PDA

View Full Version : Pse shumica e ēunave ne kosov folin fjal pa lidhje rruges...


stina
03-11-04, 22:56
Pse shumica e qunave ne kosov folin fjal pa lidhje rruges nese e shohin nje vajz :?: :?: :?: :?

Buli_00
03-11-04, 23:09
Stina, as mos u quditė e as mos bėnė shumė pyetje. Qunat kėrkojnė qupa, sepse, e di ti, qupat mbushin kupa. hahahahaaaa

stina
03-11-04, 23:10
Stina, as mos u quditė e as mos bėnė shumė pyetje. Qunat kėrkojnė qupa, sepse, e di ti, qupat mbushin kupa. hahahahaaaa


hahahaha qfar pergjigje interesante:P:P:P
bravo buli_oo

LennY
03-11-04, 23:11
Nuk e besoj qe jan shumica , por eshte pakica ... po bjen nje budalla e i perfshin te gjith , mua per vete me ka ndodh me ju fol fajl femrave ne rrug por dihet vetem komplimente , por ka edhe asi femra qe edhe pse ju jep kompliment , ta kethejen katunar mos ha m.... e shum te tjera ... :cry: :roll: :wink:

stina
03-11-04, 23:17
Nuk e besoj qe jan shumica , por eshte pakica ... po bjen nje budalla e i perfshin te gjith , mua per vete me ka ndodh me ju fol fajl femrave ne rrug por dihet vetem komplimente , por ka edhe asi femra qe edhe pse ju jep kompliment , ta kethejen katunar mos ha m.... e shum te tjera ... :cry: :roll: :wink:

ashtu ka edhe sum djem te mir qe din me te be komplimente te mira, por do quna valla ozot ozot folin do fjal qe nuk duhet me u permend ne vend publik bre, kam qen vjet ne kosovo dhe e kam perjetu ket per at po dua me dit?!!
me rrespekt Stina

ArMMeNDii
03-11-04, 23:26
Pse shumica e qunave ne kosov folin fjal pa lidhje rruges nese e shohin nje vajz :?: :?: :?: :?
Stina te pershendes ma se parii a sa i perket kesaj mos thuj shumica se po rrok shum bre hmmmm ej thuj nje pakic shum e vogel e njerzve ;)


Armendi

stina
03-11-04, 23:29
Pse shumica e qunave ne kosov folin fjal pa lidhje rruges nese e shohin nje vajz :?: :?: :?: :?
Stina te pershendes ma se parii a sa i perket kesaj mos thuj shumica se po rrok shum bre hmmmm ej thuj nje pakic shum e vogel e njerzve ;)


Armendi


hehe hajt pra pakica:P veq cilin qytet ku kam shku ne ks kam ka qisi valla veq nesje :wink: :wink:

stina
03-11-04, 23:30
Pse shumica e qunave ne kosov folin fjal pa lidhje rruges nese e shohin nje vajz :?: :?: :?: :?
Stina te pershendes ma se parii a sa i perket kesaj mos thuj shumica se po rrok shum bre hmmmm ej thuj nje pakic shum e vogel e njerzve ;)


Armendi


hehe hajt pra pakica:P veq cilin qytet ku kam shku ne ks kam pa qisi valla veq nesje :wink: :wink: :wink:

ArMMeNDii
03-11-04, 23:44
Pse shumica e qunave ne kosov folin fjal pa lidhje rruges nese e shohin nje vajz :?: :?: :?: :?
Stina te pershendes ma se parii a sa i perket kesaj mos thuj shumica se po rrok shum bre hmmmm ej thuj nje pakic shum e vogel e njerzve ;)


Armendi


hehe hajt pra pakica:P veq cilin qytet ku kam shku ne ks kam pa qisi valla veq nesje :wink: :wink: :wink:

heh stina ndegjo un shum jam en rrug jo pse du ama puna ime me ben ashtu qe te jem gjith ne rrug te hesi te shetis qytetet qesi sene ama nime e kam fjaln per gjilan jo pse un jam i atyshit ama rradh e hiq vrej dikend qe persheprit ndonje femres ysh po thu ti hajde en gjilan edhe bindu en qeto qe kam shkru une
kalo sa ma bukur armendi

stina
03-11-04, 23:47
Pse shumica e qunave ne kosov folin fjal pa lidhje rruges nese e shohin nje vajz :?: :?: :?: :?
Stina te pershendes ma se parii a sa i perket kesaj mos thuj shumica se po rrok shum bre hmmmm ej thuj nje pakic shum e vogel e njerzve ;)


Armendi


hehe hajt pra pakica:P veq cilin qytet ku kam shku ne ks kam pa qisi valla veq nesje :wink: :wink: :wink:

heh stina ndegjo un shum jam en rrug jo pse du ama puna ime me ben ashtu qe te jem gjith ne rrug te hesi te shetis qytetet qesi sene ama nime e kam fjaln per gjilan jo pse un jam i atyshit ama rradh e hiq vrej dikend qe persheprit ndonje femres ysh po thu ti hajde en gjilan edhe bindu en qeto qe kam shkru une
kalo sa ma bukur armendi


oKI ME VJEN MIR QE ESHT GJILANI ASHTU, NUK KAM QEN KURR ATJE, VEQ NE PRISHIN NE LYPJNA DHE FREIZAJ MALL ME PAS NJER ME DAL ME U SHETIT E LIR, NUK DI TASH ISHALLA U BO ME MIR, VEQ UNE PO FOLI PER VJET SA KAM QEN NE KOSOVO.
KALO INTRESANT:)

ArMMeNDii
03-11-04, 23:59
Pse shumica e qunave ne kosov folin fjal pa lidhje rruges nese e shohin nje vajz :?: :?: :?: :?
Stina te pershendes ma se parii a sa i perket kesaj mos thuj shumica se po rrok shum bre hmmmm ej thuj nje pakic shum e vogel e njerzve ;)


Armendi


hehe hajt pra pakica:P veq cilin qytet ku kam shku ne ks kam pa qisi valla veq nesje :wink: :wink: :wink:

heh stina ndegjo un shum jam en rrug jo pse du ama puna ime me ben ashtu qe te jem gjith ne rrug te hesi te shetis qytetet qesi sene ama nime e kam fjaln per gjilan jo pse un jam i atyshit ama rradh e hiq vrej dikend qe persheprit ndonje femres ysh po thu ti hajde en gjilan edhe bindu en qeto qe kam shkru une
kalo sa ma bukur armendi


oKI ME VJEN MIR QE ESHT GJILANI ASHTU, NUK KAM QEN KURR ATJE, VEQ NE PRISHIN NE LYPJNA DHE FREIZAJ MALL ME PAS NJER ME DAL ME U SHETIT E LIR, NUK DI TASH ISHALLA U BO ME MIR, VEQ UNE PO FOLI PER VJET SA KAM QEN NE KOSOVO.
KALO INTRESANT:)

Flm stina ti ka lo shembullore (5) po mendoj ;)

stina
04-11-04, 00:00
Pse shumica e qunave ne kosov folin fjal pa lidhje rruges nese e shohin nje vajz :?: :?: :?: :?
Stina te pershendes ma se parii a sa i perket kesaj mos thuj shumica se po rrok shum bre hmmmm ej thuj nje pakic shum e vogel e njerzve ;)


Armendi


hehe hajt pra pakica:P veq cilin qytet ku kam shku ne ks kam pa qisi valla veq nesje :wink: :wink: :wink:

heh stina ndegjo un shum jam en rrug jo pse du ama puna ime me ben ashtu qe te jem gjith ne rrug te hesi te shetis qytetet qesi sene ama nime e kam fjaln per gjilan jo pse un jam i atyshit ama rradh e hiq vrej dikend qe persheprit ndonje femres ysh po thu ti hajde en gjilan edhe bindu en qeto qe kam shkru une
kalo sa ma bukur armendi


oKI ME VJEN MIR QE ESHT GJILANI ASHTU, NUK KAM QEN KURR ATJE, VEQ NE PRISHIN NE LYPJNA DHE FREIZAJ MALL ME PAS NJER ME DAL ME U SHETIT E LIR, NUK DI TASH ISHALLA U BO ME MIR, VEQ UNE PO FOLI PER VJET SA KAM QEN NE KOSOVO.
KALO INTRESANT:)

Flm stina ti ka lo shembullore (5) po mendoj ;)


HEHE THNX ARMEND :wink: MA MIR ME 6 SE KETU 6 ESHT BESTTT :wink:

Murgesha
04-11-04, 00:23
Stina, kjo pėrherė ka qenė. Gjithherė janė disa quna qė flasin nėpėr rrugėt e Kosovės.
Edhe unė kur kam qenė nė shkollė dhe kam jetuar nė Kosovė, ka pas tė tillė. Por asnjėherė skanė qenė shumica e qunav si thoni ju.
Nė Kosovė ju lutem e jo nė kosovo.

zemrak
04-11-04, 10:00
stina pershdnetje te ngrohta nga une
do te mundohem qe te pergjigjem sa me korrekt ne pyetjen tende
do te nisem nga vetvetja sepse nje fjal popullore thot keshillo vetveten qe ti kuptosh , keshillosh te tjeret.
UNE jam mashkull dhe i ngacmoj femrat kur kam emocilone, e emocionet paraqiten ne ato raste kur shoh naj femer rruges me minifund ,apo gjat veres duke ju dukur cdo pjes e trupit
Po marim nje shembull 2 femra ,- 1) e mbuluar fetarisht 2) e veshur ne menyre provokative
besoj qe cdo meshkull do ti ngacmonte ato femra qe vishen ne menyre provokative . tung

Buli_00
04-11-04, 10:03
Mė vjen mirė qė ju bėra tė qesheni, stina. Flm. pėr kompliment!

Motorristi
04-11-04, 11:00
Pse shumica e qunave ne kosov folin fjal pa lidhje rruges nese e shohin nje vajz :?: :?: :?: :?
Stina te pershendes ma se parii a sa i perket kesaj mos thuj shumica se po rrok shum bre hmmmm ej thuj nje pakic shum e vogel e njerzve ;)


Armendi


hehe hajt pra pakica:P veq cilin qytet ku kam shku ne ks kam pa qisi valla veq nesje :wink: :wink: :wink:

heh stina ndegjo un shum jam en rrug jo pse du ama puna ime me ben ashtu qe te jem gjith ne rrug te hesi te shetis qytetet qesi sene ama nime e kam fjaln per gjilan jo pse un jam i atyshit ama rradh e hiq vrej dikend qe persheprit ndonje femres ysh po thu ti hajde en gjilan edhe bindu en qeto qe kam shkru une
kalo sa ma bukur armendi


oKI ME VJEN MIR QE ESHT GJILANI ASHTU, NUK KAM QEN KURR ATJE, VEQ NE PRISHIN NE LYPJNA DHE FREIZAJ MALL ME PAS NJER ME DAL ME U SHETIT E LIR, NUK DI TASH ISHALLA U BO ME MIR, VEQ UNE PO FOLI PER VJET SA KAM QEN NE KOSOVO.
KALO INTRESANT:)

AIII STINA e paske mendjen e madhe qik,,, katastrof a,,,, te paskan fol ka ke shku,,,, veq nese ke hec rruges ne bikini valla,,, ani ma permend Prishtinen,, me gjys milioni banor,, me nis sa femra osht ne Prishtine e mi fol tanave nga nje fjal,, paskan me maru njerzia.... pi ju shkojka dita tu ju fol femrave neper rrug....
[b]e ke shtru kete pyetje me tregu se je shum e bukur[/b :wink:

markopollo
04-11-04, 11:03
:lol: ...............TUNG STINA tung.Eshte fakt se e paskeni zbuluar kete fakt..e dini ju pse e bejn kete ,sepse nuk kan fjalore te nevojshem per ti joshur femrat dhe e perdorin kete ...e para kurse e dyta njerezit qe kan humbur fare ne shoqeri dhe de fakto nuk i veren askushi ata mendojn qe permes ketyre gjerave te dallohen pak..............heeeeeeeeeee pak.......kurse tek ju ne shqiperi pasha zotin jeni gjenii ....ta knaqni shpirtin me gjuhen qe flitni..neve duhet te martohemi me vajza nga shqiperia ne menyre qe sado pak te na lindin femija me te menqur....kalkulator haaaaae ke pare apo ke degjuar se ne kosove nuk mund ta gjesh asnje moderator te ndonje programi qe e udheheq ne menyre te perkryer e kete e ben gjdo i treti shqipetar nga shqiperia...........per kete i dua ata perkatesisht juve nga shqiperia qau tung respekt :wink:

stina
04-11-04, 12:09
Stina, kjo pėrherė ka qenė. Gjithherė janė disa quna qė flasin nėpėr rrugėt e Kosovės.
Edhe unė kur kam qenė nė shkollė dhe kam jetuar nė Kosovė, ka pas tė tillė. Por asnjėherė skanė qenė shumica e qunav si thoni ju.
Nė Kosovė ju lutem e jo nė kosovo.


oki Murgesha une nuk kam jetu kurr ne kosvo, veq kur jam kon ne pushime e ndoshta nu e di si jon, por vjet hera e fundit kam qen i kam pa se plot djem folshin bre fjal palidhje, nuk du nuk di :!: :!: :!:

kalo mir :)

stina
04-11-04, 12:12
Pse shumica e qunave ne kosov folin fjal pa lidhje rruges nese e shohin nje vajz :?: :?: :?: :?
Stina te pershendes ma se parii a sa i perket kesaj mos thuj shumica se po rrok shum bre hmmmm ej thuj nje pakic shum e vogel e njerzve ;)


Armendi


hehe hajt pra pakica:P veq cilin qytet ku kam shku ne ks kam pa qisi valla veq nesje :wink: :wink: :wink:

heh stina ndegjo un shum jam en rrug jo pse du ama puna ime me ben ashtu qe te jem gjith ne rrug te hesi te shetis qytetet qesi sene ama nime e kam fjaln per gjilan jo pse un jam i atyshit ama rradh e hiq vrej dikend qe persheprit ndonje femres ysh po thu ti hajde en gjilan edhe bindu en qeto qe kam shkru une
kalo sa ma bukur armendi


oKI ME VJEN MIR QE ESHT GJILANI ASHTU, NUK KAM QEN KURR ATJE, VEQ NE PRISHIN NE LYPJNA DHE FREIZAJ MALL ME PAS NJER ME DAL ME U SHETIT E LIR, NUK DI TASH ISHALLA U BO ME MIR, VEQ UNE PO FOLI PER VJET SA KAM QEN NE KOSOVO.
KALO INTRESANT:)

AIII STINA e paske mendjen e madhe qik,,, katastrof a,,,, te paskan fol ka ke shku,,,, veq nese ke hec rruges ne bikini valla,,, ani ma permend Prishtinen,, me gjys milioni banor,, me nis sa femra osht ne Prishtine e mi fol tanave nga nje fjal,, paskan me maru njerzia.... pi ju shkojka dita tu ju fol femrave neper rrug....
[b]e ke shtru kete pyetje me tregu se je shum e bukur[/b :wink:


hehe jo vallhi nuk e kam mendjen e madhe, dhe jam si gjith femrat e tjra, ojojoj qfar bikini bre hehe veshje normal valla.


kalo mir

stina
04-11-04, 12:17
:lol: ...............TUNG STINA tung.Eshte fakt se e paskeni zbuluar kete fakt..e dini ju pse e bejn kete ,sepse nuk kan fjalore te nevojshem per ti joshur femrat dhe e perdorin kete ...e para kurse e dyta njerezit qe kan humbur fare ne shoqeri dhe de fakto nuk i veren askushi ata mendojn qe permes ketyre gjerave te dallohen pak..............heeeeeeeeeee pak.......kurse tek ju ne shqiperi pasha zotin jeni gjenii ....ta knaqni shpirtin me gjuhen qe flitni..neve duhet te martohemi me vajza nga shqiperia ne menyre qe sado pak te na lindin femija me te menqur....kalkulator haaaaae ke pare apo ke degjuar se ne kosove nuk mund ta gjesh asnje moderator te ndonje programi qe e udheheq ne menyre te perkryer e kete e ben gjdo i treti shqipetar nga shqiperia...........per kete i dua ata perkatesisht juve nga shqiperia qau tung respekt :wink:


hehe edheu ne jam nga KOSOVA por nuk jetoj atje, ndoshta esht ajo qe dojn ata me u dallu nga te tjeret me u bo ma kull siq po thojn a!!!

PS: edhe kosova ka njerz te menqur markapollo
kalo mir :)

Loloku
04-11-04, 12:21
Sepse eshte puna e vetme, me e meqmja dhe me produktivja per zanatit e rrugaqit a!

stina
04-11-04, 12:24
Sepse eshte puna e vetme, me e meqmja dhe me produktivja per zanatit e rrugaqit a!


hmmm ndoshta esht kjo skan qka me be tjeter rrugve!!!
kalo mir :)

Barbaroza
04-11-04, 12:25
Ēudi!Une po jetoj ne Kosove edhe akoma nuk e verejta se shumica e cunave shqiptare po flitkan fjale palidhje rrugeve.Une nuk them se nuk ka te tille,por qe jane shumica,ketu nuk pajtohem.
Eshte e vertete se cunat shqiptare nuk dijne te japin kushedi sa komplimente te bukura,por edhe se fjalet banale i perdorin shumica,kjo nuk qendron.
Fundja,edhe ju(ju lutem mos me keqkuptoni)deri dje keni jetuar ne Kosove dhe sot po habitkeni kur po vini ne Kosove se cunat shqiptare flasin rrugeve palidhje thuaja se kurre si keni njohur.
Mua s'me pelqen kur nje shqiptar gjoja habitet me bashkekombasin e tij vetem pse jeton ne perendim dhe se atje has ne kulture me te gjere.Une e di se kjo eshte evidente,por tema duhet shtruar me mirekuptim se si te tejkalohet kjo dhe jo te bisedohet ne menyre ironike siq u shprehen disa!

turisti
04-11-04, 12:52
Ju pershendes te gjithve.
Une nuk kam mundesi qe te komentoj me gjeresisht,sepse si tha BARBAROZA,momentalisht jetoj jasht edhe 5 vite nuk kam qene ne KOSOVE, dhe kur te shkoj,ne vend gjarjes do te bindem...,mirepo,nese dikush nuk shprehet mire,ajo nuk dmth se " krejt rinia " nuk shprehen.Po shprehen dhe plaqt keq,normal sepse edhe situata ekonomike i bjen shprehjet ne nivelin me te ulet.Nese nuk keni qene ne pozite t'ju fishkelloje barku per buke,ateherit edhe njeriun e nervozuar prej uries nuk do te kuptoni.....

Ju pershendes,TURISTI. :wink:

adrioni
04-11-04, 12:53
Pse shumica e qunave ne kosov folin fjal pa lidhje rruges nese e shohin nje vajz :?: :?: :?: :?

Eshte e vertet qe ka asi tipa qe thua ti mirepo une e kisha be nje dallimketu...jo shumica por nje pakice e vogel.
Edhe tek e fundit nuk eshte fjal palidhje nese e shohesh nje vajz te bukur rruges edhe i thua "Te kisha honger sikur akullore"...eshte vetem si nje lloj komplimenti dhe tregon se po e simpatizon....etj etj.

Krokodilli
04-11-04, 13:17
Pershendetje Stina

Ma se pari nuk e kuptoj se pse te pengon kjo pun kaq shum,,,, kjo nuk ndodh vetem ne kosove por ne tere boten,,, duke ecur rrugeve te qytetit te fol ndonje djal,, te jep komplimente,, qfaredo qe te kan thene nuk e kan pas per me te ofendu.....

--qe the se nuk jeton ne kosove dhe se nuk te ka ndodh kjo pun me par,,,,
ma se pari as une nuk jetoj ne kosove,,,
--dhe jam shtetas i Australis qe 20 vite...
--po sa here qe te shkoj ne kosove neper qytet ju flas femrave,, ju dha komplimente te ndryshme,,, ....
Pra te them edhe nje here,, se kjo nuk dodh vetem ne Kosove,, por ne tere boten,,,..
te pershendes dhe mos te pengon nje gje e till.......

Kaltrina
04-11-04, 14:24
Pse shumica e qunave ne kosov folin fjal pa lidhje rruges nese e shohin nje vajz :?: :?: :?: :?

Stina se pari se ke ceke se qfare fjale te keqija te kane thane ne Kosove ,se dyti a atje ku jeton ti nuk te ngacmojne djemte kurre a :roll: ...

pershendetje

Kercovari
04-11-04, 16:04
Pse shumica e qunave ne kosov folin fjal pa lidhje rruges nese e shohin nje vajz :?: :?: :?: :?

Stina se pari se ke ceke se qfare fjale te keqija te kane thane ne Kosove ,se dyti a atje ku jeton ti nuk te ngacmojne djemte kurre a :roll: ...

pershendetje

Ke plote te drejte Kaltrina
Meshkujt ngacmojne gjithkund,por se ne Kosove djemt folin fjale te pa lidhje rrugeve une nuk e di,sepse kete mungon thelbi i temes ne fjale.
Pastaj,ka te ngjare qe djemte gjithku ne trojet shqiptare te kene mbetur pas moshatareve te tyre qe jane ritur ne shtete ekonomikisht te zhviluara, ku edhe kujdesi psikologjik nuk ka munguar gje qe te jep te kuptosh se parapregatitja psikollogjike eshte edhe sistemi baze i komunikimit qofte nga ana e llogjikes se shendosh,te folurit me goje dhe ai me i rendesishmi,folja trupore,shikimi,gestet etj.
Sikur te rinjte shqiptare,por edhe te rejat te posedonin keto kritere te komunikimit gjeret do te ecnin krejtesisht ndryshe deri ne eliminimin e vullgaritetit ne rruge apo gjetke,gje qe nuk demton vetem nje person por edhe shoqerin nepergjithsi.
Te shpresojme se punet do te ecin ka e mbara,e deri ather mund te diskutojme tema te ndryshme me shpres se do te jene per te mirin e te gjith neve.

Ylberi_be
04-11-04, 18:26
Stina

pershendetje

mendoj se ai qe ska nevoj per femer sillet keq
ndoshta ka ndodh edhe me ty po mos u merakos se ka djem te mir ma te mir se te hujt me mir esht me kshillu nje tanin se nje te hujin?

stina
04-11-04, 20:57
Pse shumica e qunave ne kosov folin fjal pa lidhje rruges nese e shohin nje vajz :?: :?: :?: :?

Eshte e vertet qe ka asi tipa qe thua ti mirepo une e kisha be nje dallimketu...jo shumica por nje pakice e vogel.
Edhe tek e fundit nuk eshte fjal palidhje nese e shohesh nje vajz te bukur rruges edhe i thua "Te kisha honger sikur akullore"...eshte vetem si nje lloj komplimenti dhe tregon se po e simpatizon....etj etj.


jojo nuk esht pa lidhje qe ti thuash nje fjal te embel tja bejsh nje kompliment, por do fjal me te kqia qe nuk duhen te fole ne nje vend publik bre ADRIONI!

stina
04-11-04, 20:57
Pse shumica e qunave ne kosov folin fjal pa lidhje rruges nese e shohin nje vajz :?: :?: :?: :?

Eshte e vertet qe ka asi tipa qe thua ti mirepo une e kisha be nje dallimketu...jo shumica por nje pakice e vogel.
Edhe tek e fundit nuk eshte fjal palidhje nese e shohesh nje vajz te bukur rruges edhe i thua "Te kisha honger sikur akullore"...eshte vetem si nje lloj komplimenti dhe tregon se po e simpatizon....etj etj.


jojo nuk esht pa lidhje qe ti thuash nje fjal te embel tja bejsh nje kompliment, por do fjal me te kqia qe nuk duhen te foleN ne nje vend publik bre ADRIONI!

stina
04-11-04, 20:57
Pse shumica e qunave ne kosov folin fjal pa lidhje rruges nese e shohin nje vajz :?: :?: :?: :?

Eshte e vertet qe ka asi tipa qe thua ti mirepo une e kisha be nje dallimketu...jo shumica por nje pakice e vogel.
Edhe tek e fundit nuk eshte fjal palidhje nese e shohesh nje vajz te bukur rruges edhe i thua "Te kisha honger sikur akullore"...eshte vetem si nje lloj komplimenti dhe tregon se po e simpatizon....etj etj.


jojo nuk esht pa lidhje qe ti thuash nje fjal te embel tja bejsh nje kompliment, por do fjal me te kqia qe nuk duhen te foleN ne nje vend publik bre ADRIONI!

stina
04-11-04, 21:03
Pse shumica e qunave ne kosov folin fjal pa lidhje rruges nese e shohin nje vajz :?: :?: :?: :?

Stina se pari se ke ceke se qfare fjale te keqija te kane thane ne Kosove ,se dyti a atje ku jeton ti nuk te ngacmojne djemte kurre a :roll: ...

pershendetje

KALTRINA tash nuk dua ti shkruaj ketu ato fjal qe me kan dho mua dhe kam edhe shoqe qe jetojn ne kosov dhe edhe ato thojn keshtu, oj oj qka the, normal qe me ngucin

stina
04-11-04, 21:06
Stina

pershendetje

mendoj se ai qe ska nevoj per femer sillet keq
ndoshta ka ndodh edhe me ty po mos u merakos se ka djem te mir ma te mir se te hujt me mir esht me kshillu nje tanin se nje te hujin?

popo ka edhe shum djem te sjellshem ne kosov qe din me i be komplimente femrave

stina
04-11-04, 21:12
Ēudi!Une po jetoj ne Kosove edhe akoma nuk e verejta se shumica e cunave shqiptare po flitkan fjale palidhje rrugeve.Une nuk them se nuk ka te tille,por qe jane shumica,ketu nuk pajtohem.
Eshte e vertete se cunat shqiptare nuk dijne te japin kushedi sa komplimente te bukura,por edhe se fjalet banale i perdorin shumica,kjo nuk qendron.
Fundja,edhe ju(ju lutem mos me keqkuptoni)deri dje keni jetuar ne Kosove dhe sot po habitkeni kur po vini ne Kosove se cunat shqiptare flasin rrugeve palidhje thuaja se kurre si keni njohur.
Mua s'me pelqen kur nje shqiptar gjoja habitet me bashkekombasin e tij vetem pse jeton ne perendim dhe se atje has ne kulture me te gjere.Une e di se kjo eshte evidente,por tema duhet shtruar me mirekuptim se si te tejkalohet kjo dhe jo te bisedohet ne menyre ironike siq u shprehen disa!

oki ndoshta nuk jan shumica por une keshtu kam ndegju bre se kam edhe shoqe qe jetojn ne kosove dhe ato thojn keshtu,

JO nuk te keqkuptoj, por me fal por une kam qen veq 2 vjet kur jam largurar nga KOSOVA
kalo mir shoqe :)

adrioni
05-11-04, 00:56
E tash jam dakord me ty Stina se fole drejt..edhe ne fillim ke menduar drejte mirepo je ngut ka ke shru keshtu qe na kemi mendu ndryshe.

Kesna
05-11-04, 13:49
Thoni cka te doni, stina ka te drejte. edhe hajde hajde veq qunat, po edhe pleqte jon bo si qenė. 1 dite nje plak tju turr 1 qikes qe ma shume se 17 vjet si ka pase. cfare fjale i thojke ma deri dikur ju ktheva edhe s'lash sen pa i thon. hajde hajde t'ish kon e veshur ne menyre provokative, a me bo naj gjest palidhje, po qika prej shkolles me cante. Tani djemte edhe jo qe veq te flasin po edhe te prekin.

Mu per veti 1 here me ka bo vaki veq qaq jom ndi keq qe sa s'ka. Psiqikisht u pata ndi keq, ndjenja e pafuqise, 1 ndjenje qe skisha pase qef me provu as1femen. Veq nafaka vellau jem me shoke ka qellu afer edhe sma merr mendja qe ka preke mo ai femen nja 6 jave , deri sa ja kane hjeke gipsin. :wink:

Krokodilli
05-11-04, 14:33
Thoni cka te doni, stina ka te drejte. edhe hajde hajde veq qunat, po edhe pleqte jon bo si qenė. 1 dite nje plak tju turr 1 qikes qe ma shume se 17 vjet si ka pase. cfare fjale i thojke ma deri dikur ju ktheva edhe s'lash sen pa i thon. hajde hajde t'ish kon e veshur ne menyre provokative, a me bo naj gjest palidhje, po qika prej shkolles me cante. Tani djemte edhe jo qe veq te flasin po edhe te prekin.

Mu per veti 1 here me ka bo vaki veq qaq jom ndi keq qe sa s'ka. Psiqikisht u pata ndi keq, ndjenja e pafuqise, 1 ndjenje qe skisha pase qef me provu as1femen. Veq nafaka vellau jem me shoke ka qellu afer edhe sma merr mendja qe ka preke mo ai femen nja 6 jave , deri sa ja kane hjeke gipsin. :wink:

te pershendes Kesna,,,, po ashtu te falemderit qe na dhe komplimente te gjtheve djemve,,, pasi simbas teje qenkemi te gjith djemt QEN,,,, po vall aj vllau yt qka qenka ai,,,,, ..
Hajt te pershendes dhe te flm edhe nje here.....

turisti
05-11-04, 14:43
Thoni cka te doni, stina ka te drejte. edhe hajde hajde veq qunat, po edhe pleqte jon bo si qenė. 1 dite nje plak tju turr 1 qikes qe ma shume se 17 vjet si ka pase. cfare fjale i thojke ma deri dikur ju ktheva edhe s'lash sen pa i thon. hajde hajde t'ish kon e veshur ne menyre provokative, a me bo naj gjest palidhje, po qika prej shkolles me cante. Tani djemte edhe jo qe veq te flasin po edhe te prekin.

Mu per veti 1 here me ka bo vaki veq qaq jom ndi keq qe sa s'ka. Psiqikisht u pata ndi keq, ndjenja e pafuqise, 1 ndjenje qe skisha pase qef me provu as1femen. Veq nafaka vellau jem me shoke ka qellu afer edhe sma merr mendja qe ka preke mo ai femen nja 6 jave , deri sa ja kane hjeke gipsin. :wink:

te pershendes Kesna,,,, po ashtu te falemderit qe na dhe komplimente te gjtheve djemve,,, pasi simbas teje qenkemi te gjith djemt QEN,,,, po vall aj vllau yt qka qenka ai,,,,, ..
Hajt te pershendes dhe te flm edhe nje here.....

KROKI,mosu ngut.

Te pershendet TURISTI.

fadil ibrahimi
05-11-04, 15:09
Pse shumica e qunave ne kosov folin fjal pa lidhje rruges nese e shohin nje vajz :?: :?: :?: :?
Stina te pershendes ma se parii a sa i perket kesaj mos thuj shumica se po rrok shum bre hmmmm ej thuj nje pakic shum e vogel e njerzve ;)


Armendi


hehe hajt pra pakica:P veq cilin qytet ku kam shku ne ks kam pa qisi valla veq nesje :wink: :wink: :wink:

heh stina ndegjo un shum jam en rrug jo pse du ama puna ime me ben ashtu qe te jem gjith ne rrug te hesi te shetis qytetet qesi sene ama nime e kam fjaln per gjilan jo pse un jam i atyshit ama rradh e hiq vrej dikend qe persheprit ndonje femres ysh po thu ti hajde en gjilan edhe bindu en qeto qe kam shkru une
kalo sa ma bukur armendi

fadil ibrahimi
05-11-04, 15:29
Po ka edhe asi mashkuj qe flasin rruges fjale pa lidhje them a.
Po ku po jesin femrat . Edhe ato flasin fjale pa lidhj po eshte tjetra se ato nuk i shprehine ne menyr te jashtme

stina
05-11-04, 16:12
Thoni cka te doni, stina ka te drejte. edhe hajde hajde veq qunat, po edhe pleqte jon bo si qenė. 1 dite nje plak tju turr 1 qikes qe ma shume se 17 vjet si ka pase. cfare fjale i thojke ma deri dikur ju ktheva edhe s'lash sen pa i thon. hajde hajde t'ish kon e veshur ne menyre provokative, a me bo naj gjest palidhje, po qika prej shkolles me cante. Tani djemte edhe jo qe veq te flasin po edhe te prekin.

Mu per veti 1 here me ka bo vaki veq qaq jom ndi keq qe sa s'ka. Psiqikisht u pata ndi keq, ndjenja e pafuqise, 1 ndjenje qe skisha pase qef me provu as1femen. Veq nafaka vellau jem me shoke ka qellu afer edhe sma merr mendja qe ka preke mo ai femen nja 6 jave , deri sa ja kane hjeke gipsin. :wink:


Faleminderit KESNA PER perkrahjen :wink: une vet kur kam qen ne kosov e kam perjetu ket kam qen e veshur normal jo me bilikni siq po thojn do se sjam tranu ende. edhe kam shoqe ne kosov qe me trgonjn per ket se edhe pleqt po folshin: ęsj ęsj :x

stina
05-11-04, 16:14
Po ka edhe asi mashkuj qe flasin rruges fjale pa lidhje them a.
Po ku po jesin femrat . Edhe ato flasin fjale pa lidhj po eshte tjetra se ato nuk i shprehine ne menyr te jashtme


popo ka edh femra ashtu :?

stina
05-11-04, 16:16
E tash jam dakord me ty Stina se fole drejt..edhe ne fillim ke menduar drejte mirepo je ngut ka ke shru keshtu qe na kemi mendu ndryshe.

haha ok thnx pra :wink:

qeqa&zana
05-11-04, 21:12
stina me ty jam :wink: :wink: :wink: :wink:

stina
05-11-04, 21:37
faleminderit :wink: :wink: :wink:

stina
05-11-04, 21:38
stina me ty jam :wink: :wink: :wink: :wink:


:wink: :wink: :wink:
faleminderi

zana_e_maleve
07-11-04, 19:53
Pse shumica e qunave ne kosov folin fjal pa lidhje rruges nese e shohin nje vajz :?: :?: :?: :?

Jo vec kur shohin nje vajze por ne pergjithesi me cka smund te pajtohem aspak por me sa shoh e kan trashigimi sepse jan rritur duke ndigjuar e pa sjellje te tilla

Kaltrushi
08-11-04, 14:52
Nje po ju thjem djema. Kur ju beni Komplimente vajzave e ajo nuk reagon fare. Mos e bjeni veten ne pozit te keq dhe te thuani fjale te ndyta. (qe nuk gjinden as ne fjalorin shqip)

Per ata qe thuajn fjale te ndyta rrugeve. Nuk di qka te them. Vetem se mos te doket vetja mire. Per ata qe vetem te shikojn. Le te vazhdojn se shikimi ende nuk ka vrare kerkend.

Pra karkateri i njeriut tregohet me fjalet dhe sjelljet.

Pershendetje

Krokodilli
08-11-04, 16:55
Nje po ju thjem djema. Kur ju beni Komplimente vajzave e ajo nuk reagon fare. Mos e bjeni veten ne pozit te keq dhe te thuani fjale te ndyta. (qe nuk gjinden as ne fjalorin shqip)

Per ata qe thuajn fjale te ndyta rrugeve. Nuk di qka te them. Vetem se mos te doket vetja mire. Per ata qe vetem te shikojn. Le te vazhdojn se shikimi ende nuk ka vrare kerkend.

Pra karkateri i njeriut tregohet me fjalet dhe sjelljet.

Pershendetje

Te pershendes kaltrushi,, por kto jan spjegime te kota,,, se nje i rritur nuk e qet veten ne ate pozit qe ta fyej nje vajz,,,, me siguri kjo ka ndodh me naj djal 10 apo 12 vjeqar,, pa kultur familjare,, qe tere diten bredhin rrugeve,,, gje qe ka shum kesi femijesh ,, sidomos pas luftes,, te pa prinder, pa kultur.... gje qe nuk ia vlen te diskutohet per kete tem.....
ju pershendes

teutaA
04-08-09, 21:43
skan qka bajn gjith diten ne rrug veq kqyrin kush po kalon me i knaq syt por jo veq qunat po edhe pleqt po ta lshojshin ka nje

spo them krejt por kish raste te shpeshta

Murgesha
04-08-09, 21:48
skan qka bajn gjith diten ne rrug veq kqyrin kush po kalon me i knaq syt por jo veq qunat po edhe pleqt po ta lshojshin ka nje

spo them krejt por kish raste te shpeshta

Ani moj se kan pas ēka me pa http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Oqeani
04-08-09, 21:50
Ani moj se kan pas ēka me pa http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Po mendon ne 40°C http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

teutaA
04-08-09, 21:52
Ani moj se kan pas ēka me pa http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

hahahaha o tybe kah kaloj ne pr te xhamija qaty po nderrojshin pare kish shum burra ne rrug kur po me thot njoni a ki dollar hahahah bash u qudita thash po ku e diti qe jam e dollarve un :wink:

Murgesha
04-08-09, 21:52
Po mendon ne 40°C http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Jo, mendova pėr Teutėn qė e kemi si yll!

