PDA

View Full Version : Cfare dijme dhe cfare duhet te dijme per femrat...


Honesty^uk.
11-11-04, 13:15
Kur shfaqet para jush e parfumosur duke folur me zė tė ulėt ngase buzėt i lėvizė ngadalė pėr shkak tė karminit, madje dhe ju puthė lehtė nė faqe qė mos t'ju lė gjurmėn e buzėve, si shenjė arsyetimi, edhepse nuk e kuptoni, do t'ju zbutė. Pra pritni dhe dijeni se nuk ajo ndryshon kurr nė kėtė...
Para sė gjithash e dijmė qė janė tė komplikuara dhe e dijmė se nuk ėshtė lehtė tė depėrtohet nė psikėn e tyre. Mirėpo gjithė ata meshkuj qė me kėmbėngulje tentojnė tė dijnė se si funksionojnė gjėrat te njė femėr, ja disa rregulla qė ndoshta do t'ju ndihmojnė qė mė lehtė tė kuptoni se pse ato i bėjnė disa gjėra ashtu si i bėjnė...

Ajo vonohet dhe pikė!

• A ju nervikos kur detyroheni ta shikoni orėn vazhdimisht, nė mėdyshje se a do tė vje apo jo, pse u vonua, ku ėshtė… etj. Minutat kalojnė, 10, 15, 30…
Vajzat bėjnė shumė, madje gjithēka qė ėshtė e mundshme qė tė jenė tė bukura. Madje edhe Elektro-epilacionin, drenimin limfatik… pilingjet? Gjithēka! Dhe kur para teje paraqitet ajo me mini fund, dije se ka derdhur mund tė madh pėr t'u dukur e tillė. Prandaj, prej kėtu mund tė kuptohet se pse gjithnjė vonohen nė takim, apo pėr shėti. Mua pėr shembull mė pengonte shumė kjo, nė tė vėrtet as qė e kuptoja se ėshtė e pamundur qė tė bėhet gati njė vajzė pėr aq kohė sa edhe njė mashkull, pėr shėti. Kėtė problem e kam zgjedhur duke i thėnė gruas sime: "dalim nė shėti nė ora 17 e duke menduar nė tė vėrtet nė ora 20. Pra keni durim, pritni se kur shfaqet para jush e parfumosur duke folur me zė tė ulėt ngase buzėt i lėvizė ngadalė pėr shkak tė karminit, madje dhe ju puthė lehtė nė faqe qė mos t'ju lė gjurmėn e buzėve, si shenjė arsyetimi, edhepse nuk e kuptoni, do t'ju zbutė. Pra pritni dhe dijeni se nuk ajo ndryshon kurr nė kėtė!

Mos i fol pėr futboll (pėr topa) dhe pikė!

• Nėse nuk dėshiron qė tė bjenė nga liga e parė e tabelės sė saj, mos e tepro kur flet pėr sportin me gjininė mė tė bukur. Nėse tashmė i flet diēka pėr ndonjė kampionat nė Kamerun, dhe ajo i rrotullon sytė majtas djathtas, kjo do tė thotė se fare interesante nuk po i duket. Prandaj mos e teproni.


Pėr tė, diodat, rezistorėt dhe klipat e motorit tėnd janė rrakėshtaja!

• Kasetofoni nė veturėn tėnde, motoēikleta jote, etj etj. e fascionon ndoshta fqinjin tėnd e jo vajzėn tėnde. Madje sado e fuqishme tė jetė. Mos nxjerr udhėzime teknike dhe skica qė tė mundohesh t'ia sqarosh asaj se pėr fare pak para ke marr vegėl tė pamundshme! Mjafton t'ia lėshosh njė kėngė romantike dhe ta pėrqafosh. Sa i pėrketėt eknologjisė, le tė mbetet kjo punė e japanėve apo popujve tjerė qė tė prodhojnė gjėra tė kėtilla madhėshtore tė kualiteteve tė reja.

Nė Internet ajo ka tė drejtė edhe tė flej nėse do dhe pikė!

Nėse ajo ndodhet nė internet ose bisedon nė chat apo vetėm shikon fustane, kėpucė, robe tė brendshme dhe gjėra tjera pėr shoping, mos u ēmend duke e akuzuar se tashmė tre orė linja telefonike ėshtė e zėnė. Nuk do tė thotė se ajo e ka vendin vetėm nė magje me duar nė miell, apo vetėm tė kujdeset pėr fėmijė. Thjeshtė me mirėsjellje dhe qetė lute qė ta lėshoj vendin pėr ta lexuar e-mailin. Mund tė kombinoni kėtu edhe ndonjė puthje, pėrqafim, natyrisht nėse doni sukses. Pak do tė jetė vėshtirė nėse tashmė ka dėgjuar pėr revistėn Mjellma, por prap me tė mirė do t'ia del nė skaj disi. Pėrndryshe, do tė t'falėnderohet veqanėrisht nėse i tregon se njė Mjellmė mund tė gjejė gjithēka pėr ēiftet. Aty ėshtė edhe rubrika, stili i jetės dhe kėshillat mė tė reja nga bota e modės. Nuk do tė ishte keq, apo ))

Edhe disa karakteristika pėr femrat

Sikur tė dhėna tė shumta pėr femrat tė pėrpunoheshin, do tė dilte se:

1. Gjatė gjithė jetės sė saj ajo ecė 184.000 km (pėr shoping, vrapimi mbas autobusit a trenit, vrapimi mbas meshkujve edhepse kėtė mundohet me e fsheh aq sa mundet).

2. Edhepse duket e pabesueshme por, 67,8 % e femrave hjekin dorė nga largimi i qimeve nga kėmbėt.

3. Martesa pėr femrėn ėshtė e shėndetshme. Femrat e martuara jetojnė mesatarisht 78,7 vjetė pėrderisa ato tė pamartuara vetėm 76,6.

4. Pėr dallim nga meshkujt, gjasat qė femra tė lėndohet nė gjunjė janė 8 herė mė tė mėdha.
5. Nė moshėn prej 25 dhe 34 vjeē femra fiton 5 kg (barku, kryqet, vithet dhe shpinda).

6. Nėse femra e ka indeksin e peshės trupore mė tė vogėl se 18, gjasat qė tė mebtet shtatzėne janė mė tė pakta pėr 60 %.

7. Dy tė tretat e femrave janė tė pakėnaqur me trupin e tyre, dhe pothuajse tė gjitha kanė dėshirė tė kenė gjinjė mė tė mėdhenjė. Edhe nėse pėr kėtė do tė duhej tė pėrdorej silikoni.
8. Sasia e oksigjenit nė gjakun e femrave ėshtė 15 herė mė e paktė se te i mashkullit, prandaj dhe ajo s'mund t'i qėndroj aktivitetit fizik aq gjatė.

9. Zemra e femrės rreh 75 herė nė minutė. Gjat orgazmit 120 herė (30 sekonda), ndėrsa kur vrapon me shpejtėsi 10 km/h zemra e saj bėnė 145 tė rrahura nė minutė.

10. 59 % e femrave tridhjetvjeēare ka tė theksuara gropat e syve, ndėrsa 44 % i ka tė shprehura pak mė shumė rrudhat nė ballė.

11. Femrat vuajnė nga kokėdhembjet 3 herė mė shumė se meshkujt.

12. Tė gjitha femrat qė i risin thonjėt mė shumė se 5 mm, janė mė tė ngathta dhe mė tė ngadalshme pėr 40%.

turisti
12-11-04, 00:31
Kur shfaqet para jush e parfumosur duke folur me zė tė ulėt ngase buzėt i lėvizė ngadalė pėr shkak tė karminit, madje dhe ju puthė lehtė nė faqe qė mos t'ju lė gjurmėn e buzėve, si shenjė arsyetimi, edhepse nuk e kuptoni, do t'ju zbutė. Pra pritni dhe dijeni se nuk ajo ndryshon kurr nė kėtė...
Para sė gjithash e dijmė qė janė tė komplikuara dhe e dijmė se nuk ėshtė lehtė tė depėrtohet nė psikėn e tyre. Mirėpo gjithė ata meshkuj qė me kėmbėngulje tentojnė tė dijnė se si funksionojnė gjėrat te njė femėr, ja disa rregulla qė ndoshta do t'ju ndihmojnė qė mė lehtė tė kuptoni se pse ato i bėjnė disa gjėra ashtu si i bėjnė...

Ajo vonohet dhe pikė!

• A ju nervikos kur detyroheni ta shikoni orėn vazhdimisht, nė mėdyshje se a do tė vje apo jo, pse u vonua, ku ėshtė… etj. Minutat kalojnė, 10, 15, 30…
Vajzat bėjnė shumė, madje gjithēka qė ėshtė e mundshme qė tė jenė tė bukura. Madje edhe Elektro-epilacionin, drenimin limfatik… pilingjet? Gjithēka! Dhe kur para teje paraqitet ajo me mini fund, dije se ka derdhur mund tė madh pėr t'u dukur e tillė. Prandaj, prej kėtu mund tė kuptohet se pse gjithnjė vonohen nė takim, apo pėr shėti. Mua pėr shembull mė pengonte shumė kjo, nė tė vėrtet as qė e kuptoja se ėshtė e pamundur qė tė bėhet gati njė vajzė pėr aq kohė sa edhe njė mashkull, pėr shėti. Kėtė problem e kam zgjedhur duke i thėnė gruas sime: "dalim nė shėti nė ora 17 e duke menduar nė tė vėrtet nė ora 20. Pra keni durim, pritni se kur shfaqet para jush e parfumosur duke folur me zė tė ulėt ngase buzėt i lėvizė ngadalė pėr shkak tė karminit, madje dhe ju puthė lehtė nė faqe qė mos t'ju lė gjurmėn e buzėve, si shenjė arsyetimi, edhepse nuk e kuptoni, do t'ju zbutė. Pra pritni dhe dijeni se nuk ajo ndryshon kurr nė kėtė!

Mos i fol pėr futboll (pėr topa) dhe pikė!

• Nėse nuk dėshiron qė tė bjenė nga liga e parė e tabelės sė saj, mos e tepro kur flet pėr sportin me gjininė mė tė bukur. Nėse tashmė i flet diēka pėr ndonjė kampionat nė Kamerun, dhe ajo i rrotullon sytė majtas djathtas, kjo do tė thotė se fare interesante nuk po i duket. Prandaj mos e teproni.


Pėr tė, diodat, rezistorėt dhe klipat e motorit tėnd janė rrakėshtaja!

• Kasetofoni nė veturėn tėnde, motoēikleta jote, etj etj. e fascionon ndoshta fqinjin tėnd e jo vajzėn tėnde. Madje sado e fuqishme tė jetė. Mos nxjerr udhėzime teknike dhe skica qė tė mundohesh t'ia sqarosh asaj se pėr fare pak para ke marr vegėl tė pamundshme! Mjafton t'ia lėshosh njė kėngė romantike dhe ta pėrqafosh. Sa i pėrketėt eknologjisė, le tė mbetet kjo punė e japanėve apo popujve tjerė qė tė prodhojnė gjėra tė kėtilla madhėshtore tė kualiteteve tė reja.

