PDA

View Full Version : Mbas sa kohe dashuria mundet te lind ????


Mafiozi
13-12-04, 20:12
Kem te gjith deshir me dit mbas sa kohe munet njeriu mu dashuru.
1 Dit ?
1 Muaj ?
1 Vjet ? :? :? :?
As vet nuk e di, vetem mundem me tregu qka mendoj.

Mendoj se duhet nje koh te gjat per me pas ndjenja dashurie, per nje person.
Por e di qe ekzistojn qifta te mir, qe kan pas ndjenja se shpejti :? :? :?: :?: :arrow:

Ju pershendes te gjithve :wink:

DEA
13-12-04, 20:15
simpatija shume shpejt vjen po ajo nuk eshte dashuri , por mund te shenderrohet pas nje kohe ne dashuri,mundet te jete edhe e shpejt.


Me nderime p.s.pergjigje nga pervoja

Mafiozi
13-12-04, 20:37
simpatija shume shpejt vjen po ajo nuk eshte dashuri , por mund te shenderrohet pas nje kohe ne dashuri,mundet te jete edhe e shpejt.


Me nderime p.s.pergjigje nga pervoja

:wink:
Pervoja te ndryshme :lol: :wink:

Honesty^uk.
13-12-04, 22:12
Kem te gjith deshir me dit mbas sa kohe munet njeriu mu dashuru.
1 Dit ?
1 Muaj ?
1 Vjet ? :? :? :?
As vet nuk e di, vetem mundem me tregu qka mendoj.

Mendoj se duhet nje koh te gjat per me pas ndjenja dashurie, per nje person.
Por e di qe ekzistojn qifta te mir, qe kan pas ndjenja se shpejti :? :? :?: :?: :arrow:

Ju pershendes te gjithve :wink:


Mafije te pershendes per temen, por se pari nje keshill ::::mos vrapo me hapa te vegjel, por ec me hapa te medhenj:::: :lol:

Ashtu sic je shprehur edhe ti, qe dikush te hyje ne zemer , pra qe te ndiesh/ndiej dashuri per ty/te duhet kohe e gjate, dhe kjo nuk do te numerohej me dite.
Disa i ngaterroj dashurine me simpatine, simpatia lind por edhe vdes me shpejt, kurse per dashurine eshte krejt ndryshe.

Mafiozi
13-12-04, 22:44
Kem te gjith deshir me dit mbas sa kohe munet njeriu mu dashuru.
1 Dit ?
1 Muaj ?
1 Vjet ? :? :? :?
As vet nuk e di, vetem mundem me tregu qka mendoj.

Mendoj se duhet nje koh te gjat per me pas ndjenja dashurie, per nje person.
Por e di qe ekzistojn qifta te mir, qe kan pas ndjenja se shpejti :? :? :?: :?: :arrow:

Ju pershendes te gjithve :wink:


Mafije te pershendes per temen, por se pari nje keshill ::::mos vrapo me hapa te vegjel, por ec me hapa te medhenj:::: :lol:

Ashtu sic je shprehur edhe ti, qe dikush te hyje ne zemer , pra qe te ndiesh/ndiej dashuri per ty/te duhet kohe e gjate, dhe kjo nuk do te numerohej me dite.
Disa i ngaterroj dashurine me simpatine, simpatia lind por edhe vdes me shpejt, kurse per dashurine eshte krejt ndryshe.

Te falenderoj per keshill Honesty :lol: interesant :D :D :D
Edhe me duket se ket rrug e kam mar, hapat e gjat i kam me kepuc te forta:D :lol:
Me vjen mir qe e kam mendimin e nje mashkulli interesant si ti Honesty.

Me nje simpati te fort bashkohen dy persona, se bashku ndjenjat jan me
te verteta, pastaj edhe dashuria e ka nje vend te fort.

