PDA

View Full Version : Rreth Dhe Per Edona Llalloshin


MemphiSx
09-11-04, 22:31
Edona Llalloshi nje kengetare shum e suksesshme e Estrades Shqipetare
Me nje sharm te mir dhe me nje ze shum te bute beri shum adhurues
Ka mjaft qka te flitet per te :)

http://www.edonallalloshi.com/images/e.gif

Kaltrushi
10-11-04, 08:40
Nje gje qe me bie ne Sy tek ajo esht se nuk e tregon gjdo pjes te trupit. Veshjen e ka shum te bukur dhe normale dhe doket shum atraktive edhe pa u zhvesh si shum tjera kengetare kosovare, qe mendojn se doken sexy me veshje provokative, dhe qe do shiten Albumat ma shum per ket.

Edona LLalloshi pra ka Ze te bukur. Gardaroben e bukur dhe me doket qe ende esht ajo qe ka qene edhe pa ken kengetare.

Pershendetje Autor!!

PS: Shpresoj se edhe pasi te martohet Edona, qe te vazhdoj me Muzik.
( A esht e martuar ende a e dini???)

Gentiana
10-11-04, 13:02
Nje gje qe me bie ne Sy tek ajo esht se nuk e tregon gjdo pjes te trupit. Veshjen e ka shum te bukur dhe normale dhe doket shum atraktive edhe pa u zhvesh si shum tjera kengetare kosovare, qe mendojn se doken sexy me veshje provokative, dhe qe do shiten Albumat ma shum per ket.

Edona LLalloshi pra ka Ze te bukur. Gardaroben e bukur dhe me doket qe ende esht ajo qe ka qene edhe pa ken kengetare.

Pershendetje Autor!!

PS: Shpresoj se edhe pasi te martohet Edona, qe te vazhdoj me Muzik.
( A esht e martuar ende a e dini???)

Dhe nese esht martuar,me kend????? :roll:

Edhe mua me pelqen kjo kengetare dhe per momentin esht njera nder kengetareve me te mira ne Kosovė.

MemphiSx
10-11-04, 13:06
Nje gje qe me bie ne Sy tek ajo esht se nuk e tregon gjdo pjes te trupit. Veshjen e ka shum te bukur dhe normale dhe doket shum atraktive edhe pa u zhvesh si shum tjera kengetare kosovare, qe mendojn se doken sexy me veshje provokative, dhe qe do shiten Albumat ma shum per ket.

Edona LLalloshi pra ka Ze te bukur. Gardaroben e bukur dhe me doket qe ende esht ajo qe ka qene edhe pa ken kengetare.

Pershendetje Autor!!

PS: Shpresoj se edhe pasi te martohet Edona, qe te vazhdoj me Muzik.
( A esht e martuar ende a e dini???)
Dhe nese esht martuar,me kend????? :roll:

Edhe mua me pelqen kjo kengetare dhe per momentin esht njera nder kengetareve me te mira ne Kosovė.


Di vetem se ne ket vit do t'martohet Ne Prizren se me ke nuk e di :)

Kaltrushi
10-11-04, 13:12
Nje gje qe me bie ne Sy tek ajo esht se nuk e tregon gjdo pjes te trupit. Veshjen e ka shum te bukur dhe normale dhe doket shum atraktive edhe pa u zhvesh si shum tjera kengetare kosovare, qe mendojn se doken sexy me veshje provokative, dhe qe do shiten Albumat ma shum per ket.

Edona LLalloshi pra ka Ze te bukur. Gardaroben e bukur dhe me doket qe ende esht ajo qe ka qene edhe pa ken kengetare.

Pershendetje Autor!!

PS: Shpresoj se edhe pasi te martohet Edona, qe te vazhdoj me Muzik.
( A esht e martuar ende a e dini???)
Dhe nese esht martuar,me kend????? :roll:

Edhe mua me pelqen kjo kengetare dhe per momentin esht njera nder kengetareve me te mira ne Kosovė.


Di vetem se ne ket vit do t'martohet Ne Prizren se me ke nuk e di :)

Po qfar Prizerini more. :D Ne Gjilan esht feju vjet me nje qe jeton ne Zvicer. Ai besa e ka mbiemrin Maliqi. Ket e kam lexuar. Tasht do behet gjilanase. hehehe Se kur do martohet nuk e di kush e din le ta qon gishtin.

bye pershendetje per ty gentiana dhe MemphiSx

MemphiSx
10-11-04, 13:15
Kaltrushi nuk eshte e vertet veq nejse po e lojm en Gjilan

E kam lexu nje intervist te saj dhe ka deklaru se eshte i Prizrenit por emrin nuk e ka dhene ;)

Te pershendes edhe une ty;)

Kaltrushi
10-11-04, 14:04
Kaltrushi nuk eshte e vertet veq nejse po e lojm en Gjilan

E kam lexu nje intervist te saj dhe ka deklaru se eshte i Prizrenit por emrin nuk e ka dhene ;)

Te pershendes edhe une ty;)


e vertet esht. ok mund te informohesh diku ne internet. por edhe une e kam pa lexu ne nje intervist ne (kosovaren) :wink:

Maca
10-11-04, 15:48
Hallo juve...
Valla gabim e keni mare vesht se E nderuara Kengtarja me e sipatizuar prej te gjitha moshave eshte fejuar me nje djalosh qe vjen nga gjilani dhe aij esht arkitekt ne zvicer,esht pak sa me i moshuar se edona dhe kete vere do te martohen...
Infon e mora nga nje shok i imi i ngusht po ashtu nga gjilani e aj e ka djaloshin qe do te martohet edona djal halle keshtu edhe aj ne festen qe e kishin ber per fejes ka qen aty...
Kshtu qe jam e sigurt se kjo info nuk esht e gabuar...
Diqka rreth edones:
Edona llalloshi esht shum e bukur,dhe ka nje ze jashtzakonisht te mire,per veshje mos te flasim dihet se esht ne qender te vemendjes edhe pse nuk xhveshet...
Kaq pata une....
Ju pershendes te gjitve tung tung... :wink:

Kaltrushi
10-11-04, 15:54
Hallo juve...
Valla gabim e keni mare vesht se E nderuara Kengtarja me e sipatizuar prej te gjitha moshave eshte fejuar me nje djalosh qe vjen nga gjilani dhe aij esht arkitekt ne zvicer,esht pak sa me i moshuar se edona dhe kete vere do te martohen...
Infon e mora nga nje shok i imi i ngusht po ashtu nga gjilani e aj e ka djaloshin qe do te martohet edona djal halle keshtu edhe aj ne festen qe e kishin ber per fejes ka qen aty...
Kshtu qe jam e sigurt se kjo info nuk esht e gabuar...
Diqka rreth edones:
Edona llalloshi esht shum e bukur,dhe ka nje ze jashtzakonisht te mire,per veshje mos te flasim dihet se esht ne qender te vemendjes edhe pse nuk xhveshet...
Kaq pata une....
Ju pershendes te gjitve tung tung... :wink:


Ashtu thash edhe une. Faliminderit per informatat maca. :wink:

Prishtinas28_ch
10-11-04, 16:00
Pershendetje
Edona/sa teme e mire,kemi qene ne te njejten shkolle,une ne klasen e 4 e ajo ne te 1,e femijeri po e mire ke qenė.
Si kengetare gjithmone me ka pelyer,qendrimin serioz.
Sa per fejesen e saj,i fejuari i Edones nuk eshte as nga Gjilani,as nga Prizereni por ėshtė nga Kamenica,pasi qe e njof personalisht.
kaq nga unė

Kaltrushi
10-11-04, 16:03
Pershendetje
Edona/sa teme e mire,kemi qene ne te njejten shkolle,une ne klasen e 4 e ajo ne te 1,e femijeri po e mire ke qenė.
Si kengetare gjithmone me ka pelyer,qendrimin serioz.
Sa per fejesen e saj,i fejuari i Edones nuk eshte as nga Gjilani,as nga Prizereni por ėshtė nga Kamenica,pasi qe e njof personalisht.
kaq nga unė

Po e vertet. Por kamenica esht afer gjilanit. te pershendes prishtinas.

kaltrushi

Gentiani
10-11-04, 20:17
More mos ti ndalė kėngėt, e pėr Martesė le tė martohet ku ja ka qejfi :wink: :lol: :lol:

MemphiSx
10-11-04, 21:41
Jo bre Gentiani po deshem te dim se kur po martohet e me i shku krejt staffi i Forumit te Dardanis n'dasem pa na thirr hiq :D :)

Naki
10-11-04, 22:04
Edona Llalloshi eshte njera nder kengetaret me te mira te ketyre 20 viteve te fundit, i adhuroje kenget e saja dhe ndegjoje me shume endje.
gjate Veres udhetoja me auto per ne kosove nga gjermanija dhe gjate rrugetimit kame ndegjuar se paku 10 ore kenget nga Edona llalloshi.
Edona ka nje eleganc dhe Imigje qe i pergjigjet qdo moshe,edhe pse nuk e njohe deshiroje qe kurr mos te ndalet se kenduari,te na sjelle kenge te bukura e ne jeten privat lumturi dhe hare,

pershendetje Autorit te temes,me nderime Naki

MemphiSx
10-11-04, 22:10
Edona Llalloshi eshte njera nder kengetaret me te mira te ketyre 20 viteve te fundit, i adhuroje kenget e saja dhe ndegjoje me shume endje.
gjate Veres udhetoja me auto per ne kosove nga gjermanija dhe gjate rrugetimit kame ndegjuar se paku 10 ore kenget nga Edona llalloshi.
Edona ka nje eleganc dhe Imigje qe i pergjigjet qdo moshe,edhe pse nuk e njohe deshiroje qe kurr mos te ndalet se kenduari,te na sjelle kenge te bukura e ne jeten privat lumturi dhe hare,

pershendetje Autorit te temes,me nderime Naki

Naki me t'vertet eshte nje kengetare me nje ze shum melankolik dhe me nje moral shum te forte
Me pak gjera ka arrit qe te adhuruesit e vet qe i ka te shumt te krijoj nje simpati te madhe
Ne nje rast ne Ulqin ku kendojke ajo besom qe me shum kohe i ka shku duke dal ne Fotografi me te se sa ka kendu :)

Kaltrushi
11-11-04, 08:20
Jo bre Gentiani po deshem te dim se kur po martohet e me i shku krejt staffi i Forumit te Dardanis n'dasem pa na thirr hiq :D :)

Edhe at me tupana se kurr nuk ka me harru. :wink:

ShEjToNkA
11-11-04, 23:19
Ev evv koki ra nė dertė e hajtė se kur do martohėt e kur jo :lol: :lol:
Po hajt edhe unė do info pasi qenka puna kėshtu?!
Edona , ėshtė e fejuarė me njė djalė nga Dardana (Kamenica), i cili jetonė nė Zvicėr ka studiju arkitekturėn. Njėherit ,merrė pjesė edhe nė organizimin e koncertve. Me Edonėn kanė 9 vite qė njifėn , para dy viteve ia ka shpall dashurin ,ku edhe pas njė kohė kanė vendos qė tė jenė qift.Kėto info i posedojė nga njė intervist tė cilėn e ka jap vetė kėngtarja ku edhe mė nė fundė ceku se: Pėr t'i ruajturė sa do pak traditat vendosėm qė si mėsit ta kemi kėngtarin e njohur dhe tė respektuar Sinan Vllasaliu , i cili edhe erdhi dhe kėrkojė dorėn nga pirndėrit e mi.
E kur do martohėt kėtė se di?!

Edona ??????????
Vetė parqitja e sajė nė skenė ,fletė dhe tregonė gjithcka rrethė atij pėrsonaliteti, e cila ka simpatizuės tė shumtė dhe nga tė gjitha moshatė.
Ėshtė njė kėngtare, shumė e dashurė nga tė gjithė ka njė zė tė veqnatė dhe pėr mendimin timė ia vlenė tė quhėt kėngtare me plotė kuptimin e fjalės!

ani de
12-11-04, 13:28
nuk them se eshte kengetare e keq ,por kushedi se cfare jo

sa i perket kengeve ka kenge mjafte te bukura ,edhe pse edona nuk ka kushedi se cfare zeri .
pstaj sa i perket veshjes se saj mu a me pelqen vetem nj fakt qe ajo eshte shume e menqur dhe din si ti fsheh te metat e saja.

Barbaroza
12-11-04, 13:48
Eshte elegante ne skene,jo provokative, por jo kengetare e mire!

shefkiu
21-11-04, 19:11
Tung tė gjithė dashamirėve tė muzikės

Tė flasėsh pėr Edonen apo mė mirė tė themė pėr muzikėn e Edones unė do ta definoja si njė Profesioniste tė vėrtetė me zė tė shkolluar dhe me njė stil origjinal tė saj.Mirpo,unė do tė thosha se ėshtė edhe kėngėtarja
qė pa tentimeve tė disa kėngėtareve kosovare qė tė bėjnė emėr nė kėtė zhėndėrr tė muzikės ndoshta ėshtė kėngėtarja e cila ka arrit qė nė mesin e adhuruesve tė vetė tė ketė simpatizues tė moshave tė ndryshme sa qė kėngėtaret tjera para saj si Violeta Rexhepagiqi me Grupin Vivien , Ganja me Grupin Ilirėt ,Iliriana Logja me Seleksionin 039 ,ishin kėngėtare qė ndoshta mė pak kishin arritur tė hynin nė tė gjitha shtėpit kosovare . Mė vonė edhe Donika Gashi e tash sė fundi edhe Kėngėtarja pėr mue mė Profesionaliste qė ndonjėherė ka pasur muzika argėtuese kosovare Alma Bektashin janė janė pa dyshim thesar i muzikės sonė argėtuese .Pėrashėndes tė gjithė ata qė e duan muzikėn

KriSTaL
08-12-04, 16:20
Nese duhet nje kundershtar mund te behem, nga MERIA APO INATI QE KENDON MIRE. jo per diq tjeter Edona Llalloshi vertet ka ze, ka talent din te paraqitet para publiku , eshte e embel dhe me shume i pershtatet muzika e Leht dhe ajo Argetuese. eshte Bestttttttttt nder kengetaret me te mira te Gjenerates se Saj eshte.

Gjumashja
17-12-04, 11:34
sme pelqen edhe aq veq njo qka me pelqen te ajo qe nuk po del e zhveshur ne sken sikur qysh tranu disa kengetare

(lena)
21-12-04, 13:27
:D :D :D :D Edona Llaoshi esht LLOKUM krejt.....

veshjen e ka shum te bukur...dhe zerin te embel dhe esht e veret qe Edona esht e fejune ne Gjilan.......

Ju PERSHENDES JUVE KREJVE!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: [/b]

MemphiSx
28-04-05, 12:51
Neser me 28 prill Martohet Edona Llalloshi,beher e ditur se do te jet nje Nate e veqante per Edonen
Pergatitjet per Darsem jan ne perfundim,ftesat ju kan shku te gjith te ftuarve
Darsma do te behet ne Hotel Grand
Pra Edones i deshirojm nje jete te gjate dhe te lumtur ne jeten Bashkeshortore ;)

bellezza
28-04-05, 17:43
Eshte kengetare mesatare , eshte e vertete se ka arritur nje popullritet vetem duke kenduar(jo duke i zbuluar pjeset e trupit) ndoshta kete e ka bere mbase nuk ka trup te bukur per ta ekspozuar.

Me sa e di une Edona ka deklaruar se do te martohet me 29 prill.

I deshiroj martese te lumtur


Bellezza

anna
29-04-05, 10:35
ky videoklipi i fundit pa lidhje a ...shume acarues :twisted:

gjingallo
17-02-07, 01:09
tung tugn ju pershendes edhe pse nuk po di a jom drejtu mir po po kom deshir me gjet ni keng na edona llalloshi osht e vjeter ..... nuk pe di si osht ..titulli.po me doket se osht ....QAN SY ZEZA ish kon mir me gjet se nuk po muj kerkun me gjet ju pershendes

Amina
18-02-07, 16:07
Eshte kengetare e shkelqyer. Ka stil shume te mire. I adhuroje shume kengete saja.

Edona, veq vazhdo. Je me e mira hehehe