PDA

View Full Version : C'fare e vret dashurine?


Honesty^uk.
25-12-04, 13:18
Se qe dashuroni ,tradhetoni ,putheni e c'fare tjeter e morrem vesh, tani kini kortezine e diskutoni: kush e vret dashurine mes nje cifti;pra tregoni nje rank te gabimeve qe cojne ne fundin e dashurise.

Une po permendi disa nga to:

- tradhetia
- genjeshtrat
- largesia
- keqkuptimet
- shoket apo shoqet e ngushte.. .....etj etj

Diskutime te kendshme.
Honesty

Murgesha
25-12-04, 15:41
Dashurinė e vėrtet se vret asgjė.
Ajo vetvetiu mbėshtillet me njė mburojė magjike e cila largon ēdo tentim pėr ta vrarė.
Me nderime Murgesha.

Honesty^uk.
25-12-04, 16:07
Dashurinė e vėrtet se vret asgjė.
Ajo vetvetiu mbėshtillet me njė mburojė magjike e cila largon ēdo tentim pėr ta vrarė.
Me nderime Murgesha.

Si gjithnje e pershendetur Murgesha, e verteta eshte ashtu sic thua ti, por dashuria e vertet nuk ka njeanshmeri

1+1 =1

turisti
26-12-04, 00:33
Honesty i nderuar,

Do te provoj une me analizen ,simbas logjikes e kendit tim,dhe domethenjen gjithashtu ne mes fjalive.....

Jeta eshte e tejdukshme dhe e hapur.Ne duhet vetem me sinqeritet,senzualitet dhe intelekt ta shiqojm.Ajo nuk mshef asgje.Gati askush nuk ka kohe t'i kontrolloje " ODAT " e intimitetit te vet ,aksionet dhe reaksionet e veta,te pyet vetveten:kah lundron " ania ime "?A jam une pronari i zgjedhjeve te mia,ose viktima e forcave te padukshme armiqesore?Nese keshtu me shpesh e pyesim vetvetin,ndoshta edhe do te vijm deri tek rezultati i duhur ,por siq shifet,ne nuk kemi kohe per vetveten.Shkojm prej relacionit ne relacion ,krejt me shprese se do te tkojm " at te vertete ",kenaqesi te perhershme dhe rahatine e pa turbulluar.
Sistemi i yn i jetes : " nderro dhe vazhdo ",nuk naj sjell rezultate te duhura,por ne as qe e verejm kete e as qe po mundohemi me thene t'i kuptojme gjerat e motivimit tone. E MUNDIMSHME ESHTE ASHTU TE JETOHET .ASGJE ME TEPER NUK E HARGJON ENERGJIONIN E QENJES SONE,SIQ E BEJNE ATE BINDJET E GABUARA DHE MASHTRIMET. Ne baqen e Zotit ēka s'ka,edhe mashtrimet lulzojne barabart me ēdo lamit tjera te jetes. Nga ne varet se qfare ernat do t'i shijojme dhe shijet te kerkojme.Te gjithe vuajm per dashuri.Ne realitet,ne vuajm te jem te ushqyer me mirekujdesin te njerezve tjere,me kujdesin ne kete/ate menyre. Per ate edhe enderrojme,kendojme,shkruajm romana,bisedojme dhe imagjinojme. DASHURIA,- tema e perhershme. Sikur te kishim mundesi me hy ne trurin e ēdo personit dhe t'i shohim permbajtjet,kishmi kuptue se sa eshte tema e dashurise e perhapur ne te.
IMAGJINOJME VETEM PER ATE QE NUK POSEDOJME.PER ATE DHE IMAGJINOJME SEPSE ENDERROJME DHE KUJTOJM MENYRAT SE SI TE PIJM NGA BURIMI I DASHURISE.DERI SA PO HULUMTOJME, dmth SE NUK E KEMI PERMBUSH CAKUN. NESE ME VITE DHE DECENJE GJURMOJM, dmth SE NUK E KEMI ARRITUR CAKUN.
Nese nje kohe te gjate hulumtojme ,a nuk eshte ajo shenje qe po shkojm ne drejtim te gabuar?Ne vend qe te jem sa me afer objektit te dashuruar ( te deshirave tona ),pse nuk e pyesim vetveten ēka deshirojme? Ne ate rruge ekziston nje shenje " komunikacioni " i cili gjithmone naj terhjek verejtjen qe nuk shkojme ne drejtim te duhur. Ai ( drejtimi )quhet : TRADHTIA.

DASHURIA ĖSHTĖ RRUGA ,NDERSA TRADHTIA - SHENJĖ KOMUNIKACIONI PĖR SKEJ ASAJ RRUGE.

Mirepo,ne tradhtien nuk e perjetojme si shenje te verejtjes ,por si shpres qe ne preher ndonje grues/burrit tjeter ,gjejm ate qe e kemi kerkuar ne lidhjet e meparshme.Ashtu po shpresojme ,duke haruar se SHPRESA eshte energjioni i ri inkurajues,kreativ i cili jep vitalitetin njerzve ne luftim me humbjen,mossuksesit ,pleqerien dhe vdekjen. Mundeni te jetoni me shprese nese ashtu doni,siq jeton shumica.Ne kete rast,shpresa po na shtyn te mendojme se behet me mire dhe te hulumtojm me tutje. Ēka deshirojm ne relacion mashkull - femer?A kemi qendrimet e tona ? Ose ndoshta akoma mendojme me kokat e : nenes,babes,shokeve,kojshive dhe tjerve dhe pastaj po percaktohem per vlerat e tjeterkujt e jo per burimet e tona. Ekzistojne shume mashkuj dhe femrat te cilet kurre nuk hyjne ne relacion te vertete me qenjen tjeter,por tere jeten e kalojne me paramendimin e imagjinuar te partnerit ne koken e vet i/e cila pak perngjan asaj/atij nga realiteti.
Per te pire nga burimi i dashurise ,se pari duhe ta dijm se ēka eshte DASHURIA ,e si ta dijm kur kurre nuk e kemi perjetuar?Pse na nevoiten partneret dhe dashuria e tyre? Per mos te jemi te vetmuar? Te bashkuar ekonomikisht te jemi me te fort? Hapsira e dashurise eshte ne menyre planetare e infektueme me forcat e manipulimit.Argumentet jane : martesat e shkaterruara,shkurorezimet e shumta dhe konfliktet e perditshme mes partnereve . Njerzit po grabiten per dashurine e huaj.Shumica si duket kurre as nuk rriten.

Mos e pyetni veten pse njeriu shpeshhere i zgjuar enderron,e ne gjum jet i zgjuar. Ajo vjen nga ajo se realiteti eshte iluzioni i krijuar ne mungesen e alkoolit.Andaj dhe mos u quditeni pse DASHURIA ESHTE NJE LLOJ DEHURRI: kur njeriu e pin goten e pare dhe dyte,i qelet apetiti dhe lajmerohet etja dhe pastaj gotat reniten.....

Kur edhe dy personat te dashuruar kuptojne qe n'mes tyre po jet distanca e pafund,munden me krijue jeten e mrekullueshme njeri pran tjetrit,nese perballojne ta dashurojne ate distancen mes veti e cila i mundeson personave te dashuruar ta shohin njeri tjetrin ne TERESI.

Pra, : ALL YOU NEED IS LOVE.

Ose: KUSH NUK RREZIKON NĖ DASHURI,RRĖZIKON MĖ TEPĖR.


JU PERSHENDES I GEZUAR QE E KRYTA,HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA HA. :wink:

halla e madhe
26-12-04, 08:54
Honesty_NJi fjale e vjeter pop.thote: "Kur te ikin dhent te vijne mendt "

Honesty^uk.
26-12-04, 11:48
Mos e pyetni veten pse njeriu shpeshhere i zgjuar enderron,e ne gjum jet i zgjuar.


Menyra juaj e trajtimit te temave prej nje analisti te vertet,eshte per tu lavderuar, dhe per kete ju keni pershendetjet e mia te sinqerta.

Vargu qe kam shkeputur ka nje domethenie te madhe per ata te cilet flejn duke enderruar :wink:

Me respekt per ju
Honesty

Honesty^uk.
26-12-04, 11:50
Honesty_NJi fjale e vjeter pop.thote: "Kur te ikin dhent te vijne mendt "


Po "halla e madhe " ashtu thuhet , por aty egziston edhe mundesia e kundert

Gentiani
26-12-04, 16:19
Keqėkuptimet dhe vazhdimi i tyre pa u sqaruar ėshtė hap qė qon drejt njė hapi tė tillė. Gėnjeshtrat dhe josinqeriteti i raporteve nė ēift i zbehė dhe vyshkė dashurinė e njėkohėsisht edhe besimin nė raportet qė kanė pasur ata. Largėsia luan gjithashtu rol dominant, sepse ndryshe sqarohen gjėrat nė katėr sy dhe prezencėn e tyre, ku munden ti shpalosin ndjenjat edhe gjatė sqarimit dhe argumentimit tė gjėrave. Tradhėtia ėshtė kulmi qė mund ti vihet atyre raporteve dhe ēdo kthim mbrapa pas kėtij akti e shoh si gabim fatal. Shokėt dhe shoqet e ngushta nuk kanė se ēfarė tė kėrkojnė nė raportet dhe dashurinė e njė ēifti, nė kuptimin e tentimit tė influencimit tė gjėrave, sepse dashuria dhe ato raporte u takojnė atij ēifti.

Dashuria e vėrtetė dhe me plot zemėr i pėrballon kėto tentimvrasje tė dashurisė mu sikur anija shtrėngatėn nė detin e hapur dhe shkon drejt cakut tė saj.

Gentiani!

Mafiozi
26-12-04, 21:31
Kur mungon drejtesia dhe sinqeriteti rrjedhin shum gjera te dobeta te
cilat nuk lajn vend per dashuri. Sikur gjelozia, keqkuptimet, ndegjimi
i shoqeris, genjeshtrat, tradhetia, monotonia etj.....

Per mos me humb nje dashuri apo me lind nje dashuri, esht me nevoj me
qen i drejt dhe i sinqert, me deshirat e vetvetes dhe te tjetrit.


:wink:

aferdita
27-12-04, 19:29
Keqkuptimet,
Tradhtija,
Jo Sinqeriteti...

dr1ta
28-12-04, 01:18
- tradhetia
- genjeshtrat
- largesia
- shoket apo shoqet e ngushte.. .....(special te ne shqiptaret)
etj...etjj

Gentiana
30-12-04, 13:26
Kokfortesia e kot (qe e kan shqipetart sidomos meshkujt) Genjeshtrat, deri dikund edhe shoqeria (nese ate e ndegjojm shum) tradhtia dhe largesia.

spirl_girls
30-12-04, 13:58
Gentiana po mire ke fol tash mos fol me tri dite te lumte :wink:

ShEjToNkA
30-12-04, 17:16
Dashurinė e vėrtet se vret asgjė.
Ajo vetvetiu mbėshtillet me njė mburojė magjike e cila largon ēdo tentim pėr ta vrarė.
Me nderime Murgesha.


:arrow: :arrow: :arrow:

turisti
30-12-04, 20:55
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

IceGirl
11-01-05, 16:05
Vet Njeriu Vret Dashurine :(

turisti
12-01-05, 01:15
Vet Njeriu Vret Dashurine :(

Po," Akell qik. :wink:

IceGirl
12-01-05, 01:24
Jo bre nuk jom tere akull zemeren e ngroht e kam... :)

turisti
12-01-05, 01:32
Jo bre nuk jom tere akull zemeren e ngroht e kam... :)

E dij,po gjithashtu te besoj.

Me nderime,TURISTI. :wink:

Mafiozi
12-01-05, 13:17
Genjeshtrat, urdheri, gjelozia, pa-besimi :arrow: nuk te lejojn mu dashuru.

Se njeher i dashuruar, asgje nuk ju vret.


:wink:

Honesty^uk.
05-05-05, 19:02
Vet Njeriu Vret Dashurine :(


Me se e vertet

laliloli
05-05-05, 19:20
XHELOZIA ,LAJKA,MASHTRIMI,GENJESHTRA........

turisti
05-05-05, 19:26
Dobesia,pavendosmeria,mosbesimi,planifikimi i keq per ardhmeri,besimi i tepert.................................... :(

e_martumja
05-05-05, 19:57
gjelozija, pa mirekuptimi, urretja, etc...


"Dashuria eshte nje vaze 5litra, eshte i mbushur mbrenda 10 cm mjalt kurse 2,5 cm ... :wink: "

ShEjToNkA
05-05-05, 21:15
gjelozija, pa mirekuptimi, urretja, etc...


"Dashuria eshte nje vaze 5litra, eshte i mbushur mbrenda 10 cm mjalt kurse 2,5 cm ... :wink: "


E_martume , e kėto 2,5 cm me cka janė tė mbushme?????
Tė lutėm me tregooooooooo!! :roll: :roll:

e_martumja
05-05-05, 21:18
gjelozija, pa mirekuptimi, urretja, etc...


"Dashuria eshte nje vaze 5litra, eshte i mbushur mbrenda 10 cm mjalt kurse 2,5 cm ... :wink: "


E_martume , e kėto 2,5 cm me cka janė tė mbushme?????
Tė lutėm me tregooooooooo!! :roll: :roll:Merre me mend qysh dush oj Shejtonk sipas deshires te njeriut :wink:

ShEjToNkA
05-05-05, 21:22
Merre me mend qysh dush oj Shejtonk sipas deshires te njeriut :wink:


Do tė thotė: Se ato mbushėn varsishtė si donė dhe si dinė njeriu!!

e_martumja
05-05-05, 21:24
Merre me mend qysh dush oj Shejtonk sipas deshires te njeriut :wink:


Do tė thotė: Se ato mbushėn varsishtė si donė dhe si dinė njeriu!!Ashtu eshte!!!!!!!!!! Cka kishe pas deshir ti?

ShEjToNkA
05-05-05, 21:26
Ashtu eshte!!!!!!!!!! Cka kishe pas deshir ti?


Unė kisha pas dėshirė me Shejtonllėk me i mbyushė :wink: se nuk ėshtė keqė me pas pak shejtanllėk a??!

e_martumja
05-05-05, 21:30
Ashtu eshte!!!!!!!!!! Cka kishe pas deshir ti?


Unė kisha pas dėshirė me Shejtonllėk me i mbyushė :wink: se nuk ėshtė keqė me pas pak shejtanllėk a??!ajt se Shejtonllek e ka ajo qe e ka vazen ne dore :lol: :lol: me siguri edhe dreqin e shtine aty :wink:

ShEjToNkA
05-05-05, 21:32
Ashtu eshte!!!!!!!!!! Cka kishe pas deshir ti?


Unė kisha pas dėshirė me Shejtonllėk me i mbyushė :wink: se nuk ėshtė keqė me pas pak shejtanllėk a??!ajt se Shejtonllek e ka ajo qe e ka vazen ne dore :lol: :lol: me siguri edhe dreqin e shtine aty :wink:


Pa dyshimė se PO :lol: :lol: :lol:

Daja POLIC
13-05-05, 01:13
Dashurin e vret syni KEQ si pershembull ky SY :shock: :shock: :shock: kjo e vret dashurin

laliloli
13-05-05, 19:20
DASHURIN E VERTETE NUK KA FORCE NE BOTE QE MUND TA VRET, POS MOSDASHURIA

experti_lu
16-05-05, 00:28
Kokfortesia e kot (qe e kan shqipetart sidomos meshkujt) Genjeshtrat, deri dikund edhe shoqeria (nese ate e ndegjojm shum) tradhtia dhe largesia.GENTA,pershendetje,nuk eshte kokefortesia vetem te shqiptert por edhe te popujt tjer ne bote.
krej mvaret se qfar karkteri ka njeriu,pa marr parasyshe se qka eshte me nacionalitet.


me nderime
EXPERT-GJAKOVA.

Stuhia
16-05-05, 00:30
Dashurine e vret, jo dashuria,
Dashurine e vret jo sinqeriteti,
Dashurine e vret, tradhetia,
Dashurine e vret, mashtrimi,
Dashurine e vret, mendjemadhesia,
Dashurine e vret, ..................?

turisti
16-05-05, 12:14
Dashurine e vret -idiotizmi- i partnerve qe nuk dijne se ēka eshte serioziteti.

Stuhia
16-05-05, 12:17
Dashurine e vret -idiotizmi- i partnerve qe nuk dijne se ēka eshte serioziteti.


Pajtohem plotesisht me mendimin tend.

turisti
16-05-05, 12:19
Dashurine e vret -idiotizmi- i partnerve qe nuk dijne se ēka eshte serioziteti.


Pajtohem plotesisht me mendimin tend.

Faleminderit shume .

Kurvani
31-05-05, 00:35
per mendimin tim esht genjeshtra e cila i perfshin te gjithat, qe i ke cek me lart.

turisti
31-05-05, 13:12
per mendimin tim esht genjeshtra e cila i perfshin te gjithat, qe i ke cek me lart.

I nderuari "Kurvani",nese e ke fjalen per mua,ateherit mos harro se -genjeshtra- eshte gjithashtu perberja e [b]idiotizmit edhe me pjese te madhe bile....

Dashuria eshte shkence ne vehti,tradhtia poashtu....sepse me shekuj po diskutohet per keto ēeshtjet e deri me sot si ne.....

Me respekt,
TURISTI.

laliloli
31-05-05, 19:38
TRATHTIA

DEA
31-05-05, 21:14
Mos Toleranca

Tomori
01-06-05, 11:14
Mos Toleranca
"DEA" ndaj mendimin me ju?!!
Pa tolerance nuk ka harmoni :wink:
tungji "DEA" :wink:

Honesty^uk.
01-06-05, 22:31
TRATHTIA

E vertet, TRADHETIA vret edhe mendjen ,,e krimbur

Domira
12-06-05, 10:03
fundi...

Honesty^uk.
05-11-05, 18:18
Genjeshtra :arrow:

vendasi
05-11-05, 19:56
dashuria nuk vritet por vyshket sikur lulja

doGzona
05-11-05, 21:30
Dashuria vritet nga njerezit te cilet kerkojne te ken pushtet mbi te , ata te cilet si pushtetar e dijn se do te pesojn herdokur por nuk e besojne.
Dashuria vritet atehere kur ajo behet pjese e mashtrimit , tradhetis, mosbesimit dhe akoma thirret me emrin dashuri , por nje dashuri e tille nuk mund ta kete kete emer .

turisti
05-11-05, 21:51
Gabimet edhe paaftesia e ballafaqimit direkt me problemet e krijuara duke i percjellur ja gacmuar nga kendi i frikacakut.....

Honesty^uk.
05-11-05, 21:57
Gabimet edhe paaftesia e ballafaqimit direkt me problemet e krijuara duke i percjellur ja gacmuar nga kendi i frikacakut.....


Gjithmon qofsh krenar, se me te vertet mprehtesia e mendjes suaj shihet qart

Sy_kaltra
05-11-05, 22:04
DASHURIA LIND NGA URIA, RRITET NGA USHQIMI DHE VDES NGA NGOPJA..

turisti
05-11-05, 22:10
Gabimet edhe paaftesia e ballafaqimit direkt me problemet e krijuara duke i percjellur ja gacmuar nga kendi i frikacakut.....


Gjithmon qofsh krenar, se me te vertet mprehtesia e mendjes suaj shihet qart

Faleminderit i respetuari. :P Vlersimet e juaja jane per ēdo respekt si edhe temat. :P

thjeshte & sinqerte,per ju posaqerisht,

TURISTI. :P

vendasi
05-11-05, 22:11
haha sy_kaltra sweet!
Te pershendes........

doGzona
09-11-05, 13:58
Dashurin e vret cdo gje qe nuk perputhet me virtytin njerezore.

Kercovari
09-11-05, 19:46
Dashuria vritet aty ku nuk ka dashuri te ndersjellt dhe te sinqert :wink:

laliloli
09-11-05, 19:51
DASHURIA LIND NGA URIA, RRITET NGA USHQIMI DHE VDES NGA NGOPJA..

Qka me ba sykaltroshe qe nganjeher pa u ngopur po vdes e gjora :lol:

Kercovari
09-11-05, 19:55
Kush e sheh dashurinhttp://www.asw.ch/assets/images/200306_gv/biene-ani.gifE shijon edhe mjalten :wink:

Barbaroza
09-11-05, 20:27
Ore kercovari,nese me del kjo blete perpara,ia harroj shijen mjaltit! :lol: :lol:

Kercovari
09-11-05, 20:30
Ore kercovari,nese me del kjo blete perpara,ia harroj shijen mjaltit! :lol: :lol:
Gabon shihe sa puntore eshte dhe po te mos ishte bleta nuk do ishte edhe mjalta. :lol: :lol: :lol: :wink:
Po une kam mendu te kunderten.ne vend bletes kupto enxe(Arrez)

Barbaroza
09-11-05, 20:34
E per Arrez,s'paska problem pra.Jam e gatshme te kacafytem! :lol: :lol:

Kercovari
09-11-05, 20:37
E per Arrez,s'paska problem pra.Jam e gatshme te kacafytem! :lol: :lol:
Qenke e vendosur te ja lush edhe nenen dashuris. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: Po nuk je para se ka shume qe kan vepru ashtu. :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Barbaroza
09-11-05, 20:40
A kishin patur sukses bile ata,jo qe dua te terhiqem,por veq po pyes?! 8)

Kercovari
09-11-05, 21:51
A kishin patur sukses bile ata,jo qe dua te terhiqem,por veq po pyes?! 8)
E si nuk kan sukses,sun qelin deren prej dashurive. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

turisti
09-11-05, 22:06
Se qe dashuroni ,tradhetoni ,putheni e c'fare tjeter e morrem vesh, tani kini kortezine e diskutoni: kush e vret dashurine mes nje cifti;pra tregoni nje rank te gabimeve qe cojne ne fundin e dashurise.

Une po permendi disa nga to:

- tradhetia
- genjeshtrat
- largesia
- keqkuptimet
- shoket apo shoqet e ngushte.. .....etj etj

Diskutime te kendshme.
Honesty


Te gjitha keto parametret kinse po e mbrojne dashurine,por jo pakhere e "deformojne.......

Barbaroza
10-11-05, 10:16
Dashurine tek disa e vret monotonia.Ka tipa qe s'mund t'qendrojne gjate ne nje lidhje!

Sy_kaltra
10-11-05, 10:32
DASHURIA LIND NGA URIA, RRITET NGA USHQIMI DHE VDES NGA NGOPJA..

Qka me ba sykaltroshe qe nganjeher pa u ngopur po vdes e gjora :lol: :shock: edhe aja po ndodhka pa ngopje te vdes a ??? :cry:

Murgesha
10-11-05, 10:38
Dashurinė e vėrtet se vret asgjė.
Ajo vetvetiu mbėshtillet me njė mburojė magjike e cila largon ēdo tentim pėr ta vrarė.
Me nderime Murgesha.

Kam fjalėn kėtu pėr dashurinė e vėrtetė, e jo pėr dashuriēka. :lol:

Vetima
10-11-05, 14:59
nganjeher edhe vet njera pal vret dashurin duke ba gjelozi te tepruar pa as nje shkas dhe dikur shifet se nuk asht dasht por po marrin fund gjanat tani :?
por me se shumti mendoj se genjshtra.

Honesty^uk.
06-05-08, 22:01
.....................mos sinqeriteti

Jana
11-05-08, 02:49
Se qe dashuroni ,tradhetoni ,putheni e c'fare tjeter e morrem vesh, tani kini kortezine e diskutoni: kush e vret dashurine mes nje cifti;pra tregoni nje rank te gabimeve qe cojne ne fundin e dashurise.

Une po permendi disa nga to:

- tradhetia
- genjeshtrat
- largesia
- keqkuptimet
- shoket apo shoqet e ngushte.. .....etj etj

Diskutime te kendshme.
Honesty

Se pari mundet me fillu me keqkuptime.....masnej me genjeshtra...vjen tradhtia...largohne njoni me tjetrin edhe keshtu i vjen edhe fundi lidhjes...........

Honesty^uk.
11-05-08, 08:46
.........................mos besimi reciprok

emine
11-05-08, 09:03
injoranca.....genjeshtra.....

Skyfter
11-05-08, 13:38
Mendoj se Dashurine nuk mundet ta vras asgje nese aty ka Dashuri te vertet!
Me shum vritet Ego!

Arkza
11-05-08, 14:58
Po Mendoj se e Vret shume qka !
P/SH Me e keqja eshte ajo /ai qe se mbajn Fjalen e dhan dhe duke ja punojne Pas shpines !!
Shkurt u Pergjegjem se ketu ka shume qka ! :rolleyes:

Skyfter
15-05-08, 12:07
Po Mendoj se e Vret shume qka !
P/SH Me e keqja eshte ajo /ai qe se mbajn Fjalen e dhan dhe duke ja punojne Pas shpines !!
Shkurt u Pergjegjem se ketu ka shume qka ! :rolleyes:

Nese dikush vret "Dashurine" e vret vetem vet e askush(asgje) tjeter!

Derisa ti pershkruan nje njeri tjeter(pa njoft), ne te vertet ti pershkruan veten dhe te metat e tua ...:cool:

Arkza
15-05-08, 12:11
Nese dikush vret "Dashurine" e vret vetem vet e askush(asgje) tjeter!

Derisa ti pershkruan nje njeri tjeter(pa njoft), ne te vertet ti pershkruan veten dhe te metat e tua ...:cool:Nime , keshtu po mendon ti a !? :biggrin: :tongue:

Domira
15-05-08, 12:15
Dashurine e vret egoizmi...

Preshevar
15-05-08, 12:43
Tralltia....................... (@[email protected])

Jana
15-05-08, 13:05
Edhe une mendoj se tradhtia....jo qe e vrte po i jep fund...........Dashuris....

Virti
15-05-08, 13:09
mashtrimi! :cool:

Lendi1
15-05-08, 13:10
Edhe une mendoj se tradhtia....jo qe e vrte po i jep fund...........Dashuris....

Mendimi i njejt tradhtia

Skyfter
15-05-08, 13:24
Edhe une mendoj se tradhtia....jo qe e vrte po i jep fund...........Dashuris....

Juve zonj-ush cka kuptoni me fjalen Dashuri??


Po si mund te Tradhtoj nje i/e Dashuruar :confused: ?

emine
15-05-08, 14:03
Juve zonj-ush cka kuptoni me fjalen Dashuri??


Po si mund te Tradhtoj nje i/e Dashuruar :confused: ?


hmmm sa mire keni shenu(dihet se nese je i dashurun/dashurune)kurre mendja s'te shkon per dikond tjeter,e le mo me tradhtu;)

ps.gabohen ata njerz qe mendojn, dy njerze ne te njejten kohe ti dashurojne(eshte e pavertet)

Jana
15-05-08, 15:01
Juve zonj-ush cka kuptoni me fjalen Dashuri??


Po si mund te Tradhtoj nje i/e Dashuruar :confused: ?

Ani a mundesh me em tregu ti se qka e vret dashurin pra.....?

Skyfter
15-05-08, 16:40
Ani a mundesh me em tregu ti se qka e vret dashurin pra.....?

Kam dhen mendimin tim sa i perket kesaj teme ...


Ps. Ngjitu pak me lart ose dil nr faqen tjeter :smile:

Agolli
15-05-08, 19:12
Pyetje komplikuese,..nese i takoi Romeon dhe Zhuljeten do i pyes se ē'fare ishin shkaqet qe ata u mbyten per nje dashuri te zjarrt,,ēa me ba,..pe m'shefen kopili me kopilicen assesi me i takue ndokund!!

iliryan
15-05-08, 20:03
Dashurin e vret pushka ne lule te ballit

Agolli
15-05-08, 20:17
Dashurin e vret pushka ne lule te ballit
Ia bon ma zi se shigjeta e amorit..per pak me qorru

iliryan
15-05-08, 20:32
Eu po ku ka sot dashuri se me pas pa e vra se kisha lan po skam degju se ka kund

Agolli
15-05-08, 20:35
Eu po ku ka sot dashuri se me pas pa e vra se kisha lan po skam degju se ka kund
Kaka,,,,ne Jupiter sa te duash, phaaaa ēka pe vallezojshin shoten dejuzkat :biggrin:

Psikologu
15-05-08, 20:41
Asgjė nuke vret , nuk e frigon , nuk e cenon dashurin , perderisa ajo tė quhet dashuri, por jo vetem tė quhet por edhe tė njifet si thelbė i dashurisė, e ne tØåe gjinden shumė thelbe qe dikur mund tė behen frute tė embla.

Agolli
15-05-08, 20:47
Asgjė nuke vret , nuk e frigon , nuk e cenon dashurin , perderisa ajo tė quhet dashuri, por jo vetem tė quhet por edhe tė njifet si thelbė i dashurisė, e ne tØåe gjinden shumė thelbe qe dikur mund tė behen frute tė embla.
Pershendetje i nderuar,
Pyetja ishte kjo..ē'fare e vret dashurin, z'di a e keni kuptuar pyetjen!!
E kur s'quhet dashuri, cilat jan shkaqet pasojat e masakrimit te ndjenjave!!

Dilaver
27-05-08, 07:12
Dashurinė e vret si rrufeja, pakujdesia, kur nuk e shef edhe atėherė kur e ke para syve!
Pabesia ėshtė triumfues i dėshtimit nė dashuri. Gėnjeshtra e vret si pushka e dreqit ndėrsa sinqeriteti dhe mirėsia e tepruar e vret edhe mė fortė se pushka e topi i dreqit.

emine
27-05-08, 07:28
Pershendetje i nderuar,
Pyetja ishte kjo..ē'fare e vret dashurin, z'di a e keni kuptuar pyetjen!!
E kur s'quhet dashuri, cilat jan shkaqet pasojat e masakrimit te ndjenjave!!


qe kthehu po te tregoi une kush e masakron dashurin:kure cdo gja shkone mire e ty te hin dilidreqi ne mendje e mendon se ai ajo po te treadhtone(shef edhe andrra naten) ateher vjen ajo dite kure ja gerditish jeten edhe te thote hajte se pernjimedn tesh po du me ba diqka vetem te jap ty te drejt:p

pa hajagre,shkaku i humbjes se njeriut qe do shpesh her ndodhe qe nuke flitet per ate qka ty te mundon(MUNGESA E GUXIMIT),nuk ka komunikim e me e keqja kure ska besim,ajo lidhje ska bazen e forte ka qen gjithmone ne luhatje(as nuke quhet dashuri) te jesh ne lidhej me dikend duhehs te kesh besim,pasiguria (a ta mbaje afer vetes) shpesh kemi frige te mbajem dikend qe duam afer vetes,,,,nuk jemi aq te sigurt qe ne i japim aq sa duhet apo kemi frig se nuk eshte i/e lumtun me ne.......
pasiguria e mosbesimi kan vra edhe romeun e julien se ajo po flente aj trullani e myti veten kujtou se ajo ka dek,kure i dule gjumi asaj ai dek edhe diq edhe ajo(PAK HUMOR):p

Domira
27-05-08, 08:22
Dashurine e vret nemes tjerash edhe egoizmi, sepse ne dashuri nese nuk ipet dhe mirret pa "llogari", aty nuk ka dashuri.

lovely
27-05-08, 15:42
Dashurine e vret nemes tjerash edhe egoizmi, sepse ne dashuri nese nuk ipet dhe mirret pa "llogari", aty nuk ka dashuri.


pajtohem plotesisht me ty Domira!!

Dashurine e vret edhe krenaria e paarsyeshme, kokefortesia e panevojshme si dhe FRIKA e KOTE!!!!!!! :cool:

°Avan_Turist°
27-05-08, 20:10
1)Largėsia - pak

2)Gėnjeshtra - pak mė shumė

3)Tradhėtia - e rrėzon K.O!