PDA

View Full Version : .... Partneri i Endrrave t`ua ....


Dali!Keq
16-03-05, 02:32
Hi..
Persh.. t`gjitve.
Kam Deshiren qe ta di se qka pritni te nje mashkull qe te jet ai gjithqka per ty.
E njejta vlen dhe per meshqit se si duet te jet nje femer qe ajo me ta ber Jeten e lumtur.
Pra keto pytje jan per te dy gjinit.
Pres,lexoj dhe pergjigjem me plot knaqesi te qdo pytje apo komenti.

Dali!Keq.
7/

turisti
16-03-05, 14:07
Pershendetje per temen dhe autorin.

Une nuk dua qe femra te jet ROBOT.

Me respekt,
TURISTI.

Dali!Keq
16-03-05, 21:22
Turisti , Ju falemnderit i nderuar.. po ashtu ju persh.. dhe un juve.

Si mendon , te mos jet Femra rrobot?
Na trego mendimin ten me te gjer.

Turist ku do qe ndollesh ju uroj pushime te kendshme.

Tung!at..

turisti
16-03-05, 21:46
Turisti , Ju falemnderit i nderuar.. po ashtu ju persh.. dhe un juve.

Si mendon , te mos jet Femra rrobot?
Na trego mendimin ten me te gjer.

Turist ku do qe ndollesh ju uroj pushime te kendshme.

Tung!at..

"Dali Keq" i nderuar,

Ka shume per tu spjeguar,por do te provoj ne " pika te shkurta" : Deri frik,te gjithe kemi ardhe ne kete bote te lindur nga nenat ( jo nga epruveta).Mendoj se aty duhet me fillue respekti per gruan si qenje e rendesishme ne jete te mashkullit,pasta ai respekt zgjerohet ne moter,gruan,qiken....... Dihet se jeta i ka nda rolet e gjinive edhe femra ka peshe me te madhe te familjes,shpijes,edukimin e femive,shoqerise dhe " detyrave shtepiake ",ku praj gruas pritet shume dhe eshte shume e ngarkuar,qoft ajo ngarkese fizike,qoft psiqike,andej edhe mendimi im buron dhe bazohet atje ne ngarkesat e atjeshit qe grua nuk duhet te ngarkohet teper sepse nuk eshte R-O-B-O-T,por duhet m'iu afrue ndihma ne ēdo aspekt.


ETURIA E ZEMRĖS NUK SHUHĖT ME NJĖ GOTĖ UJĖ, E AS GRUAJA NUK MIRĖMBAHET ME NGARKESĖ.


Me respekt,
TURISTI.

DEA
16-03-05, 21:52
Turisti , Ju falemnderit i nderuar.. po ashtu ju persh.. dhe un juve.

Si mendon , te mos jet Femra rrobot?
Na trego mendimin ten me te gjer.

Turist ku do qe ndollesh ju uroj pushime te kendshme.

Tung!at..

"Dali Keq" i nderuar,

Ka shume per tu spjeguar,por do te provoj ne " pika te shkurta" : Deri frik,te gjithe kemi ardhe ne kete bote te lindur nga nenat ( jo nga epruveta).Mendoj se aty duhet me fillue respekti per gruan si qenje e rendesishme ne jete te mashkullit,pasta ai respekt zgjerohet ne moter,gruan,qiken....... Dihet se jeta i ka nda rolet e gjinive edhe femra ka peshe me te madhe te familjes,shpijes,edukimin e femive,shoqerise dhe " detyrave shtepiake ",ku praj gruas pritet shume dhe eshte shume e ngarkuar,qoft ajo ngarkese fizike,qoft psiqike,andej edhe mendimi im buron dhe bazohet atje ne ngarkesat e atjeshit qe grua nuk duhet te ngarkohet teper sepse nuk eshte R-O-B-O-T,por duhet m'iu afrue ndihma ne ēdo aspekt.


ETURIA E ZEMRĖS NUK SHUHĖT ME NJĖ GOTĖ UJĖ, E AS GRUAJA NUK MIRĖMBAHET ME NGARKESĖ.


Me respekt,
TURISTI.


Mendim i shkelqyer turisti, per keto fjale qe jane me se te verteta te pershendes, po edhe ju( Meshkujt ne pergjithesi) duhet te kuptoni qe femra si femer ndonjeher mbingarkohet(pra behet ROBOT) po besoj se eshte afatshkurter kur partneri e kupton, desha te them se per mua vlen mirekuptimi i partnerit edhe kur ndjehem keq, bukuria nuk luan rol te madhe, po gjerat qe vijne pas ne jeten reale te perditshme te dijme te ballafaqohen me to, dhe zoteri turisti qdo gje eshte e kalueshme...........Me respekt DEA

turisti
16-03-05, 22:00
Faleminderit DEA e nderuar.

Mirenjohjet e femrave per fjalet e mia larteshenuara jane i vetmi shperblim qe nuk paguhet.

Me respekt,
TURISTI.

Dali!Keq
17-03-05, 20:09
Turisti,Dea Falemnderit qe gjetet koh per keto fjale te mira dhe te vlershme.
Me pelqyan shum.
Turisti A mundesh me tregu se si te ben femra ty qe ta ndjesh ti veten t`Lumtur.
Dea e nderuar nese ke koh dhe per Ju vlen pytja,por dhe te gjith te tjeret.
Mire pres Mendimin/Diskutimin tuaj.

Dali!iKeq

DEA
17-03-05, 20:26
Dali!keq


I nderuar, per mua nje mashkull nuk i duhet me shume se sa gjerat me te thjeshta ti ket per te me bere ta ndjej veten mire(te lumtur), duhet te jete prane meje kur me nevojitet, te ket vesh te me ndegjoje kur flas dhe te kete sy te me shohe kur gjindem para tij.


Me nderime DEA

Dali!Keq
17-03-05, 22:36
Dea

Falemnderit e Nderuar, per kohen e dhen.
A ja pelqen dhe bukurin?,Humorin?
Qka kishe bo t`kishe dashuru me nji te forumit dhe ai esht larg teje?
Morrum shembullin Gjermani-Zvicer?

Dhe diqka pata deshir t`them,a m`lejohet nga ju qe te perdori kapak shakan,se me duket jam tu te frigua me seriozitetin?. :)

DEA
17-03-05, 22:43
Dea

Falemnderit e Nderuar, per kohen e dhen.
A ja pelqen dhe bukurin?,Humorin?
Qka kishe bo t`kishe dashuru me nji te forumit dhe ai esht larg teje?
Morrum shembullin Gjermani-Zvicer?

Dhe diqka pata deshir t`them,a m`lejohet nga ju qe te perdori kapak shakan,se me duket jam tu te frigua me seriozitetin?. :)

Po Dali!Keq do te pergjigjem,

1.Bukurin nese e ka mbas te tjerave eshte super, po nese se ka, vetem te mos jet i shemtuar(rol te madhe nuk luan),
2.kurse humorin e pelqej patjeter, po jeta nuk eshte humor,dhe duhet patjeter te dije ta bej dallimin!
3, Qka kisha bo me u dashuru ne nje qe kam large! ket e kam provu dhe e kam prit me shume besnikeri, po kam ditur se qfare pres, kurse per ju qe dashuroheni ketu eshte me veshtir te prisni apo perballoni largesin se nuk njiheni.Shakat jane te mireseardhura :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Dali!Keq
17-03-05, 22:52
Falemnderit Qika e Mire :)

Dhasht Zoti e jetofsh e Luuuuumtur me te Dashurin.

Me Trego te Lutem qka te la pershtypje ai Princi i endrrav?

Toni_4Ever
18-03-05, 00:25
Ju pershendes te gjidhve

une personalisht nuk pres dicka te veqant sepse jetes nuk i dijet keto jan vetem sa mi ber qef vetes une kisha pas deshir keshtu e keshtu keto jan pallavra per mendimin tim. njerz PREFEKT nuk ka te gjith i kemi dobesit e tona dhe kjo nga nje her shkon deri ne mosmarveshje.
ky esht mendimi im

tung nga Toni

turisti
18-03-05, 00:55
Turisti,Dea Falemnderit qe gjetet koh per keto fjale te mira dhe te vlershme.
Me pelqyan shum.
Turisti A mundesh me tregu se si te ben femra ty qe ta ndjesh ti veten t`Lumtur.
Dea e nderuar nese ke koh dhe per Ju vlen pytja,por dhe te gjith te tjeret.
Mire pres Mendimin/Diskutimin tuaj.

Dali!iKeq

Kur te ma besoje fshisen e strujes. :wink:

DEA
18-03-05, 14:04
Turisti,Dea Falemnderit qe gjetet koh per keto fjale te mira dhe te vlershme.
Me pelqyan shum.
Turisti A mundesh me tregu se si te ben femra ty qe ta ndjesh ti veten t`Lumtur.
Dea e nderuar nese ke koh dhe per Ju vlen pytja,por dhe te gjith te tjeret.
Mire pres Mendimin/Diskutimin tuaj.

Dali!iKeq

Kur te ma besoje fshisen e strujes. :wink:

hahahaahahahahahahahahahahaha, shume e lehte lumturija juaj, Z.Turisti hahahahahahhahaahahah

Durimi prej Kerqove
18-03-05, 19:57
Turisti,Dea Falemnderit qe gjetet koh per keto fjale te mira dhe te vlershme.
Me pelqyan shum.
Turisti A mundesh me tregu se si te ben femra ty qe ta ndjesh ti veten t`Lumtur.
Dea e nderuar nese ke koh dhe per Ju vlen pytja,por dhe te gjith te tjeret.
Mire pres Mendimin/Diskutimin tuaj.

Dali!iKeq
E mua bash me ben te lumtur femra kur thote te vdeksha.

Dali!Keq
19-03-05, 00:34
hahah Turisti..
Dmthe me shum se Robot :?
Toni 4 Ever , Dhe Durimi prej Kerqove Mire se ju gjeta..Ju pershendes te dyve,Ju Lumt.
Toni 4 Eveeeeeeeer :wink:

dr1ta
19-03-05, 00:41
Cenzur :lol: :lol: :lol: :lol:

Dali!Keq
19-03-05, 00:49
Drinita na kalle me qit flak mori,Mire se te Gjeta,Te persh. :D

Kloni
19-03-05, 10:22
Sikur ate qe ze vendin e fundit ne festivalin e enderrave!

turisti
19-03-05, 13:22
Turisti,Dea Falemnderit qe gjetet koh per keto fjale te mira dhe te vlershme.
Me pelqyan shum.
Turisti A mundesh me tregu se si te ben femra ty qe ta ndjesh ti veten t`Lumtur.
Dea e nderuar nese ke koh dhe per Ju vlen pytja,por dhe te gjith te tjeret.
Mire pres Mendimin/Diskutimin tuaj.

Dali!iKeq

Kur te ma besoje fshisen e strujes. :wink:

hahahaahahahahahahahahahahaha, shume e lehte lumturija juaj, Z.Turisti hahahahahahhahaahahah

Po valla madam DEA,sepse une i thjeshtoj gjerat dhe me bojne te lumtur sendet e vogla se per lumturi nuk nevoitet shume...... :P

Dali!Keq
20-03-05, 00:31
Kloni pershendetje mir se u takuam,ju deshiroj shendet,dhe kalime sa me te disponume me vllezrit e motrat tona ne Forumin ton te bukur.

Sa e shof,nuk ka dikush qe mundet ti pergjigjet me gjersisht temes.
Mendoj qe ju dini,por po pritoni.
Pershendetje...

blina
26-03-05, 21:42
Te pershendes dali!keq dhe te pergezoj per temen !

E tash po te pergjigjem ne teme sa i perkete parterit te enerrave te mia ...ate partner e enderroj si nje djale simpatik jo simpatik vetem nga pamja fizike e tij por te jet simpatik nga mbrendia e tij dmth nga shpirti i tij te jete nje djale i mire dmth nese eshte i mire zemersisht atehere pse mos te jete edhe simpatik nga pamja fizike , pastaj te me kuptoj dhe kur te kem te drejt ne diqka ta pranoj ate e kur te mos kem te drejt te me thote jo seshte keshtu dhe jo une te flas dhe ai vetem te me shikon dhe te me thote ashtu eshte ( dhe te me doje vetem mua hahha).....

vazhdoj ndonje dite tjeter ............blina

Dali!Keq
26-03-05, 21:45
Te pershendes dali!keq dhe te pergezoj per temen !

E tash po te pergjigjem ne teme sa i perkete parterit te enerrave te mia ...ate partner e enderroj si nje djale simpatik jo simpatik vetem nga pamja fizike e tij por te jet simpatik nga mbrendia e tij dmth nga shpirti i tij te jete nje djale i mire dmth nese eshte i mire zemersisht atehere pse mos te jete edhe simpatik nga pamja fizike , pastaj te me kuptoj dhe kur te kem te drejt ne diqka ta pranoj ate e kur te mos kem te drejt te me thote jo seshte keshtu dhe jo une te flas dhe ai vetem te me shikon dhe te me thote ashtu eshte ( dhe te me doje vetem mua hahha).....

vazhdoj ndonje dite tjeter ............blina

Falemnderit e nderuar,bere shum mire qe shprehet mendimin tendt te lir per temen e edrrave te partnerit tend.
Shpresoj qe at qka e edrroni do ta gjeni se mendoj ajo ai qka lyp e gjen.
Dhe un ni dit do shprhi por po kam qef qe te mbushet nje herit nga antaret.
Blina juve ju falemnderoj per pergjigjejen tuaj.
Vazhdofsh e Lumtur.

blina
26-03-05, 21:51
Te pershendes dali!keq dhe te pergezoj per temen !

E tash po te pergjigjem ne teme sa i perkete parterit te enerrave te mia ...ate partner e enderroj si nje djale simpatik jo simpatik vetem nga pamja fizike e tij por te jet simpatik nga mbrendia e tij dmth nga shpirti i tij te jete nje djale i mire dmth nese eshte i mire zemersisht atehere pse mos te jete edhe simpatik nga pamja fizike , pastaj te me kuptoj dhe kur te kem te drejt ne diqka ta pranoj ate e kur te mos kem te drejt te me thote jo seshte keshtu dhe jo une te flas dhe ai vetem te me shikon dhe te me thote ashtu eshte ( dhe te me doje vetem mua hahha).....

vazhdoj ndonje dite tjeter ............blina

Falemnderit e nderuar,bere shum mire qe shprehet mendimin tendt te lir per temen e edrrave te partnerit tend.
Shpresoj qe at qka e edrroni do ta gjeni se mendoj ajo ai qka lyp e gjen.
Dhe un ni dit do shprhi por po kam qef qe te mbushet nje herit nga antaret.
Blina juve ju falemnderoj per pergjigjejen tuaj.
Vazhdofsh e Lumtur.

Shpresoj te je nda i kenaqur nga pergjegjja edhe une ju pershendes edhe ju kalofshi sa me mire dhe me i lumtur......nga blina

Dali!Keq
26-03-05, 21:54
Te pershendes dali!keq dhe te pergezoj per temen !

E tash po te pergjigjem ne teme sa i perkete parterit te enerrave te mia ...ate partner e enderroj si nje djale simpatik jo simpatik vetem nga pamja fizike e tij por te jet simpatik nga mbrendia e tij dmth nga shpirti i tij te jete nje djale i mire dmth nese eshte i mire zemersisht atehere pse mos te jete edhe simpatik nga pamja fizike , pastaj te me kuptoj dhe kur te kem te drejt ne diqka ta pranoj ate e kur te mos kem te drejt te me thote jo seshte keshtu dhe jo une te flas dhe ai vetem te me shikon dhe te me thote ashtu eshte ( dhe te me doje vetem mua hahha).....

vazhdoj ndonje dite tjeter ............blina

Falemnderit e nderuar,bere shum mire qe shprehet mendimin tendt te lir per temen e edrrave te partnerit tend.
Shpresoj qe at qka e edrroni do ta gjeni se mendoj ajo ai qka lyp e gjen.
Dhe un ni dit do shprhi por po kam qef qe te mbushet nje herit nga antaret.
Blina juve ju falemnderoj per pergjigjejen tuaj.
Vazhdofsh e Lumtur.

Shpresoj te je nda i kenaqur nga pergjegjja edhe une ju pershendes edhe ju kalofshi sa me mire dhe me i lumtur......nga blina
Ju qofsha fal...

blina
26-03-05, 21:59
Te pershendes dali!keq dhe te pergezoj per temen !

E tash po te pergjigjem ne teme sa i perkete parterit te enerrave te mia ...ate partner e enderroj si nje djale simpatik jo simpatik vetem nga pamja fizike e tij por te jet simpatik nga mbrendia e tij dmth nga shpirti i tij te jete nje djale i mire dmth nese eshte i mire zemersisht atehere pse mos te jete edhe simpatik nga pamja fizike , pastaj te me kuptoj dhe kur te kem te drejt ne diqka ta pranoj ate e kur te mos kem te drejt te me thote jo seshte keshtu dhe jo une te flas dhe ai vetem te me shikon dhe te me thote ashtu eshte ( dhe te me doje vetem mua hahha).....

vazhdoj ndonje dite tjeter ............blina

Falemnderit e nderuar,bere shum mire qe shprehet mendimin tendt te lir per temen e edrrave te partnerit tend.
Shpresoj qe at qka e edrroni do ta gjeni se mendoj ajo ai qka lyp e gjen.
Dhe un ni dit do shprhi por po kam qef qe te mbushet nje herit nga antaret.
Blina juve ju falemnderoj per pergjigjejen tuaj.
Vazhdofsh e Lumtur.

Shpresoj te je nda i kenaqur nga pergjegjja edhe une ju pershendes edhe ju kalofshi sa me mire dhe me i lumtur......nga blina
Ju qofsha fal...

phuuuuuuu spo e di pse veq nejse

Dali!Keq
26-03-05, 22:02
Te pershendes dali!keq dhe te pergezoj per temen !

E tash po te pergjigjem ne teme sa i perkete parterit te enerrave te mia ...ate partner e enderroj si nje djale simpatik jo simpatik vetem nga pamja fizike e tij por te jet simpatik nga mbrendia e tij dmth nga shpirti i tij te jete nje djale i mire dmth nese eshte i mire zemersisht atehere pse mos te jete edhe simpatik nga pamja fizike , pastaj te me kuptoj dhe kur te kem te drejt ne diqka ta pranoj ate e kur te mos kem te drejt te me thote jo seshte keshtu dhe jo une te flas dhe ai vetem te me shikon dhe te me thote ashtu eshte ( dhe te me doje vetem mua hahha).....

vazhdoj ndonje dite tjeter ............blina

Falemnderit e nderuar,bere shum mire qe shprehet mendimin tendt te lir per temen e edrrave te partnerit tend.
Shpresoj qe at qka e edrroni do ta gjeni se mendoj ajo ai qka lyp e gjen.
Dhe un ni dit do shprhi por po kam qef qe te mbushet nje herit nga antaret.
Blina juve ju falemnderoj per pergjigjejen tuaj.
Vazhdofsh e Lumtur.

Shpresoj te je nda i kenaqur nga pergjegjja edhe une ju pershendes edhe ju kalofshi sa me mire dhe me i lumtur......nga blina
Ju qofsha fal...

phuuuuuuu spo e di pse veq nejse
Te qofsha fal me taxi deri te banesa a qy hahah :wink:

laliloli
26-03-05, 23:17
tung Dali ! mirė
Unė ēdo herė kam ėndėrruar qė pėr vajzė tė jetės ta kem njė tė ndershme ,tė moralshme, tė shkolluar,jo mendje madhe,e afėrt pastaj me trup e gjatė e filize dhe them tė drejtėn edhe tė pashme(simpatike)

dėshiroj dali ta marrėsh njė nuse si ta do zemra

por harrova tė them se megjithėate kismetit si dihet duhet tė jesh i pėrgatitur pėr ē'do situatė se lind dėshpėrimi

Dali!Keq
27-03-05, 00:07
tung Dali ! mirė
Unė ēdo herė kam ėndėrruar qė pėr vajzė tė jetės ta kem njė tė ndershme ,tė moralshme, tė shkolluar,jo mendje madhe,e afėrt pastaj me trup e gjatė e filize dhe them tė drejtėn edhe tė pashme(simpatike)

dėshiroj dali ta marrėsh njė nuse si ta do zemra

por harrova tė them se megjithėate kismetit si dihet duhet tė jesh i pėrgatitur pėr ē'do situatė se lind dėshpėrimi


Lalioli S`pari deshiroj qe t`ju pershendes Perzemertsisht,dhe te ju Uroj Mire se ardhje ne mesin Ton,dhe te ndjeheni i lirt,po si ne shtepin tende.

Nuk po dia se si te ju shkruaj,at qka me ndjen zemra si per ju Vllau im dhe qdo Shqipetar.
Po si te ju them esht ardh nji koh shum moderne,sa qe esht ber shum veshtire te gjen partnerin e e drrave,pasi qe shihet dhe nuk ka komente per te cilur me gisht,vete koha esht as soj kur mashkulli esht ai qe mban Familjen ne Zemer,un kisha me then se esht shum veshtire te pershkruhet at qka un po dua te them.
Nuk deshta te shkruaj por ne kohen e fundit me shum lendohen meshkujt nga Femrat sa qe dikur ferrat nga Meshkujt.
Ketu ne Zvicer,kam fillua te dashuroj por nuk kam has ende ne nji Vajz qe me bind se me takon hu mua,por deri me tani me i interesuari ka qen vetem sexi.
Dhasht Zoti qe te Jetoni i Lumtur me at qe ju e prisni dhe qe mendoni te qoni Jete.
Dhasht Zoti qe dhe Prindi juaj te shef ty te Lumtur me at vajz ne te cilen neser qon Jeten.
Dhasht Zoti qe Morali dhe Kultura Shqiptare nuk humb kurr.
Me perplot Rrespekt Dali i keq nga Zvicera.

mjellma
27-03-05, 15:29
E more dali i keq si te them nuk po di amo princi i endrrave te mija kisha dashur te jet nje mashkull qe do te me doj per gjith jeten, te jet i moralshem e sa per bukru ashtu si e lka lind nona te ket shum respekt edhe mirkuptim te nje femer spo di bre qka tjera me shkru veq fatit nuk i dihet deri sa ta takoj tani ju tregoj qysh po doket princi i endrrave te mija se tash pika e dites spo shof more enderr hiq hahaha (shaka pak)
duhet te jet nje njeri qe e gjmon jeten edhe ja din vlern jetes kaq nga une per kete here
mir mbetsh djali i keq po ti nuk na tregove djal qysh kishe dashur ti te jet PRINCESHA E endrrave tuja

Dali!Keq
28-03-05, 20:35
E more dali i keq si te them nuk po di amo princi i endrrave te mija kisha dashur te jet nje mashkull qe do te me doj per gjith jeten, te jet i moralshem e sa per bukru ashtu si e lka lind nona te ket shum respekt edhe mirkuptim te nje femer spo di bre qka tjera me shkru veq fatit nuk i dihet deri sa ta takoj tani ju tregoj qysh po doket princi i endrrave te mija se tash pika e dites spo shof more enderr hiq hahaha (shaka pak)
duhet te jet nje njeri qe e gjmon jeten edhe ja din vlern jetes kaq nga une per kete here
mir mbetsh djali i keq po ti nuk na tregove djal qysh kishe dashur ti te jet PRINCESHA E endrrave tuja

hahaha a per rrespekt e ki a kqyre te pershendes me dy thas rrespekt ,tre thas sinqeritet dhe me ni kilo sjellje,gjithsej bejn tip 501 hahahaha.
Mjellma deshirat tu realizofshin aq sa i meriton hahahah,ishalla jeton e Lumtur me at Princ e e ndrrave tu realizoft dhe Zemra tu GZOFT.

Lona
31-05-05, 10:56
Njeherit pranoni pershendetjet e mia

Po shpreh mendimin tim, une me se shumti dot vleresoja moralin dhe sinqeritetin e tij. Keto dyja jane me te rendesishme per mua edhe ne jeten e perditshme.

Tungiii,

turisti
31-05-05, 13:01
Njeherit pranoni pershendetjet e mia

Po shpreh mendimin tim, une me se shumti dot vleresoja moralin dhe sinqeritetin e tij. Keto dyja jane me te rendesishme per mua edhe ne jeten e perditshme.

Tungiii,

Pershendetjet e sinqerta per mendimin tende e nderuara.


Me respekt,
TURISTI.

Kurvani
02-06-05, 16:01
Te Jet,Femer e Holl trup Elegante,Bukuria dhe Mosha nuk luajn rrol.
Dhe mos me ma prish se...

emine
24-04-12, 20:42
qishtu:tongue: