PDA

View Full Version : Presim grupin e dytė!


Barbaroza
20-11-04, 16:47
Me propozim te Shejtonkes,ne grupin e dyte garojne keta anetare:

1.MempfiSx
2.Luana
3.Mafiozi
4.Murgesha
5.Gentiana

Ju ftoj qe shkrimet te jene origjinale,jo teper te gjata sikur ne intervista,te jene me bukurshkrim dhe te jete nje teme sipas deshires suaj!

Mafiozi
20-11-04, 18:36
A bon me dit kur fillon grupi i dyt apo esht sekret :?: :?

Barbaroza
20-11-04, 20:05
Mund te fillosh qysh tash Mafiozi ti nga grupi i dyte dhe te tjeret!

Mafiozi
20-11-04, 20:42
Mund te fillosh qysh tash Mafiozi ti nga grupi i dyte dhe te tjeret!

Flm :wink:

Murgesha
21-11-04, 01:44
Ishte njė ditė Marsi.
Ato ditė zemra ime lėngonte, kėrkoja diēka pėrtej mundėsive tė mia, dhe pasi nuk mund ta arrija, nuk ndjehesha aspak mirė.
Ishte ora 10 paradite, e unė duhej tė shkoja nė orė tė mėsimit.
Atė ditė kishim Histori tė Letėrsisė Shqiptare. Edhe pse e doja shumė kėtė lėndė dhe e studioja me zell, prap se prapė mė mungonte dėshira qė tė shkoj nė orė.
Profesori qė na ligjėronte ishte shumė i pėrmbajtur, spjegonte shumė thatė dhe nuk na e bėnte interesant orėn.
Ama duhej patjetėr tė jem aty, se nė mungesė tė literaturės merrnim spjegime me shkrim. Mė vinte gjynah pėr dorėn qė do lodhej duke shkruar.
Po mendoja pėr kėto gjėra dhe as qė e vėrejta se vetėm kisha hyrė nė lokalin e shkollės.
Mė duhej tė ngjitja shkallėt pėr tu gjend nė katin e dytė.
Nuk e di as vetė pse e ngrita kokėn duke ngjitur shkallėt, por njė forcė e paspjegueshme po komandonte me mua. Nė krye tė shkallėve pash njė palė sy. Sy tė gjelbėr tė qelur e tė qeshur qė kishin magjinė e tėrė botės.
Vallė kishin magnet ata sy qė nuk po mundja ta largoja shikimin???
Po kėmbėt ēkanė qė janė bėrė tė rėnda e nuk lėvizin????
E zemra, zemra mos u ēmend vallė qė po rrah me kaq forcė???
Po vallė pse ata sy nuk zbresin shkallėve te poshtė, pse rrijnė tė palėvizur e mė vėshtrojnė??
Sa kohė kaluan nė kėtė gjendje kurr nė jetė nuk kam mundur ta kuptoj??
Dhe, dhe pas njė shekulli mė duket ula kokėn dhe fillova tė ngjes shkallėt, kur mė ndali zėri mė melodioz qė ndonjėherė e kam ndėgjuar.
-Ju lutem a mund tė mė ndihmoni diēka???
Mundohem tė flas, por zėri mė tradhton dhe nga goja ime del njė belbėzimė apo njė akord fjalėsh tė pa kuptimta.
-Pppo poo ssi jjo. Urdhėroni!!!
Ngrej kokėn dhe e shoh prapė nė sy, dhe prap njė drithėrimė mė kaplon trupin. Pyes veten ēka dreqin kam qė e kam humb kėshtu kontrollin??
-Unė po kėrkoj lokalin dramatik.
Vet me vete.
Mua mė dramatizove kokėn e po kėrkon lokal dramatik.
-Po i thashė tani po tė pėrcjell gjer atje.
Harrova se kisha orė mėsimi, harrova monotin qė mė paraqiste ajo orė, ika ti ndihmoj atij. E mė shumė vetes, se e ndjeja thellė nė vete se pikėrisht afėr tij doja tė isha nė atė moment.
Dhe kam njė jetė qė jam afėr tij, deri nė pafundėsi planifikojmė.

Mafiozi
21-11-04, 21:35
Pėrjetime te mia

Nė njė dit pranvere, zgjohėm ne qetesi dhe ngadal qohem e bėhem
gati. Zemra me dridhet duke menduar te ardhmėn e panjohur. Dy shokėt
e mij erdhėn te shtėpija, dhe me liruan pak zemrėn ne biseda.
Ishem te afert si vellezer, banojshėm ngat, ne shkoll ishėm bashk,
e qdo kund tjetėr. Kem qesh shum sė bashku, ishėm shum tė lumtur.

Dhe pas pak kohe vjen daji im, mė thot Jeton a je bėr gati tash kem
me marr rrug te lart, pėrshėndetu me shok un e marr qanten tėnde.
Un pershendetem me dy shoket me shum dhimbje, u ndajshem
dhe pa ditur se kur do te shihemi, por i them atyre mos u merzitni
se do te vij se shpejti.

Nisėm me vetur, i shiqoj shokėt e mij para shtėpis si largohėn
me buzėqeshje, por zemra qante, shiqoj qytetin si largohėt,
mė von largohem edhe prej kosove, e udhėtoj nė vende te panjohura,
pas disa ore mberrij ne zvicerr, pak para mengjesit.

Ditėn e par qė zgjohem kėtu, mendova se kam qen nė ėndrra,
dhe shiqoj prej ditares pėr me qen i sigurt se ku jam. Isha vet,
nuk kuptojsha gjuhen, nuk njohėsha askėnd.

Njė jet e re filloj pėr mua, ku jam, kush jan kėta njerz aq nė stress,
qka do tė bėj kėtu, sa koh do tė rri, dhe shum pyetje tjera tė rėnda.
Kaloj njė koh dhe shiqoj qe nuk mundem tė kthehėm nė kosov,
familja ishte nė konflikte me serbėt.

Filloj sė shpejti tė njoftohem me rinijėn e vendit, tė interesohem
pėr shkoll, pėr me punuar mbas shkollės, pėr sport dhe shum
gjėra tjera qe kisha interesim.

Mė von kisha dėshir tė madhe tė kthehėm nė kosov, mi par familjėn
dhe dy shokėt-vėllezer, por obligimi ushtarak i RSJ-ės mė pritke
atje, dhe nuk ishte e mundur tė kthehėm. Mė ka dobėsuar
shum kjo gjendje, nė qdo moment.

Vitet kaluan dhe lufta filloj, ishte shum vėshtir pėr shqiptarėt qė ishin
nė kosov, por edhe pėr gjith tė tjerėt. Nuk isha nė gjendje tė mir.
Sidomos kur mė erdh njė lajm prej familjės, qė njėri prej dy shokėve
kishte humbur jetėn nė luft. Me aq deshir tė madhe qė kisha me pa,
lajmi vjen qė ka humbur jetėn..... lajm i vėshtir shum....
Dy dit kalojn nė gjendje katastrofike, dhe vjen njė tjetėr lajm nga
familja, qė tjetri shok edhe aj ka humbur jeten nė luft....

At dit qe jam nis pėr gyrbet 17 vite mė herėt, ish kan hera e mbramt
qė qeshėm bashk... Kem qesh me zemėr... Jem mėrzit me zemėr...
Ende zemra mė qan

Nje dit e till ka ndryshuar jetėn e shum shqiptarėve.
Meritojmė paqe dhe lumturi nė tė ardhmėn, se shum momente tė
vėshtira kem jetu tė gjith ku do qė jem.

