PDA

View Full Version : Pse kengetaret tani vjedhin!!!


Rudi_1
18-01-05, 00:33
Pse valle kaq shum kengetaret tane vjedhin kenge.Un e di se dhe te tjeret vjedhin po keto tanet edhe ndermjet kan fillu me vjedh e lere prej te huajve.
1: Rovena Stefa
2: Gentiana Ismaili
3: Nusret Muqiqi
4: Aferdita Demaku
ejt etj se nuk me kujtohen tani.........
Si mendoni ju????

turisti
19-01-05, 01:54
Pse valle kaq shum kengetaret tane vjedhin kenge.Un e di se dhe te tjeret vjedhin po keto tanet edhe ndermjet kan fillu me vjedh e lere prej te huajve.
1: Rovena Stefa
2: Gentiana Ismaili
3: Nusret Muqiqi
4: Aferdita Demaku
ejt etj se nuk me kujtohen tani.........
Si mendoni ju????

Shoki i nderuar,

Kjo ka qene kaheret,pra mos u befaso per vjedhjen,por kenaqu ne kenge nese te pelqen dhe ne momentet e mira.

Me respekt,

TURISTI. :wink:

cammi
19-01-05, 01:58
hehehhe , jo bre veq remix po jau bajn kanget qyyy ;) ...

Rudi_1
19-01-05, 02:13
Pse valle kaq shum kengetaret tane vjedhin kenge.Un e di se dhe te tjeret vjedhin po keto tanet edhe ndermjet kan fillu me vjedh e lere prej te huajve.
1: Rovena Stefa
2: Gentiana Ismaili
3: Nusret Muqiqi
4: Aferdita Demaku
ejt etj se nuk me kujtohen tani.........
Si mendoni ju????

Shoki i nderuar,

Kjo ka qene kaheret,pra mos u befaso per vjedhjen,por kenaqu ne kenge nese te pelqen dhe ne momentet e mira.


Me respekt,

TURISTI. :wink:

Po mire turisti i nderuar me ty jam.
Po tet them te drejten,po me ivjen inat bre shok.
Pse te vjedhin.
Lere me prej te huajve po edhe ndermjet veti kan fillu.
P.SH Aferdita Demaku kendon nje kenge te njejt me Nusret Muqiqin.
Tash ose ajo e ka vjedh prej Nusretit ose Nusreti prej Aferdites.
Po cka eshte me interesant: njeriu (hajduti) kur vjedh mundohet me u fsheh qe mos e marin vesh tjeret.
Po ktyre aspak nuk u intereson hahahahaha per te qeshur perbes :!:

Gjumashja
19-01-05, 09:54
kshtu po e lyp biznisi sot veq me vjedh :D

turisti
19-01-05, 23:11
Ndoshta nuk i vjedhin,ndoshta vetem po i huazojne. :wink:

Rudi_1
20-01-05, 23:44
Jo ALI HOXHA po HOXHA ALI.hahahahahah Turisti te pershendes.....

dr1ta
21-01-05, 14:20
Ju mungon imagjinata- fatanzia , valla duhet te mendojn pak ma shum e te jen kreativ :P :P

Agroni22
21-01-05, 17:52
Pse valle kaq shum kengetaret tane vjedhin kenge.Un e di se dhe te tjeret vjedhin po keto tanet edhe ndermjet kan fillu me vjedh e lere prej te huajve.
1: Rovena Stefa
2: Gentiana Ismaili
3: Nusret Muqiqi
4: Aferdita Demaku
ejt etj se nuk me kujtohen tani.........
Si mendoni ju????mire e ki por po duhet me punu diqka e per qata qa po ju bjen ne dore po bajn.

Rudi_1
22-01-05, 21:59
Ju mungon imagjinata- fatanzia , valla duhet te mendojn pak ma shum e te jen kreativ :P :P

Po pra qka ju vjen ne dor.Puna e madhe nese e kendon nje kenge te njejt te ndonje kengtari tjeter.
Po lere tani kan fillu edhe kenget serbe me i perkthy ne shqip.haha
Kesaj pune qe bajn keta un i them NO COMENT :!:

adhuruesi
22-01-06, 18:19
Nuk dun me i dhon vetes zahmet , ma mire po vjedhin , po kopjojne ,

Po lene qka eshte me e keqja , ai qe kopjon i perqesh te tjeret se kopjojne , kur ne anen tjeter dalin dhe vjedhin vet po ate kenge

Prishtinasja_
06-05-07, 00:11
Numri i kengeve te huazuara eshte duke u shtuar edhe me shume...
Sepse menyra se si i bejen kengetaret tane kenget e tyre hite, eshte qe ata i huazojne melodite e kengeve te njohura te huaja..!! :mad:

Ja sot e pashe nje vido clip te nje kengetares nga Shqipteria (Anila Mimani).. te cilen e shof per here te pare.. por e cila kendon kengen "Vajza e mamit" ..

http://youtube.com/watch?v=x4zplijvkHo&mode=related&search=

Kenge e huazuar nga muzika serbe.. kete kenge e kendon kengetarja serbe.. Seka Aleksic.kenga "Crno i zlatno"

http://www.youtube.com/watch?v=O7EbJUZoHoE

Prishtinasja_
06-05-07, 00:18
Bleona Qerreti dhe kenga " Boom Boom" :mad:

http://www.youtube.com/watch?v=TBF9TmJm1HU

e huazuar nga David Bibsal kenga "Oye el boom"

http://youtube.com/watch?v=l-gQRKbWOZM&mode=related&search=

Prishtinasja_
06-05-07, 00:23
Gentiana Ismaili kenga "Kthehu"

http://www.youtube.com/watch?v=31OaNiB6Ivs


e huazuar nga Anelia - "Prosti"

http://youtube.com/watch?v=QMwVjq1YkjY

Domira
06-05-07, 00:25
Guximi per te pervehtesu dicka te huaj ( me vjedh shkurt) eshte veti shum e keqe pa marr parasysh se per cka eshte fjala. Melosi i nje vendi tregon shijen dhe te menduarit, ose reflekton vlerat shpirterore te dikujt. Me vjedh dicka te tille nga serbet kjo ska koment hiq, po sdi njeriu cka i thot kesaj pune...

Prishtinasja_
06-05-07, 00:29
Rovena Stefa , kenga "Dasma" :mad:

http://www.youtube.com/watch?v=zPMXwxeYCTc

e huazuar nga gjuha turke! Gulben Ergen-- Kandiramazsin beni

http://www.youtube.com/watch?v=qa1BTvVGq1s

Prishtinasja_
06-05-07, 09:13
Miranda Hashani e ka huazuara kengen "Mos me lini vete"

http://www.youtube.com/watch?v=NMptcCjEBbs

nga kengetari boshnjak Dino Merlin kenga " "Supermen"

http://www.youtube.com/watch?v=UJPCZOlU_KU

Prishtinasja_
06-05-07, 09:19
Soni Malaj & Sinan Hoxha e kane huazuara kengen "Shukarije"

http://www.youtube.com/watch?v=DY1k9D7MBew

nga kengetarja rome Esma Rexhepova (Redzepova), kenga "Caje Sukarije"

http://www.youtube.com/watch?v=fyWrNKvpTwo

Prishtinasja_
06-05-07, 09:25
Big Mama e ka huazuar kengen "Zbritje sezonale"

http://www.youtube.com/watch?v=7TYudUhmiRM

nga kengetarja serbe Lepa Brena, kenga "Luda za tobom"

http://www.youtube.com/watch?v=GUigTpd-cDg

Rammstein
06-05-07, 23:40
Pse valle kaq shum kengetaret tane vjedhin kenge.Un e di se dhe te tjeret vjedhin po keto tanet edhe ndermjet kan fillu me vjedh e lere prej te huajve.
1: Rovena Stefa
2: Gentiana Ismaili
3: Nusret Muqiqi
4: Aferdita Demaku
5: Adelina ismajli
6: Zanfina simajli
7: Nora Istrefi
8: Bleona qerreti
9: Gili
10: Soni
11: Sinan Vllasaliu
12: LAbinot Tahiri
13 : Meda
14 :Lori
15: Gjyste Vulaj
16: Arta bajrami...e plot plot qesi berllogi ka shum estrada e kosove
ejt etj se nuk me kujtohen tani.........
Si mendoni ju????


un i shtova do qesi berllogi qetu se ikish ardh marre ketij qe ti cek edhe do M- ...Pse Vjedhin?????


pse kejt kta qka vjedhin edhe ket qe i ceka un edhe ti ,,,keta vjedhin pershkak qe nuk kan kapacitet me kultivu diqka vet...por -me bleme e jo me te leme- si thot nji fjal popullore ...
K'ta edhe muzika jan shum larg ne mes veti ...pershembull Sa Dielli Me Token ...qaq jan larg kta njerz me muzik...me Art ...me Glob....k'ta meritojn Denim me vdekje ...por skemi shtet skemi ligj , qka ti bojsh . kshtu kta e njollosin popullin Shqiptar , nji popull i ngritur shum lart me Moral ,Karakter dhe Kultur .

qe pershembull nji clip http://www.youtube.com/watch?v=hvOBzdJ7tNA ku u qu


nji Magar si shum Magar tjer ka marr kenga prej Serbve, Rumve, Grekve, Bugarve, ikan marr kenget prej tyre dhe i kan bo Shqip...e ket keng e kendoj edhe shum kengetar tjer ...vetem e vetem te bejm Para ...se vetem paraja te qenka ne ket bot ....ku po jet morali dhe kultura e popullit ton.

drytty
10-05-07, 23:03
A keni degjuar kengen e elita 5 "si merlin monro"? jam i sigurte qe e keni degjuar.
Po nje muzike te te Steve vai me titull Erotic Nightmartes a keni degjuar?

Filli i kanges eshte identik per te dy! Steve Vai eshte nje nder Kitarriste me te mire te botes.

Elita 5 i ka marre muzike. Turp elita 5 se me ty perpara u krekosha!

Rammstein
11-05-07, 03:06
A keni degjuar kengen e elita 5 "si merlin monro"? jam i sigurte qe e keni degjuar.
Po nje muzike te te Steve vai me titull Erotic Nightmartes a keni degjuar?

Filli i kanges eshte identik per te dy! Steve Vai eshte nje nder Kitarriste me te mire te botes.

Elita 5 i ka marre muzike. Turp elita 5 se me ty perpara u krekosha!


ahahahha....Elita5 eshte nejra prej Rockgrupeve me te Dobta n'rruzullin Toksor.

prishtinasi
11-05-07, 12:44
Pse kengetarte "tane" vjedhin?
Qyyyyyy pse vjedhin....!!! Pse ka njerz qe i degjojne....thjeshte po jave rrok biznesi...!
Pse s'din me shkru....pse dikush e/i ka rrejt qe eshte e/i bukur dhe i ka thane se zėri s'eshte i rendesishem cka eshte grimi (1 kg). Kryesorja me "vallzu" ne stilin belly-dancer, veq me e shekirat (prapanicen), kjo po lypet te popullsia e pafajshme:biggrin:, pasiqe e dine qe muzika dhe zeri nuk bashkjetojne me te 70% te kengetareve te reja ! Etj etj....
Ka shume, por nje gje eshte e sigurte, muzika komerciale mbijeton 2 jave, ndersa ajo me vlera degjohet prej gjenerates ne gjenerate!

legenda
11-05-07, 13:14
phaaaa,edhe TI-COOLERI I FORUMIT,
kuptoje qe SEN I MIRE eshte me kupju ,,,ahaha....

LLOKUM NE GOJE,bisnesi i sigurte,ahahaaaa...pse me lodhe TRUNIN,qy,,,mos po shkrihet pastaj,e mbesim pa TRU,ahaha...
edhe mos me u mundu me shku ma larg,aty afer prej bullgareve,serbve,grekeve,romeve,etj....ahaha
------------------------------------------------------------------------

ehhhh,,,kur keqkuptohet DEMOKRACIA.
dhe PSEUDOVLERA ia ze frymen VLERES.
un i shtova do qesi berllogi qetu se ikish ardh marre ketij qe ti cek edhe do M- ...Pse Vjedhin?????


pse kejt kta qka vjedhin edhe ket qe i ceka un edhe ti ,,,keta vjedhin pershkak qe nuk kan kapacitet me kultivu diqka vet...por -me bleme e jo me te leme- si thot nji fjal popullore ...
K'ta edhe muzika jan shum larg ne mes veti ...pershembull Sa Dielli Me Token ...qaq jan larg kta njerz me muzik...me Art ...me Glob....k'ta meritojn Denim me vdekje ...por skemi shtet skemi ligj , qka ti bojsh . kshtu kta e njollosin popullin Shqiptar , nji popull i ngritur shum lart me Moral ,Karakter dhe Kultur .

qe pershembull nji clip http://www.youtube.com/watch?v=hvOBzdJ7tNA ku u qu


nji Magar si shum Magar tjer ka marr kenga prej Serbve, Rumve, Grekve, Bugarve, ikan marr kenget prej tyre dhe i kan bo Shqip...e ket keng e kendoj edhe shum kengetar tjer ...vetem e vetem te bejm Para ...se vetem paraja te qenka ne ket bot ....ku po jet morali dhe kultura e popullit ton.

RiannA
11-05-07, 13:45
Let vjedhin bre, qka me bo tash. Edhe kreativiteti ka kufi. Edhe ju nese jeni kunder atyne vjedhje bojkotoni bacit....

Shnetje

Rammstein
13-05-07, 00:54
phaaaa,edhe TI-COOLERI I FORUMIT,
kuptoje qe SEN I MIRE eshte me kupju ,,,ahaha....

LLOKUM NE GOJE,bisnesi i sigurte,ahahaaaa...pse me lodhe TRUNIN,qy,,,mos po shkrihet pastaj,e mbesim pa TRU,ahaha...
edhe mos me u mundu me shku ma larg,aty afer prej bullgareve,serbve,grekeve,romeve,etj....ahaha
------------------------------------------------------------------------

ehhhh,,,kur keqkuptohet DEMOKRACIA.
dhe PSEUDOVLERA ia ze frymen VLERES.
ej moj Diva e Forumit ....ahhaha qka mu kesh qysh i kishe bo me Tru kta ...po qka ka mi lodh trur qe s'kan tru sa peshki ....ahahahhaha...mos i ju ngjit fjal njerzve....ahhahaha

Gentiani
13-05-07, 01:14
Pse kengetaret tani vjedhin ?

Po flitet qė nuk kanė para tė paguajnė tekstet e kėngėve dhe nga skamja qė i ka kapluar kanė filluar tė vjedhin tekste tė kėngėve!

valiii
13-05-07, 02:04
Pse kengetaret tani vjedhin!!!

Pse mos me ja pa nis me vjedhe ende i kishim pas kenget me 'trandafila' e 'zymbyla' tash disi me keto vjedhje si ne stil si ne interpretim ashtu edhe ne texte e muzike disi muzika "shqipe" ka filluar te i tregon EU se - " NA JEM A E DIN SE NA JEM , NA JEM MA T`MADHIN KRAH , KRAH E KEM "

Dilaver
13-05-07, 22:23
They did it again!
Serbia's Eurovision Song is stolen from an Albanian song!
See next....
videoshqip.blogspot.com

Soni Malaj - "Ndarja"

Marija Sherifoviq - "Molitva"

http://www.youtube.com/watch?v=mn0WAvFh9GQ

Prishtinasja_
05-06-07, 14:09
Kenga "Humbi Dashuria " e Nexhat Osmanit ....

Verzioni ne gjuhen greke dhe ate shqipe ! :tongue:


http://www.youtube.com/watch?v=xSyUFa8b0M0&mode=related&search=

Elina
15-06-07, 21:57
Kombi shqipetare kishte (ka)nje melos te bukur,kenge dhe melodi qytetare dhe burimore.
Ishte kenaqesi si dhe krenari e madhe kur ne cdo shtepi apo lokal ndegjoheshin kenget e Qamili i vogel,Hajro ulqinaku,Shkurte Fejza,Shyhrete Behluli,pastaj Nexhmie Pagarusha, e per mos ta harruarr as Liljana Qavollin e shume kengetare tjere...
Por koheve te fundit eshte duke u zhvilluar nje lufte e madhe dhe e rrezikshme ndaj kenges se mirefillt shqipe...
Disa nga kengetaret per mos ti permendur me emra,nuk skuqen qe e shkelin kengen dhe melosin shqipetare. Keta kengetare si duket jane duke u pasuruar ne krah te kultures pa menduar se trashegimtaret e vet do te gjenden ne grope te thelle te asimilimit...
Kam hasur ne shume shkrime neper gazeta ,poashtu edhe ne TV se kur pyeten nga ana e gazitareve ,pse i kendojne kenget e quajtura TALLAVA ,ata pa hezitim pergjigjen se populli po e don kete lloj muzike e ne ua servojme ate...
Dhe gjethmone ne fund mbetet pyetja se a thua per ta ndalur kete tragjeti ne muzike,duhet marre masa populli apo muzucientet??? :redface:

rilinda
26-08-07, 14:10
El Medico-Chupa Chupa
http://www.youtube.com/watch?v=1jEMMoPg89k

Kastro Zizo ft. Zajmina Vasjari- chupa chupa
http://www.youtube.com/watch?v=wjKtIbOITNI

rilinda
26-08-07, 14:14
Shpat Kasapi- Pa ty s'jetoj
http://www.youtube.com/watch?v=-v2-YEUmH0E

Alicia- Cherno kafe
http://www.youtube.com/watch?v=HvgKqH8A2kw

Prishtinasja_
31-08-07, 16:42
Rovena Stefa e ka huazuar kengen "Hej, hej" http://www.youtube.com/watch?v=4YEO7_XLNqE

nga kengetarja bullgare "Alisia" , kenga "Karamel"

http://www.youtube.com/watch?v=DMANnCWyd4g

Prishtinasja_
05-11-07, 23:01
U knaqen kengetaret tane duke vjedhur e hajt...:mad::eek:

Sinan Hoxha...

http://www.youtube.com/watch?v=CUK7wO_1564

Prishtinasja_
05-11-07, 23:08
Kurse Meda ja ka "vjedhur" Fazlis...kengen "Larg, Larg" :tongue::tongue:

Meda---Larg, Larg :tongue:

http://www.youtube.com/watch?v=AlexRyY3W94

Fazlija --Ciganska svadba..:tongue:

http://www.youtube.com/watch?v=D49XGEC6MNc

Prishtinasja_
05-11-07, 23:13
Phaaaa cfare kenge....:tongue: :tongue:

No COMMENT :redface:

http://www.youtube.com/watch?v=fBztxfQH504

teutaA
18-11-09, 03:45
arta bajrami,marigona,soni http://www.youtube.com/watch?v=9jpi1daGMGc&feature=related

afrim muqiqi http://www.youtube.com/watch?v=Cf3WDO40xMI
http://www.youtube.com/watch?v=MqRVuJzOx8I


labinot tahiri e huazuar takimi si ne enderr http://www.youtube.com/watch?v=1nolHinLIr8meda e genta e shum tjer smu dok qudi por soni malaj big mama sabri fejzullahu gili labinot tahiri me kan befasu qe besa edhe adrian gaxha kengen shqipes ncncncnc sa hajnija po shkojke te muzika kurgja nuk ish politika:smile:

teutaA
18-11-09, 03:50
arta bajrami,marigona,soni http://www.youtube.com/watch?v=9jpi1daGMGc&feature=related

afrim muqiqi http://www.youtube.com/watch?v=Cf3WDO40xMI
http://www.youtube.com/watch?v=MqRVuJzOx8I


labinot tahiri e huazuar takimi si ne enderr http://www.youtube.com/watch?v=1nolHinLIr8

big mama http://www.youtube.com/watch?v=3qyGz51HsSA&feature=related perveq kesaj edhe kenget pata ra ne bixhoz e vjedhur nga lepa brena hahahah tybe me i mir ish origjinali:wink:meda e genta e shum tjer smu dok qudi por soni malaj big mama sabri fejzullahu gili labinot tahiri me kan befasu qe besa edhe adrian gaxha kengen shqipes ncncncnc sa hajnija po shkojke te muzika kurgja nuk ish politika:smile:


.............

YanYan
18-11-09, 06:00
Sonate ~ Eli Fara
http://www.youtube.com/watch?v=fVF41xmgkyI

Tango to Evora ~ Loreena McKennitt
http://www.youtube.com/watch?v=Iijklrtljnw

shfletuesi_
18-11-09, 09:28
E qfar te kendojn NQS nuk vjedhin ???!!!

Idila
18-11-09, 09:32
E qfar te kendojn NQS nuk vjedhin ???!!!
Si more s`paskan?
A pak vėllime me poezi janė tė mbuluara nga pluhuri i harresės nėpėr sirtare?

shfletuesi_
18-11-09, 09:39
Si more s`paskan?
A pak vėllime me poezi janė tė mbuluara nga pluhuri i harresės nėpėr sirtare?

Kush i deqon ato perveq Idila-s , supozojm edhe shfletuesit_ edhe qe Elina po i degjojka... Ai Tipi kendon qe te Perfiton.

teutaA
18-11-09, 17:44
Kush i deqon ato perveq Idila-s , supozojm edhe shfletuesit_ edhe qe Elina po i degjojka... Ai Tipi kendon qe te Perfiton.

hahahha po le te vjedhin po le te din me vjedh bre ti a e ndegjove big mama kengen e lepa brenes ajo me mir u kan me ja vjedh tekstin e kenges se melodin:wink:

opsss le te vin qutu ne fd se pa pare tekste te kengeve po ju japim