PDA

View Full Version : cili kengetar/e ju pelqen prejt ketyre te rinjeve shqipetar


Vera
02-02-05, 13:38
Te dashur bashkforumas jepni mendimet e juaja.

Mua per vete nuk e di se cka te ju them :?: :?:

Mex
06-02-05, 21:03
Vera,tema te cilen e ke hapur eshte shume interesante,por ti nuk ke dhene shembuj te kengetareve te rinj te cilet i kemi shume,per shembulldhe per te cilet kemi qka diskutojme
nga femrat Tuna,Genta Ismajli,Zanfina Ismajli,Nora Istrefi,Fjolla Krasniqi,Yllka Kuqi etj etj
nga meshkujt Shpat Kasapi,Ermal Fejzullahu,Adrian Gaxha etj etj.

Vera
07-02-05, 13:21
Vera,tema te cilen e ke hapur eshte shume interesante,por ti nuk ke dhene shembuj te kengetareve te rinj te cilet i kemi shume,per shembulldhe per te cilet kemi qka diskutojme
nga femrat Tuna,Genta Ismajli,Zanfina Ismajli,Nora Istrefi,Fjolla Krasniqi,Yllka Kuqi etj etj
nga meshkujt Shpat Kasapi,Ermal Fejzullahu,Adrian Gaxha etj etj.


Po ja Mex keta jan shembujt qe deshta ti them de por harrova qy hahahha

Arb
07-02-05, 23:34
Genta dhe Zanfina.

Mex
08-02-05, 00:55
Arb edhe une ashtu diqka si ti mendoj pasi qe nga te rejat ato dyja dallohen shume,nuk jane monotone si keto te tjerat,si Fjolla Krasniqi dhe Nora Istrefi qe jane shume te trasha dhe skane sharm.Estrades i duhet larmi :lol: apo jo?Stile te reja,pamje te reja etj

experti_lu
28-05-05, 06:25
sefe duraj.
genta ismajli.
malsori.
shkumbin kryeziu.
rritmi rruges.
enis potoku.
vjollca haxhiu.
patrik nuo.
edona llalloshi.
rovena stefa.

adhuruesi
21-01-06, 20:03
Zanfina , Gressa , Tuna , Genta , Fjolla , Mirsa , Marizza , Nora Istrefi , etj etj

fjolla
22-01-06, 13:56
nuk ka ma te mir se SHPATIIIIIII

raptile
22-01-06, 20:32
nuk ka ma te mir se SHPATIIIIIII
bal asht veq secili i ka shijen e vet po mos thuj nuk ka mat mir se shpati

Sy_kaltra
22-01-06, 20:54
Pėr shijen time LABI is the best .

adhuruesi
23-01-06, 00:45
Zanfina e forte a , ku kuuuuuuuu nene moj

LOJETARI
02-02-06, 19:56
Ndoshta dikush nga ju menjehere do te me rradhite ne mesin e atyre qe kritikojne cdo gje, vetem e vetem per te thene dicka.Mirpo une prape do te jap mendimin tim duke u perpjekur te zgjedhe fjale te buta.
Nga kengetaret e rinje qe kemi rastin te degjojme koheve te fundit , rrezatohet nje zhurme qe ne raste te shpeshta munde te jete edhe e demshme per shendetin e degjuesit.Jo rralle te krijohet pershtypja se brenda nates lindin yje te panumerta kengetaresh qe pushtojne apo tentojne te pushtojne veshin tone .Per mua kjo nuk eshte muzike keta nuk jane kengetare por kjo eshte zhurme dhe keta jane zhurmagjinje te percjellur me muzike te pa komponuar, por te blere se bashku me instumentat e tyre.Keta nuk kendojne por masturbojne (me falni ne shprehje) VETEKNAQEN dhe se cka eshte me e keqja na fyejne pa fije turpi .Fajin e kemi vete .

Luana
02-02-06, 21:36
Ndoshta dikush nga ju menjehere do te me rradhite ne mesin e atyre qe kritikojne cdo gje, vetem e vetem per te thene dicka.Mirpo une prape do te jap mendimin tim duke u perpjekur te zgjedhe fjale te buta.
Nga kengetaret e rinje qe kemi rastin te degjojme koheve te fundit , rrezatohet nje zhurme qe ne raste te shpeshta munde te jete edhe e demshme per shendetin e degjuesit.Jo rralle te krijohet pershtypja se brenda nates lindin yje te panumerta kengetaresh qe pushtojne apo tentojne te pushtojne veshin tone .Per mua kjo nuk eshte muzike keta nuk jane kengetare por kjo eshte zhurme dhe keta jane zhurmagjinje te percjellur me muzike te pa komponuar, por te blere se bashku me instumentat e tyre.Keta nuk kendojne por masturbojne (me falni ne shprehje) VETEKNAQEN dhe se cka eshte me e keqja na fyejne pa fije turpi .Fajin e kemi vete .

Hiq mos fol ma shume se ja ke qellu bre Lojetari http://www.cosgan.de/images/midi/frech/k025.gifhttp://www.cosgan.de/images/midi/frech/k025.gifhttp://www.cosgan.de/images/midi/frech/k025.gifhttp://www.cosgan.de/images/midi/frech/k025.gif

e_martumja
02-02-06, 22:12
Shpat Kasapi, Ermal Fejzullahu dhe Nora Istrefi

jadore
03-02-06, 00:34
Ndoshta dikush nga ju menjehere do te me rradhite ne mesin e atyre qe kritikojne cdo gje, vetem e vetem per te thene dicka.Mirpo une prape do te jap mendimin tim duke u perpjekur te zgjedhe fjale te buta.
Nga kengetaret e rinje qe kemi rastin te degjojme koheve te fundit , rrezatohet nje zhurme qe ne raste te shpeshta munde te jete edhe e demshme per shendetin e degjuesit.Jo rralle te krijohet pershtypja se brenda nates lindin yje te panumerta kengetaresh qe pushtojne apo tentojne te pushtojne veshin tone .Per mua kjo nuk eshte muzike keta nuk jane kengetare por kjo eshte zhurme dhe keta jane zhurmagjinje te percjellur me muzike te pa komponuar, por te blere se bashku me instumentat e tyre.Keta nuk kendojne por masturbojne (me falni ne shprehje) VETEKNAQEN dhe se cka eshte me e keqja na fyejne pa fije turpi .Fajin e kemi vete .

-deri tash mire e pate, Lojetare, po harrove nje me kryesoren(sipas meje )-keta kengetaret e rinje, edhe i arsyetoj ..eshte ambicja e tyre..enderra per fam, dhe karrjer(nuk ka asgje te keqe)po nuk kuptoj mediat tona elektronike dhe "shtepit tona diskografike" si aprovojne nje vlere te tille, dhe transmetojne qdo ore ??--kjo eshte "makaber"-ne fushen e artit muzikor -pastaj thuhet ,kete kerkon tregu ,tregu jemi ne blersit apo??? ???nuk e kuptoj jane ata qe na imponojne keto vlera te rrejshme ,dhe me e keqja-(une personalishte ashtu e kuptoj),na ofendojne ne pergjithesi -nuk jemi popull injorant ne kete drejtim, kemi <veshe per muzike>kemi kritere dhe cmojme artin muzikor ,tjeter eshte qe komercialisat injorant , dominojne tregun...

ninnela
05-02-06, 13:03
ALBAN SKENDERAJ i pazevendesueshem deri me tani NUMBER ONE

Marigona-KS
10-02-06, 08:33
Lojtari dhe jador


Une pajtohem plotėsisht me juve, se me te vertet keta kėngetaret e ri me apo paqellim jan duke na lenduar,nuk e di se si ju duket vetja atyre ku mendojn qė mund te manipullojn me popull,ku mendojn se ne nuk kemi vesh per muzik thėn shkurt me vret shumė sepse nuk e di me qfare syre e shikojn ata vetveten dhe popllin,vetja ju duket STAR apo ku ta di une qka edhe me shume, e ne disa njerz qe nuk i njohim vlerat dhe siq thon ata "keshtu po i han pazari sot" e ne pra vemi blersit, ne jemi ndihma a e tyre, ne me parat tona jemi duke i ngritur dhe jemi duke i bėrė "yje"!
Unė mbes me shpres se ndoshta njė ditė institucionet kompetente tona do tė ndermarrin diqka kunder tyre,dhe le te dihet se nuk edhte muzika PAZAR por duhet te kesh talent, se talenti nu blihet ose ke lindur per muzik ose nuk ke me qen kurr muzikante.
E dhashtė Zoti e ju qilen sytė atyre kengetareve tonė e gjejn vendin e vet,sepse ketu nuk kan humbur asgjė.
Une mendoj se diku 90% e "kengetareve/ė" tanė duhet larguar nga skena, se eshte marri qe ata me e vlersu muziken ton.

Flm per mirkuptim

adhuruesi
15-02-06, 11:26
Me i hjek nga skena por si < nuk mundemi ne me i hjeke sepse ne jemi ato qe ua blejme albumet e tyre .
Une per vete bleje albumet e atyne kengetareve qe me pelqejne , dhe kaq .
Eshte e vertet se shumica e kengetareve mundehen me ekstravagance e sende tjera me perfitu publikun po skemi qka bojme . Tonet jane ato qe jane nuk kemi te tjere...... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Dea IS
19-03-06, 19:18
Ka shume kengetare te rinj qe ne fakt as nuk e meritojne te quhen kengetare por ka edhe shume te tjere qe jane shume te mire, p.sh. Leonora Poloska, Adelina Thaqi, Alban Skenderaj e plot te tjere qe tani nuk po me kujtohen por qe kane ze te mrekullueshem.

elenora
09-06-07, 23:52
aaaaaaaaa BLERO bre shum e du