PDA

View Full Version : Tituj filmash shqipetar......


Honesty^uk.
11-11-04, 13:27
Pershendetje te gjitheve !!!

E hapa kete teme, nese keni deshire te shruani disa tituj te filmave qe ju kujtohen per te pasur nje pasuri sa me te gjere te filmave shqiptar .
Une po permendi disa:


1. Udha e Shkronjave

2. 14 vjec dhender

3. Rruge te bardha

4. Toka jone

5. Udhetim ne pranvere

6. Cuca e maleve

7. Kapedani

8. Gjeneral gramafoni

9. Flaka e maleve

10. Shtigje lufte

Krokodilli
11-11-04, 19:54
Pershendetje Honesty_uk
ja edhe une pi permendi disa qe i kam shikuar vet....

11. Beni ecen vet
12. Skenderbeu
13. Pallati 176
14. Maestro
15. Shoqja nga Fshati
16. Bolero
17. Ishte koha per dashuri
18. Nje baba teper
19. Kryengritje ne pallat
20. Prita

[/b]

lazdrani
12-11-04, 11:20
Proka
Lepuri me pese kembe
Fidani

Diana007
12-11-04, 11:36
Valla per moentin nuk po me kujton shum :oops:

Zonja nga qyteit

Flututa ne kabinen time ( keshtu me duket se eshte)

Shpella e piratve

Burgu i mergimit

Barbaroza
12-11-04, 13:45
Ka shume filma te produksinot shqiptar qe kam pare,por per momentin mu kujtuan veq disa titujsh qe hasa ketu,psh.,

Udha e Shkronjave
14 vjec dhender
Proka
Beni ecen vete etj etj.

Kur te me kujtohen titujt,do i shkruaj!

ShEjToNkA
13-11-04, 00:40
Flutura Nė Kabinėn Time

14 Vjec Dhėndėr

Letra Nė Erė

Parullat

Nė cdo Stinė

Vdekja e Kalit

Skenderbeu

Nėntori i Dytė

Vitėt e Pritjes

Kercovari
14-11-04, 09:33
I teti ne bronze
Ngadhnjini mbi vdekjen
Debatiku
Era dhe lisi
Viktimat e Tivarit
Edhe shume te tjere.

Honesty^uk.
21-11-04, 00:33
Apasionata
Balle per Balle
Burgu i Zi
Balada e Kurbinit
Burgu i Mergimit 1.2
Bolero - Film Shqiptar
Burgjet Plot Liria ne Dere
Dy Krisma ne Paris
Duel i Heshtur
Dy Here Mat
Dashuria e Bjeshkeve te Namura
Darka e Dreqit
Dhe Vjen nje Dite
Dalja nga Erresira
Era e Molles
Eja
Dora e Ngrohte
FIllim i veshtire
Hijet qe Mbeten Pas
Ikja Drejt Shpreses
I Paharruari
Cuca e Maleve
Cifti I Lumtur
Kapedani
Kali ne Liri
Kush e Solli Doruntinen
Liri a Vdekje 1,2.
Lamerica
Lugina e Pushkatareve
Fundi i nje Marrezie
Fantazmat Lodrojne l
Fillimi I fundit
Filma Multiplikative per femije 1 & 2
Flamuri Yne
Gjenerali i Ushtrise se Vdekur
Gezhoja e Vjeter
Guximtaret
Guret e Shtepise sime
Hijet qe Mbeten Pas
Ikja Drejt Shpreses
Koncert ne Vitin 1936
Kur Hapen Dyert e Jetes
Kur xhirohej nje film
Kohet e Liga
Kosove, Kurre s'tu nda Gazepi
Lulekuqet mbi Mure
Larg Barbareve

DEA
26-11-04, 23:28
E due Eren

Dashuria e bjeshkeve te nemuna