PDA

View Full Version : E kam ni Lutje sa i perket Muzikes


Dali!Keq
07-04-05, 21:51
U mundu ni shoqe kishe po di diqka po jo nuk mujti as ajo mem ndimu.
Po du bre me dit cili Program esht ma i thjeshti(i pa kumplikuar) per shkarkimin e kengeve,inqizimin e kengeve,ndegjimin etj..sa i perket muzikes Shqiptare.

Dhe ku e si mundem ta gjej ate,si e instaloj ate,dhe mundsisht ne gjuhen gjermane se anglisht nuk kam nerva.

Hajt kush po me ndimon ymri tu rrit ,ishalla te lind ni djal hooo.

uck_aksh
12-04-05, 19:53
nuk te kuptova mir me duket nese do per te ndegjuar muzik nga interneti dhe ku mund te shkarkon muzik shqip ke ne www.riniashop.com mundesh te degjon muzik te shkarkosh ke gratis.
a nese mendon te kesh program ne pc per te ndegjuar apo per shkarkim ke winampin real player edhe shum te tjera. ke edhe programin NERO 5 qe instalohet ne PC ku mund ti presh kenget edhe te besh konbinime
ndersa per te degjuar e ke edhe www.dashuria.com qe ke afro 2000 albume

Dali!Keq
14-04-05, 06:18
nuk te kuptova mir me duket nese do per te ndegjuar muzik nga interneti dhe ku mund te shkarkon muzik shqip ke ne www.riniashop.com mundesh te degjon muzik te shkarkosh ke gratis.
a nese mendon te kesh program ne pc per te ndegjuar apo per shkarkim ke winampin real player edhe shum te tjera. ke edhe programin NERO 5 qe instalohet ne PC ku mund ti presh kenget edhe te besh konbinime
ndersa per te degjuar e ke edhe www.dashuria.com qe ke afro 2000 albume
Falemnderit shoku i nderuar,por diqka qe muj me inqizu ne Cd a ketu muzikat e Dashuris.com dhe dhe rinis jan te bllindume per mos inqizime.
Nejse si do qoft ju falemnderit per ndimen e dhen.
Dali keq

dr1ta
16-04-05, 13:00
Provo programin dcc++ aty ke pm3 dhe huba shqip poashtu anglisht turqisht arabisht ckadush cka ta don shpirti

Dali!Keq
16-04-05, 21:59
Drita Po si hyet aty a ke Adres te sakt ?
http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c016.gif
http://www.cosgan.de/images/more/bigs/g046.gif
http://www.cosgan.de/images/smilie/musik/c010.gif

dr1ta
17-04-05, 23:45
http://dcplusplus.sourceforge.net/ edhe e shkarkon ant dcc++ (insatller)

KA pak pune aty mbasi e instalon sepse duhesh me nda files qe ke ti ne pc tone per me mujt me marr pjes ...ja vlen :P

Dali!Keq
17-04-05, 23:59
Falemnderit e Nderuara Drita Qenka ne anglisht,sun pi bi ne fije bera diqka Dowload por se di as vet se qka bera..hahah
Falemnderit dhe nje her,te jam mir njohes per ndimen dhe kohen e dhene.
Dali i keq.

Daja POLIC
15-05-05, 02:54
WINAMP tashe per tashe eshte program numer 1 per muzik

www.winamp.com me kete program mundesh edhe muzika si pershembull muzikat ne faqen www.dati.ch qe jan vetem per ndegjim me winamp mundesh edhe mi shkarku eshte pak e komplikum por shum dicka e mir sepse aty te www.dati.ch jan shum albume dhe ja vlen.


www.winamp.com

www.dati.ch

Dali!Keq
15-05-05, 03:29
pershendetje Daja Polic falemnderit ne Ndimen tende.

Un pasi qe i bej shkarkime kur dua ato keng qe ti inqizoi duet mi ___sinkronizu___ e per at nuk po mundem ti sinkronizoj po esht e pa munur te inqizohen.

po ky http://www.winamp.com/ a mundet te instalohet dhe ne gjuhen gjermane?

Kalofsh mire.