PDA

View Full Version : Ndėrtimi i Forumit Dardania!


DEA
19-12-04, 16:10
Si filloi ,kush shkroi postimet e para, ..........................etj,etj,......
urdheroni dhe tregomeni diq ju qe dini per kete?

Murgesha
19-12-04, 16:13
Si filloi ,kush shkroi postimet e para, ..........................etj,etj,......
urdheroni dhe tregomeni diq ju qe dini per kete?

Tybe unė kur kam ardhė ka qenė i ndėrtuar njė katėsh mė duket.
Po me angazhimin tim maksimal, duke punuar ditė e natė, u ba njė rrokaqiell i madh.
ps. Vazhdoni ju tjerėt pėrshkrimin. :wink:
Ti tregojmė Deas, mbasi qenka kurreshtarre. :lol:

Mafiozi
19-12-04, 16:17
Si filloi ,kush shkroi postimet e para, ..........................etj,etj,......
urdheroni dhe tregomeni diq ju qe dini per kete?


Tybe moj DEA, un kam ardh qe pak koh, me duket se e kam gjet me
14 kat, te madh e kam gjet :D Po tash e ndreqem edhe nje Hotel afer :lol:

Shpresoj qe tjeret te tregojm me mir se un :wink:

turisti
19-12-04, 16:21
Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahah,ēka te them oj DEA?! Kur erdha une,te gjithat ishin ne vendin e vet,shkrimet ne gjendjen kaotike qe nuk dijshe se ku eshte,ku fillon e mbaron dashuria.E pruna kazmen dhe pastaj bagerin,me nje traktor,ca punetor ne krye me Kercovarin,Mafiozin,Krokin,e ndertuam parkingun e dashurise me nivelet e ndryeshme te kuptimit te ketij problemit i sili akoma nuk mundet TE PARKOHET NE KOKAT e atyre qe kerkojne dashuri simbas stilit te vet dhe arritem qe ta rregullojme......


Me siguri vazhdon tash ndonje ndertimtar tjeter,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah aha. :wink:

Barbaroza
19-12-04, 16:54
DEA,jo veq ne kete forum te riun dardan,por edhe ne ate te vjetrin kam qene nje anetare aktive.Pastaj,pasi qe kisha disa anetare qe nuk i pergjigjeshin personalitetit tim,dola nga ketu edhe pse kisha mbi 100 postime qe atehere konsiderohej numer i madh(nuk e di pse)!Pastaj ika ne nje forum tjeter deri ne shkaterrimin e tij.Tani u hap kjo Dardania qe po shkruajme tash sepse ka qene ne difekt per nje kohe!
Edhe pse hyja te lexoja,nuk shkruaja derisa me ftoi Murgesha.Atehere i pervjela menget dhe fillova te shkruaja por jo me nje entuziazem te madh.U anetaresova ne Janar 2004.
Dalengadale,fillova te ndej nje afersi me anetaret tjere te forumit dhe tanime s'po mund te rrija pa Dardanine.
Por,gjithmone s'mund te jete keshtu.Nje dite,sigurisht se per Ekspoziten e Dardanise do te mendojme ne heshtje!

Mafiozi
19-12-04, 16:57
Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahah,ēka te them oj DEA?! Kur erdha une,te gjithat ishin ne vendin e vet,shkrimet ne gjendjen kaotike qe nuk dijshe se ku eshte,ku fillon e mbaron dashuria.E pruna kazmen dhe pastaj bagerin,me nje traktor,ca punetor ne krye me Kercovarin,Mafiozin,Krokin,e ndertuam parkingun e dashurise me nivelet e ndryeshme te kuptimit te ketij problemit i sili akoma nuk mundet TE PARKOHET NE KOKAT e atyre qe kerkojne dashuri simbas stilit te vet dhe arritem qe ta rregullojme......


Me siguri vazhdon tash ndonje ndertimtar tjeter,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah aha. :wink:

Hahahahahahahhahahahahahhahahahahahahhahahhahaaaaa aaa

E moj DEA sa mundin e kem ber me Turistin, Kercovarin e Krokin.
Per tre muj e ndertum parkingin e dashuris, tu punu dit e nat pa u ndal.
Edhe prap se prap nuk po ka vend boll per krejt. :lol: :lol:

Me duket se tash kan ardh do punetor te ri si Drenicaku, Agroni, dhe
disa tjer qe do te fillojn punen per parkingin e dyt afer livadhit, kan me
hjek shum se dimri na erdh. :lol: :lol: :lol:

turisti
19-12-04, 17:01
Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahah,ēka te them oj DEA?! Kur erdha une,te gjithat ishin ne vendin e vet,shkrimet ne gjendjen kaotike qe nuk dijshe se ku eshte,ku fillon e mbaron dashuria.E pruna kazmen dhe pastaj bagerin,me nje traktor,ca punetor ne krye me Kercovarin,Mafiozin,Krokin,e ndertuam parkingun e dashurise me nivelet e ndryeshme te kuptimit te ketij problemit i sili akoma nuk mundet TE PARKOHET NE KOKAT e atyre qe kerkojne dashuri simbas stilit te vet dhe arritem qe ta rregullojme......


Me siguri vazhdon tash ndonje ndertimtar tjeter,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah aha. :wink:

Hahahahahahahhahahahahahhahahahahahahhahahhahaaaaa aaa

E moj DEA sa mundin e kem ber me Turistin, Kercovarin e Krokin.
Per tre muj e ndertum parkingin e dashuris, tu punu dit e nat pa u ndal.
Edhe prap se prap nuk po ka vend boll per krejt. :lol: :lol:

Me duket se tash kan ardh do punetor te ri si Drenicaku, Agroni, dhe
disa tjer qe do te fillojn punen per parkingin e dyt afer livadhit, kan me
hjek shum se dimri na erdh. :lol: :lol: :lol:


Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahah. :wink:

blusky
19-12-04, 17:07
DEA edhe une jam i ri ne kete forum por mund te them se me inkuadrimin e ketyre me lart dhe disa te tjereve si naki,lazdrani,shejtonka,honesty,krokin,livorecko,d r1ta, e shume te tjere qe nuk po me kujtohen(kerkoj falje),e kane bere kete forum numero uno.
Keshtu qe per fund: you are all the best
(respect) :wink:

Kercovari
19-12-04, 17:21
Si filloi ,kush shkroi postimet e para, ..........................etj,etj,......
urdheroni dhe tregomeni diq ju qe dini per kete?

Eh moj Dea,une kur erdhe te gjithe i gjeta ne kulm te Forumit,e ishte nje shtepi e paster qe s`ta mer mendja,e pastaj zbreti Turisti me shoke,e Barbaroza,Murgesha me shoqe, dhe qe kure me hapen deren i djegi speci ne sy,bile njeri tha:Tani i gjeti mushka drute",e me vone erdhe Mafiozi dhe shume te tjere, e e beme forumin "Pershesh" si e sheh edhe vete.
Paj edhe kontributi i yt nuk mungone flm.Haaahahaahaahaa!

Mafiozi
19-12-04, 17:23
DEA edhe une jam i ri ne kete forum por mund te them se me inkuadrimin e ketyre me lart dhe disa te tjereve si naki,lazdrani,shejtonka,honesty,krokin,livorecko,d r1ta, e shume te tjere qe nuk po me kujtohen(kerkoj falje),e kane bere kete forum numero uno.
Keshtu qe per fund: you are all the best
(respect) :wink:

Blusky mir se ke ardh loqkaman n° 1, do te merr pjes edhe ti ne ndertimin
e forumit, se ketu perher ka pun per anetar si ti :lol: :lol: :wink:

Gentiani
19-12-04, 19:50
Si filloi ,kush shkroi postimet e para, ..........................etj,etj,......
urdheroni dhe tregomeni diq ju qe dini per kete?

DEA unė i kam vėrejtur mė herėt qė shkruanin, punonin e ndėrtonin dhe kalimthi u thoja njė Punė e Mbarė! :wink: :lol: E kur e filluan aty nga kulmi mendova se nuk do tė ketė shumė pėr tė punuar-ndėrtuar dhe vendosa ti bashkangjitem kėtu. :lol: :lol: :wink:

vushtrria
19-12-04, 20:03
kur une erdha ne forumin dardania mendova se kam ardhe shum von,mendoja se qenka mbushur plot dhe nuk do te kend vend per mua,por jo, forumi dardania eshte nje familje e madhe, me kujtohet dikund edhe nja 1000 veta erdhen pas meje ahahaahahahaaa

DEA
19-12-04, 22:04
E pasket bere vend ndertim ketu (BAUSTELL) ha ha haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa vazhdoni punoni vazhdoni se tash vij e jau jap nje detyre tjeter ha haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Mafiozi
19-12-04, 22:08
E pasket bere vend ndertim ketu (BAUSTELL) ha ha haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa vazhdoni punoni vazhdoni se tash vij e jau jap nje detyre tjeter ha haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

DEA, a nuk po na bjen diqka me pi a, jem lodh moj :D

DEA
19-12-04, 22:11
Po more qysh jo, edhe diqka jo veq ndertes qe jena bo ketu po "world trade center" as aty ska pas ma shume puntor ha haaaaaaaaaaaaaa

halla e madhe
19-12-04, 22:25
DEA_ketu vetem halla ka qene mungese e per kurorzimin e ketij PALLATI me 5 YJE :!: Bashkepunim te mire ju uroj te gjitve :!: :!:

Mafiozi
19-12-04, 22:27
DEA_ketu vetem halla ka qene mungese e per kurorzimin e ketij PALLATI me 5 YJE :!: Bashkepunim te mire ju uroj te gjitve :!: :!:

Faleminderit halla e madhe, je e mirseardhur ne hotel kur ke deshir :D
Kem te gjitha ketu, sonte me duket se Kercovari do te bjen edhe biliardin :lol: :lol: :wink:

DEA
19-12-04, 22:29
DEA_ketu vetem halla ka qene mungese e per kurorzimin e ketij PALLATI me 5 YJE :!: Bashkepunim te mire ju uroj te gjitve :!: :!:

Faleminderit halla e madhe, je e mirseardhur ne hotel kur ke deshir :D
Kem te gjitha ketu, sonte me duket se Kercovari do te bjen edhe biliardin :lol: :lol: :wink:

O djal s`je ne hotel po ne bauschtell ha ha haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ruju se po bjen prej katit 15

Mafiozi
20-12-04, 00:08
Po more qysh jo, edhe diqka jo veq ndertes qe jena bo ketu po "world trade center" as aty ska pas ma shume puntor ha haaaaaaaaaaaaaa

Jo ishalla "World Trade Center" kurr jo qy, sa aeroplanat kalojn ketu pari :lol: :wink:

turisti
20-12-04, 00:14
Po more qysh jo, edhe diqka jo veq ndertes qe jena bo ketu po "world trade center" as aty ska pas ma shume puntor ha haaaaaaaaaaaaaa

Jo ishalla "World Trade Center" kurr jo qy, sa aeroplanat kalojn ketu pari :lol: :wink:

Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha,a keni harrue se une jam ne katin me te larte dhe direkt komunikoj me....,ashtu qe nuk ka nevoje te frikoheni,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hah. :wink:

Kercovari
20-12-04, 15:07
Po more qysh jo, edhe diqka jo veq ndertes qe jena bo ketu po "world trade center" as aty ska pas ma shume puntor ha haaaaaaaaaaaaaa

Jo ishalla "World Trade Center" kurr jo qy, sa aeroplanat kalojn ketu pari :lol: :wink:

Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha,a keni harrue se une jam ne katin me te larte dhe direkt komunikoj me....,ashtu qe nuk ka nevoje te frikoheni,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hah. :wink:

Edhe ato isharet komunikim,pa altoparlanta.Haaaaaaahaahaahaa!

Barbaroza
20-12-04, 15:12
Ku jane bre"ngjyrosesit"qe e kane bere te mundeshme te dukemi color ne forum. :lol: :lol: :lol:

Kercovari
20-12-04, 15:23
Mbylleva deren,cka te duhen ato molera" pijanec"!Haaahaaaaa!

DEA
20-12-04, 19:59
I kemi ardhe ne perfundim me sa duket kesaj nderteses shumekateshe :roll:

ShEjToNkA
21-12-04, 18:01
Ehhh mojj Deaaaaa mė ktheve njė kohė bukur mbrapa!! :(
U zgjova njė ditė nė mėngjes data ishte 11 Qershorė ,dhe pa qėllim hyra tė lexojė kėtu. Lexova bukur mirė ,mirė e pakė qė nga 10:00 e mėngjesit deri nė ora 24:00 ku edhe u regjistrova nė ato orė tė mesnatės ( a mos vallė rregjistrimi ma paska lėnė rremė qė unė tė jem zakonisht online nė kėto orė?!) :roll:
Si dhe fillova ,me shaktėruu thashė tė marrė pjesė edhe unė nė kėtė ndėrtim tė kėsajė japije mahnitse,se pashė qė bukur mirė kishin ndėrtu ama dikund e dikund u dashke me bė edhe shaktėrrime ,mooj pėr shkak mos me marrrė mėsush tėrė kjo japi qė ishte nė ndėrtim e sipėr, u dashke ndokush qė tė thyej e tė bėnė rrupllima. :lol: :lol:
Nuk e di saktėsih mė duket se ishin duke e vu kulmin , aty ka qenė edhe ardhja ime dhe iu bashakangjita kėtyre puntorve tė zellshėm dhe vazhdova edhe une , tė jemė pjesmarrse nė vurjen e gurė themelit tė kulmit :D

Shpresojė se ke mbetė e kėnaqur sa do pak me shkattrimet asi ndėrtimet e mia ,nė kėtė japi ! :wink: :lol: :lol:

DEA
21-12-04, 18:07
Ha HA HA Shejton moj Shejton ,une kam ba pyetje serioze po ka marre kahje tjeter, se me shume deshire do te kisha dite per themelimin e ketije forumi. Megjithate faleminderit per komentin e dhene :wink:

Murgesha
19-04-06, 11:20
Ha HA HA Shejton moj Shejton ,une kam ba pyetje serioze po ka marre kahje tjeter, se me shume deshire do te kisha dite per themelimin e ketije forumi. Megjithate faleminderit per komentin e dhene :wink:

Ah moj Dea sa po mė vie keq qė askush se paska marrė seriozisht pyetjen tėnde e me tė spjeguar pėr rrjedhėn e ndėrtimit tė forumit Dardan.:eek:
Deshta me t`u pėrgjegjur unė tani, po besoj se gjer mė tani nė njė mėnyrė apo tjetėr ke mėsuar se si ėshtė ndėrtuar Dardania??:biggrin:

GURI SYLAJ
19-04-06, 15:29
Dea , une jam shume demel, dhe kur erdhe me moren e me qune drejt e ne ode .Murgesha me tha :kqyre ku eshte oda e veq llaf se me ba me n'a u perzi ne pune vaj halli.Kujtojshin qe po me vije inati e une bash qashtu kisha qef-hazer,

Naki
22-04-06, 11:03
Ndertimi i forumit Dardania.

Viti 2002 mė sjelli rastėsisht nė boten virtuale shqiptare,duke kėrkuarė nė google tema tė ndryshme ,rreth historisė sė Ilirėve - fisin Dardan, shfletoja nga kurreshtja edhe forumet e pakta nė mesin e tyre dardania live, ku isha ndėr 50 anėtarėt e parė tė regjistruar me emėr dhe mbiemėr tė plotė,
Nė kėtė medium mbajė mend tre nika Honesty,Maloku Presheva dhe Kristė .Atė kohė postoja nė temėn Kopshti poetik poezi ,dhe ishin shkronjat e para qė postoja nė Dardani.
Dikund nga mesi i vitit 2003 pas njė infarkti tė mediumit nuk kishte qasje mė nė forum.
Me hapjen e Forumit Dardania.de ,ndėr anėtarėt e parė gjejė Cool boy,Drejtėsia,arTaribibin,Maloku presheva,Barbarozen,Rrushin,Gentianen,Lazdranin,
Murgeshen,Honestyn,Florianin,Vera,
Jehonen,Mickojen,Ana dhe Hana,Cakin,Turistin,Albanam,Psikologun ,Vushtrria dhe shumė tė tjerė qė nuk mė kujtohen pėr momentin.
Ishte njė shoqėri sikur tė ishim rritur me vite sė bashku,ēdo takim i yni nė kėtė medium na sjellte kėnaqėsi dhe vertetė bashkimė emocional dhe shoqėrorė.
Me orė tė tėra mbanim Driten dhezur ,nė kėtė medium tė gjithė sė bashku ndėrtuam Dardanin tonė, duke i dhėnė themelet e njė kėshtjelle me ngjyrat mė tė bukura qė reflektonin njė atmosferė tė ngrohtė.
Pa mė dyshje ishin anėtarėt aktivė, Murgesha ,Lazdrani,Barbaroza,coolboy,Gentiana,Rrushi ,Ana,Hana Floriani,Albanam,Psikologu ,Turisti dhe mė vonė Honesty,Shejtonka dhe tė tjerėt qė i dhuruan themelet e para tė forumit Dardania.
Gjithėsesi ishte Stafi drejtues i forumit dardania.de ēė ofrojė bazen e projektit me Adminin e forumit qė ne mė ngjyrat Vllazėrore ngjyrosem Kėshtjellen Virtuale Dardania.de.

Nėse dikendė kamė harruarė tė pėrmendi,ju kėrkojė ndjesė.

Naki

laliloli
22-04-06, 21:43
Une erdha shume vone dhe rastesisht ne Dradani,dhe e gjeta ate me tana te mirat ,si nje kulle qe shkelqente .
Por u mundova qe edhe une te jap kontributin tim qe ta bejme ate shtepi edhe me te madhe dhe gjalleruese.
Duke e pare se pulat e Uliksit dhe Murgeshes po flinin neper peme dhe dhelpra grabitqare po i pakesonte qdo nate ,vendosem qe me Rafet Llapjanin dhe Artistin tua ndertojme nje kotec:biggrin: :biggrin:
Rafeti ishte mjeshter kryesor ndersa une e Artisti si ndihmes te tij .Aq mjeshter i mire ishte Rafeti sa qe nje here qellonte baskin e dy here gishtin tim dhe te Artistit .Por me gjithate e ngaterruam disi dhe i siguruam pulat nga dhelpra e qe besa edhe nga kjo semundja e kancerit te pulave h5 n1:biggrin: :biggrin:

Perzemersisht lali

vjeshta
22-04-06, 22:00
Une erdha shume vone dhe rastesisht ne Dradani,dhe e gjeta ate me tana te mirat ,si nje kulle qe shkelqente .
Por u mundova qe edhe une te jap kontributin tim qe ta bejme ate shtepi edhe me te madhe dhe gjalleruese.
Duke e pare se pulat e Uliksit dhe Murgeshes po flinin neper peme dhe dhelpra grabitqare po i pakesonte qdo nate ,vendosem qe me Rafet Llapjanin dhe Artistin tua ndertojme nje kotec
Rafeti ishte mjeshter kryesor ndersa une e Artisti si ndihmes te tij .Aq mjeshter i mire ishte Rafeti sa qe nje here qellonte baskin e dy here gishtin tim dhe te Artistit .Por me gjithate e ngaterruam disi dhe i siguruam pulat nga dhelpra e qe besa edhe nga kjo semundja e kancerit te pulave h5 n1

Perzemersisht lali

Ha haahaha Lali&loli pulat i paske siguru prej virusit ,por anatret me doket qe jo :rolleyes: :tongue:

Me ju thane te drejten une nuk e di se sa kam dhane ndihme ,ne ndertimin e kesaj japie ,ndoshta ju e dini me mire :confused: :tongue:

Vjeshta!

halla e madhe
22-04-06, 22:34
Kur erdha ne kete Japi te madhe e gjeta te gatshme me tana te mirat e me muhabete si ashtu ma....dashti zoti nuk ma dha askush fshisen te pastroj, po drejte e me derguan ne balle te oxhakut.....kuje halla e madhe..luja luja ulur kembekryq tek oda e meseleve me kafe e llafe vetem shiqojsha prej se largu sa bukur punojshin bijat e bijte e Dardanise , nuk dua t'ju permendi emrat secilit veq e veq secili pa dallime ishin te dashur dhe punetor .
Kame ndere dhe rrespekt per secilin qe punuat dhe punoni per te miren e kesaj ODE te madhe Dardane!

Na shkofte pune e mbare :halla e madhe:wink:

jadore
22-04-06, 23:48
Ha haahaha Lali&loli pulat i paske siguru prej virusit ,por anatret me doket qe jo :rolleyes: :tongue:

Me ju thane te drejten une nuk e di se sa kam dhane ndihme ,ne ndertimin e kesaj japie ,ndoshta ju e dini me mire :confused: :tongue:

Vjeshta!
...Vjeshta ,
...mbi 7.000copa i paske(postime),besom ,qe euro te kishin qene isha lodhe ( e nuk i kisha numeruar hiq ,hahahah) se lere mendime te shkruara , si mendon qe nuk ke kontriburar !!!, kontribut edhe solid (bile thash solid ,krahas tjereve se pashe ,qe dhe mbi 20.000kishe kjo meriton levdate....).........te pershendes, (je e mrekullueshme, )

rafet llapjani
23-04-06, 23:57
Une erdha shume vone dhe rastesisht ne Dradani,dhe e gjeta ate me tana te mirat ,si nje kulle qe shkelqente .
Por u mundova qe edhe une te jap kontributin tim qe ta bejme ate shtepi edhe me te madhe dhe gjalleruese.
Duke e pare se pulat e Uliksit dhe Murgeshes po flinin neper peme dhe dhelpra grabitqare po i pakesonte qdo nate ,vendosem qe me Rafet Llapjanin dhe Artistin tua ndertojme nje kotec:biggrin: :biggrin:
Rafeti ishte mjeshter kryesor ndersa une e Artisti si ndihmes te tij .Aq mjeshter i mire ishte Rafeti sa qe nje here qellonte baskin e dy here gishtin tim dhe te Artistit .Por me gjithate e ngaterruam disi dhe i siguruam pulat nga dhelpra e qe besa edhe nga kjo semundja e kancerit te pulave h5 n1:biggrin: :biggrin:

Perzemersisht lali


Lali qete formul qe e ke shenu h5 dmth haj pes pula N1 dmth leje njo aaaa po per ate ju sillsha juve mashum gishtave se sa baskis se ti edhe Artisti veq metshi tu i lip gishtat edhe tu u lut ishalla edha naj njanes i bjen hastallaku e i hajm se te shishme te kokan aghaghaghaghahgaghaghaagh


me falni per shaka ju pershendes nga zemra .


Me shum rrespekt rafet llapjani.

K1nG_BanDo
24-04-06, 05:14
DEA ..un per ndertimin e kti forumit di me ti than kto...
ata qe filun me ndetu ket vend te bukur ku njerzia argtohen edhe knaqen ne biseda me njeri tjetrin erdhen te un edhe me than se dojm me ndertu kete ate dojm me ba kshtu ashtu .. nejse me rrefyn per planet e tyre.. por than matriali s po na mjafton ,, kshtu qe mu luten t jau qes nja 3 Kamiona zall (zhavor) per themelet e kti vendi dhe nja 150 Tulla (blloka) per katin e par.. me than qe do t pergjigjem per 2 muaj .. por ja qe sot e asaj dite su paraqiten ma .. un tash von kam ardh ktu me shum per te kerku borgjlit se sa per te rrefy ty ndertimin e tij.. keshtu qe ni pafsha ata qe e kan ndertu bomju shum t fala nga Un dhe thuju ka than njani veq mos ju nxafsha .. :ppPpp Hajgare pak.. Kaloni mir dhe mos harroni qe Ju dua shummmmmm...

Artisti
29-04-06, 12:12
Une erdha shume vone dhe rastesisht ne Dradani,dhe e gjeta ate me tana te mirat ,si nje kulle qe shkelqente .
Por u mundova qe edhe une te jap kontributin tim qe ta bejme ate shtepi edhe me te madhe dhe gjalleruese.
Duke e pare se pulat e Uliksit dhe Murgeshes po flinin neper peme dhe dhelpra grabitqare po i pakesonte qdo nate ,vendosem qe me Rafet Llapjanin dhe Artistin tua ndertojme nje kotec
Rafeti ishte mjeshter kryesor ndersa une e Artisti si ndihmes te tij .Aq mjeshter i mire ishte Rafeti sa qe nje here qellonte baskin e dy here gishtin tim dhe te Artistit .Por me gjithate e ngaterruam disi dhe i siguruam pulat nga dhelpra e qe besa edhe nga kjo semundja e kancerit te pulave h5 n1:biggrin: :biggrin:

Perzemersisht lali


oooooooo laliiiiiiiiiiii,qe ma rrqethe trupin tu ma kujtue ate kohe ku jemii knaaaaaaaqqqqqqqq.

bile qikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaqqqqqqqq jemi knaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaqqq .

Tash jemi tu hjek valla hala nuk na kane mejt gishtat prej qekiqit te Rafetit,veq shyqyr e takova sipmatine ne kete forum vjeshta:wink: ,e mi ka shnosh pak gishtat se duhet me nenshkrue Republiken :biggrin: .

Ju duaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


Artisti

vjeshta
30-04-06, 21:35
...Vjeshta ,
...mbi 7.000copa i paske(postime),besom ,qe euro te kishin qene isha lodhe ( e nuk i kisha numeruar hiq ,hahahah) se lere mendime te shkruara , si mendon qe nuk ke kontriburar !!!, kontribut edhe solid (bile thash solid ,krahas tjereve se pashe ,qe dhe mbi 20.000kishe kjo meriton levdate....).........te pershendes, (je e mrekullueshme, )

Hahahaha Jador ,shyqyr qe nuk jane euro se hiq nuk jau njoh ftyren :tongue:

Faleminderit per lavdatat ,me te vertet eshte knaqesi te lexojsh nje postim te till,sidomos kur ai postim te perket personalisht mu.

Faleminderit shoqe .

vjeshta
30-04-06, 21:40
oooooooo laliiiiiiiiiiii,qe ma rrqethe trupin tu ma kujtue ate kohe ku jemii knaaaaaaaqqqqqqqq.

bile qikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaqqqqqqqq jemi knaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaqqq .

Tash jemi tu hjek valla hala nuk na kane mejt gishtat prej qekiqit te Rafetit,veq shyqyr e takova sipmatine ne kete forum vjeshta:wink: ,e mi ka shnosh pak gishtat se duhet me nenshkrue Republiken :biggrin: .

Ju duaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


Artisti

Ku je bre simpati :rolleyes: ,por per ty e nenshkruaj Republiken edhe me gishta lidhe:biggrin:

Sead
30-04-06, 21:56
Une po ju them atij qe e ka paramendu qet forum i lumshin durt por gjithashtu ju lumshin durt edhe atyve qe mundohen me shty perpara.
se kjo esht nje vendtakim i mir

Artisti
01-05-06, 09:01
Ku je bre simpati :rolleyes: ,por per ty e nenshkruaj Republiken edhe me gishta lidhe:biggrin:
Simpatiiiiiiiiiiiiiiiiii,rrnoft Republika joneeeeeeeeee qikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaqqqqqqq qqqqqqqqqqqqqqqq.


hahahahhahaa

.

vjeshta
05-05-06, 22:17
Simpatiiiiiiiiiiiiiiiiii,rrnoft Republika joneeeeeeeeee qikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaqqqqqqq qqqqqqqqqqqqqqqq.


hahahahhahaa

.

Rrnoft paq :biggrin:

GURI SYLAJ
14-05-06, 08:02
Vjeshta e Artisti,kur te nenshkruni Republiken , me gishta lidhe a zgidhe nuk eshte me rendesi , thirrmeni se edhe une vij ...Deshmitare...

vjeshta
16-05-06, 22:00
Vjeshta e Artisti,kur te nenshkruni Republiken , me gishta lidhe a zgidhe nuk eshte me rendesi , thirrmeni se edhe une vij ...Deshmitare...

Guri e kemi nenshkru ne Las Vegas nuk pat nevoj per deshmitar :tongue: :tongue:

Veq festen kur ta bejm ,te thrrasim ,bile me shoqeruese :tongue: :tongue:

Artisti
18-05-06, 08:20
Guri e kemi nenshkru ne Las Vegas nuk pat nevoj per deshmitar :tongue: :tongue:

Veq festen kur ta bejm ,te thrrasim ,bile me shoqeruese :tongue: :tongue:Masi e nenshkrujtum nuk eshte me fshhtesi se ku hahaha,Simaptia ime.

Bacit duhet me ja be nje vend te mire ne radhen e pare,se hala se kemi gjujt buqeten me lule e nashta e kap Baci hahahaha.

oooooo Bac te pershendes .


.

laliloli
18-05-06, 19:23
Ha haahaha Lali&loli pulat i paske siguru prej virusit ,por anatret me doket qe jo :rolleyes: :tongue:

Me ju thane te drejten une nuk e di se sa kam dhane ndihme ,ne ndertimin e kesaj japie ,ndoshta ju e dini me mire :confused: :tongue:

Vjeshta!
Mjaft ke kontribuar Vjeshta ,boll qe nganjeher po i lidh e po i zgjidh pulat .hahahahahahhaa

vjeshta
19-05-06, 22:21
Mjaft ke kontribuar Vjeshta ,boll qe nganjeher po i lidh e po i zgjidh pulat .hahahahahahhaa

Besa edhe nganjeher i kam mjel :biggrin:

Kodra
19-05-06, 22:44
**********
**********
**********


http://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_pos.gifKodra http://www.dardania.de/vb/upload/images/statusicon/user_online.gif

Fundit: Sot 23:29
Duke Parė Forumin Gjuha Shqipe (http://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=139) @ 23:29
FirmaShteti Funksional,ėshtė Alergjik ndaj KorrupcionitInformacion i ForumitInformacion KontaktimiAnėtarėsuar: 05-05-05Nuk e di sa ka qenė kjo datė rastėsi 05.05.05,por me kėtė datė jam regjistruar nė Forumin Dardan.
Duke biseduar me tė nderuarin Kastri pėrmes msn-it,mė tregoi se ai ėshtė i regjistruar nė FD,dhe prej kėsaj date jam edhe unė kėtu.

Jam i gėzuar qė jam nė mesin e anėtarėve dardan,tė cilėt mė kanė bėrė tė qeshi,tė mendoj dhe tė mėsoj shumė gjėra,pėr kėtė ju falemnderoj,sa i pėrket kontributit nė FD,sigurisht qė njeriu kurrė nuk kontribuon mjaft,pėr kėtė arėsye ėshtė edhe vullneti pėr punė tė mė tutjeshme, duke u gėzuar nga fakti qė edhe ju do tė vazhdoni si deri mė tani me kontributin e juaj.

Shfrytėzoj rastin ta pėrshėndes tė nderuarin Kastri


Kodra

lazdrani
20-05-06, 00:15
Eh sa shume Blloka e Mallter kemi mbajte une me Murgeshen hahahahah,veq se Murgesha kishte qef Armarure te Forte mi dhane kesaj Temeli....Besa sot them bolle mire kishe pase qyre Legjende sa kate u rrite dhe shume kate te reja tuj rindertua hallall pune me plane kishe bere:biggrin: :wink:

laliloli
21-05-06, 17:20
Besa edhe nganjeher i kam mjel :biggrin:hahahahahahahahahahhaaa Vjeshta je ba baqic e mire ne kohe te fundit .

Vjeshta kontributin tuaj e qmoj shume ,(jo vetem qe ke mjele pulat:biggrin: ) po bile ju i keni dhene edhe ngjyren dhe pamjen me te bukur te Dardanise .

Perzemersisht Lali

Tomori
21-05-06, 20:05
Eh sa shume Blloka e Mallter kemi mbajte une me Murgeshen hahahahah,veq se Murgesha kishte qef Armarure te Forte mi dhane kesaj Temeli....Besa sot them bolle mire kishe pase qyre Legjende sa kate u rrite dhe shume kate te reja tuj rindertua hallall pune me plane kishe bere:biggrin: :wink:

hahahahahahaaaa,,, i nderuari lazdrani e vertet eshte qe ju me motrushen teme Murgesh, keni dhene shum kontribut per Forumin Dardania,
-Mua personalishte me ka pelqyer stafi kan qen korekt ndaj secilit antar.
Meqense une fillimish kam pas probleme, por jo me fajin e stafit drejtues te FD, por une kastile kam qene kontaverze veq te hapen debate...por nuk kaloi shum kohe e stafi kuptoi stategjin time dhe privat me njoftojshin se jam shum i respektuar nga ata.
lazdrani kalofsh bukur kudo qe te jesh..!
Me respekt te madhe per ju, e kuptohet dhe Murgeshen nga:
Tomori

Naki
03-09-07, 19:48
Ndertimi i forumit Dardania.

Viti 2002 mė sjelli rastėsisht nė boten virtuale shqiptare,duke kėrkuarė nė google tema tė ndryshme ,rreth historisė sė Ilirėve - fisin Dardan, shfletoja nga kurreshtja edhe forumet e pakta nė mesin e tyre dardania live, ku isha ndėr 50 anėtarėt e parė tė regjistruar me emėr dhe mbiemėr tė plotė,
Nė kėtė medium mbajė mend tre nika Honesty,Maloku Presheva dhe Kristė .Atė kohė postoja nė temėn Kopshti poetik poezi ,dhe ishin shkronjat e para qė postoja nė Dardani.
Dikund nga mesi i vitit 2003 pas njė infarkti tė mediumit nuk kishte qasje mė nė forum.
Me hapjen e Forumit Dardania.de ,ndėr anėtarėt e parė gjejė Cool boy,Drejtėsia,arTaribibin,Maloku presheva,Barbarozen,Rrushin,Gentianen,Lazdranin,
Murgeshen,Honestyn,Florianin,Vera,
Jehonen,Mickojen,Ana dhe Hana,Cakin,Turistin,Albanam,Psikologun ,Vushtrria dhe shumė tė tjerė qė nuk mė kujtohen pėr momentin.
Ishte njė shoqėri sikur tė ishim rritur me vite sė bashku,ēdo takim i yni nė kėtė medium na sjellte kėnaqėsi dhe vertetė bashkimė emocional dhe shoqėrorė.
Me orė tė tėra mbanim Driten dhezur ,nė kėtė medium tė gjithė sė bashku ndėrtuam Dardanin tonė, duke i dhėnė themelet e njė kėshtjelle me ngjyrat mė tė bukura qė reflektonin njė atmosferė tė ngrohtė.
Pa mė dyshje ishin anėtarėt aktivė, Murgesha ,Lazdrani,Barbaroza,coolboy,Gentiana,Rrushi ,Ana,Hana Floriani,Albanam,Psikologu ,Turisti dhe mė vonė Honesty,Shejtonka dhe tė tjerėt qė i dhuruan themelet e para tė forumit Dardania.
Gjithėsesi ishte Stafi drejtues i forumit dardania.de ēė ofrojė bazen e projektit me Adminin e forumit qė ne mė ngjyrat Vllazėrore ngjyrosem Kėshtjellen Virtuale Dardania.de.

Nėse dikendė kamė harruarė tė pėrmendi,ju kėrkojė ndjesė.

Naki

selvija
13-09-07, 16:57
Kur hyra ne kete Forum gjeta te ndertuar rrokaqelle dhe ishalla edhe me larte shkon deri ne hehe,,,

ju pershendes ate qe ndratuat dhe ne do te bjeme me zot kete ode qe eshte bere pjes e jetes sone,,,

jeni 1sha ne te gjitha aspeketet,,,

Naki
09-09-08, 18:27
:cool: Eh sa shume Blloka e Mallter kemi mbajte une me Murgeshen hahahahah,veq se Murgesha kishte qef Armatur te Forte mi dhane kesaj Temeli....Besa sot them bolle mire e kishe pase, qyre Legjende sa kate u rrite dhe shume kate te reja tuj rindertu a hallall pune me plane kishe bere:biggrin: :wink:

..........

Paradox_13
09-09-08, 18:45
Eh sa shume Blloka e Mallter kemi mbajte une me Murgeshen hahahahah,veq se Murgesha kishte qef Armarure te Forte mi dhane kesaj Temeli....Besa sot them bolle mire kishe pase qyre Legjende sa kate u rrite dhe shume kate te reja tuj rindertua hallall pune me plane kishe bere:biggrin: :wink:

..sa me ngut erdha te sho mos a ka hapet far tenderi e ketu punet gati qenkan finalizue...ncncncncn nuk met kun pa hy ky viron korupcioni...!!:mad:

Naki
09-09-08, 19:09
..sa me ngut erdha te sho mos a ka hapet far tenderi e ketu punet gati qenkan finalizue...ncncncncn nuk met kun pa hy ky viron korupcioni...!!:mad:

....kam ndėgju nga tė vjetrit shpija nuk po kryejke kurr,edhe kafshaten e bukės nėse ėshtė shkru me kanė e jotja askush s "mund ta merrė.

DEA
10-09-08, 08:00
Sa here u ndertu e u rrenu, mos vet.............po temeli i fort!

uliksi31
10-09-08, 08:15
Sa here u ndertu e u rrenu, mos vet.............po temeli i fort!

Nese ndodh rrenimi tash, veshtire se do te mekembet ma.

lovely
10-09-08, 09:15
a jeni lodh o mjeshter? :P:P

DEA
10-09-08, 15:14
Nese ndodh rrenimi tash, veshtire se do te mekembet ma.

Nese, nese,nese...........................ishalla nuk rrenohet se edhe fuqia shpirterore e fizike ndonjeher perkundojne per mekembje te serishme...


Oj lovely, ishalla vijne ata mjeshter qe i paske pa ti, se ni leshofsha mo pa e kry punen mire mire ma bajne....:smile:

Honesty^uk.
10-09-08, 15:46
Ndertimi i forumit Dardania.

Viti 2002 mė sjelli rastėsisht nė boten virtuale shqiptare,duke kėrkuarė nė google tema tė ndryshme ,rreth historisė sė Ilirėve - fisin Dardan, shfletoja nga kurreshtja edhe forumet e pakta nė mesin e tyre dardania live, ku isha ndėr 50 anėtarėt e parė tė regjistruar me emėr dhe mbiemėr tė plotė,
Nė kėtė medium mbajė mend tre nika Honesty,Maloku Presheva dhe Kristė .Atė kohė postoja nė temėn Kopshti poetik poezi ,dhe ishin shkronjat e para qė postoja nė Dardani.
Dikund nga mesi i vitit 2003 pas njė infarkti tė mediumit nuk kishte qasje mė nė forum.
Me hapjen e Forumit Dardania.de ,ndėr anėtarėt e parė gjejė Cool boy,Drejtėsia,arTaribibin,Maloku presheva,Barbarozen,Rrushin,Gentianen,Lazdranin,
Murgeshen,Honestyn,Florianin,Vera,
Jehonen,Mickojen,Ana dhe Hana,Cakin,Turistin,Albanam,Psikologun ,Vushtrria dhe shumė tė tjerė qė nuk mė kujtohen pėr momentin.
Ishte njė shoqėri sikur tė ishim rritur me vite sė bashku,ēdo takim i yni nė kėtė medium na sjellte kėnaqėsi dhe vertetė bashkimė emocional dhe shoqėrorė.
Me orė tė tėra mbanim Driten dhezur ,nė kėtė medium tė gjithė sė bashku ndėrtuam Dardanin tonė, duke i dhėnė themelet e njė kėshtjelle me ngjyrat mė tė bukura qė reflektonin njė atmosferė tė ngrohtė.
Pa mė dyshje ishin anėtarėt aktivė, Murgesha ,Lazdrani,Barbaroza,coolboy,Gentiana,Rrushi ,Ana,Hana Floriani,Albanam,Psikologu ,Turisti dhe mė vonė Honesty,Shejtonka dhe tė tjerėt qė i dhuruan themelet e para tė forumit Dardania.
Gjithėsesi ishte Stafi drejtues i forumit dardania.de ēė ofrojė bazen e projektit me Adminin e forumit qė ne mė ngjyrat Vllazėrore ngjyrosem Kėshtjellen Virtuale Dardania.de.

Nėse dikendė kamė harruarė tė pėrmendi,ju kėrkojė ndjesė.

Naki

:cool: :smile:

DEA
10-09-08, 15:51
:cool: :smile:

Mos i qit syzet, se punet nuk kane te mbaruar, po pervidhju punes:smile:

Honesty^uk.
11-09-08, 15:39
Mos i qit syzet, se punet nuk kane te mbaruar, po pervidhju punes:smile:


Mos me qit pune bre DEA se me i heq syzet dhe me u pervjel
shume nga ketu si sheh me online duke shkru, vetem me shamija ne koke
duke shiku pertej gardhit:wink:

LuLjaa
11-09-08, 15:58
ueeeeeeeeee

Arkza
14-09-08, 15:44
Mos me qit pune bre DEA se me i heq syzet dhe me u pervjel
shume nga ketu si sheh me online duke shkru, vetem me shamija ne koke
duke shiku pertej gardhit:wink:Huaaaaaaaaaaaaa Te Perferoj ty qe ti Hapsht syt me mire se per ndryshe keni ra ne fund te Pusit !!!!
Merrni masat me shpejt se su bo Von !!!!

~AnnA~
22-06-10, 12:45
Isha vertete kurioze te di me shume mbi ndertimin e kesaj web-faqeje....
Flm DEA per hapjen e temes...por faleminderimi i takon Bond-it(Fundamentit te dardanise) dhe Murgeshes( qe perben muret e ketij pallati)

Dardanesha
07-12-12, 21:36
Une erdha tash mas 8 vjete anetaresim se po e shoh qe ka nevoje per do ndryshime, paska nevoje per fasade te re, mobile te reja,,:biggrin:,perndryshe tash e shikova daten jam anetaresuar ne FD me 04.01.2004 :rolleyes:, kohe e gjate hmmm...

tipi engjellor
07-12-12, 22:41
nuk qka te shtoj pere kete pasi vone jam ketu.....ata qe ishin ka qe nuk jane aktiv ketu po mendoj keshtu.......

Paradox_13
13-12-12, 20:47
Une erdha tash mas 8 vjete anetaresim se po e shoh qe ka nevoje per do ndryshime, paska nevoje per fasade te re, mobile te reja,,:biggrin:,perndryshe tash e shikova daten jam anetaresuar ne FD me 04.01.2004 :rolleyes:, kohe e gjate hmmm...

.....mire qe qenke rikthyer pikerishte ne kohen e renovimeve Dardanesh,.. munesh me i ndrru mobilet dhe ter inventarin e mbrendeshem pore te lutem fasaden mos e qprush para pranveres se na ban zoti hore e na shkon mundi kote....

Dardanesha
13-12-12, 21:08
.....mire qe qenke rikthyer pikerishte ne kohen e renovimeve Dardanesh,.. munesh me i ndrru mobilet dhe ter inventarin e mbrendeshem pore te lutem fasaden mos e qprush para pranveres se na ban zoti hore e na shkon mundi kote....:smile::wink: