PDA

View Full Version : A duhet qė gjithmonė tė bėjmė copy/paste nė forume?


Barbaroza
25-10-04, 11:15
Te nderuar diskutues,duke pare se ka shume shkrime ne rubrika te ndryshme qe behen me copy/paste,vendosa te hap kete teme ne diskutim.
Me ka rene rasti qe te frekuentoj forume tjera dhe per habine time,kam pare qe shume shkrime pa e cekur burimin ose autorin jane pervetesuar,poashtu edhe shume poezi(poezi me se shumeti),mesazhe dashurie etj.etj.,qe gje me ka shokuar derisa une kam menduar se nje anetar qenka poet i mire dhe po i kushtoka nje vajze poezi aq te bukura e ne fakt ajo ka qene copy.
Une mendoj se disa shkrime qe kane te bejne me
kulturen,traditat,trashegimine tone kulturore, edhe nuk ka gje te keqe nese kopjohen,por te kopjohen edhe poezite,kjo me duket shume absurde.
Poashtu edhe per tema,nuk eshte e tepert nese kopjohen,por ne duhet qe te tregojme aftesite vetiake,te nxjerrim ate qe kemi nga koka jone sepse keshtu edhe i ndihmojme aftesise sone.
Te japim nga vetja nese duam te marrim nga te tjeret.
Kisha dashur te dija opinionin tuaj ne lidhje me kete!?

Kaltrushi
25-10-04, 11:49
Une ta jap plotesisht drejt. Edhe pse perveti poezi nuk po shkruaj. Por vertet keto te kopjuarat po jau humbin edhe vleften pak a shum atyre qe e kan nga koka.

pershendetje

pra lexoni dhe veproni ket qka ka shkruar Barbaroza

dr1ta
25-10-04, 12:17
Sdi bre me shkru poezi un :lol: :roll:

turisti
25-10-04, 12:19
Te pershendes Barbaroza. Tema eshte e shkelqyer dhe merion diskutim te plote.

Une mendoj qe eshte shume dobesia e madhe qe njerzit i kopjojne shkrimet,sidomos poeziene,sepse me ate falsifikim,ai personi e ka falsifikuar karakterin e vet.

Me nderime,TURISTI.

Murgesha
25-10-04, 15:45
Ke tė drejtė Turisti nė vlerėsimin tėnd, se edhe unė ashtu mendoj.
Pajtohem edhe me ty Barbaroza kur thuani se disa shkrime duhet patjetėr tė kopjohen, siē janė ngjarje historike apo diēka nė nivel tė tillė.
Pėr Poezi kur tė kopjohet nuk di se ēka tė them, por janė kėto gjėra, qė nė net edhe mund tė ndodhin.
Nuk besoj se ata qė e bėjnė kėte se ēfarė arėsyetimi i japin vetes.

Tomori
25-10-04, 15:57
-Mendoj se nuk ka gje te keqe te kopjohen edhe poezit!!!
-Arsyja, qendron se kta jan EXSPRES POEZI, tamam si EXSPRES KAFEJA

turisti
25-10-04, 16:49
-Mendoj se nuk ka gje te keqe te kopjohen edhe poezit!!!
-Arsyja, qendron se kta jan EXSPRES POEZI, tamam si EXSPRES KAFEJA

Nuk jane - EXPRES POEZI - ,por - FALLS- ,zotri TOMOR,dhe ēka lyp ti ne poezi?????? Ti je si ekspert per dashuri,hahahahahahahahahahaha.

Te pershendes ( hajgare bera ),TURISTI . :wink:

DEA
25-10-04, 17:23
shiqo ka poezi qe e ke gjithmon ne zemer , keshtu qe ti thua poezin e kopjuar po ne anen tjeter e thua vertet nga zemra.

Krokodilli
25-10-04, 17:29
Te nderuar diskutues,duke pare se ka shume shkrime ne rubrika te ndryshme qe behen me copy/paste,vendosa te hap kete teme ne diskutim.
Me ka rene rasti qe te frekuentoj forume tjera dhe per habine time,kam pare qe shume shkrime pa e cekur burimin ose autorin jane pervetesuar,poashtu edhe shume poezi(poezi me se shumeti),mesazhe dashurie etj.etj.,qe gje me ka shokuar derisa une kam menduar se nje anetar qenka poet i mire dhe po i kushtoka nje vajze poezi aq te bukura e ne fakt ajo ka qene copy.
Une mendoj se disa shkrime qe kane te bejne me
kulturen,traditat,trashegimine tone kulturore, edhe nuk ka gje te keqe nese kopjohen,por te kopjohen edhe poezite,kjo me duket shume absurde.
Poashtu edhe per tema,nuk eshte e tepert nese kopjohen,por ne duhet qe te tregojme aftesite vetiake,te nxjerrim ate qe kemi nga koka jone sepse keshtu edhe i ndihmojme aftesise sone.
Te japim nga vetja nese duam te marrim nga te tjeret.
Kisha dashur te dija opinionin tuaj ne lidhje me kete!?

Barbaroza te pershendes per temen,,,,
ma se pari une e pranoj se kam ber copy nja 2 poezi,,, dhe nuk kam qka te fshehi asgje,,, po te dija te krijoja poezi,, me siguri se do te behesha poet,,,, por edhe ato poezi qe tjeret i bejn kopi e i qesin ketu ne forumin dardania, nuk me pengojn,,, kam deshir ti lexoj,, sepse nuk shkoj ne website tjera qe te lexoj poezi,, do te thot ne forumin dardania i kemi te gjitha......

K-man
25-10-04, 19:37
copy/paste bohet shume sidomos ne kategorine e Fese.....4peace na kall me copy/paste

Gentiani
25-10-04, 20:00
Ha,hahahaaaa e kam vėrejtė se gjysma e poezive tė mia kėtu ishte postuar - Copy e kishin bėrė!

Fajet i kam vehtė qė nuk i pata shkruar Copyright, ec e thuaj dikujt se janė tė mia ato poezi, ti nxjerrin sytė me poezi tua :lol: :lol: :lol: :wink:

Ani, nga njė me bė Copy nuk ėshtė shumė, por jo tė gjitha se ėshtė e dėmshme.

Unė nganjėherė bėjė Copy, pėr tė kursyer kohė, por autori i asaj Copy zakonisht ėshtė autori, qė e njoh personalisht dhe nuk mė sjell telashe pėr Copy :wink: :lol: :lol:

Naki
25-10-04, 20:39
Kopijimet dhe postimet e ndryshme duhet te kene prejardhjen,edhe ne studime te ndryshme shkencore autoret postojne prejardhjen e shkrimeve dhe nese citatet shkruhen origjinalisht duhet medeomos te kene autorin nga cili liber,cilin vit u botua ky liber ne cilen faqe gjindet ky artikull.
Pasi jame moderator i faqes se poezise do ti luse te gjithe ata postues te poezive qe kane kopijuar ne faqet tjera te shkruajne ne quote origjinalitetein e prejardhjes se poezise ose per mes mp te me dergojen per cilat poezi eshte fjala ateher une do ti jape indentitetin e prejaardhjes.
Me nderime Naki

Tomori
25-10-04, 22:11
[quote=Tomori]-Mendoj se nuk ka gje te keqe te kopjohen edhe poezit!!!
-Arsyja, qendron se kta jan EXSPRES POEZI, tamam si EXSPRES KAFEJA

Nuk jane - EXPRES POEZI - ,por - FALLS- ,zotri TOMOR,dhe ēka lyp ti ne poezi?????? Ti je si ekspert per dashuri,hahahahahahahahahahaha.

Te pershendes ( hajgare bera ),TURISTI .

