PDA

View Full Version : QKA ESHTE MUZIKA PER JU


Naki
29-11-04, 20:17
Cka eshte Muzika per ju :?: Ju jame mirenjohes per qdo opinion tuajin.
Me nderime Naki

Mafiozi
01-12-04, 11:03
Cka eshte Muzika per ju :?: Ju jame mirenjohes per qdo opinion tuajin.
Me nderime Naki

I nderuari Naki, mua muzika me argeton qdo dit, me kthen ne kujtime
te meparshme, me disponon, koha kalon me mir, jeta esht me nje
ritem me te embel.

Dhe besoj qe harroj tjera te mira qe rrjedhin prej muzikes.
Esht nje lumturi ne jet e mirseardhur gati se ne gjith momentet e jetes.

Te pershendes Naki :wink:

Naki
02-12-04, 15:02
Thjesht Kenga dhe Muzika per mua eshte nje relaksim i Shpirtite ,shetitje e ndjenjave neper Kohe te ndryshme qe me sjelle Nostalgji dhe me kujtone Ngjarje te Kaluara,te shoqeruar me kujtime te Bukura ne faza te ndryshme .
Qysh si femije kame kenduar ne Korin shkollor ne gara te ndryshme duke filluar ne ato Komunale ,Krahinore dhe Republikane se bashku me muziken kame fituar nje shoqeri te paharruar njerez qe nuk i kame pare per vite te tera qe shpesh duke ndegjuar ndonje kenge te rastit me sjelle Nostalgji.
Pra Muzika edhte per mua nje nder Aktivitete me te rendesishme te Kalendarit Ditor.

Gjumashja
05-12-04, 19:08
per mu shumeqka osht pa muzik smuna me nejt valla

lazdrani
05-12-04, 20:50
Thjesht Kenga dhe Muzika per mua eshte nje relaksim i Shpirtite ,shetitje e ndjenjave neper Kohe te ndryshme qe me sjelle Nostalgji dhe me kujtone Ngjarje te Kaluara,te shoqeruar me kujtime te Bukura ne faza te ndryshme .
Qysh si femije kame kenduar ne Korin shkollor ne gara te ndryshme duke filluar ne ato Komunale ,Krahinore dhe Republikane se bashku me muziken kame fituar nje shoqeri te paharruar njerez qe nuk i kame pare per vite te tera qe shpesh duke ndegjuar ndonje kenge te rastit me sjelle Nostalgji.
Pra Muzika edhte per mua nje nder Aktivitete me te rendesishme te Kalendarit Ditor.
Yes po ashtu edhe per mua :P

dr1ta
15-12-04, 12:12
Ushqim per shpirt, kujtime te mira gjithashtu edhe te keqija. Muzika esht gjithcka :) :) :) :) :) :) :)

anna
17-12-04, 15:29
pa muzike ska jete :wink:

DEA
17-12-04, 15:59
Thjesht Kenga dhe Muzika per mua eshte nje relaksim i Shpirtite ,shetitje e ndjenjave neper Kohe te ndryshme qe me sjelle Nostalgji dhe me kujtone Ngjarje te Kaluara,te shoqeruar me kujtime te Bukura ne faza te ndryshme .
Qysh si femije kame kenduar ne Korin shkollor ne gara te ndryshme duke filluar ne ato Komunale ,Krahinore dhe Republikane se bashku me muziken kame fituar nje shoqeri te paharruar njerez qe nuk i kame pare per vite te tera qe shpesh duke ndegjuar ndonje kenge te rastit me sjelle Nostalgji.
Pra Muzika edhte per mua nje nder Aktivitete me te rendesishme te Kalendarit Ditor.

kete ndjej edhe une , megjithse nuk kam kenduar neper kore shkollore po muzika e atyre koheve me rikthen per nje moment me vite mbrapa dhe te them te drejten me shume me terheq muzika e kohes kaluar se sa e tanishmja. Me nderime DEA

Murgesha
17-12-04, 16:50
Edhe pse vet nuk jam muzikante, mund tė them se e ndjej ritmin e bukur.
Asgjė nuk mė qetėson e ēlodh sikur muzika.

(lena)
21-12-04, 13:30
:D :D :D Muzika Eshte jeta ime pa muzik nuk rrri as kurrr shum shum e aduroj muziken dhe pa muzik nuk ka jet... 8) :lol:

Barbaroza
21-12-04, 14:41
Cka eshte Muzika per ju :?: Ju jame mirenjohes per qdo opinion tuajin.
Me nderime Naki

Mikeshe ne castet e gezimit,deshperimit,lendimit,lotimit,ndenjes se dashuruar! :wink:

halla e madhe
21-12-04, 16:28
Muzika eshte per mua "INFUZION direkt i damarve te shpirtit"

Diana007
21-12-04, 16:37
Muzika eshte per mua "INFUZION direkt i damarve te shpirtit"

Ashtu esht :roll: :wink: :wink:

Kaltrushi
22-12-04, 10:04
Muzika per mua esht:

mvaret edhe nga disponimi. Por ndonjeher degjoj muzik kur jam e gezuar dhe kercej e tregoj emocionet apo ndjenjat. Kurse kur jam pakez e merzitur me relaxon dhe me ndihmon te hjek merzin. Nuk kalo dite tek une pa muzike. Por vertet kur jam ne qejf shkoj e leshoj muzik te leht, kurse kur nuk jam ne qejf leshoj muzik zbavitse (jo vetem shqip).

Sikur se esht familja, Shendeti e keto gjera qe jane standarde ne jete aty diku edhe muzika ka nje rrole krysore per mua. (besoj se po e kuptoni)

Pasi fola per muzik ju pershendes me kengen e Smail Puraj "Pa ty". :wink:

aferdita
24-12-04, 18:15
Mikeshe ne castet e gezimit,deshperimit,lendimit,lotimit,ndenjes se dashuruar! :wink:


ashtu eshte Barbaroza :wink:

Naki
09-02-05, 17:02
Muzika eshte per mua "INFUZION direkt i damarve te shpirtit"

Keni te drejte,edhe tek une keshtu veprone.

spirl_girls
09-02-05, 22:02
Muzika eshte per mua "INFUZION direkt i damarve te shpirtit"

Keni te drejte,edhe tek une keshtu veprone.

me ke bere te qeshem,,po shume mire ke thene,,sdo te haroj kete fjal mee

Naki
19-05-05, 14:27
Cka eshte Muzika per ju :?: Ju jame mirenjohes per qdo opinion tuajin.
Me nderime Naki

Naki
19-05-05, 14:27
Cka eshte Muzika per ju :?: Ju jame mirenjohes per qdo opinion tuajin.
Me nderime Naki

Djali i keq
26-05-05, 16:12
Ilaē.

Vajza
29-05-05, 12:28
..."semundje"...

Dialogisti
03-06-05, 19:33
Muzika per mua eshte nje LEHTSIM i lodhjes, nje ndjenj, nje mallengjim per diqka, nje humbje kohe, nje argetim! une mendoj se pa muzik nuk do ta kishim pasur leht te mbijetojm! Mua me pelqen shume muzika, e sidomos ato popullore! Bit e Sefes, ehhehehe, me ta kenaq loqken e zemres, dhe mua me pelqen muzika LIVE, e jo sikur shume kengetare e kengetar tane qe vijn ne Rinora dhe vetem se e mbajn per se randi migrofonin ne dore!!!

Naki
29-09-05, 18:20
Cka eshte Muzika per ju :?: Ju jame mirenjohes per qdo opinion tuajin.
Me nderime Naki

I nderuari Naki, mua muzika me argeton qdo dit, me kthen ne kujtime
te meparshme, me disponon, koha kalon me mir, jeta esht me nje
ritem me te embel.

Dhe besoj qe harroj tjera te mira qe rrjedhin prej muzikes.
Esht nje lumturi ne jet e mirseardhur gati se ne gjith momentet e jetes.

Te pershendes Naki :wink:

LEDHATIMI
16-10-05, 22:36
Definimi i sakte i muzikes nuk eshte i mundur. Nuk eshte e obligueshme qe muziken ta bej njeriu, sidomos nese deshirojme ta marrim parasysh kendimin e zogjeve dhe tinguj te ngjajshem ne natyre. Fishkellima nonshalante, tingujt qe prodhon lokomotiva gjate levizjes sikur edhe akordimi i instrumenteve jane raste tjera kufizuese tek te cilat cdo orvatje per vendosje te kufirit te thukt ndermjet muzikes dhe "jo-muzikes" eshte e pamundur. Ne fund te fundit, kompozitoret avangard te shek. XX me vetedije te plote i kane shtyer kufijte e muzikes, ashtu qe kane hequr dore nga formesimi i ritmit, melodise e lere me te melodise; ne pallatet e koncerteve kane leshuar incizime tingujsh nga te gjitha llojet e mundshme te kafsheve, sikur edhe tinguj te prodhuar me ane te gjeneratoreve te rastit(aleatorika) e shpeshhere edhe qetesia eshte deklaruar si muzike.

Flaka_1
30-10-05, 01:14
Muzika eshte nje pelhur e pa qkepur, dhe e pa fund jeton se bashku me frymemarrjen tone.
Na lehteson dhe na zbut shpirtin!
Muzika shuan etjen e gezimit dhe te hidherimit!
:arrow:
Me dashuri Flaka

jadore
11-12-05, 01:44
Cka eshte Muzika per ju :?: Ju jame mirenjohes per qdo opinion tuajin.
Me nderime Naki
thenje
---- "muzika -vellim i njeriut!!!!-----

Daja POLIC
01-01-06, 16:46
Muzika per mu eshte gjithcka , ne vetur, shtepi, ne pune , ndegjoj muzik eshte pjes e jetes

FrEsKiA
01-01-06, 17:50
Cka eshte Muzika per ju :?: Ju jame mirenjohes per qdo opinion tuajin.
Me nderime Naki
Muzika per mua eshte njeRelaxim i shpirtit!

raptile
03-01-06, 11:12
Cka eshte Muzika per ju :?: Ju jame mirenjohes per qdo opinion tuajin.
Me nderime Naki
Muzika per mua eshte njeRelaxim i shpirtit!
edhe per mu

gjermania
07-02-06, 12:20
muzika eshte zemra e te rinjve.

Naki
08-05-06, 11:29
Thjeshtė kėnga dhe muzika pėr mua ėshtė njė relaksim i shpirtitė ,shetitje e ndjenjave neper kohė dhe hapsirė te ndryshme, ēe mė sjelle Nostalgji dhe me kujtonė ngjarje te kaluara,te shoqeruar me kujtime te bukura ne faza te ndryshme .

Virti
13-05-06, 14:09
eshte zhurme :biggrin:

Prishtinasja_
24-07-06, 12:30
Muzika eshte relaksim i shpirtit.
Te heq stresin, te qeteson, te ēon ne "boten tende". :biggrin: :biggrin:

lenna
24-07-06, 15:11
"MusiC is the wine that fills the cup of silence"

...muzika eshte shuuum e rendesishme ne jeten time!

me respekt,lenna

LOJETARI
24-07-06, 20:32
Muzika eshte fuqi depertuese qe nganjehere nuk ndalet vetem tek veshet por kalon deri ne shpirt .E trazon pak , ia jep disa dridhje te vogla ndersa shpirti pastaj na detyron te bejme lloj-lloj gjerash .Dikush vallezon ,dikush loton ,dikush dehet ,dikush dashurohet ,dikush qe besa edhe luan menq .Te pakta jane ato gjera qe depertojne deri ne shpirt .Muziken e mire e cmoj larte edhe pse nuk munde te them se i kam veshet e ushtruar mire por ndoshta shpirti i ka fajet .

Guri i madh
07-08-06, 19:58
muzika per mua esht siq kan cek shumica e forumistve sherim relaksim pa muzik nuk mundem fare sidomos keng popullore per mua BILBILAT E MUSHITISHTIT , RIFAT BERISHA edhe SHAQIR CEROVODIKU jan sherim i shpirtit

Virti
23-02-07, 23:11
muzika eshte grumbullim parashė (jo per mua, por per ata) sepse e kane gjete vendin dhe kohen e pershtateshme... :tongue: :tongue: :tongue:

RiannA
02-03-07, 04:09
pa muzik skish mujt me jetu!

Buqja_ch
10-03-07, 18:41
nuk mund ta kaloi kohen pa muzik..
qdo kund keng.......

Nirvana Band
12-03-07, 09:29
Muzika per mua eshte relaximi me i mire, edhe pse punoj qdo dite me muzike.

Sy_kaltra
27-07-07, 14:00
Muzika ka qen ajo se nuk me tradhetoi kurre....
Me qeteson ne shpirte ( me muzike ndaje dhembjen dhe gezimin )

LABI
06-12-07, 21:20
Muzika eshte nje veprimtari kulturore e njeriut , e cila i sherben njeriut pert'i stimuluar emocionet dhe perpunuar ato .

gazi-de
06-12-07, 21:50
Nejse ju paska pergjigj ky siper meje per te gjithe....

Per mua nganjeher qetsim i shpirtit:tongue:

Domira
07-12-07, 21:00
http://www.youtube.com/watch?v=zzRwI3pru24

Ma-Origano
23-12-07, 09:06
ashtu eshte Barbaroza :wink:
Muyike eshte nje gje shume e bukur!

Arkza
23-12-07, 12:33
Muzika per mua eshte Jeta ime e Cila me Qeston Shpirtin time e shume shume qka eshte per mua si keshtu Fryma Ime si qka do Qofte pa Muzik as qe me Punon Damari i Zemres sime ! shume Thjesht pa Muzik ska Jet dhe as Gjallres !

Cia-Ferizaj
17-01-08, 12:29
eshte qetesim..... defrim.... pushim.....

mentor*
18-01-08, 01:35
bon zhurum qatu ............

natyra
02-02-08, 16:37
Cka eshte Muzika per ju :?: Ju jame mirenjohes per qdo opinion tuajin.
Me nderime Naki

Nderime dhe nga ne i nderuar Naki,pershendetje per temen,do t'thoja se vertet muzika eshte vet nostalgjia,qe ndjen shpirti, eshte fryt per njeriun.

me respekt
natra

Idila
21-12-09, 21:17
Muzika ėshtė art, ėshtė urė qė na lidh pėrmes tingujve tė saj sa tė fortė po dhe aq tė brishtė. Ajo ėshtė e ndėrtuar lehtėsisht veē pėrmes notave, pa ēelik e gurė. Notė pas note - formon njė urė.
Muzika na honeps pėr njė moment, na bėn njė me tė, kjo ėshtė njė mrekulli mbi mrekullitė. Nė kėtė mėnyrė futemi nė marrėdhėnje intime dhe miqėsore me tingullin....

Idila
23-12-09, 12:20
Muzika eshte fuqi depertuese qe nganjehere nuk ndalet vetem tek veshet por kalon deri ne shpirt .E trazon pak , ia jep disa dridhje te vogla ndersa shpirti pastaj na detyron te bejme lloj-lloj gjerash .Dikush vallezon ,dikush loton ,dikush dehet ,dikush dashurohet ,dikush qe besa edhe luan menq .Te pakta jane ato gjera qe depertojne deri ne shpirt .Muziken e mire e cmoj larte edhe pse nuk munde te them se i kam veshet e ushtruar mire por ndoshta shpirti i ka fajet .


Tek e lexoja kėtė shkrim, seē e paramendova Lojtarin njė njeri tė gėzuar.... a e din pse?
Njerėzit, tė cilėt kanė ēfarėdoqoftė veshė apo ndjenja pėr muzikė, ata njerėz kanė njė shpirt tė dlirė dhe zemėr tė bardhė edhe tė madhe. :smile:

Oqeani
23-12-09, 17:49
Hiē nuk di - siē jam duke e degjuar tash Aļcha ....

http://www.youtube.com/watch?v=iIyyPsqRweE&feature=related

Idila
23-12-09, 17:56
Hiē nuk di - siē jam duke e degjuar tash Aļcha ....

http://www.youtube.com/watch?v=iIyyPsqRweE&feature=related
Comme-si je n`éxiste pas....
Kėngė e bukur valla.. :-)

Oqeani
23-12-09, 18:00
Comme-si je n`éxiste pas....
Kėngė e bukur valla.. :-)Po po - me e bukur se Aļsha http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

thellenza
24-12-09, 00:29
Gjuh e shpirtit! Mendoj qe as fjala as poezia nuk mund te depertojne deri ne shpirt aq sa mund te depertoj nje kenge e bukur. Nuk mundem pa muzike!

Naki
23-04-11, 19:20
Kenga dhe Muzika per mua eshte nje relaksim i Shpirtite ,shetitje e ndjenjave neper Kohe dhe hapsire te ndryshme qe me sjelle Nostalgji,Energji dhe me kujtone Ngjarje te Kaluara,te shoqeruar me kujtime te Bukura ne faza te ndryshme .
Pra Muzika per mua eshte nje nder Aktivitete me te rendesishme te Kalendarit Ditor dhe Infusion i shpirtit.

halla e madhe
23-04-11, 20:51
Muzika eshte per mua "INFUZION direkt i damarve te shpirtit"
:smile:asgje s'ka ndryshuar deri sote!

Jana
23-04-11, 21:24
..Ne disa raste qetesim i shpirtit tim ...
... m'pelqen shum sepse ka raste kur s'je aq ne form dhe nje kong e mir m'shtin t'ripa t'vallzimit dhe disponimi im ndryshon ...

Domira
23-04-11, 21:33
Kenga dhe Muzika per mua eshte nje relaksim i Shpirtite ,shetitje e ndjenjave neper Kohe dhe hapsire te ndryshme qe me sjelle Nostalgji,Energji dhe me kujtone Ngjarje te Kaluara,te shoqeruar me kujtime te Bukura ne faza te ndryshme .
Pra Muzika per mua eshte nje nder Aktivitete me te rendesishme te Kalendarit Ditor dhe Infusion i shpirtit.Bukur e ke then Naki, keshtu edhe une mendoj per muziken. Muzika ka ndikim te jashtzakonshem te un.

Skyfter
23-04-11, 21:55
Gjuha me e vjeter dhe me e mira e Njeriut, nga zemra direkt ne zemer, drite e shpirtit, hymni i jetes, inspirim per cdo lloj arti, poezi ne ajr .....

E vetmja droge legale.


Love it.


Ps. Tragjedia, perpara jan kendu kenge kurse tash interpretohen.

rastesishT
23-04-11, 22:29
Ėshtė njė zhurem qe nuk ja fus fare ti degjoj se ēfar flasin apo thon thjesht e ndezi sa per zhurem dhe nese me pelqen ritmi ja ngris zerin. Muzika per mua ėshtė biznis dhe ata qe blejn jan qe humbin ata qe shesin qe fitojn.

Albonita
04-05-11, 07:24
Muzika eshte cetsim i shpritit time.!:biggrin:

Hajra
16-05-11, 08:27
.....muzika eshte vete jeta,

Elina
20-06-11, 16:44
Celesi i disponimit eshte muzika!

elvio
17-09-11, 12:59
Ajo c'ka me ve ne levizje (e lehte ajo)varet nga disponimi,me ritmin e saj.Armik edhe thyers i monotonise se vrazhet.http://www.youtube.com/watch?v=miICIMmfEOM&feature=relmfu

emine
06-05-12, 14:01
une kam merak defat:rolleyes:

lovely
06-05-12, 14:34
Muzika edhe une, e kemi nje marrdhenie kogja t ngushte.

Une mas pari e gjoj muziken qe me pelqen, edhe tani muzika me qon mu neper skajet e dynjese...

Kape qet kajke, ngoje:

http://www.youtube.com/watch?v=QRLicHKhLYI

I found my love in Portofino. Kenga eshte ne italisht, po perkthimin ia gjen ne google.


Una kam qene ne Portofino.

Nejse, ku kem tu fol per muziken, mue me pelqen muzika e vjeter.

Kto tekstet e kangeve, i ka shkru dikush, sigurisht. Kangte e vjetra, zakonisht i kan tekstet ma te mira, ma domethanese, ma origjinale.


Akej. Tang nihere.

Zero Cool
06-05-12, 15:28
Muzika edhe une, e kemi nje marrdhenie kogja t ngushte.

Une mas pari e gjoj muziken qe me pelqen, edhe tani muzika me qon mu neper skajet e dynjese...

Kape qet kajke, ngoje:

http://www.youtube.com/watch?v=QRLicHKhLYI

I found my love in Portofino. Kenga eshte ne italisht, po perkthimin ia gjen ne google.


Una kam qene ne Portofino.

Nejse, ku kem tu fol per muziken, mue me pelqen muzika e vjeter.

Kto tekstet e kangeve, i ka shkru dikush, sigurisht. Kangte e vjetra, zakonisht i kan tekstet ma te mira, ma domethanese, ma origjinale.


Akej. Tang nihere.

Vallah bilah pot marr lakmi,
Une skam pas gati kurrfare madhrdhanje me muziken, bile bile gjithmone PC-s (llaptopit) ja kam ndal zanin, ne kohe te fundit jam tranu krejt, gogja po degjoj muzike edhe ne TV edhe ne internet :rolleyes:

Alima
09-05-12, 13:22
...

Rruge per ne ferr !


.

LOJETARI
09-05-12, 16:16
...

Rruge per ne ferr !


.


d.m.th. e paske vendos me muzikė me shkue ne ferr

premium
09-05-12, 17:00
.....ėshtė njė kallabllak instrumentash qė bojnė poterė :))

Jana
09-05-12, 17:02
... hmm varet pi rastit ...ne shumicen e rasteve em dhez ...em disponon ...

...ka raste kur edhe qmallem me muzik ...

...ka disa keng qe i kam kujtim te jetes sime ...te momenteve me te bukura ...cistu ....

Alima
09-05-12, 17:20
d.m.th. e paske vendos me muzikė me shkue ne ferr

...

E sheh ? Nje shembull prej shume tjereve, diku me shume e diku me pak , kur njeriu me vetedije e ban 'kabull edhe me u djege per nje qejf ! Nejse..Shuj lume kojshija , ....shuj se :(((


ps. e kame nje kajke edhe per ty dhe zemren tende , shko ndegjoje /shikoje tek 'nje kenge per ty' ... e sheh ne fund se femijeve mandej u doket mire dhe bejne sikur ata ne tavan ...ndaj kujdes , ngase nuk kallet krejt katundi per Anen !


Klm komsho :)


.

Zero Cool
09-05-12, 17:23
...

, kur njeriu me vetedije e ban 'kabull edhe me u djege per nje qejf !

.

Si Hazreti Isa a.s.

Alima
09-05-12, 17:31
Si Hazreti Isa a.s.

...

Mos fol kufer ZC !

.

Zero Cool
09-05-12, 17:37
...

Mos fol kufer ZC !

.

Sakrifica e Hazreti Isės a.s. ėshtė e vėrtetė mu sic e thash unė dhe sic po don me bė ti, a ėshtė kufer a jo nuk e di une :rolleyes:

Alima
09-05-12, 17:41
Sakrifica e Hazreti Isės a.s. ėshtė e vėrtetė mu sic e thash unė dhe sic po don me bė ti, a ėshtė kufer a jo nuk e di une :rolleyes:


...

Qy , qy ... mos e devijo temen o njeri !

Ēfar sakrifice a ēka je kah thu ?... Mos po mendon se ai eshte ne zjarre ??? mos po mendon se ai paska leju ēfrenimet ? mos me krahaso mua me te kurre me , se une jame nje hiē afer tij !


Shuj , ose hape nje teme diku e flasim , nuk eshte ketu vendi per nje njeri si ai paqa dhe meshira e Allahut qofte mbi te !


.

Zero Cool
09-05-12, 17:51
Alima:


Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alima
...

, kur njeriu me vetedije e ban 'kabull edhe me u djege per nje qejf !

Ti pe ban kabull, per muzike me u djege, sepse po e degjon ate...

Edhe hazreti Isa a.s. me vetedeshire u fliju per mekatet e njerezimit...


A ska lidhje kjo mes veti a ?

Alima
09-05-12, 17:56
Alima:


Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alima
...

, kur njeriu me vetedije e ban 'kabull edhe me u djege per nje qejf !

Ti pe ban kabull, per muzike me u djege, sepse po e degjon ate...

Edhe hazreti Isa a.s. me vetedeshire u fliju per mekatet e njerezimit...


A ska lidhje kjo mes veti a ?


...


Jo !


Une jame mekatare , ai nuk ishte ! ...dhe nuk eshte flijuar , gjalle eshte ende !


Hape more nje teme tjeter , ketu me nuk te pergjegjem , dije !


.

jadore
16-07-12, 23:05
intuite qe ja kam frigen..

( se pse mu tek sot ta gjej e degjoj gjithe diten ,http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=gn8NpJRREzI&NR=1
.. dhe tash sapo e lexova )
..
http://www.telegrafi.com/magazina/nda-rron-jeta-jon-lord-a-pianisti-i-a-deep-purplea-6-15582.html

Suelaa
21-07-12, 09:11
Argetim.