PDA

View Full Version : Familja Moderne


lazdrani
12-11-04, 11:26
Mendimi i juaj per kete serial :wink:

Gentiana
12-11-04, 11:35
Seriali ne vete super, aktor po ashtu shum te mire, dhe permbajtja, ndodhit ne te, apo humori po ashtu mire. Ne ket serial me pelqen me se shumti Leze Qena, pa ket aktore, ky serial nuk do te ishte siq esht...

Barbaroza
12-11-04, 13:53
Serial i mire qe ve ne pah gjithcka qe ka te beje me jeten dhe problemet tona ne perditshmeri!Te gjithe aktoret jane te mrekullueshem,por une e veqoj Dajen Skender :)

Naki
12-11-04, 16:00
Seriali Familja moderne e shiqoje me endje,Aktoret jane te mrekullueshem sidomos daja Skender dhe fqinja Gjejlane Godanci.

ShEjToNkA
14-11-04, 23:00
Familja Moderne?! Ėshtė njė serial me njė tematik shumė tė mirė ,dhe taman qė i pėrshtatėt njė pėriditėshmėrie nėpėr tė cilėn po kalojmė. Aktorėt , janė shumė tė mirė ,mė dukėt se japin maxsimumin nė kėtė serial. Tė veqantė kėtij seriali mė dukėt se ia shtonė Leze Qena ,ku patjetėr do veqoja edhe Zana (Yllka Gashi ) qė ėshtė njė aktorė e shkėlqyėr dhe e bėnė atmosferėn xeher krejt nė atė serial!

Kaltrushi
15-11-04, 09:07
Esht nje Serial i pershtatshem dhe ngjarjet nganjeher siq ndodhin edhe ne diten e perditshme tek ne shqiptaret. Po ashtu na bie te gjithve per te qeshur shum. Dhe nuk shkon nje e diel qe nuk e shikoj me familjen. Ne diaspor ky serial na knaq edhe ma shum. Shpresoj se do ket edhe shum e shum seriale nga familja moderne. Ju uroj Suksese.
Adhurusja ime esht poashtu Leze Qena.


Pershendetje!!!

qeqa&zana
09-12-04, 20:52
shum i mir

blusky
14-01-05, 21:05
Shume cool :wink:

E Panjohura
12-05-05, 08:13
Familja Moderne tashem nje serial i 3 sezonal, dhe shum i dashur per shikuesit, per mendimin tim ja vlen te shikohet ky serial, sepse ka te bej me perditshmeren ton ne Kosov, ka gjuh te paster dhe aktor me role te qelluara. Fal Visares e cila esht shum e pasur me idea te saja te shkelqyerea per gjdo te Diele qe arrin ta shkruan gjith skenarin, dhe RTK_s qe mundeson per dy rrjetet satelitore ta shiqojm ket serial.

halla e madhe
18-05-05, 08:26
Familja moderne po na percjell me vite..kethej koken ne dhomen e dites...jaaaa familja moderne identike me ate te Kosoves :wink:

Murgesha
18-05-05, 10:35
Familja moderne po na percjell me vite..kethej koken ne dhomen e dites...jaaaa familja moderne identike me ate te Kosoves :wink:

More njė e imja ja ka kaluar atyre nė RTK. :wink:

experti_lu
28-05-05, 06:36
FAMILJA MODERNE:
serial shume i mire dhe i shikushem
mua me pelqejne: ardi-longari,
jan te merkullushem.

laliloli
28-05-05, 15:54
ESHTE SERIAL QE TE TERHEQ PER TA SHIKUAR SEPSE PASQYRON PERDITSHMERINE TONE NDERSA NDER AKTORET QE ME PELQEJNE ESHTE GJEJLANE GODANCI -BUQJA DHE LEZE QENA -GJYSHJA ,JANE AKTORE ORIGJINALE

Gentiani
09-07-05, 23:10
serial tejet monoton, nuk jam i sigurtė a e kam shikuar 4-5 herė, edhe atėherė kur kam qėlluar mysafir diku, e nuk ka pasur kuptim tė marrė TV dirigjuesin nė dorė ti ndėrroj orientimin e frekuencat. :lol: :lol: :wink:

Kodra
21-07-05, 14:48
**********
**********
**********

E shikoj vetėm pėr Llongardin dhe Ardin,dy Aktorė tė mrekullueshėm pa tė cilėt me tė vėrtet do tė vuante ,,Familja Moderne,,.

Por se di sa i keni dėgjuar me vėmendje dialogjet qė bėhen.
Pas kėtij shkrimi ndoshta do ti dėgjoni mė me vėmendje--dua tė them se disa fjalė Serbe pėrdoren nė kėto dialogje p.sh. :


,,apet,, qė shqip do tė ishte ,,prapė,,


Dėgjone me vėmendje dhe do tė vini re qė kjo fjalė vjen shpesh nė pėrdorim te kėto dialogje.


Kodra

Marigona-KS
26-08-05, 10:36
Kodra aty ka shumė fjal qe nuk jan ne gjuhen shqipe, por ata e flasin taman nje dialekt tipik kosovarė, dhe fatkeqsisht ato fjal ende perdoren ne familjet tona, keshtu qe ato jan vetem emitime nga e perditshmia.

Por jan te mirė dhe pse disa biseda te tyre nuk jan te mira per rinin tone, por kryesorja jan aktor te perkryer.

hajt me t'mira

Kodra
23-09-05, 22:12
Kodra aty ka shumė fjal qe nuk jan ne gjuhen shqipe, por ata e flasin taman nje dialekt tipik kosovarė, dhe fatkeqsisht ato fjal ende perdoren ne familjet tona, keshtu qe ato jan vetem emitime nga e perditshmia.

Por jan te mirė dhe pse disa biseda te tyre nuk jan te mira per rinin tone, por kryesorja jan aktor te perkryer.

hajt me t'mira*********
*********
*********

Marigona,tė pėrshėndes e nderuar

Mediat janė propaganda kryesore pėr njerėzit,mediat mund tė manipulojnė nė atė mėnyrė qė njė popull i tėrė tė fillojė, me tė vėrtet tė flas nė njė gjuhė e cila nuk i takon atij populli.

Edhe mediat Kosovare,duhet qė kėtė problem ta kuptojnė dhe tė flasin pastėr shqip,qoftė ajo edhe nė njė serial i cili po quhet Vendor.

Ėshtė paksa e vėshtirė pėr njerėzit e vjetėr ta flsin gjuhėn letrare,por nuk ėshtė aspak vėshtirė pėr fėmijėt ,tė cilėt rriten nė atė mes , me mediat ,nėqoftėse mediat japin kontributin e tyre nė drejtim tė gjuhės.

Tė fillojm ti hjekim sa mė shumė barbarizmat,edhe pse ėshtė shumė vėshtirė ti largojm tė gjithė.


Me respekt ngaKodra