PDA

View Full Version : PDK dhe ORA ja arriten Qellimit!!!


MemphiSx
13-03-05, 13:31
Me ne fund u shperblye mundi i opozites per Dergimin e Ramush Haradinajt ne Hage
Pas 100 dite te mundimshme per opoziten me ne fund edhe deshira e tyre u plotesua,tani ne Hage gjendet Kryeministri i Kosoves Ramush Haradinaj,dhe menjeher filluan kalkulimet per shkaterrimin e Qeveris bile bile disa te qmendur permendin edhe zgjedhje te reja
Vjen Pyetja kuj i duhen keto pazarlleqe ne keto momente??
Ne kohen kur duhet te caktohet edhe dita e fillmit per bisedimet rreth Statusit Final te Kosoves te qmendurit,lugetrit,UDB-ashet po punojn aq shume qe sivjet mos te ket fillim te bisedimeve per Statusin e Kosoves,qe me qdo kusht te marrin Qeverisjen e Kosoves
Keto paralajmerime te opozites jan shenja se keta njerz jan dore e zgjatur e serbis ;)

4ever
13-03-05, 16:07
Po si duket disa politikaneve te opozites ju plotesua deshira!!!kryeministri i Kosoves z.Ramush Haradinaj shkoj ne Hage dhe ata tani trumbetojn me te madhe per formimin e nje qeverie te re gjitheperfshirese.
Perderisa z.Ramush Haradinaj ashtu si nuk ishte njohur me pare ne historine e ballkanit vendosi qe vullnetarisht te shkoj ne Hage duke vendose interesin e Kosoves para interesit personal opozita ,kerkon formimin e qeveris se re!!!Me siguri qe nje veprim te tille mundet ta bejne vetem njerezit karierist te cilet per pushtet nuk zgjedhin mjete.
Mendoj qe eshte koha qe partit e pozites te mos pranojn kursesi prishjen e koalizionit,te vazhdojn punen dhe te finalizojn punen te cilen e filloj me aqe energji Haradinaj.

GASHI75
13-03-05, 16:42
Me ne fund u shperblye mundi i opozites per Dergimin e Ramush Haradinajt ne Hage
Pas 100 dite te mundimshme per opoziten me ne fund edhe deshira e tyre u plotesua,tani ne Hage gjendet Kryeministri i Kosoves Ramush Haradinaj,dhe menjeher filluan kalkulimet per shkaterrimin e Qeveris bile bile disa te qmendur permendin edhe zgjedhje te reja
Vjen Pyetja kuj i duhen keto pazarlleqe ne keto momente??
Ne kohen kur duhet te caktohet edhe dita e fillmit per bisedimet rreth Statusit Final te Kosoves te qmendurit,lugetrit,UDB-ashet po punojn aq shume qe sivjet mos te ket fillim te bisedimeve per Statusin e Kosoves,qe me qdo kusht te marrin Qeverisjen e Kosoves
Keto paralajmerime te opozites jan shenja se keta njerz jan dore e zgjatur e serbis ;)


Turp vertetė turp nga ju memephisx ta cekni kto dy subjekte po duket mo tash qartė se kushė. bollė memphisx mo nga ju deri dje keni shkrua qmosė pėr ramushin ju sotė i akuzoni se tė tjeret ekan akuzuar e jo ti e njerzit si ti me shkrimet e tua tė ndotura pėr opinion qmos keni bė ju dhe ldkėja pėr ta derguar nė hagė zotri ramush haradinaj dhe legjenden e luftes sė uēkės pra ju dhe arb , jeni ata qė shkruani qmos qė sotė ai eshtė ku ėshtė.mallkuar qofshin gjithė ata shqip folsa qė e kan denoncuar si r.muriqi e v .veseli e tė tjeret edhe ju bashkė metė atė kujtohen shkrimet etua ooooo mempisx stė ka hije jo se memua fol shqip e nuk di se qka je ti.

Qyshė se ke dashtė qlirimin e kosoves dhe pamvarsin e saj gjatė lufte ashtu se ke dashtė asė Ramush Haradinaj ju me ldkėn dhe tė tjeretė mos u mundo ta hedhesh topin nė tjetrin taborrė zotri se kotė e ke.
E tashė edon nji autonomi substanciale nė kuader tė shkive sepse se ke pėr krah nė koh tė shtira ramushin e tash mė paraqiteshė se po .

Jo zotri memphisx kaloi koha e propagandes sate dhe e agjitacionitė tėnd tė pa skrupulltė nė kėt forum.

Arb
13-03-05, 17:09
Pas koalicionit te arritur me partine me madhore ne Kosove, Armata e Krimineleve te Kosoves, ne krye me Demac-Qose-Hashim-Xhavit-Mavro-Milaimet e Veton Surricet me te tjere formuan me urgjence nje dosje kunder Haradinajt.

Nuk ndodhen kot fishkellimat ne Stadium. Ato ishin te dirigjuara me celular nga Hashim-Jakupet...

E tash Haradinaj ka rastin qe te mos kursej "tifozet" qe fishkelluan dhe padronet e tyre.

Ai ne Hage, duhet t'i denoncoj vrasesit e Tahir Zemajt, Sebahates... Ta bej kete jo per Hagen por per ne, per popullin e vete.

Mafia Komuniste nuk fal kur iu del nga rreshti. Kete fat e pat edhe vete Haradinaj.

Ata e shfrytezuan Haradinajn e sidomos vellain e tij, por pasi tash Ramushi degjoj aresyen Kombetare e jo idealet e Enverit, e iu doli nga dora Arradhave Enveriste, ata menjehere e denoncuan ne Hage.

Nese ju kujtohet, ne Gjyqin e Sali Veselit, ne te cilin ky bandit akuzohej per vrasjen e Komandant Drinit, menjehere ka reaguar Mafia e Hashim-Kup-Qose-Demac-Limajt, dhe nuk e kurseu deshmitarin Rasim, duke i dhene Gjykates Nderkombetare fakte se si Rasimi kishte vra shoket e tyre te proletariatit (idealit) - Shkijet.

Keshtu jane keta Enveristet "tane." Po iu dole nga binaret te shesin tek Shkau.

Ky rrjet Mafioz Enverist duhet mundur. Dueht zbuluar i gjithe rrjeti spiuno-kriminel i instaluar ne Kosove.

Arb
13-03-05, 17:10
amush Haradinaj per cdo dite po e permirson figuren e tij si atdhetar.

Me aktin e sotem te dorheqjes dhe fjalen e mbajtur me kte rast para 5 minutash ne Tv ai u tregua nje burre i Madh..

Asnje ligesi e demagogji nuk treguan syt e tije.. pervec ca loteve te keq ardhjes qe detyrohet te leje punen e sapo nisur si kryemminister..e ti pergjigjet Hages..

Vazhdoni punen tha Ramushi per te pamvaresuar Kosoven..
Ai nuk beri nxitje per "marsa" sikurse bejne ata qe dirigjuan ne Stadium fershellimat nda Ramushit.. perkundrazi potencoi nevojen per unitet e urtesi ne rrugen e nisur..

Ne syt e bashkpuntoreve te tije u pan lot te sinqerte..
Shpresoj qe Bajram Kosumi i cili pa asnje merite mund te gjendet ne krye te qeverise se Kosoves.. te tregoje sa 1 e 1000-ta pjese e Burrerise se Ramushit ne punen e ardhshme..
Une nuk e besoj Kosumin sepse moti e ka treguar vehten nje kelysh te qose Demaq Hashimave..por kur ske pulen do pranojm Sorren..

Pra Ramushi la nje Boshllek i cili mund te kete pasoja..
Ramushi e njihte Voten e Popullit.. Pra Ramushi dhe sot e tregoj se e Njeh Rugoven si Presidentin e Kosoves.

Ka mundesi qe pasuesi i tije , dhelparaku Kosum, te sabotoje punen e mire te Ramushit me koleget e tije te LDk-s ne qeveri..
Dasht Zoti te mos jete i sukseshem kte radhe Bajram Kosumi ne vijen e tije Qosiste te destruktivitetit..

Shpresoj te mos u zgjase shume gezimi shtabit enverist ne PDk e Epok te zeze.. te cilet me bindje e them jane denoncuesit e Ramushit..

Rrug te mbare Ramushit ne Hage e ardht faqe bardhe..e shkofshin ne Hage ata qe e meritojne..

Burimi: FSH

Agroni22
13-03-05, 18:23
deri diku ja kan arritur qellimit ato parti me shkuarhen e RAMUSHIT ne hage por le ta dine se krejt aleancen per ardhmerin e kosoves nuk e kan qu ne hage e atu jon edhe shume shume njerz qe munden me udheq qeverin e kosoves , e mos te gezohen sepse krejt evropa mu qu ne kembe se bashku me do parti ne kosove se kot e kajn se qeverin ka me udhequr LDK-AAK tjeter kerkush jo pos aleatet e koalicionit

afrim preniqi
13-03-05, 22:14
eu arb qenke nji debile i semure psiqikishte apo mendoje se je informatori i udb-se ,nga lajmrohesh nga beogradi apo je me detyra speciale ne prishtine,njerze si ty qe fyejn atdhetaret dhe denoncojne luftaret e lirise ka shume ne taborrin anti-shqiptare te ldk-se.
si qenka adem demaqi kriminel tregom hidhi faktet o biri i serrbise kriminele ,njeriu qe ter jeten ja kushtoi popullit te vuajtur shqipetar ,o udbashe ,o kriminele o laro .adem demaqi ku ishte 30 vite,e ku ishe ti ,o titist ju keni ndejtur kembekryq me pushtusit serrbomadhe ,adem demaqi eshte legjenda e gjalle eshte simboli dhe krenaria e kombit ,njerze te tille lindin rralle here .po qosja q"far krimineli qenka ai s"thuri vargje per pushtusit ai na mesoi urretjen per pushtusit ,po q"te beri hashimi jakupi ,milaimi ty si duket te gjithe ata qe punuan per lirine e kosovese te pengojne sepse ju shihni endrra serrbe ,te njejten gje e thoje gazetat serrbe beogradi dhe bota sot gazeta anti-shqipetare por do vjene nji dite kure ne do te jemi fitimtar ,dhe ne s"do te ju dergojme ne hage ,por gjygjin do te e bejme ne emer te popullit ashtu siqe e meritoni.
poshte gjykata anti-shqiptare e hages!
RROFTE POPULLI HEROIKE SHQIPTARE
RROFTE LUFTA HEROIKE E UQK-SE!
RROFTE SHQIPERIA ETNIKE!

ani de
14-03-05, 21:37
sinqerisht po befasohna kur po ndegjoj se si po i perkrahin ata te LDK-s ushtaret e UCK-s, kur deri sot ata ishin si armiq per ta.

pastaj akuzat e para per qlirimtaret si haradinaj dhe limaj jane bere pikerisht nga ldk

nuk e di sa ju kujtohen shkrimet e botes sot!!!

GASHI75
14-03-05, 23:02
Denoncimet e njerzve tė ligė e jo kombtarė ndaj herojve tė gjallė jon dopta tė ulta moralishtė e kombtarishtė nga udbashėt shqipėfolsa.
Kurse sot jetojn jeten e tyre kinse edhe ne kemi dhan diqka pėr kosoven athua doi lejoj ky dhe tė prehen tė qetė nė kosovė kta njerz qė se meritojn nji jet nė kosovė.
tė mallkuar qofshi o njerz tė lig
tė mallkuar qofshin edhe familjet ejuaja tė liga
tė mallkuar qofshi qė se doni nji shtet tė pamvarurė
tė mallkuar qofshi qė i denonconi njerzit qė dhan gjithėqka per kosovė e at edhe jetenė
SKa asni popullė nė botė qė denoncon patriotet si te shqipfolsatė e ligė e tė ult kombtarishtė .
MALLKUAR QOFSHI JU SODĖ QĖ VEPRONI ENDE NĖ FAVORĖ TĖ SERBIS JU SPIUJ TĖ LIG E TRADHTAR TĖ KOMBITĖ SHQIPTARĖ.

E_Zjarrta
14-03-05, 23:32
Une jam shume e re ketu besoj se do te me pranoni edhe mua ketu ne kete forumin tuaj une ju pershendes dhe ju deshiroj shume te mira me ra ne sy kjo teme e qelluar e une po ja nisi per fillim me nje poezi te Poetit tone te mirnjohur me emrin QOBANI nga nje forum tjeter ai shkruan kete poezi si vijon


Qou Shqipni si din meu qu
Komunistat tė kan poshtru
tė kan humbė Fe e burrėri
Dojne me marrė rrugėn pėr rusi

Oj shqipni moj krenore
Komunistat si nevojtore
venojtore pakurfar dere
dojne te bajne si peshku nė verė (kure eshte i ngordhure se kundermon)

Peshku nė verė kundėrmon
por komunistav, nuk jav kalon
ata jan njė pjellė e dreqit
jan si minjėt e Qenefit


qa doni o vllezer ma mire me ju tregu ja kjo eshte ajo qe diskutuat ju disa opozitare e besa edhe disa Pozitare jan ba njejte si keta ne poezi Qenef vllezer se kosova nuk mundet per nje vit 365 here me majte zgjedhje po a jen tranu disa a po me duket mua

Arb
15-03-05, 00:18
Denoncimet e njerzve tė ligė e jo kombtarė ndaj herojve tė gjallė jon dopta tė ulta moralishtė e kombtarishtė nga udbashėt shqipėfolsa.
Kurse sot jetojn jeten e tyre kinse edhe ne kemi dhan diqka pėr kosoven athua doi lejoj ky dhe tė prehen tė qetė nė kosovė kta njerz qė se meritojn nji jet nė kosovė.
tė mallkuar qofshi o njerz tė lig
tė mallkuar qofshin edhe familjet ejuaja tė liga
tė mallkuar qofshi qė se doni nji shtet tė pamvarurė
tė mallkuar qofshi qė i denonconi njerzit qė dhan gjithėqka per kosovė e at edhe jetenė
SKa asni popullė nė botė qė denoncon patriotet si te shqipfolsatė e ligė e tė ult kombtarishtė .
MALLKUAR QOFSHI JU SODĖ QĖ VEPRONI ENDE NĖ FAVORĖ TĖ SERBIS JU SPIUJ TĖ LIG E TRADHTAR TĖ KOMBITĖ SHQIPTARĖ.

Fjalen e kishe per "Komandantet e Bllaces" a?

Murgesha
15-03-05, 01:26
Denoncimet e njerzve tė ligė e jo kombtarė ndaj herojve tė gjallė jon dopta tė ulta moralishtė e kombtarishtė nga udbashėt shqipėfolsa.
Kurse sot jetojn jeten e tyre kinse edhe ne kemi dhan diqka pėr kosoven athua doi lejoj ky dhe tė prehen tė qetė nė kosovė kta njerz qė se meritojn nji jet nė kosovė.
tė mallkuar qofshi o njerz tė lig
tė mallkuar qofshin edhe familjet ejuaja tė liga
tė mallkuar qofshi qė se doni nji shtet tė pamvarurė
tė mallkuar qofshi qė i denonconi njerzit qė dhan gjithėqka per kosovė e at edhe jetenė
SKa asni popullė nė botė qė denoncon patriotet si te shqipfolsatė e ligė e tė ult kombtarishtė .
MALLKUAR QOFSHI JU SODĖ QĖ VEPRONI ENDE NĖ FAVORĖ TĖ SERBIS JU SPIUJ TĖ LIG E TRADHTAR TĖ KOMBITĖ SHQIPTARĖ.

Fjalen e kishe per "Komandantet e Bllaces" a?


Sigurisht pėr ata e ka fjalėn. :lol:

Arb
15-03-05, 04:08
Sigurisht pėr ata e ka fjalėn. :lol:

Duket se edhe Gashi ashtu sikur Haradinaj, i eshte kthyer ndergjegjes Kombetare.

Arb
15-03-05, 04:13
eu arb qenke nji debile i semure psiqikishte apo mendoje se je informatori i udb-se ,nga lajmrohesh nga beogradi apo je me detyra speciale ne prishtine,njerze si ty qe fyejn atdhetaret dhe denoncojne luftaret e lirise ka shume ne taborrin anti-shqiptare te ldk-se.
si qenka adem demaqi kriminel tregom hidhi faktet o biri i serrbise kriminele ,njeriu qe ter jeten ja kushtoi popullit te vuajtur shqipetar ,o udbashe ,o kriminele o laro .adem demaqi ku ishte 30 vite,e ku ishe ti ,o titist ju keni ndejtur kembekryq me pushtusit serrbomadhe ,adem demaqi eshte legjenda e gjalle eshte simboli dhe krenaria e kombit ,njerze te tille lindin rralle here .po qosja q"far krimineli qenka ai s"thuri vargje per pushtusit ai na mesoi urretjen per pushtusit ,po q"te beri hashimi jakupi ,milaimi ty si duket te gjithe ata qe punuan per lirine e kosovese te pengojne sepse ju shihni endrra serrbe ,te njejten gje e thoje gazetat serrbe beogradi dhe bota sot gazeta anti-shqipetare por do vjene nji dite kure ne do te jemi fitimtar ,dhe ne s"do te ju dergojme ne hage ,por gjygjin do te e bejme ne emer te popullit ashtu siqe e meritoni.
poshte gjykata anti-shqiptare e hages!
RROFTE POPULLI HEROIKE SHQIPTARE
RROFTE LUFTA HEROIKE E UQK-SE!
RROFTE SHQIPERIA ETNIKE!

Paske shkru pa nda, edhe ate krejt jashte temes.

Po ta ri-kujtoj se tema mban titullin, "PDK dhe ORA ja arriten Qellimit!" A po pajtohesh edhe ti se PDK dhe ORA ia arriten qellimit?

GASHI75
15-03-05, 22:55
Denoncimet e njerzve tė ligė e jo kombtarė ndaj herojve tė gjallė jon dopta tė ulta moralishtė e kombtarishtė nga udbashėt shqipėfolsa.
Kurse sot jetojn jeten e tyre kinse edhe ne kemi dhan diqka pėr kosoven athua doi lejoj ky dhe tė prehen tė qetė nė kosovė kta njerz qė se meritojn nji jet nė kosovė.
tė mallkuar qofshi o njerz tė lig
tė mallkuar qofshin edhe familjet ejuaja tė liga
tė mallkuar qofshi qė se doni nji shtet tė pamvarurė
tė mallkuar qofshi qė i denonconi njerzit qė dhan gjithėqka per kosovė e at edhe jetenė
SKa asni popullė nė botė qė denoncon patriotet si te shqipfolsatė e ligė e tė ult kombtarishtė .
MALLKUAR QOFSHI JU SODĖ QĖ VEPRONI ENDE NĖ FAVORĖ TĖ SERBIS JU SPIUJ TĖ LIG E TRADHTAR TĖ KOMBITĖ SHQIPTARĖ.

Fjalen e kishe per "Komandantet e Bllaces" a?

FJALEN E KISHA PĖR TY DHE MEMPHISIN QĖ DENONCONI QDO NJERI QĖ KA DHAN GJITHĖQKA PER KOSOVEN E AT EDHE JETEN .
VETEM E VETEM SE SJANĖ NĖ LDKĖ JU MUNDOHENI TI DEGRADONI NJERZIT E LIRISĖ DHE SOT SHKONI DESHMONI MSHEFTASI KUNDREJT TYRE PĖR PLOTSIMIN E STANDARDEVE 4 DHE 5 HE MALLKUAR QOFSHI.

MemphiSx
17-03-05, 11:41
Denoncimet e njerzve tė ligė e jo kombtarė ndaj herojve tė gjallė jon dopta tė ulta moralishtė e kombtarishtė nga udbashėt shqipėfolsa.
Kurse sot jetojn jeten e tyre kinse edhe ne kemi dhan diqka pėr kosoven athua doi lejoj ky dhe tė prehen tė qetė nė kosovė kta njerz qė se meritojn nji jet nė kosovė.
tė mallkuar qofshi o njerz tė lig
tė mallkuar qofshin edhe familjet ejuaja tė liga
tė mallkuar qofshi qė se doni nji shtet tė pamvarurė
tė mallkuar qofshi qė i denonconi njerzit qė dhan gjithėqka per kosovė e at edhe jetenė
SKa asni popullė nė botė qė denoncon patriotet si te shqipfolsatė e ligė e tė ult kombtarishtė .
MALLKUAR QOFSHI JU SODĖ QĖ VEPRONI ENDE NĖ FAVORĖ TĖ SERBIS JU SPIUJ TĖ LIG E TRADHTAR TĖ KOMBITĖ SHQIPTARĖ.

Fjalen e kishe per "Komandantet e Bllaces" a?

FJALEN E KISHA PĖR TY DHE MEMPHISIN QĖ DENONCONI QDO NJERI QĖ KA DHAN GJITHĖQKA PER KOSOVEN E AT EDHE JETEN .
VETEM E VETEM SE SJANĖ NĖ LDKĖ JU MUNDOHENI TI DEGRADONI NJERZIT E LIRISĖ DHE SOT SHKONI DESHMONI MSHEFTASI KUNDREJT TYRE PĖR PLOTSIMIN E STANDARDEVE 4 DHE 5 HE MALLKUAR QOFSHI.


GASHI75 Mos jep mallkime ne Forum sepse juve me se miri ju ka mallku Populli ;) Qartas po shihet se ti je nje kriminel ende i pazbuluar ne fshatin tende ;) Ti me siguri je nje hajn i pulav e i lopeve ne fshatin tende
Po te them se je Komandant i Bllaces me siguri se do te krenohesh po ti je nje hajn i fshatit tende e asgje me teper ;)
Mallkuar qofsh per jete e mot se mundohesh me fshij krimet qe jan bere ne Kosove
Per fat te mire po ju deshtojn planet qe i keni pergatit qe 100 dit Siq po shihet deshtoi plani per Trazira ne Kosove deshtoi plani per likuidimin e PRESIDENTIT Rugova Deshtoi edhe nje Plani i Qmendur i Hashimoviqit per nje Qeveri me baze te gjere ;)
Keshtu qe fitimtar edhe nje her po del populli i cili me mjaft menquri ju pergjigj kerkeses se Kryeministrit Hajredinaj per qetsi,fitimitar dul edhe Koalicioni LDK-AAK sepse nuk ju nenshtru Solanes i cili kishte ardhe ne Kosove me kerkes te opozites Fitimtar doli edhe Dr.Rugoves sepse i shpejtoj nje atentati kriminal te pergatitur nga shermimi sekret I Udhehequr nga Xhavit Halit
Pra Fitimtar edhe nje her eshte Populli i Kosoves me ne krye Presidentin Rugova dhe Qeverin e Udhehequr deri me tani nga Ramush Haradinaj ;)

GASHI75
18-03-05, 20:52
ETI MEMPHISX GJAKOVA TI PRA QENKE AI QĖ POI DISHE SE KUSH KA BA KRIMŹ NĖ KOSOVĖ TY TĖ PASKA METĖ TĖ TREGOJSHĖ EDHE CILATĖ KRIME JAN BĖ.
PRA NA TREGO SE QKAN BĖ SERBETĖ NĖ KOSOVĖ SEHIRĖ VALLĖ, PSE SI DENONCON ATA ME EMER E MBIEMERĖ.E MOSĖ U RROKĖ RRETHĖ SHQIPTARVE E PARTIVE SE ASĖ QĖ TĖ KANĖ BĖR GJĖ TĖ KEQE JUVE.
SHIQOJE PAKĖ REALITETINĖ SE TĖ BANĖ MIRĖ SE SEKA MERITUE ATO FYRJE NGA TI Z-R.HARADINAJ KURSE TASHĖ I DELĖ NĖ KRAHĖ ,ME FJALĖ TĖ LIGA SI TUAJATĖ ETĖ SHQIPĖ FOLSVE KY HERO ESHTĖ KU ĖSHTĖ SOTĖ .MORE TĖ MALLKUARĖ QOFSHI MORE NJERZ TĖ LIGĖ.

pirroja1
19-03-05, 12:33
Denoncimet e njerzve tė ligė e jo kombtarė ndaj herojve tė gjallė jon dopta tė ulta moralishtė e kombtarishtė nga udbashėt shqipėfolsa.
Kurse sot jetojn jeten e tyre kinse edhe ne kemi dhan diqka pėr kosoven athua doi lejoj ky dhe tė prehen tė qetė nė kosovė kta njerz qė se meritojn nji jet nė kosovė.
tė mallkuar qofshi o njerz tė lig
tė mallkuar qofshin edhe familjet ejuaja tė liga
tė mallkuar qofshi qė se doni nji shtet tė pamvarurė
tė mallkuar qofshi qė i denonconi njerzit qė dhan gjithėqka per kosovė e at edhe jetenė
SKa asni popullė nė botė qė denoncon patriotet si te shqipfolsatė e ligė e tė ult kombtarishtė .
MALLKUAR QOFSHI JU SODĖ QĖ VEPRONI ENDE NĖ FAVORĖ TĖ SERBIS JU SPIUJ TĖ LIG E TRADHTAR TĖ KOMBITĖ SHQIPTARĖ.

Fjalen e kishe per "Komandantet e Bllaces" a?

FJALEN E KISHA PĖR TY DHE MEMPHISIN QĖ DENONCONI QDO NJERI QĖ KA DHAN GJITHĖQKA PER KOSOVEN E AT EDHE JETEN .
VETEM E VETEM SE SJANĖ NĖ LDKĖ JU MUNDOHENI TI DEGRADONI NJERZIT E LIRISĖ DHE SOT SHKONI DESHMONI MSHEFTASI KUNDREJT TYRE PĖR PLOTSIMIN E STANDARDEVE 4 DHE 5 HE MALLKUAR QOFSHI.


GASHI75 Mos jep mallkime ne Forum sepse juve me se miri ju ka mallku Populli ;) Qartas po shihet se ti je nje kriminel ende i pazbuluar ne fshatin tende ;) Ti me siguri je nje hajn i pulav e i lopeve ne fshatin tende
Po te them se je Komandant i Bllaces me siguri se do te krenohesh po ti je nje hajn i fshatit tende e asgje me teper ;)
Mallkuar qofsh per jete e mot se mundohesh me fshij krimet qe jan bere ne Kosove
Per fat te mire po ju deshtojn planet qe i keni pergatit qe 100 dit Siq po shihet deshtoi plani per Trazira ne Kosove deshtoi plani per likuidimin e PRESIDENTIT Rugova Deshtoi edhe nje Plani i Qmendur i Hashimoviqit per nje Qeveri me baze te gjere ;)
Keshtu qe fitimtar edhe nje her po del populli i cili me mjaft menquri ju pergjigj kerkeses se Kryeministrit Hajredinaj per qetsi,fitimitar dul edhe Koalicioni LDK-AAK sepse nuk ju nenshtru Solanes i cili kishte ardhe ne Kosove me kerkes te opozites Fitimtar doli edhe Dr.Rugoves sepse i shpejtoj nje atentati kriminal te pergatitur nga shermimi sekret I Udhehequr nga Xhavit Halit
Pra Fitimtar edhe nje her eshte Populli i Kosoves me ne krye Presidentin Rugova dhe Qeverin e Udhehequr deri me tani nga Ramush Haradinaj ;)


O Gash,pershendetje
Po nuk ja vlen njeriu me keta "burra"si Memfis brryli me kompani te komunikosh!Keta jane sikur traktorat dhe asgje me shume.Kane mesuar dy fjale,kane nje kompjutor dhe mendja e tyre sa e peshkut,po hyje ne politik!
Memfis ende me Xhavitin merresh a?E more memfis magazina!!!

rida
19-03-05, 12:41
Leter Memphis-it . Djalosh Natyrisht se te gjitheve na u ka dhimbsur kryeministri jone Ramush Haradinaj, por dikujt me shume e dikujt me pak. Si duket ty tu paska dhimte shume. E di se je nje lloji zedhenesi i LDK-se ne kete forum dhe shume mire qe e bene kete.

Por desha te te them se prej se ti shkruan ne kete forim a si te quaj me kete emer qe e mbane e deri ne diten kur Haradinaj ka arritur marreveshje me LDK-ne per koalicion, ti ke shkruajtur keq per Haradinajt, e ke quajtur UDB-ash, e ke quajtur dore e zgjatur e Serbise, e ke akuzuar se ai me shoket e vet ka dore ne vrasjen e Tahir Zemajt , ke thene se ai po i sulmon familjet shqiptare ne shtepi te veta, prandaj prej kur po te dhimbset ty kaq shume Ramush Haradinaj dhe pse po te dhimbset kur ske lene sen pa thene per te .

Djalosh une i kam te ruajtura te gjitha shkrimet tuaja dhe te cdo njerit ketu, e kam falen per temat qe i ka hapur se jo te gjitha pramndj mund edhe ti botoje edhe ato, nese ty ste kujtohen.

rida
19-03-05, 13:26
MemphiSx, ja nje shmebull tek nje Teme qe AAK dhe PDK e kane leshuar seancen e Kuvendit te Kosoves. kjo ehste me e lehta se ke edhe te tjera. Mos mendi ti se e kam inate LDK, por ty sepse po harron qe e ke shajtur Ramushin e tash po e donMemphiSxAnėtarėsuar: 11 Dec 2003
Mesazhe: 1687
Vendodhja: Gjakove
Postuar: 18.09.2004 23:29 Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

Nuk eshte hera e pare qe i bashkangjiten Povratakut kto dy parti

Sa her qe behet fjale diqka per Rugoven keta "patriota" shum mir e luajn rolin e Povratakit
_________________
Mbrapsht nė krye

pirroja1
19-03-05, 13:32
[quote="rida"]Leter Memphis-it . Djalosh Natyrisht se te gjitheve na u ka dhimbsur kryeministri jone Ramush Haradinaj, por dikujt me shume e dikujt me pak. Si duket ty tu paska dhimte shume. E di se je nje lloji zedhenesi i LDK-se ne kete forum dhe shume mire qe e bene kete.

Por desha te te them se prej se ti shkruan ne kete forim a si te quaj me kete emer qe e mbane e deri ne diten kur Haradinaj ka arritur marreveshje me LDK-ne per koalicion, ti ke shkruajtur keq per Haradinajt, e ke quajtur UDB-ash, e ke quajtur dore e zgjatur e Serbise, e ke akuzuar se ai me shoket e vet ka dore ne vrasjen e Tahir Zemajt , ke thene se ai po i sulmon familjet shqiptare ne shtepi te veta, prandaj prej kur po te dhimbset ty kaq shume Ramush Haradinaj dhe pse po te dhimbset kur ske lene sen pa thene per te .E nderuara Rida!
Me lejo te pergezoj per afishimin e juaj te fundit.Keta disa ne kete forum jane vetem nje karikature e mjere e vetes se tyre.Vlene ti leshohet nje sy afishimeve te tyre dhe njeriu menjehere fiton bindjen se me ke ka te beje!Kam bindjen e plote se edhe Rrahman Morina te ngjallej keta do ta rehabilitonin.Keto veti te tyre i kane vetem njerzit e ligje.Mbrendia e te berit per komb e tyre,eshte nen-zero.Jane tipik snobist,medioker dhe demagoge te medhenje.Mjerimi nuk ka fund.

Pershendetje Pirroja

Arb
19-03-05, 18:36
Pirro,

Deri kurre do te behesh Burre e te diskutohesh rreth temes ne vend te anetareve. Nese ke dicka kunder anetareve, urdhero e hape nje teme te vecante, ne te kunderten nuk ke pse te diskutosh anetaret.

Nese ke dicka kunder intervistes se Nenkryetarit te LDK-se, Kole Berisha, drejtoju pikave qe ka permendur Zoteri Berisha, e mos iu drejto direkt Z. Berishes, apo mua qe kam postuar ate interviste.

pirroja1
19-03-05, 20:06
Me te pa burrat,metoda e vetme eshte kjo.Nese te ka thene kush se je burr te ka genjyer.Ai qe ta ka thene kete (nese ta ka thene kush) eshte armiku me i madh i juaji!!!Ti je vetem nje femije dhe si i tille do te mbetesh gjithnje.

Nga fillimi i ke fryer zjarrit me provokime feminore e tendencioze.Secilen teme te qelur nga dikush,kur nuk te konvenon,ti me ato paravolite karakteristike tua,e shendrron ne arene provokative.Eshte koha te ndergjegjesohesh!!!

Arb
20-03-05, 18:10
Pirro edhe nje here po ta perseris, temat ne kete nenforum po i shenderron ne Kafja e Forumit...

Keshtu qe vazhdojme me temen qe mban titullin, "PDK-ja dhe ORA ia arriten qellimit."

Arradhat Enveriste ne AKSION!

KUJDES KOSOVE!

MemphiSx
21-03-05, 10:59
Leter Memphis-it . Djalosh Natyrisht se te gjitheve na u ka dhimbsur kryeministri jone Ramush Haradinaj, por dikujt me shume e dikujt me pak. Si duket ty tu paska dhimte shume. E di se je nje lloji zedhenesi i LDK-se ne kete forum dhe shume mire qe e bene kete.

Por desha te te them se prej se ti shkruan ne kete forim a si te quaj me kete emer qe e mbane e deri ne diten kur Haradinaj ka arritur marreveshje me LDK-ne per koalicion, ti ke shkruajtur keq per Haradinajt, e ke quajtur UDB-ash, e ke quajtur dore e zgjatur e Serbise, e ke akuzuar se ai me shoket e vet ka dore ne vrasjen e Tahir Zemajt , ke thene se ai po i sulmon familjet shqiptare ne shtepi te veta, prandaj prej kur po te dhimbset ty kaq shume Ramush Haradinaj dhe pse po te dhimbset kur ske lene sen pa thene per te .

Djalosh une i kam te ruajtura te gjitha shkrimet tuaja dhe te cdo njerit ketu, e kam falen per temat qe i ka hapur se jo te gjitha pramndj mund edhe ti botoje edhe ato, nese ty ste kujtohen.

Rida mir paske bo qe pe mi rujshe shkrimet e mija ;) Dmth pirro te paska bere nje pages te majme per ket sherbim qe po ja kryn ;)

Une qdo her do te shkruj kunder atyre qe i bajn deme Kosoves
Pra edhe per Ramush Haradinaj
Por qe nga Koalicioni LDK-AAK Ramush Haradinaj ka ndryshu Politiken e tij dhe i eshte kthyer Kosoves e jo Karrierizmit sikur Thaqi
Per Ramush Haradinajn me e rendesishme eshte Kosova se sa karriera e tij ket e vertetoi me se miri shkuarja e tij ne menyre vullnetare ne Hage
Kurse karrierizmin e keni ne gjak ju te PDK-se me ne Krye Hashim Thaqin ket e verteton edhe veprimi i fundit karrierist Qeveria nen Hije ;) Po mir ka ba qe e ka ba nen hije sepse sivjet do te mban ver shum e nxeht e bilem kan ku me ndejt nen hije
Kjo tregon me se miri se sa ja kenda pushtetit THaqit i cili eshte ne gjendje te ban qmos veq qe ai te jet ne pushtet po qka me bo se edhe nje her i deshtoi plani famkeq ber berjen e trazirave ne Kosove dhe marrjen e pushtetit me dhune ;)
Keshtu qe une qdo her do te shkruaj te verteta per secilin
Per Ramushin per Rugoven per Thaqin e per te gjith ata qe i demtojn interesat e Kosoves
Ne ket rast une tani e mbroj Ramush Haradinajn sepse shum hiena e lugeter qe po mbijetojn edhe naj dite ne Kosove u qun kunder Ramush Haradinajt
E nese jeni diqka kunder qe une po e mbroj Ramush Haradinajn Tregoni!!!

rida
21-03-05, 14:26
MemphisX, mos paragjyko kurr, kete duhet ta mesosh, sepse ti nuk me njeh mua dhe nuk mund te thuash se mua me paguan Pirroja apo kush ishte, sepse nuk e njohe fare dhe nuk ke te drejte te paragjykosh.
Por edhe nese e bene kete s'ka problem,sepse nuk po me pengon fare,sepse une e kam thene te verteten ne lidhje me mbrojtjen tuaj te Ramush Hardinajt.

Thua se ke fole kunder Ramushit, por prej se ka hyre ne koalicion me LDK-ne sipas teje qenka bere i mire. Por cka thua ti nese Thaci hyne ndonjeher ne koalcion a do ta quaje edhe ate te mire, apo do vazhdosh me te vjetren.

Nuk e di sa here e kam perseritur se nuk jam i asnje partie, por per te votuar kame votuar edhe ate per AAK-ne,s epse jam munduar ta gjej nje mes nga partite e medha. Ti je me plaku ketu jo nga mosha por nga pjesemarja ne kete forum, ti je ai MemphisX qe nuk ke lene gje pa thene per Ramush Haradiajn, e ke quajut spiun, partine e tij e ke bere te barabart me Povartakun e si paska mundesi sipas teje tani te ndyrshoje kjo parti. Nuk e di a te kujtohen keto fjale ty, nese don te theme dhe nje here t'i perkujtoj nje nga nje, jo pse i mbledhe une shkrimet tua, sepse nuk kane ndonje vlere, jane me te dobetat ne kete forum, sepse s'kane si te them yndyre, nuk sjellin debat te mire, por vetem fyerje.

Zoteri kur te debatosh nuk duhet te fyhet askush, madje as armiku me i madh. Une nuk e di kur do te meohesh te shkruash a, po e ke per detyre ta besh kete e nuk guxon te largohesh.

TE LUTEM MEMPHISX, ME LAJMEROHESH KETU NESE DON T'I BOTOJ EDHE SHKRIMET TUA TJERA QE I KAM GJETUR, KUR E SHANE SHUME KEQ RAMUSH HARADINAJN, VELLAUN E TIJ , FAMILJEN E TIJ, ETJ. MA THUAJ NESE DON.

pirroja1
22-03-05, 10:04
Per hire te realitetit e per hire te asaj qe shkruan ti Memphisx,une e pashe te arsyeshme te reagoj.
Nuk je ti aq naiv saqe mos ta keshe te qarte a njihemi une e Rida apo jo!Jo por ti me ate stilin tend qe e ke,duke dashur qe tu ikesh fakteve te Rides ti ne menyre shume tendencioze shkruan citoj:te paska paguar mire Pirroja;fund citati.Si mund nje njeri normal,nga anonimiteti i nofkave te prejudikoj keshtu si ti?!Une eshte hera e pare ate dite qe pashe afishimin e Rides prej qe jam ne kete forum.Me erdhi shume mire per faktin se edhe dikush tjeter,perveq meje e ka vertetuar ate stilin tend dinak aspak parimor dhe feminor!!!Memphisx,ti je vetem nje imshtak(dru i njom) ne politik.Ti ne vete-veten tende formon nje labirint,nga i cili as vete nuk ke ide se si te dalesh.Je shume konfuz,mekanik,tendencioz,medioker.Ēdo afishim i juaji eshte aq i pakripte,saqe njeriu formon bindjen se ti nuk afishon nga Kosova,por nga ndonje vend fqinje...
Fjalori i juaj"politik"eshte tipik fjalor i kuluareve te rrugeve dhe i qajtoreve publike,mbi realitetin ne Kosove!
Eterniteti(qendrushmeria) e juaj prane realitetit eshte shume e varfer,nga secili profil qe te shiqohet.Bindjet politike ti je ne gjendje qe ti ndryshosh mbrenda nates,e besoj qe i ke ndryshuar shume here,e do ti ndryshosh prape ne te ardhmen e afert.Per ty kjo nuk paraqet ndonje problem!
Besimi laik e latent,qe ke formuar per vete dhe rreth vetes,me shume i sjelle dem subjektit ne te cilin ti tani militon(LDK-se)se sa dobi.
Tere ajo mbrendia e patriotizmit tend(sipas afishimeve te juaja) eshte nje budallaki tipike dhe nen ēdo nivel te nje afishimi te nje njeriu te kohes e pershtatjes se saj ne aktualitetin Kosovar.
Une pa dashur te hy ne detale rreth latentizmit tend ne bindje,e ndryshim te ketyre bindjeve te juaja,mbrenda nates edhe nje here te siguroj se eshte hera e pare ate dite qe e pashe afishimin e Rides.E mos vuaj gjoja per "komplote"kundervenjesh ndaj teje.Se nuk je faktor per keso "komplote",je peshk shume i vogel.Une besoj qe nje fillorist mesatar ka potencial tu dale perballe afishimeve tuaja!!!

Pirroja

MemphiSx
22-03-05, 10:09
rida po me duket se spo me kupton

A mundesh ti me i demantu ato qka une i kam shkru per Ramush Hardainajn e per AAK-ne ??
AAK-ja ka qen nen ndikimin e komunistav te veshtir por tash eshte pastru nga kjo klas
E sa per ato krime qe i kan bere njerzit ne emer te Ramushit do te merren njerzit qe jan kompetent per keto pune
Kurse per ato qka i ka ba Ramushi mendoj qe i ka ba ne menyre personale e jo per me ndiku diqka ne Politiken qe ndodhe ne Kosove
Siq dihet per 100 dite te qeverisjes se tij ai u sulmua nga shume qarqe mbrenda ne Kosove PDK ORA E analista te shumte qe jan ba ne Kosove kurse te vetmen mbrojtje e ka pas nga media dhe njerz kombetar qe jan ne Kosove
Edhe nje her te them se une do te vazhdoj te shkruaj jo vetem kunder Ramushit por kunder te gjith atyre qe jan kunder interesav te Kosoves ;)

rida
22-03-05, 10:50
Mire bre MemphisX, me duket se ti po mendon se per interesat e Kosoves po punojne vetem nje grup politik apo jo. a eshte keshtu a jo?
ehde nje here ta perserise dhe me kete e mbyll polemiken me ty, sepse nuk je kah kupton.

Une po e kuptoj se ti je i gatshem ta sulmosh cdo njerin qe punon kunder interesave te Kosoves, por nuk po e kuptoj, nje gje. Lexo: me pare ke thene se Ramush hHaradinaj dhe AAK jane kllape koministesh, , ke thene se Ramushi dhe AAK-ja (kjo nuk eshte sic ke theen ti krim personal i dikujt, sepse ke perfshire te gjithe AAK-ne) kane bere vrasje ne rajonin e dukagjinit madje e ke akzuar edhe per vrasjen e Zemajt, eshte apo nuk ehste keshtu, pergjigju ne keto pyetje dhe mos shkruaj filizofira, jo e beje per inetersa te Kosoves jo per ate, se nese Kosova ka mbete me e mbrojte ti na mori pusi. Prandaj, pergjigju ne pyetjet qe t'i beje sepse edhe une do te pergjigjesha nese ti do me pyesje dicka, nuk do ikja nga tema. Dhe pas te gjithe ketyre qe ke thene e perserisee dhe nje here, SI KA MUNDESI QE TANI PER TY RAMUSH HARADINAJ, KA DALE NGA KLLAPA E KOMUNIESTEVE, EDHE ATE VETEM PER TRE MUAJ, SI KA MUNDESI QE E GJITHE AAK-JA TE DEL NGA KOMUNIZMI VETEM PER TRE MUAJ DHE SI KA MUNDESI QE FAMILJA HARADINAJ Q E KE FYER TE MOS JETE KOMUNISTE SIC I KE QUAJTUR TI TASH TE MOS JETE.

MemphisX, mos luaj me AAK-ne ne emer te LDK-se , prandja te lus mos te luash me fjale se nuk eshte mire. Behu burre dhe mbaj fjalet qe i ke thene me heret. Kur per dike eshte njeriu i keq ai i mire smund te behet kurr. As Ramush Haradinaj, per ty kurr nuk do te jete i mire, por e ke vetem politike ti kete. Edhe nje here pergjigju nese don ne pyetje,, nese jo mos me lodhe me folozofite tua, jo interesi jo ai jo kjo, se jane fjale boshe

MemphiSx
22-03-05, 12:58
A mundesh ti me i demantu ato qka une i kam shkru per Ramush Hardainajn e per AAK-ne ??Nuk mu pergjigje ne ket pyetje pra :)

Une edhe nje her te thash se qdo krim qe eshte bere do t'bie mbi ate qe e ka ba krimin
Une ne ket rast spo e mbroj AAK-ne sepse edhe pse jan largu disa mbeturina nga AAK-ja ende ka asi berllogi ne te ;)
Keshtu qe une prap do t'shkruaj kunder Ramushit e kunder krejt atyne qe ju ka bo Kosova Fotele ;)
Edhe per rastet e Tahir Zemes e raste te tjera drejtesia do ta jep fjalen e fundit edhe pse dihet publikisht se Ramush Haradinaj eshte i implikuar ne ker vrasje
Por sipas disa burimeve shum te sakta te gjitha krimet ne rajonin e Dukagjinit jan te pergatitura nga agjenturat e UDB-se me ne krye Xhavit Halitin ;)

rida
22-03-05, 14:01
Me fal, ti po kerkon qe une te pergjigjem ne pyetjet tua. Natyrisht se do e beje kete, por une te kam pyetur me pare dhe pres nga te pergjigje. Lexo edhe nje here shkrimet e mia dhe pergjigju dhe ne ate monent do te kesh edhe pergjigjet e mia.
E sa per te tjerat jo ky berllog e jo ai jo ky mbet e ky dual nga AAK-ja ato jane cehstje tjera qe sna interesojne as ty e as mua, sepse nuk jemi asnjeri ne AAK dhe ata bejne cfare te duan vete apo jo. Pres pergjigje, para se t'i leshoj ne publik shkrimet e tua te mehershme. E ke edhe nje rast, me shkruan mesazh privat nese don, nese te vjen marre nga te tjeret

MemphiSx
22-03-05, 14:22
Me fal, ti po kerkon qe une te pergjigjem ne pyetjet tua. Natyrisht se do e beje kete, por une te kam pyetur me pare dhe pres nga te pergjigje. Lexo edhe nje here shkrimet e mia dhe pergjigju dhe ne ate monent do te kesh edhe pergjigjet e mia.
E sa per te tjerat jo ky berllog e jo ai jo ky mbet e ky dual nga AAK-ja ato jane cehstje tjera qe sna interesojne as ty e as mua, sepse nuk jemi asnjeri ne AAK dhe ata bejne cfare te duan vete apo jo. Pres pergjigje, para se t'i leshoj ne publik shkrimet e tua te mehershme. E ke edhe nje rast, me shkruan mesazh privat nese don, nese te vjen marre nga te tjeret


rida ne qdo shkrim timin e gjen pergjigjen nese din veq pak me analizu shkrimet
Une skam nevoje me te shkru ty ne pv e le mo per marre se nuk em vjen hiq
Keshtu qe po shihet se edhe ti je nen ndikimin e atyre qe e kan leshu AAK-ne po i bahesh krah atyre qe llomotitin qdo dit se jemi krah i luftes e ne fakt jan njerzit ma te deshtune ne Politik
Keshtu qe pergjigjen qe po e lyp nga une,kontrolloj pak ma mir shkrimet edhe i gjen aty

pirroja1
22-03-05, 14:47
Per hire te realitetit e per hire te asaj qe shkruan ti Memphisx,une e pashe te arsyeshme te reagoj.
Nuk je ti aq naiv saqe mos ta keshe te qarte a njihemi une e Rida apo jo!Jo por ti me ate stilin tend qe e ke,duke dashur qe tu ikesh fakteve te Rides ti ne menyre shume tendencioze shkruan citoj:te paska paguar mire Pirroja;fund citati.Si mund nje njeri normal,nga anonimiteti i nofkave te prejudikoj keshtu si ti?!Une eshte hera e pare ate dite qe pashe afishimin e Rides prej qe jam ne kete forum.Me erdhi shume mire per faktin se edhe dikush tjeter,perveq meje e ka vertetuar ate stilin tend dinak aspak parimor dhe feminor!!!Memphisx,ti je vetem nje imshtak(dru i njom) ne politik.Ti ne vete-veten tende formon nje labirint,nga i cili as vete nuk ke ide se si te dalesh.Je shume konfuz,mekanik,tendencioz,medioker.Ēdo afishim i juaji eshte aq i pakripte,saqe njeriu formon bindjen se ti nuk afishon nga Kosova,por nga ndonje vend fqinje...
Fjalori i juaj"politik"eshte tipik fjalor i kuluareve te rrugeve dhe i qajtoreve publike,mbi realitetin ne Kosove!
Eterniteti(qendrushmeria) e juaj prane realitetit eshte shume e varfer,nga secili profil qe te shiqohet.Bindjet politike ti je ne gjendje qe ti ndryshosh mbrenda nates,e besoj qe i ke ndryshuar shume here,e do ti ndryshosh prape ne te ardhmen e afert.Per ty kjo nuk paraqet ndonje problem!
Besimi laik e latent,qe ke formuar per vete dhe rreth vetes,me shume i sjelle dem subjektit ne te cilin ti tani militon(LDK-se)se sa dobi.
Tere ajo mbrendia e patriotizmit tend(sipas afishimeve te juaja) eshte nje budallaki tipike dhe nen ēdo nivel te nje afishimi te nje njeriu te kohes e pershtatjes se saj ne aktualitetin Kosovar.
Une pa dashur te hy ne detale rreth latentizmit tend ne bindje,e ndryshim te ketyre bindjeve te juaja,mbrenda nates edhe nje here te siguroj se eshte hera e pare ate dite qe e pashe afishimin e Rides.E mos vuaj gjoja per "komplote"kundervenjesh ndaj teje.Se nuk je faktor per keso "komplote",je peshk shume i vogel.Une besoj qe nje fillorist mesatar ka potencial tu dale perballe afishimeve tuaja!!!

Pirroja
Jo,jo MemphisX nuk ka turp,se ky eshte krenar qe ka qene "bashke-luftetar"i Ramiz Muriqit!Po te fundja nuk ka turp qe tani te flase te gjitha te zezat per Gjeneral-Ramush Haradinajn.Eshte i programuar ky qe ti ndrroj bindjet,kjo nuk paraqet ndonje problem per te!
Referoju ketij afishimi edhe nje here.

rida
22-03-05, 15:05
Shume interesant.

Dua te shkruaj pak edhe per Pirron dhe i jap ploteisht te drjet ne ate se cka shkruan. dua ta shpjegoje mire se MemphisX ma le fajin se qenkam me ide te njejta si Pirro dhe merret tani vetem me kete, sepse ishte njeri qe vetem pret se cka po shkruajne te tjeret dhe aty te rroket per ta.

Prro ka te drejte kur thote se nuk njifet me mua, sepse me te veret ska se si njihet. Pse memphisX aq i ceket je ddhe mendon se ne ketu i kemi emrat e vertete?, une te pakten jo, po edhe ti jo.
Ndryshe, sa per pergjigjet tua qe thua se i ke dhene ne shkrimet tua, ky eshte vetem mendim i yti se je shume i menqur sa te te lexojne ne mes rreshtave. Mu pergjigj shkurt dhe shqip jo me dredhi PSE NJE HERE KE THENE SE RAMUSH HARADINAJ, DHE FAMILJA E TIJ JANE KLIKE KOMUNISTESH DHE NJEREZ TE UDB-SE? a din te pergjigjesh a jo nuk ke nevoje te me tregosh fraza me jo kjo jo ajo, shkurt thuaj e kam thene dhe tash ekam nderruar lekuren, seic qenke mesuar ta nderrosh edhe me heret.

Per Pirron; zoteri ke te drejte se tashme i ke pare shkrimet e mia, por ne nje menyre tjeter une jam lexues i ketij forumi qe shume kohe, ndoshta qe nga shkrimet e para, oprandaj mbaje ne mend polemikat e Mempfistit me shume te tjere dhe i kam lexuar, prandaj cuditem se si ka fytur njeriu te thote nje here ashtu nje here keshtu. Me keto MemphisX me le te kuptoj se ehe mund ta tradhetoj kombin nese i vie rasti ndonjehere, por kjo nuk do te ndodhe kurr, sepse ska kapacitet

rida
22-03-05, 15:09
MempisX, nuk jam ne grupine atyre qe po thua ti se llomotisin se jemi krah i luftes, sepse une asnjeher nuk kam luftuar sepse s'ma ka mbajte, por me fole keq per ata nuk flas, sepse fundja ishin ushtri. Nuk jam nen ndikkimin e askujt, por nen ndikimin tim dhe po e shkruaj vetem ate q ee kam pare ketu. E kam pare se ke sha Ramushin e po e shohe se po e lavdon, si mund te ndodhe kjo!!!!!!!!!

MemphiSx
25-03-05, 11:12
Per hire te realitetit e per hire te asaj qe shkruan ti Memphisx,une e pashe te arsyeshme te reagoj.
Nuk je ti aq naiv saqe mos ta keshe te qarte a njihemi une e Rida apo jo!Jo por ti me ate stilin tend qe e ke,duke dashur qe tu ikesh fakteve te Rides ti ne menyre shume tendencioze shkruan citoj:te paska paguar mire Pirroja;fund citati.Si mund nje njeri normal,nga anonimiteti i nofkave te prejudikoj keshtu si ti?!Une eshte hera e pare ate dite qe pashe afishimin e Rides prej qe jam ne kete forum.Me erdhi shume mire per faktin se edhe dikush tjeter,perveq meje e ka vertetuar ate stilin tend dinak aspak parimor dhe feminor!!!Memphisx,ti je vetem nje imshtak(dru i njom) ne politik.Ti ne vete-veten tende formon nje labirint,nga i cili as vete nuk ke ide se si te dalesh.Je shume konfuz,mekanik,tendencioz,medioker.Ēdo afishim i juaji eshte aq i pakripte,saqe njeriu formon bindjen se ti nuk afishon nga Kosova,por nga ndonje vend fqinje...
Fjalori i juaj"politik"eshte tipik fjalor i kuluareve te rrugeve dhe i qajtoreve publike,mbi realitetin ne Kosove!
Eterniteti(qendrushmeria) e juaj prane realitetit eshte shume e varfer,nga secili profil qe te shiqohet.Bindjet politike ti je ne gjendje qe ti ndryshosh mbrenda nates,e besoj qe i ke ndryshuar shume here,e do ti ndryshosh prape ne te ardhmen e afert.Per ty kjo nuk paraqet ndonje problem!
Besimi laik e latent,qe ke formuar per vete dhe rreth vetes,me shume i sjelle dem subjektit ne te cilin ti tani militon(LDK-se)se sa dobi.
Tere ajo mbrendia e patriotizmit tend(sipas afishimeve te juaja) eshte nje budallaki tipike dhe nen ēdo nivel te nje afishimi te nje njeriu te kohes e pershtatjes se saj ne aktualitetin Kosovar.
Une pa dashur te hy ne detale rreth latentizmit tend ne bindje,e ndryshim te ketyre bindjeve te juaja,mbrenda nates edhe nje here te siguroj se eshte hera e pare ate dite qe e pashe afishimin e Rides.E mos vuaj gjoja per "komplote"kundervenjesh ndaj teje.Se nuk je faktor per keso "komplote",je peshk shume i vogel.Une besoj qe nje fillorist mesatar ka potencial tu dale perballe afishimeve tuaja!!!

Pirroja
Jo,jo MemphisX nuk ka turp,se ky eshte krenar qe ka qene "bashke-luftetar"i Ramiz Muriqit!Po te fundja nuk ka turp qe tani te flase te gjitha te zezat per Gjeneral-Ramush Haradinajn.Eshte i programuar ky qe ti ndrroj bindjet,kjo nuk paraqet ndonje problem per te!
Referoju ketij afishimi edhe nje here.


Pirro une kurr nuk e nderroj bindjen e as qe e kom mendjen Ata qe i nderrojn bindjet e qellimet jeni ju Ndoshta ska nevoje me i permend sa her i keni nderru qellimet politike e Idealet e juaja komuniste ;) Qendroj plotesisht para te gjitha shkrimeve qe i kam shkru per Ramush Haradinajn dhe per te gjith te tjeret Por e imja ka qen me shkru fakte kurse per me u marr me hetuesi eshte tjeterkush qe merret me ket pune
Por une po shkruj mir per Ramush Haradinajn ne kohen kur te gjitha bishat fillun me flliq ne ato menyrat komuniste kunder figures se Ramush Haradinajt
Pra ju nuk i dini lojrat politike dhe per ate keni me mbet per krejt jeten opozit sepse ne mendjen e juaj te turbullt gjithmon do t'jet qe vetem ju e askush tjeter te jet ne pushtet ;) por kjo ide ka deshtu njeher e pergjithmon

MemphiSx
25-03-05, 11:17
Shume interesant.

Dua te shkruaj pak edhe per Pirron dhe i jap ploteisht te drjet ne ate se cka shkruan. dua ta shpjegoje mire se MemphisX ma le fajin se qenkam me ide te njejta si Pirro dhe merret tani vetem me kete, sepse ishte njeri qe vetem pret se cka po shkruajne te tjeret dhe aty te rroket per ta.

Prro ka te drejte kur thote se nuk njifet me mua, sepse me te veret ska se si njihet. Pse memphisX aq i ceket je ddhe mendon se ne ketu i kemi emrat e vertete?, une te pakten jo, po edhe ti jo.
Ndryshe, sa per pergjigjet tua qe thua se i ke dhene ne shkrimet tua, ky eshte vetem mendim i yti se je shume i menqur sa te te lexojne ne mes rreshtave. Mu pergjigj shkurt dhe shqip jo me dredhi PSE NJE HERE KE THENE SE RAMUSH HARADINAJ, DHE FAMILJA E TIJ JANE KLIKE KOMUNISTESH DHE NJEREZ TE UDB-SE? a din te pergjigjesh a jo nuk ke nevoje te me tregosh fraza me jo kjo jo ajo, shkurt thuaj e kam thene dhe tash ekam nderruar lekuren, seic qenke mesuar ta nderrosh edhe me heret.

Per Pirron; zoteri ke te drejte se tashme i ke pare shkrimet e mia, por ne nje menyre tjeter une jam lexues i ketij forumi qe shume kohe, ndoshta qe nga shkrimet e para, oprandaj mbaje ne mend polemikat e Mempfistit me shume te tjere dhe i kam lexuar, prandaj cuditem se si ka fytur njeriu te thote nje here ashtu nje here keshtu. Me keto MemphisX me le te kuptoj se ehe mund ta tradhetoj kombin nese i vie rasti ndonjehere, por kjo nuk do te ndodhe kurr, sepse ska kapacitet


rida normal qe i jep te drejt Pirros sepse jeni te nje kalibri shkrimet e mia eshte normale qe ju verbojn dhe shkrimet e mija ju bejn shum nervoz ;)
E para nuk eshte e vertet qe une kam thene se Familja e Ramush Haradinajt eshte UDB
E dyta qendroj i palekundur ne shkrimet e mija per Ramush Haradanijan sikurse qendroj para shkrimeve kunder Thaqit e te tjerve nese nuk ju pelqejn shkrimet e mija me mir eshte me u marr me kunder argumente se sa se qka flas une per Ramushin e qka per tjetrin,kur e shaj apo kur e lavderoj nese keni kunder argumente Urdhero e shkruani ;) Por si qdo her ne munges te argumenteve filloni e merreni se qka bej une kur e shaj e kur e lavderoj une Ramushin ;) Keshtu qe kthjellohuni njeher mir ;)

rida
25-03-05, 17:24
Nuk e kam ndermend te mirrem me ty me kunderargumente, sepse nuk je askushi , por pasi nganjeher po kam kohe te lire ketu ne pune, hajt po them pse te mos shkruaj.

Mendon ti se je dikushi? gabim je, e di se ty te duhet ta percillesh krejt ketu cka shkruajne, sepse te kane detyruar, prandaj zoti ta befte lehte me punen tende. Cka me ta ba, dikush punon per dikend e dikush per vete. Ndersa dikush tjeter per asknd, por mire qe ti punon per dikend bile nuk rrin kot. te pershendes perzemerisht, dhe mos mendo se diken ketu e shoh armik.

progoni
25-03-05, 17:28
Nuk e kam ndermend te mirrem me ty me kunderargumente, sepse nuk je askushi , por pasi nganjeher po kam kohe te lire ketu ne pune, hajt po them pse te mos shkruaj.

Mendon ti se je dikushi? gabim je, e di se ty te duhet ta percillesh krejt ketu cka shkruajne, sepse te kane detyruar, prandaj zoti ta befte lehte me punen tende. Cka me ta ba, dikush punon per dikend e dikush per vete. Ndersa dikush tjeter per asknd, por mire qe ti punon per dikend bile nuk rrin kot. te pershendes perzemerisht, dhe mos mendo se diken ketu e shoh armik.

E more rida sa herė ke marrė malin me kto argumente, sa her tė jesh i takuar pėr muri,na bėhesh MELEZ.

MemphiSx
26-03-05, 15:10
Nuk e kam ndermend te mirrem me ty me kunderargumente, sepse nuk je askushi , por pasi nganjeher po kam kohe te lire ketu ne pune, hajt po them pse te mos shkruaj.

Mendon ti se je dikushi? gabim je, e di se ty te duhet ta percillesh krejt ketu cka shkruajne, sepse te kane detyruar, prandaj zoti ta befte lehte me punen tende. Cka me ta ba, dikush punon per dikend e dikush per vete. Ndersa dikush tjeter per asknd, por mire qe ti punon per dikend bile nuk rrin kot. te pershendes perzemerisht, dhe mos mendo se diken ketu e shoh armik.

rida mos ke frige se e kam vrejt se sa her qe mundohesh me bo diqka mbas nje kohe deshton ;)
Keshtu e ka jeta e juaj qdo her te deshtune :P Ndoshta ne keto momente je shum skeptike sepse krejt mbrapsht po ju shkojn punt ;)
Mos harro se sjam i detyrun nga askush per me shkru ktu ;) Por ja kam ba vetes obligim per mos me lon me flliq n'ket forum tyrlifar analfabeti ;)

pirroja1
26-03-05, 17:24
Nuk e kam ndermend te mirrem me ty me kunderargumente, sepse nuk je askushi , por pasi nganjeher po kam kohe te lire ketu ne pune, hajt po them pse te mos shkruaj.

Mendon ti se je dikushi? gabim je, e di se ty te duhet ta percillesh krejt ketu cka shkruajne, sepse te kane detyruar, prandaj zoti ta befte lehte me punen tende. Cka me ta ba, dikush punon per dikend e dikush per vete. Ndersa dikush tjeter per asknd, por mire qe ti punon per dikend bile nuk rrin kot. te pershendes perzemerisht, dhe mos mendo se diken ketu e shoh armik.

rida mos ke frige se e kam vrejt se sa her qe mundohesh me bo diqka mbas nje kohe deshton ;)
Keshtu e ka jeta e juaj qdo her te deshtune :P Ndoshta ne keto momente je shum skeptike sepse krejt mbrapsht po ju shkojn punt ;)
Mos harro se sjam i detyrun nga askush per me shkru ktu ;) Por ja kam ba vetes obligim per mos me lon me flliq n'ket forum tyrlifar analfabeti ;)

Nese ne kete forum ka ndonje analfabet,ti je analfabet klasik!!!
Mjafton te shiqohet ky afishim i juaji me larte.Korigjoje njehere dhe na trego numrin e gabimeve!Une besoj se nje fillorist me sukses mesatar nuk do te bente gabime te tilla!Memfis je tip kreteni qe bindjet politike i nderron sikur nje jevge defat!!!
Ja sa mire te ka zene Rida me fakte.Une nuk do ulesha kurren e kurres prane tastatures po te isha latent sikur se je ti!!!Kjo eshte siē thot populli:fukara ne koke!!!Kjo eshte e lindur dhe nuk ka sherim.Ti je recidivist i papermiresueshem dhe si i tille do jeshe tere jeten!!!Po na trego njehere se ē'ke te kryer?!

Bond
26-03-05, 18:11
Ju lutem diskutimet pėrqendroni nė lidhje me temėn.

MemphiSx
26-03-05, 19:30
Nuk e kam ndermend te mirrem me ty me kunderargumente, sepse nuk je askushi , por pasi nganjeher po kam kohe te lire ketu ne pune, hajt po them pse te mos shkruaj.

Mendon ti se je dikushi? gabim je, e di se ty te duhet ta percillesh krejt ketu cka shkruajne, sepse te kane detyruar, prandaj zoti ta befte lehte me punen tende. Cka me ta ba, dikush punon per dikend e dikush per vete. Ndersa dikush tjeter per asknd, por mire qe ti punon per dikend bile nuk rrin kot. te pershendes perzemerisht, dhe mos mendo se diken ketu e shoh armik.

rida mos ke frige se e kam vrejt se sa her qe mundohesh me bo diqka mbas nje kohe deshton ;)
Keshtu e ka jeta e juaj qdo her te deshtune :P Ndoshta ne keto momente je shum skeptike sepse krejt mbrapsht po ju shkojn punt ;)
Mos harro se sjam i detyrun nga askush per me shkru ktu ;) Por ja kam ba vetes obligim per mos me lon me flliq n'ket forum tyrlifar analfabeti ;)

Nese ne kete forum ka ndonje analfabet,ti je analfabet klasik!!!
Mjafton te shiqohet ky afishim i juaji me larte.Korigjoje njehere dhe na trego numrin e gabimeve!Une besoj se nje fillorist me sukses mesatar nuk do te bente gabime te tilla!Memfis je tip kreteni qe bindjet politike i nderron sikur nje jevge defat!!!
Ja sa mire te ka zene Rida me fakte.Une nuk do ulesha kurren e kurres prane tastatures po te isha latent sikur se je ti!!!Kjo eshte siē thot populli:fukara ne koke!!!Kjo eshte e lindur dhe nuk ka sherim.Ti je recidivist i papermiresueshem dhe si i tille do jeshe tere jeten!!!Po na trego njehere se ē'ke te kryer?!

Une t'kam then edhe njeher se nuk jam ndonje intelektual qe ketu postoj shkrime te vjedhura ne forume tjera apo ne media
Une 80% te shkrimeve qka i kam shkru jan origjinale qka i kam perjetu vet
E ti nese je aq shum i zoti edhe nje her po t'them se veq po pres kur po t'shoh njeher edhe po du me t'pa aftesit tuja sy me sy ;)
Por nje jam i sigurt se ty te mungojn ato aftesi per me u taku me nje kundershtar :D Sepse Moto e jotja eshte Ikjaa ne momentin e fundit
Ti asgje nuk ke diqka konkrete ne ket forum perveq se je mbrojt ne menyre shum te thjesht nga shkrimet e mija e te tjerve,prandaj qdo debatim me ty s'ja vlen me sepse je shum kategori e dobet sa i perket argumenteve ;)
M'fal se se kam dit qe je edhe zedhenes i rides :D

pirroja1
26-03-05, 20:21
Diskutim jasht teme


Bond

rida
28-03-05, 09:34
Diskutim jasht teme


Bond