vete, se mos me qenė unė nė Dardani shumė e njeriu ish betuar mos me hy kurrė kėtu, e tjera lavdėrata qė ti prej gjelozijės si ke publikuar. Se unė e di qė ti ke dėshirė tė tė gjithė tė lavdėrojnė ty, dhe se pėr atė e kish pėrzėnė Arbėrin e ngratė prej intervjusė, e kėndej ke paraqit dėshmi fallso se ai vet u largua pa pritė pa kujtu.

Murgesha: Shejtonka prej kur e njeh ti Arbėrin???

Shejtonka: Ēka ka tė bėj kjo pyetja jote me njohtėsi tani?

Murgesha: Si moj s`ka tė bėj asgjė kjo pyetje me rastin e sotėm?

Shejtonka: Po de. Unė e njoh prej se ka filluar tė shkruaj nė forum, dhe kam shumė mendime tė mira pėr te. Ėshtė djalė i mirė, i sjellshėm, jetim pa nonė e pa baba. Pastaj e kam vėrejtė se kur qesh shkarravitet nėpėr dysheme, me njė fjalė ėshtė njeri perfekt pa asnjė tė metė.

Murgesha: Ti boll mirė po e njofshe bile mė duhet ta pranoj se po e njofshe mė mirė se unė. Po a di ti qė Arbėri sa mė nderon e rrespekton mua nė kėtė forum se bėn pėr askend tjetėr???

Shejtonka: Kukuuuu Murgesha tė kam zonė njeri me dy kokrra mend e ti s`po dishe asgjė. Pikėrisht kėtu ėshtė problemi. Se Arbėri mė tha qė mė ka lavdėruar shumė

Murgesha: Tė lutem mjaftė mė, se ti spo kuptojshe asgjė. Ai ka pas dėshirė me dalė edhe njėherė nė televizi e me kėto fjalė tė ka mbushur mendjen se kinse unė s`ja kam publikuar tė plotė intervjunė.


Shejtonka: Hej kujt moj po i thua mjaftė mė??

Murgesha: Ty po kujt? Nuk tė toleroj qė tė hyjshė tjera e tė huluntojshė nė tryezėn time tė punės a moreeeeeeeeeeeee veeeeeeeeeeeeeeeesh??

Shejtonka: Ooooooooooooooooooo hiiiiiiiiiiiiiiiiq smorraaaaaaaaaaaaaaa veshshshshshshsshshsh dhe mos ki deeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeert se herėdo kurė kam me e gjetėėėėėėėėėėėėėėėėėėė se ēfarėėėėėėėėėėė ka thėnnnnnnnnnn Arbėėėėėėėėėėėri pėr muaaaaaaaaaaa.

Murgesha: Po aaaaaaaaaaaaaa prite pra njė shpuuuuuuuuuuullė prej meje. Ēklllaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaap

Shejtonka: Jo moj tani tė tregooooooooooooooooj unė ty qejjjjfffffffffffff.
Ēklluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuup.

Nė ndėrkohė arrijnė disa punėtorė tė studios dhe i ndalėn Shejtonkėn dhe Murgeshėn mos me e ba namin e me u mytė mes vete.
Tani 3 veta janė kah e mbajnė Murgeshėn tė nervozuar sa qė sytė :evil: shkėndija po i qesin dhe nė anėn tjetėr 3 tjerė duke e mbajtur Shejtonkėn e cila po shkumbėzon prej inatit e hidhėrimit. :twisted:

uliksi31
08-02-05, 18:54
Kuku po veshtire ish me embajt Murgeshen,ajo ish zjarm bre.Per pak kje tuj u bo nami i zi :shock: Por shyqyr gjithcka mbaroj mire :lol: Uha, cka u lodha tuj i nda kto dreq grash :lol:

Honesty^uk.
08-02-05, 20:35
Edhe kesaj radhe shpetuam me kaq 8) uhhhhhhh, une sdo te pranoj me te jem kameraman :lol: :lol:

Arbėri
08-02-05, 23:57
Nė kėto orė tė paraditės sė sotme pata rastin krejt rastėsisht ta shoh Arbėrin para studios sonė.
Natyrisht se kurreshtja pėr tė ditur mė tepėr pėr tė dhe e ftova nė studio.
Tani jemi ulur ballė pėr ballė me tė dhe po ja fillojmė intervistės.

Murgesha: I nderuar Arbėr mirė se tė kam nė studio. Edhe pse kjo ėshtė rastėsi por po ju a them qė nė fillim qė ėshtė kėnaqėsi e veēantė tė bisedoj me ju Zotėri.

Arbėr: Hehehehe Murgesha. Po ta them se shumė jeni naive nganjėherė. Ardhja ime para kėsaj studioje nuk ishte e rastėsishme ashtu siē po mendon. Kam ardhur qė nė mėngjez dhe po tė pres.
Kuku po shumė po flejshe moj, ora gadi 12:00 e ti tani po e hap studion. A edhe kėtu po mbretėrojka parregullsia a??

Murgesha: (Hmmm tybe ma mori mendja qė kur tė pashė se me sherr diēka tė ka pru rruga kėtu) Jo bre i nderuar por studionė zakonisht e hapim pas dite. Unė sot vetėm dola kėtu sa pėr tė marrė disa materiale qė pata nevojė.
Dhe bėra mirė qė tė takova krejt "rastėsisht" si po mendoj unė.
Po ēka tė paska nxjerrė rruga kėtu e hajri e daftė???

Arbėri: Eh Murgesha kam njė hall tė madhė qė deshta ta shqyrtoj me ju.
Problemi ėshtė kėshtu. Unė moti kam hyrė nė bylyk e ende s`jam martuar. Kam njė problem shumė serioz. Ato qė unė po i dua spo mė dojnė. Ato qė po mė dojnė spo i dua dhe kėshtu gadi u plaka beqarisht. A keni ndonjė mundėsi tė mė ndihmoni???

Murgesha: Arbėr mė fal qė po tė ndėrprej po me thuaj diēka. A mos po ta qoj mallin e naj fallgjoreje unė a qė paske ardhė posaqėrisht tė bisedojsh me mua rreth kėtij problemi???

Arbėri: Kadal de mos u ban nervoze, prit mė lėrė tė mbaroj fjalėt e mia e pastaj merremi vesh se a po mė dukesh a jo fallgjore?

Murgesha: O Arbėr kush kend po e merr nė intervistė tė lutem? (Phaaa ēpaska me mė shku krejt dita prapė sot)

Arbėri: Prit moj oj Moravalikja e keqe, phaaaaaaaa njerėz si ju qė baheni me pak nervoz s`mund tė gjej njeriu askund nė Kosovė. He more zot ishalla kurr s`ma qet pėr fat njė Moravalike.

Murgesha: Ani pra pse po vjen me kėrku ndihmė tek unė pra??

Arbėri: O dreq po mė lėrė moj ta kry njėherė fjalėn.
Unė kam ardhė tek ti qė ti tė bėhesh fjalė mirė pėr mua. Tek ato qė po i dua e s`po mė dojnė mua, dhe tek unė pėr me i dashtė ato qė po mė dojnė. Se e di heheheeheheh se ju keni aftėsi tė mėdha pėr ta kthyer edhe botėn mbrapshtė e lėre mė mendjen e njė vajze apo timen.

Murgesha: O Arbėr hajde ndoshta unė mundem me u ba fjalė mirė tek ndonjė vajzė qė ti e don dhe ajo stė don. Po si me u ba more unė fjalėmirė pėr ty e me tė shti me dashtė atė qė ti se don dhe ajo tė don. A mos po mendon se unė u dashka tė programoj ndjenjat tua a?

Arbėr: Pashė mamin nė dhe e shtifsh bėj ēka tė duash me mua se a po e shef moj qė gadi mė ka rrok pleqėria pėr fyti e unė ende kund spo mundem me u rahatu. Pa ndal pak ēfarė the se mundesh me i ba ndjenjav tė mia??

Murgesha: Me i programu tė thash.

Arbėri: A mos po don me thėnė sikur auton qė ja fut qelėsin e dhezė dhe pastaj shkon kah tė duash me te??

Murgesha: O Arbėr njeriu nuk dhizet me qelės. Me programin deshta me tė thėnė me tė ushtru pak si me u ba servil me vetveten. Me i kqyrė pak mė mirė edhe ato qė si don por ato tė dojnė. Se ndoshta edhe ato janė femra tė mira por ti i ngarkuar me mendime nga ato qė i do nuk e vėren se edhe atoj munden me tė ba tė lumtura. A po e kupton i nderuar?

Arbėri: Po tybe tė kuptova krejt. Ti po mė thua mos me e kqyrė nė yemėr po nė mendje, kėshtu diēka mė ka thėnė edhe gjyshi im rahmet i pastė shpyrti. Dilsha me te me i ruajt dhentė dhe kur e kapke mėrzia qė u patė plakė gjithnjė mė thojke se femrat duhet me i pasė e jo me i dashtė

Murgesha: E pse ti pra si ke marrė me veti ato fjalė??

Arbėri: Ah bre Murgeshė, po dreq Murgeshė koke edhe ti. Unė deshta tė bėhem moj si krejt tė rinjtė qė po dashnohen e jo veq hajt me e pasė njė gru nė shtėpi. Po masi edhe ti po mė thua si gjyshi im po ja nisi pra qeshtu. Ama tė lutem mos i thuaj kurr askujt se Arbėri nuk ėshtė martu nga dashuria. :cry:

Murgesha: O Arbėr po unė nuk tė thash more se duhet tė martohesh me tė parėn femėr qė e takon...

Arbėri: Ejvallah Murgesha se unė s`kam kohė mė tepėr me ndejt kėtu. Shkova tani dhe ke me e pa sa shpejt kam me u martu.

Murgesha: Arbėr o Arbėr prit more pak.
Pha tma ka ba 10 me hiq unė mendova ta prezentoj para jush tė nderuar diskutues dhe po e shifni edhe vetė si pėrfundoi intervista ime me te.
Ju falendėroj tė gjithėve qė patėt mundėsi tė ndjekni kėtė intervistė tė pazakonshme.Kukuuuuuuuuuuu Nana jemeeeeeeeeeeeee, sa e poshter koka qekjo Murgesha, phaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :evil: :x

Po a me the se eshte pregatitje per intervju mojjjjjjjjj :evil: :evil:

Kukuuuuuuuu Nana jemeeeeeeeeeee, as nje pik as presje, DREQI, nuk e paska harrue, phaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :wink: :lol: :lol:

Jaaaaaaaaaaaaaa nuk ka met ma me i besue as te vdekurit e lere te gjallit, pa pa paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :x :x :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:

http://www.cosgan.org/images/midi/froehlich/d050.gifhttp://www.cosgan.org/images/midi/froehlich/d050.gifhttp://www.cosgan.org/images/midi/froehlich/d050.gifhttp://www.cosgan.org/images/midi/froehlich/d050.gifhttp://www.cosgan.org/images/midi/froehlich/d050.gifhttp://www.cosgan.org/images/midi/froehlich/d050.gifhttp://www.cosgan.org/images/midi/froehlich/d050.gifhttp://www.cosgan.org/images/midi/froehlich/d050.gifhttp://www.cosgan.org/images/midi/froehlich/d050.gif

Arbėri
09-02-05, 00:02
Prapa skene..


Ora 07:30 e mėngjesit dhe posa hapa studion.
Papritmas nė portė ndihet njė trokitje: Bam bamm
Shejtonka:!!! Po, urdhėroni ????????Arbėri: Ojj e nderuar Shejtonk ,phaaaa Belivallha boll vėshtir me erdhi kjo fjalė: E nderuar Shejtonk hahahahaaaaaaaa po cka t'i bėjshė paska edhe shejtonka tė miraaa heheheeeeeeShejtonka: O mirė se na erdhe ,Arbėri. Po si je???? Dhe c'mirė tė solli nė kėto orė tė mėngjesiii?????????


Arbėri: heheheee s'mė sollen t'miratt po shejtoniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :x


Shejtonka: Okk Arbėri, mirė paskan bėrė ata shejtona qė tė kan sjellė...Arbėri: Ani kinse s'po kupton qikaaaa ?! :x Po kajstile erdha mojj pėr tyyy hhhehehehee


Shejtonka: Ok Arbėri ,flm shumė qė ke marė kėtė rrugė e ke ardhė.Se sot edhe ashtu jam e lirė dhe s'kemi mysafir nė studio ,dhe pasi je kėtu du me pėrgatit njė interviast me Ty. pajtoheshhhhhhhhh????????????


Arbėri: Edhe po pyetė aa???? :x :lol: Po pėr cka pasna ardhė pra unė tjetėr kėtu?? A mos mendove mėsit aa??? hehehheehheShejtonka: Ok de Arbėri ,mendova mos vetėm keni ardhė sa pėr t'na vizituar pak!? Me qenė se ti vetėm ke qenė mysafir i Murgeshės ,nė intervist!Arbėri:Ojjj dreqqqqqqqqqqqqq o po e hershme qenke ti mojjjjj :lol: Ajo po flijke deri nė 12:00 e atėherė po e hapke studion :x Phaa e kam ditė se ti je puntore vetėm ta kan inati e tė thoinė se je e vonshme e papuntore e pėrtace. hehehehee o e kam dit pasha kryt e nanės n'dhe e shtifshaaaa se ti je ma e miraaaaa heheheheeeee


Shejtonka: Po pra Arbėri ,mire qė po e dinė se ashtu ėshtė. Nejse Arbėri , je i gatshėm dhe i pajtimit me zhvulli intervistėn???????


Arbėri: hehehehe Shejtonka e nderuarrrrrrr phaa belivllha boll vėshtir po me vjen me tė thanė e nderuarrrrrrrr


Shejtonka: Arbėri , veq mos filozofo mė , e t'lutėm nėse tė vjenė vshtirr mos thujaėeeeee :evil:


Arbėri:A meniher ti me nervoz e bėrrtimė aa???? :x Jo bre shaka bėna se pasha krytė e nanės n'dhe e shtifshaaaaaaaaaaaaa ma e mirė se Murgesha, je heheheheheeeeeeee
A e di ckaa????Shejtonka: Foooooooooooolll


Arbėri: Atė ditė u zgjova e erdha kėtu , thashė mos po je ti e t'mė merrė nė intervist. Kur phaa kish qėllu ai dreqqi Murgesha ,e kur mė paa si ajo ma tani jo vetėm se kemi me bė intervist ,e jo po ,e keshtu e m'u deshtė me pranuuu edhe bile i thashė kinse se mu pėr ty kam ardhė ,pėr Murgeshėn!Shejtonka:Ma ka marrė mendja se ashtu ka ndodhė ,se jo me dėshirė tėnde. Bile edhe i thashė Murgeshės ,se ai ka ardhė pėr mu ama ti si zakonisht gjithmonė t'u iu flugė pas nė shkrime!?
Arbėri: heheheheeeheh Shejtonka ,vollha bolllll i paske thonė vetėm edhe unė nuk ia kam lanė bash pa HIQ http://www.cosgan.org/images/midi/froehlich/d050.gifhttp://www.cosgan.org/images/midi/froehlich/d050.gifhttp://www.cosgan.org/images/midi/froehlich/d050.gif


Shejtonka: ( cka m'ka gjetė mua me ty?!) Nejse Arbėri, sot kam punė rrethė studios edhe me kėnqėsi do rrija tėrė ditėn duke bisedu me ty por koha s'na premton edhe shumė ,dhe pa humbur kohė t'i qasemi punės e tė zhvillojmm intervistėn!?Arbėri: hehehehe me kėnaqėsi do rrija edhe unė po nejse i qasemi intervists praaaaaa


Shejtonka: Ok Arbėrii ,shkojmmmmm nė studioooooooooo...*******************************************
Tė nderuar FD-ista sot nė kėto orė tė mėngjesit , nė studion tonė kemi mysafirin e nderuar dhe tė respketuar e shumė herė e shpesh herė me qeshje gati tė cmendur ku edhe ishte mysafir nė emisionin e kaluar ku si intervistuese ishte Znsh. Murgesha. Mirėpo Ai i cili sot ėshtė sėrish mysafir nė kėtė studio ndėrpreu intervistėn dhe e lėri nė gjysmė ,vetėm e vetėm qė tė jetė i pranishim dy herė nė studio!
Pėr tė ditur dhe tė mėsuar dic rrethė tė vetėardhurit nė studio ,intevista nė vazhdimė! :lol:
____________________________________Shejtonka: Mirėmėngjesiiiiiiiiiiiiiiiiiiii dhe mirė se na urdhėrove dhe na nderove me ardhjen tėndė nė studioo, i nderuari Z.Arbėri.
Arbėri: (phaaa kjo krejt dynjas i tregon se vetė kam ardhė, e s'mė cek si tė ftuar :x ) heheheeeee edhe pse i ngarkuar me shumė punė private dhe pėrsonale me kėnqasi pranova ftesėn e nderuar Shejtonka, , dhe flm shumė nga ti qė mė ftove nė studio pėr intervist!
Shejtonka: (Phaa)Ok Arbėri ,je i mirė se ardhurė.Dhe pa humbur kohė shkojmė me pyetjen.
Arbėri ,si zakonisht pyetja e parė!
Si erdhe deri nė FD??????????????????????????????????????????????


Arbėri: heheheeee kishe po m'pyetė se a kam gjetė nuse ?????? :x


Shejtonka: Arbėri ,tė lutėm tani na ndjekin tė gjithė dhe sa mė seriozzzz. T'i pėrmbahemi regullės sė intervistės!Arbėri: heheeee pse more me na ndjek na s'jena ka ikummmm??????????? :x


Shejtonka: Arbėri e pata fjalen pėr intervist. Tani jemi nė studio dhe na pėrciellin tė gjithė!Arbėri: Antarė tė nderuar mė falni pak pėr shakat por ja tani do pėrgjegjem..
Erdhaaaaaa kėtu aa??? O ni dreqqq m'ka sjellė kėtu.
Mė thaa se ka shoqeri e qika t'mira e gjithckaaaaa e dinė ajo kush ėshtė?! Edhe erdha ,dhe me t'vertet mirė e kish pas po dic jam zhgėnjy se akoma se kam taku fatin kėtu!
Shejtonka:Arbėri ,juve thonė si dikush ua ka orfu kėtė rast me ardhė kėtu!
Dhe a bėnė tė na trgoni , nėse nuk ėhtė sekrett ,kush ėshtė aai /ajo??????????????????


Arbėri: Po de themė ashtu ,se edhe ashtu ėshtė. Por emrin s'po e ceki e dinė ajo se kush ėshtė heheheee dhe shfrytėzoj rastin ta flanderojė publikisht !Shejtonka: Arbėri , kend e flanderove more?????????? :roll: Emrin s'ia ceke?!


Arbėri: hehehehe Shejtonka mos ke dertė se ti s'je heheheehe ėshtė edhe ajo vetė dreqiiiiiiiiiii hahahaaa
Shejtonka: Arbėri unė e di se nuk jam ama kur tė falendėrohet ndokush publikisht duhėt t'i pėrmendet emri!?
Nejseeee.....Arbėr: hehehee Shejtonka ,edhe ti sa shpejt nervozzzzzzz , hajtė se herave tjera e cekuuuuuuu
Bile mė kujtohet kur kėto fjalė i kemi ndrru. Mė tha ajo:"Arbėri ti po hynė nė FD, por mos me u halit mos u nguc djalė me kėrkon se me m'nguc hiq nuk bėn."
E unė i pata thėnė: ngom mu kha cka me nguc kur askush s'po mė donė shkronjat e mia jan t'u plas pa me dasht dikush belivvallha s'bonė!" :xShejtonka: Hahahahahaaaaaa Arbėri , e me kendė more i ke ndrru kėto fjalė???????????????????????????


Arbėri: U murrem vesh herave tjeraa iu tregojjjjjjjjjjjjjjjj :x :lol:Shejtonka: ( sic po shifet ia paska qit syrin edhe njė herė me ardhė nė studio!? :roll: )Ok!! E drejtė e juaja!

Arbėri, ju e cekėt edhe fatin e jetės sė juaj. Ku edhe me njėfarė mėnyre mos indirekte direkte thonii se keni dėshirė dhe keni ardhė qė tė gjeni fatin e juaj ,kėtu.Besa e e ceket se gjoja jeni zhgėnjyer se akoma s'keni takuar ndonjė vajzė!
E keni atė binjde dhe a jeni i sigurt se do e gjeni fatin kėtu , dhe kėtu do kurorzohet martesa e juaj????????????????????????????????????


Arbėri: hehee moj Shejtonkaa e shtaqinveeeeeee , fatit s'i dihet!?
Po mu pėr atė edhe shkova tek Murgesha, se thashė mos po bėhėt fjalė mirė po se di dicka s'mė ka nxehė hiq me fjalė vetėm sa mė ftofiiiiiii hahahahaaaaaaaaa


Shejtonka: Ju thonė se tek Murgeshaa , keni shku me atė qėllim kurse mė herėt thatė se pa dashje ishte?! Cilės t'i besojmmmmmmm??????????????????????????


Arbėri: Pasi qė jam nė konakun e juve se tė ishi nė konakun time s'kishi guxu as ti e as ajo me m'pyetė kaq shumė :x .Isha me dashje e pa dashje isha ma shume erdha pėr ty po s'tė gjeta e tani e takova atė ku edhe u gėzova se ajo pėr kėsi sene ja ka anen dinė me tė mėsuuu si me kan fallgjoreeeeee hehheheeeeeee edhe besa ka aftėsi tė madhe pėr tė gjitha e veqmas pėr kėtė drejtim.


Shejtonka:Po mirė Arbėri , na trego se si pėrfunduat me Murgeshėn ,a u premtoj dic apo jo asgjė?????????????????????????????????Arbėri: Hiqq asgjė mė tha me ia bė si babagjyshėt tanė nė ish kohen e shkumeee si rametlit po tybe edhe ajo pos e asaj kohe me qenė ėshtė :x O unė nuk po du me marė ashtu si jo dhe babgjyshim im qė mė kan thėnė po unė po e du me marrė njė qė e duuuuuu.
Edhe plus asja mė tha se n'daq ta programojj kryt e me u dhezz si qelsi Auton!Shejtonka: Z. Arbėri , ju keni cek tek Murgesha ,se doni me i marrė fjaltė e saj dhe tė babgjyshit ,e kėtu thonė se jo. Cila ėshtė e vėrtettttttttt?????????????????????Arbėri: kan thanė mos paqq pune e muhabet me dreqeennnnnnnn shkova tek ajo kishe me mė ndihmu asgjė ,erdha tek kjo n'sit e n'shoshhh me t'vetneeeeeeeeeeee?! :x


Shejtonka: Arbėri ,qotsohuu nėse ty tė duket e tepėrt e ndėrprejm kėtė ,ama intervista kėshtu e ka pytje -pėrgjegjie?! Ėshtė e drejt e juaja tė vendosni si tė doni!?
Arbėri: O unė du me vendos me atė qė e duaaa mojjjjjjjjjjjjjjjj qyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy :x


Shejtonka: O Arbėri ti vendos me kend tė duash ,por unė kėtu e pata fjalėn pėr intervist! Dhe ju lutėm qetsohuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu....
Arbėri: lere mojjjjjjj se i qet jamm por po e ndėrprejmmmmmmm krejttttttttttttttttttShejtonka: Arbėri , si tė doni?! Por unė propzojė tė vazhdojmė dhe ta mbarojmė intervistėn. Ku kan rastin edhe vajzat e FD-ės me ditė dic mė shumė rrethė teje dhe s'i dihet fatit ,ashtu e ceket edhe ju nė fillim!Arbėri:
Pasha kryt e nanės n'dhe e shtifshaa kam me u ndalė, edhe vazhdojmė intervistėn! :x


Shejtonka: ( ohh c'ka me kopppp Murgesha, qė e ndala :D ) Arbėri, pėr deri sa tė qetsohėsh ti pak ,edhe me qenė sė ėshtė intervisa e parė qė s'iu kemi pėrmabjtė rregullave, po i lėrim ato anash dhe po i qasemi FD-ės!?
Arbėri: hehehe qasuu ka dushh tiiiiiiiii


Shejtonka: Ok Arbėri , na tregoo cka tė bėnė pėrshtypje kėtu mė sė shumtiii????????????????????????????
Arbėri:Gjithcka ama nja dy veta jo volla bash bile zakonsiht e rujė kohen kur ato s'jan kėtu e unė hyy se tybe treqind tybe me to s'folet se ,a folet me dreqqqqqne qikoooo?? hehehheeeeeShejtonka: A bėne me ditė kushh janė???????????????????????? :roll:


Arbėri: Ndall mojj po shumė po pyetė edhe tiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii?! :x


Shejtonka: Ok Arbėri , e lerim krejt! Mirė na trego ku e kalon kohen e lirė ,Arbėri??????????????????????????????????????????


Arbėri: Ku tjetėr pos nė FD po mė kalon krejt nata nė NET veq mos po e gjejė noj kysmet?! Po, rren koft kjooo rrennn jo belivallha n'internt s'paska kysmet se e kam provu vetė veq badihava shkronja me hargjuuuuuuuuu :x
Shejtonka: ( Ja krejt dynjas i bihet disi nė fije me kėt insan kursesi :roll: :evil: )
Na trego dic rrethė tejeee?????????????????????????????


Arbėri: heheheheehe cka me fol be rreth meje ?? Jam i pashėm , llafazannnn ,demokrat me shetitė kam merakkkkkkkkkkkkkkk edhe n'kėrkim tė fatit jammmmm.
Pasha kyrt e nanės n'dhe e shtifshaaa kush t'mė ka fattt tybe treqind tybe ka me ia ditė sefan kėsaj dynjaje hehehheheeee qysh kan ma merka granimin aa ,as babė e as nanė s'kamm
Jam gati i pa diplomuar edhe do ditė e pritet diplomimi imė atėherė kur do politikana tontė te kryjnė edhe unė me ta!
Pra pasi the ti se ndoshta ndokush e pėricell kėtė intervist po e shpalli edhe NR e telit edhe pse e kam shkru dikund ama edhe kėtu se besojė se bėjė keq dy vende me publiku!?
Nr: i Teli Fiks ėshtė 038 edhe sille deri te zatet. Si dhe Nr i Celularit 044 dhe sille deri te nxojshh, lidhjen de! :lol:
Shejtonka: Po Arbėri ,mirė bėre qė i shpalle edhe Nr e tel:it. Ja pra gocaa FD-iste mos nguroni dhe NR jan nė monitor edhe provoni lidhjet mos hezitoni!
(Cfarė Cudi, edhe kjo mė ndodhi?! Me m'u blloku truri!) Arbėriiiiiiiii.......Arbėri: Shejtonka mos je dic keqqqq a????????????
Shejtonka: Jo Arbėri mirė jam shumė ,flm! Arbėri minutat e rezervuar pėr kėtė intervist u afruan dhe nėse keni dic pėr fund ,urdhėroni ju lutėm???Arbėri: Shejtonkaaaaaaaa e nderuarrrrrrrrrrrrrrrrr flm qė me pranuat nė intervist dhe e humbėt krejt kėtė kohė badihavaaaaaa pėr mua .Dhe sa do pak mė ndihėmuat t'i paraqes ato qė unė i kam nė mbrendi se Murgesha , as me fol s'mė likeeeeeeee heheheheeeeee


Shejtonka: Arbėri edhe ne tė falenderojm shumė ty ,qė kajstile keni ardhė dhe e keni marrė kėtė rrugė dhe mbesim me shpres se sa do pakk jeni liruar nga ajo qė kaherė keni desht ta shpreheni!?
Falmnderit qė na nderuat dhe urdhėruat hiq pa ftuar.Arbėri: hehehehe falmnderit juve pėr ftessss edhe tė pėrshėndes ty shumė dhe atė dreqqin tjetėr dhe tė gjithė tė tjerėt duke ju dėshiru lexim dhe argėtim tė mirė. Nė veqanti i pėrshėndes tė gjithė vajzat e FD-ės.
Edhe asaj i themė n'daq pasl e n'daq kopp se Murgesha asi Shejtonka mė mirė mė kan itervistuu!? heheheeeeeeeeeeeee


Shejtonka: Ok Arbėri , me gjithė atė edhe neve tė falenderojm ty dhe je i mirė se ardhurrrrrrrrrrrrrrrrrr. Ushte kėnaqėsi dhe nderė qė iu patėm nė studio.Ju falmnderit..


___________________________________________

Tė nderuar FD-ista ja sic e diktuat edhe vetė se ishte njė intervist jo e zakonshme dhe pak e cudtishme thuje se gjithcka jashtė rrejdhave dhe bukur enigmatike ,por vetė mysafiri ishte i till. :lol:
Kjo ishte e tėra pėr sot. Deri nė emisionet e radhės mirėmbetshi!


Sh:%#%#%Aaaaaaaaaaaa n'te zofsha tye, Shejtonka e DREQIT, me qito far dezinformata te HAMOMIT, o pasha Nanen n'dhe e shtifsha kam me ta bo ma but shpinen se barkun, qyyyyyyyyyyyy

Oooooooooo jame kah te pres ME LEZET e ki me i la kusuret e shume njerezve qe jam mbush ne ta :evil: http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a115.gif

ShEjToNkA
09-02-05, 22:18
Kukuuuuuuuuuuu Nana jemeeeeeeeeeeeee, sa e poshter koka qekjo Murgesha, phaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :evil: :x

Po a me the se eshte pregatitje per intervju mojjjjjjjjj :evil: :evil:

Kukuuuuuuuu Nana jemeeeeeeeeeee, as nje pik as presje, DREQI, nuk e paska harrue, phaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :wink: :lol: :lol:

Jaaaaaaaaaaaaaa nuk ka met ma me i besue as te vdekurit e lere te gjallit, pa pa paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :x :x :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:

http://www.cosgan.org/images/midi/froehlich/d050.gifhttp://www.cosgan.org/images/midi/froehlich/d050.gifhttp://www.cosgan.org/images/midi/froehlich/d050.gifhttp://www.cosgan.org/images/midi/froehlich/d050.gifhttp://www.cosgan.org/images/midi/froehlich/d050.gifhttp://www.cosgan.org/images/midi/froehlich/d050.gifhttp://www.cosgan.org/images/midi/froehlich/d050.gifhttp://www.cosgan.org/images/midi/froehlich/d050.gifhttp://www.cosgan.org/images/midi/froehlich/d050.gifJa pra ajo fjalia siper e shkruar nga vetė Arbėri, tregon se dic fshefet prapa asja interviste. :lol: :lol:
Tė nderuar lexojeni dhe anlizojeni ,se aty nė bazė tė asaj fjali ka tė bėjė dic.Se pėrndryshe s'do i kish thėnė Arbėrit, se ajo gjoja se qenka vetėm pėrgatije pėr intervist! :evil:

Pėr sė gjalli kurrė nuk e lėri pa e zbulu se cka ėshtė fshef pas tėrė asaj ndodhi!

ShEjToNkA
22-03-05, 11:42
Pos mora Fax:n nga tė nderuarit Murgesha & Uliksi , mora tė gjitha masat e duhura :lol: :lol: dhe u nisė pėr nė Spanjė ( O lumja unė kėtė ditė e kam pritė nė Spanjė me shkuarė) Pikrisht nė madritė, pėr tė intervistuarė tė lartėpėrmneduarit.
Dhe normalė se unė pra shkova dhe bėra atė intervist. Dhe tani do e paraqes ,pra leximė tė kėndshėm. :lol:


__________________________________________________ __Shejtonka: Mirėdita dhe mirė se ju gjetaaa o tė nderuarė.


Ulksi & Murgesha: Mirėdita ( Qė tė dytė njė zėri) edhe ty dhe mirė se na erdheee dhe tė falnderojmė shumė pėr kėtė qė po bėn pėr neve.Shejtonka: Allahille mos e pėrmendeni :lol: se kjo asgjė nuk ėshtė Ja pėr juve ja pėr kend.
Nėse i takonė ndonjėrit tė falnderohem jam unė qė duhet falnderuarė juve. Qė mė mundėsuatė tė vijė nė Spanjė. falmnderit qė mė dhatė kėtė rastė , e inshaallaaaaa u trashigoheni sic keni qejfė. urimin e keni nga mbrendia e zemrės ,se mė sillet nė Spanjė.
Nejse t'i lėri unė gėzimet e mia anash e tė mirem me gėzimet e juaj ,pėr tė cilat edhe kam ardhė.

Piksėpari mė tregoni se si ndjeheni????????????????????????????Uliksi: E dashura Murgeshė ,keni fjalen juve. Se jeni gjinia e burkur dhe keni pėrparsi. :lol:

Murgeshaa: O tė flm shumė Uliksi. Po Shejtonka..Si tė themė jamė shumė ,shumė e lumturė dhe ndjehem shumė mirė. Si njeriu pranė tė dashurit mė. :lol: Mė besoe se as fjalė aq s'po kam pėr t'u shrpehurė.
Shejtonka: Po ju kuptojė e nderuarė .
Po juve Uliksi??????????????????????????????????????


Uliksi: Shejtonkaaaaaa, ndjenjat janė tė veqanta dhe shumė vėshtir pėr t'u treguarė besomė se s'kam as fjalė t'i shprehi.Vgetėm, di tė themė se jamė shhhhumė mirė po ndjehme dicka i veqantė. Mirė ,mirė shuuuuuuumė :lol:Shejtonka: ( s'keni fajė joo) Mirė se edhe ashtu gjithcka kjartė shifet nga sytė e juaj :lol: dhe nga njėherė edhe fjalėt janė tė tepėrta.

Mė tregoni sic dihet dhe ėshtė e kjartė, se pati fjalė nga mė tė ndryshmet se gjoja juve po keni frigen nga ish Partnert e juaj .
Si qėndronė e vėrtetaaaaaaaaa??????????????????????????????????


Uliksi: Po urdhėro Murgesha ,e ke fjalen.

Murgeshaa: Flm Uliksi. Po ndėgjo Shejtonka, e vėrtet qėndroanė aty se s'ka qenė friga edhe aq shumė nė pyetje ama u dashke qė t'iu iknim rethanave nė mėnyra tė qeta qė tė mos bėhėt ndonjė rrėmujė nga ish-Partnerėt tanė.Kėshtu qė u deshtė pak kohė dhe tė vinim nė pėrfundime jo tė kėqija pėr syrinė e popullit. :lol: :lol: Dhe ja ia arritėm qėllimit, dhe e realizuamė dėshirėn tonė tė ka motshmė.

Uliks: Po ashtu ėshtė Shejtonkaa, pra s'kam qė tė shtojė mė tepėr se tė gjitha se i paraqiti Murgesha.Shejtonka:Po ju kuptojė se kėto i di tė gjitha por pata qejfė qė pak pėr lexuesit e mi tė kemė dic edhe nė kėtė drejtim.
Mė tregoni ,pos disa fjalve qė kan qenė publike ,ku njėra palė sa u pėr ketė ish-partnerve nuk ėshtė prononcuarė fare.
Ndajė mė interesonė tė dijė pėr kėtė tė fundit, Z.Murgesha ,pse nuk ka pasurė fare prononcime nga ana e tij????????? Dhe pyetja pėr tė dy ,ka pasurė ndonjė konfliktė mė tė gjerė Jo publike apo vetėm ato publike kanė qenė??????????????????????????Murgesha: Jo Shejtonkaa , qė s'ėshtė prononcuarė ,por s'na u ka dukė e arsyeshme as mua e as atij qė tė prononcohet edhe publikisht ,kur ato fjalė u sqaruanė nė katėr sy. :lol:
Po edhe pyetjės sė dytė. Nuk ka pas ndonjė konfliktė ,gjithcka ka shkuarė qetė dhe me fjalė tė buta. Kėshtu qė u kutpuam me fjalė tė qeta dhe dic qė nuk shkonė ,nuk shkonė deri aty kemi kaluarė sic e dinė qė tė gjithė shumė mirė,por deri aty ishte e shkruarė dhe lindi dashuria tjetėr. Dhe mes neshė mori fund gjithcka dhe shumė qetė. Si njerzė tė evropianizuarė. :lol:


Uliksi: Po Shejtonka , ti i dinė tė gjitha dhe ashtu sic i dinė edhe po i praqes kėtu ,s'ka pas ndonjė konfliktė mė tė madhe se sa nė publikė. Mirėpo ajo me njė allti nė dorė rrinė Non-Stop ,edhe me tė thėnė tė drejtėn jo qė iu frigoja ama s'kisha qejfė me ardhė deri tek gjaku. :lol: :lol: Edhe vollahi njėherė bėhėt e tybe po tė dhimbest jeta, se e ėmbėl.
Por mirė shkuanė mirė dhe falė teje herė t'u kritukarė e herė duke lavduarė u pajtua edhe ajo edhe e pa se ka ardhė fundi dhe duhet pranuarė realitetin.Shejtonka: Mirė t'i lėrim ato se nuk dua mė t'iu kujtojė atė kohė nėpėr tė cilėn kaluatė se vėrtet ka qenė e vėshtirė pak pėr juve dyve. Por nė fund u bė gjithcka mirė ,dhe kjo mė gėzonė pa masė :lol:
Mė tregoni ,si erdhet nė Spanjė??????????????????????? Unė pėr deri sa e mora Fax:n ,nuk dija asgjė ,nė fakt e dija se jeni pėr nė rrugė ama pėr ku se dija?!Murgesha: Po Shejtonka , si tė dyve qė kemi ėndėrr Spanjėn :lol: :lol: ndajė edhe vendosėm qė kėtu ta kalojmė muajinė mė tė mirė dhe tė ėmbėl.

Uliksi: Po pra fatmirėsishtė nė shumicėn e gjėrave kemi shije tė ngjajshmė ndajė edhe kėtu kemi qėlluarė nė tė njetėn shije :lol: dhe vendosmė tė vijmė kėtu.


Shejtonka:Mė tregoni, si kaluatė rrugės dhe si ndjeheni nė vendinė e ėndruarė ,pėr ju????????????????????????


Murgesha: Rrugės mirė kemi kaluarė , mirėpo njė ndodhi mė ka ndodhė mojjj Shejtonka, dhe beso aty m'u ke kujtuarė ti me ato dreqq syzet e tuaja dhe me kulet. Por ndodhinė ta tregonė Uliksi......Shejtonka: ( c'paska krisė more :roll: )Murgesha: .......Se unė nuk mundem ,se mė vije keq.E si po ndjehem ?????
Mirė ,mirė ,mirė shuuuuuuuu xixė krejt :lol: pėr besė po ama krejt e xixėlumeeeeeeeeeeeeeeeeeShejtonka: Jo po ,po shifesh se krejtė e xixėlume bile edhe me xixa qenke vishurė.Pra komplimente pėr veshjenė.
Uliksssiiiiiiiiiii ,ju lutėm ,na tregoni juve.Murgesha: Flmm ojj Shejtonkaaaaaaaaa. Vėrtet qe kur erdha kėtu me kėto kule jam se shumė po mė pėlqejnė ,ndoshta pse m'i ka blerė Uliksi. :lol:


Uliksi: Po ashtu na ka ndodhė Shejtonka. Duke hyrė nė trenė ,ju rrokė Murgeshės me njė cep dikund minifindi e t'i dalinė kulet :lol: e kjo duke u munduarė me i hek dhe ho nga pala e kuleve t'i bijnė syzettttttttttttt nė tokė e t'i thehenė krejt, bashė kur na u dashtėn mė sė shumti ato na u thyenė. 8)
E tjerat krejt mirė kan shkuarė dhe mirė jemi dhe mirė po ndjehemi si mė mirė s'bėn hic.Shejtonka:Po ju kuptojė tė nderuarė dhe shifet gjithcka nga sytė e juaj se vėrtet po ndjehni shumė mirė ,tė lumtur ,tė dashuruarė dhe gjithcka a e papėrshkrueshme.
Juve do e kaloni tėrė muajin kėtu ,po ashtu do jeni edhe nė FD aktivė. Ndajė mė tregoni a po ju premtonė kohaa mjaftė pėr tė shkruarė edhe nė FD???????????????????????????????
Uliksi: Po nė FD ,po shkruajė sa pėr tė mos na thėnė ju, se ja na harruanė krejt se jo qė po kemi edhe mjaftė kohė. :lol: Mirėpo me gjithatė do jemi aktivė gjithsesi.Murgesha: Po Shejtonka , e dinė se unė pa FD , s'ma donė hic edhe kur tė hy si rrufeja shkrujė :lol: edhe s'po diktohet shumė mungesa ime ngase shrkuajė shpetjė dhe shumė ,si me benz mė. 8)
Shejtonka: Po shumė mirė ,pėr kėtė ju falnderojmė qė ju bije nė mendė edhe pėr neve dhe s'na haroni krejtė.
Mė tregoni si po e kaloni njė ditė kėtu????????????????????????????????Murgesha: Po ,zgjohemi nė mėngjes dalimė pėr tė pirė kafen ,dhe pas kafės po ngrėnim mėngjesin. Mė pas po shkojmė nė plazhė. Nė drekė po kthehmi sėrishė nė Hotel dhe po ngrėnim drekė dhe po pushojmi pakėz dhe kur po fillojnė orėt e mbrėmjės ,po dalim ndonjėherė po shtetim buzė detit e ndonjėherė ndonjė restorant apo lokale tė ndyshmė.Ja kėtu i keni edhe disa foto ,qė tregojnė pėr dalöjet dhe ndejat tona.Ulksi: Ja pra ashtu ėshtė njė ditė kėtu qė kalojmė neve kėtu dhe mė beso moj Shejtonka ,se nuk e di edhe fjalėt po mė humbin nga gėzimi dhe lumtuaria qė po ndjejė. :lol:Shejtonka: Po fotot do i paraqes nė fund tė intervistės pėr t'i parė lexuaesit :lol:
Ok se keni tė drejtė ju kuptojė se edhe ashtu folėt mjaftė ,kam menduarė se s'do folni hiccccccccccccccccc
Me qenė se tani do e mbarojmė ,kėni dic pėr tė thėnė???????????????????????????????????????????Murgesha: Po Shejtonka ,iu apelojė qė tė shkruani nė FD, sa mė shumė qė mos tė ketė mungesaa dhe ta mirėmbani me dinjėtet edhe pse s'jemi neve disa kohė aty juve tė shkruani ashtu sic duhet.
Dhe i pėrshėndes tė gjithė dhe ju themė se mė mungoni s'po mė mungoni edhe shumė ,se me gėnjyer se kam ndėrmendė. :lol:
Dhe po ashtu tė falnderojė ty qė ke lėrė tė gjitha angazhimet e mundshme qė ke dhe mundėsh t'i kesh dhe ke ardhė enksa kėtu pėr tė na intervistuarė.
S'do t'i harrojmė tė mirat qė ke bėrė pėr neve po sa tė jetė gjallė FD. :lol:


Uliksi: Po ashtu edhe unė Shejtoka ,ju themė qė tė shkruani dhe tė jeni sa mė shumė tė pranishėm aty. Pra sic tha Murgesha , ta mirėmbani me dinjėtet dhe tė mos ndjehėt as njė mungės aty nga askushė, por mė shumė se kurrė tė jeni aty duke shkruarė.
Po ashtu edhe unė publikisht shfrytėzojė rastin tė falnderojė pėr tė gjitha ato qė ti ,bėre pėr neve :lol: :lol: dhe veqmas pėr kėtė tė funditė ,kur lėre tė gjitha dhe erdha me na intervistuarė dhe na jape rastin qė nga vendi se ku gjendem tė shprehim atė gėzimė ,lumturi dhe dashuri qė kemi.
Tė falmnderit.Shejtonka: Murgesha & Uliksi , ju lutėm ...! Fundja unė s'kam bėrė asgjė ,ato i fituatė dhe po i pėrjetoni me meritat e juaja. :lol:
Ishte kėnaqėsi e veqantė qė mė nderuat me ftesėn e juaj qė tė vijė kėtu dhe t'iu intervistojė.
Ju falnderojė dhe iu urojė qė tė kaloni ashtu sic ėshtė mė sė miri, dhe kėto ndejnja u pėrciellshin tėrė jetėn.


Uliksi & Murgeshaa: Flamnderit e nderuara Shejtonkė. Edhe ne ty ,tė dėshirojmė cdo tė mirė.Shejtonka: Falmnderit..! Pėr mua ishte vėrtet kėnaqėsi.

http://www.aths-travel.com/images/Fame_Beach1.jpg

Ja kėtu ,pra nė tė majtė nė tavolinen e dytė mundeni t'i shifeni Uliksin & Murgeshėn duka drekuarė.


http://www.aths-travel.com/images/Club_Calimera1.jpg

Ndėrsa kėtu me njė mbrėmje duke u argėtuarė ,me rastinė e njė karanvali qė kishte qenė se Spanjė kėture ditve :lol:

http://www.aths-travel.com/images/Grand_Kaptain.jpg

Ndėrsa kėshtu duket Hoteli me 5 yje nė tė cilin ata jan pėrqėndruarė gjatė kėtij muaji :lol:


http://www.aths-travel.com/images/Dinler.jpg

Dhe kjo pra ,njė foto nga plazhi.


Ja tė nderuarė FD-ta ,kjo ishte intervista e pėrgatitur me tė posa martuarit :lol: ku gjendėn pėr muajė tė mjaltit nė Spanjė.
Pra nga kėtu ju pėrciellim pėrshėndetjet mė tė sinqertaa nga Uliksi & Murgesha , si dhe unė intervistuesja Shejtonka.

Kercovari
22-03-05, 12:21
Te lumte Shejtonka
Paske be nje intervju sikur te ishin Aktore me fame Botrore,e ishalla u ndodhe nje gje e tille kurse mua me mbetet te u uroj pushime te kendshme e ishalla na kzhenen prape.

Kercovari
22-03-05, 13:27
[quote="Kercovari"]Te lumte Shejtonka
Paske be nje intervju sikur te ishin Aktore me fame Botrore,e ishalla u ndodhe nje gje e tille kurse mua me mbetet te u uroj pushime te kendshme e ishalla na kzhenen prape.[/img]http://www.zoonetz.de/img_node/19.gif
Me respekt Papagalli.hahahahahahahahahahah!

Murgesha
22-03-05, 15:49
Shejtonkaaaaaaaaaaaaaaaa o veq kurrė mos u kthefsha nė Dardani se ti e di ēka me hjek prej meje.
Kush tė dha moj ty leje me na marrė nė intervju dhe plus me i paraqitė ato foto kėtu. :twisted:

ShEjToNkA
22-03-05, 22:59
Te lumte Shejtonka
Paske be nje intervju sikur te ishin Aktore me fame Botrore,e ishalla u ndodhe nje gje e tille kurse mua me mbetet te u uroj pushime te kendshme e ishalla na kzhenen prape.[/img]http://www.zoonetz.de/img_node/19.gif
Me respekt Papagalli.hahahahahahahahahahah!


Z.Kėrcovari ,se bėra unė por ata mė tkhyenė tė tilla pėrgjegjė :wink: Si do qė tė jetė tė falnderojė pėr komplimente.
Dhe desha me t'i pėrciellė nga ata tė dy Pėrshėndetjet mė tė Sinqerta qė tė kan dėrguarė ty ,dhe Durimit prej Kėrcove :lol: :wink:

Naki
30-04-05, 15:01
Njė Intervju ?!


Njė intervju de ,pse cka menduat qyy?! Ama s'pata "guxim" ta titulloi temėn ashtu ,se moderatort i kena tė pėrpiktė e thashė me vete mos pahir pa e shiku fare po e fshijnė se dihet fakti qė kena njė temė tė till!
Ama e kena tek Diskutimet e jo tek Kafja pėr atė besoi se do bėjnė pėrjshtime! :lol: :lol: :lol:

Tė ndėruar dhe tė rrepsektuar forumista, hapa kėtė temė qė tė kemi mundėsit ta intervisotim njėri-tjetėrin ashtu sipas mendimeve dhe imaxhinatės tona! Ku tė parashtroim pytje dhe tė japim pėrgjegjėjet vetė!
Ama besoi nė mirėkuptim dhe mirėsjellje, ndajė edhe e bėra njė hapė tė till , ku shpresoi se s'do keqkuptohemi. Tė jet thjesht temė argėtimi , dhe tė shprehim atė se cka ne mendoina se fshifet pas njė antari!
Ndajė besoi se do tė bashkangjiteni edhe ju kėsajė teme, tė bėjmė intervista tė "mirėfillta"!