Nė Internet ajo ka tė drejtė edhe tė flej nėse do dhe pikė!

Nėse ajo ndodhet nė internet ose bisedon nė chat apo vetėm shikon fustane, kėpucė, robe tė brendshme dhe gjėra tjera pėr shoping, mos u ēmend duke e akuzuar se tashmė tre orė linja telefonike ėshtė e zėnė. Nuk do tė thotė se ajo e ka vendin vetėm nė magje me duar nė miell, apo vetėm tė kujdeset pėr fėmijė. Thjeshtė me mirėsjellje dhe qetė lute qė ta lėshoj vendin pėr ta lexuar e-mailin. Mund tė kombinoni kėtu edhe ndonjė puthje, pėrqafim, natyrisht nėse doni sukses. Pak do tė jetė vėshtirė nėse tashmė ka dėgjuar pėr revistėn Mjellma, por prap me tė mirė do t'ia del nė skaj disi. Pėrndryshe, do tė t'falėnderohet veqanėrisht nėse i tregon se njė Mjellmė mund tė gjejė gjithēka pėr ēiftet. Aty ėshtė edhe rubrika, stili i jetės dhe kėshillat mė tė reja nga bota e modės. Nuk do tė ishte keq, apo ))

Edhe disa karakteristika pėr femrat

Sikur tė dhėna tė shumta pėr femrat tė pėrpunoheshin, do tė dilte se:

1. Gjatė gjithė jetės sė saj ajo ecė 184.000 km (pėr shoping, vrapimi mbas autobusit a trenit, vrapimi mbas meshkujve edhepse kėtė mundohet me e fsheh aq sa mundet).

2. Edhepse duket e pabesueshme por, 67,8 % e femrave hjekin dorė nga largimi i qimeve nga kėmbėt.

3. Martesa pėr femrėn ėshtė e shėndetshme. Femrat e martuara jetojnė mesatarisht 78,7 vjetė pėrderisa ato tė pamartuara vetėm 76,6.

4. Pėr dallim nga meshkujt, gjasat qė femra tė lėndohet nė gjunjė janė 8 herė mė tė mėdha.
5. Nė moshėn prej 25 dhe 34 vjeē femra fiton 5 kg (barku, kryqet, vithet dhe shpinda).

6. Nėse femra e ka indeksin e peshės trupore mė tė vogėl se 18, gjasat qė tė mebtet shtatzėne janė mė tė pakta pėr 60 %.

7. Dy tė tretat e femrave janė tė pakėnaqur me trupin e tyre, dhe pothuajse tė gjitha kanė dėshirė tė kenė gjinjė mė tė mėdhenjė. Edhe nėse pėr kėtė do tė duhej tė pėrdorej silikoni.
8. Sasia e oksigjenit nė gjakun e femrave ėshtė 15 herė mė e paktė se te i mashkullit, prandaj dhe ajo s'mund t'i qėndroj aktivitetit fizik aq gjatė.

9. Zemra e femrės rreh 75 herė nė minutė. Gjat orgazmit 120 herė (30 sekonda), ndėrsa kur vrapon me shpejtėsi 10 km/h zemra e saj bėnė 145 tė rrahura nė minutė.

10. 59 % e femrave tridhjetvjeēare ka tė theksuara gropat e syve, ndėrsa 44 % i ka tė shprehura pak mė shumė rrudhat nė ballė.

11. Femrat vuajnė nga kokėdhembjet 3 herė mė shumė se meshkujt.

12. Tė gjitha femrat qė i risin thonjėt mė shumė se 5 mm, janė mė tė ngathta dhe mė tė ngadalshme pėr 40%.

Shoki i nderuar,te falminderona per shenimet,per muni qe e bere,por une edhe me i mesue permensh keto shenime,sit vjere shpirti im,mua me leshon takati :arrow: PREJ FRIKES.

Te pershendes,TURISTI.

Honesty^uk.
12-11-04, 00:39
Kur shfaqet para jush e parfumosur duke folur me zė tė ulėt ngase buzėt i lėvizė ngadalė pėr shkak tė karminit, madje dhe ju puthė lehtė nė faqe qė mos t'ju lė gjurmėn e buzėve, si shenjė arsyetimi, edhepse nuk e kuptoni, do t'ju zbutė. Pra pritni dhe dijeni se nuk ajo ndryshon kurr nė kėtė...
Para sė gjithash e dijmė qė janė tė komplikuara dhe e dijmė se nuk ėshtė lehtė tė depėrtohet nė psikėn e tyre. Mirėpo gjithė ata meshkuj qė me kėmbėngulje tentojnė tė dijnė se si funksionojnė gjėrat te njė femėr, ja disa rregulla qė ndoshta do t'ju ndihmojnė qė mė lehtė tė kuptoni se pse ato i bėjnė disa gjėra ashtu si i bėjnė...

Ajo vonohet dhe pikė!

• A ju nervikos kur detyroheni ta shikoni orėn vazhdimisht, nė mėdyshje se a do tė vje apo jo, pse u vonua, ku ėshtė… etj. Minutat kalojnė, 10, 15, 30…
Vajzat bėjnė shumė, madje gjithēka qė ėshtė e mundshme qė tė jenė tė bukura. Madje edhe Elektro-epilacionin, drenimin limfatik… pilingjet? Gjithēka! Dhe kur para teje paraqitet ajo me mini fund, dije se ka derdhur mund tė madh pėr t'u dukur e tillė. Prandaj, prej kėtu mund tė kuptohet se pse gjithnjė vonohen nė takim, apo pėr shėti. Mua pėr shembull mė pengonte shumė kjo, nė tė vėrtet as qė e kuptoja se ėshtė e pamundur qė tė bėhet gati njė vajzė pėr aq kohė sa edhe njė mashkull, pėr shėti. Kėtė problem e kam zgjedhur duke i thėnė gruas sime: "dalim nė shėti nė ora 17 e duke menduar nė tė vėrtet nė ora 20. Pra keni durim, pritni se kur shfaqet para jush e parfumosur duke folur me zė tė ulėt ngase buzėt i lėvizė ngadalė pėr shkak tė karminit, madje dhe ju puthė lehtė nė faqe qė mos t'ju lė gjurmėn e buzėve, si shenjė arsyetimi, edhepse nuk e kuptoni, do t'ju zbutė. Pra pritni dhe dijeni se nuk ajo ndryshon kurr nė kėtė!

Mos i fol pėr futboll (pėr topa) dhe pikė!

• Nėse nuk dėshiron qė tė bjenė nga liga e parė e tabelės sė saj, mos e tepro kur flet pėr sportin me gjininė mė tė bukur. Nėse tashmė i flet diēka pėr ndonjė kampionat nė Kamerun, dhe ajo i rrotullon sytė majtas djathtas, kjo do tė thotė se fare interesante nuk po i duket. Prandaj mos e teproni.


Pėr tė, diodat, rezistorėt dhe klipat e motorit tėnd janė rrakėshtaja!

• Kasetofoni nė veturėn tėnde, motoēikleta jote, etj etj. e fascionon ndoshta fqinjin tėnd e jo vajzėn tėnde. Madje sado e fuqishme tė jetė. Mos nxjerr udhėzime teknike dhe skica qė tė mundohesh t'ia sqarosh asaj se pėr fare pak para ke marr vegėl tė pamundshme! Mjafton t'ia lėshosh njė kėngė romantike dhe ta pėrqafosh. Sa i pėrketėt eknologjisė, le tė mbetet kjo punė e japanėve apo popujve tjerė qė tė prodhojnė gjėra tė kėtilla madhėshtore tė kualiteteve tė reja.

Nė Internet ajo ka tė drejtė edhe tė flej nėse do dhe pikė!

Nėse ajo ndodhet nė internet ose bisedon nė chat apo vetėm shikon fustane, kėpucė, robe tė brendshme dhe gjėra tjera pėr shoping, mos u ēmend duke e akuzuar se tashmė tre orė linja telefonike ėshtė e zėnė. Nuk do tė thotė se ajo e ka vendin vetėm nė magje me duar nė miell, apo vetėm tė kujdeset pėr fėmijė. Thjeshtė me mirėsjellje dhe qetė lute qė ta lėshoj vendin pėr ta lexuar e-mailin. Mund tė kombinoni kėtu edhe ndonjė puthje, pėrqafim, natyrisht nėse doni sukses. Pak do tė jetė vėshtirė nėse tashmė ka dėgjuar pėr revistėn Mjellma, por prap me tė mirė do t'ia del nė skaj disi. Pėrndryshe, do tė t'falėnderohet veqanėrisht nėse i tregon se njė Mjellmė mund tė gjejė gjithēka pėr ēiftet. Aty ėshtė edhe rubrika, stili i jetės dhe kėshillat mė tė reja nga bota e modės. Nuk do tė ishte keq, apo ))

Edhe disa karakteristika pėr femrat

Sikur tė dhėna tė shumta pėr femrat tė pėrpunoheshin, do tė dilte se:

1. Gjatė gjithė jetės sė saj ajo ecė 184.000 km (pėr shoping, vrapimi mbas autobusit a trenit, vrapimi mbas meshkujve edhepse kėtė mundohet me e fsheh aq sa mundet).

2. Edhepse duket e pabesueshme por, 67,8 % e femrave hjekin dorė nga largimi i qimeve nga kėmbėt.

3. Martesa pėr femrėn ėshtė e shėndetshme. Femrat e martuara jetojnė mesatarisht 78,7 vjetė pėrderisa ato tė pamartuara vetėm 76,6.

4. Pėr dallim nga meshkujt, gjasat qė femra tė lėndohet nė gjunjė janė 8 herė mė tė mėdha.
5. Nė moshėn prej 25 dhe 34 vjeē femra fiton 5 kg (barku, kryqet, vithet dhe shpinda).

6. Nėse femra e ka indeksin e peshės trupore mė tė vogėl se 18, gjasat qė tė mebtet shtatzėne janė mė tė pakta pėr 60 %.

7. Dy tė tretat e femrave janė tė pakėnaqur me trupin e tyre, dhe pothuajse tė gjitha kanė dėshirė tė kenė gjinjė mė tė mėdhenjė. Edhe nėse pėr kėtė do tė duhej tė pėrdorej silikoni.
8. Sasia e oksigjenit nė gjakun e femrave ėshtė 15 herė mė e paktė se te i mashkullit, prandaj dhe ajo s'mund t'i qėndroj aktivitetit fizik aq gjatė.

9. Zemra e femrės rreh 75 herė nė minutė. Gjat orgazmit 120 herė (30 sekonda), ndėrsa kur vrapon me shpejtėsi 10 km/h zemra e saj bėnė 145 tė rrahura nė minutė.

10. 59 % e femrave tridhjetvjeēare ka tė theksuara gropat e syve, ndėrsa 44 % i ka tė shprehura pak mė shumė rrudhat nė ballė.

11. Femrat vuajnė nga kokėdhembjet 3 herė mė shumė se meshkujt.

12. Tė gjitha femrat qė i risin thonjėt mė shumė se 5 mm, janė mė tė ngathta dhe mė tė ngadalshme pėr 40%.

Shoki i nderuar,te falminderona per shenimet,per muni qe e bere,por une edhe me i mesue permensh keto shenime,sit vjere shpirti im,mua me leshon takati :arrow: PREJ FRIKES.

Te pershendes,TURISTI.

hahhahahahahahahahahahahaahahhahahahahahhahahha
no koment, se spo me lene te qeshurat

dr1ta
12-11-04, 02:15
http://www.texasbobsworld.com/images/LifeExplained2.jpg

Prishtinas28_ch
12-11-04, 08:48
http://www.texasbobsworld.com/images/LifeExplained2.jpg
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Barbaroza
22-11-04, 20:55
Ka edhe ane te kunderta,kur nje grua duhet t'ia mesoje hujin burrit,te mos vonohet ne takim sepse lehte mund te anulohet,te mos veje karmin shume dhe ndonje gje tjeter :lol: :lol: :lol:

Mafiozi
22-11-04, 21:27
Kur shfaqet para jush e parfumosur duke folur me zė tė ulėt ngase buzėt i lėvizė ngadalė pėr shkak tė karminit, madje dhe ju puthė lehtė nė faqe qė mos t'ju lė gjurmėn e buzėve, si shenjė arsyetimi, edhepse nuk e kuptoni, do t'ju zbutė. Pra pritni dhe dijeni se nuk ajo ndryshon kurr nė kėtė...
Para sė gjithash e dijmė qė janė tė komplikuara dhe e dijmė se nuk ėshtė lehtė tė depėrtohet nė psikėn e tyre. Mirėpo gjithė ata meshkuj qė me kėmbėngulje tentojnė tė dijnė se si funksionojnė gjėrat te njė femėr, ja disa rregulla qė ndoshta do t'ju ndihmojnė qė mė lehtė tė kuptoni se pse ato i bėjnė disa gjėra ashtu si i bėjnė...

Ajo vonohet dhe pikė!

• A ju nervikos kur detyroheni ta shikoni orėn vazhdimisht, nė mėdyshje se a do tė vje apo jo, pse u vonua, ku ėshtė… etj. Minutat kalojnė, 10, 15, 30…
Vajzat bėjnė shumė, madje gjithēka qė ėshtė e mundshme qė tė jenė tė bukura. Madje edhe Elektro-epilacionin, drenimin limfatik… pilingjet? Gjithēka! Dhe kur para teje paraqitet ajo me mini fund, dije se ka derdhur mund tė madh pėr t'u dukur e tillė. Prandaj, prej kėtu mund tė kuptohet se pse gjithnjė vonohen nė takim, apo pėr shėti. Mua pėr shembull mė pengonte shumė kjo, nė tė vėrtet as qė e kuptoja se ėshtė e pamundur qė tė bėhet gati njė vajzė pėr aq kohė sa edhe njė mashkull, pėr shėti. Kėtė problem e kam zgjedhur duke i thėnė gruas sime: "dalim nė shėti nė ora 17 e duke menduar nė tė vėrtet nė ora 20. Pra keni durim, pritni se kur shfaqet para jush e parfumosur duke folur me zė tė ulėt ngase buzėt i lėvizė ngadalė pėr shkak tė karminit, madje dhe ju puthė lehtė nė faqe qė mos t'ju lė gjurmėn e buzėve, si shenjė arsyetimi, edhepse nuk e kuptoni, do t'ju zbutė. Pra pritni dhe dijeni se nuk ajo ndryshon kurr nė kėtė!

Mos i fol pėr futboll (pėr topa) dhe pikė!

• Nėse nuk dėshiron qė tė bjenė nga liga e parė e tabelės sė saj, mos e tepro kur flet pėr sportin me gjininė mė tė bukur. Nėse tashmė i flet diēka pėr ndonjė kampionat nė Kamerun, dhe ajo i rrotullon sytė majtas djathtas, kjo do tė thotė se fare interesante nuk po i duket. Prandaj mos e teproni.


Pėr tė, diodat, rezistorėt dhe klipat e motorit tėnd janė rrakėshtaja!

• Kasetofoni nė veturėn tėnde, motoēikleta jote, etj etj. e fascionon ndoshta fqinjin tėnd e jo vajzėn tėnde. Madje sado e fuqishme tė jetė. Mos nxjerr udhėzime teknike dhe skica qė tė mundohesh t'ia sqarosh asaj se pėr fare pak para ke marr vegėl tė pamundshme! Mjafton t'ia lėshosh njė kėngė romantike dhe ta pėrqafosh. Sa i pėrketėt eknologjisė, le tė mbetet kjo punė e japanėve apo popujve tjerė qė tė prodhojnė gjėra tė kėtilla madhėshtore tė kualiteteve tė reja.

Nė Internet ajo ka tė drejtė edhe tė flej nėse do dhe pikė!

Nėse ajo ndodhet nė internet ose bisedon nė chat apo vetėm shikon fustane, kėpucė, robe tė brendshme dhe gjėra tjera pėr shoping, mos u ēmend duke e akuzuar se tashmė tre orė linja telefonike ėshtė e zėnė. Nuk do tė thotė se ajo e ka vendin vetėm nė magje me duar nė miell, apo vetėm tė kujdeset pėr fėmijė. Thjeshtė me mirėsjellje dhe qetė lute qė ta lėshoj vendin pėr ta lexuar e-mailin. Mund tė kombinoni kėtu edhe ndonjė puthje, pėrqafim, natyrisht nėse doni sukses. Pak do tė jetė vėshtirė nėse tashmė ka dėgjuar pėr revistėn Mjellma, por prap me tė mirė do t'ia del nė skaj disi. Pėrndryshe, do tė t'falėnderohet veqanėrisht nėse i tregon se njė Mjellmė mund tė gjejė gjithēka pėr ēiftet. Aty ėshtė edhe rubrika, stili i jetės dhe kėshillat mė tė reja nga bota e modės. Nuk do tė ishte keq, apo ))

Edhe disa karakteristika pėr femrat

Sikur tė dhėna tė shumta pėr femrat tė pėrpunoheshin, do tė dilte se:

1. Gjatė gjithė jetės sė saj ajo ecė 184.000 km (pėr shoping, vrapimi mbas autobusit a trenit, vrapimi mbas meshkujve edhepse kėtė mundohet me e fsheh aq sa mundet).

2. Edhepse duket e pabesueshme por, 67,8 % e femrave hjekin dorė nga largimi i qimeve nga kėmbėt.

3. Martesa pėr femrėn ėshtė e shėndetshme. Femrat e martuara jetojnė mesatarisht 78,7 vjetė pėrderisa ato tė pamartuara vetėm 76,6.

4. Pėr dallim nga meshkujt, gjasat qė femra tė lėndohet nė gjunjė janė 8 herė mė tė mėdha.
5. Nė moshėn prej 25 dhe 34 vjeē femra fiton 5 kg (barku, kryqet, vithet dhe shpinda).

6. Nėse femra e ka indeksin e peshės trupore mė tė vogėl se 18, gjasat qė tė mebtet shtatzėne janė mė tė pakta pėr 60 %.

7. Dy tė tretat e femrave janė tė pakėnaqur me trupin e tyre, dhe pothuajse tė gjitha kanė dėshirė tė kenė gjinjė mė tė mėdhenjė. Edhe nėse pėr kėtė do tė duhej tė pėrdorej silikoni.
8. Sasia e oksigjenit nė gjakun e femrave ėshtė 15 herė mė e paktė se te i mashkullit, prandaj dhe ajo s'mund t'i qėndroj aktivitetit fizik aq gjatė.

9. Zemra e femrės rreh 75 herė nė minutė. Gjat orgazmit 120 herė (30 sekonda), ndėrsa kur vrapon me shpejtėsi 10 km/h zemra e saj bėnė 145 tė rrahura nė minutė.

10. 59 % e femrave tridhjetvjeēare ka tė theksuara gropat e syve, ndėrsa 44 % i ka tė shprehura pak mė shumė rrudhat nė ballė.

11. Femrat vuajnė nga kokėdhembjet 3 herė mė shumė se meshkujt.

12. Tė gjitha femrat qė i risin thonjėt mė shumė se 5 mm, janė mė tė ngathta dhe mė tė ngadalshme pėr 40%.

Hahahahahahhahahaaahhahahahhahahhaa i lexova dy paragraf edhe
nuk po muj me, u keputa tu qesh hahahhahahahhahahahahhahahahaaa

Shum dim per vajzat, por esht shum pak kunder siq jan :P :P :P :P

Me respekt per keto fjal Honesty, te veshtira por te verteta

:wink:

turisti
24-11-04, 11:48
http://www.texasbobsworld.com/images/LifeExplained2.jpg

Hmmmm,mashkujt nuk kan perparue forte,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahaha. :wink:

dr1ta
24-11-04, 19:31
Po de po hahahahah :) :)

Barbaroza
24-11-04, 19:41
Hahahahahahahahhaaaaaaaaaaaaaaaaa

turisti
24-11-04, 19:43
Po de po hahahahah :) :)

Hahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahah aha. :wink:

toni toni
04-12-04, 09:51
thone shpesh se mendja eshte kurve.
thone shpesh besa qe ,, e kish mendjen femer,,
Ndoshta te zberthesh secilen nga kto te dyja veq e veq mund te themi noi gje po te te zberthesh te dyja se bashku ,ne thjesht veq i vime rrotull kti muhabeti se nuk ja qellojme fare ne te.
Nejse se nuk kam qef me e zgjat po e mira e se mires se ne ka raste kur e dime shume gjera per femrat dhe jemi te afte te mbrohemi nga ndonji master plan i tyre dhe me e mira e se mires eshte qe te femrat ashtu si edhe tek ne meshkujt linde forca e deshires qoft per noi dashni qoft edhe per noi lloj deshire sade per seks sepse ashtu veprojne ato forca qe ne edhe nuk i kontrollojme dot e ne kto momente kur neve na erren syt nuk thurim gjera te kqija per femrat apo femrat per neve po kerkojme se si te ngjitemi sa me shume me njeri tjetrin pa e vra mendjen shume per rrethanat ose karakteret qe kan njerzit ne pergjithsi.
tung se me doket ja kam fut diqysh

KriSTaL
04-12-04, 17:36
ahhahahahahahahahhah
hahahhahahhahah une nuk e lexova se , e mora vesh gjer ne fund vetem nga nje rend duke , lexuar se cilit , e kuptova

HAHAHAHAH

NE KETE RAST FEMRAT NUK PO KUNDERVIHEN SE DIQ KA , FEMRAT GJITH MON KUNDERVIHEN KUR NUK ESHTE, ASHTU SIQ THEMI NE , NDERSA KUR ESHTE ASHTU SIQ THEMI NE , HESHTIN DHE ME , PUTHJE MUNDOHEN TE NA ZBUTIN.
SIQ HESHTIN NE KETE RAST.

Kercovari
04-12-04, 18:33
Te gjitha keto qe ka shkruajte Honesti grate kan gjetur vetem nje konkluzion"Te gjith burrat jen derra".E ku kan mbetur ato edhe vete s`e dine!Haaaaahaaaaaaaaaaaa!.

KriSTaL
08-12-04, 09:29
Te gjitha keto qe ka shkruajte Honesti grate kan gjetur vetem nje konkluzion"Te gjith burrat jen derra".E ku kan mbetur ato edhe vete s`e dine!Haaaaahaaaaaaaaaaaa!.


ahhahahahah Hahahahha kercovari ketu , jam kunder teje, ka dhe thiiii burra mos harro

Kercovari
08-12-04, 11:00
Te gjitha keto qe ka shkruajte Honesti grate kan gjetur vetem nje konkluzion"Te gjith burrat jen derra".E ku kan mbetur ato edhe vete s`e dine!Haaaaahaaaaaaaaaaaa!.


ahhahahahah Hahahahha kercovari ketu , jam kunder teje, ka dhe thiiii burra mos harro
Burrat behen thi kur dalin jashte kotecit derrave.Haaaahhaaaaaa!

Kaltrushi
08-12-04, 11:12
http://www.texasbobsworld.com/images/LifeExplained2.jpg
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll:


Menodej se kjo foto thot shum. hahahahahhahahahahhahahahahhahahaha

pershendetje prishtinas28_ch.

PS: Ate qka dini, nuk esht kurrgjo edhe sa duhet te dini. Esht nje pytje e pa pergjigjur. :wink:

KriSTaL
08-12-04, 11:44
Te gjitha keto qe ka shkruajte Honesti grate kan gjetur vetem nje konkluzion"Te gjith burrat jen derra".E ku kan mbetur ato edhe vete s`e dine!Haaaaahaaaaaaaaaaaa!.


ahhahahahah Hahahahha kercovari ketu , jam kunder teje, ka dhe thiiii burra mos harro
Burrat behen thi kur dalin jashte kotecit derrave.Haaaahhaaaaaa!
:wink:

dr1ta
13-04-05, 00:51
1: Ne mundemi te shminkohemi dhe ti kemi floket e gjata dhe askush nuk mendon ce jemi transvesit
2:Duhet te blejm bikini per gjdo vit.
3:Mundemi te jemi premenstruell kur te dojm ne :lol:
4:Nuk e zhytim toaletin kurr dalim per nevoj te vogel :lol:
5:Perdorim nje ore ne banjo askush nuk quditet me neve.
6:Mundemi ti kemi 50 pal kepuca nuk befasohet askush
7:Orgazmat tona zgjasin me shuem edhe mundemi te kemi plot me radh.
8:Askush nuk kerkon te dijm cka dmth offside (rreguallt ne futball)
9:Nuk ne thrasin te marrim pjes ne ushtri
10.Mundemi te qajm prej nje filmi te dhimbshem dhe nuk na vjen mare
11:Mundemi ti frigojm shefat tone duke i treguar per problemet tona enigmatike ginekologjike :lol: :lol: (ste nguc mo) :lol:
12:Ndonjher cokollada te gjitha probleme na hjek
13.Mundem me parashiku cfar tip jeni duke i shiku kpucat e personit
14:Nese arijm orgasem shpejt ..nuk kemi nevoj te themi ^me fal^ :wink:
15:Asnjher nuk mbetemi te vetmuara edhe pse jemi nder 1.60 cm te gjata :lol:

emine
14-05-08, 07:08
nese mendon s eke njohur nje femer(ke deshtu ne veten) femna eshte engjull,po edhe djall behet po i humbi shpirti nje dite,,,pra e para dhe me e rendesishmja *MOS LUJE ME NDJENJAT E NJE FEMRE* qka ti s'do me ta ba dikushe mos ja ban askujte.....kurre sduhet mendu ah kjo me don(mundem me sill ne gisht) a kjo nuk di gje( di po e ban kishe sdin) prah kujdes nese si mashkulle ke bindje ah e msova boten e femres.....

Lola
16-05-08, 16:06
jo kurrė nuk dini mjaftė pėr femnėn

lovely
17-05-08, 18:34
1: Ne mundemi te shminkohemi dhe ti kemi floket e gjata dhe askush nuk mendon ce jemi transvesit
2:Duhet te blejm bikini per gjdo vit.
3:Mundemi te jemi premenstruell kur te dojm ne :lol:
4:Nuk e zhytim toaletin kurr dalim per nevoj te vogel :lol:
5:Perdorim nje ore ne banjo askush nuk quditet me neve.
6:Mundemi ti kemi 50 pal kepuca nuk befasohet askush
7:Orgazmat tona zgjasin me shuem edhe mundemi te kemi plot me radh.
8:Askush nuk kerkon te dijm cka dmth offside (rreguallt ne futball)
9:Nuk ne thrasin te marrim pjes ne ushtri
10.Mundemi te qajm prej nje filmi te dhimbshem dhe nuk na vjen mare
11:Mundemi ti frigojm shefat tone duke i treguar per problemet tona enigmatike ginekologjike :lol: :lol: (ste nguc mo) :lol:
12:Ndonjher cokollada te gjitha probleme na hjek
13.Mundem me parashiku cfar tip jeni duke i shiku kpucat e personit
14:Nese arijm orgasem shpejt ..nuk kemi nevoj te themi ^me fal^ :wink:
15:Asnjher nuk mbetemi te vetmuara edhe pse jemi nder 1.60 cm te gjata :lol:


t forta t forta
hahahahahahahahahahahhahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah

lovely
17-05-08, 18:35
http://www.texasbobsworld.com/images/LifeExplained2.jpgpaj kurr e perjete s kan me mujt me na ra n fije hahahahahhahahahahahahahaahahahahahahahhahaahhahah aha

kajhere as na veti jo tybe :biggrin: ti kqyr sa sustat e hamamit aty :biggrin: diqa tu kesh

emine
02-01-09, 20:19
1: Ne mundemi te shminkohemi dhe ti kemi floket e gjata dhe askush nuk mendon ce jemi transvesit
2:Duhet te blejm bikini per gjdo vit.
3:Mundemi te jemi premenstruell kur te dojm ne :lol:
4:Nuk e zhytim toaletin kurr dalim per nevoj te vogel :lol:
5:Perdorim nje ore ne banjo askush nuk quditet me neve.
6:Mundemi ti kemi 50 pal kepuca nuk befasohet askush
7:Orgazmat tona zgjasin me shuem edhe mundemi te kemi plot me radh.
8:Askush nuk kerkon te dijm cka dmth offside (rreguallt ne futball)
9:Nuk ne thrasin te marrim pjes ne ushtri
10.Mundemi te qajm prej nje filmi te dhimbshem dhe nuk na vjen mare
11:Mundemi ti frigojm shefat tone duke i treguar per problemet tona enigmatike ginekologjike :lol: :lol: (ste nguc mo) :lol:
12:Ndonjher cokollada te gjitha probleme na hjek
13.Mundem me parashiku cfar tip jeni duke i shiku kpucat e personit
14:Nese arijm orgasem shpejt ..nuk kemi nevoj te themi ^me fal^ :wink:
15:Asnjher nuk mbetemi te vetmuara edhe pse jemi nder 1.60 cm te gjata :lol:

ngerrk aga syl,,,,

emine
01-05-12, 22:08
nese mendon s eke njohur nje femer(ke deshtu ne veten) femna eshte engjull,po edhe djall behet po i humbi shpirti nje dite,,,pra e para dhe me e rendesishmja *MOS LUJE ME NDJENJAT E NJE FEMRE* qka ti s'do me ta ba dikushe mos ja ban askujte.....kurre sduhet mendu ah kjo me don(mundem me sill ne gisht) a kjo nuk di gje( di po e ban kishe sdin) prah kujdes nese si mashkulle ke bindje ah e msova boten e femres.....

e vakth he vakth,,,,kercenimet munden mu ba realitet,,,,

qaj postimi i drites ende rreflektone ksajde:biggrin:

emine
01-05-12, 22:10
http://www.texasbobsworld.com/images/LifeExplained2.jpgma mire me pas vec ni pulle si mashkllat,se kto tonat marrin spoj me ba mi kombinu ka dy perniheri

lovely
01-05-12, 22:11
Qe ingjja jau kallxon:biggrin:


Rregulli numer nji;

Femna ka te drejte gjithmone.

Rregudhi numer dy;

Edhe nese rastesisht femra gabon, mos e harro kurqysh rregullin numer nji :biggrin:

Rregudhi numer tre;

Mos i thuej kurr femnes JOE

Rregudhi numer kater;

Kur t qartet grueja n krie, ik lshoja udhen haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:biggrin:


Qito qe, msoni permensh, oo kuuuuurre probleme ose keqkuptime me granim nuk keni me pasen:wink:

tipi engjellor
01-05-12, 22:30
Qe ingjja jau kallxon:biggrin:


Rregulli numer nji;

Femna ka te drejte gjithmone.

Rregudhi numer dy;

Edhe nese rastesisht femra gabon, mos e harro kurqysh rregullin numer nji :biggrin:

Rregudhi numer tre;

Mos i thuej kurr femnes JOE

Rregudhi numer kater;

Kur t qartet grueja n krie, ik lshoja udhen haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:biggrin:


Qito qe, msoni permensh, oo kuuuuurre probleme ose keqkuptime me granim nuk keni me pasen:wink:

dmth rrugen qel e keni hahahhahaha edhe ate autostrad....

lovely
01-05-12, 22:42
dmth rrugen qel e keni hahahhahaha edhe ate autostrad....Gruaja:Ē farė janė 10 vjet me mua?
Burri: 1 sekondė.
- Gruaja: Ēfarė janė 1000 € pėr mua?
- Burri: 1 monedhė
- Gruaja: Mė jep njė monedhe!
- Burri: Prit njė sekondė!
:biggrin:

Zero Cool
02-05-12, 15:57
Grate jane nena dhe baballare shume here, punojne brenda dhe jashte shtepise jo me me pak lodhje se burrat, edhe pse forca fizike e tyre eshte me e ulet. Ato sakrifikohen, perfshihen , vuajne, bien dhe ringrihen, rilindin perseri pas ēdo zhgenjimi, me nje aftesi qe vetem ato e dine. Ndalojne per te menduar mbi problemet, por ne te njejten kohe ato gjithashtu mendojne dhe zgjidhjen. Udhetimi i tyre eshte i gjate, ndoshta me shume se ju mund ta imagjinoni, por kurre nuk heqin dore para se te arrijne qellimin dhe kur e arrijne shohin prapa, vetem nje here; verejne me krenari, te gjitha perpjekjet e bera dhe te perballuara me durim dhe thone me vete, ia vlente me te vertete .
Femrat jane keshtu, nje force e natyres, jo te vetedijshem per forcen e saj.

emine
02-05-12, 17:29
Qe ingjja jau kallxon:biggrin:


Rregulli numer nji;

Femna ka te drejte gjithmone.

Rregudhi numer dy;

Edhe nese rastesisht femra gabon, mos e harro kurqysh rregullin numer nji :biggrin:

Rregudhi numer tre;

Mos i thuej kurr femnes JOE

Rregudhi numer kater;

Kur t qartet grueja n krie, ik lshoja udhen haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:biggrin:


Qito qe, msoni permensh, oo kuuuuurre probleme ose keqkuptime me granim nuk keni me pasen:wink:
jaran une vec qenin e shefit tem munem me pershkru qeshtu,a per femna tybeh kisha dite me pershkru ndryshe,po nuk pe di drejteshkrimin bukur