PDA

View Full Version : ''PRO'' ose ''CONTRA''


Maca
03-11-04, 18:38
Bashkebisedues te nderuar te dardania forum dhe te dardania chat...
Ju pershendes te gjithve perzemerisht...
Kete tem e hapa pikerisht per te dite se qfare mendimesh keni ju ne qofte se na jepet shanca dhe mundesija te mbajm nje mbremje rinore ne Kosove...
Kjo pikerisht do te mbaheshte simbas mendimit tim ne pushimet verore dhe juve ju kisha lut qe te jepni mendime dhe Data te cakutara se kure e keni mundesine qe te merni pjese...
Kuptohet se per kete organizim na duhet kohe dhe para,por ne qofte se kemi me teper organizator ather do te kishim munur ta bejm te munur kete...
Un kam pytur shoqeri time,dhe ata me padurim presin qe te mbahet nje mbremje e till,dhe shpresoj se do te kemi pjesmares...
Nese dikush ka ideja dhe ka ndonje paramendim ather lirisht mundet ta shprehe kete...
I lus edhe administratoret e dardania qe te jepin mendimin e vete ketu...

P.s kjo pune esht seriozisht e jo loje...

Shpresoj qe se shpejti do te lexoj mendime te ndyrshme nga ju!

Tung tung nga
Maca :wink:

Murgesha
03-11-04, 18:43
Tung Maca!

Nėse njė mbrėmje e tillė do tė mbahej, pikėtakimi do tė duhej tė ishte nė ndonjė nga qytetet e Kosovės.
Kėtė mė sė miri mund ta organizojnė ata qė pėr momentin jetojnė atje.
Unė pėr vete jam dakord qė kjo mbrėmje tė mbahet, mendoj se ėshtė kėnaqėsi e veēantė tė takojsh ata me tė cilėt ēdo ditė po shkruajmė e shkėmbejmė mendime.
Pėr mua koha mė e favofrshme do tė ishte muaji Korrik, kur edhe kam pushim dhe patjetėr do tė jem nė vendlindje.

Maca
03-11-04, 18:48
MURGESHA e nderuar te flm shume qe mer pjes...
Po sigurisht qe duhet te mbahej ne Kosov e me se miri ne Prishtin...
Un mendoj te mbahet ne nje lokal i madhe,dhe kam deshir qe te kemi nje Dj te mire,patjeter qe edhe security dhe lojra shperblyse etj...
Qka mendoni ju?

aferdita
03-11-04, 18:56
Maca te pershendes
nuk eshte ide e keqe,ps jo,nese mbahet edhe un jam aty :wink:

Maca
03-11-04, 19:04
Aferdita per tu mbajt kysmet po,por juve duhet te jepni data te caktuara sepse arsyja qe dikush mundet ather e dikush nuk mundet...
Kuptohet se per 1 person nuk do ta kishim prishe terminin,por dua qe shumica ose perafersisht te jepnin nje date...
Nese ka mundesi aferdita na trego,dhe nese ke donje idee,se si e paramendon party ti,ose si do ta organizoje ti ather jepe mendimin tend...
Te flm...

aferdita
03-11-04, 19:10
sa per plan,mua ma merr mendja qe veres se athere te gjithe jan ne kosove per pushime,un mundem kur mundeni ju

Maca
03-11-04, 19:21
Ok aferdita,te flm qe u pergjigje...
Por ne asnje aspekt mos e ndro mendimin bitte :wink:

aferdita
03-11-04, 19:35
Ok aferdita,te flm qe u pergjigje...
Por ne asnje aspekt mos e ndro mendimin bitte :wink:

auf keinen fall maca :wink:
kalofsh sa me mire
tungi

vushtrria
03-11-04, 19:49
maca ju pershendes


ide shum e mir, pse jo nje takim i till eshte i mundeshem, po maca pasi qe ke inicuar atehere caktoje nje dat kush eshte mir kush nuk eshte qka me be herave tjera per mua personalishte aty dikund kah fundi i korrikut deri ne mes te gushtiit


tung maca

livoreka bicio
03-11-04, 19:49
MACA TE PERSHENDES SHUME, SA I PERKET KESAJ TEME, TE THEM TE DREJTEN SHPESH HER EDHE UNE E KAM PAS KET MENDIM, POR NUK ISHA I SIGURT, SE A DO, TE JEN TE GJITH DAKORD... POR KE BER SHUM MIRE CE KE HAPUR KETE TEM... MENDOMI IME ESHTE CE NESE KY ORGANIZIM MBAHET UNE DO TE ISHA DAKORD.... :wink: TE PERSHENDES, MACA. :wink:

Kercovari
03-11-04, 20:21
Natyrisht,thoji prej mishit nuk ndahet.Eshte vertet ide e mire dhe besoj se do te perkrahet nga shumica e forumistve.Edhe per mua periodi Korrik -Gusht do te ishte me i lakmishem,por edhe nese ndodh ndryshe,jem i gatshem te deponoj edhe mjete financijare.Per kryesin dhe organizatoret ju publikoj edhe E-mail adresen,bashke me kontributin financijar prej 500.sfr.
Mbetem gjithmon ne pranin tuaj dhe pergjdo kerkes tjeter u jem ne disponim.
Respekti mbetet per te gjithe njelloj.
Kercovari.
[email protected]

Maca
03-11-04, 21:04
Vushtrria flm qe e dhae mendimin tend...Do te mundohem qe sa me teper antar te forumit por edhe shoqerija e juaj e te gjithe atyre qe duan te vin munden te marin dike me vete...

livoreka bicio,mire se u inkuadrove ne temen,besoj se shumica mendojn si ti,dhe kane deshir te takohen ne nje vend takim te caktuar ku do te jemi shumica e forumisave live aty...Te pershendes...


Kercovari,te flm per ndihmen tende kuptohet qe do te me duhet perkrahje por kete mundet ai/ajo ta bej vullnetarisht kush don...
Kurse pa diskutim qe emrat e atyre qe e perkrahin kete party do te permenden edhe ne mbremje...

Un se shpejti do ta publikoj edhe e-mailin tim qe tju a jape mundesin atyre qe duan te bisedojn lidhje me kete pune drejt per drejt me mua dhe per perkrahjen...

Dua te ceki edhe diqka...
Une dua qe kjo mbremje te behet perfekt dhe kam deshir qe mos te mungoj azgje ne asnje asspekt...Te kete pije,te kemi siguri ne vajzat,dhe te kemi muzike te mire,atmosfer,ata vajza dhe djem qe do ta mbajn mbremjen te jen te veshur extravagant dhe meshkujt po ashtu,te vizitohen ate nate salonet e frizerit dhe make-up...
Keshtu disi perfekt dhe qe kjo mbremje te permendet e ti mbete lkmi secilit qe do hyje do na vizitoj neve dhe do te dale i knaqur kuptohet...

Ju lutem qofse diqka nuk ju pelqen lidhje me mendimin tim,ose keni diqka te shtoni lirshem shprehuni...