Unė ,do e bėjė e para njė gjė tė till, dhe ku do kemė rastė ta intervistoi z-Naki!
Pse bashė kėtė?? E diktova se ,sa u pėrketė forumistave ishte pėr nga antasimi i pari ,dhe ai ishte qėllimi , por ndoshta edhe pse kam njė kontaktė tė mirė me tė , ku pėr tė cilin kam njė rrespekt tė madhė , dhe e dita se edhe po nė qoftė se do "shkretoi " dic s'do mė idhėrohet!


Ju mirėpres edhe juve tjerve nė kėtė temė ,dhe falemderit pėr mirėkuptim!

Respekt!!!!!

MemphiSx
30-08-05, 00:20
Eksluzivisht per Forumi me te mir ne boten Shqiptare flet Zonjusha Sy_Kaltra,do ti dini shu gjera qka nuk i keni dit me pare per te


F.D.:Mirėmbrema Sy_Kaltra.

Sy_Kaltra:Mirėmbrema.dhe mir se ju gjeta.


F.D.:Si po ndjeheni ne mesin tonė

Sy_Kaltra:Si ne shtepi timen.

F.D.:A ke menduar edhe me heret qe do te jesh kjo qe je??

Sy_Kaltra: Edhe si e re veten gjithnje e kam paramenduar ndermjet chatit dhe forumit mirepo rasti e deshi qe une t'a deshmoje veten me shume ne forume.Thone se asgje ne jete nuk ndodhe rastesisht.

F.D.:Kush eshte me ty bashke gjithmon???

Sy_Kaltra: Bashke me mua gjithmone eshte vetebesimi dhe elementi shpirteror i vlersimit te aneve pozitive i qdo gjeje rreth meje.

F.D: Cili eshte piksynimi yt jetsor??

Sy_Kaltra: Pikesynimi im jetesor eshte qe nje dite te jem edhe une Moderatore ne ket Forum kaq te mrekullueshem,e me vone do te shikojm.

F.D.: Qka eshte dashuria per juve??

Sy_Kaltra: Eshte ndjenje qe e ndryshon koloritin e jetes sime,si private ashtu edhe profesionale duke me inspiruar drejt kreavitetit tim.

F.D.:Cila eshte dhurata me e mir qe keni marr ndonjeher??

Sy_Kaltra: Jan te shumta,por po e veqoj Veturen qe ma ka ble frajeri per ditlindje.

F.D.:Cilen arom e pelqen me se shumti???

Sy_Kaltra: Me pelqen era e blirit shum.

F.D.:Enderrat tuaja??

Sy_Kaltra:Enderroj per nje te ardhme plot suksese.Ne fund te fundit jeta u takon atyre qe kan enderra.

F.D.:Fjalet me te mira dhe me te kqija qe i keni degjuar per veten??
Sy_Kaltra: Ka shum thashetheme qe behen ne llogari timen por nuk ja var veshin shum.

F.D.:Me ke i ndan gzimet dhe hidherimet??

Sy_Kaltra:Gzimet dhe hidherimet i ndaj me familjen,rrethin shoqeror.

F.D.: A hakmerrni ndonjeher??

Sy_Kaltra: Nuk hakmerrem,ngase hakmarrja me ben te luftoj kunder vetes.

F.D.:A ndjeheni me rehat ne chat apo ne forum??

Sy_Kaltra: As ne chat nuk e kam keq por ketu kam gjet shoqeri me te mir,me serioze.

F.D.:Qka eshte primare per ty??

Sy_Kaltra: Shendeti,qetesia shpirterore dhe jeta ime familjare,une mendoj qe keto jan per mu ma primaret.

F.D.:Si e pershkruani veten??

Sy_Kaltra: Ne pergjithsi jam e hareshme,por ka raste kur behem nervoz,sidoqoft pendohem shum shpejt.

F.D.: A xhelozoni???

Sy_Kaltra: Xhelozia e ndjek dashurin,por une se kam shum problem xhelozin :D :D .

F.D.:Qka kishe me shtu per fund te ksaj interviste??

Sy_Kaltra:Uhhhh shum qka kisha me thon per ket intervist,per forumin e juaj e timin,per njerzit qe jan ketu shum te mrekullueshem,Ju Uroj qe te vazhdoni me ket Tempo qe te rinjet te gjejn nje vend per argetim per shoqeri e per shum gjera te mira qe mund ti gjejn vetem ne www.dardania.de
Ju Falemiderit edhe nje her.

F.D.:Sy_Kaltra me te vertet ishte knaqsi qe t'kem njerz si ti sa me shum ne Intervistat e F.D.Edhe i ter staffi i www.dardania.de te deshiroj gjith te mirat ne jet.

Sy_kaltra
30-08-05, 10:05
Eksluzivisht per Forumi me te mir ne boten Shqiptare flet Zonjusha Sy_Kaltra,do ti dini shu gjera qka nuk i keni dit me pare per te


F.D.:Mirėmbrema Sy_Kaltra.

Sy_Kaltra:Mirėmbrema.dhe mir se ju gjeta.


F.D.:Si po ndjeheni ne mesin tonė

Sy_Kaltra:Si ne shtepi timen.

F.D.:A ke menduar edhe me heret qe do te jesh kjo qe je??

Sy_Kaltra: Edhe si e re veten gjithnje e kam paramenduar ndermjet chatit dhe forumit mirepo rasti e deshi qe une t'a deshmoje veten me shume ne forume.Thone se asgje ne jete nuk ndodhe rastesisht.

F.D.:Kush eshte me ty bashke gjithmon???

Sy_Kaltra: Bashke me mua gjithmone eshte vetebesimi dhe elementi shpirteror i vlersimit te aneve pozitive i qdo gjeje rreth meje.

F.D: Cili eshte piksynimi yt jetsor??

Sy_Kaltra: Pikesynimi im jetesor eshte qe nje dite te jem edhe une Moderatore ne ket Forum kaq te mrekullueshem,e me vone do te shikojm.

F.D.: Qka eshte dashuria per juve??

Sy_Kaltra: Eshte ndjenje qe e ndryshon koloritin e jetes sime,si private ashtu edhe profesionale duke me inspiruar drejt kreavitetit tim.

F.D.:Cila eshte dhurata me e mir qe keni marr ndonjeher??

Sy_Kaltra: Jan te shumta,por po e veqoj Veturen qe ma ka ble frajeri per ditlindje.

F.D.:Cilen arom e pelqen me se shumti???

Sy_Kaltra: Me pelqen era e blirit shum.

F.D.:Enderrat tuaja??

Sy_Kaltra:Enderroj per nje te ardhme plot suksese.Ne fund te fundit jeta u takon atyre qe kan enderra.

F.D.:Fjalet me te mira dhe me te kqija qe i keni degjuar per veten??
Sy_Kaltra: Ka shum thashetheme qe behen ne llogari timen por nuk ja var veshin shum.

F.D.:Me ke i ndan gzimet dhe hidherimet??

Sy_Kaltra:Gzimet dhe hidherimet i ndaj me familjen,rrethin shoqeror.

F.D.: A hakmerrni ndonjeher??

Sy_Kaltra: Nuk hakmerrem,ngase hakmarrja me ben te luftoj kunder vetes.

F.D.:A ndjeheni me rehat ne chat apo ne forum??

Sy_Kaltra: As ne chat nuk e kam keq por ketu kam gjet shoqeri me te mir,me serioze.

F.D.:Qka eshte primare per ty??

Sy_Kaltra: Shendeti,qetesia shpirterore dhe jeta ime familjare,une mendoj qe keto jan per mu ma primaret.

F.D.:Si e pershkruani veten??

Sy_Kaltra: Ne pergjithsi jam e hareshme,por ka raste kur behem nervoz,sidoqoft pendohem shum shpejt.

F.D.: A xhelozoni???

Sy_Kaltra: Xhelozia e ndjek dashurin,por une se kam shum problem xhelozin :D :D .

F.D.:Qka kishe me shtu per fund te ksaj interviste??

Sy_Kaltra:Uhhhh shum qka kisha me thon per ket intervist,per forumin e juaj e timin,per njerzit qe jan ketu shum te mrekullueshem,Ju Uroj qe te vazhdoni me ket Tempo qe te rinjet te gjejn nje vend per argetim per shoqeri e per shum gjera te mira qe mund ti gjejn vetem ne www.dardania.de
Ju Falemiderit edhe nje her.

F.D.:Sy_Kaltra me te vertet ishte knaqsi qe t'kem njerz si ti sa me shum ne Intervistat e F.D.Edhe i ter staffi i www.dardania.de te deshiroj gjith te mirat ne jet.
ahhahahaha MemphiSx nuk kam qen me dieni se intervista ime do publikohet :P :lol: :lol: :lol:
Antar te nderuar 700Km ka udhtu MemphiSx per ket intervju :D

MemphiSx
30-08-05, 10:36
ahhahahaha MemphiSx nuk kam qen me dieni se intervista ime do publikohet
Antar te nderuar 700Km ka udhtu MemphiSx per ket intervju

Edhe 7000 po ti kisha bere,e pash qe nuk u zhgenjeva me ket intervist ;) Kjo intervist pate jehon te madhe ne ter Forumin E Dardanis :D :) E botuar qe ne faqen e pare te shtypit Dardan,sot qe ne mengjes asnje ekzemplar nuk ekziston ne kiosqet e Dardanis ;)

E Famshme je bo ;)

Sy_kaltra
30-08-05, 10:43
Edhe 7000 po ti kisha bere,e pash qe nuk u zhgenjeva me ket intervist ;) Kjo intervist pate jehon te madhe ne ter Forumin E Dardanis :D :) E botuar qe ne faqen e pare te shtypit Dardan,sot qe ne mengjes asnje ekzemplar nuk ekziston ne kiosqet e Dardanis ;)

E Famshme je bo ;)
:o :o :o
MemphiSx kisha nderin te isha mysafirja juaj .
Mbi te gjitha Popullariteti um ne Dardaia arriti duke ju falenderu Menagjerit tim MemphisX :wink:
Te Faleminderit per te gjith punen e palodhshme qe keni ber :P :wink:

Respekt per juve i nderuari Menagjer :arrow: MemphiSx :D

Murgesha
12-04-07, 07:33
Tė nderuar anėtarė, ka kohė qė nuk kam marr askė nė intervistė, por meqenėse Experti mė ka angazhuar si msite pėr Rilindėn e pash tė udhės tė marr sė pari mendimet e tyre. Dihet qė nėse ēiftit tė ri ju del mirė fejesa e martesa harrojnė menjėherė se kush i ka msitnu, e pak mos me ju dalė mirė hjedhin tė gjitha mallkimet mbi te, pėr kėt arėsye vendosa qė publikisht ta kry kėtė msitni qė pastaj mos tė ma lėnė mua fajin.

Pasi qė mora pėlqimin e tė dyve sot ata janė tė ftuarit e mi dhe tė juajit e pėr tė mos humb kohė po ja fillojmė menjėherė.

Murgesha: Mirė se mė erdhėt nė kėtė intervju tė cilėn po e bėj enkas pėr ju.

Experti: Mirė se tė gjeta Murgeshė
Rilinda: Gjithashtu.

Murgesha: Mirė jeni?

Experti: Kurr ma mirė s`kam qenė vetėm se jam pak nervoz se po intervistohem nga njė Murgeshė, po intervista-intervistė ėshtė nga kushdo qė bahet e kjo ka domethėnie tė madhe pėr mua.
Rilinda: Gjithashtu.

Murgesha: Rilinda mė duket se jeni pak e rezervuar nė tė folur?

Experti: Jo aspak nuk ėshtė e rezervuar, por si vajzė e mbarė e me kulturė e din se burri duhet tė flas mė tepėr, a nuk ėshtė kėshtu Rilinda?
Rilinda: Gjithashtu.

Murgesha: (???) Po mirė prej nga jeni ju?

Experti: Quhem Ylber Malaj Pellazgu, prindėrit i kam Gjilanas e vet jetoj diku nė Iliridė.
Rilinda: Unė jam Rilinda nga qyteti mė i bukur i Kosovės, Prizreni.

Murgesha: Pse Pellazgu?
Experti: Po shiqo Murgesha.
Pellazgėt janė tė parėt tanė, ka burime tė sakta se ata kan ardhė nė Ballkan prej Atlantidės Antike e cila nė momentin e zhdukjes kishte njė civilizim shumė mė tė lartė qė ne e kemi sot, por qė dikund gabuan rėndė e ndėshkimit tė Zotit ska mund ti ikė askush qė ti iknin ata.

Murgesha: Ju jeni besimtar, si mund ta identifikoni veten tuaj me njė popull qė ka shkaktuar Zemėrimin e Zotit deri nė zhdukje tė vendbanimit tė tyre?

Experti: Unė jam besimtar (sa po mė vie inat qė smė ka shku nė mendje kjo qė ti po thua) po ti mos mė provoko me pyetje tė tilla.

Murgesha: Nė rregull se edhe ashtu nuk dua tė hyj nė biseda tė ndėrlikuara.
Vazhdojmė tash me formalitetin e rastit. Si erdhėt nė Dardani?

Experti: Ishte pikėrisht interesimi im pėr Pellazgėt qė erdha nė kėtė forum. Kėrkoja njė ditė diēka pėr Pellazgėt nė google.com dhe njė link mė hodhi nė kėtė forum. Kishin shkru me njė vend pėr pellazgėt e pas leximit tė atij shkrimit fillova tė hulumtoj forumin. Pash se kėtu kishte tema tė larmishme, nejse shumica bajate por qė mendova se me tė gjitha njohurit qė unė posedoj do tė mundem tė kontriboj nė tė mirė tė kėtij forumi dhe u ndala. Mora nikun Albanian Expert pasi qė unė veq jam shqiptar me prejardhje pellazge mendova se mė shkon shumė ky nik dhe ja ku mė keni sot e gjithė ditėn si njeriun mė
© ღ »»Mō§T WānTźd««
nė kėtė forum.
Rilinda: Isha duke ndejt Ulun n'karrik- pėrball kompjuterit! Mė duhej tė gjej diēka pėr Prizrenin veq kur mė doli pėrpara njė sondazh ku nė listė ishte dhe Prizreni. Pa hamendje u regjistrova pėr t`ja shtu njė votė mė tepėr qytetit tim. Mė pastaj lexova tėrė ditėn te sondazhet dhe aty mbeta, deri sa njė ditė mė vie njė m/p nga ti Murgesha. Pas atij mesazhi ja nisa me shkru edhe nėpėr nėnforumet e temat tjera tė forumit.

Murgesha: Ju pėlqen qė jeni anėtar tė FD-sė ?

Experti: Mua pėr vete shumė, kėtu kam njė shoqėri tė mrekullueshme, kam gjetė edhe fatin tim tė jetės, gjithashtu edhe jam shumė i kėrkuar nga tė dyja gjinitė, por kohėve tė fundit je ka mė nervozon shumė.

Murgesha: Unė tė paskam bėrė nervoz!!!!???

Experti: Po si jo ani. Unė u mbyta tuj raportu shkrime fyese e ti jo qė nuk po i merr parasysh por po mi fshin tė gjitha. Nuk ėshtė mirė tė bajsh ashtu, mendo kohėn qė unė shpenzoj pėr ti gjetė ato, e kohėn pėr ti raportuar.

Murgesha: Kjo ėshtė qėshtje tjetėr ja kėtė link http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=980719#post980719 e aty mund tė marrėsh pėrgjigje.
Tė vazhdojmė tash me intervistėn dhe shkakun pse jemi kėtu.
Ju mė keni angazhu si msit pėr tė marr dorėn e Rilindės. Rilinda ende nuk ėshtė deklaruar se a mė pranon apo jo, po fundja vajza nuk mundet me e zgjedhė msitin, do tė doja tė flisni pak pėr kėtė dashuri, si lindi, sa ėshtė e fortė dhe kur do e shpallni fejesėn?

Rilinda: Murgesha tė lutem, kjo nė rradhė tė parė ėshtė vetėm dashuri virtuale pastaj kam disa qėshtje tė pasqaruara ende me Expertin, kur tė sqarohemi pėrfundimisht atėherė do ta shpallim fejesėn.
Experti: Ska asgjė tė pasqaruar, unė tė dua Rilinda ime dhe ne do tė jemi bashkė tėrė jetėn.

Murgesha: Ngadalė Expert se edhe unė mendoj se ka gjėra tė pasqaruara. Pėr shembull Rilindėn e kemi moderatore nė Dardani, a do tė mundet ajo tė moderojė ende nė kėtė forum?

Experti: Po shiqo Murgesha unė nuk do ta ndaloj ate tė jetė moderatore e as nuk do tja ndaloj forumin, por Rilinda duhet ta dijė edhe vet se njė grua nuk duhet mė tė shkėmbejė mendime e tė jetė e lirė nė biseda me tė tjerėt nė forum. Nė rradhė tė parė pėr gruan duhet tė jetė burri i saj dhe familja.

*****

Murgesha
12-04-07, 07:35
*****


Murgesha: E nė rradhė tė dytė?

Experti: Burri dhe familja ska rradha tjera, pastaj hiq mos ke dert ti se do kujdesem unė pėr te qė kurr mos ta ket nevojėn tė flas me tė tjerėt.
Rilinda: Gjithashtu
Murgesha: Tash po komplikohen gjėrat. Rilinda unė nuk mundem tė gjej moderatore mė tė mirė se ty pėr tek sondazhet.

Rilinda: Jo, jo Murgesha unė prej moderimit nuk largohem.
Experti: Jo pra nuk do tė largohet, por edhe atje do tė flas vetėm me mua.

Murgesha: Mendoni se nuk do tė mėrziteni pas martese duke fol vetėm me njėri tjetrin?

Rilinda: Aspak
Experti: Murgesha ti a prej mėrzisė qė nuk tė flitet veq me burrin tėnd hyn dhe fol edhe me burra tė tjerė?

Murgesha: Jo bre Expert (tė marrtė djalli) nuk ėshtė problemi se s`mė flitet veq me te por jeta ėshtė mė e gjerė se vetėm burrė-grua, grua-burrė.

Experti: Jeta nuk jetohet pėr tė tjerėt po jetohet pėr vete dhe me ate qė ta don zemra.

Murgesha: Nė rregull kėto janė bindjet tuaja dhe unė nuk kam tė drejtė t`i ndryshoj.
Po nė jetėn reale me ēka mirreni.

Rilinda: Kam kryer shkollėn e mesme e pėr momentin jam Ulun n'karrik- pėrball kompjuterit!
Experti: Unė tash jam duke i pėrgaditė provimet e maturės me korrespodencė.

Murgesha: Pastaj me ēka do tė mirreni?

Experti: Unė do tė vazhdoj studimet me korrespodencė, e Rilinda pas martese do tė rrijė nė shtėpi.
Rilinda: Gjithashtu.

Murgesha: Me qė edhe intervistės po i vie fundi do tė shtonit diēka rreth FD-sė?

Experti: FD-ja ėshtė forum mjaft i mirė, unė me dėshirė do tė vazhdoj tė shkruaj e tė kontriboj nė tema tė ndryshme, gjithashtu shoqėrinė qė e kam kėtu nuk e kam askund tjetėr. Pikėrisht kjo shoqėri ma ka dhėn titullin © ღ »»Mō§T WānTźd«« qė nuk do ta ndėrroja me asnjė titull tjetėr. Jam i lumtur qė krejt kėtė e kam arritė me mundin dhe menqurinė qė unė e posedoj. Momentalisht ka disa tė meta, nuk dua ti veqoj por po ja kam frigėn mė sė shumti thashethmeve.
Rilinda: Unė jam anėtare e vjetėr nė kėtė forum, kam pa edhe ēaste mė tė mira pėr Dardanin po edhe kėshtu nuk ėshtė keq. Jam e lumtur qė kam kontribu edhe unė me shkrimet e mia nė rritėn e FD-sė.

Murgesha: Doja ta pėrfundoja kėtu bisedėn por... Expert pse i keni frigė thashethemet?

Experti: Murgesha thashethemet me ju pikė gurit e ndajnė nė gjysmė jo mė njeriun. Po hajt mos ta zgjatim mė.
Tė falenderojmė pėr intervistimin tuaj.
Ēdo tė mirė edhe Dardanasve.
Rilinda: Gjithashtu.

Tė nderuar lexues kėtu pėrfundon edhe kjo intervju.

Murgesha!

uliksi31
12-04-07, 07:51
*****


Murgesha: E nė rradhė tė dytė?

Experti: Burri dhe familja ska rradha tjera, pastaj hiq mos ke dert ti se do kujdesem unė pėr te qė kurr mos ta ket nevojėn tė flas me tė tjerėt.
Rilinda: Gjithashtu
Murgesha: Tash po komplikohen gjėrat. Rilinda unė nuk mundem tė gjej moderatore mė tė mirė se ty pėr tek sondazhet.

Rilinda: Jo, jo Murgesha unė prej moderimit nuk largohem.
Experti: Jo pra nuk do tė largohet, por edhe atje do tė flas vetėm me mua.

Murgesha: Mendoni se nuk do tė mėrziteni pas martese duke fol vetėm me njėri tjetrin?

Rilinda: Aspak
Experti: Murgesha ti a prej mėrzisė qė nuk tė flitet veq me burrin tėnd hyn dhe fol edhe me burra tė tjerė?

Murgesha: Jo bre Expert (tė marrtė djalli) nuk ėshtė problemi se s`mė flitet veq me te por jeta ėshtė mė e gjerė se vetėm burrė-grua, grua-burrė.

Experti: Jeta nuk jetohet pėr tė tjerėt po jetohet pėr vete dhe me ate qė ta don zemra.

Murgesha: Nė rregull kėto janė bindjet tuaja dhe unė nuk kam tė drejtė t`i ndryshoj.
Po nė jetėn reale me ēka mirreni.

Rilinda: Kam kryer shkollėn e mesme e pėr momentin jam Ulun n'karrik- pėrball kompjuterit!
Experti: Unė tash jam duke i pėrgaditė provimet e maturės me korrespodencė.

Murgesha: Pastaj me ēka do tė mirreni?

Experti: Unė do tė vazhdoj studimet me korrespodencė, e Rilinda pas martese do tė rrijė nė shtėpi.
Rilinda: Gjithashtu.

Murgesha: Me qė edhe intervistės po i vie fundi do tė shtonit diēka rreth FD-sė?

Experti: FD-ja ėshtė forum mjaft i mirė, unė me dėshirė do tė vazhdoj tė shkruaj e tė kontriboj nė tema tė ndryshme, gjithashtu shoqėrinė qė e kam kėtu nuk e kam askund tjetėr. Pikėrisht kjo shoqėri ma ka dhėn titullin © ღ »»Mō§T WānTźd«« qė nuk do ta ndėrroja me asnjė titull tjetėr. Jam i lumtur qė krejt kėtė e kam arritė me mundin dhe menqurinė qė unė e posedoj. Momentalisht ka disa tė meta, nuk dua ti veqoj por po ja kam frigėn mė sė shumti thashethmeve.
Rilinda: Unė jam anėtare e vjetėr nė kėtė forum, kam pa edhe ēaste mė tė mira pėr Dardanin po edhe kėshtu nuk ėshtė keq. Jam e lumtur qė kam kontribu edhe unė me shkrimet e mia nė rritėn e FD-sė.

Murgesha: Doja ta pėrfundoja kėtu bisedėn por... Expert pse i keni frigė thashethemet?

Experti: Murgesha thashethemet me ju pikė gurit e ndajnė nė gjysmė jo mė njeriun. Po hajt mos ta zgjatim mė.
Tė falenderojmė pėr intervistimin tuaj.
Ēdo tė mirė edhe Dardanasve.
Rilinda: Gjithashtu.

Tė nderuar lexues kėtu pėrfundon edhe kjo intervju.

Murgesha!

Ahahahahahahaha Tash na mbetet qe te bejm nje darsem ketu ne Dardani. Edhe mos u kurse Expert se pare te jap une sa duash, uha kuptohet. Ahahahahahahahaha

turisti
12-04-07, 11:28
Intervista forte e mire. Per momentin pata bindje se jam duke e shiquar ne TV-n LIVE. :smile:

Albanian eX|PerT
12-04-07, 16:00
Murgesha :biggrin: , e ke imagjinuar intervisten "bash" si duhet ;) hahahahahaha, te flm per kohen qe ke ndare per te e shkruar gjithe kete interviste qe e beme me fjale e pastaj e konvertove ne shkrim per te e lexuar edhe forumistet e tjere... :lol: :lol: :lol: Me disa "perjashtime" me pelqeu "intervista" e imanigjuar, nejse, kryesorja kjo po deshmone se kam te beje me msite te zellshme e te vyeshme, qe do ia shoh hajrin ne kete drejtim :wink: :lol: :lol: :lol: te falemnderit shume!


Ahahahahahahaha Tash na mbetet qe te bejm nje darsem ketu ne Dardani. Edhe mos u kurse Expert se pare te jap une sa duash, uha kuptohet. Ahahahahahahahaha
O shyqyr qe ju kam juve, e me beni zemren mal, mbase jeni zemergjere, e bamiresine nuk e harroni.... vecse do te mbahet ne mend kjo darsem, do futet ne librin e Genisit, mbase do ftohen mbi 8.000 anetare ne darsem, haaahahahahahahahahahahahahahahaha!

Intervista forte e mire. Per momentin pata bindje se jam duke e shiquar ne TV-n LIVE. :smile:
Hahahahahahaha edhe une "fillova" per pak te "dyshoje" se me te vertete a mos eshte bere "Live" me mua dhe prizrenaliken time hahahahahahahahahahahahahahahahahaha :tongue:

Murgesha
13-04-07, 13:37
Ha,hahahaaaaaaaaa!

Rilinda, Rilinda ku na mbeti o Expert se nuk po di a me shku me e lypė apo e keni pėrfunduar ju vet msitninė e unė mbeta me gishta nė gojė. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon9.gif

Ps. Intervista ėshtė reale mos mė thuaj tash se e kam imagjinuar hahahahahaaaaaaaaaa

Albanian eX|PerT
13-04-07, 14:01
Ha,hahahaaaaaaaaa!

Rilinda, Rilinda ku na mbeti o Expert se nuk po di a me shku me e lypė apo e keni pėrfunduar ju vet msitninė e unė mbeta me gishta nė gojė. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon9.gif

Ps. Intervista ėshtė reale mos mė thuaj tash se e kam imagjinuar hahahahahaaaaaaaaaa
O dje fola me te, ka probleme me PC, prandaj nuk ka hy te te aprovoje per msite, porse ia tregova te gjitha dhe eshte pajtuar me mundesite e ofruar :biggrin: ! Ihaaaa, qysh me e humb tere kete privilegj, e ty mos me te pranue per msite, :tongue:

p.s. hahahahahahaha imagjinat e bukur :wink:

rilinda
14-04-07, 15:02
Ha,hahahaaaaaaaaa!

Rilinda, Rilinda ku na mbeti o Expert se nuk po di a me shku me e lypė apo e keni pėrfunduar ju vet msitninė e unė mbeta me gishta nė gojė. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon9.gif

Ps. Intervista ėshtė reale mos mė thuaj tash se e kam imagjinuar hahahahahaaaaaaaaaa

Erdhaaaaaa...o sa m'keni mungu!
Murgesha e pranoj msitninė tėnde :biggrin:

p.s sa mirė e kishim bo edhe intervistėn :wink:

prishtinasi
16-04-07, 21:52
Kjo interviste ishte dashur te jete ne duar te lexueseve ne numrin e kaluar te revistes se "FD", por pasiqe Legenda javen e kaluar ishte e zene me seminare dhe investime globale, ajo gjeti pak kohe per ne…ne apartamentin e saj luksoz…diku ne Gjermani (vendbanimin nuk po e tregojm, per shkak se koheve te fundit ka probleme me paparaze te shumte dhe fansa! Me kerkesen e saj!


Prishtinasi: Ne fillim ju falenderoj qe gjete pak kohe per revisten javore te FD-se!

Legenda: Kenaqesia eshte e imja, te ju kem ne rezidence time dhe ju kerkoje ndjese paraprakishte qe nuk arrita te ju takoje javen e kaluar, juve, dhe lexuesve tuaj!

Prishtinasi: Ju, ne opinioni mbarkombtare njiheni si nje humansite, donatore e projekteve te medha dhe si buisnes lady?

Legenda: Qe nga femijeria kam dhuruar gjera, ne fillim fillova me shoqen time te bankes, duke ja dhuruar lapsat, siq e din edhe opinioni, une gjithmone jam ulur ne banken e pare afer mesuese dhe me duket se kete ves per ndihme personave ne nevoje, e kam trashiguar nga mesuesja, te cilen e pershendes shume…. dhe…!

Prishtinasi:…ju kisha lutur qe ti ikim pershendetjeve, pasiqe per kete egziston nje faqe e posaqme ne revisten tone! Flitet ne opinion se koheve te fundit jeni duke e financuar nje projekte…jo forte te zakonshem…per nga puna e natyres tuaj!

Legenda: (hahah…qesh) kush ju ka treguar?

Prishtinasi: me duket se une beje pytje ketu (seriozisht)…edhe siq po e sheh i kam shqisat e te nuhaturit ne nivel, (e shqelmon macen e legendes, me mjeshtri), por te lutem na trego me shume per kete projekte?

Legenda: Shiko…permes nje mikut te mikut tim, degjova qe nje i ri nga trojet tona, kishte shprehur deshire te me takonte, pasiqe ja plotesova deshiren, ai me tregoj per problemin qe kishte…

Prishtinasi: Cfare problemi?

Legenda: Mire, po te tregoje mbasi po insiston…ai ka shprehur deshire qe te martohet me te dashuren e tij…por mbasi qendron jo forte mire financiarisht, pasiqe eshte student, ka kerkuar ndihme nga une…pasiqe e pashe qe ishte nje djalosh i zgjuar, nje Expert i ardheshem, vendosa qe ta financoje darsmen e tij!

Prishtinasi: Mire mire, por me duket se keto para te cilat tash jane te dedikuara per martese, do te duhet te shkonin per blerjen e 100.000 lop-topave per grate e martuara?

Legenda: Eh…por martesa e Expertit…varet nga keta 100.000 lop-topave!!!

Prishtinasi: Ju lutem, te beheni me e qarte ketu…qe lexuesit ta kuptojne me mire!

Legenda: Kushti qe Experti ta fitoj donacionin per martese, eshte qe ti shperndaje keta 100.000 lopt-topa, per grate e martuara!

Prishtinasi: Kemi degjuar se do ta financoni edhe restaurimin e hamamit te Prishtines (jo te Hyres)?

Legenda: Projekt gjigande…por ende jemi ne fazen e pare te implementimit te projektit!

Prishtinasi: Kur hyra ne apartamentin tuaj…me rane ne sy shishet e shumta te veres se kuqe!

Legenda: Jam adhuruese e veres apo venes se kuqe!

Prishtinasi: Pini shume?

Legenda: Jo shume pak…zakonisht lahem me vene te kuqe!

Prishtinasi: Si ashtu…(e shikon me sy kapsoll)?

Legenda: Vena e kuqe…eshte mire te hidhet ne vaske…te perzihet me uje, pasiqe ta rinon lekuren…ketu hyn ne pune edhe mjalta…!

Prishtinasi: Mire, mos vazhdoni me teje se nuk jami nga revista "Womean’s Health", ne ne revisten tone "FD" me shume mirremi me thashetheme!
Ndonje projekte per te ardhmen?

Legenda: Tani per tani mbeten vetem projekte, me shume kam deshire te flas kur ti realizoj ato! Mos ke ti ndonje deshire…?

Prishtinasi: Po…ta shoh vasken mbase intervistes!

Legenda: Edhe paske nevoje…te duket pak ftyra e rrudhur…oj ftyrooo!

Prishtinasi: Vetem mos e perdore te lutem vene e Rahovecit, se me duket si me u la me hithna! Te falenderoj shume qe gjete pak kohe per ne!

Legenda: Ishte knaqesi…!

legenda
16-04-07, 23:30
...ahahahaaaaa
ahahahaaaa,shume INTERVISTE e forte,paske talent per GAZETAR,ahahahaaa...

Kjo interviste ishte dashur te jete ne duar te lexueseve ne numrin e kaluar te revistes se "FD", por pasiqe Legenda javen e kaluar ishte e zene me seminare dhe investime globale, ajo gjeti pak kohe per ne…ne apartamentin e saj luksoz…diku ne Gjermani (vendbanimin nuk po e tregojm, per shkak se koheve te fundit ka probleme me paparaze te shumte dhe fansa! Me kerkesen e saj!


Prishtinasi: Ne fillim ju falenderoj qe gjete pak kohe per revisten javore te FD-se!

Legenda: Kenaqesia eshte e imja, te ju kem ne rezidence time dhe ju kerkoje ndjese paraprakishte qe nuk arrita te ju takoje javen e kaluar, juve, dhe lexuesve tuaj!

Prishtinasi: Ju, ne opinioni mbarkombtare njiheni si nje humansite, donatore e projekteve te medha dhe si buisnes lady?

Legenda: Qe nga femijeria kam dhuruar gjera, ne fillim fillova me shoqen time te bankes, duke ja dhuruar lapsat, siq e din edhe opinioni, une gjithmone jam ulur ne banken e pare afer mesuese dhe me duket se kete ves per ndihme personave ne nevoje, e kam trashiguar nga mesuesja, te cilen e pershendes shume…. dhe…!

Prishtinasi:…ju kisha lutur qe ti ikim pershendetjeve, pasiqe per kete egziston nje faqe e posaqme ne revisten tone! Flitet ne opinion se koheve te fundit jeni duke e financuar nje projekte…jo forte te zakonshem…per nga puna e natyres tuaj!

Legenda: (hahah…qesh) kush ju ka treguar?

Prishtinasi: me duket se une beje pytje ketu (seriozisht)…edhe siq po e sheh i kam shqisat e te nuhaturit ne nivel, (e shqelmon macen e legendes, me mjeshtri), por te lutem na trego me shume per kete projekte?

Legenda: Shiko…permes nje mikut te mikut tim, degjova qe nje i ri nga trojet tona, kishte shprehur deshire te me takonte, pasiqe ja plotesova deshiren, ai me tregoj per problemin qe kishte…

Prishtinasi: Cfare problemi?

Legenda: Mire, po te tregoje mbasi po insiston…ai ka shprehur deshire qe te martohet me te dashuren e tij…por mbasi qendron jo forte mire financiarisht, pasiqe eshte student, ka kerkuar ndihme nga une…pasiqe e pashe qe ishte nje djalosh i zgjuar, nje Expert i ardheshem, vendosa qe ta financoje darsmen e tij!

Prishtinasi: Mire mire, por me duket se keto para te cilat tash jane te dedikuara per martese, do te duhet te shkonin per blerjen e 100.000 lop-topave per grate e martuara?

Legenda: Eh…por martesa e Expertit…varet nga keta 100.000 lop-topave!!!

Prishtinasi: Ju lutem, te beheni me e qarte ketu…qe lexuesit ta kuptojne me mire!

Legenda: Kushti qe Experti ta fitoj donacionin per martese, eshte qe ti shperndaje keta 100.000 lopt-topa, per grate e martuara!

Prishtinasi: Kemi degjuar se do ta financoni edhe restaurimin e hamamit te Prishtines (jo te Hyres)?

Legenda: Projekt gjigande…por ende jemi ne fazen e pare te implementimit te projektit!

Prishtinasi: Kur hyra ne apartamentin tuaj…me rane ne sy shishet e shumta te veres se kuqe!

Legenda: Jam adhuruese e veres apo venes se kuqe!

Prishtinasi: Pini shume?

Legenda: Jo shume pak…zakonisht lahem me vene te kuqe!

Prishtinasi: Si ashtu…(e shikon me sy kapsoll)?

Legenda: Vena e kuqe…eshte mire te hidhet ne vaske…te perzihet me uje, pasiqe ta rinon lekuren…ketu hyn ne pune edhe mjalta…!

Prishtinasi: Mire, mos vazhdoni me teje se nuk jami nga revista "Womean’s Health", ne ne revisten tone "FD" me shume mirremi me thashetheme!
Ndonje projekte per te ardhmen?

Legenda: Tani per tani mbeten vetem projekte, me shume kam deshire te flas kur ti realizoj ato! Mos ke ti ndonje deshire…?

Prishtinasi: Po…ta shoh vasken mbase intervistes!

Legenda: Edhe paske nevoje…te duket pak ftyra e rrudhur…oj ftyrooo!

Prishtinasi: Vetem mos e perdore te lutem vene e Rahovecit, se me duket si me u la me hithna! Te falenderoj shume qe gjete pak kohe per ne!

Legenda: Ishte knaqesi…!

Prishtinasja_
19-04-07, 22:05
Pershendetje :smile:

Kjo interviste eshte bera nga Albanian eX|PerT, porse ai nuk ka mundesi kycje ne forum per shkak te bllokimit, keshtu qe une po e percjell ketu ne forum per lexuesit me porosi nga Experti (vellaqko im)!


"Pėr njė tė ardhme mė tė mirė pėr vendin tonė" shprehet drejtoresha e investimeve, e nderuara legenda!

Experti: Edhe pse shumė revista gėzuan privilegjin qė tė intervistojnė zonjėn/zonjushėn (?) legenda, e qė nga ky nder ėshtė privuar gazeta ynė, sot morrėm lajmin e gėzuar se legenda ka pranuar qė pėr gazetėn "Expertėt shqiptarė" pėr ju admirues sė revistės suaj, sot me ne dhe me ju, donatorja qė tronditi orientin me idėtė e saj progresive pėr investime nė shtetin tonė, pra legenda, do jetė pjesė e revistės sonė, pra nė kėtė intervistė. Mirė se vini e nderuar!

Legenda: Mirė se ju gjejė! Ju falėnderojė pėr fjalėt, sigurisht (ska dyshim) –se- kėto (ne) i bėjmė pėr njė tė ardhme mė tė mirė pėr vendin dhe popullin tonė!

Experti: Shiko e nderuar, kėtu po flasim tė hapur, pra tė lėmė anash pėr pak ēaste modestinė!
Legenda: (hahaha – qeshet lehtė)!

Experti: Edhe pse tashti janė bėrė tė njohur pyetjet monotone tė gazetarėve, (qė s'janė expertė si unė :lol:), pra duke filluar –a jeni e dashuruar/e martuar, -sa vjeēare jeni, e pyetje tė kėtilla, neve do e ndryshojmė tonin, duke u kyēur nė mėnyrė mė tė drejtėpėrdrejtė e mė konkrete pra pėr ēėshtjen e donasioneve e fondacioneve. E nderuar, ē'farė mendoni, plani i juaj i cili gjeti pėrkrahje tek Dardanija pėr investime mbarėkombėtare, do pėrkrahet nga kuvendi i Kosovės?

Legenda: Po shikoni expert, neve si shoqėri me vizione tė larta, qė kemi marrur kėto akcione, jemi inspiruar pėr njė gjė tė tillė nga aktualiteti i dhimshėm i shoqėrise sonė udhėheqėse, dhe si rrjedhojė neve pėr tė mos na ikur shekujt siē na ikin, bėmė hapin pėr tė punuar nė kėtė drejtim pėr shtetin tonė, duke mos e pasur parasysh pėrkhrajen institucionale, -e cila pėrkrahje- do ishte shumė e mirėpritur nga ne mbase do i pėrforconte akoma mė shumė ambicjet tona, porse shpresat janė minimale, e qė them se neve do vazhdojmė duke punuar, mbase tani veēse kemi njė mbėshtetje tjetėr –mė tė fortė- pra Bankėn Botėrore, e cila pa kompenzim ka shprehur dėshirėn, qė neve tė jemi njė vegėl –nėse mund tė them kėshtu- e tyre, apo njė krahė pėr investime tė reja nė vendin tonė.

Experti: Gėzohem! E nderuar, cilėt janė investimet e juaja tė para, qė i keni parė mė tė nevojshme pėr fillim, apo i keni parasysh?

Legenda: Po shikoni, mbase populli shqiptarė veēse po largohet nga mendimet primitive, pra si pėr shembull, mė nė popullin tonė s'do ketė persona/burra qė do e llogarisėn problem dashurinė e dytė krahas lidhjes bashkėshortore, pra pėr tė qenė mė konkrete, -e kam fjalet qė ne- shqiptarėt mė nuk do i keni dogmat e prambetura, si psh: tė martuarat, pse nuk mund tė kenė dashnor (virtual e tė tjerė) apo edhe shoqėri tė gjėrė, dhe si rrjedhojė neve kemi paraparė tė investojmė nė fillim nė 100.000 lap-topė pėr gratė e martuara, qė ato tė kyēen nėpėr forume, e tė bėjnė shoqėri dhe dashuri.

Experti: Po pse bash lap-topa e nderuar? Mbase investimet janė pjesė e ekonomisė, e qė ekonomija qė nė esencė mėson njerėzit tė kursejnė, pse nuk mendoni nė 100.000 kompjuterė personal (PC), e qė kėshtu do mbesin tė holla edhe pėr Ueb camera, pra qė ato tė martuarat, edhe tė ekspozohen nėpėr Botė nėpėrmjet camerės?

Legenda: Po shiko Expert, nėse ju ka ra nė dorė "fjalori" shqip-shqip (me fjalėt e reja koherente), mund tė kesh vėrejtur shpjegimin e fjalės Internet, e qė thotė se ėshtė: "Sėmundja e pashėrueshme, qė po zėvendėson virusin e AIDS-it tek shumė tė rinjė..." dhe nė kėtė rast neve kemi menduar se po tė njejtėn influencė do ketė edhe tek tė martuarat, dhe nė tė shpeshtėn e rasteve tė martuarat kurorėzohen pėr herė tė dytė, pra me internetin, atėhere lap-topi ėshtė mjeti mė adekuat pėr kėtė "dashuri", qė me tė, tė martuarat tė jenė edhe nė vendet mė tė lezetshme, ku muhabeti kalon nė njė romancė tė papėrshkrueshme, pra si pėr shembull nė vaska, pra pse tė mos shkruajnė nga vaska me lap-topa!

Experti: (hahaha) shumė interesante, don tė thotė virtualen tė e konvertojnė nė reale?

Legenda: Edhe pse nė mėnyre totale ėshtė e pamundur, them qė prap se prap ka njė impakt -bile parcial- nė reale, kėtė nuk mund tė e mohon askush.


*********************
Ndryshuar nga Murgesha

*********************

Experti: Po keni tė drejtė, pajtohem me ju! Vazhdojmė me pyetjet tjera, sa anėtarė ka fondi i juaj?

Legenda: Fondi ynė ka kėto anėtarė: Prishtinasi, Albanian eX|PerT , Rilinda, dhe unė, e qė tė gjithė tė lartėpėrmendurit kanė detyra e tyre tė veēanta, ndėrsa ndėrhyrja e tė tjerėve, pra ėshtė e mundur tė shihni edhe tė tjerė qė fusin dorė nė fondin tonė, porse ata s'janė pjesė e jona, porse nga dėshira e madhe pėr tė qenė, i bėjnė qef vetės, porse neve nuk i pengojmė, thjeshtė i lėmė pėr tė hyrė e pėr tė parė se si punohet pėr komb, e jo duke ndejtur nė neglizhėncė sikur partit dhe shoqėritet akcionare, qė vetėm proklamojnė pseudo-vlerat dhe asgjė mė shumė. Porse mendojmė, qė me kalimin e kohės do e rrisim listėn e anėtarėve, porse kushtet qė duhet paraqitur pėr anėtarėsim janė shumė tė vėshtira e tė ngushta, e qė rrallė kush qė i podeson kėrkesat, porse fondi ynė ėshtė aq i rėndėsishėm sa qė nuk guxojmė tė tolerojmė njerėz qė mirren natė e ditė mė thashetheme nėpėr kafenejat e forumeve, apo tė atillė qė pretendojnė sinqeritetin, porse nė realitet janė demagogė, qė shumė lehtė mund t'i demaskosh!

Experti: Cilat janė vizionet e juaja si fondacion?

Legenda: Tė qenurit tonė korrekt me bamirėsit ndėrkombėtarė, ka qenė njė ndėr faktorėt kryesorė qė pos me ndihma materiale, neve jemi mbėshtuar edhe me dėrgimin e expertėve nga universitete tė ndryshme, si p.sh. (juve :lol;), Albanian Expert, nje djalosh shqiptarė, qė ėshtė studentė nė Oxford , i cili ka marrur pėrsipėr hartimin e planprogramit tonė, e qė njėkohėsisht dihet se aty paraqiten edhe vizionet dhe ambicjet tona, e qė tė gjitha sillen tek esenca elementare e jona: "Pėr njė tė ardhme mė tė mirė pėr vendin tonė"

Experti: Edhe pse ndoshta po ikim nga tema pak, mė duhet tė ju pyes, ē'fare mendoni pėr aktualitetin tonė, pakoja e Ahtisaarit pėrmbushė kėrkesat tona?

Legenda: Jo nė asnjė mėnyrė. Ta them sinqerishtė, nė njė pako ku nuk pėrmendėn shqiptarėt, kultura dhe e ardhmja e tyre, ē'pritet pos asaj qė nuk na konvenon neve, mbase nė kėtė pako pėrmenden me qindra herė serbėt, dhe kultura e tyre, dhe monomentet e trashėguar, e vallė, ē'ėshtė puna pėr ne, kjo pako ėshtė pėr qytetarėt e Kosovės, apo pėr shqiptarėt?

Experti: Po ē'farė mendoni pėr Kombin politik tė banorėve tė Kosovės me kombėsi shqiptare?

Legenda: Mbase ata jetojnė nė Kosovė, sigurisht qė duhet tė thirren kosovarė, edhe pse nė esencė me kombėsi janė shqiptarė, porse kjo ka tė bėjė me kombin politik, dhe mendojė e them se tė gjithė ata qė tregojnė fanatizėm falsit nė kėtė drejtim duke mos pranuar kėtė koncept, thjeshtė janė njerėz qė me vėrberizėm ndjekin pseudopolitikėn e balave, e asgjė mė shume.

Experti: Po ē'farė mendoni, duhet ndrruar emri i shtetit tonė, pra nė emrin autentik Dardani?

Legenda: Po , sigurisht,… edhe tė mos ketė arsye tjetėr, mjafton etimologjija e keqe dhe poshtėruesve e fjalės Kosovė, qė neve nuk duhet pranuar asesi.

Experti: Do pavarėsohet kėtė vitė Kosova?

Legenda: Dhashtė Zoti po, porse me kėtė politik qė po luhet me fatin e popullit tonė, ndoshta ky nuk do tė jetė viti i pavarėsisė.

Experti: Po kthehemi prap tek fondi, nėsė nuk e teprojmė. Zakonisht e nderuar, shoqėritė, organizatat, dhe lėvizjet e mėdha nė Botė, ku marrin pėrmasa ndėrkombėtare sikur rasti i fondacionit tuaj, ato kalojnė edhe nė fuqi politike, pra nė parti qė konkurojnė pėr tė qeverisur shtetin. Nėse vazhdon me kėtė tempo fondacioni i juaj, ėshtė e mundur tė arrijė deri aty, tė i bėjė konkurrencė edhe partijave tė mėdha, e nė kėtė rast kė do e vendoni kryetar tė partisė?

Legenda: Edhe pse nė realitet kjo ėshtė pjesė e synimeve tona, prap neve kėtė potezė do e lėmė pėr mė vonė. E nėse e arrijmė njė suksese tė kėtillė, mendojė qė vendin pėr kryetarė, e meriton personi ideal e adekuat pėr kėtė, pra Experti, ndersa prishtinasi do jete zedhenesi i partisė, ndėrsa unė do mbesė si ēdo herė drejtoreshė e investimeve!

Prishtinasja_
19-04-07, 22:06
Experti: Diēka pėr fund e nderuar pėr lexuesit tanė!

Legenda: "Expertėt shqiptarė" ėshtė njė revistė e pakonkurrencė dhe me ide progresive, qė hap dyert e perspektivės, e sidomos pėr njerėzit me aspirata tė larta, kėshtu qė inkurajoj rinin tė e lexojnė, e tė kuptojnė realitetin e civilizimit larg pseudovlerave.

Experti: Nga koha e juaj e ēmueshme e nderuar na falet kėto ēaste pėr tė zhvilluar kėtė intervistė pėr lexuesit tanė! Nė emėr tė redaksisė ju falėnderojė pėr pėrgjigjen pozitive ndaj ftesės sonė, qė na dhatė, dhe na e stolisėt edhe revistėn tonė me fjalėt e juaja. Ishte kenaqėsi tė ju kemi nė mesin tonė.

Legenda: Kėnaqėsija ishte e imja, ishte nder tė jem nė mesin tuaj. Ju dėshirojė ēdo tė mirė nė punėn tuaj (:lol: ftyroooooo, hahaha – qeshet pak)!

Marrur nga gazeta: "Expertėt shqiptarė" nr. 6, viti V-se, rubrika: Njė Intervju, fq: 32-35! Intervistoi: Albanian eX|PerT !

legenda
19-04-07, 22:56
ahahaha,,,,
ahahahaaa,,,,Ftyrooooooo,me ke befasu,
fenomenale,thnxxxx,,qe edhe pse je jashte po mendon per Legenden,thnx.
upssssssss.....gjithe keto INTERVISTA,
si duket u bana VIP,ahahaha.....pas hapave te EKS|||||PERTIT
Ahahaaaa..

[quote=Prishtinasja_]Pershendetje :smile:

Kjo interviste eshte bera nga Albanian eX|PerT, porse ai nuk ka mundesi kycje ne forum per shkak te bllokimit, keshtu qe une po e percjell ketu ne forum per lexuesit me porosi nga Experti (vellaqko im)!


"Pėr njė tė ardhme mė tė mirė pėr vendin tonė" shprehet drejtoresha e investimeve, e nderuara legenda!

Experti: Edhe pse shumė revista gėzuan privilegjin qė tė intervistojnė zonjėn/zonjushėn (?) legenda, e qė nga ky nder ėshtė privuar gazeta ynė, sot morrėm lajmin e gėzuar se legenda ka pranuar qė pėr gazetėn "Expertėt shqiptarė" pėr ju admirues sė revistės suaj, sot me ne dhe me ju, donatorja qė tronditi orientin me idėtė e saj progresive pėr investime nė shtetin tonė, pra legenda, do jetė pjesė e revistės sonė, pra nė kėtė intervistė. Mirė se vini e nderuar!

Legenda: Mirė se ju gjejė! Ju falėnderojė pėr fjalėt, sigurisht (ska dyshim) –se- kėto (ne) i bėjmė pėr njė tė ardhme mė tė mirė pėr vendin dhe popullin tonė!

Experti: Shiko e nderuar, kėtu po flasim tė hapur, pra tė lėmė anash pėr pak ēaste modestinė!
Legenda: (hahaha – qeshet lehtė)!

Experti: Edhe pse tashti janė bėrė tė njohur pyetjet monotone tė gazetarėve, (qė s'janė expertė si unė :lol:), pra duke filluar –a jeni e dashuruar/e martuar, -sa vjeēare jeni, e pyetje tė kėtilla, neve do e ndryshojmė tonin, duke u kyēur nė mėnyrė mė tė drejtėpėrdrejtė e mė konkrete pra pėr ēėshtjen e donasioneve e fondacioneve. E nderuar, ē'farė mendoni, plani i juaj i cili gjeti pėrkrahje tek Dardanija pėr investime mbarėkombėtare, do pėrkrahet nga kuvendi i Kosovės?

Legenda: Po shikoni expert, neve si shoqėri me vizione tė larta, qė kemi marrur kėto akcione, jemi inspiruar pėr njė gjė tė tillė nga aktualiteti i dhimshėm i shoqėrise sonė udhėheqėse, dhe si rrjedhojė neve pėr tė mos na ikur shekujt siē na ikin, bėmė hapin pėr tė punuar nė kėtė drejtim pėr shtetin tonė, duke mos e pasur parasysh pėrkhrajen institucionale, -e cila pėrkrahje- do ishte shumė e mirėpritur nga ne mbase do i pėrforconte akoma mė shumė ambicjet tona, porse shpresat janė minimale, e qė them se neve do vazhdojmė duke punuar, mbase tani veēse kemi njė mbėshtetje tjetėr –mė tė fortė- pra Bankėn Botėrore, e cila pa kompenzim ka shprehur dėshirėn, qė neve tė jemi njė vegėl –nėse mund tė them kėshtu- e tyre, apo njė krahė pėr investime tė reja nė vendin tonė.

Experti: Gėzohem! E nderuar, cilėt janė investimet e juaja tė para, qė i keni parė mė tė nevojshme pėr fillim, apo i keni parasysh?

Legenda: Po shikoni, mbase populli shqiptarė veēse po largohet nga mendimet primitive, pra si pėr shembull, mė nė popullin tonė s'do ketė persona/burra qė do e llogarisėn problem dashurinė e dytė krahas lidhjes bashkėshortore, pra pėr tė qenė mė konkrete, -e kam fjalet qė ne- shqiptarėt mė nuk do i keni dogmat e prambetura, si psh: tė martuarat, pse nuk mund tė kenė dashnor (virtual e tė tjerė) apo edhe shoqėri tė gjėrė, dhe si rrjedhojė neve kemi paraparė tė investojmė nė fillim nė 100.000 lap-topė pėr gratė e martuara, qė ato tė kyēen nėpėr forume, e tė bėjnė shoqėri dhe dashuri.

Experti: Po pse bash lap-topa e nderuar? Mbase investimet janė pjesė e ekonomisė, e qė ekonomija qė nė esencė mėson njerėzit tė kursejnė, pse nuk mendoni nė 100.000 kompjuterė personal (PC), e qė kėshtu do mbesin tė holla edhe pėr Ueb camera, pra qė ato tė martuarat, edhe tė ekspozohen nėpėr Botė nėpėrmjet camerės?

Legenda: Po shiko Expert, nėse ju ka ra nė dorė "fjalori" shqip-shqip (me fjalėt e reja koherente), mund tė kesh vėrejtur shpjegimin e fjalės Internet, e qė thotė se ėshtė: "Sėmundja e pashėrueshme, qė po zėvendėson virusin e AIDS-it tek shumė tė rinjė..." dhe nė kėtė rast neve kemi menduar se po tė njejtėn influencė do ketė edhe tek tė martuarat, dhe nė tė shpeshtėn e rasteve tė martuarat kurorėzohen pėr herė tė dytė, pra me internetin, atėhere lap-topi ėshtė mjeti mė adekuat pėr kėtė "dashuri", qė me tė, tė martuarat tė jenė edhe nė vendet mė tė lezetshme, ku muhabeti kalon nė njė romancė tė papėrshkrueshme, pra si pėr shembull nė vaska, pra pse tė mos shkruajnė nga vaska me lap-topa!

Experti: (hahaha) shumė interesante, don tė thotė virtualen tė e konvertojnė nė reale?

Legenda: Edhe pse nė mėnyre totale ėshtė e pamundur, them qė prap se prap ka njė impakt -bile parcial- nė reale, kėtė nuk mund tė e mohon askush.

*********************
Ndryshuar nga Murgesha

*********************


Experti: Po keni tė drejtė, pajtohem me ju! Vazhdojmė me pyetjet tjera, sa anėtarė ka fondi i juaj?

Legenda: Fondi ynė ka kėto anėtarė: Prishtinasi, Albanian eX|PerT , Rilinda, dhe unė, e qė tė gjithė tė lartėpėrmendurit kanė detyra e tyre tė veēanta, ndėrsa ndėrhyrja e tė tjerėve, pra ėshtė e mundur tė shihni edhe tė tjerė qė fusin dorė nė fondin tonė, porse ata s'janė pjesė e jona, porse nga dėshira e madhe pėr tė qenė, i bėjnė qef vetės, porse neve nuk i pengojmė, thjeshtė i lėmė pėr tė hyrė e pėr tė parė se si punohet pėr komb, e jo duke ndejtur nė neglizhėncė sikur partit dhe shoqėritet akcionare, qė vetėm proklamojnė pseudo-vlerat dhe asgjė mė shumė. Porse mendojmė, qė me kalimin e kohės do e rrisim listėn e anėtarėve, porse kushtet qė duhet paraqitur pėr anėtarėsim janė shumė tė vėshtira e tė ngushta, e qė rrallė kush qė i podeson kėrkesat, porse fondi ynė ėshtė aq i rėndėsishėm sa qė nuk guxojmė tė tolerojmė njerėz qė mirren natė e ditė mė thashetheme nėpėr kafenejat e forumeve, apo tė atillė qė pretendojnė sinqeritetin, porse nė realitet janė demagogė, qė shumė lehtė mund t'i demaskosh!

Experti: Cilat janė vizionet e juaja si fondacion?

Legenda: Tė qenurit tonė korrekt me bamirėsit ndėrkombėtarė, ka qenė njė ndėr faktorėt kryesorė qė pos me ndihma materiale, neve jemi mbėshtuar edhe me dėrgimin e expertėve nga universitete tė ndryshme, si p.sh. (juve :lol;), Albanian Expert, nje djalosh shqiptarė, qė ėshtė studentė nė Oxford , i cili ka marrur pėrsipėr hartimin e planprogramit tonė, e qė njėkohėsisht dihet se aty paraqiten edhe vizionet dhe ambicjet tona, e qė tė gjitha sillen tek esenca elementare e jona: "Pėr njė tė ardhme mė tė mirė pėr vendin tonė"

Experti: Edhe pse ndoshta po ikim nga tema pak, mė duhet tė ju pyes, ē'fare mendoni pėr aktualitetin tonė, pakoja e Ahtisaarit pėrmbushė kėrkesat tona?

Legenda: Jo nė asnjė mėnyrė. Ta them sinqerishtė, nė njė pako ku nuk pėrmendėn shqiptarėt, kultura dhe e ardhmja e tyre, ē'pritet pos asaj qė nuk na konvenon neve, mbase nė kėtė pako pėrmenden me qindra herė serbėt, dhe kultura e tyre, dhe monomentet e trashėguar, e vallė, ē'ėshtė puna pėr ne, kjo pako ėshtė pėr qytetarėt e Kosovės, apo pėr shqiptarėt?

Experti: Po ē'farė mendoni pėr Kombin politik tė banorėve tė Kosovės me kombėsi shqiptare?

Legenda: Mbase ata jetojnė nė Kosovė, sigurisht qė duhet tė thirren kosovarė, edhe pse nė esencė me kombėsi janė shqiptarė, porse kjo ka tė bėjė me kombin politik, dhe mendojė e them se tė gjithė ata qė tregojnė fanatizėm falsit nė kėtė drejtim duke mos pranuar kėtė koncept, thjeshtė janė njerėz qė me vėrberizėm ndjekin pseudopolitikėn e balave, e asgjė mė shume.

Experti: Po ē'farė mendoni, duhet ndrruar emri i shtetit tonė, pra nė emrin autentik Dardani?

Legenda: Po , sigurisht,… edhe tė mos ketė arsye tjetėr, mjafton etimologjija e keqe dhe poshtėruesve e fjalės Kosovė, qė neve nuk duhet pranuar asesi.

Experti: Do pavarėsohet kėtė vitė Kosova?

Legenda: Dhashtė Zoti po, porse me kėtė politik qė po luhet me fatin e popullit tonė, ndoshta ky nuk do tė jetė viti i pavarėsisė.

Experti: Po kthehemi prap tek fondi, nėsė nuk e teprojmė. Zakonisht e nderuar, shoqėritė, organizatat, dhe lėvizjet e mėdha nė Botė, ku marrin pėrmasa ndėrkombėtare sikur rasti i fondacionit tuaj, ato kalojnė edhe nė fuqi politike, pra nė parti qė konkurojnė pėr tė qeverisur shtetin. Nėse vazhdon me kėtė tempo fondacioni i juaj, ėshtė e mundur tė arrijė deri aty, tė i bėjė konkurrencė edhe partijave tė mėdha, e nė kėtė rast kė do e vendoni kryetar tė partisė?

.......................

Murgesha
20-04-07, 02:18
Prishtinase para se postojsh shkrime tė tė tjerėve lutesh qė tė i lexosh e tė shofėsh ti sė pari pėrmbajtjen e pastaj ti postojsh.
Murgesha!

Prishtinasja_
20-04-07, 07:25
Prishtinase para se postojsh shkrime tė tė tjerėve lutesh qė tė i lexosh e tė shofėsh ti sė pari pėrmbajtjen e pastaj ti postojsh.
Murgesha!

Pershendetje Murgesha ,

e kam lexua une kete postim boll mire dhe pasi... me duket tema eshte "interviste e imagjinuar" atehere cka te te keqe ka ketu ??...

Pasi qe Experti nuk ka mundesi kycje ne forum per shkak te bllokimit, keshtu qe une po e percjell ketu ne forum per lexuesit me porosi nga Experti ! E kam percjell si me eshte dhene pa bere ndonje ndryshim...

Shpresoj se do hasim ne mirekuptim !

rilinda
21-04-07, 01:01
Intervistė e imagjinuar nga Albanian ex|PerT...

Pra teleshikues tė nderuar, sonte kemi nderin qė nė emisionin tonė tė kemi zotri prishtinaliun, i cili me pėrgjigjen pozitive ndaj ftesės sonė na nderoi neve dhe juve!

Experti: I nderuar, mirė se keni ardhur nė emision tonė dhe njėkohėsisht ju dėshirojė tė kaloni mirė!

prishtinasi: Mirė se ju gjeta koleg, ju falenderoj pėr ftesėn!

Experti: Mbase ēdo herė po na ndodh qė tė humbasim minuta duke prezantuar mysafirėt, sonte do jetė ndryshe, mbase pėr ju tė dashur miq veēse ėshtė i njohur prishtinalija kėshtu qė po fillojmė menjėherė me intervistėn e paraparė, duke mos u vonuar me paraqitjen e identitetit tė tė ftuarit tonė special. I nderuar, mbase keni ndjekur pėr sė afėrmi proceset qė po zhvillohen nė Kosovė, si e vlerėsoni punėn e grupit tė unitetit, pra punėn e negociatorėve?

prishtinasi: Po shiko koleg, pikė sė pari tė qenurit tonė kundėr kėsaj teorie qė do e etiketoja cenzurė komuniste larg komponenteve demokratike, na bėn qė tė kemi qė nė fillim mendim negativ ndaj negociatave, dhe si rrjedhojė edhe ndaj grupit tė unitetit i cili po i zhvillon kėto bisedime tė cilat nuk janė adresuar tek dera e saktė! Pėrderisa ne si popull kemi pasur probleme me serbėt, dhe ata janė qė dėshirojnė nė gen ta kenė urrejtjen ndaj neve, vallė sa e logjikshme mund tė jetė qė pas gjithė kėsaj historie nė luftė me armikun tonė- ne tė dialogojmė me ta pėr ēėshtjen tonė, e cila ėshtė e drejtė e pakontesueshme e jona. Prandaj, duke mos u thelluar shumė nė kėtė ēwshtje do lė hapėsirė pėr diskutim nė pyetjet tjera, veēse them qė grupi i unitetit dėshtoi, e qė pėr kėtė dėshtim neve vetėm se kemi folur e paralajmėruar, porse pėrderisa ata janė vegėl apo mė mirė tė them piun shahu i udhėheqėsisė, e cila i dirigjon sikur muzicienti instrumentet, them qė ata nė njė aspekt e kanė ditur se neve jemi duke folur realitetin, porse cenzura mbi kokė qė ėshtė ushtruar mbi ta ka qenė faktor qė ata nuk kanė shpalosur mendimet e tyre tė vėrteta.

Experti: Sipas kėsaj qė thoni, na len tė kuptojmė se kemi tė bėjmė me njė problem qė nė esencė, e pra, ē'mendim keni pėr atė konzervimin apo tė them seleksionimin e dhunshėm tė personave tė caktuar pėr kėtė mision, nėse mund ta quaj kėshtu?

prishtinasi: Shumė qartė e keni akceptuar atė qė thash, mbase vetėm njė vėshtrim gjeneral me njė sy pa hile nėse i jipet kėtij problemi, vallė tė pyesim veten, ne si popull u pyetėm qė kush tė na pėrfaqėsojė nė kėto negociata? Vallė, ata persona u konsulltuan me popullin, se ē'farė dėshirojnė, qė ata t'i transmetojnė atje kwrkesat e tyre? Vallė, a pyetėn popullin, a kanė dėshirė qė kur shkojnė tek familjarwt e tyre nė komuna tjera, tė kalojnė pranė policisė sė Draganėve e Milloshave, qė dje ua masakruan familjet? Vallė, pyetėn popullin se a kanė dėshirė qė nė disa komuna tė valojė flamuri sllav, nėn tė cilin flamur u zhvillua ekzodi serb ndaj popullit tonė tė pėrvuajtur? Vallė, pyetwn popullin...???? Pyetje tė shumta, tė cilat kanė njė pėrgjigje unike, se JO, ata nuk pyetėn popullin, ata shkuan krye nė vete, dhe si rrjedhojė kjo qė bėjnė ata sot ėshtė pėr vete dhe pėr qefet e kryetarėve tė tyre, e jo pėr popullin. Pastaj thjesht tė ndalemi pak, tė shohim kodet demokratike, vallė, kjo qeveri qė pretendon demokracinė, a pyeti ata mijėra qytetarė qė janė pėr vetvendosje, vallė a u ndal tė diskutojė tė paktėn bile ndoshta parcialisht tė pranoje thirrjen e tyre. Porse jo, si duket qeverija e prambetur, edhe pse ka njė elitė qė s'di as kompjuterin personal tė pėrdorė, ata komandėn block-delete tė MSN-sė, e praktikuan tek kėrkesat e popullit shqiptarė.

Experti: Koleg, po tashti pėr juve cila ėshtė alternativa e vetme pėr zgjidhjen e problemit tonė?

prishtinasi: Them qė zgjidhja e vetme dhe njėherit shkendija pėr ēėshtjen tonė ėshtė vetvendosja e popullit. Ne si popull gėzojmė lirinė e vetvendosjes, dhe njė tė drejtė tė tillė asnjė shtet nuk na mohon, pra: "Jo negociata, vetvendosje"!

Experti: (haha - qeshet lehtė) me kėtė mė kujtuat slloganin e lėvizjes "Vetvendosja", ē'farė mendimi keni pėr kėtė lėvizje?

prishtinasi: E vetmja shkėndi pėr popullin tonė ėshtė kjo lėvizje, e cila admirohet dhe pėrkrahet nga rinija, pra thelbi i familjes, e qė siē thoshte njė filozof: "Familja ėshtė qeliza e shoqėrisė", e qė bėrthama e kėsaj qelize ėshtė pėrkrahėse e kėsaj inicitive, dhe kjo vetėm si rrjedhojė se rinija nuk ėshtė e infektuar me idet komuniste, dhe nuk pėrkrah gjenocidin ideor qė po i bėhet popullit tonė.

Experti: Ē'farė mendoni koleg, do tė pavarėsohet Kosova nė kėtė vit?

prishtinasi: Pėrderisa liridashėsit dhe punėtorėt e kėtij kombi flejnė nė burgjet e pseudodemokratėve, mendoj se kėshtu kėtė vit nuk po e etiketojmė me epitetin "Viti i pavarwsisė", porse tek ne, e sidomos tek Politika jonė ēka s'bėn vaki, e prandaj akoma po shpresojmė.

Experti: Ē'farė mendoni qė nė kuvendin e Kosovės, 99% e deputetėve ishin pro Ahtisaarit?

prishtinasi: Kjo s'bėn vaki askund nė botė, (pseudo) politikanėt shqiptar, e bėnė tė parėt nė kėtė planet me "demokraci" njė "unitet" tė kėtillė (hahaha - qeshet lehtė)


Experti: Po kalojmė pak tek arena ndėrkombėtare nėse nuk e teprojmė me pyetje! Ē'farė mendoni, a po ushtrohet luftė psikologjike nė opinion e gjera nga globalizmi, e mė konkretisht nga Amerika nė parrollėn: "Lufta globale kundėr terrorizmit"?

prishtinasi: Po sigurisht koleg, kjo ėshtė fakt. Ja po marr njė shembull konkret pėr ilustrim, mbase ka nevojė pėr elaborim kjo ēwshtje. Lufta nė Irak, qė shkaktoi mijėra tė vrarė nėn kėtė parrullė falsite. Tė shikojmė pak strategjitė e luftės pėr pak ēaste. Tė gjithė ne mendojmė se sunitėt irakian po vriten me shiitėt irakian, e tė ndalemi pak, a thua nėse njė popull sulmohet nga njė superfuqi sikur Amerika, vallė ai popull ka kohė tė mirret nė mes vete? Sigurisht qė jo, pra kėtu kemi tė bėjmė me lojė strategjike tė amerikanėve, tė cilėt kanė ndezur zjarrin mes sekteve, nė mėnyrė qė tė depėrtojmė me strategji tė reja nė kėtė luftė tė tyre jofisnike!

Experti: I nderuar, mbase veēse ju jeni pjesmarrės nė fondin e tė nderuarės legenda, mendoj qė sadopak e keni parasysh ē'ėshtė marketingu, (hahaha - qeshet pak), pra pėr tė vazhduar me intervistėn e rradhės, po e ndėrpresim me njė publicitet. Ju falemnderoj i nderuar qė ishit nė mesin tonė. Kisha nderin tė ju intervistoj.

prishtinasi: Kėnaqėsija ishte e imja koleg. Ju pėrshėndes!

rilinda
21-04-07, 01:02
Mua mė pėlqeu intervista... suksese Expertit

rilinda
21-04-07, 01:07
Lus moderatorin ta fshijė kėtė postim sepse ėshtė i dyfishuar.

prishtinasi
21-04-07, 01:19
hahahahahah...Expert...intervju i pregaditun me stil dhe zgjuarsi....s'dyshoj ne aftesit e tua koleg...!
Te pershendes...ishte knaqesi te postoj ne temat e politikes me ty....!
Sinqerisht
Prishtinasi

Murgesha
24-04-08, 13:51
Veq kush ma ka inati se ma nėnė e vakive qė jam unė nuk ėshtė askush. Sapo lava gjynahet te Oda e gjynaheve u nisa me shku nė shpi e rruga gjithė mė kalon ka studio e intervistave veq kur ma ngjiti pėr krahi njė grua e mė tha: Murgeshė tė zuna, hajde shpejt me e hap studion se po du me ma ba njė intervistė.
I thashė o lėshom bre se jam ka bahem gadi pėr punė e mė tha punė pa punė po du intervistė dhe pikė.

Nejse mu desht tė pranoj, hapa studion dhe ja ku mė keni balla pėr ballė me kend tjetėr pos me LOVELY. Mbasi kohėn e kam tė paktė po ja fillojmė menjėherė.

Murgesha: Mirė se tė gjeta Lovely.
Lovely: Mirė se erdhe Murgeshė.
Murgesha: Ēka ėshtė gjithė kjo ngutje pėr intervistė e nderuar Lovely.

Lovely: Prit moj se ti mė gjete kėtu dhe pyetjet janė tė miat e jo tuat.

Murgesha: Moj ti mė tha mua me tė marrė nė intervistė, ēka u ba tash?

Lovely: He,hehee e di unė qė ndryshe sun tė kisha shti nė kėtė studio e ta punova.

Murgesha: Ngrrrrrk ēma paske punu tash http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon11.gif

Lovely: Mos i shtramo buzėt tė lutem po nisja me pyetjet haahahahahah se kėtė veq me ta hjek tremėn e pata.


Murgesha: (dreq o punė hec e bjeri nė fije) Lovely ne njihemi shumė pak mes vete, nuk jena shkru edhe aq shumė nė forum qė me u njoft po nejse sot po punoj edhe pa tė njofshėm.
Si erdhe nė Dardani, erdhe vet apo tė solli kush?

Lovely: Mas pari tė falėnderoj qė pranove me mė marr nė intervistė pa mė njoft, e dyta po ta jap rastin tė mė njofėsh dhe e treta erdha nė Dardani me vullnetin tim tė lirė pa mė sjell askush.

Murgesha: E qysh e gjete?

Lovely: Pse a zor po tė doket me e gjetė dardaninė a? Veq shkruje njė fjalė shqipe nė google dhe tė hapen faqe tė tėra Dardane aty ku shkruhet shqip.

Murgesha: E paske gjetė lehtė shum, po pse u bane anėtare dhe a more leje prej ndokujt?

Lovely: Sė pari e pash njė vend ku thojke regjistrohu, mendova se ėshtė obligim dhe pa njė pa dy e mbusha formularin e kėrkesės pėr pranim.

Murgesha: A tė pranuan menjėherė apo tė lan mė prit?

Lovely: Jo mbrenda njė sekondi mė pranuan. Kur e pan emrin tim nuk patėn qare pa me leju hyrjen.

Murgesha: Ani si tu duk kur hyre mbrenda?

Lovely: Mbeta pa fjalė, ēkas pash e ēkas lexova, veq nonė e babė nuk gjeta kėtu hahahahaahah e ja nisa me shkru se u ndjeva shumė ftohtė mos me ja nisė me shkru meniherė.

Murgesha: Qasja juaj nė forum?

Lovely: O e pash Pacensurėn qė e kishin lėnė si qyqe nė fund tė forumit, e kush nuk i bajke sajdi, thash vetmevete ka ardhė koha tė zgjohet nga gjumi edhe ky forum e ja nisa mu ba gadi pėr shkrime ēfarė shkruhen nė kėto forume.

Murgesha: Ani si kalove pasi ja nise.

Lovely: Mirė moj, krejt forumi u fluk pas meje e u instalu atje, kush mo nuk shkrujke as lexojke tjetėr kah veq te pacensura.

Murgesha: Ke tė drejtė se i kam parė edhe vet, do ditė ka qenė forumi mė i frekuntuar.

Lovely: Ti a ke lexu hiq asajde, se pėr ksajde e di qė lexon hahahahaahahah?

Murgesha: Natyrisht, veq rrija e fshehur ase offline ahhaahahah (po mos ja nisė me mė pyet ti)

Lovely: E kam ditė qė shum bajshin ashtu. Tash jam lodhė tuj nejt atje e jam ngritė do shkallė mė lart hahahahah pikėrisht te kafja e forumit, po kot se krejt po mė vijnė pėrmas e kun rahat spo mė lojnė.

Murgesha: A ta merr mendja pse po tė ndjekin?

Lovely: Pėr nga natyra jam shum shejtonk e shejtanllaqet i kam nė qef. Tybe me tė nime (si ti qė po nin) e kam, kohė mė parė ish kon ksajde njė ShejToNkė e shumė veta po mė thojnė qė unė jam ajo.

Murgesha: (hm dreqo edhe unė baj pjesė nė mendimin e shumicės) Ani a ke ndoj pėrgjigje pėr kėto akuza hahahahahaha

Lovely: Vallahi unė jam Lovely e pėrveq shejtonllaqeve nuk kam gjė tė pėrbashkėt me dreqėn e shejtonka hahahahaahah.

Murgesha: Ani de mos u ban nervoze qy se nuk jam ka ta shkeli livadhin pse tė veta.

Lovely: Nuk po nervozohem po pomė vie inat qė s`kam ardhė para Shejtonkės nė kėtė forum e pastaj asaj me i thonė krejt qė o Lovely.

Murgesha: Ēka ta merr mendja pėr forumin Dardan, a bėn pjesė nė grupin e forumeve moderne?

Lovely: Pasi erdha unė e modernizova se para meje ish kon veq modern e jo i mdernizum.

Murgesha: Si po mendon?

Lovely: Paj Murgeshė gjithkund nėpėr forume flitet pėr gjithēka, edhe kėtu kishit pas folė pėr gjithēka, vetėm pacensurėn e kishit lonė anash. Besoj qė ja u ka kojt edhe juve me fol nė mėnyrė tė pacensurume, po ja kini majt vetes nalt, kishe neve nuk na kona e nuk flasim pėr kėso gjėra. Tash Dardania ėshtė Forumi ma modern nė gjithė botėn shqiptare se ėshtė kompletu me shkrime nga tė gjitha zhanret.

Murgesha: Paj tybe edhe keq nuk e ki.

Lovely: Murgesha mė duhet ta pėrfundoj intervistėn se po tė shof qė sytė veq te ora po i mban.

Murgesha: Mirė e ke, edhe pse urrej me pa orėn prap sytė aty mė shkojnė hahahahahaah. Ishte kėnaqėsi pėr mua tė tė marr nė intervistė.

Lovely: Edhe pėr mua.

lyra2
24-04-08, 14:23
..ne prapa skene ,Lyres i ra kamera nga dora duke qeshur me fjalet e Lovely-se ,sidomos nga keto :

Paj Murgeshė gjithkund nėpėr forume flitet pėr gjithēka, edhe kėtu kishit pas folė pėr gjithēka, vetėm pacensurėn e kishit lonė anash. Besoj qė ja u ka kojt edhe juve me fol nė mėnyrė tė pacensurume, po ja kini majt vetes nalt, kishe neve nuk na kona e nuk flasim pėr kėso gjėra. Tash Dardania ėshtė Forumi ma modern nė gjithė botėn shqiptare se ėshtė kompletu me shkrime nga tė gjitha zhanret

.....hahahahahahahahahahhaahah,edhe meshkujt turr e vrap e "blej" "leje hyrese" tjera veq me u afru pak me afer lovely ah ah ah ahhahaahahhah


ps:keto nga prapa skena nuk tregohen veq hajt thashe ta kompletoj intervisten :P;P:P,:):):):);0

lovely
25-04-08, 08:28
hahahahahahahaahahah

po q ma qit gazin ju dyja... po a qitet seni i msheft n fushe moj ??? ncncncncnc jo me pa dit kurr Murgeshe nuk ta kisha ngjit per krahi hahahahahahahahahahahaha

heu bre qe po koka shkru pa qare me e marr Shejtonken n pytje...


pas hulumtimeve te gjata me vite, e gjeta Shejtonken;

Lovely; po ku je mori Shejtonke se krejt mileti jan qu n kam per ty e po te lypin kahmos??? bile bile do po me akuzojne edhe qe UNE jam TI!!!

Shejtonka; kush je mori ti???

Lovely; qy ani kishe s po t ngjoh... une jam moj Lovely qe po m lexon tinxa ne Dardani....

Shejtonka, ec hin mrena dreqi t hifte e mos t sheh kush...

Lovely; kadale de mos bertit se qe erdha

Shejtonka; o ngom oj Lovely, u martova e u pusova..ish kan kysmet e taksirat.. m ka qellu nje hunq i shtire, as kompjuter s kem n shpi.. se leje mo me dal me langarat neper forum... (shejtonkes i rrodhen lotet) Po si i kam ata vellezer e motra??

Lovely; mo moj mos kaj se une jom e dhimshme e menihere ia nisi me piskat n kup t krese.... shnosh jan ata tan, veq po kthejne, amo ti po u mungon shume vallahin....


Shejtonka; e mori moter, qfare nafake t keqe kisha pas.... nuk ka dite qe nuk mendoj per ata atje t mocmit..se ty nuk t pasna pa kurr vallahin .. a je vendos moti ne fd??

Lovely; tybe s osht fort moti veq i kam hallakat me ka krejt.... iu kish pa hy ndryshku deri n rroj .... e i asisha une pak... a ki moj ni pike uje qaty se mu ka tha e ter fyti???

(shejtonka sjell limonade t Kosoves)

Lovely, eh mori Shejtonke, kogja shume kam lexu e ni per ty, po per qe je kaq e kendshme , kurr menja s me ka shku..... amo ajo qe s po kuptoj eshte se ata (shumica) po mendojne qe LOVELY eshte SHEJTONKA.....!!??????

Shejtonka; o mos iu thuj allahile po ata asnjo nuk ishin normal hahahahahahahahahahahaahahahahha oh m plasi gazi bre po ku ma qkrujti mu perenia me marr dikon n ptyje hahahahahahahahaahahahahahha


Lovely; mos ki gajle se i kam zamarit edhe vet, po s po boj zo, qka me bo masi s ka ma mire tash qishtu po duhet

Shejtonka; oooooo qashtu qysh jan kan, shume i kam dashte...shume shume... po qe....fati deshi ndryshe.... ::((

Lovely; shejtonke, a po m len nihere??

Shejtonka; qka moj???

Lovely; me t qaf de me t qaf fort, se m kan porosit do?

Shejtonka; pse qyqe ku don me e qit ket sen??

Lovely; kerkun moj, veq te Intervista

Shejtonka; aaha, thashe mos po don me e qit ne youtube e m sheh i shoqi... :)Lovely, qu dil shpejt e kah i ke qit gishtat qiti edhe thembrat, se veq qka s me kan ardh ata t shpise e falken ma qesin...


Uperqafuam fort...... dhe ika me lot ne sy.... Shejtonka ishte ENGJELL I PERENDISE, mirepo une NUK JAM SHEJTONKAAAAAAAAAAAAA

lirik
25-04-08, 16:00
E nderuara shejtonka ju ken i treguar ni talent dhe me lezet kam qeshur me keni disponuar jeni shum etalentuar dhe keni imagjinaten e shkelqyeshme urime dhe konkuroni per gazetare
mrekullueshem jeni paraqitur me ket temė shum bukur

Honesty^uk.
27-04-08, 12:29
Pasi qė njerėzia po kan dėshirė tė intervistohen, dhe tė lexojnė intervista sot pas shumė kėrkesave qė mė ka bėrė gjeta pak kohė tė intervistoj kėnd tjetėr pos Honestyn. Meqė nė mbrėmje jam shumė e zanun, e mora tani nė intervistė, e do ta shfaqim nė mbrėmje nė televizionin e germave.Murgesha:-Zotėri Honesty, mirmbrėma dhe mirė se na erdhe.

Honesty:- Murgesha (motrushe) mirė se tė gjeta, dhe kam kėnaqėsinė qė mė nė fund pranove tė mė intervistojsh. A di ēka unė kam pas dėshirė tė posaēme tė intervistohem nga ana juaj, se disi po i bėni mė interesant intervistat, pastaj po hyni nė detaje me jetėn tonė, e unė vėrtet kam dėshirė tė pyetem e tė pėrgjigjem...

Murgesha:- Honesty mė fal tė lutem, por prit tė pyes unė, se ti do me e kry intervistėn me monolog.

Honesty:- Mė fal z. Murgeshė, por dėshira ėshtė aq e madhe sa qė nuk po mundem tė pėrmbahem ( e besa po kam frigė, mos po mė len pa mė pyet) deri sa tja fillojmė.

Murgesha: - (o mos ke frigė hiē se pa ti nxjerr njė nga njė fjalėt se lash) Ok Honesty po fillojmė pra me pytjet. Si pytje tė parė, qė nuk mundem ti ikė, ėshtė si erdhėt nė dardani?????

Honesty:-Paj Murgesha edhe unė si ēdo i ri badihavxhi, duke u shetitur nėpėr net, njė ditė mė lindi dėshira tė mėsoj diē pėr Dardanėt, klikova nė google Dardania, kur mė doli se po egzistojka edhe njė forum dardan. Gjithė kurreshtje (si ėshtė e mundur motėr qė dardanėt tė kenė pas edhe forum) hyra tė lexoj. Lexova tri ditė me rradhė, (shyqyr ishte vikend) pėr tė parė se a kishte ndonjė temė qė do tė mė lidhte pėr tė diskutuar edhe unė. Pastaj nė interesin tim ishte tė shihja se a ka vajza serioze se ti e din se unė jam i pa martuar. U ndava i kėnaqur edhe nga temat edhe nga vajzat qė ishin shembullore nė sjellje dhe pa u hezituar fare bėra kėrkesėn pėr pranim. Shyqyyr qė nė Dardani mė pranuan menjėherė, se pėrndryshe nuk e preferoj pritjen...

Murgesha:- Honesty, tė lutem, pėrgjigjet le tė jenė mė tė shkurtėra...

Honesty:- Qy mė tė shkurtra, e si do ta zbėrthej unė tipin tim shkurt. Z. Murgesha qe njė javė tė kam prit tė mė intervistojsh, andaj ju lutem kini durim dhe mė ndėgjoni, se tė zbėrthejsh njė tip ēfare jam unė, tė duhen pėrgjigje tė gjata shumė. Mė fal po unė ende se kam kry se si jam regjistruar nė dardani. Pasi qė mė erdhi viza pėr tė hyrė nė FD unė mejėherė, isha i gatshėm qė tė bėj prezentimin tim. Hiē bre ama bash hiē nuk e dua qė sė pari tė mos prezentohem nė forume, njerėzia patjetėr duhet ta dijnė se me kend po flasin. Ti ndoshta e ke vėrejtė, se unė spara komunikoj shumė me ata qė nuk janė prezentuar nė forum, se thjesht nuk i njoh se kush janė apo nga vijnė. Ti sigurisht e ke lexuar prezentimin tim, dhe e ke vėrejtė se nuk ka bėrė askush prezentim mė tė mirė se unė.

Murgesha:- Keni tė drejtė, ashtu ėshtė, (e kam lexuar tybe nė fillim, ama si ta kry intervjunė, po mu dashka ta lexoj sėrisht :shock: ) Tani nėse mė lejohet do tė vazhdojė me pytjet (pėr besė harrova ēka duhet me tė pyetė, ma ke pshtjell, lėmsh mė ėshtė bėrė koka)

Honesty:- Po Murgesha, urdhėroni dhe mė pysni ēfarė tė doni, se unė tė pėrgjigjem pa hezituar dhe me tėrė sinqeritetin qė unė e posedoj. (Ihaa sa fjalė kam unė pėr tipin tim tė shkėlqyer qė kam. Ska bre mė djalosh se unė :lol: )

Murgesha:- Aha po vėrtet, po si ndjeheni nė dardani??

Honesty:- ( pata frigė mos tu pshtjell koka mirė e spo ma ban kėtė pyetje) Sa i pėrket ndjenjave tė mia nė dardani, mundem me tė thėnė se janė shumė tė mira dhe shumė mirė po ndjehem. Pastaj edhe si anėtarė i stafit drejtues kam njė pozicion mjaft tė mirė, me punėn time u shpalla edhe mbret dardan, dhe mė sė shumti mė ban tė lumtur Mbretėresha ime. Po, po ska fjalė, FD ėshtė i mrekullueshėm, me tema shumė serioze, por qė disa po i marrin si jo serioze dhe po i bėjnė hallakamė temat, ama nė pėrgjithėsi mirė ėshtė. Dhe unė jam shumė i kėnaqur qė baj pjesė (e besa kam kontribuar shumė qė forumi tė jetė mė i miri) nė njė forum tė tillė siē ėshtė dardania.

Murgesha:- ( shyqyr qė erdhi nė brazė) Ndonjė gjė e veēntė qė ju ka bėrė pėrshtypje nė kėtė forum, apo ndonjė anėtarė i veēantė qė ju e rrespektoni jashtė mase???

Honesty:- Po ka gjėra tė veēanta nė kėtė forum, tė cilat nuk do i veēoja se pastaj do u hyja nė hak anėtarėve tė tjerė. Anėtari qė mė sė shumti e rrespektoj nė kėtė forum, ėshtė njėra pėr tė cilėn kam rrespekt tė veēantė, po pėr hir tė mos cenimit tė ndjenjės time qė kam pėr te nuk do e pėrmendi kėtu, se ti po e din vet se si janė bėrė njerėzia kėtu edhe pa pas bisht po ta ngjesin e lėre mė me e fol me gojėn tėnde. Pra ėshtė njėra qė e rrespektoj veēėnarisht dhe se pėr mua ėshtė thjesht si motra ime.

Murgesha: - ( bash do tė doja ta di) Nejse pra as unė nuk po kėmbėnguli shumė nė kėtė pyetje (se po thua najkah se unė jam ajo e pastaj priti fjalėt) Tani do tė isha lutur qė tė na flisni pak pėr jetėn tėnde private. Me njė fjalė kush ėshtė Honesty???

Honesty: - Unė jam Honesty, vetė niku im rrėfen se unė jam shumė djalė i ėmbėl, e i pa martuar. Si i pamartuar qė jam i dua vallahi vajzat, dhe ato mė dojnė shumė, interesant tė gjitha mė thojnė se shum gjakun e ėmbėl e kam, edhe kanė tė drejtė se ashtu ėshtė me tė vėrtet. Por unė normal qė nuk ipem shumė pas lajkave tė tyre se mė duhet tė pranoj se e njof shumė mirė botėn femėrore, si tė marrin vesh se je i lirė, tė pikėn mbrapa dhe duan me ti lidhė duar e kėmbė. Pra unė kam dėshirė tė mos lidhem edhe naj ditė, se martesa ka me mė gjetė e pastaj lamtumirė liri djaloshare. Do tė doja tė kem tė bėjė me njė vajzė qė mė kupton, dhe qė ndėgjon krejt ēka i them unė. Por qė tani po jetojmė nė njė botė tė ēmendur e ku me e gjetė motrushe njė qikė tė tillė?? Por sidoqoftė kur tmė mėrzitet beqaria dhe pasuli ( harrova tė them se prej tė gjitha gjellėrave di tė bėj vetėm pasul, dhe ēfarė pasuli se, me i lėpi edhe thonjtė aq tė mirė qė e maroj) atėhetrė patjetėr se do tė lidhem.

Murgesha:- Honesty pasi qė po e sheh edhe vet se minutat tė rezervuar pėr ty, janė nė pėrfundim e sipėr do tė lutja qė me njė fjalė tė pėrmbyllni kėtė intervju. Ēka do tė dėshironit tė porositni anėtarėt e Forumit Dardan???

Honesty: - Po Z. Murgeshė, po e shoh edhe vetė se i erdhi fundi dhe unė sė pari tė falenderoj qė pranuat tė mė bėni intervju e natyrisht qė kam porosi pėr tė gjithė forumistat.
O Forumista, duhet tė jeni tė nderuar qė merrni pjesė nė kėtė forum kaq tė bukur siē ėshtė dardania. Se ne dikur Dardan ishim e dardan do tė jemi edhe nė tė ardhmen. Shkruani, jepni atė mė tė mirėn qė ju e posedoni nė mbrendėsinė tuaj, nė mėnyrė qė tė gjithė tė kalojmė si ėshtė mė sė miri nė kėtė forum kaq tė mrekullueshėm. ( mė duket se shumė mirė e thash) :lol:

Murgesha: - Wooooooooow sa porosi e sinqertė. Z. Honesty ishte kėnaqėsi tė bisedoja me ju dhe tė merrja pjesė nė shpalimin e zbėrthimin e njė shpirti fisnik qė ju posedoni. Me shpresė se do tė kem rastin tė tė intervistoj prapė po ndahemi kėtu.

Honesty: - Kėnaqėsia ishte e imja. Ju falendėroj shumė. Mir u pafshim nė forum.


Pos qe te kemi Mbreteresha Dardane
talenti juaj ju ben te jeni edhe Kryeredaktorja e intervistave.

Gjithmone e respektuar dhe nderuar nga vellackoja

Honesty

Murgesha
28-04-08, 14:00
Vazhdojmė me intervistėn e radhės.

Sot nė studion tonė kam nderin tė prezentoj kameramanen e mbrapaskenės sė studios tonė Lyrėn2.

Murgesha: E nderuar e shumė e rrespektuar Lyrė mirė se na erdhe.
(Ėshtė pak e befasuar, mos ja nxini pėr tė madhe qė po mbahet pėr lulen e kokės se nuk ka prit qė do tė jetė musafirja ime e aq mė pak tė jetė personazhi kryesor i kėsaj studio pėr sot)

Lyra2: Kush o ka e mban tash kamerėn?

Murgesha: Mos e ke dert Lyra2 se kam gjetė njė zevendės pėr sot.

Lyra2: O tė falemnderit shumė, po shpresoj tė jetė dikush qė e kam nė qejf e e mban kamerėn tė fiksuar mirė nė profilin tim. Cila ke pyetja e parė?

Murgesha: Nuk tė kam pyet ende po tė dėshirova mirėseardhje.

Lyra2: Aha, mirė se tė gjeta Murgeshė, po a je mirė e si po ja kalon?

Murgesha: Mirė, mirė falemnderit. Tė kalojmė tash nė pyetjen tė rradhės. Si po kalon nė Dardani.

Lyra2: Mirė po ja kaloj, bile nė daq me e ditė u kėnaqa, ani prej se jam ba kameramane e studios sė intervjuve u kėnaqa me ka krejt. Krejt mbrapa skenat e gjirimit qė ti nuk i paraqet kurrė nė intervjut tua po i marr vesh. Po hiq mos ke dert se rrallė kallxoj ēka po flitet kėtu.

Murgesha: Ti po len tė nėnkuptohet se unė nuk i paraqes tė plota intervjutė!!!!!

Lyra2: Mos u ban kishe po quditesh de, unė i di tė gjitha.

Murgesha: Nejse http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon11.gif tė kalojmė nė pytje tjera. Ti si pėrfaqėsuese apo mė mirė tė them banore e kryekatundit me ēka mirresh.

Lyra2: Mirrem me punėt e katundit, dal e mbledhi lule i kam mė shumė nė qejf pas shiut se edhe po kan aromė mė shumė edhe po ju hiqet krejt pluhuri i kryekatundit. Pastaj vizitoj shpesh kojshitė pėr me marrė material mos kan zbulu kund ndoj lule mė tė bukur se tė miat, e besa kam qef me i ditė edhe lajmet e ditės. Nuk e di a e din ti, por lajmet mė tė mira e mė taze ipen nėpėr kojshi e jo nė televizion, kėshtu qė unė edhe ruaj sytė mos me mi prish ekrani edhe njoftohem pėr tė gjitha punėt e kryekatundit e besa pėr krejt lajmet e tu Kosovės.

Murgesha: (se paskam ditė qė lajmet mė tė mira ipen nė kojshi) Dmth ti je e mirėinformuar pėr tė gjitha.

Lyra: ---------- (buzėqeshet vetėm)

Murgesha: Lyrė a je ksajde?

Lyra: O mė fal Murgeshė se kesh ka shiqoj kamerėn e jam ka e rregulloj pak lulen. A po mė rrin mirė a jo?

Murgesha: Po shumė mirė o ka tė rrin.

Lyra: E kam kėput tė freskėt sot nga lule sardonat e mi.

Murgesha: Po e shof Lyrė qenka e mrekullueshme. A ban me tė pyet si erdhe nė Dardani dhe pse?

Lyra: Ku po je ngusht me e ditė?

Murgesha: Nėse ban de.

Lyra: Hajt se veq ty po tė kallėzoj. O si jam konė njė ditė tuj mbledh lule ta kam ni kėngėn:

N`Dardani po shkruhet fjala
Aty po shkrujnė krejt mahalla,
Burra e gra, djem e vajza,
Gjymysh i madh po bahet te kafja,
Po shkrujnė pėr dashni e pėr jarana,
Tuj pi kafe nė filgjana,
Lajme tė freskta e tė rralla.

O mė beso Murgeshė tanė natėn sun kam fjetė tuj mendu pėr kėtė vend magjik. Tė nesėrmėn shkova drejt te kojshia i parė, thashė mos po marr vesh ku ėshtė ky vend.

Murgesha: Ani a zbulove gjė?

Lyra2: Qy a zbulova, me krejt robt e shpisė ishin mbledhė rreth kompjuterit jo veq lexojshin po edhe shkrujshin nė Dardani. Nejse unė u bana kishe spo di asgjė ama adresėn ja u vodha, bile krejt mahallėn e kam qu pesh tuj kėrcit me nallane ka ngajsha me u ulė afėr kompjuterit e me hi nė Dardani.

Murgesha: Qy me hi, mos po don me thonė me u regjistru?

Lyra: Qashtu de. Sė pari shkova u lava, kulet ma tė reja i zgjodha, lulen drejt prej saksisė, atė lulen qė veq nė raste solemne e vnoj e futa nė kokė, bėra njė shminkim tė thjeshtė sa mos me ra nė sy menjėherė e drejt nė forum.

Murgesha: Wow qeshtu si ti sna ka ardhė askush.

Lyra: E ku mu duru moj mos me ju ardhė kėshtu mua ende mė tingėllon kėnga qė e ndėgjova atė ditė nė vesh.

Murgesha: A tė doli ashtu siq po kėndohet?

Lyra: Pak ma mirė sė kėnga mė doli.

Murgesha: Lyrė na thuaj pak pėr Dardaninė.

Lyra: Po Murgeshė. Dardania ėshtė njė vend interesant, duket qė nuk po ndodhė asgjė kėtu ama ndodhin shumė sende, qė pėr nga rėndėsia ja kalojnė edhe krejt thashethemeve tė kryekatundit. Nejse Dardania ėshtė mė e madhe se kryekatundi por... kėtu shkruhet nga tė gjitha mahallat e kur po shof nganjėherė se mahalla tjetėr po di ma shumė se mahala jonė valla bash po mė vje inati, po shpesh edhe mahalla jonė po del fitimtare e kjo po mė gėzon.

Murgesha: A ka ndryshuar jetėn tėnde Dardania?

Lyra: Po, edhe shumė bile. Nuk po dal me mbledhė lule, nėpėr kojshi po dal pak mė rrallė, kulet kan nisė me mu vjetru kapak se s`po kam kohė me dal me ble tė reja.

Murgesha: Si s`po ke kohė?

Lyra: Po Murgeshė, kėtu gjithmonė po ka lajme taze, po kam frigė mos po i merr vesh kush para meje.

Murgesha: Tė kuptoj Lyrė e nderuar. Ndoj porosi pėr anėtarėt ose pėr forumin.

Lyra: Forumi krejt nė rregull ėshtė, nejse nganjėherė po mė hapet me vėshtirėsi por edhe kjo ėshtė njė dobėsi e krykatundit qė krejt linjat e internetit i ka lėnė tė njėjta e po e ngarkojnė shumė kojshitė e mahalla, po mbasi e di qė kur nuk mė hapet mua nuk ju hapet as kojshive nuk po shqetėsohem shumė..
Anėtarėt krejt janė normal kėshtu qė s`po e zgjati shumė se tutna po ma ngjesin qė po mendoj se janė shumė tė smutė kur po ju them normal hahahahahahahahahah.

Murgesha: A ke tė shtojsh ndoj send?

Lyra: Prit vetėm pak tė lutem (kthehet kah kameramani) O djalė pa afrohu pak mė afėr e ma marr pak nė kamerė lulen, le tė pėlcasin krejt kojshitė qė kėtė lule qė e kam unė sot nė kokė skan pėr ta gjet kurrė se kam kultivu posaqėrisht pėr tė dalė nė Monitrin e tyre gjatė intervistės.

Pas njė filmimi origjinal tė lules nė kokė tė Lyrės prap:

Lyra: Murgeshė tė falemnderit pėr intervjunė se unė po shkoj e po bahem gadi pėr me e mbajt kamerėn pėr intervjunė tjetėr. Hajt tung e selam krejt mahallės e ma sė shumti kojshive. O kuku nonė qė kan me kup krejt prej inatit hahahahahahahaha.

Murgesha: Tė nderuar lexues ju falėmnderit qė patėt durimi me na ndjek deri nė fund.

DEA
28-04-08, 14:06
xrrrrrrrrrrrrrrrrr,xrrrrrrrrrrrrrrrrrr,xrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrr
ne lidhje te drejteperdrejte DEA.

Kisha nje pyetje per Lyren

Murgesha urdhero


DEA: si arrite deri ne Dardani? ( se po me vjen inati tybe qka kem pa hjek na me argat :biggrin:tuj punu tash po vijne keto te rejat ne te gatshme, ):biggrin:

Dhe cilat jane qellimet tuaja, dhe cili/a eshte personi me i afert ne Dardani per ju ?


njo jo po tri u bone tybe hahahahahaha

lyra2
28-04-08, 20:23
Murgesha: Tė nderuar lexues ju falėmnderit qė patėt durimi me na ndjek deri nė fund.[/QUOTE]

..jo jo mos kerko falje per durimin ,e di qe kane pas kenaqesine te ndjekin intervisten time :P:P
edhe ky far kamermani nuk e fokusoi kameren vetem te une ,por nejse.

Lyra: Po Murgeshė. Dardania ėshtė njė vend interesant, duket qė nuk po ndodhė asgjė kėtu ama ndodhin shumė sende, qė pėr nga rėndėsia ja kalojnė edhe krejt thashethemeve tė kryekatundit. Nejse Dardania ėshtė mė e madhe se kryekatundi por... kėtu shkruhet nga tė gjitha mahallat e kur po shof nganjėherė se mahalla tjetėr po di ma shumė se mahala jonė valla bash po mė vje inati, po shpesh edhe mahalla jonė po del fitimtare e kjo po mė gėzon.

hhahahahahahahahhahahhah shuj bre se une kete ta kam thene prapa skene :)

Edhe Murgeshe , te falenderoj qe e ruajte intervisten bash per nje vjetorin e regjistrimit tim neFD,te falenderoj dhe njeherit e kuptova qe ardhja ime paska pas domethenje a.....!!
Murgeshe ,qysh se jam regjistru ne FD,as kulet e lulet nuk po i nderroj,s'kam pse ..!!
Me kane thene qe ketu nderroi qkrolat ,eeee per kule e lule mos baj dert.Ashtu edhe po bej :P:P:P

Hajt se po dal ne kojshi e s'dihet mar vesh dicka me rendesi dhe ua bej nje befasi.Jam e gatshme ne pergjigje,veq allahile mos pyetni cka nuk pyetet se hmmmmmm...

lyra2
28-04-08, 20:53
xrrrrrrrrrrrrrrrrr,xrrrrrrrrrrrrrrrrrr,xrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrr
ne lidhje te drejteperdrejte DEA.

Kisha nje pyetje per Lyren

Murgesha urdhero


DEA: si arrite deri ne Dardani? ( se po me vjen inati tybe qka kem pa hjek na me argat :biggrin:tuj punu tash po vijne keto te rejat ne te gatshme, ):wink:
Dhe cilat jane qellimet tuaja, dhe cili/a eshte personi me i afert ne Dardani per ju ?


njo jo po tri u bone tybe hahahahahahaDea ne FD me propozoi nje mike ,me tha:Shko kalo kohen e lire ne Dardani , tani i ke te gatshme me tha,nuk ke nevoje per argat,e beso kjo pak me beri edhe me shume kurreshtare "hazer" te gjej dicka bre ahahhahah
Me tha :Kohen e lire ate me te lire se te liren kalo ne FD,demek ...kur nuk eshte sezona e kepeve ,eee une nuk munda t'i permbahem fjaleve te saj.Kaloj nganjeher edhe pak kohe te "shtrejte" ketu.
Qellimet e mia?!
..thash hajt se ndoshta ketu mesoj dicka qe nuk e kam dite,normal rreth kepeve ,i kam pasion ato,por kursesi te mesoj ......,disa i kishin ba rrafsh per toke ose po i varin shume larte,poor .. prap kam mesuar dicka per to ahahahhahahah

Personin me te afert aaaaaa............................heh,a me tregu aaa,e leme ne intervisten qeter bree :wink:

Tung se ika,me pret kamera ne intervisten e ardhshme :smile:

lovely
03-05-08, 21:36
e nga e nga mas terrtaqit dikur me menxi me pa
vet Rafet Llapjani pa e majt kush...

ia ngjita, i thashe; n zyre t Murgeshes me t pa per dy dakika e gjyse...edhe s e lshova hiq mo se ngajke n terrtaq m thojke; po e marr qyskine se mos po m del nej pune helbet nejkun n zyre :biggrin:
e ungja qaty, i thashe mos gabo me livrit deri t thom une

Lyra ne anen tjeter e nreqke ate hamom lule qe na tranoi me to e nuk inqizojke qysh duhet :tongue:

lovely; Miredita bre Rafet LLapjani

Rafeti; oo Miredita oj Lovelice

lovely; u bo mire qe t nxana o Rafet aga se qe s disa muj jam kah t njeku

Rafeti; po bre lovelice, s me le me marr qat qyski pak ni trohe....

lovely; o le ate qyski po kallxo me qka punon??

Rafeti; oo a hala nuk e ke marr vesh a?? une qliroj llavaborat e bllokun

lovely; po a po ki fitim hiq o Rafettooooooo??

Rafeti; allahile mos bertit fort se jam i njeshum.. a bon bre sahora t shkoj te marr qat qyski??

lovely; ncncncncncncnc
Lyra, mos e inqizo kta me qyskija

Rafet, qysh i ki delet e dhite e??

Rafeti; paj nom tybe nom, po knaqna n mal me to kur nuk po ka pune me llavabora :D

lovely; po bre e pata pa nje foto me ty e me nje dele atje poshte te pacenzura hahahahahahahahahahaha (s mujta mu duru pa kesh mo, e edhe Rafeti ia lshoj qe besa gazit hahahahahahahahhaahhaahahhaah)

Rafeti; po bre s di hiq kush m kish nxan opsajd ashtu ..hey, lovice ika se e kam lan terrtaqin n udhe e e vazhdojme tjeter here kysmet...


edhe iku Rafeti bile gati ma murr edhe mikrofonin me veti

e me Lyren diqem tuj kesh

Guri i madh
04-05-08, 02:14
e nga e nga mas terrtaqit dikur me menxi me pa
vet Rafet Llapjani pa e majt kush...

ia ngjita, i thashe; n zyre t Murgeshes me t pa per dy dakika e gjyse...edhe s e lshova hiq mo se ngajke n terrtaq m thojke; po e marr qyskine se mos po m del nej pune helbet nejkun n zyre :biggrin:
e ungja qaty, i thashe mos gabo me livrit deri t thom une

Lyra ne anen tjeter e nreqke ate hamom lule qe na tranoi me to e nuk inqizojke qysh duhet :tongue:

lovely; Miredita bre Rafet LLapjani

Rafeti; oo Miredita oj Lovelice

lovely; u bo mire qe t nxana o Rafet aga se qe s disa muj jam kah t njeku

Rafeti; po bre lovelice, s me le me marr qat qyski pak ni trohe....

lovely; o le ate qyski po kallxo me qka punon??

Rafeti; oo a hala nuk e ke marr vesh a?? une qliroj llavaborat e bllokun

lovely; po a po ki fitim hiq o Rafettooooooo??

Rafeti; allahile mos bertit fort se jam i njeshum.. a bon bre sahora t shkoj te marr qat qyski??

lovely; ncncncncncncnc
Lyra, mos e inqizo kta me qyskija

Rafet, qysh i ki delet e dhite e??

Rafeti; paj nom tybe nom, po knaqna n mal me to kur nuk po ka pune me llavabora :D

lovely; po bre e pata pa nje foto me ty e me nje dele atje poshte te pacenzura hahahahahahahahahahaha (s mujta mu duru pa kesh mo, e edhe Rafeti ia lshoj qe besa gazit hahahahahahahahhaahhaahahhaah)

Rafeti; po bre s di hiq kush m kish nxan opsajd ashtu ..hey, lovice ika se e kam lan terrtaqin n udhe e e vazhdojme tjeter here kysmet...


edhe iku Rafeti bile gati ma murr edhe mikrofonin me veti

e me Lyren diqem tuj keshqe besa prej sodit dhit veq me i lshue pa qoban ne mal ev ty jazik te koft se tash rafa ska me dal prej shpie ,po u dushka me i shit dhit se tana ujku ka me i hanger pa qoban

lovely
26-05-08, 11:56
hajt thashe te zgati kryt, kur qe Bondi ne zyre t Intervistave :biggrin:


Lovely; heu Bond bre ku je pash krejt forumin?

Bond; kush je ti?

Lovely; Lovely more jam...

Bond; (livriti kryt ne shenje pohimi) aha

Lovely; po allahilja e Zotit o Bond, qka u bo bre qe sa tu t prit??

Bond; (veq m kqyr seri)

Lovely; a po nin ?? veq une Zoti edhe daja e din qe sa jam tu t prit hahahahahahahahaha

Bond; (veq pak i shkon buza n gaz)

Lovely; valla bre Bond e di qe shume e femna ta ka lyp ate msn, edhe une deshta me ta lyp qitu live...

Bond; (u mrrol pak)

Lovely; ani leje krejt pra se s po ta lypi hiq :P:P

Bond; (u kfjell pak, u qliru) hahahahaha

Lovely; Bond, si je?

Bond; mire flm

Lovely, ani vetem tash ti mu qysh je

Bond; o s po m intereson qysh je joooo

Lovely; ani de mos bertit se m tute

Bond; (qeshet pak nen buze)

Lovely; qka po kesh?

Bond; me ty valla... po ti s koke mire bre qika e mire

Lovely; o Bond, o vallahin mushknine e zeze t bardhe ma bane :biggrin:

Bond; (siell koken, me demek une s jam n rregull) :P:P

Lovely; a din qka Bond? nuk po t ngushtoj ma shume veq tybe mire po m vjen qe t zateta qitu pak, vet, e shyqyr as Lyra s koka ksajde me kamere me lule n kry :P, e bonum llaf pak qitu, edhe pse krejt llafin gati vet e bona hahahahahahaha

Bond; (kesh)

Lovely; hajt se shkova n pune nihere..e nashta rrin ti ktu hala n kete zyre e kur t vi shihemi prap?

Bond; s ka shance :cool:

Lovely; n`thate :wink:


u largova e pikelluar.... :biggrin:

ooo mos ma fshini kete interviste te imagjinume, se edhe me fshi ktu n kry s muni me ma fshi kurqysh hahahahahahahahahaah

lyra2
26-05-08, 12:15
...jaaa une me kamere prapa skene jam ,por me duhet ta ruaj ate "sekretin profesional" perndryshe hor ish ba Lovely,Posa kryehet intervista nuk dime es ne te stafit te intervistave,ku shkon dhe pse shkon ??!!!!Sipas disa informatave jo te konfirmuara ,me Rafetin veq shkoi ne pleme ,si duket u moren vesh per ēmimin e barit per dhite,cka ndodhi ne pleme me tutje nuk dime ,uroj te mos jen infektuar nga rricnat apo ndonje insekt helmues ....
Me Bond ,edhe pse ai duket nga natyra mjafte i qete dhe fjale pak,prap sipas informatave te pa konfirmuara, edhe pse pata ftesen per inēizim,nuk mu duk e udhes t'i percjelle:P.Me thane se shkuan ne darke te Murgesha ndoshta ajo do te negocijoje per dhenjen e MSN ,por me kusht qe Lovely ate msn ta shperndaj vetem ku Bond i lejon,normal neper ēikat qe atij i pelqejne nga FD...

Kaq per sot,shihemi ne intervistat e erdhshme me te intervistuarin e radhes..
Caste te kendshme deri ateher .

Murgesha
26-05-08, 14:14
...jaaa une me kamere prapa skene jam ,por me duhet ta ruaj ate "sekretin profesional" perndryshe hor ish ba Lovely,Posa kryehet intervista nuk dime es ne te stafit te intervistave,ku shkon dhe pse shkon ??!!!!Sipas disa informatave jo te konfirmuara ,me Rafetin veq shkoi ne pleme ,si duket u moren vesh per ēmimin e barit per dhite,cka ndodhi ne pleme me tutje nuk dime ,uroj te mos jen infektuar nga rricnat apo ndonje insekt helmues ....
Me Bond ,edhe pse ai duket nga natyra mjafte i qete dhe fjale pak,prap sipas informatave te pa konfirmuara, edhe pse pata ftesen per inēizim,nuk mu duk e udhes t'i percjelle:P.Me thane se shkuan ne darke te Murgesha ndoshta ajo do te negocijoje per dhenjen e MSN ,por me kusht qe Lovely ate msn ta shperndaj vetem ku Bond i lejon,normal neper ēikat qe atij i pelqejne nga FD...

Kaq per sot,shihemi ne intervistat e erdhshme me te intervistuarin e radhes..
Caste te kendshme deri ateher .


Qy vakia e Zotit......

Sekretin kryesor e paske nxjerrė e pėr tė tjerat so gajle hahahahahahahaahah.
Qė tregove se janė nė darkė tek unė, kėtė do ta shofim nė mbledhjen e ardhsme tė stafit tė intervistave, ndodhė qė kamerėn sta marrim, ama kemi me ti mshel veshėt mos me ndi asgjė hahahahahaahahahah

lovely
26-05-08, 14:53
Qy vakia e Zotit......

Sekretin kryesor e paske nxjerrė e pėr tė tjerat so gajle hahahahahahahaahah.
Qė tregove se janė nė darkė tek unė, kėtė do ta shofim nė mbledhjen e ardhsme tė stafit tė intervistave, ndodhė qė kamerėn sta marrim, ama kemi me ti mshel veshėt mos me ndi asgjė hahahahahaahahahah


hahahahahahahahahahahaha Murgesha mire ia bon qafirit qe ia mshel vesht, se hor na bani hahahahahahahahahahahahaha

lovely
26-05-08, 14:56
...jaaa une me kamere prapa skene jam ,por me duhet ta ruaj ate "sekretin profesional" perndryshe hor ish ba Lovely,Posa kryehet intervista nuk dime es ne te stafit te intervistave,ku shkon dhe pse shkon ??!!!!Sipas disa informatave jo te konfirmuara ,me Rafetin veq shkoi ne pleme ,si duket u moren vesh per ēmimin e barit per dhite,cka ndodhi ne pleme me tutje nuk dime ,uroj te mos jen infektuar nga rricnat apo ndonje insekt helmues ....
Me Bond ,edhe pse ai duket nga natyra mjafte i qete dhe fjale pak,prap sipas informatave te pa konfirmuara, edhe pse pata ftesen per inēizim,nuk mu duk e udhes t'i percjelle:P.Me thane se shkuan ne darke te Murgesha ndoshta ajo do te negocijoje per dhenjen e MSN ,por me kusht qe Lovely ate msn ta shperndaj vetem ku Bond i lejon,normal neper ēikat qe atij i pelqejne nga FD...

Kaq per sot,shihemi ne intervistat e erdhshme me te intervistuarin e radhes..
Caste te kendshme deri ateher .


ooo me bo me kallxu qe e kam qaf nihere fort Bondin, ooo veq hup oj Lyra, se ate pune nuk e bona publike, veq ty po t kallxoj qitu n vesh sa s ti ka mshel Murgesha hala me pamuk hahahahahahahahahahahaah

po a e pe moj Lyra qysh hiq s me foli ai Bondi? ncncncncncnc.... veq po, jo, aha, thu ti me zor ia nxirrsha fjalt :tongue: :biggrin:

lovely
27-05-08, 16:07
o vallahin kur shkum ne Las Vegas me bo kunore me Uliksin, aty te dera nihere po t marrshin n pytje -....
erdh nje femen e forte edhe Uliksi gati u rrxu tu e kqyr :P:P

Ajo; bismilah dojme me ia nis (amerikanka e folke shqipen uje) ;P

Lovely; hajde per hajr kofte

Uliksi; harli kofte

Ajo; a jeni te martuar?

Lovely; po

Uliksi ; po

Ajo; mire fort.. po e shoh ne kerkesen tuaj qe jeni takuar ne forum, ku me saktesisht;

Uliksi ; tybe une kesh qaty te Budallaqet tu bo budallakina, veq kur erdh kjo nje dite....

Lovely; (pohova me koke dhe buzeqesha )

Ajo; a keni qene ate kohe ne lidhje me dikend tjeter ne forum?

Uliksi; paj tybe s di as vet se shume lidhje kam pas e nuk po m kujtohet saktesisht a jam kan bash qathere me dikon a jo

Ajo; e ti qe po m rrin si pule aty, qka tu begenis te Uliksi?

Lovely; po vallahin si erdha n forum, shkova drejt e te budallaqet se marak i kom, kur aty qe nje njeri interesant, Uliksi, me fjale t mdhaja..e budallakite edhe ma t mdhaja... heu i thashe vetit, qe s e boj qito, mos i thafsha vetit lovel....

Ajo; a ke pas konkurrence te Uliksi?

Lovely; ih, edhe po vet a? po edhe sot kom.. ooo nje ex-gru e ktij, njefare Murgesha, ooo nuk po m lshon kamsh hiq, bile bile edhe po thote qe hala nuk e kena prish kunorizimin, po i thashe oo rrnofte Las Vegasi se atje munesh mu martu ka 5 here ndash permenihere....tani plot bre plot gra tu nga mas ktij, e une veq thojsha; let the best win!! :P:P:P

Ajo; po po, njera nder kushtet primare ketu eshte se duhesh me qene i martuar..


Uliksi; eh na te dyte jem t martum valla kshtu qe klushtet po i plotsojshum

Ajo; tash vjen pyetja e madhe; a e doni njani tjetrin??

(une e Uliksi veq u kqyrshim nermjeveti cilli po ia nis i pari, edhe ia nisi Uliksi)

Uliksi; ooo nuk e di as vet a e du a jo, veq krejt met mi ka marr, m ka thane ja martou me mu , ja u martova me tjeterkon.. e tani kur m tha se po don mu martu me tjeterkon, diqysh s mujta me i bo balle... :P:P

Lovely; a e du?? e du me shume se ato tjerat 100 here ..:D

Ajo; a keni tjera burra/gra pos atynev qe i keni real??

Lovely; hahahahahaha, po burra sa t dush...........................

Ajo; ........... pret pergjegjje....

Lovely; po vallahin e kam veq edhe njo dikun..

Ajo; a eshte i pajtimit ai qe me vu kunore ju dy?

Lovely, po po....

Ajo; Uliksi, a ke ti tjera gra ?

Uliksi; oo bre njefare Diana po m thote qe osht femna jem e une s po di sen (hahahahaha)
tani qysh t kallxoj kjo lovel edhe ajo Murgesha mu ka flug po thote hala kem kunore :D:D:D:D


Ajo; me ta lyp dikush burrin hua, a ia jep?

Lovely; veq nese m merr edhe mu me veti :D:D:D:D

Ajo; tash, a do ta tradhtoni shoqi shoqin ndonjehere?

Lovely; sa t eshte Uliksi ksajde, KURRE jo..

Uliksi; veq mos mujsha hiq valla :D:D:D:D:D:D


Ajo,; mire fort..i plotsoni te gjithe kushtet, urdheroni, hyni brenda...Jete te lumtur iu deshiroj...veq edhe nje gje eshte, duhet te putheni para meje qe me e pa a keni pernime ate dashni :P:P


(boll m erdh marre veq ia ngjita qaty tybe...bile Uliksi s di qka folke diqka, m thojke thirre edhe ato a s di qka, une tu e puth, ai syte veq te ajo femna )

edhe ate test e kapercym diqysh me zor, edhe u kry puna..

Uliks, ishalla s ke me m myt qe e qita kete interviste ktu.... shyqyr m doket atje Lyra nuk o kan hiq se ajo na kish marr n qafe tu i kallxu edhe krejt ato pytjet tjera hahahahahahahahaahahahahahahahahah

ShEjToNkA
27-06-08, 21:55
Murgesha: Tė nderuar lexues regjia me bėn me dije se tani kemi njė linje tė drejtėpėrdrejtė me korrespodenten tanė, Shejtonka, e cila gjendet nė Spanjė. Dhe pėr tė mėsuar rreth saj dhe tė rejave ( o sic enjoef unė Shejtonin ajo pėr tė mirė nė Soanjė nuk shkon) qė do na sjellė pėrmes ekranit tanė lidhemi menjėherė me tė. Mirėbrėm Shejtonka, po dėgjohemi??

Shejtonka: Po, Murgesha dėgjohemi, mirėmbrėma edhe juve dhe gjithė lexuesve tanė.

Murgesha: Shejtonka, e dijm se gjendesh nė Spanjė, dhe urgjenitsht na kishe kerkuar qė tė tė inkuadroim nė linje tė drejtėpėrdrejtė, cfarė na sjell nga atje?

Shejtonka: Po, Murgesha, ashtu ėshtė. Gjendem nė Sapnjė, dhe sic e dini edhe ju qė unė pos si moderatore nė intervisten e imagjinuar shpesh mė bjen qė pėrkrahė kėsaj detyre tė ushtroj edhe detyrėn e avokatės. Dhe mu pėr atė tė dyten gjendem nė Spanjė, por sic thotė populli njė rrugė edy punė e unė besa jam duke e bė njė rrugė e tre punė, edhe po kėnaqem me plazhet e Spnajės, po mbroj njė kilent/pacient/myshteri ( cka t'i thuajsh be :tongue: ) dhe gjithashtu shfrytzova rastin tė mbledhi material qe t'ua servoj lexuesve tanė.

Murgesha: ( sa zili ta kam) Mirė Shejtonka, s'ka mundesi tė na zbulosh enigmen?? Apo pėr c'arsyje s'na tregon pėr kend bėhet fjalė???

Shejtonka: S'tė kam faj ty qė s'tė pritet e mua hic s'po mė bėhet vonė, ngase sa mė shumė tė zgjash kėtė punė aq mė shume pėrfitoj nė tė tre detyrat e lart pėrmendura.

Murgesha: e dijm se je e tilė dhe ke qejf tė pėrfitosh nga rasti, por tė lutem na thuaj dic mė tepėr, cfarė ndodhė atje??

Shejtonka: Murgeshėėėėėėėėėėėėė apo mė ndėgjooooooooooooon??????????????????????????????? ? Unė hic tyyyyyyyyyyyyyyyy....

Murgesha: ( dreq o punė, po ku me ra mua sonte tė jem me ty, ku me ty duhet tė flasim mė 10 x 1 nė shkronjė ) Po shejtoooooooooooooooooonka vec fol se tė ndėgjojjj ...

Shejtonka: Ashtu moj piskit pak se ti e dinė se kam merak ashtuuuuuuuuuuuuuu.. Murgesha, sic tė thash mė lart kam ardh enkaas pėr njė klient timin pėr ta rregulluar njė cėshtje tė tij private dhe shumė delikate. Vėrtetė ka njė rast tė rėnd, para ca vitesh ka qenė nė lidhje me njė vajzė, por pa vetdijen e tij dhe me dėshiren e ndjenjave ėshtė ndarė nga ajo dhe ishte martuar me njė vajzė te mrekullueshme, dhe atėherė pata rastin ta mbroj cėshtjen e tyre unė, dhe t'i coj deri nė fund ato projekte dhe gjithcka ka pas rrjedh pėr bukuri. Por tani, ėshtė i divorcuar me pėrsoni e lartpėrmendur, dhe pėrkrahe ( mė tepėr aventurė) ka njė vajzė e cila ishte si rriqen dhe se lėshon kėmbėsh, as ky nuk ėshtė qė nuk e donė por zemrėn ka mė shumė tek vajza qė dikur kishte pas si dashuri tė parė dhe ku shpesherė nga ndjenja e madhe qė kishte e quante kysylkuqe. Ku me kėtė desha tė them se tani ka dėshirė tė martohet me kysylkuqen e atėhershme, por si e ka rroke para ajo vajza ( si rriqen) nuk e besonte se gjėrat do rredhin me qetėsi dhe kishte vajtur nė Spanjė pėr kurorzim dhe pėr tė kaluar muajin e mjaltit.:tongue:
Por pėr mos ta zgjaturė me tepėr dhe pėr tė ndėgjuar ju cdo gjė nga ata, unė tani kam kėtu ciftin qė dje vec kanė bėrė kuroren dhe pėrfundimisht jeta e tyre ėshtė e lidhur dhe e kurorzuar me dashuri dhe lumturi.

Murgesha: Valla shejtonke shumė kurreshtare dhe enigmatike si gjithmnjė, ma shpejt mė se e tėrė studio po dridhet nga klikimet si me lexuar ma shpejt se pėr kend bėhet fjalė( unė mjera e kuptova, e cka i paska qene Lovleyt :mad: )

Shejtonka: Okkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk Murgesha, tani keni nderin dhe kenaqesin tė na ndjekeni drejtėpėrdrejtė ---

ShEjToNkA
27-06-08, 21:56
Shejtonka: Pėrshendetje dhe mirė se ju gjejė pėr tė dyten herė z. Uliksi por nė rrethana tė ndryshme, ani pse tematika shumė e ngjashme.

Uliksi: Mirė se na erdhe Shejtonka. Ashtu ėshtė sic e the, dhe me lejo tė tė falenderoj qė na erdhe dhe mė dole krah sa herė qė pata nevoj.

Shejtonka: Ėshtė kėnaqesi ( Jo vec kenaqesi por, edhe paga e mirė :tongue: )
Uliksi, sėrish Spanja, sėrish klinet i imi, sėrish tematike dashuri por me person tė ndryshėm,kuptohet.
Si erdhi deri ketu, dhe cka mund tė na thuash, nė pika tė shkurtėra ju lutem?????????????????????????????????


Uliksi: Sic e dinė edhe ti, kėsylkuqja ishte dashuria ime e parė, por pak mendja e keqe e pak shtyrja nga ti mė ndrroi mendje asaj kohe dhe u dashurova ne Murgeshėn dhe sic ti dinė dhe donė edhe na martove. :tongue: Por koha e sotit e shtir ka ardh, syni po lakmo e menja spo ngo. Erdhe njė farė Lovley e hallakti rkejt kėtuhen, e mė rroku para e s'ėshtė ka mė len tash, hic spo ckoqet. Oj Shejtonk, ti vajte si Buda tre vjet nepėr shkretinė e sic thot fjala e urtė sa shkronja nėr shkronja ka shku nė kėtė forum vec na e dijm ---


Shejtonka: O Uliks, bjeri shkrut aman e leri shkronjat e buden se populli po pret me padurim me ditė se pėr cka jam ketu?


Uliksi: Vec nervoz mos u bė edhe stupcin mos e rrokė, krejt ti kallzoj tash unė ren me ren. O vallai se evc me ty e qeli zemren se gati je ka me ben mu kthy ne tefter te shejtonve, se ti me doket je e persosne per insana, krejt ua din senet e tyne.

Shejtonka: Po Uliks, po ku mbetėm me atė rriqnen qė po i thu, cka ėshtė ka bėhet????:tongue:


Uliksi: Politiken me gjithė shtyp e jepi vec me mu hek qafe ajo qikė... ( :tongue: )

Shejtonka: ( politiken jepe por guxo preke kafen, e te coj nė qiell :redface: )

Uliksi: .. ish vet dreqi, e mu ka tek paj ska faj une i hejshum sa dush, por be shejtonke une po e du kesylkuqen qe dikur e kam dashuru. Dhe bash per keta te kam thir, me na ba niqah dhe pa e dite askush, e pasi te kthemi atje ma ska dert vec krysore deri te rregullohet puna e niqahit me shku mire se po du me perfundu si serialt latin e jo si ata turq njani mu myt.

Shejtonka: Jo Uliks, mos dhasht zoti. Mu mbyt hic askush, e kurorzimin ti me be hic pa frikė dhe shume nė rrethan tė qeta dhe dinjitoze. Me c'rast edhe dua tė tė them se lajmin do e pėrciell unė pėrmes kėsaj interviste pėr kurorzimin e juaj.

Uliksi: Ja ketu e kam edhe kysylkuqen.

Shejtonka: Mė vije mirė pėr ju dy qė ndjheni mirė, dhe si thonė e drejta triumfon gjithnjė, pas kėsaj kohe kaq tė gjattė fituat sėrish. Ju uroj dhe ju pėrgėzoj.
Po ti kėsylkuqe si ndjehesh????????????????????


Diana: E moj Shejtonka, sa namen ta kam jep une kur me ndave asaj kohe, por ja tani te falenderoj dhe i largoj ato name qe ti kam dhene. Ndjheme mire valla shume, vec tana tana kur po e paramendoj lovelyn ka kallet ne forum kur te na shef se bashku po kenaqna krejt. ( :tongue: )

Shejtonka: ( zemra mal po me behet edhe mua) Mos Diana ashtu, se dashuri keshtu e ka here lufta here humbje, as ajo se ka leht por ja jeta e tille e nganjėherė njeriu dashurohet ne njeri te gabuar. Por edhe ajo me ne fund duhet ta bind veten se ska bashkim me Uliksin , apo jo Uliksi?????????????????????????????????7


Uliksi: Shejtonka, ashtu eshte. I kam thene, se ketu nuk zgjasin asgje shume. Dhe ti nje dite duhet mu largu nga unė, por si duket ajo e ka marr bajagi si perime kete pune e hic spo done me heq dore nga une. Por vjen koha e ftofet veht edhe ne fund e kupton qe keshtu u kan e shkrume, dhe skemi cka bajm duhet me jetu me kqyr kah tjert, se dardania kėshtu e ka.


Shejtonka: Uliksi dhe Diana, ju lutem pe fund tė na thoni, si shkoi tėrė porcedura e martesės suaj dhe a ėshtė tani gjithcka nė rregullė?????????????????????????????????????????? ?????????

Uliksi: Po Shejtonkė erdhem ketu pėr tė pas qetė dhe mirė, ashtu edhe shkoj. fal edhe teje qė nuk pritove me ardh dhe me mė mbrojt nga disa procedura qė u dashke me kalu nėpėr to. Kemi bė kurorzimin, jemi kėtu edhe pėr ca javė, kemi vendos qė nė Barcelonė me kalu muajin e mjaltit, dhe sė shpejti do kthemi nė FD ku e kemi vendin ne shtėpin tanė.

Diana: Po ashtu esht dhe jam shume shume e lumtur qe jam serish ne kraht e te dashurit tim qe dikur isha kėsylkuqja e tij.

Shejtonka: Dicka pėr fund, keshille, propozim, sygjerim????

Uliksi: Mos i merrni asnjėherė fjalet cka shkruhen pernjime, merrni msim prej shejtonkes qe ben sa pese - gjasht insana dhe duhet ta dini se ketu argetimi dhe hajgara kane qene dhe duhet te jene ne nivel dhe asnje te mos hidhroheni nga fjalet e njeri tjterti, sidomos ne qytetet kafja e forumit,. Humori, Thasetheme sepse ne keto gjithmon ishte tradita te flitet deri ne mengjes dhe pa u ndal, pa mendu cka shkrujtem dhe cka tham, me paramendim se tjeteri qe do na lexon do e kupton si shaka dhe aspak ofendim, nencmim, pėrbuzje, mburrje, perkrjahe, anshmeri dituri, budallaki apo dicka shume te vėrtetė, por tė jepen dhe tė mirren taman hajgare dhe harmoni mes veti, si kur jesh tuj fol me personin ma te afer qe kurre smundet me te keqkuptu. Tė hyjm nė taborr tė harmonis tė gjithė mes veti.

Diana: Edhe unė i bashkangjitem ketyre fjalve te Uliksit, se me tė vėrtetė kaniher po ka ngatrresa, dhe nė FD s'jemi mesu me pas ngatrresa mes veti pasi qe atehere ishte gjithcka e kuptume mes veti.

Shejtonka: Njese... ketyre fjalve po i bashkėkangjitem edhe unė, ani pse nuk e shof shumė tė arsyshme njė sygjerim tė tillė, si pasoj e asaj qė dikur FD rrinte me dyer dhe dritare hapur, me drita ndezur ditė as natė pa ndalure; dikur ku u thirnim vllacko e moter; zemer e llokum; insan e shejton; mpuqa dhe shuplak; qetsi dhe zhurmė; aty ku u martonim dhe njėkohėsisht nė tjetren teme u divorconim; aty ku ne pranin e vet personit ne fjale thurnim thasetheme dhe aty kur ne mos pranin e personit ne fjale vidhnim firma dhe avatare; aty ku e drejta e autorit ne citim u ndryshonte; aty ku u thonte Une spergatiti e ti duhesh; aty ku u thyente gjithcka dhe askush nuk akuzonte; rrapllima ne mes nate dhe qetsi ne mes dite aty ku gjithcka shkonte per mrekulli dhe nuk merrnim asgje afėr zemre por tė gjitha i pranonim dhe akceptonim me dashuri, shaka e mirėkuptim. Dhe ky mesazh me gjithe sygjerimin e Uliksit le tė vlen edhe tash e tutje, se ashtu ka hijeshi kėtu.

ndersa mua smė mbetet tjetėr vetėm t'ju uroj divorc sa mė tė shpejt dhe ngatrresa sa mė tė shpeshta nė jeten e juaj bashkėshortore nė qytetin historik Kafja e forumit. :tongue:


Uliski & Diana: Faleminderit shumė Shejtonka pėr tė gjitha cka bėre pėr neve.

Shejtonka: Ju lutem, ishte kėnaqesi.
Murgesha dhe ju tė nderuar lexues ishte kjo premier enkas pėr kėnqesin e juaj dhe special pėr studion 1.

Deri nė intervistat e ardhshme, mirė mbetshi!


Intervistoti: Sh#%#%

lyra2
27-06-08, 22:23
..eehhhhh,nuk di si arrita te gjiroj tere kete skene aq prekese,tamam telenovele ishte.
Uliksi me Dianen mundoheshin te pakten te dukeshin te lumtur,jo nga lumturia qe ishin bashke,por ndiheshin krenare per "grabitjeje" e Uliksit nga gjithe ai numer i madh dashurishe te kaluara.C'ti besh jeta eshte e tille,shum i do dhe te duan,por "kapitullimi" vie me nje .
Rasti me prekes ishte ai me Lovelyn,Nga dashakeqet e saj ,kish mar lajmin e hidhur per kete kurorezim dhe nuk kishte as edhe me te voglen force permbajtje .Zeri i saj lutes dhe gjuajtja e vetures me kepte qe i fala ,nuk e preku aspak Uliksin edhe Dianen,perkundrazi !!!

Shejtanka si shejtanat mė,per suksesin e saj ne ndarjen e Lovelys me Uliksin,ferkonte duarte edhe per nje kurorezim te tille me shume zemra te lenduara!!!!!!!.
..eeehhhh kjo e gjene forumin kur edhe shejtanave u japim hapsire dhe duart e lira ua leme per veprim.

Ika e prekur nga kjo skene shume prekese,uroj te mos perseritet me .
Deri ne intervisten e erdhshme ,mire mbetshi........

Murgesha
27-06-08, 22:27
..eehhhhh,nuk di si arrita te gjiroj tere kete skene aq prekese,tamam telenovele ishte.
Uliksi me Dianen mundoheshin te pakten te dukeshin te lumtur,jo nga lumturia qe ishin bashke,por ndiheshin krenare per "grabitjeje" e Uliksit nga gjithe ai numer i madh dashurishe te kaluara.C'ti besh jeta eshte e tille,shum i do dhe te duan,por "kapitullimi" vie me nje .
Rasti me prekes ishte ai me Lovelyn,Nga dashakeqet e saj ,kish mar lajmin e hidhur per kete kurorezim dhe nuk kishte as edhe me te voglen force permbajtje .Zeri i saj lutes dhe gjuajtja e vetures me kepte qe i fala ,nuk e preku aspak Uliksin edhe Dianen,perkundrazi !!!

Shejtanka si shejtanat mė,per suksesin e saj ne ndarjen e Lovelys me Uliksin,ferkonte duarte edhe per nje kurorezim te tille me shume zemra te lenduara!!!!!!!.
..eeehhhh kjo e gjene forumin kur edhe shejtanave u japim hapsire dhe duart e lira ua leme per veprim.

Ika e prekur nga kjo skene shume prekese,uroj te mos perseritet me .
Deri ne intervisten e erdhshme ,mire mbetshi........


Moj ti si kameramane boll paske ndėgju e parė, po ēka me i ba vetes qė veq ndėgjoja ofshamat e Uliksit ka e intervistojke Shejtonka.

Edhe unė protestoj nė favor tė Lovelys http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon9.gif

lyra2
27-06-08, 22:29
Moj ti si kameramane boll paske ndėgju e parė, po ēka me i ba vetes qė veq ndėgjoja ofshamat e Uliksit ka e intervistojke Shejtonka.

Edhe unė protestoj nė favor tė Lovelys http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon9.gif

.................................................. .......................................

Diana007
28-06-08, 11:19
:biggrin: Pasha Zotin me ne Fund Drejtisa Fitoj :tongue:PS Lyra moj un nuk e grabita veq e mora ate qe ishte imja:wink:

Murgesha
01-07-08, 14:26
Pas shumė kohėsh lutjesh e premtimesh se do ta ftoj nė intervistė, e mė tepėr pėr mungesė kohe pėr realizim dėshire sot e vendosa ta marr nė Intervju njė anėtar qė ėshtė po aq interesant sa edhe krejt anėtarėt e tjerė por qė dallon prej tė tjerėve sepse ėshtė shumė fjalėpakė.

Besoj se po e dini pėr kė e kam fjalėn.


Murgesha: Virti mirė se erdhe nė studion Dardane.

Virti: http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif

Murgesha: A mos po tė vret drita e fortė nė studio?

Virti: Jo!

Murgesha: Po pse me syze, tė lutem nuk ndihem mirė nėse nuk bisedoj sy mė sy!

Virti: http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

Murgesha: Tė falėmnderit qė pranove tė flasim kėshtu.

Virti: Me nder qofsh.

Murgesha: Data e juaj e regjistrimit nė Dardani ėshtė 13-05-06, e kjo tė jep tė drejtėn e tė qenurit Veteran nė kėtė forum. Ēka ju shtyri apo kush tė solli tė regjistrohesh nė Dardani.

Virti: Duke e pėrcjell Njonėn nė njė forum tjetėr mbėrrita nė kėtė forum.

Murgesha: Njona sikur nuk shpreh edhe shum se mund tė jetė cilado, a mundesh pak mė konkret?

Virti: Murgeshė unė jam shumė i bindur edhe pse Njona mundet me qenė cilado, ti e njef atė Njonėn pėr tė cilėn e kam fjalėn.

Murgesha: Po njona mundem me qenė edhe unė, edhe shum tjera nga ky forum, po nejse po mirrem pak mendsh pėr ta ditė cila ėshtė. Mbasi kjo Njona tė paska sygjeruar Dardaninė, e ti vendos tė jesh pjesė e kėtij forumi si u ndjeve nė fillim?

Virti: Shumė mirė.

Murgesha: Vetėm kaq??

Virti: E si me tė thonė ndryshe qė jam ndjerė mirė?

Murgesha: Po po e mora vesh edhe pse nuk e kuptova. Qė nga ajo kohė vazhdoni tė ndjeheni mirė kėtu apo ke pas edhe momente tė pa mira.

Virti: http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif

(Na falni se u ba njė rrėmujė e vogėl kėtu e Virti prapė i vendoi syzet. Nė studio papritmas hyri kamermanja Lyra e ju nuk do tė mund ta shifni tė gjithė gjirimin, pėr mungesė tė njė kameramani rezervė, por do tė mundohem tė tregoj saktė)

Lyra2: Murgeshė ndal pak se edhe unė i kam disa pyetje pėr Virtin.

Murgesha: Po Lyrė kush do tė gjirojė kėtė intervju?

Virti: http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Murgesha: Ti ēka po qeshesh?

Virti: Nuk po qeshem por po zgėrdhihem, edhe njė rast qė e pata me dalė para kamerav po ma cungon Lyra http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Lyra2: Po ndalnu bre e mė lerni tė flas njėherė e pastaj ju gjiroj.

Murgesha: Kjo nuk na ka ndodhė asnjė herė, po mbasi nuk di me punu unė me kamerė e me ju lėnė ju dy tė theni gishtat me pyetje e pėrgjigje po pranoj http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon11.gif

lyra2: Ashtu tė paqa. Virti a je mirė ti kėshtu?

Virti: Mirė falemnderit. E tė falemnderit gjithashtu qė nuk po gjiron, se edhe ashtu drita e fortė po mė detyron me i mbajtė syzet. Ti Lyrė je mirė?

Lyra2: Bukur si gjithmonė. Kuptova qė Njona tė paska sygjeruar Dardaninė, por ajo njona a mos u transformu nė dikush pas ardhjes sate kėtu?

Virti: Ka fjalė se po.

Lyra2: Po vepra?

Virti: Nuk i kam parė ende.

Lyra2: A ju beson mė shumė syve apo syzeve?

Virti: http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon5.gif

Lyra2: Nejse kaq kisha. Murgeshė tash po e marr kamerėn e po ju gjiroj pėrsėri.

Virti: Jo nuk ka nevojė. Ju falemnderit pėr intervjun, e shifemi prap nė forum.

Murgesha: O Virti po prit mor se kam ende pyetje...

Virti: Ndėrsa unė nuk kam pėrgjigje tjera. Tung http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif

Shumė e pakuptimtė kjo intervju tė nderuar ndėgjues e smė mbetet tjetėr pos tė ju dėshiroj ndėgjim e lexim tė kėndshėm.

Murgesha!

Virti
01-07-08, 14:34
:cool: :biggrin:

lovely
01-07-08, 14:36
oo ide nuk kan pas kta se une i ngojsha per bire t qelcit krejt, e kur e lshoj Lyra kameren, une tujnga e kapa kameren edhe haj medet rrmuja qe shkoi aty :biggrin:

m duhet me marr leje prej Murgeshes nihere per me e publiku :redface: :biggrin:

lyra2
01-07-08, 14:56
...shume keq,keqperdorim i detyres nga ana jauaj.Kameren e lashe per pak kohe ,menjeher keqperdorimi,apo ishte e pergaditur keshtu,ok,ju falenderoj per te gjitha.Lovely, dallon shume paparacet nga kamermanet.Ti si paparace mund te flasesh cka ke pare,une si kamermane i kame normat dhe kodet e mirsjelljes dhe punes.andaj ato qe nuk jane per gjirim i ruaj ne sirtarin e sekreteve te mia...!!
Njona ,mire eshte te me ftoje edhe mua ne ate forum dhe te beje ca inqizime edhe atje.....,tek e fundit kete pune kam...;)

lyra2
18-07-08, 20:34
..hajde kush eshte ne radhe tash??
U lodha me kete kamere ne dore,ju lutem kam malle te shoh dicka prapa skene!!

Naki
23-04-11, 08:02
Posa filluam transmetimin e kėti emisioni( teme) , ftuam tė madhin dhe majft tė kėrkuarin, tė respektuarin z-Naki qė tė bėjmė njė intrvju me te!
Ai paksa ishte i zėnė me punė me Mesengjer, ku edhe hezitoi pak tė vinte me gjithatė ia ndryshuam mendjen, dhe pranoi ftesėn!
Ja mė nė fundė pra Ai iu pėrgjegjė ftesės dhe si dukėt vetėm ka arrit nė studion tonė, tani pritėt casti qė intervista tė filloi sė zhvilluari!

________________________________________________
Shejtonka: z-Naki , pėrshndetje dhe mirė sė erdhėt.

Naki: Ju flm, dhe mirė se iu gjeta!

Shejtonka: Arsyeja e ftesės ishte pikėrisht dėshira e madhe e popullit( Antarve),pėr tė ditur diē rreth personalitetit tuaj, ku dihėt fakti se jeni njėri nė organėt mė tė larta ( Administrat dhe Moderim) nė FD ( FD= Forumi Dardania).
Ndajė edhe tė ftuam dhe pa humburė kohė fillojmė intervistėn!

Shejtonka: Z-Naki , na trego si erdhi deri tek antarsimi nė FD ?????????

Naki: Po dėgjo ..! Ashtu njė ditė krejt pa pritur unė hulumtoja nė NET dhe hasa nė kėtė webfaqe. Ku edhe diktova se kėtu kishte njė FD , qė diskutonin dhe vrejta se thjesht kishin nevojė pėr njė antarė tė till, e sidomos njė tip sic jamė unė!
Ku mora kalemin dhe plotėsova formularin dhe parqita kėrkesėn. Pas pakė kohe mė lajmruan se u pranova, bile mė thanė se jena tė kėnqur qė na u paraqit dikush pėr t'u regjistruar, se moti s'kena pas punė nė kėtė drejtim :roll:

Shejtonka: Ashtu ?! Po sot si ndiheni qė jeni ju nė FD, jeni penduar pėr kėtė apo jeni tė kėnaqur???????????????

Naki: Nė as njė menyrė pishmanė! Pėrkundrazi jam i lumturė qė gjindem nė kėtė mes, ku edhe ushtroi njė detyrė nė organėt e larta, ndaj edhe pse tė jem i palumtur kur dihėt fakti qė s'kam humbur asgjė qė kam ardhė veq kam fitu?!

Shejtonka: Mirė shumė! :roll: Po na trego pse pikėrisht emri "NAKI"??????????????

Naki: Po shiqo, aty kur vendosa tė plotėsoj formularin, njė gjė m'u sillė nė kokė?! Thashė nėse e bėjė njė emėr me germa shumė, do tė pritojnė tė ma pėrmendin dhe gjithėsei do e gabojn, kėshtu qė thashė mos t'iu marė kohė se ndoshta ndokush mundet me qenė edhe nga Net Kafe me shkru e iu bėhėt shtrenjtė, e kėta nga Net Shtėpia nga ngutia pėr tė mrri nė tėrė anėt e gabojn dhe vendosa me pak germa ,shkurtė & qartė Naki!

Shejtonka: (Cka s'po kujtoika edhe ky :roll: )! Po mirė, na trego dic reth pėrsonalitetit tuajė si Naki?????????????????

Naki:Po! Unė jam Naki, vi nga Mitrovica e Kosovės, jetoi dhe veproi ,(si gati tė gjithė Shqiptarėt ) nė Gyrbet. Jamė njė njeri modest pak qehre rondė 8), diskutuės i rrallė, fjalė pak por me vlerė dhe gjithėsecila me vendė. I kėrkuar shumė nė FD, njė moderator i pėrkryer, ku s'shpėton askush pa e mirėpritė, dhe pa ju dhėnė komplimente si domos tek poezia. E kėshtu...

Shejtonka: Kur jemi tek komplimentet, mendoni se janė tė dobishme, dhe i meritoin??????????????????????

Naki: Shejtonka , vetėm pak mė fal nėse bėnė dic me tė thėnė???

Shejtonka: Po gjithėsesi??!! :roll:

Naki: Ju jeni njė intervistuese e shkėlqyer ama me kėto ??????? kur po i zgjatė beso veshėt si tė dal nga kėtu me duhėt ta vizitoj Doktorin!!! :(

Shejtonka: :shock: Ok do ta kemė parsysh dhe s'do flasė mė nė atė stilė??!!!!
:evil: Atėherė pėrgjegjiu pytjes???????????????????????????????

Naki: Ku ishim te komplimetnet aa??!! Po , hhahahaaaa shiqo, jo qė janė aq tė dobishme ama janė tė domosdoshme dhe a e di pse??? Sepse duhet t'iu japim komplimente pėr arsyje qė t'i nxisim nė shkrime. :shock: Se bile, bile disa as qė i meritojnė :lol:

Shejtonka: :roll: Mendoni se jeni perfekt apo keni defekte?????????????????????

Naki: Si mendon nė botėn reale apo virtuale??!!

Shejtonka: More nė botėn virtuale se pėr relae s'po pyetė mė askush?!

Naki: Po ndoshta pėr dikend dukem me defekte ama unė mendoi se jam perfekt, bile mos besofsh dil dhe pyete popullin( Antarėt)!!

Shejtonka: Jo s'po dal hiq se po besoi :roll: Po mirė, a jeni ji i dashuruar????????????????

Naki: Nė botėn reale po bile tepėr! Ama nė kėtė virtuale akoma jo , edhe pse kam oferta mjaftė ama diēka s'po mė pėlqen askush nga kėto!!! :?

Shejtonka:Ju sic dihet ushtroni pra njė detyr (profesion) nė organėt e larta ( Adminstratė & Moderim), dhe mundeni tė na tregoni, se kėtė punė qė e bėni a e keni menduar so do tju ndodhė nė jetė?????????????????

Naki: ( ja tybe marova nga veshtė :roll: ) Po be Shejtonka, si tė them?! Po natyrisht se po! Jam i kėnqurė bile i shashtrisurė qė ushtroi kėtė detyrė :roll:

Shejtonka:Cka mendoni, kujt i dedikohėt dhe kujtė duhet falenderuar pėr kėtė sukses aq tė madh qė sot ka arritė FD ??????????????????????

Naki: Po natyrishtė, kujtė tjetėr pos neve moderatorve dhe forumistave, tė cilėt as njė herė s'pushuan sė shkruari!!
Ku tė cilėt shfrytėzojė rasitn unė si moderatorė t'i falenderoi pėr kuntributin qė japin nė kėtė Webfaqe!

Shejtonka: A mendoni se do ketė sukses edhe nė tė ardhėmen FD e cila ka pėr qellim shkėmbim shkrime??????????????????????

Naki: Nėse do kemi tė tillė antarė si deri mė tani, dhe dhashtė Zoti kėta tė cilėt i kena tė jenė edhe tutje kėshtu, do tė ketė sukses, ama jo vetėm sukses por tepėr sukses, ku besoi se do jet FD njėra ndėr mė tė popullarizuarat nė Botėn Virtuale!!

Shejtonka:Po cka mendon, a ndihmon FD nė ndonjė apektė?! Ja p.sh. Ty tė ka ndihėmuar FD nė ndonjė aspekt???????????????????????

Naki: Po ,gjithėsesi! Mua pėrsonalisht mė ka ndihėmuar nė parjen e kėndė vėshtrimeve tė ndyshme tė cilatė nuk janė edhe aq tė lehta!
Si dhe nė krijimin e shoqėris, besa kemi kėtu disa raste edhe nė gjetjėn e fatit!!

Shejtonka: z-Naki, ndoshta unė kam harruar dic pėr tė pyetur ?! Keni ju dic pėr tė shtuar apo jo ???????????????????????

Naki: ē'tė themė.....?!Thjeshtė apeloj tek forumistat qė tė jenė sa mė shumė aktivė, tė shkėmbejn shkrime, tė pasurojnė FD me shkrime ide, pytje, pėrgjegjėje, qė vetėm kėtu dinė tė zhvillohėn biseda tė " mirėfilta", tė mos ketė keqkuptime nė mesveti dhe pa resverva, tė argėtohemi!!!!!!!

Shejtonka: Z-Naki, kur jemi tek reservat , mendon se po tė bėhnė tė tila biseda s'do kete keqkuptime???????????????????????????????

Naki: Hahahahhaaaa! Jo se besoi se do ketė, jemi shumė nė mirėkuptim mesveti!!!

Shejtonka: :roll: Nė kėtė tė fundit ,jeni i sigurtė????????????????????

Naki:Po sic thashė edhe mė lartė, natyrishtė se Po! Pse edhe po mos tė jemė, amos do ketė ndonjė rrezik a?! Jo mos harroni se pėrmes PC-ės po flasim e nuk ėshtė rrezik edhe nėse keqkuptohemi ndonjėherė! Ku nga njėherė mendoi se edhe keqkuptimet jan tė dobishme dhe ia vlen tė ndodhin tė tilla gjėra!! :roll:

Shejtonka:z-Naki, ja sic e shihni gjithcka ka fundė, ku edhe minutave tonė iu arriti fundi qė kishim tė rezervuarė pėr kėtė intervist!
Ku nese keni dic pėr fundė pėr tė shtuarė ,atėherė udhėroni???????????????????

Naki: Po! Kisha prefur qė sa mė shumė tė vinė nė FD , se vėrtet jemi shumė tė mirė dhe zhvillojmė bisdea tė "mirėfillta",ku jam i bindur se s'do zhgėnjhen me antarsim nė FD!!
Mos nguroni, mos hezitoni ejani nė FD inukadroni, kemi djemė tė ri e vajza tė reja, jemi shoqėri pėr mrekulli!!!!!!!!!

Shejtonka: z- Naki , ju falenderojm qė gjetėt kohė dhe iu pėrgjigjėt ftesės sonė!!

Naki: Ju lutėm..! Ishte kėnqesi dhe pirvilegj , tė jem nė njė intervist tė till, falemnderit juve qė mė ftuatė!!!
Sh: Kėnaqėsia e jona!!!!!

Tė ndėruar antarė, kjo ishte e tėra sa i pėrket kėti emisoini, dėgjohemi nė emisonet e rradhės!
Deri atėherė mirėmbetshi!!!!!!!

Intervist e imagjinuar para 7 viteve nga Shejtonka,qka tju theme ishte perfekte.

Naki
23-04-11, 08:10
Te nderuar telelexues musafir i imi dhe i juaji eshte Anetari i Lazdruar i ketije forumi dhe Mbreti i pare -LAZDRANI.

Per relaksim te Intervjus do te ndegjojme nje kenge per fillim Nga Sabri Fejzullahu-Takimi.

Naki-Mire se vini dhe uluni rahat.

Lazdrani-Mire se ju gjejme ,Flm per Ftese,pak ke be keq qe sme ke ftuar me Mbretereshen se une pa Murgeshen nuk e luaje kemben Askund,po mbasi ju me keni Ftuar nuk kisha fuqi te Refuzoje.

Naki:Ju Lazdran jeni gati qe nje vite Ne forumin Dardan,si erdhet deri te antaresimi.

Lazdrani:Duke Shfletuar Forume te ndryshme Hyra Rastesisht ne chat ne Dardani dhe duke pare se nekete forum Mbizotrone Atmosfere e mire,bera Anetaresimin time.

Naki:Si u percaktuat Per Nikun Lazdrani

Lazdrani:Si Femije me kane quajtur Lazdran se i ngucesha qikat kund Rahat si kame lene.
Dhe keshtu u Percaktova per nikun Lazdrani edhe Ashtu Forumit i Mungonte nje Lazdran haaaaaa,Apo jo

Naki:A ju kujtohet postimi i juaj ne forum

Lazdrani: Po si jo,Ne fillim pata hapur disa tema ne faqen diskutime shoqerore,e pastaj ne kopshtin poetike postova nje poezi i frymezuar nga poezit tuaja,te Zanes dhe te psikologut.

Naki:Ju nga Dita ne dite per nje kohe te shkurte pushtuat simpatin e Shume anetarve te forumit,ku e gjeni kete energji dhe Sinqeritet te jeni gjithmone argetues.

Lazdrani: Po eshte e Vertete se isha ne fillim shume Aktive dhe dita dites krijoja shoqeri te sinqerte ku nuk mundeja te ndahem pa lexuar dhe shkruar qdo dite .
Ishte diqka qe me mbante te lumtur ne mesin e Forumit Dardan.

Naki:Ju dhe Znj. Murgesh per Nje kohe te Shkurte U bete qifti pa Konkurrence qe Tubonit simpatin dita dites .

Lazdrani:Po me kujtohet Ne nje teme Qifti me i mire I forumit, me Iniciativen time propozova Veten dhe Murgeshen,dhe prej atij Momenti te gjithe Anetaret e forumit na mbeshteten.

Naki:Ju dhe Znj Murgesh keni se bashku shume tema te hapura dhe te diskutuar,cila teme ju pelqen me se shumti .

Lazdrani:Po mund te Theme se tema Hajt Pake ne faqen e Pershendetjeve,dhe Une po ja nisi dhe ju Vazhdoni ne faqen Kafja e forumit do te cekja,ndersa Nga Murgesha te gjitha e ne veqanti Ekspozita e Dardanise 2050.

Naki:Me pelqimin tuaje do te ndegjojme edhe nje kenge per te vazhduar ne nje dite tjeter intervjun,Kengen Say you will be mine :arrow: Shemsi

Lazdrani: Faliminderit Juve dhe Lexuesve kisha Knaqesi te jeme Mysafir I juaji
................

Naki
23-04-11, 08:55
Znj. Gazetare Ju pergezoje per Intervjut dhe me te vertete keni talent dhe imagjinat ,duke lexuar intervjut tuaja gjejme artisten qe luan per mrekulli dy role dhe kjo e pasurone Dialogun e imagjinuar.
Tani Kjo teme e juaje eshte pa konkurrenc Hit tema dhe ju pergezoje-Adjöööööööö Shejtonka,me respekt Naki-
--------------------------------
shejtonka e murgesha e guri sylaj e meritojnė nje imagjinatė interviste
me i be hore qe mi kan fshi sa tema ne dardani por intervisten me ket phanta rhein e me gurin e madh pse s po e ben kerkush more edhe kta
jan kogja masllahata te forte


Lirik i nderuar,nuk shohe arsyeshmeri te shfaqesh mllefin tuaj personal ne kete teme,kjo ska te beje me ankesa dhe parashtresa.
Nuk eshte e mire Problemet individuale ti bejme lemshe ne vend e pa vend,une e kuptoj qe jeni i mllefosur por keto sqaroni ne MESAZHE Private .
Duke kerkuar te mbizotroj arsyeshmeria dhe te mos i humbet temes Permbajtja ju pershendes-

lirik
23-04-11, 09:02
Lirik i nderuar,nuk shohe arsyeshmeri te shfaqesh mllefin tuaj personal ne kete teme,kjo ska te beje me ankesa dhe parashtresa.
Nuk eshte e mire Problemet individuale ti bejme lemshe ne vend e pa vend,une e kuptoj qe jeni i mllefosur por keto sqaroni ne MESAZHE Private .
Duke kerkuar te mbizotroj arsyeshmeria dhe te mos i humbet temes Permbajtja ju pershendes-


----------------

ok naki me fal por jam shum i lenduar nga negativat qe kan depertuar ne poret e jetes tone ku do dhe po e brejne shqiptarizmin e po shiten te
mire prandaj besoj s e me kuptoni paskam gabue temen me fal
por jam shum i lenduar nga jeta dhe nga padrejtesia
se disa njerz ne vend se te denohen jan shperblye
kerkoj mirkuptim nuk shkruaj ma ktu ne ket teme me fal

lazdrani
30-12-11, 00:06
Veq kush ma ka inati se ma nėnė e vakive qė jam unė nuk ėshtė askush. Sapo lava gjynahet te Oda e gjynaheve u nisa me shku nė shpi e rruga gjithė mė kalon ka studio e intervistave veq kur ma ngjiti pėr krahi njė grua e mė tha: Murgeshė tė zuna, hajde shpejt me e hap studion se po du me ma ba njė intervistė.
I thashė o lėshom bre se jam ka bahem gadi pėr punė e mė tha punė pa punė po du intervistė dhe pikė.

Nejse mu desht tė pranoj, hapa studion dhe ja ku mė keni balla pėr ballė me kend tjetėr pos me LOVELY. Mbasi kohėn e kam tė paktė po ja fillojmė menjėherė.

Murgesha: Mirė se tė gjeta Lovely.
Lovely: Mirė se erdhe Murgeshė.
Murgesha: Ēka ėshtė gjithė kjo ngutje pėr intervistė e nderuar Lovely.

Lovely: Prit moj se ti mė gjete kėtu dhe pyetjet janė tė miat e jo tuat.

Murgesha: Moj ti mė tha mua me tė marrė nė intervistė, ēka u ba tash?

Lovely: He,hehee e di unė qė ndryshe sun tė kisha shti nė kėtė studio e ta punova.

Murgesha: Ngrrrrrk ēma paske punu tash http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon11.gif

Lovely: Mos i shtramo buzėt tė lutem po nisja me pyetjet haahahahahah se kėtė veq me ta hjek tremėn e pata.


Murgesha: (dreq o punė hec e bjeri nė fije) Lovely ne njihemi shumė pak mes vete, nuk jena shkru edhe aq shumė nė forum qė me u njoft po nejse sot po punoj edhe pa tė njofshėm.
Si erdhe nė Dardani, erdhe vet apo tė solli kush?

Lovely: Mas pari tė falėnderoj qė pranove me mė marr nė intervistė pa mė njoft, e dyta po ta jap rastin tė mė njofėsh dhe e treta erdha nė Dardani me vullnetin tim tė lirė pa mė sjell askush.

Murgesha: E qysh e gjete?

Lovely: Pse a zor po tė doket me e gjetė dardaninė a? Veq shkruje njė fjalė shqipe nė google dhe tė hapen faqe tė tėra Dardane aty ku shkruhet shqip.

Murgesha: E paske gjetė lehtė shum, po pse u bane anėtare dhe a more leje prej ndokujt?

Lovely: Sė pari e pash njė vend ku thojke regjistrohu, mendova se ėshtė obligim dhe pa njė pa dy e mbusha formularin e kėrkesės pėr pranim.

Murgesha: A tė pranuan menjėherė apo tė lan mė prit?

Lovely: Jo mbrenda njė sekondi mė pranuan. Kur e pan emrin tim nuk patėn qare pa me leju hyrjen.

Murgesha: Ani si tu duk kur hyre mbrenda?

Lovely: Mbeta pa fjalė, ēkas pash e ēkas lexova, veq nonė e babė nuk gjeta kėtu hahahahaahah e ja nisa me shkru se u ndjeva shumė ftohtė mos me ja nisė me shkru meniherė.

Murgesha: Qasja juaj nė forum?

Lovely: O e pash Pacensurėn qė e kishin lėnė si qyqe nė fund tė forumit, e kush nuk i bajke sajdi, thash vetmevete ka ardhė koha tė zgjohet nga gjumi edhe ky forum e ja nisa mu ba gadi pėr shkrime ēfarė shkruhen nė kėto forume.

Murgesha: Ani si kalove pasi ja nise.

Lovely: Mirė moj, krejt forumi u fluk pas meje e u instalu atje, kush mo nuk shkrujke as lexojke tjetėr kah veq te pacensura.

Murgesha: Ke tė drejtė se i kam parė edhe vet, do ditė ka qenė forumi mė i frekuntuar.

Lovely: Ti a ke lexu hiq asajde, se pėr ksajde e di qė lexon hahahahaahahah?

Murgesha: Natyrisht, veq rrija e fshehur ase offline ahhaahahah (po mos ja nisė me mė pyet ti)

Lovely: E kam ditė qė shum bajshin ashtu. Tash jam lodhė tuj nejt atje e jam ngritė do shkallė mė lart hahahahah pikėrisht te kafja e forumit, po kot se krejt po mė vijnė pėrmas e kun rahat spo mė lojnė.

Murgesha: A ta merr mendja pse po tė ndjekin?

Lovely: Pėr nga natyra jam shum shejtonk e shejtanllaqet i kam nė qef. Tybe me tė nime (si ti qė po nin) e kam, kohė mė parė ish kon ksajde njė ShejToNkė e shumė veta po mė thojnė qė unė jam ajo.

Murgesha: (hm dreqo edhe unė baj pjesė nė mendimin e shumicės) Ani a ke ndoj pėrgjigje pėr kėto akuza hahahahahaha

Lovely: Vallahi unė jam Lovely e pėrveq shejtonllaqeve nuk kam gjė tė pėrbashkėt me dreqėn e shejtonka hahahahaahah.

Murgesha: Ani de mos u ban nervoze qy se nuk jam ka ta shkeli livadhin pse tė veta.

Lovely: Nuk po nervozohem po pomė vie inat qė s`kam ardhė para Shejtonkės nė kėtė forum e pastaj asaj me i thonė krejt qė o Lovely.

Murgesha: Ēka ta merr mendja pėr forumin Dardan, a bėn pjesė nė grupin e forumeve moderne?

Lovely: Pasi erdha unė e modernizova se para meje ish kon veq modern e jo i mdernizum.

Murgesha: Si po mendon?

Lovely: Paj Murgeshė gjithkund nėpėr forume flitet pėr gjithēka, edhe kėtu kishit pas folė pėr gjithēka, vetėm pacensurėn e kishit lonė anash. Besoj qė ja u ka kojt edhe juve me fol nė mėnyrė tė pacensurume, po ja kini majt vetes nalt, kishe neve nuk na kona e nuk flasim pėr kėso gjėra. Tash Dardania ėshtė Forumi ma modern nė gjithė botėn shqiptare se ėshtė kompletu me shkrime nga tė gjitha zhanret.

Murgesha: Paj tybe edhe keq nuk e ki.

Lovely: Murgesha mė duhet ta pėrfundoj intervistėn se po tė shof qė sytė veq te ora po i mban.

Murgesha: Mirė e ke, edhe pse urrej me pa orėn prap sytė aty mė shkojnė hahahahahaah. Ishte kėnaqėsi pėr mua tė tė marr nė intervistė.

Lovely: Edhe pėr mua.


Ah jeto jete...

lovely
09-01-12, 22:52
Intervista e premtuar..


Une; Zot, tė qofsha falė, ke mundėsi tė mė ndihmosh ca?

Zoti; Po, fėmiu im!

Unė; Tė falemnderit, nga gėzimi mė humbėn edhe pyetjet.

Zoti; (Qeshet), Kam pak kohė, mendohu.

Unė; (E liruar nga stresi i ngutjes); Kam ca pyetje budallaqe..

Zoti; Nuk egzistojnė pyetje budallaqe, vetėm pėrgjegjje tė tilla.

Unė; Mirė atėherė, do tė filloj; Pse jetojmė?

Zoti; Mund tė tė pėrgjegjem nė fund tė Intervistes?

Unė; A kam zgjedhje?

Zoti; Jo.

Unė; Nė rregull atėherė, do vazhdoj me pyetjen e radhės; Cila ėshtė dhurata mė e mira qė i dhe njerėzimit?

Zoti; Mendjen.

Unė; Cfarė tė pėlqen mė sė shumti tek krijesat e tua?

Zoti; Ndjenja e quajtur Dashuri.

Unė; Pse ka kaq shumė fatkeqėsi nė botė?

Zoti; Pse pyet kaq pyetje tė vėshtira? Nuk mund tė zbuloj tė gjitha fshehtėsitė.

Unė; Nė rregull, atėherė pse kaq pak drejtėsi?

Zoti; Kur krijova njeriun, bashkė me tė krijova edhe vullnetin e lirė. Vullnetin e lirė, nuk e kontrolloj dot, mė kupton?

Unė; Mė duket se po. Cila do tė ishte kėshilla juaj pėr njerėzit nė toke?

Zoti; (Qeshet nėn buzė), Duajeni njėri-tjetrin. Urrejtja, e keqja zhduket vetėm me dashuri.

Unė; Kėshilla juaj pėr prindėrit?

Zoti; Duajeni fėmiun tuaj, pa kushte. Dhurojini dashuri tė pafund. Mos urdhėroni. Detyrė e juaja ėshtė tė ua tregoni tė mirėn dhe tė keqen, detyrė e tyre, pra fėmijėve ėshtė tė vendosin vet.

Unė; Kėshilla juaj pėr fėmijėt?

Zoti; Vlerėsojini prindėrit, janė ata tė vetmit qė iu duan, pa kurrfarė interesi. Duani, sepse janė tė vetmit nė kėtė botė tė cilėve u keni shumė borgj.

Unė; Kėshilla juaj pėr besimtarėt?

Zoti; Ata janė tė lumtur. Nganjėherė e teprojnė.

Unė; Kėshilla juaj kur jemi vėrtetė poshtė?

Zoti; Ngrit kokėn lart, edhe nė cofte se tė duhet tė pėrdorėsh forcat e fundit.. Kur je nė fund, do tė thotė vėrtetė poshtė, atėherė rruga e vetme ėshtė tė ngjitesh lart.

Unė; Kėshilla juaj kur jemi lart?

Zoti; Majat e larta, nuk janė tė garantuara pėr askėnd, mos harro ku ke qenė dhe "shih poshtė nė tjetrin, vetėm kur dėshiron t` i ndihmosh tė ngritet"

Unė; Si t`ia bėjmė vuajtjes?

Zoti; Kur vuajtja vie, pranoje krahėhapur. Qenia jote ka nevojė pėr vuajtje. Qaj, dėnes dhe ktheju lumturisė.

Unė; Ku t`a gjejmė lumturinė?

Zoti; Nė gjithcka qė tė bėn tė lumtur.

Unė; Faleminderit i Gjithėmadhėrishmi, mund tė bėjmė kėtė gjė edhe ndonjėherė tjetėr?

Zoti; Tė shohim.

Unė; Do mė pėrgjegjesh nė pytjen e parė, tė lutem?

Zoti; Gjithsesi. Jetoni qė tė pėrjetoni tė gjithat qė pėrjetoni.
Jetoni qė tė pėrjetoni tė mirat dhe ato mė pak tė mira. Keni nevojė pėr gjithcka, qė tė zhgėnjeheni, qė tė ndieni dhimbje, humbje, rėnie, ngritje, dashuri, urrejtje, mospėrfillje, padrejtėsira, trazira, etj etj..

lovely
23-02-12, 21:54
Mas sanes, rastesisht tu kalu me ate bicikllen tem, po e shoh Lojetarin, ish ungj mi pleh, veq sa ia kish hjek plehun Lares. Njanen kame drejt, e tjetren permi qat t paren, ni kapuq gati si sheshir, i nxime pej diellit, do rrudha kogja si shume, me ata dhomt e rane, ni kamish t gate e kish drellu n qysh t gojes, edhe rrike e fiqirojke.

Uh Lojetar zeza thashe, shyqyr qe t nxana, se moooooti kom pas planifikue me t marr n interviste.


Dreq, - m tha, ungju qitu se une du me t marr ty n pytje.

Poj tybe shtek qe ungjna n pleh nuk kom, po hajde qatje n sane bile- i thashe. Pur hajr kofte vazhdova, ni pytje ti, njo une pra.

U tha, u ba. Si tu llapjont ma, ska kili mili. Aaaa burra t foerte jone, kur dojne.

Se qe llafi po e nxjerr llafin, mixha jem i thojke njanit; O Rrustem, a e din qysh je ti? Si me kap ni lis, me dhen qanej, me dhen qiknej, edhe del Rrustemi. Me bo vakia me da pergjyste ate lis, Rrustem del qanej, Rrustem jet qiknej.

Nejse, kjo nuk pat lidhje kurgjo me Lojetarin, amo ra llafi te llapjont:biggrin: Rrustemi, llapjon osht:biggrin:

Bo bismilah Lojetar, Allahu t rujt e t dashte vllavi jem- po i thom.

Sa vjet i kie?

Une a? 30 copa t mira. Pse?

Jo veq, gjithe kom menue qe i ki rrafsh 64.

Paj n kofte kysmet, qe jem shnosh e rahat, nashta i mrrij, amo qitash pur qitash, nuk i kom hala. Reni jem; Qka je ra n mazun n maje t plehit?

Eeee me t kallxu dite e nate, nuk um beson. Edhe nuk po du me t kallxu se gjithe merzi ta kom pas diqysh. A e ngjeh ni shoqe temen? O dek.


Joe tybe. Ishalla n xhennet.

Jo nuk o shku n xhennet ajo.

A jo a? Ishalla n xhehnem pra, ma mire dikun se me met n dere.

Zoti e vrafte diq heret, m ka shkue menja ni permendore me ia nreq.

Qka po pret?

Po maj ymyt qe po ngjallet. Prit, se qitash m bane shume pyetje ti. Te zgjedhja e shkrimit t vitit, a ka pas dallavere?

Joe tybe, edhe pse diqysh puna shkoj si pa pervoje, amo dallavere COK nuk ka pasen. Po msum diqka. Qka pe kqyr ate iphone njo-dye?

Paj po thom mos helbetne po i bjen n men kuj per mu.

Aha. E kallxom qysh...

Fjalen n gjyse ma la cingrrima e ajfonit, edhe qfare muzike? Kumbana e lopve.

Allo, kush osht n`ajfone?:biggrin: - po purgjigjet Lojtari.

Nuk mujta mos me nie ni za shtrige;

Zemer, une Bibelja jom, hihihihihi. Veq desta me t kallxue qi t kom pa anerr. Me msele ne bulg o zemer, ele as do mis thiu nuk ma plune me hangel. Une jom untu sume. Shyqyr Zotit qi ke anerr, se me pas kan pelnime, thojt n fyt ti kisha shtie hihihih...

Me pa Lojtarin, t iu kuqen syte , si zjermi i xhehnemit , e tu sarrakuq n ftyre, pej sikletit pe kap ni fije kashte edhe po e shti n goje.

Xemel, po i thote, prit veq pak.


U qu u largu pej meje, shkoj mas sanes t katert qatje, foli nja 10 minuta edhe u kthye. Ish bo qull pej njersve, goja i keshke vesh um vesh, edhe ata dhomt n fund krejt t zi iu dokshin.

Une u bana; " a pe? s pashe, a nive? s niva" edhe po vazhdoj pyetjen;

Kallxom qysh... edhe u koqita, m kish pas dal pytja krejt pej meq. Pse a? Qe po t kallxoj pse, krejt met i kisha qka i tha Biberja, se me t kallxu drejt, une ushqehna me pune t hallkut qishtu.

Me Lojtarin, s pat kush qe bjen n kontakt mo. U qu hypi mi pleh, edhe veq kcejke edhe keshke, tu e qu krit perpjete qishtu, i ra sheshiri n pleh, as nuk e zamariti bile.

Lojetar, Lojetar, i thirra nja 3-4-5-6-7-8 here, a nijke ky? Qfart. Hini n ate boten e vet, folke vet me veti, keshke vet me veti, u tranu thashe.

U qova kadale, i mledha plaqkat e mia, hypa n bicikell, edhe ia shkela, Lojetarin e lash tu kcy sentish me terfurk...

emine
23-02-12, 22:05
Mas sanes, rastesisht tu kalu me ate bicikllen tem, po e shoh Lojetarin, ish ungj mi pleh, veq sa ia kish hjek plehun Lares. Njanen kame drejt, e tjetren permi qat t paren, ni kapuq gati si sheshir, i nxime pej diellit, do rrudha kogja si shume, me ata dhomt e rane, ni kamish t gate e kish drellu n qysh t gojes, edhe rrike e fiqirojke.

Uh Lojetar zeza thashe, shyqyr qe t nxana, se moooooti kom pas planifikue me t marr n interviste.


Dreq, - m tha, ungju qitu se une du me t marr ty n pytje.

Poj tybe shtek qe ungjna n pleh nuk kom, po hajde qatje n sane bile- i thashe. Pur hajr kofte vazhdova, ni pytje ti, njo une pra.

U tha, u ba. Si tu llapjont ma, ska kili mili. Aaaa burra t foerte jone, kur dojne.

Se qe llafi po e nxjerr llafin, mixha jem i thojke njanit; O Rrustem, a e din qysh je ti? Si me kap ni lis, me dhen qanej, me dhen qiknej, edhe del Rrustemi. Me bo vakia me da pergjyste ate lis, Rrustem del qanej, Rrustem jet qiknej.

Nejse, kjo nuk pat lidhje kurgjo me Lojetarin, amo ra llafi te llapjont:biggrin: Rrustemi, llapjon osht:biggrin:

Bo bismilah Lojetar, Allahu t rujt e t dashte vllavi jem- po i thom.

Sa vjet i kie?

Une a? 30 copa t mira. Pse?

Jo veq, gjithe kom menue qe i ki rrafsh 64.

Paj n kofte kysmet, qe jem shnosh e rahat, nashta i mrrij, amo qitash pur qitash, nuk i kom hala. Reni jem; Qka je ra n mazun n maje t plehit?

Eeee me t kallxu dite e nate, nuk um beson. Edhe nuk po du me t kallxu se gjithe merzi ta kom pas diqysh. A e ngjeh ni shoqe temen? O dek.


Joe tybe. Ishalla n xhennet.

Jo nuk o shku n xhennet ajo.

A jo a? Ishalla n xhehnem pra, ma mire dikun se me met n dere.

Zoti e vrafte diq heret, m ka shkue menja ni permendore me ia nreq.

Qka po pret?

Po maj ymyt qe po ngjallet. Prit, se qitash m bane shume pyetje ti. Te zgjedhja e shkrimit t vitit, a ka pas dallavere?

Joe tybe, edhe pse diqysh puna shkoj si pa pervoje, amo dallavere COK nuk ka pasen. Po msum diqka. Qka pe kqyr ate iphone njo-dye?

Paj po thom mos helbetne po i bjen n men kuj per mu.

Aha. E kallxom qysh...

Fjalen n gjyse ma la cingrrima e ajfonit, edhe qfare muzike? Kumbana e lopve.

Allo, kush osht n`ajfone?:biggrin: - po purgjigjet Lojtari.

Nuk mujta mos me nie ni za shtrige;

Zemer, une Bibelja jom, hihihihihi. Veq desta me t kallxue qi t kom pa anerr. Me msele ne bulg o zemer, ele as do mis thiu nuk ma plune me hangel. Une jom untu sume. Shyqyr Zotit qi ke anerr, se me pas kan pelnime, thojt n fyt ti kisha shtie hihihih...

Me pa Lojtarin, t iu kuqen syte , si zjermi i xhehnemit , e tu sarrakuq n ftyre, pej sikletit pe kap ni fije kashte edhe po e shti n goje.

Xemel, po i thote, prit veq pak.


U qu u largu pej meje, shkoj mas sanes t katert qatje, foli nja 10 minuta edhe u kthye. Ish bo qull pej njersve, goja i keshke vesh um vesh, edhe ata dhomt n fund krejt t zi iu dokshin.

Une u bana; " a pe? s pashe, a nive? s niva" edhe po vazhdoj pyetjen;

Kallxom qysh... edhe u koqita, m kish pas dal pytja krejt pej meq. Pse a? Qe po t kallxoj pse, krejt met i kisha qka i tha Biberja, se me t kallxu drejt, une ushqehna me pune t hallkut qishtu.

Me Lojtarin, s pat kush qe bjen n kontakt mo. U qu hypi mi pleh, edhe veq kcejke edhe keshke, tu e qu krit perpjete qishtu, i ra sheshiri n pleh, as nuk e zamariti bile.

Lojetar, Lojetar, i thirra nja 3-4-5-6-7-8 here, a nijke ky? Qfart. Hini n ate boten e vet, folke vet me veti, keshke vet me veti, u tranu thashe.

U qova kadale, i mledha plaqkat e mia, hypa n bicikell, edhe ia shkela, Lojetarin e lash tu kcy sentish me terfurk...

jaran diqa ,jo me lojtarin po me fantazin tane hahahhahhahahah

Domira
23-02-12, 22:25
Mas sanes, rastesisht tu kalu me ate bicikllen tem, po e shoh Lojetarin, ish ungj mi pleh, veq sa ia kish hjek plehun Lares. Njanen kame drejt, e tjetren permi qat t paren, ni kapuq gati si sheshir, i nxime pej diellit, do rrudha kogja si shume, me ata dhomt e rane, ni kamish t gate e kish drellu n qysh t gojes, edhe rrike e fiqirojke.

Uh Lojetar zeza thashe, shyqyr qe t nxana, se moooooti kom pas planifikue me t marr n interviste.


Dreq, - m tha, ungju qitu se une du me t marr ty n pytje.

Poj tybe shtek qe ungjna n pleh nuk kom, po hajde qatje n sane bile- i thashe. Pur hajr kofte vazhdova, ni pytje ti, njo une pra.

U tha, u ba. Si tu llapjont ma, ska kili mili. Aaaa burra t foerte jone, kur dojne.

Se qe llafi po e nxjerr llafin, mixha jem i thojke njanit; O Rrustem, a e din qysh je ti? Si me kap ni lis, me dhen qanej, me dhen qiknej, edhe del Rrustemi. Me bo vakia me da pergjyste ate lis, Rrustem del qanej, Rrustem jet qiknej.

Nejse, kjo nuk pat lidhje kurgjo me Lojetarin, amo ra llafi te llapjont:biggrin: Rrustemi, llapjon osht:biggrin:

Bo bismilah Lojetar, Allahu t rujt e t dashte vllavi jem- po i thom.

Sa vjet i kie?

Une a? 30 copa t mira. Pse?

Jo veq, gjithe kom menue qe i ki rrafsh 64.

Paj n kofte kysmet, qe jem shnosh e rahat, nashta i mrrij, amo qitash pur qitash, nuk i kom hala. Reni jem; Qka je ra n mazun n maje t plehit?

Eeee me t kallxu dite e nate, nuk um beson. Edhe nuk po du me t kallxu se gjithe merzi ta kom pas diqysh. A e ngjeh ni shoqe temen? O dek.


Joe tybe. Ishalla n xhennet.

Jo nuk o shku n xhennet ajo.

A jo a? Ishalla n xhehnem pra, ma mire dikun se me met n dere.

Zoti e vrafte diq heret, m ka shkue menja ni permendore me ia nreq.

Qka po pret?

Po maj ymyt qe po ngjallet. Prit, se qitash m bane shume pyetje ti. Te zgjedhja e shkrimit t vitit, a ka pas dallavere?

Joe tybe, edhe pse diqysh puna shkoj si pa pervoje, amo dallavere COK nuk ka pasen. Po msum diqka. Qka pe kqyr ate iphone njo-dye?

Paj po thom mos helbetne po i bjen n men kuj per mu.

Aha. E kallxom qysh...

Fjalen n gjyse ma la cingrrima e ajfonit, edhe qfare muzike? Kumbana e lopve.

Allo, kush osht n`ajfone?:biggrin: - po purgjigjet Lojtari.

Nuk mujta mos me nie ni za shtrige;

Zemer, une Bibelja jom, hihihihihi. Veq desta me t kallxue qi t kom pa anerr. Me msele ne bulg o zemer, ele as do mis thiu nuk ma plune me hangel. Une jom untu sume. Shyqyr Zotit qi ke anerr, se me pas kan pelnime, thojt n fyt ti kisha shtie hihihih...

Me pa Lojtarin, t iu kuqen syte , si zjermi i xhehnemit , e tu sarrakuq n ftyre, pej sikletit pe kap ni fije kashte edhe po e shti n goje.

[B]Xemel, po i thote, prit veq pak.[/Ba ke qef itahs me qan me mue e gjithkund me te ferkue


U qu u largu pej meje, shkoj mas sanes t katert qatje, foli nja 10 minuta edhe u kthye. Ish bo qull pej njersve, goja i keshke vesh um vesh, edhe ata dhomt n fund krejt t zi iu dokshin.

Une u bana; " a pe? s pashe, a nive? s niva" edhe po vazhdoj pyetjen;

Kallxom qysh... edhe u koqita, m kish pas dal pytja krejt pej meq. Pse a? Qe po t kallxoj pse, krejt met i kisha qka i tha Biberja, se me t kallxu drejt, une ushqehna me pune t hallkut qishtu.

Me Lojtarin, s pat kush qe bjen n kontakt mo. U qu hypi mi pleh, edhe veq kcejke edhe keshke, tu e qu krit perpjete qishtu, i ra sheshiri n pleh, as nuk e zamariti bile.

Lojetar, Lojetar, i thirra nja 3-4-5-6-7-8 here, a nijke ky? Qfart. Hini n ate boten e vet, folke vet me veti, keshke vet me veti, u tranu thashe.

U qova kadale, i mledha plaqkat e mia, hypa n bicikell, edhe ia shkela, Lojetarin e lash tu kcy sentish me terfurk...~

ani sentish me terfurk hahahahahaa

e_martumja
23-02-12, 23:09
Mas sanes, rastesisht tu kalu me ate bicikllen tem, po e shoh Lojetarin, ish ungj mi pleh, veq sa ia kish hjek plehun Lares. Njanen kame drejt, e tjetren permi qat t paren, ni kapuq gati si sheshir, i nxime pej diellit, do rrudha kogja si shume, me ata dhomt e rane, ni kamish t gate e kish drellu n qysh t gojes, edhe rrike e fiqirojke.

Uh Lojetar zeza thashe, shyqyr qe t nxana, se moooooti kom pas planifikue me t marr n interviste.


Dreq, - m tha, ungju qitu se une du me t marr ty n pytje.

Poj tybe shtek qe ungjna n pleh nuk kom, po hajde qatje n sane bile- i thashe. Pur hajr kofte vazhdova, ni pytje ti, njo une pra.

U tha, u ba. Si tu llapjont ma, ska kili mili. Aaaa burra t foerte jone, kur dojne.

Se qe llafi po e nxjerr llafin, mixha jem i thojke njanit; O Rrustem, a e din qysh je ti? Si me kap ni lis, me dhen qanej, me dhen qiknej, edhe del Rrustemi. Me bo vakia me da pergjyste ate lis, Rrustem del qanej, Rrustem jet qiknej.

Nejse, kjo nuk pat lidhje kurgjo me Lojetarin, amo ra llafi te llapjont:biggrin: Rrustemi, llapjon osht:biggrin:

Bo bismilah Lojetar, Allahu t rujt e t dashte vllavi jem- po i thom.

Sa vjet i kie?

Une a? 30 copa t mira. Pse?

Jo veq, gjithe kom menue qe i ki rrafsh 64.

Paj n kofte kysmet, qe jem shnosh e rahat, nashta i mrrij, amo qitash pur qitash, nuk i kom hala. Reni jem; Qka je ra n mazun n maje t plehit?

Eeee me t kallxu dite e nate, nuk um beson. Edhe nuk po du me t kallxu se gjithe merzi ta kom pas diqysh. A e ngjeh ni shoqe temen? O dek.


Joe tybe. Ishalla n xhennet.

Jo nuk o shku n xhennet ajo.

A jo a? Ishalla n xhehnem pra, ma mire dikun se me met n dere.

Zoti e vrafte diq heret, m ka shkue menja ni permendore me ia nreq.

Qka po pret?

Po maj ymyt qe po ngjallet. Prit, se qitash m bane shume pyetje ti. Te zgjedhja e shkrimit t vitit, a ka pas dallavere?

Joe tybe, edhe pse diqysh puna shkoj si pa pervoje, amo dallavere COK nuk ka pasen. Po msum diqka. Qka pe kqyr ate iphone njo-dye?

Paj po thom mos helbetne po i bjen n men kuj per mu.

Aha. E kallxom qysh...

Fjalen n gjyse ma la cingrrima e ajfonit, edhe qfare muzike? Kumbana e lopve.

Allo, kush osht n`ajfone?:biggrin: - po purgjigjet Lojtari.

Nuk mujta mos me nie ni za shtrige;

Zemer, une Bibelja jom, hihihihihi. Veq desta me t kallxue qi t kom pa anerr. Me msele ne bulg o zemer, ele as do mis thiu nuk ma plune me hangel. Une jom untu sume. Shyqyr Zotit qi ke anerr, se me pas kan pelnime, thojt n fyt ti kisha shtie hihihih...

Me pa Lojtarin, t iu kuqen syte , si zjermi i xhehnemit , e tu sarrakuq n ftyre, pej sikletit pe kap ni fije kashte edhe po e shti n goje.

Xemel, po i thote, prit veq pak.


U qu u largu pej meje, shkoj mas sanes t katert qatje, foli nja 10 minuta edhe u kthye. Ish bo qull pej njersve, goja i keshke vesh um vesh, edhe ata dhomt n fund krejt t zi iu dokshin.

Une u bana; " a pe? s pashe, a nive? s niva" edhe po vazhdoj pyetjen;

Kallxom qysh... edhe u koqita, m kish pas dal pytja krejt pej meq. Pse a? Qe po t kallxoj pse, krejt met i kisha qka i tha Biberja, se me t kallxu drejt, une ushqehna me pune t hallkut qishtu.

Me Lojtarin, s pat kush qe bjen n kontakt mo. U qu hypi mi pleh, edhe veq kcejke edhe keshke, tu e qu krit perpjete qishtu, i ra sheshiri n pleh, as nuk e zamariti bile.

Lojetar, Lojetar, i thirra nja 3-4-5-6-7-8 here, a nijke ky? Qfart. Hini n ate boten e vet, folke vet me veti, keshke vet me veti, u tranu thashe.

U qova kadale, i mledha plaqkat e mia, hypa n bicikell, edhe ia shkela, Lojetarin e lash tu kcy sentish me terfurk...
hahhahahahha Shkres e Vitit ahahah

lovely
25-02-12, 22:11
..E vazhdova udhen une, kadal dale me bicikell, se koha e mire, e jeta ne katun m pelqejke shume vallahin, kur pe nij ni za mas meje;

Lovulushje, Lovylushje, prit pak.

Pe kthej krit, kur qe Lojetari. Ho, qka krisi po i thom? A erdhe n veti a?

Rueju po t thom.

Rueju ti po i thom, ke dashte lufte, bombe atomike ke me pas.

Pushka top tu bafte- m tha i nervozuem. Allahile a m kallxon diqka drejt?

Me m konvenue t kallxoj, pernryshe JOE.

A je llapjanke?

Joe, veq i due llapjont fort:biggrin:

Hajt tash se po flas me xemlen, mos na pengo mo.

Hajt thashe, rueju mos e kthe terfurkun me kater teha perjete kah kcejsh sentish me to, se po t ha nama e zeze.


U nisa, e kqirsha qishtu arat, fushat, delet, lopt tu kullote, edhe papritmas po m dalin do shpija qiknej n anen e djathte.
Po i nij do zana.
Zhdrypa pej biciklles, thashe helbetno mos po zateti nejkon t ngjofshem. Kah kafja e forumit qanej, mas mullinit tem, kur po e shoh ni grue, kogja n moshe.
I kish pas vesh do kule me katrora si kmisha e Cimes, ni shami n maje t krese qikho e kish pa lidh, e flokt sura sura i kishin dal n tona ant.

U kthye kah une, do sy si n bire, si t qatallavt diqysh ata sy, largaz pej njani tjetrit, do vetlla krejt t kapta, ni goje t madhe, do dhom t qit perjashta , t mdhej, edhe t nxin krejt pej t bardhtit t zhives, do vesh llapoqa, qafe hiq, ni kmishe t verdhe t mbyllt, do opanga t qkyme, ni duge teteline n krah po m del perpara Murgesha.

Ooooo llakum i thashe, ( o kuku per mue kujna i pasna thane llakum), po a je lodh a je zhegit?

O lovly, po qka t pruni knej pari moj ty?

Vallahin jom ardh n katun te dajt n Llap qitu:biggrin:, e jom dal po i soditi fusha , ara e bageti. Nuk e pasna dit moj qe ka kaq shume llapjon n forum?

Po ti a nuk e ke dit qe krejt dynjeja osht pej Llapit a?

Joe tybe ne paqa dit, amo tash pe die per do do. Ama ni bardak uje se goja mu tha n kit dite 40 grada.

Pritum te qoj qit dug t tetelines, edhe vi po m thote.

U ungja para hamarit qaty. Prita. E prita. Hala po pres une. Shkuen 40 dakika. S ka shej t Murgeshes kerkun hiq.

Nuk beson kurr qka m nxani syni. Dul Murgesha pej shupes, po i nreq kulet katrora katrora, shamija i kish ra pej kreje krejt, pullat e kmishes i kish pertheku gabim krejt, ish kuq ish bo all, edhe po vjen n drejtim temin.

U ungj, edhe po i thom; Ku met uji?

U e harrova, prit qe po shkoj po ta bi.

Shkoj ajo me marr ujin, kur qka me pa, Xhemshiti dul pej shupes.
Xhemshiti kogja n moshe, po i rujtun. Asni floke n kri nuk e kish pas.
Duel pej shupes, po kqyr shpejt n t majt e n t djathte a po e sheh kush, mu nuk um shihke hiq perballe qaty isha, edhe iku si kokrra e pushkes n t djathte.

Erdh Murgesha me uje, e pina ata uje, krejt met te Xhemshiti edhe a thu a hini ai qaty masi dul Murgesha e nuk e pashe une a qka u boe?

Mire Murgeshe po ia nisi, kallxom qysh mrrive n qat karriken e nalte qatje n parlament?

Po vallahin oj Lovly, i korruptova n ate kohe.

Po a e kan dit ata qysh dokesh ti?

Po moj pse?

Jo veq veq, thashe a jane kan n dijeni t bukurise tane menova.

Jo po po e kan dit. Gutu vazhdo se tybe s kom vakt, tetelina po m pret. Qe don, hajde nimona se nuk kem edhe shume, e Buqja osht tu pjek fli ma qanej me Hajrushin, edhe ungjum e hajm krejt bashke.

Falemineres fort Murgeshe, une nuk i ha burmerat pej si mi ka ndalu mjeku, po i thom, veq prit se deshta me t vet diqka me ransi; Qka po ta merr menja per fusnoten?

Allahile mos um vet per pulitike kurgjo, se nuk po kom nerva me hi anej hiq.

Mire boll hiq, po qka me bo. Ni rremuje qe ke qitu, a din me na kallxu qka ndodhi me pak fjale?

Nuk di edhe nuk due me t kallxu kurgjo hiq.

Po kallaj koka me t marr ty n interviste.

A ki mo se u qova?

Poe, veq edhe njo; Kush o Xhemshiti? Se e pashe qe dul mas teje pej shupes, e kopa me dit qka po ndodh.

Ooo qysh o kan ungj e si n siklet diqysh pej stresit t tetelines, veq kur o qu, e ka kap ni t shkurtune, edhe mu ka has;

Qysh nuk po e ngjeh Xhemshitin, bashkeshortin tem? Qka t intereson ty qka boj une n shupe me bashkeshortin tem?

Uuuuuu, (hin fjale kah dole), tum falsh llakum, pash forumin mos um bir, se kurr mo nuk kom me t vet kurgjo.

I kofsh fal qe s po kam vakt, se stupc t kisha sakatu. Ti a e din qe une jom mretneshe qitu? Qa t thom une bohet, s ka lidhje a kom t drejt a joe, fjala jem per ty osht urdhen, po m thote edhe po niset kah tetelina.
Kulet i bojshin fish fish kah ecke anej..

U qova kadale, fletore e kimik i shtina n qante, qanten n krah, edhe e zhgenjyer qe nuk mujta me zbulu kurgjo vazhdova udhes t katunit teposhte...

Kushedi n ko do me zatet tash -menova.

lovely
28-02-12, 12:44
U bo terr. Une shkova te shpija e dajve. U ungja n shpajz edhe lexojsha n dardani. M ra n huj per ni cigare, po e qeli deren e jashtit, nata ish kan e mire, e flladitshme, e qete, edhe n prag pisha duhon e e admirojsha naten. Ia nisi kanga; "I feel homeless" ne radio, edhe sdi qysh me t thane u mallengjeva.
I feel homeless, ndihem e pashtepi. Shtepia si nevoja e pare elementare e njeriut, edhe une menova; Na shqiptart nuk kem shpi hiq. Ku kena me kan mire ma tutje, kur nevojen elementare nuk e kem kerkun hiq.
Tani, qatje n gurbet, shpi kem, po nuk nihum si n shpi.
Shtepia, vendi me i dashur. Home sweet home, e na nuk nihum qashtu n shpia tonat, n gurbet.
Me qito fiqirime, ni lot m ka rrjedh faqes t shmajt teposhte, mu ka nal te goja, m doket m hini n goje bile, Ani menova, mos t shkon posht:biggrin: Kur sokakut teposhte pe shoh ni femen. Shpejt po i fshij lotet, edhe po i hapi syte mire, se terr edhe ish vone, kur qe Jadorja para meje.
Po ku ke deri n kit vakt ingjes? po i thom.

Qe valla Llovell n pune kesh. Po ti qka po bon?

Une po pi cigare qitu, edhe tybe gati u merzita.

Pse moj? Qu veshu hajde dalim pijme kafe po thote.

U qova tu nga, nuk i kallxova qe kajta, se thashe m thote menihere; Pse s po kthehesh moj?
E vesha ni blluze krejt xhixha xhixha, Ajshja ma pat pru pej Amerikes, edhe do shtiklla tybe, se kurr s po veshim qatje n gurbet, edhe po me merr malli me math shtiklla. O si jom dal, m ka pa Jadorja, m ka thane;
Menihere po dihesh qe je shac, edhe me xhixha edhe me shtiklla.
S ka lidhje Jadore po i thom, lem te hjeki zhigun e shqiptarhanes edhe une.

Ecum kam mas kame, mrrijtum n korzen e katunit, po ungjum ne ni qebaptore, edhe po porositum hamburgera.

Jadore, po i thom edhe e nxjerra lapsin edhe fletoren tem pej gjinit, a je per ni interviste?

Prit nihere t ha buke se jom untu Llovell, tani flasim qka dush.
Mas hamburgerit, Jadorja porositi edhe shpageta, a une ni birre qaty.

Masi e kryjtem, bonum muhabet per Shkup e per Shkoder, po i thom a je gati Zhade?

Po ia nisim tash, veq prit nihere t kallxoj diqka; Mjellma po lyp iphone. Mjellma, 6 vjeq, po lyp ajfone. A une i thashe, njet nuk e kom se kom punu dite e nate per me e ble qata 5 ekter toke qatje.

Ahahahahaha, kesha une, veq sa iu pergjegje ni pytjes tem. Mire po vazhdoj me tjetren pytje; Qka po ta merr menja per kombtarizimin mbiemrave?

Shuj bre Llovell allahile, se desh u myta me Panten, po ku i thuhet Bacces Musa, Bacca Ilir psh, kur qe 50 vjet e thirrin Bacca musa?

Po mire Jadore, po per mbiemna jena tu fol.

Po de, tani psh Ingjes Fahri me ia nis me i thane tetja Lirije, kur 70 vjet i kan thane tetja Fahri?

Po po. Jadore, te mbiemnat osht fjala.

Po de.mua krejte jeten me kane thirre Naile , identitet e kam , vetja jeme jam..krejte bota me njeh me kete emer , me thirr me kete emer , e tash , hajt se krejt forumi po ka qjef me i ndrru emrat e tu per tetont une hajde e kallzoj krejt botes qe prej sotit Mimoza po ja ngjes emrin vetit ..se qishtuqene eshte trendi pos patriotik sot ..
iditesira ,


Jadore, mos u nervozo, veq t veta eh, se m interesoj menimi jyt.

Po ngo, ma kujtove nje shoqe ne Londer , tha djali tuj mu shoqnu me shoqeni te ndryshme nga bota ne shklle bre tha me permendke nje Ishmael , une hiq , mos ma bjer ne shpi .. mbaje ne klase shok ,boll e ki kush e di cka eshte ky send a cfare adete ka .. kur tha tap nje dite si per seri me erdhe paketa me libra nga Kosova .. po e hap tha djali edhe po lexon nje kopertine me zo te nalt Ishmael Kadare ,
a po e shef nane, qe Ishmael koka edhe shqiptare se shkonjat shqip e ti Ishmaelin tem hiq se done , uuuuuuuu tha une Ishmaeli Ismail eshte a , cfare populli me nanen .. tha me tha po baba eshte anglez e nona shqiptare ... hatri tha me jet , qysh une pa e dite qe Ishmaeli qe me tingellonte si jahudi gjysme gjak i jemi e pa e dite ..nane , tha i thash , prej neserit prej shkolles e drejte me Ishmaellin hajdi se pasul ka me ju bo per drek ..veq mi hjek meraket ..

Aha, po hala fjala ke te mbiemnat, veq nejse...


.. cka jeni tek bre , a mendoni qe nje ndrrim emri e mbiemri ju bene me te persosur-a!..gabim fatal .te gjithe kete e dine , njejte si kojshikja ime me emrin Brenda , e une sa here hy ne banjo nga dritarja e degjoj duke degjuar muzike tallava ..Mire Jadore, t kalojme ne pyetje e radhes, ky Bacca Musa, qe e pat ditelindjen, qka i bleve?


Pasha mamen, nuk dita qka e i ble e qka me i dhane, edhe nuk i dhashe hiq kurgjo. Ishalla ma bon hallall.


A jeni penduar ndonjehere ne jete?

Jo. Kurr !
e gjithe e vepruara ime ne jete ka qene pune vullneti ose perzgjidhje me e mira e mundshme neper veprimet qe kam bere ne jete.


Qka osht vidimi Jadore?


A po pret deri neser sa ta ves Metin ne pune , e ai e vet garant mamen e vet , se e di qe vidim me ka pru prej bashqes se tij para nje kohe nga ara ne Orllan.


Akej. A ki diqka me shtu per fund. Diqka per veten tane, per ata qe nuk te njohin.

Po, une vi nga nje familje e pasur dhe e shkolluar. Une nuk bej asgje pa e pyetur mamen, mama me don shume. Une jam qendra e universit.

Faleminderit shume per intervisten edhe per kafen Jadore.

Gjithashtu Llovell.

Uuuuuu, se gati harrova veq edhe ni pytje; Do mesazhe mi pate qu, m pate thane, se ti e din qe une nuk jam e unta, se je e sigurte, qe une nuk jam e unta, po kurr nuk me kallxove pse, mos ke dashte me thane se une nuk kam nashta kapacitet, menquri, ose edhe qaq aftesi te te shprehurit sa ka e unta, apo qka deshte me thane?

ahahahaha, keshi Jadorja, degjohemi Llovell.

Kshtu me informatike, punt mire i kie?

Po, aq sa e lexoj dikend.

Naten e mire Jadore.


U qum kadale, une te dajt, Jadorja n shpi t vet. Ish kon bo vone, e une prape e ngova kangen; I feel homeless...

Murgesha
28-02-12, 14:07
Po ēfaj pata unė e shkreta qė Xhemshiti atė ditė qysh nė sabah ma pat ba me isharet me dalė nė takim te plemja e Lovlyn vetėm shejtont e kan qu me ardhė qat dakik se melaqet hiq se hiq
Ufaaaaaaa du me ju pikė mas mos tė mė ban horė, rruga i bjen ka kafja e Dupit e mos po hin aty e po e merr vesh dyjeja punėn e plemes. Po po tė plemes se Lovly tha nė shupė po unė katundarski pleme i thomė, se qashtu edhe e ka emrin.
O shpejt nė kam u qova, vrap e dheza kultivatorin a ēka dreqi po i thojnė qeti traktorit tė vogėl, tybe nė mujt ajo me i grah biciklės mė shpejt, ja lshova ni za nė kupė tė qiellit Xhemshitit, qu more dil mo prej asaj pleme se horė nė ditė tė sodit u bamė, shko bani edhe do dujė detelinė (ani ajo thojke tetelinė, krejt qurė e shehrit bre kurr su msu me ju thonė nė emėr tė vet sendeve tė katundit), se kur tė kthehem i ngarkoj unė nė kultivator.
Aq shumė ti kom dhonė gaz kultivatorit sa qė dy rrotėt e para krejt nė ajėr ja qova.
E zuna dreqin veq edhe tre minuta sish ma larg kafja e Dupit, i dola para dhe shpejt i zhdrypa kultivatorit.
E pash qė ja nisėn me e lshu komt kur mė pa, po s`kam ēka boj, kjo osht tellalli i mahallės more e mė ban hor.

Lovly: Murgesh ēka ki moj qė po mė njek pas?

Unė: Jo moj spo tė ndjek po deshta me tė ba shoqni, ti a se pa qė kesh e nxanun me gjithė ato punė, e as ni kafe sun ta dhash, mė ra nė mend qė kafja o qetu e thash hajt tė pushoj pak pėr veti e tė jap edhe ty njė kafe.

Lovly: (o zot tu saringjav thashė pika po i bje) O flm Murgeshė zoti tė dhashtė bereqet se edhe vet bona mend me hi e me e pi njė sok, se diēka flaka o ka mė del, mu ka shtėrngu diēka fyti e pshtyma nė gojė o ka mė thahet.

Unė: (Vetmeveti) A kush je ti kush je, o pasha kryt e mamės tem (jo tė mamės sė Jadores) tė shtrėngon e tė shtrėngon qė t`erdha qetu e sguxon me folė qaty nė kafe.

Nejse qashtu tuj ec mrritėm te Kafja e Dupit, kur hinėm mrenda s`u pajke kush o mrena qaq shum tim e kishin ba, i niva si nėpėr tym do zana "Kuku erdhė tellallka me Shehiden, ktheva kryt mbrapa e po kqyri kush o me neve, e pash qė veq na dyja, po e ves Lovllyn, kush osht Shehidja?

Lovly: Prit tė ulemi e tė kallzoj.

E pash qė ja nisi mu nxi nė ftyrė, po thash me men se timi krejt zi na i bani ftyrat. Pėr nafak ish kon ni tavolinė pa kurkon nė te qaty me njė qosh, ajo kėrkoi birrė e unė njė kafe, ani mė tha merre edhe ti ni birrė, i thash jo falmnderit se ma ka ndalu daktorri. Sa i cakrrum birrėn e kafen e pyeta prap moj kush ėshtė Shehidja?

Lovly: Murgeshė, Shehidja je ti, krejt nė kėtė kafe qashtu tė thojnė.

Unė: Nnccncncncn a edhe qeta ma paskan bo a, po unė Murgesha jam more, e i bėrtita me tė madhe kafegjiut, qu more shpejt veti krejt kta burra ēka po dojnė me pi, unė paguaj, e u ktheva ka lovly.

Lovly: Murgeshė mos u hargjit moj, se e dijmė krejt qė je smutė e nuk je ka punon.

Unė: Po ti a mė gjete nė shtrat tė smujės a t`uj punu bijo.

Lovly: Paj Murgeshė, jena mytė tuj tė pru pula e pite, sigurisht qato ta kan largu smujen, edhe masi shkove nė shupė o krejtve kom me ju kallėzu se je shnoshė.

Unė: Lovly ēka don me ba me qat intervistė, a don me e kallzu krejt qysh o konė, apo vetėm qashtu sipėrfaqsisht pa detaje tė shumta.

Lovly: Vallahi Murgeshė, veq pėr ty nuk kam me shtu asnji send pi vetit, se krejta intervistat i hijeshoj kapak pi vetit, jo pėr tjetėr ēka, po ju katundart krejt do fjalė tė ēarta pi folni, qato i hijeshoj me fjalor temin se kurgjo tjetėr as unė nuk shtoj.

Unė: Ani lovly hjeshoj qysh tė kish qef vetėm qat punėn e plemės, nuk tė kisha thonė me e hijeshu hiq, bile nė mujsh ma sė miri o veq pėr sė largti me e pėrmend.

Lovly: Ani murgeshė ani, qysh tė mė thujsh ti.

Pikėrisht nė atė moment hyni dikush nė kafe, ktheva kokėn, ēka me pa veq unė e Lovly ishim met aty, po e thėrras kafegjinė, ku shkun more kėta?

Kafegjiu: U ba vonė Murgeshė, shkun dikush mi mjel loptė, dikush me bajt naj ujė, do tjerė mi pre drutė.

Unė: Po a i vete ēka po dojn me pi?

Kafegjiu: Po, ama askush nuk deshti gja.

Unė: Lovly ēka ki me thonė ti pėr qet punė, ēka u bo qė ikėn kshtu njerzia?

Lovly: Tka dal zo i keq, po i pėrjashton njerzit pėr kurgjo hiq, jan tutė mos po ja jep najkujt shkelėm e pe qet jashtė hahahahaahahaha.

Unė: Ev, qysh sum paska kallzu kush more??
Po kush o qeky qė erdh tash, dhe po e kqyri, ish nal qaty te banaki, njė trup ligshtė, e kish rrok njė gotė raki dhe pėr shtat pal qejfe ish ka e pin, vet me veti thash paska me e mytė krejt.

Lovly: Qeky veq Gazepi ka me kon.

Unė: Moj s`kemi Gazep nė mahallėn tonė, ky i jashtėm po get me konė.

Lovly: Murgeshė, edhe ti krejt jashtė kohe je metė, Gazepi moj, Gazepi i propozimeve o ky.

Unė: Aha tash pe di kush koka. E ju ktheva Gazepit, hajde more burrė, ulu edhe ti me neve qetu, ta pijmė ka njo bashkė.

Gazepi: T`um falėsh Shehide, po pres deri s`a t`ė ikėsh ti, se i kam nja dy treqind fjalė me Lovly.

Unė: U ktheva e pe kqyri Lovushkėn, mori a edhe kte ki me marrė nė intervju a??

Lovly: Murgeshė shuj, mos i kallzo se tybe ik e kurr mo sun e zo. Sa e mbarova me ty intervistėn ja bana ni telefon pėr me e pi nga njė birrė bashkė qetu, ai erdhi taman nė kohė, po ēka me ba qė ti mė zune.

Unė: Hajt tė marrtė dreqi ban ēka tė dush, e thirra kafegjinė e pe veti sa i kom borgj, ai po mė thot Hajt Murgeshė se so gajle se i paguaj vet, i thash hec more bima llogarinė, kur ma qiti pėrpara ēka me pa 65 euro, more i thash pi kur i kini hyp ēmimet kėshtu?

Kafegjiu: Jo Murgeshė ēmimet nuk jan hypė, po ti porosite pėr krejt.

Unė: Po ti a mė tha se nuk mori kush asgjė?

Kafegjiu: Ashtu ėshtė, po ti e bane njet, e nė kėtė kafe edhe njeti paguhet.

Bana pagesėn, skisha si kundėrshtoj mė, dhe dola.

Ish ba natė pėrjashta, eca deri te kultivatori sa deshta me i hypė, veq kur tmi ka ngjitė dikush durtė nė hekrat e policisė, qashtu nėpėr terr ja pash ni kapuq tė bardhė si voe, dhe i vizllojshin qinat kapak. Eu thashė me veti Kalimerkė tė marrtė dreqi ti jo veq hajgarexhi po edhe polic tu koke. E nita kur mė tha po tė shtijmė nė burg pėr parkim midis rruge, si dhe pėr dėmtimin e bicikllės sė Lovly, ajo e shkreta pi tute qė o taku me ty e ka harru bicikllėn qetu pėr skej, po gjoja tuj kthy pi kullose ni bullic ja ka shkel e ja ka ba pikė pikė.
Ma qatje po e shof njė siluetė tė zezė ka vjen me vrap e nita qė thirrke oj grue ku dreqin mete, a po e shef qė po don me ra shi ka me na shku posht krejt detelina?
E dita qė o Xhemshiti, i thash atij me kapuē si voe hec mė shpejt tė paguaj kaucionin, e tė shkoj ta marr atė dreq detelin.

Lovushkėn veq kun mo e zofsha se krejta kto tė liga mė erdhėn pi saj, bre ja hongt dreqi intervistat ja hongtė.

lovely
28-02-12, 15:42
.....tani thone femrat nuk jane gjeloze, hmm..


Hahahahahahahaha, ia ke fut pej kornerit Hajrush:tongue:

Jadorja nuk ka me ta bo hallall kete sen, me vjen mire qe ajo e kupton shakane, e nuk ka nevoje per ndihmen tane hiq, se osht perendi per ty:biggrin:

Jadore, qaf motrushe :wink:

Ps; Moderatore, please fshini kto shkrime jashte teme. Mas pari qeto qitu temin. Ju flm. :)

Ps; Murgeshe, hajt se t kallxoj une ty, pa ta kall tetelinen nuk e lo hahahahahaha

LOJETARI
28-02-12, 15:50
U qova kadale, i mledha plaqkat e mia, hypa n bicikell, edhe ia shkela, Lojetarin e lash tu kcy sentish me terfurk...


Me tėrfurk nė dorė e me hapa tė lehtė sentishi zbrita gėzueshėm nga maja e plehut nė drejtim tė Lovelushes pėr tė vazhduar intervistėn .Por befas mbeta i shtangur si hut , kur pashė se mė kishte kthyer shpinėn .Fėrkova dy herė sytė sepse njė terr i madh ma zuri dritėn .Nuk ishte sėna ,as retė nuk ishin qė pengonin diellin ,por dy „globet“ e Lovelushesh qė si dy hėna binjake tė mbėshtjellura nė xhinse blu ishin vizatuar para meje dhe po ecnin ne drejtim tė diellit . Terri i pulava mendova njėherė ,por gabova ,- ishte edhe ma zi,-terri i ēurave . U nguta ta zė Lovelushen , e thirra shumėherė , si duket edhe prej veshėve nuk qėndronte mirė .Provova ta parakaloj nė mėnyrė qė tė mė sheh , gati rash nė kalldrėm tė rrugės .Dimenzione se jo mahi !Mė shkoi buza nė gaz ,thash me vete ,posa t‘i dal pėrpara do ti propozoj qė nė tė dy xhepat mbrapa tė vendos nga njė shenjė komunikacioni -“ kthesė e rrezikshme nga ana e majtė, respektivisht e djathtė “. I dola diqysh pėrpara , mė buzėqeshi habitshėm ,sytė iu fshehėn pas mollėzave tė faqeve sikur babadimrit kur iu zgėrdhihet fėmijeve .
Besoni , kur nė jetėn time nuk kam parė ma shumė rrathė se nė tupin e saj .Tė mbushej mendja se Zoti me kompas tė gjeometrisė e kishte vizatuar .
-Uh ! Lovely , po shnosh koke ! i thash i befasuar , - qeshi edhe njėherė dhe kėsaj here u tuta qė ju zhdukėn sytė krejt .Kjo dridhje e lehtė gazi vuni nė valle rrathėt e tulit tė saj tė cilėt shumėfishoheshin duke krijuar valė muskujsh plotė elegancė .Fsheha tėrfurkun mbrapa shpinės ,nga frika se mos rastėsisht po ngulet nė tė e po shkakton ndonjė cunam me pėrmasa katastrofike .
Mė fal, - i thash me njė zė tė dridhur , por kisha njė thirrje prej matanė Portės sė Ėndėrrave , e tash nėse don ,mund ta vazhdojmė intervistėn ,me kusht qė nuk do tė mė pyesėsh pėr Bibelėn se e kam pas xemėl e u dek shumė heret nuk po du me ma kujtu ....:biggrin::biggrin:

lovely
29-02-12, 00:53
Mė fal, - i thash me njė zė tė dridhur , por kisha njė thirrje prej matanė Portės sė Ėndėrrave , e tash nėse don ,mund ta vazhdojmė intervistėn ,me kusht qė nuk do tė mė pyesėsh pėr Bibelėn se e kam pas xemėl e u dek shumė heret nuk po du me ma kujtu ....:biggrin::biggrin:


Ku kthehet kombaja per ni fije kashte? - menova vet me veti. Po prape per me ia shujt vetit kurreshtjen, u nala.

Allahile Ironi, pse mi ngjite gjithe ata rrathe?

E din ti dreq.

Po po. Rrustemi t ka vra fort po get.

Jo o dreq, po te koke e shnosh more.

Kqyrum Ironi qka po t thom, qe 1 muj dite rreth e rreth Llapit me bicikell, rrafsh 13 rrathe i kom qkri.

Ani, nal ti kqyri syte qfare ngjyre i kie?

Hohohohoho, mos um shti me kesh se s ki shance me mi pae.

Shuj bre mos kesh se po drillet asfallti.

Une keshi se bile dhomt i kom t mire. Ti barkaqok, 3 dhom perpara, zih si futa, me kan si ti kurr nuk isha zhdryp pej plehit.
Hajt se masi ma nalove Bibelen, s po m intereson kurgjo tjeter per ty.

E lashe Lojtarin me lot ne sy, fort u ni i lenduen, pej barkaqokit mesap.

Tu ec kam qanej, bicikllen ma prishi bullica te Kafja e Dupit, t shkoj te ajo shupa, qe Shehidja po i thote Pleme, t ia vjedhi terrtaqin, edhe t iku si kokrra e pushkes, ooo ne ni rrote e qova, deri te shpia e dajve, e mshefa n garazhde, edhe hina n shpajz me ra me flejt.

Kur ni fiqir m qkrepi n kri; Kah t shkoj me terrtaq, kan me m nie gjinja, e me ik si pej dreqit, pej tutes qe po jau qes t zezat n fushe hohohohohoho..

Kur pe nij zanin e dajes, pej dhomes t fjetjes, nevroz mosvet; Mos keeeeeesh!

:biggrin:

lovely
01-03-12, 22:05
Shehidja shkoj, po ia boj me gisht Gazepit, demek hajde ulu se shkoj shefica.

Erdh, edhe m tha; Lovl`, hera e fundit qe ma bon gisht.

Akej Gazep.

U ungj ne karrike perballe meje. Krejt kafegjite u tuten e iken pej Shehides, demek metum veq une, Gazepi edhe Valdeti (kafegjija).

Gazepi, ni burre rreth t 50-av. Jo aq i gate, thatanik, do sy si n bire, do syza sa funi i teglles, do buze t holla e goje t vogel, faqe hiq, do floke t bojkafta e t rralla, ni qisi kapuqi t zotnive n kri edhe ni qafe t gaaaaaaate.

Asi tipi i burrave qe flet shume kadale, flet qaq kadale sa qe kur e ka kry fjaline, ti harron qka ka thane n fillim, edhe i hup krejt kuptimi asaj qe ka deshte me thane. Une veq i shkrujsha menihere n fletore, edhe e lexojsha n fund vrrrrrrrrrr shpejt, per me i ra n fije. Po edhe atehere nuk domethane qe gjithe e merr vesh njeri.
Rrotllat i don ky.
Qisi burri pak si teper zotni, picillajke.

Po porositum ka ni pije, edhe po i thom; A je gati Gazep?

Hanumshah, allahile nuk um qet n gazete.

Akej.

Hajt bojm llaf pak.

Gazep, pse nikun Gege?

Paj ngo Hanumshah, une e due gegnishten shume, kur lexoj shkrime t shkrune n gegnisht, m doket si me i pa qkrue vet, edhe fort fort i due ato qkrime.

Qka menon per bashkepunimin tone qatje poshte?

Hanumshah, me t`pa pas ngat, beso ta kisha kris ni shuplake a dy.

Uuuu qiqeeee, a sjell ti n femna a?

Joe bre, veq fjala ra. Une femnave jau lshoj udhen.

Po ne debate Gazep, kallxona, qysh je ti si bashkebisedues?

Akej, qe po t kallxoj. Une flas rralle Lovl`, po kur flas nuk flas kili mili ( e dita qe mue ma qiti qaty veq nejse), demek i mati fjalt para se me fol.
Kur vjen gjithkush edhe ma demanton fjalen tem, une veq qohna pej tavolines, shkoj n qysh qatje, ungjna fikall vet, i qoj hunt, pi birra edhe duhon, deri tum kapercen ajo far fryme e keqe. Tani kthehna.

Qysh munesh me bo seks me ni femen qe nuk e dashuron?

I qoj nja dy konjaka eks ihere.

Qfare poezishe t pelqejne Gazep?

Poezite e Ardita Jatru.

Cila fjale e urte t pelqen?

"I paafti eshte i afte kanihere me e paaftesu t aftin"

Qfare keshille jau kishe dhane kafegjive?

Merrne vehten me t`mire,mos u ngutni me fole.
Lexoni,mos i kullotni syte-po lexoni me vemendje,se vetem ne kete menyre
ke gjasa me kuptue;sidomos ato porosite(mesazhet) ne mes te rreshtave qe i ke lexue.
Ndegjo cka thone tjeret,se gjithkush din dicka qe ti nuk din.
Dhe n`mujsh,ki durim,mos fole kur kur je i terbuem!N`dash mos me u pendue kurre.

Cidha osht anrra jote?

Lottos me i ra 6-qe, veq ni here.

Qka mendon ti Gazep, a duhet te ndertohet xhamija?

Mendoj,xhamia duhet te ndertohet se duket qe i duhet popullit.
Del pyetja,ku te ndertohet xhamia?
Po ne qytet pra,ngase qytetaret paskan nevoje per te.
Mirepo,jo pas fakultetit a prane tij!!

Mire Gege, falemineres fort per muhabetin, m duhet me shkue, se jom met n kame, masi bullica ma prishi bicikllen.

Qe gjithe me vonese m bijne n men do pitje;

Pse e don Kalimerin?

Se osht dijuz. Edhe i ka hije fort qaj kapuq. Nuk e kisha dit dijuzi edhe polic ish. Edhe plus ksaj, ma ka nreq ni ode, pshtue m ka. Tani, qitu n kafe t Dupit, shpesh zatetum e bojm muhabet t burrave. Ka shume arsie, nuk po m bijne n men krejt.

Mire u lexofshim Gazep.

Mire u lexofshim Hanumshah.

U qova, e lashe Gazepin, me dor n faqe, tu e prit Kalimerin, u nisa n kame me shku te shpia e dajve.
Kur udhes qe Halimja me mercedes.

Uuuu Halime tu gzoft zemra, a po m avyt deri tu dajt?

Hyp llovellije.

Bajlozi i Zi
01-03-12, 23:04
Masi e kom rrxu lisin e tridhetenonte, jam rreknye malit teposhte e jom dal udhes kput te Lugjet e Verdha, e pashe qe s'kish pase njeri t'gjallė asajde pari.
Trimat e Jutbines paskan shkue apet mas ēikave t'krajlit. Klloshart!!! thash vetmeveti tue lujt kryet e randuem prej territ te paraakshamit.

Hala pa e nale kryet e randuem bash mirė, nja dy drita t'forta i kam pa kah afrohen si vetetimat qi e kallin natėn.
E kom que kryet tenalt e kam drejtue perkrenaren e ju kam dale para dy dritave, kur ēka me pa? Kurrgja hiē ma shkurt! Dy femna me Mercedes.

Kadal kadal!!!!!!!

Dy femna me Mercedes??????

S'kam ba njo dy, veē ta kam hjedhe topuzin e t'a kam ngule shtat pash n'asfallt.
Mercedesi? Mercedes hesapi, n'ven u nal.

Njana ish kon e mlueme kamė e krye me shamija e postava kuqezishne.

Kjo tjetra e ka qele deren e u dale prej mercedesi, kishe une trimnajke, ma ka ba:

Ēka je kah don, Bajloz?

Kush t'i ka shkye teshat ashtu, i kam piskate fort. Lisat veē u bajshin kishe po dridhum, sa m'u doke mali kishe po ushton, sipas marreveshjes pėr me dale prralla ma e shtire.

Jo, tha, nuk jan t'shkyne, miniqa ju thojne.

Ia kqyrsha gujt, veē i bajshin krrrrrr kah ju perpjekshin prej tute.

Pu du mum marr ti ne interviste!!!!!! i kam thane.

Veē e kam pa tu i shku sh*rra vadė kamve... E kam ni deren e mercedesit kur u mshel edhe ni za si spirrat e tarabes kur qahet: shkilja Alime, shkiljaaa!!!!!

Mos me m'pas ardhe inati prej emnit qe m'thojne Baljoz i Zi, isha shtri ne toke prej te keshmes kur ia kam pa dritat e kuqe mercedesit kah i fishllojshin gumat.

N'ata jam kthy e i kam than vetit: hec Bajloz t'prift' e mara se sonte motra e Gjergjit ka thane qe ta lshoj kameren.

lovely
02-03-12, 18:10
Ethet mi shtini n bark e hajt.

Alime, po i thom, grahi drejt tu Lojtari. Ajo, nuk ma bon fjalen dye, ju e dini tash.

Po i mshoj ziles, pa nal hiq deri u qel dera. Para meje dul ni grue, po i thom; qpejt qpejt Lojtarin thirrma.

Veq kur m ka thane qishtu qe; Wjsdhrtcujhfckjhrjn urjhcdrjhgnjfh klyholyvjhhcjjh uqytqywtry yiwgfdhigasdhjgba.

Jom nal, e kom kqyr, i kom thane; Rushit haus?

Ajo; shprehenzi dojq?

Nein allahile qfaar doiqi, po thirrma Rushitin se veq po ia lypi ni pushke hekri, po shkoj pe vraj njanin fak fak fak, edhe ia kthej.

Ajo; Vasss? Fak fak fak?

E kom kap kujdesshum qishtu per krahi, e kom ngreh lezetshum perjashta, edhe jom hi mrena qashtu me kpuca.

Qka me pa? 9 copa thmi ishin kan tu lu kile. Rushit zeza, shtret maje kauqi n sallon, me ate sheshirin veq pleh, tu kesh ish kan n gjume, bile ata tre dhomt perpara qitu krejt jashte i kishin dal, thashe garant o shku n ate boten e anrrave me ate shtrigen..

E kom kap per krahi qishtu e kom shkunullat pak, edhe i kom thane, Rushit, qu se e zeze dita, m ka dal Baci Bal n udhe, shashtris m kae, gjoma ni pushke hekri , ni bateri, edhe do lisica, se e kom marue ni plan.

Ai n gjume qashtu po thote; hajt shko merr qka dush qatje n garazhde jon, veq mos ma prish anrren..

Jom shkue, grueja ish kan tu kajt n xhezemti qaty, e pakerceva, hina n garazhde i morra to halete, n mercedes edhe po i thom Halimes; drejt e te Lugjet e verdha.

Po t lshoj pak ma qanenaj, se walla-bilah une nuk guxoj me u afrue.

Ku t duesh, veq ngat diku po i thom, u tutsha po m ik Baci Bal.

Allahu t ruejte moter- m ka urue Alimja. Nuk ia harroj qat urim.

Jom afru me hapa t kadalshum, Baci Bal ish kan tu derdh uje ngat ni lisi , tum falni n qprehje qitu, po durt mas qafe i kish pas, e t mu ka kujtue ajo barcoleta e qart:biggrin:

Stooooooj- i kom bertit. Oooo veq o koqit qashtu me dur purpjete, a me e kthy kryt tybe nuk guxojke. Ia nisi me ardhe era mesap...:biggrin:

Veshuuu, i kom bertit per s dytsh.

Aaa, kur m ka nie tu fol shyp, u qlirue. U vesh, u kthy kah une. Si o kthy ia kom gjue lisicat, pushken e hekrit tu ia majt qishtu drejt e n to, edhe i kom bertit t treten here; Kape lisin e katerdhete perqafe, edhe ngjitja vetit lisicat.

Keshke. Menojke qi qerkuz po boj.

T kom qit nihere n ajr qishtu, t ka kcy pej venit, ia ka ngjit lisit per qafe, durt i lidhi rreth e rreth, aaaaaa qitash u qlirova une.

U ungja n karrike qaty qe e kish pa perdorun Baci Bal per me pushunen, e kom dhez ni duhon, edhe e shijojsha pamjen.

Baci Bal, djale i ri, kah 3-40 vjet dikun, 2 metra insan, muskla ktu e muskla aty, beso kesh kah knaqna tu e kqyr, kur m ka ra n men per qka jom ardhe, jom qu pip n kame, edhe kom bertit;

Pse i ndrrove teshat dijuz?

Qysh o kan qishtu me shiqim pertoke, veq kur ia ka nis me i shtrengu vetllat, krejt ata muskla qe i rriti, edhe ma ka drejtu ate shikim vrastar, aaa qitash u tuta une.

Harroje po i thom, harroje ate pune. Veq Baci Bal, qata kri qi e due, edhe ku me dit n qfare tesha e kapuqi me shtie, ma merr menja edhe fiqiri qi e ngjoh.

E kthej krit n tjetren ane. Demek, m injoroj.


Sillu rreth e rreth lisit po i bertas per t katerten here. (Mesap e katerta here u boe)

A po mi zgidh qito duer po t thom? - ka piskat ihere.

Joe- i kom thane. Une jom trimneshe, si Shote Galica. Nuk iu tutna njerzve t lidhun.

A poee, edhe tirqit si t Shotes i paske- m tha, me i za pak ma t bute ksaj radhe.

Po, se tirqit i gjeta n garazhde t Rushitit, edhe i vesha. Baci Bal, cidhen liber e ke lexu mas pari?

Gu- gu- pici-gu.

Qka menon per lezetin e ksaj bote?

Gjėrat mė tė mira nė kėtė botė janė ose tė paligjshme, ose tė pamoralshme, ose tė dėmshme pėr shėndetin.

A menon se ka me ndodh kiameti me 12 dhjetor 2012?

Nuk i besoj kesaj date, as parashikimeve rreth saj.

Cidha osht formula e suksesit?

Mos bo cka bojne shqiptaret, suksesin e ke te sigurte.

Qka menon per Hashim Thaqin?

Hashim Thaqi eshte lopar. Lopar me kravate.

Akej Baci Bal, kqyr qanenaj, kjo ke kamera e mshefte e dardanise hohohohohohohoho.

Veq kur o dal Halimja pej mas therrave me komere.

Jena ardhen veq me t thane mire se je ardhe, edhe ta kena pru qet sharre t forte, per me i asish krejt lisat.
Trrap e lshoj Halimja sharren n toke.

http://www.mamut.net/mosshagemaskinserviceas/368.jpg

Ia kena zgidh duert, e lam qaty tu e rrotullu sharren, here anej, e here qikenj, i kena hyp mercedesit na, edhe fiuuuuuuuu si kokrra e pushkes drejt e te dajt.
Une trimnesha, edhe pej dardanise jom ik per kogja do jave:biggrin:

Murgesha
02-03-12, 22:38
Dreq o punė po natė e gjatė mė doli kjo e sontmja.

Mezi ja pagova kauuciiinė atij me kapuq si voe, e thash tė shkoj ti marr qato dujė detelinė qė mi ka ba gadi Xhemshiti. Menzi e gjeta kultivatorin, u ula nė te, dheza njė cigare, ēkas nin more njeri, e kish ndalu kapuqvoja me pi duhan qaty nė stacion medemek kishe na i pėrcjellmi konventat evropiane pėr ndalimin e pirjes sė duhanit nė vende publike.


O si jom kon tuj i grah kultivatorit veq kur e njeva njė baaaaaam, shpejt e shpejt e nala kultivatorin e kceva nė tokė, thash mu shpėrthy guma. Ncuk asnjė sish shpėrthy, i hipa prap e po e voziti kadale tuj fiqiru vetmeveti a mos na ran more shkinia prap se masi s`mu kish shpėrthy asnjė gomė sigurisht krismė pushke o konė.

Skan shku as 10 dakika veq kur ma ka ba zoti dritė qaty pėr skej malit, si nėpėr mjegėll mu dok qė e pshteti rrufeja ni njeri korb tė zi pėr ni lisi, jaaaaaaa boll u tuta po thash pa shku me kqyrė a e myti reja nė vend tė ngratin apo nashta e ka lonė pak gjallė e pėr gazepi, e tja jap bile ni pikė ujė nė sahat tė dekės.

Pa mrri tu veni, kur tmi ka lshu dikush njė palė drita tė forta drejt e nė ftyrė, thash e kuku non ku du me shku edhe vet shehit pi reje, po e pash qė drita nuk iki menjėherė e ma murr mendja qė o dikush me kerr. Me u kthy skisha mundėsi mo, se ata mė panė, kur e pash qė makina ja nisi me ecė drejt meje po i them vetit Shehide bir shahadet se e pat edhe puna e jote.

Tuj u afru makina, unė tuj u dridhė nė kultivator ama truni veq pėr keq mė punojke, le qė e vrau dikush atė njerin e zi, po tash kan me mė vra edhe mu si dėshmitare e rastit qė jom qillu aty. Kto mendime mu hoqėn kur makina frenoi me forcė veq 5 centimetra larg kultivatorit tem e prej aty mė doli pėrpara Lovly.

Kuku non i kish vesh njė pal tirqi kishe me ju thon se krejt pondla pondla tė harrnum ishin, bile qaq shumė pondla ishin ngjit nė ta sa qė edhe nė mikroskop me i shti jo me mujt me i ra nė fije se ēfarė ngjyre kan pas nė fillim.

Dul edhe njė gru tjetėr pi makine, shamine deri n vetlla, vetllat kapt me sy, ni ftyre t`gatė, huna iu dredhojke shyqyr qė nuk i rritet mo se po me i hi huna nė goje, faqet kuq si gjaku, mjekrren e kthyne qishtu per perjashte, e mrrolt e mrrolt...

Ma zgjati dorėn e mė tha:

Unė jam Alimja, ooo kurr nė jetė zo mė tė shtirė skam ni, ni zo i hollė i shtiraft, me njė theks gjuhe qė kurr smujta me i ra nė fije ku e kish gjetė.

Ja dhash edhe unė dorėn dhe sa mė shumė i dhash zonit e i thash:

Gėzohem, unė jam Murgesha!

O zot veq kur tmi ka lshu njė palė mrrola e mė tha:

Mori Murgeshat rrijnė nė manastire, ēka dreqin je ka bon nė kėtė natė tė vonė nėpėr mal?

I thash:

O me e ditė ti se ēfarė baksuzi o qekjo lovlly ja kishe therrė ti 200 nė orė mercedesit e kurr nuk e kishe lon me tė hip nė te

Hiihihihhihi po e ni ka keshet Lovlyn e Alimja u bo sikur s`mė ndėgjoi, ma murr mendja qė veq qė e ka nxon taksirati se tybe me qef se kish marr kurr nė makinė.
Hajdi gra nimonum ta ngarkoj qat detelinė e shkojna pastaj nė shtėpi e hamė darkė, se Xhemshiti e ka bo gati.

Alimja tha patjetėr, se o rrezik pėr ty si Murgeshė me nejtė natėn arave vetėm, lovly i virri buzėt, po se kish qare pa ardhė se skish mo bicikėll e daja i ka qillu larg.

U tuta qė po mė ikin, e i hipa pėrmas nė kultivator, hala pa e fut qelėsin pėr me e ndez t`ja nisi grrrrrrr grrrrrrrrrrr, eu thash ku mu tranu kultivatori po mė dhizet prej vetes, kcej lovly e mė tha jo, jo se ki atė nafak me tu dhez vet, po Bac Bali i zi e dhezi sharrėn e po pret dru.

Thash vetmeveti ku dreqin o tash kapuqvoja me e shti nė burg edhe Balin e zi se krejt malin e drzhavės paska me e pre sonte??

Unė tuj vozitė, lovly tuj kallxu qysh ja ka punu Bacit Bal, Alimja murmurojke diēka vet me veti, arritėm te livadhi, kqyr a jon gati dujt mi ngarku e kund s`po i shof, me njė qoshe tė livadhit ishin ulė njė grup burrash e bashkė me ta edhe Xhemshiti jem, e kapuqvoja e kishin dhezė njė laptop e t`ju kishin pas starrakuq sytė tuj kqyrė fotot e Kullerit te pacensura.

Hajdi thash gra po shkojmė nė shpi, e bojmė si shpejt e shpejt njė kėrrlan me duqa e hamė darkė, se s`koka hajri detelinės sonte.
I lam burrat qaty nė arė, e vet shkum pi shpije.

Murgesha
08-03-12, 14:53
A keni ni more qė mu ka tranu plaku nė pleqni?

Sigurisht qė jo, se ju nuk rrini bashkė me tė nė njė shpi qė me e ditė.

Masi ish bo sabah unė fjet kuptohet, veq kur e kom ni ni mpuuuuuuq nėpėr gjumė qashtu, me zor i qela sytė e pe shof Xhemshitin ka mė kqyrė me do sy krejt dashni e mė tha:

Gru Urime dita e jote!

Nėpėr gjumė e di qė ja ktheva flm urime edhe pėr ty dhe jallah u ktheva nė krahun tjetėr me hesap nė tė djathtin isha kon ka flej e isha kthy nė tė majtin. E t`um kish zonė njė gjum i rondė, i rondė deri sa disi u trema e i qela sytė. Si nėpėr gjumė i kom ni do zona nė sokak, qyqe krejt zona tė grave, ti kom dhonė zor e t`jom qu nė komė, e veq pak e qela perden e po kqyri.

Krejt gratė e katundit Dardanė ishin mledhė tubė, pėr nga mėnyra si ecnin e ka ecnin e mora me mend qė krejt ishin nisė te mahalla e grave, hiq nuk e di a jom shku nė banjo a jo, pėr mi kry formalitetet e sabahit, po e di qė nuk jon shku 5 dakika veq kur e kom pa veten tuj nga mas grave. Qashtu tuj nga e kom pa Alimen ka vjen nė drejtim temin.

Mirdita po mė thot.

Mirmėngjez i thashė oj Alime, se unė sa jom qu.

Veq kur mka kqyrė mrrolt, e mė tha:

Mori ju Murgeshat kishe qohni heret.

Alime i thash tė lutna mos mė kritiko, se unė rri qut tanė natėn tuj ju lut Zotit.

Ani, ani mė tha, ti din veq ta kesh me dije se lutjet mė tė mira bahen nė mėngjez heret.

E dashur i thash lėrmė bre viq pak tė koncentrohna, se ma kan nxjerr gjumin njė tubė gra qė mu dokt shkojshin ka mahalla e grave, tė lutem a mos i pa ku thyen qafėn se s`po i shof kund?

O Zot veq e ka kthy kryt nė njė anė e mė tha:

Po bre shkuan te mahalla e grave, kishe sot o dita e tyne. Bile llovlly mė tha qė o qu nė 5 tė sabahit e i kish ba krejt punėt e shpisė qė kur ti vjen njeri i vet pi pune me mujt e me festu ditėn e vet me shpi tė fshime.

E ēka i tha ti Alime?

Valla Murgeshė t`ish kon qė veq lovlly ka ba qashtu s`pata me ja u zonė pėr tė madhe, ama edhe tjerat qashtu ja kishin ba, bile Jadorja ka punon ish, e kishe baci Musė ja kish uru nė zyre, tybe loqkė unė hiq se kuptoj qet festė, kishe festė e grave e gratė tuj u shkokordhavė tuj punu, bile t`ja u kishin dhonė pushim kėtė ditė si nė shpi ashtu edhe nė punė, po ato tė shkretat gėzohu pėr ditėn e vet, e qu boni krejta punėt.

E pėr ēka kishe?

Veq me ju ardhė njė trandafil a naj zambak prej burrave kur tė kthehen nė shpi pi pune.
Unė pėr veti qeto komercialiste si dua hiq, dhe e kam vendos bojkot total me i dhonė.

O Zot veq kur e kom ni qė ma ka ngjitė pėr shpatlla e po mė shkund.

Murgeshė, murgeshė ēka ki moj qė t`ka met kshtu goja haptė e i ki qatallu sytė??

Aaaa u shkunda e erdha nė veti, tash mė ra nė mend mpuuuuuuqi i sabahit e t`ja mledha betė vetmeveti Xhemshitit. Ishalla o Zot me vjen me ni lule nė shpi e se ka lon viq me qat mpuuuuuuq.

Alime e dashur, ti vėrtet ki tė drejtė po tė lutna hajde shkojna e i kqyrmi veq pak qysh jon tuj festu?

Vallahi Murgesh unė se festoj po pėr me kqyrė seri tybe vij edhe unė.

Mė kapi pėr krahu e po ecmi qashtu.

Krejt do mendime tė zymta mė kapluan, tutna po harron plaki me ma pru ni lule, e jo tybe qė o ka mė duhet diēka se qysh e ka bo Zoti verė kėtė ditė u knaqa tuj pa diellin e lulet nė ballkonin me xham qė e kena qysh kan qelė, po ēka me ba qė s`un ju dal shoqeve pėrpara po mė erdhi ai duarthatė.

Mrrinėm te mahalla e grave, t`a kishin lshu nė atė moment kėngėn Oj Kosovė nėna ime, e t`ishin rrokė gratė nė valle mos vet.

Ktheva kryt ka dritarja mos po e shof kun naj burrė po jo tybe pėrveq do fėmi dhe Jadorja qė e kish nxjerr kryt te dritarja e Zyrės se Bacit Musė, e diqysh mu dokt qė ju kishin mush syt plot lot ka e ndėgjojke kėngėn Oj Kosovė oj Nana ime, kush tjetėr sish konė.

Disi nuk di a mė bonėn sytė po mu dokt qė e pash Makin pas njė banderri, e her mas here na kqyrke e e sillke kryt, garant thash o ka thot vet me veti, hajmedet ēka na gjeti, jan tranu gratė e u ba beteri.

lovely
10-03-12, 21:54
Nxejke dielli , edhe nuk disha me u nal. U musha energji, hajt thashe t shkoj n Kafe t Dupit pak, mos po e zateti nej konkurrent per interviste. E parkova bicikllen, edhe ia ngjita ni alarm qysh po e shihni edhe vet.

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/420370_10150574217821319_645416318_9364506_9170996 69_n.jpg

Hina mrena kadale, Valdet, po i thom, njo t zakonshme.

Ma dha ni birre , gjysen e bardakut e kish mush me shkume. Thashe a shampon t enve i qite a qka u boe?
Bima njo tjeter shpejt. Ma pruni, u ungja edhe po i zgati muskujt qishtu, kur pe shoh, insan i gjalle n kafe nuk ish kan.

Nashte thashe vet e veti, tum pushon krit pak.

Tu dashte me dhez ni cigare, kur pe nij ni zo;

Oj ti.

Kqyr qanej, kerkush, kqyr qiknej, kerkush. Le thashe, se vesht m bonen.

Kur, edhe nihere; Oj ti, a po me merr ne interviste?

Qe qatje n qat tavolinen te bilardoja ish kan ungj Msus pervoja.

Po qka je hi ner tavoline i kom thane edhe kom kesh; hohohohoho.

Jo mori, ungj n karrike jom.

Aha.

Po e marr birren, cigaren, edhe po nisna me shku n tavoline te ai.

Tum falsh, um ka thane, qat birre mos e merr me veti, se une jom muslimon i serte.

Akej, i kom thane, e kom qu eks ate birre, edhe jom ungj.

Ia kom zgat doren, edhe jom prezentue;

Hanumshahi.

Msus pervoja- tha.

Per kah trupi, jo aq i gate ky Msusi jone. Menxi i dilke kryt mi tavoline be. Ni buzekeshje simpatike e kish pas. Ni zo si t holle, e do qerpike t gate.


Qka po lexon Msus?- e veta masi ia pashe ni liber perpara qaty.

Ky osht Kur`an-i, tha i nervozuem, se nuk e ngjofta Kur`an-in.

Ama te shoh pak? e zgata doren me e marr.

Ik- u gut, a ke marr avdes?

Joe tybe. Le pra se tjeter here.

A osht e vertete Msus se Kur`ani osht i ndryshuem?

Ėshtė e vėrtetė se Kur’ani ėshtė i ndryshuar por as pėr sė afėrmi ashtu siē mendon ti. Ai ėshtė ndryshuar, megjithėse ky nuk mund te quhet ndryshim por pėrmirėsim. Sidoqoftė, ndryshimi nuk ėshtė bėrė nė Kur’an drejtėpėrsėdrejti por nė gjuhėn me tė cilėn ai ėshtė shkruar nė atė kohė. Kjo pėr arsye se gjuha e atėhershme arabe nuk i ka poseduar disa shkronja, zanore e bashkėtingėlore, ashtuqė gjat tė lexuarit, gjegjėsisht tė recituarit tė tij, ka pasur probleme me tė shqiptuar tė drejtė.

Qysh doket huna e xhinėve?

Xhini ka thane; Te ne zgavra e hundės gjendet nė mes tė fytyrės, si edhe te njerėzit, me njė dallim qė hundėn s’e kemi tė gjatė siē e keni ju. Forma e hundės sonė ėshtė paksa mė e shtypur, siē ėshtė te shumica e filipinasve.

Qfare forme kane durt edhe kamt e tyne?

Xhini ka kallxu ma tutje; “Te ne, duart u ngjajnė tuajave, me njė dallim pėr nga gjatėsia e nėnbėrrylave dhe e thonjve. Te ne, nėnbėrrylėzat, nė krahasim me vėllimin e trupit tonė, janė tejet tė gjata, janė shumė mė tė gjata se sa nėnbėrrylėzat tuaja krahasuar me proporcionet e trupit tuaj. Poashtu, thonjtė i kemi tė gjatė siē i kemi tė gjatė edhe gishtėrinjtė e duarve, shputat i kemi tė shtypura dhe tė rrafshėta me gishtėrinj majucė”.


Qka menon per ateistet?

Supozimi nga padituria se vdekja ėshtė fundi absolut i bėn mosbesimtarėt ashtu qė t’i ngjeshin tė gjitha ato qė duan t’i arrijnė gjat kohės shumė tė shkurtė tė jetės sė tyre. Pėr kėtė arsye, ata qė s’mund ta pikasin njėmendėsinė e asaj bote, duan t’i nxjerrin gjėrat mė tė mira (ta shijojnė jetėn) nga kjo jetė, pa u ndalur as pėr njė ēast tė vetėm pėr tė menduar mė thellė.


Cingeeeerrrrr ka kursit telefuni, ni melodi arabisht e kish pas , qisi belly dancajka muzik, e ka qel Msusi ni qante t madhe, e ka nxjerr ni telefon t madh, ia ka ngreh antenen purpjete, edhe ka fol;

Bismilahi-rrahmani-rrahim, urdhnoni?

Msus, Alimja jom, jom ardhe me Mercedes me t marr te dera. A po shkojme me u fal n xhami?

Shko ku pate me shkue ihere, e ktheu per nja gjyse ore merrum, se m ka dal ni pune qitu, i ka thane Msusi.

Amin- ka tho Halimja, edhe pip pip piiip o nie signali.

Kush ke Msus?

Ni shok i ushtrise.

Aha, Kush osht Allahu? kom vazhdue une.

Shumė shpesh mund tė dėgjohet fjala Arabe “Allah” duke u pėrdorur nė lidhje me Islamin. Fjala “Allah” ėshtė thjesht fjala Arabe pėr Zotin e Gjithfuqishėm, dhe ėshtė po e njėjta fjalė e cila pėrdoret nga Krishterėt dhe Ēifutėt qė flasin Arabisht. Nėse mirret pėrkthimi Arab i Biblės, do tė shihet se fjala “Allah” pėrdoret aty ku fjala “Zot” pėrdoret nė Shqip.

Po pse nuk po i thoni Zot po Allah?

Nuk po t kallxoj, se edhe me t kallxue ti nuk i merr vesh kto pune.
Prit 10 dakika m ka thane.

U que msusi, e nxjerri ni tepi pej qasaj qantes t madhe, e ka shtre n toke, edhe ia ka nis me u falen. Qaty n Kafe t Dupit. U qojke, u ungjke, u gerrbavke, folke vet me veti, i qitke durt n kri, e qojke krite perpjete, a una veq e kqirsha seri qishtuqe.

Ai qashtu, une jom qunun me e shti nej top t bilardes n bire, edhe tu kapercy qanej, pahiri e kom prek me kuke , veq kur o qart;

Iiiiiiikkkk qatje.

Mem fal Msus i kom thane, se vallahin bilahin tallahin pa qellim ndodhi ajo ndeshje e vogel.

Ma prishe tha.

Kon more ta prisha?


Valdeti anej, dojke me u qkri tu kesh.

U idhnu Msusi, nuk um foli ma, e ka kap qanten, ate qante e kish pas gati sa vet tibe edhe o dal pej kafes tu fol diqka nermjeveti.

Drejt me t kallxunun, u gzova, se nuk disha as qka me vet, qysh po e shihni edhe vet, intervista nuk dul edhe aq atraktive.

E porosita edhe ni birre, e kom nxjerr ajpadin, e kom lshue n tavoline, edhe jom hi n facebook kom lue poker.

Bajlozi i Zi
13-03-12, 23:38
Nejse, qata nate qe rashe ne Lugje te Verdha, u ndava qysh u ndava me Dashurijen lovely. Ma shkurt ika diqysh faqja moj e galme, menzi me pantolla naper kamė e me lisica n'dor. Po nuk ma nijke hic, as nuk dojsha bile me i qu ment anenaj, se ishna fort gxushum qe motra e Gjergjit m'pat than qe sonte ta lshoj kameren veē n'maic pa krih.

Nejse ma, jam ule e kam qit llaptopin maje shkrepi e po pres.
Gja s'kom dit veē kur m'ka priftu qaty n'qyshk t'ekranit ni e-mail. Prej motres Gjergjit.
Idhnuuu e prishe me Bajlozin e Zi deri n'pik t'funit.
Ma kish qu ngjitun edhe kopjen e intervistes, i kish marr vesh krejt t'zezat qe m'i bani Dashja qat nat.

Dashe,
pėr dy dakika me m'ardhe ti qitu edhe me tregu te verteten qysh o kon krejt ngjarja, e me ma nreq apet reputacionin, se pėr nryshe kam me iu hy lisave t'derzhaves matorr deri t'bahna hor me krejt shumart.

Kalimero
14-03-12, 07:18
e zateta be qat bajlozin qatyqene, ish shtrijten un breg detit ere pu shihke ondrra be me si qel qishti. E veta qa pu menon be dijuz? pu menoj be qish doket motra e gjergje elez alis,
- eevvv i thash, po mshile be sit ere kshiri ondrrat color me ngjira.:biggrin:

um tha, pash onderr qi sonte ka mu ma shlu kameren e me kshiren qish doket pa mbathje,:biggrin: uu qiiqeeee thashe, a dathun tekuka pa kundra aaa a:biggrin::biggrin:


eevvv thash vetmeveti, ece mus i lip u kti dipsuzi diluftim . :biggrin::biggrin:

lovely
14-03-12, 12:10
Shume e dashura motra e Gjergjit, po ta kadhxoj t vurteten qitashti qe, qa ka ndodhen qat nate.


Tu ia zgidh lisicat ate nate Bacit Bal, m ka thanen n vesh;

Qoe Alimen tu shpija, e ktheu se e kom ni muhabet me tye.

Ju pe dini tash qe une nuk guxoj kah t jene me ia prish Balit.

Alimja m qoj te dajt, u perqafuem fort, prape m ka thane diqka arabisht, tybe ne disha qka m tha edhe shkoj.
Une hop biciklles edhe tu Lugjet.

E ka nxjerr Baci Bal ni qebe pej ni qante, e ka shtrenun n toke, edhe po thote shume qete;
Dashe, t kom ftu n piknik.

Hohohohoho kom kesh, m ke ftu a m ke urdhnu edhe a bohet mare piknik me ni qebe?

Prit- ka piskaten nihere, e ti ka nxjerr dy patilxhana, ni cope fli, pak kungullure, ni buke nore, ni trohe pasul pa zie, dy bardaka, ni shishe kakakolle t madhe, edhe nja dy qira. Ajo qebe kutia kutia, ma dojshe me pa se qidiqa, ato sene i renisi mire n mjedis, ish marakli tibe Baci.

Jom ungjun n skej qaty, tibe nuk e ngjihsha mire, e pse me t rrejt, n 1 t nates me njeri t huj, n midis t lisave t preme, veq hana edhe nja 4-5 yje na bojshin shoqni, u tuta. E thashe qysh nuk e qon Zoti Kalimerin qiknej me kapercy, e rastesisht qe i ka shku menja kti Bajlozit me m myt, bile osht ni deshmitar e nuk shkoj krejt qashtu palidhje.
Ka bo me u ungj Baci, e t jom gut e ti kom thane;

Prit mos u ungj, sillu veq nihere, se nuk ma plotsove qat deshire.

Nuk jom une peshku i arte me t plotsu deshira- tha edhe u ungj qanej.

Kena bo llaf. Beso kah folke, per dy anve t gojes mjalte i dilke. Pe din ti qasi llafi, qe vetmeveti thue; A osht qyky insan a osht engjulli i Perenijes?

I hongrem ato sene, kakakolla gati me u hargjunen, i largoj Baci to sene pej qebes, po shtrehet qanej n territor t vetin, edhe po thote; Shtreju ndash, i kqirum yjzit.

2 metra insan, qebja nuk e nxike. A me u shtre a mos me u shtre?
Hajt u shtreva, une be trime jom thashe vet me veti.

Kena kqir yjzit qashtu, veq kur i kena nie do kame t vogla qatypari tu ec.

Hej Zot shyqyr thashe erdh Kalimeri.

Domira
14-03-12, 12:38
Nejse, qata nate qe rashe ne Lugje te Verdha, u ndava qysh u ndava me Dashurijen lovely. Ma shkurt ika diqysh faqja moj e galme, menzi me pantolla naper kamė e me lisica n'dor. Po nuk ma nijke hic, as nuk dojsha bile me i qu ment anenaj, se ishna fort gxushum qe motra e Gjergjit m'pat than qe sonte ta lshoj kameren veē n'maic pa krih.

Nejse ma, jam ule e kam qit llaptopin maje shkrepi e po pres.
Gja s'kom dit veē kur m'ka priftu qaty n'qyshk t'ekranit ni e-mail. Prej motres Gjergjit.
Idhnuuu e prishe me Bajlozin e Zi deri n'pik t'funit.
Ma kish qu ngjitun edhe kopjen e intervistes, i kish marr vesh krejt t'zezat qe m'i bani Dashja qat nat.

Dashe,
pėr dy dakika me m'ardhe ti qitu edhe me tregu te verteten qysh o kon krejt ngjarja, e me ma nreq apet reputacionin, se pėr nryshe kam me iu hy lisave t'derzhaves matorr deri t'bahna hor me krejt shumart.

o cka kom kesh e ti mos plaq ho...hahahahahahahahaaaaaa

Bajlozi i Zi
14-03-12, 12:41
e zateta be qat bajlozin qatyqene, ish shtrijten un breg detit ere pu shihke ondrra be me si qel qishti. E veta qa pu menon be dijuz? pu menoj be qish doket motra e gjergje elez alis,
- eevvv i thash, po mshile be sit ere kshiri ondrrat color me ngjira.:biggrin:

um tha, pash onderr qi sonte ka mu ma shlu kameren e me kshiren qish doket pa mbathje,:biggrin: uu qiiqeeee thashe, a dathun tekuka pa kundra aaa a:biggrin::biggrin:


eevvv thash vetmeveti, ece mus i lip u kti dipsuzi diluftim . :biggrin::biggrin:

Karxoni mare dikush kti dijuzi qysh ja kum lanen hultimatumin me kurkesa be qishti, se shum un rrizik usht be pu m dhimet vredi :smile:

Bajlozi i Zi
14-03-12, 20:29
Shume e dashura motra e Gjergjit, po ta kadhxoj t vurteten qitashti qe, qa ka ndodhen qat nate.


Tu ia zgidh lisicat ate nate Bacit Bal, m ka thanen n vesh;

Qoe Alimen tu shpija, e ktheu se e kom ni muhabet me tye.

Ju pe dini tash qe une nuk guxoj kah t jene me ia prish Balit.

Alimja m qoj te dajt, u perqafuem fort, prape m ka thane diqka arabisht, tybe ne disha qka m tha edhe shkoj.
Une hop biciklles edhe tu Lugjet.

E ka nxjerr Baci Bal ni qebe pej ni qante, e ka shtrenun n toke, edhe po thote shume qete;
Dashe, t kom ftu n piknik.

Hohohohoho kom kesh, m ke ftu a m ke urdhnu edhe a bohet mare piknik me ni qebe?

Prit- ka piskaten nihere, e ti ka nxjerr dy patilxhana, ni cope fli, pak kungullure, ni buke nore, ni trohe pasul pa zie, dy bardaka, ni shishe kakakolle t madhe, edhe nja dy qira. Ajo qebe kutia kutia, ma dojshe me pa se qidiqa, ato sene i renisi mire n mjedis, ish marakli tibe Baci.

Jom ungjun n skej qaty, tibe nuk e ngjihsha mire, e pse me t rrejt, n 1 t nates me njeri t huj, n midis t lisave t preme, veq hana edhe nja 4-5 yje na bojshin shoqni, u tuta. E thashe qysh nuk e qon Zoti Kalimerin qiknej me kapercy, e rastesisht qe i ka shku menja kti Bajlozit me m myt, bile osht ni deshmitar e nuk shkoj krejt qashtu palidhje.
Ka bo me u ungj Baci, e t jom gut e ti kom thane;

Prit mos u ungj, sillu veq nihere, se nuk ma plotsove qat deshire.

Nuk jom une peshku i arte me t plotsu deshira- tha edhe u ungj qanej.

Kena bo llaf. Beso kah folke, per dy anve t gojes mjalte i dilke. Pe din ti qasi llafi, qe vetmeveti thue; A osht qyky insan a osht engjulli i Perenijes?

I hongrem ato sene, kakakolla gati me u hargjunen, i largoj Baci to sene pej qebes, po shtrehet qanej n territor t vetin, edhe po thote; Shtreju ndash, i kqirum yjzit.

2 metra insan, qebja nuk e nxike. A me u shtre a mos me u shtre?
Hajt u shtreva, une be trime jom thashe vet me veti.

Kena kqir yjzit qashtu, veq kur i kena nie do kame t vogla qatypari tu ec.

Hej Zot shyqyr thashe erdh Kalimeri.


Oj Dashe bre Zoti t'rujt e tu zbardhshin syt ishalla, se valla m'ke kqyyr e m'ke nimuuu...

Ja msove motres' Gjergjit edhe piknikin me qebe, i mjeri une. Ani plus edhe patligjana me mbajt me veti tash une. Me than hallku "Bajlozi me patligjana"!!!

Nuk guxoj.

Paqeter, lum Dashja banja diqysh e nrroje permbajtjen e qisajna interviste se n'e lexofte ajo qit pjesen me piknik, une duhet me harru kameren e mysynyhit pergjithmon.

Se,
Kqyre qysh eshte puna, ti e dashmja Dashe:

M'vyjke ni dit ni argat me shku n'mal me i marre do lisa. Ata trimat e Jutbines, Muja e Halili, gjithe natėn mas ēikave t'krajlit, tani gjithe diten gjume, as topat e Karadakut me kersite, nuk qohen. Harama hesapi, nuk eshte hajri i tyre.

Jam mendu, jam mendu. Po kush ia ka pa hajrin mendimit se?! Qaty e bana gabimin.
U qova i thash motres Gjergjit: qu se pu du me t'qu n'piknik.
Ooo bre cfar gximi e rroki t'ngraten, dojke me flitiru. Se ti e din, ajo e shkreta kurr s'u msu mu knaqe.

E kam marr e kemi shku n'mal. N'maje t malit.
Edhe kur t'ki me bajte lisa prej malit, ma e mira eshte qe me pas ra pak bore ose shi, se qashtu rrshasin lisat ma let.
Eh mire, masi n'maje t'malit nuk bjen shi, atehere kish pas ra bore. Mir boll. Jena ngjit me motren e Gjergjit perpjete edhe shkum e zume ni vend ku kish asi lisa prej atij llojit te drunit qe dojshim, ma shkurt tranat e shpise re.
Bukuri, do t'thush ti.

Ēak e ēuk me sakice, bam e bum me topuz, e rrzum njo, tanaj ni tjeter, e tanaj edhe dy tjere. Ka dy per shoq. Se jane te rande lisat, vallahi.
Eh mirė boll, i lidhem me tela e me zingjire me i ngreh deri n'vllag (njifare rruge e ngushte ngul perpjet malit). Me shtatqin mije e moj bela, i nxora dy t'mit. Jooo, ajo viranja apet e forte. Zahre pushushum. Edhe jemi kqyre nihere n'sy: a nismi? Nismi.

E tovanaj moj shoqja Dashe, mos t'preksha pėr t'keq, o kur t'na kan rrok perpara kta lisat, se rrshitshin ne
bore e neper akull, aaah ta hangsha rrezikin. Niher rrxov e niher qov, teshat m'u shkoqen krejt, gujt edhe brrylat u coptun naper gurt e ngjitun ne akull, eh moj Dashe, uo shpirt a po del a t'dal.

Kur i kemi shti n'shpi, e masi jemi mjeku qaty me mjete rrethanake, kryp e kep, jam ra n'gjum e jam qu mas nja pes dite, po apet shyqyr zotit, shnosh si kokrra e molles.
Qateher i kum than motres Gjergjit, qeshtu Bajlozi ty ta maron qefin, e t'qon atje ku e sheh bythen e maces, Se nuk jam une si do do mos me qu femnen n'piknik.

Murgesha
14-03-12, 23:32
Tuj shtru darkėn kesh kur ciu, ciu po ban zilja e derės, thash mos po qohet e po del Xhemshiti me kqyrė kush po ncuk, ish hup tuj kqyr diēka nė kompjuter e mė doket as qė niu fare.

Dola te dera kqyr so kurkush, sa desha me mshel derėn kur pe ni ni zo tė hollė.

Dijuze a nuk po mė shef a??

Ula kokėn e qe po e shof njė kapuqbardhė me kapuqin si voe, e kish qu krytė pėrpjet e sytė krejt all ju kishin bo pi nervozes.

Drejt me thonė u skuqa, dhe thash me veti ma hongt dreqi zakonin qė kqyri veq pėrpjet.

T`um falish kapuqvoe, se nuk tė pash, po hajde burum mirė se tė ka pru Zoti, se edhe darkėn e kam gati.

Oj ti viq erdha me tė karzu, mahalla e jonė s`ka ēka del mo jashtė e me pa kush.

Bone Zot hajr i thashė, pse ēka u bo?

Dijuze mos u ban sikur s`po di kurgjo, se viq Gjergji nashta na e pshton ftirėn, se na ka shku pa na vet kush hiq.

Be po boj qė kurr ma tė nervozum se kom pa, livritke me kėmbė e duar, shkumojke pėr goje ka folke, e syt thashė pi kallen prej tė kuqti, thash me veti e paskan lon mentė kur e pėrmendi Gjergjin, unė krejt tuj kujtu qė po don me thon Skėnderbeu.

Kapuqvoe i thash Gjergji o dek moti, skemi as hajr e as sherr pi ti.

Dijuze s`kom unė punė me Skėnderbeun se qy ku e kemi nė shesh e kisha shku i kisha karzu, atij, unė jam ka flas pėr Gjergjin e Elez Alisė, motra e tina na e ka marr ftirėn kijt katunit! E erdha me tė karzu edhe ti, qė mos tė thujsh nesėr unė s`kom ditė gja.

Kadal oj kapuqvoe, pi thom ajo veq nė piknik dal me te e qysh tha Dashja edhe ti ishe kon aty.

Veq kur m`ka brit.

Unė gjithmonė i du pdhavushkat, e kom ditė qi nuk dijnė ma shumė, ama pėr qė dalin nė takim me Bajloz pa dal vllavi i saj nė dyluftim mu vra me te, qeto se kom prit.
Qata hapat e vogla qė ka thonė dashja nuk jon kon tė mit, ka rrejt, kishe unė kom pas ispat qė veq piknik ka nejt me Bajlozin.

S`kokan konė hapat e tu a? - tash pėrnime ja nisėn me mė qitė sytė xixa edhe mu.

Murgeshė veq ty po tė kallėzoj, dhe u zgjat nė maje tė gishtav me mė fol nė vesh, s`pata qare pa u pėrkul se e pash qė spo ma arrin veshin e mė tha kadale qė as dera mos me e ni, psht e psht menxi e morra vesh, a kur e mora vesh ku ish kon ai mbrėmė, thash ta shkyjė me duart e mia, po u pėrmbajta mos me hi nė gjak me te.

Qishtu tha dejuze, tash qu e mlidhe kshillin e mahallės ēka me ba me dashen qė na e ka koritė krejt katundin qė o shku promė nė mal e ja ka bajt krejt drutė Bajlozit.Kapuqvoe ēka po thu me ba ti?

Dijuze tha qikat tona kurr nuk jon shku vullnetarisht me ja ba drutė Bajlozit, e tash ti vendosA mos po tė dokna qė unė jom Gjeto Basho Muji? - i thashė!

Ma kthej shpindėn tuj e likund dorėn e vogėl, e tuj mė thanė.

Ti je nė parinė e ksaj mahalle, unė tė karzova edhe hajt tung dijuze se po mė pret qika e inxhes Fahri pėr darkė, mė shkroi nė ajfon se e ka pre pulėn e zezė, e unė ēmendem mas pulave tė zeza!

Meta si hu qaty nė derė e tuj thonė vetmeveti.
Dashe mori dashe, po shum mendje trashe je!

Kalimero
15-03-12, 23:06
pu menoj be me maren qito pdhavushkat e mia un interviste be, ere me karzu kejt qish um dojn e qish um kan dashten e qish kan mum dashten, pur qef tem e pur inati t'qati qi pu doket i zi si bajloz be :biggrin::biggrin:

lovely
15-03-12, 23:40
Mu kish pa tek me murmurit vet me veti refrenin; It`s u, it`s u, it`s all for u..

Tu menu tu fiqiru, i thashe veti;

Hanumshah, qite qat pune n krye, mos ia prish Balit punen me motren e Gjergjit, kallxoj qysh o kanun puna.

Jom ungj, ia kom qkru ni leter, edhe po shkoj me ia dhane postierit, me ia qu Mihanes, motres t Gjergjit.

Bali ka me u gzu sonte- menova vet me veti.

Tu u sjell qanej Llapit teposhte me biciklete, e tu e murmurit refrenin; It`s u..., veq kur e kom ni ni muzike.
Muzike anglisht n midis Llapit?
Poe tibe. Jom nal, e kom njek zanin e muzikes kah vike, kur po e shoh veten, para ni trafike te cd-jave.

Hoh, thashe, kush do me dal qitu?

Po afrohna te dera, qe Elina me ni njeri.

Jomshaqe i kom thane, qka po bon ktu?

Edhe nuk e kom prit me ma kthy purgjegjjen hiq, ia kom zgat doren ktij njerit;

Hanumshahi.

Pasioni u prezentu ai, Pasioni me p te vogel edhe me ni vi perfuni n fund.

Uuuuuuuu, ti te koka tupangjia i kom thane, edhe kom kesh nihere; Haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

U habit ai, veq met tu m kqir. Shpejt um kan ra n men dhomt e mi si t leprit, e e kom mshel gojen krrup.

Hajde Hanumshah- m ka thane Jomshaqja.

Jom ungj n karrike qaty edhe veq e kom kqir seri qishtu tupangjine.


Mashallah- i kom thane nihere.

Jomshaqe, kallxom a osht qyky James Bondi a pernime osht pasioni_?

Pasioni osht moj.

As Bred Pit as birmilet ky tupangjia. I madh, i hjeshum, ne kat t teshave, flokt e prene, zotni insan.

A po e don ni kafe oj eks nane? m veti Jomshaqja.

Valla veq n`ma qit Tupangjia i kom thane. Pej qatyne durve po e due.

Nuk ka problem- u qu n dakik ma qiti kafen. Kah shkojke ai, une qishtu tu e percjell me sy e me goje qel.

Qka je trullu moj?

Mori, nuk e kom dit qe ka ksi mashklla t mire n Llap.

Eeee, une nuk hapi biznis me gjithkon- tha Jomshaqja.


Tupangjia i pruni kafet, u ulum te trete qaty, edhe po ia krisi muhabetit.

Demek, ju dy e pasni qel trafiken e kajkve, edhe po shitni kajke qitu.

Demek po- tha me ironi Jomshaqja.

Tupangji, a flet ti nejhere?

Mė shumė dėgjoj muzikė, dhe shkruaj. Mė pėlqen tė shkruaj pėr dashurinė, dhe pėr problemet shqiptare. Elina ishte duke mė treguar, si ia ka shkulur flokėt njėfarė Legendės.

Ahaa. Po, mire ia ka boe.
Jomshaqe, une nuk e ngjoh kete Tupangjine, kallxom pak diqka per to, edhe per veti.

Te kallxova de, qe kena qel biznis bashke. Nuk e ngjoh as une qaq shume, se ma shume veq muzike ngojna qitu.
Per mu qka me t kallxu? Une jom ni rast ne 1000. Si une nuk ka, t urte po menoj.

Une t ngjoh ty, menova per ata qe nuk t ngjohin, po nejse. A po keni shitje hiq? Llapjont mesap nuk ngojne muzike anglisht fort?

Kapak po, amo po m doket ma shume po vijne gjinia femnore per me pa Pasionin, se sa per me ble cd-ja.

Poj tibe nuk paskan faj menova, po nuk thashe.

Jomshaqe edhe Tupangji, boll kto muzika t mira i paskni.
E kom hetu une mooooti qet Tupangjine qe e ka shijen e mire per muzike, edhe bile i pata thane. Kur sdi a e keni pa, erdh Antika ni dite, e po i thote njojte qashtu si une, veq tani ia kish shtu qe demek edhe muzika e Jomshaqes i pelqen, per me u dallu pak pej asaj qka thashe une.
Amo ju pe dini qe mu po mi vjedhin krejt qpikjet qe po i boj, Skyfteri psh ma ka vjedh kete qpikjen e fundit; Haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.
Po ani, nashte, s ka gajle.


Tupangjia, njeri serioz, nuk e komentoi kete pune hiq, se pe dini, ai nuk osht si grate per me i marr hallkun per goje.

Mu dokt qe i pengojsha diqysh, u qova thashe.
Falemineres fort per kafe, po m vjen mire qe iu pashe.

Pasioni ma zgati doren, gjentellmen insan bre.

Rrime- e lajti gojen ajo.

Vi vi- iu thashe, tash ja msova deren haaaaaaaaaaaaaaaaaa.:biggrin:


Ps; Iu shnes dyve me kangen; It`s you..


vZCE3R-1Rqc

Skyfter
16-03-12, 17:05
Koha super pse mes me dhez hajlikupterin e me ja dhon ni rund ...tu mendu vetmeveti ...Rrrrrrtttttttttttttttt hop n'hava tu fluturu, thash sot du me shku ka Llapi me ju bo pak zhurm edhe noj saxh t'satelitav me ja u rrzu ... Tu kqyr teposht kur pe shoh njonen me bicikel tu e zavit ni thes, vec ni majic edhe n'miniq, me do papuqe t'turkijes... kqyr e menou, a asht qekjo Stuardesha a jo? U ula pak ma posht, pasha zoten Stuardesha .... i kish pas do ndegjuse n'vesh e me siguri zanin n'maximum se nuk e nike zjurmen e hajlikuterit hiq ...

Thash ta befasoj, jom afru goxha posht rrezikova pak, o veq kur ka fluturu me bicikel e me thes n'hava ...vallahen mu dhimt e shpejt e shpejt e parkova hajlikupterine dola thash ti ndihmoj ..... po u qu shpejt, njonen papuqe n'kam e tjetren tu e lyp, ju prish pak flizura amo apet mir nejke ....

Pe thirri: Stuardesh??

E ka kthy krit me kqyr, u shliru kur um pa, i hupi tuta ...

Skyftttttt?? e pse kshtu?

Tu dasht mi than um fal pash krejt, vec kur ka nis thesi me livrit, ethet n'bark mi ka shti .... jom largu pak permas, edhe e morra poziten e brus lis ...


Cka ki n'thes Stuardesh?

Nuk a more thes, po ma bon!

Um trulloj pak se boll mir e pasha qe thes asht.

A ti hajgare po ban me mu Stuardesh a???

Jo more cfart hajgare, Halimja osht Halimja!


AAAAAA vec um ka kcy damari qafes, um kom 10skleka sa mu nxe pak edhe jom qu mu nis ka thesi asi Halimja ....

O vec kur e kom pa qe e gjujti thesin edhe tja ka fut sprint http://www.supernature.at/wp-content/uploads/2008/08/spring.jpg


e tmu kesh, e kesh e kesh ....dikur u afru Stuardesha e tja nise edhe ajo me kesh .....knaq jem tu kesh!


Haaaaaaaaaaaaaaaaa:biggrin:

lovely
17-03-12, 16:19
Baci Bal, bonu gati se ia paska mrri Gjergj Elez Alia

Haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:biggrin:


Intervista e radhes a?
Poe, qe po dal Llapit me biciklete, kush e ka taksirat, nuk e di.


:)

Dallandyshja_718
18-03-12, 00:56
Baci Bal, bonu gati se ia paska mrri Gjergj Elez Alia

Haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:biggrin:


Intervista e radhes a?
Poe, qe po dal Llapit me biciklete, kush e ka taksirat, nuk e di.


:)


Shyqyr qe s'jom prej Llapit...:biggrin:

lovely
18-03-12, 12:01
Skyfte shpendkeqi i kom thane, mos ma nguc shofericen tem pursonale.

Me ni papuqe jom nis qashtu me biciklete, kur pe shoh ni hije permi mue. Pej havase vike.

Skyyyyyyyyfte, i kom bertit, mos um njek me ate hajlikupter.

Kur pe nij ni t keshme interesante. Kom koqit krrup, e kom qu krite perpjete, kur qe Dalldyshja. Ish pshtjell n do floke t zeza e t gata. Do sy zih si korbi qi thojne.

Dalldyyyshe, qka je tu boe n Llap ti? Pa zhdryp n toke t Zotit pak, i kom thane.

Ka fluturu kadale qishtu teposhte, o nal para meje, edhe ka fol;

Qe jom tuj shku n Mal t Zi, veq sa erdha pej Omerike.

Aaa udhe t gate kie. Po a u lodhe a u eqtove?

M`a xuorr shpirtin ky udhtim.

A shkojme n Kafe t Dupit po ta qes ni long?

Une nuk hi kafehaneve. Hajde ungjum n qat fushe me gjelbrim qatje ndash.

Jena ungj, edhe mejhere ia kom nis;

A po tutesh kah po fluturon havase?

Jo mor, jam mall hallall, n'7 rruge kryq me m'qit se gja nuk m'merr...

A jane shkijet shqiptare?

Nuk di ma shume, per kete muhabet por se i "lagje" n'Mal t'Zi ēi e ka emnin Kuēi, shumica jane kje shqiptar...bile jo ma large se 4-5 breza ropit...sot ata jane ēetnikt #1

A qitni alltia si t trent neper darsma ju Dalldyshe?

N'Malesi kyt ves e kem hjek, prej vitit 1996, e per bese bukur mire respektohet, diku 95% nuk e praktikojme, se asht ken ba puna lamsh , sepse "ush e marush"pat ba allti e kallasha...Uroj qe ky vest t'harrohet edhe ne viset tjera shqiptare...

A je pijav nejhere Dalldyshe edhe qka ta merr menja per qit pune tye?

Zot n'a ruoj, po ti c'kujtohe me fol, si more gjithkuj i ka n'odh me u dej?!!! Me kujtohet si femij kur dehej Doda, tan katuni e merrte vesh, se ite agresiv, sha'te e britte si i dejun ma...bile large i rrishim se i'a kishim friken...
Gjyshi jem, rahmet past thote "Paska ra n'per v'esht"
Kam tije se disa prej tyne i qet n'dyzene pija,,,disa tier flejne e k'naqen, disa e flasen tane ate qe e menojne por nuk e flasin kur jane t'kthjell't...prandaj vlen ajo proverba: "Se ēke n'shpi kallxon f'mija e ēka ke n'zemer kallxon rakia"

A tutesh pej ufa-ve?

Kur isha fmi m'thojshin "rri urt se tash t'merr gogoli"...se ujkut e arushes nuk u'a kisha friken.
Qysh ēi u rrit e po plakem "kujdes prej UFO-ve",,, askurr me u rahatua...

Mire Dalldyshe, falemineres per muhabet, mue m duhet me shkue.

U perqafuem fort, si ortakja ortaken mo, edhe i ka hap kraht qishtu veq kur o zhduk. Jom hyp n bicikell, jom nis kadale, kur qe qajo hija mi mue, prape.

Thashe veq ufat duhet me kan, masi i permena.

Krrup kom koqit fort, kur qe hajlikupterri.

Skyyyyfte, tu prisht hajlikupteri jarabilaleminitina- i kom thane.

O zhdryp ma qatje, krejt tullug pej pluhnit e bani me ate fuze, o zhdryp ,o afrue kadale tu ec si anash qishtu, edhe ka fol;

Stuardeshe, qka thojne jarabilaleminitina?

A, une nuk die qishti qka thojne ashtu. Alimja ma ka msue qat lutje.

Jom nal e kom kqyren qishtu pej majes t krese deri te qizmet radniqki.

Ni flizure purpjete qishtu ki djali, sdi a pej fuzes a e kish nreq me zejtin. Ni voth n qat veshin qanej, ni moice me Marilyn Monrone qitu n gjyks, do pantolla t shkurt ngjyre boje pembe, edhe qizmet radniqki t verdha.

Kull njeri je - i kom thane.

Falemineres stuardeshe. Haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

Skyfte, a ka munsie me ma kthy qet t keshmen tem?

Joe. Haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

Qka po han?

Darlle.

Kallxona diqka nga femijeria jote.

Kemi qene 8-10vjeqar na cunat e lagjas ....cdo te shtunde dhe te diele lujshum futboll...krejt ne rregull loja fer u knaqshum amo pa pardon per kundershtarin.... O kon nifar Xhemshit psykopati, sa her vike dashte s'dashte pa qare me ja bo ni ven me lujt edhe aj, 18vjet i ka pas...

Kur e merrke topin (nejse tan lojen topi te aj) na u bojshum kishe pe sulmojm, kishe pi shtim kleqken amo me prek s'guxojshum se ma i madh, na merrke topin edhe na rreke.

Qka kishe ndryshu n qit dynje Skyfte?

"Librat e shenjte" ..... fatkeqesisht un s'kam mundesi por do te vjen dita qe dikush tjeter ka mi ndryshu.

Qka ke msu?

..se guximtaret, shpirtmedhenjet, atedhetaret, njerz me karakter dhe moral te forte jan ne gjendje te marrin pergjegjesin dhe ta luftojn te padrejten, qofte bote virtuale apo ate reale.
....poshtu kam mesuar se humbesit, shpirtligjet, psikopatet, bythshiturit, njerz pa karakter qe fyejn e mallkojn e nxisin pa pause, keta nuk jan ASKUSHI.

Po per kit atmosferen e asisht n forum Skyfte?

Meshkujt jan gati me eksplodu ...
e fenmnat jan egersu ...
ah Pranvera Pranveraaaaaaaa :wink:
Haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

A qaty ia kom nis edhe vet e kesh,
haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.
Skyfter, rrnofsh niqin vjet, qkas msova pej teje. Qi kom nevoje nejhere pur hajlikupter, a ka munsi me ta huazu hajlikupterin?

M vjen keq Stuardeshe, joe.

Kalo mire neper hava pra.

Edhe ti.


Ho qit kajke Skyfte, edhe kujtoje me malle ate kohen kur ta ka marr topin me zor edhe plus t ka rreh ai 18-vjeqari, haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.


yV7MELY44DQ

Gjergj Elez Alia
18-03-12, 12:51
Baci Bal, bonu gati se ia paska mrri Gjergj Elez Alia

Haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:biggrin:


Intervista e radhes a?
Poe, qe po dal Llapit me biciklete, kush e ka taksirat, nuk e di.


:)


....edhe qomi te fala atije te dashtunit tond, qe Gjergj Elez Alia nuk ka motra pėr Ba(j)loza tė zi.

lovely
21-03-12, 23:49
Dite e nxete, dola kah Lugjet e verdha qanej. Tuj menu per Bacin Bal, a thu qka bani me qat motren e .... pe dini ju.

Kur i kom nie do zana ma mrena diqysh.

A hihet n mal? Poe mare, une jom trimneshe- i kom thane vetit.

Kadale jom nis tu i njek zanat, dushku fort kersitke tu ec, dikur dola ne ni lendine.

Ven i mire koka per me perrzhit mish menova.

Qatje ne ni qysh, ishin mledh qita fetart e serte.

Demek Maki, Hasani, Mehmeti, Valdeti edhe M`su`s pervoja .
E kishin marr plinin me veti edhe pishin qaj rusi n midis t malit.

Ooo selam alejkym burra- i kom pershendetun.

Alejkym selam- kan fol tan permenihere.

Ia kom zgat doren Hasanit, nuk ma dha doren. Qashtu Mehmetit, Makit, Valit edhe Msojsit. Asnjo nuk ma dha doren.

U qiqe menova, qka kan mare qita? Mos i kom durt pa lae?

Nejse, jom ungj qaty perskej, edhe kom thane; une t mesum e pi.

Veq m kan kqir tan permenihere qishtu edhe kan thane; Tybe istikfa, stekfurullah.

Qajin de- thashe, qajin e pi t mesum edhe me limon munsisht.

Eshedubilah, ka fol Valdeti i Kafes, na nuk pijm qaj me femna.

Po, na ngjihum moti bre, qe vallahin nuk shkoj pa e pi ni qaj.

Qitja ni qaj, se e ngjoh une, nuk largohet pa e bo t veten- kane thane Hasani edhe Mehmeti permenihere.

Qysh pe din ti?- e ka vet Msojsi.

E kom pas plake Halluqken kane shpjegue kta dy.

Valdeti ma ka qit ni qaj, edhe i qiti dy durt qishtu perpara i majke.

Qka po bon o Valdet? e kom vet une.

Kurgjo, po lutna ishalla i fitoj do pare, se du me qel fabriken e kvasacit.

A e ki gati?

Nuk di. N`paq pare, qele ti.

Maki, qka i kie punt? iu kom kthye Makit, edhe e kom ngreh ni gerrqam qaj t rusit.

Mire, elhamdulilah, qe po i msoj kta qitu kapak per fene.

Aha, cidhi osht kuptimi i jetes o Mak?

Feja thote, se njeriu u soll ne kete bot vetem per tu sprovuar. Por ata qe se kan kuptuar qe kjo jete eshte vetem kalimtare, iluzion, nuk kan per ta kuptuar kurre qellimin e egzistences son. Mos t harroj me thane se Allahu osht 1, atij i kofshum fale.


Msojs, qysh tu dokt terrvista n kafe- iu kom kthye Msojsit?

Oj ti llovilly! Mos e nguc m'su'sin se vjen e t'i then thomt (qe i ki si t'lepuroshes)

Msojs, kah na qisaj i thojne kercenim!

E ka kthy krit qanej, si zakonisht, kishe nuk t njeva.

Hasan edhe Mehmet, qysh met puna e qati malit?

[B]Hej n dore t`Allahut. Harroje mo ate mal, nuk te ke pa me si.

Qajin e pine ka fol Valdeti, hajde ejvalla.

Poe bre, po pata qef me iu vet edhe diqka.

Nuk kena vakt, jallah jon qu n kam te t pestit, i kan nxjerr sexhadet, edhe jon kthi kah kibla.


Qka me bo, a merren gjinja me zor n interviste?

Jom que kadale, jom nis me shku te shpia e dajve...

lovely
25-03-12, 22:26
Qysh jom kan tu nejt qishtu, m`murr madhi per Bacin Bal.
Jallah kom bo, jom qu pip n kame, edhe jom nis kah Lugjet.

Baci Bal ish kan tu shkue me sharrit dru, sharren n qit krah, e n tjetrin krah llapapapatopin.

Hozhbollden Bal, i kom thane.

Hoshgjollden Dashurije ma ka kthy purshundetjen.

A je si je?

Nom, qysh je ti?

Nom qysh je ti?

Nom qysh je ti?

Nom qysh je ti?

Boll de mo- ka piskat.

N`dakik jom nal, kush guxon me fol mo? Haaaaaaaaaaaaaaaaa.

U ungjum ne do lisa t prene qaty, cunga demek. E qiti llaptopin n prehen, edhe e qeli mesengjerin.

Boll mire bane Bal se mu ka bo marak me e pa qat motren e ..Alise.

Veq m ka kqir qishtu nihere me mrrola. Prape jom nal. Une e di tuten hak, hiq s ka nevoje me m thane shuj.

Baci Bal, kur qohet ai virani aeroplani?

Kur cullakaven femnat.

Thuje ni fjale t urte.

ēu ēu rrushja me sabah rroki siten me bismilah.

Mos um merr n pitje mo, ka fol Baci.

Trrap jom nal une.

Xrrrrrrrrrrrr ka kursit mesengjeri. Ia drilli ajo.

-Po shkoj Bal, veq dola qiknej me t pa pak.

Tung Dashe.

lovely
28-03-12, 19:41
Tu u sjedh qanej kah lugt e sarihta edhe tu fiqiru, a me ble qat ajfonin a me prit edhe pak, kur m ka kafshu ni anxe n kame qatje poshte.

E kom livrit kamen demek me i thane anxes ik, hiq nuk u largojke thiu:biggrin:

Jom zhdrip pej bicikdhes, e kom kqir kamen, kur qe Kalimera ish kan tu m prek me gishtin tregues, demek nalu qutu.

Jom nalen, e kom marr n dore qishtu, si diamant insan bre, ere jena ungjen ne rovine qatyqene.

Kalimeri picerr, i kish pas site plot lot.

Qka kie dijuz? i kom brit.

Qai, tha.

Qai qka?

Qai seni i zi.

Cidhi sen i zi, se dy copa i kem.

Qai i detit, qai stuhia.

Aaaaa, Baci Bal a?

Poe vet pasha di site.

Qka t`ka boe dijuzi?

Mi ka maren kejta pdhavushkat, ere i ka shti me kcy vadhe.

Qyyyyyyysh?

Mos u bon kishemile nuk pe die, une e di qe ti e din. E kom nie kur t ka kadhxu prame, tonashile ti keshe.

Aaaaa.

Bbbbb.
Kejta bre hadhadh ia kishna boe, veq qiken e ingjes Fari nuk po muj be tibe. Vadhahin nuk po muj boj badhe.

U qiqeee.

Qiqe edhe purte qiqes. Qysh me ia bo bre dijuze ere me ia maren bile qiken e ingjes?

A, tibe une nuk die dijuz. Me pa kan mashkedh, ose qisi geje ia kishim bo diqysh, amo qikave, nuk die.

Kalimera ia plasi vajit per sdytsh.

N`ty kum majt imit bre dijuze, le se s`koka sen puna jote.

Po karxam Picerr, qka ndolli?

Po kesh tu ec qanej ere tu knu veteveti tibe, veq kur e kom nie Meden tu knue. Ere thashe t`shkoj t ia shiloj tezet ihere, kur jom afru tu muzika, qka me panun? Bajlozi i zi ish ungj n midis t disit kacul, rehke shuplaka, e kejta pdhavushkat e mia kcejshin vadhe okoll okoll. Kapaku i krese mu ka dae purgjiste. Kur e kom pae edhe qiken e ingjes aty, veq jom ra shahadet ihere, se thashe po kapercej.

Kadal burre, mos i jep flake, se kurgjo nuk paskan bo.

Kurgjo? Jo tibe e zezedita, be kuku be, qka um ka gjetun mue. Kom me vra. A kie allti?

Joe une nuk kom, a Lojtari poe.

Lshom n toke dijuze qishti.

E kom lshue n toke, dhe ish bonen, o nis qanenaj, tu kajt n zo qishtu, ere une i hypa bicikdhes, edhe jom nis drejt e te Baci Bal me bo hore. :biggrin:

Murgesha
28-03-12, 21:52
Ksaj here s`pata qare pa e gjet traditėn shqipe e me ja bo do pytje.

Menxi e gjeta, ish struk qaty me ni qosh mos me e pa kush.

(Keni parasysh ish lodhė e shkreta menxi qė rrike nė kėmbė, shum u shqetėsova kur e pash ashtu tė ligur e tė lodhur por edhe pa e marrė nė pytje nuk e lash)

Enkas pėr juve intervista me te:

Oj Traditė shqipe, ti je kon zojė e rėndė moj, tė gjithė krenoheshim me ty e tash ēka dreqin je struk kshtu sa qė menxi tė gjeta?

Veq kur mka ardhė njė zo, si me kon indvjeqar.

Kush je ti qė mė cokat nė derė, a nuk ikė mė tutje e me mė lonė rehat?

Jo qe besa as ngat s`tja kom bo pa mu pėrgjegj nė pytjet qė kom me ti bo.

Hajt tha shtroma veq njė.

Njė amo me shumė nėnpytje e kam! - i thash.

Hajde mo nisja a s`po mė shef qė gadi jom vdek, nė qafė mė paqin bijtė e bijat e mia qė kan lonė me u ba nė kėtė deregje.

Eh bash pėr bijtė e bijat e tua ta kom fjalėn edhe unė, ēka mendon ēka i ka hongėr kshtu dreqi e spo tė dojnė mo, ēfarėdo tradite e huaj qoftė e pastėrt a e flliqtė po pėrqafohet prej tyne menjėherė. Kan harru se tė kan Nanė e ti tan jetėn i ke mėsu qysh me dal faqebardhė qysh me e rujt veten prej dallgėve qė na i sillnin kojshitė e kojshitė e kojshive, tė cilėt kurr su ngopen duke marr tė mirat tona e tuj na i lonė tė kėqiat e veta?

Ufffaaaaaaaa bėri Tradita shqipe, deri para do viteve jom kon e fortė vet, bijtė e bijat silleshin ashtu siq ju thoja unė, mori edhe nė luftė kur i qoja luftonin pėr mua, mė ruenin si sytė e ballit, po erdhi njė kohė shumė e keqe, Gjergje Elezat e mi qė luftonin edhe me nga nėntė plagė nė trup mė nė fund u lodhėn e vdiqėn. Burrat qė ju vike era duhon e nėrsjetlla e gratė e tyre edhe kur ata nuk ishin ata nė shtėpi i mbanin fort tė lidhur fėmijėt pėr babėn, ma shumė me frikė e rrespekt pėr te se dashuri, po nga ajo frikė e rrespekt qė kishin fėmijėt pėr te nuk guxonin me ba asgjė qė do tė binte ndesh me mėsimet e tyre, se e dinin qė ju shkonte deri edhe koka po tė shifshin edhe ondėrr ta merrnin atė ftyrė tė frikshme po shumė tė rrespektueshme. Nė shtėpija flitej burrėrrisht e burrėrrisht edhe kėndohej. Edhe pse na erdhėn armiq me qallma e fustana, bijtė e bijat e mij nuk u veshėn si ata, "Pasha krishtin thoshin, musliman edhe tė mirė jemi" kur ju dufke nganjėherė me e pshtu shpirtin, a nė shpi shqip flitej e shqip kėndohej.
Erdh njė kohė tjetėr kur nė vendin tonė mbėrriten do kohė mė tė mira, na e mbushėn barkun bukė e na e shprazėn trunin, qaty ja nisėn me mu tronditė bijtė e bijat. E nė kohė tė sodit kur na u ka mbush vendi me turli njerz e tradita bijtė e bijat e mia jonė dal menq krejt, nuk po ju bjen nė mend qė jam diku, e pėr qata jam struk pėr mos me mė pa mo kush.
Ju erdh rendi edhe Bajlozave me hi nėr bijat e mia e me lujt me to qysh tė ken qejf sepse e dijnė qė jan dekė Gjergjat, ju erdh rendi edhe dylberave (mjerė pėr mu qė sun i pata bindė atėherė kur ish koha se armiku veq tė kqia tė lė nė votėr) me dal e me mu tarahen bythcullak nėpėr rrugėt e mia e kush mos me guxu me ju ba zo, qeshtu su konė kur burrat mbanin musteqe tė zverdhta pi duhonit e erė nėrsjetlla sepse bijtė e bijat e tyne e dinin qė ju bajke shpina ma but se barku po qe se veq pak e ngrinin zanin nė prezencė tė tij, se le mo me dal nė noj vend e me ja marr ftyrėn.


E gjeta veten shum keq, mė kish mbet goja hapt e sytė veq ēka s`po mė dilnin pi venit tuj i ngu kėto fjalė.


Tash mė tha hajt ik e the qafėn edhe ti, unė po strukna hala mė shumė e ti po gabon po ja kallzon kujt vendin ku rri.

U mbrapaktheva e me sy po kėrkoj ka i kam lonė themrrat ti qes gishtat.

Bajlozi i Zi
29-03-12, 13:38
E pashe prej se largu qe nuk i kish pas pelqy hiē qajo pune. I verehej ne shprehje tė fytyres.

Nejse, sa pėr adet, ia prita:

Oj tradite shqiptare, ēka ta muer mendja?

Eh more Bajloz, ma ktheu, kane mbete femnat priftesha me m'kallzu mue qysh ėshtė burrnishtja. Mazamakeq.

Po ēka i thone kesaj pune keshtu, oj tradite?

Dhia e coft, bishtin e ngordht (perpjet)!

Qė domethanė...?

Qeshtu jam une, tha Tradita, kur ngushtohet pėr hesape tė vetat, Injoranca, vjen e manipulon ne emer timin.

Keq puna, pra?

Jo, o Bajloz, le kete pune, gjithmone ka qene keshtu. E njoh une Injorancen. Po ti Bajloz e din qe pėr keto punė "ka punė puna".

Buzeqeshem tė dy.

M'i bej tė fala motres se Gjergjit, dhe amanet tė ma mbani gjallė eposin e Kreshnikėve, se une si Tradite shtatin e kam rrite mes Lugjeve tė Verdha.

Me nga njė shkelje syri u pershendetem me Traditen, e une jam shku shpejt e shpejt tu lisi e i kam lidh durt me lisica, pej tute qe po m'dikton Dashja e m'bo hor.

lovely
06-04-12, 15:17
Tu ec qanenaj udhve t Nju Jorkit edhe tu fiqiru pur Kalimerin, thashe qka me i ble kti dijuzi. Hina un shitore t dhuratav, kap ni sen , e shih ni tjeter, e lsho ate senin e pare e merr t dytin, e qishtu kap e lsho e kap, dikur u nirvuzova edhe dola kejta pej atyhit.

Krite purpjete qishtu tu i kqyr ndurtesat e mdha, kur kom shkel n diqka, edhe ka bo; krrup. E kom ungj krite qishti, e kom pa qe kom shkel un voe. I theva.
E kom que krite veq pak me pa shitesin, thashe po m del nej kinez po m vret, u gzova shume kur e pashe jaranin tem, Shehiden e vogel, demek Minushin.

Jaran, qa je tu boe ktu? e kom vet.

Qe po shes voe, hala pa e kry fjaline ka bertit; Hajde voe voe, urdhnoni voe.

E kom purqaf fort ere e kom vet pir sdytsh qishti, qysh jini, a jini tane, qka i kini puent, a po kie shitje hiq, e qisi sene.

Flokt iu kishin nevrozue jaranit, e kish vesh ni miniq, do qizme dektertnaj purmi gue, edhe shitke voe tu ura qatyqene.

Kan kapircye do djel un krivata ere un kat t teshave, ere jarani jau ka boe;

Qka po m kqyrni? Ec hupni qanenaj se mue nuk ma nin per juve. Une jom shume e bukur, juve mashkdhave nuk iu due hiq, iu rrehi fertere krese, veq ndashi me ble nej voe.

Kadal bre jaran, se nashta ken tu m kqyr mue:biggrin:

Ik bre se ti je e keqe, mu po m kqyrin edhe po m dojne fort po une veq iu bertas qishtu, edhe veten bile bajat jau boj.

Kur ki takat mas shumti jaran?

Spo kam takat ka akshmoni,,,,ani ne sabah nam,po ka akshomi po soset takati.
Hajde voe voe, t mira t lira.

Sa e ki ni kokerr voe bre jaran?

Pur ty me t ngjofshem, 2 dollar kokrren.

Ami nja 3 copa t ia qoj Kalimeres.

Po, edhe paguj qato 20 copa qe i theve. Edhe plus bakshishin jaran.

Poe pra, 50 dollar rrumullak m kushtuen dy copa voe.

A po vjen jaran n akshom shkojme n muzike t gjalle qatje n Bronx?

Jo bre hiqmu tynev, se fort nerva m shkojne qysh ti n gulin syte, jom lodh tu u hanger me gjin, nuk t lojne rahat, xhelozat nihere.

Akej jaran pra, se po shkoj une. Po harrova me t vet, kishe je kah shet voe n Llap qatje moj, nuk e kom dit qe je ktu.

Qatje jom kan o jaran, po ata kryemdhojt nuk blejshin sen. Kesh kah shkoj konkurs e dola qiknej ma shume gjine.

Mire jaran, qka ki m thane per fund diqka?

SKom qka thom jo, de t thojne hallku qka dojn, une e di qi veq per mu flasin nonstop po hiq nuk ma nin, a veq mos i nifsha hiq se kryt kom me jau thy tengjere. A qata qi i due, qata m ngjohin mas mirti, per tjert 5 pare si jepi hiq.

E perqafova edhe nihere jaranin, edhe e lashe qaty tu bertit, hajde voe hajde voe.

emine
06-04-12, 16:50
Tu ec qanenaj udhve t Nju Jorkit edhe tu fiqiru pur Kalimerin, thashe qka me i ble kti dijuzi. Hina un shitore t dhuratav, kap ni sen , e shih ni tjeter, e lsho ate senin e pare e merr t dytin, e qishtu kap e lsho e kap, dikur u nirvuzova edhe dola kejta pej atyhit.

Krite purpjete qishtu tu i kqyr ndurtesat e mdha, kur kom shkel n diqka, edhe ka bo; krrup. E kom ungj krite qishti, e kom pa qe kom shkel un voe. I theva.
E kom que krite veq pak me pa shitesin, thashe po m del nej kinez po m vret, u gzova shume kur e pashe jaranin tem, Shehiden e vogel, demek Minushin.

Jaran, qa je tu boe ktu? e kom vet.

Qe po shes voe, hala pa e kry fjaline ka bertit; Hajde voe voe, urdhnoni voe.

E kom purqaf fort ere e kom vet pir sdytsh qishti, qysh jini, a jini tane, qka i kini puent, a po kie shitje hiq, e qisi sene.

Flokt iu kishin nevrozue jaranit, e kish vesh ni miniq, do qizme dektertnaj purmi gue, edhe shitke voe tu ura qatyqene.

Kan kapircye do djel un krivata ere un kat t teshave, ere jarani jau ka boe;

Qka po m kqyrni? Ec hupni qanenaj se mue nuk ma nin per juve. Une jom shume e bukur, juve mashkdhave nuk iu due hiq, iu rrehi fertere krese, veq ndashi me ble nej voe.

Kadal bre jaran, se nashta ken tu m kqyr mue:biggrin:

Ik bre se ti je e keqe, mu po m kqyrin edhe po m dojne fort po une veq iu bertas qishtu, edhe veten bile bajat jau boj.

Kur ki takat mas shumti jaran?

Spo kam takat ka akshmoni,,,,ani ne sabah nam,po ka akshomi po soset takati.
Hajde voe voe, t mira t lira.

Sa e ki ni kokerr voe bre jaran?

Pur ty me t ngjofshem, 2 dollar kokrren.

Ami nja 3 copa t ia qoj Kalimeres.

Po, edhe paguj qato 20 copa qe i theve. Edhe plus bakshishin jaran.

Poe pra, 50 dollar rrumullak m kushtuen dy copa voe.

A po vjen jaran n akshom shkojme n muzike t gjalle qatje n Bronx?

Jo bre hiqmu tynev, se fort nerva m shkojne qysh ti n gulin syte, jom lodh tu u hanger me gjin, nuk t lojne rahat, xhelozat nihere.

Akej jaran pra, se po shkoj une. Po harrova me t vet, kishe je kah shet voe n Llap qatje moj, nuk e kom dit qe je ktu.

Qatje jom kan o jaran, po ata kryemdhojt nuk blejshin sen. Kesh kah shkoj konkurs e dola qiknej ma shume gjine.

Mire jaran, qka ki m thane per fund diqka?

SKom qka thom jo, de t thojne hallku qka dojn, une e di qi veq per mu flasin nonstop po hiq nuk ma nin, a veq mos i nifsha hiq se kryt kom me jau thy tengjere. A qata qi i due, qata m ngjohin mas mirti, per tjert 5 pare si jepi hiq.

E perqafova edhe nihere jaranin, edhe e lashe qaty tu bertit, hajde voe hajde voe.
a ti mshurdhofsh ho:biggrin:


per me u fry jeni fry ju,se ti je qajo qe shkepshe fjal minushi a e forte,une askund skam than se jam ma e mira,,,,,me ta asish fantazin spo muje,vec noje syzat se voet jan kan te ngjyme ksi hovi,,,,,edhe te kam ba rabat po ti ke hutu mas statujav e mas syretav si ke pa do sene,,,,

mentor*
06-04-12, 20:20
valla be lovely boll crazy je :)

lovely
13-04-12, 18:25
Hajt thashe t shkoj n Kafe t Dupit te pi ni kakakolle, se Halimja nuk ma qiti qat akshamin qi ia lypa.

Po hi mrena, insan i gjalle nuk ish kan. U ungja, po e porositi kakakollen, edhe ma pruni n dakik Valdeti.

Tu i kqyr llakumat qishtu qysh u shkrijshin, veq kur u qel dera e kafes.
Krite purpjet, ni trup t holle e t gate, ni qante prada, do syza dolqe gabana, do framerka leviska, ni moice t shkurte ngjyre t portokallt DKNY, hini terrpiajka, demek Biberja. Phaaa me pa qysh ecke. Thu ti veq ajo osht n kite bote.

Po shkon drejt tu banaku, edhe po thote;

Dua nje konjak sa per fillim. Ma sjell te tavolina te lutem, edhe u nis per te tavolina.

Una veq e kqirsha qishtu seri. Po m gahet qe ish urtu pak, e hajt thashe ti flas per sdytsh.

Rose Mari?

Yes?

Qy jes, a po t vyn nihme me lshu qanten a diqka?

Jo faleminderit, arsyeja pse u pergjegja yes eshte se vetem ne Londer me therrasin ashtu. Ketu me therrasin te gjithe Bibere Katastrofa.

A je zbut pak a po m doket?

Shiqo ti qe e quan veten Dashurije, e kam thene njehere se ato ishin vetem fjale.

Mire, a po ki qef me u ungj qitu me mue?

Ok.

Bibere, a din me fol qishtu si une shyp?

Me sa e di une, shqip po flas.

Mire de, a po m len me t marr n interviste nihere?

Do u pergjegjem vetem pyetjeve qe dua une.

Akej. Kallxona qka menon ti per dashnine.

Po, fillozofia ime eshte kjo; Nese don qe dashurija juaj te triumfoje, atehere jepini asaj kohe, hapesire dhe liri te mjaftueshme.


Qka dometho flirt Bibere?

Flirt unė e kuptoj mė shumė si flirt i pasherr, dtth nė tė shumtėn e rasteve nuk ka pėr qėllim ndonjė qėllim. Vetėm njė flirt i padjallėzuar.
Nuk dtth se njė flirt nuk mund tė zhvillohet nė dicka mė shumė, por.


Bibere, po shihet kjarte se Alimja po te don shume, ti pse nuk po e don veq pak?

Une nuk e dua askend. Nuk kam dashuri per askend tjeter. I dua vetem nje lloj te njerezve, dhe fatmiresisht keta jane pak. Perndryshe, nuk kam dashuri per njerezimin, me duhet ta dua veten. Une e dua veten time shume. Me se shumti ne bote.

E alahilja e Pelenise me qet Rushitin qka je tu boe? A e din moj qe pej se shku ti, ai verr me gisht s ka boe?

Nuk eshte puna jote.

Qysh bre nuk osht puna jeme, po punt e hallkut jon punt e mija. Une per qata vi ktu, viq me kqir qka po bojn njerzia haaaaaaaaaaaaaaaa.

C`eshte ajo e qeshur ashtu?

Le ti t keshmen tem, deshta me t kallxu qe kohve t fundit jom bo kogja trimneshe, edhe nuk t tutna mo:biggrin: A e man n men atehere kur t kom zatet n Llap, tu knue live?

Po, isha e semure atehere, me pat kafshuar qeni.

Po po, na ka kallxu Rushiti. Po ni leter qatje e lexova, e kishe perzi diqka me t ziun. Deshta veq me ta bo me dije, me Rushitin bon qka dush, ai si ke si s`ke:biggrin:, a me bo me trullu qet t`ziun, edhe ti ishe bo kingj e urte, mo nuk po na jet asnjo i shtire qituqene.

Shiqo, une i kam bere planet para se te vija ketu, dhe te lutem rri larg puneve te mia te brendshme.

S ka kokerr problemi Bibere.


I ka kursit ajfoni Biberes, me fal- ka thane.

Allo, zemer, mbylle gojen ti, dua te te tregoj une dicka. Te kam pare enderr, allahu i Alimes te beri 23 vjeqar prej 50-ve dhe ishim te pandashem. Madje ndieva edhe lageshtine e gojes sate ne buzet e mia.

Tum jet kakakolla n fyt mue, kesh kah plasi. E t mu ka qu ni koll, krejt kakakollen pej gojes e kom qit.

O tum ka kqir nihere shtremt Biberja, u qu dul jashte, foli n ajfone, edhe u kthy.

Me duhet te shkoj. Bye.

Prit de i kam edhe nja 3-4-5-6-7-8 pitje.

Veq edhe 3 i ke, tha edhe rrike n kame qaty.

Mire, qka menon per njerzimin n pergjithesi kshtu?

Nuk mendoj per njerezimin asnjehere, por nuk i duroj dot budallenjte. Shpesh kam deshire t`i godas, por jam e zonja ne kontrollimin e vetvetes.

Qfare shkolle po shkon Bibere?

Jam duke doktorruar Komunikimin dhe Vizikhjdgrfkjghfs (diqka tha nuk e morra vesh)


Diqka per veten tuaj, per fund?


Siq po me sheh, une jam e bukur, jam e menqur, jam shume shuume teper e zonja, dhe te gjithe duan te behen si une. Te gjithe me ndjekin, me lexojne, me admirojne, me duan, ndersa une u kenaqa. Jam ne top-qender te vemendjes, dhe po e shijoj.

Bye bye.

Baj baj i kom thane.

lovely
25-04-12, 18:23
Baci Baaaaaaaaal, e kom ni veten tu bertit.

Kur i kom qel site, e kom pa veten n shpajz tu flejt. E kom gju jarganin te dera, pip n kame jom que, edhe jom nis dathe qashtu.

Cingeeerrrrrrrrrrr i kom ra ziles.

Bujrum ka fol ni zo pej mrena.

E kom qel deren, i kom thane; A kie munsi me dal deri qitu Baci Bal?

Tu ardhe ai, une veq ia nisa me kajt. Kur m ka pae, ka piskat;

Kush ta ka prish timin e duhanit?

Rushit zeza i kom thane. Ere jom arllen qituqene, me t marr tye ere me shkue tu dera e parlamentit ere me majt greve urie qatyqene.

Pse? Ka vet Baci Bal ere i ka mshel dy site.

Qysh bre pse? Ma ka fshi me kombaje terrvisten. A e din bre Baci Bal qka kom hjek une deri e kom qkrue qat sen? Mas pari mu ka desht me i lexue nja 300 qkrime, me pa qka kan thane e qka kan boe hallku, tavanaj, mu ka dashte me e lloll krite, tu i rrotullu qato fjale me tirfurk, tavanaj kom hargjit kohe, per me e qkrue ate terrviste, e ai per ni gjyse dakiki, e fshiu pej faqes t dheut. Jaaa, qikjo pune osht me u tranue.
Qishti, karxam a po vjen a nuk po vjen me protestue qatje? Ere Kalimera besoj qi vjen, ere Baci i Kalimeres.Qajo terrviste nuk o ko per me u fshie. Jaaa, qi nuk e kthejne, kom me shkue me u ankue te organi ma i larte i forumit, demek zemra.

Ka menue qishti Baci Bal, ka menue ere pak, hala ka menue ai, mue mu sos durimi.

Ha? A poe a joe?

Nisu se qe po vie, veq po veshi diqka.

U qiqe, a desh je a? Haaaaaaaaaaaaaa, kom kesh me zo ksaj rralle.

M ka kqir shtremt qishtu nihere, une u nala n ven.

Akej.

lovely
10-05-12, 15:59
Dola thashe t shkoj te blej ni CD te Elina qatje, me ate Brad Pitin n zadruge, kur po e nij ni zo;

Oq, oq laruke.

Jom zhdryp pej bicikdhes, qa me pa, qe Rushiti dojke me mjel lopen.

Mu dhimt lopa, iu kishin aj gjinat edhe mesap kallje i kishin marr, se iu kishin kuq diqysh.


-Ooo Rushit zeza, i kom tho, mos ia shtrengo ata gji se e sakatove gjane e gjalle.


Ti po m kallxon mue a? m ka fol rrept. Kur kom mjel une lope, ti je kan tu lue me lloq.

Edhe e ka kap kofen e sarihte, e ka shti ner lope, edhe ia ka nis e pe mjel.

Ani ani, veq kur ta fut shkelum laruka qitash, mos dil me knue tani arave:biggrin:

Jom kah due me marue do tomeloriz se ka me m ardhe ni mysafire- shtoi Rushiti.

Akej Rushit, akej, qkruna tani qat recept t tomelorizit.


Kom vazhdue, kur kum bo mu afrue kah luget e sarihta, thashe t kqiri nihere a osht Baci Bal qatyqene.

Poe, ish kan tu pre lisa. Jom gzue tibe, ere i kom thane;

Nuk e le asni lis per ilaq.

Ma ka que doren qishtu pej s largti, ere una kom vazhdue pur te zadruga.


Kur jom arlle te zadruga, Elina e kish vjerre ni leter n dere;

Jom shkue me pi kafe me Jadoren. Brad Piti osht n pushim kto dite.
Akej, kom thane vetmeveti, ere jom kthie n shpajz tu dajt.

lirik
12-05-12, 08:02
Dola thashe t shkoj te blej ni CD te Elina qatje, me ate Brad Pitin n zadruge, kur po e nij ni zo;

Oq, oq laruke.

Jom zhdryp pej bicikdhes, qa me pa, qe Rushiti dojke me mjel lopen.

Mu dhimt lopa, iu kishin aj gjinat edhe mesap kallje i kishin marr, se iu kishin kuq diqysh.


-Ooo Rushit zeza, i kom tho, mos ia shtrengo ata gji se e sakatove gjane e gjalle.


Ti po m kallxon mue a? m ka fol rrept. Kur kom mjel une lope, ti je kan tu lue me lloq.

Edhe e ka kap kofen e sarihte, e ka shti ner lope, edhe ia ka nis e pe mjel.

Ani ani, veq kur ta fut shkelum laruka qitash, mos dil me knue tani arave:biggrin:

Jom kah due me marue do tomeloriz se ka me m ardhe ni mysafire- shtoi Rushiti.

Akej Rushit, akej, qkruna tani qat recept t tomelorizit.


Kom vazhdue, kur kum bo mu afrue kah luget e sarihta, thashe t kqiri nihere a osht Baci Bal qatyqene.

Poe, ish kan tu pre lisa. Jom gzue tibe, ere i kom thane;

Nuk e le asni lis per ilaq.

Ma ka que doren qishtu pej s largti, ere una kom vazhdue pur te zadruga.


Kur jom arlle te zadruga, Elina e kish vjerre ni leter n dere;

Jom shkue me pi kafe me Jadoren. Brad Piti osht n pushim kto dite.
Akej, kom thane vetmeveti, ere jom kthie n shpajz tu dajt.
.........................
haaaaaaaaaaaaaaaa
te forta i ke lovely

lovely
03-09-12, 15:46
Tu nejt mazun qaty e tu i kujtu kohnat kur e shihsha Bajlozin e Zi onllajn, hajt thashe t dal kah Lugjet e sarihta.
Vukmenat un vesh poe, bile tu e vnue kapupqin um ka ra un men Kalimera. Buza un gaz um ka shkue. Qafiri i kojshum osht-i kom thane vetes.

Tu i grah bicikdhlles qanej edhe gaaaati tu ia nis me kajt, veq kur pe shoh mercedesin parkuen skej malit.
Lavela, a osht qyky merrgja i Alimes?

E kom parkue bicikdhllen purskej merrgjes, e kom hjek kapuqin, prape mu kujtue Kalimera, ere s`disha kah me ia majt. N`midis t`pydhit, kah ka mujt me shku Alimja???

Mas nja 2-3-4-5-6-7-8 dakikav, e kom gjet Alimen.

Alimja. Ni vajze e hjeshme, zushkajke po, kaqurrela po, site e verdhe si lakna po, do buze t`fryne, do faqe duqe e t`kuqe, ni trup mesatar, as te t hollat as te t trashat, amo e kojshme tibe.
Ish vesh n`mnire provokative, ni maice me dizga, ere do pantodhe t shkuuuuurt, krejt vegt iu dokshin.

Kur e kom pa, automatikish m`ka dal pej goje;

Alime, te dua shume.

T`um falsh Lovelie, une nuk i du femnat.

As une joe tibe.
Jom ungj purskej saj qaty, ere e kom nxjerr fill lapsin ere fletoren.

Alime, me shekuj e kom prit kete takim tonin, i kom do pitje shume personalle pur tye.

A je virgjine?

Kur du jom, kur s`du s`jom, pse a zor a?

Alime, po m`shkon nerva kanihere me qito pergjegjjet gjysa gjysa. Karxa a poe a joe?

Kalo te pitja e radhes.

A ki silikon un buze?

Kalo te pitja e radhes.

A e don Bajlozin e zi?

Kah kjo ide?

Po e thirr me shume dashuri; Bagloz.

I holle eshte Lovelie, po te feja po ma prish.

Qka mendon per trupen drejtues qitu?

Po mi masakrojne shkresat Lovelie.

Cidha osht kshilla jote per gra?

Fundin e arkes edhe fundin e barkut, kurre mos ia kallxo burrit.

Po qka ke puna e Mentorit?

Hahahaha...

Alime?

Po?

Qka ke puna e Mentorit?

No coment.

Alime, po ky Hajdedeja, a eshte mjeshtri jyt i meshalices?

Hahahahaa...

Po ky Sulltani qe e kish mbiemnin si tanin, a bon vakia qe osht ai?

Po m`perngjan valla pak.

Po a erdh ni antare i ri qitu e qe nuk t`perngjajti me to? Krejt gjinja tu kan bo mjeshter.

E mundshme Lovelie, rri qaty se nuk e din qka osht dashnia ti.

Alime, edhe t`unten mesap e dojshe.

Po, edhe ajo o kane Mjeshtri jem.

Alime, nuk jam hiq n qef me fol per fe sot, veq kallxona diqka qka t kish qef.

Lovelie, as une nuk jam n`disponim me fol per kurgjo hiq sot. Qata edhe jom ik n pydhll qikho me ik pej qitetit, edhe pej teje. :P

Ani Alime, as gjysen e pitjeve nuk i kam bitis, veq hajt se tjeter here e vazhdojna pra.

lovely
14-10-12, 22:16
Isha kane tu e rreh bre qat dardaneshen, tu e knaq. Me ni thuper t`holle i sillsha permas qatje, ajo veq kcejke qishtu perpjete pej dhimtes.

Ho de, i thojsha- se thupra nuk t dhem, po t`djeg.

Ajo veq kcejke qashtu. Dikur, e kapa per floksh, masi nuk ke dhapjani aty, i mshova me kri per arre, deri rane nja 5-16 arra un toke.


Tu ra arrat, krrapa krrupa un toke, veq kur m`ka dale gjumi.

Zot shyqyr thashe qi koka kane anerr, po a rrehet gruja e huj pa kurgjo hiq?

Nejse, jom qu i kom la durt, se thashe mos ka pas ajo nej morre n`kri, njeri s`munet me dijte kurre, jam vesh, jam shku n`shkolle, kur qka me pa?

Mas shkolle qatje, Bajlozi ish kane, e thirrke Hajrushin; Paja qikho i lajme do hesape.

Kur um ka pa mue tu ardhe me bicikedh, um ka thane;

Dashe, rri qaty kqyr a po vijne msojsat.

-Joh tibe, i kom thane, si trimneshe qi jom, une po kam qef me kane deshmitare, se jo neser nej gjyq a nejsen, ma mire, veq qe dardaneshen po e qesim rojtar qatje tu qyshi.

Hajra nuk na erdh. Metum pa la hesape.

Nejse, une e parkova bicikdhen, shkova hina un klase, tema ish kane; Reflektime.

Dardanesha
21-10-12, 18:13
Musafirja e rradhės pėr sonte ėshtė njė Zonjushe simpatike dhe e nderuar nė forumin tonė.
Pra siē po e shifni edhe vetė kjo ėshtė kush tjetėr pos Kaltrina.
Unė po filloj menjėherė me pyetjet, pasi qė edhe kurreshtja e shikuesve ėshtė nė nivel.

Murgesha: E nderuar mirė se na ke ardhė.

Kaltrina: Murgesha tė falenderoj pėr ftesėn, nuk kam pritur tė mė thėrrasė dikush nė intervju, por ju jeni nėna e befasirave e unė me kėnaqėsi e pranova ftesėn.

Murgesha: Thatė se nuk keni pritė tju marrim nė intervju, pse e keni kėtė mendim???

Kaltrina: Shiqo Murgesha, unė vėrtet jam njė femėr qė kam ēfarė tė tregoj, e tė flas, por nė kėtė forum mė duket se nuk kam edhe shumė reputacion. E krejt kjo falė bindjeve tė mia politike. Unė jam adhuruese e flaktė e PDK e valla vėshtirė me e gjetė veten nė njė forum ku shumica janė simpatizantė tė partive tjera.

Murgesha: Po e kuptoj tani, edhe pse nuk pajtohem me ty. Por ti e din se unė vet jam adhuruese e LDK, pse pra pranove tė tė intervistoj.

Kaltrina: E di kėtė Murgesha, ama ju kurr nuk mė keni fyer e bile shumė herė mė keni fol fjalė tė mira, se unė mendoj se ju edhe pse nuk keni bindjet e mia politike, prapė se prap jeni e gjithanshme, mendoj se para sė gjithash jeni njeri e pastaj nė rend tė dytė e keni politikėn.

Murgesha: Tė falenderoj pėr fjalėt kaq tė mira qė po mi dedikoni. Por po e lėmė Politikėn, se po kam frigė mos po na ndodhė ndonjė eksces gjatė intervjusė. Ti kthehemi pak personalitetit tėnd. Ju jeni Zonjė apo Zonjushe???

Kaltrina: Ke tė drejtė Murgesha, as unė me dėshirė nuk do tė hyja nė pikpamjet politike.
Unė pėr vete jam Zonjushe, nejse e kam kohėn pėr tu bėrė Zonjė, por ende po e pres Zotėriun qė do ma jap kėtė titull aq tė lakmuar nga ana e Zonjusheve.

Murgesha: E ēfarė duhet tė jetė Zotėriu apo Princi qė ju meriton juve????

Kaltrina: Po ai duhet tė jetė i pashėm para sė gjithash, pastaj tė jetė seriozė, intelegjent e sėshtė keq me qenė edhe ka gjepi i thellė, se po ta them nė besim Murgesha, se unė jam vajzė qė nėna dhe babai mė kanė rritė me tėrė tė mirat e kėsaj bote, dhe dua qė edhe nė martesė ti posedoj kėto kushte.

Murgesha: Po a ka diē konkrete nė kėtė drejtim, para disa kohėve mė keni thėnė se pikėrisht nė kėtė forum keni gjetė Princin e ėndrrave tua, nuk po ngulmoj me e ditė se cili ėshtė por a i plotėson ai kushtet qė cekėt mė lart???

Kaltrina: Natyrisht se po, o ėshtė me tė gjitha, dhe unė e dua shumė, sė shpejti do ta shpallim fejesėn e mendoj se vetėm atėherė do ta bėjmė publike dashurinė tonė, hi hi hiiiiiiiii!!!

Murgesha: Mė falni po pse po qesheni???

Kaltrina: Mė falni ju lutem pėr kėtė qeshjen time, por nuk munda tė durohem. Se e kam vjedhė para syve tė tė gjithė forumistėve dhe ende askush nuk e din se cili ėshtė. A nuk tė duket edhe ty qesharake, kur tė kemi parasysh se nė njė forum tė tillė ēfarė ėshtė Dardania, asgjė nuk mundet tė mbahet sekrete. E unė jam e zonja shumė nė ruajtjen e fshehtėsive sa qė asnjė Shėrbim, qoftė sekret apo publik nuk mundet tė na zbulojė.

Murgesha: (Boll valla po mė vjen inat pėr kėte po skam ēka bėjė se keni tė drejtė nė kėtė rast) A jo Kaltrina, nuk jemi marrė shumė me ty se moti e kishim zbuluar se cili ėshtė. :wink:
Kaltrina ju jeni njė vajzė mjaft atraktive dhe shumė e hapur nė bisedat tuaja. Pėr ēdo gjė flisni pa frigė, dhe pa u ndrojtur, ēfarė dėshmon kjo pėr personalitetin tėnd???

Kaltrina: Ky ėshtė njė virtyt i imi, qė mua mė ėshtė deshtė kohė pėr ta perfeksionuar. Unė i them fjalėt me guxim nė ēdo temė ku diskutoj, qofshin temat pėr dashni apo pėr politikė. Pse motėr mos tė thuhet fjala e lirė, kėtu po mendoj pėr dashni, thuaje me emrin e vėrtetė dhe fund, jo si disa prej juve qė ju vjen turp tė diskutoni nė temat e dashurisė, ēka ka lidhje, kur dihet se dashnia ėshtė proces i pashmangshėm e jetės sonė. Valla unė pėr vete kam diskutu dhe do tė diskutoj ende pėr temat e dashnisė, bile edhe tek ato pa Censurė, se ai nėnforum ėshtė hap pėr neve anėtarėt qė ta thuamė tė lirė mendimin tonė pėr tė gjitha llojet, stilet dhe mėnyrat e dashnisė. Bile jam pak e nervozuar se shumė pak femra shkruajnė atje, bile Elita femėrore e forumit shumė pak shkruan atje, pėr mendimin tim kjo dėshmon se ju ose jeni tė pa afta pėr tė bėrė dashni ose po maroheni se jeni kinse Elitė dhe juve nuk ja ka ėndja ato sende.

Murgesha: (Phaaaa se kam pritė kėte) Kaltrina mė falni por smendoj se ne jemi tė pa afta pėr tė bėrė dashni, por ndoshta jemi pak mė tė kufizuara nė shfaqjen e ndjenjave tona.

Kaltrina: Pse moj me qenė tė kufizuara??? Unė mendoj se ska asgjė tė keqe aty. A i ke parė se si diskutojnė djemtė, sju vjen marre pėr asgjė, bile tė gjitha i thojnė me emrin e vėrtetė, pa i lakuar hiē nė fjalorin e kulturės. A mos janė ata mė tė mirė se ne??? Jo, jo unė mendoj se gjinia femėrore e forumit duhet tė jetė edhe atje shumė aktive, pėr tė mos ju lėnė djemve tė forumit bindjen se ne jemi qyqajka e nuk dijmė asgjė. Se pastaj pėr inatin tonė, krejt meshkujt ja nisin e kėrkojnė dashnore tek racat tjera. Ne duhet ti ndezim ata me diskutimet tona, tju mbjellim nė kokė se femra Shqiptare ėshtė e liruar nga paragjykimet dhe ka afinitet tė ballafaqohet me ēdo lloj diksutimi qė mund tė paraqitet nė kėt forum.

Murgesha: Po Kaltrina keni tė drejtė (woow ēfarė guximi) Kaltrina nėse nuk ke asgjė kundėr, do tė doja tė di pak pėr anėtarėsimin tėnd nė kėtė forum. Ju jeni anėtare e vjetėr nė kėtė forum, jeni regjiatruar diku nė muajin Janar tė kėtij viti. A bėn ta di pse nė Janar e jo mė herėt???

Kaltrina: Shiqo Murgesha!!! Unė kam marrė vesh se ėshtė njė forum Dardan, qysh para se tė regjistrohem. Bile mendoj se qė nga fillimi i kėtij forumi. Arėsyeja pse kam ardhė nė Janar e jo mė herėt ėshtė. Unė lexoja pėr ēdo ditė forumin, pa u regjistruar ende, dhe prisja momentin tė dalė ndonjė Zotėri qė do tmė pėlqente nė bisedat e tija, ku nuk kisha harruar tė bėjė grrepin me tė cilin do ta zija atė zotėri.
Kur e pash se njėri prej tyre ishte me tė vėrtet ai qė mua mė pėrshtatej, unė e mbusha formularin qė e mbaja tė gatshėm dhe bėra kėrkesėn pėr pranim nė kėtė forum. Dhe ja tani jam kėtu, e gėzuar, e dashuruar dhe e lumturuar.

Murgesha: Interesante pėr besė. Ama do tė dėshiroja tė di se pse Kaltrina e jo Bjondina pėr shembull??

Kaltrina: Hi, hi, hiiiiiiiiiii! Ėshtė pak sekrete po nejse me ty po e ndaj pa kurrėfar hezitimi. Kur kam lindur unė, prindėrit kishin dashtė qė tmė quanin Kaltrina, por o ēudi ditėt e para tė lindjes, unė gjithnjė kisha fjet pa i hapur sytė, dhe pasi prindėrit nuk e dinin se ēfarė ngjyrė tė syve kam, i kishin ikė qė tė mė lenin emrin Kaltrina, nga friga se mos po mė dalin sytė e zinjė. Sa po ma kishin lėnė emrin unė i kisha hapė sytė dhe ata tė befasuar kishin parė se unė i kam sytė e kaltėr. Mos hapjen e syve para vėnies sė emrit e kishin marrė si shenjė nga Zoti se unė nuk do tė pajtohesha tė quhem Kaltrina. Ēka unė mendoj se ka qenė gabim, se unė e dua shum kaltėrsinė, e me dėshirė do tė quhesha Kaltrinė. Por sot pėr sot nė kėtė botėn tonė asgjė nuk ėshtė e pamundshme, ja qė tani shumė anėtarė nė kėtė forum mė njohin si Kaltrina, dhe unė jam krenare pėr kėtė, se kam realizuar ėndrrėn time tė vjetėr tė quhem Kaltrina.

Murgesha: Edhe kjo interesante shumė e nderuara Kaltrina. Tani po shof se para vetes kam njė person mjaft interesant. Dhe po e quaj veten tė nderuar qė mė ofruat rastin tė dijė mė tepėr pėr jetėn tėnde, qė qenka e mbushur me plot gjėra interesante. Po pėr forumin dhe forumistat a keni tė thoni ndonjė gjė??

Kaltrina: Po Murgesha, me tė vėrtetė kam njė jetė mjaft interesante dhe tė bujshme.
Sa i pėrket forumit dhe forumistėve, nuk kam ndonjė vėerejtje tė madhe. Unė nuk bahem nervoze me askėnd nė kėtė forum, edhe pse shumė herė mė kanė ofenduar dhe sharė, por ajo le tė mbetet nė ndėrgjegjjen e tyre, se mua aq mė bėn. Shkruaj zakonisht nė temat qė mė terhjekin pėr tu inkuadruar, e them mendimin tim, dhe nuk qaj fort kokėn se a e pėlqejnė tė tjerėt a po jo.
Pėr mendimin tim, forumi Dardania ėshtė njė forum shumė i lezetshėm, qė tė jep shtytje pėr tė diskutuar.
Pastaj unė me njė farė mėnyre kam edhe arėsye qė tė jem nė kėtė forum, se puna ime ėshtė e lidhur ngusht me netin, dhe gjatė orarit tė punės hy e argėtohem, e besa edhe lirohem nga stresi qė tė sjell puna.

Murgesha: Kaltrina ishte kėnaqėsi e posaēme pėr mua qė pata rastin tė bėj kėtė intervistė me ty. Tani kur edhe po i afrohet fundi emisionit tonė, do tju kisha lutur qė tė shtoni diēka pėr fund.

Kaltrina: Murgesha, unė i thashė ato tė mijat, pas kėsaj interviste, pres qė popullariteti im tė rritet edhe mė nė dardani, se jam tip komplekse, dhe e meritoj kėte.
Kam njė porosi tė vogėl pėr tė gjithė.
Shkruani, jo vetėm shkruani por thoni tė lirė mendimin e juaj nė tė gjitha temat qė parashtrohen, se vetėm kėshtu liroheni nga energjia e tepėrt qė posedoni, kur shtrydheni dhe nuk flisni tė lirė.

Murgesha: Mesazh ky qė me tė vėrtet meriton rrespekt.
Zonjushe Kaltrina, ju falendėroj shumė. Me shpresė se do tė takohemi ndonjėherė tjetėr pėr ta analizuar kėtė intervistė ju dėshiroj njė ditė tė mirė e pa strese.

Kaltrina: Edhe unė tė falenderoj shumė. Mirė u pafshim pra ciaaaaaaaaao.

Hahhaahah Murgesha, tash e lexova intervisten qe e patem bo, diku para 8 viteve, sa shpejte kalojne vitet, hmmmmm...

Dardanesha
21-10-12, 18:16
Isha kane tu e rreh bre qat dardaneshen, tu e knaq. Me ni thuper t`holle i sillsha permas qatje, ajo veq kcejke qishtu perpjete pej dhimtes.

Ho de, i thojsha- se thupra nuk t dhem, po t`djeg.

Ajo veq kcejke qashtu. Dikur, e kapa per floksh, masi nuk ke dhapjani aty, i mshova me kri per arre, deri rane nja 5-16 arra un toke.


Tu ra arrat, krrapa krrupa un toke, veq kur m`ka dale gjumi.

Zot shyqyr thashe qi koka kane anerr, po a rrehet gruja e huj pa kurgjo hiq?

Nejse, jom qu i kom la durt, se thashe mos ka pas ajo nej morre n`kri, njeri s`munet me dijte kurre, jam vesh, jam shku n`shkolle, kur qka me pa?

Mas shkolle qatje, Bajlozi ish kane, e thirrke Hajrushin; Paja qikho i lajme do hesape.

Kur um ka pa mue tu ardhe me bicikedh, um ka thane;

Dashe, rri qaty kqyr a po vijne msojsat.

-Joh tibe, i kom thane, si trimneshe qi jom, une po kam qef me kane deshmitare, se jo neser nej gjyq a nejsen, ma mire, veq qe dardaneshen po e qesim rojtar qatje tu qyshi.

Hajra nuk na erdh. Metum pa la hesape.

Nejse, une e parkova bicikdhen, shkova hina un klase, tema ish kane; Reflektime.


ha ha ha, bjeri veti mas oj ..... shko shkruj veti te hoxha se tu kam bo fiksim me sa duket edhe ne anderr po me sheh, a thu pse :biggrin:, une di :cool:...skam qka te boj, tybe........

lovely
15-11-12, 23:49
Un drame qaty tuj shku n`shpi, n`radi ia nisi kajka; I feel homeless..

A ke nie nejhere, mu edhe per kange me merr malli. Le mo per njerez.
Beso kur e kam ni ate kajke, mu ka kujtu terrvista me Zhaden.

Poe, per mallin kesh tuj fol. Um merr malli per kajke, per terrvista, per shpija kah kom rrnu, per insana, qe jane e qe nuk jane...

Po kah ta qo i madhi ni force, tonat i kapercen. Insani ma i forte se guri.
Ose ose, une definitivisht jom kah bohna qai superinsani:biggrin:

Tani, jon qu peshe bre vlla. Dojne me hanger shoqi-shojn. Me tesha vesh dojn me hanger.

Per qka? Per kurgja hiq.

Veq po i kqyri seri.

Tuj kapercye fushave ish dal nifare Disparusi, e recitojke me gjeste qishtu.

Pak ma qanej, Fshatari, folke hiq pa kesh.

Po a kesh nejhere bre Fshatunar ti? - e veta.

Qet fjali -tha- duhet me que te "Ndonje fjale te urte ne gjuhe te hueja".

E vazhdova udhen. Mu ka kujtue Valiiiiiiii me krejt qato i-jat. Kuu bre thiu e hangt qysh i qoj hunt djali burre?

Kur kom thane "djali burre" mu ka kujtue ni syret, e tum ka plas gazi.

Merre me mend, n`siret ish kane ni qike me musteqe edhe me mjekerr, edhe ner siret shkrujke; "U rrit qika u bo burre":biggrin: Ku gjon insani ksi marrina pos un facebook???


Nejse, a shkohet tu shpija pa e pa Bacin Bal pak? Jom kthie kah lugjet e sarihta, edhe veq ia kom dhezun dritat e kerrit nja dy here shpejt qishtu; tik tik, edhe eca un shpi.

Domira
16-11-12, 00:03
Un drame qaty tuj shku n`shpi, n`radi ia nisi kajka; I feel homeless..

A ke nie nejhere, mu edhe per kange me merr malli. Le mo per njerez.
Beso kur e kam ni ate kajke, mu ka kujtu terrvista me Zhaden.

Poe, per mallin kesh tuj fol. Um merr malli per kajke, per terrvista, per shpija kah kom rrnu, per insana, qe jane e qe nuk jane...

Po kah ta qo i madhi ni force, tonat i kapercen. Insani ma i forte se guri.
Ose ose, une definitivisht jom kah bohna qai superinsani:biggrin:

Tani, jon qu peshe bre vlla. Dojne me hanger shoqi-shojn. Me tesha vesh dojn me hanger.

Per qka? Per kurgja hiq.

Veq po i kqyri seri.

Tuj kapercye fushave ish dal nifare Disparusi, e recitojke me gjeste qishtu.

Pak ma qanej, Fshatari, folke hiq pa kesh.

Po a kesh nejhere bre Fshatunar ti? - e veta.

Qet fjali -tha- duhet me que te "Ndonje fjale te urte ne gjuhe te hueja".

E vazhdova udhen. Mu ka kujtue Valiiiiiiii me krejt qato i-jat. Kuu bre thiu e hangt qysh i qoj hunt djali burre?

Kur kom thane "djali burre" mu ka kujtue ni syret, e tum ka plas gazi.

Merre me mend, n`siret ish kane ni qike me musteqe edhe me mjekerr, edhe ner siret shkrujke; "U rrit qika u bo burre":biggrin: Ku gjon insani ksi marrina pos un facebook???


Nejse, a shkohet tu shpija pa e pa Bacin Bal pak? Jom kthie kah lugjet e sarihta, edhe veq ia kom dhezun dritat e kerrit nja dy here shpejt qishtu; tik tik, edhe eca un shpi.

cka mke shti me kesh nket vakt hahahahahahaha...me lot kom kesh :biggrin:

p.s.jo qe pe marr vesh bash krejt veq...ehhh :wink::biggrin:

Kalimero
16-11-12, 12:17
Un drame qaty tuj shku n`shpi, n`radi ia nisi kajka; I feel homeless..

A ke nie nejhere, mu edhe per kange me merr malli. Le mo per njerez.
Beso kur e kam ni ate kajke, mu ka kujtu terrvista me Zhaden.

Poe, per mallin kesh tuj fol. Um merr malli per kajke, per terrvista, per shpija kah kom rrnu, per insana, qe jane e qe nuk jane...

Po kah ta qo i madhi ni force, tonat i kapercen. Insani ma i forte se guri.
Ose ose, une definitivisht jom kah bohna qai superinsani:biggrin:

Tani, jon qu peshe bre vlla. Dojne me hanger shoqi-shojn. Me tesha vesh dojn me hanger.

Per qka? Per kurgja hiq.

Veq po i kqyri seri.

Tuj kapercye fushave ish dal nifare Disparusi, e recitojke me gjeste qishtu.

Pak ma qanej, Fshatari, folke hiq pa kesh.

Po a kesh nejhere bre Fshatunar ti? - e veta.

Qet fjali -tha- duhet me que te "Ndonje fjale te urte ne gjuhe te hueja".

E vazhdova udhen. Mu ka kujtue Valiiiiiiii me krejt qato i-jat. Kuu bre thiu e hangt qysh i qoj hunt djali burre?

Kur kom thane "djali burre" mu ka kujtue ni syret, e tum ka plas gazi.

Merre me mend, n`siret ish kane ni qike me musteqe edhe me mjekerr, edhe ner siret shkrujke; "U rrit qika u bo burre":biggrin: Ku gjon insani ksi marrina pos un facebook???

e qish kesh tu thonen, u zateta me qat far picrren bre ati ja hongsha picrren :biggrin:, e ta kapi pur qafe,per pak

kesh ka ja nxo frimen pi dashnis qe e kom per to. Veq kur ka ardhlldhlldhen alima ,edhe faaap ,ma ka kap pej

dore ,e mur kurr s'di ku e qoj a qka boni me to. Po get diqka tinza mjeshtrit e qoj un tavan. E nejse mo, dul picrra

si i nukt :biggrin:oooo ish ba breeee, si ajo xemla me at far dhapjanin,kur dulen pi tavanit :biggrin: po nom

shyqyr gjadh ish pshtu. :cool:

Kalimer picrra jeme , dije qe jom dashuru un'tye ,le qe une po keeejta qito dijuzkat e furumit put dojn . A poe ? Poe thuj mus t\vjen mare ,edhe purqafem picerr se t'pshtova pi alimas qa ke tu t'ba ajo ty:biggrin:


Nejse, a shkohet tu shpija pa e pa Bacin Bal pak? Jom kthie kah lugjet e sarihta, edhe veq ia kom dhezun dritat e kerrit nja dy here shpejt qishtu; tik tik, edhe eca un shpi.

:biggrin::biggrin:

oni qera her karzaj u qa um ka bo vaki tibe ,oni ,viq saber ,se sabri e bjen silametin kan pas thonen ktineher

hade ka i purqafim pur ju dijuzka qi lixoni qituqene :biggrin:

lovely
04-01-13, 23:24
Tuj e ngu kajken e Alimes, qe qita,

http://www.youtube.com/watch?v=2q9BIGC2n48

Habibi- Majida el roumi,

menova vet me veti; Pse ktynehere dashnija o kane origjinale? Pse dashnite e ktynehershit, tjeter ere kane pas? Tjeter ndjenje, tjeter emocion ta ka asish trupin veq kur e ke pa insanin, se le mo psh n`autobus tu kapercy me ia prek gunin? Me qat t`prekne "t`rastesishme" ke rrnu me jave, me muj nashta..

Kur te ngojsh kajke te tilla, vaji te merthen.

Me qito menime n`koke, jom dal i kom hyp bicikdhes, edhe hygjym te lugjet e sarihta, se qatje n`ajr t`paster m`punon krite ma mire diqysh.

Trrap haletet un vesh, edhe tuj i grah bicikdhes, tuj ngu kange t`dhimshme, qisi me i pre venat, veq kur e kom pa veten para dugojes t`cd-jave t`Pasionit edhe t`Elins. Ishin kane tuj pi kafe e tuj kuvenue gu um gu, edhe tuj ngu qisi muzike si temen.

Kah oj ex nane? - po m`thote Jomshaqja.

-Ex evlad, kah kthehna t`karxaj, se jam shume bizi.

Qikaq i kom thane, edhe jau kom que doren qishtu perpjete, demek tang. E t`ma merr anen bicikdha, kesh kah bi n`rovine e me tu bo kerrsh.

Pasioni um kqiri si me ni shikim pak si t`gate diqish..

I lashe ata edhe menimet mu kthyen n`kri.

Pse dashnija sot nuk osht si ktineherav?

Brrrrrr, brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr po e nij sharren. Qishtu ia kom que doren Bacit Bal edhe e kom vazhdue udhen..

Kom mrri n`ate fare fushen ku i pata gjet ata fetart tuj grillat ktynehere, jom zhdryp kadale pej bicikdhes, e kom parkue e ia kom vnu drynin, edhe jom ungj gati sikur kur bon insani joga.

Trrap, um ka ardh menimi n`kri.

Dashnine ktynehere e kane boe t`forte pengesat.
Poe. Pengesat.
Pamundesia, e ka bo dashnine t`madhe.
Mosrealizimi i saj, e ka bo dashnine t pavdekshme.
Deshira e madhe per me e pas ate person, e kane bo dashnine aq t`forte, sa qe jeten e kane dhane per te.

E sot? Haaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

Sot. I ka met veq emni dashnijes. Permbajtja, vlera, kuptimi, i kane hup. I kena ndrru me demokracine.

Erdha ne perfundim se dashnija sot o met veq ni orgazme.

Po po, mire e lexove. Dashnija barabarte me 1 orgazme. Ose 5 a 6. Edhe mbaron. Duhet me gjet ni tjeter. Se qajo ndjenja e te qenit ne dashuri, qajo t`mungon.

Lovelie, qka po flet vet me veti? - m`ka ardhe ni za si pej qielle.

Uh Alime, s`di qka t`kofte qi mi le fiqirimet n`gjyste - i thashe. Po qka po bon n`midis t`therrave e qka je kuq e qaravesh kshtu?

Hahahaa Lovelie, shuj se mjeshtri nreqi diqka qatje.

Aha, ani Alime, mire koka puna, hajde shkojme bashke tu shpia- i thashe.

Hyp un merrgj Lovelie..