PDA

View Full Version : Agnesa Vuthaj nė Miss World VOTONI


Dilaver
27-11-04, 21:16
Olsi Kolami

Agnesa Vuthaj ėshtė pėrfaqėsuesja e Shqipėrisė me 4 dhjetor nė konkursin e bukurisė Miss World 2004. Ajo ėshtė fituese e edicionit tė fundit Miss Albania, ndėrkohė qė ėshtė edhe fituese e Miss Kosova 2003, pasi kishte rrėmbyer mė parė edhe kurorėn e Miss Peja. Ajo ėshtė studente nė Fakultetin e Shkencave Politike nė Universitetin e Prishtinės. Agnesa ėshtė zgjedhur si koordinatore pėr organizimin e konferėncės sė UN model, pasi ėshtė ēertifikuar si "The value based leadership programme and Friendship without Boarders". Ajo ka : hobi sportin, muzikėn, udhėtimet dhe basketbollin. Flet gjuhėn angleze dhe gjermane. Tani tė gjithė lexuesit mund tė votojnė nėpėrmjet internetit pėr fituesen e Miss Wordl 2004, edhe nėpėrmjet njė linku qė gazeta Shekulli ka vendosur nė faqen e ssaj. Kjo votė sipas organizatorėve ėshtė e vlefshme pėr pėrzgjedhjen e Miss World 2004.

Pasaporta
Emri Agnesa Vuthaj
Vjeē 18
Gjatėsia 1,75 cm
Vendlindja Pejė
Shenja zodiakale, Ujori
Shkolla e mesme “Haxhi Zeka”
Viti i katėrt
Dėshiron tė vazhdojė studimet pėr juridik ose biznes
Preferon letėrsinė, muzikėn, shėtitjet
Mban kurorat “Miss Peja”, “Miss Kosova”, “Miss Albania 2004”
VOTONI Agnesen (http://missworldvote.streamos.com/voteform.php)26/11/2004

Barbaroza
27-11-04, 21:39
Votovaaaaaaaaaaaaaaaaa :P

Kaltrushi
29-11-04, 10:17
Do votoj. E kam nje pytje. A do te transmetohet ndrejtperndrejt emsiioni "Miss World"

me nderime


kaltrushi

Barbaroza
29-11-04, 21:37
Do votoj. E kam nje pytje. A do te transmetohet ndrejtperndrejt emsiioni "Miss World"

me nderime


kaltrushi

Sigurisht se do te transmetohet drejteperdrejte ne disa kanale tona televizive!

Kaltrushi
06-12-04, 16:22
O bre jam krenare qe jam shqipetare. A ja pate fustanin kuq e zi???? Edhe esht ma e bukur sikur se "Miss World".


Agneses i uroj shum Fat dhe Suksese ne Jete.


Pershendetje

kaltrushi

Scorpion_Lady
07-12-04, 13:22
tungi,

edhe pse e njof dhe eshte shume e bukur nuk eshte paraqitur siq duhet.
Presantimi i saj nuk ka qene shume profesional dhe nuk ka pasur manager te duhur se siq i duhet nje missit tja nuk di ckat them le te vazhdon prap se e ka te gjithat.

#Cka e kam ve re se nuk ka qene tempramente dhe nuk ka qene ajo vete.

Gentiani
07-12-04, 21:30
Pamje nga Miss World 2004

http://www.heute.t-online.de/ZDFheute/img/1/0,1369,2421697,00.jpg

Scorpion_Lady, nuk ma merr mendja se mundet ti ndihmojė Menaxheri nė kėto raste, kur rezultatet mvaren nga kandidatet e jo menaxherėt, edhe pse u munduam ta votojmė pėrmes E-mail.

Scorpion_Lady
08-12-04, 13:44
Tungi Gentian por nuk thash une qe te paraqitet me vitamin B nese me kuptone por ato tjerat kan pasur me shume njohuri per kso gjera se sa Agnesa. Ato kane pasur couchs dhe jane pergaditur mir ne vendet e veta e ajo jo. SI na shqipetaret mo i morrim do pune si shkell e shko kuptove.

SE nuk po e paraqes negativ se eshte teper e bukur por edhe nga nje here nuk te ndihmon vetem bukuria por edhe aktivitet tjera dhe intelegjensa.

Prap se prap do mbet nje bukuroshe dhe do vazhdone tutje.

ciao :wink:

PAOLINA
08-12-04, 13:50
http://picsrv.missworld.tv/fif=/missworld/img_399_1762.fpx&obj=iip,1.0&wid=270&hei=406&rgn=0,0,0,0&cvt=jpeg

PAOLINA
08-12-04, 13:51
:roll: :roll:
Shum e bekur Agnesa :wink:

DEA
13-12-04, 14:41
Kam lexuar ne forumin e Shiperis tash ju bej ju kete pyetje sa eshte e vertet qe eshte e dashura e Hajdin Sejdiut