PDA

View Full Version : Grimca humori fetar!!!!!!


Murgesha
08-04-05, 17:39
Tė nderuar diskutues tė kėtij nėnforumi.
Le tė jetė kjo temė, temė e "Armėpushimit" nga diskutimet fetare qė po i bani kėtu. Kur tė jeni tė lodhur mirė do tė banit po tė kyqeni edhe kėtu dhe tė tregoni ndonjė humoreskė.
Ju lutem mos mė keqkuptoni por duke e ditur se te tė gjitha llojet e feve tregohen anekdota e barcoleta tė shumta, pse tė mos jetė edhe kėtu njė temė vetėm pėr kėto lloje humoreska.

Pėr tė mos e zgjat mė shumė po e rrėfej njė humoreskė me personazh nje Hogjė dhe njė Prift.


Njėherė nė trenin Prishtinė-Ferizaj udhėtonin sė bashku nė njė kupe Hogja dhe Prifti.
Nė mes tė rrugės Prifti nxorri njė konzerv prej qante dhe pasi nuk kishte brisk ju lut Hogjės nėse ka njė tė tillė.
Si jo???
Hogja nxorri briskun prej gjepi dhe ja dha.
Pas shėrbimit me tė.
Prifti ja ktheu, dhe po e falėnderon.
Mė fal Hogjė i nderuar por mishi nė konzervė ishte mish Thiu dhe ndoshta kjo nuk tė prish punė nė fenė tėnde.
Jo i tha Hogja, nuk prish punė aspak se unė kėtė brisk e pėrdori pėr synetim.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Ps. Shpresoj se po e kuptoni mesazhin e kėsaj teme.
Ju dėshiroj argėtim tė kėndshėm.

Odise
09-04-05, 04:40
Ndodhi e vertete


Nje hoxhe, Mulla V. nuk dinte te lexonte Kuranin, ngase nuk kishte kryer shkollim perkates dhe mbase dukej njeri i mire e emruan - hoxhe. Ne bisede ne nje tubim, njeri i beri nje pyetje hoxhes dhe iu lut ta lexoj ndonje ajet ne Kuran dhe hoxha qe mbante Kuranin me vete, e hapi gjoja po lexon dicka dhe ngase nuk dinte leximin, e mbylli dhe iu tha shkurt te pranishmeve duke ofsha: eh cka po thot qitapi - kuku per mua, e kuku per juve! Ma mire nuk po lexoj hiē! Te gjithe menduan se me mire eshte mos ta dijne te verteten e hidhur.


***

Ndodhi e vertete

Nje musliman Abaz A. shkon per pashke te nje vendas i tij katolik dhe kur hyn ne dhome, plot burra, po pijne e po flasin, te gezuar sa s'ka ma dhe pasi pershendetet me ta, e ulin ne krye te sofres se shtruar me pije e meze dhe ia japin respektin e duhur. Ky ishte edhe pijanec i madh dhe posa e kapi goten e rakise, po i ndegjon me kersheri gostitjet e tyre plot gaz e gezim: eshna e t'past ba mire, e kjofte livdua Krishti! - dhe i cakrronin gotat nderveti - e kur i erdh radha ketij mysafirit me cakrrua goten me tjeret, u tha: eshna e t'plast ba mire teshka e zemres, e kjofte ladrua Krishti! I zoti i shtepise Pjeter B. u ngrit ne kembe i hidheruar dhe po ia terhjeke verejtjen mysafirit (edhepse ishin shoke te mire fort), ndersa mysafiri u ngrit poashtu brof ne kembe dhe iu drejtua me fjalet:
- Shiko ti burro, sot Krishti eshte imi dhe kur te duash ta japi nje dite ne motmot, Muhametin dhe ben me te cka te duash - a more vesh a jo? Te gjithe ia plasen gazit dhe u ulen e po pijne e po bajne bisede gazmore.


***

Ndodhi e vertete

Nje pop shkon mysafir te njeni dhe i zoti i shtepise i ban muhabet e knaqet me te dhe kur vie koha e gjumit, e pyet popin:
- Pop, e po don me fjete me Beben?
- Popi, ia ktheu pak si nervoz: jo more nuk fleje une me femij, se nuk mund ta duroj naten, por po fleje vetem! Dhe popi ra me fjete e kur u zgjua te nesermen, i zoti i shtepise e thirri vajzen e vet, qe t'ia siellte nje kafe (ngase ne mbremje ishte e zene dikund, e nuk e pau popin).
- Beba moj bij, na siell nje kafe per popin! - Dhe Beba mori kafene e hyri ne dhome. Ajo hyri bukuri e rralle, e madhe e bukur, me floke te rregulluara mire, e veshur bukur dhe iu ofrua popit me kafe, duke i sherbyer me miresjellje te kendshme.
I zoti i shtepise, i tha popit:
- Ani pop, a fjete mire a pushove hiē, a si te kaloi nata?
Popi duke luajtur kryet hidherueshem, ia ktheu edhe me nervoz se mbreme, kur ndigjoi pyetjen - a don te flejsh me Beben apo vetem - dhe me zemrim i tha:
- Une nuk jam pop, por jam gomar!

enesi_21
09-04-05, 08:58
Pershendetje antare te nderuar te forumit
Desha vetem te jap nje keshille ne lidhje me kete tem qe eshte hapur ketu per humoreska ne lidhje me fen, kjo gje ne fen islame ndalohet perarsye se eshte nje fe e vertet e cila nuk ka ndryshime dhe e zbritur nga Allahu xh.sh. e nuk na takon neve me bane hajgare me Allahun xh.sh.

Kurse Allahu ne Kuran per talljen me fen e Allahu thote ne suren [Teube]:

63. A nuk e ditėn ata se kush kundėrshton All-llahun dhe tė dėrguarin e Tij, atij i ėshtė caktuar zjarri i Xhehennemit, ku do tė jenė pėrjetė, e ky ėshtė ai poshtėrimi madh.

64. Hipokritėt kanė dro se do tė zbritet ndonjė kaptinė qė do tė nxjerr nė shesh atė qė kanė nė zemrat e tyre. Thuaj: “Ani, talluni!” All-llahu do ta zbulojė atė qė i frikėsoheni.

65. E nėse i pye ti ata (pėrse tallen), do tė thonė: “Ne vetėm jemi mahnitur e dėfruar”. Thuaj : “A me All-llahun, librin dhe tė dėrguarin e Tij talleni?”

66. Mos kėrkoni fare ndjesė, ju pasiqė (shpallėt se) besuat, keni mohuar. Nėse njė grupi nga ju i falim, grupin tjetėr e dėnojmė, ngase ishin kriminelė.

67. Hipokritėt dhe hipokritet janė si njėri tjetri; urdhėrojnė pėr tė keqen e ndalojnė nga e mira dhe shrėngojnė duart e tyre. Harruan All-llahun (nuk i binden), prandaj Ai i harroi (nga mėshira). Nuk ka dyshim, hipokritėt janė ata tė prishurit.

68. Hipokritėve dhe hipokriteve dhe jobesimtarėve All-llahu u ka pėrcaktuar zjarrin e Xhehennemit, ku do tė jenė pėrgjithmonė, ai mjafton pėr ta, dhe ata i ka mallkuar All-llahu. Ata kanė dėnim tė pandėrprerė.

sinqerisht nga enesi_21

fisniku
09-04-05, 09:29
Une pajtohna plotesisht me mendimin e enesi_21, nuk eshte rubrika e fes vendi per tema te tilla.Po shihet qe disa e kan marre fen si hobi dhe mendojn qe tu shti tema te tilla po sjellin "tolerance" ne fe po ne te vertet ata nuk po e kuptojn qe me tema te tilla nuk sjellin kurfare tolerance po ato ne te vertet kan efekt te kundrt.
E lusim Krijuesin qe keta njerez ti drejtoj ne rruge te drejt,ne rrugen e atyre qe do te shperblehen per veprat e tyre e jo ne rrugen e atyre qe kunder vetes terhoqen hidhrimin e Krijuesit dhe as ne te atyre qe humben veten.
Per mos me lan me u rrite kjo "tolerance" kishte qene mire qe kjo teme te mbyllet.

Odise
09-04-05, 10:48
Pershendetje!


Mendimi i lire duhet te respektohet, e te mos trazohet me dogma e urdhera, e diktate e ndalime!

Ky forum eshte forum shqiptar, e jo fetar, ashtu sikurse Dardania nuk i takon vetem nje feje, por tri feve ma te medha te njerezimit - e forumet e vecanta fetare kane te drejten e tyre te vejne diktate, urdhera, hapje-mbyllje te temave kur nuk jane ne kuader te rregullores se asaj feje!

Ketu ne forum shqiptar jane te gjithe te barabarte dhe te gjithe kane te drejten e shprehjes se mendimit te lire, qofte ne tema serioze, qofte ne tema te lira e argetuese!

shpresoj se u morem vesh!


****


NDODHI TE VERTETANe oborrin e nje xhamie, qe ishte rrite bari si kullose, mbase dera e oborrit kishte mbetur e hapur, nje lope kishte hyre dhe po kulloste bar dhe posa e pa hoxha filloi ta trembi per ta qitur jasht oborrit te xhamise, se nuk eshte e hijshme te rrij lopa aty e te kullote bar. Kur papritmas, e sheh ne rruge F. C. qe ishte me lope tjera ne nje lendine aty afer, ku kullotnin lopet e tij dhe pikerisht ajo lopa e tij ishte ajo ne oborr te xhamise. Hoxha e thirri:
- O F. po qysh more e ke lane lopen me hy e me kullote bar ne oborr te xhamise? Kurse, F. ia ktheu hoxhes:
- O hoxhe ajo eshte lope, se a po vij une ne oborr te xhamise, a me ke pare ndonjehere mua ty! Dhe ia plasen gazit qe te dyte edhe e tregonte vet hoxha neper tubime gazmendi (dasma e darka te lames - jo diten n'dreke:), ku kritikohej mosperfshirja masive e njerezve ne falje.


***

Njeri si fetar i forte qe ishte, me inicialet F. P., mori djalin e vet per te paren here ne kishe, se ishte rritur e bere te hynte ne rend me besimtaret tjere. Kur hyne ne kishe, i ati po ia tregon te birit udhezimet kryesore, se si duhet te veproje dhe po i thote me ze te ulte, si ne peshperitje:
- Shiko biro, kjo eshte kisha brenda. Atje ne balle eshte statuja e Krishtit, kurse kjo figura ne fund tek dera, eshte Luciferri. Djali kur e pa statujen ne balle perpara, e dinte se e kishte pare shumekund, por kur e pa kete figuren tek dera, me brire e te kerleshur si ne sulm, te forte e te dredhuar
disi nisi e po i hyn ne qejf djalit dhe i tha babait te vet:
- Babe, une po rrij ketu tek dera e ti shko atje perpara ne balle, sepse qeky qenka dicka qe po me pelqen mua - qenka dicka qe po me epka zemer e trimeri, e po me bejka te forte si ai vet! Babai, nga hidherimi e nxori te birin jasht kishes dhe i tha:
- Ik e shko ne shtepi, e mos te shoh ma ketu!


***


Tregonte imami yne, nje anegdote:

Nje njeri paska qene shume fetar i forte dhe nuk paska lane asnje vakt pa fale namaz, gjithkah ku ka qellua dhe ma se shumeti qenka fale ne nje pllake, rrase te madhe guri - ku aq shume qenka fale namaz, sa qe edhe ne rrase te gurit i paska lane shenjat e gjunjve dhe i paska bere pllaquka me gjunj. Keshtu ai fetari i madh, na qenka bindur se ai e ka te rezervuar vendin per ne xhenet edhe niset nje dite kah bjeshka, me qellim me fole me zotin dhe per ta pyetur, se ne cilin xhenet e ka vendin. Duke ngjitet atyre klisurave perpjete bjeshkes, takohet ne nje njeri tjeter dhe pershendeten nderveti:
- O a munde o burre, po a je burre i forte e si je? Kah ia ke mesye keshtu?
- Ogurolla!
- Allahrazolla! - Ia ktheu ky burri fetar i madh qe e kishte shpuar gurin duke u falur.
- Qe dola e po ngjitna ne bjeshke, se po dua te flas me zotin, e ta pyeti se ne cilin xhenet (parajse) e kam vendin.
- Ne cilin xhenet ke me shkua? Don ta pyetish zotin ti?
- Eh, besa e zotit, edhe une dua me ardhe me ty edhe me e pyet zotin edhe une per veti...
- Po cka po don me e pyet zotin ti per veti?
- Po dua ta pyes zotin edhe une, ne cilin xhehnem (ferr) kam me shkua, se ne krejt jeten time nuk kam lane gje te lige pa bere. Kam vjedhe, mashtrua, e gjithcka te lige bera ne kete jete! - Ani hajde, pra ia ktheu burri i mire, ngutu e te ecim me shpejt!
Kur dolen ne nje gurishte te madhe shkembinjesh, ky njeriu qe mendonte se eshte i mire, u ndal e foli dicka ndermjetveti dhe kur papritmas nje ze i madh u ndegjua nga qielli:
- He ku po shkoni, e cfare po kerkoni o binniadem? - Ai qe e kishte shpuar rrasen e gurit duke u falur namaz, i tha zotit:
- Madheri, a ben te me tregosh, se ne cilin xhenet (parajse) e kam vendin, se po dua ta dije persegjallit, e te gezohna bile? E Zoti e pyeti tjetrin:
- Po ti biniadem, cka kerkon? - Ky burri i keq, i tha:
- O Zoti im, a po me tregon se ne cilin xhehnem (ferr) e kam vendin se po dua ta dije persegjallit, se e dij se e kam merituar? Zoti iu drejtua atij te parit, fetarit te madh:
- Ti, a e paske sigurua pa urdherin tim se paske me shkua ne xhenet a?
- Po vallah, se Ti e din se e kam shpuar edhe rrasen e gurit duke u falur!
- Eh bukuri pra! Mbase ti e paske sigurua vet xhenetin, atehere ti e ke vendin ne xhehnemin (ferrin) ma te thelle - kurse ti qe po e dijtke se je njeri i keq dhe i lige dhe e paske te ditur se vendin e ke ne xhehnem - ti je ne xhenet!

Dhe ia plasi gazit oda!


***

Njefar, R. B. e pyeti hoxhen ne ode burrash, mbase hoxha po flitte per pastrimin e trupit, kur burri flene me gruan e tij (se jo me ndonje tjeter:), se si duhet me u be paq, me u pastrua mire sipas fese (se jo mos me u pastrua me muaj te tere:):
- Hoxhe, po e zeme se une e kam mbushe nje qerre me perime dhe po dua ta qoj ne pazar, kurse gjate rruges, rreshqet nje trangull (kastravec) nga qerrja dhe bie ne rrugen e perbaltur dhe ndyehet kastraveci. A duhet ta marr ate kastravec e ta pastroj vecant edhe ta qes perseri ne qerre - apo duhet me e la e pastrua krejt qerren me perimet qe jane ne te?

Perseri oda ia plasi gazit!:)

loni19
09-04-05, 11:20
STOP kesaj teme

Auberoni
09-04-05, 13:33
65. E nėse i pye ti ata (pėrse tallen), do tė thonė: “Ne vetėm jemi mahnitur e dėfruar”. Thuaj : “A me All-llahun, librin dhe tė dėrguarin e Tij talleni?”


Une kam menduar se sensi per humor eshte dhurate e Zotit!!!!

at|n|
09-04-05, 13:40
65. E nėse i pye ti ata (pėrse tallen), do tė thonė: “Ne vetėm jemi mahnitur e dėfruar”. Thuaj : “A me All-llahun, librin dhe tė dėrguarin e Tij talleni?”


Une kam menduar se sensi per humor eshte dhurate e Zotit!!!!

Humori lejohet por nese beni humor me All-llahun, te Derguarin, me librat e tij nuk eshte e lejuar. Ju lutem MODERATOR mbylleni temen apo zhvendoseni tek ndonje teme e lire, ku do te tregohen barcoleta te tjera jo te behet shaka me fene. Plotesith pajtohem me enesin dhe te tjeret qe kerkojne qe te mbyllet tema.

Abdullah Sylejman Mehmeti
09-04-05, 13:58
Ju lutem mbylleni temen, nuk behet humor me All-llahun dhe te Derguarit e Tij.

Ka shum menyra tjera per te bere humor, nuk e shoh te arsyeshme qe te behet humori ne kete menyre.


MBYLLENI TEMEN

Odise
10-04-05, 20:44
PO THIAZ JEMI FALĖ SONTENje nate, nje grup besimtaresh bashk me hoxhen duke biseduar ne ode burrash, ishin vonuar per faljen e Taravise dhe nguten ta zene kohen e orarin e faljes dhe ulen ne sezhde. Keshtu tash nguteshin ne Falje dhe filloi te ēatallohej rendi i burrave, duke u ulur e ngritur shpejt.
Njeri qe ishte pak ma i ngadalshem se tjeret, mbeti vetem duke u ulur e ngritur e duke murmuruar ne shprehje dhe pasi e kryen faljen, namazin
kur dolen jasht duke u pershendetur nderveti, ky iu ofrua hoxhes ne pershendetje ne mes burrash dhe i tha: Naten e mire, hoxhe, se valla sonte jemi falur thiaz, jam trullua krejt gjate te falurit. Hoxha qeshi dhe shkuan secili ne shtepine e vet.

Tomori
10-04-05, 23:02
Kan qene dy shoke njeni Katolik e tjetri Musliman
-Kur nje dite ky Muslimani e sheh shokun e tije shum te merzitur?!!
Cke mor qka tka ndodur
-E iq mos vete punet i kam shum keq?!!
-Po perse e pyet Muskimani?
E bre shoqi isha ne Kishe me lajte gjynahet tek prifti mas perdes!
-Prifti me pyeti per cka mekati je ardhe
O prifto kam dhunu nje femer?!!!
-Prifti auuu mekat te madh paske ba un ket mekat smundem me e lajte perveq atit te shejte?!!!

Muslimani i thot shoqit:
Aj bre mos u merzit per ket pune, aj shkojm tek Hoxha e tshohim cka dot thote:
-I thuan Hoxhes se qka esht puna
Hoxha thot sevab sevab ke bere
-Ky katoliku habitet!!!
Mir de hoxhe po prifti me thote mekat mekat te madhe ke bere e ti me thua sevab sevab
-Hoxha e vet mir de djali mire a eshte i martuar aj prifti yt?
-Ky po i prgjigjet JO bre ku ke ni prifti katalik me qen i martut se eshte mekat me u martu prifti.
-Hoxha i kthehet po ku din prifti qeshte(P***a) " Femra" leje ti priftin se zdine gje e kthehu nga Hoxha per se mbari :wink:

enesi_21
11-04-05, 11:02
65. E nėse i pye ti ata (pėrse tallen), do tė thonė: “Ne vetėm jemi mahnitur e dėfruar”. Thuaj : “A me All-llahun, librin dhe tė dėrguarin e Tij talleni?”

66. Mos kėrkoni fare ndjesė, ju pasiqė (shpallėt se) besuat, keni mohuar. Nėse njė grupi nga ju i falim, grupin tjetėr e dėnojmė, ngase ishin kriminelė.
[Teube]

Murgesha
11-04-05, 12:45
65. E nėse i pye ti ata (pėrse tallen), do tė thonė: “Ne vetėm jemi mahnitur e dėfruar”. Thuaj : “A me All-llahun, librin dhe tė dėrguarin e Tij talleni?”

66. Mos kėrkoni fare ndjesė, ju pasiqė (shpallėt se) besuat, keni mohuar. Nėse njė grupi nga ju i falim, grupin tjetėr e dėnojmė, ngase ishin kriminelė.
[Teube]Enesi nuk ke aresye te sjellesh verste kuranore rreth kesaj teme.
Ne asnje moment ne ket teme, nuk u fy Allahu dhe Kurani, andaj kjo thirrja jote eshte shume e pakuptimte dhe qellim keqe.

fisniku
11-04-05, 17:36
Kur dikush me vetedije bene nje gjynah dhe thot a ky eshte nje gjynah i vogel,pikerisht atehere ai/ajo ka bere nje gjynah shume te madh(sepse e ka bere me vetedije dhe i ka influencu edhe tjeret ne pune te tille).

Murgesha
11-04-05, 19:04
Kur dikush me vetedije bene nje gjynah dhe thot a ky eshte nje gjynah i vogel,pikerisht atehere ai/ajo ka bere nje gjynah shume te madh(sepse e ka bere me vetedije dhe i ka influencu edhe tjeret ne pune te tille).


I nderuar ku po e shef ti gjynahin ketu?
Tė nderuar diskutues tė kėtij nėnforumi.
Le tė jetė kjo temė, temė e "Armėpushimit" nga diskutimet fetare qė po i bani kėtu. Kur tė jeni tė lodhur mirė do tė banit po tė kyqeni edhe kėtu dhe tė tregoni ndonjė humoreskė.
Ju lutem mos mė keqkuptoni por duke e ditur se te tė gjitha llojet e feve tregohen anekdota e barcoleta tė shumta, pse tė mos jetė edhe kėtu njė temė vetėm pėr kėto lloje humoreska.


A nuk po e shef veten si po zhytesh ne gjynahe, duke ja mveshur dikujt diqka cfare nuk e ka thene?
Me trego ne cilen shprehje timen e pa ti fyerjen ndaj zotit, apo librave te shenjte?

Tomori
11-04-05, 19:52
Kur dikush me vetedije bene nje gjynah dhe thot a ky eshte nje gjynah i vogel,pikerisht atehere ai/ajo ka bere nje gjynah shume te madh(sepse e ka bere me vetedije dhe i ka influencu edhe tjeret ne pune te tille).

]-Dakorte po e leme per momentin siq thua ti o fisnik?!!!!
Por mundesishte tna sqarohesh per cilin gjynah e keni fjalen, siq thuani ju e beni me vetedije?!!!!
-Prandaj fisnik kur te denonconi denjerin si psh ne rastin tuaj qe i thuani MURGESHES beni gjynah me vetedije?!!!!
-Qfare ghynahi ka bere konkretishte MURGESHA!!!

Un mendoje te kunderten qe ju beni ghynahe me vetedije,,,,
-Normalishte une ket thenjen time e "ARGUMENTOJ" se beni gjynahe
ARGUMENTI eshte qe ju beni shpifje me VETEDIJE?!! I ngelni ne qafe birgarihak Murgeshes, A nuk eshte gjynah kjo me i met ne qafe njerit e me i thane se bane gjynahe kote kot,,,,mos te lutem fisnik Korigjohu bile eshte e udhes me i mare Hallallek Murgeshes, se i ke ngel ne qaf[/color]

loni19
12-04-05, 12:08
nga kjo shihet se muslimanet e respektojne sado kudo Fene e vet dhe nuk duan te luajne me te ndersa ata qe jan mos te them por jan krishter luajn por pas atyre hajgereve e sulmojne Islamin gje qe gjithnje e bejne qe njerezit te marrin mendim te keq per Islamin.mirepo Islami eshte Feja me e perhapur ne Bote.
E nderuara Murgesha sinqerisht nje keshille deri tek ti. pranoje jo si urdher nga une por si keshille prap ti nese don mund te veprosh si te duash.me te vertete nje gje e tille eshte gabim me beso nuk eshte e lejuar edhe pse shum e perhapur ne popull.
merri fjalet e mia per keshille dhe duke u nisur nga ajo se me te vertete ne kete rast behesh shkak qe disa te poshter menjehere fillojne ta sulmojne Islamin permes perrallave qe i kan shpikur vete sepse kur Muslimanet kan shpikur: Matematiken,Fiziken,Kimine,Gjeografine,Trigonometr ine,Astronomine, ata skan mund ti kundervihen dhe kan shpik perralla.
me respekt loni19.

preshevarja
13-04-05, 22:20
pershendetje si anetare e re me kan pelgjy disa tema por me ket tem qe e keni filuar ketu me duket se e pasni tepruar! kjo tem nuk osh per me ba hajgre ju lutem mos boni gjunaha se jeni ka luni me all-llahun...!

i pershendes te gjith besimtart

enesi_21
14-04-05, 06:03
65. E nėse i pyet ti ata ( pėrse tallen), do tė thonė: “Ne vetėm jemi mahnitur e dėfruar”. Thuaj : “A me All-llahun, librin dhe tė dėrguarin e Tij talleni?”

66. Mos kėrkoni fare ndjesė, ju pasiqė (shpallėt se) besuat, keni mohuar. Nėse njė grupi nga ju i falim, grupin tjetėr e dėnojmė, ngase ishin kriminelė.
[Teube]Enesi nuk ke aresye te sjellesh verste kuranore rreth kesaj teme.
Ne asnje moment ne ket teme, nuk u fy Allahu dhe Kurani, andaj kjo thirrja jote eshte shume e pakuptimte dhe qellim keqe.

Prape po u a perserise, vetem me bane hajgare me islamin nuk lejohet dhe me mendimin e te gjithe dijetarve del nga islami bahesh kafir(pabesimtar) me u tall me fen e Allahut.

Pa marre parasyshe cka do te jete ajo ne islam, qofte me Hoxhen, qofte me ndonje gje qe ka te bej me islamin nuk lejohet tallja.

sinqerisht enesi_21

Bronx
17-04-05, 02:36
Tė nderuar diskutues tė kėtij nėnforumi.
Le tė jetė kjo temė, temė e "Armėpushimit" nga diskutimet fetare qė po i bani kėtu. Kur tė jeni tė lodhur mirė do tė banit po tė kyqeni edhe kėtu dhe tė tregoni ndonjė humoreskė.
Ju lutem mos mė keqkuptoni por duke e ditur se te tė gjitha llojet e feve tregohen anekdota e barcoleta tė shumta, pse tė mos jetė edhe kėtu njė temė vetėm pėr kėto lloje humoreska.

Pėr tė mos e zgjat mė shumė po e rrėfej njė humoreskė me personazh nje Hogjė dhe njė Prift.


Njėherė nė trenin Prishtinė-Ferizaj udhėtonin sė bashku nė njė kupe Hogja dhe Prifti.
Nė mes tė rrugės Prifti nxorri njė konzerv prej qante dhe pasi nuk kishte brisk ju lut Hogjės nėse ka njė tė tillė.
Si jo???
Hogja nxorri briskun prej gjepi dhe ja dha.
Pas shėrbimit me tė.
Prifti ja ktheu, dhe po e falėnderon.
Mė fal Hogjė i nderuar por mishi nė konzervė ishte mish Thiu dhe ndoshta kjo nuk tė prish punė nė fenė tėnde.
Jo i tha Hogja, nuk prish punė aspak se unė kėtė brisk e pėrdori pėr synetim.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Ps. Shpresoj se po e kuptoni mesazhin e kėsaj teme.
Ju dėshiroj argėtim tė kėndshėm.

hahaha :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

experti_lu
27-04-05, 03:39
nje hoxhe per gjdo dite shkonte me biciklete ne gjami.
por nje polic,donte gjithsesi me denu hoxhen,por hoxha kurr nuk bante gabime.
nje dite polici vedosi me ndal hoxhen dhe me dvete,pse nuk po gabon kurre?
-polici,baba hoxh po du me te denu por ti kurr nuk po gabon ne kumonikacion.
-hoxha,biri im une e kam allahun me veti.
-polici,qkaaaaaaaa,ti me allahun ne biciklete.dy persona.20 euro denim. :lol: :lol: :lol: :lol:

GURI SYLAJ
26-05-05, 16:10
AlbMuslim-Ku , mos u brengosni shume per kete ceshtje sepse as ju nuk mbeteni mbrapa kur jan ne pyetje besimet tjera. Nese don te jesh i rrespektuar atehere edhe duhet te rrespektosh. Sa per talljet qe ju i permendeni hiq mos behi merak sepse tek ne e kishin pyet nje Hoxhe : a eshte mekate me e sha Zotin e ai pergjigjet : eshte mekate me em sha mu qe ndoshta nuk kam mundesi me u hakmarr se Zoti nese don , ai mundet. Por nese mendoni se jeni i thirrur per dicka te tille atehere duhet te jeni shume i matur ne vleresime dhe kritika ndaj te tjereve.

Stuhia
28-05-05, 03:24
Guri Sylaj , un ju drejtova vellezerve te mi ne Islam , dhe me trego ti ku i kam nenqmu n ata apo nje gje te tille .

Perveq injorante qenke edhe genjeshtar.
Ti spaske fyer fete tjera, ti spaske share? :shock: :shock:

Stuhia
28-05-05, 03:34
Dikush del dhe thot nuk ka tallje me Allahun ne ket tem , nuk fyhet kur'ani , nuk eshte asgje kjo tem vetem anegdota ,

Qka po don me shum kur tallesh me Ligjet e ALlahut , a nuk mjafton te tallesh me Ligjet e Allahut qe eshte nje prej mekateve me te mdha ah ?

Ja nje Anegdot qe e lexova nga ODISE :
_________________________________________
Odise
Njefar, R. B. e pyeti hoxhen ne ode burrash, mbase hoxha po flitte per pastrimin e trupit, kur burri flene me gruan e tij (se jo me ndonje tjeter:), se si duhet me u be paq, me u pastrua mire sipas fese (se jo mos me u pastrua me muaj te tere:):
- Hoxhe, po e zeme se une e kam mbushe nje qerre me perime dhe po dua ta qoj ne pazar, kurse gjate rruges, rreshqet nje trangull (kastravec) nga qerrja dhe bie ne rrugen e perbaltur dhe ndyehet kastraveci. A duhet ta marr ate kastravec e ta pastroj vecant edhe ta qes perseri ne qerre - apo duhet me e la e pastrua krejt qerren me perimet qe jane ne te?

Perseri oda ia plasi gazit!
________________________________________________

Mir tash analizo kete , pastertia pas mardhenieve intime eshte e shkruar mjaft mire ne Islam , edhe komentuar mjaft mire nga dijetaret islam , ndersa ketu ODISE tallet me ate duke krahasuar qeshtjen e pastertis me Tranguj(kastraveca) , te them nje se keto qe ke paraqit ti si anegdot eshte pytje e pabesimtareve dhe tallje e tyre me Islamin .
Ndersa islami vecohet me pastertin e tij dhe nje nga karakteristikat qe veqon islamin eshte pastertia (5 her ne dit)

Mos u tallni me fjalen e Allahut dhe mos u tallni me Islamin se eshte mekat i madh , i drejtohem Muslimanve te forumit , se per krishteret sesht interesant kjo edhe nuk eshte qudi , ata skan tjeter qka me be .


Ketu qenka bere per fjale odash.
Cka ka faj Odiseu qe ka rrefyer ato fjale te odave ai as nuk eshte autori e as rrefyesi.
Ty nese ste pelqen te bejsh humor, pse kyqesh ne keto rubrika, apo mos erdhe te lexojsh gjera qesharake e te ra ne sy edhe kjo teme dhe tha hajt edhe une ta jap naj kritik.
Siq kam pare ju nga Maqedonia jeni dhe se besoj te mos kesh ndegjuar per hogjen e Llojanit i cili shkruante hajmalia per grate qe shkonin tek ai per tu sheruar.
Ne mos qofsha gabim ai ju thoshte atyre zgjidhni ushkurte. E kur ndonjera kthehej mbrapa per te dalur prej dhomes se tij, ateher ai bahej serioz dhe ju thoshte per ushkurte mbrapa deres e pata fjalen. Dhe ai mbante vertet nje pale ushkur te lidhur mbrapa deres.
A nuk qenka tallur ai ne emer te zotit dhe marre ne qafe gra te pafajshme ne emer te hajmaliave te cilat siq thuhet ai i shkruante nga Kurani?

Stuhia
28-05-05, 18:56
Mos kam filluar me tu dukur vete e njeqindta? :shock: :shock: :shock:
Jo Albmuslim jam Stuhia dhe jam vetem nje person dhe kam vetem nje nik. :lol: :lol: :lol: :lol:
Dhe pse more smu pergjigje aspak per Mulla ushkurin e Llojanit?
Ncncncnncnncn sa keq.

Odise
04-06-05, 04:38
Albmuslim-Ku, :!:


kam nje kerkese per ty: gabimet tuaja jane te pafalshme. Per ato ti do te japesh pergjegjesi vet! Njerezit te lene deri ku po shkon dhe dikur ta presin shkurt jakup. Pse siellesh si xhandarri neper forum? A mos je ti kryetari i fese islame? A vetem ne ty paska mbetur mbrojtja e fese islame? Pse nuk trusesh n'halet tuaja, por behesh aq qesharak, gjoja duke hyre si bukla, se kush na qenka kunder fese islame! Ti me qene musliman i mire, nuk shane fete tjera, as edhe kur te shajne ty direkt, si musliman ti nuk guxon te iu ktheshe ofendimin, as sharjen askujt - po ia len zotit!

Pse siellesh ti si profet neper forum? A mendon ti se je ma musliman se sa une dhe don te me tregosh ti mua dicka dicka superiore? Ti i pastron duart 5 here ne dite dhe e ndyen gojen, e shpirtin tend me mekate 100 here ne dite, duke krijuar perēareje fetare! A vetem kokordhelen tende duhet ta ndegjojme: 70% musliman, mos u tallni me All-llahun - po ti na qenkesh avokati i All-llahut a? Shih dhe rilexoji shkrimet tuaja origjinale edhe e gjene vetveten se kush je!

Eshte verejtja e fundit per ty personalisht!

ARVANITI
04-06-05, 13:43
STOP kesaj teme

Pse?

experti_lu
07-06-05, 22:48
allahile ALB-MUSLIM,rri qaty te diskukimet e fese
e mos shko te prishe atmosferen gjithkun ne forum!
ti maraki jot me mbete fjala jote ne qender te vemendjes
plus ja qysh thu ti nuk ban ndryshe!!!!!!
se i pa durushem je bo he medet.

experti_lu
11-06-05, 20:28
Albmuslim-Ku, :!:


kam nje kerkese per ty: gabimet tuaja jane te pafalshme. Per ato ti do te japesh pergjegjesi vet! Njerezit te lene deri ku po shkon dhe dikur ta presin shkurt jakup. Pse siellesh si xhandarri neper forum? A mos je ti kryetari i fese islame? A vetem ne ty paska mbetur mbrojtja e fese islame? Pse nuk trusesh n'halet tuaja, por behesh aq qesharak, gjoja duke hyre si bukla, se kush na qenka kunder fese islame! Ti me qene musliman i mire, nuk shane fete tjera, as edhe kur te shajne ty direkt, si musliman ti nuk guxon te iu ktheshe ofendimin, as sharjen askujt - po ia len zotit!

Pse siellesh ti si profet neper forum? A mendon ti se je ma musliman se sa une dhe don te me tregosh ti mua dicka dicka superiore? Ti i pastron duart 5 here ne dite dhe e ndyen gojen, e shpirtin tend me mekate 100 here ne dite, duke krijuar perēareje fetare! A vetem kokordhelen tende duhet ta ndegjojme: 70% musliman, mos u tallni me All-llahun - po ti na qenkesh avokati i All-llahut a? Shih dhe rilexoji shkrimet tuaja origjinale edhe e gjene vetveten se kush je!

Eshte verejtja e fundit per ty personalisht!


ODISE.te pershendes
por mos u merr me njerez te tipit ALB-MUSLIM.
se po te kercnohet ne pv ma keq se mu!!! :lol: :lol: :lol:
plus ne publik ban kishe intelektual. :roll:
ne te kundren eshe njeri qe(paradite e urren te gjithe boten, masdite edhe vetveten)

Edon
12-06-05, 04:47
Se pari po ju pershendes dhe po ju kerkoj mirkuptim per ket skic humori.

I Varrur!!
Kishte qen nje her nje Njeri dhe kishte nje Papagall.
Kur si qdo dit pune ai Zotriu shkon ne pun,kur nje dit mer telefonin papagalli dhe thirr ne tel.
Ja kshtu qdo dit ben te njejten gje papagalli,mir por mbas nje muaji vjen pagesa e telefonit 3000 Chf!!
Dhe Zotriu merr vesh se papagalli paska telefonuar,dhe merr edhe e varr ne mur papagallin!
Afer papagallit esht dhe Jesuzi i varur ne Kryq.
Dhe papagalli e pyt Jesuzn se qe sa koh je ketu i varrur.
Jesuzi i thot papagallit se qe 2000 jam i varrur!
Papagalli quditet dhe thot tu mamin telefonit hahahahah

Wooops
21-06-05, 04:56
experti_lu Postuar: 07.06.2005 22:48 Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

allahile ALB-MUSLIM,rri qaty te diskukimet e fese
e mos shko te prishe atmosferen gjithkun ne forum!
ti maraki jot me mbete fjala jote ne qender te vemendjes
plus ja qysh thu ti nuk ban ndryshe!!!!!!
se i pa durushem je bo he medet.

TI PO SHITESH I MEQEM DJALOSH .... :roll: 8)

rafet llapjani
30-06-05, 09:43
MOS uqoni pesh more :D :D :D

experti_lu
22-07-05, 02:31
experti_lu Postuar: 07.06.2005 22:48 Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

allahile ALB-MUSLIM,rri qaty te diskukimet e fese
e mos shko te prishe atmosferen gjithkun ne forum!
ti maraki jot me mbete fjala jote ne qender te vemendjes
plus ja qysh thu ti nuk ban ndryshe!!!!!!
se i pa durushem je bo he medet.

TI PO SHITESH I MEQEM DJALOSH .... :roll: 8)per ty muj u kan fillozof quni.

arbias
25-07-05, 16:33
Murgeshat

Pasi kishin mbaruar gjthe ritualet e dites murgeshat shkuan ne mence per te ngrenedarke.Pas disa castesh vjen kryemurgesha e cila thote se per darke ka karota. Murgeshat filluan te bertisnin nga gezimi.por me pas kryemurgesha tha se karotat jan te grira . Murgeshat u zhgenjyen menjehere dhe ulen kokat

Lapsi
21-04-10, 13:11
Nje te diele kishte shkuar nje njeri te prifti per "falje mekatesh". Kam be mekat i thote njeriu priftit.
prifti e pyet, me ke: me ate vajzen qe shifet te kendi? Jo i thote mekatari
me vajzen qe punon ne vetesherbim, pyet prifti. Jo as me ate
hmmm, jam i sigurt se me vajzen qe shperndan bileta te futbollit i thote prifti. Jo as me te...
nejse, prifti e pastron nga mekatet dhe njeriu ne dalje i thote shokut:Te ikim se u be mire, mesova tre vende te reja:P

roadrunner
21-04-10, 15:35
nje te diele prifti i ik meshes dhe vendos te shkoj per gjueti. Pergjate rruges ai takohet me nje ari gjigant. Prifti spriti shume dhe shkrepi fishek por i kishte huq plumbi. Ariu prej friges se krismes kerceu dhe u nis drejt priftit. Prej friges prifti ra ne dy gjunje dhe filloi te lutej: O Zot, te lutem bere kete ari nje fetar te ndershem, me te mire sesa qe kam qene une.
Derisa ariu iu afrua priftit, ra ne dy gjunje dhe tha: O Zot, ju faleminderit per kete ushqim qe me ke derguar

Prishtina-racing
21-04-10, 20:00
Ish pas shku ni femen e bukur te hoxha edhe i thot hoxhes e kom bre ni problem spo muj me lind...i thot hoxha vallai be qik pa e provu sdi qka te thom....

Lapsi
21-04-10, 22:24
Ish pas shku ni femen e bukur te hoxha edhe i thot hoxhes e kom bre ni problem spo muj me lind...i thot hoxha vallai be qik pa e provu sdi qka te thom....shume mire i ka thene, pa i provuar gjerat nuk i di shijet :P

Skyfter
22-04-10, 09:06
Mbreme kisha musafir mikun dhe vjerrin-vjerren :biggrin: ...nejse ....ky miku im ma ka inat se si ja u morra ma te miren, un tipi me kepuca te bardha me spic......

Ma tregoj nje vic shum provokant:

Vdiq Dalai Lama...dhe mbasi u ndjit ne qiell, u fut ne parajas ku shef Jesu krishtin dhe Abrahamin te ulur ne nje tavolin dhe bisedonin...
Plot qudi po pyet Dalai Lama, po Muhamedi???? ku eshte Muhamedi???


Krishti po i thot, ulu Dalai ulu...dhe po bertet Muhhaaamed tri kafe te lutem.

me erdh inat :redface: ....

mbas dy minutav une: Frauuuu 4qaja, hop hop ....u hakmirra :biggrin:

emine
06-05-12, 13:59
Mbreme kisha musafir mikun dhe vjerrin-vjerren :biggrin: ...nejse ....ky miku im ma ka inat se si ja u morra ma te miren, un tipi me kepuca te bardha me spic......

Ma tregoj nje vic shum provokant:

Vdiq Dalai Lama...dhe mbasi u ndjit ne qiell, u fut ne parajas ku shef Jesu krishtin dhe Abrahamin te ulur ne nje tavolin dhe bisedonin...
Plot qudi po pyet Dalai Lama, po Muhamedi???? ku eshte Muhamedi???


Krishti po i thot, ulu Dalai ulu...dhe po bertet Muhhaaamed tri kafe te lutem.

me erdh inat :redface: ....

mbas dy minutav une: Frauuuu 4qaja, hop hop ....u hakmirra :biggrin:po po,,,,Hakmarrjen ne gjak e ka shqiptari,,,,

PO me habit fakti se te ka kru ndjenjen fetar ai miku yte:biggrin:

Murgesha
11-05-12, 15:40
A mund ta kuptojmė qė njė musliman ėshtė ngritė nė qiell?

Po.


Biku dhe Bricjapi janė therrė, shigjetari ėshtė likvidu, virgjėresha ėshtė zhdukė ndėrsa karrocės sė vogėl i janė vjedhur tė katėr rrotat.

Zero Cool
29-05-12, 20:39
Njė djalė po rrinte me njė vajzė. Kalon njė Hoxhė aty pari dhe djali e pyet :
O Hoxhė, a me tregon , mbasi ėshtė Ramazan, a ban me ndejtė me kėtė vajzė.
Hoxha e shikon dhe i tha:
Mor kopil, ngushtė me zune , po ti rri me kėtė vajzė se Ramazani vjen prapė, ndėrsa kjo te ikėn e s'tė vjen mė.

Zero Cool
19-09-12, 11:58
Hoxha dhe mesuesi

Shkon mėsuesi nė xhami ta takojė hoxhėn. Ai ishte duke i mėsuar fėmijėt, habitet me qetėsinė dhe edukatėn e lartė tė femijėve nė mosojtore dhe i drejtohet hoxhės:
Aman hoxho, po a nuk janė kėto fėmijė qė nė shkollė grinden, kėrcejnė mbi bankat shkollore e bėrtasin si tė coroditur? Hoxha duke qeshur ia kthen mėsuesit:
Mėsues i nderuar ju i mėsoni se Njeriu ka prejardhjen prej majmuni, prandaj ato edhe sillen si majmuna, kurse kėtu i mesojmė se janė tė krijuar si njerėz dhe ashtu duhet tė jetojnė, tė sillen dhe tė veprojnė. Kėtu ėshtė dallimi.

LaCoStA
20-09-12, 10:00
Njė gruaje i vjen i dashuri nė shtėpi, derisa burri i saj gjendet nė punė. Nė shtėpi vjen djali 10-vjeēar, i cili e nuhat situatėn dhe fshihet nė dollap pėr t’i pėrcjellė. Nė njė moment vjen befas edhe burri. Gruaja e fsheh dashnorin nė tė njėjtin dollap ku gjendet djali.
Djaloshi: Kėtu ėshtė terr!
Dashnori i nėnės: Po, terr ėshtė.
Djaloshi: Kam top futbolli, dėshiron ta blesh?
Dashnori i nėnės: Jo, faleminderit.
Djaloshi: Babai im ėshtė jashtė, do tė bėrtas.
Dashnori i nėnės: Nė rregull, nė rregull, sa?
Djaloshi: 200 euro.
Njė ditė tjetėr, e njėjta situatė.
Djaloshi: Kėtu ėshtė terr!
Dashnori i nėnės: Po, terr ėshtė.
Djaloshi: Kam atlete.
Dashnori i nėnės: Sa?
Djaloshi: 300 euro.
Disa ditė mė vonė, babai e thėrret djalin dhe i thotė merre topin dhe atletet dhe po shkojmė tė luajmė futboll.
- Nuk mundem, i kam shitur.
- Pėr sa i ke shitur?
- Pėr 500 euro.
- Kjo ėshtė tmerr. Si ke mundur ashtu t’i vjedhės shokėt e tu. Eja tė shkojmė nė kishė tė rrėfehesh.
Babai e dėrgon djalin nė kishė dhe ai hy nė rrėfyesor.
Djaloshi: Kėtu ėshtė terr!
Prifti: Shuaj, mos ia nis apet atij muhabeti… :smile:

Zero Cool
23-10-12, 21:01
Martesat moderne:

Prifti : A pranoni ta nderroni statusin tuaj te facebook-ut nga single ne te martuar ?
Ai : Po , po sigurisht !
Ajo : Po sigurisht !

Prifti : Atehere ju shpall burre e grua. Tani mund te ngarkoni fotot tuaja te dasmes, por , mos harroni te me beni tagg !


:biggrin:

Alima
23-10-12, 21:09
...

Nje njeri ne europ kishte lidhje me nje grua ne australi .. biseda te gjata telefonike .. dhe papagalli i tij e memorizon numrin dhe sa ishte njeriu ne pune papagalli thirrte numrin .Pas nje muaji i vije fatura e shtrenjt njeriut... fshihet ne shtepi te shoh kush po keqperdore telefonin .. kur qe papagalli .. e merr dhe e denon me kryqezim ne murin e shtepis afer kryqit . ... e shikon papagaji ate nejriun ne kryq dhe i thote , - a edhe ti ke bere fatura ?

.

Zero Cool
23-10-12, 21:11
Paramendo : une mulla zc e kjo hoxhenica Alime :biggrin:

Alima
23-10-12, 21:16
...

Ēka po kesh ?


Me kon Lovelia ta kish ba bajat !


.

Zero Cool
23-10-12, 21:22
...

Ēka po kesh ?


Me kon Lovelia ta kish ba bajat !


.

Sjam ka martohna me lovelyn por me ty, veq jam ra ne hall, kush din me punu me photoshop me te mbulu ketu ne avatar ?æ?

Alima
23-10-12, 21:24
Sjam ka martohna me lovelyn por me ty, veq jam ra ne hall, kush din me punu me photoshop me te mbulu ketu ne avatar ?æ?

...

Martohesh?


Hajde per hajr koft ... kur ashtu?


.

Zero Cool
23-10-12, 21:40
...

Martohesh?


Hajde per hajr koft ... kur ashtu?


.

Sa te vendosi definitivisht mu ba mulla zc :cool:

Makresh
24-10-12, 00:11
Nje ēifut ne krevatin e vdekjes, e fton familjėn e tij :

- Rashel, e dashura ime, gruaja ime ... a je kėtu ?
-Po, burri im, kėtu jam

-David, biri im, trashėguesi I'm, a je kėtu ?
-Po bab, kėtu jam.

-Eli, sugari im, a je kėtu ?
-Po bab, kėtu jam

-Atehere cili dreē nga ju nuk e fiku driten ne kuzhine ???!!

Izraeliti
24-10-12, 10:08
Gruaja e Hoxhёs

Nё fshat kishte vdekur Alia, dhe hoxha i fshatit mori pjesё nё pastrimin e trupit tё tij. Mirepo Alisё i kishte mbetur penisi pёrpjetё, dhe hoxha vendosi t’ia presё me njё thikё, nё mёnyrё qё tё mos shihet keq nёn qefin. Mbasi qё s’kishte ku ta linte penisin e prerё, hoxha e futi nё xhep pёr ta humbur mё vonё, por e harroj nё xhep.

Pas ritualit tё vorrimit, hoxha kthehet nё shtёpi i lodhur, dhe i lutet gruas ti ofrojё cigaret tё cilat i kishte harruar nё xhep tё xhaketёs nё koridor.

Gruaja del nё koridor pёr tё gjetur cigaret. Burrё, paska vdekur Alia? Pyet gruaja me tu kthyer me cigare nё dorё!

(M’falni pёr banalitet!)

Makresh
24-10-12, 14:43
(M’falni pёr banalitet!)S'kem cfar te falmi, ti vet je banalitet.

----

Perse ēifutet kan hunden e madhe ?

- Sepse ajri eshte falas :D

----

Perse Hitleri beri vetvrasje ?

- Sepse i erdhi fatura e gazit :biggrin:

valiii
24-10-12, 14:50
Sa i poshter edhe ti makresh.

Keshu Makresh. O Makresh kesh. kesh more Makresh e mos ja qo foren njerit per lesh :)

Makresh
24-10-12, 15:20
Sa i poshter edhe ti makresh.

Keshu Makresh. O Makresh kesh. kesh more Makresh e mos ja qo foren njerit per lesh :)


Aty ku ka lesh, ka buzeqeshje thojn ēifutgjit :biggrin:


Hajt edhe njo per qejf :

Nje dit, Izaaki shkon tek shefi i tij dhe i thot :

-Nuk mund te punoj me per ju. Te gjithe puntoret jan anti-semit !
-Ēka ?! Ēfar po flisni kėshtu ? Qe jan nje, apo dy, eshte e mundshme, por te gjithe nuk mund ta besoj !

-Un ju them se te gjithe jan anti-semit, bile e kam bere edhe nje prove : I pyeta te gjithe, nje nga nje, te njejten pyetje, dhe te gjithe ma kthyen po te njejten pergjigje !

-E ēfar na qenka ajo pyetja ?

-I pyeta se cfar mendonin nese do t'i shfarosnim te gjithe ēifutėt dhe tė gjithe frizeret ?…

Shefi ndalet, dhe me habi e pyet : - Frizeret ?! …e pse edhe frizerėt ?????!! :confused:
-Ja pra e shifni, edhe ju jeni antiĒifut !

Izraeliti
25-10-12, 17:45
Hoxhanica e kujdesshme

Avdullahut i kishte humbur organi mashkullor, dhe i hutuar futet pёr ta kёrkuar ne xhaminё e fshatit, ku tё ulur po luteshin fshatarёt.

Ka dikush penis pyeti Avdullahu?
Tё gjithё meshkujt u ngritёn nё kёmbё.

Jo, jo mendova a ka parё dikush penis?
Tё gjitha gratё nё aneksin pёrbri u ngritёn nё kёmbё.

Jo, mendova a e ka parё dikush penisin tim?
Hoxhanica ngritet nё kёmbё.

(M’falni pёr banalitet. Gёzuar festa)

emine
25-10-12, 21:07
Ne nje fshat te vogel ishte bere zakon qe grate qe tradhetonin burrat shkonin te prifti dhe rrefeheshin duke i thene jam 'rrezuar' sot.
Por ndodh qe nderrohet prifti i fshatit dhe prifti i ri spo e kuptonte kte shpreheje.mirpo vinin aq shum gra qe i thonin qe jam rrezu saqe prifti shkon te kryetari i komunes dhe i ben nje lutje qe te rregulloj rruget e fshatit.
Kryetari i komunes duke e ditur muhabetin ja plas se qeshures.
Dhe prifti i habitur i thot:
-ore se kuptoj qa ka per te qesh ktu,edhe gruaja jote esht rrezuar 4 here kte jave.

Izraeliti
29-10-12, 18:44
Prifti, Ipeshkёvi, Papa dhe Zoti

Nё sheshin shёn Pjetri n’Romё po bisedonin besimtarёt katolik. Tre burra dhe njё grua tregonin pёr femijёt e tyre.

Burr i parё: Unё e kam djalin Prift, e kur ai futet nё Kishё, besimtarёt i thonё “Zotёri”
Burr i dytё: Unё e kam djalin Ipeshkёv, e kur ai futet nё Katedrale, besimtarёt i thonё “Shkёlqesi”
Burr i tretё: Unё e kam djalin Papё, e kur ai lutet nё Vatikan, besimtarёt i thonё “Shejtёri”
Gruaja: Unё e kam njё vajzё, e kur ajo shёtitet nёpёr shesh, njerёzit i thonё “o my God” (o Zoti jem)

LaCoStA
29-11-12, 02:00
Nje murgesh po shkonte per ne manastir, ne shoqerin e nje prifti. Rruges per ne manastir bente shum vapė, nxefet murgesha dhe fillon te ngrej fustanin pak per tu freskuar. E shikon prifti dhe fillon ti fusi duart na shalet, Pater thot murgesha mos haro paragrafin 14!
Shikon i habitur prifti dhe e heq doren, duke vazhduar rruge murgesha nxefet akoma me shum dhe fillon ta ngrej fustanin akoma me shum e shikon prifti dhe fillon prap ti fusi duart na shalet, perseri murgesha pater thot mos harro paragrfin 14.
E heq doren prap prifti dhe i terrbuar shkon ne biblotek dhe lexon pargrafi 14… Ai thot keshtu: Kėrko me lart se do gjesh parajsen. :smile:

Zero Cool
07-12-12, 18:15
Nje dite hoxha duke shkuar per ne xhami sheh nje vajze te vogel pa brek ne ballkonin e saj ne katin e tret. E therret vajzen the i thote se pse ishte pa brek dhe ajo i kthehet e i thote se ishin fukara. Hoxha nxjerr e i fal 500 lek e i thithe qe te shkoje e te bleje ca brek. Iken vajza ne shtepi e i tregon nenes. Nena e gezuar thote nesr do dal un se kush e di sa do me jap. Del nena ne kohen qe hoxha po kalonte dhe ne ate moment hoxha e sheh dhe i thote qe te zbriste poshte. Nena e gezuar shkon dhe hoxha nxjerr 10 lek e i thote " shko e blej nje brisk rroje "