PDA

View Full Version : Pse Nervozohen Femrat shume shpejt?


bmw-djali
11-11-04, 18:41
Mua ma mer mendja se ato mendojn se gjithe here zajabaten nga mashkujt.Por une mendoj se ajo nuk eshte gjithehere e wertet.Ajo eshte shume rralle e wertet.Tung Bmw-Djali.

turisti
11-11-04, 23:43
Mua ma mer mendja se ato mendojn se gjithe here zajabaten nga mashkujt.Por une mendoj se ajo nuk eshte gjithehere e wertet.Ajo eshte shume rralle e wertet.Tung Bmw-Djali.

Pershendetje " BMW- djali ".

Une nuk jam i sigurt pse nervozohen femrat dhe a shpejt ,a jo, por nese analizojme pse djemt nervozohen,ndoshta nuk jemi larg pergjegjes te sakt per femrat?

Me respekt,TURISTI. :wink:

Kercovari
12-11-04, 09:21
Mua ma mer mendja se ato mendojn se gjithe here zajabaten nga mashkujt.Por une mendoj se ajo nuk eshte gjithehere e wertet.Ajo eshte shume rralle e wertet.Tung Bmw-Djali.

Keto vajzat qe "Zaebaten"ne shqipe "Shkerdhehen" nga mashkujt eshte vertet e sakte,sepse ne kemi haru se edhe vajzat na "Shkerdhejne"neve,bile ne nje menyr me te persosur.Si?Me vone do te gjejshe pergjigjen!

Barbaroza
12-11-04, 14:14
Mua ma mer mendja se ato mendojn se gjithe here zajabaten nga mashkujt.Por une mendoj se ajo nuk eshte gjithehere e wertet.Ajo eshte shume rralle e wertet.Tung Bmw-Djali.

Pergjigjen e dha Turisti!

Prishtinas28_ch
12-11-04, 14:22
Mua ma mer mendja se ato mendojn se gjithe here zajabaten nga mashkujt.Por une mendoj se ajo nuk eshte gjithehere e wertet.Ajo eshte shume rralle e wertet.Tung Bmw-Djali.

Pergjigjen e dha Turisti!
Nervozohen sepse nuk ju pelqejne idete e mashkujve,kane gjithmone deshire te veprojne koke ne vete :lol:

dr1ta
30-11-04, 01:29
Un them ce femnat shprehen me mire.

Kaltrushi
30-11-04, 09:29
Me besoni ne femrat nuk nervozohem aq shpejt, por kemi qejf se gjithnje githkund githqka te shkoj perfekt. E nese jo laritem nga pak. hmmm pakez vertet e juve djemave ju doket se po do me na mbyt nervoza. Normal se at qe e rrok nervoza, te parin qe e takon e atakon. Kur be vakia e na rrok nervoza. Amon largohuni prej rruge. :wink:


Winki :wink:

Kercovari
30-11-04, 10:01
Te vdekurit nuk nervozohen!.

Vera
30-11-04, 10:57
Kush more ju ka thon se femrant nevrikosen me shum a ????

Po bej shaka se cdo njeri nganjeher nevrikoset nuk do te thot qe vet femrat por edhe mashkujt biles edhe shum.

Diana007
30-11-04, 11:14
Cdo njeri i gjall nervozohet ma marr parasysh gjinin , po ka dikush qe nervozohet me shpejt edhe e qet at nervoz perjashta , po edhe dikush nuk nervozohet shum po edhe kur nervozohet e mban ve veti , po ne ditet e sodit ku ka bre neri pa nervoz qy :roll:

Publicisti
30-11-04, 21:56
haha,shume tem e qelluar mendoj,ne baze te asaj qe kam vertetuar,une mendoj se femra ka me miliona % mendjen me te shpejt se mashkulli,por fatkeqesia e saj eshte se nuk sheh larg,ndersa mashkulli per momentin hutohet,por ku ja mendon rremujen femra as qe mundet me marr me mend,dhe duke mos kuptuar ate krijohet nje nervozizem qe nuk e pohojn por megjithate jan nervoze,por kjo eshte fare leht,me nje puthje edhe ate ne dor e rehabiliton e lere mo ndonje ledhatim me i madh ..Me falni se ndoshta hyra pak si thell
Me respekt Ardi Gjilan

Barbaroza
30-11-04, 22:22
Asnje njeri me pak mend ne koke,nuk nervozohet pa shkas!

DEA
01-12-04, 15:15
Kercovari pergjigjen tende nuk mund ta gjej edhe pse mjaft prita ka mundesi te behesh me i qarte.

Kercovari
07-12-04, 11:59
Kercovari pergjigjen tende nuk mund ta gjej edhe pse mjaft prita ka mundesi te behesh me i qarte.
Po Dea
Si mundet te mos nervozohet nje grua nga e cila pritet te krijoje familje,te rise femit,te edukoje ato,nje grua te cilen e presin punet e shtepis,larje,pastrim,te pregatis ushqimin,te pres miqe e dashamire te vet,te burrit,dhe me ne funde te i beje edhe qefin burrit i cili ndoshta tere diten e ka kaluar me shoqeri,ne restorante e kafiqe,o zot na ruaj, ndoshta i mare edhe me pune te liga.

Po si mundet te mos nervozohet nje burre i cili me gjak e shpirte mundohet te krijoje familje,te u mundesoj femive te riten sa me te kenaqur,te i arsimoje,te beje punet nga me te veshtirat per te be familjen sado pak te lumtur,e me ne funde e godati fati qe te beje jete me nje grua te pa ndergjeshme,grua e cila zgjohet ne mengjes dhe hajte ne vizita te kojshive,te lene femit pas dore,mos interes per burrin,e shuem e shume gjera jo te kenaqshme qe preokupojne cdo shoqeri,mjerisht edhe neve.Prandaj,vetem te vdekurit nuk nervozohen.

Kercovari!

KriSTaL
08-12-04, 11:56
Njeriu nervozohet qdo here nga nje shkas:

Ndoshta pret me shume nga e/i dashuri/dashura/ dhe per kete nervozohet. Nuk eshte e kenqur dhe fillon te mendoj pse keshtu pse ashtu a eshte e drejt. Ne Vet vehten ton nervozojm dhe shpesh per punet tona, duam diq qe nuk mund ta kemi dhe behemi nervoz , qe se kemi.

Ju Pershendes: KriSTaLi

turisti
08-12-04, 15:55
Te vdekurit nuk nervozohen!.

Kush ka faj qe kan vdekur?! :wink:

Kercovari
08-12-04, 17:40
Te vdekurit nuk nervozohen!.

Kush ka faj qe kan vdekur?! :wink:
Fajin e kan vete qe kan haruar te marin fryme,apo jo?.

turisti
08-12-04, 17:47
Te vdekurit nuk nervozohen!.

Kush ka faj qe kan vdekur?! :wink:
Fajin e kan vete qe kan haruar te marin fryme,apo jo?.

Po,edhe sa i kan " bere " keq vetvetes - askujna jo. :wink:

Kercovari
08-12-04, 22:12
Te vdekurit nuk nervozohen!.

Kush ka faj qe kan vdekur?! :wink:
Fajin e kan vete qe kan haruar te marin fryme,apo jo?.

Po,edhe sa i kan " bere " keq vetvetes - askujna jo. :wink:
Zot na ruaj s`ka me keq!.

turisti
08-12-04, 22:31
Te vdekurit nuk nervozohen!.

Kush ka faj qe kan vdekur?! :wink:
Fajin e kan vete qe kan haruar te marin fryme,apo jo?.

Po,edhe sa i kan " bere " keq vetvetes - askujna jo. :wink:
Zot na ruaj s`ka me keq!.
Po,nervoza eshte " EVIDENTE ". :wink:

Kercovari
08-12-04, 22:38
Te vdekurit nuk nervozohen!.

Kush ka faj qe kan vdekur?! :wink:
Fajin e kan vete qe kan haruar te marin fryme,apo jo?.

Po,edhe sa i kan " bere " keq vetvetes - askujna jo. :wink:
Zot na ruaj s`ka me keq!.
Po,nervoza eshte " EVIDENTE ". :wink:
Nga casti ne caste!.

turisti
08-12-04, 22:48
Po,sepse nervoza eshte e lidhur me oksigjenin,ti pe kupton. :wink:

Kercovari
09-12-04, 08:10
Po,sepse nervoza eshte e lidhur me oksigjenin,ti pe kupton. :wink:
Dhe mungesa e hidrokarburanteve,fenol barburati ne doza te mjaftueshme deri ne egzaminimin e semundjeve arterio cerebrale.
Pi me shume raki i haron te gjitha,kur te dhembe koka.Haaaahaaaaahaa!.

Engjellushja
09-12-04, 08:41
ncncncncncncncnncn

Ti Palidhje
Ai Palidhje
Tema PalidhjeKrejt Palidhje !!!!!!!!!!

turisti
09-12-04, 10:24
ncncncncncncncnncn

Ti Palidhje
Ai Palidhje
Tema PalidhjeKrejt Palidhje !!!!!!!!!!

Faleminderit Engjellushe per kompliment. edhe fjala - PALIDHJE - eshte perberesi i jetes.

Me respekt,TURISTI.

Engjellushja
09-12-04, 10:47
Po ku e di se t kam then Ty ?? Por nese TI mendon c ke shkru Palifhje , atehere ke Shkur Palidhje :wink: Por kur mos e ndjeh vehten t ngacmuar kurr je vet i dyti c ke shkur apo vet i treti :wink:

T pershndes

turisti
09-12-04, 11:35
Taman,me vend,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha.

Respekt,TURISTI.

Kercovari
09-12-04, 16:22
ncncncncncncncnncn

Ti Palidhje
Ai Palidhje
Tema PalidhjeKrejt Palidhje !!!!!!!!!!
Hajde Engjellushja bene e lidhe se te marim per moter te pare medicinale ne ambullancen e dardanis kemi sh┤palle konkurs.He!

Engjellushja
09-12-04, 16:25
Po m trego se ku t dhemb ????? Se jam e Talentume per gjdo gje :wink:

Kercovari
09-12-04, 16:40
Po m trego se ku t dhemb ????? Se jam e Talentume per gjdo gje :wink:
Jo se me ben presion te dal jashte binarit,mund te jete edhe nje boks e nese alivanosem do te keshe veshtire te konstatojshe diagnozen tanime te njohur,"I cmenduri e gjen rrugen me shpejte se pijaneci".

Engjellushja
09-12-04, 16:47
Po m trego se ku t dhemb ????? Se jam e Talentume per gjdo gje :wink:
Jo se me ben presion te dal jashte binarit,mund te jete edhe nje boks e nese alivanosem do te keshe veshtire te konstatojshe diagnozen tanime te njohur,"I cmenduri e gjen rrugen me shpejte se pijaneci".


hahahahahahah po de po ! Mendo ma larg dhe ashtu mundesh dhe mu qmend dhe t behesh pijanec,:wink: ahahahahaha

Kercovari
09-12-04, 16:50
Nuk ecin te dyja,o i cmendur o pijanec.Haaahaaaaahaaa!.

Engjellushja
09-12-04, 17:13
hahahahahaha ti se pase degjuar ende at keng: M kan pi mendet mu kan pi, pa e pi asnj got Raki ! hahahahahhahahaa

Kercovari
09-12-04, 17:36
hahahahahaha ti se pase degjuar ende at keng: M kan pi mendet mu kan pi, pa e pi asnj got Raki ! hahahahahhahahaa
Prape interpretues i kenges i Cmenduri me orkestrin e operes dhe baletit.
Po eshte dash qe tevazhdosh testin.......Kur dale ne qytet mende i le ne shpi,besa s┤`di qe be u be kijamet,kthehem ne shtepi mend i le n`qytet.Haaaahaaaaaa!

kuMANi
09-12-04, 19:31
Femrat gjithmon nervezohen kur pa sukses rrejn, dmth kur kan frig se e verteta po del ne shesh, ateher kur rrenat nuk i ujdisin mire dhe nuk i u shiten. ... :wink:

Pershendetje,

KuMani

Barbaroza
09-12-04, 21:01
Sepse jane qenie delikate. :wink:

Tomori
26-06-05, 16:05
Un them ce femnat shprehen me mire.

Po e vertet eshtec qe femrat shprehen me mire!??

Po pyetja eshte perse femrat nerozohen ma shpejte?!!!
-Mendimi im eshte qe femrat nervozohen me se shumti kur kalojne kohen me naj kungull...atehere i kaplon nervoza?!!!
Thone me veti ku pata syt e mendjen qe pranova te humbi kohe me ket smotan.... :arrow:

GURI SYLAJ
26-06-05, 16:08
Shpirti i tyre delikat nuk duron arrogancen dhe "sinqeritetin " e kungujve!!!!

Odise
28-06-05, 01:24
a s'paska kungullore hiš a?

GURI SYLAJ
29-06-05, 21:41
Aty ku nuk ka kunguj , normalisht se s'ka..............

laliloli
29-06-05, 22:05
Une mendoj se nervozizmi nuk eshte me i shprehur te femrat,

fina
04-07-05, 15:56
sepse jem te tilla veq bohemi kishem na ka kaplu nerrvoza se jo edhe qaq.

Reana
05-07-05, 07:37
Nuk dua ti gjeneralizoj gjerat, por kurr nuk kam pare femer te nervozuar qe nga nervoza ben sjellje te cilat nuk do ti kishte bere pa qene e nervozuar (nuk po them se ska, se me siguri gjindet dikund), por si ne shkolle, si ne jeten e perditshme kam pasur rast te shoh meshkuj te cilet shume lehte eskalojne nga nervoza ne sjellje te pakontrolluara, madje edhe ne kacafytje fizike!!!
per vete, ne asnje moment nuk mu mungon doza e humorit, dhe nervoza dhe une nuk jemi miq te mire :lol:

Lilonius
05-07-05, 09:36
une mendoj se nuk nervozohen me shume femrat (pos ne fazen PMS-it).

Sy_kaltra
12-12-05, 11:38
Mua ma mer mendja se ato mendojn se gjithe here zajabaten nga mashkujt.Por une mendoj se ajo nuk eshte gjithehere e wertet.Ajo eshte shume rralle e wertet.Tung Bmw-Djali.

Mendoj se Nervoziteti nuk Ndahet ne Gjini...
Thjesht Asht e mvarur nga Personat se sa jan te gutshem dhe se sa e kan Kapacitetin e logjikes qe ta lejojn veten te nervozohen Me apo pa te drejt te kundershtarit...

Kercovari
12-12-05, 12:12
Nuk pajtohem se femrat jane me nervoze.Ka meshkuj qe ja tejkalojne edhe mushkojesh :lol: :lol: :wink:

Sy_kaltra
12-12-05, 12:13
Mua ma mer mendja se ato mendojn se gjithe here zajabaten nga mashkujt.Por une mendoj se ajo nuk eshte gjithehere e wertet.Ajo eshte shume rralle e wertet.Tung Bmw-Djali.

Mendoj se Nervoziteti Ndahet ne Gjini...
Thjesht Asht e mvarur nga Personat se sa jan te gutshem dhe se sa e kan Kapacitetin e logjikes qe ta lejojn veten te nervozohen Me apo pa te drejt te kundershtarit...

ishte nje gabim me falni ,,e permiresova :twisted: :lol:

DEA
12-12-05, 15:29
Kercovari pergjigjen tende nuk mund ta gjej edhe pse mjaft prita ka mundesi te behesh me i qarte.
Po Dea
Si mundet te mos nervozohet nje grua nga e cila pritet te krijoje familje,te rise femit,te edukoje ato,nje grua te cilen e presin punet e shtepis,larje,pastrim,te pregatis ushqimin,te pres miqe e dashamire te vet,te burrit,dhe me ne funde te i beje edhe qefin burrit i cili ndoshta tere diten e ka kaluar me shoqeri,ne restorante e kafiqe,o zot na ruaj, ndoshta i mare edhe me pune te liga.

Po si mundet te mos nervozohet nje burre i cili me gjak e shpirte mundohet te krijoje familje,te u mundesoj femive te riten sa me te kenaqur,te i arsimoje,te beje punet nga me te veshtirat per te be familjen sado pak te lumtur,e me ne funde e godati fati qe te beje jete me nje grua te pa ndergjeshme,grua e cila zgjohet ne mengjes dhe hajte ne vizita te kojshive,te lene femit pas dore,mos interes per burrin,e shuem e shume gjera jo te kenaqshme qe preokupojne cdo shoqeri,mjerisht edhe neve.Prandaj,vetem te vdekurit nuk nervozohen.

Kercovari!
Sa mire ti shpalosesh ndonjeher edhe te kaluarat, meson shume nga to!Faleminderit Kercovari

halla e madhe
14-12-05, 07:00
Pse nervozohen femrat shpejte?

Sikur t'mos reagojshim neve si shpejt do te permysej bota ori motra :wink: :lol: :lol: :lol:

Kercovari
14-12-05, 09:53
:lol: :lol: :lol: Mire e ke hallushe,po a jan reagime me kohe dhe pa kete nuk e ke thene. :lol: :lol: :lol: :wink:

dredhaki
16-12-05, 20:01
Duhet me i kenaq ne shtrat fembrat per mos me u ba kurre nervoze. :lol: :lol:

Gjumashja
04-01-13, 22:48
femrat bohen nervoz tu u nise psh e fshin dhomen edhe ulet dikush ta prish mbulesen ti fill nervozohesh kjo veq njo prej cikrrimave osht :tongue:

Hajra
06-01-13, 23:19
....une ende nuk kam taku femer nervoz, :biggrin:

Alima
07-01-13, 10:26
...

Pse.??

Sepse tani kane kohe! Nuk kane me u zgju heret ,me ua pastru kepucet kunetve ,vjehrrit ,me i zane bukt me fshi oborrin ... pastaj e gjithe dita tu shkon duke pregadit ushqim per burrat ne ara ..duke lare rrobat me duar te nje shpije asnje nen 40 persona minimum,... keshtu qe sapo te arrij mbremja te shtrij trupin e sterlodhur ne shtrat dhe te akumulohet per diten tjeter te ngjajshme me kete qe kaloj !!!


Eheee... nervozohen pra , qysh jo!

...dhe edhe nese jane nervozu diška psh ,kur eshte kthy burri ne shpi i lodhur e i dermuar ajo s'ka guxu as syt me ja kqyr, e le ma me i knu te veshi aty gjithe naten , se neser ajo ka kohe me flejt e me pregadit ligjerata per mbramje kur t'kthehet ai ose me ja dergu sms se eshte nervoz ,ose me e thirre ne mobil e me ja shalu nenen e pat gjalle a jo ...


Qe pse !!!


.

AlbaSoft
07-01-13, 13:21
Sepse Burrat Nuk i bejn punt e nates mire per ate....

emine
11-01-13, 19:10
Kush eshte i meqem,nuk ben kurre nje feme nerovoz.....se ja nis per hajgare e i del dardhe me bisht,,,,

Alima
16-01-13, 12:30
...

Zakonisht nga cenzura !


Ka prej tyre qe nervozohen shpejt ,ka prej tyre qe nervozohen ngadale,ka prej tyre qe edhe ngadale dhe edhe shpejte ...nganjehere me ngadale,nganjehere me shpejt ...ka edhe sosh qe nuk nervozohen fare ... gjeni veten ne njerin nga keta grumbuj grash!


Personalisht futem ne rradhet e fundit,si zakonisht!Gjithemon ne fund sikur zakonisht!

.

tipi engjellor
16-01-13, 12:32
...

Pse.??

Sepse tani kane kohe! Nuk kane me u zgju heret ,me ua pastru kepucet kunetve ,vjehrrit ,me i zane bukt me fshi oborrin ... pastaj e gjithe dita tu shkon duke pregadit ushqim per burrat ne ara ..duke lare rrobat me duar te nje shpije asnje nen 40 persona minimum,... keshtu qe sapo te arrij mbremja te shtrij trupin e sterlodhur ne shtrat dhe te akumulohet per diten tjeter te ngjajshme me kete qe kaloj !!!


Eheee... nervozohen pra , qysh jo!

...dhe edhe nese jane nervozu diška psh ,kur eshte kthy burri ne shpi i lodhur e i dermuar ajo s'ka guxu as syt me ja kqyr, e le ma me i knu te veshi aty gjithe naten , se neser ajo ka kohe me flejt e me pregadit ligjerata per mbramje kur t'kthehet ai ose me ja dergu sms se eshte nervoz ,ose me e thirre ne mobil e me ja shalu nenen e pat gjalle a jo ...


Qe pse !!!


.

po thu a hahahah

se nuk do kishin pasur kohe per nervoza a hahahah

Alima
16-01-13, 12:33
...

Si duket Hjara qellimisht me futi ne grupin nr 2 psh ,qe shkresa te mos shihet ,duke thene thenje per grate , ndaj revolta ime!

rrolleyes


.

Alima
16-01-13, 12:37
po thu a hahahah

se nuk do kishin pasur kohe per nervoza a hahahah

...

Nuk e di a thone atje nga eshte shima me asfalltin deri te shtrati ,por ne shumicen e viseve te baltosura dhe pluherosura ,psh m'varesisht nga sezona dhe kushtet tjera atmosferike , thuhet :

'kush ka nge,shtin rruza ne pe' ... ato rruzat mund te jene me vlere, pak me vlere , dhe te plastikes psh!


Kryesorja me u marr me diška Tipi!Psh perpara grat kan punuar pune dore,qorape ,hullahopke ..etj etj ngase nuk ka pasur internet dhe as smartfone me dergu sms , apo ?
.

Alima
16-01-13, 12:54
...

...gjersa ne kohet moderne tani psh ... grate e te gjitha grupeve,poqese u jape krrabzat ne duar ,menjehere do pyesin ku eshte orizi kinez!


...se harrova!

.

tipi engjellor
16-01-13, 13:11
...

Nuk e di a thone atje nga eshte shima me asfalltin deri te shtrati ,por ne shumicen e viseve te baltosura dhe pluherosura ,psh m'varesisht nga sezona dhe kushtet tjera atmosferike , thuhet :

'kush ka nge,shtin rruza ne pe' ... ato rruzat mund te jene me vlere, pak me vlere , dhe te plastikes psh!


Kryesorja me u marr me diška Tipi!Psh perpara grat kan punuar pune dore,qorape ,hullahopke ..etj etj ngase nuk ka pasur internet dhe as smartfone me dergu sms , apo ?
.

shimen une shume larg e kam ...me afer prishtinen gati e kam .....po jane shtru tana nate moj rruget po shqiptaret si zakon e kane kete me te thenat e tyre........edhe kur ishte Zef Morina ne pushtet veq ne gjakove u prejshin shiritat.......u peruruar kjo rruge kjo ketu kjo atje hahahah

e per si kane qen grate perpara e di kete hahahah po spo e di qka mendojn femnat a u kane ma mire a ma keq atehere hahahahah

Zero Cool
16-01-13, 18:14
Pse Nervozohen Femrat shume shpejt?


PunŰ e madhe n¨ nervozofshin, papuqe gojes ...:)


http://sphotos-a.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/c0.0.306.306/p403x403/224069_407985869269679_1444691299_n.jpg

Sulltan-Alim
16-01-13, 23:59
Si pasoje e papergjegjesise te pjesa dermuese e mashkujve makut dhe injorant. Edhe zagaret e kane por assesi te behen ndonjehere ne plotenine e kuptimit te fjales burra, prandaj!