PDA

View Full Version : tip i quditshem ...


sihana
30-11-04, 20:51
njeher esht ne disponim 100%
nuk e di si ta pershkruaj gjendjen e tij kur esht i disponuar shum(po te ishte ter kohen ashtu uu sa mir )

e nganjeher esht ne minimum as nuk e degjon aske
edhe me mua behet nervoz pa ber un asgje
nuk flet me aske ose flet shum shkurt dhe pastaj i qon ne RRS te gjith nuk i intereson per asgje...

qfar ka ky tip eshte shum i quditshem me sjelljet e tij keshtu qfar te bej me te ... ?

********************************************
Pasi kjo teme ka karakter shoqeror duhet ta mbartim tek diskutimet shoqerore.

Honesty

*************************************************

Barbaroza
30-11-04, 22:23
Sihana,fatkeqesisht,te tille tipa ekzistojne!

Mafiozi
02-12-04, 18:46
Sihana ndoshta mendimi im nuk esht i vertet, por si e kam par un me
nje shok ne rrethinen time. Me duket se ka probleme te renda qe e
mundojn shokun tend.

Kur mendojke per probleme ishte shum keq si tregon ti me lart, ne at
moment manifetohet me bisedu me dikend dhe mėshilet me vetveten.
Kur esht shum i gezuar nuk mendon per probleme, apo i tejkalon
dhe e tepron ne lerim me tjeret. Deri sa problemi i pengon ne jeten e tij,
dhe prap kthhet ne mbyllje.
Do te mbet keshtu deri sa problemi rregullohet, ose se paku te kuptohet.
Mendoj se duhesh me bisedu me te njeher nese ki deshir me zbulu pak
se qka perjeton te keqe. Vete qfar problemi ka kur esht i mbyllur,
bisedoni vetem ju pa asnje tjeter person.

Me shpresa qe te ndihmoj pak :? , te pershendes sihana :wink:

sihana
02-12-04, 19:20
flm per pergjigjet tuaja barbaroza dhe mafiozi ju te dy jeni shum aktiv ne temat e mija flm

po more mafiozi kam bisedu me te por e kot nuk e di thot qe edhe ati i pengojn disa gjeste te mija kurse un i thash po pra ska njeri te perkryer apo ai tha e pra ashtu esht dmth edhe un kam kte ves
ajii nuk e di me qfar te bej ... :cry:

Mafiozi
02-12-04, 21:28
flm per pergjigjet tuaja barbaroza dhe mafiozi ju te dy jeni shum aktiv ne temat e mija flm

po more mafiozi kam bisedu me te por e kot nuk e di thot qe edhe ati i pengojn disa gjeste te mija kurse un i thash po pra ska njeri te perkryer apo ai tha e pra ashtu esht dmth edhe un kam kte ves
ajii nuk e di me qfar te bej ... :cry:

Ska perse sihana, jem ketu per biseda dhe i bejm me deshir :wink:
Me vjen keq qe nuk mundem me te ndihmu shum sihana se nuk e njoh
at shok mir, nuk e di qfar shoqerie ka aj per ty, ndoshta mendon me
shum se shoqeri dhe nuk te tregon. Per ate edhe i pengojn disa gjeste
tek ti. Ashtu e kan disa djem kur ndjen me shum se shoqeri per nje vajz :lol:

Por sidoqoft, shok apo fjaer, duhet te pranoj siq je ti me karakter.
Duhet te jesh natyrale, ai vetem mundet me qen dakord apo jo. :?

Vetem e di qe karakteri tij i ndryshem siq ki tregu, rrjedh prej nje problemi qe e ka ai vet, qe nuk e njeh ti.

Te pershendes sihana :wink:

turisti
02-12-04, 21:50
njeher esht ne disponim 100%
nuk e di si ta pershkruaj gjendjen e tij kur esht i disponuar shum(po te ishte ter kohen ashtu uu sa mir )

e nganjeher esht ne minimum as nuk e degjon aske
edhe me mua behet nervoz pa ber un asgje
nuk flet me aske ose flet shum shkurt dhe pastaj i qon ne RRS te gjith nuk i intereson per asgje...

qfar ka ky tip eshte shum i quditshem me sjelljet e tij keshtu qfar te bej me te ... ?

