PDA

View Full Version : 10.Pyetje per vajza.


Kercovari
03-11-04, 09:50
_ Nje mirdita e bute?

_ A je nga ketu vajze?

_ Me dukesh si motra ime?

_ Shpormu sysh moj te lutem?

_ Shume krye larte je moj vajze?

_ S`je interesante per mua?

_ Ec ec, mos e gabosh rrugen?

_ S`dua te te shoh me?

_ S`do te me ikesh kurre?

_ Do te gjeje momentin?

Ne rruge,ne shkolle dhe raste te ndryshme,djemte jen te gatshem te shprehin dashurin vajzave per te cilet jen edhe te interesuar,por shpeshher perkrah fjaleve te buta edhe aroganca vjen ne shprehje,ndoshta nga hidherimi pse e larguat aq shpejte,ndoshta edhe nga dashurija qe ndjen ai ndaj jush,por njeherit ju jep edhe dijen se do te ju kerkoj.
Cfar mendoni ju vajza per keto shprehje te nje djali te njohur,pak te njohur,dhe qe per her te pare e shihni.

Maca
03-11-04, 12:57
Kercovari te pershendes dhe te uroj per temen,e paske qellu valla...se e vertet eshte...
tungiii :wink:

Kaltrushi
03-11-04, 13:56
-Nje mirdita e bute? esht ne rregull (isha pergjigj)

_ A je nga ketu vajze? do isha pergjigj

_ Me dukesh si motra ime? vetem kisha qeshur

_ Shpormu sysh moj te lutem? nuk thuhet kur e simpatizojsh nje vajz( e kisha shikuar mrrolet)

_ Shume krye larte je moj vajze? esht provokative. do isha pergjigj( jo, jo jam serioze djal)

_ S`je interesante per mua? (e pse po me fol pra do kisha then) nese e simpatizoni nje vajze nuk kisha then se nuk esht interesante. i hupni shancat

_ Ec ec, mos e gabosh rrugen? kqyre ti rrugen tende do kisha then. po ku po doni ma mire se me ju shiku vajza e endrreva nuk i thuhet ashtu_ S`dua te te shoh me?

_ S`do te me ikesh kurre? varet se kur dhe qysh e thot djali

_ Do te gjeje momentin? Kjo esht me vend. kete mund ta thuni

Shpresoj se edhe vajzat tjera ka mendimin sikur timin.

pershendetje

Kercovari
03-11-04, 17:16
Kercovari te pershendes dhe te uroj per temen,e paske qellu valla...se e vertet eshte...
tungiii :wink:

Maca zgjidhe nje nga keto shprehje dhe mundohu te japesh kuptimin e plote se cka fshihet aty,prej nga fjalet e mira por edhe nga ato qe duken arogante,shpiejne drejte tek fjala me efundit"Vertet ti qenke per mua"edhe si i embel edhe si arogant.
Flm.per komplimentin ne pritje te pergjigjes tende.
Me respekt Kercovari.

Kercovari
03-11-04, 17:29
-Nje mirdita e bute? esht ne rregull (isha pergjigj)

_ A je nga ketu vajze? do isha pergjigj

_ Me dukesh si motra ime? vetem kisha qeshur

_ Shpormu sysh moj te lutem? nuk thuhet kur e simpatizojsh nje vajz( e kisha shikuar mrrolet)

_ Shume krye larte je moj vajze? esht provokative. do isha pergjigj( jo, jo jam serioze djal)

_ S`je interesante per mua? (e pse po me fol pra do kisha then) nese e simpatizoni nje vajze nuk kisha then se nuk esht interesante. i hupni shancat

_ Ec ec, mos e gabosh rrugen? kqyre ti rrugen tende do kisha then. po ku po doni ma mire se me ju shiku vajza e endrreva nuk i thuhet ashtu_ S`dua te te shoh me?

_ S`do te me ikesh kurre? varet se kur dhe qysh e thot djali

_ Do te gjeje momentin? Kjo esht me vend. kete mund ta thuni

Shpresoj se edhe vajzat tjera ka mendimin sikur timin.

pershendetje
Kalrtushi e nderuar
Flm.per pergjigjen tende edhe pse mengsit jen te dukshme.
Jemi deshmitar ne jeten e perditshme se edhe arogantet e kan gjete fatin e tyre fale edhe shprehjeve arogante, duke qen te bindur se fati i njeriut eshte vetem nje hape larg tij.Bile ka vajza te tilla te cilat djemte e urte nuk i shohin si meshkuj atraktiv,te themi si dicka pa lidhje.
Pres qe te maresh nje shprehje nga ketu me shpres se do te me pregjigjesh.
Me respekt Kercovari.

Ermira
03-11-04, 19:48
PERSHENDETJE KERCOVARI!!TEME ME VEND!!

_ Nje mirdita e bute? DO TA KISHA PERSHENDETUR EDHE UNE!

_ A je nga ketu vajze? PSE?QKA PO TE DUHET !(NDOSHTA EDHE DO TI TRREGOJA MVARET QFARE TIPI ESHTE)

_ Me dukesh si motra ime? (HAHAHHA MOS PO TE DUKEM SI MAMI YT!)

_ Shpormu sysh moj te lutem? (SHPORRU VET MORE)(OSE S'DO FLISJA ME TE DO TA LEJA TE FLAS VETMEVETE)

_ Shume krye larte je moj vajze? (SHUME INTERESAT ,,MORE DJAL MOS PO GABOHESH MORE ZOTRI)

_ S`je interesante per mua? EPO.....NDOSHTA DO I KISHA THENE EDHE JO MVARET PRAP SE QFARE TIPI ESHTE????

_ Ec ec, mos e gabosh rrugen? MOS TA NDIN MOS E PAQA GABU DERI TASH AS TASH S'KAM ME GABU--E TI KQYRE RRUGEN TANDE TANI OK!

_ S`dua te te shoh me? AS UNE TY !!KURR BILE!

_ S`do te me ikesh kurre? KUSH POTE SIGURON!

_ Do te gjeje momentin?NDSHTA KUR TE GJESH MOMENTIN TI DO TE JETE VONE!!

Murgesha
03-11-04, 20:02
_ Nje mirdita e bute?-------Normal se do e kisha pėrshėndet

_ A je nga ketu vajze?----- Mvaret se ku mė pyet?


_ Me dukesh si motra ime?------------Aha, mos ndoshta si motra jote e madhe?

_ Shpormu sysh moj te lutem?---------- Kėtė sbespj se do ta thotė ndonjė djal.

_ Shume krye larte je moj vajze?----------- O fajin e ka nėna ime bre.

_ S`je interesante per mua?----------Jo more, mos ėshtė e kundėrta?

_ Ec ec, mos e gabosh rrugen?-------- Hajt se kėrkoj taksi, mos ma baj dertin?

_ S`dua te te shoh me?---------------Amin ishalla, se malli qė koke e po mė jet merak.

_ S`do te me ikesh kurre?-----------Pse e ke ndėrmend tė mė ndjekėsh tėrė jetėn a???

_ Do te gjeje momentin?----------Nėse jam e interesuar do i leja tė shpresoj, nėse jo: Sbesoj se do tė ketė moment tjetėr pėr ty.

Ha, ha, haaaaaaaaaa argėtuese pse jo? :wink:

Barbaroza
04-11-04, 11:15
_Nje mirdita e bute?-Isha pergjigjur nga kureshtja se per cfare me pershendet.
_ A je nga ketu vajze?-Edhe ketu do te isha pergjigjur nese me duket tip i panjohur dhe kerkon ndihme.
_ Me dukesh si motra ime?-Jo po t'doket :lol:

_ Shpormu sysh moj te lutem?-Ende nuk e theve qafen a?

_ Shume krye larte je moj vajze?-Stili i ka fajet :lol:

_ S`je interesante per mua?-Nese per ty jo,atehere jam interesante per njeriun qe eshte interesant per mua :wink:

_ Ec ec, mos e gabosh rrugen?- E di destinacionin per ku jam nisur.

_ S`dua te te shoh me?-Eshte deshira ime kjo.

_ S`do te me ikesh kurre?-Tento nese mendon se mund te me zesh perseri:wink:

_ Do te gjeje momentin?-Momenti yt humbi qe tash-ose-do te heshtja nese me duket tip serioz dhe kisha ikur me nje buzeqeshje!

Lona
04-11-04, 11:48
Nje mirdita e bute? Isha pergjigjur
A je nga ketu vajze? po/jo
Me dukesh si motra ime? ndoshta....
Shpormu sish moj te lutem? ok
Shume kryelarte je moj vajze? pervetveten..
S'je interesante per mua? S'te thash se jem !!
Ec, ec mos e gabosh rrugen?................
S'dua te te shoh me? ishalla s'me sheh me kurr
S'do te me ikesh kurr? paske mendim te mire !!!!
Do te gjeje momentin? qenke shume i zoti.

Pershendetje per temen....

A r d i t a
04-11-04, 13:54
_Nje mirdita e bute? -- mirdita

_ A je nga ketu vajze? -- mvaret se ku do te isha ne rastin e pyetjes

_ Me dukesh si motra ime? -- me vjen keq por nuk kam vella fare :wink:

_ Shpormu sysh moj te lutem? -- e kisha injoru,,

_ Shume krye larte je moj vajze? -- me duket se qenka e kunderta

_ S`je interesante per mua? -- ok,, mos ta zgjasim ma shum

_ Ec ec, mos e gabosh rrugen? -- e kisha injoru

_ S`dua te te shoh me? -- te pershendes,, kujdes mos po rrezohesh

_ S`do te me ikesh kurre? -- mire se u njoftuam,,, tungiii

_ Do te gjeje momentin? -- e pate momentin,, qdo gje ka marr fund

Kercovari
04-11-04, 17:23
Te nderuara Zonja/njushe
Ndodh shpeshher kur komunikimi mes mashkujve e femrave,fjalet keqinterpretohen nga te dyja anet.
Keto shprehje i kam nxjere nga nje i liber i nje seksologeje e njohur Angleze,e cila mu te keto shprehje ka gjete edhe lumturin bashkeshortore.Prandaj,lexoni me vemendje jo shikuar nga jeta patrijalkale.Nen pytjet do te gjeni edhe definimin shtes ku ne mes te tjerah do te shihni se nuk punohet vetem per takime rasti ne rruge.
Prej nje mirdita e bute deri te,do te gjeje momentin,eshte rruga me therra deri te krevati i lumturis ne jeten bashkeshortore.
Respekti ndaj jush mbetet mbi te gjitha.
Kercovari.

ShEjToNkA
05-11-04, 04:04
Njė mirėditė e butė? -------------Falemderit, gjithashtu!


A je nga kėtu vajzė?-------------Po volla ,pse nga ku tjetėr?!


Mė dukėsh si motra ime-------- Aha, jo more vetėm po tė ngjajė ashtu.


Shporru syshė moj tė lutėm?---Dy herė mendohėt ,njė herė folėt! Jeni i sigurtė nė kėtė qė thoni?!


Shumė krye lartė je mo vajzė?--Natyrisht! Krenaria mbizotron tek unė.


S'je interesant pėr mua?---------Hmm!! Krejt po mė dukėt se tė kundėrtėn je ka e mendonė.


Ec, ec mos e gabosh rrugėn?---Pėr sa tė kam ty qė tė mė kshilloshė ,natyrisht se s'do ta humbi!


S'dua tė shofė mė?-------------Tė kuptova! Vetėm thua ashtu ,se nuk e ndjen me zemėr!


S' do tė mė ikėsh kurrė?------Natyrisht se jo! As qė mė shkonė nė mendje me ik.


Do tė gjejė momentin?-------Ok!! Le t'i mbetėt kohės qė t'i vėrtetojė gjėratė!A u pėrgjegja hiq mirė ejjj???!! :lol:

Kercovari
06-11-04, 11:38
Je duke ecur parkut,por akoma s`ke verejte lulet per te marre buqeten.
S`te thon kot Shejtonka,mundohu edhe pakes.

qeqa&zana
06-11-04, 20:00
nje mirdit e bute ? - do te isha pergjegjur edhe un

a je nga ketu vajze?-mvaret se ku jam ne ato qaste po/jo

me dukesh si motra ime? - ashtu kot vetem dukem

shporrmu sysh mo te lutem? - vlen edhe per ty gjithashtu

shum kryelart je moj vajz ? - ..............

sje interesant per mua?- aq me pak edhe ti per mua

ec ec mos e gabosh rrugen ? - mos ta nin se e di per ku jam nis

sdua te te sho me ? - punemadhe

sdo te me ikesh kurr? - mvaret se si thot

do te gjej momentin? - shofim

tungi

dr1ta
06-11-04, 23:25
_ Nje mirdita e bute? --- MIre dita :)

_ A je nga ketu vajze?--- PO :)

_ Me dukesh si motra ime? ----dmth ti je vellai im?! :shock:

_ Shpormu sysh moj te lutem? --fol per vetveten a?!

_ Shume krye larte je moj vajze? -- jo bre 1,68 cm jam :)

_ S`je interesante per mua? --Kush ka then ce ty je ? me shurdhove

_ Ec ec, mos e gabosh rrugen? --Shiko ti mos po shkel ne balt!!

_ S`dua te te shoh me? ---A te kapi panika a , shko pi pak uj :D

_ S`do te me ikesh kurre?-- Kurre s`mundesh me arit deri tek une(nese esht nje far dominant)

_ Do te gjeje momentin? --(nese me pelqen) i tham :arrow: ja bre ku jam ske nevoj me gjet momentin

ShEjToNkA
07-11-04, 22:06
Je duke ecur parkut,por akoma s`ke verejte lulet per te marre buqeten.
S`te thon kot Shejtonka,mundohu edhe pakes.


Woowwwww! Parkut vetėm qenkam duke hecur a, ani edhe buqetėn se lė pa e marė kurrrr hahahaaaaaa.
Kėrcovari , pasi mė keni thėnė keshtu , do mundohėm edhe pakėz , dhe shpresojė tė jemė sėrishė me pėrgjegjėje, por s'premtojė a!
T'pėrshėndes!

qika_pr
07-11-04, 23:58
_ Nje mirdita e bute? ------- Po e kisha pershedet

_ A je nga ketu vajze? ------Krejt nvaret se si pyet dhe me cfar toni

_ Me dukesh si motra ime? ----Eshte e mundeshme me te pas vella,mos te kan harru ne spital te shpis

_ Shpormu sysh moj te lutem? ----NCNCNCNCNC

_ Shume krye larte je moj vajze? ------Po te duket

_ S`je interesante per mua? ----Kush te veti pash zotin

_ Ec ec, mos e gabosh rrugen? --- shyqyr qi ka budall si ti rruges e mi vete

_ S`dua te te shoh me? ----Nderro rrugen pra

_ S`do te me ikesh kurre? ----Jo nuk iku ng askush

_ Do te gjeje momentin? ---NUk pres gjate
Tung

qika_pr
07-11-04, 23:58
_ Nje mirdita e bute? ------- Po e kisha pershedet

_ A je nga ketu vajze? ------Krejt nvaret se si pyet dhe me cfar toni

_ Me dukesh si motra ime? ----Eshte e mundeshme me te pas vella,mos te kan harru ne spital te shpis

_ Shpormu sysh moj te lutem? ----NCNCNCNCNC

_ Shume krye larte je moj vajze? ------Po te duket

_ S`je interesante per mua? ----Kush te veti pash zotin

_ Ec ec, mos e gabosh rrugen? --- shyqyr qi ka budall si ti rruges e mi vete

_ S`dua te te shoh me? ----Nderro rrugen pra

_ S`do te me ikesh kurre? ----Jo nuk iku ng askush

_ Do te gjeje momentin? ---NUk pres gjate
Tung

Loloku
08-11-04, 08:49
Shyqyr qe nuk jam femer, aq me pak vajze. Kisha mbet pa text!

Kaltrushi
08-11-04, 13:23
pershendetje[/color][/quote]
Kalrtushi e nderuar
Flm.per pergjigjen tende edhe pse mengsit jen te dukshme.
Jemi deshmitar ne jeten e perditshme se edhe arogantet e kan gjete fatin e tyre fale edhe shprehjeve arogante, duke qen te bindur se fati i njeriut eshte vetem nje hape larg tij.Bile ka vajza te tilla te cilat djemte e urte nuk i shohin si meshkuj atraktiv,te themi si dicka pa lidhje.
Pres qe te maresh nje shprehje nga ketu me shpres se do te me pregjigjesh.
Me respekt Kercovari.[/quote]

Te pershendes

Djemet e urte perkundraze ju duken atraktive por edhe mendjemandedh. Ata se pari doken se nuk jane te interesuar te flasin. Por mendoj se kur ta njoftosh mire nje djal qe doket i urte, nuk te del gjithnje edhe aq i urte. (heheh) :wink:

Por shumher vajzat qe flasin kogja shum i simpatizojn djemat pak ma te urte apo jo qe flasin shum.
Ngase vajzat e urta i simpatizojn ma shum djemat qe flasin kogja shum dhe pakez ma problema. keshtu mendoj une deri diku.

Te pershendes shum Kercovar dhe shpresoj se deri diku me kupto se qka po mundona te them :wink:

Kercovari
11-11-04, 17:20
Kaltrushi te pershendes.
Mashkulli edhe si i urte edhe si eger ka ne vete afinitetin e nje mashkulli nga vete natyre qe e ka krijuar,dhe si tille nuk eshte i programuar qe te mare me seriozitet sinjalet qe dergon femra,me sa do e bukur qe te jete ajo,por edhe dhimbjet qe mund te shkaktoje nje dashuri e deshtuar mashkulli e ka me lehte se femra te beje balle,me kete mbrone edhe superioritetin ndaj femres,ndoshta teze e gabuar por mjerisht e sakte.
Por sa i perket mendjemadhesis grate zene vendin e pare ne krahasim me meshkujt.Ato jene ne gjendje gjdo fjale qe del nga goja e mashkullit te bejne histori me vete,kurse mashkulli nga mosvemendja dhe krenaria si mashkull,shpeshhere edhe fjalet arogante i ve ne leksikonin e dashuris,gje qe per femren sjelle edhe keqkuptime.

12-11-04, 16:28
_ Nje mirdita e bute? ------E kisha pershedet edhe une

_ A je nga ketu vajze? ----I kisha tregu

_ Me dukesh si motra ime? --Kisha qesh

_ Shpormu sysh moj te lutem? --Ndoshta kisha mendu se eshte i cmendur

_ Shume krye larte je moj vajze? --sdi ka i kisha than

_ S`je interesante per mua? ----As per mua hiq

_ Ec ec, mos e gabosh rrugen? --Shyqyr Kosova e vogel oo edhe so kollaj me hup

_ S`dua te te shoh me? -----As une ty

_ S`do te me ikesh kurre? ---krejt nvaret me qfar toni e thot

_ Do te gjeje momentin? ---Kujdes mund te ik edhe ai moment

lovely
27-05-08, 16:37
_Nje mirdita e bute? - miredita :confused:

_ A je nga ketu vajze? - po valla krejt

_ Me dukesh si motra ime? - interesant

_ Shpormu sysh moj te lutem? - shporru vet ej, une qitu kesh

_ Shume krye larte je moj vajze? - qka po m flet prap ej? a m the shporru?

_ S`je interesante per mua? - a thu?

_ Ec ec, mos e gabosh rrugen? - hajt se e gjej prape

_ S`dua te te shoh me? - qashtu t kofte edhe ty

_ S`do te me ikesh kurre? - pse kur m pate ti mu?

_ Do te gjeje momentin? - shancat e vogla jane


valla bre Kercovari s di ku e ke marr keto pyetje, veq shume pa shije te kokan hahahahahahahahaha....ani qfare radhitje se...
per me pas rast ai person me fol me mu prap, pune shume ish dashte....:frown:

Kalimero
18-05-13, 08:43
shiqir qi nuk jom vajz, se me mu pas afru ni qisishne ja kishna shpudh, pik pik i kish pshty dijuzit, he
ani mildita me dokesh si motra, nashta motra jote jom ,i kishna thonen :biggrin::biggrin:

Jana
18-05-13, 16:51
Nje mirdita e bute? .... op Mirdita ..pse jo

_ A je nga ketu vajze?.... ncuk nga atje jam ???

_ Me dukesh si motra ime?... nuk i dihet , sha s'ban vaki ???

_ Shpormu sysh moj te lutem?... qe nuk te rrihet ik ....

_ Shume krye larte je moj vajze?... pet doket ty ...

_ S`je interesante per mua? ncuk ....

_ Ec ec, mos e gabosh rrugen? ...mos ta nin ...

_ S`dua te te shoh me?...hahahhaha pasna me maru...

_ S`do te me ikesh kurre?... kush pet thot ...

_ Do te gjeje momentin?... ok ...

Oqeani
18-05-13, 16:57
Une vetem nje e kam :
A jam i keq ?
Pergjigjja - : Synin ta puthesha :) :P