PDA

View Full Version : Njė pikė loti....


Honesty^uk.
21-11-04, 00:45
Nje pike loti permban shume brenda.....Dhimbje, gezim, hidherim.....

Eshte i vogel por rendon shume, na sjell momente marramendese... te cilat shenojne dicka ne jeten tone .......

Si e pershkruani ju te nderuar.

Mafiozi
21-11-04, 14:42
Fjalet tregojn mendimet prej kokes, lotet zbulojn gjendjen e zemres.
Momentet me shum rendesi i tregojm me lotet ne sy.
Lotet nuk munden me genjyer.

:wink:

Maca
21-11-04, 16:02
Lotet jan pasuria e njeriut,prandaj mos i derdhni kot...

Murgesha
21-11-04, 16:58
Thonė se lotėt nuk gėnjejn, unė kam njohur njėrėz qė e keqpėrdorin lotin.

Maca
21-11-04, 17:08
Esht e mundur Murgesha por ne ate mom smundesh ta verresh a esht artist/e apo esht e realt loti qe pikon...

Koha i tregon te gjitha!!!
Un per vete flas,derdhi lot vetem ather kur duhet por me ka ndodh qe te derdhen vet pa desht une... :cry:

Mafiozi
21-11-04, 17:41
Thonė se lotėt nuk gėnjejn, unė kam njohur njėrėz qė e keqpėrdorin lotin.

Ashtu esht Murgesha, tė kuptoj ne kėt vėrejtje.
Por edhe nė at mėnyr tregojn njė dhimbje nė zemrėn e tyre,
nuk e dojn vetvetėn apo tjera arsye personale.
Dhe mundemi mė i vėrejt leht nėse jem tė drejt,
siq e ki vėrejt ti Murgesha.

Nuk genjejn kurr lotet, vijn nga zemra. Njeriu genjen
prejardhjėn e tyre.

:wink:

Honesty^uk.
21-11-04, 18:01
Pershendetje per ju qe keni shprehur mendimet tuaja por;

MOS TE HARROJME SE NJE PIK LOTI MUND TE PERMBAJ BRENDA SHUME DHIMBJE ODE SHUME LUMTURI
SHUME GEZIM APO SHUME HIDHERIM
DHE MBI TE GJITHA NDJENJAT E NJE NJERIU

Barbaroza
21-11-04, 18:39
Sipas mendimit tim,lotet mund te jene origjinal(qe burojne nga ndjenjat)dhe falso(njerez aktore te perkryer qe dijne te manipulojne lehte me to).
Une jam shume e ndjeshme dhe qaj jo rralle per cdo gje qe ma vret shpirtin.Per shembull qaj edhe kur shoh nje lypes ne rruge,nje invalid .
Qaja edhe derisa e shkruaja shkrimin tim te gara ne forum.Dhe gjithe keta lot burojne nga ndiesite e mia.Une nuk di te qaj falso.
Por kam verejtur se ka edhe njerez te tille qe jane falso,psh.,kur nje djale qan para nje vajze e ne te vertete mund t'iu kete kujtuar nje dashuri e parealizuar!!!!

dr1ta
21-11-04, 19:24
Un jam shum e sigurte ce njerzit ce qajn pervec (artistave) ndijn dhimbje ose gezim dhe asgje tjeter.

Honesty^uk.
21-11-04, 19:45
Un jam shum e sigurte ce njerzit ce qajn pervec (artistave) ndijn dhimbje ose gezim dhe asgje tjeter.

NJe pershendetje per shkrimin tuaj "drita" e jo per ty :lol:

dr1ta
21-11-04, 19:55
Un jam shum e sigurte ce njerzit ce qajn pervec (artistave) ndijn dhimbje ose gezim dhe asgje tjeter.

NJe pershendetje per shkrimin tuaj "drita" e jo per ty :lol:


Mos em shti me qajt tash :cry: :lol:

progoni
21-11-04, 19:56
LOTI
lehtėson

SHPIRTIN
kur ėshtė i rėnduar

Murgesha
21-11-04, 21:24
Lotet e derdhura nga dashuria e vertet jane margaritar per vet faktin se cdo njeri do deshte te ndiheshe ne ate pozite qe dikush ta deshte me aq shpirt.

Nuk mė kujtohet ku e kam lexuar kėtė thėnie, tė kuptohemi pra se nuk ėshtė mendimi im.

Del edhe pyetja, a jemi nė gjendje tė dashurojmė dikend aq shumė, sa tė na qajė shpirti e zemra e tė na rrjedhin lotėt???

A ėshtė turp tė qash pėr dashuri, apo e qajtura nė dashuri shpreh diēka mė tepėr se dhembjen????
Ajo diēka mė shumė se dhembja pėr mua ėshtė.
Inati, gjelozia, friga nga braktisja.
Loti mė i pastėr qė njė njeri mundet me derdhė, janė lotėt qė dalin nga dhembjet fizike, aty nuk ka aktrim.

turisti
22-11-04, 10:55
Lotet si dhe buzeqeshja,jane pasqyrja e gjendjes momentale te zemres. Qan/qesh zemra. :wink:

Pershendetje,TURISTI. :wink:

Kercovari
22-11-04, 11:36
Lotet jan relaksim i shpirtit te perveluar,po jo ato te irituara nga qepet.

Ylberi_be
22-11-04, 12:17
Pershendetje Honesty_ukLOTET JAN DHEMBJA DHE DASHURIJA MALLI DHE NASTALGJIJA :arrow: :cry:

ilir kastrati
22-11-04, 13:14
:lol: te dua zemer(h)(k)[/b]

Fata
23-11-04, 16:14
Lotet, cka simolizojne lotet, per dashni???
Per mendimin dhe ne baze te asaj qe une e kam perjetuar, me lote spo arrihej asgje.
Eh sa lotin e kam derdhe dhe po e derdhi ende, por kot ai spo kthehet me.
Me kane thene qe edhe ai qan, po sigurisht do te jene lot krokodilli, se askush sja ka ndaluar te me takoje.
Femra mos ķ besoni loteve te krokodillit qe ju thot naj mashkull se derdh per ju.

Honesty^uk.
23-11-04, 19:36
Lotet, cka simolizojne lotet, per dashni???
Per mendimin dhe ne baze te asaj qe une e kam perjetuar, me lote spo arrihej asgje.
Eh sa lotin e kam derdhe dhe po e derdhi ende, por kot ai spo kthehet me.
Me kane thene qe edhe ai qan, po sigurisht do te jene lot krokodilli, se askush sja ka ndaluar te me takoje.
Femra mos ķ besoni loteve te krokodillit qe ju thot naj mashkull se derdh per ju.

Se pari kjo teme nuk eshte per histori dhe sygjerime por megjithate shkrimi juaj pranohet pasi paska brenda lote.
Meqenese lotet e atij qenkan krokodili , ateher ata lotet e tu po shkojshin perpjete.

Megjithate;;;PAS LOTEVE SYTE SHOHIN ME MIRE, keshtu qe vazhdo ti

Naki
23-11-04, 23:41
Shprehja shpirterore Qofte emocion i Gezimit,i friges apo i hidherimit pasqyrone dhe reprodukon symtomin te quajtur lote,qe relaksone per nje momente gjendjen shpirterore .
Lotete rrjedhin edhe nga ngacmimet mekanike por ata jane lote artificial.

Fata
24-11-04, 14:17
Lotet, cka simolizojne lotet, per dashni???
Per mendimin dhe ne baze te asaj qe une e kam perjetuar, me lote spo arrihej asgje.
Eh sa lotin e kam derdhe dhe po e derdhi ende, por kot ai spo kthehet me.
Me kane thene qe edhe ai qan, po sigurisht do te jene lot krokodilli, se askush sja ka ndaluar te me takoje.
Femra mos ķ besoni loteve te krokodillit qe ju thot naj mashkull se derdh per ju.

Se pari kjo teme nuk eshte per histori dhe sygjerime por megjithate shkrimi juaj pranohet pasi paska brenda lote.
Meqenese lotet e atij qenkan krokodili , ateher ata lotet e tu po shkojshin perpjete.

Megjithate;;;PAS LOTEVE SYTE SHOHIN ME MIRE, keshtu qe vazhdo ti

Pasi kjo teme sqenka per histori dhe sygjerime per cfare qenka ateher?
Dhe te falenderoj qe tek ti qenka pranuar ky shkrim edhe pse nuk te eshte drejtuar ty aspak.
Po me vie mire qe po mundshe nga nje shkrim me i pa lotet e dikujt se ka po shkojkan.
Ti nuk e njeh ate per te cilin une bej fjale.
Apo edhe ti vet je nje mashkull si ai?
Kjo te mebetet ty ta thuash.
Nese ke hap teme te diskutohet per lotet ateher duhet te pranojsh edhe mendimet e te tjereve.
Se paku une kam kete bindje.

Mafiozi
25-11-04, 19:45
Askush nuk i meriton lotet dhe qarjet e tua, ai qe i meriton me te vertet,
nuk te shtin kurr me qajt. Kur qan prej hidherimi e ben per veteveten.

:wink:

altini-uk
29-11-04, 22:18
lotet jane mashtrimi i zemres

altini-uk
29-11-04, 23:44
Pasi kjo teme sqenka per histori dhe sygjerime per cfare qenka ateher?
Dhe te falenderoj qe tek ti qenka pranuar ky shkrim edhe pse nuk te eshte drejtuar ty aspak.
Po me vie mire qe po mundshe nga nje shkrim me i pa lotet e dikujt se ka po shkojkan.
Ti nuk e njeh ate per te cilin une bej fjale.
Apo edhe ti vet je nje mashkull si ai?
Kjo te mebetet ty ta thuash.
Nese ke hap teme te diskutohet per lotet ateher duhet te pranojsh edhe mendimet e te tjereve.
Se paku une kam kete bindje.

Eshte e vertet se te gjithe meshkujt jane njesoj nese nuk e kane gjetur akoma ate qe dashurojne me zemer.prandaj ti e dashur nuk mundesh te krahasosh dike qe te ka thyer zemren dhe qe e ka prishur cezmen e loteve tu me dike qe nuk e njef dhe qe nuk e ke pare asnjehere.dhe mos harro se thyerja e zemres ekziston edhe te meshkujt edhe te femrat.

DEA
30-11-04, 01:12
Loti.......................sinqeritetin (ka ndoshta vall prej atyre qe aktrojne kur lotojne, se di?).Loti miku me i mire!

Kercovari
30-11-04, 09:43
Loti.
Pike uji nga deti i trazuar!.

KriSTaL
08-12-04, 09:52
Lotet e derdhura nga dashuria e vertet jane margaritar per vet faktin se cdo njeri do deshte te ndiheshe ne ate pozite qe dikush ta deshte me aq shpirt.

Nuk mė kujtohet ku e kam lexuar kėtė thėnie, tė kuptohemi pra se nuk ėshtė mendimi im.

Del edhe pyetja, a jemi nė gjendje tė dashurojmė dikend aq shumė, sa tė na qajė shpirti e zemra e tė na rrjedhin lotėt???

A ėshtė turp tė qash pėr dashuri, apo e qajtura nė dashuri shpreh diēka mė tepėr se dhembjen????
Ajo diēka mė shumė se dhembja pėr mua ėshtė.
Inati, gjelozia, friga nga braktisja.
Loti mė i pastėr qė njė njeri mundet me derdhė, janė lotėt qė dalin nga dhembjet fizike, aty nuk ka aktrim.

Murgesha pajtohem me ty ne te gjitha , po te loti nga dhimbja fizike jo.

Nese kemi dhimbje fizike, bertasim ne te shumicen e rasteve kukasim por lot nuk derdhim. Lot derdhim kur ai person te na tregoj ngjarjen se si psh. ka thyer kemben ne nje aksident , dhe nga dhimbja e tij qe na tregon ate ngjarje na dalin lotet.

Loti del dhe nga Qepaaaaaaa.

KriSTaL
08-12-04, 09:53
Loti.
Pike uji nga deti i trazuar!.

Kercovari "Loti" Pike Uji Nga QEPA e Qeruar. ahahahahahahha

Kercovari
08-12-04, 11:02
Loti.
Pike uji nga deti i trazuar!.

Kercovari "Loti" Pike Uji Nga QEPA e Qeruar. ahahahahahahha
Te qepes e lane uji,te dashuris vetem deti! Analizo me mire do te bindesh!?.

KriSTaL
08-12-04, 11:36
Loti.
Pike uji nga deti i trazuar!.

Kercovari "Loti" Pike Uji Nga QEPA e Qeruar. ahahahahahahha
Te qepes e lane uji,te dashuris vetem deti! Analizo me mire do te bindesh!?.

Po i nderuar Kercovari pajtohem me ty ashtu eshte, nga se kan shije te njejt per kete thua dhe ti.

dr1ta
04-04-05, 21:05
Syte lotojn edhe prej qepes :roll: :lol:

DEA
04-04-05, 21:22
Syte lotojn edhe prej qepes :roll: :lol:


Jo te gjitheve, ka shume qe i rezistojne :lol:

Kercovari
04-04-05, 21:28
Po a lotojne kur bie shi se?.

dr1ta
04-04-05, 21:32
Jo te gjitheve, ka shume qe i rezistojne :lol: [/quote]Me syza saldimit :lol:Mos dalim nga tema Lotet pra !

Tomori
06-04-05, 21:43
Jo te gjitheve, ka shume qe i rezistojne :lol:Me syza saldimit :lol:Mos dalim nga tema Lotet pra ![/quote]

Po de Lotet e zemres?!!!v

doGzona
07-04-05, 03:50
Lotet lehtesojne dhimbjen,
Mbrone qetesone shpirtin e lenduar.
Lotet jane nje komunikim i vogel.... nje gjuhe e embel
e lehte dhe e pa ze...nje pasuri,
nje gje e cmuar...qe egzistone te cdo njeri ne bote.

Tomori
07-04-05, 08:00
Lotet lehtesojne dhimbjen,
Mbrone qetesone shpirtin e lenduar.
Lotet jane nje komunikim i vogel.... nje gjuhe e embel
e lehte dhe e pa ze...nje pasuri,
nje gje e cmuar...qe egzistone te cdo njeri ne bote.


"deGzona" JE PREFEKTE

doGzona
07-04-05, 18:35
"deGzona" JE PREFEKTE

Ju faleminderit i nderuari Tomorri.

Tomori
10-04-05, 11:22
"deGzona" JE PREFEKTE

Ju faleminderit i nderuari Tomorri.
-Ska perse moj zemrushe :wink:

mjellma
11-04-05, 13:19
Lotet jan nje shprehje se qka ndin njeriu mbrenda ne shpirt jam e endim edhe me te tjeret se lotet shprehin gezimin edhe hidhrim

E sa per lotet falco une nuk di qe te them nuk kam qajt kurr ashtu

Kavaleri
24-04-05, 22:38
Nje pike loti permban shume brenda.....Dhimbje, gezim, hidherim.....

Eshte i vogel por rendon shume, na sjell momente marramendese... te cilat shenojne dicka ne jeten tone .......

Si e pershkruani ju te nderuar.

Loti esht Lot
Esht Gezim
Dashuri
Esht Hillerim
Dhimbje
Loti esht Sherim
Loti eshte Lot ....

Naki
09-07-05, 17:46
Shprehja shpirtėrore ēoftė emocion i Gezimit,i friges apo i hidherimit pasqyrone dhe reprodukon symtomin tė quajtur lotė,qė relaksonė pėr njė momentė gjendjen shpirtėrore .
Lotėt rrjedhin edhe nga ngacmimet mekanike por ato janė lotė artificial.

GURI SYLAJ
09-07-05, 22:53
I rashe permes
lotit qe varej ne qepalle,
sa i vogel, sa i kthjellet,
e ne vete barte tere ate mall.

Vetem gurbeteqari
kete lot mund t'a kete
qe mallin per Atdhe
ne zemer e barte perhere.

Flaka_1
10-07-05, 00:27
ahhh LOTI
Uji rrjedh nga ujvara
Shiu rrjedh nga qielli
Loti rrjedh nga thellesia e shpirtit
Ne qast kur shpirti ndjen gezim
Loti rrjedh lehtas si ujvare
Ne qast kur shpirti ndjen hidherim
Loti rrjedh rende si murmurima
Ne nderkohe loti ka nje pamje
Por ka dy veti
Loti na liron shpirtin
Loti na rendon shpirtin
me respekt Flaka_1

Vetima
23-08-05, 00:21
Nje pike loti psyqrone gjendjen shpirtrore.Vetima!

Urata
23-08-05, 00:58
Loti-pasterti...

Sy_kaltra
24-08-05, 20:21
Ne shumicen e rasteve Loti simbolizon sinqeritet gezim dhembje etje etj .
edhe pse ka raste kur dikush shfytezon lotin si vet mbrojtje apo aktrim .
Megjithate per mua nje pik loti ka shum vler nuk do e kisha derdhur per diq qe nuk ja vlen .

Me respekt Sy_Kaltra.

Honesty^uk.
24-08-05, 20:30
edhe pse ka raste kur dikush shfytezon lotin si vet mbrojtje apo aktrim .


Me respekt Sy_Kaltra.

ne ditet e sotshme keto qe ju keni shprehur me lart, jane bere shume popullore

Honesty te pershendet

Sy_kaltra
24-08-05, 20:33
edhe pse ka raste kur dikush shfytezon lotin si vet mbrojtje apo aktrim .


Me respekt Sy_Kaltra.

ne ditet e sotshme keto qe ju keni shprehur me lart, jane bere shume popullore

Honesty te pershendet

Nuk kam lakmi aspak as qe mund ta mendoj nje gje t'till.

albioni_nl
29-08-05, 09:46
E pyete faqja lotin
-pse me shqeteson
-ja kthen loti
-pyete zemren ajo te tregon!!!

Kercovari
29-08-05, 10:40
He nje pike loti_lum! :lol: :lol: :lol: :wink:

Marigona-KS
29-08-05, 14:55
njė pikė loti thot mė shumė se 100 fjalė

GURI SYLAJ
02-09-05, 18:25
Lume per ato fjale qe i bejne lotet te pushojne.

Guri Sylaj

loni19
03-09-05, 12:05
"Deshiroj qe mos te dirdhet nga ne lot krokodili, sepse perfaqeson hipokrizine, por vetem lot qe del si rezultat i dhimbjes,por edhe gezimit"
loni19.

Gentiana
27-09-05, 20:34
Kur Zoti krijoj Nenen

Hyji i mire kishte vendosur te krijonte... nenen. Po rropatej rreth saj tash gjashte dite kur ja se u paraqit nje engjell i cili i tha: "Kjo ketu po te merre shume kohe?"
E Ai: "Po, por a i ke lexuar cilesite qe duhet t'i kete? Duhet te jete e mundur qe kjo te lahet teresisht por te mos jete prej plastike... duhet te kete 180 pjese levizese, te gjitha me mundesi nderrimi... duhet te mund te funksionoje me kafe e me ushqimin qe ka tepruar diten e kaluar... duhet te kete nje puthje qe mund te sheroje gjithcka, prej nje kembe te thyer deri te deshprimi i nje dashurie... e duhet te kete gjashte pale duar.
Engjelli e tundi koken e tha me habi: "Gjashte pale duar?"
"Nuk jane problem duart", tha Zoti, "por tre pale sy qe nje nene duhet te kete".
"Kaq shume?"
Zoti pohoi me koke: "Nje pale sy per te shikuar nepermjet deres se mbyllur kur te pyese: 'Ē'beni atje brenda, o femije?', edhe pse e di se ē'bejne. Nje pale te tjere pas koke per te pare ate qe nuk duhet te shohe por qe duhet ta dije. Nje pale te tjere per t'i thene ne heshtje te birit i cili ka bere ndonje gabim te madh: 'Te kuptoj, e te dua'".
"O Zot", tha engjelli duke ia ferkuar krahun, "shko te pushosh. Neser eshte nje..."
"Nuk mundem", pergjigji Zoti. "Pothuajse e kam perfunduar. E kam nje qe sherohet vetvetiu kur semuret, qe mund te pergatit nje dreke per gjashte vete me nje gjysem kile mishi te grire e qe arrin te mbaje nje femije nente vjecar te lahet ne dush".
Engjelli u soll nje here rreth e rrotull nenes, duke e verejtur me shume kureshtje: "Eshte teper e bute".
"Po, por shume e qendrueshme", ia ktheu Zoti. "As qe mund te marresh me mend se cka mund te bej e sa mund te duroje nje nene".
"A di te mendoje?"
"Natyrisht, pergjigjet Krijuesi.
Ne ate moment engjelli perkulet dhe afron gishtin afer fytyres se nenes. "Ketu ka derdhje", thote ai.
"Nuk ka asnje derdhje", e korigjon Zoti, "por eshte nje lot".
"Dhe per ēka sherben?".
"Kjo shpreh gezimin, trishtimin, deshprimin, vuajtjen, vetmine dhe krenarine".
"Ti me te vertete je gjeni!" klithi menjehere engjelli.
Mirepo Zoti me keqardhje Zoti ia kthen: "Ne fakt, kete lot s'ja kam shtuar une".

Huazuar nga www.forumkatolik.com

Sy_kaltra
16-11-05, 21:45
Njeriu plaket nga kujtesa dhe nga Lotet. :?

GURI SYLAJ
16-11-05, 22:01
Ka dicka qe nuk e plakin as keto ..................

Murgesha
16-11-05, 22:02
Lotėt nganjėherė lirojnė.....!

Sy_kaltra
16-11-05, 22:08
1 Pik Loti shum her flet me shum se nje Fjal....

doGzona
16-11-05, 22:08
Loti tregon edhe dhimbje , por edhe gezim edhe lehtesim te shpirtit , mvaret se nga cka dhe si.

Sy_kaltra
16-11-05, 22:11
Ēuditem kur njerėzit qajnė kur tė tjerėt vdesin nga trupi dhe nuk qajnė kur vdesin nga zemra.:lol:

GURI SYLAJ
16-11-05, 22:13
Lotet qe nuk kalojn neper zemer jan thjeshte uje.

Murgesha
16-11-05, 22:14
Kujdes, ka edhe lotė qė dinė tė aktrojnė...! :wink:

Sy_kaltra
16-11-05, 22:15
Gjithe gishtat dhembin njesoj.Ndersa Lotet nuk derdhen njejt gjdo her.....

doGzona
16-11-05, 22:18
Lotet nganjehere tregojn te verteten ,dhimbjen ,vetmin , mallengjimin , por rralle besohet se dalin nga zemra.Mvaret se si kuptohesh nga njeriu , sepse ata qe se kuptojn fajalen ,se kuptojn as lotin.

GURI SYLAJ
16-11-05, 22:20
Me rendesi eshte qe vet t'i kuptosh, te tjeret mvaret nga dashuria qe kan per ty.....................

Sy_kaltra
16-11-05, 22:31
Bėj pendesė me zemėr tė mbushur plot me zjarre pendim, me sy tė pėrlotur sepse
lulet ēelin aty ku ka dritė dhe lagėshtirė.

Murgesha
16-11-05, 22:39
Lotėt shprehin dhimbje.... A mos po gaboj??

GURI SYLAJ
16-11-05, 22:40
Lotet shprehin edhe dashuri............. A ia kam qellu?

Murgesha
16-11-05, 22:41
Lotet shprehin edhe dashuri............. A ia kam qellu?

Lėshojmė dhe lot gėzimi ndonjėherė...Kėtė e prita!

halla e madhe
16-11-05, 22:43
Lotet shprehin edhe dashuri............. A ia kam qellu?

Lėshojmė dhe lot gėzimi ndonjėherė...Kėtė e prita!

Lotet shprehin mall per ne gurbetqaret :cry:

Murgesha
16-11-05, 22:44
Lotet shprehin mall per ne gurbetqaret :cry:

Por edhe gėzim ndonjėherė rrallė........!

GURI SYLAJ
16-11-05, 22:46
Gurbetin lene anash, tash jemi ne shtepine tone........

Murgesha
16-11-05, 22:47
Do tė mė shkoni lotėt lumė po tė isha larg kėsaj shtėpie.

GURI SYLAJ
16-11-05, 22:48
Po pra..........

vjeshta
16-11-05, 22:48
Me lot shprehim gjendjen shpirterore :cry:

halla e madhe
16-11-05, 22:50
Gurbetin lene anash, tash jemi ne shtepine tone........

Guri_ hatri yt do ti lejme lotet e gurbetit sonte.


Lotet jane shperlares pas pergaditjes se qepeve...ishalla nuk pikojne mbi gjelle :lol: :lol:

Murgesha
16-11-05, 22:52
Guri_ hatri yt do ti lejme lotet e gurbetit sonte.


Lotet jane shperlares pas pergaditjes se qepeve...ishalla nuk pikojne mbi gjelle :lol: :lol:

Bile pėr mendimin tim janė shumė tė sinqertė. :lol: :lol:

GURI SYLAJ
16-11-05, 22:55
Per ata edhe jemi ketu per te mos e kujtu gurbetin.

I rash mese per mese
lotit qe varej ne qepalle,
t'a shoh sa i madh eshte-
kur ne vete mban tere ate mall....

Sy_kaltra
18-11-05, 15:12
Nje pik loti me Pikoi,,Ne moment diktova sa te Dashuroj :cry:

Sy_kaltra
18-11-05, 15:24
Sjan fajtor syt e mi qe tu shiqu kan mbet......
Por kan faj syt e tu qe i ke si magnet :?

Naki
18-11-05, 15:36
Loti
shpėrlarje ndjenjash
pastrim i shpirtit
simbol gėzimi
simbol hidherimi
simbol i dhimbjes
loti nuk njehė kufi
nuk njehė moshė dhe gjini.


Naki

Sy_kaltra
18-11-05, 21:39
http://www.loqkat.ch/Albumet/dashuri/104.jpg

Dielli leshon rreze Boten e ndriqon.
Kur ti me kendon kengen zemren e sheron.
Vuajtjet dot largohen.
Loti let Pushoj.

dr1ta
19-11-05, 01:59
Nje pik loti nga flama :?

Kercovari
19-11-05, 08:52
Nje pik loti nga flama :?

:lol: :lol: :lol: Me mire te qajshe flamen se famen :lol: :wink:

Sy_kaltra
19-11-05, 11:25
Ti gjithmon je nje pik Loti :roll:

GURI SYLAJ
19-11-05, 14:26
........... Njera rruge eshte plot uje
tjetra eshte plot lote,
lote e mi per Ty Atdhe
Drini s'i zen dot..............

halla e madhe
19-11-05, 14:29
........... Njera rruge eshte plot uje
tjetra eshte plot lote,
lote e mi per Ty Atdhe
Drini s'i zen dot..............

:cry: vargje te qelluara :cry:

Sy_kaltra
19-11-05, 21:32
Lotin mos e Fsheh ti i paster je....
Mos u zemero ti faj nuk ke..
:arrow: :cry:

GURI SYLAJ
19-11-05, 22:33
Pooooooooooo faji gjithe eshte jetim , bashk me mu.

Sy_kaltra
19-11-05, 23:42
Ne moment nje pik loti rrodhi nga syri im.
Ate her e kuptova sa te dua.....
TY shpirti im....

GURI SYLAJ
20-11-05, 10:32
......Jo me lot,
Dashurine e dua
me gaz plot.......

Sy_kaltra
20-11-05, 11:18
Njė Pik Loti Ne syrin tim ka mbet.
Dhe nje plag e vjeter, ne zemren e shkret.
Sa her un tentova Lotin me ndalu.
As nje her s'mendova,
Se per ty s'kam egzistu.....

Kercovari
20-11-05, 12:33
Skam me,i hargjova ne lumin e turbulluar Missisipi. :lol: :lol: :wink:

uliksi31
20-11-05, 12:53
Skam me,i hargjova ne lumin e turbulluar Missisipi. :lol: :lol: :wink:

Ki kujdes se ne Mississippi ka aligator. :lol: :lol: :lol:

Kercovari
20-11-05, 12:55
Skam me,i hargjova ne lumin e turbulluar Missisipi. :lol: :lol: :wink:

Ki kujdes se ne Mississippi ka aligator. :lol: :lol: :lol:
Do te vrasin lotet jo vetem aligatoret po edhe ty si banore Missisipi.hahahahahahahahah!

uliksi31
20-11-05, 13:02
Skam me,i hargjova ne lumin e turbulluar Missisipi. :lol: :lol: :wink:

Ki kujdes se ne Mississippi ka aligator. :lol: :lol: :lol:
Do te vrasin lotet jo vetem aligatoret po edhe ty si banore Missisipi.hahahahahahahahah!

Nuk jemi te budallaqet. Ahahahahahahahaha

Honesty^uk.
20-11-05, 13:07
Pyes syrin
Si te duket vajza qe e shikon
Ai nuk pergjigjet
dy pika lot i leshon

Honesty^uk.
20-11-05, 18:52
Nga zemra del dhimbja
nga syri del loti
sa te dua un ty
e di vetem zoti

Sy_kaltra
24-11-05, 20:26
Pėr dashurin s’ka gjė mė tė ėmbėl se lotėt e syve qė fshihen me dorėn e sė dashurės.

Sy_kaltra
07-12-05, 13:49
:cry: :cry:

Kercovari
07-12-05, 16:59
Lotet e dashuris jan embelsira me e madhe qe nuk blehen me asgje vetem me dashuri :lol: :lol: :wink:

turisti
07-12-05, 17:01
Lotet e dashuris jan embelsira me e madhe qe nuk blehen me asgje vetem me dashuri :lol: :lol: :wink:

Mos bre shoki se me ktheve ne kohen e loteve...... :( :(

Kercovari
07-12-05, 17:06
Lotet e dashuris jan embelsira me e madhe qe nuk blehen me asgje vetem me dashuri :lol: :lol: :wink:

Mos bre shoki se me ktheve ne kohen e loteve...... :( :(

Eh more shoki per cdo dite qaje nje dashuri qe akoma nuk e kam pa. :cry: :cry: :cry: :cry: :wink:

turisti
07-12-05, 17:09
Te besoj. :( Ishalla te realizohet deshira. :P

Kercovari
07-12-05, 17:14
Shpresoj se shume e kam la me lote :cry: :wink:

turisti
07-12-05, 17:17
Shpresoj se shume e kam la me lote :cry: :wink:

E di si duket kjo pune,por po te -perqeshin-,kujdese,hahahahahahahahahahahaahahahahahahahahaha ahahahahah. :wink:

Kercovari
07-12-05, 17:21
Shpresoj se shume e kam la me lote :cry: :wink:

E di si duket kjo pune,por po te -perqeshin-,kujdese,hahahahahahahahahahahaahahahahahahahahaha ahahahahah. :wink:

Mos edhe ajo qe e dua a?Edhe me shume me bere te qaje :cry: :cry: :cry: :wink: Une te qaje hallet si shoke ti em tregon zavallet. :lol: :wink:

turisti
07-12-05, 17:24
Ti e din seriozitetin tim,siq une qe i di -feferonkat- e Mexicos te tua,hahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahaaha hahahahaha, :wink: mirepo jam serioz kur jane lotet ne pyetje,seriozisht. :(

Kercovari
07-12-05, 17:30
Eh lote e lote skan te ndalur,kushedi edhe varrin do te me mbajne te lagur :wink:

turisti
07-12-05, 17:33
A ki rrobet e shiut shoki? :(

Kercovari
07-12-05, 17:36
A ki rrobet e shiut shoki? :(

:lol: :lol: Po nuk ka vadis kollomoqin o shoku. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

turisti
07-12-05, 17:43
A ki rrobet e shiut shoki? :(

:lol: :lol: Po nuk ka vadis kollomoqin o shoku. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Nuk te pyeta per shatin,por per lotet..... :wink:

Domira
07-12-05, 17:44
Adresa e loteve te mi dihet...edhe shkaktari gjithashtu :(

Zemra yte ka qene dhe eshte, adresa ime :) ..... e shkaktari ishte nje dhune :(

Tomori
07-12-05, 17:52
Adresa e loteve te mi dihet...edhe shkaktari gjithashtu :(

Zemra yte ka qene dhe eshte, adresa ime :) ..... e shkaktari ishte nje dhune :(
Me vete thashe:
Ah sikur te isha cigare, por si gjithmon ti do ma prishesh planin, kur une te behem cigare, ti do lesh duhanin.

Perse moj Domira, e len duhanin kur behem une cigare,,,hahaha...

Domira
07-12-05, 17:56
Adresa e loteve te mi dihet...edhe shkaktari gjithashtu :(

Zemra yte ka qene dhe eshte, adresa ime :) ..... e shkaktari ishte nje dhune :(
Me vete thashe:
Ah sikur te isha cigare, por si gjithmon ti do ma prishesh planin, kur une te behem cigare, ti do lesh duhanin.

Perse moj Domira, e len duhanin kur behem une cigare,,,hahaha...

:roll: :roll: :roll: :roll:

turisti
07-12-05, 17:58
Adresa e loteve te mi dihet...edhe shkaktari gjithashtu :(

Zemra yte ka qene dhe eshte, adresa ime :) ..... e shkaktari ishte nje dhune :(
Me vete thashe:
Ah sikur te isha cigare, por si gjithmon ti do ma prishesh planin, kur une te behem cigare, ti do lesh duhanin.

Perse moj Domira, e len duhanin kur behem une cigare,,,hahaha...

E shpuzorja ku mbet????

spirl_girls
07-12-05, 20:15
Loti....relaksimi i shpirtit... :cry:

Sy_kaltra
08-12-05, 15:55
Ti gjithmon je Nje Pik Loti.........
Engjull nate kush Te Solli.........

Ishin disa fjal te nje kange .

Sy_kaltra
11-12-05, 11:57
Sa mė tepėr qė derdhen lotėt, aq mė lehtė edhe teren.(Gogoli)

Kercovari
11-12-05, 12:03
Lote nuk derdhen per ate qe e shef si mjegull..po per ate qe te ndrite edhe fyteren tende...

Sy_kaltra
11-12-05, 12:13
Ai qė ka dėshirė tė korrė lot, duhet tė mbjellė dashuri.

Domira
11-12-05, 13:51
Kohet e fundit loteve iu bej vend ne buzeqeshjet e mia :wink: :)

Kavaleri
13-12-05, 02:38
koka bo pllav ktushja, se sojn pika pika m`bushet kurita bile thash te hy mu la qupa qupa me tahiren..
veq lotoni pak ma vokshum,se uva :lol:

Sy_kaltra
13-12-05, 13:54
Nje Pik Loti per ty -Asht veē Dashuri.

GURI SYLAJ
13-12-05, 19:24
Nje pike loti, si ortek, me zbrete ne mjekerr , ne zemer me preke.

Kavaleri
13-12-05, 23:08
Ti gjthmon me je nje pik Loti .

altin mehmeti
04-02-06, 16:18
mbas loteve shikon me mire

Sy_kaltra
11-02-06, 22:42
Njė pik Loti pėr ty mė rrodhi , pa pritur ty tė kėrkoi...!

GURI SYLAJ
11-02-06, 23:12
"Njera rruge eshte plot uje,
tjetra eshte plot lote.
LOTET e mi per ty ATDHE,
Drini si zen dot.........."

Naki
13-02-06, 22:11
Njė pikė loti
syrin e shpėrlanė
nostalgjinė nėpėr kohra
e pikturonė

DEA
13-02-06, 22:16
Lotet, lot dhembje, pikellimi, lot gezimi, tregojne gjendjen shpirterore me shume se mijera fjale.

Dreni30
14-02-06, 22:20
Loti........ heeee me ju tregu se loti e ka shume vleren e madhe ne shume aspekte.
Loti shpreh ate qe del nga thellesia e shpirit, ate qe don ate qe vuan ate qe nga shpirti vlon e shendrrohet ne lot. Sikur nje vullkan qe leron zjarrin ne hapsire.

Lotiiiii......................

Murgesha
22-03-06, 13:29
Ka lotė qė rėndojnė mė tepėr se gjithė pesha e tokės.

panta_rhei
22-03-06, 22:26
Ka lotė qė rėndojnė mė tepėr se gjithė pesha e tokės.

...t'krokodilit.

jadore
19-04-06, 18:46
Sipas mendimit tim,lotet mund te jene origjinal(qe burojne nga ndjenjat)dhe falso(njerez aktore te perkryer qe dijne te manipulojne lehte me to).
Une jam shume e ndjeshme dhe qaj jo rralle per cdo gje qe ma vret shpirtin.Per shembull qaj edhe kur shoh nje lypes ne rruge,nje invalid .
Qaja edhe derisa e shkruaja shkrimin tim te gara ne forum.Dhe gjithe keta lot burojne nga ndiesite e mia.Une nuk di te qaj falso.
Por kam verejtur se ka edhe njerez te tille qe jane falso,psh.,kur nje djale qan para nje vajze e ne te vertete mund t'iu kete kujtuar nje dashuri e parealizuar!!!!
.

.........."-.si lume, ju qe qani" !!!!
(per mua ,eshte pozita me e sikleteshme kur ndodhem ne keso situata ,kur te tjeret qajne -nuk ka ndjenje me te veshtire ,kur me bie te shof, si pikon loti,dhe ndalet neper rudhat e nje fetyre te mplakur nga jeta , se pse jane kaq sentimentale te moshuarit, (e keni vrejtur??) ,e ti e dine ,qe je e pafuqishme ..as fjalet nuk qojne peshe.!..kam pershtypje qe qajne jeten qe shkoi........ -se a qaj vete ?, theme qe jo,(fatmiresisht......,a kuptohet kjo qe ndoshta , as nuk kam ndjenja -kush e dine ???-them, qe te ja le kohes se pleqerise , te qaj e qaj ,per ate qe dita apo nuk dita te jetoj...)

.

halla e madhe
19-04-06, 21:39
Nje pike loti....shperlane jo vetem syrin por edhe dhembjen e shpirtit:wink:

Reana
20-04-06, 02:16
Nje pike loti....shperlane jo vetem syrin por edhe dhembjen e shpirtit:wink:

:smile: :smile: :smile:

Shprehja e ndjenjave ne pergjithesi (qofte edhe permes loteve), te qenurit te sinqerte me vetveten dhe me rrethin, eshte force me e madhe se sa permbajtja e tepruar dhe fshehja e dhimbjes!!!
S'ka asgje te bukur ne dhimbjen e ftohte, qe nuk arrin te artikulohet permes lotit!!!
Njekohesisht qe ndjeshmeria e tepruar, mund te behet edhe komike nganjehere!!!

vendasi
22-04-06, 21:34
Thonė se lotėt nuk gėnjejn, unė kam njohur njėrėz qė e keqpėrdorin lotin.
Haha Murgesha!
Ma kujtove dike me kete pershkrim :rolleyes:

Murgesha
30-06-06, 12:55
Po Vendasi, fatkeqėsisht ka edhe tė tillė. :biggrin:

A thua pse nė popull pėrdoret shprehja "Lotė Krokodilli"?

seriozja_19
01-07-06, 23:44
Nje pike loti permban shume brenda.....Dhimbje, gezim, hidherim.....

Eshte i vogel por rendon shume, na sjell momente marramendese... te cilat shenojne dicka ne jeten tone .......

Si e pershkruani ju te nderuar.

Nje pike loti... nje pike loti edhe si mbas mendimit tim simbolizon shume... sepse eshte reagim i sinqerte...eshte dicka, qe nuk mund ta ndalish kur te kaplojne emocionet edhe pse nuk je tip sentimental...

Hera e fundit, kur kam derdhur me shume se sa vetem nje pike loti ka qen, kur kam prezentuar para nje publikut jasht zakonisht te madhe, ku jam pershendetur per here te fundit ne emer te klases me gjithe profesoret dhe ku kam mar edhe diplomen time!!! :smile:

Honesty^uk.
03-07-06, 12:22
Nje pike loti... nje pike loti edhe si mbas mendimit tim simbolizon shume... sepse eshte reagim i sinqerte...eshte dicka, qe nuk mund ta ndalish kur te kaplojne emocionet edhe pse nuk je tip sentimental...

Hera e fundit, kur kam derdhur me shume se sa vetem nje pike loti ka qen, kur kam prezentuar para nje publikut jasht zakonisht te madhe, ku jam pershendetur per here te fundit ne emer te klases me gjithe profesoret dhe ku kam mar edhe diplomen time!!! :smile:

Pershendetje per qasjen ne teme,
sinqeriteti i shkrimit tuaj me terhoqi per te reaguar, duke te uruar sa me pak lot dhe gjithmon lotet tuaj rrjedhshin nga gezimet dhe emocionet.

Honesty

Pas Lotit SYRI sheh me mire

tipi engjellor
13-06-11, 10:40
Nje pike loti permban shume brenda.......dhimbje ...gezim.....hidherim.....

qfare mendoni ju................

rastesishT
13-06-11, 10:46
Nje pike loti permban shume brenda.......dhimbje ...gezim.....hidherim.....

qfare mendoni ju................


Nje kombinim grirje QEPESH :D :)

VoOoglushja
14-06-11, 21:27
.... shetis mby faqen time ec ec ngadale , tregon rrugen sa ka zgjat deri ka dal nga syri...!!!

emine
14-06-11, 21:30
nje pike loti,shaqf gezim,dhimbje,etj etj,,,pesh kan ato qe mbane ne zemer dhe sti shef asnjeher dikush,

e_martumja
14-06-11, 22:58
Nje pike loti, dy, tri e tani ende duke shikuar emisionin "Lidhja mes nesh me Teuten Krasniqin"

tipi engjellor
15-06-11, 19:26
se ka ditur qe egziston tema ...ok ky eshte veprim i mire i moderatoreve ....ku me ja u bere nje shenje kesaj here bre....

rastesishT
15-06-11, 19:29
Edhe e mbyti edhe i tha Ti je dashuria ime e jetes dhe pikonte lot nga syri. Oh zot gjelozia ti merr mend e te shkatrron dhe prap te le pa njeriun e zemres.

tipi engjellor
15-06-11, 19:31
don te thote shume.....vuajtje...gjelozi.....nganjeher per fat te keq edhe genjeshter te disa qe skan forc.....

Giovanni
01-07-11, 15:26
Sa pika loti kam derdhe pr ty... nuk ka qene aspak knaqesi.
ato momente qe mendoja kohen me ty me binte loti sikur shi...

VoOoglushja
05-07-11, 11:53
http://picfor.bildero.net/00178EB6/beauty-beautiful--beauty--special--pams--gifs--Photography--woman-angel--hot--angel--erotik--Jong-Album-1--sexy--women--sensual--nudes--Swim-Wear--DAngel--angels--b..&w--wow--comments--HELEN-MORENITA--fantasy--cool--ClassyLady--my-pics--gif-s--Beautiful-P_large.jpg


shpreh ndjenja shume....

tipi engjellor
05-07-11, 22:50
..u be lume...permbysi ndjenjat pafund....

Hajra
15-08-11, 23:18
.....shuan zjarrin,

Jana
15-08-11, 23:20
..nganjeher te qeteson ...

jadore
15-08-11, 23:59
..nganjeher te qeteson ...

jaaaa, janna , ska ..!
lotet falen kur rreshqasin vetem per humbje ..ndarja nuk eshte humbje ,as largesia ..
p.s.
..vendase , mos ma merr fetyren , tregohu e forte ..sfido ..

Jana
16-08-11, 11:47
jaaaa, janna , ska ..!
lotet falen kur rreshqasin vetem per humbje ..ndarja nuk eshte humbje ,as largesia ..
p.s.
..vendase , mos ma merr fetyren , tregohu e forte ..sfido ..

ahhahahahaha o mes ta nin se s'te koristy kurr une ...

...por nganjeher Lotet vijn edhe pa kto arsyet qe i k ke cek ti ....

ENGJELLUSHA
18-08-11, 15:33
Rodhi ne syrin tim

Hajra
23-08-11, 13:04
......sjell ndryshim,

Jana
23-08-11, 20:46
..qetesim ...

jadore
23-08-11, 20:53
..qetesim ...

mori ti..!.. ti ja ke nis mbrapsh a po me duket , cka jane gjithe keto pika loti ketej ..
p.s.
ngo ketej , po morra vesh demek ,e lexova per lotin e tret , be po te boj te kthejme ku je kone , .. hajde , qe thote mama jeme e neser done me u bo none , po ti veten nuk po mundesh me e pajtu me keta lote , po sabite ..,, afro veshin .. sa here te vjen me derdh nga nje pike lote , vishu bukur e dil e ec .. hahah , ose hargjo pare ... haha ose ...ose ose .. ke plot ose ..
..a u bo ..!

VoOoglushja
23-08-11, 20:56
...nga syt e tu

Jana
23-08-11, 20:56
mori ti..!.. ti ja ke nis mbrapsh a po me duket , cka jane gjithe keto pika loti ketej ..
p.s.
ngo ketej , po morra vesh demek ,e lexova per lotin e tret , be po te boj te kthejme ku je kone , .. hajde , qe thote mama jeme e neser done me u bo none , po ti veten nuk po mundesh me e pajtu me keta lote , po sabite ..,, afro veshin .. sa here te vjen me derdh nga nje pike lote , vishu bukur e dil e ec .. hahah , ose hargjo pare ... haha ose ...ose ose .. ke plot ose ..
..a u bo ..!


...epo tash edhe gjith mir s'pe shkon jeta ...

...pi se jam ardh ktu jam bo shum ma e ndishme ...edhe shum po me mungon Familja dhe Gjakova ...

..po mes ta nin se e fort jam une ...thjesht momente dobsie por edhe keto momente kam deshir mi nda me miqt e mir ...per mue so marre edhe me kajt ...

... sot nuk isha ne disponim me dal ...por tash edhe pak po dal ...
..flm shum ...te perqafoj shum ....

Hajra
24-08-11, 02:37
.....nxjerr nje tjeter,

Giovanni
24-08-11, 09:59
Nje pike loti me rjedhi neper faqe duke ndegjuar fjalet tua se di a ishte lot hidherimi apo gezimi..!!

jEtA_1
24-08-11, 11:19
.... me ra sot derisa isha duke ardhur per ne pune mu kujtua biseda qe bera mbrem ne Kosov me nusen e dajes dhe njiherit edhe me shoqen e zemres sime qe tani e 10 vite nga vdekja e dajes ajo perballet me veshtirsit e jetes duke i rritur kater femij me nje ndihm 60 euro ne muaj aq shum u merzita sa fillova te qaj me ze dhe posa erdha ne pune e thirra bashkshortin tim dhe i tregova cka me kishte ndodhur gjat ruges dhe i kerkova te me lejoj tia dergoj disa te holla per festen e bajramit dhe tani per momenti derisa jam duke shkruar ketu ne forum ende po me pikojn lotet por tani jan lot gezimi dhe e falenderova bashkshortin shume per ket te mir qe me lejoj ta bej

jadore
24-08-11, 18:11
.... me ra sot derisa isha duke ardhur per ne pune mu kujtua biseda qe bera mbrem ne Kosov me nusen e dajes dhe njiherit edhe me shoqen e zemres sime qe tani e 10 vite nga vdekja e dajes ajo perballet me veshtirsit e jetes duke i rritur kater femij me nje ndihm 60 euro ne muaj aq shum u merzita sa fillova te qaj me ze dhe posa erdha ne pune e thirra bashkshortin tim dhe i tregova cka me kishte ndodhur gjat ruges dhe i kerkova te me lejoj tia dergoj disa te holla per festen e bajramit dhe tani per momenti derisa jam duke shkruar ketu ne forum ende po me pikojn lotet por tani jan lot gezimi dhe e falenderova bashkshortin shume per ket te mir qe me lejoj ta bej

jeta, fillova te qaj edhe une nga kjo qe lexova ..
ti ishe duke shkuar ne pune qe te fitosh vete parane , dhe i kerkon leje bashkshortit se si ti menagjosh te hollat e tua qe vet i fiton ..qofte edhe per bamiresi .. !!
..une vertet qaj ne keso situata...por jo me lot gezimi , jane lot hidherimi i thelle bile,

Hajra
24-08-11, 20:26
....ne fund te detit,

tipi engjellor
24-08-11, 21:04
....ndalet e fillon perseri.....

Gega 1
24-08-11, 22:19
jeta, fillova te qaj edhe une nga kjo qe lexova ..
ti ishe duke shkuar ne pune qe te fitosh vete parane , dhe i kerkon leje bashkshortit se si ti menagjosh te hollat e tua qe vet i fiton ..qofte edhe per bamiresi .. !!
..une vertet qaj ne keso situata...por jo me lot gezimi , jane lot hidherimi i thelle bile,

Jadore e zotnavt,
ty t`u thafshin qato kunrat me take nihere…:biggrin:e i blefsh ma t`mira ishalla.
Ma ke buqkurise krejt oj Dile,se m`shkoi menja :

me ma ba gruja qashtu qysh po thue ti …kuku…s`di cka kisha ba?!!


Ti mus um merr per qaq t`keq,se n`jete teme gruen kurre s`e kom detyrue per asgja.E gjith m`ka vete. Edhe vet e kom vete ka i here vallahi…
Veq ju kom lut Zotit,ishalla s`e za kurre qe m`ka rrejte,se tutna kapitulloj krejt…

Tani m`u kujtue njani qitu ngat;
e ka rrejt gruen e vet e ka sos!E ka shti n`kredit…e kujto grueja per
tjeter sen,a ky xhemshiti bo biznis n`Kumanove dmth me pare t`grus…tash gruja e tij s`ka te drejte edhe do vjet me pase konto ne asni banke dmth ne Gjermani.
U ndane nihere… e u bashkun prape.Shyqyr qe u bashkun ,se thmija me mete jetim shume pune e rane…

Kur m`u kujtu qiky rast,thashe me vete,s`ka faj jadorja vallahi…
Jeta, ti rrnofsh oj fisnike!Shume pune e madhe del me kane,me i ndihmue ata qe s`kane!:smile:

jadore
24-08-11, 22:23
Jadore e zotnavt,
ty t`u thafshin qato kunrat me take nihere…:biggrin:e i blefsh ma t`mira ishalla.
Ma ke buqkurise krejt oj Dile,se m`shkoi menja :

me ma ba gruja qashtu qysh po thue ti …kuku…s`di cka kisha ba?!!


Ti mus um merr per qaq t`keq,se n`jete teme gruen kurre s`e kom detyrue per asgja.E gjith m`ka vete. Edhe vet e kom vete ka i here vallahi…
Veq ju kom lut Zotit,ishalla s`e za kurre qe m`ka rrejte,se tutna kapitulloj krejt…

Tani m`u kujtue njani qitu ngat;
e ka rrejt gruen e vet e ka sos!E ka shti n`kredit…e kujto grueja per
tjeter sen,a ky xhemshiti bo biznis n`Kumanove dmth me pare t`grus…tash gruja e tij s`ka te drejte edhe do vjet me pase konto ne asni banke dmth ne Gjermani.
U ndane nihere… e u bashkun prape.Shyqyr qe u bashkun ,se thmija me mete jetim shume pune e rane…

Kur m`u kujtu qiky rast,thashe me vete,s`ka faj jadorja vallahi…
Jeta, ti rrnofsh oj fisnike!Shume pune e madhe del me kane,me i ndihmue ata qe s`kane!:smile:

veq per lot e pata fjalen , qajta .. gjom bona ..
p.s.
jo po aftet e juja tuj me nxon mu , nima hatri i nje banketi i theva nje pare shtiklla , boll mu dhimten .. Lisa Minelli ken..

Hajra
25-08-11, 00:09
....sa njemi fjale,

tipi engjellor
25-08-11, 10:15
....fund historie...

Hajra
25-08-11, 12:21
......sa nje red bull,

http://1.1.1.4/bmi/www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Qika^Me^Kule
26-08-11, 14:44
Nje pike lote permbane shum brenda....dhimbie , gezim , hidherim....
Ashte i vogle por rendon shum , na siell momente marramendese...te cilat shenoine dicka ne jeten tone......!!!

jEtA_1
27-08-11, 10:59
jeta, fillova te qaj edhe une nga kjo qe lexova ..
ti ishe duke shkuar ne pune qe te fitosh vete parane , dhe i kerkon leje bashkshortit se si ti menagjosh te hollat e tua qe vet i fiton ..qofte edhe per bamiresi .. !!
..une vertet qaj ne keso situata...por jo me lot gezimi , jane lot hidherimi i thelle bile,

jadore sot e pash ket shkrim nga ju ne famljen time keto regulla i kemi as une as bashkorti nuk bejm dicka pa u konsulltu mes vete une eshte e vertet qe punoj vet por cka me bo moj jadore qe edhe ktu jeta eshte bere shume e shtrejt dhe mja fillu mos me pyt njeri tjetrin ateher nuk mund ti dalim ne fund te muajit

jEtA_1
27-08-11, 11:07
Jadore e zotnavt,
ty t`u thafshin qato kunrat me take nihere…:biggrin:e i blefsh ma t`mira ishalla.
Ma ke buqkurise krejt oj Dile,se m`shkoi menja :

me ma ba gruja qashtu qysh po thue ti …kuku…s`di cka kisha ba?!!


Ti mus um merr per qaq t`keq,se n`jete teme gruen kurre s`e kom detyrue per asgja.E gjith m`ka vete. Edhe vet e kom vete ka i here vallahi…
Veq ju kom lut Zotit,ishalla s`e za kurre qe m`ka rrejte,se tutna kapitulloj krejt…

Tani m`u kujtue njani qitu ngat;
e ka rrejt gruen e vet e ka sos!E ka shti n`kredit…e kujto grueja per
tjeter sen,a ky xhemshiti bo biznis n`Kumanove dmth me pare t`grus…tash gruja e tij s`ka te drejte edhe do vjet me pase konto ne asni banke dmth ne Gjermani.
U ndane nihere… e u bashkun prape.Shyqyr qe u bashkun ,se thmija me mete jetim shume pune e rane…

Kur m`u kujtu qiky rast,thashe me vete,s`ka faj jadorja vallahi…
Jeta, ti rrnofsh oj fisnike!Shume pune e madhe del me kane,me i ndihmue ata qe s`kane!:smile:
Flm Gega per fjalet qe me ke shkruar aq sa kam mundsi i kam ndihmuar dhe do i ndihmoj njerzit e mij sepse nuk mund te ndihem rehat kur e di se ju mungojn edhe gjerat me elementare per jet

Kurse per shkrimin me lart per rastin qe e ke treguar ta besoj sepse ka shume raste te tilla e kjo vjen si pasoj e atyre bashkshortve qe nuk kan komunikim te mirfillt mes vete e verejta qe jadore me kishte dhene kritika me lart por une jam e till sepse qysh ne fillim jemi marur vesh me burrin dhe me ka thene se perveq prinderve qe i ke obligim per te tjeret duhet te konsulltohemi mes vete dhe kjo vlen per dy palet

jadore
27-08-11, 11:19
jadore sot e pash ket shkrim nga ju ne famljen time keto regulla i kemi as une as bashkorti nuk bejm dicka pa u konsulltu mes vete une eshte e vertet qe punoj vet por cka me bo moj jadore qe edhe ktu jeta eshte bere shume e shtrejt dhe mja fillu mos me pyt njeri tjetrin ateher nuk mund ti dalim ne fund te muajit

..po moj jeta , edhe beso qe baze e nje lidhjeje apo martese eshte mirkuptimi e mirekuptimi arrihet me komunikim te hapur bile edhe per detale .. ama kjo duhet te jete ne shkalle te njejte ne nivel te njete , te jene te dy te barabarte , duhet te tingelloj ajo lutje qe ti i ke shtruar si informim ndaj tij e jo si nje kekrese per aprovim sa qe edhe lot te rreshqasine nga gezimi pse u morr nje vendim pozitive ..
vetem keshtu une e mendoj qe funksionon , ndryshe do ta quaj dominace dhe centralizim .. kete nuk ja deshiroj asnje qenje njerzore ,as ty ..

jEtA_1
27-08-11, 11:26
..po moj jeta , edhe beso qe baze e nje lidhjeje apo martese eshte mirkuptimi e mirekuptimi arrihet me komunikim te hapur bile edhe per detale .. ama kjo duhet te jete ne shkalle te njejte ne nivel te njete , te jene te dy te barabarte , duhet te tingelloj ajo lutje qe ti i ke shtruar si informim ndaj tij e jo si nje kekrese per aprovim sa qe edhe lot te rreshqasine nga gezimi pse u morr nje vendim pozitive ..
vetem keshtu une e mendoj qe funksionon , ndryshe do ta quaj dominace dhe centralizim .. kete nuk ja deshiroj asnje qenje njerzore ,as ty ..
Po jadore po.....................

YanYan
27-08-11, 16:04
...te shkrije pak akullin ne zemer...

Hajra
27-08-11, 17:44
.......sa nje roman,

Dushku
27-08-11, 19:20
...reflekton gjendjen shpirterore te njeriut!