********************************************
Pasi kjo teme ka karakter shoqeror duhet ta mbartim tek diskutimet shoqerore.

Honesty

*************************************************


Pershendetje - sihana - ,

Une po te kuptoj,gjithashtu dhe personin e pershkruar,por ēka nuk kuptij,eshte,a ke provue ta kuptosh? Ta analizosh? Ēdonjeri behet nerviz pak a shume,ose i oscilon disponimi dhe ēdo PSE-ja e ka SEPSE -jen e vet. Karakteristika kryesore e dashurise eshte qe ta njofsh partnerin sa me mire ,pikat e dobeta,pozitive, disponimin,kur dhe ēka e nervozon,ēka e disponon,te plotesoheni kur njoni gabon dhe te funksionoheni si nje person. Sa me shume dhe me mire e pervetesoni kete loje te jetes,aq me i lehte dhe funkcional do te jet relacioni i juaj.

Me nderime ,TURISTI. :wink:

dr1ta
03-12-04, 00:27
njeher esht ne disponim 100%
nuk e di si ta pershkruaj gjendjen e tij kur esht i disponuar shum(po te ishte ter kohen ashtu uu sa mir )

e nganjeher esht ne minimum as nuk e degjon aske
edhe me mua behet nervoz pa ber un asgje
nuk flet me aske ose flet shum shkurt dhe pastaj i qon ne RRS te gjith nuk i intereson per asgje...

qfar ka ky tip eshte shum i quditshem me sjelljet e tij keshtu qfar te bej me te ... ?

********************************************
Pasi kjo teme ka karakter shoqeror duhet ta mbartim tek diskutimet shoqerore.

Honesty

*************************************************
Pershendetje


Duket ce ka shum stres, mosbesim ne njerzi, ose esht nervoz shum ne dicka tjeter vec nuk mundet askujt mei tregu me cliru zemren pak.SIdoqesht ai un mendoj, nese ti i ofron ndihme ose nje krah te qaje , ai duhet me tu flm ty dhe te besoje ty, nese ti nuk e ke lendu, ai ska drejt aspak te sjellet keq ndaj teje ....EDHE MOS E LEJO TE BEJ SJELLJE TE KEQE NDAJ TEJE, se gjith do te vazhdon ashtu.

Bye

Kercovari
03-12-04, 09:00
njeher esht ne disponim 100%
nuk e di si ta pershkruaj gjendjen e tij kur esht i disponuar shum(po te ishte ter kohen ashtu uu sa mir )

e nganjeher esht ne minimum as nuk e degjon aske
edhe me mua behet nervoz pa ber un asgje
nuk flet me aske ose flet shum shkurt dhe pastaj i qon ne RRS te gjith nuk i intereson per asgje...

qfar ka ky tip eshte shum i quditshem me sjelljet e tij keshtu qfar te bej me te ... ?

********************************************
Pasi kjo teme ka karakter shoqeror duhet ta mbartim tek diskutimet shoqerore.

Honesty

*************************************************
Perpiqu te mesosh mos jete konsumator i miellit,Lsd.Me fale, eshte vetem mendimi im.

sihana
03-12-04, 11:25
se pari flm shum qe u inkuadruat edhe ju ne kte tem ...

kercovari un nuk e kuptova shkrimin tend ..?

Kercovari
03-12-04, 11:54
se pari flm shum qe u inkuadruat edhe ju ne kte tem ...

kercovari un nuk e kuptova shkrimin tend ..?
Mos mer droge fshehurazi?.

napoleoni
03-12-04, 16:39
Sihana,
shoku yt nuk mund ta gjejė veten ne shoqėri, ndoshta nga diapazoni i gjere qė ka keshtu qė shume gjera i duken te kota kur nuk gjen njeri si veten ose mund tė ket probleme qė askush nuk i din....

sihana
03-12-04, 18:26
jooo more kercovari mos me flakro (nuk duket ashtu por sdq sesht asgje e sigut apo)

markopollo
06-12-04, 12:10
:cryME VJEN KEQ SIHANA POR AI TIP DUKET QE NE BAZE TE SJELLJEV KAQ RELEVANTE SIQ TI I PERSHKRUAN GJASAT MAXIMALE JANE QE AI TE JET I PERQAFUAR ME COCAINEN APO ME MOTREN E SAJ HEROINEN... TE LUTEM PROPOZOJA NJE NATE KUR TE DALISH ME TE NJA DY XHEK DANIELSA DHE DO TA VERIFIKOSH SE MOS ESHTE NEN NDIKIMIN E TYRE....RESPEKT PER TY DHE PER TE :arrow:

~AnnA~
12-07-10, 18:41
Perpiqu te mesosh mos jete konsumator i miellit,Lsd.Me fale, eshte vetem mendimi im.

Eshte dashur t'ja thuash troc, se ja qe s'te ka kuptuar :smile:
Thojne qe "Dashuria eshte e verber"...jo e verber, por te verbon
Ne baze psikoanalizes time, kam mendim te njejte me Kercovarin.
Sihana, shpresoj te kesh zgjedhur kete problem dhe sot te jetosh e lumtur.....

Oqeani
12-07-10, 19:22
Eshte dashur t'ja thuash troc, se ja qe s'te ka kuptuar :smile:
Thojne qe "Dashuria eshte e verber"...jo e verber, por te verbon
Ne baze psikoanalizes time, kam mendim te njejte me Kercovarin.
Sihana, shpresoj te kesh zgjedhur kete problem dhe sot te jetosh e lumtur.....

Eh per qe sa kohe - Tek ne thone - Ka rane brazdė http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon11.gif

~AnnA~
12-07-10, 19:24
Eh per qe sa kohe - Tek ne thone - Ka rane brazdė http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon11.gif

:smile:
Dhe nga ne ashtu thojne
Me terhoqi titulli, e hyra per te lexuar...e meqe hyra edhe postova :)

emine
12-07-10, 22:08
Pse duhet gjetun arsye me nje njeri qe s'di qka done,pse duhet qendru afer nje tipi te tille nese ska kontrrolle ne vehte,psen e gjen tek vetja dhe tek mendja jote nese ka funksion normale ,per ndryshe kurre sdo ta dishe qka mshifet ne erresiren e shpirtit te nje njeriu,lej njerzit siq jane dhe ec rruges sate ku aty ti gjen veten me njerzit qe jan te afte te sillen si njerz,,,,

tipi engjellor
13-07-10, 11:19
Une mendoj qe ka probleme serioze ai person edhe duhet gjeture menyren e qasjes tek problemi i tij,se pari duhet te arrini te fitoni besimin qe ai duhet ta kete te ju per gjerat qe do bisedosh me te ta sigurosh qe te jete i lire me bisedu per probleme te veta duhet ti ofrosh sigurin ashtu e ndihmon,ne qdo menyre ti ofrosh mirkuptim qe ai te shprehet qe te gjej ate sigurine te ju,te gjeni menyren qe ti qaseni probleme te tij.

emine
08-05-12, 21:23
po hedi,interesant bahet njeri ,kur sdin ku mi mjell rrojt,po met tane jeten ne saksi ka enet naper pengjere,sa lindje sa perendim

emine
08-05-12, 21:24
Pse duhet gjetun arsye me nje njeri qe s'di qka done,pse duhet qendru afer nje tipi te tille nese ska kontrrolle ne vehte,psen e gjen tek vetja dhe tek mendja jote nese ka funksion normale ,per ndryshe kurre sdo ta dishe qka mshifet ne erresiren e shpirtit te nje njeriu,lej njerzit siq jane dhe ec rruges sate ku aty ti gjen veten me njerzit qe jan te afte te sillen si njerz,,,,

quditshem , po nervoze pasna shkru qetutne:biggrin:

rastesishT
17-05-12, 22:30
Disa pėrsona qė njof unė kanė kėto veti.
Dhe zakonisht kur bėjn kėshtu e dijm qė kan mbetur pa tė holla. Jan tė varur nga paratė dhe si tė mbesin pa to humbasin.

lirik
25-05-12, 16:51
Tipa tė tillė ta nxijnė jeten dikure nuk kam mundur te mendoj at analtikisht rreth ktyre problemeve se paku te hyj neper analiza te mendimeve te shkaqeve dhe te tipave aq thell sa sot--por populli shqiptar nuk ka dyshim se ka njerz te traumatizuar -dhuna neper shekuj -dhuna mbi mashkullin dhuna mbi femren mbi fmijte traumat autizmi smundjet qe nuk jan njfote ma pare paskan qeene smundje vertet smundje qe kan pas nevoje per kurime-
Psikologjia e psikiatria duhet ma shum te mrren me shkaqe te tilla e me njerz te tille te cilet vertet jan te smurė-
Nper mjedise te ndryshme kam hase njerz te cilet me vite e kan smundjen te pa sheruar per te ngacmuar te tjeret-disa jan te smure ne aspekte tjera -e disa edhe me te meta tjera -
Vertet ka probleme dhe per qudi kur njerzit ishin me se miri duke ndejte tipat e tille nisnin sherre i qonin njerzt ne rrot te sames me gjithfar fyerjesh e provokime teper te renda -
edhe kur ndodhnin te kqiat kurre nuke pranonin gabimin -mendoj se keta njerz jan njerz me te meta dhe me nje natyre te veqant te karakterit e kur ja shtojme edhe smundjen e tyre jan tamam jan te teper te perhturt si njerz ne tru dhe problematik -shoqeria e ka te veshtiore me kesi njerzish te cilet nga natyra mund te quhen manjak

Pse duhet gjetun arsye me nje njeri qe s'di qka done,pse duhet qendru afer nje tipi te tille nese ska kontrrolle ne vehte,psen e gjen tek vetja dhe tek mendja jote nese ka funksion normale ,per ndryshe kurre sdo ta dishe qka mshifet ne erresiren e shpirtit te nje njeriu,lej njerzit siq jane dhe ec rruges sate ku aty ti gjen veten me njerzit qe jan te afte te sillen si njerz,,,,-------


.......................

Ti je shum e qarte dhe me logjike te arsyeshme ne ket rast sepse ketu ka komplikime te njerz te tille te cilet jan problematik -dhe ne aspektin mental sadit te smure te pa zhvilluar agresiv edhe ne forma autiste dhe asociale

Nji person i cili duke ndejte si me s e miri i thot tjetrit ta befsha kshtu e kshtu nenes-fmiut e djepit e krejt qka ke -per krejt kot diqka krejt kot -dhe pastaj ne vend se te kuptoj gabimin ete terheqet -
rrotullon tavolinen dhe i kapet tjetrit pa asnji faj -e sulmon-munndsisht po te mos jen te tjeret per te nderhy do ta shembte per toke pa hiq pa kurfar arsye e q mund ti thuash nje njeriu te tille per veq manjak -njeri me karakter te lig dhe u smurė qe a s nuk enjeh te drjeten e as kurfar diksriminimesh q eja ben tjetrit padrejtesisht -as nuk njeh norme as ligj as moral -Njerz te tille ndalen vetem nga forca e tjetrit -ather ata behen pula dhe kerkojne smhire pastaj kekrojn e te shfasjohen e te paraqiten viktima -ehst kjo nje smundje intresante qe psikiatrat e psikologet duhet te thone fjalen e tyre seps ete tille shizofren armiku me ta manipulon kur ka njohuri qe ata jan te smure dhe i nxite ata

Errsira e mendjes dhe pjesve te pa ndriquara te shpirtit dhe sadizmat e tij jan shkaqet e defektit ne at njeri -ai esht ne gjendje edhe ne familje me be probleme

me pelqeu mendimi i emines sepse ne fakt njerzve te tille nuk mundesh me ua gjete diagnozen e vetmja mundsi ehst te ju shmangesh nese mundesh

Amina
29-05-12, 20:59
njeher esht ne disponim 100%
nuk e di si ta pershkruaj gjendjen e tij kur esht i disponuar shum(po te ishte ter kohen ashtu uu sa mir )

e nganjeher esht ne minimum as nuk e degjon aske
edhe me mua behet nervoz pa ber un asgje
nuk flet me aske ose flet shum shkurt dhe pastaj i qon ne RRS te gjith nuk i intereson per asgje...

qfar ka ky tip eshte shum i quditshem me sjelljet e tij keshtu qfar te bej me te ... ?

********************************************
Pasi kjo teme ka karakter shoqeror duhet ta mbartim tek diskutimet shoqerore.

Honesty

*************************************************

Mendoje se ketij tipit nuk i mungon asgje. Eshte "natyra" e tij.
Secili prej nesh sillet ndryshe kur eshte i/e lumtur e ndryshe kur eshte nervoz apo i/e pikelluar. Keshtu qe pak hapesire ne situata te tilla, dmth jo-disponimi, bejne mrekulli :smile:

lirik
30-05-12, 23:14
kombinim i tipit -debil kopil-manjak dinak ahmak i pa soj -hajvan-tru i zi-gomarė-trutharė-sadist -i pist-dy bigė i ligė kryeneq i keq-hamadreq -katil debil --torollak -sherrgji -kryemadh mendjemadh -dyftyrzi -rrugaq- helaq-

lirik
30-05-12, 23:15
i pa fat esht ai njeri qe ne rrugen e jetes hase tipa te poshter

emine
31-05-12, 16:54
Mami im kish pa hanger magnet,:tongue:

lirik
31-05-12, 20:31
Tipat e quditshem nuk jan vetem ne nje aspekt ka te tilel ne shum aspekte dhe jo pak -kjo me ka be qe te ndryshoj pak jeten dhe te menduarit -

Kaltrina
10-07-12, 09:41
i pa fat esht ai njeri qe ne rrugen e jetes hase tipa te poshter

Po pajtohem me ty plotesisht, mendoj se eshte pak edhe pune fati :rolleyes:, e jane do tipa thote nje fjale popullore, hyp se te vrava, zhdryp se te vrava, e me mire largohu me kohe, sa seshte bere vone, po e postoj kete mendim timin e shpresoj seshte shume vone per ty, pershendetje

emine
20-08-12, 08:35
krejt per cudi jena ne ket bote,askush nuk e bani dert me ne ,po na marune pa na vete:tongue:

Pulebardha
26-08-12, 10:36
E Nderuara Sihana, miku juaj sa arrita me kuptu, ka nje gjendje jo stabile emocionale, dmth. t
mos them ka depresione... ngase ata cilet vuajne nga depresionet ndryshimi i gjendjes emocionale eshte shume prezent. Nese angazhohet shumė bėn pune shume, levizje t shpejta pa kontrolle, pergjigjet ateher kur nuk kerkohet nga ai, i bien gjerat nga dora, shpeshhere ka deshire t jet ne mes njerezve, hrrone, mujndohet para tjereve me qen i buzeqeshur, keto simptome tregojne se ai ka depresion. Nje kontrolle tek psikologu nuk i bėn asgje t keqe, keshtuqe sepaku ai vet e kuptone se e ka nje gjendje jo t mire per gjithe familjaret, edhe per ty shume e veshtire.

Codexx
26-08-12, 11:44
Pse duhet gjetun arsye me nje njeri qe s'di qka done,pse duhet qendru afer nje tipi te tille nese ska kontrrolle ne vehte,psen e gjen tek vetja dhe tek mendja jote nese ka funksion normale ,per ndryshe kurre sdo ta dishe qka mshifet ne erresiren e shpirtit te nje njeriu,lej njerzit siq jane dhe ec rruges sate ku aty ti gjen veten me njerzit qe jan te afte te sillen si njerz,,,,

Eee badihava ish eminjoooo, kot po u mundojshe me hjek dore kollaj, une veq kom hjek dore nga nje rast i tille (femer) diku mas 3 vite ...,veq pendohem pse jom sjell keq me te ne nje rast (nje rast) se kom dite se veq ish kon hy tripave..., po mire boll ke kur e takova te gzumen ... kah ecke si petull e bukur deri qaty ma... njo nje vite mire shkojshin senet dikur.. e pash ndryshojke disponimin , dikur ma shpesh i ndryshojke disponimi shpesh, her u mbyllte folsha me balldyzken qa o muhabeti bre qa o ka bohet ? si motra motren e mbulonte arsyetonte

Dikur thash vet me veti ktu diqka nuk o ne rregull ndryshim disponimi her mbyllte ne veti, thash oj elheme balldyzkes, mos ja kan myt dashnin ne lufte bre bi e spo muj ja din as vorrin hahaha me ja qu naj lule a qa o ka bohet ... dikur ja shtreva investigimin qe po thojn kta te fbi... , ja gjeta do sene.. qka i bijn prej Allahu jo prej njeri i mata senet e mia hahahaha thash maliq skormja ka than '' ko me ardh ni vakt krejt te lujtun e asnjo i lidhun jo '' u i lujtun qika e lujtne .. thmijaaa ne psikiatri prej gjinekologjie pa ardhe en shpi hiq, hahah thash sbon keshtu...

Kish depresion qe po u shnoshke kish qe jo... si mejasili shfaqet her her... ! qeshtu me tha nje dr qka e veta tani per X.....qiken.

A me dasht e du hala at qik, edhe interesohem per te , jo dashni me i preee venat e me ngu mentor kurtishin mu mshel tu mndue , por mi ndihmueee mundohem, a jeten e vazhdoj... Allahu en selamet dyve

emine
26-08-12, 13:19
kta qe flasin e flasin,derisa te kujtohen dicka me then

emine
26-08-12, 13:33
Eee badihava ish eminjoooo, kot po u mundojshe me hjek dore kollaj, une veq kom hjek dore nga nje rast i tille (femer) diku mas 3 vite ...,veq pendohem pse jom sjell keq me te ne nje rast (nje rast) se kom dite se veq ish kon hy tripave..., po mire boll ke kur e takova te gzumen ... kah ecke si petull e bukur deri qaty ma... njo nje vite mire shkojshin senet dikur.. e pash ndryshojke disponimin , dikur ma shpesh i ndryshojke disponimi shpesh, her u mbyllte folsha me balldyzken qa o muhabeti bre qa o ka bohet ? si motra motren e mbulonte arsyetonte

Dikur thash vet me veti ktu diqka nuk o ne rregull ndryshim disponimi her mbyllte ne veti, thash oj elheme balldyzkes, mos ja kan myt dashnin ne lufte bre bi e spo muj ja din as vorrin hahaha me ja qu naj lule a qa o ka bohet ... dikur ja shtreva investigimin qe po thojn kta te fbi... , ja gjeta do sene.. qka i bijn prej Allahu jo prej njeri i mata senet e mia hahahaha thash maliq skormja ka than '' ko me ardh ni vakt krejt te lujtun e asnjo i lidhun jo '' u i lujtun qika e lujtne .. thmijaaa ne psikiatri prej gjinekologjie pa ardhe en shpi hiq, hahah thash sbon keshtu...

Kish depresion qe po u shnoshke kish qe jo... si mejasili shfaqet her her... ! qeshtu me tha nje dr qka e veta tani per X.....qiken.

A me dasht e du hala at qik, edhe interesohem per te , jo dashni me i preee venat e me ngu mentor kurtishin mu mshel tu mndue , por mi ndihmueee mundohem, a jeten e vazhdoj... Allahu en selamet dyve
eu codexx eu nana vakive ishe kan ti