PDA

View Full Version : Urime Dita e FLAMURIT !


Gentiani
27-11-04, 15:28
Tė nderuar diskutues/e, moderatorė tė Forumit Dardania,

Pėrfitoj nga rasti qė tu pėrgėzoj pėr Festėn e madhe tė Flamurit kuq e zi, pėr Festėn qė shtrihet dhe kumbon ngado qė ka dhe gjinden shqiptarė, mbrenda dhe jashtė kufinjėve administrativė, nė Mėmėdhe dhe gjithkund ku gjinden dhe jetojnė ata.

Uroj qė ky pėrvjetorė tė ju gjej tė fortė dhe tė gėzuar Ju dhe Familjet Tuaja!


http://www.intermult.net/kvall/zymberi/foto-histori/flamuri.gif

Barbaroza
27-11-04, 16:23
Shume urime per Festen e Flamurit popullit shqiptar!
Nentoret tjere uroj te na gjejne sa me te bashkuar ne synimin drejt aspiratave tona!

PAOLINA
27-11-04, 18:50
URIME DITA E FLAMURIT edhe nga une, po ku do ta festoni diten e flamurit?
Nese skeni ku hajdeni ne Bern te Hoteli KREUZ prej ores 17.00 (mendoj ato qe gjenden ne rrethinen e Bernit por edhe per te tjeret vlen!!)
URIME pra....


Respekt
PaOlInA!!!

PAOLINA
27-11-04, 18:51
Ah harrova sonte mbahet festa.. :wink: :wink:

Gentiana
27-11-04, 20:48
Urime gjith shqipetareve Festa e Flamurit.

Gjumashja
27-11-04, 21:54
Urime per shume mot te gjithve Festa e Flamurit :wink: :wink:

Mafiozi
27-11-04, 23:04
Urime te gjith shqiptarve Diten e flamurit ton te bukur :P

ShEjToNkA
27-11-04, 23:41
Nesėr me 28 Nėntor, nė mbarė botėn Shqiptare do festohėt dita mė e madhe dhe mė e rėndėsishmja e Shqiptarisė.
Ndajė , tė ndėruarė antarė tė www.Dardania.de, pėrfitojė nga rasti t'ju urojė kėte festė tė madhe kombėtare!
Me dėshirė qė 28 Nėntorine ardhshėm ta festojmė me njohėjen e pavarsis sė Kosovės!


Urime 28 Nėntori, Dita e Flamurit!


http://www.vloracity.com/vlora/histori/PAVARESI.gif
28 Nėntor 1912

livoreka bicio
27-11-04, 23:56
UROJ FESTEN E FLAMIRIT GJITH KOMBIT SHQIPETAR KU DO QE JANE. :wink:

turisti
28-11-04, 02:53
:P URIME FESTEN E FLAMURIT. :P

Kercovari
28-11-04, 09:16
Dite e madhe historike anembane botes shqiptare.
Kjo dite e sakrifices e dinjetareve te kombit,qe derdhen gjakun e tyre per liri dhe flamur,na ben edhe me te forte drejte aspiratave tona kombetare.
Me fate dhe jete gjate, Dita e Flamurit.

Gezuar!

Murgesha
28-11-04, 13:42
Urime tė gjithė Shqiptarėve kudo qė gjinden, pėr kėtė festė tė madhe Kombėtare.
Urime Festa e Flamurit!!!!

Naki
28-11-04, 19:04
Te gjithe Shqiptareve ne kater anete e Botes,urime festa e flamurit.

http://www.vloracity.com/vlora/histori/PAVARESI.gif
28 Nėntor 1912[/quote]

shefkiu
28-11-04, 20:12
Gjithashtu edhe unė shfrytėzoj rasti qė tė gjithėve t`iu uroj festėn e Flamurit tė gjithė shqiptarve ku do qė janė. Urimie

vushtrria
28-11-04, 20:20
URIME,URIME festen e flamurit te gjithe shqiptareve ku do qe jan :lol: :lol:

Honesty^uk.
28-11-04, 20:56
Edhe une si qenie e ketij kombi, ua uroj te gjithe shqipetareve anembane globit; GEZUAR FESTEN E FLAMURIT

Ylberi_be
30-11-04, 21:58
Urime dita e flamurit shqiptar kudo qe jeni
Me shpres se vitin tjeter do te ngriten edhe shum flamuj shqiptar ne ter tokat shqiptare urime festen e flamurit dhe Lavdi atyre deshmoreve qe e lan me gjak dhe flijim per lirin ton zoti ju bekoft.


Meqe u vanova se isha per rrug ?

Urimet dhe gezimet qofshin mbi nder dhe mbi vler.