PDA

View Full Version : Sa zgjat shoqerija mes mashkullit dhe femres?


dea_24
03-02-05, 16:14
E kam nje pytje dhe kjo pytje vlen per dy gjinit d.m.th kan te drejt te pergjigjen edhe meshkujt edhe femrat.
Sa zgjat shoqerija mes dy gjinive te kunderta?
Keni me shum shok apo shoqe ?
Sa i besoni shoqeris?


shpresoj se kjo tem ska qen me par e publikuar,se ndryshe me piu e zeza hahaah.
hajde tash pergjigje sa me shum :arrow: se ma mbyllin temen me dry.

ME RESPEKT DEA_24

Domira
03-02-05, 16:39
Shoqerija e vertet zgjat sa zgjat jeta o dea_24 kshtu mendoj une. Une kam shoqeri e cila kurre nuk u nderpre pa marre parasysh gjinine, edhepse kontaktet jane shume te ralla.
Une i besoj shoqerise.

me respekt Domira

dea_24
03-02-05, 16:57
pershendetje DOMIRA

flm per mendimin tend te them te drejten une pak i besoj shoqeris te them te drejten me shum i besoj gjinis se kunder pra meshkujve,jam zhgenjy nga nje shoqe femer dhe nga ai moment me ka humbur besimi ne shoqeri,une kam shoqe nuk do thot se nuk kam por pak e them pak me kuptimin e fjales shoqe nga zemra qe i besoj shum.shoqerija me djem me ecen me shum djemt mujn ti mbajn sekretet,femrat jo gjdoher, tung se e zgjata pak si shum

me respekt dea_24

Domira
03-02-05, 17:48
dea_24

Une dea fola per shoqeri LIVE e jo shoqeri interneti. E kam nje shoqe ne net dhe kjo eshte krejt. Nuk i besoj shokeve ne net per fat shume te keq, ku ta di, por veshtire... Kurse ne LIVE absolutisht jam e pajtimit me ty, me shoke kam kalua mire gjithnje dhe kam shoke te vertete pra shoke mashkuj, shoke qe nuk me fshihen, qe i njoh, i dua si shoke taman, sepse une di te jem shoqe e vertete e them pa modesti, po kete e thone edhe tjeret. Prandaj une e preferoj shoqerimin ne forum ne publik eshte kjo diqka ndryshe nga shoqerimi ne grumbull ne LIVE :)

dea_24
03-02-05, 21:47
tung me te them te drejten shoqeri mes netit skam mujt deri me tani me
ber dhe nuk besoj qe do bej asnjeher,eshte veshtir live se le ma mes netit kursesi, mund te themi nje shoqeri formale egziston ne net por asgje me shum ,e ajo qe me ka ndodh me ka ndodh nga shoqerija live e jo nga neti me kan nga neti nuk brengosem aspak hiq

aferdita
03-02-05, 21:49
te pershendes

zgjat deri sa te zbulojn dobesin e saj dhe athere ndryshojn krejt gjerat

Ylberi_be
04-02-05, 12:20
Deaa _ 24

Pershendetje shoqrija sipas mendimit tim zgjat aq sa msohesh me u shoqru dhe me u kuptu me ta kuptohet ne qofse ske apo _ apo ke interes _ apo te lidh nje interes _me at qoft shoqror qoft (simpati), apo te ka lind diqka per te? apo e mban msheft ?apo nga simpatija mundesh edhe tč deshtosh.

Esht mir te kesh shoqri qoft ne internet qoft ne live por shoqris edhe duhet me i u ru se gjithqka mund te hyn ? dhe te del !!!!!!!!!!!!!!!!

Shoqerija mund te zgjat per dikand aq sa ka interes dhe largohet duke te lčn te deshpruar te hidhruar me at qe ti e ke ba per te apo thjesht pa asni interes e ke futur ne shoqri apo nč( zemčr)

Por gjithmon duhet nisesh nga e keqja apo se paku ta paramendosh.
Dhe pastaj qe te mos zhgenjehesh_ Apo edhe ne qofse zhgenjehesh ai mos te mund te len pasoja.
Motoja apo parimet e njeriut jan mos mendo se krejt jan nje soj ?????
Mendo se nga ai qe se beson mundesh me u tradhtu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

