PDA

View Full Version : 10 vjetori i matures


DEA
05-12-04, 21:58
kisha pas deshire te marre mendime te ndryshme ne lidhje me 10 vjetorin e matures , nese do te gjindeshit ne prag te ketij 10 vjetori si do te vepronit cilat do te ishin idet e juaja?

Gentiani
06-12-04, 00:46
Sigurishtė se duhet tė jenė momente tejet emocionale dhe tėi paharrueshme pėrvjetori i festimit tė Maturės. Takimi me shoqet dhe shokėt pas njė dekade. Bisedat pėr shkollimin, jetėn, sukseset, familjen si dhe shumė tema tjera interesante pas njė periudhe tė gjatė.

Shpresoj se do tė sjellė dikush nga diskutuesit qė ka pasur rastin tė festojė pėrvjetorė tė tillė edhe ndonjė ide.

Mua nuk mė ka rėnė tė festoj ende pėrvjetorė tė tillė, sepse nuk pata arritur ta kryej Maturėn :wink: :lol: :lol:

Mė intereson edhe mua tė lexoj nga tjerėt ide rreth manifestimeve tė pėrvjetorėve tė tillė ose nga ata qė kanė festuar raste tė ngjashme.

DEA
11-12-04, 01:04
Faleminderit Gentiani per mendimin e dhene , po si duket spaska festuar kushe gje deri me tani!

turisti
11-12-04, 01:30
Dea e nderua,te pershendes per temen e cila sipas ngjarjeve te jetes duhe me qene nder temat me te forta,por,ja.....

Une personalisht nuk deshta te shkruaj,por me shtini ky postimi yt i fundit.
Kur e kan organizuar 10 vjetorin e matures, " shoket " te cilet kan qene te obliguar per ftesa dhe organizim NUK ME KAN FTUAR. Pas 1 viti morra vesh se ēka ka ndodh dhe se eshte festuar - pa mua.

Ja pse nuk deshta te shkruaj.

Me nderime,TURISTI.

DEA
11-12-04, 01:36
Me vjen keq Turisti qe jeni i zhgenjyer nga shoqeria juaj e vjeter.
Une se di bej shume plane po sa mund te ju permbahem nuk e di pikerisht ne vitin 1995 ne koherat me te keqija mbarova maturen ku nuk na lejonin Profesoret as mbremjen e matures ta mbajme, dhe gjithmon e ndjej se na duhet ajo e atehershit dikur edhe pse ndoshta 10 vjet me te vjeter .....................po prap nuk e di rrethanat jane asisoji se me sa duket une ushqehem ende me endrra dhe kerkoj rinin e humbur!

turisti
11-12-04, 01:58
Me vjen keq Turisti qe jeni i zhgenjyer nga shoqeria juaj e vjeter.
Une se di bej shume plane po sa mund te ju permbahem nuk e di pikerisht ne vitin 1995 ne koherat me te keqija mbarova maturen ku nuk na lejonin Profesoret as mbremjen e matures ta mbajme, dhe gjithmon e ndjej se na duhet ajo e atehershit dikur edhe pse ndoshta 10 vjet me te vjeter .....................po prap nuk e di rrethanat jane asisoji se me sa duket une ushqehem ende me endrra dhe kerkoj rinin e humbur!

Rinia kurre nuk eshte e humbur,ajo gjithmone jeton ne zemra tona . Ndoshta sa kemi qene te ri nuk e kemi shfrytezuar se si duhet per shkaku situates jetesore me nje ane,por edhe shkaku se PROVOJA VJEN ME VITE.

KUR NE FYTYRĖ LAJMEROHEN RRUDHAT,NE JETĖ,MĖ TE ĖMBĖLA JANĖ DITĖT RINORE. -


TURISTI

Kercovari
11-12-04, 06:33
Me vjen keq Turisti qe jeni i zhgenjyer nga shoqeria juaj e vjeter.
Une se di bej shume plane po sa mund te ju permbahem nuk e di pikerisht ne vitin 1995 ne koherat me te keqija mbarova maturen ku nuk na lejonin Profesoret as mbremjen e matures ta mbajme, dhe gjithmon e ndjej se na duhet ajo e atehershit dikur edhe pse ndoshta 10 vjet me te vjeter .....................po prap nuk e di rrethanat jane asisoji se me sa duket une ushqehem ende me endrra dhe kerkoj rinin e humbur!
Dea e nderuar
Endrrat e tua jan edhe realiteti qe te ka mungaur ne kohen kur eshte dashur bashkerisht me shoket dhe shoqet te festosh maturen.
Planet etua qe kerkon sot te realizosh ate enderr jen vyrtytet e nje shpirti te kulluar qe te mban te gjalle dhe me shpres se do te realizosh kete enderr.Hudhe hapin e pare se kure nuk eshte vone edhe njehere te shihesh me shoket dhe shoqet nese rethanat te mundesojn nje gje te tille.
Petat ne fytyrr jen shenjat e mplakjes qe mbajne te gjalla dhe te frsketa ndenjat-ato kure nuk rrudhen.
Edhe mua s`me u dha mundesia te festoj maturen dhe kjo munges me ben qe te ndjej nje zbasti ne shpirte.

DEA
13-12-04, 14:28
Me vjen keq Turisti qe jeni i zhgenjyer nga shoqeria juaj e vjeter.
Une se di bej shume plane po sa mund te ju permbahem nuk e di pikerisht ne vitin 1995 ne koherat me te keqija mbarova maturen ku nuk na lejonin Profesoret as mbremjen e matures ta mbajme, dhe gjithmon e ndjej se na duhet ajo e atehershit dikur edhe pse ndoshta 10 vjet me te vjeter .....................po prap nuk e di rrethanat jane asisoji se me sa duket une ushqehem ende me endrra dhe kerkoj rinin e humbur!
Dea e nderuar
Endrrat e tua jan edhe realiteti qe te ka mungaur ne kohen kur eshte dashur bashkerisht me shoket dhe shoqet te festosh maturen.
Planet etua qe kerkon sot te realizosh ate enderr jen vyrtytet e nje shpirti te kulluar qe te mban te gjalle dhe me shpres se do te realizosh kete enderr.Hudhe hapin e pare se kure nuk eshte vone edhe njehere te shihesh me shoket dhe shoqet nese rethanat te mundesojn nje gje te tille.
Petat ne fytyrr jen shenjat e mplakjes qe mbajne te gjalla dhe te frsketa ndenjat-ato kure nuk rrudhen.
Edhe mua s`me u dha mundesia te festoj maturen dhe kjo munges me ben qe te ndjej nje zbasti ne shpirte.

Kercovari ne gjithmon per qfardo organizimi ndaloheshim nga Profesoret me pretekst "situata eshte kesisoji"

dr1ta
15-12-04, 11:56
Dea e nderua,te pershendes per temen e cila sipas ngjarjeve te jetes duhe me qene nder temat me te forta,por,ja.....

Une personalisht nuk deshta te shkruaj,por me shtini ky postimi yt i fundit.
Kur e kan organizuar 10 vjetorin e matures, " shoket " te cilet kan qene te obliguar per ftesa dhe organizim NUK ME KAN FTUAR. Pas 1 viti morra vesh se ēka ka ndodh dhe se eshte festuar - pa mua.

Ja pse nuk deshta te shkruaj.

Me nderime,TURISTI.


As mua nuk me kan ftuar :cry: :roll:

blusky
16-12-04, 04:03
Te nderuar miq ,ne kete vit qe po vjen do ta kem 10 vjetorin matures,dhe qysh para 2 muajve kemi filluar pergatitjet pėr kėtė,sepse shumica e shoqeris janė nė shtetet evropiane,por megjithat kemi kontaktuar me te gjithė ata dhe vetėm po presim caktimin e dites kur mund te vijnė te gjithė.
Se si do te jete as vetė nuk e di,sepse 10 vite pa u parė ėshtė shume,por do te jete kenaqesi te takohesh edhe nje here te gjithe sė bashku e ti kujtojme ato dite te bukura dhe te keqija qe i kemi kaluar.
Kemi biseduar edhe me disa profesor tane qe te na mundesojne mbajtjen e nje ore mesimi ne gjimnazė,pasiqe qysh dihet gjenerata ime nuk pati fatin qe ta shijoj ate kenaqesi qe ta vijoj mesimin ne objektet e gjimnazit.
Se si do te shkojė e tere kjo me siguri qe do tju shkruaj.
E di qe per ju nuk do te jete e njejte por me gjithe deshiren dhe sinqeritetin po ju ftoj(Dea,Turisti,Gentiani,Dr1ta,Kercovari) qe nga tashė nese keni mundesi te merni pjese edhe ju aty. :P

Kercovari
16-12-04, 10:08
Te nderuar miq ,ne kete vit qe po vjen do ta kem 10 vjetorin matures,dhe qysh para 2 muajve kemi filluar pergatitjet pėr kėtė,sepse shumica e shoqeris janė nė shtetet evropiane,por megjithat kemi kontaktuar me te gjithė ata dhe vetėm po presim caktimin e dites kur mund te vijnė te gjithė.
Se si do te jete as vetė nuk e di,sepse 10 vite pa u parė ėshtė shume,por do te jete kenaqesi te takohesh edhe nje here te gjithe sė bashku e ti kujtojme ato dite te bukura dhe te keqija qe i kemi kaluar.
Kemi biseduar edhe me disa profesor tane qe te na mundesojne mbajtjen e nje ore mesimi ne gjimnazė,pasiqe qysh dihet gjenerata ime nuk pati fatin qe ta shijoj ate kenaqesi qe ta vijoj mesimin ne objektet e gjimnazit.
Se si do te shkojė e tere kjo me siguri qe do tju shkruaj.
E di qe per ju nuk do te jete e njejte por me gjithe deshiren dhe sinqeritetin po ju ftoj(Dea,Turisti,Gentiani,Dr1ta,Kercovari) qe nga tashė nese keni mundesi te merni pjese edhe ju aty. :P
Gjithcka eshte e mundur blyski,flm.per ftesen.

Murgesha
16-12-04, 14:08
kisha pas deshire te marre mendime te ndryshme ne lidhje me 10 vjetorin e matures , nese do te gjindeshit ne prag te ketij 10 vjetori si do te vepronit cilat do te ishin idet e juaja?

Edhe unė do tė kisha pas dėdhirė tė shkruaj dikush qė ka marrė pjesė nė 10 vjetorin e maturės.
Mbrėmjen e maturės e kemi pas mbajt nė njė shtėpi e jo nė lokal, kushtet ishin tė tilla atėherė, por megjithatė e kujtoj me mall. :(

DEA
16-12-04, 23:07
Te nderuar miq ,ne kete vit qe po vjen do ta kem 10 vjetorin matures,dhe qysh para 2 muajve kemi filluar pergatitjet pėr kėtė,sepse shumica e shoqeris janė nė shtetet evropiane,por megjithat kemi kontaktuar me te gjithė ata dhe vetėm po presim caktimin e dites kur mund te vijnė te gjithė.
Se si do te jete as vetė nuk e di,sepse 10 vite pa u parė ėshtė shume,por do te jete kenaqesi te takohesh edhe nje here te gjithe sė bashku e ti kujtojme ato dite te bukura dhe te keqija qe i kemi kaluar.
Kemi biseduar edhe me disa profesor tane qe te na mundesojne mbajtjen e nje ore mesimi ne gjimnazė,pasiqe qysh dihet gjenerata ime nuk pati fatin qe ta shijoj ate kenaqesi qe ta vijoj mesimin ne objektet e gjimnazit.
Se si do te shkojė e tere kjo me siguri qe do tju shkruaj.
E di qe per ju nuk do te jete e njejte por me gjithe deshiren dhe sinqeritetin po ju ftoj(Dea,Turisti,Gentiani,Dr1ta,Kercovari) qe nga tashė nese keni mundesi te merni pjese edhe ju aty. :P

Me vjen mire qe keni marre guximin per nje hap te till vertet , edhe me shume me terhjeku ku kishe cekur se kemi biseduar me Profesoret qe te na mbajne nje ore mesimi ne ate shkolle ku kurre nuk na u lejua te hyjme , eshte ide e shkelqyer do ta kem edhe une parasysh, faleminderit.
kisha edhe nje pyetje i ftoni te martuarit me Bashkeshortet e tyre? apo duhen vetem nxenesit e para 10-te viteve te jene prezent mbetem me shpres se do te marre pergjigje. Me nderime DEA

blusky
18-12-04, 08:37
E respektuara DEA
Ne ditet e sotme veshtire eshte te shkohet diku pa bashkeshorten apo bashkeshortin,keshtu qe ultimatumi i tyre ka qene ja edhe ne ja hiq,hahahahahahah ,pak shaka.
Po more si nuk bene,jeni te mireseardhurė.
Per detalje tjera do tju lajmeroj kur afrohet nata e mbremjes.

DEA
18-12-04, 23:41
Faleminderit per ftesen ,po ne te njejtin vit kam edhe une 10 vjetorin e matures, e qellimi im ishte te marre sa me shume ide se aty ku te takohet klasa e jote me siguri qe nuk eshte vendi im, edhe nje her faleminderit. :wink:

turisti
18-12-04, 23:45
Dea e nderua,te pershendes per temen e cila sipas ngjarjeve te jetes duhe me qene nder temat me te forta,por,ja.....

Une personalisht nuk deshta te shkruaj,por me shtini ky postimi yt i fundit.
Kur e kan organizuar 10 vjetorin e matures, " shoket " te cilet kan qene te obliguar per ftesa dhe organizim NUK ME KAN FTUAR. Pas 1 viti morra vesh se ēka ka ndodh dhe se eshte festuar - pa mua.

Ja pse nuk deshta te shkruaj.

Me nderime,TURISTI.


As mua nuk me kan ftuar :cry: :roll:

Te kuptoj plotesisht dr1ta dhe te pershendes.

turisti
19-12-04, 00:00
Te nderuar miq ,ne kete vit qe po vjen do ta kem 10 vjetorin matures,dhe qysh para 2 muajve kemi filluar pergatitjet pėr kėtė,sepse shumica e shoqeris janė nė shtetet evropiane,por megjithat kemi kontaktuar me te gjithė ata dhe vetėm po presim caktimin e dites kur mund te vijnė te gjithė.
Se si do te jete as vetė nuk e di,sepse 10 vite pa u parė ėshtė shume,por do te jete kenaqesi te takohesh edhe nje here te gjithe sė bashku e ti kujtojme ato dite te bukura dhe te keqija qe i kemi kaluar.
Kemi biseduar edhe me disa profesor tane qe te na mundesojne mbajtjen e nje ore mesimi ne gjimnazė,pasiqe qysh dihet gjenerata ime nuk pati fatin qe ta shijoj ate kenaqesi qe ta vijoj mesimin ne objektet e gjimnazit.
Se si do te shkojė e tere kjo me siguri qe do tju shkruaj.
E di qe per ju nuk do te jete e njejte por me gjithe deshiren dhe sinqeritetin po ju ftoj(Dea,Turisti,Gentiani,Dr1ta,Kercovari) qe nga tashė nese keni mundesi te merni pjese edhe ju aty. :P


Faleminderit shume per ftesen " blusky ".Me duhet te pranoj se jam i pikelluar me ftesen dhe i demoralizuar me situaten time momentalish e cila nuk me lejon qe te largona ,por zemra me gezohet se dikush do te jet i lumtur dhe do ta festoje ate moment te rendesishem kur njeriu per moment harron tashmen dhe kthehet ne te kaluaren ku jetojne kujtimet,momentet rinore me gezime dhe hidherime dhe te gjithat qe e shenon ate periudh te jetes cila e ka shenuar pjesen me te rendesishme te jetes se juaj. Deshiroj qe te gjithe kaloni sa me mire dhe te gjithe jeni te pershendetur nga zemra e TURISTIT.

Me nderime,TURISTI.

halla e madhe
19-12-04, 12:18
DEA_sa mire qe e paske kete EUPHORIE te 10vjetorit te matures!tek une ka kaluar kjo kohe qe sa e sa vite,as mua nuk me lajmeruan :cry: Pe c'te bejshe :?: jeta vazhdon...Dea! mos gaboni te merrni bashkeshortet me veti,nuk do te ishte atmosfere ashtu sikurse ne vitet shkollore :wink: Knaquni vetem ....shpejte kaluan 4(10) vjete,ne bankat shkolloreee... :P

DEA
24-05-05, 21:49
Ju uroj te gjitheve ish maturantave te vitit 1995 te Gjimnazit " Luigj Gurakuqi "ne Kline, 10 vjetorin e matures, shpresoj te keni ecur ne hapat e drejt te jetes se deritanishme te gjithe ju, dhe me vije shume keq per ata qe nuk arriten te jetojne deri ketu.


Pershendetje :wink:

GURI SYLAJ
25-05-05, 20:08
Pershendetje DEA

Ajo qe duhet te beni , detyrimish, eshte nje ore mesimi e improvizuar ku ne banka tani do te ulen , mjek , inxhinjer, puntore, profesor, ushtarak etj
Duhet te keni kujdese se mund te ndodhe qe dikush nga shoket apo shoqet me nuk gjendet ne mesin e te gjalleve cka mund te ndikoj ne atmosferen e festes.
Duhet te ftoni kujdestarin e klases mundesisht edhe ndonje profesor tjeter por ajo qe detyrimisht ate nate duhet te harrohet eshte perkatesia politike e pjesemarresve etj. etj.

Me nderime Halla DEA

(Te lutem me fale se bera pak shaka.)