MemphiSx
21-11-04, 21:37
21 Korriku ishte ajo dita qe me beri ta ndiej se dashuria eshte ajo qe,po provonte t'mi zgjonte ndjenjat qe ishin te mbyllura diku ne thellesin e shpirtit tim.Ishte pikerishte ajo dite,kur t'i shijova buzet qe digjeshin nga epshi. Ajo dite,dukej se kishte filluar vetem per ne te dy.Vetem Drini i Bardhena shihte.Ishim nje shpirt dhe dy qenie qe dashuroheshim deri ne pafundesi.Ishim te dashururar marrezisht.E donim qdo gje qe kishim pran.Jetonim per puthjet tona,per frymen e njeri-tjetrit dhe keshtu vazhduam te jetonim qdo dit te jetes sone.Duheshim por,si thote nje fjale popullore,asgje nuk eshte e perjetshme.Nuk ishte as dashuria jone,jo pse ne e deshtem ndarjen,por pse ashtu ishte shkruar.Nje fuqi nga larte te ndau nga une.Por ti mos u brengos,sepse jam une ai qe do t'vazhdoj dashurin tone,do ta dua Drinin e Bardhe edhe per ty,do ta ruaj dashurine tone deri ne fundin e dy boterave.
Ishte 25 Maji qe te ndau nga nje pjes e jetes sime,sepse edhe pse ke vdekur,jeton thell ne mua.Dhe tani u ben kater vjet nga njohja jone.Te lutem me premto se do te bashkohemi ne boten e enderrave,sepse une do te vij dhe ateher,asgje nuk do te mund te na ndaj.Ti dergova lulet e dashuris prane varrit tende.Edhe pse e vdekur,une e ndjeja shikimin tend ne mua.Edhe pse ti je e mbyllur pergjithmone,nje fllad ma pershkroi trupin.Dua te te kem prane se nuk mundem me.
Ishin te gjataketo dy vite pa ty.Jeta pa ty eshte denim.Prandaj,ti me prit se do te vij.

Gentiana
21-11-04, 22:34
Drita e diellit ngadal po shuhet, dhe Hena duket e kjart! un ne dritare e ulur dhe duke e shikuar Henen mendoj! Mendoj a thua eshte e mundur kjo qe me ndodhi??

Duhet shijuar ket moment, ne te cilen gjithqka esht ndryshe, ku gjitha enderrat behen realitet,ku edhe e pa mundura esht e mundur, sepse kesaj i thone mrekullia e dashuris!! A thua kesaj i thojn mrekullia e dashuris, dashuria qe egziston me shekuj te tera, e cila te ben te shtangur, dhe vetem bota sillet rreth teje, e cila te ben qe zemra rreh pa kontroll,dhe fryma te ndalet,e cila esht si etja e Oēeanit dhe si drita e Henes, e cila te shtin me mendu me ore te tera, te gjejsh nje pergjigje ne shum pyetjet. A thua kesaj i thojn Dashuri???

Dielli ngadal po agon, Hena e humbi shkelqimin e saj, ēdo gje po shkon ne vendin e vet dhe ne fund mbeti vetem nje enderr,nje enderr e pa shpres per ne te dy!!

Murgesha
21-11-04, 22:36
Luana mė shpejt edhe ti.
Tė bėhemi grupi mė i shpejtė. :lol: :wink:

Luana
23-11-04, 03:52
Dashuruam.Jetuam.Per njeri-tjetrin,Egzistuam dhe ishim te lumtur.
Te dashuruar enderronim,shpresonim dhe i besonim dashuris son.
Ishte gjitheqka e imja. Ishe arsya e egzistimit tim dhe kuptimi i jetes.
Isha gjitheqka per ty,dhe ti gjitheqka per mua.Por ne nje qast rruga jon u ndal.
Une e ti shkuam ne rrug te ndryshme. pse? nuk e di!
Por tani nuk eshte me rendesi.E patem dashurin dhe e humbem.Ishim te rinje qe te dinim ta ruajm,dashurin tone,tani eshte vetem kujtim ,Kujtim eshte edhe koha e loteve dhe e vuajtjes pas ndarjes.Por e them pa deshmitar,pas teje kurr askush nuk eshte dhe nuk do te jet arsye e egzistimit tim.
Nga large te shkruaj atje ku zemra me dhemb .Sillem por askund s'gjej vend. Te desha dikur kete e din vetem zemra ime,Por ti ateher s'brengoseshe per jeten time.Bere shum gabime, ta fala se mendova se do te ndryshosh,Por ti vazhdove harrove se qfar me premtove mua. Tash kur ti me dashuron une me s'munde te te dua me s'te kerkoj tjeter vetem t'me harrosh . E ke veshtir e di q'do te thot te dashurosh .Provo t'me harrosh se e di si gjeje nje tjeter , S'dua me t'me lendosh e aq me pak te te lendoj . Une po largohem do mbetesh per mua vetem kujtim . Por dije se dhe mua me dhemb ky shpirti im . Me dhemb se kurr nuk deshta qe keshtu te perfundoj . Se dhe per mua do t'jet veshtir tjetrin ta dashuroj


http://www.cosgan.net/images/midi/traurig/d030.gif

Murgesha
23-11-04, 12:54
Pasi edhe Luana paska shkruar ateher po e hapi sondazhin.
Per veten time po te mundja do tja jepja te gjithve nga nje vote se me te vertet te gjitha shkrimet jane te shkruara mire.
Vota ime shkon ne shpertet te MemphiSx.
I nderuar shkrimi jot me beri te ndjehem e mallengjyer. Dashuria siq ju e pershkruani me mjeshteri eshte ajo qe se paku njeher na ka prek te gjithve.
Jeta vazhdon serish.

ShEjToNkA
23-11-04, 14:51
Qy ,qyy qenka hapė sondazhi aa?????
Jaa ,s'po disha pėr kendė tė votojė?!
E lexova shkrimin e parė ,u lodha deri sa e lexova atė shkrimė zbritė e ngjitė shakallėt. :lol:
Vėrtet ishte njė shkrimė i mirė qė gjithsesi meritonė Votė!

Lexova Shkrimin e dytė , ishė pasė qėlu pranver ama ,dikush kishe humbė jetė e dkiushė kishte dalurė nė perendim ,ku gati qajta :(
Vėrtet shkrimė i mirė edhe ai dhe meritonė natyrisht Votė!


E lexova shkrimin e tretė , tybe lotėt s'po mundem akome me i ndalė :( :( Po c'tė bėjshė jeta vazhdonė.
Pra gjithsesi edhe ky meriton Votė!


E lexova shkrimin e katrtė ,shumė mallėngjyės ,herė dilke Hėna e herė dielli praė dritarės ,afėr njė Oqeani. Skrimė :D
Vėrtet shumė shkrimė i mirė ,padyshimė se meritonė Votė!

E lexova shkrimin e pestė ,shumė ėndėrrime shumė lumturi dhe ekzistime po nė fundė kishte humbur :lol:
Normalė se edhe ky shkrimė meritonė Votė!

Suksese te gjithėve!

Barbaroza
23-11-04, 15:31
Lexova te gjitha shkrimet dhe me pelqyen te gjitha.Secili kishte shkruar nje storie nga jeta e vet,por shkrimi i cili me preku me se shumeti ishte ai i MempfiSx!

Gentiana
23-11-04, 15:56
Edhe vota ime shkoj per MemphiSx,se me t'vertet ishte shum shkrim prekes. Po ashtu edhe shkrimet tjera me pelqyen, por qka te bejm se mundemi me e dhen vetem nje Vote?!

ēdo te mire per ju MemphiSx.

Genta

vushtrria
23-11-04, 17:45
edhe vota ime shkoi per memphisxin,me te vertet me pelqeu shum,megjithese kishte edhe shkrime tjera qe me pelqyen shum,por duhet te votohet vetem per nje person.

me nderime vushtrriu

Mafiozi
23-11-04, 18:15
Nje repekt te madh te gjithve per temat e postuara, sicila me bukur
se tjetra. Krejt me kan pelqyer, menyra poetike e tekstit te Luanes
me ka dalluar prej tjereve.
Per ket edhe vota ime esht per Luana.

:cry:

uliksi31
23-11-04, 18:36
Per Murgeshen.Po mire me kujtohet ajo katedra juaj :lol:

Barbaroza
23-11-04, 22:20
Ju kisha lutur juve qe keni votuar te tregoni haptas per keni votuar,mos na detyroni te numerojme vetem votat e atyre qe jane deklaruar haptas per kend kane votuar!

Honesty^uk.
23-11-04, 23:05
Vota ime eshte per Zoteriun Memphisx, pasi atu tregohet nje ndodhi e vertet

Naki
23-11-04, 23:57
Tregimi i postuar Nga Zt. Memphisx ishte nje postim emocional qe Gjate leximit te renqeth qdo pore te lekures.
Vota ime shkone per Kete Autor,edhe postimet tjera ishin shume interesante , ne mund te votojme vetem per nje teme.
Respekt per te gjithe Anetaret e grupit.
Naki

progoni
24-11-04, 10:05
meq pata veq nje mundėsi.

Atė duke ndier dhimbje
bėra pėr

MEMPHISX

Diana007
24-11-04, 16:05
Te gjitha ishin te mira, por un voten time do te ja jap LUANES:wink:

Lozonjarja
24-11-04, 21:44
Vota ime shkon ne kutine e Murgesha.

turisti
24-11-04, 22:00
Shkrimet e te gjithve me pelqyn dhe me preken thelle ne zemer.Votova per LUANEN ( nuk jam budall te rrezikoj,hahahahahahah)sepse shkrimi i saj ka shume ngjajshmeri me fatin tim....... :wink:

Ju pershendes dhe ju deshiroj sukses.

Me nderime,TURISTI. :wink:

kosova_lady
24-11-04, 22:17
vota ime shkoj per Murgeshen.
Genta loqki me fal, po ti e din a?? mirmengjes interes :oops: :oops: :oops: :wink:

Luana
24-11-04, 22:36
Vota ime shkon per Mafiozin http://www.mainzelahr.de/smile/cool/smoke.gif Me ka pelqyer postimi i jote Mafioz dhe shume natyrale duket ( jo falls ) :wink:
Pra sukses http://www.mainzelahr.de/smile/medien/five01.gif

Luana
24-11-04, 22:41
Shkrimet e te gjithve me pelqyn dhe me preken thelle ne zemer.Votova per LUANEN ( nuk jam budall te rrezikoj,hahahahahahah)sepse shkrimi i saj ka shume ngjajshmeri me fatin tim....... :wink:

Ju pershendes dhe ju deshiroj sukses.

Me nderime,TURISTI. :wink::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ani rrezikon :lol: :lol: :lol: :lol: hmm une e kam ditur qe ka ngjajshmeri kjo tem me ty http://www.mainzelahr.de/smile/liebe/huglove.gif

Barbaroza
25-11-04, 15:38
Deri ketu,votimet jane keshtu:

MemphiSx 7
Murgesha 3
Luana 3
Mafiozi 1

Gentiani
25-11-04, 16:12
Unė votova pėr... a ka mundėsi mos me e treguar se hidhėrohen tjerėt. :wink: Vota ime shkoj pėr postimin e Murgesha

Barbaroza
25-11-04, 16:33
S'ka asnje arsye per hidherim Genti,kjo eshte vetem loje e thjeshte(Pa shperblime). :wink:

Gentiani
25-11-04, 16:37
S'ka asnje arsye per hidherim Genti,kjo eshte vetem loje e thjeshte(Pa shperblime). :wink:

sikur ta kuptonin edhe tjerėt, kėshtu siē keni shkruar Barbaroza, mirė do tė ishte, po ēka thua qė hidhėrohet dikush shkaku i votės e deri 2006 nuk lajmėrohet mė :lol: :lol: :wink:

Barbaroza
25-11-04, 16:44
S'ka asnje arsye per hidherim Genti,kjo eshte vetem loje e thjeshte(Pa shperblime). :wink:

sikur ta kuptonin edhe tjerėt, kėshtu siē keni shkruar Barbaroza, mirė do tė ishte, po ēka thua qė hidhėrohet dikush shkaku i votės e deri 2006 nuk lajmėrohet mė :lol: :lol: :wink:

Po ashtu jemi mesuar ne Gentiani qe para meritave te veme inatet.Epo,shqiptare jemi! :wink:

Gjebraili
25-11-04, 17:58
Edhe pse me deshire voten do tja dhesha "mrekullise se dashurise", e cila meriton edhe me shume se nje vote, kesaj radhe voten ia dhashe Murgeshes :lol:

U R I M E

uliksi31
25-11-04, 19:28
S'ka asnje arsye per hidherim Genti,kjo eshte vetem loje e thjeshte(Pa shperblime). :wink:

sikur ta kuptonin edhe tjerėt, kėshtu siē keni shkruar Barbaroza, mirė do tė ishte, po ēka thua qė hidhėrohet dikush shkaku i votės e deri 2006 nuk lajmėrohet mė :lol: :lol: :wink:

Po ashtu jemi mesuar ne Gentiani qe para meritave te veme inatet.Epo,shqiptare jemi! :wink:

Valla boll zor me erdhi me ja kthya shpinen Vushtrris :oops: Por Barbaroza shkruen bre,bile edhe Qosja me i marr lakmi.

Barbaroza
25-11-04, 19:37
:oops: :oops: :oops:

RRUSHI
26-11-04, 09:16
Edhe pse te gjitha shkrimet kishin vlerat e veqanta dhe ishin per gjdo lavdat megjithat duhet te veqoj te zoteri Memphis , andaj edhe vota ime i takoj kesaj rradhe ... :arrow:

Loreta
26-11-04, 11:33
Shum pak kam kohe me hy ne Forum por tash qe hina i lexova keto tregime Tregimi i MemphiSx me preku shum
Te pershendes Memphisx[/b]

Barbaroza
26-11-04, 11:43
MemphiSx,eshte koha te deklarohesh per kend ke votuar,keshtu jane rregullat e lojes. :wink:

arTanibb
26-11-04, 11:57
MemphiSx 8)

Kercovari
26-11-04, 12:05
Une kam votuar fshehurazi,s`dua t`me hidherohet askush.
Te gjithe jen te mire.

arTanibb
26-11-04, 18:32
Gentiana uff s`tpaskna pa ty hiq :( po nejse dihet je Nr 1 8)

Mafiozi
26-11-04, 18:45
Une kam votuar fshehurazi,s`dua t`me hidherohet askush.
Te gjithe jen te mire.

:wink: :P Hajt se un e kuptova shoki, hahhahahahahahahha
Te falenderoj se kesh ne fund te gropes
Nuk i tregoj askujt hahhahahahahahahahhahahahahahahaaaa

Pershendetje te forta Kercovari

8)

Murgesha
26-11-04, 18:49
Une kam votuar fshehurazi,s`dua t`me hidherohet askush.
Te gjithe jen te mire.

Se besoj se tu kish hidhėruar dikush Kėrēovari.
Unė sė paku jo. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Mafiozi
26-11-04, 19:10
Une kam votuar fshehurazi,s`dua t`me hidherohet askush.
Te gjithe jen te mire.

Se besoj se tu kish hidhėruar dikush Kėrēovari.
Unė sė paku jo. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Hahhahahaa un jam gezuar Murgesha :P :roll:

:wink:

lazdrani
26-11-04, 21:24
Edhe pse kam votuar me pare desha vetem te tregoje qe pa hidherime vota ime shkon te MURGESHA :P

yllka
26-11-04, 22:35
TE GJITHA TREGIMET QENKAN TE BUKURA!!!TREGIMI I MURGESHES ME KTHEU SHUME VITE MRAPA QKA BESOJE QE QDONERI KA PASE RASTE TE TILLA.

MURGESHA 1 VOTE NGA UNE

Albanam
27-11-04, 00:35
Nuk ishte aspak lehtė as kėtu, por meqė mendoj se kemi vetėm nga njė votė, kėtu votova pėr postimin e Murgeshės.

Kercovari
27-11-04, 08:03
Une kam votuar fshehurazi,s`dua t`me hidherohet askush.
Te gjithe jen te mire.

Se besoj se tu kish hidhėruar dikush Kėrēovari.
Unė sė paku jo. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
Te flm.Murgesha
Une veq i kam kuptuar qe do te thote standarde para statusit"Demokraci e mirefillte e fshehur"!.

MemphiSx
27-11-04, 12:51
Vota ime shkon per Gentianen

Te pershendes Gentiana :)

Gentiana
27-11-04, 19:24
Vota ime shkon per Gentianen

Te pershendes Gentiana :)

Flm MemphiSx. Mbremje te kendshme, ku do qofsh.


Genta

Agroni22
28-11-04, 20:25
vota ime shkone per LDK-ne e ai eshte , e din

Murgesha
28-11-04, 23:30
Fitues i kėtij grupi ėshtė MemfiSx.
MemfiSx tė dėshiroj sukses nė garat e mėtutjeshme. :lol:

Gentiana
29-11-04, 12:04
Urime MemphiSx, dhe suksese ne garime tjera!!! :wink:

ShEjToNkA
29-11-04, 12:51
MempfiSx , urime edhe nga unė dhe sukses!

MemphiSx
29-11-04, 13:31
Faleminderit per Votat e juaja :)

KriSTaL
02-12-04, 15:01
Pershendetje te gjitheve, vertet nuk po e kuptoj mire se si po shkon kjo pune, ne forum ketu sepse jam anetar i ri dhe vetem po lexoj ku po me merr mendja te shkruaj diq po shkruaj. Por dhe une kam nje tregim dhe ngjarje te vertet qe te ben te rrenqeth trupin :evil: ju pershendes te gjitheve, Mafiozi rrefimi yt ishte shume trishtues.