Murgesha
04-08-09, 21:54
hahahaha o tybe kah kaloj ne pr te xhamija qaty po nderrojshin pare kish shum burra ne rrug kur po me thot njoni a ki dollar hahahah bash u qudita thash po ku e diti qe jam e dollarve un :wink:

Besoj ke qenė e veshur si inson e pėr qata ju ke ra nė sy. http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

uliksi31
04-08-09, 21:54
hahahaha o tybe kah kaloj ne pr te xhamija qaty po nderrojshin pare kish shum burra ne rrug kur po me thot njoni a ki dollar hahahah bash u qudita thash po ku e diti qe jam e dollarve un :wink:

T'ka ngjoft se je vesh si amerikane.:biggrin:

Oqeani
04-08-09, 21:54
Jo, mendova pėr Teutėn qė e kemi si yll!

Mendja si serrēja - thoshin plakat ... ( ashtu mendova )

Oqeani
04-08-09, 21:55
hahahaha o tybe kah kaloj ne pr te xhamija qaty po nderrojshin pare kish shum burra ne rrug kur po me thot njoni a ki dollar hahahah bash u qudita thash po ku e diti qe jam e dollarve un :wink:

Mos ishe me Jeans http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Murgesha
04-08-09, 21:57
T'ka ngjoft se je vesh si amerikane.:biggrin:

Le bre se kush s`po tė bajke mall me qenė veshur amerikanqe http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

uliksi31
04-08-09, 21:59
Le bre se kush s`po tė bajke mall me qenė veshur amerikanqe http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

E qysh pra me u vesh en tirqi a? Apo deshun tash eshte en mode.:biggrin:

Oqeani
04-08-09, 22:00
E qysh pra me u vesh en tirqi a? Apo deshun tash eshte en mode.:biggrin:

Uliks e dyta e sakte - sallamadi sistem ...

Murgesha
04-08-09, 22:04
E qysh pra me u vesh en tirqi a? Apo deshun tash eshte en mode.:biggrin:

Valla tirqve kun fija sju kish mbet.

Tybe edhe shtrejt more vlla mi ble rrobat e gjata, e krejt kishin nisė me u miniqizu....http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif ani do maica pa krih e pa shpinda, mos vet tutna ka mi kap krejt ramahajrizi(reumatizmi) kur tju shkon pėr vizitė vjeshta e dimri... http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

teutaA
04-08-09, 22:06
Le bre se kush s`po tė bajke mall me qenė veshur amerikanqe http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

hahahahha po nime po na thojn te trasha kto te amerikes

oo uliksi e murgesha mir se po ju shoh ksajde se nje dit jam kujtu per juve mahallen e "pleqve":wink:

uliksi31
04-08-09, 22:11
hahahahha po nime po na thojn te trasha kto te amerikes

oo uliksi e murgesha mir se po ju shoh ksajde se nje dit jam kujtu per juve mahallen e "pleqve":wink:

Mire se po t'shohim edhe na ty, e ka dhen Zoti more pleq e t'ri mu bashkua kajhere. Sot krejt po mesojn prej njani tjetrit, bile na pleqt pak ma shume. :biggrin:

Murgesha
04-08-09, 22:13
Mire se po t'shohim edhe na ty, e ka dhen Zoti more pleq e t'ri mu bashkua kajhere. Sot krejt po mesojn prej njani tjetrit, bile na pleqt pak ma shume. :biggrin:

Po valla shif tė ritė tuj folė pa lidhje e fol edhe pleqt tuj kujtu se edhe atyre ju ka hije ha,hahahahahahaahahahahahaaaaaaaaaaaa

GURI SYLAJ
05-08-09, 09:05
Po valla shif tė ritė tuj folė pa lidhje e fol edhe pleqt tuj kujtu se edhe atyre ju ka hije ha,hahahahahahaahahahahahaaaaaaaaaaaa

Mos te gabojm najsen tjeter se fjala i ka hije plakut ...!Po tybe kan ardhe kohe te zorshme as atyne nuk po ju zihet bese ma!!

shfletuesi_
05-08-09, 09:28
Dija e Gaqmeee sepseeee tyben veq qe papunesi e madhe e spo kan qka bajn ......

UniKKatili
05-08-09, 12:49
Papunsia i ka Fajet

Tomori
09-08-09, 13:41
Papunsia i ka Fajet

Po shum e vertete e gjitha nga Papunsija e Stresti jan te zhgenjyer me sistemin...

...edhe une veti jam nje nder kta ..fakt kjo.

Rozafa
09-08-09, 17:38
Po shum e vertete e gjitha nga Papunsija e Stresti jan te zhgenjyer me sistemin...

...edhe une veti jam nje nder kta ..fakt kjo.

Cuna te tille gjithmone kane egzistuar,si me pare po edhe tani.Jo qe ka faj papunesia...por mungon edukata !!

>>{SpOnGeBoB}<<
09-08-09, 19:11
hej ti Rozafa nuk osht qitu tema edhe une shkruaj, ani cuna te tille gjithmone te paskan ekzistuar. A i pave mara ti, a te ka thanen dikush qishtu fjale palidhe ? jo. E pse mara vetum qishtu po shkruni.

Edhe sha zoten rruges hiq nuk folet palidhe po bash duhet me folen me lidhe edhe ata bukur si mire llafin, se prej qatina llafit mvaren sha zotin sahi 90 % percent e suksesit pej rruges e deri te... poezija :tongue:

Agolli
09-08-09, 19:42
Qashtu bre spongi, a t'kujtohet ēka t'ka pas bonun Gjyle-ja e QollakuT. Ku mes me ju folen turlifare fjelve :tongue:
http://www.youtube.com/watch?v=deYn7cpVs_M&feature=related

>>{SpOnGeBoB}<<
09-08-09, 19:50
Qashtu bre spongi, a t'kujtohet ēka t'ka pas bonun Gjyle-ja e QollakuT. Ku mes me ju folen turlifare fjelve :tongue:
http://www.youtube.com/watch?v=deYn7cpVs_M&feature=related


ahahahah Agolli, sha zoten qysh thojke qajo Gjyle-ja vetum nji llaf e pritki me ja thane. Sha zoten mara ti Agoll shoqi, ne pafsha dikund ne rruge qete Gjylen, bash qatehere ka me pa llafa ma shtire se te qajo tema e qisajna Rozafes ... edhe une shkruaj, amo vetum ja kishna ndrrue titullin ... edhe une foli :tongue: edhe sha zotin.....qe u ndreq lidhja ne vend mara :biggrin: :tongue:

Hej shnetje o Agolli :smile:

Agolli
09-08-09, 19:56
ahahahah Agolli, sha zoten qysh thojke qajo Gjyle-ja vetum nji llaf e pritki me ja thane. Sha zoten mara ti Agoll shoqi, ne pafsha dikund ne rruge qete Gjylen, bash qatehere ka me pa llafa ma shtire se te qajo tema e qisajna Rozafes ... edhe une shkruaj, amo vetum ja kishna ndrrue titullin ... edhe une foli :tongue: edhe sha zotin.....qe u ndreq lidhja ne vend mara :biggrin: :tongue:

Hej shnetje o Agolli :smile:
Hahahaha, kush e lyp e gjen, e kur ta gjen ska me thonun pse mara e lypa! Ajt se t'ja kemi karzu( qeshtu thote Tinky) qejfin.:biggrin:

Shnetje Spongi :smile:

Rozafa
09-08-09, 20:25
hej ti Rozafa nuk osht qitu tema edhe une shkruaj, ani cuna te tille gjithmone te paskan ekzistuar. A i pave mara ti, a te ka thanen dikush qishtu fjale palidhe ? jo. E pse mara vetum qishtu po shkruni.

Edhe sha zoten rruges hiq nuk folet palidhe po bash duhet me folen me lidhe edhe ata bukur si mire llafin, se prej qatina llafit mvaren sha zotin sahi 90 % percent e suksesit pej rruges e deri te... poezija :tongue:

Jo vetem ne KS,por ne secilin vend te botes kane egzistuar dhe egzistojne cuna te tille dhe i dallon nga kilometrat hehe....:wink:

Nuk e di cfare lidhje kishte tema edhe une shkruaj...ne lidhje me kete shkrim timin??

>>{SpOnGeBoB}<<
09-08-09, 20:44
Jo vetem ne KS,por ne secilin vend te botes kane egzistuar dhe egzistojne cuna te tille dhe i dallon nga kilometrat hehe....:wink:

Nuk e di cfare lidhje kishte tema edhe une shkruaj...ne lidhje me kete shkrim timin??


Po be me kilometra larg po thua i digjon tu folen qishtu palidhe a ? Sha zoten duhet me pasene radarin e forte mi digjue qishtu, edhe qisajna i thojne spijunazh ne daq me dijten.


Ku e dij mara une qfare lidhje ka ajo teme, na e patem me Gjyl-ijen qysh e dij une edhe shyqyr qe nuk ka lidhje se fill ta fshijne temen demek qe dulen dy tema te ngjashme :tongue: po rri urte, mos e ngacmo temen.


O ti Rozafa, sha zoten qikjo teme bash kerkund nuk osht qishtu se yhyhyhyhy sa femnat dalin me hecen rruges, sha zoten me pasen njeri fafriken e llafeve te vehten nuk dalin se le mo mu nalen qishtu fol qisajna e fol qasajna edhe pse boll valla ja ka endja edhe ana :tongue:

doGzona
10-08-09, 08:33
Jo ishin edukua, edhe kur te flasin disi me disa komplimente te lezetshme! :D

pirro
10-08-09, 08:53
Hajt se mire osht ... nuk osht se nuk jav kana edhe qikave me jav nshu ka ni fjal pak me ekstreme

Pupi
10-08-09, 14:24
Kqyrni spo du mju drejtu kah tema jeme, veq kėtė hallė e kam pas edhe une a (derisa e kam pas hap edhe si temė bile).
http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=25228

Nėse osht (vėrtetė) fjala pėr ĒUNA, at'her nashti, rinia ner veti le t'ngucen qysh dojn. veq ku pi shoh do burra me musteqe, (bre mos i lasht zoti pa i marru) tuj fol fjalė rrugaqore, met t'plas a.
Nji shok i imi ka nji Dyqan dhe shkova te ai me pa , me nejt pak me tė. Shitset e tija ,femra tė bukurua a (sepse e lyp veni). Nuk vonoj shumė tuj pi kafe mrena n'puntori, kur krisi shamata n'shitore.
Doli Shefi (ky shoku imė) qa me pa, ishin nxe Shqiptart, thua se e kish menen ajo qaty pėr qaty me ju zvesh.
N'muhabet e sipėr me atė vajzen, u ankue valla shum n'ne Shqiptart, se jemi tha si ushujza, deri ta bojm pėrveti ose ta bojm mut krejt nuk largohemi .
?????............................................. ....

Pupi
10-08-09, 14:25
Hajt se mire osht ... nuk osht se nuk jav kana edhe qikave me jav nshu ka ni fjal pak me ekstreme
O pirrė Maraklija he ty n'ball dalt jarabi. hahahahahahahaha........