Ju pershendes...
Dhe besoni se lutem qe te kemi sukses.. :wink:

mickoja
03-11-04, 21:30
Maca tč pershendes

Esht knaqesi te jet nje mbremje takimi me te gjith anetaret e forumit,sikurisht se dhe unč do te jem prezent nese do te me egziston mundesija :wink: ma se miri čsht te jet kjo mbremje ka fundi korrikut-ngusht nese ka nevoj per finanxim diqka jam e gatshme te shpenzoj..por vetum duhemi te gjith apo shumica te jemi prezent se per ndryshe nuk vlen kjo mbremje :wink:

Maca
03-11-04, 21:34
mickoja te flm shume,per pergjigjen...
Po kuptohet qe do te duhet te jen shume prezent,dhe mendoj se ashtu do jet...
Per punet finanziare do te duheshte de bisedojm edhe me administratret e faqes Dardania,dhe ata i lus per ndihme...
Gzohem qe paska kaqe shume te interesuar dhe paskeni prite kaq gjate qe ta mare une iniciativen e te organizoj keshtu diqka,ose te jape idee,por siq e shoh une shume antar mendojn si une...
Te pershendes nga zemra mickoja :wink:

ShEjToNkA
03-11-04, 21:59
Prooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Maca ,sis ta dishė se unė jamė PRO kėti mendimi. Dije nėse bėhėt njė gjė e till unė do jem aty.
Unė mendojė dhe jam e bindurė se muaji Korrik do jet muaji mė i pėrshtashėm pėr njė inciativė tė till. Se besojė se shumica e gyrbetqarve nė atė kohė gjendėn nė KosovėT

Tė pėrshėndes!

time-bomb
03-11-04, 22:13
Maca shume ide e mire eshte kjo...edhe neqoftese do te mbahet kisha me propozu qe secili ta mban te shkruar emrin apo nikun e tij qe e perdor qofte ne forum apo chat......por kete mund ta organizojn vetem ata te cilet jetojne ne Kosove.....VOTOJ
PROOOOOOOO...................menzi po pres.

turisti
03-11-04, 22:30
PRO, :P :wink:

Buli_00
03-11-04, 23:04
Edhe unė, pa rezervė, jam pėr.

adrioni
04-11-04, 00:26
Maca shume ide e mire eshte kjo...edhe neqoftese do te mbahet kisha me propozu qe secili ta mban te shkruar emrin apo nikun e tij qe e perdor qofte ne forum apo chat......por kete mund ta organizojn vetem ata te cilet jetojne ne Kosove.....VOTOJ
PROOOOOOOO...................menzi po pres.

PROOOOOOOOOOOO jam ehe une edhe e ndaj te njejtin mendim me time-bomb.....see ya

Krokodilli
04-11-04, 04:20
Maca te pershendes,, kemi diskutu kete tem edhe ne nje faqe te forumit ma par,,,, esht nje ide shum e MIRE nga ana jote,,, une gjithsesi jam PROOOO,, edhe keshtu shkoj ne kosove qdo vit, kah Gushti apo Korriku do te ishte me se mire,,,,
Nese behet kjo pune - nese kemi mjaft per PROOOO -- Une jam ai qe do te shkoj ne Kosove se pari,,
ta organizoj lokalin te gjitha nen shpenzimet e mia,,, vetem te jemi te sinqert ne kete organizim.....
**te pershendes dhe shpresoj se kemi mjaft te sinqert ketu,, dhe ta bejm nje parti si kurr ma par........
ciaooo

Motorristi
04-11-04, 10:50
pa tjeter jam me ju,, ide shum e mire,,, korriku me konvenon ma shum

anna
04-11-04, 15:18
shume shume pro :wink:

Sherri Pz
04-11-04, 21:50
Ju pershendes te gjithve e sodomos ty Maca qe ke ide gjithmon te mrekullushme,se pari ju kerkoj falje qe nuk kam pas koh te shkruaj ne kohen e fundit,a sa i perket kesaj teme qe eke ke shpreh ti Maca apo kesaj ideje mu me qujt te mrekullushme mua personalisht em pelqen kjo ide dhe kisha me than qe kam me pas mirkuptim kjo pun por kuptohet me gjet edhe te ne mirkuptim ti Maca, un them qe kish me qen e nevojshme nje party ne kosov,dhe kam bindjen e plot qe ka me qen e mirpritur nga kosova masi jetoj per momentin ne kosov,sa i perket organizimit rreth punes se kesaj un jam ngjendje tju ndihmoj ne ket drejtim ate qka kam mundesi besoj rreth punes se organizmit ketu kisha me jav kry shum pun.po pres edhe mendimet e tjerve njeher edhe kam deshir ta analizoj mir ket pun jam me ty Maca ne gjdo pun qka esht ne iden tane se ti nuk ban mendime te kota se paku un te njo pak a shum???tung te gjithve Maca :wink:

Maca
05-11-04, 00:36
Prooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


Maca ,sis ta dishė se unė jamė PRO kėti mendimi. Dije nėse bėhėt njė gjė e till unė do jem aty.
Unė mendojė dhe jam e bindurė se muaji Korrik do jet muaji mė i pėrshtashėm pėr njė inciativė tė till. Se besojė se shumica e gyrbetqarve nė atė kohė gjendėn nė KosovėT

Tė pėrshėndes!

ShEjToNkA si pike se pari te flm shume ne perkrahjen tende,dhe gezohem qe je PRO,siq e shikon edhe ti paskemi shume kandidat per PRO,dhe shpresojm qe kjo ide e imja te realizohet...

Te pershendes nga zemra qofse ke diqka,qe te pengon ne organizimin ose ke ndonje mendim te shtosh mundesh te lajm...
Kiss :wink:

Maca
05-11-04, 00:39
Maca shume ide e mire eshte kjo...edhe neqoftese do te mbahet kisha me propozu qe secili ta mban te shkruar emrin apo nikun e tij qe e perdor qofte ne forum apo chat......por kete mund ta organizojn vetem ata te cilet jetojne ne Kosove.....VOTOJ
PROOOOOOOO...................menzi po pres.

time-bomb mire se u inkuadrove ne temen...
Po edhe une jam ne te njejtin mendim qe shumica te mbajn nickun qe e kan ne forum ose ne chat qe te dihet se kush jemi...
Te pershendes me te njejtin text sikurse ShEjToNkEs qe trego nese diqka ste pelqen,ose ndoshta ke donje kritik vetem urdhno :wink: Tung tung...

Maca
05-11-04, 00:41
turisti,Buli_00,adrioni,Motorristi dhe anna gezohem qe jeni me nje mendim PRO...
Ju flm shume per pergjigjet tuaja...
Ju pershendes nga zemra te gjitve..
Tung tung juve... :wink:

Maca
05-11-04, 00:47
Maca te pershendes,, kemi diskutu kete tem edhe ne nje faqe te forumit ma par,,,, esht nje ide shum e MIRE nga ana jote,,, une gjithsesi jam PROOOO,, edhe keshtu shkoj ne kosove qdo vit, kah Gushti apo Korriku do te ishte me se mire,,,,
Nese behet kjo pune - nese kemi mjaft per PROOOO -- Une jam ai qe do te shkoj ne Kosove se pari,,
ta organizoj lokalin te gjitha nen shpenzimet e mia,,, vetem te jemi te sinqert ne kete organizim.....
**te pershendes dhe shpresoj se kemi mjaft te sinqert ketu,, dhe ta bejm nje parti si kurr ma par........
ciaooo

Krokodilli gezohem qe te kam ne anen time,sidomos kjo ka qene ideja e jote dhe e imja ne fillim,kete deshta ta ceki para krejtve qe Organizator do te jet Krokodilli dhe une,kurse nese ka dish qe don tna perkrah ather urdhroni mundeni te jepni kontributin tuaj...
Por un mendoj se kete iniciativ e morem un me Krokodillin bashke dhe kam deshir qe kesaj ideje ti dale ne skaj,me tere mundin tim qaq sa kam mundesi,dhe mendoj se kam perkrahje te fort nga shoqerija ime qe jetojn ne Ks dhe nga Krokodilli....
Do tju kish lute qe mendimin tim mos ta keqkuptoni,sepse ndoshta tingllon pak a shume si arogant por mendoj se esht realitet,qe une me Krokodillin e bem hapin e pare lidhje me kete Mbremje rinore...
Ju lutem qe ta mirekuptoni kete,shpresoj se jame shume e qart...

Ju pershendes Krokodilli...
Tung tung :wink:

Maca
05-11-04, 00:52
Ju pershendes te gjithve e sodomos ty Maca qe ke ide gjithmon te mrekullushme,se pari ju kerkoj falje qe nuk kam pas koh te shkruaj ne kohen e fundit,a sa i perket kesaj teme qe eke ke shpreh ti Maca apo kesaj ideje mu me qujt te mrekullushme mua personalisht em pelqen kjo ide dhe kisha me than qe kam me pas mirkuptim kjo pun por kuptohet me gjet edhe te ne mirkuptim ti Maca, un them qe kish me qen e nevojshme nje party ne kosov,dhe kam bindjen e plot qe ka me qen e mirpritur nga kosova masi jetoj per momentin ne kosov,sa i perket organizimit rreth punes se kesaj un jam ngjendje tju ndihmoj ne ket drejtim ate qka kam mundesi besoj rreth punes se organizmit ketu kisha me jav kry shum pun.po pres edhe mendimet e tjerve njeher edhe kam deshir ta analizoj mir ket pun jam me ty Maca ne gjdo pun qka esht ne iden tane se ti nuk ban mendime te kota se paku un te njo pak a shum???tung te gjithve Maca :wink:

Sherri Pz te pershendes shume,nuk ka lidhje se nuk ke pas kohe e hysh ne forum nuk do te thot se nuk ke drejt te jesh ne mesin tone,ty te flm qe me mirepritje e ben mendimin time,dhe te flm shume per pergjigjen...

