PDA

View Full Version : Sa i njohim aktorėt shqiptarė???


Murgesha
11-04-05, 14:59
http://www.geocities.com/spiritofalbania/Moisiu.jpg

Gjejeni se kush ėshtė ky?
Ai qė e gjen merre tė drejtėn e publikimit tė fotos tė ndonjė aktori tjetėr.

uliksi31
11-04-05, 15:11
http://www.geocities.com/spiritofalbania/Moisiu.jpg

Gjejeni se kush ėshtė ky?
Ai qė e gjen merre tė drejtėn e publikimit tė fotos tė ndonjė aktori tjetėr.

Moisiu,kryetari i Shqiperise :wink: :lol: :lol:

turisti
12-04-05, 09:11
http://www.geocities.com/spiritofalbania/Moisiu.jpg

Gjejeni se kush ėshtė ky?
Ai qė e gjen merre tė drejtėn e publikimit tė fotos tė ndonjė aktori tjetėr.

Pershendetje per temen e mire,Murgeshe e nderuar.

Momentalishr Zotriun ne foto nuk e njoh. :P :wink:

Murgesha
12-04-05, 09:17
Turisti ky eshte aktori i madh shqiptar Aleksander Moisiu i cili lindi ne vitin 1879 dhe vdiq me 1935. Ishte aktor me renome boterore ku rolet e tij ne teater jane mirepritur gjithnje.
Jo presidenti i shqiperise siq paska bere hajgare Uliksi. :lol: :lol: :wink:

turisti
12-04-05, 14:05
Turisti ky eshte aktori i madh shqiptar Aleksander Moisiu i cili lindi ne vitin 1879 dhe vdiq me 1935. Ishte aktor me renome boterore ku rolet e tij ne teater jane mirepritur gjithnje.
Jo presidenti i shqiperise siq paska bere hajgare Uliksi. :lol: :lol: :wink:

Uliksi e paha qellue gjysem,une as qate. :wink:

Barbaroza
16-04-05, 17:45
http://www.b92.net/doc/projekti/bekim/img/image001.jpg

Barbaroza
16-04-05, 17:46
Gjejeni cili aktor shqiptar eshte ky qe vura!

Kercovari
16-04-05, 18:18
http://www.b92.net/doc/projekti/bekim/img/image001.jpg

Bekim Fehmiu
Po pa skupljaci perja,se i bene jastek serbet per vete.ahahahahah!

Barbaroza
16-04-05, 19:15
Bukur kercovari,e gjete.C'ka te bejme qe atehere ishin ato kohe! :(

Kercovari
17-04-05, 10:40
Kush eshte artistja shqiptare ne foto.

http://www.anitabitri.net/assets/images/Img158907.gif

turisti
17-04-05, 20:29
http://www.b92.net/doc/projekti/bekim/img/image001.jpg

Bekim Fehmiu,aktori im me i dashur. :P

Vigan
02-05-05, 13:33
Kercovari.
Kjo, Kengtarja ne Foto eshte
Anita Bitri perndryshe e kan thirrur Albanian Madonna
Me origj nga Shqiperia
E vendosur ne Ny Staten Island
Ka humb jeten para 6 muajsh me gjithe vajze Tragjikisht.

Kercovari
08-05-05, 18:19
Kercovari.
Kjo, Kengtarja ne Foto eshte
Anita Bitri perndryshe e kan thirrur Albanian Madonna
Me origj nga Shqiperia
E vendosur ne Ny Staten Island
Ka humb jeten para 6 muajsh me gjithe vajze Tragjikisht.

Po Vigan i nderuar
Sna mbetet kurgje tjeter per momentin,vetem te ndajme hidherimin me Familjen e nderuar Bitri.Te ndejeren e kan percjelle ne jete tragjedi mas tregjedie,me pare bashkeshorti i saj,pasatj eedhe vete me te bijen dhe nenen.

Kercovari
08-05-05, 18:20
Sa e njihne kete Aktore ne foto dhe kush eshte?.

http://www.gotpaint.com/UAA/fullsize/artist2b_f.jpg

Kercovari
22-06-05, 17:28
Sa e njihne kete Aktore ne foto dhe kush eshte?.

http://www.gotpaint.com/UAA/fullsize/artist2b_f.jpg

Xhon Belushi.

Kercovari
25-06-05, 10:23
A njihmi kete artiste shqiptare?

http://www.dreamstarlets.com/features/!bios/kristina_malota22.jpg

Murgesha
26-06-05, 15:56
Ėshtė Kristina Malota, ka luajtur nė filmin "City of Angels"

Po a dini pėr tė mė shumė i nderuar Kėrēovari??
Kėrkova nė google pėr te, po nuk munda tė gjej ndonjė shėnim qė flet mė shumė pėr prejardhjen e saj.

Kercovari
26-06-05, 16:18
http://www.dreamstarlets.com/features/!bios/marina_malota22.jpg

Marina Malota poashtu artiste me prejardhje shqiptare.

Edhe une kerkoj birografi Motrushe dhe po sa te gjeje do te shkruaj.
Diku ne nje forum shqwiptare dikur kam pas rastin te lexoj por per momentin nuk me kujtohet.