PDA

View Full Version : SI MUNDESH ME DIT QE TE DON ??????


TERORIST
21-11-04, 14:56
SI MUNDESH ME DIT QE TE DON E DASHURA OSE I DASHURI ?

A ME FJALE : ME QEN ME FJAL SI ?


A ME VEPRA : ME QEN ME VEPRA SI ?

mickoja
30-11-04, 15:18
Me te dyjat me fjal dhe me vepra mor,por edhe ather nuk mundesh me qen i sigurt se te don :?

Barbaroza
30-11-04, 17:39
Kurre nuk do te mund ta kuptoj mendimin dhe zemren e nje djali,as me fjale dhe as me vepra!

Mafiozi
30-11-04, 17:51
Kurre nuk do te mund ta kuptoj mendimin dhe zemren e nje djali,as me fjale dhe as me vepra!

Barbaroza shoqe, nuk jam ne at mendim :roll:
Me fjal kurr nuk mundemi me kuptuar dikend as ne dashuri po as ne
shoqeri.
Perkundrazi, veprat nuk genjejn, me vepra mundemi me dit se qfar
mendimi kan per ne, pa asnje fjal. Jam i bindur simbas perjetimit tim :wink:

Kur ndegjon fjalet e dikujt, kurr mos i merr siq i ndegjon, por mundohu
me dit se qka deshiron te spjegon me ato fjal, ku e ka qellimin.
Nuk esht fjala a je ne bised me njeri te sinqert apo jo, por askush nuk
mundet te spjegoj 100% qka deshiron zemra tij, ate duhet te mundohemi
me dit. Ne ket menyr e kupton me mir qdo kend.

Pershendetje :wink:

Barbaroza
30-11-04, 17:57
Ndoshta s'po kuptohemi Mafiozi,por une prape mbetem pas fjaleve qe kam shkruar!Une s'jam ndonje gjeni qe ta dija se cfare fsheh dikush ne zemren e tij sepse ne bote ka aq shume njerez qe ndryshe flasin e ndryshe veprojne.
Jo qe me ka ndodhe ne jete te perjetoj diqka te tille,por ma merr mendja se s'mund t'ia lexosh askujt zemren,as mendjen.
Nje djale mund te te thote edhe fjale te emebla derisa je ne shtrat me te,por kur te largohet nga ty,nuk besoj se mendon ashtu! :wink:

Kercovari
30-11-04, 19:08
Besa mundesh,nese te ngjitet si pulla postale dhe s`ndahet,te mbetet qe te ia vesh vulen,e hajde hyri ne albumin e filatelisteve qe te obligon te ruash si kolekcionere e devotshme.Haaaahaahaaa!

sihana
30-11-04, 20:06
edhe un kam mendimin e njejt dikurse barbaroza :wink:

Mafiozi
01-12-04, 00:17
Ndoshta s'po kuptohemi Mafiozi,por une prape mbetem pas fjaleve qe kam shkruar!Une s'jam ndonje gjeni qe ta dija se cfare fsheh dikush ne zemren e tij sepse ne bote ka aq shume njerez qe ndryshe flasin e ndryshe veprojne.
Jo qe me ka ndodhe ne jete te perjetoj diqka te tille,por ma merr mendja se s'mund t'ia lexosh askujt zemren,as mendjen.
Nje djale mund te te thote edhe fjale te emebla derisa je ne shtrat me te,por kur te largohet nga ty,nuk besoj se mendon ashtu! :wink:

Ashtu mendoj edhe un Barbaroza, me duket qe me ki keq kuptu.
Thash qe duhet te mundohemi me dit se qka i deshiron zemra
Nuk mundemi kurr me dit (te sigurt) qka i deshiron zemra dikujt e as aj
vet nuk e din aq mir (them edhe ket me lart).
Fjalet jan vetem mendime, dalin prej goje dhe asgje nuk sheh.
Mundemi me qen te sigurt vetem kur shohim me sy.

Siq thua ti me fjal te embla deri sa je ne shtrat, ashtu esht.
Nese ekzistojn vepra per me arrit deri ne shtrat, ashtu duhet.
Kur them vepra, mendoj gjera qe jan rreth nje qifti ( i njofton prinderit,
ta vnon unazen ne gisht, shkon ne pushim me te etj...)
Keto i sheh me sy dhe nuk jan genjeshta.

Me fal qe e zgjata pak, por esht nje tem interesante dhe e veshtir
me spjegu aq mir. Hyra pak ne psikologji :oops: :oops:

Shpresoj qe me kupton me mir :wink:

Kaltrushi
01-12-04, 08:18
Hallo!

Siq thojn Dashuria esht edhe Marrezie. Nese e don, nuk shikon se si ta tregon, sepse e don. Por me kqyr holl e holl shum kane fjale e kurrgjo mbas. Mamir esht me pakez fjale, e shume shikime, e edhe ma shum DASHURIE. Kjo mjafton per nje kohe.


Pershendetje terrorist!!!

Scorpion_Lady
01-12-04, 11:50
tungi,

Dashuri si mund ta vrejesh?? Une perveti e vrej kurr me thirr nje njeri pa e vendose dhe shume here poashtu edhe me mesazhe. E me vepra natyrisht me dhurata. Por edhe siq e vresh eshte kur ka deshir me i njoftu prinderit dhe qe nuk ka turp te takohet me te. E nje njeri qe do vetem te perdore ai as qe nuk do te ia permendesh prinderit ai ka deshir vetem takime dhe one-night-stands dhe kshtu shetitje e cka po di une nuk do i bene ai.

Ai qe te perdore ska kohe per ty me biseda apo cka po di une. Ai ka deshir vlla ... e kuptoni.

TERORIST
01-12-04, 15:23
veq une ketu kam tjeter mendim .

une fjales nuk i besoj . pse une vet shum femrave i tham te duaaa , edhe nuk e duaaaaaa . ose i tham ti je zemra ime , po ne te verteten nuk eshet e vertet .

une mendoj se dashurija vrehet mes veprave . si pershembel , me pas kujdes ndaj meje , mi plecu deshirat e mija , edhe udhrat te mija mi ralizu , mos mem udhnu , e shum tjera .

Loloku
01-12-04, 17:38
Per ta kuptuar mendjen dhe zemren e tjetrit, duhet ta kuptosh fillimisht mendjen dhe zemren tende!

KriSTaL
02-12-04, 08:00
Maloku pajtohem me ty:

Nuk eshte veshtir ta kuptosh dike, nese hyn nen lekuren e tij ! Nese nuk nisesh qdo here nga vetja , s'do arrish ti kuptosh as te tjeret , kur nuk je ne gjendje ta kuptosh separi vet vehten............ !

Kercovari
02-12-04, 09:46
Per ta kuptuar mendjen dhe zemren e tjetrit, duhet ta kuptosh fillimisht mendjen dhe zemren tende!
Te lumte Loloku!

KriSTaL
06-12-04, 15:58
SI MUNDESH ME DIT QE TE DON E DASHURA OSE I DASHURI ?

A ME FJALE : ME QEN ME FJAL SI ?


A ME VEPRA : ME QEN ME VEPRA SI ?
TERORISTI FJALA ESHTE AJO QE TE THOT TE DUA, NDERSA VEPRA ESHTE AJO QE E VULOS FJALEN QE RRJEDH NGA GOJA TE DUA , SI ME VEPRA SI TA KUPTOJM QE TE DON , PAK VESHTIR PER TA KUPTUAR MIR PO UNE MENDOI KESHTU

Nese vertet te don , do te mundohet te gjej koh qe te kaloj me shume me ty te jet me pran teje, dhe qka eshte me rendesi te dijm, nese vertet te don, do te bente ndonje befasir, ndonje dhurat , si psh. qdo njeri prej nesh kemi ditelindje, mos ta bejm me dije qe do kemi ditelindjen kete muaj. Dhe nese vertet te don ajo femer apo ai mashkull, do te bej surpriz po ate dat qe ke ditelindjen, dhe nese te don nuk do e harroj te pakten kete dat qe ke lindur ti , per te uruar ditelindjen.

Une personalisht , kam te dashur dhe kur jemi njoftuar me pat pyet qfar gjenerate je, i kam treguar daten e sakt , me tha u befsh 100 vjec kete te gjith e themi, mir po une mbas 7 muajsh kisha ditelindjen , kur nje dit me pyeti ke adres do te dergoi nje leter me disa poezi, ja japa adresen, mbas 4 dite erdhi posta me poezi dhe me mbishkrimin e saj.

Ne vazhdonim bisedat me te ku mbas 7 muajsh diten e ditelindjes me erdhi nje dhurat e bukur. Ishte nje kartolin me nje torte dhe 2 veta te perqafuar dhe si u hapke ajo, filloke muzika hapy shume urime per ty shume urime per ty shume urime per ty, ne ate moment kam kuptuar qe vertet me don , ndersa une nuk isha i binduar akoma a me don dhe gjith me thoke , ti se din sa te dua , TERORISTI KJO ESHTE VEPRA QE DUHET TE BEJM QDO NJERI NGA NE, SEPSE ZEMREN E ASKUJT ASKUSH SE SHEH BRENDA SE QFAR ZEMRE KA.


me respekt:KriSTaLi

KriSTaL
06-12-04, 15:58
SI MUNDESH ME DIT QE TE DON E DASHURA OSE I DASHURI ?

A ME FJALE : ME QEN ME FJAL SI ?


A ME VEPRA : ME QEN ME VEPRA SI ?
TERORISTI FJALA ESHTE AJO QE TE THOT TE DUA, NDERSA VEPRA ESHTE AJO QE E VULOS FJALEN QE RRJEDH NGA GOJA TE DUA , SI ME VEPRA SI TA KUPTOJM QE TE DON , PAK VESHTIR PER TA KUPTUAR MIR PO UNE MENDOI KESHTU

Nese vertet te don , do te mundohet te gjej koh qe te kaloj me shume me ty te jet me pran teje, dhe qka eshte me rendesi te dijm, nese vertet te don, do te bente ndonje befasir, ndonje dhurat , si psh. qdo njeri prej nesh kemi ditelindje, mos ta bejm me dije qe do kemi ditelindjen kete muaj. Dhe nese vertet te don ajo femer apo ai mashkull, do te bej surpriz po ate dat qe ke ditelindjen, dhe nese te don nuk do e harroj te pakten kete dat qe ke lindur ti , per te uruar ditelindjen.

Une personalisht , kam te dashur dhe kur jemi njoftuar me pat pyet qfar gjenerate je, i kam treguar daten e sakt , me tha u befsh 100 vjec kete te gjith e themi, mir po une mbas 7 muajsh kisha ditelindjen , kur nje dit me pyeti ke adres do te dergoi nje leter me disa poezi, ja japa adresen, mbas 4 dite erdhi posta me poezi dhe me mbishkrimin e saj.

Ne vazhdonim bisedat me te ku mbas 7 muajsh diten e ditelindjes me erdhi nje dhurat e bukur. Ishte nje kartolin me nje torte dhe 2 veta te perqafuar dhe si u hapke ajo, filloke muzika hapy shume urime per ty shume urime per ty shume urime per ty, ne ate moment kam kuptuar qe vertet me don , ndersa une nuk isha i binduar akoma a me don dhe gjith me thoke , ti se din sa te dua , TERORISTI KJO ESHTE VEPRA QE DUHET TE BEJM QDO NJERI NGA NE, SEPSE ZEMREN E ASKUJT ASKUSH SE SHEH BRENDA SE QFAR ZEMRE KA.


me respekt:KriSTaLi

KriSTaL
06-12-04, 15:59
SI MUNDESH ME DIT QE TE DON E DASHURA OSE I DASHURI ?

A ME FJALE : ME QEN ME FJAL SI ?


A ME VEPRA : ME QEN ME VEPRA SI ?
TERORISTI FJALA ESHTE AJO QE TE THOT TE DUA, NDERSA VEPRA ESHTE AJO QE E VULOS FJALEN QE RRJEDH NGA GOJA TE DUA , SI ME VEPRA SI TA KUPTOJM QE TE DON , PAK VESHTIR PER TA KUPTUAR MIR PO UNE MENDOI KESHTU

Nese vertet te don , do te mundohet te gjej koh qe te kaloj me shume me ty te jet me pran teje, dhe qka eshte me rendesi te dijm, nese vertet te don, do te bente ndonje befasir, ndonje dhurat , si psh. qdo njeri prej nesh kemi ditelindje, mos ta bejm me dije qe do kemi ditelindjen kete muaj. Dhe nese vertet te don ajo femer apo ai mashkull, do te bej surpriz po ate dat qe ke ditelindjen, dhe nese te don nuk do e harroj te pakten kete dat qe ke lindur ti , per te uruar ditelindjen.

Une personalisht , kam te dashur dhe kur jemi njoftuar me pat pyet qfar gjenerate je, i kam treguar daten e sakt , me tha u befsh 100 vjec kete te gjith e themi, mir po une mbas 7 muajsh kisha ditelindjen , kur nje dit me pyeti ke adres do te dergoi nje leter me disa poezi, ja japa adresen, mbas 4 dite erdhi posta me poezi dhe me mbishkrimin e saj.

Ne vazhdonim bisedat me te ku mbas 7 muajsh diten e ditelindjes me erdhi nje dhurat e bukur. Ishte nje kartolin me nje torte dhe 2 veta te perqafuar dhe si u hapke ajo, filloke muzika hapy shume urime per ty shume urime per ty shume urime per ty, ne ate moment kam kuptuar qe vertet me don , ndersa une nuk isha i binduar akoma a me don dhe gjith me thoke , ti se din sa te dua , TERORISTI KJO ESHTE VEPRA QE DUHET TE BEJM QDO NJERI NGA NE, SEPSE ZEMREN E ASKUJT ASKUSH SE SHEH BRENDA SE QFAR ZEMRE KA.


me respekt:KriSTaLi

Barbaroza
07-12-04, 19:04
KriSTaL,mund te jete edhe kjo qe thua per dhuratat e datelindjes,por ka meshkuj qe jane aq te kujdesshem sa qe nuk e harrojne as daten e datelindjes se dashnores e jo veq gruas apo vajzes qe e ke per qellime serioze. :wink: :wink: :wink:

KriSTaL
07-12-04, 21:14
KriSTaL,mund te jete edhe kjo qe thua per dhuratat e datelindjes,por ka meshkuj qe jane aq te kujdesshem sa qe nuk e harrojne as daten e datelindjes se dashnores e jo veq gruas apo vajzes qe e ke per qellime serioze. :wink: :wink: :wink:

Barbaroza, me vjen mire qe me perkrahet , pakez ne kete diskutim , por ky ishte nje shembull, mire do ishte qe te gjith te japnin mendimet e veta, dhe do kuptohej ne fund se , si do ta kuptojm qe na don dikush. Ky ishte thjesht nje mendim i imi.

turisti
08-12-04, 02:50
KriSTaL,mund te jete edhe kjo qe thua per dhuratat e datelindjes,por ka meshkuj qe jane aq te kujdesshem sa qe nuk e harrojne as daten e datelindjes se dashnores e jo veq gruas apo vajzes qe e ke per qellime serioze. :wink: :wink: :wink:


Kerkoj falje qe po nderhy,por mu duk shume interesant dhe dua te shtoj qe :mashkulli assesi nuk guxon ta harroje datelindjen,nr e kepuceve,nr e telefonit,nr e ... dhe te gjitha gjerave qe i takojne personit te cilin e don,mendon seriozisht,ose eshte i martuar.

Me nderime,TURISTI.

KriSTaL
08-12-04, 08:15
KriSTaL,mund te jete edhe kjo qe thua per dhuratat e datelindjes,por ka meshkuj qe jane aq te kujdesshem sa qe nuk e harrojne as daten e datelindjes se dashnores e jo veq gruas apo vajzes qe e ke per qellime serioze. :wink: :wink: :wink:


Kerkoj falje qe po nderhy,por mu duk shume interesant dhe dua te shtoj qe :mashkulli assesi nuk guxon ta harroje datelindjen,nr e kepuceve,nr e telefonit,nr e ... dhe te gjitha gjerave qe i takojne personit te cilin e don,mendon seriozisht,ose eshte i martuar.

Me nderime,TURISTI.

:wink: :) :)

Kercovari
08-12-04, 08:49
KriSTaL,mund te jete edhe kjo qe thua per dhuratat e datelindjes,por ka meshkuj qe jane aq te kujdesshem sa qe nuk e harrojne as daten e datelindjes se dashnores e jo veq gruas apo vajzes qe e ke per qellime serioze. :wink: :wink: :wink:


Kerkoj falje qe po nderhy,por mu duk shume interesant dhe dua te shtoj qe :mashkulli assesi nuk guxon ta harroje datelindjen,nr e kepuceve,nr e telefonit,nr e ... dhe te gjitha gjerave qe i takojne personit te cilin e don,mendon seriozisht,ose eshte i martuar.

Me nderime,TURISTI.
Shoki,paske haru te thuash se edhe foton duhet te mbashe te xhepi mbas i pantolonave,e te dashuren te gjalle ne krahrore nate e dite,e athere keto te rinjte do te kuptojne se cka eshte dashuria.Ah dynja dynja!.

KriSTaL
08-12-04, 08:58
KriSTaL,mund te jete edhe kjo qe thua per dhuratat e datelindjes,por ka meshkuj qe jane aq te kujdesshem sa qe nuk e harrojne as daten e datelindjes se dashnores e jo veq gruas apo vajzes qe e ke per qellime serioze. :wink: :wink: :wink:


Kerkoj falje qe po nderhy,por mu duk shume interesant dhe dua te shtoj qe :mashkulli assesi nuk guxon ta harroje datelindjen,nr e kepuceve,nr e telefonit,nr e ... dhe te gjitha gjerave qe i takojne personit te cilin e don,mendon seriozisht,ose eshte i martuar.

Me nderime,TURISTI.
Shoki,paske haru te thuash se edhe foton duhet te mbashe te xhepi mbas i pantolonave,e te dashuren te gjalle ne krahrore nate e dite,e athere keto te rinjte do te kuptojne se cka eshte dashuria.Ah dynja dynja!.

hahhaha Kercovari, nuk mund te te kundershtoi pasi qe , shumica si te ndahen prej te dashures qe e mendojn per , me shume gjuajn grepin ne uj per te peshku dhe diq tjeter. Po nuk do te thot se jan te gjith ashtu jo.

Besnik Beju Bes Mos Nxin , Po ne Dashuri besnik beju dhe bes nxan, sepse sdo te jesh i lumtur pastaj.

Kercovari
08-12-04, 11:10
KriSTaL,mund te jete edhe kjo qe thua per dhuratat e datelindjes,por ka meshkuj qe jane aq te kujdesshem sa qe nuk e harrojne as daten e datelindjes se dashnores e jo veq gruas apo vajzes qe e ke per qellime serioze. :wink: :wink: :wink:


Kerkoj falje qe po nderhy,por mu duk shume interesant dhe dua te shtoj qe :mashkulli assesi nuk guxon ta harroje datelindjen,nr e kepuceve,nr e telefonit,nr e ... dhe te gjitha gjerave qe i takojne personit te cilin e don,mendon seriozisht,ose eshte i martuar.

Me nderime,TURISTI.
Shoki,paske haru te thuash se edhe foton duhet te mbashe te xhepi mbas i pantolonave,e te dashuren te gjalle ne krahrore nate e dite,e athere keto te rinjte do te kuptojne se cka eshte dashuria.Ah dynja dynja!.

hahhaha Kercovari, nuk mund te te kundershtoi pasi qe , shumica si te ndahen prej te dashures qe e mendojn per , me shume gjuajn grepin ne uj per te peshku dhe diq tjeter. Po nuk do te thot se jan te gjith ashtu jo.

Besnik Beju Bes Mos Nxin , Po ne Dashuri besnik beju dhe bes nxan, sepse sdo te jesh i lumtur pastaj.
Edhe pse dolem prej temes,kam frike mos te mbetem borxhe nje fjale.
Zanati i peshkatarit eshte te gjuaj peshk,por asnjehere s`mund te godas a eshte mashkull apo femer.

turisti
08-12-04, 22:14
SI MUNDESH ME DIT QE TE DON E DASHURA OSE I DASHURI ?

A ME FJALE : ME QEN ME FJAL SI ?


A ME VEPRA : ME QEN ME VEPRA SI ?
GENJESHTRA ESHTE TERORISTI I DASHURISE. :wink:

Kercovari
08-12-04, 22:18
SI MUNDESH ME DIT QE TE DON E DASHURA OSE I DASHURI ?

A ME FJALE : ME QEN ME FJAL SI ?


A ME VEPRA : ME QEN ME VEPRA SI ?
GENJESHTRA ESHTE TERORISTI I DASHURISE. :wink:
HAAAHHHHAAAA!.

TERORIST
09-12-04, 07:57
hahahhahha , pse be njeri jam genjeshtare i dashuris , po ti nuk e din se qka kam ne zemer .

turisti
09-12-04, 09:20
hahahhahha , pse be njeri jam genjeshtare i dashuris , po ti nuk e din se qka kam ne zemer .

TERORIST,shoki i nderuar,

Nuk thash per ty asgje,e larg asaj qe je genjeshtar,por ; GENJESHTRA ESHTE TERORISTI I DASHURISE .

Nuk dyshoj ne zemren tende,sepse ai qe eshte i keq,zakonisht nuk flet per dashuri e as qe ka kohe,hahahahahahahahahahahahahahah.


Te pershendes.
Me respekt,TURISTI. :wink:

Engjellushja
09-12-04, 09:45
hahahhahha , pse be njeri jam genjeshtare i dashuris , po ti nuk e din se qka kam ne zemer .

TERORIST,shoki i nderuar,

Nuk thash per ty asgje,e larg asaj qe je genjeshtar,por ; GENJESHTRA ESHTE TERORISTI I DASHURISE .

Nuk dyshoj ne zemren tende,sepse ai qe eshte i keq,zakonisht nuk flet per dashuri e as qe ka kohe,hahahahahahahahahahahahahahah.


Te pershendes.
Me respekt,TURISTI. :wink:

Shum mir ke menduar tashi Turist !! Kommplimet t madh nga une !! keshtu c Terorist sa per Infon tuaj, perpara kan then: M trego m kend Rrin, t tregoj se kush je ! por tash esht ber ma modern dhe thojn: m trego se si ke Nickun e t tregoj se kush je ! hahhahah po ofendime kjo esht vetem nj Info :wink:

Ju pershendes :wink:

turisti
09-12-04, 10:14
hahahhahha , pse be njeri jam genjeshtare i dashuris , po ti nuk e din se qka kam ne zemer .

TERORIST,shoki i nderuar,

Nuk thash per ty asgje,e larg asaj qe je genjeshtar,por ; GENJESHTRA ESHTE TERORISTI I DASHURISE .

Nuk dyshoj ne zemren tende,sepse ai qe eshte i keq,zakonisht nuk flet per dashuri e as qe ka kohe,hahahahahahahahahahahahahahah.


Te pershendes.
Me respekt,TURISTI. :wink:

Shum mir ke menduar tashi Turist !! Kommplimet t madh nga une !! keshtu c Terorist sa per Infon tuaj, perpara kan then: M trego m kend Rrin, t tregoj se kush je ! por tash esht ber ma modern dhe thojn: m trego se si ke Nickun e t tregoj se kush je ! hahhahah po ofendime kjo esht vetem nj Info :wink:

Ju pershendes :wink:

Faleminderit - ENGJELLUSHE -.

Me respekt dhe nderime,TURISTI. :wink:

dr1ta
02-04-05, 21:00
Si thojn derri sa nuk e hajm nje thes kryp se bashku nuk mundesh me e dite a te don ose me i besu ...edhe me vshtire esht kurr nje person te duket perfekt ..(To good to be true )

Une mendoj kur nje person vertet te pelqen ose te don dhe per me te fitu ben disa gjera sikur: Nuk te shtin te besh gjera ce ti nuk don, kur i qahesh ce sje mire ai/ajo te ndegjon me vemendje te dhimbe ose te ofron ndihme sepaku me fjal, Nuk ben flirt me tjera , te flasim per asgje dhe gjithcka jo vetem ai/ajo cka don, te kushton vemendje shum edhe pse Bill clinton ose jenifer lopez eshte sebashku me neve/juve dyve :lol: :lol:

Barbaroza
03-04-05, 11:39
Si thojn derri sa nuk e hajm nje thes kryp se bashku nuk mundesh me e dite a te don ose me i besu ...edhe me vshtire esht kurr nje person te duket perfekt ..(To good to be true )

Une mendoj kur nje person vertet te pelqen ose te don dhe per me te fitu ben disa gjera sikur: Nuk te shtin te besh gjera ce ti nuk don, kur i qahesh ce sje mire ai/ajo te ndegjon me vemendje te dhimbe ose te ofron ndihme sepaku me fjal, Nuk ben flirt me tjera , te flasim per asgje dhe gjithcka jo vetem ai/ajo cka don, te kushton vemendje shum edhe pse Bill clinton ose jenifer lopez eshte sebashku me neve/juve dyve :lol: :lol:

Plotesisht e sakte!

don albano
03-04-05, 12:08
Shume thjesht! Syte e te dashurit ju tregojne se a ju don apo jo!

don albano

Barbaroza
03-04-05, 12:19
Shume thjesht! Syte e te dashurit ju tregojne se a ju don apo jo!

don albano

Hmmm,ka edhe sy me vezullim mashtrues!

Mr_100%
03-04-05, 12:22
Shume thjesht! Syte e te dashurit ju tregojne se a ju don apo jo!

don albano

Hmmm,ka edhe sy me vezullim mashtrues!


hmmmmmmmmm,mundet me pas gjitheqka :wink:

don albano
03-04-05, 12:42
Shume thjesht! Syte e te dashurit ju tregojne se a ju don apo jo!

don albano

Hmmm,ka edhe sy me vezullim mashtrues!

Ka edhe sy te tille, Barbaroza, por syte thojn jane pasqyra e shpirtit! :lol: :lol:

don albano

Odise
03-04-05, 20:10
me dijte deridikund mund te dijsh se a te don apo nuk te don dikush, por ne thellesi, esence ta argumentosh, kurr nuk mundesh, sepse cdo dashuri ka edhe sekretet e saj. Mund ta dijsh se dikush te don, poqese ai/ajo sa rrezikon per ty, sa te gjindet ne kushte e jete te veshtire, sa mund te sakrifikoj per ty, ku kemi raste te rrezikimit te vet jetes se njerit, per ta shpetuar tjetrin, ne raste tragjike, vetem aty mund te vertetosh sado pak dashurine e vertete, por edhe ne ato raste tragjike, me shume rrezikohet per interes dashurie te ardhshem, sa per nje akt vertete human.

E din perseafermi se te don dikush, kur vertete mbreteron sinqeriteti, apo me mire te them, tre faktoret: dituria, drejtesia e guximi bashk ne nje koncept, ku mund ta ndjeshe veten te lumtur, si nje princ a princeshe e nje dashurie. Por, sinqeriteti eshte i rralle ne dashuri, kur lexojme thenie te tjereve se (femren e bukur rreje se te do, e nese ia thua te verteten, ajo nuk te don). Shkurt, mashtrimi fi fill njohjeje e kontakti te pare, e deri tek akti seksual, qofte si interes a lakmi, qe ta kemi edhe ate qe nuk e meritojme, me shume se sa ate qe e meritojme, ky mashtrim me frazeologji gjoja te bukur, krijon nje lidhje dashurie te shkurt edhe me epiloge deri tek tragjiket, si shpirterore, apo fizike (psiko-fizike).

Fjala - dashuria, nuk i perket vetem lidhjeve epshore te njeriut, por ka kuptim gjeneral si dashiria ndaj: atdheut, prinderve, familjes, farefisit, e deri tek dashuria ndaj botes e njerezimit edhe deri tek dashuria ndaj besimit te njeriut e te vet Krijuesit te Universit!

Krahaso dashrine e paster te nanes a babait ndaj femiut ne nje kontekst tjeter krahasimtar, me dashurine e dy njerezve te gjinive te kunderta, per nje lidhje dashurie, deri tek lidhja familjare e re. me kete dua te them se: shiko, analizo si e qysh flet partneri/ja yt me ty intimisht, a flet ajo se te don sikur nana e mire, a babai i mire dhe kur te vie momenti te shprehet intimiteti me fjale, qe i prine intimitetit te ndjenjave e epsheve - mund ta gjejsh sekretin e dashurise, a te don me te vertete dikush.

Dashuri e vertete mund te jete ajo ku nuk ka fshehtesira, sekrete, por edhe nese i qet ato, atehere mund te kete dicka qe do te pengoje gjithkend te dashuroj dikend, sepse secili/la ka te bukuren dhe te shemtuaren ne trupin e shpirtin e saj tok, secili/la ka te metat e veta dhe miresite e veta, por separi ti duhet ta qitesh veten ne peshoje reale, te tregosh kush je vertete dhe nese edhe partneri/ja vepron me te njejten forme shprehese - atehere mund te bijme ne perfundim se dikush te don vertet! Ne kete proces, partneret jane te akuzuarit, kurse gjykata eshte drejtesia e sinqeriteti dhe me guximin tok, duke u pastruar njehere nga te metat tuaja, e pastaj te fillohet veprimi, ashtu sikur kur duam ta punojme nje kopsht, separi duhet pastruar mire, lavruar mire sa ma imte dheun dhe ta pergatisim per fare, e ta mbjellim. Kurse Mbimja e fares, e rrita e fryti i saj mvaret nga kopshtaret dhe puna e tyre.

Ta dijsh se vertet, nje njeri te don, vertetoje sa ai/ajo per ty sakrifikon dhe pse sakrifikon, a vetem me te shtie ne grusht si zogun, apo se vertete ta don te miren dhe don jete te lumtur, qe ne bote ka pakez njerez te lumtur (to the happy few).

Mendoj, se kur vendose njeriu lidhje intime, duhet te pranoj cecilin kusht te jetes, per hire te rodit, tradites, pirit e origjines (nese mendon se e ke te shendoshe) dhe nuk guxon asnje faktore tjeter i mbrendshem a i jashtem mes dy personave ne dashuri, qe te ndikoj ne shkatrrimin e dashurise, e te vie deri tek ndarja. Mendo tre here e prej njehere! Syri te rrene! Po mos te te rreje mendja e logjika e paster!

kerkoj falje nese iu shqetesova, por ishin keto mendimet e mia origjinale
se me terhjeku titulli - kur e din se dikush te don, apo si thone, kur e merr vesh, e une mendoj se e merr vesh vetem atehere kur mbetesh pa te, se sa ta keshe ne grusht nuk e din! E din se te don dikush, kur nuk e ke ma!

Odise

TERORIST
27-05-05, 18:09
ju pershendes nga zemra edhe ju falenderoj per mendimet qe i keni shtru .

si pas provojes time une nuk i besoj fjales ! se ka shum fjal qe nuk dalin nga zemra , e sa femra te thot te dua ne raste nuk te don , veq te thot per interes te veqante .
une vet e kam pas nje femer , shum shum shum me thojke qe me don edhe gjithmon me shkrujke letra te dashurijes kati gjdo minut me thojke qe te dua , te kam shpirte te kam zemer e tjera , ne funde shkoj ja lypi nje djal doren edhe u feju me ate , bile pastaj aq qe me bojke malle , po nejse .

veq deshta me te then qe kur don me shpre dashurin e vertet jo veq me fjal po edhe me vetra ma shum .
ju pershendes TERORI

Kurvani
31-05-05, 00:08
ma merr mendja se ajo gje diktohet me ndjenja se sa e si te don e dashura.

Ermira
04-06-05, 17:50
SI MUNDESH ME DIT QE TE DON E DASHURA OSE I DASHURI ?

A ME FJALE : ME QEN ME FJAL SI ?


A ME VEPRA : ME QEN ME VEPRA SI ?
TERORISTI FJALA ESHTE AJO QE TE THOT TE DUA, NDERSA VEPRA ESHTE AJO QE E VULOS FJALEN QE RRJEDH NGA GOJA TE DUA , SI ME VEPRA SI TA KUPTOJM QE TE DON , PAK VESHTIR PER TA KUPTUAR MIR PO UNE MENDOI KESHTU

Nese vertet te don , do te mundohet te gjej koh qe te kaloj me shume me ty te jet me pran teje, dhe qka eshte me rendesi te dijm, nese vertet te don, do te bente ndonje befasir, ndonje dhurat , si psh. qdo njeri prej nesh kemi ditelindje, mos ta bejm me dije qe do kemi ditelindjen kete muaj. Dhe nese vertet te don ajo femer apo ai mashkull, do te bej surpriz po ate dat qe ke ditelindjen, dhe nese te don nuk do e harroj te pakten kete dat qe ke lindur ti , per te uruar ditelindjen.

Une personalisht , kam te dashur dhe kur jemi njoftuar me pat pyet qfar gjenerate je, i kam treguar daten e sakt , me tha u befsh 100 vjec kete te gjith e themi, mir po une mbas 7 muajsh kisha ditelindjen , kur nje dit me pyeti ke adres do te dergoi nje leter me disa poezi, ja japa adresen, mbas 4 dite erdhi posta me poezi dhe me mbishkrimin e saj.

Ne vazhdonim bisedat me te ku mbas 7 muajsh diten e ditelindjes me erdhi nje dhurat e bukur. Ishte nje kartolin me nje torte dhe 2 veta te perqafuar dhe si u hapke ajo, filloke muzika hapy shume urime per ty shume urime per ty shume urime per ty, ne ate moment kam kuptuar qe vertet me don , ndersa une nuk isha i binduar akoma a me don dhe gjith me thoke , ti se din sa te dua , TERORISTI KJO ESHTE VEPRA QE DUHET TE BEJM QDO NJERI NGA NE, SEPSE ZEMREN E ASKUJT ASKUSH SE SHEH BRENDA SE QFAR ZEMRE KA.


me respekt:KriSTaLi

terorist tash edhe pak e kam ditlindjen e pe kqyri q poj bjen nerman ,,

Domira
12-06-05, 10:06
kur e shoh te lumtur...

albioni_nl
12-06-05, 23:15
Besoni me shume syve se vesheve :shock: !
Fat ne gjetjen e formules!

emine
26-04-12, 20:54
knusat i qojshin flatrat e kokoritshin kur u dashnojshin naj pule te hijshme,per meshkujte s'po di be spo di,duhna me vete kalimerkon

Gega 1
26-04-12, 21:15
knusat i qojshin flatrat e kokoritshin kur u dashnojshin naj pule te hijshme,per meshkujte s'po di be spo di,duhna me vete kalimerkon
Minushe,ishalla ta bo Zoti nasip e bie en nafake t`hajrit.
Qe,qe t`kallxoj u`pse ta qpreha qit urim.Sa kqyra qka o postu rishtaz,pe shoh:
gjysa e postimeve pej teje,gati tana kah dashnia.
Ia ke nise be diqysh...do me ra n`dashni e hajt :biggrin:
Ishalla me hejr o Minush

emine
26-04-12, 21:30
Minushe,ishalla ta bo Zoti nasip e bie en nafake t`hajrit.
Qe,qe t`kallxoj u`pse ta qpreha qit urim.Sa kqyra qka o postu rishtaz,pe shoh:
gjysa e postimeve pej teje,gati tana kah dashnia.
Ia ke nise be diqysh...do me ra n`dashni e hajt :biggrin:
Ishalla me hejr o Minush

qe Gege se me pelqen me ngjall kurreshtjen te tjereve,ndodhe me i qu njerzit ne rruge te gabushme,po sa ska te lenduar dhe viktima so tragjike
Kur e pyetshin Baben pse qekjo qik a kaq e omel dhe rrin tuj kesh? thoke baba jem drit paste :e kemi maru une e gruja me dashni,e mdoket une kurre sjam kan pa dashni ,,qysh tek se di vec dashnia tanaheret me mue:tongue:tjeret po mirren me fe une me qeso fillozofi dashnije:tongue:

Gega 1
26-04-12, 21:49
qe Gege se me pelqen me ngjall kurreshtjen te tjereve,ndodhe me i qu njerzit ne rruge te gabushme,po sa ska te lenduar dhe viktima so tragjike
Kur e pyetshin Baben pse qekjo qik a kaq e omel dhe rrin tuj kesh? thoke baba jem drit paste :e kemi maru une e gruja me dashni,e mdoket une kurre sjam kan pa dashni ,,qysh tek se di vec dashnia tanaheret me mue:tongue:tjeret po mirren me fe une me qeso fillozofi dashnije:tongue:
Jom me ty emine,nqato menime.Ma mire me u marre me dashni.
Me u marre me politike t`fese, eshte e demshme per shendetin edhe per rrethin :biggrin:

emine
26-04-12, 21:56
Jom me ty emine,nqato menime.Ma mire me u marre me dashni.
Me u marre me politike t`fese, eshte e demshme per shendetin edhe per rrethin :biggrin:mu baba vec qeto dy amanete mi ka lan
Me fe e politik mos mu marre,bolle tentoi se kam talent po ncuk ju kam betu qe nuk futem asajde ,,,e tash ni hoby duhna me pas,,,,e di qe prap je me te njejtin mendim si une,amo mos e prano tanaheret se menojne po te jap ryshfet me mi miratu postimet:tongue:

Virti
27-04-12, 17:21
hic s'e di! :cool:

LuLjaa
27-04-12, 17:23
hic s'e di! :cool:


.. as une :D

Kishee po kallxon ti najsen e isha mesu pi tejee po ncuk :rolleyes:

Virti
27-04-12, 17:24
.. as une :D

Kishee po kallxon ti najsen e isha mesu pi tejee po ncuk :rolleyes:
mos lyp sy prej qorrit! :cool:

LuLjaa
27-04-12, 17:27
mos lyp sy prej qorrit! :cool:


:biggrin: se pasna dit qe je qorr m'fal :cool:

Oqeani
27-04-12, 17:27
Boll mire po e di - por prap nuk po hece nafaka hahaha

Virti
27-04-12, 17:29
:biggrin: se pasna dit qe je qorr m'fal :cool:
e gjzllakat per cka po i mbaj pra?! :cool:

lovely
27-04-12, 22:05
e din qe t don kur gemavet e ha dreqi tu t kqyr haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:biggrin:

dashnija tulifare bre tibe po :D

Hajra
27-04-12, 22:14
....kur i thu jemi 3 vllazen e kur te dahemi baba e nena rrine me neve, haha..

Daglasi
28-04-12, 11:50
kur i thua me shenje,per shoqe te vet,e ajo hap syt:biggrin:edhe kur ta shkel kemben,e ti e shikon e ajo as falje nuk te kerkon,por i rit syt,e te jep shenj,cka po pret ma

emine
28-04-12, 14:54
vec mu kujtu se tek disa kry balosha tan,arsyetimi i sjelljes idijote eshte:prej dashnije e kam,,,bile e kish pas rreh njani grune fort e pe qojne ne gjyq ,pe vesin pse more ,tha o se dini ju sa e kam deshte une kta sa qe prej dashnis madhe e rrefsha

nejse per te kuptu miresjelljen dhe rrespektin ndaj femres shume larg jan shume shqiptar,poashtu dhe shume femra shqiptare,,,ja e nxan but dhe shfrytzon ne menyre idjote ja lufte e kure dalin ne sheher sgerdhihen kishe jan te lumtur,,,,
Per me verejt tjetrin se a te done ,a proces i cilli me kohe deshmohet,vec mos harroni me dasht so kollaj,kshtuqe nuk te do cdo njeri qe sgerdhihet prej lezetit qe te ka disa qaste afer,