Po sigurisht,se ata qe duan vullnetarisht dhe munden te na ndihmojn diqka ather jan te mireseardhur,edhe kuptohet se ata qe japin kontributin e vete maximum edhe do te ''permenden'' nuk i harrojm ne asnje aspekt...
Ishallah realizohet ky mendimi ime,dhe un e di qe mundem te llogaris ne ty Sherri Pz,siq the edhe vete pasi qe jeton ne Ks momentalisht do te sihte nje ndihm e madhe per neve...
Te pershendes nga zemra...
Tung tung :wink:

turisti
05-11-04, 01:49
turisti,Buli_00,adrioni,Motorristi dhe anna gezohem qe jeni me nje mendim PRO...
Ju flm shume per pergjigjet tuaja...
Ju pershendes nga zemra te gjitve..
Tung tung juve... :wink:

Faleminderit Maca.Une thash shkurte,por edhe nese nuk vjen deri te takimi,kete ide nuk ban ta harrojme per asnje moment.Ndoshta do te na koshtoje,por perjetimi nuk harohet,a nese vjen deri te momenti vendimtar,kam deshire qe te me kontaktoni sepse kam nji propozim interesant....

DARDANIA eshte BOTA,ne jemi momentalisht TURISTAT te cilit e shenojne kete kohe. DARDANIA do te egzistije gjithmone,por me TURISTAT E RI. Ne do te jesim HISTORIA,ARKIVA,KUJTIM.......

Me nderime,TURISTI. :wink:

Krokodilli
05-11-04, 14:41
Maca te pershendes,, kemi diskutu kete tem edhe ne nje faqe te forumit ma par,,,, esht nje ide shum e MIRE nga ana jote,,, une gjithsesi jam PROOOO,, edhe keshtu shkoj ne kosove qdo vit, kah Gushti apo Korriku do te ishte me se mire,,,,
Nese behet kjo pune - nese kemi mjaft per PROOOO -- Une jam ai qe do te shkoj ne Kosove se pari,,
ta organizoj lokalin te gjitha nen shpenzimet e mia,,, vetem te jemi te sinqert ne kete organizim.....
**te pershendes dhe shpresoj se kemi mjaft te sinqert ketu,, dhe ta bejm nje parti si kurr ma par........
ciaooo

Krokodilli gezohem qe te kam ne anen time,sidomos kjo ka qene ideja e jote dhe e imja ne fillim,kete deshta ta ceki para krejtve qe Organizator do te jet Krokodilli dhe une,kurse nese ka dish qe don tna perkrah ather urdhroni mundeni te jepni kontributin tuaj...
Por un mendoj se kete iniciativ e morem un me Krokodillin bashke dhe kam deshir qe kesaj ideje ti dale ne skaj,me tere mundin tim qaq sa kam mundesi,dhe mendoj se kam perkrahje te fort nga shoqerija ime qe jetojn ne Ks dhe nga Krokodilli....
Do tju kish lute qe mendimin tim mos ta keqkuptoni,sepse ndoshta tingllon pak a shume si arogant por mendoj se esht realitet,qe une me Krokodillin e bem hapin e pare lidhje me kete Mbremje rinore...
Ju lutem qe ta mirekuptoni kete,shpresoj se jame shume e qart...

Ju pershendes Krokodilli...
Tung tung :wink:

ju pershendes edhe nje here,,,, edhe pse eshte pak heret per organizimin,, me vjen mire qe eshte hap kjo tem nga Maca tash,,, dhe do te bejm qka eshte e mundur te te bejm nje organizim,, nje party ne kosove,, nuk do te thot te vin te gjith forumi ne party,,, kush ka deshir,, kush ka mundesi mun me ardh ,, po ashtu shoqeria nga kosova .......
TJU TREGOJM ADMINISTRATORVE DHE MODERATOREVE TE DARDANIS SE NE JEMI ME TE ZOT TA MBAJM DARDANIN SI NE FORUM,, PO ASHTU EDHE TE BEJM PARTY ETJ ETJ,, TA BEJM ME INTERESANT,,..
:wink: :wink: PERSHENDETJE

Kaltrina
05-11-04, 15:12
Bashkebisedues te nderuar te dardania forum dhe te dardania chat...
Ju pershendes te gjithve perzemerisht...
Kete tem e hapa pikerisht per te dite se qfare mendimesh keni ju ne qofte se na jepet shanca dhe mundesija te mbajm nje mbremje rinore ne Kosove...
Kjo pikerisht do te mbaheshte simbas mendimit tim ne pushimet verore dhe juve ju kisha lut qe te jepni mendime dhe Data te cakutara se kure e keni mundesine qe te merni pjese...
Kuptohet se per kete organizim na duhet kohe dhe para,por ne qofte se kemi me teper organizator ather do te kishim munur ta bejm te munur kete...
Un kam pytur shoqeri time,dhe ata me padurim presin qe te mbahet nje mbremje e till,dhe shpresoj se do te kemi pjesmares...
Nese dikush ka ideja dhe ka ndonje paramendim ather lirisht mundet ta shprehe kete...
I lus edhe administratoret e dardania qe te jepin mendimin e vete ketu...

P.s kjo pune esht seriozisht e jo loje...

Shpresoj qe se shpejti do te lexoj mendime te ndyrshme nga ju!

Tung tung nga
Maca :wink:

Edhe une pajtohem me te gjithe ju, por a mendoni se forumi dardania do te kishte marre nje kahje tjeter, ndoshta edhe jo ne favor te dardanise :roll: ?

pershendetje

Krokodilli
05-11-04, 17:39
Kaltrina te pershendes,, nuk mendoj se forumi do ta marrte nje kahje tjeter,, shkurt behet fjal per nje party ne kosove gjat veres,, me te gjith anetaret e forumit dardania (me ata qe kan mundesin)...
ju pershendes te gjithve
ciaooo...

Sherri Pz
06-11-04, 00:55
tung te gjithve maca un kisha me than rreth kesaj pegjegjjes time qe ma bane te flm,por sa i perket per mua nje pun qe ekam ba ose qe mendoj te baj nuk ekam ba me nje pun qe do te permendet ajo pun te un ska lidhje ajo pun nuk qon pesh se a permendem a nuk permendem,por kryesorja esht qe te bahet ashtu si ke deshir ti dhe normalisht qe esht edhe deshir e jona besoj qe edhe e qdo te Riu ne kosov,a sa pe sho un qe mundoheni ti caktoni datat prej tashtit esht diqka shum heret te bisedohet per ket tem ne kemi disa tema tjera qe na presin tash rreth kesaj pune:s.p.sh te flasim me shum se si te bajm njerz qe jan kontribut dhenes per ket pun ne te holla(Para),se ajo esht nje send ma me rendesi qe duhet te ja fillosh a saper pushime ju edini se kur jan pushimet besoj qe shumica ne qat koh vin diku ka gushti,po mendoj qe esht kot te flasim per kto sende e para kisha me than qe te gjejm se paku njerz ma te aferm rrreth kesaj pune te jemi me shum ne kontakt me ta pershembull me email adresa te bisedojm te behemi nja 20 persona rreth kesaj pune si ndims te ketyre qe kan me qen organizator kryesor.un shprehi mendimin keshtu se kam provoj rrreth ketyne punve se ne gjejm ketu njerz me milijona qe thojn prooooooooooo, ama kur vjen fundi jesish vet mendon qe eke mrapa shpines ama te ka lat vet ket e flas nga provoja e tjar punve shum me te rendesishme si party.e zgjata si shum ju kerkoj falje. :!:

Gentiani
06-11-04, 01:10
Ēka ėshtė ka bėhet more kėtu me PRO dhe CONTRA ?!

Hajde, hajde Maca, Party po organizon e nuk po na bėnė zė, bile neve qė jemi nė Schwiz :wink: :lol: :lol: :lol:

Tė tregoj unė ty, a tė thirri nė Party, qė do ta organizoj me kėta tjerėt qė janė prej Switzerlandi :lol: :lol: :lol:

Ėshtė ide gjithsesi e shkėlqyeshme dhe pse tė mos tė pėrfitojnė nga ky rast takimi, njoftimi dhe shkėmbimi tė mendimeve mijėra anėtarė-diskutues tė kėtij forumi.

Do tė ishte edhe njė rast pėr takimin e shqiptarėve nga tė gjitha anėt dhe vendet e botės ku gjinden ata.

Jam PRO organizimit tė njė mbrėmje rinore nė Kosovė!

qeqa&zana
06-11-04, 20:07
PROOOOOO
llogaritni edhe tek une per kete pune ngase jetoj ne kosove
per mua nuk esht edhe aq problem koha

MACA KE IDE TE SHKELQYERA

te pershendes

Loloku
07-11-04, 00:41
Por, , me rreshqiten germat nga gezimi se pro desha te them dhe me rezervim bile...

Por kam nje sygjerim per ju qe vini me pushime ne Kosove, mos harroni se edhe ne nga Kosova shkojme per pushime, po ne ate kohe (korrik-gusht a)! Pastaj duke pas parasysh konfliktet e nxeta politeke dhe fetare ne forum, mos eshte me mire me mbatje kete party ne nje vend neutral dhe te fresket e perskaj deti diku ne Shqiperi si psh?

Pershendetje per idene Maca!

Krokodilli
07-11-04, 07:00
Por, , me rreshqiten germat nga gezimi se pro desha te them dhe me rezervim bile...

Por kam nje sygjerim per ju qe vini me pushime ne Kosove, mos harroni se edhe ne nga Kosova shkojme per pushime, po ne ate kohe (korrik-gusht a)! Pastaj duke pas parasysh konfliktet e nxeta politeke dhe fetare ne forum, mos eshte me mire me mbatje kete party ne nje vend neutral dhe te fresket e perskaj deti diku ne Shqiperi si psh?

Pershendetje per idene Maca!

te pershendes Loloku,,,,, ma se pari sugjerimin qe e bere qe te mbahet nje party ne Shqiperi eshte pak si teper per ne qe vim nga jasht, ma se pari ne shqiperi nuk do te ishim te sigurt as per lokal,, shumica do te vinin ne kosove , por ne shqiperi nuk do te kishin mundesi te vin,, per nje arsye apo tjetren.... do te thot ne te gjith vim ne kosove,, lokalin e gjejm ma leht,,, do te thot jemi ne vendin ton..
-Edhe pse shumica nga ne shkojm edhe ne shqiperi,,, por shkojm ne kohe te ndryshme,,
po ashtu ju qe jetoni ne kosove shkoni ne pushime nga 10 dit apo 2 jav max.... kurse party do te zgjaste nje nat.. nje mbremje..

pershendetje te gjithve

ShEjToNkA
07-11-04, 22:03
Por, , me rreshqiten germat nga gezimi se pro desha te them dhe me rezervim bile...

Por kam nje sygjerim per ju qe vini me pushime ne Kosove, mos harroni se edhe ne nga Kosova shkojme per pushime, po ne ate kohe (korrik-gusht a)! Pastaj duke pas parasysh konfliktet e nxeta politeke dhe fetare ne forum, mos eshte me mire me mbatje kete party ne nje vend neutral dhe te fresket e perskaj deti diku ne Shqiperi si psh?

Pershendetje per idene Maca!


PROOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

Unė lėre qė isha PRO me Maca ,ama tash edhe me Loloku PRO a!!

A e dini pse ????? Sepse sygjerimi i tij me pėlqeu shumė!
Edhe jam e mendimit tė tij edhe sa i pėrketė mbajtjės sė party, nė vende neutrale dhe tė freskėta ,ide e mirė a! Vėrtet do ishte mirė ta mabanim nė Shqipėri!

qika_pr
08-11-04, 00:05
Ckado qe beni une jam per PRO
Ventakimi me mire kishte me qen diku ne Kosove eshte teritor i njohur,edhe te gjithe do e kene me lehte

turisti
08-11-04, 00:25
Edhe une jam per Kosove. :P :wink:

Buli_00
08-11-04, 00:25
Bashkebisedues te nderuar te dardania forum dhe te dardania chat...
Ju pershendes te gjithve perzemerisht...
Kete tem e hapa pikerisht per te dite se qfare mendimesh keni ju ne qofte se na jepet shanca dhe mundesija te mbajm nje mbremje rinore ne Kosove...
Kjo pikerisht do te mbaheshte simbas mendimit tim ne pushimet verore dhe juve ju kisha lut qe te jepni mendime dhe Data te cakutara se kure e keni mundesine qe te merni pjese...
Kuptohet se per kete organizim na duhet kohe dhe para,por ne qofte se kemi me teper organizator ather do te kishim munur ta bejm te munur kete...
Un kam pytur shoqeri time,dhe ata me padurim presin qe te mbahet nje mbremje e till,dhe shpresoj se do te kemi pjesmares...
Nese dikush ka ideja dhe ka ndonje paramendim ather lirisht mundet ta shprehe kete...
I lus edhe administratoret e dardania qe te jepin mendimin e vete ketu...

P.s kjo pune esht seriozisht e jo loje...

Shpresoj qe se shpejti do te lexoj mendime te ndyrshme nga ju!

Tung tung nga
Maca :wink:

Edhe une pajtohem me te gjithe ju, por a mendoni se forumi dardania do te kishte marre nje kahje tjeter, ndoshta edhe jo ne favor te dardanise :roll: ?

pershendetje

Maca, pėrshėndes dėshirėn dhe inisiativėn qė ti ke marrė. Jam pėr njė takim tė tillė dhe ofroj gatishmėrinė time pėr tė ndihmuar. Unė, mund tė ndihmoj, nė tė gjitha drejtimet, veqanėrishtė nė anėn organizative. Pra, mė ke nė dispozicion.

sadik 5553
08-11-04, 00:54
Ide me vend veq perpara.... tung tung

Mashtrusja
08-11-04, 13:47
Maca te pershendes nga zemra,kjo ide shum me pelqen megjithse esht kohen e pushimeve,une nuk do te kem mundis te jem prezent sepse kemi darsem ne vendlindje! :cry:
Ty te deshiroj me te gjith tjeret shum fat dhe argetim te kendshem! :wink:
Tung juve

Kaltrushi
08-11-04, 14:45
Natyrisht se PO.

Maca me vjen mire qe e bere ket tem. Une jam dakord dhe koha e pershtatshme do te ishte Korriku apo Gushti.
Pra vetem me lajmroni me pare une do vi gjithqysh. Nese ka nevoj per ndonje ndihme natyrisht se mund te me lutni.
Jam per gjithe shoqerin tane te forumit ne gjendje te ndihmoj. Dhe shpresoj se ky paremendim apo PLAN i yti maca qe te na realizohet.

Pra shifemi ne Veren 2005

Pershendetje nga une

PS: Por jo ne nje te diele, se aty ka vetem dasma

BeeP
09-11-04, 02:52
PRO... :) Maca e perkrahi Mendimin tuaj eshte nje mendim shum me vend eshte nje gje qe Duhet te bej dikush .. une nuk e dij nese ka pas Ndonihere "Dardania Party" Por mendimi ime eshte qe te kete nje edhe Kohe ka per te Gjith Gurbetqaret te Cilet dojn te jen Pjesmarres ne kete Party se munden ne ate Muaj te Caktojn Pushimin secili ;)
I pash nje mendim kety qe tha te mbahet ne Shqipri por pergjigja ime kish me qen JO se ata qe shkojn per Pushime Verore ne Shqipri nuk shkojn per Party po per pushime e kjo duhet te jete ne Kosove "Prishtinė"
se mendoj qe Qendra e Kosoves eshte Prishtina, qe mundet qdonjeri nga Kosova te shkoj ne Prishtine !
Mashtrusja ti je e Ftune me Krejt Dasmort aty Bile mundesisht edhe Dhandrrin e Nusen mi marr :P

Ju Pershendes te Gjithve me mendimin tim me nje PO te madhe :)
>>> Goo Goo Dardania You Are The Best<<<

Diana007
09-11-04, 09:51
Un jam per PRO , spo di qka me then me , vetem po e shprehi mendimin tim sa i perket ku do te mbahet , me mir kishte me qen ne Kosov se ne Shqiperi .

Me respekt Diana.

Maca
10-11-04, 16:16
Ēka ėshtė ka bėhet more kėtu me PRO dhe CONTRA ?!

Hajde, hajde Maca, Party po organizon e nuk po na bėnė zė, bile neve qė jemi nė Schwiz :wink: :lol: :lol: :lol:

Tė tregoj unė ty, a tė thirri nė Party, qė do ta organizoj me kėta tjerėt qė janė prej Switzerlandi :lol: :lol: :lol:

Ėshtė ide gjithsesi e shkėlqyeshme dhe pse tė mos tė pėrfitojnė nga ky rast takimi, njoftimi dhe shkėmbimi tė mendimeve mijėra anėtarė-diskutues tė kėtij forumi.

Do tė ishte edhe njė rast pėr takimin e shqiptarėve nga tė gjitha anėt dhe vendet e botės ku gjinden ata.

Jam PRO organizimit tė njė mbrėmje rinore nė Kosovė!

Te pershendes Gentiani per ate e qela kete teme te marim disa mendime nga ju...!
Po ze do te bej bre Gentian por esht pak si heret,niher te bisedojm ne forum e pastaj edhe Pv flasim nuk osht problem :wink:

Me vjen mire qe je PRO e sa me organizu ti nje party ne Ch edhe un mos me qen prezent zbesoj se nuk me thir sepse edhe un te thira aaa :)

Te pershendes Gentiani und alles guete...tschüssliii

Beshareti
16-11-04, 13:09
Maca un jam komplet pro i ktij mendimit tend , un e pershendes kete mendim edhe gjithmon mendon gjera te mira ha ha ha ;)
eshte i nevojshem jo por nje kenaqesi qe na mungon shumices nje ambient nje kenaqesi etj etj .. nje njoftim nje muhabet ( edhe pse un sdo marr pjes)
edhe lokacionin e propozoj Prishtinen ose Prizrenin , mpaqq

i-liri
16-11-04, 18:11
:idea: ide shume e qelluar por vetem nese organizohet ne muajin korrik
dhe mund te them prej tash:kismet po

Barbaroza
16-11-04, 20:57
Sa mire qe te gjithe shqiptaret anekend rruzullit tokesor kane shprehur deshiren te takohen live! :wink:

Good Idea :wink:

Honesty^uk.
16-11-04, 21:06
Abstenim 8) :arrow:

Barbaroza
16-11-04, 21:08
Abstenim 8) :arrow:

Hajde more mos u ndaj se kemi mu knaq krejt :)

Mafiozi
16-11-04, 21:19
:P :P :P :P :P Ide shum e mir Maca, kam menduar edhe un por ti e bere temen, me vjen shum mir :P :P :P :P :P

Un vij ne ket mbremje me gezim te madh, dhe mendoj se me se miri duhet me qen en Korrik, krejt ne kosov jem, bile ne fund te muajit Korrik
esht ende me mir, per ne cilin vend, mendoj se ne kryeqytetin ton do te jet shum mir...

Do te bisedojm ende per ket mbremje...

Te pershendes Maca :wink:

Maca
17-11-04, 14:33
Abstenim 8) :arrow:

Hajde more mos u ndaj se kemi mu knaq krejt :)

Barbaroza qik,banja kti Honesty menden qy,se un si kam raportet shum te mira me to...hahaha
Ani te pershendes shum,edhe nese kjo idee realizohet e pres me shpirt tju takoj te gjithve mmm...

Mafiozi te flm per mendimin tend,dhe do te mundohemi qmos te bejm qe kjo te realizohet...Ne korik,dhe ne prishtin...

Tung gjithve :wink:

Barbaroza
17-11-04, 14:39
Maca,pash mamin thuaji dhe mbushja mendjen vete pasi i paske raportet shume mire me te se une i kam katastrofe :wink:
Po desha te them se ne Korrik do te jem ne Ishujt e Karaibeve,a ka mundesi ne ndonje muaj tjeter bre :?: :wink:

Maca
17-11-04, 15:17
Barbaroza gabim me ke kuptu,se un shkrujta si kam raportet mir me at...
Mmmm Barbaroza siq e shikon edhe ti shumica jane per muajin korik,shtatro un nuk e di per kete esht niher ende te vendoset...
Por ti nese don te vish,banja disi e hajde se nuk du me na mungu ti qy... :wink:

Barbaroza
17-11-04, 15:22
Barbaroza gabim me ke kuptu,se un shkrujta si kam raportet mir me at...
Mmmm Barbaroza siq e shikon edhe ti shumica jane per muajin korik,shtatro un nuk e di per kete esht niher ende te vendoset...
Por ti nese don te vish,banja disi e hajde se nuk du me na mungu ti qy... :wink:

Te kam kuptuar moj,ani une s'po e kuptoj dikend :wink: hahahahahhaaa
Hajt se ia bejme disi qofte per korrik apo shtator!

Barbaroza
17-11-04, 15:24
Uh harrova me te thene se pa ju pajtuar ty dhe Honestyn s'kemi me lene.Veq gishtat e vegjel ,dhe do te ngreme nje dolli :P

Maca
17-11-04, 15:28
Barbaroza hahahaha qy,qy ani mu pajtu ska problem bre...
Gishtin e vogel mir e ki ti,sikur ma para hahah...

te flm Barbaroza per mundin qe ben,e ti nese ke donje problem e ke marak me ardhe ne Zvicer,me lajm mua se mkan bo ambasadore e zvicres haha fill te bi ne zvicer hoho...
Mpuqqq

Barbaroza
17-11-04, 16:02
Maca,ambasadore :roll: po hajt moj dergoma vizen se tybe edhe Zvicrren e kam enderr ta vizitoj :wink:

Drini_i_Bardhė
17-11-04, 16:45
Edhe une do te jem aty, pamarrparasysh se ku vendoset. :D

Idet qe jane me qellime te mira i perkrahi me gjithe forcen qe kam........

KriSTaL
08-12-04, 10:50
Sa mire qe te gjithe shqiptaret anekend rruzullit tokesor kane shprehur deshiren te takohen live! :wink:

Good Idea :wink:

Dhe Atij Pra Ju Thaft Goja qe Kundershton kete Mbremje Rinore , Ne Korrik do ishte koha me e pershtateshme Per Te gjith


Dhe wauuu sa mire do ishte , vetem shpresojm realizohet kjo enderr e kesaj Maceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Mr_100%
08-12-04, 11:58
MACA,pasha Mamin (siq thote BARBAROZA)eshte IDE e mire,edhe normal se jam PROOOOOOOOOOOOO,mirpo kam edhe nje problem me propozimin tend,e ky eshte ne lidhje me veshjen;TI THUA SE TE GJITHE DUHET VESHEMI EXTRAVANDISH;mirpo ka njerze te cilve ndoshta nuk u pelqen kjo menyre e veshjes si P.SH mua,por nuk do te thote se kam diq kunder menyres se veshjes sate apo te te tjerve,(gepflegt muss sein,aber sonst........)

Te Pershendes Maca

KriSTaL
08-12-04, 12:03
MACA,pasha Mamin (siq thote BARBAROZA)eshte IDE e mire,edhe normal se jam PROOOOOOOOOOOOO,mirpo kam edhe nje problem me propozimin tend,e ky eshte ne lidhje me veshjen;TI THUA SE TE GJITHE DUHET VESHEMI EXTRAVANDISH;mirpo ka njerze te cilve ndoshta nuk u pelqen kjo menyre e veshjes si P.SH mua,por nuk do te thote se kam diq kunder menyres se veshjes sate apo te te tjerve,(gepflegt muss sein,aber sonst........)

Te Pershendes Maca


VESHJA DUHET TE JET. WWW.DARDANIA.DE

turisti
08-12-04, 15:25
Abstenim 8) :arrow:

Pse shoki i nderuar ???????????????????? Nuk ju ke frikuar armikrt,pse takimit?????? Ndoshta eshte koha te gjithe te ABSTENOJME,ndoshta te gjitha PRO do te jesin vetem ILUZION......

Me nderime,TURISTI :(

turisti
08-12-04, 15:32
MACA,pasha Mamin (siq thote BARBAROZA)eshte IDE e mire,edhe normal se jam PROOOOOOOOOOOOO,mirpo kam edhe nje problem me propozimin tend,e ky eshte ne lidhje me veshjen;TI THUA SE TE GJITHE DUHET VESHEMI EXTRAVANDISH;mirpo ka njerze te cilve ndoshta nuk u pelqen kjo menyre e veshjes si P.SH mua,por nuk do te thote se kam diq kunder menyres se veshjes sate apo te te tjerve,(gepflegt muss sein,aber sonst........)

Te Pershendes Maca


VESHJA DUHET TE JET. WWW.DARDANIA.DE

Ne emer te vertetes dua te them tash,se nese takohemi, une do te veshna si dua vet sepse per TIRISTI nuk vlejne rregullat.
Me nderime,TURISTI.

Maca
12-12-04, 01:53
...ooooO......................
....(......).........Ooooo...
.........(......... .(......)....
... ...._.)..........)..../.....
.....................(._./........
*trabs...trabs...trabs*
*reinschleich*
*einen fetter schmatz dalass*
*wieder raus schleich*
*trabs...trabs...trabs*
........._.......................
......./....)............_......
..... /....(..........(........
....(......)...........)........
...ooooO.........(......)...
.......................Ooooo......
*mpuuuuuuuuuq Te Gjith Atyre Qe Kan Vlefte Per Mua*

Emėrllahu
12-12-04, 02:18
Maca,allahile qka ke shkru se sen vesh nuk mora

Krokodilli
15-12-04, 08:36
Por, , me rreshqiten germat nga gezimi se pro desha te them dhe me rezervim bile...

Por kam nje sygjerim per ju qe vini me pushime ne Kosove, mos harroni se edhe ne nga Kosova shkojme per pushime, po ne ate kohe (korrik-gusht a)! Pastaj duke pas parasysh konfliktet e nxeta politeke dhe fetare ne forum, mos eshte me mire me mbatje kete party ne nje vend neutral dhe te fresket e perskaj deti diku ne Shqiperi si psh?

Pershendetje per idene Maca!


PROOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

NA PO VIN PREJ FUNDIT TE BOTES VETEM E VETEM TE TAKOHEMI ME BASHKEATDHETAR,, KURSE ATA QE JAN NE KOSOVE DOJN MU LARGU PREJ KOSOVE ME MBAJT PARTIN NE SHQIPERI,,,

HAJDE pe lem krejt kosoven e shqiperin ta mbajm ne Australi,, :wink:

Me Pelqen reagimi i te gjithve ,, se si me kenaqesi jeni per PRO,,,
per mu nuk do te ishte problem ,, nese doni ta mbani party ne Zvicer,, Gjermani,, Austi, Amerik, Suedi,, kudo ne bot besomni se aty me keni kur te behet 24 ore,,,,
Por ne kosove do te jem nga muaji Korrik deri ne Muajin Gusht,, kudo qe te vendoset KROKODILLIN E KENI ATY 100%..
PERSHENDETJE TE GJITHVE


Unė lėre qė isha PRO me Maca ,ama tash edhe me Loloku PRO a!!

A e dini pse ????? Sepse sygjerimi i tij me pėlqeu shumė!
Edhe jam e mendimit tė tij edhe sa i pėrketė mbajtjės sė party, nė vende neutrale dhe tė freskėta ,ide e mirė a! Vėrtet do ishte mirė ta mabanim nė Shqipėri!

Krokodilli
15-12-04, 08:38
[quote="ShEjToNkA"][quote=Loloku]Por, , me rreshqiten germat nga gezimi se pro desha te them dhe me rezervim bile...

Por kam nje sygjerim per ju qe vini me pushime ne Kosove, mos harroni se edhe ne nga Kosova shkojme per pushime, po ne ate kohe (korrik-gusht a)! Pastaj duke pas parasysh konfliktet e nxeta politeke dhe fetare ne forum, mos eshte me mire me mbatje kete party ne nje vend neutral dhe te fresket e perskaj deti diku ne Shqiperi si psh?

Pershendetje per idene Maca!


[color=indigo][b]PROOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOONA PO VIN PREJ FUNDIT TE BOTES VETEM E VETEM TE TAKOHEMI ME BASHKEATDHETAR,, KURSE ATA QE JAN NE KOSOVE DOJN MU LARGU PREJ KOSOVE ME MBAJT PARTIN NE SHQIPERI,,,

HAJDE pe lem krejt kosoven e shqiperin ta mbajm ne Australi,, :wink:

Me Pelqen reagimi i te gjithve ,, se si me kenaqesi jeni per PRO,,,
per mu nuk do te ishte problem ,, nese doni ta mbani party ne Zvicer,, Gjermani,, Austi, Amerik, Suedi,, kudo ne bot besomni se aty me keni kur te behet 24 ore,,,,
Por ne kosove do te jem nga muaji Korrik deri ne Muajin Gusht,, kudo qe te vendoset KROKODILLIN E KENI ATY 100%..
PERSHENDETJE TE GJITHVE
ME NDERIME KROKI

Krokodilli
15-12-04, 08:43
...ooooO......................
....(......).........Ooooo...
.........(......... .(......)....
... ...._.)..........)..../.....
.....................(._./........
*aussie...aussie...aussie*
*oi oi oi*
*watsin matilda is rocking again *
*aussie...aussie...aussi*
**OI**OI**OI**

**all together**
**One for all and All for one,,
**fight**power**never give up
*oeeeeeeee*.... *oeeeeeeee*
........._.......................
......./....)............_......
..... /....(..........(........
....(......)...........)........
...ooooO.........(......)...
.......................Ooooo......
edhe na kemi moton ne australi Maca jo vetem ti ne Swiss :wink:te pershendes Sweetheart

Barbaroza
15-12-04, 12:03
Kisha ardhur por me nje kusht.... :wink:

dr1ta
15-12-04, 12:07
Kisha ardh por ishte be problem valla :lol:

Barbaroza
15-12-04, 12:20
Kisha ardh por ishte be problem valla :lol:

Pse? :wink:

dr1ta
15-12-04, 12:23
E di ce do me kan shum inat, dhe do te ishin kercnu me mua :roll:


Shendet.

turisti
15-12-04, 15:53
E di ce do me kan shum inat, dhe do te ishin kercnu me mua :roll:


Shendet.

Mirese ardhun je dr1ta,a tjeret nuk jane agresiva siq paraqiten,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahaha.


Me respekt,TURISTI.

JooP
16-12-04, 15:32
Bashkebisedues te nderuar te dardania forum dhe te dardania chat...
Ju pershendes te gjithve perzemerisht...
Kete tem e hapa pikerisht per te dite se qfare mendimesh keni ju ne qofte se na jepet shanca dhe mundesija te mbajm nje mbremje rinore ne Kosove...
Kjo pikerisht do te mbaheshte simbas mendimit tim ne pushimet verore dhe juve ju kisha lut qe te jepni mendime dhe Data te cakutara se kure e keni mundesine qe te merni pjese...
Kuptohet se per kete organizim na duhet kohe dhe para,por ne qofte se kemi me teper organizator ather do te kishim munur ta bejm te munur kete...
Un kam pytur shoqeri time,dhe ata me padurim presin qe te mbahet nje mbremje e till,dhe shpresoj se do te kemi pjesmares...
Nese dikush ka ideja dhe ka ndonje paramendim ather lirisht mundet ta shprehe kete...
I lus edhe administratoret e dardania qe te jepin mendimin e vete ketu...

P.s kjo pune esht seriozisht e jo loje...

Shpresoj qe se shpejti do te lexoj mendime te ndyrshme nga ju!

Tung tung nga
Maca :wink: Hello MACA bash tem e qellume edhe mendim i mir bile osht..une per veti jam per me u ba ajo mbramje pse jo..edhe per FINANCIM une jam per me financu pa problem(ti e din),,ama sa i perket ardhjes sime ne at mbramje mbetet :?: ,nese me premton koha dot kisha mar pjes me gjith knaqsin,,,edhe nje her e perseris,sa per nga ana e FINANCIMIT une jam i pari ne LIST..sepse per ksi gjana une jam gjithmon i gaqem..kaq nga une.mbeteni te pershendetur nga ana IME..TUNG..

Krokodilli
18-12-04, 05:14
E di ce do me kan shum inat, dhe do te ishin kercnu me mua :roll:


Shendet.

kush te kercenohet ty dr1ta ka pun edhe me mua,,, all for one and one for all,, te pershendes :wink:
je e mireseardhur,, (nese bahet lol - fjale shum e pun pak)

Publicisti
19-12-04, 16:04
Uroj per iniciativen Maca:
Te them te drejten kjo iniciative mua me pelqeu shume,por realisht te them une personalisht nuk kam mundesine qe te jem nje ndihem e madhe ketu,dhe ma konkretisht ne aspektin financiar nuk mundem te ndihemoj asgje,sepse jetoi dhe veproi ne Kosove dhe mundesit per mjete financiare jan te kufizuara.
Por mendimi im eshte keshtu:
Nese mendohet me u organizu nje mbremje e ketij lloji me te rinjet e diaspores duhet ta ket edhe efketivitetin e vet,dhe mendoj se do e ket padyshim.Ju vellezer e motra e dini se ne Kosove dhe trojet tjera shqiptare ka pas luftra te medha,dhe nga keto luftra te fundit kan mbetur shume femije pa me te dashurit e tyre,pa prinder dhe askush sot nuk perkujdeset per ta.Dhe nese organizohet nje mbremje e till me kengetar te ndryshem,une mendoj se duhet te behet hyrja me bileta me nje shume simbolike aq sa caktojm ne,dhe ato mjete financiare te iu dedikohen femijeve bonjak,te cilet prinderit e tyre i kan humbur ne luft.Nese edhe ju vellezer e motra pajtoheni me kete qeshtje,besojeni se kjo mbremje ka me marr Jehone te madhe ne tere trojet Shqiptare dhe ne Diaspor,Por para se me u mbajt kjo mbremje ne duhet te reklamojm neper media domethan neper televizione ,ku thuhet " Rinia e diaspores Organizon Mbremje te Madhe Humanitare ne Kosove" ku mjetet e grumbulluara do iu dedikohen femijeve Bonjak.Dhe me besoni se nese organizohet kjo gje do e kemi jo vetem te rinjet e diaspores ne ate mbremje por e tere Kosova.Sa i perket ndihemes sime une mundem te kontriboj ne keto qeshtje:
-Organizimin teknik te mbremjes,
-Qeshtjen e Sigurise,
-Udheheqjen e manifestimit,mundesisht me nje vajze nga Diaspora,
-Rezervimin e Lokalit ku ju mendoni se bene me mbajt Mbremjen,
ngase me profesion jam Gazetar dhe mirrem shume me publicistike.Nese vetem keni mendu pozitivisht ne lidhje me kete eshte mire qe dikush qe jeton ne Kosove e qe njekohesisht eshte Antare i Dardanise le te lajmrohet dhe kooperojm bashkarisht ne pergaditjen e kesaj mbremje...

Per kontakte te metutjeshme lidhur me kete e lo ne dispozicion edhe adresen time [email protected]

Me respekt te veqant Ardi Gjilan....!

Publicisti
19-12-04, 16:27
Harrova edhe diqka...
Nuk eshte ide qe duhet te hudhet posht nese mendohet se ky party te mbahet ne vende neutrale,por une mendoj se te rinjet nga Diaspora vijn ketu per ti par te afermit e tyre dhe per tu takuar me te rinjet e vendit baze qe e kan ata,dhe nuk mendoj se dasmat ne Kosove mund ta pengojn kete party sepse me sa kuptoj une Party mbahet vetem nje nate dhe nuk e mendoj se ky party do merr kahje te ndonje seminari me dy apo tri vaje.Duke mos ia nenqmu mendimin askujt ,them se ne Kosove eshte me se miri te mbahet.

Me respekt nga Ardi Gjilan

Krokodilli
19-12-04, 17:13
te pershendes Ardi,,, ke jep nje ide shum te mire,,,, do te ishte shum mire qe nje gje e tille te ndodhte,, qe hyrja te jet me pages,, dhe te gjitha parat te shkonin per femijet te mbetur jetim nga lufta....
**po ashtu duhet te organizohet nga nje person i keti forumi,, moderator do te ishte me se miri,, qe te merrte email adresat e te gjithve,, dhe te kontaktohej permes emailit,, me mbledh sa me shum te dhena se sa jemi serioz,, ..
Une Mendoj se do te ishte edhe me mire po te behej publike ne ndonje Gazete apo Televizion para se te mbahej ky parti 1 ose dy muaj para,, qe ti informonim me shum vendas qe jetojn ne perendim....
Per Mendimin tim Prishtina do te ishte Vendi me i mir per tu mbajt ky party,,, por nuk prish pun,, kudo qe te jet ne Kosove nuk do te ishte problem per askend,, ..
ju pershendes dhe shpresoj se do te mbahet nje Party e till....

turisti
19-12-04, 18:54
Uroj per iniciativen Maca:
Te them te drejten kjo iniciative mua me pelqeu shume,por realisht te them une personalisht nuk kam mundesine qe te jem nje ndihem e madhe ketu,dhe ma konkretisht ne aspektin financiar nuk mundem te ndihemoj asgje,sepse jetoi dhe veproi ne Kosove dhe mundesit per mjete financiare jan te kufizuara.
Por mendimi im eshte keshtu:
Nese mendohet me u organizu nje mbremje e ketij lloji me te rinjet e diaspores duhet ta ket edhe efketivitetin e vet,dhe mendoj se do e ket padyshim.Ju vellezer e motra e dini se ne Kosove dhe trojet tjera shqiptare ka pas luftra te medha,dhe nga keto luftra te fundit kan mbetur shume femije pa me te dashurit e tyre,pa prinder dhe askush sot nuk perkujdeset per ta.Dhe nese organizohet nje mbremje e till me kengetar te ndryshem,une mendoj se duhet te behet hyrja me bileta me nje shume simbolike aq sa caktojm ne,dhe ato mjete financiare te iu dedikohen femijeve bonjak,te cilet prinderit e tyre i kan humbur ne luft.Nese edhe ju vellezer e motra pajtoheni me kete qeshtje,besojeni se kjo mbremje ka me marr Jehone te madhe ne tere trojet Shqiptare dhe ne Diaspor,Por para se me u mbajt kjo mbremje ne duhet te reklamojm neper media domethan neper televizione ,ku thuhet " Rinia e diaspores Organizon Mbremje te Madhe Humanitare ne Kosove" ku mjetet e grumbulluara do iu dedikohen femijeve Bonjak.Dhe me besoni se nese organizohet kjo gje do e kemi jo vetem te rinjet e diaspores ne ate mbremje por e tere Kosova.Sa i perket ndihemes sime une mundem te kontriboj ne keto qeshtje:
-Organizimin teknik te mbremjes,
-Qeshtjen e Sigurise,
-Udheheqjen e manifestimit,mundesisht me nje vajze nga Diaspora,
-Rezervimin e Lokalit ku ju mendoni se bene me mbajt Mbremjen,
ngase me profesion jam Gazetar dhe mirrem shume me publicistike.Nese vetem keni mendu pozitivisht ne lidhje me kete eshte mire qe dikush qe jeton ne Kosove e qe njekohesisht eshte Antare i Dardanise le te lajmrohet dhe kooperojm bashkarisht ne pergaditjen e kesaj mbremje...

Per kontakte te metutjeshme lidhur me kete e lo ne dispozicion edhe adresen time [email protected]

Me respekt te veqant Ardi Gjilan....!

Ardi i nderuar,

Propozimi yt eshte i mire,por nuk me pelqen-ja pse:Ketu eshte fjala per TAKIMIN E ANETAREVE TE DARDANISE. Nese e organizojme ashtu me muzike,jo me gazetare,+ secili e din se kush vjen "EXTRA",ateherit prej takimit te anetareve dhe njoftimit nuk ka asgje.Reale eshte qe takimi te zgjate 2 dite,sepse 1 dite nuk mjafton.Ne ate njoftim tonin mundemi me bisedue per menyren e naj organizimit per jetima ( ne njerin kam marr pjese ),menyren dhe detalet tjera....A siq mendoni ju qe me ate zhurme prej muzikes mundemi m'u: njoftue,argetue,pijav,mbledhim te hollat dhe te mirremi vesh,une pe tham qe NUK ESHTE E MUNDUR,andej, nuk ben te perzihet qeshtja e mledhimit te anetareve dhe aksion humanitar.Nese anetaret e forumit nuk takohen dhe nuk njoftohen,- nuk ka asgje prej AKSIONIT.Edhe nuk ben te perzihet RINIA E DIASPORES me ANETARET e DARDANISE,sepse antaret e Dardanise jetojne edhe ne KOSOVE nen kushtet tjera,derisa RINIA E DIASPORES (jo te gjithe,por nje numer i madh )nuk kan kohe per forumin.


Mos me keq kuptoni,sepse edhe vet problemi i takimit tregon vet per veti veshtiresite e takimit. Nuk eshte e thene te pritet rinia e diaspores dhe antaret e DARDANISE qe te fillon naj organizim me shitjen e biletave dhe prej tyre siq that edhe vet- ndihma.


Une shpresoj.MIRE U PAFSHIM NE KOSOVE. :P


Me nderime,TURISTI.

Publicisti
20-12-04, 10:59
Ju Falenderit shume

Turisti une e kam propozuar kete per arsye se eshte e mundur,Krokodilli mire kishte propozuar qe kjo nese behet duhet te lajmrohet nje apo dy muaj para takimit,e sa i perket asaj qe nuk mundemi me u njoftu apo diqka te ngjashme une mendoj se aspak nuk na pengon nese bohet Humanitar,ne mundemi me u argetu,njoftu,etj etj dhe nuk mendoj se ai gjest humanitar na pengon diqka per tu mos u njoftu.Mirepo une po mendoj se nese bahet humanitar do te kete jehone te madhe ky takim,dhe pse te mos mbahet nje gje e till qe merr dy kajhe te karakterit njohes dhe humanitar,mendoj se ia vlen nje gje e till pse jo....

Me respekt nga Ardi Gjilan...!

turisti
20-12-04, 12:58
Ju Falenderit shume

Turisti une e kam propozuar kete per arsye se eshte e mundur,Krokodilli mire kishte propozuar qe kjo nese behet duhet te lajmrohet nje apo dy muaj para takimit,e sa i perket asaj qe nuk mundemi me u njoftu apo diqka te ngjashme une mendoj se aspak nuk na pengon nese bohet Humanitar,ne mundemi me u argetu,njoftu,etj etj dhe nuk mendoj se ai gjest humanitar na pengon diqka per tu mos u njoftu.Mirepo une po mendoj se nese bahet humanitar do te kete jehone te madhe ky takim,dhe pse te mos mbahet nje gje e till qe merr dy kajhe te karakterit njohes dhe humanitar,mendoj se ia vlen nje gje e till pse jo....

Me respekt nga Ardi Gjilan...!

Ardi i nderuar,

Te kuptoj plotesisht,sepse " deri dje " edhe une kum jetue nen qiellin e Kosoves duke mos i kuptuar GASTARBAJTERA kur vijshin nga jashtja,por tash,nga ky kendi - gjerat i kan dimenzionin e zgjeruar.E dij se ndoshta shkrimi im lartepostuar tingellon ne leximin e pare ASHPER,por nuk eshte.Duke e njoft mentalitetin e njerzve,deshiren e badihavgjive per t'i shtire hundet aty ku nuk e kan vendin,gjendjen e anetareve te Dardanise akoma te panjoftuar, deshiren e njerzve ( si ti )per te bere diēka te mire per shoqeri ,une e postova tekstin larte. Si ilustrim,po te tregoj qe une sivjet 5000 copa i kam hargjuar ne gjera humanitare,sepse shpeshhere me demoralizon ftohtesia e njerzve te pasun dhe indeferentimi i tyre ndaj shtresave te rrezikuara dhe duke ditur se kush ka ksi nevoje - une dergoj leket dhe ja blejn 1000 kg miell. 3-4 familje te tilla dhe ja ku eshte sevapi dhe qetesimi shpirteror qe edhe ne dimerin e ftoht femijet e dikujna qe nuk e njifni do te ngrohet dhe do te ket sado kodo diēka me mertyp.

Pra,varianta me e sigurt eshte hap mbas hapit,sepse kur don dikush diēka me ndermar,nuk ka nevoj qe te vjere atje,dhe kot eshte atje nese mundet e nuk ndermer ASGJE.

Shpresoj qe nuk me keq kupton per mendimin e shprehur nga ana ime.Ndoshta edhe une nuk kam drejta.

Me respekt,TURISTI.


:P MIRE U PAFSHIM NE KOSOVE! :P

Publicisti
20-12-04, 13:13
Pershendetje Turisti

Nuk domethan se eshte vendimtar mendimi im,ai vetem ishte nje propozim mendoj se edhe ti keshtu e ke kuptuar,por prap se prap ju mbetet juve qe te vendosni,sido qe te jet une do jem aty ne mesin tuaj ..

Me respekt per ju nga Ardi Gjilan

turisti
20-12-04, 13:58
Pershendetje Turisti

Nuk domethan se eshte vendimtar mendimi im,ai vetem ishte nje propozim mendoj se edhe ti keshtu e ke kuptuar,por prap se prap ju mbetet juve qe te vendosni,sido qe te jet une do jem aty ne mesin tuaj ..

Me respekt per ju nga Ardi Gjilan

" Si te vendose shumica " Ardi ,ashtu do te behet.Ketu duhet vetem llogaritur ndryshimet personale. Une po shpresoj,por reslisht ,- jo shume.Pergjegjja eshte ne numrin e postimeve dhe ideve te dhena....


Je i pershendetur sinqerisht.

ME nderime,TURISTI.

Loloku
21-12-04, 10:04
Contra!

Barbaroza
21-12-04, 10:33
Contra!

laliloli
02-08-05, 17:23
Gjat dimrit paskeni bere plane te mira per te organizuar mbremjen ,hajde tash erdhi vera dhe koha ideale per te organizuar diq te tille .Une kisha propozuar qe kjo mbremje te mbahet ne Prishtine me 15 gusht .A jeni dakort?

Gentiani
03-08-05, 20:35
Ec e mos ja jep njė Contra tė madhe !

Me gjasė autorja e temės me pushime verore ka menduar nė ato dimėrore :wink: :lol:

Krokodilli
04-08-05, 06:17
Gjat dimrit paskeni bere plane te mira per te organizuar mbremjen ,hajde tash erdhi vera dhe koha ideale per te organizuar diq te tille .Une kisha propozuar qe kjo mbremje te mbahet ne Prishtine me 15 gusht .A jeni dakort?


hahaha une jam dakord per 15 Gusht,,
por si duket organizatoret ne keto momente jan ne pushime,, keshtu qe si bjen ndermend kujna per organizimin e mbremjes,,, dikush ne ulqin (mbremje per qdo nat) tjert neper Turki, Bullgari mbremje dit e nat,, hehehehehe
ska mbet tjeter vetem me hap nje tem per vitin tjeter,, ose ndonje mbremje per vitin e ri :lol:
nje muaj para se me qen viti i ri,, askush nuk pergjegjet ne kete tem,, sikurse tash qe na erdh vera e i harruam pro dhe kontrat

Diana007
11-05-09, 21:36
Kan ik 4 vite a vendoset a po mbahet mbremja jo :rolleyes: :tongue: