PDA

View Full Version : qka te bej ?


rrita
04-12-04, 08:43
jam 14 vjeqare nga prizreni dhe jetoj aty pra kam nje te dashur shkoj me te qe 2 muaj kam nje shoqe te mir dhe jemi bashk qe kur kemi qen te vogla nuk mund te rrim pa njera tjetren gjithmon gjejm ndonje arsye te fort qe te jemi bashk dhe e realizojhm ate
por tani prind e saj e kan kuptuar qe un shkoj me ate djalin dhe i kan then asaj te me takoj mua veq ne shkoll dhe te rri me mua me teper jo
ka provuar tja mbush atyre mendjen qe un nuk hskoj me te por ata nuk kan pranuar ajo te rri me shum me mua

nuk mundemi keshtu qfar do kishit ber ju po te ishit ne vendin tim?

Krokodilli
06-12-04, 11:57
te pershendes rrita,, kur e njef nje shok ose shoqe qysh ne femijeri,, eshte veshtir te ndahesh nga ajo,,,, edhe pse qenke ende e re 14 vjeqare,, dhe ke dashnorin te kisha preferu qe ti kushtosh rendesi shoqes, te vazhdosh shoqerin me te,,(veshtir te gjesh shok/shoqe te vertet,, shum me let te gjesh dashnor/e) ,, te takoheni perseri,,
** ne moshen tende me shum te nevoitet shoqeria e vertet se dashuria,,, por sido qe te jet,, ende jeni shoqe,, dhe nese ju deshironi te jeni shoqe askush nuk mund tua ndal kete,,,, edhe pse nuk do ta takosh per dit,, se paku qenkenit ne te njejten shkoll,,,,
te pershendes shum rrita mpuqqqqqqqq ne faqeeee :wink:

Kaltrushi
06-12-04, 16:16
Une te kisha propuzu. Qe ta mendosh ma mire se a nuk je e re per te patur nje dashnor. Dhe nese nuk don ta humbesh shoqen. Tregoj prinderve te asaj te kunderten. Ata kane mendim jo aq te mire per ty ngase ti ke nje dashnor dhe kane frige qe vajza tyre te bej te njejten si ti. Ky esht nje gabim i shqiptarve ne edukimin e femijve. Sidoqoft se dola nga tema. Qfar mendon familja jote per ket??? Te kisha qene une ne vendin tende. Keshtu do kisha vepru :arrow: Pasi ne shqipetaret shikojm se a ka nje vajze nje dashnor apo jo dhe vendosim se a esht e urt apo jo! Pra je e re. Nese done qe mos ta humbesh shoqen, mendo mire se a je e gatshme per nje dashnor (kur ai do te ndahet nga ty, apo kundrazi) Si do ta kthehesh prap shoqen tende tek ti. Edhe kjo gje fillon keshtu. Ja fillon me njerin se mendon je dashuruar, por kundershton, pret nje kohe dhe fillon me tjetrin. E me ne fund do te kesh problem ta kesh nje shoqe te ngusht sepse familjet shpesh do kundershtojn ndaj shoqnis tuaj.

Shiko se siq jane gjerat dhe vepro. Shum Fat te uroj.

kaltrushi

rrita
06-12-04, 19:16
po ne ende jemi shoqe dhe sndahemi jo
edhe shoqja ime ka nje te dashur :oops: por nuk e di familja e saj e as e imja por fatkeqsisht familja e saj e kuptoj per mua

ne shifemi ne shkoll madje jemi ne te njejten klas dhe bank
edhe kur kemi pushim shihemi sepse jemi ne nje vend ku shkojm qdo vikend gjithsesi (pa familjet)

flasim edhe ne telefon (por tani shum me pak sesa hereve te tjera)por ne jemi mesuar qe gjithkund te shkojm bashk kudo qe duhet te shkojm shkojm bashk madje edhe jemi mesuar te flejm tek njera tjetra