Te peshedesh Honesty
8)

halla e madhe
14-12-04, 00:26
Mafiozi_hajt me hallen se dashurija asht si rrufeja,ajo nuk funksionon me termine,ajo ta ngjet papritmas sikurse rryma kur merr kontakt :oops: ti je i ri more, mos u ban merak aq shume :wink: kur te del pranvera me siguri do te cicerojne bilbilat edhe tek ti :lol:

turisti
14-12-04, 10:33
:P VARET KREJT PREJ INTERESIMIT TONE DHE DESHIRES. :P

Arta e Artė
14-12-04, 12:04
:P VARET KREJT PREJ INTERESIMIT TONE DHE DESHIRES. :P

mua me duket qe kjo pyetje eshte shume palidhje, lidhje me krye nuk kini ju qe po shkrueni ketu :P :P :P :P

Barbaroza
14-12-04, 12:04
Te renit ne dashuri,nuk matet me kohen.Dikush dashurohet per nje cast(shikim te pare),dikush gjate,gjate ,shume gjate kohe duket te kaloje si puna ime psh. :wink:

dr1ta
14-12-04, 13:10
Mbas 3 muajve mundet te lind dashurija e vertet, ose ndodh e kunderta shuhet zjarmi. :wink:

Mafiozi
14-12-04, 13:16
:P VARET KREJT PREJ INTERESIMIT TONE DHE DESHIRES. :P

mua me duket qe kjo pyetje eshte shume palidhje, lidhje me krye nuk kini ju qe po shkrueni ketu :P :P :P :P

Arta e Artė. pyetja esht me qellim per me pas biseda, e dim te gjith qe nuk
ka nje dat per dashuri, por jan data me shembull simbas qka kan perjetuar
anetaret.

Mundesh me tregu pra qka mendon lirisht, siq je afruar ti nga dashuria
dhe qka mendon per fillimin e saj :? :wink:

Te pershendes shoqe
:wink:

Mafiozi
14-12-04, 13:23
Mafiozi_hajt me hallen se dashurija asht si rrufeja,ajo nuk funksionon me termine,ajo ta ngjet papritmas sikurse rryma kur merr kontakt :oops: ti je i ri more, mos u ban merak aq shume :wink: kur te del pranvera me siguri do te cicerojne bilbilat edhe tek ti :lol:

Ashtu mendoj edhe un halla e madhe, nuk e dim kurr ne cilin moment
mundet me ardh. Termine nuk ka ne dashuri, por kam deshir mi njoft
perjetimet e juaja ne ket aspekt, te dim krejt siq ka ndodh per sicilin,
me duket se esht interesant per ne. :wink:

Po moj si jo, do te dashurohem, mir e ki ne pranver esht stina e dashuris :D :D :wink:

Te pershendes :wink:

PS: ku pe din qe jam i ri moj :lol: :wink:

Mafiozi
14-12-04, 13:27
:P VARET KREJT PREJ INTERESIMIT TONE DHE DESHIRES. :P

Keto fjal afrohen shum ne mendimin tim Turisti. :D
Duhet koh per dashuri, por me duket se ekziston nje lloj
flak dashurie :D qe bashkon dy persona per nje koh te shkurt.
Per nje koh shum te gjat.

PS: Thojn mendimi i par esht i verteti :D :lol:

:wink:

halla e madhe
14-12-04, 17:38
KUR ZEMRA DRIDHET!
Nji shikim i zjarrte dhe nji buzeqeshje e embel nganjihere mjaftojne qe te shkaktojne nji termet te nji shkalle te larte ne zemer.Shqetesime te embla i quajten,por keto dridhje prishin gjumin dhe crregullojne jeten.Kjo gjendje mund te provohet rrallehere ne jete.aq shume enderrojme per te shijuar shpesh e me shpesh ate buzeqeshje me aferAq shume duam qe ai shikim te na djege serishKjo asht edhe baza mbi te cilen ndertohen endrrat,me te cilat pavetedijshem fillojne te jetojme.Por,si mund te quhet nji gjendje e tille qe shpeshton te rrahurat e zemeres?Me cilin definicion do ta perkufizonim?Kete mbase do ta spjegonte zemra po te kishte goje,por ne jemi te pafuqishem ta spjegojme.Krejt ajo qe dime eshte se ne perjetojme nji gjendje jo normale,sa te embel,aq edhe te cuditshme.Ne kete gjendje, ne gezohemi qe shkojne ditet,me shprese se qdo dite qe vjen,ne mund te perjetojme diqka te paprekshme, por te perjetuar ndonjihere.Labirintheve te tilla ne udhtojme te hutuar,pa e gjetur dot shtegdaljen.Mjafton qe ne kete labirinth te ndeshim syte qe na trazojne,buzeqeshjen qe na qon shpirtin pesh.Prandaj,nuk eshte e cuditshme se zemra kur dridhet,nuk na bjen ndermend asgje tjeter,apo me mire te themi, i lejome gjerat ta kalojne pa i regjistruar ne mendje,sepse nnuk duam te na ngaterrohen gjerat e rendomta me kete ndjenje te vecante.Keto ndjenja na mjaftojne qe te jetojme te kenaqur edhe nese realiteti dhe rrethanat jane krejt te tjera!!!( Ishte ky me hallen nji mendim i nji shkenctari perendimor qe e perktheva ngadale per ty Mafiozi,mbese me shprese se e ke kuptuar tash kur ,dhe si vjen DASHURIJA) :wink:

Murgesha
14-12-04, 17:48
Pėr mendimin tim.
O dashurohet njeriu nė shikim tė parė, o sdashurohet mė fare. :lol:

Mafiozi
14-12-04, 19:32
Pėr mendimin tim.
O dashurohet njeriu nė shikim tė parė, o sdashurohet mė fare. :lol:

Ashtu esht Murgesha, ne njoftimin e par ndodh nje gje kryesore ne dashuri.
Shikimi i par, buzqeshja e par, zėri i par, fjalet e para....... jan kryesore.

Tė lumt Murgesha :P :wink:

Mafiozi
14-12-04, 19:48
KUR ZEMRA DRIDHET!
Nji shikim i zjarrte dhe nji buzeqeshje e embel nganjihere mjaftojne qe te shkaktojne nji termet te nji shkalle te larte ne zemer.Shqetesime te embla i quajten,por keto dridhje prishin gjumin dhe crregullojne jeten.Kjo gjendje mund te provohet rrallehere ne jete.aq shume enderrojme per te shijuar shpesh e me shpesh ate buzeqeshje me aferAq shume duam qe ai shikim te na djege serishKjo asht edhe baza mbi te cilen ndertohen endrrat,me te cilat pavetedijshem fillojne te jetojme.Por,si mund te quhet nji gjendje e tille qe shpeshton te rrahurat e zemeres?Me cilin definicion do ta perkufizonim?Kete mbase do ta spjegonte zemra po te kishte goje,por ne jemi te pafuqishem ta spjegojme.Krejt ajo qe dime eshte se ne perjetojme nji gjendje jo normale,sa te embel,aq edhe te cuditshme.Ne kete gjendje, ne gezohemi qe shkojne ditet,me shprese se qdo dite qe vjen,ne mund te perjetojme diqka te paprekshme, por te perjetuar ndonjihere.Labirintheve te tilla ne udhtojme te hutuar,pa e gjetur dot shtegdaljen.Mjafton qe ne kete labirinth te ndeshim syte qe na trazojne,buzeqeshjen qe na qon shpirtin pesh.Prandaj,nuk eshte e cuditshme se zemra kur dridhet,nuk na bjen ndermend asgje tjeter,apo me mire te themi, i lejome gjerat ta kalojne pa i regjistruar ne mendje,sepse nnuk duam te na ngaterrohen gjerat e rendomta me kete ndjenje te vecante.Keto ndjenja na mjaftojne qe te jetojme te kenaqur edhe nese realiteti dhe rrethanat jane krejt te tjera!!!( Ishte ky me hallen nji mendim i nji shkenctari perendimor qe e perktheva ngadale per ty Mafiozi,mbese me shprese se e ke kuptuar tash kur ,dhe si vjen DASHURIJA) :wink:

Halla e madhe me ki kenaq zemren me ket postim, mundesh me qen
e sigurt qe e kam kuptuar, e sidomos qe e kam perjetuar.
Lotet me ran duke lexuar tekstin tend.

Te falenderoj shum per ket postim halla e madhe, nuk kisha forc te
tregoj ket realitet qe e kam ne thellesin e zemres time ( e kam arsyen
e mir qe nuk e kam forcen te publikoj keto ndjenja). E di qe me kupton
per ket.

Te pershendes shum.
Kaloh mir :wink:

halla e madhe
14-12-04, 21:43
Mafiozi_edhe une kur e lexova per heren e pare ashtu e kame ndi veten, per ate mu kujtuan ditet kur isha e dashuruar :oops: E tash me hallen dashurija me vitet ka marre tjeter ngjyre :? nganjihere i kujtojme me nji nostalgji ate kohe te bukur,e si rezultat te asaj dashurije na buzeqeshen pasardhsit me krenari :lol: :wink:

lazdrani
14-12-04, 21:59
Pėr mendimin tim.
O dashurohet njeriu nė shikim tė parė, o sdashurohet mė fare. :lol: BINGO :wink:

Gentiana
14-12-04, 22:00
Pėr mendimin tim.
O dashurohet njeriu nė shikim tė parė, o sdashurohet mė fare. :lol: BINGO :wink:

Ju dy a folni nga pervoja,apo si esht puna??? :roll: :roll: :roll: :?

DEA
14-12-04, 22:02
Une jam dashuruar ne shikim te pare por me vone dashuria eshte forcuar shume me shume dhe kam kuptuar se ajo e shiqimit te par ka qene simpati, dashuria lind nepermjet simpatis rritet dhe per ata qe kane fat te mire nuk vdes kurre. Me Respekt DEA

ShEjToNkA
14-12-04, 23:46
Mbas sa kohe mundė tė lindė dashuria??????????
Allahille Mafi , a m'u dukė a kėshtu dic ishte pyetėja?!
Aii edhe ti sa nė kjamet mė dukėsh qė je aa??!! :lol: :lol:
O volla dashuria unė se di nė ka kohė tė caktuar se kur lindė apo mbasė sa kohe mundė tė lindė?!
Mė duket se gjithcka lindė pa pritur dhe s'tė pyetė fare ,se a mos erdha para kohe apo mbasė kohe?!

Po nejse be Mafi ( tė kuptojė farė gjendje je ) ,mundėt tė ndodhė shumė shpejtė mirėpo edhe tė shkojė njė kohė ama jo e gjatė?!
Ama sic mė dukėt tek ti vetėm ka lindė por akoma se ke tė kjartė ( ky paragrafė ishte pak shaka ,e dinė ti )

Se di unė mendojė se dashruia lindė nė shikim tė parė. Pėrndyshe sic e paska cek edhe Murgesha ,ose s'dashurohėsh fare. :wink: :lol: :lol:

Honesty^uk.
14-12-04, 23:48
Mafije te pershendes per temen, por se pari nje keshill ::::mos vrapo me hapa te vegjel, por ec me hapa te medhenj:::: :lol:

Ashtu sic je shprehur edhe ti, qe dikush te hyje ne zemer , pra qe te ndiesh/ndiej dashuri per ty/te duhet kohe e gjate, dhe kjo nuk do te numerohej me dite.
Disa i ngaterroj dashurine me simpatine, simpatia lind por edhe vdes me shpejt, kurse per dashurine eshte krejt ndryshe.

turisti
15-12-04, 01:08
:P VARET KREJT PREJ INTERESIMIT TONE DHE DESHIRES. :P

Keto fjal afrohen shum ne mendimin tim Turisti. :D
Duhet koh per dashuri, por me duket se ekziston nje lloj
flak dashurie :D qe bashkon dy persona per nje koh te shkurt.
Per nje koh shum te gjat.

PS: Thojn mendimi i par esht i verteti :D :lol:

:wink:

Faleminderit Mafiozi. Nese analizohen fjalet e mia,secili qe e ka ne vizionin e vet dashurien - ketu e ka edhe pergjegjjen. Per ato qe nuk i nevoitet dashuria,fjalet e mia jane te pavlefshme- dekorimi i thjesht.


Me nderime ,TURISTI. :wink:

Mafiozi
15-12-04, 13:09
Mbas sa kohe mundė tė lindė dashuria??????????
Allahille Mafi , a m'u dukė a kėshtu dic ishte pyetėja?!
Aii edhe ti sa nė kjamet mė dukėsh qė je aa??!! :lol: :lol:
O volla dashuria unė se di nė ka kohė tė caktuar se kur lindė apo mbasė sa kohe mundė tė lindė?!
Mė duket se gjithcka lindė pa pritur dhe s'tė pyetė fare ,se a mos erdha para kohe apo mbasė kohe?!

Po nejse be Mafi ( tė kuptojė farė gjendje je ) ,mundėt tė ndodhė shumė shpejtė mirėpo edhe tė shkojė njė kohė ama jo e gjatė?!
Ama sic mė dukėt tek ti vetėm ka lindė por akoma se ke tė kjartė ( ky paragrafė ishte pak shaka ,e dinė ti )

Se di unė mendojė se dashruia lindė nė shikim tė parė. Pėrndyshe sic e paska cek edhe Murgesha ,ose s'dashurohėsh fare. :wink: :lol: :lol:

Hahahhahahahahahhahahhaaaa
e din ti qe nuk kam ultimatum per dashuri, mir mi din hallet ShejToNka :D :D :wink:

Mafiozi
15-12-04, 13:15
:P VARET KREJT PREJ INTERESIMIT TONE DHE DESHIRES. :P

Keto fjal afrohen shum ne mendimin tim Turisti. :D
Duhet koh per dashuri, por me duket se ekziston nje lloj
flak dashurie :D qe bashkon dy persona per nje koh te shkurt.
Per nje koh shum te gjat.

PS: Thojn mendimi i par esht i verteti :D :lol:

:wink:

Faleminderit Mafiozi. Nese analizohen fjalet e mia,secili qe e ka ne vizionin e vet dashurien - ketu e ka edhe pergjegjjen. Per ato qe nuk i nevoitet dashuria,fjalet e mia jane te pavlefshme- dekorimi i thjesht.


Me nderime ,TURISTI. :wink:

O bre Turisti ty fjalet e tua kurr nuk kan qen dekorim per mua.
Perher te kam kuptuar dhe kam mesuar me ty.
Pooo vetem nje problem po ekziston shoki :roll: :roll: po frigoj mos
po dashurohem ne ty
hahahahhahahahahhahahahhahahahhahahaahhahahahahahh aaaaaa :D :wink:

PS: A mundesh njeher me gjet nje pergjejje qe nuk me pelqen shoki :lol: :lol: :lol:

Mafiozi
15-12-04, 13:16
Mafije te pershendes per temen, por se pari nje keshill ::::mos vrapo me hapa te vegjel, por ec me hapa te medhenj:::: :lol:

Ashtu sic je shprehur edhe ti, qe dikush te hyje ne zemer , pra qe te ndiesh/ndiej dashuri per ty/te duhet kohe e gjate, dhe kjo nuk do te numerohej me dite.
Disa i ngaterroj dashurine me simpatine, simpatia lind por edhe vdes me shpejt, kurse per dashurine eshte krejt ndryshe.

Hmm e baj me veti keshillin tend Honesty :D :D :wink:

Kercovari
15-12-04, 14:16
:P VARET KREJT PREJ INTERESIMIT TONE DHE DESHIRES. :P

Keto fjal afrohen shum ne mendimin tim Turisti. :D
Duhet koh per dashuri, por me duket se ekziston nje lloj
flak dashurie :D qe bashkon dy persona per nje koh te shkurt.
Per nje koh shum te gjat.

PS: Thojn mendimi i par esht i verteti :D :lol:

:wink:

Faleminderit Mafiozi. Nese analizohen fjalet e mia,secili qe e ka ne vizionin e vet dashurien - ketu e ka edhe pergjegjjen. Per ato qe nuk i nevoitet dashuria,fjalet e mia jane te pavlefshme- dekorimi i thjesht.


Me nderime ,TURISTI. :wink:

O bre Turisti ty fjalet e tua kurr nuk kan qen dekorim per mua.
Perher te kam kuptuar dhe kam mesuar me ty.
Pooo vetem nje problem po ekziston shoki :roll: :roll: po frigoj mos
po dashurohem ne ty
hahahahhahahahahhahahahhahahahhahahaahhahahahahahh aaaaaa :D :wink:

PS: A mundesh njeher me gjet nje pergjejje qe nuk me pelqen shoki :lol: :lol: :lol:
O bo bo!A cka u be bre me u dashuru ne Turistin?.Dashuri shoqrore ani!.Haaahaaahaaaa!

turisti
15-12-04, 15:58
:P VARET KREJT PREJ INTERESIMIT TONE DHE DESHIRES. :P

Keto fjal afrohen shum ne mendimin tim Turisti. :D
Duhet koh per dashuri, por me duket se ekziston nje lloj
flak dashurie :D qe bashkon dy persona per nje koh te shkurt.
Per nje koh shum te gjat.

PS: Thojn mendimi i par esht i verteti :D :lol:

:wink:

Faleminderit Mafiozi. Nese analizohen fjalet e mia,secili qe e ka ne vizionin e vet dashurien - ketu e ka edhe pergjegjjen. Per ato qe nuk i nevoitet dashuria,fjalet e mia jane te pavlefshme- dekorimi i thjesht.


Me nderime ,TURISTI. :wink:

O bre Turisti ty fjalet e tua kurr nuk kan qen dekorim per mua.
Perher te kam kuptuar dhe kam mesuar me ty.
Pooo vetem nje problem po ekziston shoki :roll: :roll: po frigoj mos
po dashurohem ne ty
hahahahhahahahahhahahahhahahahhahahaahhahahahahahh aaaaaa :D :wink:

PS: A mundesh njeher me gjet nje pergjejje qe nuk me pelqen shoki :lol: :lol: :lol:

PO,: UNE JAM MAJMUN DHE PIKERISHT PER ATE ARSYE I DUA BANANET. :wink:

Shpresoj se tash nuk dashurohesh,hahahahahahahahahahahahahahahahahahaha haha. :wink:

Pershendetje shoki. :wink:

Mafiozi
15-12-04, 18:33
:P VARET KREJT PREJ INTERESIMIT TONE DHE DESHIRES. :P

Keto fjal afrohen shum ne mendimin tim Turisti. :D
Duhet koh per dashuri, por me duket se ekziston nje lloj
flak dashurie :D qe bashkon dy persona per nje koh te shkurt.
Per nje koh shum te gjat.

PS: Thojn mendimi i par esht i verteti :D :lol:

:wink:

Faleminderit Mafiozi. Nese analizohen fjalet e mia,secili qe e ka ne vizionin e vet dashurien - ketu e ka edhe pergjegjjen. Per ato qe nuk i nevoitet dashuria,fjalet e mia jane te pavlefshme- dekorimi i thjesht.


Me nderime ,TURISTI. :wink:

O bre Turisti ty fjalet e tua kurr nuk kan qen dekorim per mua.
Perher te kam kuptuar dhe kam mesuar me ty.
Pooo vetem nje problem po ekziston shoki :roll: :roll: po frigoj mos
po dashurohem ne ty
hahahahhahahahahhahahahhahahahhahahaahhahahahahahh aaaaaa :D :wink:

PS: A mundesh njeher me gjet nje pergjejje qe nuk me pelqen shoki :lol: :lol: :lol:

PO,: UNE JAM MAJMUN DHE PIKERISHT PER ATE ARSYE I DUA BANANET. :wink:

Shpresoj se tash nuk dashurohesh,hahahahahahahahahahahahahahahahahahaha haha. :wink:

Pershendetje shoki. :wink:

Hahahahahhahahahahhahahahhahahahahhahahhahahahaaaa aaa :D
No coment, vetem ikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :D :D
Hahhahahahahahahhahhahhahhahahahaahhahhahhaaaaaaaa aaa

PS: U mbyta tu qesh :wink:

turisti
16-12-04, 01:17
:wink: :wink:

uliksi31
16-12-04, 01:37
KUR ZEMRA DRIDHET!
Nji shikim i zjarrte dhe nji buzeqeshje e embel nganjihere mjaftojne qe te shkaktojne nji termet te nji shkalle te larte ne zemer.Shqetesime te embla i quajten,por keto dridhje prishin gjumin dhe crregullojne jeten.Kjo gjendje mund te provohet rrallehere ne jete.aq shume enderrojme per te shijuar shpesh e me shpesh ate buzeqeshje me aferAq shume duam qe ai shikim te na djege serishKjo asht edhe baza mbi te cilen ndertohen endrrat,me te cilat pavetedijshem fillojne te jetojme.Por,si mund te quhet nji gjendje e tille qe shpeshton te rrahurat e zemeres?Me cilin definicion do ta perkufizonim?Kete mbase do ta spjegonte zemra po te kishte goje,por ne jemi te pafuqishem ta spjegojme.Krejt ajo qe dime eshte se ne perjetojme nji gjendje jo normale,sa te embel,aq edhe te cuditshme.Ne kete gjendje, ne gezohemi qe shkojne ditet,me shprese se qdo dite qe vjen,ne mund te perjetojme diqka te paprekshme, por te perjetuar ndonjihere.Labirintheve te tilla ne udhtojme te hutuar,pa e gjetur dot shtegdaljen.Mjafton qe ne kete labirinth te ndeshim syte qe na trazojne,buzeqeshjen qe na qon shpirtin pesh.Prandaj,nuk eshte e cuditshme se zemra kur dridhet,nuk na bjen ndermend asgje tjeter,apo me mire te themi, i lejome gjerat ta kalojne pa i regjistruar ne mendje,sepse nnuk duam te na ngaterrohen gjerat e rendomta me kete ndjenje te vecante.Keto ndjenja na mjaftojne qe te jetojme te kenaqur edhe nese realiteti dhe rrethanat jane krejt te tjera!!!( Ishte ky me hallen nji mendim i nji shkenctari perendimor qe e perktheva ngadale per ty Mafiozi,mbese me shprese se e ke kuptuar tash kur ,dhe si vjen DASHURIJA) :wink:

Halla e madhe me ki kenaq zemren me ket postim, mundesh me qen
e sigurt qe e kam kuptuar, e sidomos qe e kam perjetuar.
Lotet me ran duke lexuar tekstin tend.

Te falenderoj shum per ket postim halla e madhe, nuk kisha forc te
tregoj ket realitet qe e kam ne thellesin e zemres time ( e kam arsyen
e mir qe nuk e kam forcen te publikoj keto ndjenja). E di qe me kupton
per ket.

Te pershendes shum.
Kaloh mir :wink:

Halla e madhe, jo vec perkthimi i ketij teksti por pershtatja qe i keni bere ne menyr aq te persosur,meriton edhe nje 10 she :lol:
E ti Mafiozi,me vjen mire qe edhe mafiozat paskan ndjenja :lol: Se do qe i kam pas njiftur une dikur,nuk kan pas asnje ndjenje :lol: Pak hajgare Mafi, se forumi kemi nevoje per ty.Per ndonje rast urgjent :wink:

rrita
16-12-04, 11:09
me mua ka ndodh kshtu...
nuk jam dashuru ne te ne shikim te par
por pas dy jave haha vertet njeher e kam pas veq simpati e me von dashuri
murgesha me heret kishte then o dashurohet ne shikim te par o nuk dashurohet kurr
murgesha dikush po por jo te gjith
sdq un te pershendes shum :wink:

halla e madhe
16-12-04, 21:14
Uliksi31_te falenderoj! Nese te nevojiten edhe ty keso tekste,ti gjen halla edhe nja 5km .... vetem se efekti duhet te ndikoje :wink:

Mafiozi
16-12-04, 21:27
uliksi31 shkruajti :


Halla e madhe, jo vec perkthimi i ketij teksti por pershtatja qe i keni bere ne menyr aq te persosur,meriton edhe nje 10 she
E ti Mafiozi,me vjen mire qe edhe mafiozat paskan ndjenja Se do qe i kam pas njiftur une dikur,nuk kan pas asnje ndjenje Pak hajgare Mafi, se forumi kemi nevoje per ty.Per ndonje rast urgjent
__________________________________________________ __________


Ashtu esht uliksi31, halla e madhe esht e shkelqyeshme ne shkrime. :P
Edhe mos ki dert se hajgaret i kuptoj leht e mir :lol: :lol: se ne forum
kem nevoj per hajgare. Mafiozin po e le per jasht forumit, esht me i
nevojshem :D :D :wink:

Pershendetje

livoreka bicio
16-12-04, 23:07
TE PERSHENDES MAFIOZ..DASHURIJA NUKE MUNDETE, TE CAKTOHATE SE KUR TE LIND, DHE MAS SA KOHE, DUHET TE LINDE, SEPSE DASHURIJA VJEN NGA SIMPATIJA DHE NGA NDJENJET E NJERIUTE.. ESHTE MIRE QE TE DASHUROHESH PAS DISA KOHE QE TA NJOHISHE NJE PERSON, MIREPO NVARET EDHE NGA ESPERIENCA DHE NGA DURIMI SE A MUNDESH TE QENDROSH SHUM KOHE ME NJE PERSON QE TE MOS DASHUROHESH NESE ESHTE I/E BUKURE DHE E KE NE SIMPATI.... :wink:


TEMA ESHTE IINTERESANTE DHE SERIOZE MAFIOZ. :wink: