PDA

View Full Version : Po fillojmė me garuesit e parė.


Murgesha
20-11-04, 16:18
1.Lazdrani
2.Aferdita
3.Shejtonka
4.Mickoja
5.dr1ta

Ftohen tė lartė shėnuarit qė tė shkruajnė njė temė tė lirė.
Ajo mund tė jetė njė ditė nga jeta e jua, pėr dashuri, njė kujtim i dashur pėr ju, apo si tė ja u marri mendja juaj qė jeni mė tė fortė pėr tė shkruar.
Luteni qė mbrenda dy ditėsh mė sė shumti tė shkruani, e pasi tė gjithė ju tė cekurit tė keni shkruar do tė hapet sondazhi, i cili do tė qėndrojė i hapur mė sė shumti 5 ditė.
Fituesi do tė konkurrojė me garuesit e grupeve tjera.
Gara fillon qysh tash me shkrime!

dr1ta
21-11-04, 12:44
Ditari Im


Nje dit ne vitin 2003

Jam shum e preokupume me u kthy prapa jetes time, kam nevoj per pak hapesire ce te zbrazem nga frustracioni, ne ket ditar ska vend per fjalen "Martes" ky ditar do te permban vec ndjenjat dhe mendimet e mia te ndryshme.


Nje dit ne vitin 2004


Te premten shoqen time te dashur L.... do te perjashtojn nga shteti, do te kthehet prap ne kosoven e shkatruar.E kam njoft vec per disa jave por me ka len pershtypje pa mase,jam shum e merzitur per te ardhmen e saj.

Nje dit ne vitin 2004

Jam duke prit ce kojshia (terorist i festave ) do ta ndal at musike ce e ka leshu , nuk esht mjaft ce psiket dhe bertet ne kopshiti e tij , por edhe altoparlantat i ka vendose ne tarrace. E ne kojshit tjer duhet te knaqemi me musiken e tij techno.

Nje nate ne vitin 2004

Pse eshte keshtu, kur apsolut duhesh te shkosh ne toalet esht gjith i zene.......huhhh

Nje dit ne vitin 2004

Jam duke shiku jasht dritares , u gezova kur i pash prinderit se bashku te laget nga shiu, dore per dore , jam shum e falenderume ce keta dy mbas 28 vite martese ende jan te dashuruar.

Nje dit ne vitin 2004

Nuk kam pas gjum tan naten, ora esht 8 ne mengjes sdi si do te filloj punes , nuk esht dasht mbrem te ri ne forum gjat.

lazdrani
21-11-04, 19:08
Korrik 1992


Ora diku 9:00 e mengjesit,rrezet e diellit kishin depertuar ne fetyren time.Ishte nje dite shume e bukure.U zgjova dhe ngadal zbrita ne katin e pare ne Kuzhin.Mamaja ishte zgjuar kishte pregaditure mengjesin.Miremengjesi biri im.Miremengjesi Nene.Pasi bera ushiqim e ema ime me pyeti :Muki je per nje kafe.Po mame bene,po dal pake jashte ne kopshtin e Shtepise.Aromat e shume lloje lulave me benin te disponuar.Pasi mbarova Kafen dola ne qytet te takohem me shoket e mi (vllezer te gjakut)Besi dhe Ilon.Pasi u argetuam ne disa Kafe Bar,vendosem te ikum per dreke buze lumit Ibri.Ashtu edhe vepruam,pasi arritem takuam shume shoke dhe shoqe te gjenerates sone.Disa ndegjonin musike,disa luanin me letra,me top ne uje...Kaluam shume bukure kete mbasdite.Ne mbremje vendosem qe te shkojme ne Disko ne Klubin e Artisteve,aty me te vertet ishte atmosfere e bukure qka edhe u zbavitem deri ne oret e vona.Pasi vendosem te ikum neper banesa u pershendeta me Shoket e mi.
Te neserme zilja e shtepise me zgjoi.Nga dritarja e dhomes sime vrejta se Posta kishte qene...Motra ime erdhe larte ne dhome dhe me tha.I dashure vella posteri ishte kety dhe pyeti per ty ju jeni thirruar ne Armaten Jugosllave per sherbim.Motra ime filloje te qaje me ze.Ej loqke mos te lutem se kur gje nuk ka ndodhe,mora shtrengushem ne gjirin tim.Ajo pershperiti edhe ti do te na leshe edhe ti do te ikesh jashte vendelindjes.Te them te drejten nuk kam mundure ti perballoje keto momente dola jashte kur papritmas erdhen edhe shoket e mi dhe me treguan se edhe ata kishin marre poste dhe ishin te ftuar per sherbim ushtarake ne RSJ.Ne ishim te vendoset qe nuk do te sherbejme kete ushtri serbe,dhe vendosem qe sa me shpejte ti marrim rruget e Gurbetit.Isha i pikelluar pasi qe Studimet nuk mundeja ti vazhdoja.Pas nje bisede me Babai tim vendosa qe te dale ne Maqedoni e pastaj ne shtetin ame Shqiperi.Ashtu edhe vendosem.Edhe sot me kujtohet ajo dite pasi u pershendeta me familjen time gjate udhetimit shikoja vetem mrapa Shtepine dhe mendoja athua kur eshte ajo dite qe parape te kthehem.Udhetimi im ishte Maqedoni-Shqiperi-Itali-Austri-Gjermani.Stacioni im i fundit ishte ne nje qytet te bukure te gjermanise ku edhe takova dy vllezerit e mi qe jetonin dhe punonin kety.Gurbeti eshte shume i rende dhe fale zotit qe kisha shume ilake te mi disi perballonim vuajtjet e gurbetit.Shkuan 10 vite deri sa arrita per te heren pare ne Vendlindje time.....

mickoja
22-11-04, 01:06
Jetč pa ftesč


Njč bardhesi mbi qytet,mbi floket e mija po bijen fjollat e bores.Nje pritje e gjat me priste nuk dia se qka do te thot jeta,perse prisja aty nuk dia se qka do te thot e ardhmja fare kuptimin e jetes nuk e dia athua ende nuk isha e gatshme te qendroja ne atč vend se ku u gjindesha?
Athua vetum ishe strengimi ne shpirt ajo qe u lajmrua tek un,a ishte dashurija qe ende nuk e kuptoja se ajo ishte thell ne mua?

E kuptova se ku isha...ja fala engjullin e shpirtit tim ati qe me emrojč lulčborč ati qe me verboj,ati qe me beri te vuaj,ati qe ma shemtoj qysmen e jetes,bukurin e te ardhmes qe ma morri hmmmmm..a jam kjo unč qe keto i perjetova apo vetum po me duket se čnderr ka qenč?Njč gezim te shkurter me solli nje genjeshter ma dhurojč,pse i besova pse nuk e morra ket per seriozisht pse nuk ma pranoj zemra nga fillimi qe vetum tradhti ishte qenč? :idea:

Pse nje dashuri te hudhet ne askund?Zot pse dashurija nuk mundet te jet afer atyre qe dashurojnč,pse ka denim,pse ka dhe te zi vetum per ta vorrosur dashurin?pse nuk ka knaqesi a vetum pse nuk don ti,pse dashurojm nese te lendon pse ka largesi e nuk ka perqafim?a ka knaqesi nese je i verbur ne te dy sy?a ka harres apo gjith duhet tč marrum te kaluaren me vete?a do te thahen ndjenjat ndaj ati qe me lendojč?a do te kem shpres dhe knaqesi nese e di qe nuk do ta kem atč kur afer meje ne xnetesinč time? :!:

Me respekt mickoja

ShEjToNkA
22-11-04, 02:11
Dashuri ,Ėmbėlsirė e Pashirjuarė!?