-E mor Turist, domethen, LUANA, te paska treguar mrekullit e dashuris se TOMORIT,
Te pershendes( KJO ESHT E VERTETA),TOMORI

uliksi31
26-10-04, 00:41
Mua shume me pelqen kur shkruajm ashtu duke qene para p.c. Te jene shkrimet nga shpirti ashtu si e perjeton leximin e artikullit,qofte kritike,reagim apo sido qofte.
Mirpo eshte e nevojshme nganjeher edhe te behen copy,kur artikulli eshte
informative si dhe i dobishem per lexuesit.Nejse do e blej edhe une nje scanner,se kohen e kame :lol:

turisti
26-10-04, 17:48
[quote=Tomori]-Mendoj se nuk ka gje te keqe te kopjohen edhe poezit!!!
-Arsyja, qendron se kta jan EXSPRES POEZI, tamam si EXSPRES KAFEJA

Nuk jane - EXPRES POEZI - ,por - FALLS- ,zotri TOMOR,dhe ēka lyp ti ne poezi?????? Ti je si ekspert per dashuri,hahahahahahahahahahaha.

Te pershendes ( hajgare bera ),TURISTI .

-E mor Turist, domethen, LUANA, te paska treguar mrekullit e dashuris se TOMORIT,
Te pershendes( KJO ESHT E VERTETA),TOMORIPssssssstttttttttt,mos i trego askujna qe s'po te tregoj,hahahahahahahaha. :wink: Edhe une te pershendes,pstttttttt. :wink:

Gentiana
22-11-04, 13:15
Mua shume me pelqen kur shkruajm ashtu duke qene para p.c. Te jene shkrimet nga shpirti ashtu si e perjeton leximin e artikullit,qofte kritike,reagim apo sido qofte.
Mirpo eshte e nevojshme nganjeher edhe te behen copy,kur artikulli eshte
informative si dhe i dobishem per lexuesit.Nejse do e blej edhe une nje scanner,se kohen e kame :lol:

ESht e vertet se nganjeher te humb motivimi,qoft per nje poezi,apo ndonje gje tjeter. Esht edhe gje normale te behet copy/paste ne diqka informative, por ne poezi nuk do te ishte mire te behet copy/paste,dhe pastaj te thojm esht poezija ime. Leje qe nuk po din te shkruash poezi (se nese i kopjon,ateher perse,sepse nuk dijn te shkruash) po edhe behet njeriu genjeshtar, dhe mendon se te gjith jan aq naiv,saqe ket as mos te verejm.

Poezia e flet pak a shum edhe gjendjen shpirterore (per ate qe e shkruan vet),kurse ket gjendjen shpirterore nuk e din askush me mire se ti vet ta shkruash me fjal.

Un per vete nuk di te shkruaj aq mire Poezi, dhe asesi si do qe i shkruajn ne ket forum, por me koh e kuptova qe edhe kjo po ndodhke,te behet Copy/Paste dhe te thuhet: Un e kam shkruar...

Mr_100%
24-11-04, 00:53
E nderuara BARBAROZA,edhe pse un jam antar i ri ne ket forum,dhe nuk jam gjate ne rrjedhen e tij,dhe me gjithe RESPEKTIN qe kam krijuar per JU ne keto pake dite,me lejohet ndoshta nje replike e vogel.
Edhe pse un nuk shkruaj vet,e nuk kam paraqitur as ketu ndonje poezi,por nuk do te thote se njeriu nuk ben te kopjoj,PO PSE JO;mirpo per mua nje gje eshte me rendesi,qe ajo te ju pershtatet temes dhe momentit,sepse NE te gjithe nuk mundemi te behem poet.
Un per vete nuk di te thuri poezi,por nuk d.m.th se nuk di ta ndij at.
Ne koken time mbaj shume vargje nga LASGUSH PORADECI e nuk do te thote se nuk do ta vendosi ndonjeher ndonje varg ketu
EDHE NJE GJE E NDERUARA BARBAROZA,un mendoj se me e mire eshte
nje INTELEGJENC ARTIFICIALE SE SA NJE BUDALLAKI NATYRORE

Barbaroza
26-11-04, 18:50
Mr_100%,se pari te falenderoj per pershtypjen e mire qe keni krijuar per mua ne kete pak kohe qe jeni inkuadruar ne forum.
Me duket se me keni keqkuptuar pak.Une pata thene se nuk duhet qe shkrimet qe i kopjojme,t'i pervetesojme pa e cekur autorin ose burimin nga jane marre,por nuk kam thene se nuk duhet kopjuar asnje shkrim qe ka te beje p.sh. me diqka informative dhe qe i sherben te mires sone.Dhe,per te bartur poezite e shkrimtareve tane,qofte te Rilindjes apo te atyre me te rinje,kemi nje rubrike te posacme te rubrika e Letersise!

Fortuna
24-11-05, 03:00
Barbaroza e kerkova dhe e gjeta temen tende rreth kopjimit.
Nuk mund te them se jan te njejta me temen time, por eshte krejt ne rregull.
Ty te paska bere pershtypje se ketu paska meshkuj te tille, qe me poezi te kopjuara per me fitu zemra vajzash po kopjojkan poezi e po i paraqitkan si te vetat.
Vakia e zotit qkas po ndegjojka njeriu.
Por......!
Une nuk po shof kushedi se sa te keqe ne ket menyre qfaqje dashnie, sa po habitem ne pa aftesine e vajzave qe skan qen gjendje te kuptojne nga shkrimet tjera te atyre meshkujve,se nuk jan poet.

Megjithate me vie mire, qe paska pasur edhe te tjere para meje dhe ate para nje viti qe kan ngrit qeshtjen e kopjimit dhe pervetesimit te shkrimeve.

Arb
24-11-05, 07:47
Ani qysh e lame?

Barbaroza
24-11-05, 15:59
E nderuara Fortuna,natyrisht se temat tona s'mund te jene te njejta plotesisht se atehere do na thonin se kemi bere copy/paste :lol: ,por,une e kuptova fare mire qe ju doni te thoni se nga permbajtjet temat tona s'kane tematike te njejte.
Une ketu kam marre shembull poezite si kritike se a duhet te bejme gjithmone copy/paste por natyrisht se kam dhene edhe sqarimin qe cilat tema eshte e nevojshme te kopjohen e cilat jo!
Une per veten time,cdo teme qe kam hapur ketu,ka qene pjelle e fantazise sime apo edhe diqka qe ka patur te beje me perditshmerine dhe problemet tona ne shoqeri!Vetem nje teme e di qe kam kopjuar(Me cilin/ėn frut do e krahasonit te dashurin/ėn tuaj :oops: ),por ajo teme veq titulllin ka patur te kopjuar dhe asesi permbajtjen e shkrimit.Megjithate,disa nga temat e mia po i verej te bartura ne forume tjera,por s'po e paraqes problem kete.Dikush s'ka mundesi me shume se qe i ka dhene Zoti! :?
Te pershendes!

loni19
24-11-05, 16:24
Te nderuar diskutues,duke pare se ka shume shkrime ne rubrika te ndryshme qe behen me copy/paste,vendosa te hap kete teme ne diskutim.
Me ka rene rasti qe te frekuentoj forume tjera dhe per habine time,kam pare qe shume shkrime pa e cekur burimin ose autorin jane pervetesuar,poashtu edhe shume poezi(poezi me se shumeti),mesazhe dashurie etj.etj.,qe gje me ka shokuar derisa une kam menduar se nje anetar qenka poet i mire dhe po i kushtoka nje vajze poezi aq te bukura e ne fakt ajo ka qene copy.
Une mendoj se disa shkrime qe kane te bejne me
kulturen,traditat,trashegimine tone kulturore, edhe nuk ka gje te keqe nese kopjohen,por te kopjohen edhe poezite,kjo me duket shume absurde.
Poashtu edhe per tema,nuk eshte e tepert nese kopjohen,por ne duhet qe te tregojme aftesite vetiake,te nxjerrim ate qe kemi nga koka jone sepse keshtu edhe i ndihmojme aftesise sone.
Te japim nga vetja nese duam te marrim nga te tjeret.
Kisha dashur te dija opinionin tuaj ne lidhje me kete!?Pershendetje per temen dhe per Barbarozen qe e ka hapur kete teme...
Sa i perket fenomenit "copy-paste" ne forum une kam disa mendime...
1. Jam kunder qe shumica e postimeve te behen copy dhe te hudhen ketu.
2.Jam dakord qe nje pjese e materialeve te behet copy por jo te teprohet.
3. Nonjehere personalisht copy-paste bej jo nga pamundesia per te dhene koment vet une personalisht, por dua te bej sqarim plus.
4.E kam princip dhe kam deshire qe pasi te bej copy-paste te tregoj se materiali eshte i huazuar..

Me nderime loni19.

Barbaroza
24-11-05, 17:05
Eshte nje gje shume e ndershme dhe pozitive kur tregohet nga eshte marre materiali i huazuar!

Arb
24-11-05, 17:53
Eshte nje gje shume e ndershme dhe pozitive kur tregohet nga eshte marre materiali i huazuar!

Tu shkyfte shamia ty!

Barbaroza
24-11-05, 18:09
Eshte nje gje shume e ndershme dhe pozitive kur tregohet nga eshte marre materiali i huazuar!

Tu shkyfte shamia ty!

Perseri copy/paste a?

Arb
24-11-05, 18:45
jo, po t'doket...

doGzona
24-11-05, 18:51
Temat e huazuara nga dikush e sidomos poezit jane akti me i shemtuar qe nje njeri mundet ta beje , sepse ato jane pjese e krijimtaris , talentit dhe mundit te madhe ne kete lemi. Te behet ndonje huazim i materialit Copy , mendoj se nuk ka asgje te keqe aty , dhe se sigurisht se nje gje e tille nuk ka te beje me paditurin e dikuj , por kerkohen fakte dhe duhet sjellur fakte.Poezia sikur poezi flas per poezit emia , nese gjindet ne ndonje forum tjeter , me doemos do te reagoja sepse ajo eshte krijimtari e imja personale dhe e askuj tjeter hiq. Ndoshta edhe ne forum do te ishte mire qe te behet nje pamundesi e kopjimit ose te pakten te behet nje Copyright e autorit qe poezit e tilla te mbeten vetem te autorit dhe te askuj tjeter.Ne Copy , kur flitet per histori , letersi e tema qe duhet
patjeter qe te kene mbeshtetje burimore , ose lajmet nga mediat , nuk mund te gjykohen si Copy , sepse ne fund vendoset edhe emri , vendi dhe burimi se nga vjen .Shume munden te thone se ua ka vjedhur dikush shkrimet , por nese nje gje e tille ka ndodhur , atehere pse te mos flitet haptaz se nje shkrim i dikuj eshte i atij personi dhe se vetem ai eshte autor i atij shkrimi.

Gentiani
24-11-05, 19:51
doGzona,

ishalla nuk e bėjnė ashtu siē paske shkruajtur, se paskan me na marrė nė qafė

o unė e dijė kush ėshtė fajtorė pėr kėte! Bill Gates edhe Microsofti, qė e kanė shpikur nė tastaturė Copy megjithė Pasten si desert i sė parės :lol:

Aman vetėm nė forum kėtu mos tė bėhen shkrimet e njėri-tjetrit Copy Paste, sepse krisė belaja; jo ky shkrim i imi jo i yti, e pastaj vjen moderatori e merr shkrimin e drejtė nė arkivė dhe e bėn tė vehtin :lol: :lol:

Tė gjindet njė kompromis, ani mos ti vendoset as © :lol: , sė paku tė mirret leje nga autori :lol: . Po shtrohet edhe problemi tjetėr, ec e gjeje atė autorin e shkrimit dhe tė poezisė me e pyetur. Ka shkuar diku nė pushime ose ja fut 4 javė offline e nuk lajmėrohet fare nė internet e tė nervozon, ec pastaj moj ja bėn Copy gjithė koleksionin :lol: :lol:

doGzona
25-11-05, 20:15
Gentiani:

E cka te bejme pra qe te ruajm te drejten e autorit , a thua a ka ndonje alternativ.

Stuhia
25-11-05, 20:26
Pse bre po e bani kaq te madhe qashtje e kopjimit.
Kopjoni e kur te ju thuhet se keni kupjuar ateher sulmoni ata qe ju akuzojne.
Bile sa me shum qe ti sulmoni pse ju kan akuzuar aq me bindes delni se jeni kopjues me fame. :lol: :lol: :lol:

Gentiani
25-11-05, 22:06
Pse bre po e bani kaq te madhe qashtje e kopjimit.
Kopjoni e kur te ju thuhet se keni kupjuar ateher sulmoni ata qe ju akuzojne.
Bile sa me shum qe ti sulmoni pse ju kan akuzuar aq me bindes delni se jeni kopjues me fame. :lol: :lol: :lol:


Bile sa me shum qe ti sulmoni pse ju kan akuzuar aq me bindes delni se jeni autori origjinal - dora vehtė :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Stuhia
25-11-05, 22:37
Bile sa me shum qe ti sulmoni pse ju kan akuzuar aq me bindes delni se jeni autori origjinal - dora vehtė :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

A thua edhe ket munden me e ba a?

Gentiani
26-11-05, 16:04
Bile sa me shum qe ti sulmoni pse ju kan akuzuar aq me bindes delni se jeni autori origjinal - dora vehtė :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

A thua edhe ket munden me e ba a?

edhe kjo ka ndodhur hiq mė larg se kohėve tė fundit :lol: :lol: :lol: :wink:

Barbaroza
26-11-05, 16:07
Jam binde te ju them kopjoni sa te mundni,edhe shkrimet dhe temat e mia bile,vetem ne fund te theksoni se jane te Barbarozes se Dardanise....!!! :lol: :lol: :lol:

Gentiani
26-11-05, 16:12
e koha e humbur pėr Copy dhe Paste ku mbetet, pastaj rreziku qė mundet tė kapet autori nė flagrancė duke vjedhur nga koleksionet e huaja :lol: :lol: :wink:

Barbaroza
26-11-05, 16:14
e koha e humbur pėr Copy dhe Paste ku mbetet, pastaj rreziku qė mundet tė kapet autori nė flagrancė duke vjedhur nga koleksionet e huaja :lol: :lol: :wink:

Mua po me intereson denimi si eshte?? :lol: :lol:

Gentiani
26-11-05, 16:20
dėnimi a! mė mirė mos me e nxėnė hiq, se i bjen pishman, pastaj del edhe vehtė njeriu fajtor, jo pse i ke nxjerrur nė publik, jo pse nuk i ke shkruajtur nė fund se ėshtė i ndaluar kopjimi, reprodukimi dhe editimi pa lejen e autorit ha,hahahaaa

Ani more le tė bėjnė Copy, por le tė shkojnė nga kojshitė, nuk ėshtė mirė nė shtėpi tė mirren vlerat e shtėpisė :lol: :lol:

Sy_kaltra
26-11-05, 16:45
Barbaroza Pershendetje .

Desha te kyqem pak ne ket tem nese me lejohet...?

Kam parasyesh se shum tema te ndryshme Kohen e fundit nga Debatet e diskutimet shoqerore Po kalojn ne Kritika Ofendime etj.
Ndersa sa i perket Copy/Paste Nuk me duket diqka apsurde ose jo e zakonshme .Nese me lejohet te shprehi mendimin tim ,,Un do te kisha then keshtu se : Personat qe perdorin Copy/Paste ose e bejn Nga mungesa Intelegjences ,ose nga Friga te shprehin mendimin e lir te tyre ..
Kurse per Temat qe bahen copy ,,Mendoj se nuk do logjik shum,sepse Nese tema asht e kopjuar Shprehja e mendimeve t'antareve te forumeve te ndryshum kurr s'munden me qen te njejta ..Nese tema asht copju ne nje forum tjeter ,Ne kete forum jan antar tjer edhe smunden me kan pergjegjet e njejta ,,
Nuk e shoh aq problematike jo veq kete tem Barbaroza mos me keqkupto motrushe ,,Por as nje tem Nuk me duket se ka vend te zihemi njeri me tjetrin ,,Gjdo kush mendimin e tij / saj Por Copy/ Paste mos haroni :twisted: ( shaka mos me keqkuptoni )

Falerminderit .

Diana007
26-11-05, 17:03
Valla koheve te fundit me shum po boj copi vetem ketyre fig. PSH << :D >>> aahaahhhahahahahaahhaaahha

Fortuna
27-11-05, 02:18
Jam binde te ju them kopjoni sa te mundni,edhe shkrimet dhe temat e mia bile,vetem ne fund te theksoni se jane te Barbarozes se Dardanise....!!! :lol: :lol: :lol:

Barbaroza.

Me duket se ket e ke hapur se pse po kopjohen poezi te dhe po paraqiten si autor te tyre per me fitu zemra vajzash, e jo pse po kopjojne jashte Dardanise temat e tua.

Te lutem mi jep adresat e temave te vjedhura prej Dardanise te shkoj te ju them edhe atyre atje mos kopjoni me ne Dardani se eshte turp.

halla e madhe
27-11-05, 08:40
[quote=Barbaroza]Jam binde te ju them kopjoni sa te mundni,edhe shkrimet dhe temat e mia bile,vetem ne fund te theksoni se jane te Barbarozes se Dardanise....!!! :lol: :lol: :lol:

Barbaroza.

Me duket se ket e ke hapur se pse po kopjohen poezi te dhe po paraqiten si autor te tyre per me fitu zemra vajzash, e jo pse po kopjojne jashte Dardanise temat e tua.

Te lutem mi jep adresat e temave te vjedhura prej Dardanise te shkoj te ju them edhe atyre atje mos kopjoni me ne Dardani se eshte turp.[/quote


Sa mire,nuk paskemi nevoje te lodhemi me kopjime,Fortuna e paska marre detyren e postjerit ne mes forumeve...hahahaha...ani si keshilltare :wink: :lol: :lol:

Labi_nEgA
27-11-05, 09:16
valla mir sosht me kopju po qka me bo se ka asi talenata qe kopjojn edhe bohen kishe jan autor heheheh.Njerz sa ma shum me kon origjinal osht shum ma mir se ska hajr prej kopjimeve valla po nejse mos te bona i tepert :roll:

Barbaroza
27-11-05, 13:29
Jam binde te ju them kopjoni sa te mundni,edhe shkrimet dhe temat e mia bile,vetem ne fund te theksoni se jane te Barbarozes se Dardanise....!!! :lol: :lol: :lol:

Barbaroza.

Me duket se ket e ke hapur se pse po kopjohen poezi te dhe po paraqiten si autor te tyre per me fitu zemra vajzash, e jo pse po kopjojne jashte Dardanise temat e tua.

Te lutem mi jep adresat e temave te vjedhura prej Dardanise te shkoj te ju them edhe atyre atje mos kopjoni me ne Dardani se eshte turp.

Fortuna,une nuk di pse e shkurtove shkrimin tim dhe lejove veq nje pjese qe t'ia humb kuptimin shkrimit tim!?
Une shume mire e kam cekur se poezine e kam marre si shembull(por edhe te vertete njekohesisht)....!!!!
Ndersa ajo qe kopjohen temat e mia jashte Dardanise,e kam verejte me vone se qe kam hapur kete teme!!
Ndersa,per keshilltare s'kemi nevoje,mire paska cekur Halla e madhe.Ate person qe e mundon se i jane vjedhur poezite,le te vije dhe te qahet ketu,por e di se shumica kane forumet e veta dhe rralle vizitojne forume tjera..!

laliloli
27-11-05, 18:18
Nese dikush mendon se duke bere copi-paste do te duket i ditur, karshi anetareve, gabohet shume.Nderkaq, nese nje shkrim i huazuar ,me burimin e cekur , qe i pergjigjet temes,nuk mund ta konsiderojme te kopjuar.