Rozafa
10-08-09, 14:48
Kqyrni spo du mju drejtu kah tema jeme, veq kėtė hallė e kam pas edhe une a (derisa e kam pas hap edhe si temė bile).
http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=25228

Nėse osht (vėrtetė) fjala pėr ĒUNA, at'her nashti, rinia ner veti le t'ngucen qysh dojn. veq ku pi shoh do burra me musteqe, (bre mos i lasht zoti pa i marru) tuj fol fjalė rrugaqore, met t'plas a.
Nji shok i imi ka nji Dyqan dhe shkova te ai me pa , me nejt pak me tė. Shitset e tija ,femra tė bukurua a (sepse e lyp veni). Nuk vonoj shumė tuj pi kafe mrena n'puntori, kur krisi shamata n'shitore.
Doli Shefi (ky shoku imė) qa me pa, ishin nxe Shqiptart, thua se e kish menen ajo qaty pėr qaty me ju zvesh.
N'muhabet e sipėr me atė vajzen, u ankue valla shum n'ne Shqiptart, se jemi tha si ushujza, deri ta bojm pėrveti ose ta bojm mut krejt nuk largohemi .
?????............................................. ....

E cuditshme...per ty ehh...?Nga kurreshtja te pyeta !

Pupi
10-08-09, 14:56
............

Rozafa
10-08-09, 15:02
......

Erėlehta
10-08-09, 15:45
Pse shumica e qunave ne kosov folin fjal pa lidhje rruges nese e shohin nje vajz :?: :?: :?: :?Sepse nuk kanė asnjė pikė sens kulture!

Ju mungon shkollimi i kulturės, e nėse kėta djelmosha deri nė moshėn 16 vjeēare nuk e kanė pėrvetėsuar kėtė sens, atėherė nuk do ta pėrvetėsojnė kurrė.
Dhe janė po kėta persona tė cilėt edhe krenohen me fjalėt e tyre tė ndyta sepse nuk dijnė mė shumė.

pirro
10-08-09, 16:13
O pirrė Maraklija he ty n'ball dalt jarabi. hahahahahahahaha........

T gjithve ishallaaa ...

>>{SpOnGeBoB}<<
10-08-09, 16:16
Shife mara, hala tu i folen fjale palidhe tekokan qishtu qata qunat e qnukavt edhe ata ne midis te rruges, po qka marojne me qillue diku ne avtoban.

Peja-Boy
11-08-09, 16:26
skan qka bajn gjith diten ne rrug veq kqyrin kush po kalon me i knaq syt por jo veq qunat po edhe pleqt po ta lshojshin ka nje

spo them krejt por kish raste te shpeshta

Se juve Femrave sjau kona hiq me ju nguc dikush rruges... sju merr gjumi gjithnaten tu mendu qysh em nguci e tu i kujtu fjalet se qka tka thon !!

Peja-Boy
11-08-09, 16:29
Hajt se mire osht ... nuk osht se nuk jav kana edhe qikave me jav nshu ka ni fjal pak me ekstreme

Shumica e Femrave mendojn se ne Ks Zoti i Pari e Femra e Dyta per nje mashkull ...Po prap skan Faj se edhe mashkujt jau Lemoj fort e jau rrisin menden kishe Une ....

Fjal ma plaidhje fol nje Femer e Ks se nje mashkull ....

Peja-Boy
11-08-09, 16:30
Sepse nuk kanė asnjė pikė sens kulture!

Ju mungon shkollimi i kulturės, e nėse kėta djelmosha deri nė moshėn 16 vjeēare nuk e kanė pėrvetėsuar kėtė sens, atėherė nuk do ta pėrvetėsojnė kurrė.
Dhe janė po kėta persona tė cilėt edhe krenohen me fjalėt e tyre tė ndyta sepse nuk dijnė mė shumė.Po te Paramendoj ty tu ja kthy "Eee More Laper"

Peja-Boy
11-08-09, 16:33
Stina, kjo pėrherė ka qenė. Gjithherė janė disa quna qė flasin nėpėr rrugėt e Kosovės.
Edhe unė kur kam qenė nė shkollė dhe kam jetuar nė Kosovė, ka pas tė tillė. Por asnjėherė skanė qenė shumica e qunav si thoni ju.
Nė Kosovė ju lutem e jo nė kosovo.

Mundesh Murgesha me ju bo edhe Pyetje ketyre sikur STINA se A Ndalet nje Femer e Kosoves nese kerkohet nga nje mashkull per te biseduar diqka ....

Po edhe me pyet ku eshte Stacioni Autobusave T“qojn rrot somes ...hahahahahahahaha

Kishe se kush je ti se po em fol mua hejjj ,ku more leje mem fol mua ...a din ti kush jam une !!

teutaA
11-08-09, 20:29
Se juve Femrave sjau kona hiq me ju nguc dikush rruges... sju merr gjumi gjithnaten tu mendu qysh em nguci e tu i kujtu fjalet se qka tka thon !!

tybe more djali i pejes aq qef qe pata kur me folen rrugve te ks sa qe asnje fjal nuk ja u ktheva nga gjynahi se po i lendoj ato ftyra te mjera nga varferia qe rrinin ne qoshe te rrugve me mbyt edhe nje dit te kot te jetes se tyre

Pupi
11-08-09, 20:31
tybe more djali i pejes aq qef qe pata kur me folen rrugve te ks sa qe asnje fjal nuk ja u ktheva nga gjynahi se po i lendoj ato ftyra te mjera nga varferia qe rrinin ne qoshe te rrugve me mbyt edhe nje dit te kot te jetes se tyre
Po a ?
Ti pasanikja madhe..... ti

teutaA
11-08-09, 20:40
Po a ?
Ti pasanikja madhe..... ti

me fal i nderuar nuk eshte fjala per mua por per ata tipat qe flasin rruges:smile:

respekt teutaA

Pupi
11-08-09, 21:08
me fal i nderuar nuk eshte fjala per mua por per ata tipat qe flasin rruges:smile:

respekt teutaA
Dėgjo ti gocė, Respektin ta pranojė ,por atė gurabin mbaje pėr veti, dakord ?

Nė pėrkthim don tė thotė:

Neve tipat n'kosovė qė jemi tė varfėr dhe ēdo dite e plakim ngase pa fajin tonė nuk kemi punė, Neve kemi dinjitet dhe kemi burrėri.

Tomori
11-08-09, 23:12
Cuna te tille gjithmone kane egzistuar,si me pare po edhe tani.Jo qe ka faj papunesia...por mungon edukata !!

Rozafa nuk di se si e koncepton ti kte te jesh i papunesuar me automatizem don te thote se je i ngelurr ne rrug e po te ngelesh ne rruge emerrohesh rrugac,,e si te emerrohesh rrugac nga komuniteti vjen zhgenjimi shpirteror vijojne kta fjal palidhje ne rruge...

Rozafa edukata nuk blihet po ajo kultivohet ...

E tash ke parasyshe se qka edukate kultivohet ne rruge pa pune...te ngelish jashte institucioneve edukative arsimore...

Rozafa kalofshe bukur ku do qe te jeshe..

>>{SpOnGeBoB}<<
12-08-09, 09:09
tybe more djali i pejes aq qef qe pata kur me folen rrugve te ks sa qe asnje fjal nuk ja u ktheva nga gjynahi se po i lendoj ato ftyra te mjera nga varferia qe rrinin ne qoshe te rrugve me mbyt edhe nje dit te kot te jetes se tyre


ahahahahah teutaA, sha zoten ke mujten me ju thanen sa folni qishtu palidhe mara rrugaqa hajt shkoni qatje se po ja paguj ka nji sytliaq edhe fare indijanke qishtu bile merrni energie ma shume mu koncentrue qfare llafa i folni. Qata sha zoten mara ti teutaA, paq e ki se te folin diqka, po jane do qasishna me ka 50 centa ne gjep, qe sha zoten edhe tu hanger sytliaqa e lypin me ti rrehen shplaka turinjeve :biggrin:

Rozafa
12-08-09, 11:33
Rozafa nuk di se si e koncepton ti kte te jesh i papunesuar me automatizem don te thote se je i ngelurr ne rrug e po te ngelesh ne rruge emerrohesh rrugac,,e si te emerrohesh rrugac nga komuniteti vjen zhgenjimi shpirteror vijojne kta fjal palidhje ne rruge...

Rozafa edukata nuk blihet po ajo kultivohet ...

E tash ke parasyshe se qka edukate kultivohet ne rruge pa pune...te ngelish jashte institucioneve edukative arsimore...

Rozafa kalofshe bukur ku do qe te jeshe..

Shkolla e parė nena, familja, e mandej ato institucionale!Kush nuk e ka edukaten familjare, pa marre parasysh se cfare shkolla mbaron..kot e ka!

Kuptove ti cuni ?

>>{SpOnGeBoB}<<
12-08-09, 18:42
Sha zoten Rozafa, qaj quni nuk e ka kuptu qita, po leje mare se ja spjegoj une qishtu. A ti mara tomorr vetum shkruje kuptova edhe u sos :tongue:

Qysh e kam kuptue Rozafen, po thote se tane qita qe folin fjale palidhe qishtu, garant o i ka msue nena me folen palidhe, o qajo familja u thot kend ta nxini qishtu ne rruge mos ja falni dakiken, ja qato institucjonat mara, a qita te fundit sha zotin edhe une nuk dyshoj se vetum fjele palidhe te msojne se tane kohen mara folin palidhe ne rruge ne televizjon ne gazeta e ka ti zatetsh qishtu :tongue:

doGzona
12-08-09, 19:50
Eh mi Spongi, edhe pleqet flasin rruges palidhje e le me te rinjet!

>>{SpOnGeBoB}<<
12-08-09, 20:16
Eh mi Spongi, edhe pleqet flasin rruges palidhje e le me te rinjet!

Po thu a. Sha zoten edhe qita pleqet si te folin qishtu palidhe, atehere nuk jetet tjeter vetum me ti hy rend qashtu ne linje kronologjike qysh kallezoj qajo Rozafa me ja rrehe nanen qe e ka msue qishtu me folen palidhe tana familjen edhe me ja sha me shtet e me institucjona qe nuk ndermarin mara kurgjo kundra qetyne pisave.

Pupi
12-08-09, 20:21
Eh mi Spongi, edhe pleqet flasin rruges palidhje e le me te rinjet!

Edhe une ato pi tham de. qe flasin rinia ner veti ,naaasht (qysh do t'flasin ata) .
Por ku po flasin disa (po nisna pi veti) n'mosh teme e sipri, kjo spo ka der kerkun.

Se tash e'm turren njerzia e m'lojn konzervativ. E une nuk e kam fjalen me nal dashnin, po e kam fjalen pak ma gjentelmenski pi dini ju:cool: ......

>>{SpOnGeBoB}<<
12-08-09, 20:31
Edhe une ato pi tham de. qe flasin rinia ner veti ,naaasht (qysh do t'flasin ata) .
Por ku po flasin disa (po nisna pi veti) n'mosh teme e sipri, kjo spo ka der kerkun.

Se tash e'm turren njerzia e m'lojn konzervativ. E une nuk e kam fjalen me nal dashnin, po e kam fjalen pak ma gjentelmenski pi dini ju:cool: ......

sha zoten qeky pupi vetum palidhe shkrun qishtu, a e pave qka i kish shkrujten qasajna teutes, jo maje ti gurbiijen a qate respektin pe marr une e qishtu, ani ne forum, po mu pas kanen ne udhe sha zoten kish gazue krejt, po qfare gjentilmenki be pup osht qikjo qishtu ?

Pupi
12-08-09, 20:38
sha zoten qeky pupi vetum palidhe shkrun qishtu, a e pave qka i kish shkrujten qasajna teutes, jo maje ti gurbiijen a qate respektin pe marr une e qishtu, ani ne forum, po mu pas kanen ne udhe sha zoten kish gazue krejt, po qfare gjentilmenki be pup osht qikjo qishtu ?
Po oshtė bre Shpuz osht gjentelmenski.
A me pas nie (beeeeeep ,pa emna) dikė tuj folė keq pėr rinin e kosovės, e kam fjalėn pėr kta qė u vjen era kredit pe din ti, edhe motres tem njėjtė i kisha thėnė (nuk oshtė fjalė ofenduese ajo me respektin e gurabijen).
Nga ana tjetėr ka edhe pi do dėpsyzav qė po jau kan inati disporės, a kta i kalli krejt a, zjemin jau shti pėr zoten.

Tomori
12-08-09, 22:04
Shkolla e parė nena, familja, e mandej ato institucionale!Kush nuk e ka edukaten familjare, pa marre parasysh se cfare shkolla mbaron..kot e ka!

Kuptove ti cuni ?


Po e vertete kjo Rozafa te lumte qajo goje,,,te kuptova tash plotesishte.

teutaA
12-08-09, 22:36
sha zoten qeky pupi vetum palidhe shkrun qishtu, a e pave qka i kish shkrujten qasajna teutes, jo maje ti gurbiijen a qate respektin pe marr une e qishtu, ani ne forum, po mu pas kanen ne udhe sha zoten kish gazue krejt, po qfare gjentilmenki be pup osht qikjo qishtu ?

hahahah per hir te burrnis nuk e citova

opss nime ti spongi qata qe folin rruges un nuk i veta a punojn a jo veq e vrejta qe kosova skish ndryshu kurgja per nga edukata qashtu te njojtat fjal rruges veq njerzit te ndryshem:smile:

pirro
13-08-09, 12:01
hahahah per hir te burrnis nuk e citova

opss nime ti spongi qata qe folin rruges un nuk i veta a punojn a jo veq e vrejta qe kosova skish ndryshu kurgja per nga edukata qashtu te njojtat fjal rruges veq njerzit te ndryshem:smile:

Po don me thon qe edukaten po na sjellka diaspora shqiptare aa? Shume e pa qendrushme kjo.

realisti64
13-08-09, 20:49
hahahah per hir te burrnis nuk e citova

opss nime ti spongi qata qe folin rruges un nuk i veta a punojn a jo veq e vrejta qe kosova skish ndryshu kurgja per nga edukata qashtu te njojtat fjal rruges veq njerzit te ndryshem:smile:


Aiii teuta, ti m doket veq tek je rrugav shumicen e kohes ahahahhahahaha.

Sa per temen:s'po them per fjale teper banale,veq edhe mos me jav leshu naj fjal femrav qe po sakrifikojn e po cullakohen per neve, e di qe idhnohen keq se me cdo kusht po mundohen me i tregu vijat e trupit...

Antika
14-08-09, 13:34
Kur isha nė Kosovė nuk vėrejta njė dukuri tė tille,apo ne nga diaspora na mungojnė ato "fjalė pa lidhje"!!:biggrin:
Pėrkundrazi, fjalė shumė me lidhje dhe me kuptim flisnin:biggrin: ,kommplimente tė mėsuara nga serialet dhe jo nga shkolla jo......

Skyfter
14-08-09, 15:35
:confused:


http://www.youtube.com/watch?v=4Gan-WQnS68

premium
14-08-09, 20:06
Sepse edukatėn nuk kan marė nga familja e vet ,, kėshtuqė kulturėn qytetare kan humbur.
Me t'vėrtet disa ēuna kėrkojnė njė shapull nė gojė (00)

Lijanna
18-08-09, 17:32
.................

Arb
18-08-09, 17:55
Hajt se s'ka pjell kush prej fjaleve te kqija.

Guri i madh
21-08-09, 20:35
NUK JAM nder ata qe flas se jam i moshes mesatare ,po une mendoj se nuk kan faj ,pse po doshen ,prej se NAIM ABAZI me at BINGON e tij te famshme i zhveshi nga morali vajzat po sa i kishin mbush 18 vite rinia po me shumic gjinia femrore u desh cullak


ehhh kta me zemer te plast kan drejt me fol bile hiq nuk i akuzoj

Albonita
21-08-09, 20:47
Sepse e kan met Leme Jo Met Bleme..pse Nuk e di ----> Kultura familjare i ka fajet krejt !!

P/S..Edhe ketu ku jetoj fjalt se jav nin Cunav shqiptar sja nin kuj.:mad: :rolleyes:

emine
22-08-09, 12:15
sepse kane deshire te kthejne vemendjen e femrav,e kane me shume si hoby,,,le te flasin more qka pritet me shume prej qunav qe gjinden ne rruge gjithe diten,

Guri i madh
24-08-09, 13:24
te jemi real me te leme nuk e kemi me u zhvesh cipridon cullak qysh thot populli ,vapa esht edhe per mashkuj ,ndoshta edhe ato fisniket kan deshir me ndegjue aso fjalsh ,te jemi real duhet te jemi reciprok

>>{SpOnGeBoB}<<
25-08-09, 11:38
sepse kane deshire te kthejne vemendjen e femrav,e kane me shume si hoby,,,le te flasin more qka pritet me shume prej qunav qe gjinden ne rruge gjithe diten,

sha zoten mara ti emine me dijten kur kapurcen qatje te qajo rruga ju kisha thanen qatyne qe jane tu te priten te rruga, shkoni edhe vetum um kallezoni se qka doni mi thanen qisajna emine ja tham una mara qishtu per juve hiq pa u lodhen se nuk kena kohe mara mu cillen rrugave qishtu.:tongue:

Ooooooooooj, oooooooooooooooj emine :tongue: :biggrin: po dil qatje te rruga ne guxofsh me dalen qitash se nuk rrij me te priten tane diten e lume :tongue:

shfletuesi_
25-08-09, 13:03
Tash thjesht edhe femrat nuk jan te nivelit ma te lart se sa djemt qe i ngucin ato.

Isha ne nje qytet qe isha per here te dyte ne ate qytet isha per te paguar nje denim radari, nuk gjeja dot stacionin e policis qe te shkoja te merja Patent shoferin, sdija ke te pyesja e ndala kerrin hapa xhamin dhe ju drejtova nje tube me femra : Me fal a ben nje pyetje. Njera tha jo, Mbylla dritaren vazhdova rruges. Pas 1 km ashtu e pash tyben e dyte te femrave e ndala pak hovin e vetures hapa xhamin ju thash me falni a ben nje pyetje, edhe mu drejtuan " Ec more magjupi keq" Ec e mos kop tani mos i thuaj atyre ooo Zhelajkat e kqija...

emine
25-08-09, 13:55
sha zoten mara ti emine me dijten kur kapurcen qatje te qajo rruga ju kisha thanen qatyne qe jane tu te priten te rruga, shkoni edhe vetum um kallezoni se qka doni mi thanen qisajna emine ja tham una mara qishtu per juve hiq pa u lodhen se nuk kena kohe mara mu cillen rrugave qishtu.:tongue:

Ooooooooooj, oooooooooooooooj emine :tongue: :biggrin: po dil qatje te rruga ne guxofsh me dalen qitash se nuk rrij me te priten tane diten e lume :tongue:
sha zoten mar spong popi:p spo kam vakth me dal ne udhe se puna nuke me len mu en verc e cerc si ato tu kosoves,kshtuqe sen pershtypje nuke me ban edhe ne dalsh ne udhe,se tybeh qaq qorre jam ka rrezik nuke ne nije as nuke te shofe hiq,e mshkone spongi pa e vrejt hiq,,,,hajte ti hajte se dynjeja rrotulliset e qakrrohesh me eminen e shef qysh flasim na dy masanej...

bert
25-08-09, 17:02
nuk po mbesojne syte. shqiptaret po flasin keq kundra shqiptarevete. po jeni vllazen more te mjere. nese nuk e perkrahim njani tjetrin cka presim tna perkrahin bota. hapni syte patriote. helmi dhe vllavrasja jane vegla te serbise. bashkimi na sjell ekonomi, lumturi dhe me thane te drejten na sjell territore qe na jane vjedhur

Makresh
25-08-09, 23:14
nuk po mbesojne syte. shqiptaret po flasin keq kundra shqiptarevete. po jeni vllazen more te mjere. nese nuk e perkrahim njani tjetrin cka presim tna perkrahin bota. hapni syte patriote. helmi dhe vllavrasja jane vegla te serbise. bashkimi na sjell ekonomi, lumturi dhe me thane te drejten na sjell territore qe na jane vjedhur

Waow, hipokrit si ti eshte veshtir te gjesh ! A mos je aktor me profesion ??? :rolleyes:

Dani11
28-08-09, 01:52
...sepse te tillet jane te flliqt dhe nuk kan karakter njerzore.

Dani11
28-08-09, 01:52
...sepse te tillet jane te flliqt dhe pa karakter njerzore.

Guri i madh
28-08-09, 20:18
vllaznillak per qiso femrash folni qka tj vjen ne goj une ne at dynja pergjigjna per kto ofendime tuajat


per kto ORRUSPUUUUUU MOS KURSENI FJAL po perfshine edhe NAIM ABAZIN e telebingon e tij kosovare TE FAMSHMEte jemi real


MEDA - CKA KA ZEMRA (http://www.myvideo.de/watch/3636001/MEDA_CKA_KA_ZEMRA)

Elina
29-08-09, 23:01
Pse a vec ne Kosove po folkan cunat palidhje a ? cudi po me vjen,,,nuk e paskem dite kte!

Nuk eshte edhe aq tragjedi bre jo...bile mu ashtu po ma merr menja.
Une nuk ua vnoj veshin edhe fort e fort cka thojne. Disa vertete dine te ja teprojne me fjalorin e tyne te "paster",,,po qe,aty tregohet kultura e tyre.

Hajt bre mos i merrni edhe bash qaq ngat zemre fjalet e cunave...rriten rriten shpejte bahen burra e nuk koriten me :biggrin:

emine
31-08-09, 22:17
I kuptoi plotsisht qunat atje,sepse kure nuke je msu me pas peshk ne dore kurre,bile duhet mi lipit buzte ka te kaloje afer(si maca kure shef peshkune),ka lan plqeni sponqi(pis mileta jan),,,,

shfletuesi_
31-08-09, 22:33
I kuptoi plotsisht qunat atje,sepse kure nuke je msu me pas peshk ne dore kurre,bile duhet mi lipit buzte ka te kaloje afer(si maca kure shef peshkune),ka lan plqeni sponqi(pis mileta jan),,,,


a mas pa do me than qe ju te gurbetit , kush tjav gjun grepin i bini ngrep aaaaa.. kshtu pa del qe qikat e tu kosoves ma te zojat spo bikan leht en greeeeep

emine
31-08-09, 22:43
a mas pa do me than qe ju te gurbetit , kush tjav gjun grepin i bini ngrep aaaaa.. kshtu pa del qe qikat e tu kosoves ma te zojat spo bikan leht en greeeeep

mdoket qaso qulli tu kosves jemi gjith pa marre parasyshe se ku jetojme,jo diqka ka dallim mire e ke,ne kosove duhesh me martu deshte a sdeshte vetem se ka pi njeher kafe me ty,apo me mire me thane vetem se ta lshone nje veshtrim:THUNI qe femna jeme,,hajte mire mbetsh se ke vakth me analizu ,po shife kaniher si pos illen punte andej,,,,,

shfletuesi_
31-08-09, 22:47
mdoket qaso qulli tu kosves jemi gjith pa marre parasyshe se ku jetojme,jo diqka ka dallim mire e ke,ne kosove duhesh me martu deshte a sdeshte vetem se ka pi njeher kafe me ty,apo me mire me thane vetem se ta lshone nje veshtrim:THUNI qe femna jeme,,hajte mire mbetsh se ke vakth me analizu ,po shife kaniher si pos illen punte andej,,,,,

eminjoooo take it easyyy mos u nxej se shume mire analizojm edhe ne ketu dhe pse ska rryme me qira e llamba i analizojm gjerat.

emine
31-08-09, 22:48
eminjoooo take it easyyy mos u nxej se shume mire analizojm edhe ne ketu dhe pse ska rryme me qira e llamba i analizojm gjerat.

po tybeh eurat i dini mire,kure tju vijne prej sjashtmit mi njeh edhe ma rryme hiq,si qorrat me te prekne e dini a jane 100-she apo10-she:tongue:

shfletuesi_
31-08-09, 22:52
po tybeh eurat i dini mire,kure tju vijne prej sjashtmit mi njeh edhe ma rryme hiq,si qorrat me te prekne e dini a jane 100-she apo10-she:tongue:

Valla krejt terr me kan veq kur e shpalohen me prekje i dijm a jan 100-she a 200-she Ama be fort po ankohen edhe jashtja u mbyten me ankesa besooo aq ne gjyna po na shtin kur po vijn specat kumpirat laknat pasulin sugjukun edhe krejt senet jav hekum na tu kosoves bile edhe gjysen e rruges qaq shume qe po ankohen e po na fusin ne gjynah...:smile: ska hajr ma prej juve qe nga 2002 e ketej hahaha

emine
31-08-09, 23:19
Valla krejt terr me kan veq kur e shpalohen me prekje i dijm a jan 100-she a 200-she Ama be fort po ankohen edhe jashtja u mbyten me ankesa besooo aq ne gjyna po na shtin kur po vijn specat kumpirat laknat pasulin sugjukun edhe krejt senet jav hekum na tu kosoves bile edhe gjysen e rruges qaq shume qe po ankohen e po na fusin ne gjynah...:smile: ska hajr ma prej juve qe nga 2002 e ketej hahaha

tybeh une me kosoven nuke baj biznes as nuke blej as nuke shes,vetem po degjoi mjafte,e sahi sugjuke edhe knej po ndreqin djalo ,po dojne me jau nxerr qato pare,,,,

tema ke per fjale palidhje,e une ika se qtash mu ba truni palidhje tu lundru naper forum,ja kalofsh mire ne vazhdim shfletues!

Guri i madh
02-09-09, 20:38
I kuptoi plotsisht qunat atje,sepse kure nuke je msu me pas peshk ne dore kurre,bile duhet mi lipit buzte ka te kaloje afer(si maca kure shef peshkune),ka lan plqeni sponqi(pis mileta jan),,,,PSE gjinia femrore qenka vetem ne kosov apo troje shqiptare

teutaA
10-09-09, 16:41
po folshin valla edhe pleqt po spo guxoj me kallzu pse:smile:

shfletuesi_
10-09-09, 16:51
po folshin valla edhe pleqt po spo guxoj me kallzu pse:smile:


Jo fol kallxo se bash me bane kureshtar me dite qka ashtu

Peja-Boy
10-09-09, 17:28
Jo fol kallxo se bash me bane kureshtar me dite qka ashtu
Ju doket interesant shqip ..se muzikat Angleze qe gjdo dyten fjal perdoret F**K..ajo ju doket Normale !!

emine
10-09-09, 17:47
mu kujtu diqka,le se flasin djemt,po kure te kthehen femnat,ik mer katunar,selak,guban ,qateher i vnohet kapaki ktina marifeti magjupski ,made in tu kosovo,,,,,:mad:

thellenza
10-09-09, 18:08
Pse de??? Hajd kush din me na tregu pse ?!! :eek:

:biggrin:

emine
10-09-09, 18:09
Pse de??? Hajd kush din me na tregu pse ?!! :eek:

:biggrin:

KAN PI TAMLIN ME KRYPE:tongue:

Peja-Boy
10-09-09, 18:15
Pse de??? Hajd kush din me na tregu pse ?!! :eek:

:biggrin:

Se me vepra eshte ma problem,i ka lshu Takati tash veq me fjal !!

turisti
10-09-09, 18:16
I kuptoi plotsisht qunat atje,sepse kure nuke je msu me pas peshk ne dore kurre,bile duhet mi lipit buzte ka te kaloje afer(si maca kure shef peshkune),ka lan plqeni sponqi(pis mileta jan),,,,

Ja ku jane :biggrin: MISTERET :biggrin: ,le ta shfrytezojne mundin tim............:biggrin: ,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah.

emine
10-09-09, 18:19
Ja ku jane :biggrin: MISTERET :biggrin: ,le ta shfrytezojne mundin tim............:biggrin: ,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah.

ty te mendoi pa rod floku ne ate koke rrumbullake, qka munesh me mshef mara kure ni morr sun te rrin ne floke msheft ty:tongue:

thellenza
10-09-09, 18:20
KAN PI TAMLIN ME KRYPE:tongue:keshtu po ndikjoka tomli me krip a...hmm?

Se me vepra eshte ma problem,i ka lshu Takati tash veq me fjal !!Hahahaah, qysh djemt e ri i ka leshu takati ? Mos vet valla :biggrin:

teutaA
10-09-09, 18:26
me ra ne mend i ksaj teme tu ec neper kosove :smile:

turisti
10-09-09, 18:29
ty te mendoi pa rod floku ne ate koke rrumbullake, qka munesh me mshef mara kure ni morr sun te rrin ne floke msheft ty:tongue:

Menom,menom.me misteret e misterafta........:biggrin: e a te interesojne flokete mia,morrat a MISTERET :biggrin: ?????????????????????????,hahahahahahahahahahahaha hahahaha.

emine
10-09-09, 18:31
Menom,menom.me misteret e misterafta........:biggrin: e a te interesojne flokete mia,morrat a MISTERET :biggrin: ?????????????????????????,hahahahahahahahahahahaha hahahaha.
hahahhahhahhahhahhahahhah
turist ti pse spo na ngux rruges kure po kalojme,po veq po ban syreta,

Elina
10-09-09, 18:46
JO bre nuk eshte shumica e cunave kush tha!!! Ose mu nuk po me bejka vaki mem nguce kush me fjale....dicka ka qe nuk qenkam ne rrjedha te kesaj meseleje :confused: :tongue:

shfletuesi_
10-09-09, 18:52
JO bre nuk eshte shumica e cunave kush tha!!! Ose mu nuk po me bejka vaki mem nguce kush me fjale....dicka ka qe nuk qenkam ne rrjedha te kesaj meseleje :confused: :tongue:
Pa te nguc se la sa te takoj ne tu Prishtina :biggrin: Fiu fiiiiiiiiiuuuuuuuuu

Zhaneta
10-09-09, 18:54
Per mendimin tim eshte diq.pa lidhje ,se folin disa fjal palidhje..per mua ata se folin keshtu e TREGONI EDUKATEN FAMILJARE....:biggrin:

Elina
10-09-09, 19:00
Pa te nguc se la sa te takoj ne tu Prishtina :biggrin: Fiu fiiiiiiiiiuuuuuuuuu


Nuk eshte fjale palidhje fiuuu fiiiuuuuuuuuu,,, kjo po i bjen fishkellime palidhje :biggrin:

JO seriozisht,,,nganjehere kur po lexoj ksajde bash po me shtin me menu ku po jetoj une...ose eshte kjo varianta tjeter...nuk po i bikna ne sy kujt per me me nguce :confused: :tongue:

shfletuesi_
10-09-09, 19:04
Nuk eshte fjale palidhje fiuuu fiiiuuuuuuuuu,,, kjo po i bjen fishkellime palidhje :biggrin:

JO seriozisht,,,nganjehere kur po lexoj ksajde bash po me shtin me menu ku po jetoj une...ose eshte kjo varianta tjeter...nuk po i bikna ne sy kujt per me me nguce :confused: :tongue:

Jo bre spo kan qka flasin se ka kalu ajo kohe e te ngucneve tash po i hargjojn energjit ne internet hahaha.

Mua me ka ndodh njehere te me nguc nje goce ne prishtine , kisha veshur nje maice dhe perpara ka pas foton e Harry Poterit, duke kaluar teposht ka fakulteti filologjik kishin qen 3 goca ajo e mesit me nguc, heej Harry Poterr ruaju po fluturon.. Uhh u skuqa une hera e par qe me nguci nje femer.

Eh ksaj i thon ngucje me humor bejn hajr keto :tongue:

emine
11-09-09, 17:42
Jo bre spo kan qka flasin se ka kalu ajo kohe e te ngucneve tash po i hargjojn energjit ne internet hahaha.

Mua me ka ndodh njehere te me nguc nje goce ne prishtine , kisha veshur nje maice dhe perpara ka pas foton e Harry Poterit, duke kaluar teposht ka fakulteti filologjik kishin qen 3 goca ajo e mesit me nguc, heej Harry Poterr ruaju po fluturon.. Uhh u skuqa une hera e par qe me nguci nje femer.

Eh ksaj i thon ngucje me humor bejn hajr keto :tongue:


qysh ja bjen kjametin vetit ky
ishalla sme kujtohet mo se veq poter te thirri,me ti kujtu te nguxnet:biggrin:

AliSia
12-03-11, 23:46
Le qe folin po edhe fishklloin...No Coment..kishe jemi dikushi..!!:cool:

Hajra
12-03-11, 23:48
..........munges kulture

Amina
14-03-11, 21:36
Me duket tash nuk ju duhen me fjalet, se sic kam ndegju jan ba 3 me 1 a dicka ashtu :tongue:

emine
14-03-11, 21:47
Fmijaqet rrugaqet,sikur te jene vetem sdo ken guxim as te shikojne por qe enden ne grupe marrin zemer dhe behen te padurushem,sjan vetem qunat jan 70% qe sillen si manjak rrugeve qyteteve te kosoves,,,,ndihem rehat qe nuk ndeshem me njerz te tille me,jetoi diku ku kto vese si takojne as te dehurve e jo qytetarve qe takone ne rruge,,,

elvio
14-03-11, 21:54
..........munges kulture


Kultura rritet ne baze te mireqenies,edhe pas pak kohesh duhet kjo tema te mbyllet:tongue: sepse do ndryshojne 360 grade djemte edhe do behen xhentile:biggrin:

Hajra
14-03-11, 22:05
Kultura rritet ne baze te mireqenies,edhe pas pak kohesh duhet kjo tema te mbyllet:tongue: sepse do ndryshojne 360 grade djemte edhe do behen xhentile:biggrin:


Uroi qe sa me shpejt te ndodhe kjo i nderuar Elvio, sigurisht qe jetoim ne nje kohe te pa balancuar, ne nje shoqeri pak coroditese ku njerezit mundohen te pozicionohen ne vendet e tyre.

roadrunner
14-03-11, 22:08
Per dikon palidhje, po dikutj nashti i pelqen......gjithqka me moshen edhe shijen

tipi engjellor
14-03-11, 22:12
ka shume femna qe ju pelqen me ju fishkellu hahahah po ka disa me ju jap kompliment marrin ne thu te bejen pishman qe ju ben hahahah

ka quna ngucakeq qe tregojne mos kulture kjo me te vertet keq....

elvio
14-03-11, 22:13
Uroi qe sa me shpejt te ndodhe kjo i nderuar Elvio, sigurisht qe jetoim ne nje kohe te pa balancuar, ne nje shoqeri pak coroditese ku njerezit mundohen te pozicionohen ne vendet e tyre.


Hajra.
Tema flet per ne Kosove,edhe me qe ish postimi yt bera replike(se di qe s'do me keqkuptoje)por te shqyrtosh temen ''PSE,, ajo c'ka ke thene ti pa asnje lloj justifikimi eshte reale.
Mund ta dallosh edhe ne Shqiperi,por tashme s'para shikon.
Them qe si mundet,por kjo vjen edhe si fakt qe femra eshte ndryshe nga ajo c;ka ish dikur.
Edhe pse postimi shoqerohej me shenja qe e kthejne ne stilin e humorit,shpresoj e besoj qe keto gjeste do jene ne ulje.

Integrohemi si popull,madje me hapa te shpejte.:smile:

emine
14-03-11, 22:16
ka shume femna qe ju pelqen me ju fishkellu hahahah po ka disa me ju jap kompliment marrin ne thu te bejen pishman qe ju ben hahahah

ka quna ngucakeq qe tregojne mos kulture kjo me te vertet keq....
po a,qyre tipko sot kesh dikah qatje me filispic,edhe tu i grah filispicit si me te shpejt gadi 30km ore kesh,edhe do muzik qaty ne vesh,qka me pa kur ka sfirat ni katundar tattttttttt,ev thash qka bana more udhes teme,ev shoq aj ma bani me dore,une me dore tungatjeta,,,,,kisha pas nostallgji me perjetu kso mmentesh,a din qysh mu dok si filmat e ibrahimit me eminen,amo pritova se kesh tu grah si shpejt mu nal e me ti than,a je tu kosova ne fush kosove ka livro o daj qe po msfirat npik shnosht,,,,:P
prej se jam kan ne kosove skam perjetu ksi romance si sot,,,,:P

tipi engjellor
14-03-11, 22:19
po a,qyre tipko sot kesh dikah qatje me filispic,edhe tu i grah filispicit si me te shpejt gadi 30km ore kesh,edhe do muzik qaty ne vesh,qka me pa kur ka sfirat ni katundar tattttttttt,ev thash qka bana more udhes teme,ev shoq aj ma bani me dore,une me dore tungatjeta,,,,,kisha pas nostallgji me perjetu kso mmentesh,a din qysh mu dok si filmat e ibrahimit me eminen,amo pritova se kesh tu grah si shpejt mu nal e me ti than,a je tu kosova ne fush kosove ka livro o daj qe po msfirat npik shnosht,,,,:P

hahahhaha qka me ba emine hej ka djem qe shprehen pa te keq nganjeher edhe vajzat i keqkuptojn......e ti emine bani njerzit ne rruge me ta dite emrin tane diten te thrrasin si ibrahim teklesisti....

Oltiana1
16-03-11, 18:11
Sepse ju mungon kultura e tė folurit :S

drinibardhe
16-03-11, 18:13
Sepse ju mungon kultura e tė folurit :S


nuk e di se nuk kam qenen naj here ne kosove ...por te flasesh rrugeve tregon me te vertet nje indeks kulture shume te dobet .....

Oltiana1
16-03-11, 18:17
nuk e di se nuk kam qenen naj here ne kosove ...por te flasesh rrugeve tregon me te vertet nje indeks kulture shume te dobet .....

Ehh , mirė thua ...

Por , ndoshta njė ditė do pėrmirėsohen :)

tipi engjellor
16-03-11, 18:19
nuk e di se nuk kam qenen naj here ne kosove ...por te flasesh rrugeve tregon me te vertet nje indeks kulture shume te dobet .....
as me me ty as me olten spajtohem keto gjera nepere gjithe boten jane tash se qafre jane diqka tjeter po sjane veq ne kosove .......

drinibardhe
16-03-11, 18:19
Ehh , mirė thua ...

Por , ndoshta njė ditė do pėrmirėsohen :)

ky fakt se e kam ndeshur dhe ne shqiperi ne disa raste edhe pse nuk eshte frequent tashme ..posthuajse eshte ne zhdukje flas per tiranen ...ta neverit totalisht ...llogarit te jesh femer ....

tipi engjellor
16-03-11, 18:22
ky fakt se e kam ndeshur dhe ne shqiperi ne disa raste edhe pse nuk eshte frequent tashme ..posthuajse eshte ne zhdukje flas per tiranen ...ta neverit totalisht ...llogarit te jesh femer ....

kam qene edhe ne shqiperi kam pare gjera te tilla ......

Oltiana1
16-03-11, 18:24
as me me ty as me olten spajtohem keto gjera nepere gjithe boten jane tash se qafre jane diqka tjeter po sjane veq ne kosove .......

Tipi , unė nuk thash qė veē nė Kosovė ka tė tillė ( por njė person qė fol fjalė palithje , lirisht them qė i mungon kultura e tė folurit , se njė qė di me folur me kulturė nuk gjuan fjalė palidhje rrugės )

Oltiana1
16-03-11, 18:25
ky fakt se e kam ndeshur dhe ne shqiperi ne disa raste edhe pse nuk eshte frequent tashme ..posthuajse eshte ne zhdukje flas per tiranen ...ta neverit totalisht ...llogarit te jesh femer ....

Mirė qė kanė filluar me u mbushur mend tipat e tillė :)

drinibardhe
16-03-11, 18:30
Mirė qė kanė filluar me u mbushur mend tipat e tillė :)


problemet duhet te kerkohen pikerisht te shoqeria aq me shume tek femrat sespe eksiston nje dikotomi midis cunave dhe gocave duhet me shume bashkeveprim me shume nderaksion ..... pra te njihen me mire .... pa tabura pa kanune etj dhe kjo do te sherbeje per nje shoqreri te konsoliduar ne aspektin e reagimit ...etj

tipi engjellor
16-03-11, 18:30
Tipi , unė nuk thash qė veē nė Kosovė ka tė tillė ( por njė person qė fol fjalė palithje , lirisht them qė i mungon kultura e tė folurit , se njė qė di me folur me kulturė nuk gjuan fjalė palidhje rrugės )
aty pajtohem me ty plotesisht po edhe aty ka dallim se dikush ia vlen edhe kompliment ne rruge me te jap me ka ndodhe edhe mua edhe vajz me bere nje kompliment duke pare nje gjest qka dmth se edhe aty duhet dalluar fjalet shpesh ka disa qe me mendimin e mire te lehson nje fjale ka qe sia vlen as me i ndegju te kuptoj ketu ty.....

Oltiana1
16-03-11, 18:41
problemet duhet te kerkohen pikerisht te shoqeria aq me shume tek femrat sespe eksiston nje dikotomi midis cunave dhe gocave duhet me shume bashkeveprim me shume nderaksion ..... pra te njihen me mire .... pa tabura pa kanune etj dhe kjo do te sherbeje per nje shoqreri te konsoliduar ne aspektin e reagimit ...etj

Duhet,duhet , por te disa akoma qėndron Kanuni :)

Por , ka edhe mė keq ( ndoshta )

Oltiana1
16-03-11, 18:43
aty pajtohem me ty plotesisht po edhe aty ka dallim se dikush ia vlen edhe kompliment ne rruge me te jap me ka ndodhe edhe mua edhe vajz me bere nje kompliment duke pare nje gjest qka dmth se edhe aty duhet dalluar fjalet shpesh ka disa qe me mendimin e mire te lehson nje fjale ka qe sia vlen as me i ndegju te kuptoj ketu ty.....


Hahahah , e ore Tipi , njėherė u pajtohe me mendimin tim :) , kemi filluar me u kuptuar ne dy po mė duket :)

Po ka edhe nė rrugė qė marrin ca fjalė me vlerė nga sjelljet e mira ...

drinibardhe
16-03-11, 18:44
Duhet,duhet , por te disa akoma qėndron Kanuni :)

Por , ka edhe mė keq ( ndoshta )

ok kanuni le te qendroje por vetem ne kuadrin e artistik te identifikimit te nje shoqerie apo te vete nje personi...

kanuni ka aspekte pozitive e thene me mire ajo cka ndodh sot nuk eshte zbatimi i ligjit te kanunit por i interpretimit gabim te kanunit nga ana e personave qe bejne hakmarrje apo gjakmmarje apo edhe deri tek sjelljet me elementare te njerzeve ....

Oltiana1
16-03-11, 18:53
ok kanuni le te qendroje por vetem ne kuadrin e artistik te identifikimit te nje shoqerie apo te vete nje personi...

kanuni ka aspekte pozitive e thene me mire ajo cka ndodh sot nuk eshte zbatimi i ligjit te kanunit por i interpretimit gabim te kanunit nga ana e personave qe bejne hakmarrje apo gjakmmarje apo edhe deri tek sjelljet me elementare te njerzeve ....


Sa mirė ke thėnė ..

Pajtohem me mendimin tėnd ( me shtuar diē veē e prishi postimin qė ke shkruar )

Daglasi
17-03-11, 01:13
Se femijet tu lujt klikera,i degjojn meshkujt ka flasin e femrat ka buzeqeshin,e ju duken intersant,e tani kur i lajn klikerat,fillojn me ju fol femrave qe ecin udhes tu kersit me taka:biggrin::wink:

lirik
17-03-11, 07:20
Fjala ne rruge duhet te jet ndryshe dhe edhe nese nje femer i pėlqen dikuj kursesi ne rruge nuk folet pa lidhje .

K a mungese aftesie te ne mungesė dijesh mungese vetedijesh .

Ne rrugė nese i flet dikuj se paku duhen zgjedhur fjalet -

Nuk them se edhe ne rrugė nuk flitet per diqka
sepse rruga ėsht spontanitet dhe te qet gjithfar lloji i spontanitetit
-por s e duhet zgjedhur fjalėt -

Te ne akoma ne fakt nuk ėsht ngritur ne nivel ai emancipim i lartė ne nivel
ka mungesa nga shkaqet e e tjera te se kaluares zhvillim i prapambetur

GURI SYLAJ
17-03-11, 07:44
Me gjithe deshiren qe te pajtohem me shkrimet e me siperme e edhe me realitetin une duhet te shtroj dy ceshtje.
E para; ketu nuk kemi te bejme asgje me Kanunin ( si duket dikush e njeh vetem si nocion dhe ate negativ) dhe e dyta ;

"Banum nano te gas!"
Kultura (e sidomos e miresjelljes )fillon dhe mbaron ne FAMILJE !
Nena ,kujdese se si i edukoni femijte tuaj sepse neser ata do te jene fotografia e juaj ne rruge.

Makresh
17-03-11, 08:52
Se eshte me coool , ;)
A se keni ditur qe jemi ber populli me amerikanofil ne bot a ? Edhe stilin e veshjes disa e kan bo sikur t'ishin afro-amerikanet e bronxit !

Gentiani
17-03-11, 16:32
nje lloj proteste :biggrin:, per gjesendat qe u mungojne do e quaja :tongue:

thellenza
17-03-11, 17:17
Krejt prej tutes :biggrin:,

qashtu ne kallaballak 'llam llam llam' ndihen ma t' guximshen. :tongue: Po them, po ma merr mendja se se di jooo.. :biggrin:.

Makresh
17-03-11, 17:20
Krejt prej tutes :biggrin:,

qashtu ne kallaballak 'llam llam llam' ndihen ma t' guximshen. :tongue: Po them, po ma merr mendja se se di jooo.. :biggrin:.

At here te kukan si hiena, kallabllak edhe luanin e hajn :biggrin:

drinibardhe
17-03-11, 17:25
akoma me kete teme JU
po tani ca te bejne ato cunat ... aq tru kane ne koke edhe fmerat qe kalojne rruges a thu qe jane moira .... epo

premium
17-03-11, 17:34
... po po dojn mu ba sikur kullerat e Amerikės , thua se pantullat ja kan mushė me ...

Jana
17-03-11, 17:42
... po po dojn mu ba sikur kullerat e Amerikės , thua se pantullat ja kan mushė me ...


Hahahahhahahhahahahahaha,,,,
Kta cunat ton veshen ngusht eshte e kuderta e kullerave hahahahhahahaha


p.s te pershendes

Skyfter
18-03-11, 20:14
Me kujtohet perpara kur ju lofshim femrave fjal palidhje ne rruge, gjithmon ato te kqijat:tongue::tongue: na fyeshin, te bukurat:biggrin: send nuk thoshnin, vec na injorojshin (s'na rras-shin hiq).

Amina
18-03-11, 20:22
Me kujtohet perpara kur ju lofshim femrave fjal palidhje ne rruge, gjithmon ato te kqijat:tongue::tongue: na fyeshin, te bukurat:biggrin: send nuk thoshnin, vec na injorojshin (s'na rras-shin hiq).


hahahahahaahah, po po ato te "kqijat" kishe duke i mbrojte ato te "bukurat" :tongue:

Guri i madh
18-03-11, 20:35
pas qdo provakimi vjen reagimi

instruktori
18-03-11, 20:40
Pse nuk jane NORMAL

Skyfter
19-03-11, 00:09
Pse nuk jane NORMAL


Jo jo instruktori s'asht bash qeshtu qysh paske thane...


Me nguc noj qik rruges (pa kalu ne fjal banale) eshte krejt normale, thjesht eshte dicka natyrale qe dyja gjinive i pelqen..... problemi se virtualiteti shum e mashkullin i ka bo JO NORMAL, kan harru familjen e vet mbas fejcbokave e forumave .... ma shum ju japin komplimente grave te huaja se te vetave.

Albonita
19-03-11, 08:23
Sepse ende jan Quna te vegjel ..... ne paracitjen e tyre.hahahahhahh

Ps: Nuk e dia .sepse nuk kam cen ne Kosovo mem ndodhe kjo gje..edhe pse ketu ku jetojm kemi Cuna nga rethanet e Ks... por prap nuk me ka ra raste.. me cuna te Ks!

thellenza
20-03-11, 11:10
At here te kukan si hiena, kallabllak edhe luanin e hajn :biggrin:
Paj spo di une sigurte kshtu se qysh jan hallki rruges,, veq thash po them se po ma mer mendja qashtu :tongue:.

Daglasi
20-03-11, 13:42
Buzeqeshje e asaj bukuroshe,e bene qe me u habit,tani ajo jep shenje cka po don/cka po pret,e tani nga emocionet i reshet goja nga mendja:biggrin::tongue:

instruktori
20-03-11, 20:30
Mendoj se na mungon KULTURA elementare