PDA

View Full Version : KESHILLA E JUAJA


uck_aksh
11-04-05, 21:58
Ne luften e fundit ne kosov humba shum shok, nga shoket qe pata d.m.th. te shpirtit mbeti vetem nje dhe nate e dit me te rrija. mbas 3 vite pas lufte ne nje aksident humbi jeten edhe ai nga ateher nuk me jetohet me jam i ftohur nga kjo jet. keshilla e juaj

napoleoni
13-04-05, 00:19
Sė pari ju ngushėlloj.
Shokėt e tu nga atje ku janė, dojnė qė ti tė jetosh, ta duash dhe ta ēmosh jetėn nė mėnyrė qė tė dėshmosh pėr ta.

Lavdi u qoftė!

Shėndet !

dr1ta
13-04-05, 11:34
Ngushllime :( :(

Edhe un mendoj sikur napoleoni ..sigurisht ce ato kishin dashur ce ti te jetosh dhe te shijosh jeten ..ato nuk e kan zgjedh dekjen por ti mundesh te zgjedhish jeten .

Vertet jam prek shum... kjo ce ju ka ndodh juve ..por fillo te krijosh familje dhe shoqeri te re .Ju deshiroj gjith te mirat ne jeten e juaj

uck_aksh
14-04-05, 21:48
ju FALEMINDERIT PER KESHILLA POR UNE NUK PO MUNDEM TA MARR ME VETEN POR JAM KA E SHTY BJESHKEN ME GJOKS SI THOT NJE FJAL E POPULLIT

Psikologu
18-04-05, 21:18
Ne luften e fundit ne kosov humba shum shok, nga shoket qe pata d.m.th. te shpirtit mbeti vetem nje dhe nate e dit me te rrija. mbas 3 vite pas lufte ne nje aksident humbi jeten edhe ai nga ateher nuk me jetohet me jam i ftohur nga kjo jet. keshilla e juaj


Pershendetje i nderuar.

Sė pari ju shprehi ngushllime per humbjen e shokeve te juaj , me te vertet eshtė njė humbje e madhe , por ore trim i nderuar , une mendoj se duhet te jeshė krenar qe ke pasur shokė te tillė te cilet jeten e tyre te dashur i kan dhuruar vendit te tyre qe shumė e kan dashur , dhe besoj se amaneti i tyre dhe deshira e tyre e fundit ka qenė qe toka te cilen i falen gjakun , te kendoj , te lexoj , te flasė e lirė dhe te ndertohet mbi gjakun dhe trimerin e tyre.

I nderuar.
Mundet te mendosh leht se une shkruaj tash vetem fjalė nga tangenti , por njė gjė te tillė e kam kaluar edhe une vetė dhe e dij qe dhembja eshtė e madhe , shpirti nuk ka qetsi , por njė dhembje qe ka percjelljen e trimeris dhe te lavdit duhet te lehtesohet dhe duhet te jetė fllad dhe nderė per jeten e ma tutjeshme.
Vdekja me nderė eshtė vetem lavdatė e madhe , edhe pse ata ju mungojn ju ne keto ditė te juaja , e themė prapė se duhet te krenohi qe ishit pjesė e asaj shoqerie dhe te mos e merrni asgjė me ngushllak , sepse lirija kerkon sakrifica dhe kerkon burra dhe burreresha , andej sa per fund vetem ju porosis dhe ju keshilloj qe sa here te ju mungojn ,dergoni mendet tek trimeria e tyre dhe heroizmi i tyre , besoj se do te ndini veten krenar dhe ballė hapur ne ditet e jetes suaj ne te ardhemen.

I nderuar, per qdo rast mundeni edhe te me kontaktoni ne privat dhe me gjithė shpirt dhe zemer ju ndihmoj pa kursuer asgjė, me atė qe dij dhe se mundem.
Pra LAVDI trimave te lirisė .
U qoftė dheu i leht dhe gjaku i tyre u beftė lule per brezat e rinj.

Nderime.

Murgesha
19-04-05, 14:45
Ne luften e fundit ne kosov humba shum shok, nga shoket qe pata d.m.th. te shpirtit mbeti vetem nje dhe nate e dit me te rrija. mbas 3 vite pas lufte ne nje aksident humbi jeten edhe ai nga ateher nuk me jetohet me jam i ftohur nga kjo jet. keshilla e juaj


Mė vjen keq qė keni pėrjetuar kėto gjėra, por nuk je i vetmi.
Fatkeqėsisht nga lufta e fundit shumė njerėz humbėm tė dashurit e vet.
Disa bile pa arriturr as kufomėn tja shohin kurrė dhe tė ju japin lamtumirėn e fundit qoftė edhe nė varr.
Kėshilla ime pėr ty do tė ishte, ruaj kujtimet mė tė mira qė ke pas gjatė shoqėrimit me tė ndjerėt, dhe harro sa mė shumė gjėra rreth tyre.
Shokė tė tjerė do tė plotėsojnė boshllėkun qė ata kanė lėnė nė ty.
Tė kuptoj qė dhimbja ėshtė e madhe, e kam provuar dhe vetė por jeta vazhdon.
Dėshira e humbur nga ana juaj pėr jetė duhet tė kthehet nė njė dėshirė tė fuqishme pėr tė jetuar jetėn edhe pėr ata.

Tomori
19-04-05, 16:14
Ne luften e fundit ne kosov humba shum shok, nga shoket qe pata d.m.th. te shpirtit mbeti vetem nje dhe nate e dit me te rrija. mbas 3 vite pas lufte ne nje aksident humbi jeten edhe ai nga ateher nuk me jetohet me jam i ftohur nga kjo jet. keshilla e juaj

Jo mor mos fol ashtu:
_per cka humbje e ke fjalen,,,,mos te lutem perkundrazi ne qe metem gjalle jemi te humbur,,,,,Sa per ata shok Lumt ata qe shkuan Shehid per Vatan e Flamur,,,,
-A ka nder ma tmadhe qe te prehesh ne Altarin e Liris?

-O shoqi problemi eshte tash me ne kemi ngelur as ne Qiell as ne TOKE,,
Kemi detyrim moral qe Amanetin ta qojme ne vend,,,,
-Mos i humb shpresat se nuk i dihet ksaj pune ishalla me ymer te zotit ja nisim prape po qe nevoja,,,,kesaj radhe ishalla shkojm shehid,,,per:
...KOSOVEN TON
-RROFTE SHQIPERIJA ETNIKE

uck_aksh
28-04-05, 22:57
Ju faliminderit per keshillat e juaja qofshi faqe bardhe.
desha ti drejtohem zotris Psigologut dhe gjith te tjerve.
kam provuar shum metoda bile bile jam martuar se me kan then se mund ta harrosh vdekjen dhe ti kthehesh jetes por kur jam ne shtrat me ... e humbi veten dhe bisedoj me shoket qe si kam e bashkshortja me lekund dhe me thot se me ke po bisedon. bisedoj si kur te ishin te gjall.
nje e di se vdekjes nuk i tutem si sot neser apo edhe mbas 100 vite kam me vdek, kam deshir te vdes duke i kontribuar popullit tim.
JU FALIMINDERIT PER KESHILLAT E JUAJA
QOFT ZOTI ME JU

GURI SYLAJ
29-04-05, 15:58
Per shoket lavdi e rrespekt, u qofte i lehte dheu i atdheut.
E per ju nje keshille nga zemra, merre si te duash.
Nese mendon se i kemi kry te gjitha punet mbaja kah te duesh por une mendoj se ka mbet ende shum ne gjysme te rruges e fjala eshte fjale.
Me nderime GURI SYLAJ

Gladiator_20
25-05-05, 12:42
Lavdi shokėve tuaj dhe tė gjithė atyre qė ranė nė luftė.

Mendoj se njė pėrkushtim mė i madh ndaj Zotit do tė ndihmoj.
Zoti i shpėrblem durimtaret.
Shpresoj tė jesh nė mesin e durimtarėve dhe Zoti do t'ju ndihmoj.
Duhet tė kesh besim !!!

Pėrshėndetje