PDA

View Full Version : Ēka mendoni pėr Zanfina Ismailin?


Faqet : [1] 2

(lena)
01-02-05, 11:31
Pershendetje te gjithve!!!

Qfar mendoni per Zanfina Ismailin???

Un mendoj qe esht nje kengtarare shum simpatike dhe serjoze...
Dhe kendon bukur..e ka Stilin e vet.... Mua me pelqen Zanfina shum por edhe Adelina Ismailin esht nje yll i kosoves te ton...


Un mendoj qe Adelina dhe Zanfina jan Shum Kralica...
Pershendetje!!! :wink: :wink:

Rudi_1
02-02-05, 16:13
Mire,po kralica nuk jan :lol:

anna
05-02-05, 15:55
krejt sendet zanfina ismajli mundet ti bej pervec se te jete kengetare paaa

Gjumashja
05-02-05, 17:45
valla persoinalisht sum pelqen hiq edhe ska kurfar zani veq eh palidhje knon ashtut si tana kengetaret e sotit

prishtinasja
05-02-05, 18:58
Personalishte nuk me pelqen zeri i saj se leje ma me kercy nuk ka lidhje hiq

Mex
05-02-05, 19:06
Eshte hera e pare qe po shkruaj ketu,paska shume tema interesante,por gjithashtu po verehet xhelozia e juve vajzave ketu ndaj Zanfina Ismailit.
Une personalisht si mashkull qysh jam,kur e shoh ne TV me vlon gjaku sa seksi eshte ajo! Gjithmone sa here qe del ne Tv eshte ndryshe nga hera e kaluar dhe ka trup shume te bukur,vallezon mire nuk gjuhet si budallic,e sidomos textet e kengeve te saja jane shume rinore dhe i pershtaten stilit te saj. :lol:

(lena)
05-02-05, 21:11
Te lumt Mex edhe un mendoj ashtu :wink: :wink:

Kalofshi mire

Bronx
14-04-05, 11:07
tung,

ndegjova shume kritika nga ju kunder zanfines. por ajo mua me pelqen shume, edhe kendon mire. edhe pse ndoshta zerin aq te mire nuk e ka.

me respekt

Dr.Dre
14-04-05, 22:23
Auuu,kjo eshte yll yll fare!
Pa shikoni njejere http://www.zeriyt.com/galeria/thumbnails.php?album=20
Mua me cmend "Potpuria" se si e kendon,dhe "Cocaina".I ka levizjet e sexy lady.S'ka fjale,nga kengetaret e reja eshte BOMB.
Love u Zanfina.

MaLoKu
02-05-05, 09:49
Per Zanfina Ismailin sa i perket bukurise se saj duket bukur ne TV po jo edhe Live, mua sme ka pelqy edhe shume, si zakonisht maska e zbukuron njeriun me shume.

Muzika e Z.I. per mua nuk eshte muzike, zeri i saj nuk me pelqen fare, kurse sa per kengen cocaine nuk ka te bej fare me cocainen, sidomos ne video klipin e saj paraqitet sikur ndonje reklame qe eshte bere me zanfinen. Video klipet e saja jane vetem reklame e vetes se vet dhe asgje tjeter, mundohet me ate te percjellin njerezit (meshkujt muziken e saj). Asaj i shkon shume te xhiroje ndonje skene romantike ose erotike ose te marr pjese ne ndonje video klip ku behet fjale per bitchies. Ashtu jam i bindur une.

Me rrespekt
MaLoKu

Vigan
10-05-05, 10:07
Krejt mire kendon e me te gjitha te mirat eshte No comment
po vetem me i shtu do kg, :lol: :lol:

K-man
11-05-05, 17:16
Zanfina fizikisht eshte :shock: (wow), e per za deri diku...

Daja POLIC
13-05-05, 00:43
shum e smut valla :lol:

Vajza
22-05-05, 10:12
...zanfina e bukur eshte ama nuk di me kendu...por sot nuk i intereson kujt se sa di te kendosh pos a je e bukur a di te "zhvishesh" te "dredhohesh"...etj....
(mjerim)..

experti_lu
28-05-05, 06:13
krejt sendet zanfina ismajli mundet ti bej pervec se te jete kengetare paaamire e ki,as mua nuk me doket se zafina e ka marr rugen te cillen do te ket suksese.

Ermira
21-06-05, 14:56
Sa i perket bukuris mete vertet eshte e bukure,eshte shum natyrale dhe e thjeshte ne disa aspekte,kurse sa i perket zerit,apo kercimit mundohet por nuk ka asnje eeksperienc ,dikur ca kengetare qe koheve te fundit kane dale neper skenat tona,degjohet zeri i tyre kudo dhe skane lidhje me kendim,(pa ofendime)Shpresoj te zbulohen talente ,jo vetem tia fusin kote,muzikes,sepse njeher per njeher kemi me se shumti kengetare ne shteti(tani dote panvarsohemi shporesoj e te themi shtet)i Kosoves
(Dola pak nga tem ,)
REspekt:Ermira

Mex
11-10-05, 20:11
:shock: nuk kam gabuar une qe nga filimi! ZANFINA e ka deshmuar veten me shume se kurr me videospotin e ri i cili po shihet ne TVt tona keto dite! kenga eshte hit vallezimi eshte fenomenal ndersa ajo duket si ne vitet e 40,si cigane,si gjenifer lopez,si zanfina si si LLOKUM.kam mbetur pa mend e treguar fantastike!!!!!!!!!
!

adhuruesi
21-01-06, 05:44
Llokum me ara e kemi Zanfinen e dua shume se dihet motra e kujna eshte e Adelines :D :D

raptile
21-01-06, 11:30
Llokum me ara e kemi Zanfinen e dua shume se dihet motra e kujna eshte e Adelines :D :D
a jan te kosoves kto ara a te naj katuni tjetrit shtet. "ara" hahahaha
Zanfina asht e para mas adelines :lol: :lol: :lol:

dr1ta
21-01-06, 11:55
Amater krejt :lol:

adhuruesi
21-01-06, 19:03
Llokum me ara e kemi Zanfinen e dua shume se dihet motra e kujna eshte e Adelines :D :D
a jan te kosoves kto ara a te naj katuni tjetrit shtet. "ara" hahahaha
Zanfina asht e para mas adelines :lol: :lol: :lol:


E mire eshte bre kush tha se nuk eshte , mbas Adelines vjen Zanfina ,

Dea IS
06-02-06, 17:51
Zanfina eshte vetem e bukur asgje tjeter te ajo nuk vlene, as kendimi se kendon si mos me keq, as vallezimi-se veq bon levizje palidhje e kjo nuk esht vallezim...... per mos me zgjate me teper Zanfina nese ka ndonje adhurues eshte vetem pse duket bukur e kurr jo si kengtare

Marigona-KS
09-02-06, 12:10
Mua per Zanfina nuk me pelqen fare sepse ajo e ka zgjedhur profesionin gabimisht sepse nuk e ka vendin aty, me fal pakeqkuptime vetem asaj asht mekat me i than kėngetare sepse nuk ka te bej me tė.

Per bukuri: ėshtė shumė e bukur, ka stil dhe pse eshtė shum provokative por cila nuk eshte sot provokative.

raptile
09-02-06, 15:35
Mua per Zanfina nuk me pelqen fare sepse ajo e ka zgjedhur profesionin gabimisht sepse nuk e ka vendin aty, me fal pakeqkuptime vetem asaj asht mekat me i than kėngetare sepse nuk ka te bej me tė.

Per bukuri: ėshtė shumė e bukur, ka stil dhe pse eshtė shum provokative por cila nuk eshte sot provokative.
kush asht kengtare prej ktyne te rejav(per ka zani) :?:

Marigona-KS
09-02-06, 16:23
ka more boll, Elsa Lila, Anjeza Shahini, Yllka Kuqi e tjera ....

raptile
10-02-06, 13:07
a ja ke qillu valla veq qit elsa lila spe njo se per kto 2ja ska mat mira :lol: :lol: :lol:

Marigona-KS
10-02-06, 13:57
raptile


Elsa Lila ėshtė kėngetare nga Shqipėria, ka fituar shumė qmime ne Festivale, jeton ne Itali ku dhe vitin e kaluar ka mar pjes ne festivalin e Sanremos

e_martumja
10-02-06, 14:19
deri dikund!

adhuruesi
15-02-06, 11:18
Zanfina bash e mire eshte veq kush ja ka inatin :wink: :wink:

raptile
15-02-06, 20:09
Zanfina bash e mire eshte veq kush ja ka inatin :wink: :wink:
qashtu asht

adhuruesi
16-02-06, 16:16
Pajtohem me ty mos ta nin se te forte jemi ne :wink: :wink:

Reana
11-03-06, 21:48
hehe..gjumi i nates ne mes te Manhattanit nuk me zen duke menduar per Zanfinen...hahhahha....
se pari kisha deshur dikush te ma sqaroje cka nenkuptohet me nocionin kengetar/kengetare, e pastaj te flitet/dskutohet per ta!!!

Kam pershtypje se ne opinionin tone shqiptar nga kane mbuluar kuazi-vlerat, dhe profesionin ia percaktojme dikujt permes epiteteve te formes deshirore, e jo sipas meritave profesionale.
te jesh kengetar/e eshte profesion, dhe ka standarde te caktuara (edhe ketu:tongue: ) te cilat duhet te permbushen, e jo secili/la qe e ndjen veten rehat te vishet/vdishet para kameres, dhe cirret para mikrofonit, e gezuaka titullin e kegetarit/es!!!

adhuruesi
13-03-06, 01:56
Zanfina ua ka fut ujjin nen kembe shume femrave shqipetare .
Shume adoleshente e imitojne Zanfinen ne stilin e veshjes sepse eshte cool..
Me vjen keq per disa vajza qe ja kan inatin por duhet ta pranojne se Zanfina eshte e bukurrrrrrr

adhuruesi
31-08-06, 13:41
Zanfina Ismajli-yll I Ri I Skenes Shqiptare
Me nje look qe mund te krahasohet dhe konkurohet me secilin yll boteror,nje kenge padyshim hit,nje ze i cili verehet qe eshte ushtruar gjate nga profesioniste (siq thote vet kengetarja :"Ka nje vit qe ushtroj zerin tek sopranoja me e deshmuar kosovare-Merita Juniku") dhe me nje vallezim tejet modern dhe me te sofistikuar,ne skene hyn nje Zanfina Ismajli e re e cila tashme ka shkeputur cdo lidhje karriere me te motren,sukseset e pafundme te se ciles ishin nje barriere e madhe per "motren e vogel" -Zanfine.Por ketu nuk perfundon.Zanfina me fitoren ne "Celesi Muzikor" ku merr te drejten te perfaqesoje Kosoven ne Balkanvision,dhe me videoklipin alla MTV i nderthurur me elemente mitologjike te punuara me shume kujdes dhe ne menyre te mrekullueshme,hyn ne boten e eger te show-biznesit shqiptar duke paraqitur konkurence serioze per secilen kengetare,jo vetem shqiptare.Me nje maturi ne gjeste,seriozitet ne pune,perkushtim ndaj profesionit dhe pa ndonje nguti qe te beje karriere 2-3 vjeqare,Zanfina Ismajli per momentin eshte kengetarja me atraktive ne shqipe.Sa do ta mbaje kete kulminacion?Mbetet te shohim,edhepse cdo gje qe ka premtuar deri sot, e ka realizuar.
Hapi i ardhshem? Balkanvision-i dhe krenaria qe na perfaqeson nje kengetare kosovare te cilen e dallon vetem gjuha e bukur shqipe nga kengetaret me te njohura boterore.Me titullin simbolik "As i fundit,as i pari",te punuar nga hit-maker-i i kesaj kohe,Flori,Zanfina tregon se ky sukses nuk eshte as i fundit e as i pari.
Ne i urojme fat...

Koha Ditore

seriozja_19
01-09-06, 15:00
Zanfina Ismajli? Eshte nje femer qe gjithmon do te qendroje nen hijen e motres se saj... mos te kishe pasur Adelina sukses ne karrieren e saj, ateher Zanfina as nuk kishte mund te ja filloje!!!

Vetem pse e pelqen muziken dhe ke sens per muzike, kjo nuk do te thot qe cdonjeri ben te kap ndonje mikrofon ne dore. Per playback eshte e forte Zanfina por live nuk din as dy rritme t'i kendoje, me vjen keq per adhuruest e saj por kjo eshte tash fakt real.

Ka stil per veshje dhe njohuri per tekstat e kengve qe i zgjedhe, e din qe ndegjohen dhe qe te rinjte i mirepresin, mirpo me mire i kishte ra asaj, ta kishte mar ndonje trajner te vokalit per progres sepse sa per tash, me mire me mos me ble CD te asaj.

adhuruesi
03-09-06, 04:14
-------------- Zanfina Ismajli --- As i fundit as i parri ------------


Zemer mos me pyet per ne te dy
jo jo s'dua te kem asnje kujtim
e di shume mire do te me kaloj
jam mir jam keq , vetem do jetoj HOPA

Do gjej nje motiv te haroj
ti me beso per here te fundit do ndryshoj
ti nuk e din nuk e din ti sa shume te kam duruar
dhe te dua kurse tani nuk ka mbaruar.

As i fundit as i pari jo jo sje tii HEJ
dhe pse do tme marre malli me mire pa tyy MASHALLAH

seriozja_19
03-09-06, 22:24
-------------- Zanfina Ismajli --- As i fundit as i parri ------------


Zemer mos me pyet per ne te dy
jo jo s'dua te kem asnje kujtim
e di shume mire do te me kaloj
jam mir jam keq , vetem do jetoj HOPA

Do gjej nje motiv te haroj
ti me beso per here te fundit do ndryshoj
ti nuk e din nuk e din ti sa shume te kam duruar
dhe te dua kurse tani nuk ka mbaruar.

As i fundit as i pari jo jo sje tii HEJ
dhe pse do tme marre malli me mire pa tyy MASHALLAH

MARKETING GRATIS I THOJNE KESAJ... mjafte mire i fshehur!

Guri i madh
03-09-06, 22:25
zanfina esht shum e mir kendon shum mir i uroj suksese

adhuruesi
03-09-06, 23:27
MARKETING GRATIS I THOJNE KESAJ... mjafte mire i fshehur!


Seriozja te lutem me fal nese paskam gabuar.

1. Nuk ishte as marketin politik as marketing komercial por ishte thjeshte nje tekst i nje kenge te Zanfines me te cilin do prezentoje Kosoven me BallkanVision qe do mbahet ne Prishtine.

2. Tema eshte per Zanfinen dhe aty mundesh te shkruash qka don , derisa ti shkruan se nuk din te kendoje dhe nuk e pelqen , nuk dmth qe te gjithe te shkruajm kunder zanfines , se fundi fundit keto jan mendime te kota qe nuk miren parasysh askundi :biggrin:
E kisha fjalen per mentimet e tua :rolleyes: .

3. Nese ste pelqen nuk eshte asgje e keqe , sepse qdonjeri i vlefshem ne bote ka armiq :wink: .

Don ende , apo tash e len me kaq ????

seriozja_19
04-09-06, 22:01
Seriozja te lutem me fal nese paskam gabuar.

1. Nuk ishte as marketin politik as marketing komercial por ishte thjeshte nje tekst i nje kenge te Zanfines me te cilin do prezentoje Kosoven me BallkanVision qe do mbahet ne Prishtine.

2. Tema eshte per Zanfinen dhe aty mundesh te shkruash qka don , derisa ti shkruan se nuk din te kendoje dhe nuk e pelqen , nuk dmth qe te gjithe te shkruajm kunder zanfines , se fundi fundit keto jan mendime te kota qe nuk miren parasysh askundi :biggrin:
E kisha fjalen per mentimet e tua :rolleyes: .

3. Nese ste pelqen nuk eshte asgje e keqe , sepse qdonjeri i vlefshem ne bote ka armiq :wink: .

Don ende , apo tash e len me kaq ????

Po a? Me falni Zoteri por une aq lehte nuk dorezohem sepse jam SHQIPTARE dhe gjithmone fitoj por ti nese nuk ke argumenta te forta qe bazohen ne vlersimin e Zanfines une nuk te kam faj. Te tregova edhe ne postimin e fundit qe une jam njera nga nje publike e madhe qe eshte vertetuar vet kur ajo ka kenduar LIVE...ajo kengetare as pip as mia nuk din pa muzike playback...

Don ende, apo tash e len me kaq?

adhuruesi
05-09-06, 00:03
Derisa flasish me argumente atehere ti deritash asnje argument nuk ke sjellur por vetem fjale te kota qe i kan thene njerez neper shume forume shqipetare,
Nje kohe u diskutoheshte dhe topteme ishte motra e Zanfines , dmth Adelina , e tash e shoh se ja ka niss kjo te jete topteme neper forume , duke mos lan anash edhe Adelinen normal.

Ate qe ke then se nuk dorezohem se jam shqipetare , qka deshe me ba lufte ti ketu neper kablla apo qka deshe ???
Mbase qenke shqipetare por shume pak te rrok koka dhe shume pak logjikojke sipas asaj qe kam mund te krijoj une per ty dmth bindjen.
Nuk je e para qe ndeshem neper forume per adelinen dhe zanfinen.

Nuk ja kam inatin asnje kengetareje tjeter , por thjeshte me pelqen stipi kendimi dhe gjithe qka kan motrat Ismajli.

Do biesh argumente dhe ate ku kendojn zanfina dhe adelina apo do vazhdojm me fjale te kota ??

seriozja_19
05-09-06, 21:21
Derisa flasish me argumente atehere ti deritash asnje argument nuk ke sjellur por vetem fjale te kota qe i kan thene njerez neper shume forume shqipetare,
Nje kohe u diskutoheshte dhe topteme ishte motra e Zanfines , dmth Adelina , e tash e shoh se ja ka niss kjo te jete topteme neper forume , duke mos lan anash edhe Adelinen normal.

Ate qe ke then se nuk dorezohem se jam shqipetare , qka deshe me ba lufte ti ketu neper kablla apo qka deshe ???
Mbase qenke shqipetare por shume pak te rrok koka dhe shume pak logjikojke sipas asaj qe kam mund te krijoj une per ty dmth bindjen.
Nuk je e para qe ndeshem neper forume per adelinen dhe zanfinen.

Nuk ja kam inatin asnje kengetareje tjeter , por thjeshte me pelqen stipi kendimi dhe gjithe qka kan motrat Ismajli.

Do biesh argumente dhe ate ku kendojn zanfina dhe adelina apo do vazhdojm me fjale te kota ??

MOS JE NDONJE ANETAR I FAMILJES ISMAJLI APO MENAXHERI I FSHEHUR PA BUDGJET PER MARKETING???

lenna
05-09-06, 22:17
Zanfina esht e bukur,ka stil per veshje.. por ska lidhje me muzik...nuk ka vesh per muzik!

Sidomos menyra se si kercen --> pa koment!

adhuruesi
06-09-06, 02:15
MOS JE NDONJE ANETAR I FAMILJES ISMAJLI APO MENAXHERI I FSHEHUR PA BUDGJET PER MARKETING???

Buxhet kam sa te duash edhe per ty kam buxhet me te ba marketing pa pagese nese don.

Kush jam une ska nevoje me dit hiq bile.

Kurse ti bjer veq prova dhe jo fjale rrugesh qka flasin njerzit se Zanfina sdin me kendu, e ka qit dikush ne rruge kete fjale se Zanfina nuk din me knue edhe hajt tash me fol kot.
Zanfina e ka ushtru zanin per 2 vite sopranoja me e deshmuar kosovare-Merita Juniku , kurse sa per fjale tua ska nevoje hiq valla.

Zanfina motiiiiiiiii ka dal prej hijes Adelines

lenna
06-09-06, 15:31
o adhurus vetem vazhdo adhurimin per kengetaren shum te adhuruar Zanfinen..ska problem, secili po tregon mendimin e vet..

por mos moho faktin se per te qene kengetar duhesh te kesh talent(ne kete rast zerin)..dhe nese shfrytezon talentin me an te ushtrimeve te ndryshme ateher je kengetar i plote..Zanfina nuk e ka zerin, tashi ti dit e nat ushtro kur nuk ke ze nuk ke..kot

qe nuk e ndjen ajo muziken, apo ritmin kjo verehet edhe ne te kercyer..nuk mund te quhet nje kercim kur per shembull ritmi i muzikes esht i ngadalt kurse ajo tund kemben,krahet,floket sikur kur e ka ndonje insekt nen lekur,qe eshte duke e kafshuar..ose shkrrihet neper toke--> thjesht sesht e krijume per muzik! ..

pastaj eshte perhapur te ne nje fenomen shum i keq: nuk vlersohen aftesit apo intelegjenca e nje femre
qe ka,por vetem bukuria..kjo mund te vereht te te gjitha femrat e mediave shqiptare, ky fenomen eshte diskutuar edhe ne nje emsion ne rtk, ku femrat e famshme ne media,pikerisht moderatoret, kan treguar se si jane pranuar nga komisioni vetem pse kane bukuri.. esht krijuar imazhi se femra po qe e bukur i ka te gjitha, per te ardh keq per zotin..

ska lidhje ke apo nuk ke ze, po te jesh e bukur dhe sexy..perparon, pikerisht kjo ka ndodh edhe te Zanfna..

pershendetje,lenna

seriozja_19
06-09-06, 17:03
Buxhet kam sa te duash edhe per ty kam buxhet me te ba marketing pa pagese nese don.

Kush jam une ska nevoje me dit hiq bile.

Kurse ti bjer veq prova dhe jo fjale rrugesh qka flasin njerzit se Zanfina sdin me kendu, e ka qit dikush ne rruge kete fjale se Zanfina nuk din me knue edhe hajt tash me fol kot.
Zanfina e ka ushtru zanin per 2 vite sopranoja me e deshmuar kosovare-Merita Juniku , kurse sa per fjale tua ska nevoje hiq valla.

Zanfina motiiiiiiiii ka dal prej hijes Adelines

Flm, flm per oferten tende por une jam menaxhere e vetvetes sepse ate profesion e kam keshtu qe nuk ka nevoje te me menaxhojsh mua dicka me strategji kosovare qe nuk kan kurrefare vlere.

Sa i perket Zanfines ti thuaj cka te don zemra sepse fakti eshte fakt dhe ajo qe nuk ka asnje kompetence per muzike, kete as ti nuk mund ta mohojsh me. E vetmja gje qe e ben ate te famshme eshte aspekti fizionomik, tjeter asgjeeeeeeee...

Por prap mire qe ka adhurues siq ti qe qenke sepse une ngjoh teper cd-shops ku cd-ja e asaj nen pluhur rrin dhe rrin dhe rrin dhe rrin...me muaj!!!

Pershendetje

Follow-ME
07-09-06, 15:46
Zakonishte nje kengetar/e munde te vleresohet ne baze te disa principeve te pergjithshme..lidhur me Zanfinen kisha dashur te potencoje opinionin time gjithmone duke u bazuar ne vlera konkrete e jo fjale qe merr era!!

1.-Posedon nje trup te bukur qe mbeshtetet ne dy kembe mjafte te gjata(qe sben asesi te mos merret parasyshe ne skenen e fundit te muzikes ne Kosove..:wink: !!
2.-Ka floke te bukur dhe mjafte te gjate..
3.-Eshte mjafte akrobatike me gjithe pjeset e trupit te saje cka verteton faktin dhe hudhe poshte fjalet qellimkeqija se kinse lekuren nuk e ka mjafte Strong ..
dhe 4.-Ka shije sa i perket ndrresave (kam degjuar se perdore vetem Victoria Secret..:eek: !!

Por ju lutem forumiste te nderuar,nje muzike te bukur e karakterizon ne radhe te pare nje Vokal i bukur dhe se dyti Lyrics(teksti) qe gjthashtu eshte shume domethenes,prandaj te thuhet/mendohet se ajo posedon ndonjeren nga keto dy gjera atehere gjithsesi duhet te pranojme faktin se nuk kuptojme termin muzike e mirefillte apo si zgjidhje alternative mbetet Specialisti per veshe...

p.s.nuk a kam vene kot kete nick,sapo te keni humbur udhen vetem Follow-ME..:cool:

LOJETARI
07-09-06, 16:00
O milet ,nuk po shkruaj prej deshires por prej frikes .Me ka kap nje droje se nese vazhdojme keshtu me kete prodhim serik te kengetarve dhe kengetareve siq eshte Zanfina ,Keshilli i Sigurimit te OKB-se do te nxjerre ndonje rezolute te veqant qe do te na dilte ne mbrojtje te vesheve tane por edhe te tjerve nga keto klithma shtrigash e piskama buajsh .E nje zot e dine pastaj se sa do te zgjase kjo rezolute sepse pastaj do te jemi te detyruar te degjojme vetem muzike te cenzuruar nga UNMNIK-u . Pastroni veshte ndoshta ju ndihmon !!!!!!!!!

lenna
07-09-06, 18:02
Follow-ME: pajtohem me ate qe ke shkruajter , pervec kesaj thenies "kinse lekuren nuk e ka mjafte Strong" ..mund ta spjegosh kete i cik, spe mar vesh..

e ke fjalen per ate qe thashe un ne lidhje me --> "insekti nen lekur" ?

Zanfina mund te jete akrobatike por me muziken dhe ritmin e gabuar ..absolutisht te gabuar!

adhuruesi
07-09-06, 18:11
Xhelozia nuk ka kufffi kete edhe e vertetojn populli jone.

Do behem edhe un si Adelina dhe do te them se nuk bie ne nivelin e disa njerezve qe meren me punen e te tjereve :biggrin: .


Me rendesi eshte te pelqehesh nga te tjeret dhe te degjohesh , thashethemet ska te ndalur


Suksese zanfines dhe Adelines

Legend
08-09-06, 04:39
Po e shoh qe Zanfina qenka bere teme e nje diskutimi te gjate.Me pelqen ky fakt :)A nuk eshte ky qellimi i cdo personaliteti prej kohes se parahistorise? A nuk eshte ky qellimi i cdo kengetari? Sa i perket Zanfines,nuk do shume koment,eshte vajza e pare qe nderthuri elementet folklorike shqipe me ato moderne,ne koncertin humanitar per studentet e UP tregoi aftesite e veta duke kenduar mbi 2 ore live pa u ndalur ne sallen 1 Tetori e cila ishte perplot,kenge te bukura popullore shqipe por edhe anglisht (e shndriti me kengen "I will allways love you"),dhe nuk ka faj qe eshte nje bukuroshe te cilen e komentojne kryesisht femrat te cilat nje zot e di si duken apo meshkuj te cilet veshtire qe i afrohen.Pra nje shembull i nje femre te re kosovare te kompletuar ne cdo aspekt.E suksseshme.Me karriere kengetareje,me nivel te larte kulturor (vijon studimet ne vitin e trete Fakulteti Juridik) dhe pamje te nje fotomodeli boteror.Cka mund te deshiroje nje femer me shume ne kete bote?Suksesi i saj u deshmua ne festivalin e fundit "Celesi Muzikor" ku edhe juria edhe duartrokitjet ia dhuruan nje vend te pare,nje shans qe bukuroshja Ismajli te na perfaqesoje ne Ballkanvision.
Fjalet dhe shkronjat ne internet vijne e shkojne.Per Zanfina Ismajlin po vie kohe perfeksioni deshem apo nuk deshem ne.Prandaj,ju qe jeniu kunder habitem kur e komentoni.Zakonisht njerezit te cilet nuk ndjejne asgje per dikend nuk komentojne per ate person :D
Por edhe xhelozia eshte pjese e njeriut,dhe porosis Adhuruesin te mos preokupohet me gjera te kota,por te ngreje se bashku me mua nje gote me shmpanje dhe te festojme edhe nje fitore te Kosoves te siguruar e krenuar nga nje kosovare bukuroshe.
:)

lenna
08-09-06, 11:01
eh Legend me vien mire qe ia beni qefin vetes, dhe nuk esht fjala per xhelozi,absolutisht, por duhet ta themi te drejten . Une thash gjerat pozitive dhe negative te asaj..se eshte bukuroshe nuk diskutohet kjo, por ka gabuar per fat te keq profesionin... mirpo derise te ne esht krijuar ky imazhi i " te qenurit patjeter bukuroshe" per tu bere e famshme ..sigurisht qe do ket sukses..

pershendetje,lenna :)

adhuruesi
08-09-06, 11:28
Per te patur xhelozzi ajo verehet shume ashiqare qysh themi ne.

Zanfina e ka deshmuar veten ne shume evenimente kulturore qe organizohen te na.

Xixxxxxxxxxxx eshte hallall nena qe e ka bere.

Lenna - Zanfina edhe vet e ka thene neper intervista se per tu be modele qysh thoni ju se duhet me nderu drejtimin , atehere kot sepse ka then qe per tu bere modele atehere do ishte bere diku ne ndonje vend Europian e jo ne Kosove sepse ne Kosove keqperdoret ky profesion.

Per tu bere modele edhe Adelina do ishte bere edhe modelee dhe kengetare por nuk ju pelqen dhe thjeshte jan bere kengetare , jan te lezetshme ne fytyre , jan simpatike terheqese trup e gjitha i kan pse mos lavderohen.

Neper gjithe koncertet ku mbajn motrat Ismajli , lene qe numri eshte i madh , por edhe duhet me intervenu policia sepse adhuruesit behen ndanjehere agresiv sepse smunden tju afrohen gje qe e deshirojn gjithe :biggrin:

Legend , gezuar sepse nuk merzitem une jo sepse e di kush vjen pas meje e di se ke e dua dhe ke e adhuroj ,:smile:

seriozja_19
08-09-06, 14:01
Po e shoh qe Zanfina qenka bere teme e nje diskutimi te gjate.Me pelqen ky fakt :)A nuk eshte ky qellimi i cdo personaliteti prej kohes se parahistorise? A nuk eshte ky qellimi i cdo kengetari? Sa i perket Zanfines,nuk do shume koment,eshte vajza e pare qe nderthuri elementet folklorike shqipe me ato moderne,ne koncertin humanitar per studentet e UP tregoi aftesite e veta duke kenduar mbi 2 ore live pa u ndalur ne sallen 1 Tetori e cila ishte perplot,kenge te bukura popullore shqipe por edhe anglisht (e shndriti me kengen "I will allways love you"),dhe nuk ka faj qe eshte nje bukuroshe te cilen e komentojne kryesisht femrat te cilat nje zot e di si duken apo meshkuj te cilet veshtire qe i afrohen.Pra nje shembull i nje femre te re kosovare te kompletuar ne cdo aspekt.E suksseshme.Me karriere kengetareje,me nivel te larte kulturor (vijon studimet ne vitin e trete Fakulteti Juridik) dhe pamje te nje fotomodeli boteror.Cka mund te deshiroje nje femer me shume ne kete bote?Suksesi i saj u deshmua ne festivalin e fundit "Celesi Muzikor" ku edhe juria edhe duartrokitjet ia dhuruan nje vend te pare,nje shans qe bukuroshja Ismajli te na perfaqesoje ne Ballkanvision.
Fjalet dhe shkronjat ne internet vijne e shkojne.Per Zanfina Ismajlin po vie kohe perfeksioni deshem apo nuk deshem ne.Prandaj,ju qe jeniu kunder habitem kur e komentoni.Zakonisht njerezit te cilet nuk ndjejne asgje per dikend nuk komentojne per ate person :D
Por edhe xhelozia eshte pjese e njeriut,dhe porosis Adhuruesin te mos preokupohet me gjera te kota,por te ngreje se bashku me mua nje gote me shmpanje dhe te festojme edhe nje fitore te Kosoves te siguruar e krenuar nga nje kosovare bukuroshe.
:)

hahahahaha...me ke bere te qeshem, seriozisht. BUKURIA QENDRON NE SYRIN E SHIKUESIT...analizoje kete fjali, pastaj jep mendimin tend!!!

Mire, mire, edhe ne 'Anti-Zanfinat' shpresojme qe te ket ajo sukses, por VETEM ne Kosove, sepse ajo per fame jasht kufirit nuk do te arrite kurre. PSE e them kete? Sepse nuk eshte e kualifikuar, kaqqqqqqqqqqqqqqqq dhe mbylleni kete teme...nuk ja vlen te diskutohet!!!

Follow-ME
08-09-06, 15:12
Atehere vetem me duhet te shtoje se njeriu gjate Jetes vazhdon duke arritur secilen here Level-et e ndryshem(kuptohet nivele me te larta kur kemi te bejme me muziken dhe gjithcka tjeter),dhe me kalimin e kohes formeson si shijen ashtu edhe kuptimin e muzikes cfare i ka hije, prandaj kur kemi te bejme me mendimet kolektive qe zakonishte gjejne perdorim te madhe tek ne shqiptaret,edhe nuk duhet zene per te madhe MASES qe kenaq veshet me cfaredo tingujsh qofshin ata edhe tinguj nga druri i Bambusit:biggrin: ..

p.s.lidhur me fjalen "strong" qe kam perdore me larte,me ate kam potencuar vetem ca fjale qellimkqija qe duan ti humbin njeren nga gjerat e pakta Zanfines dhe ta lene gati lakuriqe(pa vokal dhe tekste dhe ti shtohet se kinse posedon edhe nje lekure jo aq te bukur do ishte tmerr per gjithe ne si "popull i shumevuajtur shqiptare"..:cool:

adhuruesi
08-09-06, 17:58
hahahahaha...me ke bere te qeshem, seriozisht. BUKURIA QENDRON NE SYRIN E SHIKUESIT...analizoje kete fjali, pastaj jep mendimin tend!!!

Mire, mire, edhe ne 'Anti-Zanfinat' shpresojme qe te ket ajo sukses, por VETEM ne Kosove, sepse ajo per fame jasht kufirit nuk do te arrite kurre. PSE e them kete? Sepse nuk eshte e kualifikuar, kaqqqqqqqqqqqqqqqq dhe mbylleni kete teme...nuk ja vlen te diskutohet!!!


Kurse ti sa here e me shume me shton dashurine ndaj Zanfines edhe nese nuk e dua atehere me fjalet qe i thuash ti me shum me ben qe ta dua

lenna
08-09-06, 18:52
Follow-ME: kush tha qe Zanfina lekuren nuk e ka strong? nese e ke fjalen per ate qe thash un ne lidhje me lekuren ateher e ke KEQKUPTUAR!

un thash kete: Zanfina kercen dhe tund pjest e trupit sikur kur ka nje insekt nen lekure--> d.m.th. bene levizja palidhje qe nuk kane te bejne aspak me muziken dhe ritmin. l
levizje sikur kur ke nje insekt nen lekure dhe te kafshon.

shpresoj te kem qen e qart..

pershendetje,lenna

seriozja_19
09-09-06, 17:12
Kurse ti sa here e me shume me shton dashurine ndaj Zanfines edhe nese nuk e dua atehere me fjalet qe i thuash ti me shum me ben qe ta dua


OH DUJE BRE DUJE MA SHUME SE SA NONEN TANE...edhe Amerikanet thojne: MAKE LOVE NOT WAR por veq kur po i shohim ne lajme qe PRAP KERSITI DIKUND :biggrin: :biggrin: :biggrin:

~AmaZonA~
10-09-06, 08:47
Per Zanfinen.....Gjdo gje munde te Thuash Perveq se Eshte kengtare qe kendon Bukur Joo.....


Mendimi ime Ky...

Arb
11-09-06, 14:09
Per Zanfinen.....Gjdo gje munde te Thuash Perveq se Eshte kengtare qe kendon Bukur Joo.....


Mendimi ime Ky...

Tu e praktiku muziken, edhe mesohet... Mos ja hupni shpresat ksaj cike bre...

adhuruesi
13-09-06, 02:05
ZANFINA-AS I FUNDI AS I PARI

Zanfina Ismaili eshte kengetarja qe po ngjitet shpejt majave te karrieres se saj.Kjo bukuroshe ka nje stil magjepes.Me zerin dhe paraqitjet e saj ka bere qe te rrembeje shume zemra.Kengen e nisi shume heret,ne moshen femijerore:"Si e vogel kam dashur te kendoj,keshtu qe kjo ne nje menyre tregon se a kam pasur talent.Ne realitet kam pasur perkrahjen e familjes.Me ndihmen e tyre e kisha me lehte per te depertuar.Por kam pasur dhe vullnet te madh te merrem me kengen,prandaj dhe mund te them qe kenga eshte dashuria im me e madhe."
Ajo tani ka arritur te kete nje karriere te shkelqyer ne fushen e kenges,prandaj themi se eshte nje talente e krijuar me te gjitha vetite e bukura.Ajo thote qe per te arritur nje karriere nuk eshte lehte,per faktin se per t"u bere nje kengetare e mire dhe per te pasur nje numer te madh adhuruesish duhet punuar shume.Ajo vazhdon te perpiqet per te zhvilluar karrieren e saj.
Nje hit i vertete
Koheve te fundit ne ekranet televizive kenga dhe klipi i Zanfines "As i fundit"as i pari" ka zgjuar kurreshtje tek te gjithe.Si gjithnje,edhe kete here Zanfina per admiruesit e saj te shumte,ka pregatitur surpriza.Ajo thote se per kete realizim ka punuar shume gjate:"Nuk preferoj qe realizimet ti bej per nje kohe te shkurter,sepse duke i punuar me kujdes dalin me kulitative,keshtu qe per kete klip kam punuar mjaft,ne menyre qe te pelqehet nga publiku.Videoklipin e kam punuar me produksion vendor.Ndersa idete per spotin ishin te mijat dhe te Adelines,dhe mund te them qe jam shume e kenaqur me suksesin te cilin nuk e kam pritur te jete kaq i madh".
Kerte vit Zanfina eshte duke pregatitur shume befasi tjera per adhuruesit e saj."Tani jam ne fazen perfundimtare te albumit te ri,dhe gezohem qe qe pikerisht ky projekt mne te cilin kam punuar qe prej nje viti po perfundon dhe po del me mire sesa qe kam deshiruar.Por,ky realizim i imi nuk do te jete i fundit per kete vit,sepse kam dhe disa krijime te tjera te cilat deri ne realizim mbesin surprize",Thote Zanfina.
Shquhet per paraqitjen skenike
Zanfina thote se per te paraqitja skenike eshte mjaft e rendesishme,per faktin qe me te indentifikohet dhe vete kengetari.Ne dote shtonim qe kete e deshmon shija e saj super mdoerne per veshje."Ne ditet e sotme,perveq vokalit,paraqitja skenike eshte njeri nder elementet ne te cilat duhet shume te punosh.Une i kushtoj mjaft rendesi,sikur cdo kengetar edhe boteror.Ndodh qe nganjehere te jem e ftuar ne emisione momentin e fundit dhe kjo nuk me pelqen sepse nuk arrij te pregatitem siq dua une.Prandaj kerkoj qe per secilen pjesemarrje te di kohen dhe diten kur do te marr pjese."Per te qene kengetare e suksesshme,ajo thote qe fillimisht duhet te kesh zerin,pastaj vullneti,pse jo dhe tradita.
"Dashuria per kengen eshte ajo qe i duhet me se shumti nje kengetareje.Nenkuptohet talenti,por edhe vullneti per te tejkaluar veshtiresite dhe idete kreative te cilat nuk guxojne te mungojne"-shprehet ajo.
Kenget e Zanfines jane te zhanrit etno-dance,dhe ajo thote qe ne kete zhanr e ka gjetur veten."Stli i kengeve te mia eshte etno-moderne.Jam e para qe ka filluar kete zhanr.Keshtu kam filluar edhe me hitin e pare,dhe i dyti shoh qe pelqehet shume.Tani kjo rryme muzikore ehte ne trend,dhe une jam e lumtur qe isha nismetare e ketij zhanri nga kengetaret e gjeneratave te reja.Muzika shqipe e paster gjithmone ka qene ne zemren time,dhe nuk do te lejoja qe te na grabisin kulturen rrymat e bastarduara muzikore.Jam njeriu me i lumtur ne bote me suksesin qe kam arritur".
Juristja e ardhshme
Zanfina thekson qe kenga nuk eshte profesion i saj,per faktin qe kengen e konsideron me shume si nje dashuri dhe hobi.Ajo eshte studente e viti te trete ne Fakultetin e Drejtesise."E dua kete drejtim dhe shpresoj qe ne te ardhmen te jem nje juriste e zonja.Mirepo,nga kenga nuk do te ndalem.Jam ne vitin e trete dhe shpresoj te mbaroj studimet sa me shpejt.Une do te gjej kohe per te dyja pasionet e mia,kengen dhe jurispodencen,sepse cdo gje qe kam deshiruar deri me sot, e kam arritur" thote ajo.
Dhe ne pershendetemi me nje vajze te buzeqeshur dhe plot vullnet e jete e cila tashme eshte bere sinonim i suksesit real ne Kosove.I urojme fat.
Kosova Sot-shtator

adhuruesi
14-09-06, 12:13
Zanfina Ismajli, e dashura e re e Lorik Canes

Motra e Adelina Ismajilit, tashmė nė krahėt e kosovarit tė Marsejės

http://tiranaobserver.com.al/Foto/Zanfina-Ismajili-1.jpg

Quhet Zanfina Ismajili, 20 vjeēe, bionde, 1.73 cm e gjatė, e famshme jo vetėm pėr atė ēka arritur nė botėn e muzikės, por edhe pėr faktin se ėshtė motra e vogėl e Adelina Ismajilit. Por nuk mbaron me kaq. Madje kėtu fillon gjithēka. Duket se pas shumė orėve nėpėr studiot muzikore dhe koncerteve, Zanfina ka gjetur kohė pėr t'i "prishur mendjen" edhe mesfushorit tė kombėtares shqiptare, Lorik Cana.
Zanfina
Vera e nxehtė kosovare ka "nxehur" mė shumė futbollistin e Marsejės, i cili, pasi ka harruar top-modelen braziliane, Karla dhe flirtet tė pakonfirmuara me njė vajzė tjetėr nga Kosova (Ylberina mendohet se ka qenė e dashura e Lorikut, para Zanfinės), ėshtė hedhur nė krahėt e Zanfinės. Sipas faqes sė internetit tė kėngėtares [email protected] (http://[email protected]/)skyblog.com, tashmė ēifti ka kohė qė frekuentohen sė bashku. Por, i pyetur nga gazeta "Tirana Observer", Lorik Cana mundohet t'i anashkalohet pėrgjigjes, duke mos i pėlqyer tė flasė pėr jetėn e tij private.
Braziliania
Verėn e kaluar Lorik Cana preferoi tė kalonte disa ditė pushime sė bashku me ish-tė dashurėn e tij braziliane, Karla nė brigjet e bregdetit Jon. Ndonėse njė tip shumė i rezervuar pėrsa i pėrket jetės sė tij private, objektivėt e paparacėve mundėn tė fotografonin ēaste nga pushimet e mesfushorit kuqezi me top-modelen e pasarelave pariziene.
Ylberina
Pas ndarjes me Karlėn nė shtypin kosovar u pėrfol njė lidhje e re e futbollistit me njė vajzė kosovare. Ylberina ka qenė njė ish-e dashur e Lorik Canės para se ky tė pėrfundonte nė krahėt e bukuroshes tjetėr kosovare, Zanfina Ismajili.

jadore
15-09-06, 20:56
..vertet duhet te pranohet qe kohen e fundit eshte femra me seksipile nder gjithe vashat shqiptare , gjyhnah qe nuk ka talent ne te kercyer (mbet gjithmone disa takte pas melodise) dhe aq me keq nuk ka ze e talent ne te kenduar , dhe pse vrehet qe mundohet te jep maximumin ......kam pershtypje qe rrugen e skenes ja imopnojne te tjeret , jep te kuptoj qe bene nje pune jashte vullnetit dhe aftesive te saj
ps ,
Shpresoj qe "Adhuruesi " nuk do te me konsideroj "armike " te saj , Une vetem japa mendimin tim rreth temes ..."qfare mendojme ....!!

Gentiani
17-09-06, 02:11
Zana a ?!

Hėm :rolleyes:

Do ta kisha pėrshkruar mu sikur teksti i kėngės dridhe :tongue:

Oooh, sa "kėngėn" e mirė,
shumė mirė po e dridhė, shumė mirė po e dridhė
dridhe.... :tongue:

Nė fakt Zana, as tekstin e as vallėzimin nuk mundė ta dridhė, por e kuptoj faktin qė dėshiron tė jetė kėngėtare mu si shumica e tyre.

Por edhe kėngėtaret tjera, janė ato qė nė mungesė talentit muzikorė, po defilojnė nė skena muzikore me "kėngėt" e mira duke i dridhė... me rėndėsi ėshtė ... dridheni sepse keni "kėngėn" e mirė :wink:

Guri i madh
17-09-06, 20:36
zanfina respekt mos u demoralizo se ka kengtar e kengtare qe jan shum ne nivel ma te ult se ju si , psh adelina thaqi aspak nuk kendon pos mikrofonin din me majt ma mir edhe do buz po i trash me siguri hithna po han vesa luma teuta kurti e nora nishliu ka edhe shum tjera zanfina esht shum ne nivel te duhur vazhdo respekt

Legend
18-09-06, 21:15
Faktet flasin vete,urdheroni hyni dhe shikoni Zanfinen ketu:
http://www.youtube.com/watch?v=V1dYjHi3xuE :eek:

adhuruesi
19-09-06, 06:34
Ka vertet nje fytyre te embel si engjellushe :wink: (K)

Legend
24-09-06, 05:09
Wednesday, 20 September 2006
“Festivali Kombetar i Femijeve” ne Shkoder, ka qene nje prej aktiviteteve me te rendesishme e me te ndjekura gjate femijerise sime. Pikerisht ne skenen e ketij festivali nga viti ne vit u prezantuan disa prej emrave me te njohur te muzikes shqiptare.Nuk ishte nje prej festivaleve qe per nje arsye apo tjeter i sheh kudo sot, ishte nje festival i cili, per ata femije qe te ardhmen e tyre do ta investonin ne muzike, pjesmarrja ne te ishte nje domosdoshmeri. Pikerisht ne kete festival kam pare per here te pare Zanfinen (e cila u vlersua edhe me cmim). Nje vajze me floke te gjata e cila kercente fort, gje qe bente te binte shume ne sy e te veĮohej nga te tjeret me prezantimin e saj. Mbaj mend ne ato caste dikush tha “Kjo eshte motra e Adelines!”. Qe prej atij momenti si me magji, cdo hap qe Zanfina ka hedhur ne karrieren e saj muzikore eshte shoqeruar pikerisht me kete fjali “Kjo eshte motra e Adelines!”. Kete vit veĮ, gjerat duket se po ndryshojne.Hit pas hiti videokip pas videoklipi, ajo nuk eshte me “motra e Adelines” por veĮ “motra e vetvetes” e per kete arritje te sajen jane krenare te dyja. Ne javet qe pasojne, afrohet nje tjeter moment kyĮ ne karrieren e Zanfines; Balkanvision-Festivali i Kenges Ballkanike. Ndersa per nje pjese te madhe te publikut, Balkanvision mund te jete nje tjeter Eurovision apo Eurovideo, per Zanfinen eshte nje rast ku perpara miliona spektatoreve mbarekombetare, do te kendoj ne menyre te drejtperdrejte hitin e saj me te fundit, duke i vene kapakun njehere e mire edhe nje tjeter thashethemi rreth vokalit te saj, i cili po ashtu si shume thashethemeve te tjera rreth kengetares nuk i dihet origjina. Gjithsesi mos u shqetesoni per Zanfinen, sepse ajo eshte “Made in Ismaili” nje familje qe prej dy dekadash ka sjell vetem sukses ne skenen e “Estrades shqiptare” e qe do vazhdoje me po te njejtin sukses edhe ne te ardhmen.Nuk po predikojme, ne e dime kete!

Elbino: Zanfina, keto dy vitet e fundit kane qene te jashtezakonshme per ju.Jeni kthyer ne nje emer shume familjar ne te gjithe trevat shqiptare dhe se bashku me Adelinen jo vetem qe po dominoni ne tregun muzikor shqiptar, por jeni shnderruar dhe ne motrat me te suksesshme qe Estrada shqiptare ka pare ndonjehere. Cilat kane qene momentet me te rendesishme per ju gjate ketij dy vjeĮari qe shkoi, kur karriera juaj mori hov?
http://www.albaniac.com/images/Photos/FotoIntervistash/zanfina3.jpgZanfina: Faleminderit,jeni gjithmone perplot pozitivitet i cili rrezaton edhe ne faqen tuaj.Eshte e vertete qe jo vetem une,te katertat po punonim tmerresisht shume keto dy vitet e fundit pa marrur parasysh pengesat.Me befasoi,por edhe me beri te ndjehem mire komenti ne nje gazete te huaj ku shkruhej:"The Ismajli family are, in many ways, Kosovo's version of the Kennedys."
Me beso,cdo minut kushtuar karrieres per mua ishte me shume se i rendesishem.Absolutisht cdo gje,qe nga foto-sesionet e deri tek pjesemarrjet ne festivale.Nuk jam tip qe bej shume zhurme,por kur synoj dicka,patjeter se e realizoj.Dhe ja,kam bindjen qe sakrifica po shpaguhet.Gezohem qe une dhe Adelina jemi motrat me te suksseshme,siq thua ti.Ndoshta keshtu na ben fakti qe jemi shume te ndryshme qe nga pamja,karakteri,e besa dhe shija muzikore.Por te ngjashme ne synimin e suksesit,gje qe e konsideroj qeshtje edukate.Megjithate na ka lindur e njejta nene hahaha...Ndoshta momenti kyc i karrieres sime ishte kur arrita te mos indentifikohem si motra e Adelines.Ky njekohesisht per mua ishte dhe momenti me i rendesishem edhe me i veshtire,por edhe ndodhi papritur.

Keni publikuar disa kenge te sukseshme si "Mirmengjesi", "Partizani i vogel" , "As i fundit as i pari" e te gjithe jemi ne pritje te albumit tuaj te dyte.Kur do dale ky album e c'te reja mund te na tregoni rreth kengeve qe do te perfshihen ne te?
Per albumin e dyte jam duke punuar qe nga dhjetori i vitit te kaluar por ja qe tani eshte shtator dhe nuk eshte kryer sepse jo e tera varet nga une.Ndodhte qe kompozitoret nganjehere te vononin kenget dhe gjera te tilla,por tani me kane mbetur edhe 2 kenge dhe albumi do perfundohet.Kam premtuar se do te punoj ngadale e mire,dhe kete po e bej.Shpresoj te dale ne shitje per me pak se nje muaj.Kam bashkepunuar me kompozitor te ndryshem nga Maqedonia,Shqiperia dhe Kosova.Arsyeja pse nuk kam bere album (deri me tani jane bere 3 vite),ishte se doja qe kur ta bej albumin e ardhshem te verehen perparimet† e mija,si ne vokal,ashtu edhe ne interpretim,'look' etj.

Jeni perzgjedhur si perfaqsuesja e Shqiperise, ne “Festivalin Ballkanik te Kenges”. Me cilen kenge do te prezantoheni atje dhe a mund te na tregoni diĮka me teper rreth ketij eventi?
Atje do jem me kengen ''As i fundit as i pari'' me te cilen edhe fitova te drejten me marr pjese ne kete festival.Ky eveniment do te mbahet per here te pare† ne Kosove dhe jam shume e gezuar qe do ta perfaqesoje vendin tim dhe normalisht do ta jap maksimumin.Ende nuk kam ndonje informate te rendesishme lidhur me festivalin,por une ndihem fituese me faktin qe do te jem aty per te perfaqesuar kulturen e kombit tim.
http://www.albaniac.com/images/Photos/FotoIntervistash/zanfina4.jpgCfare do vishni ne Festivalin Ballkanik?
Hahahahaha,natyrisht qe kjo do mbetet befasi.Garderobes i kushtoj shuuume rendesi,dhe kjo verehet,por kjo me ben te jem ne telashe pastaj hahaha.Edhe pse e vlen sepse jam e kenaqur me cdo paraqitje skenike qe kam pasur deri sot.Megjithate,le te mbetet nje befasi e cila shpresoj te jete me interesante sesa tek festivali,por dhe tek klipi.
A i keni degjuar kenget e tjera konkuruese (te Festivalit Ballkanik)? Si mendon se jane ne krahasim me kengen tuaj?
Jo.Mesa di une,nuk kam te drejte per momentin qe ti degjoj.Nuk e di kush, cka do kendoje,por e di se shume shtete ballkanike do te jene aty si: Maqedonia,Greqia,Turqia,Bosnja dhe Hercegovina,Kroacia,etj.Do te percillet nga shume shtete dhe nuk e imagjinoni sa e lumtur jam qe ne mesin e atyre kengeve,do jehoje dhe nje kenge e bukur shqipe.

Legend
24-09-06, 05:14
"As i fundit as i pari" eshte videoklipi juaj me seksi deri me sot. Ai hapet me nje sekuence filmike ku ju dilni nga nje guacke qe te kujton "Lindjen e Venusit" te Botticellit. Cili eshte mesazhi pas kesaj "lindjeje"?Oh,faleminderit,ti vertet ke aftesine te besh nje femer te ndihet si mbretereshe hahaha.Ishte ide e Adelines dhe pas ca medyshjeve e pranova.Ajo cmendet pas asaj sekuence te kenges.Une isha skeptike qe do te keqkuptohesha,por analizova me kujdes ato qe me sygjeronte i tere ekipi.Mund te them qe mesazhi ka te beje me rilindjen e se bukures.Qofte femer,kenge,menquri,etj.Por edhe primesa shume artistike qe ipet edhe ne melodi,me bindi qe sado pak te ik nga stereotipi dhe te prek artin e vertete (Botticellin,ne kete rast),dhe t'ia rikujtojme vetes qe ne vertete† dijme c'eshte bukuria ne art,mitologji dhe mund ta jetesojme pa nevojen e "komercit".Mesazhi mund te nderlidhet edhe me ate qe nuk eshte e thene qe cdo kengetare te jete "mjet perdridhes" me intelekt te limituar per te qene e pelqyer,por mund te jesh edhe shqiptare,edhe e ngritur intelektualisht.Pra,cdo gje ka te beje me rilindjen e se bukures,qofte ajo edhe artistikja† ne kenget e sotme.

http://www.albaniac.com/images/Photos/FotoIntervistash/zanfina5.jpgPo shikoja videoklipin dhe nuk e di perse, por nga fundi i videoklipit (10 sekondat e fundit) me jepet pershtypja sikur ju e dinit qe kenga do behej nje hit. Jepni nje buzeqeshje qe duket sikur te thote "Yep!Kjo kenge eshte HOT!"...
Shikimet e mia nganjehere flasin shume,hahaha.Qe kenga ishte e suksesshme e kam ditur qe nga fillimi sepse kush e ndegjonte i pelqente dhe me thoshte: "Kukuuuu qfare kenge e mireee,sa bukur e ke vokaliiiin",dhe merrja vetem kritika te mira.Ndersa gjate xhirimit te klipit kam qene shume† e disponuar dhe asnjehere nuk e kam mbyllur gojen duke buzeqeshur hahaha.Falenderimet e mia me te medha shkojne ne adrese te Florit,atij qe krijoi kete kenge,i cili nuk di te beje kenge te dobet sikur kjo qe me vodhi zemren posa e degjova.E ndjeja se do ishte hit.E ndjenim te gjithe qe e degjuam.

Ju jeni pothuajse ne perfundim te† "Fakultetit te Drejtesise" ne Kosove, Mbasi te merrni diplomen, premtoni se do te beni diĮka per tu vendosur ligji i "Te drejtave te autorit" edhe ne Kosove?
Shpresoj qe deri atehere ky ligj te jete i aplikueshem dhe une ti kem duart plot pune.Gjithsesi qe premtoj dhe gjithashtu premtoj qe do te jem e pameshirshme ndaj padrejtesive te cilat u ushtruan mbi neve me dekada te tera.

Do ju keshilloja te mos beheshit kurrsesi gjyqtare† (avokate po dmth,
por jo gjyqtare), sepse djemte e Prishtines do benin namin, vetem per ta
marre nje ndeshikim nga Zanfina :)))))
Dyshoj hahahhahahahaha.Nuk besoj qe egoja e ndonje djali kosovar do te duronte te kete nje gjyqtare Zanfine shume te pameshirshme para krimit,si dua te behem.Prandaj dhe dyshoj hahahahaha.
Ka edhe nje lajm tjeter pervec "As i pari as i fundit", qe po i "terbon" fansat tuaj. Flitet se jeni lidhur me futbollistin Lorik Cana e si rralle here, fansat e aprovojne kete lidhje. A eshte e vertete apo kemi te bejme me nje thashethem te rradhes?
Eshte thashethem, sepse une Lorik Canen nuk e njoh personalisht.

http://www.albaniac.com/images/Photos/FotoIntervistash/zanfina1.jpgPer ju egzistojne disa prej thashethemeve me te Cuditshme. Ne nje
prej tyre tregohet se kane dashur te ju rrembejne por ju kane shpetuar
bodigardet e kryeministrit???
Hahaha,faleminderit prej Zotit deri me tani asnjehere nuk ka pasur tentim kidnapimi ndaj meje,por kjo ndoshta eshte perzier nje ngjarje para disa muajsh tek ndertesa ku po jetonte kryeministri i atehershem (Bajram Kosumi) mua nje djal me mori qanten nga dora dhe iku,por qe ate e zuren dhe mua mu kthyen gjerat e mia.

Dhe ne mbyllje ju urojme sukses ne “Balkanvision”, shpresojme te merrni ndonje Cmim, sepse patjeter do jemi duke ju ndjekur nepermjet ekranit te tv.
Me lejo te te falenderoj une ty per kete interviste e cila me beri te ndjehem kaq mire,gje qe nuk ndodh shpesh me tjera intervista.Albaniac eshte puro pozitivitet.Sa i perket Ballkanvisionit,te falenderoj nga zemra per uraten,por une mendoj qe cmimin me te madh tashme e kam fituar duke mu besuar e drejta qe te perfaqesoj kombin tim.Megjithate une shpresoj te mos zhgenjej askend sepse ne kengetaret punojme per te kenaqur publikun.Albaniac i uroj shume fat dhe sukses.!
Elbino © Albaniac Shtator/2006

adhuruesi
24-09-06, 15:33
Legend cake njo qafffff qaffff ty :wink:

adhuruesi
04-10-06, 14:38
Zanfina - Partizani vogel

Je modern djali mamit
E per mua bish e malit
200 ftyra na i ka djali
Ti shpirt je komunist

Dukesh bukur kur mshikon
Para tjerve mledhaton
Cdo vajze tjeter te lakmon
Veq une te njoh
oo egoist

Reff

Partizani vogel tash demokrat
per tjeret engjull per mu manjak
sdu me duru sdu me blloku
boll moturture boll mo me cenzure.

- Videon mundeni ta shikoni ketu -

http://www.youtube.com/watch?v=l0DDj...elated&search= (http://www.youtube.com/watch?v=l0DDj2QWbbw&mode=related&search=)

djsalih
05-10-06, 21:07
Eshte kengetare qe e han koha, pra edhe ndonje vit dhe ajo (zanfina) nuk do te ndihet fare>

adhuruesi
06-10-06, 11:36
http://img132.imageshack.us/img132/7181/zanfinaxd6.png

pejanka
18-10-06, 23:11
ok se pari ju pėrshendes zemėrsisht kėto flitet pėr breziljanken "Karla" tani per kengėtaren e mirėnjohur "Zanfinen" tani e treta eshte "Ylberina" vetem njė dua ta them une jam ajo ylberina si te gjith mendoni por kur skam qen nė lidhje dashnore me lorikun kėshtu qe vetem deshta tua tregoj karla ka qen famna e par e lorikut se dyti vjen nje vjaz nga kumanova sa i perket zanfines nuk e di por une skam kaluar kurr me lorik as qe e njoh
Zanfina Ismajli, e dashura e re e Lorik Canes

Motra e Adelina Ismajilit, tashmė nė krahėt e kosovarit tė Marsejės

http://tiranaobserver.com.al/Foto/Zanfina-Ismajili-1.jpg

Quhet Zanfina Ismajili, 20 vjeēe, bionde, 1.73 cm e gjatė, e famshme jo vetėm pėr atė ēka arritur nė botėn e muzikės, por edhe pėr faktin se ėshtė motra e vogėl e Adelina Ismajilit. Por nuk mbaron me kaq. Madje kėtu fillon gjithēka. Duket se pas shumė orėve nėpėr studiot muzikore dhe koncerteve, Zanfina ka gjetur kohė pėr t'i "prishur mendjen" edhe mesfushorit tė kombėtares shqiptare, Lorik Cana.
Zanfina
Vera e nxehtė kosovare ka "nxehur" mė shumė futbollistin e Marsejės, i cili, pasi ka harruar top-modelen braziliane, Karla dhe flirtet tė pakonfirmuara me njė vajzė tjetėr nga Kosova (Ylberina mendohet se ka qenė e dashura e Lorikut, para Zanfinės), ėshtė hedhur nė krahėt e Zanfinės. Sipas faqes sė internetit tė kėngėtares [email protected] (http://[email protected]/)skyblog.com, tashmė ēifti ka kohė qė frekuentohen sė bashku. Por, i pyetur nga gazeta "Tirana Observer", Lorik Cana mundohet t'i anashkalohet pėrgjigjes, duke mos i pėlqyer tė flasė pėr jetėn e tij private.
Braziliania
Verėn e kaluar Lorik Cana preferoi tė kalonte disa ditė pushime sė bashku me ish-tė dashurėn e tij braziliane, Karla nė brigjet e bregdetit Jon. Ndonėse njė tip shumė i rezervuar pėrsa i pėrket jetės sė tij private, objektivėt e paparacėve mundėn tė fotografonin ēaste nga pushimet e mesfushorit kuqezi me top-modelen e pasarelave pariziene.
Ylberina
Pas ndarjes me Karlėn nė shtypin kosovar u pėrfol njė lidhje e re e futbollistit me njė vajzė kosovare. Ylberina ka qenė njė ish-e dashur e Lorik Canės para se ky tė pėrfundonte nė krahėt e bukuroshes tjetėr kosovare, Zanfina Ismajili.

Daja POLIC
19-10-06, 00:06
Nuk me pelqen

adhuruesi
20-10-06, 04:24
ok se pari ju pėrshendes zemėrsisht kėto flitet pėr breziljanken "Karla" tani per kengėtaren e mirėnjohur "Zanfinen" tani e treta eshte "Ylberina" vetem njė dua ta them une jam ajo ylberina si te gjith mendoni por kur skam qen nė lidhje dashnore me lorikun kėshtu qe vetem deshta tua tregoj karla ka qen famna e par e lorikut se dyti vjen nje vjaz nga kumanova sa i perket zanfines nuk e di por une skam kaluar kurr me lorik as qe e njohpo mi po ku ishe ma heret seee

Studenti1
01-11-06, 11:47
Nuk posedon ze te mire, dhe nuk din te kendoje. Eshte e bukur, sic e shohim edhe ekstravagante. Nuk din te vallezoje!! Por jane disa shkaqe pse ajo ndegjohet:
1. Popullata jone me te madhe nuk kane lidhje me muzike;
2. Lakuriqesia, bukuria, ekstravaganca;
3. Eshte moter e Adelines.
Shkurte, eshte mendimi im.

Legend
03-11-06, 02:23
Sa bukur e thene nga Studenti:"Eshte vetem mendimi im".
Sa keq e thene nga Studenti:"Popullata jone me te madhe nuk kane lidhje me muzike"
Moj qenie e mjere,per nje xhelozi,PERBUZ POPULLIN TEND!
Turp!
Zanfina? Yll...
Tregon koncerti ne Ferizaj ku sigurimi u dyfishua qe te qetesonin adhuruesit...

Studenti1
03-11-06, 10:38
Sa bukur e thene nga Studenti:"Eshte vetem mendimi im".
Sa keq e thene nga Studenti:"Popullata jone me te madhe nuk kane lidhje me muzike"
Moj qenie e mjere,per nje xhelozi,PERBUZ POPULLIN TEND!
Turp!
Zanfina? Yll...
Tregon koncerti ne Ferizaj ku sigurimi u dyfishua qe te qetesonin adhuruesit...


Po si bjen ne kontradikte me veten ore byrazer. Njehere pohove se mire kam cekur se eshte mendimi im, e pastaj me kundershton dhe me fyen.
Po ckam kam pune me ciftin tend qe kur te shikosh TV "yjet" e muzikes, ua shikon vetem gjite,e pjeset e trupit e me te pyet per tekstin e kenges nuk din as refrenin.
Baju.

Rammstein_1979
03-11-06, 22:31
Katastrof eshte shum katastro ...kurr sme ka pelqy....

Legend
09-11-06, 08:13
Nuk di si dikush ia lejon vetes te vetequhet "Student" dhe nuk e di as c'eshte sarkazmi apo ironia. :) Une me ironi te thash qe "Shyqyr qe po ia ditke hallin vetes dhe thua "Eshte vetem mendimi im".Pra te kam nenqmuar intelegjencen qe nga fillimi,asnjehere nuk te kam lavderuar o student qe me duket se me shume po merresh me studimin e Zanfines sesa gjuhes dhe letersise shqipe.
Pastaj ke shume gabime drejtshkrimore :eek:
Fjala "Byrazer" eshte fjale kryekeput serbe!
Mos guxo te me drejtohesh serbisht,kuptove?!
S'kam cka komentoj me shume.

Studenti1
09-11-06, 16:03
Nuk di si dikush ia lejon vetes te vetequhet "Student" dhe nuk e di as c'eshte sarkazmi apo ironia. :) Une me ironi te thash qe "Shyqyr qe po ia ditke hallin vetes dhe thua "Eshte vetem mendimi im".Pra te kam nenqmuar intelegjencen qe nga fillimi,asnjehere nuk te kam lavderuar o student qe me duket se me shume po merresh me studimin e Zanfines sesa gjuhes dhe letersise shqipe.
Pastaj ke shume gabime drejtshkrimore :eek:
Fjala "Byrazer" eshte fjale kryekeput serbe!
Mos guxo te me drejtohesh serbisht,kuptove?!
S'kam cka komentoj me shume.Pune e madhe pse ti spo pranon intelegjencen e dikuj, une po te theme dhe ty drejt e shkurte: Eshte mendimi im, o i pa kulture, qe mendon se mendimi yt eshte zot.
Sa per gjuhesi urdhero i nderuar, te mbaj ligjerata.

P.S, nese ti studion gjuhen dhe letersine, une nuk e studioj ate.
E nese je shume i dhen pas gjuhes, si nuk tronditesh me kenget "qind per qind" te vjedhura nga serbishtja e bugarishtja te kengetareve tona e edhe te Zanfines, qe po tranoheshe kur po e shihshe rrugeve te Prishtines.
Fjala byrazer, shko ne Shqiperi dhe e ndegjon.

prishtinasi
09-11-06, 17:54
:P:P e mire eshte ndoshta ne playback:tongue: :tongue: !

Legend
11-11-06, 11:34
"Nje puthje" nga Zanfina Ismaili - Albumi i ri sot del ne Kosove
Friday, 10 November 2006
http://www.albaniac.com/images/Photos/random/zanfinacover.jpgVetem pak dite e ndajne nga pjesmarrja ne "Eurofest", por Zanfina ka nje tjeter projekt me te rendesishem per te realizuar. Publikimin e albumit te saj te dyte i cili sot del ne qarkullim ne mbare Kosoven. Ka disa kohe qe prodhon veē hite, me i fundit eshte ai " As i fundit as i pari" me te cilin do te prezantohet edhe ne "Eurofest" si perfaqsuesja e Kosoves, ndaj dhe kersheria per albumin e saj te ri ka qene gjithmone e ne rritje.Posterat e Zanfina Ismailit do te shfaqen shume shpejt ne ēdo qytet te Kosoves ku paralajmerojne shitjen e albumit "Nje puthje" ne te cilin gjenden dhjete kenge te nje prej kengetareve me te kerkuara te momentit ne Shqipe.Jeni te paret qe e mesoni kete lajm eskluziv per Albaniac...e ku tjeter!

Amina
27-11-06, 02:51
Zanfina nuk di te kendoje, as te vallezoje
eshte e bukur, vishet bukur
nuk jam fans i saj

Guri i madh
28-11-06, 20:19
Nuk di si dikush ia lejon vetes te vetequhet "Student" dhe nuk e di as c'eshte sarkazmi apo ironia. :) Une me ironi te thash qe "Shyqyr qe po ia ditke hallin vetes dhe thua "Eshte vetem mendimi im".Pra te kam nenqmuar intelegjencen qe nga fillimi,asnjehere nuk te kam lavderuar o student qe me duket se me shume po merresh me studimin e Zanfines sesa gjuhes dhe letersise shqipe.
Pastaj ke shume gabime drejtshkrimore :eek:
Fjala "Byrazer" eshte fjale kryekeput serbe!
Mos guxo te me drejtohesh serbisht,kuptove?!
S'kam cka komentoj me shume.

po po fjala burazer esht tipike fjal shkinishte po legend prit dhe percilli postimet e atyre qe ja vjerrin nalt ose e mbi vlersojn vehten duke i injoruar postimet e te tjerve ki me vrejt shum gabime ne drejt shkrim po edhe me fjal shkinishte .
ju pershendes

Arb
28-11-06, 21:53
Cka mendojme a? Eh cka mendon plak, ma mire mos me fol...

LOJETARI
28-11-06, 21:56
Cka mendojme a? Eh cka mendon plak, ma mire mos me fol...
hahahahahahahaahaahahaha mendo mendo :biggrin:

Reana
28-11-06, 22:09
Sdi cka u be me keta njerez; si ta kete ndonje femer mbiemrin Ismajli, te gjithe gati ua marrin inatin (LOL) Bile ky Lojetari "majmun" i mire boll ka qellu, po vetem pak i "ndjeshem" (mozomakeq) ndaj gjinise se kundert:cool: :cool: :cool: :biggrin: ....

LOJETARI
28-11-06, 22:35
Sdi cka u be me keta njerez; si ta kete ndonje femer mbiemrin Ismajli, te gjithe gati ua marrin inatin (LOL) Bile ky Lojetari "majmun" i mire boll ka qellu, po vetem pak i "ndjeshem" (mozomakeq) ndaj gjinise se kundert :cool: :cool: :biggrin: ....

Nuk eshte pyetje mbiemri por trupi ,ketyre "jashtetokesrve "nuk u dihet se cila pjese eshte makine e cila mishe hahahahahaha:biggrin:

LOJETARI
28-11-06, 22:37
Sdi cka u be me keta njerez; si ta kete ndonje femer mbiemrin Ismajli, te gjithe gati ua marrin inatin (LOL) Bile ky Lojetari "majmun" i mire boll ka qellu, po vetem pak i "ndjeshem" (mozomakeq) ndaj gjinise se kundert:cool: :biggrin: ....

Nuk eshte ne pyetje mbiemri por trupi ,ketyre "jashtetokesrve "nuk u dihet se cila pjese eshte makine e cila mishe hahahahahaha:biggrin:

Reana
28-11-06, 22:49
e ti fort i dobet ndaj mishit....euuu sa keq...:biggrin:

laliloli
29-11-06, 22:07
E hijeshme eshte boll,lum Lorik Cana qe e ka pas nafak

Legend
30-11-06, 04:37
Lum e lum ai qe do ta kete fat Rushen e Lales.
Mjere Lorik Cana qe ne Tirane thoshte se e ka femer Zanfinen perderisa Zanfina nuk ia tharbi hundet dh tregoi boterisht qe nuk e njeh Lorikun.I mjeri,e pranoi !
Megjithate Zanfina urime dalja e albumit ne treg je fenomenale dhe kenga e pare eshte befasia me e bukur qe nuk e kam pritur.
FENOMEN!
http://albavideo.blogspot.com/2006/11/zanfina-ismajli-album-nje-puthje.html

adhuruesi
05-12-06, 08:26
http://img92.imageshack.us/img92/363/zanfina1jm3.jpg
http://img86.imageshack.us/img86/3851/zanfina2aw8.jpg
http://img86.imageshack.us/img86/9444/zanfina3kj7.jpg

adhuruesi
05-12-06, 08:28
http://img472.imageshack.us/img472/7933/16ad9.png
http://img434.imageshack.us/img434/1171/18is4.png
http://img434.imageshack.us/img434/3310/19ry6.png

adhuruesi
05-12-06, 08:29
http://img434.imageshack.us/img434/3269/20iv7.png
http://img232.imageshack.us/img232/2179/21pp3.png
http://img232.imageshack.us/img232/4018/22ys9.png
http://img232.imageshack.us/img232/9057/23wb0.png

adhuruesi
04-03-07, 12:49
Zanfina Ismaili - KENGETARJA ME SEKSI NE SHQIPE

Sapo kemi mbyllur votimin e "Kengetares me seksi ne Shqipe".Komiteti Qendror i Zgjedhjeve te Albaniac (KQZ e A.) ne bashkepunim me organizaten "Mjaft" dhe organizmat nderkombetare (Google midis tyre) shpall fituese kengetaren Zanfina Ismaili.
Gara ishte jashtezakonisht e madhe.Gjate gjithe kohes Zanfina dhe Elvana Gjata kane nderruar vendin e pare dhe te dyte me njera-tjetren,por ne perfundim Zanfina ka fituar me 0.4% vota me teper.Nga organizatat jo-Albaniac-are jane verejtur disa shkelje te vogla,por te lejueshme.E dini vete juve!!! Ncuq Ncuq turp!Per listen e plote te fitueseve si dhe foto eskluzive te kengetareve,vizitoni Albaniac.com kete jave.
Ne ankete moren pjese 1400 votues nga mbare vendet shqiptare.

Gertruda
14-03-07, 20:00
Zanfina Ismaili eshte nje vajze shume e bukur per ta pare pore ne fakte ajo nuk ka ze per muzik e gjithashtu as per vallzime .Ndoshta nje dite do e shef edhe ajo se sa ka talent ne muzik .Me mire do ishte per te te jet ne ndonje harem .

adhuruesi
15-03-07, 11:11
Kengetarja me seksi ne Shqipe!!
Zanfina Ismajli shkakton ngrohje globale

Per rreth nje muaj ne faqen www.Albaniac.com (http://www.Albaniac.com) ,1400 Albaniake votuan dhe rezultatet per kengetaren me seksi ne Shqipe jane gati.Ndersa nje debat i zjarrte eshte ndezur ne atdhe,ne lidhje me prezantimet shume seksi te kengetareve ne skenat tona.Ne bejme pikerisht te kunderten.E ngrejme ne pidestal kete “shfaqje te huaj”. Cfare ka gabim me te qenit seksi? A duhet kengetaret te jene te shemtuara? Gjithashtu ne te Albaniac jemi totalisht kundra idese se seksi “shet”.Po te ishte e vertete kjo thenie,atehere Cilli do te ishte kengetarja me e shitur e viteve 2000.Seksi, terheq vemendjen (e jo vetem ate mashkullore). I jep me kuptim kenges.E ben me te gezuar apo me dramatike.Ku ka me te dhimbshur se nje vajze e bukur qe qan per te dashurin qe e ka lene per nje tjeter.Pse vetem vajzat normale te vuajne? E ku ka me bukur se nje Dea qe vallzon nga gezimi se i dashuri i ka ardhur nga mergimi?Ah!Sa romantik jam!
http://img206.imageshack.us/img206/1454/zanfinaismajli1ck9.jpg
Ky eshte viti i trete qe ne organizojme kete ankete tek Albaniac.Duke qene se Adelina Ismaili u rendit e para per dy vjet me rradhe ne menduam qe mos ta vendosnim me ne konkurim,por ti rezervonim nje vend ne tempullin e bukurise shqiptare.
Arsyeja kryesore qe na shtyu ne krijimin e kesaj ankete,ishte deshira per te treguar bukurine e vertete shqiptare.Me zhvillimin e muzikes sone,skenat po pushtohen me ekstreme.Disa mendojme se jemi fanatike e disa se jemi shume te zhveshur.Dhjete kengetaret e meposhtme,ju sjellin pak nga te gjitha,por dhe me kryesoren “ Bukurine Shqiptare.”
1-ZANFINA ISMAILI
Kush do ta kishte menduar se Zanfina Ismaili do kryesonte listen e “Kengetares me seksi ne Shqipe 2007” dhe do ta rikthente kete titull ne familjen e saj per te tretin vit rradhazi. Tani jemi mese te bindur!Nese ka nje fajtore per ngrohjen globale ajo eshte pikerisht Zani! Koncerte te suksesshme,nje album shume te kerkuar,kopertina revistash, artistja me e lexuar ne Albaniac,nje video HOT! dhe cmimin e pare ne festivalin “Celesi Muzikor “… Zanfina po i djeg te gjitha,e ky besohet te jete vetem fillimi.
http://img215.imageshack.us/img215/2294/zanfinaismajli2nn7.jpg

adhuruesi
15-03-07, 11:11
Kengetarja me seksi ne Shqipe!!
Zanfina Ismajli shkakton ngrohje globale

Per rreth nje muaj ne faqen www.Albaniac.com (http://www.Albaniac.com) ,1400 Albaniake votuan dhe rezultatet per kengetaren me seksi ne Shqipe jane gati.Ndersa nje debat i zjarrte eshte ndezur ne atdhe,ne lidhje me prezantimet shume seksi te kengetareve ne skenat tona.Ne bejme pikerisht te kunderten.E ngrejme ne pidestal kete “shfaqje te huaj”. Cfare ka gabim me te qenit seksi? A duhet kengetaret te jene te shemtuara? Gjithashtu ne te Albaniac jemi totalisht kundra idese se seksi “shet”.Po te ishte e vertete kjo thenie,atehere Cilli do te ishte kengetarja me e shitur e viteve 2000.Seksi, terheq vemendjen (e jo vetem ate mashkullore). I jep me kuptim kenges.E ben me te gezuar apo me dramatike.Ku ka me te dhimbshur se nje vajze e bukur qe qan per te dashurin qe e ka lene per nje tjeter.Pse vetem vajzat normale te vuajne? E ku ka me bukur se nje Dea qe vallzon nga gezimi se i dashuri i ka ardhur nga mergimi?Ah!Sa romantik jam!
http://img206.imageshack.us/img206/1454/zanfinaismajli1ck9.jpg
Ky eshte viti i trete qe ne organizojme kete ankete tek Albaniac.Duke qene se Adelina Ismaili u rendit e para per dy vjet me rradhe ne menduam qe mos ta vendosnim me ne konkurim,por ti rezervonim nje vend ne tempullin e bukurise shqiptare.
Arsyeja kryesore qe na shtyu ne krijimin e kesaj ankete,ishte deshira per te treguar bukurine e vertete shqiptare.Me zhvillimin e muzikes sone,skenat po pushtohen me ekstreme.Disa mendojme se jemi fanatike e disa se jemi shume te zhveshur.Dhjete kengetaret e meposhtme,ju sjellin pak nga te gjitha,por dhe me kryesoren “ Bukurine Shqiptare.”
1-ZANFINA ISMAILI
Kush do ta kishte menduar se Zanfina Ismaili do kryesonte listen e “Kengetares me seksi ne Shqipe 2007” dhe do ta rikthente kete titull ne familjen e saj per te tretin vit rradhazi. Tani jemi mese te bindur!Nese ka nje fajtore per ngrohjen globale ajo eshte pikerisht Zani! Koncerte te suksesshme,nje album shume te kerkuar,kopertina revistash, artistja me e lexuar ne Albaniac,nje video HOT! dhe cmimin e pare ne festivalin “Celesi Muzikor “… Zanfina po i djeg te gjitha,e ky besohet te jete vetem fillimi.
http://img215.imageshack.us/img215/2294/zanfinaismajli2nn7.jpg

selvija
15-03-07, 12:13
adhurusi... masi je tifoz i madh per ADELINEN DH ZANFINEN..kisha nje pytej per ty a asht e vertet se qka kam lezue nje faqe dikund se Adelina eshte e smeure nga kanceri apo vetm fjal te kota kan qen ato..edhe me ka ardh shum keq nese eshte e verte nje kengetare qe kemi yll te kap ajo smundje pasherushme...

adhuruesi
16-03-07, 16:46
Pershendetje Selvije,

Sdi a ke lexu intervistat e Zanfines qe ka dhene per opinionin, ku ka thene se Adelina eshte shume mire me shendet nuk ka pasur kancer, por vetem pak ftohje dhe problem me zerin sepse ka qen e angazhuar shum neper mbremje dhe koncerte, normal qe lodhet njeriu, nga kjo sterlodhje edhe ka mar pushim,
Por pret kohen e duhur per te dale me dicka te re, me nje projekt qe deri me tash ska mund te bej asnje kengetare shqipetare.

Kalofsh mire.:smile: :smile:

Arb
16-03-07, 16:54
Daaaaaaaaaaaaaaaaaamn! E ronde...

Kur po ia nis me kcy po shemtohet vec....

selvija
18-03-07, 13:37
Pershendetje Selvije,

Sdi a ke lexu intervistat e Zanfines qe ka dhene per opinionin, ku ka thene se Adelina eshte shume mire me shendet nuk ka pasur kancer, por vetem pak ftohje dhe problem me zerin sepse ka qen e angazhuar shum neper mbremje dhe koncerte, normal qe lodhet njeriu, nga kjo sterlodhje edhe ka mar pushim,
Por pret kohen e duhur per te dale me dicka te re, me nje projekt qe deri me tash ska mund te bej asnje kengetare shqipetare.

Kalofsh mire.:smile: :smile:adhurus me vjen shum mir pere kete qe degjoj se vertet shum keq me ka ardh nese e gjen diqka e keqe ate,, iashalla ka shendet te plote dhe kenge sa me shum se kohve te fundit na mungojne soptet e saj..
pershendes edhe une ty.

Prishtinasja_
18-03-07, 14:04
Personalishte nuk me pėlqen zėri i saj dhe s'ka lidhje pėr kendim!! Nuk jam adhuruese e Zanfines!!! Fal motres te saj Adelines, Zanfina ėshtė bė famshme sepse pėrndryshe askush nuk do tė ndegjoja!!!

Video klipet e saja janė vetėm reklame te vetvetes dhe asgjė tjetėr!!!!
Thjesht asaj i shkon shumė te xhiroje ndonjė skene romantike ose erotike!!! Ashtu mendoj unė!!

adhuruesi
23-03-07, 21:30
Zanfina Ismajli ne TopFest'07 ( Kengetarja me sexy shqipetare niset drejt Tiranes )


Kengetarja me seksi ne shqipe me ne fund do te niset drejt Tiranes per te marre pjese ne festivalin TOPFEST’07. Mesojme se ajo do te prezantohet ne konkurim me kengen Ti s’do t’ia dish per mu“a” e cila perfshihet dhe ne albumin e ri te Zanfines “Nje puthje”.Heren e fundit qe mori pjese ne nje festival,kengetarja rrembeu cmimin e pare (“Celesi Muzikor”) le te shpresojme qe te njejtin sukses do kete edhe ne “TopFest’4” .

Arb
23-03-07, 21:34
Thjesht asaj i shkon shumė te xhiroje ndonjė skene romantike ose erotike!!! Ashtu mendoj unė!!

Eh ke fol, bash qysh folet....

adhuruesi
25-03-07, 15:37
ZANFINA SFIDON ADELINĖN
Sipas njė anketimi qė u realizua vetėm pak kohė nė faqen e internetit “Albania”,
qė klikohet jo pak nė Amerikė e Shqipėri, Zanfina Ismajli ėshtė vlerėsuar si kėngėtarja mė seksi. Lajmi ėshtė botuar pothuajse nė tė gjitha faqet rozė tė gazetave shqiptare.
Tė cilat kanė harruar tė komentojnė se kjo fitore e papritur e Zanfinės
ėshtė njė goditje pėr motrėn e saj mė tė madhe, Adelina Ismjalin, qė prej vitesh tė
tėra ka mbajtur vendin e parė nė tė gjitha anketimet. E kujt do t’ia merrte mendja
se e vogla do ta sfidonte kaq shpejt tė madhen!
http://img262.imageshack.us/img262/4879/ahdelinavh6.jpg

adhuruesi
25-03-07, 15:37
ZANFINA SFIDON ADELINĖN
Sipas njė anketimi qė u realizua vetėm pak kohė nė faqen e internetit “Albania”,
qė klikohet jo pak nė Amerikė e Shqipėri, Zanfina Ismajli ėshtė vlerėsuar si kėngėtarja mė seksi. Lajmi ėshtė botuar pothuajse nė tė gjitha faqet rozė tė gazetave shqiptare.
Tė cilat kanė harruar tė komentojnė se kjo fitore e papritur e Zanfinės
ėshtė njė goditje pėr motrėn e saj mė tė madhe, Adelina Ismjalin, qė prej vitesh tė
tėra ka mbajtur vendin e parė nė tė gjitha anketimet. E kujt do t’ia merrte mendja
se e vogla do ta sfidonte kaq shpejt tė madhen!
http://img262.imageshack.us/img262/4879/ahdelinavh6.jpg

adhuruesi
26-03-07, 11:08
Nen thjerzen e Valdrinit...
Kreatori valrdin Sahiti per kengetaren Zanfina Ismajli thote se prej filllimit te karieres ka pasur stil ne veshje dhe ne cdo paraqitje ka qene e kompletuar : Zanfina eshte nje vajze qe rrejdh nga nje familje me stil, e ka pasur lehte meqe e kishte moter Adelinen.Sipas tij Zanfina ne cdo videoclip sjell ndryshim ne lukun e sak si ne frizure dhe ne veshje.
Gjate videoclipeve ajo eshte shume e kujdeshme ne cdo detaj, ne cdo sekuence te clipit ajo ndryhon teresisht gje qe nuk ndodh me kengetaret tjera , kjo qe ben Zanfina sjell freski clipit dhe shikuesve.
Mirepo Valdrini nuk len pa e kritkuar disa paraqitje te saj:
Ne festivalin Polifest 2003 Zanfina ka pasur mundesi te duket edhe me mire, Fustani qe ka pasur ne ate festival ka qene me gjatesi te padefinuar dhe nuk mund ti nxirte ne pah karakterisitikat e trupit.
Gjithashtu ai e kritikoi edhe ne nje emision ne RTV21 : Fustani qe ka pasur veshur dhe grimi nuk kan qene adekuat per ate emision. Mendoj se ajo ose ka qene ceshtje kohe ose nuk i ka kushtuar aq shume rendesi paraqitjes. Perndryshe Zanfina kur do paraqitet per cdo levdate dhe gjithmone duket bukur edhe kur eshte e thjeshte dhe natyrale.
Cka thote Zanfina ?:
Pajtohem me komentete e Valdrinit dhe i pranoj kritikat e tij, une nuk i praktikoj shume kepucet me take te larta, por sot duke pasur parasysh veshjen qe pata e pashe te arsyshme ti mbash kepucet me take. mendoj se te gjitha komentet e Valdrinit kan qen me vend.
http://img223.imageshack.us/img223/4734/zanfinayl8.jpg

Rammstein_1979
26-03-07, 23:58
nji Djal i Bukur i Lezetshem Shum Simpatik ....cnnccncncn ..o god ...:biggrin: qfar texti....ncncnnc

adhuruesi
27-03-07, 11:15
Aleanca Kosova e Re organizoi mbrėmje muzikore Spektakli " Netet Ilire "
MEXHIDE DEMOLLI Prishtinė, 25 mars - Spektakli artistik "Netėt Ilire", i organizuar
nga Aleanca Kosova e Re (AKR), tė shtunėn mbrėma ka grumbulluar qindra tė rinj nė platonė e Pallatit tė Rinisė dhe Sporteve nė Prishtinė. Spektakli, nė tė cilin kanė marrė pjesė kėngėtarė nga estrada kosovare, ėshtė organizuar me rastin e mbajtjes sė Kuvendit Themelues tė Degės sė AKR-sė nė Prishtinė dhe nė shenjė falėnderimi pėr miqtė ndėrkombėtarė nė 8-vjetorin e bombardimeve tė NATO-s mbi caqet e forcave serbe. Para se tė fillonte programi artistik, kryetari i AKR-sė, Behgjet Pacolli, e falėnderoi bashkėsinė ndėrkombėtare pėr ndihmėn qė i ka dhėnė Kosovės para tetė vjetėsh. "E kujtojmė atė ditė para tetė vjetėsh, kur e fituam lirinė. Tani duhet ta ndėrtojmė Kosovėn. Do ta bėjmė Kosovėn tė bukur", tha Pacolli. Spektakli ėshtė hapur me Vallen ilire, tė luajtur nga valltarėt e Ansamblit tė kėngėve dhe valleve tė Universiteti tė Prishtinės, tė udhėhequr nga koreografi Dilaver Kryeziu. Mė pastaj, nė skenė janė paraqitur kėngėtarėt e njohur tė estradės kosovare. Rreth dy orė tė pranishmit i kanė argėtuar Zanfina Ismajli, "Etno Engjujt", Hekuran Krasniqi, Mirsa Kėrqeli, Xhulieta Kuqi, "Aurora" dhe "Elita 5". Kuvendi i Komunės sė Prishtinės sivjet nuk ka organizuar asnjė manifestim nė shenjė tė 24 Marsit, ditės kur Aleanca Veriatlantike nisi bombardimet mbi caqet serbe "Ėshtė dashur qė komunarėt tė organizojnė ndonjė manifestim pėr kėtė pėrvjetor. Por, siē po shihet, Komuna e Prishtinės shpejt e ka harruar kėtė datė kaq tė rėndėsishme pėr tė gjithė ne",
tha Nderim Ferizi, student.

adhuruesi
04-04-07, 18:21
Pas 5 vjetesh ne Drenice
http://img114.imageshack.us/img114/5430/zanfinaismajlilf5.jpg
Kėngėtarja Zanfina Ismaili, pas pesė vjetėsh, ka mbajtur njė koncert nė Drenicė. Ajo i tha "Lajmit" se herėn e fundit nė kėtė rajon ėshtė paraqitur nė njė koncert humanitar pėr familjet e dėshmorėve. "Kohėt e fundit, pas njė sėrė kėrkesash pėr njė koncert dhe interesimit tė publikut, vendosa ta mbaj atė koncert. Nuk e kam pritur se do tė kaloj aq mirė dhe se do tė ketė aq shumė njerėz nė koncertin tim, nė Drenas. Jam ndier shumė e nderuar nga pritja e publikut atje", thotė ajo.
Sipas Ismailit, publiku i ka ditur pėrmendėsh kėngėt e saj dhe i ka kėnduar bashkė mė tė. "Publiku i Drenicės ėshtė shumė i hareshėm". Tashmė ajo ėshtė duke menduar qė nė Drenicė ta organizojė edhe njė koncert, gjatė verės, pasi tash ėshtė shumė e zėnė me punė.
Sa i pėrket ndonjė videoklipi tė ri, pėr kėngėt e albumit "Njė puthje", thotė se angazhimet e mėdha nuk i kanė lėnė kohė tė merret me njė gjė tė tillė. "Kėtė javė do tė marr pjesė nė festivalin 'Top Fest 4' nė Shqipėri dhe pas kėsaj do tė shohim ēfarė do tė ketė tė re". Gjatė verės, Ismaili thotė se do tė jetė nė Prishtinė dhe do t'i organizojė disa koncerte, kryesisht nėpėr pishina.

Rammstein_1979
05-04-07, 21:08
po kjo ben skena Erotike dhe Porno skena ...ka talent per at pun ...per shembull :

Me ra ne shpind edhe mi ngrit kamt te nalt... nji pozit e mir per at pun.

kjo taman i ben ato skena per katunar per me Masterbu. :wink:

adhuruesi
06-04-07, 14:34
mvjen keq a po ta var najkush a ??

Rammstein_1979
06-04-07, 21:44
mvjen keq a po ta var najkush a ??

un nuk ja vari k'saj dhe motres vet.:wink:

adhuruesi
07-04-07, 00:00
ty a po ta var najkush aa ??

Rammstein_1979
08-04-07, 01:02
QyyyPppp....

adhuruesi
08-04-07, 21:47
QyyyPppp....

une kishe ta varr najkush qyy

Rammstein_1979
08-04-07, 22:35
Hajt Balic hajt ....

adhuruesi
09-04-07, 01:10
jo bre thash mase je bal mos po ta var najkush, se nuk ishe kerkah n'tok t'bukes hiq...

Rammstein_1979
09-04-07, 22:09
jo bre thash mase je bal mos po ta var najkush, se nuk ishe kerkah n'tok t'bukes hiq...

Ti Voglushe un jam Bot N'veti ...qesi far llomav nuk jav rrasi un hiq.

adhuruesi
10-04-07, 16:39
Ti Voglushe un jam Bot N'veti ...qesi far llomav nuk jav rrasi un hiq.

hahaah pom vjen keq met than qe boten e paske katastrof, hiq nuk paske investu nime hahahah

jo more ska nevoje me na ras neve se sta rasim as ne ty ma hiqq qyy..

Rammstein_1979
10-04-07, 20:23
hahaah pom vjen keq met than qe boten e paske katastrof, hiq nuk paske investu nime hahahah

jo more ska nevoje me na ras neve se sta rasim as ne ty ma hiqq qyy..

ok balic....un e kam zakon budallave me ja lishu rrugen . thojn me budallen qeshtu duhet me vepru.

adhuruesi
11-04-07, 00:36
ok balic....un e kam zakon budallave me ja lishu rrugen . thojn me budallen qeshtu duhet me vepru.

ma bal se ti nuk paska, po kam ni qe me ksi njerez si ti duhet me lujt sa ma shume haahahhah

Legend
21-04-07, 01:38
FITON PUBLIKUN NESE JO FESTIVALIN -ZANFINA BOMBE QE PUSHTON SHQIPERINE NGA PRISHTINA
Top Fest 4 ka ngjallur shume kersheri dhe debate nga me te ndryshmet ne qarqet VIP se pari,duke lene vend qe debatet te vazhdojne edhe neper tavolina te njerezve te ndryshem sikur Tirane,ashtu dhe Prishtine.Flitet seq flitet-Blero& Shpati do fitojne,s'do fitojne,etj.Megjithate,atraksion i cili po pushton mediat e shkruara dhe elektronike tiranase mbetet kenga "Ti s'do t'ia dish" kenduar embelsisht nga prishtinasja Zanfina Ismajli.E paraqitur me nje look te veqante,veshje Chanell,krehje te flokeve glamuroze dhe nje make-up te lehte,bukuroshja shtatlarte para se ciles u dorezua dhe moderatori duke e perqafuar fort,ngriti ne kembe vajza dhe djem ne momentin qe filloi te kendonte "Ti s'do t'ia dish per mua".Mjaftoi takti i pare qe celularet te aktivizoheshin,duartrokitjet te mos ndaleshin dhe brohorimat ta percjellnin deri pas daljes nga skena.Mjaft e cenzuruar ne levizje,"Kengetarja me sexy ne shqipe" sikur donte te thoshte qe nuk ka nevoje te harrlliset ne skene,per te arritur efektin e deshiruar.Nje kenge e bukur,nje ze i embel dhe nje paraqitje hollivudiane mjaftoi qe lokalet ne Tirane te buqisin kengen "Ti s'do t'ia dish".Dhe nuk mbaron me kaq.Kjo kalon tek radio stacionet e shumta,dhe natyrisht,Top Chanel.Cdo gje dukej qe do te kufizohej ne Tirane.Por,mjafton qe nje te shtune te vizitohen lokalet prishtinase,te ndzini radion tuaj ne makine,apo TV-ne dhe do ta degjoni Zanfinen.
Pas shume vitesh suksesesh ne festivalet e femijeve ne Shqiperi,rikthehet vajushka e embel me floket e gjata qe kendoni "Disko epidemia" ne Festivalin e Femijeve ne Shkoder dhe u nderua me cmim.Rikthehet nje bombe e vertete e cila pushtoi zemren e pu blikut shqiptare ne momentin qe shkeli skenen.
Nese jo festivalin,Zanfina pushtoi ata qe bejne festivalin-publikun.
B.J.
Info-press

AdelinaFan
25-04-07, 14:57
Yepp Zanfina dita dites me e mire me e sukseshme yepp

Arkza
25-04-07, 15:10
Edhe per kete jam e Sigurt se ka ike prej Shtimjes :biggrin:

Preshevar
27-04-07, 13:10
Edhe per kete jam e Sigurt se ka ike prej Shtimjes :biggrin:

Prej asaj shtepis t'famshme a ? :biggrin:

Eshte e mundshme,...

Veq seriozisht,. lidhje me kry ska e shkreta... N'qoft se sot per me kendu duhesh me qen e bukur. Ma mir pom bika me shurdhav vetėn n'desha me shijue muzikėn.

Po problemi eshte se ju kan msue vesht,.. pse ? sepse tu e shikue edhe ju ka hipnotizue,.. sa her qe t'ja hapni syt ekranit, e keni me shum per me shique Zanfinen se sa me ja ndegjue hallet e saja t'dashnis qe bile as nuk kae.
TAni ju bohet edhe sikur drog vironja, se ti mson vesht... kur mos t'kesh ma mir bon edhe me qato qe e kie. Po nejse,.. mos ma zini per t'madhe ! Ky vetėm mendimi im ke.

Rrnoft Estrada Shqiptare ( :rolleyes: ) .....:frown:

Legend
28-04-07, 00:45
Prej asaj shtepis t'famshme a ? :biggrin:

Eshte e mundshme,...

Veq seriozisht,. lidhje me kry ska e shkreta... N'qoft se sot per me kendu duhesh me qen e bukur. Ma mir pom bika me shurdhav vetėn n'desha me shijue muzikėn.

Po problemi eshte se ju kan msue vesht,.. pse ? sepse tu e shikue edhe ju ka hipnotizue,.. sa her qe t'ja hapni syt ekranit, e keni me shum per me shique Zanfinen se sa me ja ndegjue hallet e saja t'dashnis qe bile as nuk kae.
TAni ju bohet edhe sikur drog vironja, se ti mson vesht... kur mos t'kesh ma mir bon edhe me qato qe e kie. Po nejse,.. mos ma zini per t'madhe ! Ky vetėm mendimi im ke.

Rrnoft Estrada Shqiptare ( :rolleyes: ) .....:frown:

O Mjerim,po mos me kan njerezit si ti,me kend me qesh une? :D
E pse po e shikon ti Zanfinen,pasi ajo ty nuk te shikon? :D
Mesohu te shkruash shqip te lutem.
Normalisht qe ty nuk ta nxeme per te madhe se mendimi yt eshte nje pike uje ne detin e adhuruesve te Zanfines qe shkojne ta shikojne (pasi po e njeh,e paske shikuar pra) ;)
Tung o Kyly Myly Fyly...

qokollada
14-02-08, 19:28
Klipi i ri i Zanfina Ismailit pushton mediat shqipe


http://www.forumishqiptar.com/attachment.php?attachmentid=100802&stc=1&d=1203004259Per clipin kliko ketu =

http://www.youtube.com/v/fNjpK_Oekgw


Kengetarja Zanfina Ismaili i ka bere xhirimet e klipit te ri i cili po editohet neper gati te gjita mediat shqipe kete muaj."Gjate xhirimit kemi kaluar shume mire,por edhe jemi lodhur shume",thote Zanfina per 'Lajm'.
Sipas saj,stili i klipit i takon atij te Hollywoodit nga ata te viteve te 50-ta te shekullit te kaluar.
"Kam dashur te bej nje klip te tille qe moti,sepse feminiteti i shprehur dhe pamja sipas ketij stili ishin te shprehura shume bukur",ka thene ajo.Sipas saj,ky eshte ndryshimi i saj i fundit qe e ben ate te duket e veqante,sidomos ne klipet e saj.
Kenga te ciles i eshte bere klipi,quhet "Nga 1 tek 10", kenge kjo e realizuar qe nga viti i kaluar."Eshte kenge shume ritmike dhe mua me eshte dukur e pershtatshme per klip".
Zanfina thote se eshte duke e pregatitur albumin e ri,per te cilin punimet kane filluar,por nuk dihet a do te perfundojne sivjet."Edhe ne albumin e trete do te kete inovacione dhe pak nderrime te zhanreve",thote ajo.Nderkaq ne lidhje me festivalet,Zanfina thote se se ende nuk ka vendosur se ne cilin do te marre pjese."Nuk jam shume adhuruese e festivaleve,por kur marr pjese ne nje festival,shkoj aty ku jam e adhuruar nga publiku.Nderkaq,per kete vit,nuk kam ndonje plan per ndonje festival,por nese ftohem te jem mysafire diku,atehere me mire,sepse u pertoj atyre "etheve" te festivaleve"thote ajo.
Ne ju urojme shikim te kendshem te ketij klipi senzacional.


Zanfina Ismaili - Nga 1 tek 10


Prekjen tende e kam se kam
Vec ne endera jemi prane
Me mungon dua ta dish
Loti im je vetem ti

Syte e tu i kam si kam
Nje dite qesh diten tjeter qan
Dhe kur dua te te shoh
Ti me thua nuk kam kohe


Rreff:

Te dua te dua
Mos luaj me mua
Nga 1 tek 10-ta
Ti je e verteta

Te dua te dua
Mos luaj me mua
Nga 1 tek 10-ta
Ti je ti je zemer e verteta

'Lajm'-14 shkurt 2008

www.zanfinaismaili.page.tl

egi
14-02-08, 22:41
Me knu..okej..te kendon..veq amani ju koft..mos e leni me kcy...

Arb
14-02-08, 23:44
Me knu..okej..te kendon..veq amani ju koft..mos e leni me kcy...

Ia ka nis me u msu...

Elina
14-02-08, 23:57
Me knu..okej..te kendon..veq amani ju koft..mos e leni me kcy...


Ka kohe moj,,,mesohet edhe me kcy e re eshte :biggrin:

LaCoStA
15-02-08, 11:45
Ka kohe moj,,,mesohet edhe me kcy e re eshte :biggrin:
Ishalla jo prej naltesis . Cfar men ka ajo edhe prej banese kcen se tybe kshtu hic nuk ja ka zanat !!!

qokollada
15-02-08, 15:38
Foto te Zanfina Ismailit nga videoclipi me i rri /2008
nga albaniac dhe www.zanfinaismaili.page.tl (http://www.zanfinaismaili.page.tl)

http://img526.imageshack.us/img526/6196/coverer8.jpg
http://img217.imageshack.us/img217/237/zanafillard1.png
http://img526.imageshack.us/img526/5393/zanfinadj0.png
http://img526.imageshack.us/img526/1278/zanfina1tz7.png

qokollada
15-02-08, 15:39
Foto te Zanfina Ismailit nga videoclipi me i rri /2008
nga albaniac dhe www.zanfinaismaili.page.tl (http://www.zanfinaismaili.page.tl)

http://img135.imageshack.us/img135/4317/zanfinaamw6.png
http://img527.imageshack.us/img527/7658/zanfinaa1ke8.png
http://img526.imageshack.us/img526/8506/zanfinaa4pa5.png
http://img526.imageshack.us/img526/6400/zanfinaaatf3.png

qokollada
15-02-08, 15:40
Foto te Zanfina Ismailit nga videoclipi me i rri /2008
nga albaniac dhe www.zanfinaismaili.page.tl (http://www.zanfinaismaili.page.tl)

http://img526.imageshack.us/img526/650/zanfinadpu0.png
http://img137.imageshack.us/img137/8720/zanfinadelinaqx4.png

egi
15-02-08, 23:24
Ia ka nis me u msu...

kur e pave ti? ndoshta une jam qorru

Ka kohe moj,,,mesohet edhe me kcy e re eshte :biggrin:

hehhe..deri sa te vjen te aj moment kur din me kcy..une plakna me behen rrudhat :tongue:
po nejse..shpresa vdes e fundit hehhee

Arb
16-02-08, 04:10
http://img526.imageshack.us/img526/650/zanfinadpu0.png


Qeshtu kur t'mer njeri t'kallun...

rilinda
16-02-08, 11:57
Phaaa... phaa... phaaa... o hajt menoni pėr pavarsi, ma mirė jau qet sesa pėr Zanfinėn.

Rizuana
02-07-08, 10:10
Boll gjynah eshte edhe kjo Zanfina, zonin nuk e ka t'mire, vallzimin palidhje...

Gjumashja
02-07-08, 10:47
Bash eshte per me ty dhimb...:biggrin: ...

qokollada
04-07-08, 14:55
21:00 Koncert: Tung Amerikė- drejtpėrdrejt RTK (nder te tjera pjesmarese Adelina dhe Zanfina Ismajli )

Zhduket Zanfina Vajza me e vogėl e familjes Ismaili nuk po del as nga banesa, ndėrsa kolegėt e saj pohojnė se bukuroshja ėshtė "zhdukur" pėr momentin. Burime pranė familjes sė saj kanė thėnė se Zanfina ėshtė nė vrullin e provimeve dhe se nuk dėshiron tė marrė pjesė nė ndonjė koncert tani pėr tani dhe se tė gjitha gjėrat janė duke i shkuar pėr sė mbari.
“Ajo nuk ka asnjė problem. Nuk ka problem me tė dashurin, as me ndonjė sėmundje. Thjesht dėshiron tė mėsojė sa mė shumė pėr tė diplomuar dhe mandej tė merret me karrierė

Arkza
04-07-08, 14:58
21:00 Koncert: Tung Amerikė- drejtpėrdrejt RTK (nder te tjera pjesmarese Adelina dhe Zanfina Ismajli )

Zhduket Zanfina Vajza me e vogėl e familjes Ismaili nuk po del as nga banesa, ndėrsa kolegėt e saj pohojnė se bukuroshja ėshtė "zhdukur" pėr momentin. Burime pranė familjes sė saj kanė thėnė se Zanfina ėshtė nė vrullin e provimeve dhe se nuk dėshiron tė marrė pjesė nė ndonjė koncert tani pėr tani dhe se tė gjitha gjėrat janė duke i shkuar pėr sė mbari.
“Ajo nuk ka asnjė problem. Nuk ka problem me tė dashurin, as me ndonjė sėmundje. Thjesht dėshiron tė mėsojė sa mė shumė pėr tė diplomuar dhe mandej tė merret me karrierėShyqyr shyqyr bre se diqka kohet e fundit as buk s'mujsha me hanger prej marakut te saj ..... :tongue: :redface: :biggrin:

SANTANA-29
04-07-08, 15:00
Nuk di per ket nuse qka me shru por e di se drras ashte me hec sdin le ma me kendu,,,,,,,

Arkza
04-07-08, 15:03
Nuk di per ket nuse qka me shru por e di se drras ashte me hec sdin le ma me kendu,,,,,,,........:biggrin: :biggrin: :biggrin: ............PAJ MOTRA E ASAJ ESHTE BRE EDHE KJO VEQ ME I QU RR.S QY :biggrin:

SANTANA-29
04-07-08, 15:05
........:biggrin: :biggrin: :biggrin: ............PAJ MOTRA E ASAJ ESHTE BRE EDHE KJO VEQ ME I QU RR.S QY :biggrin:


hahahhaahahahahahahhahhahahahahaha,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,:tongue:

rilinda
04-07-08, 18:08
T'falamnderit pėr informata oj qokolladė, ama pasha babin nuk mu ka kujtu qė ekziston dikun naj Zanfinė Ismajli hiē deri qetash kur e lexova titullin... ihaaaa...

Arb
04-07-08, 18:20
Paj me mendu ski cka mendon... me ja nshu syte masi ka qellu rrote... pse jo...

DEA
04-07-08, 18:23
Paj me mendu ski cka mendon... me ja nshu syte masi ka qellu rrote... pse jo...

Ty veq me ja lshu syt te sjell probleme ne shpi hahahah e une e kqyri pa vesvese:biggrin:

Arb
04-07-08, 18:25
Ty veq me ja lshu syt te sjell probleme ne shpi hahahah e une e kqyri pa vesvese:biggrin:

Kot e kqyr ti... T'kqyrun tamon i boj une...

DEA
04-07-08, 18:27
Kot e kqyr ti... T'kqyrun tamon i boj une...

Me bisht te synit po thua qe shihet ma mire a? hahahah

Arb
04-07-08, 18:30
Me bisht te synit po thua qe shihet ma mire a? hahahah

o edhe me bisht kqyret fantazi...

DEA
04-07-08, 18:32
o edhe me bisht kqyret fantazi...


Teknika e sodit heady ready po ti qet si te gjalle gjinen, mire e ki ti..

Arb
04-07-08, 18:34
Teknika e sodit heady ready po ti qet si te gjalle gjinen, mire e ki ti..

na paska marr n'qafe Zanfina bre... Koka mshel mrena... vec dashte Zoti e nuk osht lidh me "librat e zotit" e toni skemi cka shohim ma...

DEA
04-07-08, 18:36
na paska marr n'qafe Zanfina bre... Koka mshel mrena... vec dashte Zoti e nuk osht lidh me "librat e zotit" e toni skemi cka shohim ma...

E lshove nje thashethem hahahahahah, kur te bohet 1 jave ki me lexu neper revista te ndryshme , sa qe edhe vet ki me besu se ski me njoft mo...

Jana
04-07-08, 18:45
Zhduket Zanfina!
Motra e vogėl e familjes Ismaili nuk po del as nga banesa, ndėrsa kolegėt e saj pohojnė se bukuroshja ėshtė "zhdukur" pėr momentin.
Burime pranė familjes sė saj kanė thėnė se Zanfina ėshtė nė vrullin e provimeve dhe se nuk dėshiron tė marrė pjesė nė ndonjė koncert tani pėr tani dhe se tė gjitha gjėrat janė duke i shkuar pėr sė mbari.

“Ajo nuk ka asnjė problem. Nuk ka problem me tė dashurin, as me ndonjė sėmundje. Thjesht dėshiron tė mėsojė sa mė shumė pėr tė diplomuar dhe mandej tė merret me karrierėn e saj”, ka thėnė ky burim pėr telegrafi.com.

Kah mesi i korrikut pritet qė Zanfina tė udhėtojė pėr nė vendet bregdetare ku do tė mbajė disa koncerte pėr adhuruesit e saj, pėrderisa ėshtė duke punuar ngadalė por sigurt pėr albumin e saj mė tė ri.

Arkza
05-07-08, 13:16
T'falamnderit pėr informata oj qokolladė, ama pasha babin nuk mu ka kujtu qė ekziston dikun naj Zanfinė Ismajli hiē deri qetash kur e lexova titullin... ihaaaa...AHhagahaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghagja gjagjagjgahgahgahaghagha O dreqkooo .............:biggrin: qyhs bre spo din !!!
A din bre njo qe para qe ja ka nis mu desh krejt me para ne Ks... NR: 1 Per Lavatriqe nen kuptimin tjtre :biggrin: dhe ish e dashura e Kriminelit Sakiqareqes................:biggrin: :biggrin:

MemphiSx
06-07-08, 13:59
Ehhh moj Zanfine,problem i ki qit edhe Pasqyres :D Sa femna e tu Kusoves pe kqyrin veten ne pasqyre e po i luten Oj pasqyre oj pasqyre bonem si Zanfina Ismaili breee ahahahaahah :D

aLbaChiCk
06-07-08, 14:26
Ehhh moj Zanfine,problem i ki qit edhe Pasqyres :D Sa femna e tu Kusoves pe kqyrin veten ne pasqyre e po i luten Oj pasqyre oj pasqyre bonem si Zanfina Ismaili breee ahahahaahah :D

A thu qata ja paskan inati a? se si thojn nji fjal masi sun po bohna si ajo bile tja kom inati e te foli keq per at :biggrin: ehh shqiptart ket adet se harrojn kurr

Un nuk e ndegjoj muziken e saj ama nuk duket keq de.Tash njeri me qka ka lufton qy edhe ju ma kerkush spo ju pelqen :biggrin:

Diana007
06-07-08, 14:59
AHhagahaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghagjagjagjagjg ahgahgahaghagha O dreqkooo .............:biggrin: qyhs bre spo din !!!
A din bre njo qe para qe ja ka nis mu desh krejt me para ne Ks... NR: 1 Per Lavatriqe nen kuptimin tjtre :biggrin: dhe ish e dashura e Kriminelit Sakiqareqes................:biggrin: :biggrin:

Qudi , mbase po dishen te parat .. pse tjerat po e ndjekin rrugen e saj mbase asht keq :tongue:
Vetem perpara,Zanfina se tjerat mbas teje i ki !!

MemphiSx
06-07-08, 15:02
Qudi , mbase po dishen te parat .. pse tjerat po e ndjekin rrugen e saj mbase asht keq :tongue:
Vetem perpara,Zanfina se tjerat mbas teje i ki !!Mos fol fjal banale hahaahahahaahahahaahahahaahahahahaahahaha :D Disa femra qe s'lojn gje t'zez pa bo,po vejn maska ne Forum ajajajaajajajajaja sa e padurueshme :D

Arkza
06-07-08, 15:56
Qudi , mbase po dishen te parat .. pse tjerat po e ndjekin rrugen e saj mbase asht keq :tongue:
Vetem perpara,Zanfina se tjerat mbas teje i ki !!
Oj Diana pse a s'kan tjtre pune a !?
Valla me kan per te mir se njekun rrugen e saj por e ke pa edhe vet qe e njekun veq udhet te keqija dhe per Kurvallak !!!!
Siq po e shihni edhe vet si qdo kengtare veq kan qef me reklamu Trupin e tyre e jo Kengen e tyre !!!!
Te Rralle jan ato , ata qe kengoj me shprit por me shuem jan me shit Trupin e tyre e jo per diqka tjtre !


P/S Memphis apo rritesh hiq ti !? se gjithe i bon gjest Femijore o i marre !!!

MemphiSx
06-07-08, 16:12
Oj Diana pse a s'kan tjtre pune a !?
Valla me kan per te mir se njekun rrugen e saj por e ke pa edhe vet qe e njekun veq udhet te keqija dhe per Kurvallak !!!!
Siq po e shihni edhe vet si qdo kengtare veq kan qef me reklamu Trupin e tyre e jo Kengen e tyre !!!!
Te Rralle jan ato , ata qe kengoj me shprit por me shuem jan me shit Trupin e tyre e jo per diqka tjtre !


P/S Memphis apo rritesh hiq ti !? se gjithe i bon gjest Femijore o i marre !!!


Khahaahahaahahh kishe po me perkrah ksi heri :D Po kerka sje hiq :D

Preshevar
07-07-08, 07:47
Kjo tem e ka pas vendin tek pa-cenzura :tongue:

Albonita
07-07-08, 11:41
Nuk i kuptoj kur..disa Antere/ Antar..Bisedoj RReth nje femre ( VIP ) E SIDOMOS per pamjen natyrore se e kan....!

Ka shum Antare ne ket forum se e kan Avatarin.te doni person se asht ma e zez se.. Zanfina Ismailin.!

Athua pse e mbajn at foti ne Avatar..se nuk asht shqiptare e ju doket se asht ma mire se ..Zanfina??

A,nuk e din se ajo asht ma e zez se Kjo motra jon shqiptare...une me vendos ni Avatr te doni vip shqiptare ..e kisha vendos..Adelinen...spse mendoj se asht ma mir se disa femra botrore te Hujat..!

SA ME QUDITSIN KUR FOLIN NE PIKA TE KQIJA PER BUKUROSHTE SHQIPTARE..E TE HUJAT JU DOKEN TE MIRA.... SPSE E MBAJN AVATRIN E ( FOTIN )TYRE................!

qokollada
08-07-08, 08:24
Oj Diana pse a s'kan tjtre pune a !?
Valla me kan per te mir se njekun rrugen e saj por e ke pa edhe vet qe e njekun veq udhet te keqija dhe per Kurvallak !!!!
Siq po e shihni edhe vet si qdo kengtare veq kan qef me reklamu Trupin e tyre e jo Kengen e tyre !!!!
Te Rralle jan ato , ata qe kengoj me shprit por me shuem jan me shit Trupin e tyre e jo per diqka tjtre !


P/S Memphis apo rritesh hiq ti !? se gjithe i bon gjest Femijore o i marre !!!

po sdi pse sbohesh ti kengetare ta shohim..

qokollada
08-07-08, 11:49
Zanfina Ismajli ne Ulqin

http://img79.imageshack.us/img79/7093/zanfina20ismajliiiiku2.jpg

Kėngėtarja Zanfina Ismajli ka udhėtuar kėtyre ditėve drejt Ulqinit pėr tė kėnduar nė disa mbrėmje muzikore atje. Kėshtu ka deklaruar vet kėngėtarja nė njė intervistė dhėnė pėr emisionin “Flladi Veror” nė Kohavision. Ismajli ka shtuar se njėherėsh kėtė udhėtim do ta shfrytėzojė edhe pėr tė pushuar pak. Nga rrafshi profesional Zanfina ėshtė duke menduar tė realizojė njė kėngė, punėn rreth sė cilės do e fillojė shumė shpejt. Megjithėkėtė projekte mė serioze nga kėngėtarja priten tė realizohen nga shtatori e tutje.

Zanfina i do kafshėt

Zanfina Ismajli ka deklaruar se i do kafshėt dhe tregon njė kujdes tė veēantė pėr to. Gjatė njė interviste dhėnė Kohavisionit, kėngėtarja ka folur edhe pėr dashurinė e saj ndaj qenit Aksi. Zanfina tutje ka thėnė se nė njė tė ardhme do tė kishte shumė dėshirė tė punonte pėr organizatėn PETA, e cila lufton pėr tė drejtat e kafshėve nė botė. “Do tė doja shumė qė pas disa vjetėsh tė marr njė iniciativė pėr tė hapur njė organizatė tė tillė edhe nė Kosovė, sepse njerėzit kėtu duhet tė fillojnė tė kujdesen mė shumė pėr kafshėt”, shprehu dėshirėn e saj kėngėtarja Ismajli.

Arkza
08-07-08, 11:58
po sdi pse sbohesh ti kengetare ta shohim..Ufffffffffff qka ke than ti tash !!! Degjo Vajzo Muziken e kam shprit dhe kengoj ku do te jem as shume qe kam deshir por Ze s'kam , d.m.th se kam kete Proficion !!!
Edhe sikur te isha dote kopjoja Parasheqevin dhe disa disa nga Shqipria qe Kengojne me Shprit e jo Reklame te Trupit time jo jo kete kurrsesi !
Shume nga ju mendoni se e urrej Adeline , Zafinen , e shume te tjtre per shkaqe xhelozis , nese dikush mendon keshtu ate-here jeni shuem gabim !
Mua me pelqen muzika , kenga zeri e jooo Reklame budallakis se tyre !

P/SH Sabri Fjezullahi kengon me shpirt , Shkurte Fejza , Sinani etj.. etj se me shkru deri mengjest me duhet mua kohe por besoj se me kaq Mjafon !!

Arkza
08-07-08, 12:00
Nuk i kuptoj kur..disa Antere/ Antar..Bisedoj RReth nje femre ( VIP ) E SIDOMOS per pamjen natyrore se e kan....!

Ka shum Antare ne ket forum se e kan Avatarin.te doni person se asht ma e zez se.. Zanfina Ismailin.!

Athua pse e mbajn at foti ne Avatar..se nuk asht shqiptare e ju doket se asht ma mire se ..Zanfina??

A,nuk e din se ajo asht ma e zez se Kjo motra jon shqiptare...une me vendos ni Avatr te doni vip shqiptare ..e kisha vendos..Adelinen...spse mendoj se asht ma mir se disa femra botrore te Hujat..!

SA ME QUDITSIN KUR FOLIN NE PIKA TE KQIJA PER BUKUROSHTE SHQIPTARE..E TE HUJAT JU DOKEN TE MIRA.... SPSE E MBAJN AVATRIN E ( FOTIN )TYRE................!Albonita a muj te dij une se ne Avatarin tend kush eshte !?

emine
08-07-08, 12:11
Une them qe per ka bukurija ska vrejtje,,,ka nis koheve te fundit edhe me kendu mire,,,,,pasha mu kjo ja terqeth shume meshkujve fantazine,,,,edhe per adelinen folshin knej anej,,tesh jan ba shqiptaret Adelin e permi Adelin n'tanga po sillen tesh *KUllerkat*,,,,,,,,,suksese ne te ardhmen per ket kangtare;)

qokollada
08-07-08, 12:48
Ufffffffffff qka ke than ti tash !!! Degjo Vajzo Muziken e kam shprit dhe kengoj ku do te jem as shume qe kam deshir por Ze s'kam , d.m.th se kam kete Proficion !!!
Edhe sikur te isha dote kopjoja Parasheqevin dhe disa disa nga Shqipria qe Kengojne me Shprit e jo Reklame te Trupit time jo jo kete kurrsesi !
Shume nga ju mendoni se e urrej Adeline , Zafinen , e shume te tjtre per shkaqe xhelozis , nese dikush mendon keshtu ate-here jeni shuem gabim !
Mua me pelqen muzika , kenga zeri e jooo Reklame budallakis se tyre !

P/SH Sabri Fjezullahi kengon me shpirt , Shkurte Fejza , Sinani etj.. etj se me shkru deri mengjest me duhet mua kohe por besoj se me kaq Mjafon !!

po ti kishe e meqme
vnoje pak gishtin nkoke oj qik
ai eshte sabri fejzullahu, e ajo eshte shkurte fejza
dmth sjon gjith sabria e shkurte
pastaj nuk dojn gjith me ndegju popullore
ok eshte muzike e mire nuk thom qe nuk oshte por me ate muzik smunesh mu argetu qysh argetohen rinia me muzike zbavitese.
pastaj nuk oshte e thanun ti me ndegju e me shiqu Adelinen e Zanfinen, shiqoje Shkurte Fejzen, Shyhrete Behlulin ( e cila tash u bo ma e re oshte duke u cullaku ma shum se tjerat ) ndegjoje Dava Gjergjin, ti mos prish nerva me Adelinen e Zanfinen qyhh :D

Arb
08-07-08, 13:55
Mos ia qoni lemzen cikes more...

Albonita
08-07-08, 16:55
]Albonita[/COLOR] a muj te dij une se ne Avatarin tend kush eshte !?


E nderura Arkeza...Nese ki bisedu doni her me kit vajzen ne Avatr timin edhe nese e ki par ne Realitet ..Mundesh me njoft sasht qudi..!? hahaha


Veq prap e them edhe do e them une >Si Albonita se jom nuk kam dor te shenoj doni fjal qka nuk folet per Bukuroshte shqiptare..as ketu ne forum as ne Rrealitetin tim ..Ndoshta jom Gabim se di..........!


Edhe prap e them nese vendosi doini avatr tjer do vendosi ADELINEN.!

Diana007
08-07-08, 17:17
Oj Diana pse a s'kan tjtre pune a !?
Valla me kan per te mir se njekun rrugen e saj por e ke pa edhe vet qe e njekun veq udhet te keqija dhe per Kurvallak !!!!
Siq po e shihni edhe vet si qdo kengtare veq kan qef me reklamu Trupin e tyre e jo Kengen e tyre !!!!
Te Rralle jan ato , ata qe kengoj me shprit por me shuem jan me shit Trupin e tyre e jo per diqka tjtre !


P/S Memphis apo rritesh hiq ti !? se gjithe i bon gjest Femijore o i marre !!!


Jo qe nuk po kan tjera pun , mirepo po ju peelqen te bojn ashtu sic po ben ajo , te paketen me te jemi mesu.. si ka dal ne sken ka dal ashtu .. por tjerat seeee :rolleyes: :biggrin:

egi
08-07-08, 22:38
Une muj vetem me thene se nuk me pelqen vallzimi i saj..ma qef kom me ndegju se sa me kqyr ...:rolleyes: :biggrin:

Arb
08-07-08, 22:52
Une muj vetem me thene se nuk me pelqen vallzimi i saj..ma qef kom me ndegju se sa me kqyr ...:rolleyes: :biggrin:

Ia ka nis me u msu... Po e dridh mire edhe kjo...

egi
08-07-08, 23:02
Ia ka nis me u msu... Po e dridh mire edhe kjo...

Mu dridh pa e ngu tingullin e muzikes din qdo selake....

Arb
08-07-08, 23:03
Mu dridh pa e ngu tingullin e muzikes din qdo selake....

Kush e ka dertin e tingullit qy... kryesorja edhe kjo po e dridh...

egi
08-07-08, 23:13
Kush e ka dertin e tingullit qy... kryesorja edhe kjo po e dridh...

Eh po nevaret se qka kerkon njeri te nje kengetare....

Arb
08-07-08, 23:16
Eh po nevaret se qka kerkon njeri te nje kengetare....

Pa kerku hic keto kongturet tona po ofrojne te dridhunit e ...

egi
08-07-08, 23:20
Pa kerku hic keto kongturet tona po ofrojne te dridhunit e ...

Jo te gjithat...disave bile edhe po ju ka hije mu dridh..amo disa nese nuk dijn me mire te lajn e te bajn naj pun dore...

Arb
08-07-08, 23:24
Jo te gjithat...disave bile edhe po ju ka hije mu dridh..amo disa nese nuk dijn me mire te lajn e te bajn naj pun dore...

tash osht hi ne mode me e marr mikron ne dore... pak jane met pa e mar... T'qinisunit e kane lone...

egi
08-07-08, 23:26
tash osht hi ne mode me e marr mikron ne dore... pak jane met pa e mar... T'qinisunit e kane lone...

nje dit veq kur te hypi edhe une ne sken..tentenet ashtu ashtu po mi ban nena hahahha

Arb
08-07-08, 23:29
nje dit veq kur te hypi edhe une ne sken..tentenet ashtu ashtu po mi ban nena hahahha

Ngutu sa nuk ka dal kjo pune prej tripave...

Gjumashja
10-07-08, 20:33
Qe u pelqen disave nuk do te thote te ju pelqej kjo tipesha te gjitheve...

pirro
11-07-08, 10:16
Shume asht sexy zanfina. Nese shtrohet pytje si kengetare atehere hyn ne rang me MEDEN bile kisha me thon se meda e ka zanin ma te mire .

egi
11-07-08, 12:46
Zanfina Ismaili ka deklaruar se ajo i do kafshėt dhe tregon njė kujdes tė veēantė pėr to.

Gjatė njė interviste dhėnė Kohavisionit, kėngėtarja ka folur edhe pėr dashurinė e saj ndaj qenit Aksi.

Zanfina ka thėnė se nė njė tė ardhme do tė kishte shumė dėshirė tė punonte pėr organizatėn PETA, e cila lufton pėr tė drejtat e kafshėve nė botė.

“Do tė doja shumė qė pas disa vjetėsh tė marr njė iniciativė pėr tė hapur njė organizatė tė tillė edhe nė Kosovė, sepse njerėzit kėtu duhet tė fillojnė tė kujdesen mė shumė pėr kafshėt”, shprehu dėshirėn e saj Zanfina.

qokollada
16-08-08, 17:42
http://208.98.14.93/e107_images/Zanfina%20Ismajli.jpgZanfina korr sukses gjatė verės

Kėngėtarja Zanfina Ismajli, e cila dita ditės po duket gjithnjė mė seksi, ka pasur njė sukses tė konsiderueshėm gjatė kėsaj vere. Edhe pse nuk ka pasur ndonjė kėngė tė re apo video-klip, Zanfina ka qenė njėra ndėr kėngėtarėt mė tė kėrkuara nė Kosovė dhe jashtė saj ku ka mbajtur mbrėmje nėpėr vendet bregdetare shqiptare.

Ndėrkaq, gjatė vjeshtės, Zanfina pritet qė tė mbaj koncerte nėpėr vende tė ndryshme perėndimore kryesisht nėpėr diskotekat e shqiptarėve.

qokollada
03-09-08, 09:44
Zanfina Ismaili kendon vijen muzikore te “Koha e Kometes”

Pas Durresit, filmi “Koha e Kometes” eshte shfaqur dhe ne Prishtine, ku eshte pritur mire nga publiku por me kritika te vogla nga profesionistet.Gjithsesi ky eshte nje nder projektet me te kushtueshme ne kinematografine shqiptare dhe nje nder projektet e para kinematografike qe mblodhi perpara kameres ,aktore shqiptare nga mbare trevat. Nje tjeter e vecante, ka qene dhe perzgjedhja e nje kenge e cila do te lancoj vijen muzikore te filmit ne treg.Kengetarja Zanfina Ismaili eshte seleksionuar prej 15 kengetareve per te kenduar “Koha e kometes “ nje prodhim i Virusit.Kenga dhe videoja jane perfunduar ne Shkup gjate javes qe shkoi e dje jane promovuar ne Kosove.Nga Zanfina mesuam se klipi i kenges do perfshihet dhe ne DVD e filmit dhe ajo eshte shume e kenaqur nga ky bashkepunim,sepse sic thote kengetarja, “Vertete jane profesionaliste te medhenje dhe jam ndjere e nderuar qe po punonim ne stilin hollivudian, sepse po me cmojne si artiste,po perfillin kerkesat e mia si dhe jam paguar, gje qe s'ndodh me produksionet shqiptare ne pergjithesi.” Ne lajme te tjera rreth Zanfines ne mesuam se i perfoluri bashkepunim midis Zanfines dhe Rezarta Shkurtes, nuk do te ndodhe. Ajo na tregoi se ka qene ne bisedime per nje duet me Rezarten,por per shkak te impenjimeve te shumta nje gje e tille nuk do te mund te behet e mundur.Te pakten jo per kete vit.

Murgesha
03-09-08, 13:50
Pėr ma hiq kėngėtare nuk e bėn edhe njė nėna.

Marre mi thonė dikujt se ėshtė motėr me Adelinėn. :eek:

qokollada
06-09-08, 13:14
Zanfina Ismajli - Koha e kometes

Ka shume kohe qe dashuria m'ka mungu
tash kur, kur te kam... viti mbrapsht ka perfundu !
Kur jam me ty s'shoh askend dhe s'njoh asnjeri
prej tani ora le t'trokas vec per ne dy.

Reff:

N'jeten time ti hyre si nje komete
boten e ndryshove e mua m'dhe jete
dashuria ime je cdogje qe kam
asgje sdua vec e lumtur me ty t'jam.

Ne te dy e gjithe bota na ka ne sy
skam faj une skam faj... qe zemra m'rah per ty
ke tjeter fe dhe kjo aspak sme pengon
edhe Zoti dashurin... gjithmone e bekon !!!

Zanfina ia kalon Adelines !


http://img.webme.com/pic/z/zanfinaismaili/zanfina-ismajli-003.jpg


Ishte fare e vogel,ndoshta pese vjeqe kur e shikuam per here te pare para kamerave.Nje femije i vogel,flokegjate dhe me nje buzeqeshje engjellore qe duke kenduar pa dhembet e pjekurise,kerkonte demokraci me kengen,ne kohen kur Kosova e ngrysur po perballej me pasojat e nje pushtimi komunist.Na bente te buzeqeshim teksa e shikonim kur kendonte ne Festivalin e Femijeve ne Shkoder kengen "Disko Epidemia".Nje gjalleri ne skene qe askend nuk e lente indiferent.Shperblimet i grabiste nga dora e moderatoreve te festivalit duke treguar qe buzeqeshja dhe gjalleria ishte shume e sinqerte ne syte e nje femiu qe po i gezohej kenges.Teksa vajzushka e vogel po rritej,kenga 'Koha per qifteli' sjell nje risi ne imazhin e kengetareve shqiptare.Nje minifustan me stilizim te veshjeve kombetare,gje qe deri atehere nuk ishte pare ne skenen shqipe.Dhe askush nuk di te jap pergjigje pse kjo kenge ku nderthurej per here te pare kenga folklorike me ritme moderne,vallezimi modern me ate te valleve shqipe dhe veshje moderne-kombetare,i pengon syrit te dikuj qe ndoshta nuk ishte kujtuar te beje kete dhe kjo kenge neglizhohet ne ekran,por fillojne kopjimet e ketij stili qe shohim sot e kesaj dite.E ndrojtur dhe padrejtesisht e neglizhuar per ate qe ben, "motra e Adelines" nuk shpreh asnjehere asnje agresivitet,arrogance,asnje skandal,asgje te shemtuar.Vazhdon punen ne realizimin e endrres se saj.Prap e para ne moshen e adoleshences sjell nje risi:Neomodernizimin ne kenge dhe dukje,duke bere e para klipin me modern shqip te asaj kohe ."Gajdexhiu" me nje kenge te vjeter popullore te perpunuar mjeshterisht ne stilin modern.Dhe tamam krijohet pershtypja qe eshte nje vajzushke e embel e radhes e cila do te kendoje dhe do te harrohet,si duket kupa ishte mbushur,dhe kenga "Partizani i vogel" eshte nje kritike e ashper kunder te gjithe "partizaneve shpirtvegjel" post-komunisteve te cilet cenzurojne modernen, nuk kuptojne gjeneratat e reja dhe fshehen nen petkun e nje "demokratizimi ireal".As kete here nuk harron te sjelle risi ne imazh.Duke iu pershtatur kenges,ajo luan nje vajze qe duket punk me pantallona te shkurtera,nje hip-hop stil me floke te perdredhura porsi yjet muzikor ne vitet e tetedhjeta,nje pamje tjeter qe aludon ne vitet e katerdhjeta,nje orient i perkryer ku duket qarte qe ajo e ben me qellim qe te tregoje revolten artistike,nje pamje spanjolle ku luan me zjarrin,dhe nje vajze e shtrire ne pishine me bikini te arte dhe grim e floke te krehura alla Sophia Loren.Askush nuk e kuptoi qe kjo kenge ishte nje revolte e kontrolluar kunder "Parizaneve te vegjel" qe po mbijetonin si mbeturina ne kohen kur rinia shqiptare donte dicka tjeter.Apo e kuptuan,dhe e percmuan duke u munduar ta lene ne harrese,sepse post-komunistet e vjeter rrezikonin te zbuloheshin ne momentin qe rinia ta kuptonte esencen e asaj qe po flitej dhe po shihej ne kenge.Me nje kembengultesi te qete,nuk ndal punen,por kete here befason me kenge e cila flet kunder perdorimit te narkotikeve.Ketu fillon nje stad i ri,me serioz,ku kenga perkrahet nga instancat me te larta ne Kosove,siq jane Zyra Amerikane ne Kosove,Ministria e Kultures dhe Organizata Joqeveritare Anti-droge Finlandeze "Labyrinth" me seli ne Prishtine. U dha mesazhi i qarte shoqeruar me nje klip filmik ku cdo skene ne menyre artistike tregon qe "ketu flasim seriozisht kunder se keqes".Megjithate,kupton publikun i cili eshte ne kerkim te clodhjes nga temat serioze.Vazhdon me nje tjeter befasi.Vajza moderne vesh dimi dhe kendon kenge popullore me dy rapsode te shquar.Gje qe aq sa befason aq kenaq ata qe e degjojne dhe shikojne "Rrushen e Lales".Cdohere ndryshe,ishte e qarte qe suksesi po garantohej dhe hyn nen ombrellen e dy produksioneve te fuqishme shqipe per te lanquar nje album i cili percillet me sukses.Cfare do te ishte befasia e radhes ne klipe qe tashme ishim mesuar ti shohim? Nje vajze e cila prek mitologjine ne klip,duke dalur nga guaca,per te aluduar ne njeren nder veprat me te njohura boterore te artit,pikturen "Lindja e Venus" te Boticceli-t.Nje guxim qe pakkush e kuptoi,apo nuk deshen ta kuptojne.Deri me dje Venus apo Afrodita ,dihej si perendeshe e mitologjise greke.Si behet qe nje shqiptare ta marre guximin ta personifikoje ne klip shqiptar?Ndoshta per te treguar me vepren qe historia po deshmon qe Afrodita mund te kete qene perendi ilire,bazuar ne emrin "Afrodita"-Afer Dita-gje qe deshmohet ne histori duke u thene qe ajo lindi nga shkuma e detit kur po Afrohej Dita!Fakt qe ne shekullin XXI po deshmohet nga historianet me te shquar boteror.Pakkush e mendoi kete.Megjithate bukuria fizike ishte nje element qe bllokonte mesazhet e klipeve dhe teksteve.Populli donte te shihte kembe te gjata,goks te zbuluar,floke te krehura,grim te theksuar,etj.Dhe ua dha.Per t'iu treguar qe bukuria nuk eshte hendikep,por dicka me te cilen te gjithe krenohen.Por asnjehere nuk braktis kualitetin.E kritikuar per dukjen "e zhveshur",per "vokalin",per "bukurine e tepruar",ajo nuk ben zhurme.
Vajza e ndrojtur tashme kishte kuptuar qe xhelozite harrohen.mbesin veprat.Kete e deshmon me nje vetebesim te jashtezakonshem ne intervista,fjalor vte pasuruar,qetesi shpirterore dhe buzeqeshjen engjellore te vajzes se vogel, e cila jap mesazhin " nuk mund te me lekundni,kritika harrohet veprat mbesin".
E veshur deri ne fyt,lanqon hitin e ri "Nga njeshi tek dhjeta" per tu ranguar plot gjashte si njeri nder klipet me te shikuar shqip!
Mes klipeve,koncerteve te shumta anembane botes,rexhistrimeve,fotografimeve,intervistave ajo gjen kohen qe te mbaroje nje universitet per tu bere juriste e diplomuar dhe te jete anetare e organizates humanitare per mbrojtjen e kafsheve "PETA".
"Motra e Adelines" tashme kishte krijuar identitetin e saj,dhe po perjetohej ashtu siq eshte:Zanfina Ismaili.Dhe kur shume fansa po pyeteshin se " Cka tash? Cili eshte suksesi i radhes,apo iku Zanfina?",sikur nje komete e bukur,Zanfina Ismaili nga nje ekip filmik gjermano-shqiptar qe tashme kishte shkelur ne Berlinale,Khan, Hollywood,perzgjidhet mes pesembedhjete kengetareve shqipe per te kenduar soundtrack te filmit te pare shqiptar i cili prezantohet nderkombtarisht.
Nje kooproduksion gjermano-shqiptar,film i cili cdokend qe ka gjak shqiptari e ben te ndjehet krenar ne lekuren e vet.Zanfina tashme si duket ka kaluar barrierat e xhelozive te uleta,cenzurave te paarsyeshme,kritikeve qe quajne veten profesioniste dhe ne i shohim gjithe diten ne kafenete e qyteteve tona,te dehur duke mbajtur monologje"Ah si ishte ne kohen tone!" Ah komunizmi...
Nje interpretim qe ben gjithsecilin te rrenqethet nga emocioni,duke fshehur linjat trupore,madje edhe veten per ti krijuar hapesire sekuencave me mbreselenese te filmit "Koha e kometes" ,Zanfina Ismaili dha provimin e fundit.
Tregoi qe kendon ashtu qe te gjithe,fansa apo anti-fansa,amatore apo profesioniste te degjojne kengen pa bere ze deri ne fund,dhe te komentojne gjithsecili ne menyren e vet.
Kengen te cilet njerez te ardhur nga qilimet e kuq boteror per te realizuar filmin "Koha e Kometes",bazuar ne njeren nder veprat me te shquara te kohes sone,libri "Viti i mrapshte" nga Ismail Kadare,Zanfina Ismaili hyn ne tregun boteror e bueqeshur dhe e qete si gjithmone,pa kthyer koken rreth komenteve qe harrohen pas tre ditesh.Mjaft e pjekur qe te kuptoje se vetem nje veper e madhe diskutohet,ajo merr noten e publikut:Noten me te larte.Per te buzeqeshur ne qilimin e kuq krahas akoreve boteror,ne krah me motren Adeline,e cila tashme haptas merr guximin te tregoje sa shume e do kolegen-moter.Dhe tash,kur "Koha e Kometes" thyen rekordet ne shikueshmeri,vajzushka e vogel qe kerkonte demokraci,arriti ate qe synon cdo artist.Demokracine ne art,kulminacionin e shpirterores ne kenge,Arrit te ndjehet me e relaksuar se kurr ne qilimin e kuq ne krah me VIP boteror.Dhe te marre noten maksimale te gjykatesve me te drejte: popullit...Me fat Zanfine.

rilinda
06-09-08, 14:58
Valla bre qokolladė, a me zor je ka do me bo kėtė far ēikėn kėngėtare a?!
Hiē, hiē s'ja vokė kangės kjo hiē... ama bash hiē.

qokollada
25-09-08, 20:18
Ishte fare e vogel,ndoshta pese vjeqe kur e shikuam per here te pare para kamerave.Nje femije i vogel,flokegjate dhe me nje buzeqeshje engjellore qe duke kenduar pa dhembet e pjekurise,kerkonte demokraci me kengen,ne kohen kur Kosova e ngrysur po perballej me pasojat e nje pushtimi komunist.Na bente te buzeqeshim teksa e shikonim kur kendonte ne Festivalin e Femijeve ne Shkoder kengen "Disko Epidemia".Nje gjalleri ne skene qe askend nuk e lente indiferent.Shperblimet i grabiste nga dora e moderatoreve te festivalit duke treguar qe buzeqeshja dhe gjalleria ishte shume e sinqerte ne syte e nje femiu qe po i gezohej kenges.Teksa vajzushka e vogel po rritej,kenga 'Koha per qifteli' sjell nje risi ne imazhin e kengetareve shqiptare.Nje minifustan me stilizim te veshjeve kombetare,gje qe deri atehere nuk ishte pare ne skenen shqipe.Dhe askush nuk di te jap pergjigje pse kjo kenge ku nderthurej per here te pare kenga folklorike me ritme moderne,vallezimi modern me ate te valleve shqipe dhe veshje moderne-kombetare,i pengon syrit te dikuj qe ndoshta nuk ishte kujtuar te beje kete dhe kjo kenge neglizhohet ne ekran,por fillojne kopjimet e ketij stili qe shohim sot e kesaj dite.E ndrojtur dhe padrejtesisht e neglizhuar per ate qe ben, "motra e Adelines" nuk shpreh asnjehere asnje agresivitet,arrogance,asnje skandal,asgje te shemtuar.Vazhdon punen ne realizimin e endrres se saj.Prap e para ne moshen e adoleshences sjell nje risi:Neomodernizimin ne kenge dhe dukje,duke bere e para klipin me modern shqip te asaj kohe ."Gajdexhiu" me nje kenge te vjeter popullore te perpunuar mjeshterisht ne stilin modern.Dhe tamam krijohet pershtypja qe eshte nje vajzushke e embel e radhes e cila do te kendoje dhe do te harrohet,si duket kupa ishte mbushur,dhe kenga "Partizani i vogel" eshte nje kritike e ashper kunder te gjithe "partizaneve shpirtvegjel" post-komunisteve te cilet cenzurojne modernen, nuk kuptojne gjeneratat e reja dhe fshehen nen petkun e nje "demokratizimi ireal".As kete here nuk harron te sjelle risi ne imazh.Duke iu pershtatur kenges,ajo luan nje vajze qe duket punk me pantallona te shkurtera,nje hip-hop stil me floke te perdredhura porsi yjet muzikor ne vitet e tetedhjeta,nje pamje tjeter qe aludon ne vitet e katerdhjeta,nje orient i perkryer ku duket qarte qe ajo e ben me qellim qe te tregoje revolten artistike,nje pamje spanjolle ku luan me zjarrin,dhe nje vajze e shtrire ne pishine me bikini te arte dhe grim e floke te krehura alla Sophia Loren.Askush nuk e kuptoi qe kjo kenge ishte nje revolte e kontrolluar kunder "Parizaneve te vegjel" qe po mbijetonin si mbeturina ne kohen kur rinia shqiptare donte dicka tjeter.Apo e kuptuan,dhe e percmuan duke u munduar ta lene ne harrese,sepse post-komunistet e vjeter rrezikonin te zbuloheshin ne momentin qe rinia ta kuptonte esencen e asaj qe po flitej dhe po shihej ne kenge.Me nje kembengultesi te qete,nuk ndal punen,por kete here befason me kenge e cila flet kunder perdorimit te narkotikeve.Ketu fillon nje stad i ri,me serioz,ku kenga perkrahet nga instancat me te larta ne Kosove,siq jane Zyra Amerikane ne Kosove,Ministria e Kultures dhe Organizata Joqeveritare Anti-droge Finlandeze "Labyrinth" me seli ne Prishtine. U dha mesazhi i qarte shoqeruar me nje klip filmik ku cdo skene ne menyre artistike tregon qe "ketu flasim seriozisht kunder se keqes".Megjithate,kupton publikun i cili eshte ne kerkim te clodhjes nga temat serioze.Vazhdon me nje tjeter befasi.Vajza moderne vesh dimi dhe kendon kenge popullore me dy rapsode te shquar.Gje qe aq sa befason aq kenaq ata qe e degjojne dhe shikojne "Rrushen e Lales".Cdohere ndryshe,ishte e qarte qe suksesi po garantohej dhe hyn nen ombrellen e dy produksioneve te fuqishme shqipe per te lanquar nje album i cili percillet me sukses.Cfare do te ishte befasia e radhes ne klipe qe tashme ishim mesuar ti shohim? Nje vajze e cila prek mitologjine ne klip,duke dalur nga guaca,per te aluduar ne njeren nder veprat me te njohura boterore te artit,pikturen "Lindja e Venus" te Boticceli-t.Nje guxim qe pakkush e kuptoi,apo nuk deshen ta kuptojne.Deri me dje Venus apo Afrodita ,dihej si perendeshe e mitologjise greke.Si behet qe nje shqiptare ta marre guximin ta personifikoje ne klip shqiptar?Ndoshta per te treguar me vepren qe historia po deshmon qe Afrodita mund te kete qene perendi ilire,bazuar ne emrin "Afrodita"-Afer Dita-gje qe deshmohet ne histori duke u thene qe ajo lindi nga shkuma e detit kur po Afrohej Dita!Fakt qe ne shekullin XXI po deshmohet nga historianet me te shquar boteror.Pakkush e mendoi kete.Megjithate bukuria fizike ishte nje element qe bllokonte mesazhet e klipeve dhe teksteve.Populli donte te shihte kembe te gjata,goks te zbuluar,floke te krehura,grim te theksuar,etj.Dhe ua dha.Per t'iu treguar qe bukuria nuk eshte hendikep,por dicka me te cilen te gjithe krenohen.Por asnjehere nuk braktis kualitetin.E kritikuar per dukjen "e zhveshur",per "vokalin",per "bukurine e tepruar",ajo nuk ben zhurme.
Vajza e ndrojtur tashme kishte kuptuar qe xhelozite harrohen.mbesin veprat.Kete e deshmon me nje vetebesim te jashtezakonshem ne intervista,fjalor vte pasuruar,qetesi shpirterore dhe buzeqeshjen engjellore te vajzes se vogel, e cila jap mesazhin " nuk mund te me lekundni,kritika harrohet veprat mbesin".
E veshur deri ne fyt,lanqon hitin e ri "Nga njeshi tek dhjeta" per tu ranguar plot gjashte si njeri nder klipet me te shikuar shqip!
Mes klipeve,koncerteve te shumta anembane botes,rexhistrimeve,fotografimeve,intervistave ajo gjen kohen qe te mbaroje nje universitet per tu bere juriste e diplomuar dhe te jete anetare e organizates humanitare per mbrojtjen e kafsheve "PETA".
"Motra e Adelines" tashme kishte krijuar identitetin e saj,dhe po perjetohej ashtu siq eshte:Zanfina Ismaili.Dhe kur shume fansa po pyeteshin se " Cka tash? Cili eshte suksesi i radhes,apo iku Zanfina?",sikur nje komete e bukur,Zanfina Ismaili nga nje ekip filmik gjermano-shqiptar qe tashme kishte shkelur ne Berlinale,Khan, Hollywood,perzgjidhet mes pesembedhjete kengetareve shqipe per te kenduar soundtrack te filmit te pare shqiptar i cili prezantohet nderkombtarisht.
Nje kooproduksion gjermano-shqiptar,film i cili cdokend qe ka gjak shqiptari e ben te ndjehet krenar ne lekuren e vet.Zanfina tashme si duket ka kaluar barrierat e xhelozive te uleta,cenzurave te paarsyeshme,kritikeve qe quajne veten profesioniste dhe ne i shohim gjithe diten ne kafenete e qyteteve tona,te dehur duke mbajtur monologje"Ah si ishte ne kohen tone!" Ah komunizmi...
Nje interpretim qe ben gjithsecilin te rrenqethet nga emocioni,duke fshehur linjat trupore,madje edhe veten per ti krijuar hapesire sekuencave me mbreselenese te filmit "Koha e kometes" ,Zanfina Ismaili dha provimin e fundit.
Tregoi qe kendon ashtu qe te gjithe,fansa apo anti-fansa,amatore apo profesioniste te degjojne kengen pa bere ze deri ne fund,dhe te komentojne gjithsecili ne menyren e vet.
Kengen te cilet njerez te ardhur nga qilimet e kuq boteror per te realizuar filmin "Koha e Kometes",bazuar ne njeren nder veprat me te shquara te kohes sone,libri "Viti i mrapshte" nga Ismail Kadare,Zanfina Ismaili hyn ne tregun boteror e bueqeshur dhe e qete si gjithmone,pa kthyer koken rreth komenteve qe harrohen pas tre ditesh.Mjaft e pjekur qe te kuptoje se vetem nje veper e madhe diskutohet,ajo merr noten e publikut:Noten me te larte.Per te buzeqeshur ne qilimin e kuq krahas akoreve boteror,ne krah me motren Adeline,e cila tashme haptas merr guximin te tregoje sa shume e do kolegen-moter.Dhe tash,kur "Koha e Kometes" thyen rekordet ne shikueshmeri,vajzushka e vogel qe kerkonte demokraci,arriti ate qe synon cdo artist.Demokracine ne art,kulminacionin e shpirterores ne kenge,Arrit te ndjehet me e relaksuar se kurr ne qilimin e kuq ne krah me VIP boteror.Dhe te marre noten maksimale te gjykatesve me te drejte: popullit...Me fat Zanfine.

qokollada
25-09-08, 20:19
Filmi i shumeperfolur,"Koha e Kometes",propozohet nga Qeveria e Shqiperise per cmimin Oskar.Ajo qe vlen te permendet eshte qe ky film eshte pranuar ne nominim per cmimin Oskar mu ne Hollywood!
Natyrisht qe komponente e rendesishme e ketij filmi,si avantazh marketingu,ishte muzika e filmit mrekullisht e punuar nga Wirus,me saktesisht kenga "Koha e Kometes",kenduar nga Zanfina Ismaili.
Ne gati cdo premiere,Zanfina Ismaili ishte ne shoqeri te ekipit,ku shihen producente dhe aktore qe tashme kane nga 15 vite ne Hollywood dhe filma siq eshte "Gladiator" prapa vetes.Nder ndodhite kulturore me qesharake ne Kosove vlen te permenden disa deklerata te "profesionisteve" vendas,te cilet u "nokautuan" turpshem nga kunderpergjigjet e ekipit filmik te "Koha e Kometes" ku numerohen mbi 68O njerez nga Kosova,Shqiperia,Franca,SH.B.A dhe Gjermania.
Filmi i cili u kritikua ne Kosove,si duket ne SH.B.A perjetohet si vlere kombetare e shqiptareve.
Poashtu edhe kenga e filmit e cila per vetem 14 dite arriti te klikohet mbi djete mije here ne dite,kenge e cila eshte "ringtone" me i shpeshte ne celularet e kosovareve aktualisht,realisht shkatoi "trazira" ne estraden mbareshqiptare.
Dhe perderisa flitet e komentohet,Ekipi filmik,ku tashme ben pjese edhe Zanfina Ismaili,te relaksuar nga suksesi enorm,ndoshta i papritur si duket me buzeqeshjen e cila fsheh shume mistere,sikur ne foton me poshte,i thone vetes "Now we're going in Hollywood" /Tani,te shkojme ne Hollywood/.
Me fat Zanfine e bukur.


http://www.forumishqiptar.com/attachment.php?attachmentid=110031&stc=1&d=1222307022

qokollada
25-09-08, 20:20
‘Hundai Santa fe”, vetura e Zanfinės
Zanfina Ismaili pėr njė kohė tė shkurtėr u bė kėngėtare shumė e njohur. Ajo me kėngėt e saj e bėri publikun pėr vete. Sė fundmi, ajo ka interpretuar kėngėn e filmit shumė tė pėrfolur “Koha e kometės”. Kėsaj radhe, me Zanfinėn kemi zhvilluar njė intervistė jo pėr muzikė, por nė lidhje me pasionin e saj pėr veturėn. Mė poshtė do tė keni mundėsi tė mėsoni se ēfarė veture vozit dhe cila veturė i pėlqen Zanfina Ismailit.

“Kosova Sot”: Si fėmijė, kur e keni parė pėr herė parė ndonjė veturė dhe cila ka qenė ajo qė ju e mbani mend?
Zanfina Ismaili: E mbaj mend veturėn e nėnės sime. Ajo ishte “Suzuki Maruti” i kuq e i vogėl, por shumė i bukur. Ngjyra e asaj veture mė ka pėlqyer asokohe mė sė shumti.

“Kosova Sot”: Kur keni filluar tė interesoheni pėr veturėn?
Zanfina Ismaili: Nė moshėn 12-13 vjeēare kam filluar tė mėsoj tė vozis, por duke mos vozitur tėrė kohėn pas njė kohe harrova si bėhej.

“Kosova Sot”: Kur ka qenė kontakti juaj i parė me timonin?
Zanfina Ismaili: Gjatė moshės 13-vjeēare. Atėherė fillova tė ngas nga pak veturėn, mė mėsonte motra, e mbaj mend se kisha shumė frikė.

“Kosova Sot”: A keni patentė-shofer?
Zanfina Ismaili: Po. Ka pesė vjet qė kam patentė dhe vozis pothuajse pėr ēdo ditė.
Mė e mira, vetura “Mercedes”

“Kosova Sot”: Ēfarė veture vozitni?
Zanfina Ismaili: ‘Hundai Santa fe”, xhip i zi, automatik dhe shumė i pėrshtatshėm.

“Kosova Sot”: Sa vetura i keni ndėrruar deri mė tash?
Zanfina Ismaili: Deri mė tani kam ndėrruar dy vetura. E para ishte “Seat Ibiza”, me tė cilėn shkoja nė shkollė ēdo mėngjes, pastaj e ndėrrova me njė ‘Renault Clio”.

“Kosova Sot”: Ēfarė lloj veture preferoni?
Zanfina Ismaili: Mė sė shumti mė pėlqen “Mercedesi”, sepse ėshtė shumė komod.

“Kosova Sot”: Cila prej veturave qė keni pasur ju mbetet nė mendje?
Zanfina Ismaili: Asnjėra. T’ju them tė drejtėn, asnjėra nga kėto vetura qė kam pasur nuk mė ka pėlqyer aq shumė, prandaj edhe i ndėrroja. Tani jam duke menduar ta blej njė veturė tė re, por ende nuk kam vendosur se ēfarė veture do tė blej.
160 km/h - shpejtėsia
maksimale e Zanfinės

“Kosova Sot”: Cilin nga ngasėsit botėrorė tė veturave e preferoni?
Zanfina Ismaili: Kam dėgjuar shumė pėr Shumaherin, ngase ai ėshtė sinonim pėr ngasėsit mė tė shkathėtėn botė.

“Kosova Sot”: A ndodh qė tė vozitni edhe jashtė vendit?
Zanfina Ismaili: Po shumė shpesh. Kur jam me familje mė sė shpeshti e ngas unė veturėn. Kam dėshirė tė vozis dhe nuk lodhem fare.

“Kosova Sot”: Cilat vende i konsideroni mė tė pėrshtatshme pėr tė vozitur?
Zanfina Ismaili: Rrugėt magjistrale janė mė tė pėrshtatshme, sepse mund tė ngasėsh me shpejtėsi sa tė duash, pėrderisa nė qytet ėshtė e kundėrta.

“Kosova Sot”: Sa ėshtė shpejtėsia mė e lartė, tė cilėn e keni arritur ndonjėherė?
Zanfina Ismaili: 160 km/h nė magjistralen Tetovė-Shkup.

“Kosova Sot”: A keni shpesh probleme me trafik?
Zanfina Ismaili: Ndodh tė nervozohem kur dikush para meje nuk i respekton rregullat apo kur vozit aq shpejt, saqė rrezikon tė bėjė aksident me mua.

“Kosova Sot”: Ēfarė nuk pėlqeni tek shoferėt nė Kosovė?
Zanfina Ismaili: Hmmm...Ka shumė vetura te ne e pak parkingje. Ēka s’mė pėlqen? Fakti qė nervozohen me fajin e tyre si dhe nganjėherė shajnė (qeshet).

“Kosova Sot”: Sa aksidente keni pasur deri mė tash dhe kush ka qenė fajtor?
Zanfina Ismaili: Pėr kėto pesė vjet, sa jam duke vozitur, asnjėherė nuk mė ka ndodhur tė bėj ndonjė ndeshje. Shpresoj tė vazhdoj kėshtu edhe nė tė ardhmen.

Intervistoi: B. ZYBERI

Jana
26-09-08, 00:16
Kjo kenge shum shum e mir....

http://de.youtube.com/watch?v=FH86BOHAxgQ

Prishtinasja_
26-09-08, 09:53
Kjo kenge shum shum e mir....

http://de.youtube.com/watch?v=FH86BOHAxgQ

Kenga ish e mire por eshte dashur ta kendoje ndo nje kengetare qe ka nje ze te mire se Zanfina !

Per mendimin tim, ka nje ze katastrofal !

Jana
26-09-08, 14:03
Kenga ish e mire por eshte dashur ta kendoje ndo nje kengetare qe ka nje ze te mire se Zanfina !

Per mendimin tim, ka nje ze katastrofal !

hahaha po se ka zanin e mir amo kjo kong shum pem pelqen..tekstin diqka teper te mir....

Xhino
28-09-08, 04:01
mendjemadhe.

qokollada
04-10-08, 20:41
mendjemadhe.

hahaha, pse ?

Xhino
06-10-08, 15:08
hahaha, pse ?

ky eshte mendimi im, ndoshta jam gabim.

qokollada
08-10-08, 17:01
ky eshte mendimi im, ndoshta jam gabim.

op de nashta :p

Etnical
09-10-08, 22:03
Esht ni kangtare shum artificiale.Ky esht menimi i jem...

qokollada
10-10-08, 16:48
Esht ni kangtare shum artificiale.Ky esht menimi i jem...

Qysh po menon ?
Pasi ajo eshte cilesuar disa here eshte zgjedhur si kengetarja me e bukur me seksi dhe top kengetarja e vitit 2007, eshte cilesuar dhe shquar per disa cilesi qe kolege te saj te estrades nuk i disponojn.

vjeshta
10-10-08, 17:14
Esht ni kangtare shum artificiale.Ky esht menimi i jem...

Edhe i imi besa ...

Legend
07-10-09, 15:09
Ew ew ew qe ka plas sherri mes qikave ne youtube.
Knon Dafina Zeqiri ne Prishtine-kategoria Muaji i Rinise-prishtinalite nuk e presin mire,nicht aplaudiren.
Del Zanfina, hallakaten djelmoshat (ew qe kam vdek tuj qesh cka bente njeri),i kap kamera,kris belaja fanset e Duffy VS fanset e Zanfye.
Tash...a do te behen te menqura me livdu njana tjetren ne TV sikur keto ingjet e memes Shqiperi,apo ma knaqin zemren e kapen diku per flokesh
mbetet te shohim.
Une jom per dajak:biggrin:

shfletuesi_
07-10-09, 16:25
KJo nuk kendon kjo ben sfilade... Ie ie ieieieieieieeeee ate ze si te sorrave....

Legend
07-10-09, 16:31
KJo nuk kendon kjo ben sfilade... Ie ie ieieieieieieeeee ate ze si te sorrave....

Mos ia fut kot,kenget "Mbretershe pa mbreteri","Rrushja e Lales","Lamtumire" dhe "Koha e kometes"(posaqerishtØu perzgjodh nga 24 kengetare Kosove-Shqiperi) e ka kenduar mrekullisht!
Qe e ka falur Perendia te bukur,faj nuk ka.
Megjithate ne koncertin e fundit ne Prishtine "Muaji i Rinise",ku merrnin pjese pothuajse te gjithe "yjet e rinj" u prit larg me se miri nga ana e publikut.

teutaA
07-10-09, 20:00
kengetraja me hot ne ks :wink:

Amina
07-10-09, 20:10
Mos ia fut kot,kenget "Mbretershe pa mbreteri","Rrushja e Lales","Lamtumire" dhe "Koha e kometes"(posaqerishtØu perzgjodh nga 24 kengetare Kosove-Shqiperi) e ka kenduar mrekullisht!
Qe e ka falur Perendia te bukur,faj nuk ka.
Megjithate ne koncertin e fundit ne Prishtine "Muaji i Rinise",ku merrnin pjese pothuajse te gjithe "yjet e rinj" u prit larg me se miri nga ana e publikut.

Legend nje kenge te saj ku kendon mrekullueshem,bash me kish interesu?!

Kaqanikasja
07-10-09, 20:12
\nuk e du hiq po don ta merr stilin e motres se saj por kot e ka

Isinqerti25
07-10-09, 20:32
Fare se njo vetem si figur se di qka te them per to............

Legend
07-10-09, 22:46
Legend nje kenge te saj ku kendon mrekullueshem,bash me kish interesu?!

I ceka me lart...
Tento ta degjosh kengen "Koha e Kometes" pa e ditur kush po kendon,pra pa anime...
MREKULLI...
Nje info:Ekipi gjermano-franqez qe realizoi kete film,pa pasur idene se kush eshte Znafina Ismaili,ne mesin e 24 kengetareve te propozuara,ka zgjedhur Zanfina Ismailin te kendoje kolonen zanore per kete film.
A ja vlen te gjykojme perzgjedhjen e tyre?
Nejse.
Kosova gjithmone i ha sukseset e veta.
Kete e thash edhe te Dafina Amina...

Legend
07-10-09, 22:47
\nuk e du hiq po don ta merr stilin e motres se saj por kot e ka
Vetem ketu nuk pajtohem me ty...
Zanfina gjithmone i ka ikur stilit te Adelines,ndersa tjerat e kopjojne pa mbarim Adelinen.
Kaqanikase mos se te kam per zemer :cool:

shfletuesi_
07-10-09, 23:24
Mos ia fut kot,kenget "Mbretershe pa mbreteri","Rrushja e Lales","Lamtumire" dhe "Koha e kometes"(posaqerishtØu perzgjodh nga 24 kengetare Kosove-Shqiperi) e ka kenduar mrekullisht!
Qe e ka falur Perendia te bukur,faj nuk ka.
Megjithate ne koncertin e fundit ne Prishtine "Muaji i Rinise",ku merrnin pjese pothuajse te gjithe "yjet e rinj" u prit larg me se miri nga ana e publikut.

Nuk din te kendojn rroft Kompjuterizmi dhe Digitalizmi... :smile: Thash dhe po them Bejn Sfilade dhe nuk kendojn....

Legend
07-10-09, 23:37
Nuk din te kendojn rroft Kompjuterizmi dhe Digitalizmi... :smile: Thash dhe po them Bejn Sfilade dhe nuk kendojn....
Me mire se ti kendon :tongue:
Vet fakti qe ti po kritikon ate e jo ajo ty,d.m.th eshte kengetre e mire.
Iiiiiiih kompjuteri perdoret ne muzike qe nga vitete e 80-ta.
Nuk shkruhet SFILAD po Sfilate.
Pse jo?Krejt kengetaret boterore duken bukur.
Ec me kohen ...

AlbaSoft
07-10-09, 23:48
Nuk din me kendu se di si e pelqeni se...

teutaA
08-10-09, 02:30
Nuk din me kendu se di si e pelqeni se...

un veq thash qe duket hot ka stil se za nuk ka jo:smile:

shfletuesi_
08-10-09, 07:19
Me mire se ti kendon :tongue:
Vet fakti qe ti po kritikon ate e jo ajo ty,d.m.th eshte kengetre e mire.
Iiiiiiih kompjuteri perdoret ne muzike qe nga vitete e 80-ta.
Nuk shkruhet SFILAD po Sfilate.
Pse jo?Krejt kengetaret boterore duken bukur.
Ec me kohen ...

:smile: Me fal ne shprehje po te kisha edhe une si Zanfina Ismaili me mire se ajo do te kendoja... Po sot eshte po te mos kesh Moral i ke te Gjitha. :smile:

E sa i perket Sfilades une shkruaj ashtu siq ju me kuptoni :) E te tjeret :biggrin:

pirro
08-10-09, 09:59
Katastrofe osht, per katastrofe ja kalon edhe motres se vet Adelines edhe ma keq se Adelina kendon, merre me mend tash ...!

shfletuesi_
08-10-09, 10:03
Katastrofe osht, per katastrofe ja kalon edhe motres se vet Adelines edhe ma keq se Adelina kendon, merre me mend tash ...!

Po de nje aktore e madhe e hollivudit ka than deri ketu arrita vetem me profesionin qe jam femer...

Xuki
08-10-09, 12:23
Copė e gjysė ėshtė vallah!!

Amina
08-10-09, 15:19
I ceka me lart...
Tento ta degjosh kengen "Koha e Kometes" pa e ditur kush po kendon,pra pa anime...
MREKULLI...
Nje info:Ekipi gjermano-franqez qe realizoi kete film,pa pasur idene se kush eshte Znafina Ismaili,ne mesin e 24 kengetareve te propozuara,ka zgjedhur Zanfina Ismailin te kendoje kolonen zanore per kete film.
A ja vlen te gjykojme perzgjedhjen e tyre?
Nejse.
Kosova gjithmone i ha sukseset e veta.
Kete e thash edhe te Dafina Amina...

Njeherit me duhet me gjdo kusht ta shikoj "Koha e Kometes".

E dyta kenga e mire shume, zeri nuk ka kurrfare vokaliteti, kendon vetem me nje "linje", veq drejt pak kurrfar dridhjes se zerit qe duhet te behet kur kendohet nje kenge, refreni eshte me i mire se zeri i saj! Ata qe kan vesh muzikal i ndegjojn shume kthjellt gabimet gjat kendimit.
Po si Zanfina ashtu edhe Adelina jan me te mira kur kendojn balada.,sepse nuk eshte edhe aq veshtire te kendohet nje balad si kjo e Kometes.
Si do qe te jet nuk nderroj mendje per te, edhe pse ne kete kenge eshte mundu.

Legend
08-10-09, 15:56
:smile: Me fal ne shprehje po te kisha edhe une si Zanfina Ismaili me mire se ajo do te kendoja... Po sot eshte po te mos kesh Moral i ke te Gjitha. :smile:

E sa i perket Sfilades une shkruaj ashtu siq ju me kuptoni :) E te tjeret :biggrin:

uh uh uh...cka ka lidhje morali me veshjen?
Ne cilin shekull po jetojme ej?
Mos se une xhihadistave ju tutna:frown:
Po te kendohej me organ tjeter perveq fytit,te betohem qe Leonora Jakupi do te ishte nr 1 ne MTV:biggrin:

Legend
08-10-09, 15:58
Katastrofe osht, per katastrofe ja kalon edhe motres se vet Adelines edhe ma keq se Adelina kendon, merre me mend tash ...!

OOOO Pizho mire se me erdhe...
Une po quditem qysh ti ende nuk ke mbaruar ne Shtime nga Ismaili Co...:cool:
Mos ja ki inat qikes pse asht AjAjKy :wink:

Legend
08-10-09, 16:00
Po de nje aktore e madhe e hollivudit ka than deri ketu arrita vetem me profesionin qe jam femer...

Edhe nje kengetare arabe pasi kishte zhveshur gjinjte e pyeten:"Pse?"
Tha:"Me shkon zeri me mire kur i tmerroj fanatiket"...

Legend
08-10-09, 16:08
Njeherit me duhet me gjdo kusht ta shikoj "Koha e Kometes".

E dyta kenga e mire shume, zeri nuk ka kurrfare vokaliteti, kendon vetem me nje "linje", veq drejt pak kurrfar dridhjes se zerit qe duhet te behet kur kendohet nje kenge, refreni eshte me i mire se zeri i saj! Ata qe kan vesh muzikal i ndegjojn shume kthjellt gabimet gjat kendimit.
Po si Zanfina ashtu edhe Adelina jan me te mira kur kendojn balada.,sepse nuk eshte edhe aq veshtire te kendohet nje balad si kjo e Kometes.
Si do qe te jet nuk nderroj mendje per te, edhe pse ne kete kenge eshte mundu.

Uh zemer...
Ndjej keqardhje kur dikush kritikon nje doktorr, e nuk ka lidhje me medicine...
Cka nenkupton ti me "vokalitet" ?
E kunderta.Kendimi i Zanfines ne kete kenge absolutisht nuk eshte ne nje "linje" por ka aq shume vibra te qelluara saqe te le pa mend!
Jane vibra SHQIP dhe jo ZEZAKQE prandaj nuk ta mbushin syrin...
Nuk kam asgje kunder vibrave alla "zezakqe" por aman...cdo i dyti kengetar-e shqiptar-e mundohet te kendoj si Ciara,Beyonce,Rihnna,Mariah,e duhet ta kuptojme qe: ATYRE UA KA DHENE ZOTI DHE TRADITA KULTURA E TYRE NJE TJETER MENYRE INTERPRETIMI,NE SHQIPTART TA RUAJME INTERPRETIMIN (VIBRAT,KENDIMIN,THEKSIMIN E FJALEVE,DIKSIONIN) SHQIP.
Pasi nuk qenka veshtire,te lutem ma shpjego pse e perzgjodhen ne mesin e 24 kengetareve?
Ti,ke kenduar balade ndonjehere qe po e di kaq mire?
Nuk kerkoj qe te nderrosh mendje,por te jemi pakez realiste.As Rihanna kurrfare zeri nuk ka,por...eshte COPE E GJYS VALLAI.
Zanfina Ismaili s`mund te kete kendim te keq,kendon qe nga mosha 5 vjeare,3 here u shperblye ne festival ne Shqiperi (ShkoderTirane) dhe...dardha pike nen dardhe.
Fatkeqeia e saj eshte bukuria e tepert qe disa femra i bejne ta shikojne e mos ta degjojne.
Edhe disa meshkuj...Si Pizha qe e paska pa Zanfinen :biggrin:
Amina mos ta nin,ajo qe po ndodh ne youtube,nuk e rrezikon Dafinen nga Zanfina :wink:
Zanfina eshte lojtare moti.
Dafina easy come,easy go.
Veq pata qef me pa qysh jeni sot :cool:

Legend
08-10-09, 16:16
http://www.youtube.com/watch?v=FH86BOHAxgQ
http://www.youtube.com/watch?v=FH86BOHAxgQKETIJ INTERPRETIMI MUND TI GJEJ BEHANE VETEM I KRISURI

pirro
08-10-09, 16:30
OOOO Pizho mire se me erdhe...
Une po quditem qysh ti ende nuk ke mbaruar ne Shtime nga Ismaili Co...:cool:
Mos ja ki inat qikes pse asht AjAjKy :wink:

Heheheh, mire se te gjeta avokat i familjes Ismaili, a ti me gjdo kusht duhet me i mbrojt ato qika a??

Hajt bre se jane dal femna e kengetare te reja spo i ngon kush ma kto motrat mustafa asi Ismaili ahahhahaha, tash as radiot spo i transmetojne se po thojn qe po kendojn keq, spo di a asht e vertet a jo

thellenza
08-10-09, 16:54
'Me nejt shtremt e me fole drejt' thote populli: E bukur eshte sa te duash, por me kendu nuk me pelqen.. e ka zanin pak si djale.

p.s. Legend pershendetje, mos me bertit shume se e adhuroj Adelinen boll, sa per dy vete :tongue:

Legend
08-10-09, 18:03
Heheheh, mire se te gjeta avokat i familjes Ismaili, a ti me gjdo kusht duhet me i mbrojt ato qika a??

Hajt bre se jane dal femna e kengetare te reja spo i ngon kush ma kto motrat mustafa asi Ismaili ahahhahaha, tash as radiot spo i transmetojne se po thojn qe po kendojn keq, spo di a asht e vertet a jo

Pizho,kam dicka per ty tek tema e Adelines.
Jav krisi Adja edhe ksi hovi juve flliqt:biggrin:
E ti mbaja gajlen edhe pak:wink:

Gjith mu ke dhimbs,po ksi hovi pasha kryt e Fatos Nones lot per ty po m`dalin

Ł ć νD ī ĵ ä
08-10-09, 19:08
Zanifna a...Bukuri e rrall shtazore esht....kurgje nuk vyn ajo bile bash per kengtare nuk esht hiq.

shfletuesi_
08-10-09, 19:11
uh uh uh...cka ka lidhje morali me veshjen?
Ne cilin shekull po jetojme ej?
Mos se une xhihadistave ju tutna:frown:
Po te kendohej me organ tjeter perveq fytit,te betohem qe Leonora Jakupi do te ishte nr 1 ne MTV:biggrin:

Shiko po s'ke moral sot je ku te duash ne kete bote te modernizuar pate apo spate ze do behesh kengetar...

Shiko kenget e Zanfines me te vertet jante bukura por jo kur keto kenge i kendon Zanfina sepse ska ze as se ka mendjen tek muzika por tek dredhja apo sfilada para kamerave pike.

teutaA
08-10-09, 19:30
disa kengetare e kan yllin ju ka hije disa e kan zanin e kjo zanfina bon pjes ne grupin e par:smile:

shfletuesi_
08-10-09, 19:33
disa kengetare e kan yllin ju ka hije disa e kan zanin e kjo zanfina bon pjes ne grupin e par:smile:

Po praaa

Amina
08-10-09, 20:26
Uh zemer...
Ndjej keqardhje kur dikush kritikon nje doktorr, e nuk ka lidhje me medicine...
Cka nenkupton ti me "vokalitet" ?
E kunderta.Kendimi i Zanfines ne kete kenge absolutisht nuk eshte ne nje "linje" por ka aq shume vibra te qelluara saqe te le pa mend!
Jane vibra SHQIP dhe jo ZEZAKQE prandaj nuk ta mbushin syrin...
Nuk kam asgje kunder vibrave alla "zezakqe" por aman...cdo i dyti kengetar-e shqiptar-e mundohet te kendoj si Ciara,Beyonce,Rihnna,Mariah,e duhet ta kuptojme qe: ATYRE UA KA DHENE ZOTI DHE TRADITA KULTURA E TYRE NJE TJETER MENYRE INTERPRETIMI,NE SHQIPTART TA RUAJME INTERPRETIMIN (VIBRAT,KENDIMIN,THEKSIMIN E FJALEVE,DIKSIONIN) SHQIP.
Pasi nuk qenka veshtire,te lutem ma shpjego pse e perzgjodhen ne mesin e 24 kengetareve?
Ti,ke kenduar balade ndonjehere qe po e di kaq mire?
Nuk kerkoj qe te nderrosh mendje,por te jemi pakez realiste.As Rihanna kurrfare zeri nuk ka,por...eshte COPE E GJYS VALLAI.
Zanfina Ismaili s`mund te kete kendim te keq,kendon qe nga mosha 5 vjeare,3 here u shperblye ne festival ne Shqiperi (ShkoderTirane) dhe...dardha pike nen dardhe.
Fatkeqeia e saj eshte bukuria e tepert qe disa femra i bejne ta shikojne e mos ta degjojne.
Edhe disa meshkuj...Si Pizha qe e paska pa Zanfinen :biggrin:
Amina mos ta nin,ajo qe po ndodh ne youtube,nuk e rrezikon Dafinen nga Zanfina :wink:
Zanfina eshte lojtare moti.
Dafina easy come,easy go.
Veq pata qef me pa qysh jeni sot :cool:

Hmmmm, talenti eshte cfare eshte, e sa i perket ajo lufte Dafina e Zanfina, nuk me intereson.

Na mire si drita Legend edhe ti shpresoj po kalon mire me vibrimin e kembeve ,asi zerit te Zanfines :biggrin:

Legend
08-10-09, 20:45
disa kengetare e kan yllin ju ka hije disa e kan zanin e kjo zanfina bon pjes ne grupin e par:smile:

Te lute goja ylli i forumit.
Shum goje mbylle me nje fjali te vetme.
Zanfina e ka Yllin nga Perendija per te qene Yll i Skenes.


P.S: Mu ka tmerrue njani tek tema e Ade Dives.
Kam lajme qe po formon parti Adelina,nuk di sa eshte e sakte,por "pastrimit" te gazetave komuniste u ka hy keq.
Dive e kam,mu ka ba si Rugova.
Po shuan e po vepron.

pirro
23-10-09, 19:41
Me ju kallxu te drejten me ka befasu kur e pash Zanfina Ismailin ne tubimin me AAK-ne dhe Ramush Haradinaj, gjithnje kam mendu qe eshte e zjarrt e LDK-se ose LDD-se. A mos e kane kerrcnu rastesisht se perndryshe kjo eshte njeri qe ka parime

Oqeani
23-10-09, 20:04
Me ju kallxu te drejten me ka befasu kur e pash Zanfina Ismailin ne tubimin me AAK-ne dhe Ramush Haradinaj, gjithnje kam mendu qe eshte e zjarrt e LDK-se ose LDD-se. A mos e kane kerrcnu rastesisht se perndryshe kjo eshte njeri qe ka parime

Pee keta, a Politike, a Koncert !

Legend
24-10-09, 12:11
Me ju kallxu te drejten me ka befasu kur e pash Zanfina Ismailin ne tubimin me AAK-ne dhe Ramush Haradinaj, gjithnje kam mendu qe eshte e zjarrt e LDK-se ose LDD-se. A mos e kane kerrcnu rastesisht se perndryshe kjo eshte njeri qe ka parime

Allahile Pizho cka po m'bahesh tosh?Kur ka kendu Zanfina e para nga "La Famiglia Ismajli" per krahun e luftes,duke thyer "tabune familjare" gazetat jan kan tuj mi qit syte pi vendit me Zanfinen.
Kishe s'po e din kur ka knu e para per Rambushin,qe e dekoroi gjeneral Daut Brus Lee Haradinaj kete Zanfinen.
Ama krejt keto pasi qe Presidenti Rugova e morri nen krahun e vet Haradinin.
Ti kqyre koncertin qe e ka organizu motra e vet per Ramushin cfar letre publike i dergon Rambo ,nga Haga atehere,Famglies Ismajli.
Edhe mos harro kqyre Dautin kah knon Zanfina.;)
Ani kercenu,ata shkojn familjarisht khaaaaaa.
Fort po m'jargitesh ti kah motrat Ismaili.

Prishtinasja_
24-10-09, 17:22
Allahile Pizho cka po m'bahesh tosh?Kur ka kendu Zanfina e para nga "La Famiglia Ismajli" per krahun e luftes,duke thyer "tabune familjare" gazetat jan kan tuj mi qit syte pi vendit me Zanfinen.
Kishe s'po e din kur ka knu e para per Rambushin,qe e dekoroi gjeneral Daut Brus Lee Haradinaj kete Zanfinen.
Ama krejt keto pasi qe Presidenti Rugova e morri nen krahun e vet Haradinin.
Ti kqyre koncertin qe e ka organizu motra e vet per Ramushin cfar letre publike i dergon Rambo ,nga Haga atehere,Famglies Ismajli.
Edhe mos harro kqyre Dautin kah knon Zanfina.;)
Ani kercenu,ata shkojn familjarisht khaaaaaa.
Fort po m'jargitesh ti kah motrat Ismaili.

Oj Legend teper nuk po te angazhojn ato "Bijat e Ismajlovitve" si avokate mbrojtese ! :biggrin:

pirro
24-10-09, 17:39
Oj Legend teper nuk po te angazhojn ato "Bijat e Ismajlovitve" si avokate mbrojtese ! :biggrin:

Mos e nguc se e merr shume perzemer me ja nguc kto qikat e ismaloviteve. Nguci ama si me rrotulla, sikur une me lart

Peja-Boy
24-10-09, 17:46
Per trup te saj mendoj se per Karakter e moral as qe em shkon mendja !!:tongue:

Elina
24-10-09, 17:58
Nuk e di cka eshte shkru ne kete teme,,,bash po pritoj me lexu,,,vec nje e di,,,seriozisht Zanfina nuk eshte per kengetare,nuk ka ze te kendoje...nejse zeri i del po qysh se,per kiamet:tongue:.
Po tash me kete teknologjine e re edhe e pamundura po arrihet...po ua rregullojne zerin me susta more :biggrin:

Ne dite te sodit vetem a ke pare,,,a je e bukur,,,edhe normal a ke deshire te jesh kengetare ...edhe qe u bere e famshme per disa qe nuk e dine cka eshte zeri e muzika e mire!!!

murrizi
24-10-09, 18:20
Nuk e di cka eshte shkru ne kete teme,,,bash po pritoj me lexu,,,vec nje e di,,,seriozisht Zanfina nuk eshte per kengetare,nuk ka ze te kendoje...nejse zeri i del po qysh se,per kiamet:tongue:.
Po tash me kete teknologjine e re edhe e pamundura po arrihet...po ua rregullojne zerin me susta more :biggrin:

Ne dite te sodit vetem a ke pare,,,a je e bukur,,,edhe normal a ke deshire te jesh kengetare ...edhe qe u bere e famshme per disa qe nuk e dine cka eshte zeri e muzika e mire!!!

Edhe une nuk e lexova kush ēka ka shkrue (veq teje si tė fundit qė ishe) veq une kto motrat Ismalji diqysh symbyllazi i dua qė tė gjitha, ama fort i dua a ....

Merrne me mend, vajza ime 7 vjeqare ( badihava trashėgimi) m'tha nji ditė, babi kur dojm me shku te Zanfina me pa ?
Unė niher kujtova e ka fjalėn pėr noj koncert tė saj ( e pata marr njiher me vete te Adelina) kur ajo: Jo jo babi, me shku n'shpi t'zanfines e me nejt me tė...:rolleyes: mbeta une....

Idila
24-10-09, 18:32
Mos e nguc se e merr shume perzemer me ja nguc kto qikat e ismaloviteve. Nguci ama si me rrotulla, sikur une me lart
Ti djal nuk je nė terezi! (hahahaha troē e tha)

Penelope
24-10-09, 21:45
per Zanfinen a? mendoj se e ka gabu profesionin e gjora edhe sja thote kenges hiq fare. Nejse as me degju sme bjen me degju se sapo e del ajo ne ekran une e nderroj programin,thjeshte kendon baras me zero.