DEA
04-02-05, 16:10
Se di valla ma kujt me i besu kka ndodhe tek dikush me vite e vite mbas shoku i dikurshem i ka shpreh diqka qe kjo kurre me par se kishte pritur nga ai .Poashtu edhe shoqeria femer femer mbas viteve e viteve eshte zbehur shume , ekziston po e zbeht :wink: do te thot shoqeria eshte afatshkurter vetem nese eshte i/e aferm/e edhe shoke ose shoqe nuk hahet prej se mirave :wink:

dea_24
04-02-05, 16:28
Pershendetje dea ylberi_be dhe aferdita flm shum per menimet e juaj
pra SHOQERIJA ESHTE E MIR DERI SA TE JET E MIR kuptojeni ket fjali dhe kjo eshte realitet .Pershendetja nga zemra.


ME RESPEKT DEA_24

Kercovari
05-02-05, 14:29
Ke shoqeri te ngushte per te mos thene te realt,pastaj shoqeri te materijalizuar,dhe ne fund shoqeria e telasheve.

Shoqeria e ngushte
-----------------------
Lidhja ndermjet kesaj shoqerie eshte e perqendrueshme sipas respektit te ndersjellt,po edhe elindur qe ne kohe te adoleshqences,ne bankat shkollore qe psikologjikisht njihen si shoqeri te naturalizuara,pastaj shoqeri te natyralizuara familjarisht,te aferta familjarisht.
Mjerisht edhe kjo shoqeri ka edhe "hapiendin"e vet si shkas ku edhe keto mund te lindin xhelozin,urejte,dhe shum e shum rrethana te tjera,po edhe nje dashuri e papritur e cila mund te mbaroj me kurorzim apo te shkatroj te gjithe ato qe eshte arritur,duke hequr nga ketu shoqerin e afert familjare ku edhe nese vjen deridiku ndonje mosmarveshje ka gjasa qe te sherohet.
Shoqeri e Materijalizuar
---------------------------
Mendoj se te gjithe e keni te kjarte se per cka eshte fjala.
Por e ekqja qendron aty se qe ne filim kjo lidhje shoqerore ecen me etapa te ngadalsuara per te kuptuar heret qellimet e kesaj lidhjeje,e athere kur te kuptoni sigurisht eshte bere shume vone,shoku i interesit do te largohet vete,po kjo do te ndodhe pasi te u kete sjelle demin material.
Shoqeri e Telasheve
------------------------
Edhe kjo lidhje zbulohet shum vone sepse kemi te bejme me njerez qe vuajne nga smundje te ndryshme psiqike dhe mendore,bile ne kohen e pubertetit persona te tille tollerohen duke menduar cdo kush "lere more se do te permirsohet akoma eshte femi"dhe keshtu personi fiton imunitetin edhe nga shoket por edhe nga rrethi ku edhe jeton i njohen si "Hazgan"dhe kure ky mbush bagazhin me trimeri qe vertet nuk e posedon i shton kerkesat duke kerkuar edhe me shume per veti dhe keshtu demton edhe te tjeret,qe me ne fund fiton bindjen se une jam kush jam,dhe keshtu sjelle ne pozit te veshtire jo vetem shoket por edhe nje shoqeri te tere.
I vetdishem se vertet ai nuk eshte ai qe mendohet,mban perreth edhe shoke te tjere me te cilet sillet shkelqyeshem me to,keshtu qe ne raste ngushtice do te mbrohet nga shoket duke krijuar edhe qelizen kriminele fale aftesive te te tjereve,dhe me ne funde veprojne bashkerisht duke u sjelle telashe te tjereve ne nje "Qelize kriminelesh"!
Eshte karakteristike se ne shoqerit Komuniste keto persona kan qen te privilegjuar nga pushteti dhe u eshte mundesuar qe edhe te arsimohen mu per te kryer akte kriminele shoqerive te tjera te cilit nuk kan qen ne pajtim me pushtetin,disa prej tyre edhe ne poste te axhensive Kunderzbuluese po edhe si agjent te fshehur dhe ushtarak te devotshem te pushtetmbajtesve qeme vone kan kryer akte mizore edhe ndaj Popullit apo Kombit qe edhe i perkasin.

adrioni
05-02-05, 21:32
Une kam pas shoqeri te fort per 2 dhe perfundoj me aventur qe zgjat ende....nuk e di se a eshte mire apo jo..po keshtu eshte e verteta!!!