familja ime eshte shum e kenaqur qe kam shoqeri te mir (me ate vajz)
edhe familja e saj dikur ishte ashtu por tani ja ndaluan asaj qe te rrim bashk (perveq se ne shkoll) madje edhe netelefon kur e therras kur del njeri prej prinderve menjeher e nderprej nuk flas asgje megjithqe te flasim ne tel nuk na e kan ndaluar por jo shum sikur me par

edhe pse shoqja provoj ti thot babit te vet se nuk eshte e vertet ajo per mua aji menjeher kishte filluar te pisket me te madhe
se qfar do behet tani nuk e di
ka provuar e i ka then qe duhet te shkoj tek ajo nje nat (sepse kemi neser nje test dhe me te vertet e kemi pasur e ne mesonim gjithnje bashk) por aj (babi vet) i ka then joo le te vij diten rrita e jo naten si me par

auu qfar te bejm tanii? nuk mundemi me keshtu

krokodilli flm per mpuqin mbetesh edhe ti me nje mpuq ne faqe nga un

kaltrushi flm qe je inkuadruar ne tem flm te uroj edhe un ty shum fat ne punet e tua
:wink:

Mafiozi
06-12-04, 21:42
Hello rrita

Me vjen keq qe e kam nje mendim te rend, por ashtu me duket
menyra me e mir per ty dhe shoqen tende. Prinderit nuk e kan
keq siq mendojm megjithse nuk veprojn ne menyr te kjart me ju.

Besoj qe esht me mir te vazhdoni ne shoqerin aq te mir qe e keni
me shoqen tende, jeni te reja dhe keni ter kohen te gjeni dashnor.
Ne moshen qe e keni esht me rendesi te fort, familja, shkolla, dhe
shoqeria e mir. Mendoj qe dashurin nuk mundeni me njoft aq heret,
nje fjaer po, me cilin kaloni momente te mir, por edhe me cilin do te
humbeni shum me shkoll, me familje dhe me shoqeri, humbni koh
dhe vitet kalojn, e vin vitet e dashnorit te vertet :roll:, duhet te jeni
gati per ket ne qdo aspekt te jetes. Pun te mir, karakter, shoqe te fort etj...

Kur te shoh sa te prek ne zemer kjo gjendje, besoj qe me shum
mendon per ket se per shkoll, familje apo shoqeri. Dy djem ne zemrat
e juaja dhe fillojn gajlet ne jeten e juaj te lumtur qe e keni :( . Jeni
te reja per ket. Ter jeten do te keni dashnor dhe gajle. Jetoni rinien e lir.

Te pershendes si moter rrita
Kaloh mir :wink:

Murgesha
06-12-04, 23:06
jam 14 vjeqare nga prizreni dhe jetoj aty pra kam nje te dashur shkoj me te qe 2 muaj kam nje shoqe te mir dhe jemi bashk qe kur kemi qen te vogla nuk mund te rrim pa njera tjetren gjithmon gjejm ndonje arsye te fort qe te jemi bashk dhe e realizojhm ate
por tani prind e saj e kan kuptuar qe un shkoj me ate djalin dhe i kan then asaj te me takoj mua veq ne shkoll dhe te rri me mua me teper jo
ka provuar tja mbush atyre mendjen qe un nuk hskoj me te por ata nuk kan pranuar ajo te rri me shum me mua

nuk mundemi keshtu qfar do kishit ber ju po te ishit ne vendin tim?

Rrita une shum mire po i kuptoj prinderit e shoqes tende pse kan vepruar ashtu.
Nese ti je 14 vjeqare dhe ke nje te dashur, reagimi i prinderve te shoqes tende eshte me vend. Ata sigurisht se mendojne se shume shpejt edhe vajza e tyre do te fitoj nje te dashur, pasi qe ajo ka shoqeri me ty.
Ndoshta vajza e tyre mundet edhe mos te gjej fare nje dashnor por prinderit kane mendimin se me kend te shkojsh ashtu behesh.
Nejse ty ndoshta te duken te teperta fjalet e mia, por si 14 vjeqare dhe me nje te dashur, ndoshta tingelloj konfuze, por po me duket diqka e tepert.
Te pyes se a e dijne prinderit tu qe ti ke nje te dashur?
Sa vjeqar eshte i dashuri yt?
mendon ti se qysh tani je e afte per te analizuar vetveten dhe deshirat e tua.
Kot e ke qe ke hapur kete teme, askush nuk mundet te te ndihmoj ne ket rast.
Une po ta jap vetem nje keshille.
Bisedo sa me pare me prinderit tu, qe ti ke nje te dashur, dhe shiqoi reagimet e tyre ne lidhje me ket problem qe ty te duket i madh.
Nuk duhet te te brengos se a mundesh me u taku apo jo me shoqen tende, brengosese eshte fakti qe ti kaq e re vetem ke filluar te hysh ne lojera te rrezikshme, qe per mendimin tim ti e konsideron vetem loje te kesh nje te dashur.

JooP
07-12-04, 01:10
jam 14 vjeqare nga prizreni dhe jetoj aty pra kam nje te dashur shkoj me te qe 2 muaj kam nje shoqe te mir dhe jemi bashk qe kur kemi qen te vogla nuk mund te rrim pa njera tjetren gjithmon gjejm ndonje arsye te fort qe te jemi bashk dhe e realizojhm ate
por tani prind e saj e kan kuptuar qe un shkoj me ate djalin dhe i kan then asaj te me takoj mua veq ne shkoll dhe te rri me mua me teper jo
ka provuar tja mbush atyre mendjen qe un nuk hskoj me te por ata nuk kan pranuar ajo te rri me shum me mua

nuk mundemi keshtu qfar do kishit ber ju po te ishit ne vendin tim?

Rrita une shum mire po i kuptoj prinderit e shoqes tende pse kan vepruar ashtu.
Nese ti je 14 vjeqare dhe ke nje te dashur, reagimi i prinderve te shoqes tende eshte me vend. Ata sigurisht se mendojne se shume shpejt edhe vajza e tyre do te fitoj nje te dashur, pasi qe ajo ka shoqeri me ty.
Ndoshta vajza e tyre mundet edhe mos te gjej fare nje dashnor por prinderit kane mendimin se me kend te shkojsh ashtu behesh.
Nejse ty ndoshta te duken te teperta fjalet e mia, por si 14 vjeqare dhe me nje te dashur, ndoshta tingelloj konfuze, por po me duket diqka e tepert.
Te pyes se a e dijne prinderit tu qe ti ke nje te dashur?
Sa vjeqar eshte i dashuri yt?
mendon ti se qysh tani je e afte per te analizuar vetveten dhe deshirat e tua.
Kot e ke qe ke hapur kete teme, askush nuk mundet te te ndihmoj ne ket rast.
Une po ta jap vetem nje keshille.
Bisedo sa me pare me prinderit tu, qe ti ke nje te dashur, dhe shiqoi reagimet e tyre ne lidhje me ket problem qe ty te duket i madh.
Nuk duhet te te brengos se a mundesh me u taku apo jo me shoqen tende, brengosese eshte fakti qe ti kaq e re vetem ke filluar te hysh ne lojera te rrezikshme, qe per mendimin tim ti e konsideron vetem loje te kesh nje te dashur....Plotsisht lidhem me mendimin tend sa i perket ndaleses se prinderve qe ja kan ba...mirpo une kisha pas 1 keshill,ndoshta pak ma ndryshe..qe te heq dor njehere omplet nga dashurija sepse me vetem 14 vj,dhe me te dashur hmm,,tingllon disi sikur ne ket mosh nese ke mendjente dashurija,atehere ardhmerija e saj nuk asht askund..nejse mendimi im ke... :wink:

rrita
09-12-04, 20:18
barbaroza ja po jap pergjigjet

prinderit nuk e dijn per te (po ta dijn do te me mbysin )
17 vjeqar
" mendon ti se qysh tani je e afte per te analizuar vetveten dhe deshirat e tua." por e dua dhe po ua besoj ndjenjave
kot e hapa temen mendon ?? por sigurisht qe me prinderit nuk mund te flas per kte gje do tme thon qe jam shum e re madje kur ta kuptojn qe shkoj me te pastaj do me te denojn keq dhe vajhalli per mua pastaj...
nuk vjen ne konsiderim te bisedoj me ta per kete gje
nuk e di or un njof shum vajza (madje edhe me te reja sesa un)qe shkojn me djemt qe i simpatizojn (i dojn )perate spo me duket edhe aq (tmerruese)

joopi por nese vertet eshte ashtu ateher ardhmeria e shum vajzave sqenka askund??
siq e ceka edhe me lart kur shoh shum vajza qe argetohen me djemt qe dojn dhe jan me te vogla se une madje ateher bera keshtu.
thon qe te mos te duket e jotja shum e keqe(siq eshte)shiko punen e tjetrit qe ka me te rend
nuk e di se sa isha e kjart shpresoj qe me kuptuat

Honesty^uk.
09-12-04, 20:41
jam 14 vjeqare nga prizreni dhe jetoj aty pra kam nje te dashur shkoj me te qe 2 muaj kam nje shoqe te mir dhe jemi bashk qe kur kemi qen te vogla nuk mund te rrim pa njera tjetren gjithmon gjejm ndonje arsye te fort qe te jemi bashk dhe e realizojhm ate
por tani prind e saj e kan kuptuar qe un shkoj me ate djalin dhe i kan then asaj te me takoj mua veq ne shkoll dhe te rri me mua me teper jo
ka provuar tja mbush atyre mendjen qe un nuk hskoj me te por ata nuk kan pranuar ajo te rri me shum me mua

nuk mundemi keshtu qfar do kishit ber ju po te ishit ne vendin tim?

"rrita" mos ke kujtuar se me kete nik do te rritesh,
ketij shkrimi nuk mund ti them tjeter vecse trillim, ka 6 vite qe jetoj ne nje nga kryeqytetet me te vjetra dhe me te civilizuara te botes, dhe kur flitet per ndodhi te tilla si kjo e juaja edhe ketyre ju ben pak pershtypje, lere me ne shqipetareve qe deri dje kemi qene ne flake dhe akoma pa i harruar keto filluam civilizimin e degjeneruar.

Vetem nje gje dua ta them,,, ky djalosh do te jete nje nder lulet qe ti do te shijosh dhe me kalimin e kohes memoria juaj nuk ka per te pasur vend strehimi per te.

E di se do te jet pak veshtir per ju ta kuptoni kete, por koha do ju mesoj edhe te kuptoni.

Argetim maximal ju deshiroj

Honesty

Tomori
12-12-04, 00:39
jam 14 vjeqare nga prizreni dhe jetoj aty pra kam nje te dashur shkoj me te qe 2 muaj kam nje shoqe te mir dhe jemi bashk qe kur kemi qen te vogla nuk mund te rrim pa njera tjetren gjithmon gjejm ndonje arsye te fort qe te jemi bashk dhe e realizojhm ate
por tani prind e saj e kan kuptuar qe un shkoj me ate djalin dhe i kan then asaj te me takoj mua veq ne shkoll dhe te rri me mua me teper jo
ka provuar tja mbush atyre mendjen qe un nuk hskoj me te por ata nuk kan pranuar ajo te rri me shum me mua

nuk mundemi keshtu qfar do kishit ber ju po te ishit ne vendin tim?

-Ah moj vajze, nuk ka nevoj te brengosesh akoma je e re!
-Po te them un Tomori qe ty akoma te vjen era qumsht, dot kisha propozu qe ti kushtohesh mesimi mbaro nje here shkollen se po ta perseris se je Pionere akoma je filloriste dhe dot them se kjo nuk esht dashuri siq e koncepton ti?!!!
-Sa per dashuri dot vjen radha por spaktit maroe shkollen e mesme dot jesh ma e pjekur ne mendime moj qupa axhes,,, nga ana kaq por mendo pak per kte qe ta kam then ne lidhje me shkollen tungji voglushe

dr1ta
12-12-04, 13:36
jam 14 vjeqare nga prizreni dhe jetoj aty pra kam nje te dashur shkoj me te qe 2 muaj kam nje shoqe te mir dhe jemi bashk qe kur kemi qen te vogla nuk mund te rrim pa njera tjetren gjithmon gjejm ndonje arsye te fort qe te jemi bashk dhe e realizojhm ate
por tani prind e saj e kan kuptuar qe un shkoj me ate djalin dhe i kan then asaj te me takoj mua veq ne shkoll dhe te rri me mua me teper jo
ka provuar tja mbush atyre mendjen qe un nuk hskoj me te por ata nuk kan pranuar ajo te rri me shum me mua

nuk mundemi keshtu qfar do kishit ber ju po te ishit ne vendin tim?

-Ah moj vajze, nuk ka nevoj te brengosesh akoma je e re!
-Po te them un Tomori qe ty akoma te vjen era qumsht, dot kisha propozu qe ti kushtohesh mesimi mbaro nje here shkollen se po ta perseris se je Pionere akoma je filloriste dhe dot them se kjo nuk esht dashuri siq e koncepton ti?!!!
-Sa per dashuri dot vjen radha por spaktit maroe shkollen e mesme dot jesh ma e pjekur ne mendime moj qupa axhes,,, nga ana kaq por mendo pak per kte qe ta kam then ne lidhje me shkollen tungji voglushe
'
Ndegjoje axhen tomor :wink: :)

Mafiozi
12-12-04, 18:20
barbaroza ja po jap pergjigjet

prinderit nuk e dijn per te (po ta dijn do te me mbysin )
17 vjeqar
" mendon ti se qysh tani je e afte per te analizuar vetveten dhe deshirat e tua." por e dua dhe po ua besoj ndjenjave
kot e hapa temen mendon ?? por sigurisht qe me prinderit nuk mund te flas per kte gje do tme thon qe jam shum e re madje kur ta kuptojn qe shkoj me te pastaj do me te denojn keq dhe vajhalli per mua pastaj...
nuk vjen ne konsiderim te bisedoj me ta per kete gje
nuk e di or un njof shum vajza (madje edhe me te reja sesa un)qe shkojn me djemt qe i simpatizojn (i dojn )perate spo me duket edhe aq (tmerruese)

joopi por nese vertet eshte ashtu ateher ardhmeria e shum vajzave sqenka askund??
siq e ceka edhe me lart kur shoh shum vajza qe argetohen me djemt qe dojn dhe jan me te vogla se une madje ateher bera keshtu.
thon qe te mos te duket e jotja shum e keqe(siq eshte)shiko punen e tjetrit qe ka me te rend
nuk e di se sa isha e kjart shpresoj qe me kuptuat

Rrita, te kam treguar mendimin tim, dhe nuk do te ndryshoj aspak.
Vetem kam deshir te them qe nuk duhesh mi shiquar edhe tjerat
vajza qe e bejn te njejtin gabim si ti. Shiqo vajzat qe mendojn per jeten
e ardhshme te cilat do te jen me te lumtura me von, pa asnje ndjenje
te keqe per mashkujt, dhe pa asnje keqkuptim.

Te falenderoj per mirkuptim Rrita
Pershendetje :wink:

Publicisti
14-12-04, 22:00
Pershendetje per ju ne Pergjithesi,dhe per Rriten ne veqanti:

Degjo Rrita,i perkrahi fuqimisht mendimet e te tjerve,por une dua shkurt e kjart me te keshillu,ti je shume e re per te hyr ne kete qeshtje,ti ke mesimet,ke librin,nese qe nga tash mendon me fillu me dashuri,besom se ne qdo shkronje ka me te dal figura e atij djaloshit qe ke,dhe nese nuk mendon me u largu nga ky rrugtim i hershem,besom se nuk ki me pas as shoqe,as shkoll,e as prinder te mire,duhesh me mendu se hala je e re,ke nje mendje te njome,me kalimin e kohes mund te pelqej ndokush tjeter,ose atij mund ti pelqej ndonje vajze tjeter dhe shuhet kjo dashuri adoleshente qe keni,dhe lere qe mbetesh pa ate djalin,por mbetesh edhe pa shoqeri,pa shkoll,dhe pa nje te ardhme te mire.Mos e merr ti kete se une po du me ju ndar juve,flas ne aspektin si vella e moter,por nese mendon per te ardhmen,ik nga ky inkuadrim i hershem.

Me respekt Ardi Gjilan

rrita
16-12-04, 10:46
e di vertet qe duhet te largohem nga kjo rrug shum e keqe per te cilen kam koh me von te mendoj per te por eshte shum veshtir qfar te bej qe nuk mundem

rrita
16-12-04, 10:48
:oops: :( :( :( :( :( :( :( :cry: :cry: :cry: ... :cry:
.....

Tomori
26-12-04, 14:25
e di vertet qe duhet te largohem nga kjo rrug shum e keqe per te cilen kam koh me von te mendoj per te por eshte shum veshtir qfar te bej qe nuk mundem

]-Si nuk mundesh un kam besimin spaktu qe din te lexojsh!!!!
-E nese ti thua po un di shkrim e lexim atehere e ke shum leht!!!
-Rrita perkushtoju mesimit kjo esht e vetmja formul moj goc,, mesim mesim dhe vetem mesim mos u mer me pun te kota,,,po ta spjegoj xhaxhi pakes per kta punt e kota:
-Ti ke imagjinat per sexin ke fiksuar veten ne mendime pale se qfar pune esht kjo,,, Un ta them se kjo nuk esht gje vetem nje nevoj fiziologjike tamam si puna e shures ndigjo xhaxhin Tomor fundja fumdes ket pun e ban edhe qeni me bushtren a e sheh se nuk esht gje prandaj te them kushtoju mesimit,, e per ket pun nuk esht von se nuk ka ngelur asnjena pa mos e hanger K**** per ket pun mos u merzit ,,,se ka me te ardhe ne maje te kokes.
-Prandaj po te them mos lejo veten dot shkele mosha kordino punet radhas nje her mesimi larteso veten e kur dot vjen mosha vjen vetvetiu punet tjera me radh si sex,,,martesa fmija pleqrija etj kan me te ardh deshke a sdeshke por rinija nuk dot thkehet qe te shkollohesh e kjo esht baza fundementi jetes sate.
-Rrita me beso kam qen shum i drejt-perdrejt ti kam then troq qe te kuptojsh mbas moshes qe ke,,,e tash mos haro qumshtin me pi moj qupa xhaxhit kreji detyrat e shtepis e futja gjumit dhe mendo perqendrohu per diten e neserm si do tja dalish me detyrat e shtepis ne shkoll...te pershendet xhaxhi Tomori :wink: [/color]

Tomori
26-12-04, 14:27
e di vertet qe duhet te largohem nga kjo rrug shum e keqe per te cilen kam koh me von te mendoj per te por eshte shum veshtir qfar te bej qe nuk mundem

]]-Si nuk mundesh un kam besimin spaktu qe din te lexojsh!!!!
-E nese ti thua po un di shkrim e lexim atehere e ke shum leht!!!
-Rrita perkushtoju mesimit kjo esht e vetmja formul moj goc,, mesim mesim dhe vetem mesim mos u mer me pun te kota,,,po ta spjegoj xhaxhi pakes per kta punt e kota:
-Ti ke imagjinat per sexin ke fiksuar veten ne mendime pale se qfar pune esht kjo,,, Un ta them se kjo nuk esht gje vetem nje nevoj fiziologjike tamam si puna e shures ndigjo xhaxhin Tomor fundja fumdes ket pun e ban edhe qeni me bushtren a e sheh se nuk esht gje prandaj te them kushtoju mesimit,, e per ket pun nuk esht von se nuk ka ngelur asnjena pa mos e hanger K**** per ket pun mos u merzit ,,,se ka me te ardhe ne maje te kokes.
-Prandaj po te them mos lejo veten dot shkele mosha kordino punet radhas nje her mesimi larteso veten e kur dot vjen mosha vjen vetvetiu punet tjera me radh si sex,,,martesa fmija pleqrija etj kan me te ardh deshke a sdeshke por rinija nuk dot thkehet qe te shkollohesh e kjo esht baza fundementi jetes sate.
-Rrita me beso kam qen shum i drejt-perdrejt ti kam then troq qe te kuptojsh mbas moshes qe ke,,,e tash mos haro qumshtin me pi moj qupa xhaxhit kreji detyrat e shtepis e futja gjumit dhe mendo perqendrohu per diten e neserm si do tja dalish me detyrat e shtepis ne shkoll...te pershendet xhaxhi Tomori :wink: [/color][/b]

TERORIST
05-01-05, 12:18
hej qik e mir a din qka ben ma se mirti .
shko me at shokin edhe leje shoqen se per shoqe gjen gjithmon a per shoq nuk mundesh me gjet .
pershendetje zemersishte nga idashuri i njerizimit

Barbaroza
05-01-05, 14:23
Rrita,degjoje loqki xhaxhi Tomorin sa bukur te ka mesuar. :wink:

mickoja
07-01-05, 05:15
jam 14 vjeqare nga prizreni dhe jetoj aty pra kam nje te dashur shkoj me te qe 2 muaj kam nje shoqe te mir dhe jemi bashk qe kur kemi qen te vogla nuk mund te rrim pa njera tjetren gjithmon gjejm ndonje arsye te fort qe te jemi bashk dhe e realizojhm ate
por tani prind e saj e kan kuptuar qe un shkoj me ate djalin dhe i kan then asaj te me takoj mua veq ne shkoll dhe te rri me mua me teper jo
ka provuar tja mbush atyre mendjen qe un nuk hskoj me te por ata nuk kan pranuar ajo te rri me shum me mua

nuk mundemi keshtu qfar do kishit ber ju po te ishit ne vendin tim?Hmmmm... :roll: me 14 vjet dashnor?????' rrita me vjen shum keq te them por mendimi im sht se ti ende nuk e din se qka sht dashurija,ma merr mendja se ti vetum per simpatijen po fol qe e ke ndaj ati djalit dhe voglushe nuk besoj se mundesh nje njeri ta dashurojsh mbrenda 2 muaj!po ta them ket nga zemra se leje anash ket pun qka i perket dashurijes se do te kish mjaft koh sa qe dhe dikur do te thuaj"se nuk e pasna dit se qka pasna pas vepru"
merre mesimin ne duart e tua dhe shikoje ardhmerijen tende ket po te them un Dada mickoj :wink:

rrita
07-01-05, 13:42
:wink:

Tomori
15-01-05, 22:40
:wink:
Rrita me vjen mir qe paske kuptuar Xhaxhin Tomor dhe Daden Mickoja
Ndigjo Daden Micko, se Dada e ka kalu ket periudh qe moti!!! Kur ti ske qen ne ket jete fare!!! :wink: