PDA

View Full Version : si ta harroj ?


rrita
04-12-04, 21:33
dua nje djal por siq duket nuk do vazhdojm me bashk
e dua aq shum dhe qdo dit vjen e rritet dashuria per te e shoh si te them nje dit po e nje dit jo ndoshta , ende jemi bashk por siq duket lidhja jon do te mbaroj me kaq ....

nuk mundem pa te ndonjeher them te bej vetvrasje me mir te mos jetoj me sesa te jetoj pa te
me ka humbur menjda e tera mendoj vetem per te
edhe ne shkoll edhe ne rrug mezi se eci
flas me shum njerz dhe as qe e di se qfar po me thon me pyesin ndoshta diqka shum te thjesht dhe nuk di te pergjigjem

edhe ne shkoll me ka humbur i ter suksesi qe kisha me pare
me ndihmoni ju lutemmmmm

Barbaroza
05-12-04, 17:21
Rrita,se pari te pershendes!
Po me duket se ende qenke ne moshe te njome dhe qenke dashuruar aq keq sa kjo te ka bere te mendosh ne vetevrasje!Gabim!Te gjithe kemi qene ne moshe te njome,adoleshente,kemi simpatizuar nje djale,pastaj nje tjeter dhe jeta jone vazhdonte ashtu duke enderruar...
Por,me duket se ti qenke ne lidhje me te dhe problemi eshte me i nderlikuar,por jo edhe deri ne ate mase sa ti te mendosh ne vetevrasje.Kjo eshte zgjidhja me e keqe qe njeriu do te bente.Ka shume te rinje qe kane menduar keshtu sikur ti,dhe nje dite,kur kane gjetur nje dashuri tjeter,e kane pare se jeta nuk perfundon me veq nje dashuri.Pas te pares,vjen e dyta,ndoshta me e mire por qe njeriu nuk e kupton para se t'i vije.
Durim pra se s shpejti edhe tek ty do jete gjithcka ne rregull!!

KriSTaL
05-12-04, 17:47
Rita e nderuar:

Nje rast dua ta sqaroj, ndoshta do te ndihmoj pak sa: Nje goc 15 vjecare nga fshati OBRI i skenderajit. ne nje dasem duke qit peshqir mbi vetura te krushqeve , sheh nje djal te bukur te pashem, dhe dashurohet , jo nga dashuria po nga epshet rinore qe i ka pas, dhe ke tij djalit i pelqen pa mas , ky djali i ka p as 24 vjet ne shkoll te mesme, dhe mbas 2 jave pasi qe e ka pa vajzen djali i dergon mesit per ti kerkuar doren, vajza e hutuar nga shikimi i par dhe , duke kujtuar epshet rinore, ka pas deshir aq te madhe sa, qe ka tentuar te ik , nga shtepia , mir po axha i saj se ka len, mbas 3 viteve , martohet po me ate djal qe e ka par duke qit, peshqir ne makine,,mir po tash....

KA FEMIJ , ESHTE E RRITUR , ESHTE E PJEKUR , DHE A E DIN QFAR I THOT BURRIT,,PO TE KISHA QEN NNE KETE MOSH ATEHERE KUR TE KAM PAR , SDO TE KISHA MARR TY DHE NUK JAN TE LUMTUR ..SEPSE SHKOLLA I KA EC SHUME , DHE KA NGEL ME SHKOLL FILLORE.

DUHET TE JESH E PANVARUR NGA , TE TJERET DUHET TE JESH E ZONJA VEHTES , QE TE NESERMEN TE MOS TE THOT : BURRI TE MBAJ UNE.DUHET TE BESH KETE KETE , TI DUHET TE IU KTHEHESH SHKOLLES, DHE TE VAZHDOSH TE BEHESH E ZOJA VETES.

TUNG te uroj qdo te mire ne jet..

rrita
05-12-04, 19:17
flm shume nga keto shkrimet tuaja vertet po qetesohem

e di qe duhet ti kthehem jetes normale shkolles etj etj dhe po mundohem shum por se di se a do te arrij ate ngase siq edhe thon mendimet smund ti ndal askush edhe mua ter kohen mendja me rrin tek ai ...
:cry:

sidoqoft ju falenderoj edhe njeher ju jap nje te puthur kshtu nga zemra ime te gjith ju qe merrni npjes ne kte tem

KriSTaL
05-12-04, 19:47
flm shume nga keto shkrimet tuaja vertet po qetesohem

e di qe duhet ti kthehem jetes normale shkolles etj etj dhe po mundohem shum por se di se a do te arrij ate ngase siq edhe thon mendimet smund ti ndal askush edhe mua ter kohen mendja me rrin tek ai ...
:cry:

sidoqoft ju falenderoj edhe njeher ju jap nje te puthur kshtu nga zemra ime te gjith ju qe merrni npjes ne kte tem

Rrita , qka do qe te besh vet vrasje mos bej se do jemi 1 me pak ne forum.

Mafiozi
05-12-04, 20:34
Rrita mendoj se me koh do te kalon kjo gjendje e rend qe je duke perjetuar,
mundesh me qen e kenaqur prej kesaj eksperience edhe pse nuk ka
vazhduar. Mundem te them qe nuk jeni per njeri tjetrin nese nuk vazhdon
kjo histori dashurie, besoj qe do te dashurohesh edhe me mir ne te
ardhmen.
Ne keto momente mendo se pari per vetveten pastaj per tjeret, duhesh
me dit qe e ki nje jet te bukur qe te pret perpara, qe do te dashurohesh
edhe me mir e me drejt se tash. Nje dashuri e cila nuk do te mbaron,
e cila te ben te lumtur.
Besom qe do te qeshe kur te perkujtohen momentet qe i perjeton tash,
esht gje normale kjo, jo vetem per ty, shum kem kaluar ketu pari.

Te pershendes rrita dhe te uroj qdo te mir ne jet. :wink:

rrita
05-12-04, 20:50
jojo kristali se pastaj ndoshta do te ju mungoj shumm :P :P :!:

mafiozi e din ti se qfar je? je nje QETSUES i vertet
e din ti kur njeriut i nevojitet ndonje qetsues per qetsim (shpresoj se po me kupton kur esht nervoz psh etj etj ) e per mua ti je qetesuesi

shum flm edhe njiher te adhuroj shum je shum i mir :wink:

poashtu edhe ti kristali

lazdrani
05-12-04, 21:08
dua nje djal por siq duket nuk do vazhdojm me bashk
e dua aq shum dhe qdo dit vjen e rritet dashuria per te e shoh si te them nje dit po e nje dit jo ndoshta , ende jemi bashk por siq duket lidhja jon do te mbaroj me kaq ....

nuk mundem pa te ndonjeher them te bej vetvrasje me mir te mos jetoj me sesa te jetoj pa te
me ka humbur menjda e tera mendoj vetem per te
edhe ne shkoll edhe ne rrug mezi se eci
flas me shum njerz dhe as qe e di se qfar po me thon me pyesin ndoshta diqka shum te thjesht dhe nuk di te pergjigjem

edhe ne shkoll me ka humbur i ter suksesi qe kisha me pare
me ndihmoni ju lutemmmmm

Rrita ndegjo Barbarozen :!: Nuk vlen askush dhe per askend te beshe vetvrasje.e kuptoi qe qenke e dashuruar,por pasi qe jeni ende se bashku pse nuk flete me Partnerin tende per ndjenjat tuja ,per friken tende qe ndoshta ate e humbe....Ti duash nje te dishe qe jeta eshte plote befasira,duhesh qe shkollen ta vazhdoshe ....Te lutem mos luaj me ndjena tuja.Duash te keshe pake edhe krenari ne vete.Te uroje qdo te mire ne jete :wink: Mos harro se jeta vazhdone

Mafiozi
05-12-04, 21:14
jojo kristali se pastaj ndoshta do te ju mungoj shumm :P :P :!:

mafiozi e din ti se qfar je? je nje QETSUES i vertet
e din ti kur njeriut i nevojitet ndonje qetsues per qetsim (shpresoj se po me kupton kur esht nervoz psh etj etj ) e per mua ti je qetesuesi

shum flm edhe njiher te adhuroj shum je shum i mir :wink:

poashtu edhe ti kristali

Po te kuptoj mir rrita :oops: :wink: me vjen mir qe te ndihmoj.
Besoj se do te kem ende biseda.
Te pershendes dhe te shpresoj nje nat te qet :wink:

rrita
05-12-04, 21:30
lazdrani un kam biseduar me te dhe ende jam me te
kur bisedova i thash qe kam frik se do ta humb por aj me tha :jo zemra ime do jemi bashk gjithnje
por nuk besoj edhe aq sepse e dua shum dhe veq me shkon mendja ndonjeher qe do ta humb dhe pastaj behem nerovze shum dhe frigohem edhe me teper

KriSTaL
06-12-04, 08:01
lazdrani un kam biseduar me te dhe ende jam me te
kur bisedova i thash qe kam frik se do ta humb por aj me tha :jo zemra ime do jemi bashk gjithnje
por nuk besoj edhe aq sepse e dua shum dhe veq me shkon mendja ndonjeher qe do ta humb dhe pastaj behem nerovze shum dhe frigohem edhe me teper

rrita te kuptojm , por mos e mbaj mendjen qdo here aty qe do e humbisni njeri tjetrin, por duhet shpresuar " SA FRYMOJM SHPRESOJM" duhet ta kesh dhe nje besim diku,

Sikur e Ter Bota Nese Do Ngritet Ne Kemb Dhe Te Mundohet Te Te Ndaj Nga I Dashuri Yt , Do Ta Ken Te Kot, Nese Eshte e Shkruar QE Ti Te Jesh Me Te...

Sikur e Ter Bota Do Mundohen Qe Te Ju Bashkojn , Do Ta Ken Te Kot Nese Nuk Eshte e Shkruar .. Kush Eshte Me i Madh

" PERENDIA APO DASHURIA"

sihana
06-12-04, 11:04
po rrita vertet eshte keshtu do behet si te eshte shkruar
te kuptojm qe e ke veshtir por duhet te perballohesh me te
ju ende qenket bashk ... e qfar ke qe te shkon mendja gjithnje aty?
te ka tradhtuar ndonjeher apo qfar ka ndodhur qe ke frik aq shum?
a po tani e kuptova kur thon ka dashuri aty ka edhe frik (qe do ta humbesh ate )
paske dashuri te madhe per ate person prandaj ben keshtu ti

sdq jeta vazhdon apo .....

markopollo
06-12-04, 11:59
...........RRITA PER FILLIM.... :cry: ME VJEN KEQ PER TY DHE PER TE TJERET QE KAN KETE FAT.


UNE TE PREFEROJ VETEM TE BESH NJE GJE:RRITE BESIMIN NE VETVETEN SEPSE TE PASKA HUMBURSI DUKET DHE PAJTOHU ME FATIN SE PERNDRYSHE KY VIBRACION SHPIRTROR DO TE TE MUNDOJ TERE JETEN KAQ......TE UROJ SUKSES NE . :idea: JETE

KriSTaL
06-12-04, 12:45
po rrita vertet eshte keshtu do behet si te eshte shkruar
te kuptojm qe e ke veshtir por duhet te perballohesh me te
ju ende qenket bashk ... e qfar ke qe te shkon mendja gjithnje aty?
te ka tradhtuar ndonjeher apo qfar ka ndodhur qe ke frik aq shum?
a po tani e kuptova kur thon ka dashuri aty ka edhe frik (qe do ta humbesh ate )
paske dashuri te madhe per ate person prandaj ben keshtu ti

sdq jeta vazhdon apo .....

Sihana po bashkangjitem me ty dhe une..vetem krejt fajet i ka xhelozia veq mendoj mendojm mos na tradheton per ketttttteeee

rrita
06-12-04, 19:31
po ashtu eshte si eshte shkruar do te behet por Sihana siq the edhe ti veshtir eshte ...
markopollo un te falenderoj ty dhe te uroj suksese gjithnje

kristali Xhelozia xhelozia
sa her qe me puth :oops: frigohem se do jet hera e fundit
sa her me thot te dua prap frigohem se do jet e fundit
sa her flas ne telefon mendoj se do te jet e fundit her ....

:cry: :cry: :cry: gjithmon i them mos eshte ehe ndonje tjeter ?? me thot jo por prap frigohem shumm
normale qdo vajz/djal frigohet psh qe do ta humb ose do ta tradhtoj ajo/aj
por nuk e di un diqka shummm

tungi mpuq te gjithve

sihana
06-12-04, 19:42
gjithmon i them mos eshte edhe ndonje tjeter ?? me thot jo por prap frigohem shumm

ec e besoju ktyre djemve rrita kur ton jo te dua vetem ty skam asnje vajz tjeter
ka edhe te till qe vertet eshte ajo per ta por ka edhe qe veq e thon edhe asgje e vertet
ndoshta aj edhe te do shum dher te ka vetem ty por se di ty thjesht te paska kaluar nje ndjenj shum e madhe dashurie per ate djalin sa qe ke frig aq shum

dashuria ndonjeher e embel e ndonjeher e idhet qfar ti bejm
fundja nuk je vetem ti qe ke probleme qdo njeri ka probleme me te medha me te vogla etj.
siq thash edhe me par jeta vazhdon duhet te patjeter duhet te pajtohesh me kto gjera

ti qenke shum e re dhe per ate me vjen keq (edhe un kam veq nje vit me shum se ti 15 haha) por mundohu ta kalosh kte gje dhe ta marresh me leht
take it easy dhe veq kaloje

tung te pershendes shum :wink:

KriSTaL
08-12-04, 08:43
gjithmon i them mos eshte edhe ndonje tjeter ?? me thot jo por prap frigohem shumm

ec e besoju ktyre djemve rrita kur ton jo te dua vetem ty skam asnje vajz tjeter
ka edhe te till qe vertet eshte ajo per ta por ka edhe qe veq e thon edhe asgje e vertet
ndoshta aj edhe te do shum dher te ka vetem ty por se di ty thjesht te paska kaluar nje ndjenj shum e madhe dashurie per ate djalin sa qe ke frig aq shum

dashuria ndonjeher e embel e ndonjeher e idhet qfar ti bejm
fundja nuk je vetem ti qe ke probleme qdo njeri ka probleme me te medha me te vogla etj.
siq thash edhe me par jeta vazhdon duhet te patjeter duhet te pajtohesh me kto gjera

ti qenke shum e re dhe per ate me vjen keq (edhe un kam veq nje vit me shum se ti 15 haha) por mundohu ta kalosh kte gje dhe ta marresh me leht
take it easy dhe veq kaloje

tung te pershendes shum :wink:

NJIH , BISEDO , DASHURO , PROVOKO, ME KETO MUND TA KUPTOSH NESE VERTET TE DON AI PERSON.

rrita
08-12-04, 11:29
sihana shkruajti:
gjithmon i them mos eshte edhe ndonje tjeter ?? me thot jo por prap frigohem shumm

ec e besoju ktyre djemve rrita kur ton jo te dua vetem ty skam asnje vajz tjeter
ka edhe te till qe vertet eshte ajo per ta por ka edhe qe veq e thon edhe asgje e vertet
ndoshta aj edhe te do shum dher te ka vetem ty por se di ty thjesht te paska kaluar nje ndjenj shum e madhe dashurie per ate djalin sa qe ke frig aq shum

dashuria ndonjeher e embel e ndonjeher e idhet qfar ti bejm
fundja nuk je vetem ti qe ke probleme qdo njeri ka probleme me te medha me te vogla etj.
siq thash edhe me par jeta vazhdon duhet te patjeter duhet te pajtohesh me kto gjera

ti qenke shum e re dhe per ate me vjen keq (edhe un kam veq nje vit me shum se ti 15 haha) por mundohu ta kalosh kte gje dhe ta marresh me leht
take it easy dhe veq kaloje

tung te pershendes shum


NJIH , BISEDO , DASHURO , PROVOKO, ME KETO MUND TA KUPTOSH NESE VERTET TE DON AI PERSON.

mhm po si ta provokojm more ???

Gjilanasja
05-01-05, 19:07
E dashura Rrita
Per nga fjalet qenke shum e re por lexo qka po te them!Une e kam perjetuare si ti ndoshta bash krejt si ti por edhe me keq besom ,mua personalisht me vjen keq per ty por ndalu e mendo njiher ai nuk eshte i vetmi person ne bot mos harro se ka shum djem te bukure qe smund ta paramendosh ,Besom se edhe une kam then si ti por Jo ai eshte gabim i madhe per ty me thana shtu per vete vrasje se Ai nuk e meriton dashurin tende.Mos harro se jeta vazhdon te kish sugjeru se jeta eshte lufte edhe nji mos harroj ta them se ajo ndarje eshte ushqim i trurit tende edhe timit edhe krejt atyre qe e perjetojn Se sigurisht ai eshte nji person deshtues .Perkundrazi siq thojn nji fjale popullore Vishu mathu edhe me mire edhe dil me shoqeri sikure ai ska eksistuare fare edhe do ta shohesh se ke per ta harruare ,POr nese mendon qdo min per te e demton shendetin tende e shkatrron veteveten e Qka bere asgje Hiq .Kshtu pra jeto moter jeta eshte LUFT.

Dialogisti
03-06-05, 17:22
Une qmendem me disa njerez se si eshte e mundur me vuajt per nje nejri kur e din fare mire se NUK i takon ati apo asaj?! Perse ta shkaterroj une veten pershembull per nje vajze KUR eid se nga ajo NUK me del asgje, perveq se dhimbje, pikellim, dhe vuajtje? Perse ta humbi une kohen apo vehten epr nje vajze te tille? Dmth, une te vuaj e ajo te kenaqet me vuajtjet dhe ndjenjat e mia??, une vuaj atehere kur e di se e kam lendu dik me QELLIM, atehere do te vuaj tere jeten time dhe kurre nuk do ia fali vehtes!! Ju kuptoj juve femrave, por mos harroni se edhe ne perjetojm qaste te tilla, se edhe ne marrim frym sikur ju, edhe ne meshkujt thithim po ate air qka edhe ju thitheni?!! prandaj, mos gaboni, por ruane vehten se jeta e nje njeriu eshte shume e SHTRENJET !! dardanasi

Tomori
04-06-05, 14:03
dua nje djal por siq duket nuk do vazhdojm me bashk
e dua aq shum dhe qdo dit vjen e rritet dashuria per te e shoh si te them nje dit po e nje dit jo ndoshta , ende jemi bashk por siq duket lidhja jon do te mbaroj me kaq ....

nuk mundem pa te ndonjeher them te bej vetvrasje me mir te mos jetoj me sesa te jetoj pa te
me ka humbur menjda e tera mendoj vetem per te
edhe ne shkoll edhe ne rrug mezi se eci
flas me shum njerz dhe as qe e di se qfar po me thon me pyesin ndoshta diqka shum te thjesht dhe nuk di te pergjigjem

edhe ne shkoll me ka humbur i ter suksesi qe kisha me pare
me ndihmoni ju lutemmmmm

"rrita" mos u merzit per burre une te kuptoje qe je ne fazen e pubertetit..
e te ka ardhe koha per sex.
Por ndigjo ti Tomorin, kushtoju shkolles e mos u imagjino me vetveten,,
,,po vazhdove keshtu vazhdimishte dot mbyllesh ne vetveten...
rrita zgjohu nje here se bota nuk mbaron tek ai djal..?!!!
sa per kureshtjen tende se si duket burri,,,
...te garantoje qe ka me te ardhe ne maje te hundes per kte pune mos ki derte se sa per dieni shqiptaret jan shampiona ne ket sporte qe ty te duket kaq shume enigmatike....

rrita tash mer librin e fletoren e shihe detyrat e shtepise!!!

florian
04-06-05, 15:06
rrita po nuk e kuptuam se si perfundoj historia juaj