Mėngjesė Janari ,fillimi i vitit , melenium i ri, ishte pra pikrsiht viti 2000. Nė kėtė mėngjes mbretronte njė acarė i vėrtet ,bora s'kishte tė ndalurė. Pėr derisa rrugėtoja pėr nė kryeqytetė, si cdo herė rasti mbėret i botės ,pikėrishtė nė kėtė mėngjesė tė ftohėt mė ndodhi edhe njė rastėsi! Ora po shkonė nė 10:00 dhe unė duhėt tė nisja pėr nė rrugėn time. U nisa nė atė drejtimė ,ku mė mirė mos tė merrja atė rugė fare ,e tė qėndroja nė shtėpi?! Por ja , e kisha pėr detyrė tė marrė atė rrugė!
Papriturė u gjenda nė atė rastė ku se dija se, si jamė duke vepruar?! Ishte vėrtet njė befasi e cmendur qė mė kaplojė tė tėrėn, ku se disha dot nė jamė ėndėrr apo zhgėndėrr?! Ishte rastėsis qė mė ndodhi pikrishtė nė Dashuri,ashtu sic ishte rastėsi ku si befasi qė ishte , befasė u shua!!
Jo ,joo befas ,mė qėllim u shua!!
Me qėllim??? Se njėri nga protagonistet e rastit luftojė ndjenjat ,dhe qellimi ishte qė tė shuhėt ajo dashuri!! Jo me dėshirė ,por i impunuar nga vetėvetja duke ditruė faktin se s'do pranohėt nga tė tjerėt!!
Pse ??? Sepse kjo dashuri s'kishte tė drejtė tė mbijetojė!
Vallė ,c' tėmerrė???
Mos tė ketė tė drejtė tė mbijetojė Dashuria???
O Zotė ,nuk ėshtė kjo qesharake???
Ishte apo s'ishte qesharake ,e vėrteta ishte kjo, sa do e hidhurė fundja realitet!!! Dhe u deshtė qė tė ndėrrmerėt njė hapė i till!
Dhe a s'kam tė drejtė ta quajė "Dashuri Ėmbėlsirė e Pashijuarė"?! Natyrishtė se po! Se vėrtet ishte e till. Dashuri po ,ama e Pashijuarė!!

Pra nė atė mėngjes ,lindi njė dashuri ku si e till qė ishte s'pati tė drejtė tė mbijetojė! Me qenė se si e till akoma mbijetonė dhe ka pėr tė mbijetuar nė zemrat tona ,por vetėm nė zemra tė dy pėrosnavė, pėrderisa pėr syt e botės nuk ka ekzistuar fare dhe s'do ekziston ndonjėherė!!
Qė nė shikimin e parė lindi gjithcka nė atė mėngjes tė fothtė .Mirė po ndjenja qė lindi mes njėri-tjetėrit ,ani pse u krijuar mbrenda vetėm dy mintuave ishte aq e fortė dhe e madhe sa qė s'diktonte asgjė pėrrethė dhe s'ndjente fare tė ftohtit qė mbretronte, luftojė gjithcka pėr momentin ,pėrfshirė edhe ndjenjat! Kjo dashuri nuk munde dot tė ekzistojė dhe s'kishte pėr t'u pranuarė kurr nga tė tjerėt, ndajė edhe u shua gjithcka ,pos dy zemra tė cilatė u lidhėn pa dashje nga vetė ne dhe sot e asaj dite mbetėn ,ku tė tilla do mbetėn gjerė nė vdekje!
Qė nga ajo ditė nė zemrėn time s'mbeti vendė mė pėr askend! Sepse zemrėn time e rrėmbeve ti, pikrisht ti qė farė se s'ktheve mė!! Pėr kėtė do jeshė pėrgjegjės pra vetėm ti!Sepse Zemra ime u hapė atė ditė dhe u mbyllė, me njė copė akulli , qė po edhe rrezja mė e fortė e dilleit s'do e shkrinė dot! Dhe me njė mbishkrimė qė e gėdhende me shkronja ari "Tė Dua Vetėm Ty...!"do mbetėt gjithėmon aty i pashlyėr!
Ndajė ,pėr vuajtėjen time qė mė pėrciell nė cdo hapė ,do pėrgjegjėsh vetėm ti !!! Qe besa jo ti ,po unė !! Se unė isha pikrishtė ajo qė bėra kėtė!! Ndoshta njė ditė do japė llogari pėr tė dytė!?
Dhe ti do dalėsh i pastėr se vėrtet i tille qe ,i till je dhe do mbetėsh i till!! Tė gjithė do i pranojė dhe do i pėrballojė, vetėm njė s'mundem dot!? Atė qė nuk ta shpreha tė sinqertė ,por gėnjeva vetėn dhe gėnjeva ty. Ty qė aq pak e meritove , e kėtė s'do ia fali vetės kurr!!
Por ,ndoshta ju do mė falni??!! Se nuk e bėra me qėllim pėr tė lėnduar Ty ,e bėra pėr tė mos lėnduarė askend e aq mė pak Ty. Por mė vonė e kuptova se ,vėrtet tė tjerėt si lėndova . Se nė favorė tė tyre veprova. Por lėndova zemrėn time e cila s'do gjenė asnjėherė prehje dhe mbi tė gjitha tė lėndova Ty qė vėrtet se meritove! Por me kohė do e kuptoshė se, pse veprova ashtu ??!!
Pėr kėtė do ta ktheja kohėn sėrish.Tė tregojė se tė dashurojė gjerė nė pafundėsi. Dhe tė themė mė fal qė luftova ndjenjėn pėr hirė tė tė tjerve!? Por kot! Koha qė ikėn s'kthehėn dot!!
Tashė mendohėm e c'mėndohėm kot! Vuajė e c'vuajė kot!! Tashė ėshtė shumė voooonė..............!!

dr1ta
23-11-04, 23:13
FERDITAAAAAAAAA ku jeeeeeeeeeee??

Luana
24-11-04, 13:11
E lexova shkrimin e pestė ,shumė ėndėrrime shumė lumturi dhe ekzistime po nė fundė kishte humbur
Normalė se edhe ky shkrimė meritonė Votė!

Suksese te gjithėve!


hmmm, me tė vėrtet ėmbelsir e pa shijuar ishte :(

me siguri e meriton edhe ti nji Votė :wink:

Murgesha
24-11-04, 21:49
Afėrdita nėse ke mundėsi tė na tregojsh se a do tė marrėsh pjesė ne garė, do tė kishte qenė mirė.
Ēka mendoni ju qė keni shkruar a ėshtė e udhės qė edhe tek ky grup tė hapet sondazhi???

Gentiana
24-11-04, 21:54
Pasi kam shkruar me Aferditen, e di se edhe ajo ka dashur te marr pjes ne keto gara,po mbase esht ne Kosove dhe nuk ka internet ne shtepi, as nuk ka pasur koh te shkruan deri me tani.

Kisha then te presim edhe pak, se paku deri sa te shkruan ajo se a do te merr pjes a jo ketu?!

MemphiSx
24-11-04, 21:57
Me vjen keq Aferdita nuk mundet me marr pjes deri sa te kthehet ne Austri sepse ne shtepi ka problem diqka me Internet dmth deri ka e Diela ose me sigurt te Henen ajo nuk kthehet
Ju pershendes :)

Mafiozi
24-11-04, 21:59
Pasi kam shkruar me Aferditen, e di se edhe ajo ka dashur te marr pjes ne keto gara,po mbase esht ne Kosove dhe nuk ka internet ne shtepi, as nuk ka pasur koh te shkruan deri me tani.

Kisha then te presim edhe pak, se paku deri sa te shkruan ajo se a do te merr pjes a jo ketu?!Prej anes time nuk ka problem, mendoj qe mundemi me prit Aferditen
sidomos qe ka deshir me marr pjes ne gara.

:wink:

ShEjToNkA
24-11-04, 22:55
Po more duhet patjetėr ta presim edhe Afėrditėn. Fundja jemi grupi mė i mirė dhe ne ose shkojmė tė gjithė ose asnjėri!
E keni tė kjartė????????? Edhe bashė qejf po kam qė kemi mbetė tė hapėt sondazhi i mbrapi i yni! :wink:

Mafiozi
24-11-04, 23:05
Po more duhet patjetėr ta presim edhe Afėrditėn. Fundja jemi grupi mė i mirė dhe ne ose shkojmė tė gjithė ose asnjėri!
E keni tė kjartė????????? Edhe bashė qejf po kam qė kemi mbetė tė hapėt sondazhi i mbrapi i yni! :wink:

Qyqyyyy nuk ka grup me te mir se tjetri qka po thu moj...
Ashtu po te doket ty oooooooo shejton, po shuj mos te nin tjert :lol:

yllka
26-11-04, 22:41
Korrik 1992


Ora diku 9:00 e mengjesit,rrezet e diellit kishin depertuar ne fetyren time.Ishte nje dite shume e bukure.U zgjova dhe ngadal zbrita ne katin e pare ne Kuzhin.Mamaja ishte zgjuar kishte pregaditure mengjesin.Miremengjesi biri im.Miremengjesi Nene.Pasi bera ushiqim e ema ime me pyeti :Muki je per nje kafe.Po mame bene,po dal pake jashte ne kopshtin e Shtepise.Aromat e shume lloje lulave me benin te disponuar.Pasi mbarova Kafen dola ne qytet te takohem me shoket e mi (vllezer te gjakut)Besi dhe Ilon.Pasi u argetuam ne disa Kafe Bar,vendosem te ikum per dreke buze lumit Ibri.Ashtu edhe vepruam,pasi arritem takuam shume shoke dhe shoqe te gjenerates sone.Disa ndegjonin musike,disa luanin me letra,me top ne uje...Kaluam shume bukure kete mbasdite.Ne mbremje vendosem qe te shkojme ne Disko ne Klubin e Artisteve,aty me te vertet ishte atmosfere e bukure qka edhe u zbavitem deri ne oret e vona.Pasi vendosem te ikum neper banesa u pershendeta me Shoket e mi.
Te neserme zilja e shtepise me zgjoi.Nga dritarja e dhomes sime vrejta se Posta kishte qene...Motra ime erdhe larte ne dhome dhe me tha.I dashure vella posteri ishte kety dhe pyeti per ty ju jeni thirruar ne Armaten Jugosllave per sherbim.Motra ime filloje te qaje me ze.Ej loqke mos te lutem se kur gje nuk ka ndodhe,mora shtrengushem ne gjirin tim.Ajo pershperiti edhe ti do te na leshe edhe ti do te ikesh jashte vendelindjes.Te them te drejten nuk kam mundure ti perballoje keto momente dola jashte kur papritmas erdhen edhe shoket e mi dhe me treguan se edhe ata kishin marre poste dhe ishin te ftuar per sherbim ushtarake ne RSJ.Ne ishim te vendoset qe nuk do te sherbejme kete ushtri serbe,dhe vendosem qe sa me shpejte ti marrim rruget e Gurbetit.Isha i pikelluar pasi qe Studimet nuk mundeja ti vazhdoja.Pas nje bisede me Babai tim vendosa qe te dale ne Maqedoni e pastaj ne shtetin ame Shqiperi.Ashtu edhe vendosem.Edhe sot me kujtohet ajo dite pasi u pershendeta me familjen time gjate udhetimit shikoja vetem mrapa Shtepine dhe mendoja athua kur eshte ajo dite qe parape te kthehem.Udhetimi im ishte Maqedoni-Shqiperi-Itali-Austri-Gjermani.Stacioni im i fundit ishte ne nje qytet te bukure te gjermanise ku edhe takova dy vllezerit e mi qe jetonin dhe punonin kety.Gurbeti eshte shume i rende dhe fale zotit qe kisha shume ilake te mi disi perballonim vuajtjet e gurbetit.Shkuan 10 vite deri sa arrita per te heren pare ne Vendlindje time.....


SHUME PREKSE KY SHKRIM I JUAJ LAZDRAN :cry: :cry: :cry:

Murgesha
30-11-04, 14:04
Afėrdita ty< po tė presim pėr ta hap sondazhin. :lol:

Murgesha
30-11-04, 21:53
Nė mungesė tė kohės pėr tė shkruar Afėrdita tėrhiqet nga kjo garė.

Ju ftoj tė votoni edhe nė kėtė grup, e tė zgjedhim mė tė mirin.
Tė gjitha shkrimet i kam lexuar dhe qė tė katėrtėt mė kanė pėlqyer shumė dhe tė gjithė meritojnė tė votohe.
Kėsaj here vota ime shkon pėr Lazdranin.
Shkrimi i yt i nderuar mė ktheu kėtu e 14 vjet mbrapa, kur nė njė situat tė tille ndodhej edhe vėllau im. Kishte mė pak se 19 vite, kur ju desht ta marrė kėtė rrugė tė mallkuar, 8 vite sa se pata parė, mė janė dukur si 8 shekuj.
Padashur mė shkuan lotėt gjatė leximit tė shkrimit tėnd.

Mafiozi
30-11-04, 22:17
Shum veshtir esht me votu, si ne tjeret grupe.

Dashuria esht e embel kur e jetojm nje koh te gjat e simbas mundesive,
per jet. Por kur e njohem vetem per nje koh te shkurt kjo embelsir kthehet ne idht shum shpejt. E sidomos per arsye te ndryshme qe
kan rendesi ne moment, por me von shiqojm qe nuk kem pas asnje arsye
te mir per mu largu prej dashuris. Esht veshtir per ata qe e perjetojn.

Ishte teksti i ShejToNkes i cili e beri diferencen e vogel per vot.

Pershendetje :wink:

Barbaroza
30-11-04, 22:20
Megjithese kete ndodhi te tijen Lazdrani e ka shkruar edhe dikund ne forum,mua me pat bere pershtypje,atehere vota ime shkon tek ai!

uliksi31
01-12-04, 01:17
Vota shkon per Lazdranin.Edhe une ngjajshem me ty Lazdran e kam pas fatin ,pak edhe ma zi.Une sikur Zef Serembe nese dikush din per te :lol:

progoni
01-12-04, 18:31
Shkrimi i Shejtonkės

i ngjante mollės sė ndaluar.


Vota pėr TY

ShEjToNkA
02-12-04, 09:41
Phaaa sa vėshtir qenka me votu nė atė grupė ,ku edhe vetė merrė pjesė :evil: :lol: :lol:
Nejse pak shaka ,tė gjitha shkėrimet mė kan pėlqy. Gjithėsecili pėrmbante njė tematik nė vetė, dhe pasqyronte dic tė veqantė!
Mirėpo votėn time mori shkėrimi i Lazdrani-t !

Suksese!

Diana007
02-12-04, 10:12
Vota ime shkon Shejtonke, disi me preki edhe mu edhe me emocjonoj kur e lexova :cry:

Kercovari
02-12-04, 10:29
Votova per cilin deshta!

MemphiSx
02-12-04, 12:09
Vota ime shkoj te Shejtonka ;)

sexybrikenda
02-12-04, 12:12
LAZDRANI

Gentiana
02-12-04, 12:30
Vota ime ka shkuar ne Konto te Shejtonkes.
Me t'vertet te gjitha shkrimet ishin te mira,suksese per te gjith.

lazdrani
02-12-04, 13:35
Mickoja me pate treguar ne msn se kishte shkruar dhe me luti qe ta lexoje apo me pelqen ky tregim.
Po e nderuara Mickoja dhe me plote merite te dhuroi voten time :wink:

Te gjithe qe keni marre ne garim jeni me te vertete me te mirit.Me nderime i juaji Lazdrani

Agroni22
02-12-04, 14:36
Korrik 1992


Ora diku 9:00 e mengjesit,rrezet e diellit kishin depertuar ne fetyren time.Ishte nje dite shume e bukure.U zgjova dhe ngadal zbrita ne katin e pare ne Kuzhin.Mamaja ishte zgjuar kishte pregaditure mengjesin.Miremengjesi biri im.Miremengjesi Nene.Pasi bera ushiqim e ema ime me pyeti :Muki je per nje kafe.Po mame bene,po dal pake jashte ne kopshtin e Shtepise.Aromat e shume lloje lulave me benin te disponuar.Pasi mbarova Kafen dola ne qytet te takohem me shoket e mi (vllezer te gjakut)Besi dhe Ilon.Pasi u argetuam ne disa Kafe Bar,vendosem te ikum per dreke buze lumit Ibri.Ashtu edhe vepruam,pasi arritem takuam shume shoke dhe shoqe te gjenerates sone.Disa ndegjonin musike,disa luanin me letra,me top ne uje...Kaluam shume bukure kete mbasdite.Ne mbremje vendosem qe te shkojme ne Disko ne Klubin e Artisteve,aty me te vertet ishte atmosfere e bukure qka edhe u zbavitem deri ne oret e vona.Pasi vendosem te ikum neper banesa u pershendeta me Shoket e mi.
Te neserme zilja e shtepise me zgjoi.Nga dritarja e dhomes sime vrejta se Posta kishte qene...Motra ime erdhe larte ne dhome dhe me tha.I dashure vella posteri ishte kety dhe pyeti per ty ju jeni thirruar ne Armaten Jugosllave per sherbim.Motra ime filloje te qaje me ze.Ej loqke mos te lutem se kur gje nuk ka ndodhe,mora shtrengushem ne gjirin tim.Ajo pershperiti edhe ti do te na leshe edhe ti do te ikesh jashte vendelindjes.Te them te drejten nuk kam mundure ti perballoje keto momente dola jashte kur papritmas erdhen edhe shoket e mi dhe me treguan se edhe ata kishin marre poste dhe ishin te ftuar per sherbim ushtarake ne RSJ.Ne ishim te vendoset qe nuk do te sherbejme kete ushtri serbe,dhe vendosem qe sa me shpejte ti marrim rruget e Gurbetit.Isha i pikelluar pasi qe Studimet nuk mundeja ti vazhdoja.Pas nje bisede me Babai tim vendosa qe te dale ne Maqedoni e pastaj ne shtetin ame Shqiperi.Ashtu edhe vendosem.Edhe sot me kujtohet ajo dite pasi u pershendeta me familjen time gjate udhetimit shikoja vetem mrapa Shtepine dhe mendoja athua kur eshte ajo dite qe parape te kthehem.Udhetimi im ishte Maqedoni-Shqiperi-Itali-Austri-Gjermani.Stacioni im i fundit ishte ne nje qytet te bukure te gjermanise ku edhe takova dy vllezerit e mi qe jetonin dhe punonin kety.Gurbeti eshte shume i rende dhe fale zotit qe kisha shume ilake te mi disi perballonim vuajtjet e gurbetit.Shkuan 10 vite deri sa arrita per te heren pare ne Vendlindje time.....per ty o LAZDRAN votova dhe do te votoj qdo her :wink:

vushtrria
02-12-04, 20:28
pasi qe lexova te gjitha shkrimet dhe me te vertet jan secila me e mir se tjetra, i pershendes te gjithe autoret e shkrimeve :lol: :lol:pra voten time ma morri shejtonka.

Albanam
04-12-04, 16:25
Shkrime mjaft interesante, por votėn e dhashė pėr Lazdranin.

Nexhati
04-12-04, 16:43
votoi per Lazdranin

yllka
04-12-04, 17:04
Te gjitha shkrimet jane te bukura,Lazdrani e meritone voten time :D

Murgesha
06-12-04, 19:34
Fitues i ketij grupi eshte Lazdrani.
Lazdran te uroj sukses ne garat e metejme.

lazdrani
07-12-04, 01:07
Fitues i ketij grupi eshte Lazdrani.
Lazdran te uroj sukses ne garat e metejme.

Flm Murgesha!

I pershendes te gjithe ata qe votuan per mua,por edhe ata qe nuk votuan.Shkrimet e te gjithe antareve me kane pelqyer ne kete loje shume atraktive.I juaji Lazdrani

ShEjToNkA
07-12-04, 10:20
Lazdran ,a fotive aa ?? Hallalll tė qoftė volla :evil:
Kuuu me tė uru hec e uro ,mos me tė uru hec e mos uro?! Jo duhėt desha e s'desha duhėt me tė uru ,ama dije me njė gjysmė zemre volla ,se boll inati po mė vjen qė m'i more votat :wink: :lol: :lol:

Lazdrani , urime dhe sukses nė garat e mėtutjeshme!

SP. Pasi fitove nė grupin time ,bėri ndodhė e s'do dalėsh fituėsi i parė vajėhalli pėr ty ,dije se s'ke tė ndejtur kėtu!! :evil: :wink:

lazdrani
07-12-04, 11:43
Lazdran ,a fotive aa ?? Hallalll tė qoftė volla :evil:
Kuuu me tė uru hec e uro ,mos me tė uru hec e mos uro?! Jo duhėt desha e s'desha duhėt me tė uru ,ama dije me njė gjysmė zemre volla ,se boll inati po mė vjen qė m'i more votat :wink: :lol: :lol:

Lazdrani , urime dhe sukses nė garat e mėtutjeshme!

SP. Pasi fitove nė grupin time ,bėri ndodhė e s'do dalėsh fituėsi i parė vajėhalli pėr ty ,dije se s'ke tė ndejtur kėtu!! :evil: :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Barbaroza
07-12-04, 19:50
Urime Lazdrani.Mos kujto se do ta kesh lehte sa te jem une ne gare 8) :lol:

lazdrani
07-12-04, 21:36
Urime Lazdrani.Mos kujto se do ta kesh lehte sa te jem une ne gare 8) :lol:
Ah jemi ne Aleance :wink: :wink: :wink:

Barbaroza
07-12-04, 21:38
Urime Lazdrani.Mos kujto se do ta kesh lehte sa te jem une ne gare 8) :lol:
Ah jemi ne Aleance :wink: :wink: :wink:

Po cfare aleance more,ne jemi kundershtare. :evil: :twisted:

lazdrani
07-12-04, 21:49
Urime Lazdrani.Mos kujto se do ta kesh lehte sa te jem une ne gare 8) :lol:
Ah jemi ne Aleance :wink: :wink: :wink:

Po cfare aleance more,ne jemi kundershtare. :evil: :twisted:
Barbaroza ruju nga kundershtare tjere se per mua mos mbaj halle :wink: