PDA

View Full Version : Hite Te Perjeteshme


Naki
21-11-04, 14:06
Te nderuar Artedashes te Muzikes, cila Nga keto hite te perjeteshme eshte Hit kenga me e preferuar per ju.

Jeni te mirepritur per qdo pergjigjje.
Me nderime Naki

Murgesha
21-11-04, 17:04
E di se ti mė deshte ----Trix.

lazdrani
21-11-04, 18:13
Qaje Gitarja ime :wink:

Barbaroza
21-11-04, 20:04
E di se ti mė deshte ....Trix :wink:

Honesty^uk.
21-11-04, 20:07
Udha e mbare :arrow: Minatori

Dilaver
21-11-04, 21:11
Sikur tė kishe bashkangjit edhe kėngen;

Pėr ty me digjet zemra

Voten po e hedhi tek -qaj kitarja ime-

shefkiu
21-11-04, 21:23
Unė kėsaj radhe po votoj pėr Grupin Hareja Vetėm pes minuta mirpo Grupi harej ka edhe njė kėngė tjetėr shumė tė mirė e ajo ėdhtė

Nuk ėshtė ashtu
si thua ti ......


Refreni

E vėrtetė ėshtė kjo
qė tash tė thash
e dashura ime mos u hidhėro
tė lutem mos qaj
mu mė dėgjo

ShEjToNkA
21-11-04, 22:24
Udha e Mbarė :arrow: :arrow: Minatori

MemphiSx
21-11-04, 22:43
Udha e Mbare :arrow: :arrow: Minatori

turisti
22-11-04, 11:10
Kujtimet e mija,dmth :arrow: TRIX. :wink: Per TRIXIN dhe votova. :wink:

Kercovari
22-11-04, 11:24
Takimi-Sabri fejzullahu.

Gentiani
27-11-04, 20:27
Qajė Kitarja ime!

aferdita
29-11-04, 18:13
A thua enderr je ti -

Mafiozi
01-12-04, 11:04
Takimi

KriSTaL
06-12-04, 09:43
Pershendetje, keni harruar dhe Mjellma - Besaaaaa ju kujtohettt besa o besaaaaa

Une Votova per Hareja , vetem 5 min.... e jooo me shumeee

arbeni
07-12-04, 19:23
Pasi qe nuk eshte YLLI I JETES SIME e preferoj edhe QAJ GITARJA IME :wink:

KriSTaL
08-12-04, 16:08
Pasi qe nuk eshte YLLI I JETES SIME e preferoj edhe QAJ GITARJA IME :wink:

Si Gjithmon Vetem 5 minutaaaaaaaaa

Minatori
14-12-04, 21:27
A thua enderr je ti

blusky
19-12-04, 07:55
Qaj kitara ime

Kercovari
19-12-04, 09:14
Vertet, Qaj kitara ime eshte hit i pa vdekshem.

experti_lu
28-05-05, 06:27
qaj kitarja, ime eshte kenge shume e bukur se me pelqen pa mase.

Naki
29-05-05, 19:46
qaj kitarja, ime eshte kenge shume e bukur se me pelqen pa mase.

Eshte nje Hite i Pa Vdekshem

Kaci
18-09-05, 13:00
A thua Enderr je ti-Minatori

Reana
20-09-05, 06:37
"Dashurine ku e kam"
Armend Rexhepagiqi


Kenge pothuaj epike, e krahasueshme me natyre tematike te krahasueshme te kengeve/elegjive epike te trimave e nizameve qe luftuan ne vende te largeta :P .Perderisa melodia e kenges eshte nje perzierje tingujsh modern te muzikes pop dhe elemente tradicionale burimore shqipe!
(mund ta gjeni ne http://www.riniashop.com)


teksti:
Dashurine ku e kam

Vjen nje dite, e do te kthehem,
rruges sime do te kaloj,
nga dritare e shtepise sate,
sy te huaj do t’me shikojne,
do t’me shtrengon dicka ne zemer,
e s’do t’me le as fryme te marr,
dashuria ime e pare.

Njerezit shkojne e njerezit kthehen
kujt ti kthehem une nuk kam,
mysafir si i paftuar,
ne zemer te secilit jam
Fryn veriu, fryn rreth meje,
ne meshire te fatit jam,
dashurine ooo ku e kam

Krejt cka dua
tjeterkujt i ndodh,
dhe secila
m’duket se te ngjan;

Perendo pergjithmone o diell,
thaju lule ne pranvere,
dashurine ooo me se kam
Shtjerru ze i bilbilit,
thehu shpate ne dore te trimit,
dashurine ooo me se kam

Njerezit shkojne e e njerezit kthehen kujt ti kthehem ….(refreni perseritet)

Problematiku
21-09-05, 23:44
Armend Rexhepagiqi me duket se eshte katastrofa e muzikes, por ja qe edhe ky paska ndonje simpatizuese.Qaj kitarja ime.

Brilliant
24-09-05, 11:51
Pershendetje,

Jam anetare i ri ne dardania,ju pergezoje per kete sit dhe pse me duhet ta pranoje se se kam vizitue kete faqe me pare.
Renditja e melodive qe eshte prezentue mendoje se pas mundesi qe te shfaqen melodi tjera grupeve apo bendeve si psh..

kenget e TELEX,403,GJURMET etj...

sido qe te jete si ide me pelqeu

gjithe te mirat

Brilliant

zana e maleve
19-10-05, 09:41
8) simfonia e detit Elita 5 me pelqene shume,shume ka nje teks te mire

LEDHATIMI
19-10-05, 10:09
5 dakika :wink:

Flaka_1
30-10-05, 01:19
Qaj Gitarja Ime_____Agim Tejeci
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: