PDA

View Full Version : Dashuria jonė


mehas murtezani
26-11-04, 00:13
DASHURIA JONE
PLOT ME PENGESA
POR FUNDI I KESAJ
BESOJ SE ESHTE FEJESA

MOS E SHIKO BUKURINE
E CILA TE MASHTRON
PO SHIQOJE ZEMREN
E CILA TE DON
ME SY TE SHIQOJ
ME ZEMER TE DASHUROJ
ME MIR TE VDES
SE PA TY TE JES
ZOGU PA KRAH
SMUND TE FLUTUROJ
UNE PA DASHURIN TENDE
SMUNDEM TE JETOJ
TASH UNE VUAJ PER TY
ZEMRA ME QAN
PER ATA SYT TE BUKUR
DHE AT SHIQIM PLOT ZJAR
NE MES TE DITES PLOT HARMONI
PER TY MENDOJ PA KUFI
PER KETA FJAL QE TI SHKROVA
ME LOTET E MIA I PIKLLOVA