PAOLINA
05-02-05, 23:50
Rralle dikush eshte i shoqeruar shume ngusht me nje Mashkull ose nje Femer, ne te shumtat e rasteve fillon si nje shoqeri shume e mire dhe vazhdon per nje kohe keshtu, njeriu beson se me ne fund mund ta ket gjetur nje shoke apo shoqe, mire por ne disa raste kjo shoqeri zgjat deri ateher kur njeri prej tyre dashurohen ne mes veti dhe keshtu mundet te vije deri te ndarja e tyre ose bashkimi. Mire por ndodh qe shoqeria te jete e pa vlefshme vec per interes te dikujt shoqerohet me ty, ne keto ditet e sodit nuk mundesh me i besuar askujt se secili shiqon per vetveten.

Ky ishte mendimi im, me nderime dhe respekt
nga
PAOLINA

Agroni22
06-02-05, 17:22
deri kur te rrite mendjen njani prej dyve

dr1ta
06-02-05, 18:18
Shoqeria mashkull femen nuk zgjat shum , vec nese nuk ka ndjenja aty mundet te zgjat .

ShEjToNkA
06-02-05, 18:39
Se sa zgjatė shoqėria mos mashkulit dhe femrės varėt nga fillimi se me cfarė qėllimi ka fillu shoqeria me atė shokė/shoqe?!
Pėrndyshe unė mundem me thėnė se zgjatė dhe ka vetėm shoqėri mes mashkullit dhe femrės. Unė kam shokė qė i konsideroj vetėm si shokė. Ku tek tė cilet gjejė mbėshtetje dhe pėrkrahje ,bile ndoshta si tek vėllau.Mirėpo me ata qė kam shoqėri tė till jam e shoqeruar qė moti dhe nga fėmijra.
Pėrndyshe me tjerėt nuk mė zgjatė shoqėria shumė ,shumė shpejt shėndrrohet nė tjetėr cka. Dhe mė kėrkohet mė shumė se shoqėri!

Barbaroza
06-02-05, 21:09
Shoqeria mes mashkullit e femres zgjat derisa njera pale kerkon me teper se shoqeri!

scorpion
07-02-05, 04:40
pershendetje gjithve,,,posaqerisht,,dea_24 qe e paska len ket tem

me sa pash do ishin pergjigj deri diku do ishin dal kejt tjeter,,,,po jap edhe une mendimin tim si ju gjith tjert,,,,shoqeri mes nje mashkulli edhe nje femne nuk mudn te ket perveq shok te jetes nese e ben,,gjinia a kunder rrall ka asi njerz te ne shqiptart qe munden me qen shok te mir,,pa asnje interes,,,

scorpion
07-02-05, 04:46
po ja tregoj nje rast se harrova,,,kishte qen nje njeri kishte pas nje shok qe ai kishte pas dasht vetem per interes por kishte pas edhe nje tjeter ,,por ai nuk ka njet shum pasi qe ka kshyr drejtimet e veta,,por e ka respektu taman shok,,,ai tjetri une te kam shok e blla blla ,,,ky tani si ta dij se a eshte shok i mir apo jo,,,merr nje dele e pret dhe shtin ne thes,shkon te ky qe ka njet shum me ate e ju ka sjell si shok i mir,,ka than e kam mbyt nje njeridhe spo di qka me bo,,,ja ka kthy :ik ma shpejt dil prej shtepis sa ks marr vesh kush qysh e ke mbyt edhe berja qaren vetit,,,kur u shku te ai tjetri,,keshtu ika than edhe atij e kam mbyt nje njeri spo di qka me bo,,,ai e ka dehst si shok dhe ika than se hajde ta qelim nje grop diku edhe ta shtim dhe merr ato senet per me qel,,,ky e kap per krahu dhe e ndal i thot se seshte njeri por dele hajde ta hajm se ti qenke shok i mir ????

moni_gjilan
08-02-05, 11:04
shoqerija nese eshte e sinqert zgjat mirepo te jemi real nuk ka shoqri femer-mashkull te sinqert nuk kam ndegju edhe ate nuk kame pa ase neper filma. ekziston nje shoqeri deri dikund mirepo joedhe e sinqert. e sa i perket shoqeris mese meshkujve nese kane nje deshire te zjarrte te perbashket psh lirin e vendlindjes ose ngjajeshem diqka ateh munde te shoqerohen edhe ne chat . une kame raste e kame njoftu nje shoke ne chat edhe kurre sjame taku me te ne katersy si thojn. edhe me ka ofru mundesi nese kame nevoje per ndimen e ti qfardo qofte edhe pare nese me duhen(parja sote pioriteti i 99% te njerzve ne bote nese me lejohet te them)
deshta me dite naje raste qe kane gjete mirekuptim me vite shoqria me gjinin e kundert veqe kjo me duket pakuptim .
kerkoje falje nese kame gabu

Kaltrushi
08-02-05, 11:14
Mund te flas nga provoja......


Qe disa vite e kam patur nje shok shume te mire ne fakt i kam besuar dhe i jemi pershtatur njeri tjetrit sikur te ishim moter e vlla jemi kuptuar shum mire, por duke u rrit e duke e qerodit siq thojn...... femrat e tij xhelozonin sepse ai kalonte shume kohe me mua etj... por koha e ben te veten dhe ne nuk jemi me ne kontakt jo vetem per kontaktin e tij me femra, por edhe sepse rruget e ndryshme interesi i ndryshem po te ndante nga shoqeria kogja. aq shum jemi te miqsuar sepse nuk dojm qe ndonjeher te prishim shoqerin me te keqe keshtu se vetem kure shifem folim dhe jo me shum..... me mungon shume dhe heren e mbram kure e pava aq shum jam gezuar sepse vetem e shikova dhe nuk fola mire me te....... Me ket dua te them se nuk besoj se nje Shoqeri mbes femres dhe mashkullit zgjat aq shum, por mund te zgjat ne mendje dhe te perfundon mire...............

loni19
08-02-05, 11:51
pershendetje per te gjithe ju anetare.
po desha te jap nje koment sa i perket kesaj teme.
tash pyetja thote se sa zgjat nje lidhje mes djalit e vajzes.
po besoj se shumica po e kapin gabimisht kete ceshtje dhe nuk po i shtrojne gjitha mundesite.
pikesepari ka lloj-lloj tipash nga djemt dhe ka lloj-lloj karakteresh edhe te femrat.
ka lidhje edhe serioze edhe jo serioze.
p.sh kur kalojne nje djale e nje vajze dhe qellimi i tyre eshte vetem te kalojne nje kohe te caktuar, kur aty nuk ka dashuri te vertete por vetem tradhti, ajo lidhje nuk zgjat.dhe si dihet sakte sa zgjat por kryesorja shkurt.
pastaj si do te thonit ju nese nje djal e nje vajze kalojne se bashku por sinqerisht e dojne njeri-tjetrin normal qe pritet qe ajo lidhje te zgjase deri ne fund te jetes se tyre normalitikisht nese nuk ndodh ndonje mosmarreveshje sepse ka pas raste qe e kan dasht njeri-tjetrin ndonje cift por kan deshtuar jane ndare.
sidoqofte dhash mndimin tim.
pershendetje.
kalofshi mire.

loni19
08-02-05, 11:54
pershendetje.
nese mendoni se flitet per shoqeri pa asnje interes nga gjitha aspektet pa marre parasysh shoqeri pa dashuri po mendoj por vetem miqesi edhe ajo mvaret sa do te zgjase.
zakonisht shoqeria qe lidhet per interes nuk zgjat.
me respekt loni19

Mafiozi
08-02-05, 13:00
Familja esht per jet, shoqeria esht per nje koh apo period te jetes ton.

Shpresoj te kem shok per jet, por ket nuk mundem me dit, megjithse kam
disa shok shum te mir. Sepse ndodh qe pas shum viteve shoku mundet
me te tradhetu, besimi fitohet me koh, duhet perher me pas nje rezerv
me shoket, nuk mundemi me dit qka n'dodh ne te ardhmen, jeta ndryshon
qdo dit ashtu edhe njerzit. Ne perjetimet e mia kjo rezerv e ban qe ndjehem
shum mir me shoket qe i kam. Edhe ata jan me rezerv po edhe un, ne ket
menyr besoj qe mundemi me mbet shok per jet, sepse nuk kem asnje penges.

Shoki qe ruhet dhe e mban nje rezerv me pelqen me shum, me liron edhe
mua te jem i till. Tregon nje respekt dhe pranim te jetes private te tjetrit.


:wink:

dea_24
08-02-05, 19:52
Ju pershendes gjithve juve qe jeni inkuadru ne ket tem flm shum per pergjigjet e juve nuk po permendi me erma vetem ne pergjithesi gjithve flm.
Eshte e veshtir mu mbajt nje shoqeri mes mashkullit dhe femres sidomos tek ne shqipetaret kursesi diqka e till nuk ndodh.d.m.th shoqerija mes mashkullit dhe femres eshte shumme shkurt perfundon sa mbyll e qel syt,ndoshta edhe ne shqipetaret kishum mujt me pas shoqeri meshkuj por nuk gjejm mirkuptim nga ana tyre pra mashkulli nuk mundet te mbetet shoqe me nje femer,dersa mendoj se femra me nje djal me leht mbetet shoK,se nuk mund ta paramendon shokin si te dashur ndersa meshkuLLI femren edhe shoqe po e pat ata munden leht ta pranojn qe e kan femer,

Pra djema mos u prekni por mendoj se kjo ndodh shum shpesh tek ne ,pra pa keqkuptime.

ME RESPEKT DEA_24 HOLAND

dardha
10-02-05, 11:23
shoqeria ne mes nje femre dhe nje mashkulli mund te zgjase me shume se ne mes dy femrave.me habit me teper rastikur ku disa shoqe te mija po sa u martuan u larguna nga shoqeria as qe duan te te kontaltojne bile sepse mendojne se kan ba pune te madhe qe jan martua,kan harrua se ne moshen tone 20 vjecare njeriu duhet te shijoj jeten e jo te martohet.
shoqeria mashkull femer ne kuptimin e plote te fjales SHOQERI zgjate tere jeten por edhe nese shenderrohet ne dashuri me mire nje qe e njeh shume mire me u dashurua :wink:

Gjumashja
20-03-05, 15:12
shoqeria ne mes nje femre dhe nje mashkulli mund te zgjase me shume se ne mes dy femrave.me habit me teper rastikur ku disa shoqe te mija po sa u martuan u larguna nga shoqeria as qe duan te te kontaltojne bile sepse mendojne se kan ba pune te madhe qe jan martua,kan harrua se ne moshen tone 20 vjecare njeriu duhet te shijoj jeten e jo te martohet.
shoqeria mashkull femer ne kuptimin e plote te fjales SHOQERI zgjate tere jeten por edhe nese shenderrohet ne dashuri me mire nje qe e njeh shume mire me u dashurua :wink:


:lol: :wink: :wink:

turisti
20-03-05, 20:50
Shoqerimi zgjat aq sa ne deshirojme. :P

Mr_100%
20-03-05, 20:55
Un per veti nuk besoj se mundet me pas shoqeri te vertet n“mes nje femre dhe mashkulli

Murgesha
20-03-05, 21:11
Deri sa njėri prej nesh mos te dashurohet.
E pastaj nėse pajtohen mes vete, vjen martesa, fundi i shoqėrimit dhe fillimi ... i martesės de.

turisti
20-03-05, 21:16
Deri sa njėri prej nesh mos te dashurohet.
E pastaj nėse pajtohen mes vete, vjen martesa, fundi i shoqėrimit dhe fillimi ... i martesės de.

.... fillimi i perfortesimit te shoqerise... :wink:

Murgesha
20-03-05, 21:44
Deri sa njėri prej nesh mos te dashurohet.
E pastaj nėse pajtohen mes vete, vjen martesa, fundi i shoqėrimit dhe fillimi ... i martesės de.

.... fillimi i perfortesimit te shoqerise... :wink:


E sidomos interesi i dashurisė.
Pėr shoqėrim shumica gjejnė shoqėri tjetėr. :wink:

turisti
20-03-05, 22:11
Deri sa njėri prej nesh mos te dashurohet.
E pastaj nėse pajtohen mes vete, vjen martesa, fundi i shoqėrimit dhe fillimi ... i martesės de.

.... fillimi i perfortesimit te shoqerise... :wink:


E sidomos interesi i dashurisė.
Pėr shoqėrim shumica gjejnė shoqėri tjetėr. :wink:

:P :wink:

Kavaleri
20-03-05, 23:52
Un Mendoj qe Shoqerija zgjat deri te Vdekja,apo tradhtija.
Pershendetje..