PDA

View Full Version : Cilin Moderator/e Shqiptarė ,Preferoni????????????


ShEjToNkA
15-11-04, 18:15
Pėrshėndetje tė nderuar!

Gjithcka rethė moderatorve Shqiptarė qė i shofim nė mediat tona.
Cili ,mendoni se ėshtė mė i miri ???
Cili ,mendoni se ushtronė kėtė detyrė mė sė miri?????
Cfarė ,ju bėnė pėrshtypje tek njė moderator/e ,gjatė moderimit tė njė spektakėli??????
Cili ėshtė i preferuari i juaj ,nga Moderatorėt/et Shqiptare nė TV-ėt tona??????

Krokodilli
15-11-04, 18:22
Pershendetje

Mua me ka pelqy nje moderatore shum,,, ne kete emisionin Gjeniu i Vogel,, sa isha ne kosove e kam pa,,, nuk ja di emrin asaj Vajzes..

MemphiSx
15-11-04, 21:20
Ardit Gjebrea & Adi Krasta :)

Murgesha
15-11-04, 23:10
Ardit Gjebrea pa konkurrence per mendimin tim.

dr1ta
16-11-04, 12:52
Adi Krasta :P

Naki
16-11-04, 17:25
Nga moderatoret TV- Kosovar Veqoje Edita Tahiri,Benet Kaqi,Resul Sinani qe te trete jane spontan dhe te lire ne komunikimin interaktive afrojne Mediumeve nje ngrohtesi dhe jane shume te qarte ne komunikim.

Ndersa nga TV -Shqiperise pa konkurrence i qmoje te dy moderatoret
Ardite Gjebrea dhe Adi Krasta,Jane gjithnje ne nivel te larte profesional ka nje gjuhe te bukur letrare,gjate komunikimit Interaktiv ka nje humor qe rrite vleren e moderimit.

Gentiana
16-11-04, 17:29
Resul Sinani (qe esht mjaft atraktiv) dhe Ardit Gjebrea pa konkurenc...

anna
18-11-04, 15:55
adi krasta ma i mire eshte se ardit gjebrea nejse ndoshta eshte pershtypja ime por arditi duket mjaft hipokrit ...

lazdrani
19-11-04, 15:18
MURGESHEN :wink: :lol: :lol: :lol:

Barbaroza
19-11-04, 16:03
Adi Krasta pa konkurrence!

Gentiani
26-11-04, 23:48
Nuk e dijė, por ende nuk kam parė nė skenė moderatorė qė me moderimin dhe komunikimin e tij me publikun tė ndezė atmosferėn festive. Por ndėr ta do tė veēoja Ardit Gjebrenė, i cili ėshtė reprezentues i shkėlqyeshėm, ndoshta edhe mė i miri momentalisht nė skenėn shqiptare nė dy-tri anėt e kufirit shqiptaro-shqiptarė.

DEA
26-11-04, 23:51
Adrian Krasta ka qene ne vitet 94, 95, 96 e me vone se di.

Diana007
27-11-04, 11:34
Adi Krasta dhe Ardit Gjebra , por edhe Tetuta Krasniqi koheve te fundit po me pelqen shum :lol:

KriSTaL
08-12-04, 11:25
Pershendetje te gjitheve ne radh te par
Mendimi im eshte ky:

Adi Krasta,per mendimin tim Best Numer 1 ju kujtohet 12 vallzime pa nje te shtune nje spektakel , nga Adi Krasta.

dhe me vjen keq, dhe me keq ardhje e them se ne Kosovaret nuk kemi prirje per ORATORI me mire Flet nje plak e shqiperis dhe ka oratori me shume se sa, nje Jurist mund te them kosovar.

blusky
14-01-05, 21:06
Adi Krasta.

Agroni22
21-01-05, 17:56
ADI KRASTA- pa kunkurenc

Ylberi_be
30-01-05, 15:18
Rifati; per mu dhe i pa zavendsushem per mu
Saper krasten dhe arditin shpesh i bajn disa gabime para publikut aq te madh aq te dashur qe si a fali .
si psh :
Nje dit ardit krasta hyri ne publik ne sallen e sportev ne pr dhe e pyti agim doqin per nje risi qe ishte nje liber i botuar per ''nanen terez''
dhe nuk e la te flas ma shum se dy fjal dhe ja dha fjalen disave qe ishin ne publik.

geisha
04-04-05, 11:37
Adrit Gjebrea, eshte me i mire!!! :oops: :oops: Eshte burri shqiptar qe me se shumti me pelqen!! Ai eshte yll bote!!
po te kisha rastin njehere ne jete t'ia shprehja gjithe ate qe ndjeje per te!!
eshte me i mire!!!
Geisha

Fleta
17-04-05, 11:57
Adi Krasta

experti_lu
28-05-05, 06:31
ARDIT GJEBREJA.

laliloli
28-05-05, 16:22
JU PERSHENDES TE GJITHEVE

EDHE PSE UNE E USHTROJ NE NJE FARE MENYRE DETYREN E MODERATORIT ,ESHTE PER TE ARDHUR KEQ SE NE KOSOVE NUK KA NDONJE MODERATOR QE E USHTRON KETE DETYRE NE MENYRE PROFESIONALE .NUK ESHTE MODERATOR AI QE LEXON ME LETER PERPARA .MODERATORI DUHET TE KET NJOHURI TE GJITHANSHME ,AI DUHET TA NJOH EDHE MJEKESIN ,DREJTESIN ,SOCIOLOGJINE ETJ ETJ,SEPSE KOMUNIKON ME NJEREZ PROFILEVE TE NDRYSHME .MODERATORI DUHET TE GJEJE QDO HERE FJALET ADEKUATE NE MOMENTE TE CAKTUARA.JAME TURPERUAR NGA MODERIMI I NJE MODERATORI NE RTK (NUK IA DI EMRIN )NE NJE EMISION KU ISHTE MYSAFIR ANJEZA SHAHINI ,ZERINA KUKE ,AQIF MULLIQI ETJ ,KU BISEDOHEJ PER ETHET E SE PREMTES.
MUA ME PELQEJNE ADI KRASTA DHE ALKETA VEJSIU ME PAS ARDIT GJEBREA

rilinda
29-05-05, 09:44
per alketa vejsiun nuk mendoj qe eshte edhe shum e mir se i ben edhe ajo disa gabime, bile bile tash pom kujtohet se duke e udhehequr"100 kenget e shekullit" tha:"-E falenderoj edhe butikun......... i cili e kuroi veshjen time", e me sa e di une e besoj se edhe ju, veshja nuk kurohet. i kom vrejt edhe disa gabime te saj po mjafton vetem kjo.

ARVANITI
29-05-05, 13:09
Pershendetje

Mua me ka pelqy nje moderatore shum,,, ne kete emisionin Gjeniu i Vogel,, sa isha ne kosove e kam pa,,, nuk ja di emrin asaj Vajzes..

Kjo qe thua ti eshte Alketa Vejsiu

ARVANITI
29-05-05, 13:17
Mua me pelqen me shume Alban Dudushi. Albani prezanton nje emision shume interesant ne "Top-Channel" dhe eshte pikerisht emisoni "Top Show". Eshte shume spontan (i natyresh), i kuptushem, flet qarte, d.m.th fiks fare.

Edhe Adi krasta eshte i mire, me pelqen me shume pasi di te bej humor (aty ku duhet).

Ndersa A. Gjebra eshte shume hipokrit, i ka ikur koha.

Ketu ne Shqiperi, prezantuesit televizive, jane shtuar si kerpudhat pas shiut. Midi kesaj morie gjen edhe cilesor edhe te pavlere. Por me shume jane te mire.

Ndersa prezantuesit kosovar, me thene te drejten, jane ne nivel shume me te ulet, ne krakasim me ne. Flasin ne menyre te programuar, a thua se i kane mesuar fjalet permendesh. Nuk arrijne te improvizojne. Te pakten une kete pershtypje kam nga disa emisone qe pashe ne RTK, TV21 dhe KTV , kur jepeshin keto kanale ne Digitalb. Me shume ne Kosove me pelqen, nje prezantuese qe s'ja di emrin, qe prezanton tok me A. Gjebrean.

rilinda
29-05-05, 14:30
Ajo qe thua ti qe e ka udhehequr emisionin me Ardit Gjebrenė ėshtė Teuta Krasniqi. Tok e kan udhėhequr Star Bingo-n.

laliloli
31-05-05, 19:44
per alketa vejsiun nuk mendoj qe eshte edhe shum e mir se i ben edhe ajo disa gabime, bile bile tash pom kujtohet se duke e udhehequr"100 kenget e shekullit" tha:"-E falenderoj edhe butikun......... i cili e kuroi veshjen time", e me sa e di une e besoj se edhe ju, veshja nuk kurohet. i kom vrejt edhe disa gabime te saj po mjafton vetem kjo.

QDO KUSH MUND TE GABOJE RASTESISHT ,POR DISA SHPESH GABOJNE DHE NUK E DINE QE KANE GABUAR

Prishtinasja_
09-07-05, 20:36
Kuptohet : ARDIT GJEBREA

Kodra
21-07-05, 14:51
**********
**********
**********

Edhe unė i bashkangjitem Prishtinases

Arditi GjebreaKodra

Kastri
21-07-05, 17:52
ADI KRASTA -PA KONKURENCE.

Bleona
07-09-05, 13:10
as nje!!!!!

se sdin asce :wink:

Sy_kaltra
12-09-05, 20:25
Adi Krasta asht i shkelqyeshem per mendimin tim ...

zana e maleve
19-10-05, 09:49
:?: une e adhuroje si moderator shume Adi Krastin sepse per mendimin tim ka shume oratori te zhivlluar..........dhe eshte i pazavendesueshem

Guri i madh
29-07-06, 01:36
une mas shumti e qmoj moderatorin e radio KOSOVES . i nderuari MENTOR MRIPA kontaktoj shpesh me te e kam edhe nji shperblim nga i nderuari
E PERSHENDES PERZEMERSISHT

adhuruesi
01-09-06, 06:06
Mua psh- me pelqejn shume.

Ne lajmeve -

Besa Ceku Bucinca
Mustaf Mucaj
Resul Sinani
Anita Mucaj
Valbona Ismajli Meholli

Pastaj disa te Shqiperise ne TopChannel dhe ne Alsat qe nuk ua di emrat per fat te keq.

Kurse moderator tjret -

Ardit Gjebrea
Adi Kasta
Alketa
Teuta Krasniqi
Alaudin Hamiti
Fitore Rexhepi

Etj etj ka edhe disa

KORBI
22-02-07, 00:30
tung
mua me pelqen
LAURA KRASNIQI