PDA

View Full Version : MEDITIM - kunder abortit!!!


Giovanni
17-03-05, 15:55
Mami!... Mami!...

Me degjon?

A eshte e vertete: se ti nuk mund te me degjosh; ti nuk njeh zerin tim, fytyren time, buzeqeshjen time, lotet e mi...

Mami! Si eshte dielli? A eshte e vertete, qe drita dhe ngrohtesia jane si nje dashuri e vertete?

Mami, eshte e vertete qe lulet jane te bukura dhe me plote arome?

A eshte e vertete se eshte bukur te vraposh, te buzeqeshesh, te luash, te duash, te kendosh?

Mami, eshte e vertete se qielli eshte i zbukuruar me yje te shumte, re, driteza, diell e hene?

Mami, a eshte e vertete se deti eshte i kalter dhe dallget e detit dijne te kendojne?

Eshte e vertete qe bimet jane te shumeta dhe jane mirenjohese?

Qe lumi eshte i paster dhe i rrjedhshem?

Mami, eshte e vertete qe zogjte flututojne ne qiell duke ciceruar dhe kane kujdes te vecante per krijesat e tyre me te vogla?

A eshte e vertete, o Mami se te gjitha kafshet, edhe ato me te egrat, ia degjojne zerin te birit me dore ne zemer?

Mami, sa do te doja te mbeshtetem ne zemren tende! Qellimi im ka qene te te dua, te degjoj, te perkdhel; kam dashur te jetoj, te njoh fytyren tende te embel...

Mami, pse me ke mbytur?

Mami!... Mami!

(Kushtuar femijeve qe nuk e kane pare kurre driten e diellit)

Marre nga Forumi Shqipetar.

Giovanni
17-03-05, 15:57
Kete teme e kam marr nga Forumi Shqiptar pasi qe me pelqeu dhe me tronditi pa marse e kopjove per te par mendimete e juaja.

I krishteri
17-03-05, 16:44
i nderuar,

ky postim eshte tek www.ForumKatolik.Com pastaj ForumiShqiptar.Com kane marre nga Forumi yne! Cka te besh... shqiptari eshte mesu me vjedh duke mos cituar "Copyright" tashme u mesuam me shqiptar :shock:

Perkthyes i ketij Postimi im jam une :D

Giovanni
18-03-05, 16:15
i nderuar,

ky postim eshte tek www.ForumKatolik.Com pastaj ForumiShqiptar.Com kane marre nga Forumi yne! Cka te besh... shqiptari eshte mesu me vjedh duke mos cituar "Copyright" tashme u mesuam me shqiptar :shock:

Perkthyes i ketij Postimi im jam une :D


Me vjan mire qe ju jeni perkthysi.
Ndoshta ju nuk i keni kerku leje autorit per ta perkthyr as une nuk ju kerkova leje per ta kopjuar. :lol:

I krishteri
23-03-05, 18:21
Giovanni,

nuk e kisha per ty, por per disa ketu qe vjedhin neper internet dhe nuk citojne burim e artikullit.

Ty te deshiroj suksese ne jete dhe studime,
I krishteri - qe 2.000 vjet :P

Culo
24-03-05, 05:34
*********************************

Ndryshuar nga


Honesty


**********************************

I krishteri
24-03-05, 09:01
********************************

Ndryshuar nga

Honesty

**********************************

Anza
24-03-05, 09:56
*********************************

Bisede jashte teme...

Ndryshuar nga
Honesty


**********************************